PCPROG.2

06 Nov 1992 - 26 Jul 1993

Topics

  1. algoritmi (223)
  2. ms.dos (250)
  3. asembler (141)
  4. jezici (278)
  5. pascal (1307)
  6. cccc (752)
  7. cpp (91)
  8. clipper (1027)
  9. baze.podataka (229)
  10. razno (379)
  11. van.teme (189)
  12. basic (56)

Messages - baze.podataka

baze.podataka.209 jtitov, -> #208, drndi
> Ovo je pitanje jednog mog ortaka i stvar je VRLO HITNA ! > Cao svima! Evo jos jednog zanimljivog pitanja u vezi jednog od be- > zbrojnih bagova u programu zvanom FOX PRO 2.0.Dakle ovako : kada imate Nemoj da mi vredjas FoxPro da ti ne bih formatirao har srafcigerom :)))) Elem, ako te ne mrzi, posalji to parce koda da ga JA prevedem MOJIM Fox-om. Mrzi me da pravim bazu, pa programce, pa.... Rok za slanje je sutra do 12, jer sam posle na odmoru do septembra.
baze.podataka.210 ndragan, -> #208, drndi
/ browse window linijom: BROWSE NORMAL IN WINDOW TRTMRT i kada pokusate / da procitate text iz memo obelezja "memo" prozor se pojavi u gornjem Podjednako je ružno držanje tog prozora bilo gde gde se preklapa sa brauz prozorom. Pre Browse treba definisati prozor za memo, reći mu Modify Memo taj_i_taj Window MemoProzor Nowait pa tek onda Browse window trtmrt, gde prozori TrtMrt i MemoProzor lepo leže na ekranu. Preporučujem da se u Brow naredbi navedu polja koja se rade, bez memo polja - ono je već na ekranu, i čemu onda još i kolona u kojoj piše 'memo'.
baze.podataka.211 npetrovic,
baze.podataka.212 npetrovic,
******************************************************************* Dobro bre' drugari da li je neko od Vas cuo za Magic... ? Ako ne, da kazem samo osnovno: - pisete kuci na 286ici a taj isti program trci na recimo VAXu... (GATEWAY za sve sto je iole ozbiljnije...) - pod DOS/Novell-om koristi Btrieve record-mager, dakle blagodeti klijent-server arhitekture - podaci su mu u fajlovima koji su spolja necitljivi - nema koda, pisanog programa - samo se popunjavaju tabelice a i pored toga moze sve da se izvede (tako kazu...) - moze iz sebe da pozove sve oko sebe - ...ne bih vise Mane: - zasticen hardLock-om, kazu Jevreji nesto gadno smislili... - cena se ne zna - od 2000 DM pa na vise do nebesa... - mi (GP "RAD" Operativa, Savski Nasip 9a, 011-160-557) ga nabavljamo vec valda 3-4 meseca i ne polazi nam za rukom ali uporno citamo dalje njegovu literaturu (odslusali smo i kursic kod njegovog promotera Dr.Kukrike...) - nismo bas neiskusni (vrte nam se gadne mrezne aplikacije na Clipper-u) ali smo spremni za promenu i ako nam je Clipper ZARASTAO za srce... Dakle sta mislite Vi FOX-ovci, Clipper-asi, Oracle-ovci i ostali... cuveni IOK team iz RAD-a !
baze.podataka.213 ppekovic, -> #212, npetrovic
>> Dobro bre' drugari da li je neko od Vas cuo za Magic... >> Dakle sta mislite Vi FOX-ovci, Clipper-asi, Oracle-ovci i ostali... Magic nisam video, ali ako te zanima u novim računarima imaš moj tekst o jednom generatoru aplikacija pod imenom Wizdom (Pravili ga takodje Izraelci). Nisam oduševljen. Mislim da je prava kombinacija Clipper + dobar Case alat kakav na žalost do sada još nisam sreo. Jedan prijatelj mi je doneo pre neki dan demo verziju izvesnog italijanskog case alata za clipper pod imenom dBsee ili tako nešto. Koga zanima, može da dobije kopiju. Paya
baze.podataka.214 v.nesic, -> #213, ppekovic
> pod imenom dBsee ili tako nesto. Koga zanima, moze da dobije > kopiju. Zanima mene !)
baze.podataka.215 fstevo, -> #213, ppekovic
Ako je vec demo verzija, da li moze da se okaci ovde?!
baze.podataka.216 dr.grba, -> #215, fstevo
>> Ako je vec demo verzija, da li moze da se okaci ovde?! Može li mala recenzija - radi tako i tako; može ovo, ne može ono, ograničenja u demo verziji, blabla...
baze.podataka.217 terza, -> #212, npetrovic
> Dakle sta mislite Vi FOX-ovci, Clipper-asi, Oracle-ovci i > ostali... > > cuveni IOK team iz > RAD-a ! A jeste li razmisljali o Clarionu? Terza
baze.podataka.218 mark,
Radi li neko u Paradox for Windows?? Zanima me nekoliko stvari ... 1: Kako bi izgledao program u ObjectPAL-u definisan iz dugmeta koji bi presao u drugi Form i postavio se na odredjeni record ( tj. record koji ima istu vrednost key fielda sa ovim u prvom formu). Malo je kanfuzno ali ako neko zna da radi u Paradoxu bio bih mu zahvalan kada bi se bar javio da pomogne. Hvala unapred, Marko
baze.podataka.219 ppekovic, -> #969, rpausic
>> Verujem da je ovo prava stvar za mnoge programere, jer svi verovatno >> imamo slične probleme: knjigovođe ne mogu ili neće da objasne >> problematiku (zamislite poraza: naučiti njihov posao za par dana i >> omogućiti jednom običnom magacioneru da obavi pola knjigovodstvenog >> posla!!!). Praveći program ti ne praviš veštačku inteligenciju za knjiženje već samo sistem za evidenciju knjiženja. Dakle, ti ne učiš njihov posao, već samo jedan njegov mali manuelni deo. Da bi bilo jasnije, to je isto kao kad bi naučio da zapisuješ rezultate u preferansu i rekao kako si isti naučio :). Paya
baze.podataka.220 rpausic, -> #219, ppekovic
Izvini, tek sam u RESUMEu video da si ti administrator. Svejedno, prebaci nas ako smetamo u clipper temi. Impresivan RESUME. Svaka čast. P.S. I za preferans se može napraviti ekspertni sistem. Mog očuha zovu Boža zvani pub za preferans. Verujem da bih uz njegovu pomoć mogao lepe stvari da napravim po tom pitanju. Samo kad bi me neko i platio za to ;-(
baze.podataka.221 ficus, -> #217, terza
> A jeste li razmisljali o Clarionu? Ne bih da vređam, ali mislim da je Clarion praktično NEUPOTREBLJIV!!! Probao sam ga i negde mesec dana sam radio sa njim i više sam prolivao znoj, nego lepo radio... (žalosno). Ako vam se sviđa nešto što može lepo da radi ekrane (a to je jedino što Clarion ume) neka uzme FoxPro (počev od verzije 2.0). Pozdrav, Deki
baze.podataka.222 ficus, -> #218, mark
> Radi li neko u Paradox for Windows?? > Zanima me nekoliko stvari ... > > 1: Kako bi izgledao program u ObjectPAL-u definisan iz dugmeta > koji bi presao u drugi Form i postavio se na odredjeni record ( > tj. record koji ima istu vrednost key fielda sa ovim u prvom > formu). Malo je kanfuzno ali ako neko zna da radi u Paradoxu > bio bih mu zahvalan kada bi se bar javio da pomogne. Ja sam počeo da radim nešto malo, ali me najviše muči što imam samo 4MB memorije a na tvoje pitanje će odgovoriti neko od mojih iskusnijih prijatelja koji rade u PDXWIN pa ću ti ja preneti na Sezam... Pozdrav, Deki
baze.podataka.223 terza, -> #221, ficus
> Ne bih da vredam, ali mislim da je Clarion prakticno > NEUPOTREBLJIV!!! Probao sam ga i negde mesec dana sam > radio sa njim i vise sam prolivao znoj, nego lepo radio... > (zalosno). Ako vam se svida nesto sto moze lepo da radi Ma ne vredjas:) ali daj malo konkretno, pa da vidimo zasto je neupotrebljiv. Radim u clarionu vec duze vrijeme i imam nekoliko vecih aplikacija iza sebe i ne mogu se nikako sloziti sa tobom da je neupotrebljiv. Rad sa clarionom podrazumjeva da imas i odgovarajucu dokumentaciju, jer bez nje je stvarno "prakticno NEUPOTREBLJIV". pozdrav Terza
baze.podataka.224 valeksa, -> #221, ficus
# Ne bih da vređam, ali mislim da je Clarion praktično # NEUPOTREBLJIV!!! Probao sam ga i negde mesec dana sam radio sa # njim i više sam prolivao znoj, nego lepo radio... (žalosno). # Ako vam se sviđa nešto što može lepo da radi ekrane (a to je # jedino što Clarion ume) neka uzme FoxPro (počev od verzije # 2.0). # # Pozdrav, Deki ajde kad kažeš da je PRAKTIžNO neupotrebljiv da to malo i potkrepiš. Nemoj ovako, može neko to i ozbiljno da shvati. BTW, mesec dana je vrlo malo vremena za takvu ocenu. Pozdrav.
baze.podataka.225 mickeyl,
Interesuje me sledeće. Da li ikako mogu natjerati FoxPro 2.0 da pri pravljenju EXE fajla kompajlira sa opcijom ENCRYPT, tako da se u EXE fajlu ne može pročitati nijedna tekstualna poruka niti bilo šta drugo. Kada upotrebim COMPILE naredbu sa ENCRYPT opcijom nema problema, u FXP fajlu se ne može ništa razaznati. Po meni jedina mana ovog načina je što moram u direktoriju imati 'brdo' FXP fajlova umjesto jednog EXE. Da li se može napraviti enkriptovan EXE fajl ili mora ovako sa FXP i run time-om.
baze.podataka.226 ganta,
Ovo je DEMO za dBsee, Clipper Application development sotware. Pogledajte, nije loše. Mislim da je daleko bolji od Clarion-a. Napomena: mora da se vrati na disketu da bi mogao da se instalira na hard. Napraviće samo 1 dir i 3 sub dir-a pa se lako briše. G. dbsee.arj
baze.podataka.227 ganta,
** dBsee 3.0 Demo, II deo ** dbsee.a01
baze.podataka.228 todorp,
Hi! Da li neko ima neki test brzine Clarion vs. Clipper/Fox kao sto je bio za paradox i clipper? Mozemo da se dogovorimo pa da mi istestiramo jer bi to bilo korisno znati. Pozdrav od Todora.
baze.podataka.229 ndragan, -> #225, mickeyl
/ Interesuje me sledeće. Da li ikako mogu natjerati FoxPro 2.0 da pri / pravljenju EXE fajla kompajlira sa opcijom ENCRYPT, tako da se u EXE Modify project trt Dok je prozor sa projektom otvoren, odeš u novootvorenu desnu kolonu u glavnom meniju: Project/Options. U options dijalogu ima jedno mesto gde se ukucava Debug (X da, prazno ne) i Encrypt. Pošto je trt.pjx u stvari .dbf baza, možeš i sa Use trt.pjx da ga otvoriš i sam upišeš neke stvari, recimo iz brauza.