baze.podataka.209jtitov,
-> #208, drndi> Ovo je pitanje jednog mog ortaka i stvar je VRLO HITNA !
> Cao svima! Evo jos jednog zanimljivog pitanja u vezi jednog od be-
> zbrojnih bagova u programu zvanom FOX PRO 2.0.Dakle ovako : kada imate
Nemoj da mi vredjas FoxPro da ti ne bih formatirao har srafcigerom :))))
Elem, ako te ne mrzi, posalji to parce koda da ga JA prevedem MOJIM
Fox-om. Mrzi me da pravim bazu, pa programce, pa.... Rok za slanje je
sutra do 12, jer sam posle na odmoru do septembra.
baze.podataka.210ndragan,
-> #208, drndi/ browse window linijom: BROWSE NORMAL IN WINDOW TRTMRT i kada pokusate
/ da procitate text iz memo obelezja "memo" prozor se pojavi u gornjem
Podjednako je ružno držanje tog prozora bilo gde gde se preklapa sa
brauz prozorom. Pre Browse treba definisati prozor za memo, reći mu
Modify Memo taj_i_taj Window MemoProzor Nowait
pa tek onda Browse window trtmrt, gde prozori TrtMrt i MemoProzor lepo
leže na ekranu. Preporučujem da se u Brow naredbi navedu polja koja se
rade, bez memo polja - ono je već na ekranu, i čemu onda još i kolona u
kojoj piše 'memo'.
baze.podataka.211npetrovic,
baze.podataka.212npetrovic,
*******************************************************************
Dobro bre' drugari da li je neko od Vas cuo za Magic...
?
Ako ne, da kazem samo osnovno:
- pisete kuci na 286ici a taj isti program trci na recimo VAXu...
(GATEWAY za sve sto je iole ozbiljnije...)
- pod DOS/Novell-om koristi Btrieve record-mager, dakle blagodeti
klijent-server arhitekture
- podaci su mu u fajlovima koji su spolja necitljivi
- nema koda, pisanog programa - samo se popunjavaju tabelice a
i pored toga moze sve da se izvede (tako kazu...)
- moze iz sebe da pozove sve oko sebe
- ...ne bih vise
Mane:
- zasticen hardLock-om, kazu Jevreji nesto gadno smislili...
- cena se ne zna - od 2000 DM pa na vise do nebesa...
- mi (GP "RAD" Operativa, Savski Nasip 9a, 011-160-557) ga
nabavljamo vec valda 3-4 meseca i ne polazi nam za rukom
ali uporno citamo dalje njegovu literaturu (odslusali smo
i kursic kod njegovog promotera Dr.Kukrike...)
- nismo bas neiskusni (vrte nam se gadne mrezne aplikacije na
Clipper-u)
ali smo spremni za promenu i ako nam je Clipper ZARASTAO za
srce...
Dakle sta mislite Vi FOX-ovci, Clipper-asi, Oracle-ovci i ostali...
cuveni IOK team iz
RAD-a !
baze.podataka.213ppekovic,
-> #212, npetrovic>> Dobro bre' drugari da li je neko od Vas cuo za Magic...
>> Dakle sta mislite Vi FOX-ovci, Clipper-asi, Oracle-ovci i ostali...
Magic nisam video, ali ako te zanima u novim računarima imaš
moj tekst o jednom generatoru aplikacija pod imenom Wizdom
(Pravili ga takodje Izraelci). Nisam oduševljen.
Mislim da je prava kombinacija Clipper + dobar Case alat kakav
na žalost do sada još nisam sreo. Jedan prijatelj mi je doneo pre
neki dan demo verziju izvesnog italijanskog case alata za clipper
pod imenom dBsee ili tako nešto. Koga zanima, može da dobije
kopiju.
Paya
baze.podataka.214v.nesic,
-> #213, ppekovic> pod imenom dBsee ili tako nesto. Koga zanima, moze da dobije
> kopiju.
Zanima mene !)
baze.podataka.215fstevo,
-> #213, ppekovicAko je vec demo verzija, da li moze da se okaci ovde?!
baze.podataka.216dr.grba,
-> #215, fstevo>> Ako je vec demo verzija, da li moze da se okaci ovde?!
Može li mala recenzija - radi tako i tako; može ovo, ne može ono,
ograničenja u demo verziji, blabla...
baze.podataka.217terza,
-> #212, npetrovic> Dakle sta mislite Vi FOX-ovci, Clipper-asi, Oracle-ovci i
> ostali...
>
> cuveni IOK team iz
> RAD-a !
A jeste li razmisljali o Clarionu?
Terza
baze.podataka.218mark,
Radi li neko u Paradox for Windows??
Zanima me nekoliko stvari ...
1: Kako bi izgledao program u ObjectPAL-u definisan iz dugmeta koji bi presao u
drugi Form i postavio se na odredjeni record ( tj. record koji ima istu
vrednost key fielda sa ovim u prvom formu).
Malo je kanfuzno ali ako neko zna da radi u Paradoxu bio bih mu zahvalan kada
bi se bar javio da pomogne.
Hvala unapred,
Marko
baze.podataka.219ppekovic,
-> #969, rpausic>> Verujem da je ovo prava stvar za mnoge programere, jer svi verovatno
>> imamo slične probleme: knjigovođe ne mogu ili neće da objasne
>> problematiku (zamislite poraza: naučiti njihov posao za par dana i
>> omogućiti jednom običnom magacioneru da obavi pola knjigovodstvenog
>> posla!!!).
Praveći program ti ne praviš veštačku inteligenciju za
knjiženje već samo sistem za evidenciju knjiženja. Dakle, ti ne
učiš njihov posao, već samo jedan njegov mali manuelni deo.
Da bi bilo jasnije, to je isto kao kad bi naučio da zapisuješ
rezultate u preferansu i rekao kako si isti naučio :).
Paya
baze.podataka.220rpausic,
-> #219, ppekovicIzvini, tek sam u RESUMEu video da si ti administrator. Svejedno,
prebaci nas ako smetamo u clipper temi.
Impresivan RESUME. Svaka čast.
P.S. I za preferans se može napraviti ekspertni sistem. Mog očuha
zovu Boža zvani pub za preferans. Verujem da bih uz njegovu pomoć
mogao lepe stvari da napravim po tom pitanju. Samo kad bi me neko
i platio za to ;-(
baze.podataka.221ficus,
-> #217, terza> A jeste li razmisljali o Clarionu?
Ne bih da vređam, ali mislim da je Clarion praktično NEUPOTREBLJIV!!!
Probao sam ga i negde mesec dana sam radio sa njim i više sam prolivao znoj,
nego lepo radio... (žalosno). Ako vam se sviđa nešto što može lepo da radi
ekrane (a to je jedino što Clarion ume) neka uzme FoxPro (počev od verzije
2.0).
Pozdrav, Deki
baze.podataka.222ficus,
-> #218, mark> Radi li neko u Paradox for Windows??
> Zanima me nekoliko stvari ...
>
> 1: Kako bi izgledao program u ObjectPAL-u definisan iz dugmeta
> koji bi presao u drugi Form i postavio se na odredjeni record (
> tj. record koji ima istu vrednost key fielda sa ovim u prvom
> formu). Malo je kanfuzno ali ako neko zna da radi u Paradoxu
> bio bih mu zahvalan kada bi se bar javio da pomogne.
Ja sam počeo da radim nešto malo, ali me najviše muči što imam samo 4MB
memorije
a na tvoje pitanje će odgovoriti neko od mojih iskusnijih prijatelja koji rade
u
PDXWIN pa ću ti ja preneti na Sezam...
Pozdrav, Deki
baze.podataka.223terza,
-> #221, ficus> Ne bih da vredam, ali mislim da je Clarion prakticno
> NEUPOTREBLJIV!!! Probao sam ga i negde mesec dana sam
> radio sa njim i vise sam prolivao znoj, nego lepo radio...
> (zalosno). Ako vam se svida nesto sto moze lepo da radi
Ma ne vredjas:) ali daj malo konkretno, pa da vidimo zasto je
neupotrebljiv. Radim u clarionu vec duze vrijeme i imam nekoliko
vecih aplikacija iza sebe i ne mogu se nikako sloziti sa tobom da
je neupotrebljiv. Rad sa clarionom podrazumjeva da imas i odgovarajucu
dokumentaciju, jer bez nje je stvarno "prakticno NEUPOTREBLJIV".
pozdrav Terza
baze.podataka.224valeksa,
-> #221, ficus# Ne bih da vređam, ali mislim da je Clarion praktično
# NEUPOTREBLJIV!!! Probao sam ga i negde mesec dana sam radio sa
# njim i više sam prolivao znoj, nego lepo radio... (žalosno).
# Ako vam se sviđa nešto što može lepo da radi ekrane (a to je
# jedino što Clarion ume) neka uzme FoxPro (počev od verzije
# 2.0).
#
# Pozdrav, Deki
ajde kad kažeš da je PRAKTIžNO neupotrebljiv da to malo i
potkrepiš. Nemoj ovako, može neko to i ozbiljno da shvati.
BTW, mesec dana je vrlo malo vremena za takvu ocenu.
Pozdrav.
baze.podataka.225mickeyl,
Interesuje me sledeće. Da li ikako mogu natjerati FoxPro 2.0 da pri
pravljenju EXE fajla kompajlira sa opcijom ENCRYPT, tako da se u EXE
fajlu ne može pročitati nijedna tekstualna poruka niti bilo šta drugo.
Kada upotrebim COMPILE naredbu sa ENCRYPT opcijom nema problema, u FXP
fajlu se ne može ništa razaznati. Po meni jedina mana ovog načina je
što moram u direktoriju imati 'brdo' FXP fajlova umjesto jednog EXE.
Da li se može napraviti enkriptovan EXE fajl ili mora ovako sa FXP i
run time-om.
baze.podataka.226ganta,
Ovo je DEMO za dBsee, Clipper Application development sotware.
Pogledajte, nije loše. Mislim da je daleko bolji od Clarion-a.
Napomena: mora da se vrati na disketu da bi mogao da se
instalira na hard. Napraviće samo 1 dir i 3 sub dir-a pa se
lako briše.
G.
dbsee.arjbaze.podataka.227ganta,
** dBsee 3.0 Demo, II deo **
dbsee.a01baze.podataka.228todorp,
Hi!
Da li neko ima neki test brzine Clarion vs. Clipper/Fox kao sto je bio za
paradox i clipper? Mozemo da se dogovorimo pa da mi istestiramo jer bi to bilo
korisno znati.
Pozdrav od Todora.
baze.podataka.229ndragan,
-> #225, mickeyl/ Interesuje me sledeće. Da li ikako mogu natjerati FoxPro 2.0 da pri
/ pravljenju EXE fajla kompajlira sa opcijom ENCRYPT, tako da se u EXE
Modify project trt
Dok je prozor sa projektom otvoren, odeš u novootvorenu desnu kolonu u
glavnom meniju: Project/Options. U options dijalogu ima jedno mesto gde
se ukucava Debug (X da, prazno ne) i Encrypt.
Pošto je trt.pjx u stvari .dbf baza, možeš i sa Use trt.pjx da ga
otvoriš i sam upišeš neke stvari, recimo iz brauza.