razno.314.bale.,
-> #303, bulajaEvo ti ovaj programcic, sto sam ga napravio u II godini za domaci kod Lasla
Krausa; tek malo kasnije sam provalio da moze da posluzi ;-)
Regards from .bale. !
#:*)+-<
sazmi.exerazno.315.obj,
-> #313, milanTreba mi neka stvarno dobra hash funkcija...
Prototipče bi bilo unsigned hash(char *s); :)
razno.316bojt,
-> #313, milan>> Udji u bilo koji editor koji ume da wrapuje i zameni svaki CRLF
>> sa space-om. Onda svaki niz od tačno dva space-a zameni sa CRLF.
Neće valjati u slučaju da je i u samom tekstu, izmedju reči, imao
ponegde 2xSpace. Možda da zameni sa nekim znakom koga u tekstu nema
(npr #), pa po dva sa CRLF, a šta preostane sa space?
razno.317dsoskic,
-> #310, bulaja> Editor bi bio Ok kad ne bih imao jedno 50 tekstova koje treba
> iskonvertovati :). Pomislih da bi AWK trebao da bude namenjen
BTW, jel postoji editor koji sam od sebe, kad prelazi u novi
red, ubacuje Srt (Soft return), a kad se udari po Enter-u
ubacuje Hrt (Hard return).
p.s. za import DOS-ovih tekstova u Venturu, a bogami i u Windows
za sada koristim Word Perfekt. Možda ima i neki import_filter u
W4W ili AmiPro3.0 koji bi to sam uradio.
razno.318snemcev,
-> #304, dejanr>> ... i tekst ide pravo u Venturu.
Ja sam ga 'ladno ubacivao u Venturu baš u formatu koji bulaja pominje:
na kraju svakog reda HRt, između pasusa (paragrafa) bar jedan prazan
red i sve je bilo OK. Bez ikakve konverzije!
razno.319dejanr,
-> #318, snemcev>> Ja sam ga 'ladno ubacivao u Venturu baš u formatu koji bulaja pominje:
>> na kraju svakog reda HRt, između pasusa (paragrafa) bar jedan prazan
>> red i sve je bilo OK. Bez ikakve konverzije!
Imaš pravo, to je upravo Venturin format. Nema nikakve potrebe da čitav
pasus bude u jednom redu. Izgubio sam to iz vida kada sam pisao poruku.
razno.320spantic,
-> #313, milan> Udji u bilo koji editor koji ume da wrapuje i zameni svaki
> CRLF sa space-om. Onda svaki niz od tačno dva space-a
> zameni sa CRLF.
Ne valja, šta sa nizom od nekoliko praznih mesta? Bolje koristiti kao
marker neki neubičajeni karakter iznad 128, ne naša slova! :)
razno.321dcolak,
-> #309, zsiz│ Ja imam Amiga emulator za PC-ja. Nisam probao kako
│ radi. Znam da zahteva VGA i 4MB RAM-a.
:)))))))
DJEžAžE, NEMAŠ TI NIKAKAV EMULATOR!
:)))
Sledge DAMMIR!
razno.322milan,
-> #316, bojt> Neće valjati u slučaju da je i u samom tekstu, izmedju reči, imao
> ponegde 2xSpace. Možda da zameni sa nekim znakom koga u tekstu nema
> (npr #), pa po dva sa CRLF, a šta preostane sa space?
A šta ako je negde u tekstu imao dva puta #? ;)))
Pl poz M
razno.323dgavrilovic,
-> #320, spantic> Ne valja, šta sa nizom od nekoliko praznih mesta? Bolje koristiti kao
> marker neki neubičajeni karakter iznad 128, ne naša slova! :)
Radiće, ali zašto preterivati. U manualu za Word 5.0 predlažu kombinaciju
QZ jer se ne pojavljuje ni u jednom jeziku. To je, začudo, tačno i za
našu ćirilicu. Ako misliš da se razni specijalni karakteri nikada ne
pojavljuju grdno se varaš. Treba videti našta liče patentne prijave.
razno.324zsiz,
-> #321, dcolak> DJEžAžE, NEMAŠ TI NIKAKAV EMULATOR!
Od nas dvoje ja sigurno nisam dečak. Sa ovom
porukom si verovatno hteo nešto da kažeš ali
nisi pomogao čoveku kome je potreban emulator
za Amigu.
Pozdrav.
zsiz
razno.325.bale.,
-> #315, .objŮŢTreba mi neka stvarno dobra hash funkcija...
ŮŢPrototipče bi bilo unsigned hash(char *s); :)
Ima u "Compilers, Techniques and Tools", Aho, Setti, Ullman (da l' se ovako
pise?). Trenutno mi je kod druga, ali kad vrati, prekucacu. Po statistikama,
funkcija je gotovo neverovatna...
Regards from .bale. !
#:*)+-<
razno.326paki,
-> #322, milan>> ponegde 2xSpace. Možda da zameni sa nekim znakom koga u
------
>> tekstu nema (npr #), pa po dva sa CRLF, a šta preostane sa space?
> -----------
> A šta ako je negde u tekstu imao dva puta #? ;)))
;-)
razno.327m.hristodulo,
-> #303, bulaja>> Moze li AWK da resi sledeci problem? Imam tekst u
>> kome se svaki red zavrsava sa CRLF, a paragrafi
>> (pasusi) su odvojeni sa jednim ili vise praznih
>> redova. Potrebno mi je da ubijem :) CRLF na kraju
>> svakog obicnog reda, tako da CRLF ostane samo na
>> kraju paragrafa i u praznim redovima. Sa AWK-om
>> nisam radio, ali pretpostavljam da sluzi bas
>> ovakvim stvarima?
>> Ne treba ti AWK. Uzmi bilo koji (...) editor.
>> Nađi neki znak koji se u tekstu ne javlja uopšte.
>> Recimo da je to #. Onda uradi REPLACE HRt HRt
>> WITH # zatim REPLACE HRt WITH blanko i najzad
>> REPLACE # WITH HRt HRt. Posle još možeš REPLACE
>> blanko blanko WITH blanko i tekst ide pravo u
>> Venturu.
Fala bogu, ne treba ti ni editor, nego MHSR!
Po Dejanovoj ideji evo sledećeg batch programa:
MHSR /n %1 @CR@LF@CR@LF '#'
MHSR /n %1 @CR@LF @SPC
MHSR /n %1 '#' @CR@LF@CR@LF
P.S. Prebacićeš ga valjda u DIR posle ovoga
- program je bez bagova, jedino što je malo sporiji,
i nema regularne izraze.
razno.328dsoskic,
-> #318, snemcev> na kraju svakog reda HRt, između pasusa (paragrafa) bar jedan prazan
> red i sve je bilo OK. Bez ikakve konverzije!
Tačno, da može da se učita u Venturu ali, da li ti onda radi
automatsko poravnanje desne ivice.
razno.329mdimitrijevic,
Ovih dana sam sa PINGVIN BBS-a preneo program PCVOC.EXE koji
svira(izgovara) VOC datoteke sa glasom na PC zvucniku. Ima li neko neki source
u C-u ili Asm-u, u stvari u bilo cemu :) posto mi je hitno potrebno.
Ima li neko ovih VOC datoteka sa glasovima da mi posalje ili ako ima negde
na sezamu bilo cega. Imam one iz VGACPY 50 programa.
Pozdrav,
Marjan Dimitrijevic
razno.330dcolak,
-> #324, zsiz│ Od nas dvoje ja sigurno nisam dečak. Sa ovom
│ porukom si verovatno hteo nešto da kažeš ali
│ nisi pomogao čoveku kome je potreban emulator
│ za Amigu.
Pomogao sam čoveku. Izričito sam rekao da nemaš nikakav
emulator jer i ja sam imao "emulator amige traži 4Mb i VGA"..
žak šta više ti reče u svojoj poruci da ga nisi ni isprobao
a tvrdiš da imaš....
Sledge DAMMIR!
razno.331asterix,
-> #324, zsiz> Od nas dvoje ja sigurno nisam dečak. Sa ovom
^^^^^
Da li da shvatimo da je neko od vas onda devojčica ? ;)
razno.332bearboy,
-> #312, darone>>> Imam ja ali svima kojima sa ga dosada dao nije
>>> radio jel izgleda da (normalno) nisu isti PC-jev
>>> i amigin drajv od 3.5 inca.
Isti su (nenormalno ?) :)
> Aman bre, taj emulator ne radi!!!!! Probano je na
> sve moguće načine, 3.5, 5.25, 8 inča ali nije i
> neće nikada proraditi!
Nemoj da dezinformišeš narod. Radi. Samo maaaalkice loše :)
razno.333zsiz,
-> #331, asterix> Da li da shvatimo da je neko od vas onda devojčica ? ;)
Nisam bio precizan. Ovo je inače PC.PROG tema razno.
razno.334konzul,
Narode ima li ko iskustva sa linijskim kodom (bar code).
Konkretno, interesuje me zna li ko šta predstavlja koja cifra
u EAN kodu (koje cifre predstavljaju zemlju, a koje proizvodjača
i proizvod, kada se koristi 8 a kada 13 cifara).
???
razno.335asterix,
-> #333, zsiz>> Da li da shvatimo da je neko od vas onda devojčica ? ;)
>
> Nisam bio precizan. Ovo je inače PC.PROG tema razno.
Znam, zato i pitam.
razno.336bulaja,
-> #334, konzul│Narode ima li ko iskustva sa linijskim kodom (bar code). Konkretno,
│interesuje me zna li ko sta predstavlja koja cifra u EAN kodu (koje
│cifre predstavljaju zemlju, a koje proizvodjaca i proizvod, kada se
│koristi 8 a kada 13 cifara).
└───
EAN-13: NN NN N NN NNNNN N
-- ------- ----- -
sifra zemlje ───┘ │ │ │
sifra proizvodjaca──────────┘ │ │
sifra proizvoda ───────────────────┘ │
kontrolni broj ─────────────────────────┘
razno.337ndragan,
-> #323, dgavrilovic/ QZ jer se ne pojavljuje ni u jednom jeziku.
Spominje se u tekstovima o arhiverima, fajlovi tipa .sqz (squeeze),
dakle potrošeno :).
Uostalom, ovo je već druga poruka na sezamu gde se to spominje.
/ To je, začudo, tačno i za našu ćirilicu.
Dovoljan protivprimer je da neko citira Rusa, koji je upotrebio reč
'njeljzja poljzovatsja'... ako je q=lj (inače otkud q u ćirilici).
razno.338snemcev,
-> #328, dsoskic>> Tačno, da može da se učita u Venturu ali, da li ti onda radi
>> automatsko poravnanje desne ivice.
Ako je poravnanje postavljeno na Full, da.
razno.339snemcev,
-> #334, konzul>> Konkretno, interesuje me zna li ko šta predstavlja koja cifra
>> u EAN kodu (koje cifre predstavljaju zemlju, a koje proizvodjača
Bilo je o ovome reči na Sezamu, al' jako davno, početkom '91. Ako se još
dobro sećam, prve dve su zemlja, četiri proizvođač i ostatak proizvod +
kontolne cifre. Kod države je propisan međunarodnim aktom, kod
proizvođača dodeljuje državna institucija, a kod proizvoda sam
proizvođač.
razno.340paki,
-> #337, ndragan> / QZ jer se ne pojavljuje ni u jednom jeziku.
>
> Spominje se u tekstovima o arhiverima, fajlovi tipa .sqz
> (squeeze), dakle potrošeno :).
Onda može "QWEWQ" ili bilo koja nenormalna kombinacija od 5-6
znakova :)
razno.341furlani,
Pisem vam ovdad poruku jer je najposecenija konferencija (tj najpracenija)
Molim vas pomozite mi i ostavite poruke iskljucivo na mail posto nepratim
konferencije
FU> Instalirao sam dos 6.0 i skinuo sa sezama 4dos402 ali, nece dami
FU> prikazuje dir u boji
FU> :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( kako toda mu
FU> namestim probao sam set colordir=com exe:red; ............
ali nece da mi prikazuje u boji nego sve belo
:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
(((((((((((((((((((((((((((((((( pomozite mi molim vas sat vremena citam onaj
.DOC i nista ne kapiram
Pozdrav Ceda
razno.342djelovic,
Traži se moderator teme assembler. Ukoliko ste zainteresovani za
tu odgovornu dužnost :), ili imate nekoga da preložite, mail me.
razno.343mkrzic,
Ajde, ucini neto djelovicu.
Formirao sam grupicu za hackere, ali nas malo ne
moze tu mnogo sta da kaze.
Daj mi jednu temu (13. hacking) da se malo moderatisem
sa sezamovcima, i svom ostalom hackerskom bagrom.
PLEEAAASEEEE!!!!!
mkrzic alias Mel Gibson
razno.345djelovic,
-> #343, mkrzic> Formirao sam grupicu za hackere, ali nas malo ne
> moze tu mnogo sta da kaze.
Imaš odgovarajuću temu u konferenciji KOMUNIKACIJE. Ako ti ona ne
odgovara, onda ćeš morati da "zaradiš" temu na sledeći način: Započni
razgovor u temi razno, pa kada se pokaže da ima dovoljno
zainteresovanih, onda imam opravdanje :) da otvorim i zasebnu temu. OK?
razno.346ganta,
!!!!!!
Ima li neko program (ili vremena da ga napravi) za
poeziju. To englezi kažu: 'Poetry writing program
for Free-verse or haiku poetry'. Potrebno za pisanje mr.
disertacije (jednoj mojoj drugarici) iz psihologije.
Treba da ima mogućnost ubacivanja novih reči (posebno
glagoli, imenice .... naravno). U stvari, samo da
generiše otkačen tekst.
Za uzvrat se dobija neka multi MB aplikacija, po izboru
a može i nešto drugo ;)
G.
P.S. Sva prava pridržava autor, odnosno vlasnik programa :)
razno.347ndragan,
-> #336, bulaja/ EAN-13: NN NN N NN NNNNN N
/ -- ------- ----- -
/ sifra zemlje ───┘ │ │ │
To za veće zemlje; međutim naši su se dosta kasno setili da traže broj,
pa su dobili to što je ostalo. Tako naše nije 86, nego 860, a naša
šifra proizvođača ima samo 4 cifre.
razno.348ndragan,
-> #337, ndragan/ / QZ jer se ne pojavljuje ni u jednom jeziku.
/ Spominje se u tekstovima o arhiverima, fajlovi tipa .sqz (squeeze),
Setio sam se! Kad nabavim igru za Speka, pa pitaju ćerke koji je
raspored tastera, ja ko iz puške 'IPQZ enter'.
razno.349mkrzic,
Pazi ovamo. Hackeri, hocemo li svoju temu u sklopu
ove conf ili ne? Pa ako hocemo, daj se malo potrudite
i napisite nesto o svojim iskustvima sa hackerisanjem.
razno.350mdimitrijevic,
-> #349, mkrzic
Ako mislis na skidanje zastita, registrovanje u programe itd...
Onda u redu. Ko ce prvi?????
Pozdrav,
Marjan Dimitrijevic
P.S. Imam ogromnu svesku A4 formata sa svim sto sam rasturio itd.
razno.351.obj,
-> #346, ganta> To englezi kažu: 'Poetry writing program
> for Free-verse or haiku poetry'.
Teško ćeš da nađeš takav gotov program. WordPerfect Corp. je
svojevremeno izdala dodatak za WordPerfect, mislim da se zove
"RhymePerfect" koji umesto tebe traži reči koje se rimuju.
.obj
razno.352ganta,
-> #351, .obj>> To englezi kažu: 'Poetry writing program
>> for Free-verse or haiku poetry'.
>
> Teško ćeš da nađeš takav gotov program. WordPerfect Corp. je
> svojevremeno izdala dodatak za WordPerfect, mislim da se zove
> "RhymePerfect" koji umesto tebe traži reči koje se rimuju.
Nema potrebe da se reči rimuju. žak ne mora da bude poezija,
jednostavno random tekst, ali 'inteligentniji'
Našao sam u jednom SW katalogu takav program (Versifier), ali ga treba
naručiti iz Engleske :(
G.
razno.353valhala,
-> #299, dcolakGrupa LS? Secas se? (li + Doli Bel:))))) );) A?A,a,a,a,a,a?
Val.
razno.354valhala,
-> #300, vlastaJa imam nesto sto bi trebalo da bude AmigaEmul., medjutim, kako
nemam 3.5 drajv, nisam ga probao, a drug kod koga sam ga pokupio
kaze da mu je "ispod casti da otvara PC i da menja prioritete drajvova
za neku tamo Amigu".BTW drug je ovde pod pseudonimom MIKELI, pa vidite
sa njim. Ako treba, mail...
Val.
razno.355draganm,
-> #179, dcolak*> Treba mi pomoc. Tj. zeleo bi da pokazem mojoj
*> predivnoj profesorki fortrana da i nije naj
*> pametnija na svetu.
Postoji i laksi nacin, kada te natera da napises neki program u kome
je potrebno nesto sortirati, napisi ga i u njega ubaci shell sort, pali gara-
ntovano, pogotovo ako je u pitanju Nevena iz IV gimnazije :>.
razno.356andra,
-> #354, valhala> kaze da mu je "ispod casti da otvara PC i da menja prioritete drajvova
Imam ja druga koji je promenio prioritete, a program mu onda trazio da ubaci
3.5" u 5.25" drajv. Ako hoces oba, kupi Amigu pa teraj PC emulator.
razno.357skoprivica,
-> #352, ganta│ Nema potrebe da se reči rimuju. žak ne mora da bude poezija,
│ jednostavno random tekst, ali 'inteligentniji'
GluGen (iliti Glupost Generator) si video/probao ?
razno.358vilic,
-> #346, ganta> Ima li neko program (ili vremena da ga napravi) za
> poeziju.
Svojevremeno je u casopisu "Moj Mikro" bio program koji iz niza zadatih
recenica pravi govor za nekog politicara. Ako ti moze posluziti kao osnova javi
pa da pogledam da nadjem.
\bye
razno.359ganta,
-> #357, skoprivica> GluGen (iliti Glupost Generator) si video/probao ?
Nisam, daj ovde ili u mail. (može i source)
Nema veze ako je puška :)
G.
razno.360ganta,
-> #358, vilic> Svojevremeno je u casopisu "Moj Mikro" bio program koji iz niza zadatih
> recenica pravi govor za nekog politicara. Ako ti moze posluziti kao osnova ja
Baš to! Ako nadješ source tj. listing, još bolje!
Molim te potraži.
G.
razno.361d.petrovic,
-> #358, vilicĂ> Svojevremeno je u casopisu "Moj Mikro" bio program koji iz niza
Ă> zadatih recenica pravi govor za nekog politicara. Ako ti moze
Ă> posluziti kao osnova javi pa da pogledam da nadjem.
Daj to ovde ili i meni na mail :)
razno.362ssokorac,
-> #359, ganta ─┼┤ Nisam, daj ovde ili u mail. (može i source)
žini mi se da GluGen ne pravi poeziju već samo, eto tako, 'zanimljive'
rečenice :).
razno.363dr.grba,
-> #362, ssokorac>> žini mi se da GluGen ne pravi poeziju već samo, eto tako,
>> 'zanimljive' rečenice :).
E, šta se danas sve ne zove poezijom.
u hladu hlada
sunčevo si sunce
htedoh te hteti
a ne smem te smeti
i ta k odalj e (:
razno.364skoprivica,
-> #362, ssokorac│ žini mi se da GluGen ne pravi poeziju već samo, eto tako,
│ 'zanimljive' rečenice :).
ajde pošalji ga čoveku, ja sam ga izbrisao (davno izgleda)...
razno.365nikac,
-> #360, ganta>■ Baš to! Ako nadješ source tj. listing, još bolje!
>■ Molim te potraži.
A sta je tu tesko... Evo napravio sam ja nesto tako
u Pascalu poodavno. Evo uz poruku i source-a.
Pozdrav,
-=Nikac=-
pol.pasrazno.366ganta,
-> #364, skoprivica> ajde pošalji ga čoveku, ja sam ga izbrisao (davno izgleda)...
Strpljiv neki čovek, nije otišao, tu je i čeka.... :)
razno.367ganta,
-> #365, nikac> A sta je tu tesko... Evo napravio sam ja nesto tako
> u Pascalu poodavno. Evo uz poruku i source-a.
> Pozdrav,
> -=Nikac=-
Hvala puno, ne radi se o tome da je teško, nego ima raznih
ideja... pa bolje da imam više inspiracije ;)
G.
razno.368ssokorac,
-> #364, skoprivica ─┼┤ ajde pošalji ga čoveku, ja sam ga izbrisao (davno izgleda)...
Takodje. Mora da ga ima na nekom BBS-u?
razno.369drpr,
U nekom dejanovom ili nečijem drugom tekstu u računarima sam
čitao da u knjigama koje dobijaš uz kompajler (recimo borland
pascal) piše u detalje šta treba da se navede u documentu ako
je program napisan u dotičnom jeziku a SW je ili PB ili
komercijalni.Mene zanima da li bi neko mogao da pošalje neki
primer (ja nemam original :(( ) . Naročito me zanima borland i
to pascal.
cope
razno.370dejanr,
-> #369, drpr>> U nekom dejanovom ili nečijem drugom tekstu u računarima sam
>> čitao da u knjigama koje dobijaš uz kompajler (recimo borland
>> pascal) piše u detalje šta treba da se navede u documentu ako
>> je program napisan u dotičnom jeziku a SW je ili PB ili
>> komercijalni.
Ništa. Ako na programu piše Copyright (C) 19xx by Predrag Drljača
time si uradio sve što treba uraditi. Konkretno (citat iz licence
za TP 6.0):
Porgrams that you write and compile using Borland's language compilers,
and that contain any portion of Borland code, may be used, given away
or sold without additional licence or fees, as long as all copies of
these programs bear a valid copyright notice. By copyright notice we
mean either your own copyright notice or the copyright notice which
appear on the original diskette label of your Borland language
compiler product.
Ukratko, ako baš nikako nećeš da program ima ikakav (pa ni tvoj)
copyright, *onda* moraš da prepišeš na disketu ono što piše na original
disketi. Za slučaj da ti ista nije pri ruci ;)) na njoj piše:
Turbo Pascal itd
Copyright (C) Borland International, Inc
razno.371vitez.koja,
U fajlu pored ove poruke nalazi se C-- Interpreter, mojih ruku delo, program
koji interpretira podskup C jezika.
Karakteristike su mu sledeće:
- Funkcije sa parametrima
- Funkcije vraćaju intidžere
- (što će reći rekurzija je moguća)
- "return" naredba
- integer i char konstante
- integer i char tipovi podataka
- pointeri
- globalne i lokale promenljive
- kontrolne strukture: if, do-while, while, for
- operatori: +, -, ++, --, /, %, <, >, <=, >=, ==, !=, ~, ^, &, |, &&,
||, <<, >>, unarni +, unarni -, unarni * (adresiranje),
unarni & (adresa od)
- komentari
Moguće je generisati i samostalne izvršne fajlove.
U interpreter je integrisan i editor, sve zajedno sa mogućnošću
izvršavanja programa korak po korak, praćenja i menjanja vrednosti
promenljivih... Tu je takođe i program za konfigurisanje, kao i nekoliko
primera.
U arhivi uz sledeću poruku nalaze se BGI drajveri, fontovi i demo
program za rad sa grafikom u ovom interpreteru.
Isprobajte, komentarišite... :)
ce100.ziprazno.372vitez.koja,
BGI drajveri i grafički demo program za C-- Interpreter.
cebgi.ziprazno.373nbatocanin,
Razgovarao sam danas sa prijateljem koji je emigrirao u Norvešku i
tamo radi u firmi koja je "produžena ruka" Microsoft-a: prodaju sve
njihovo, a osim toga prave poslovne aplikacije uglavnom u FoxPro-u.
Možda je malo subjektivan, ali ne da je naružio Microsoft ;)
Dalje, koristi veoma ozbiljno FoxPro 2.5 i kaže da je strašno bagovit
(oni uvek dobijaju najsvežije verzije, tako da otpada mogućnost
starije verzije). Osim toga, interesantno je da koriste Windows NT i
kaže da se pokazao totalno nesigurno, tj, da sa njim imaju ogromne
probleme. Jedino što je pohvalio od Microsoft-a je Acess, za koji
kaže da ga svi korisnici veoma hvale i da su zadovoljni.
razno.374todorp,
Hi!
Je li probao neko onaj 'bubble' disasembler? Po meni je to prilicno ne
upotrebljivo :(( Sorser je za ovo ....
Pozdrav od Todora.
razno.375dusanp,
Treba mi kompajler tipa text -> .ng fajl. Najbolje onaj kojim
se od nanfor source fajlova dobije guide biblioteka. Onaj ft_???
sam pokupio, ali on samo pravi text fajl, koji treba da se pro-
vuce kroz kompajler da bi se dobio ng.
Ako neko moze da mi pomogne (nisam siguran, mozda prg vec po-
stoji negde na sezamu), neka pozuri sa odgovorom (najkasnije do
nedelje), jer posle neko vreme nisam tu...
ps: Sad sam video da se programi zovu NGC i NGML.
Fala na saslusanju ;)
razno.376vpetrovic,
Kako se na VGA kartici odabira video mod sa 40/50 linija na ekranu. U
spisku video modova za int 10h nikako da nađem te modove.
razno.377bulaja,
-> #375, dusanp│ps: Sad sam video da se programi zovu NGC i NGML.
└───
Programi su deo originalnog Norton Guide paketa. Nisu PD :).
CYMB :).
razno.378.obj,
-> #376, vpetrovic> Kako se na VGA kartici odabira video mod sa 40/50 linija na ekranu. U
> spisku video modova za int 10h nikako da nađem te modove.
Pogledaj u uputstvu za video kartu. Ali, video režime koje tamo
pronađeš koristi sam ako su programi za tvoju upotrebu. U suprotnom,
najbolje da pogledaš BIOS funkciju 11h u okviru INT 10h, Character
Generator funkcije.
razno.379nikac,
-> #375, dusanp>■ Treba mi kompajler tipa text -> .ng fajl.
Imas na Euklid BBS-u ce direktorijum NG. Ima i kompajler i dekompajler
itd.
Pozdrav,
-=Nikac=-