PCUSER.1

20 Sep 1991 - 08 Oct 1992

Topics

  1. baze.podataka (114)
  2. tekst.procesori (315)
  3. word.perfect (377)
  4. ms.word (68)
  5. editori (245)
  6. ventura (229)
  7. spreadsheets (47)
  8. grafika (479)
  9. cad (222)
  10. tools (504)
  11. virusi (372)
  12. knjige (69)
  13. nabavka (123)
  14. memory.mng (379)
  15. disk.cache (145)
  16. arhiveri (357)
  17. razno (883)
  18. unknown (26)

Messages - ventura

ventura.218 rjovic,
Da li neko ima Venturu 4 Windows (instalacionu), i ako je ima koliko ona zauzima? Relja
ventura.219 ndragan, -> #213, dejanr
/ polja jedno veliko slovo, a onda recimo u desnom uglu svakog polja da / piše manjim slovima (123) (odnosno koji već kod treba). Pošto sam Pa napraviš dva polja sa nevidljivom linijom između; staviš različite tegove (za levog centrirano, za desnog spušteno) i gotovo. Onda izađeš u DOS i pogledaš na šta liči ta linija, i na šta liči zaglavlje, pa napišeš programče koje pravi ceo tekst u tom formatu (ili samo podigneš liniju gde se menja teg da bude ispred prvog reda tabele). Pazi samo da ne omaneš kad brojiš zareze i polja u jednoj liniji - ostalo je trivijalno. / na liniju (džaba 486/50, i dalje je katastrofa od sporosti kad pomera / A4 stranu grafike :( ), paste block i ... voila! Eto je tabela. Jedan Englez se kladio da će da pobedi tamo neki Totenhem (ili beše Totemhen - slabo se doznajem u vudu :), pa kad je izgubio opkladu, morao je da pokosi teren makazicama za nokte, i pograbulja ga četkicom za zube (video sam sliku!). Pretpostavljam da su posle treće kvadratne stope svi otišli na viski...
ventura.220 ppekovic, -> #218, rjovic
>> Da li neko ima Venturu 4 Windows (instalacionu), i ako je ima koliko ona >> zauzima? Instalirao sam V4W, zezao se par dana i to zaista ni na šta ne liči. Puno bug-ova, UAE je redovna pojava a o brljotinama po ekranu da ne govorimo. A tek kolko se dugo učitava, ajooooooj. Paya
ventura.221 dsoskic, -> #211, dgavrilovic
> Po meni, to je nepotreban luksuz, I po meni što se papira tiče, a što se original folije (providne) ili filma tiče to je stvarno boli glava. Naravno samo za specijalne crteže, a za obično DTP slaganje dobar je i paus od 90 gr., mada može i onaj od 75 gr. koji se malo ustalasa od toplote. U svakom slučaju inostrani paus i papir su bolji od ovih ovde. cu, Danko
ventura.222 dsoskic, -> #214, d.petrovic
> matrične štampače. Ja ih masovno pravio za laser, kad, sad mi zatreba... . Jel ti treba za 9 pina ili za 24 pina. Ako ti treba za 24 pina, imam jednostavno i uspešno, provereno rešenje. cu, Danko
ventura.223 d.petrovic, -> #222, dsoskic
Ă> Jel ti treba za 9 pina ili za 24 pina. Za 9
ventura.224 dejanr, -> #220, ppekovic
>> A tek kolko se dugo učitava, ajooooooj. To je zato što pri svakom učitavanju pravi WID tablicu, a ako ima dosta fontova to traje. Međutim, u nekom meniju to može da se isključi, onda se ulazi sasvim normalno. Što se bug-ova tiče, i ja zam primetio loše osvežavanje ekrana. Međutim, UAE-ove nisam dobijao (dobro, možda jednom ili dvaput ;) Kažu da je Ventura 4.01 bolja, ali je nisam video. Sve u svemu, i dalje mi stoji stara Ventura 3.0 za GEM - preko preče, naokolo bliže ;)
ventura.225 stal, -> #224, dejanr
­=>>> A tek kolko se dugo učitava, ajooooooj. ­=> ­=> To je zato što pri svakom učitavanju pravi WID tablicu, a ako ima ­=> dosta fontova to traje. Međutim, u nekom meniju to može da se ­=> isključi, onda se ulazi sasvim normalno. Voleo bih da znam koja je to opcija ali ako mislis na metod promene aktivne tabele sa ENVIRONMENT na neku drugu (save as new wid...) onda da znas da to ne pali. U Venturi 3.0 je radilo, ali ovde ne. Problem je u TTF-ovima koje VP4, ocigledno, uvek proverava. Za to mozete da zahvalite i samim (glupavim) Windows-ima koji nisu sposobni da se ucitaju a da ponovo ne provere sve svoje fontove. Stvar je veoma glupa, jer kasnije svaki program koji pristupa fontovima naknadno izvrsi proveru (i to vrlo bezveznu). Ali to je sto je... Kupite negde Windows 10E5.1 jer ce tu verovatno sve da radi kako treba ali, opet, ne bolje od odgovarajuce verzije Amiginih prozora.
ventura.226 dejanr, -> #225, stal
>> Voleo bih da znam koja je to opcija Probaću da saznam. Naime, u jednoj firmi videh instaliranu Venturu 4.0 u koju se sasvim normalno ulazi. Pitam kako, i čovek mi reče da je u tome štos, mada se nisam raspitivao koja je to tačno opcija, pretpostavljajući da se da lako "uloviti" ;) Nemam kod kuće instaliranu Venturu 4.0 tako da ne mogu da probam.
ventura.227 dgavrilovic, -> #215, danko
>> Napiši brate pošto da nemoraju svi posebno da te pitaju! :)))) Nemam vremena da se svakodnevno javljam pa sam malo razvukao ovu diskusiju. Moje izvinjenje. Pa cela priča je počela tako što je Dejan R. rekao koliko košta laserski papir. Ja sam se sa svoje strane raspitao kod profesionalaca koji su mi rekli da u zadnje vreme nema laserskog papira u prodaji, a kada opet stigne, vredi potražiti "Lasrer Copy". Naravno niko ne zna kada će ga biti, a kamo li koliko će koštati.
ventura.228 broker, -> #219, ndragan
> Jedan Englez se kladio da će da pobedi tamo neki Totenhem > (ili beše Totemhen - slabo se doznajem u vudu :), pa kad > je izgubio opkladu, morao je da pokosi teren makazicama za > nokte, i pograbulja ga četkicom za zube (video sam > sliku!). Pretpostavljam da su posle treće kvadratne stope > svi otišli na viski... Ja sam nezvanicno saznao da se i Vigor Majic (Istrazivacka stanica Petnica) bavio identicnim poslom....
ventura.229 dnikolic, -> #217, zddb
>> Evo ti najzad provjerenog rjesenja za tvoj problem (napraviti da ti Hvala, pokusacu! dn