ventura.218rjovic,
Da li neko ima Venturu 4 Windows (instalacionu), i ako je ima koliko ona
zauzima?
Relja
ventura.219ndragan,
-> #213, dejanr/ polja jedno veliko slovo, a onda recimo u desnom uglu svakog polja da
/ piše manjim slovima (123) (odnosno koji već kod treba). Pošto sam
Pa napraviš dva polja sa nevidljivom linijom između; staviš različite
tegove (za levog centrirano, za desnog spušteno) i gotovo. Onda izađeš
u DOS i pogledaš na šta liči ta linija, i na šta liči zaglavlje, pa
napišeš programče koje pravi ceo tekst u tom formatu (ili samo podigneš
liniju gde se menja teg da bude ispred prvog reda tabele). Pazi samo da
ne omaneš kad brojiš zareze i polja u jednoj liniji - ostalo je
trivijalno.
/ na liniju (džaba 486/50, i dalje je katastrofa od sporosti kad pomera
/ A4 stranu grafike :( ), paste block i ... voila! Eto je tabela.
Jedan Englez se kladio da će da pobedi tamo neki Totenhem (ili beše
Totemhen - slabo se doznajem u vudu :), pa kad je izgubio opkladu,
morao je da pokosi teren makazicama za nokte, i pograbulja ga četkicom
za zube (video sam sliku!). Pretpostavljam da su posle treće kvadratne
stope svi otišli na viski...
ventura.220ppekovic,
-> #218, rjovic>> Da li neko ima Venturu 4 Windows (instalacionu), i ako je ima koliko ona
>> zauzima?
Instalirao sam V4W, zezao se par dana i to zaista ni na šta ne
liči. Puno bug-ova, UAE je redovna pojava a o brljotinama po
ekranu da ne govorimo. A tek kolko se dugo učitava, ajooooooj.
Paya
ventura.221dsoskic,
-> #211, dgavrilovic> Po meni, to je nepotreban luksuz,
I po meni što se papira tiče, a što se original folije
(providne) ili filma tiče to je stvarno boli glava. Naravno samo
za specijalne crteže, a za obično DTP slaganje dobar je i paus
od 90 gr., mada može i onaj od 75 gr. koji se malo ustalasa od
toplote. U svakom slučaju inostrani paus i papir su bolji od
ovih ovde.
cu, Danko
ventura.222dsoskic,
-> #214, d.petrovic> matrične štampače. Ja ih masovno pravio za laser, kad, sad mi zatreba... .
Jel ti treba za 9 pina ili za 24 pina.
Ako ti treba za 24 pina, imam jednostavno i uspešno, provereno
rešenje.
cu, Danko
ventura.223d.petrovic,
-> #222, dsoskicĂ> Jel ti treba za 9 pina ili za 24 pina.
Za 9
ventura.224dejanr,
-> #220, ppekovic>> A tek kolko se dugo učitava, ajooooooj.
To je zato što pri svakom učitavanju pravi WID tablicu, a ako ima
dosta fontova to traje. Međutim, u nekom meniju to može da se
isključi, onda se ulazi sasvim normalno.
Što se bug-ova tiče, i ja zam primetio loše osvežavanje ekrana.
Međutim, UAE-ove nisam dobijao (dobro, možda jednom ili dvaput ;)
Kažu da je Ventura 4.01 bolja, ali je nisam video. Sve u svemu,
i dalje mi stoji stara Ventura 3.0 za GEM - preko preče, naokolo
bliže ;)
ventura.225stal,
-> #224, dejanr=>>> A tek kolko se dugo učitava, ajooooooj.
=>
=> To je zato što pri svakom učitavanju pravi WID tablicu, a ako ima
=> dosta fontova to traje. Međutim, u nekom meniju to može da se
=> isključi, onda se ulazi sasvim normalno.
Voleo bih da znam koja je to opcija ali ako mislis na metod
promene aktivne tabele sa ENVIRONMENT na neku drugu (save as
new wid...) onda da znas da to ne pali. U Venturi 3.0 je radilo,
ali ovde ne. Problem je u TTF-ovima koje VP4, ocigledno, uvek
proverava. Za to mozete da zahvalite i samim (glupavim) Windows-ima
koji nisu sposobni da se ucitaju a da ponovo ne provere sve svoje
fontove. Stvar je veoma glupa, jer kasnije svaki program koji pristupa
fontovima naknadno izvrsi proveru (i to vrlo bezveznu). Ali to je
sto je... Kupite negde Windows 10E5.1 jer ce tu verovatno sve da radi
kako treba ali, opet, ne bolje od odgovarajuce verzije Amiginih prozora.
ventura.226dejanr,
-> #225, stal>> Voleo bih da znam koja je to opcija
Probaću da saznam. Naime, u jednoj firmi videh instaliranu Venturu
4.0 u koju se sasvim normalno ulazi. Pitam kako, i čovek mi reče da
je u tome štos, mada se nisam raspitivao koja je to tačno opcija,
pretpostavljajući da se da lako "uloviti" ;) Nemam kod kuće instaliranu
Venturu 4.0 tako da ne mogu da probam.
ventura.227dgavrilovic,
-> #215, danko>> Napiši brate pošto da nemoraju svi posebno da te pitaju! :))))
Nemam vremena da se svakodnevno javljam pa sam malo razvukao ovu diskusiju.
Moje izvinjenje.
Pa cela priča je počela tako što je Dejan R. rekao koliko košta laserski
papir. Ja sam se sa svoje strane raspitao kod profesionalaca koji su mi rekli
da u zadnje vreme nema laserskog papira u prodaji, a kada opet stigne, vredi
potražiti "Lasrer Copy". Naravno niko ne zna kada će ga biti, a kamo li koliko
će koštati.
ventura.228broker,
-> #219, ndragan> Jedan Englez se kladio da će da pobedi tamo neki Totenhem
> (ili beše Totemhen - slabo se doznajem u vudu :), pa kad
> je izgubio opkladu, morao je da pokosi teren makazicama za
> nokte, i pograbulja ga četkicom za zube (video sam
> sliku!). Pretpostavljam da su posle treće kvadratne stope
> svi otišli na viski...
Ja sam nezvanicno saznao da se i Vigor Majic (Istrazivacka
stanica Petnica) bavio identicnim poslom....
ventura.229dnikolic,
-> #217, zddb>> Evo ti najzad provjerenog rjesenja za tvoj problem (napraviti da ti
Hvala, pokusacu!
dn