PCUTIL.4

22 Aug 1995 - 23 Dec 1999

Topics

  1. setup (58)
  2. memory.mgr (62)
  3. disk.soft (338)
  4. disk.cache (14)
  5. arhiveri (350)
  6. virusi (757)
  7. grafika (1123)
  8. tools (902)
  9. razno (1585)
  10. van.conf (24)
  11. zvuk (3150)
  12. unknown (3)

Messages - grafika

grafika.994 smars, -> #993, hooligan
Nije mi ovde cd sa Wblindsom, pa ne znam koja je, ali cu je baciti kad uzmem cd.Nije, cini mi se bila tako okrugla cifra :) 0.90
grafika.995 bracha,
E, jel bi mogo neko da posalje Microangelo? Pozdrav Vladeta
grafika.996 askripka,
Sto se tice najnovije vezrije WindowBlinds-a, u pitanju je 0.90. Znatno je stabilnija i preporucujem svima koji koriste ranije verzije da predju na ovu. Postoji i update na verziju 0.92, ali samo za registrovane usere. Ono sto je zanimljivo sa ovim update-om je da je bio okacen na oficijelnom site-u neko vreme, pa potom skunut. E sad, dal' nesto ne valja, ne znam, skidate i instalirate na sopstvenu odgovornost. Pretpostavljam da je vecina korisnika ovog software-a registrovano, pa sam update nece predstavljati poteskocu... :) Dakle, sledi: WindowBlinds 0.92 update wb_092up.zip
grafika.997 askripka, -> #995, bracha
=- E, jel bi mogo neko da posalje Microangelo? Imas ga u dir-u windows\graph mike98.zip 1237k ű Microangelo 98: rad sa ikonama
grafika.998 roach, -> #917, mrav
i MENI SE ČESTO DEŠABVA DA MI PRI STAROVANJU KOMPA SLIKA POTAMNI, USTAVRI IMA NEKU PLAVIČASTU BOJU SVE DOK SE NEZAGREJE, NE ZNAM ŠTA BI MOGLO DA BUDE ? pozdrav praktica
grafika.999 roach,
Programčić briče sve nepotrbne fajlove iz Windows direktorijuma, kao što su txt hlp i neki dll. pozdrav praktica sredi.bat
grafika.1000 indi, -> #996, askripka
-> Sto se tice najnovije vezrije WindowBlinds-a, u pitanju je 0.90. -> Dakle, sledi: -> WindowBlinds 0.92 update izvini, a da li ima neko reg broj, pa da skinem i ovo da nadogradim? ::)
grafika.1001 popovics,
Ima li ko reg. za WB 0.90? Srcky/popovics
grafika.1002 indi, -> #989, hooligan
-> meni oko pola skinova ne radi... tj. izbagira kad se unese i ne -> moze dalje da se koristi zato shto je mnoooogo izbagirano... -> jel ima neko ideju zashto se to deshava??? ja ne da imam ideju nego znam u zipovanom folderu, koji predstavlja skin za windowblinds, se nalazi jedan *.uis fajl posto sezam ne podrzava vise od 8 slova u imenu fajla sjebalo se ime foldera pa moras da promenis ime zapakovanog foldera u ime UIS fajla koji je unutara i onda RADI!!!! aj probaj pa kazi jesi uspeo |)
grafika.1003 hooligan, -> #1002, indi
> ja ne da imam ideju nego znam u zipovanom folderu, koji predstavlja skin za > windowblinds, se nalazi jedan *.uis fajl posto sezam ne podrzava vise od 8 > slova u imenu fajla sjebalo se ime foldera pa moras da promenis ime > zapakovanog foldera u ime UIS fajla koji je unutara i onda RADI!!!! aj > probaj pa kazi jesi uspeo |) e bash tachno to... ovaj baja (smars) koji je slao skinove trebao je da ih pakuje u posebne arhive (po vishe komada) kako bi se sachuvali nazivi foldera... ovako morao sam ruchno da idem od jednog do drugog (da pregledam 'uis' fajlove od svakog skina) foldera i da im menjam nazive... provalio sam to i sam pre par dana ali ne napisah ovde nishta o tome... Ica
grafika.1004 indi, -> #1003, hooligan
-> da ih pakuje u posebne arhive (po vishe komada) kako bi se sachuvali -> nazivi foldera... ovako morao sam ruchno da idem od jednog do drugog nenenenene, i u skins.zip postoji mnogo skinova za wblinds pa su i unutra sje.ana imena pakovanih foldera
grafika.1005 indi, -> #996, askripka
-> WindowBlinds 0.92 update e pa znas sta ne valja na gornjoj liniji prozora nekad wblind ne popuni sredinom kina ceo prostor izmedju desne i leve ivice prozora nego ubaci 2 gornja dela skina jedan pored drugog. kapis?
grafika.1006 ica.z, -> #1004, indi
> nenenenene, i u skins.zip postoji mnogo skinova za wblinds pa su i unutra > sje.ana imena pakovanih foldera pa zato shto nije pakovao uz pomoc WinZip-a koji lepo sachuva longname fajlova... verovatno je pakovao iz dos-a ruchno uz pomoc Pkunzip-a... ili je chak mozda i koristio WinZip ali je chekirao 'Store filenames in 8.3 format' shto je manje verovatno... ocu da ti kazem da je moguce sachuvati dugachke nazive fajlova u zip arhivi koja ne mora da bude longname (tj. moze se poslati na sezam)... Ica
grafika.1007 ica.z, -> #1004, indi
> e pa znas sta ne valja na gornjoj liniji prozora nekad wblind ne popuni > sredinom kina ceo prostor izmedju desne i leve ivice prozora nego ubaci 2 > gornja dela skina jedan pored drugog. kapis? to sam i ja primetio da se deshava ali ne tako chesto i lako se ispravlja... Ica
grafika.1008 kiklop,
Evo jednog fenomenalnog programa za sve igrače!!! P.S. Kome smeta ono ograničenje od 21 dana - mail me. ____________________________________________ SciTech GLDirect Release 1.01 Copyright ę 1998-99 SciTech Software, Inc. All Rights Reserved. About SciTech GLDirect SciTech GLDirect is the utility package for Windows 98/95 that allows OpenGL-based games and applications to access 3D hardware acceleration using the Microsoft Direct3D 6.x drivers provided by your graphics hardware manufacturer. Many PC graphics cards only come with drivers for Microsoft Direct3D, Microsoft's 3D interface. OpenGL is the cross platform, high performance standard for 3D graphics applications. Since developing OpenGL drivers can be considerably more complex than developing Direct3D drivers, many graphics hardware vendors have not released quality OpenGL 1.2 drivers for their hardware in a timely manner. This is where SciTech GLDirect comes in: SciTech GLDirect enables OpenGL applications to use Direct3D drivers for 3D hardware acceleration. By combining the power of OpenGL with the wide availability of Direct3D hardware drivers, SciTech GLDirect enables OpenGL compliant applications and games to run on Direct3D compatible hardware in the Windows 98/95 operating systems
grafika.1009 indi, -> #1007, ica.z
->> e pa znas sta ne valja na gornjoj liniji prozora nekad wblind ne popuni ->> sredinom kina ceo prostor izmedju desne i leve ivice prozora nego ubaci 2 ->> gornja dela skina jedan pored drugog. kapis? -> to sam i ja primetio da se deshava ali -> ne tako chesto i lako se ispravlja... kako se ispravlja?
grafika.1010 hooligan, -> #1009, indi
> kako se ispravlja? pa nishta samo selektujesh drugi skin i stavish 'Apply' i onda vratish na prethodni (koji je izbagirao) i opet 'Apply'... meni to pali u 100% sluchajeva...
grafika.1011 kiklop,
Uz poruku je prikačen jedan prilično dobar Video CD plejer, koji ne traži nikakvu registraciju. Platforma: win95/98/NT4.0(?) ------------------------------------------------- MEDIAMATICS MPEG ARCADE(tm) 95 Player Version 2.00.XX This is a OM-1 compatible MCI driver enabling software only Decode of MPEG-1 streams. This player reads MPEG-1 System, Video and Audio Streams of up to 1.5Mbits/sec from Hard Disk or ISO/High Sierra CDROMS and plays back on Windows 95. mpeg95.zip
grafika.1013 zero,
Jel zna neko gde u Windows direktorijumu mogu da nadjem sliku koja se pojavljuje pri startovanju Windowsa??? U starom Windowsu95 to je bio logo.sys U Win98 nemogu nigde da je nadjem. ;)
grafika.1014 miskop, -> #1013, zero
>> Jel zna neko gde u Windows direktorijumu mogu da nadjem sliku koja >> se pojavljuje pri startovanju Windowsa??? Ja ne znam da li ta slika uopšte postoji kao .sys fajl, ali imaš logow.sys u windows dir-u, a to je ona slika kad se Win gasi, ali je gotovo identična onoj početnoj, samo što pri dnu ima onaj tekst "Windows is shutting down".
grafika.1015 indi, -> #1013, zero
-> Jel zna neko gde u Windows direktorijumu mogu da nadjem sliku koja -> se pojavljuje pri startovanju Windowsa??? -> U starom Windowsu95 to je bio logo.sys -> U Win98 nemogu nigde da je nadjem. u ROOT u se nalazi fajl logo.w98 koji predstavlja neku vrstu backupa fajla logo.sys, ali se ne pojavljuje pri paljenju ili gasenju kompa !!!!ako u ROOT stavis neku sliku koja je 256 boja 320 x 400 pixela BMP !!!, I ZOVE SE LOGO.SYS! ta slika ce ti se pojaviti kad se podize sistem u windows direktorijumu su logow.sys (LOGOW.SYS)256 boja 320x400 bmp-slika "windows iz shutting down" i logos.sys (LOGOS.SYS) 256 boja 320x400 bmp-slika koja kaze "it is now safe to turn off your computer" umesto ova 3 fajla mozes da stavis neke svoje lsike vazno je da karakteristike i ime sa extenzijom budu isti kao ovo sto sam napiao
grafika.1016 vvaske,
Skoro sam primetio da 90% mojih, ionako retkih, poruka počinju sa "Imam jedno pitanje..."...Pa da ne prekidamoo tradiciju... Imam jedno opitanje... :) Ima li neko nekakav WYSIWYG html editor ali 16-bitni, za WIN 3.1x ? Easy home ili slično ? Ima li to neko ? 'Bi mogli da se dogovorimo oko prenosa ? O:> Jesam li sad preterao ? O:) Pozdrav, Vvaske
grafika.1017 divide.by.zero,
Molio bih nekoga ko ima interesantne plug-in-ove za photoshop da ih posalje ovde! Bio bih mu vrlo zahvalan! ajde ljudi molim vas...! Pozdrav Jova
grafika.1018 divide.by.zero,
E ljudi molim vas potrebni su mi neki do j..a plug-in-ovi za photoshop.Mislim znam da neko od vas to poseduje al ga mrzi da posalje! Ajd...nemo da ste lenji...! Unapred veoma zahvalan Jova Lion Pozdrav
grafika.1019 svitac,
Pozdrav! Moze li neko da mi preporuci neki program za DOS koji podrzava skener - dakle hocu da skeniram iz dos-a :) Hvala!
grafika.1026 indi,
ovde negde je bilo pice o WindowBlinds-u da li neko ima verziju 1.0 ili visu, posto mi je 0.92 verzija istekla, jer je bila "preview" a nemam nameru da vracam godine unazad, zbog potencijalne zbrke oko prestupnih godina 8)
grafika.1029 silence,
Ne verujete da je moguće zaglaviti ACD See v2.3 samo jednom sličicom od 8 kb!? Ako ne verujete - evo probajte. U full-screenu radi normalno, ali kada se lupi Enter i ode na browsing... Pratite u donjem desnom uglu % Processing-a, da li će doći do 100%!? I da li će te dobiti thumbnail sličicu!? Računar se stravično smara (P 166, S3 V64), a ACD See ponekad i pukne. U čemu je stvar - pojma nemam, al' me grdno namuči. Ako nekom radi normalno, neka javi, možda je nekom magijom problem u hardveru. Inače, sličica je iz Internet keša, i pojma nemam ni odakle je, ni šta predstavlja.
grafika.1030 ica.z,
Easy Skin Generator ------------------- evo jedanog programa za pravljenje skin-ova za WinAMP koji ne da je bolji od onog prethodnog kojeg je neko okachio nego ne mogu da se porede uopshte... moguce je napraviti bash kakav god hocete skin.... samo treba malo kreativnosti i vremena... inache program je freeware... Ica
grafika.1031 miskop, -> #1029, silence
>> Ne verujete da je moguće zaglaviti ACD See v2.3 samo jednom sličicom od >> 8 kb!? >> Inače, sličica je iz Internet keša, i pojma nemam ni odakle je, ni šta >> predstavlja. Verujem ja, samo meni se ovo dešava samo sa najnovijom, v2.41 dok sa starijim verzijama nije bilo problema. I kao što kažeš, baš sa sli- čicama iz keša i to čini mi se sa animiranim gifovima. Ne sa svim, ali ne znam koji su ti koji su zaslužni za "Not responding" ACDSee-a. Ništa, čekamo novu verziju. :)
grafika.1032 ica.z,
skin koji najvishe gotivim... UC Irvine - Ant Amp LCD
grafika.1034 praktica, -> #1029, silence
Uzmi IrfanView 2.83, bolji je od ACDSee-a i zauzima samo 650 kb u samo jednom .exe fajlu (tj. nalazi se ce program). Možeš ga skinuti sa sezama - windows\graph. Strašan je :) about.txt
grafika.1039 johnnya,
1. Keep your hand on the mouse. 2. Double-click on the attached program. 3. Concentrate on the center of your screen for about 40-45 seconds. 4. Now look at the back of your hand (the hand which is on the mouse). 5. Don't scream...! optical.zip
grafika.1040 ventura,
evo jedno pomalo glupo pitanje... pre par godina sam skenirao neke foto negative i sa naredbom invert (u photoshopu 3.05) ih pretvarao u normalne slike, i to je radilo bez problema. sada sam skenirao neki negativ i kada sam pokusao da ga 'razvijem' (sa photoshopom5.0) on razvije samo jedan kanal (zeleni), u cemu je problem?
grafika.1041 the.edge, -> #1040, ventura
Primeni invert na sva tri kanala (ukoliko je u pitanju RGB, mada sve jedno). Samo, cudno je da te zeza za jedan kanal. Tvoj sken je jpg ili sl., jel tako? Photoshop po defaultu invertuje sve boje, sem ukoliko se ne stavi samo jedan kanal, ali opet, ti bi video da si u nekom "levom" kanalu i stavio bi RGB... AcCeSS DeNiED
grafika.1042 the.edge,
Videh da je izasao Photoshop 5.5 i da zahteva (glp...) 64mb rama minimum, a 96 je recommended.... :< Eh, nekada sam ja imao 64, sada 32. :<< Interesuje me - da li ga je nase podzemlje dobilo? AcCeSS DeNiED
grafika.1043 sane,
Da nema neko autorizejshn kod za 3D studio max R3??
grafika.1044 saint, -> #1043, sane
=> Da nema neko autorizejshn kod za 3D studio max R3?? Cini mi se da se nalazi na CD-u nego jel neophodan NT ili radi i na 98?
grafika.1045 sane,
Ma radi on u 98.. To shto ti kazheshje serijski broj i cd ki to ima.. Al' treba josh autorizejshn kod, inache posle 15 dana staje da radi, pa moram da vracjam datum..
grafika.1046 zmdjokic,
Ima li neko HyperSnap DX verziju 3.41, i voljan je da je okaci u konfu ili da je posalje na mail. Unapred zahvalan.
grafika.1047 saint, -> #1045, sane
=> Ma radi on u 98.. To shto ti kazheshje serijski broj i cd ki => to ima.. Al' treba josh autorizejshn kod, inache posle 15 dana staje I kakav je? kolko je sporiji? Kakav je taj neki MentalRay-s render koji se dobija uz njega?
grafika.1048 sane, -> #1047, saint
Nabavi mi autorizejshn kod, pa cju sve da ti kazhem :)
grafika.1049 the.edge,
Kratko pitanje za photoshopere: Da li postoji nacin da jedan filter odjednom deluje na nekoliko slojeva? Linkovi ne pomazu, a merge unistava. 10x. AcCeSS DeNiED
grafika.1050 the.edge,
Da li se ikakva korisna informacija moze dobiti u ovoj temi???? Pre par dana sam postavio jedno konkretno i jednostavno pitanje u vezi Photoshopa, a odgovora ni traga. Bar odgovorite na pitanje, pa makar bilo i "nisam cuo za tu mogucnost", "mislim da ne moze", itd.... ;( AcCeSS DeNiED
grafika.1051 miskop, -> #1050, the.edge
>> Pre par dana sam postavio jedno konkretno i jednostavno pitanje u vezi >> Photoshopa, a odgovora ni traga. >> Bar odgovorite na pitanje, pa makar bilo i "nisam cuo za tu mogucnost", >> "mislim da ne moze", itd.... Znaš kako, čemu svrha lejera ako želiš da primeniš efekat na njih sve? To jednostavno ne može koliko sam ja upoznat. Moj savet ti je da nakon što uradiš sliku (budeš zadovoljan istom) pokreneš opciju "Flatten Image" i onda nakon toga uradi željeni efekat. Ako nije tajna koji želiš efekat da uradiš na slici?
grafika.1052 the.edge, -> #1051, miskop
:) Stvar je u tome sto ja nikada ne upotrebljavam flatten, osim ako prepravljam/pravim originalni JPG i sl. Sve slike su mi u PSD formatu, iz prostog razloga sto volim da mi ostane original, ulozeni trud i rad, kao i mogucnost da nesto kasnije prepravim, ako vidim da treba (posebno ako ima 10 i vise layera). Sto se efekata tice, zaista nije bitno koji. Evo neka budu lens - da svetlost iz jednog lejera dopire do drugog (ako bi 2 bila selektovana), a da se samo na jednom nalazi fokus iliti centar. Mislim da bi bilo prilicno korisno kada bi sa linkovima (kod slojeva) mogao i filtere da lincujes ;), kao sto se moze sa svakim oblikom transforma i move. Takodje, malo me nervira KPT 3.0, jer njegovi filteri gotovo iskljucivo rade samo kod pozadine i kod 'jednoslojnih' slika. Ako se upotrebi filter na layeru, kontura (background boja) ostaje na prvobitnom mestu sloja, dok se slika sloja menja unutar njegovih granica. To se desava i sa default filterima iz photoshopa, s tim sto tu ima kulturna ;) opcija 'preserve transparency', i njenim iskljucivanjem vecina filtera radi normalno. Za KPT3.0 to, medjutim, ne vazi. E da, setih se jos pitanja kojeg sam hteo da postavim jos pre skoro godinu dana. ;) Jel ja to negde gresim ili sta, ali meni Undo moze samo zadnji potez da skine? Zar nije bilo govora da petica ima mogucnost vise undoa? Moram da se cimam do historya, pa tamo da ispravljam sta hocu. Mislim, glupost. Znam da ima history tool, ali bi mnogo lakse bilo kada bi to sa CTRLZ skidao. Sta je problem da Undo ide po history sistemu (da skida svaki zadnji potez)? AcCeSS DeNiED
grafika.1053 ventura, -> #1052, the.edge
> E da, setih se jos pitanja kojeg sam hteo da postavim jos pre skoro godinu > dana. ;) > Jel ja to negde gresim ili sta, ali meni Undo moze samo zadnji potez da skine? > Zar nije bilo govora da petica ima mogucnost vise undoa? > Moram da se cimam do historya, pa tamo da ispravljam sta hocu. > Mislim, glupost. Znam da ima history tool, ali bi mnogo lakse bilo kada bi > to sa CTRLZ skidao. > Sta je problem da Undo ide po history sistemu (da skida svaki zadnji potez)? pa recimo da ne koriste svi photoshop za neke slicice od po par MB, kada bi ti obradjivao sliku od recimo 50-100Mb i imao visestruki undo trebali bi ti 500Mb ram-a :)
grafika.1054 the.edge, -> #1053, ventura
Nista ne bi falilo da ta opcija postoji i da moze da se iskljuci/ukljuci. U ostalom, neka postoji limit UNDOa. Znaci, ako se vec obradjuje slika od 50mb, da ima samo 1-2 undoa. U ostalom ovu zamerku je dao i Deke McCelland, tako da nije samo moja fix ideja. ;) AcCeSS DeNiED
grafika.1055 legolas,
Kako da "skinem" neku boju sa jednog jpg-a, tacnije da znam koja je tacno da mogu da je koristim za boju desktop-a, npr. Merci
grafika.1056 morkin, -> #1050, the.edge
> Bar odgovorite na pitanje, pa makar bilo i "nisam cuo za tu > mogucnost", "mislim da ne moze", itd.... To je šum.
grafika.1057 ventura, -> #1055, legolas
> Kako da "skinem" neku boju sa jednog jpg-a, tacnije da znam koja je > tacno da mogu da je koristim za boju desktop-a, npr. nisi bas jasan... dali zelis skinuti odredjenu boju sa slike (recimo crvenu) ili zelis da saznas koja je boja u nekom pixelu... ako zelis da skines jednu celu boju sa slike, desni klik i odaberi opciju chanels, tamo iskljuci boju koju ne zelis. a ako hoces da uzmes boju sa slike imas jedan tool odnosno pipetu kojom dodjes iznad zeljene bnoje kliknes i ona se pojavi u foreground color selekciji. Ovo su uputstva za PhotoShop
grafika.1058 the.edge, -> #1056, morkin
T?>> To je sum. Ma nemoj. Moje pitanje je bilo krajnje jednostavno formulisano, i pitao sam konkretno za neku funkciju u programu - a ona ili postoji ili ne postoji. Dakle, odgovor "Nisam cuo da to postoji", automatski znaci NE. To i predstavlja pravi odgovor na moje pitanje i daleko je od suma. Koliko mi se puta desavalo da postavim pitanje i 2-3x da bih dobio odgovor. Cutanjem apsolutno nista ne dobijam, posebno kada to "NE" predstavlja odgovor. Pogledaj malo druge konferencije, pa onda vidi sta je _sum_. A i ono vase, vec legendarno prepiranje u forumu - Ti vs. Alien, je nepodnosljivo i sumnjam da vas iko cita. To se komotno moze svrstati u pojam suma. Uostalom, sama tvoja poruka (kao i ova moja sadasnja) je veci sum od svega ostalog. Nema veze sa temom (grafika). Zato bih te zamolio da se ne mesas, ako vec nemas odgovor na moje pitanje. AcCeSS DeNiED
grafika.1059 the.edge, -> #1055, legolas
T?>> Kako da "skinem" neku boju sa jednog jpg-a,tacnije da znam koja je T?>> tacno da mogu da je koristim za boju desktop-a,npr. Koliko sam shvatio ti bi hteo da 'ukrades' boju iz jedne slike i da je zatim prebacis u windows paletu, za desktop?! Ako je to to sto ti trazis, uradi sledece: U Photoshopu uzmi pipetu i navedi je na boju koju hoces da uzmes. Sa levim klikom dobijas foreground boju (alt+levi klik - background, ali ti to nije toliko bitno). Zatim kliknes na tu selektovanu boju, u toolbaru. Pojavice ti se colour picker. Upamti ili zapisi RGB vrednosti boje (npr. R 156 G 22 B 200). Odes zatim na display properties i Appearance. Kliknes na custom boju za desktop i u R-G-B poljima upises vrednosti boje, preuzete sa slike. Hue, Saturation i Luminosity ne diras - to se samo regulise prema RGBu. To bi bilo to. :) AcCeSS DeNiED
grafika.1060 harddesign,
Posto ste se malo 'zaneli' u Photoshop, da predlozim nesto: Ukoliko vec niste probali, pokusajte da neke od zamisli realizujete u programu Debabelizer. Rade inace svi plug-in-ovi koji rade i u Photoshop-u. Mozda nesto i gubite, ali svakako mnogo dobijate sa druge strane. Da se ovo ne pretvori u opis programa i reklamu za koju nisam placen ;), probajte sami. Aktuelna verzija koja je u gradu kod vasih 'snabdevaca software-om' je 4.5.
grafika.1061 ventura, -> #1060, harddesign
> Posto ste se malo 'zaneli' u Photoshop, da predlozim nesto: > > Ukoliko vec niste probali, pokusajte da neke od zamisli realizujete u programu > Debabelizer. Rade inace svi plug-in-ovi koji rade i u Photoshop-u. Mozda nesto > i gubite, ali svakako mnogo dobijate sa druge strane. > > Da se ovo ne pretvori u opis programa i reklamu za koju nisam placen ;), > probajte sami. > > Aktuelna verzija koja je u gradu kod vasih 'snabdevaca software-om' je 4.5. ko nije probao GIMP (GNU Image Manipulating Program) nezna sta je program za grafiku...
grafika.1062 miskop, -> #1054, the.edge
>> Nista ne bi falilo da ta opcija postoji i da moze da se iskljuci/ukljuci. >> U ostalom, neka postoji limit UNDOa. Znaci, ako se vec obradjuje slika od >> 50mb, da ima samo 1-2 undoa. >> U ostalom ovu zamerku je dao i Deke McCelland, tako da nije samo moja fix >> ideja. ;) Ne znam čije su to fix-ideje bile, ali pojavom history-ja meni je svanulo u radu sa pshop-om. :) Undo sada koristim samo kada isprobavam efekte koji se rade "u jednom koraku". Za efekte koji se rade "na duže", u nekoliko etapa, history je stvarno spas. Tačno imam pregled šta sam radio i u svakom trenu- tku mogu da se vratim na početak, na polovinu, trećinu itd.
grafika.1063 the.edge, -> #1062, miskop
To sto si rekao stoji: i ja ne bih mogao bez historya. :) Medjutim, mislio sam da bi bilo lepo da postoji mogucnost 'korak-po-korak' preko undoa. Bilo bi korisno kod rucnog crtanja, cisto da nema cimanja do historya. AcCeSS DeNiED
grafika.1064 saint, -> #1060, harddesign
=> Debabelizer. Rade inace svi plug-in-ovi koji rade i u Photoshop-u. Mozda => nesto i gubite, ali svakako mnogo dobijate sa druge strane. Od PhotoShopa ne moze da bude bolji...
grafika.1065 ventura, -> #1064, saint
> => Debabelizer. Rade inace svi plug-in-ovi koji rade i u Photoshop-u. Mozda > => nesto i gubite, ali svakako mnogo dobijate sa druge strane. > > Od PhotoShopa ne moze da bude bolji... Ti verovatno nisi probao GIMP... Probaj ga pa onda reci sta je bolje :)
grafika.1066 the.edge, -> #1064, saint
Procitah na internetu o Debabelizeru. Ono u cemu je on stvarno dobar je u grafici za WEB (za to ga najvise i hvale). Poseduje neku dobru tehniku sa paletom (zove se 'superpalete' ili tako nesto), jer optimizuje grafiku za WEB, kao i script, nesto slicno Actionsu. I kako sam ja zakljucio, debabelizer je dobar kod ljudi koji rade iskljucivo sa WEB grafikom ili se bave nekim dosadnim, rutinskim poslovima (skidanje fleka sa stotine JPG slika, njihova obrada, itd). Medjutim, photoshop je photoshop i nista ga ne moze zameniti. E, i sad sam se setio jedne zanimljivosti. :) Photoshop je bio akademski projekat Tomasa Knolla (valjda se tako zove). Da se njegov brat nije obratio George Lucasu i industrial light & magic, Photoshop nikada ne bi ugledao svetlost dana i nikada ne bi postao ovo sto jeste. :) BTw: Stigla je 5.5 verzija, ima dosta novih stvari, kao i ImageReady program. AcCeSS DeNiED
grafika.1067 harddesign, -> #1066, the.edge
=- Medjutim, photoshop je photoshop i nista ga ne moze zameniti. Nisam ni rekao da treba da ga _zameni_. Ali, za neke stvari je mocniji i to stoji. To sto po Mrezi reklamiraju samo jednu njegovu dobru stranu (web slicice), verovatno iz komercijalnih razloga (svesni da ne mogu da 'preotmu' Adobe-jevo trziste) ne znaci da program nije sjajan i u nekim drugim stvarima. Recimo, _garantujem_ da ne postoji program u kome bolje mozes da podesis slicicu za otisak na pljuckavcu (i ostalom - kolor laseru ili xeikonu recimo). Ovo naravno vazi ako imas dovoljno vremena, zelje i novca za malo 'vezbe'. Masu puta mi se desilo da mahinalno u Photoshopu 'potrazim' neku nepostojecu opciju jer je imam u Debabelizeru. Dalje, i Live Picture je zaista sjajan program, takodje kao _dopuna_ Photoshopu. Iako je prilicno 'nezgodan' za upotrebu (razlikuje se od Photoshop-a po 'razmisljanju'), takodje je idealan i gotovo nezamenjiv za neke stvari. (Ne znam da li si ikada imao prilike da vozis sliku od 170 Mb _bez Layera_, to je otprilike B2 u 300 tacaka. E pa, zamisli da imas toliku sliku, a da ti _svi_ filteri rade trenutno? Da ne bude da lazem ;), imas operaciju 'specijalnog' ucitavanja na pocetku i duuugog snimanja na kraju, ali ono najvaznije - ne gubis vreme cekajuci mashinu. Lepo mu das 'save' i odes da napravis nes-kafu ;). )
grafika.1068 the.edge, -> #1067, harddesign
Nevezano konkretno za raspravu ;), zanima me koji su must_have plug-inovi za Photoshop? Ja u 99% slucajeva radim rucno, kao i sa filterima iz photoshopa, a mislim da bi mi olaksali neki plug-inovi za koje nisam cuo. Imam samo KPT3.0. Alien skin sam imao, ali su me razocarali (mozda je bila u pitanju neka starija verzija), pa sam obrisao. Prvenstveno bi me zanimali neki koji daju efekat sjaja, tecnog metala (nesto slicno chromeu) i vode. AcCeSS DeNiED
grafika.1069 ventura, -> #1068, the.edge
> Prvenstveno bi me zanimali neki koji daju efekat sjaja, tecnog metala (nesto > slicno chromeu) i vode. bneverujem da postoje takvi pluginovi ali se sve to da odraditi rucno... ako zanima jos nekoga pa da napisem tutorial :)
grafika.1070 harddesign, -> #1068, the.edge
=- Prvenstveno bi me zanimali neki koji daju efekat sjaja, Filtera ima zilion, i uglavnom su svi gomila gluposti, tako da nista spektakularno ne gubish. I postojeci sasvim solidno omogucavaju vecinu efekata, naravno u medjusobnoj kombinaciji. Sto se tiche konkretno 'sjaja', bojim se da tu ne mogu previse da ti pomognem, jer svaki sjaj koji vuche na fluorescentnost ili slicno se prakticno gubi kada sliku pretvorish u CMYK, a obzirom da RGB meni ne znaci gotovo nista, time se nisam preterano igrao. Na mashini drzim standardni PhotoTools i jos par filtera pride (recimo Flare FX - probaj ga). Od KPT-a sam odavno odustao. Doduse, nisam probao novi KPT 5.0, videcemo...
grafika.1071 miskop, -> #1066, the.edge
>> Medjutim, photoshop je photoshop i nista ga ne moze zameniti. >> BTw: Stigla je 5.5 verzija, ima dosta novih stvari, kao i ImageReady Ako te ne mrzi, baci jedan info o novostima, da vidim da li vredi uzimati tu novu verziju (ne zanima me ImageReady, samo Pshop).
grafika.1072 praktica, -> #1067, harddesign
> Recimo, _garantujem_ da ne postoji program u kome bolje mozes da > podesis > slicicu za otisak na pljuckavcu (i ostalom - kolor laseru ili > xeikonu recimo). > Ovo naravno vazi ako imas dovoljno vremena, zelje i novca za malo > 'vezbe'. Nije bas odgovor sa PhotoShop ali moram da se nadovezem. Pojavio se najnoviji Picture Viewer (and browser, compressor same time) Irfan View 3.05. Program sem sto je bolji od ACDSee-a i sem opcije za Brithness and razne manipulacije sa bojama, sadrzi i efekate poput Adobe PhotoShop-a u samo 400 kb! Za pocetnike, strava!
grafika.1073 the.edge, -> #1069, ventura
Nemas potrebe - ja to rucno i radim, samo sam sebi hteo da olaksam posao. :) AcCeSS DeNiED
grafika.1074 the.edge, -> #1071, miskop
T?>> Ako te ne mrzi, baci jedan info o novostima, Mrzi me. Sala. ;) Prekucao sam sve sto je highlighted od texta u What's new in 5.5, iz helpa. Malo je konfuzno, ali je ok. :) Save for Web dialog box New Web features Magic eraser tool Background eraser tool Extract command Art history brush tool Automated export of multiple images Auto contrast command Contiguous option New type options in the type dialog box New indexed color options under the indexed color command Gif and PNG transparency support Direct GIF support for RGB images Expanded TIFF support New JPEG save options PDF color support for CMYK images AcCeSS DeNiED
grafika.1075 miskop, -> #1068, the.edge
>> Nevezano konkretno za raspravu ;), zanima me koji su must_have plug- >> inovi za Photoshop? >> Imam samo KPT3.0. Samo za početak da kažem da sam ja totalno razočaran sa KPT3. Od svih onih zavrzlama koristio sam samo jedan efekat... E sad, što se tiče "must-have" pluginova: - Eye Candy v3.01, by Alien Skin (filteri 'prva liga') - Xenofex v1.0, by Alien Skin (filteri 'prva liga') Zatim filteri firme Extensis. Ja koristim sledeće: - Photo Frame v1.0 (za kreiranje raznovrsnih okvira - odlično) - Photo Text v2.0 (zamenjuje klasičan pshop-ov "text tool" sa mnogo više opcija i slobodnijim radom) Zatim odlični plugins firme Ulead: - Particle Effects (ko je radio u 3D Studiu MAX zna na šta se odnosi "particle" - ukratko: fenomenalni efekti balončića, kiše, snega, oblaka, dima, vatre, zvezda...) - fenomenalni efekti Sad, nevezano za pshop, koristim još i Kai Power Goo za razne zafrkancije, tipa montaže i sl. ;) Kao prilog svemu, uz poruku su prikačeni "Unplugged" free pluginovi za Photoshop i što je zanimljivo, vrlo su mali kao instalacija, a nećete verovati, ima oko 100 efekata i filteri su podeljeni u četiri kategorije: Colors, Effects, Shapes i Tools. Nisu savršenstvo na polju efekata, ali iznenadićete se kad vidite da postoje stvari koje ste nekada morali ručno da radite, a to vas je baš znalo da iznervira. ;) up_all.exe
grafika.1076 saint, -> #1075, miskop
=> - Xenofex v1.0, by Alien Skin (filteri 'prva liga') => - Particle Effects (ko je radio u 3D Studiu MAX zna na sta se odnosi Aj posalji ova 2 plugina?
grafika.1077 indi, -> #1076, saint
-> Aj posalji ova 2 plugina? aj nemoj.
grafika.1078 miskop, -> #1076, saint
>>=> - Xenofex v1.0, by Alien Skin (filteri 'prva liga') >>=> - Particle Effects (ko je radio u 3D Studiu MAX zna na sta se odnosi >> Aj posalji ova 2 plugina? Prvi ne vredi nešto mnogo kao demo ili trial verzija, tako da preporučujem http://fosi.da.ru za preuzimanje 'registrovane' verzije. Arhiva nije velika, oko 550Kb. E, drugi je veliki za slanje na Sezam (oko 2.2Mb), tako da i tu preporučujem www.ulead.com za DL. Kasnije će se astalavista.box.sk već pobrinuti za "registraciju". Ako ne, onda sam i ja tu. ;)
grafika.1079 saint, -> #1078, miskop
=> Prvi ne vredi nesto mnogo kao demo ili trial verzija, tako da Imaio sam ga al mi isteko rok
grafika.1080 the.edge,
Pre neki dan sam skinuo i 'legalno' ;) registrovao PhotoTools filtere. E sad, iskreno - nemam toliko vremena da provaljujem zasta su sve ti filteri dobri. Zato bih zamolio nekog ko zna da mi ukratko - po jednu, dve recenice kaze o svakom filteru ponaosob. Ocekivao sam vise od filtera (na prvi pogled) - posebno sto zauzimaju 12mb. Cast shadow, glow, kao i emboss mogu da se urade jednostavno i iz Photoshopa. Da li moze pojedinacni uninstall filtera? AcCeSS DeNiED
grafika.1081 askripka, -> #1080, the.edge
=- Pre neki dan sam skinuo i 'legalno' ;) registrovao PhotoTools filtere. Koja verzija? Novi 3.x ili stari 2.x? =- Zato bih zamolio nekog ko zna da mi ukratko - po jednu, dve recenice kaze o =- svakom filteru ponaosob. Kao sto si i sam lepo primetio, oni predstavljaju extended varijatnu vec postojecih filtera u Photoshopu. Ovo govorim za verziju 2.x, trojku treba da uzmem ovih dana pa ne znam da li ima nekih radikalnijih novosti. Nece ti oduzeti mnogo vremena da sam skontas sta je tu 'olaksano' i 'prosireno'. Svi filteri su jednostavni, rade pos'o, imaju solidan preview, tako da ti neko zezanje sa njima nece oduzeti mnogo vremena.
grafika.1082 miskop, -> #1080, the.edge
>> Pre neki dan sam skinuo i 'legalno' ;) registrovao PhotoTools filtere. Sad kad se poslednjih dana dosta pričalo o raznoraznim filterima i o photoshop-u uopšte, mogli bi malo da živnemo temu pa da neko zada neku temu pa da svi zainteresovani urade po 'rad', da vidimo koliko je ko 'stručan'. ;) Čisto malo da se zafrkavamo, ništa više... ;) Ima li zainteresovanih? :)
grafika.1083 the.edge, -> #1082, miskop
T?>> Ima li zainteresovanih? Ja. Evo imam i primer. Zakacen je fajl grba. Cilj je da listove napravis zlatnim, ostatak da 'prefarbas' (ali da dizajn ostane isti) i da iznad natpisa nacrtas krunu. AcCeSS DeNiED coat.jpg
grafika.1084 the.edge, -> #1081, askripka
T?>> Koja verzija? 3.0 Dodatak ima i photoanimator 1.0, s tim sto mi to ne treba. AcCeSS DeNiED
grafika.1085 the.edge, -> #1083, the.edge
Da dodam da treba da bude nacrtan u photoshop only! AcCeSS DeNiED
grafika.1086 ventura, -> #1082, miskop
> Ima li zainteresovanih? :) naravno...
grafika.1087 ventura, -> #1082, miskop
> >> Pre neki dan sam skinuo i 'legalno' ;) registrovao PhotoTools filtere. > > Sad kad se poslednjih dana dosta pricalo o raznoraznim filterima i o > photoshop-u uopste, mogli bi malo da zivnemo temu pa da neko zada neku > temu pa da svi zainteresovani urade po 'rad', da vidimo koliko je ko > 'strucan'. ;) Cisto malo da se zafrkavamo, nista vise... ;) > > Ima li zainteresovanih? :) evo par mojih slicica, nisu radjene u photoshopu vec u Linuxovom GIMP-u u fajlu je 5 slika...
grafika.1088 ventura, -> #1087, ventura
ne uspeva transfer.. izbaci me na pocetku...
grafika.1090 miskop, -> #1083, the.edge
>> Zakacen je fajl grba. Cilj je da listove napravis zlatnim, ostatak da >> 'prefarbas' (ali da dizajn ostane isti) i da iznad natpisa nacrtas >> krunu. Evo ja sam se malo igrao i nastade ovo čudo. Kruna nije nacrtana već uzeta sa nekog našeg grba. Mislim da i nije fora sad da _crtamo_ stvari jer pshop i nije za crtanje, već za _obradu_ slike. coat-mis.jpg
grafika.1091 the.edge, -> #1090, miskop
T?>> uzeta sa nekog naseg grba.Mislim da i nije fora sad da _crtamo_ stvari Za mene obrada slike podrazumeva i doradu, tj. docrtavanje, ako se to trazi. Ovo crtanje krune je da bi bilo teze. :) Inace, u photoshopu moze jako dobro da se crta, samo to nekima moze da bude za nijansu teze nego u drugim programima. T?>> jer pshop i nije za crtanje,vec za _obradu_ slike. Mala zabluda. ;) Photoshop fenomenalno dobro crta, samo je pitanje sta ti zelis da crtas. Ako zelis da crtas (slikas) prave _slike_ koje zahtevaju posebne i stoprocente simulacije tehnika i cetkica (uljane boje, vodene, vostane, flomasteri, ugljen, kreda, itd.), e onda ti treba drugi program. Za te stvari koristim Fractal Design Painter, koji je prvi u tome. Druga je stvar ako zelis experimente sa slovima i sa crtanjem preciznih radova, grafikona, jednostavnih vizit-kartica, itd., gde ide Illustrator ili Free Hand i sl. Za sve ostalo (gde izuzimam programe koji su specijalizovani samo za jednu stvar - npr. Cool3D) moze i vise nego super da ide Photoshop. Stvar navike. Btw: u photoshopu 5.5 je dodato par novih cetkica. Daju jako lep utisak farbanja. Podseca i na uljane boje. :) P.S. Ako ti ili jos neko hoce da doradi grb po pomenutim uslovima, ajde, pa cu onda ja da saljem svoj rad. :) AcCeSS DeNiED
grafika.1093 miskop, -> #1091, the.edge
>> Inace, u photoshopu moze jako dobro da se crta, samo to nekima moze da >> bude za nijansu teze nego u drugim programima. Pazi, nema nikakvih problema što se tiče crtanja ako krećeš od nule, tj. od praznog (belog) papira. Ali kad ti imaš gotovu fotku, pa treba nešto da "docrtaš" to može samo da ispadne na gore. Ovde mislim bukvalno na docrtavanje određenih delova, ali ne i na "popravku". Popravke sa korišćenim airbrush-om ili klasičnom četkicom su već standardne. >> P.S. Ako ti ili jos neko hoce da doradi grb po pomenutim uslovima, >> ajde, pa cu onda ja da saljem svoj rad. :) Kao prvo, uopšte ne znam kakva kruna treba da se nacrta. Ako imaš neki info kako to treba da izgleda, javi pa da probamo. Ček, pa kako ti se čini ono što uradih? ;)
grafika.1094 the.edge, -> #1093, miskop
T?>> nesto da "docrtas" to moze samo da ispadne na gore.Ovde mislim T?>> bukvalno na docrtavanje odredenih delova,ali ne i na "popravku". A pa ne znam onda na kakvo si ti crtanje mislio. :) Konkretno, pricao si da i nije fora da crtamo vec da obradjujemo. Ja sam povodom toga rekao da treba i docrtati ako fali - ALI, naravno da to izgleda normalno i u sastavu slike, a ne svet za sebe. ;) I tako sto se krune tice - nacrtana kruna ce sasvim lepo izgledati i dopuniti sastav celokupnog rada, jer uostatlom, ceo rad je prakticno nacrtan. :) T?>> Kao prvo,uopste ne znam kakva kruna treba da se nacrta.Ako imas neki T?>> info kako to treba da izgleda,javi pa da probamo. A pa ne znam. Nacrtaj kako god zelis, ali da bude kruna. Da li ce da ima smaragde, rubine, krst ili pak cisto zlato, to samo ti znas kako bi se uklopilo. ;) Veruj mi, ja sam krunu nacrtao iz glave. :) T?>> Cek,pa kako ti se cini ono sto uradih?;) Nije lose, samo probaj da doradis stit (boje), tj. telo grba. I ostale boje malo leveluj, da se ne dobije utisak da je penicilin pronadjen sa grba. ;) AcCeSS DeNiED
grafika.1096 indi,
moze li negde na internetu da se nadje program WindowBlinds ali verzija 1.x ili visa tj. ona koja nema expire date da li mozda ima neki dobrotvor koji bi mi to baco u direktnoj vezi?
grafika.1097 miskop, -> #1096, indi
>> moze li negde na internetu da se nadje program >> WindowBlinds ali verzija 1.x ili visa tj. ona koja nema expire date >> da li mozda ima neki dobrotvor koji bi mi to baco u >> direktnoj vezi? Nisam baš siguran, ali čini mi se da sam to video na http://fosi.da.ru
grafika.1098 the.edge,
Ok, posto nikakvih novosti nema u vezi one skice grba sto sam poslao, saljem svoj rad. Photoshop only, nista externo nije korisceno. AcCeSS DeNiED ct_edge.jpg
grafika.1100 the.edge,
Zasto nece da mi radi update za Adobe Illustrator 8.0 -> 8.0.1? Imam normalnu english 8.0 verziju, medjutim pri updateu kaze da je fajl agm.dll wrong sized!? U cemu je problem? AcCeSS DeNiED
grafika.1101 miskop, -> #1100, the.edge
>> Zasto nece da mi radi update za Adobe Illustrator 8.0 -> 8.0.1? >> Imam normalnu english 8.0 verziju, medjutim pri updateu kaze da je fajl >> agm.dll wrong sized!? >> U cemu je problem? Da nije problem kao i što se desilo sa NU 3.0, tj. posle silnih nekih update-ova pojavio se jedan koji nije mogao da se instalira na piratskim verzijama programa. Da nije to možda slučaj i sa tobom, tj. sa tvojom verzijom ilustratora 8.0?
grafika.1102 the.edge, -> #1101, miskop
T?>> piratskim verzijama programa.Da nije to mozda slucaj i sa tobom,tj. T?>> sa tvojom verzijom ilustratora 8.0? Hm, ne znam. Probao sam da vidim koja je ovo verzija (jezik), ali nista ne pise osim 8.0. U svakom slucaju nije beta, vec cista, non-update verzija. ;) Cudno mi je - Photoshop se lepo updateuje, a Illustrator zeza. Btw: koliko ti tacno zauzima agm.dll, ako imas ilustrator? AcCeSS DeNiED
grafika.1103 miskop, -> #1102, the.edge
>> Btw: koliko ti tacno zauzima agm.dll, ako imas ilustrator? Nemam ilustrator.
grafika.1104 indi,
Treba mi program koji sam menja pozadine u win98. Bilo bi pozeljno da je nekog novijeg datuma :)
grafika.1105 fraudator,
chujte ljudi treba mi kao hitno ali pazi onako hiitno neki pluginovi za photoshop sad, treba mi vatra, dim, krzno i efekat swirl kao i efekat persian carpet naravno, ako su vetji od 1 mb, onda u direktnu vezu mail me pa dogovor ali stvarno mi trebaju takodje, ako neko mozhe da baci ovde eye candi i funhouse bio bik veoma zafalan 10x unapred
grafika.1106 vlajel,
Trazi se banner za win kao onaj za dos,tj.za stampanje bannera na papiru,moze i link mada ja nisam nasao:( PS:moze i na mail
grafika.1107 miskop, -> #1106, vlajel
>> Trazi se banner za win kao onaj za dos,tj.za stampanje bannera >> na papiru,moze i link mada ja nisam nasao:( Pa pogledaj malo po Sezamovom diru, na prim. u Windows/Misc ili Windows/Graph, možda ima nešto.
grafika.1108 vlajel, -> #1107, miskop
> >> Trazi se banner za win kao onaj za dos,tj.za stampanje bannera > >> na papiru,moze i link mada ja nisam nasao:( > > Pa pogledaj malo po Sezamovom diru, na prim. u Windows/Misc ili > Windows/Graph, možda ima nešto. Nema :< mozda ima na prou ?:) pogledaj ako mozes,isteklo mi je tamo...
grafika.1109 indi,
trebaju mi brojevi poruka za koje su zakaceni skinovi za windowblinds ja sam probao da potrazim, ali nista nisam nasao :( a znam da je bilo ovde PS: miskopu hvala skinuo sam windowblinds koji ne istice skinuo sam program za pravljenje skinova i nekoliko skinova ako neko zeli da mu bacim u dir. vezi nek mi se javi na mail a da, malo sam se pomucio pa sam skinuo i "carobni broj" za WB ;)
grafika.1110 pips,
Jel postoji neki viewer za corelove fajloce ili bar neki plug in za netscape koji to omogucava ?
grafika.1111 du.lait,
mogao bi neko da posalje neke radove u Photoshop-u [.jpg] Du.LaIt