PCUTIL.4

22 Aug 1995 - 23 Dec 1999

Topics

  1. setup (58)
  2. memory.mgr (62)
  3. disk.soft (338)
  4. disk.cache (14)
  5. arhiveri (350)
  6. virusi (757)
  7. grafika (1123)
  8. tools (902)
  9. razno (1585)
  10. van.conf (24)
  11. zvuk (3150)
  12. unknown (3)

Messages - grafika

grafika.827 illusion,
Pojavio se Direct X ver:6.0 Samo postoji mali problem, aproblem iznosi citavih 3,69mb.
grafika.828 miskop,
PicaView 32 version 1.3 ---------------------------------- The fastest and easiest-to-use Explorer add-on for viewing images. ---------------------------------- + New feature o Minor change !! Bug fix Changes since version 1.21 + all new, highly configurable print module with print preview and contact sheet capability + lossless JPEG rotation + support for SGI image format + gamma correction + configurable thumbnail size + configurable quantization and dithering + copy to clipboard + set wallpaper to selection + convert to TGA o option to add thumbnail to sub-menu instead of top-level menu o use device-dependent bitmaps option corrects problems with some video drivers o disable GIF animation option o compatibility mode option to work with 3rd party Explorer applications that do not support IContextMenu3 o support for TIFF images with 16-bit samples !! fixed errors reading certain image types pvu3213.zip
grafika.829 banga, -> #827, illusion
> Pojavio se Direct X ver:6.0 > Samo postoji mali problem, aproblem iznosi citavih 3,69mb. Tačno ali za W95eng. Za W98 (nije bitan regional) je < 1.5MB
grafika.830 ranx, -> #826, ventura
> A gde se nalazi ta operacija union? Create -> Compound Object -> Boolean (dalje se snađi sam).
grafika.831 ranx, -> #827, illusion
> Samo postoji mali problem, aproblem iznosi citavih 3,69mb. Ja sam već 100 puta kukao moderatoru da ga baci vamo, ali on neće. Ajde da ga bijemo! ;)
grafika.832 ranx, -> #828, miskop
> PicaView 32 version 1.3 Lepo.
grafika.833 ventura, -> #830, ranx
> > A gde se nalazi ta operacija union? > > Create -> Compound Object -> Boolean (dalje se snadi sam). 10x
grafika.834 floyd, -> #827, illusion
-> Samo postoji mali problem, aproblem iznosi citavih 3,69mb. Imam DX6ENG.EXE već skinut i spreman za slanje u delovima po 1,44MB. Da šaljem?
grafika.835 ventura,
jel zna neko dobru metodu za izradu povrsine vode u 3DS MAX-u (one iz knjige 3DS MAX f/x mi ne rade posao) voda treba da bude sa veoma malim talasima...
grafika.836 radenkoc,
Kako JPG, GIF ili BMP sliku prebaciti u neki od vektorskih formata? Ako se ne varam, potreban je neki od ADOBE-ovih programa mada mozda postoji manji (citaj jednostavniji za amatere) softver. Odgovara mi i hint na literaturu ili URL.
grafika.837 ranx, -> #834, floyd
> Imam DX6ENG.EXE već skinut i spreman za slanje u delovima po > 1,44MB. Da šaljem? YES! Odma! Šalji!!! URAA!
grafika.838 floyd,
DirectX 6.0 (deo 1/3) za Windows 95. Ostali delovi: DX6ENG.ARJ 1,456,451 DX6ENG.A01 1,456,400 DX6ENG.A02 807,220 dx6eng.arj
grafika.840 floyd,
DirectX 6.0 (deo 2/3) za Windows 95. dx6eng.a01
grafika.841 floyd,
DirectX 6.0 (deo 3/3) za Windows 95. Zaboravih da kažem, spakovano je ARJ-om verzija 2.41 (ako je to nekome važno). dx6eng.a02
grafika.842 saint, -> #836, radenkoc
=> Kako JPG, GIF ili BMP sliku prebaciti u neki od vektorskih formata? Dovolnjo ti je da imas bilo koji program za Traceovanje. Na primer CorelTrace koji se dobija uz CorelDraw.
grafika.843 ranx, -> #842, saint
> Dovolnjo ti je da imas bilo koji program za Traceovanje. > Na primer CorelTrace koji se dobija uz CorelDraw. Ipak, preporučujem Adobe Streamline 4.0.
grafika.844 ranx, -> #838, floyd
> DirectX 6.0 (deo 1/3) za Windows 95. H V A L A ! ! !
grafika.845 radenkoc,
Hvala ranx-u i saint-u za odgovore!
grafika.846 jujo, -> #842, saint
# => Kako JPG, GIF ili BMP sliku prebaciti u neki od vektorskih formata? # # Dovolnjo ti je da imas bilo koji program za Traceovanje. # Na primer CorelTrace koji se dobija uz CorelDraw. CorelTrace je smece... Adobe Streamline 4.0 ili peske u Photoshop-u yooyo:
grafika.847 saint, -> #846, jujo
=> CorelTrace je smece... Mozda jeste ali svidja mi se sto je jednostavan i lak za upotrebu. Za jednostavnija treceovanja dusu dao.
grafika.848 giuliano,
`bar dan,svima... Imam jedno pitanje:da li je moguce i preko kog programa promeniti rezoluciju i velicinu vec snimljene slike(bmp,jpg,gif...) a da se pri tome ne izgubi ostrina i kvalitet iste? Sorry ako je moje pitanje glupo,al` od softwear-a se razumem samo u igre...:)
grafika.850 the.edge,
Evo jedne slike koju sam uradio jos pre 5 meseci, pa reko mogao bih i da je posaljem. :) Sve sam uradio u photoshopu, a jedina preuzeta slika je automobil, koji je opet 100% obradjen. :) U arhivi se nalazi i originalna slika automobila (mislim da je svaki photoshoper i ima), pre obrade. Sva prava zadrzana. ;) AcCeSS DeNiED speed.zip
grafika.851 jujo, -> #850, the.edge
# # Evo jedne slike koju sam uradio jos pre 5 meseci, pa reko mogao bih i da # je posaljem. :) # Sve sam uradio u photoshopu, a jedina preuzeta slika je automobil, koji # je opet 100% obradjen. :) # U arhivi se nalazi i originalna slika automobila (mislim da je svaki # photoshoper i ima), pre obrade. # Sva prava zadrzana. ;) # # AcCeSS DeNiED Fina slicica. Ja sam istu ideju koristio na istoj slicici, samo sto se nisam izivljavao na filterima, nego sam napravio kamioncic koji "juri 130 na sat" u kasno poslepodne sa upaljenim farovima (volumetric light ali u 2d, ne samo obican flare). U svakom slucaju... lepa slicica koja pokazuje moc Photoshop-a. yooyo:
grafika.852 the.edge, -> #851, jujo
T?>> Fina slicica.Ja sam istu ideju koristio na istoj slicici,samo sto se T?>> nisam izivljavao na filterima,nego sam napravio kamioncic koji "juri T?>> 130 na sat" u kasno poslepodne sa upaljenim farovima (volumetric light T?>> ali u 2d,ne samo obican flare). :) Koristio sam flare za svetla, ali to je bio samo sporedni efekat. Najvise sam koristio "rucne" toolove, za crtanje (burn, dodge, blur, smudge, paintbrush, airbrush, pencil, stamp, itd), free transform & transform, gradient tool i jos masu stvarcica. Naravno, marquee, lasso i ostale toolove za obelezavanje i feather ne treba ni spominjati, s obzirom da su neizbezni. U odnosu na ovo prvo, filtere skoro da i nisam koristio (motion blur, clouds, KPT3, flare i mozda jos neke blurove). AcCeSS DeNiED
grafika.853 miskop, -> #852, the.edge
>> Naravno, marquee, lasso i ostale toolove za obelezavanje... Za ono 'izdvajanje' kamiona iz originalne slike, najbolja alatka je Pen Tool. Ubedljivo je najmoćnija. Kasnije se u meniju Paths samo klikne na "Loads path as a selection" i gotova stvar. Lasso Tool je malo zeznuta stvar, jer treba imati 'mirnu ruku' ;). Mada, u PS 5.0 (ne znam da li ovo po- stoji i u ranijim verzijama) ima jedna opaka stvar; "Magnetic Lasso Tool", gde vi samo prevlačite miša(bez kli- ka na levi taster) i PS sve sam lepo i precizno uradi.
grafika.854 ranx, -> #853, miskop
> imati 'mirnu ruku' ;). Mada, u PS 5.0 (ne znam da li ovo po- > stoji i u ranijim verzijama) ima jedna opaka stvar; > "Magnetic Lasso Tool", gde vi samo prevlačite miša(bez kli- Nema. To je novost u petici.
grafika.855 the.edge, -> #853, miskop
T?>> Za ono 'izdvajanje' kamiona iz originalne slike,najbolja alatka je T?>> Pen Tool.Ubedljivo je najmocnija.Kasnije se u meniju Paths samo klikne T?>> na "Loads path as a selection" i gotova stvar.Lasso Tool je malo T?>> zeznuta stvar,jer treba imati 'mirnu ruku' ;).Mada,u PS 5.0 (ne znam T?>> da li ovo po- Znam za pen tool, ali nista se ti nesekiraj. ;) Radim ja posao sa lasom odlicno... navika je navika. A i ne radim nesto sto trazi ultra preciznost. Jedino mi ostaje da nabavim peticu. AcCeSS DeNiED
grafika.856 miskop, -> #855, the.edge
>> Znam za pen tool, ali nista se ti nesekiraj. ;) E sad mi je lakše. Da znaš da nisam mogao da spavam zbog toga... ;>
grafika.857 jujo, -> #853, miskop
# meniju Paths samo klikne na "Loads path as a selection" i # gotova stvar. Lasso Tool je malo zeznuta stvar, jer treba # imati 'mirnu ruku' ;). Mada, u PS 5.0 (ne znam da li ovo po- ~~~~~~~~~~~~~~~ Ili drzi Alt taster pa lepo klikci po ivicama kamioncica. yooyo:
grafika.858 vlarad, -> #857, jujo
> # imati 'mirnu ruku' ;). Mada, u PS 5.0 (ne znam da li ovo po- > ~~~~~~~~~~~~~~~ > Ili drzi Alt taster pa lepo klikci po ivicama kamioncica. Ili dodji misem na 'lasso tool' drzi pritisnut levi taster misa i izaberi izlomljenu liniju. C U
grafika.859 peyota,
HEEEEEELP!!! Kako da iskljucim "Detect watermark" prilikom skeniranja u Photoshopu 5.0, jer za to potrosi vise vremena nego na samo skeniranje? Unapred se izvinjavam ako je negde vec bilo reci o ovom problemu. P.S. Mozda nema veze, ali skener je Mustek SE 6000p
grafika.860 the.edge, -> #859, peyota
T?>> HEEEEEELP!!! Kako da iskljucim "Detect watermark" prilikom skeniranja T?>> u Photoshopu 5.0, jer za to potrosi vise vremena nego na samo T?>> skeniranje? Unapred se izvinjavam ako je negde vec bilo reci o ovom T?>> problemu. I ja sam imao isti problem, ali sa ucitavanjem slika. Primetio sam da je nova verzija watermarka mnogo sporija od one koja se dobijala po defaultu sa photoshop4, sto me uzasno iritiralo. Mislim da bi mogao taj plugin da uklonis (odes u dir plugins), jer, iako watermark jeste koristan (i ja sam neke svoje slike zastitio njime), jako se retko koristi, a niko od nas ne radi nista _toliko_ vazno pa da mora da zastiti svoja prava na sliku. Mislim da je u ovom slucaju brzina vaznija. AcCeSS DeNiED
grafika.861 ranx, -> #857, jujo
> Ili drzi Alt taster pa lepo klikci po ivicama kamioncica. Ili koristi poligonal laso.
grafika.862 ranx, -> #859, peyota
> Kako da iskljucim "Detect watermark" prilikom skeniranja u Photoshopu 5.0, > jer za to potrosi vise vremena nego na samo skeniranje? Obriši Digimarc plug-in. Koj' će ti...
grafika.863 peyota, -> #860, the.edge
>> Mislim da bi mogao taj plugin da uklonis (odes u dir plugins), jer, iako >> watermark jeste koristan (i ja sam neke svoje slike zastitio njime), jako >> se retko koristi, a niko od nas ne radi nista _toliko_ vazno pa da mora da >> zastiti svoja prava na sliku. >> Mislim da je u ovom slucaju brzina vaznija. Upravo sam uklonio plugin watermark i sada radi k'o zmajs!! Hvala
grafika.864 peyota, -> #862, ranx
>> Obrisi Digimarc plug-in. Koj' ce ti... Vec sam sredio! Hvala! Poz. PEYOTA
grafika.865 milosh.zorica, -> #850, the.edge
> Evo jedne slike koju sam uradio jos pre 5 meseci, pa reko mogao bih i da > je posaljem. :) Imaš civilizacija:galerija, pa tamo šalji. Dobra ti je slika.
grafika.866 milosh.zorica, -> #848, giuliano
> `bar dan,svima... > Imam jedno pitanje:da li je moguce i preko kog programa > promeniti rezoluciju i velicinu vec snimljene slike(bmp,jpg,gif...) Ako misliš na to, da slika manje zauzima? Onda imam za tebe rešenje. Nabavi Adobe Image Ready ili Marcomedia FireWorks, oba zauzimaju po 10mb. Ovaj drugi imam i prezadovoljan sam s njim. Ako ti treba FireWorks? Javi. Kompresijom s FireWorks-om ili Image Ready-jem, kvalitet slike ostaje potpuno isti, kao i rezolucija, a veličina se smanji za 3x. Npr. na mom home page-u slike bez kompresije zauzimaju oko 3.5Mb, a kompresovane oko 1Mb. FireWorks je idealno rešenje za sve webmastere i ostale ljude, koji se bave webom.
grafika.867 the.edge, -> #865, milosh.zorica
T?>> Imas civilizacija:galerija,pa tamo salji.Dobra ti je slika. Pa mogao bih. Hvala. :) AcCeSS DeNiED
grafika.868 miskop,
Obrati pažnju... :) Iz Alien Skin-a, firme koja je uradila legendarne plugin-ove za Photoshop (Black Box, Eye Candy), stiže najnoviji, _surovi_ plugin za pshop ;) . U pitanju je "Xenofex 1.0 filter set" i još je u beta fazi, ali radi sasvim dobro, da ne kažem savršeno (kod mene sa pshop v5.0 ni- kakvih problema nema). U ovoj "public beta verziji" ima ukupno 11 efekata (efekti su ono, surovi ;), a iz Alien Skin-a najavljaju da će zvanična verzija imati ukupno 16. Ova beta 'ističe' 31. Oktobra ( Halloween ;) i nadam se da ćemo do tad da nađemo 'rešenje' za to. ;) Do tada, uživajte i sa ovim, moguće je... :) ------------------------- This public beta expires on October 31st, 1998. Please note that the full version of Xenofex 1.0 will have a total of 16 filters, and will be for sale soon after the beta period ends. If you'd like to order the full version, or have any questions at all about Xenofex 1.0, please contact us: Web: http://www.alienskin.com Email: sales@alienskin.com Toll-free phone: 1-888-921-SKIN Fax: 1-919-832-4065 ------------------------- xenofex.zip
grafika.869 miskop, -> #868, miskop
> Iz Alien Skin-a, firme koja je uradila legendarne plugin-ove za Photoshop > (Black Box, Eye Candy), stiže najnoviji, _surovi_ plugin za pshop ;) . U > pitanju je "Xenofex 1.0 filter set" i još je u beta fazi, ali Nabavih ja i 'lek' za ovu betu ;), pa ako nekome treba, nek se obrati na mail. ;)
grafika.870 milosavljevic,
Hi! Treba mi program (Capture...) koji skida trenutni sadrzaj ekrana u gif, jpg, bmp... Goran.
grafika.871 obren, -> #870, milosavljevic
> Treba mi program (Capture...) koji skida trenutni sadrzaj ekrana u > gif, jpg, bmp... Za prvu pomoć: PrtScreen i Alt-PrtScreen skidaju u Clipboard sadžaj ekrana odnosno prozora sa fokusom, respektivno. Posle to pejstuješ u MS Paint ili Photoshop i snimiš u željenom formatu. Praktično Jedina mana ovog rešenja je što ne hvata i kursor miša, što je ponekad (štaviše često) potrebno.
grafika.872 milosavljevic, -> #871, obren
>> Za prvu pomoc: PrtScreen i Alt-PrtScreen skidaju u Clipboard sadzaj ekrana Thanks za prvu pomoc. :) Jos uvek trazim program koji skida trenutan sadrzaj ekrana u gif, jpg, bmp...pozeljno je da bude registrovan. :) Goran.
grafika.873 pecanac,
SuperJPG, ver. 3.1, program za pregled slika, 23.10.1998. About SuperJPG: --------------- SuperJPG is a revolutionary image file browser, viewer and cataloging utility. It features ultra fast thumbnail and image loading, drag and drop sorting, and directory management features. You can copy, move, rename and resize image files, convert formats, drag & drop thumbnails into other applications, and view multiple images at a time. You can manage your collection with commands to create, delete, or drag & drop entire directories, or sets of image files. There's a high performance indexing system that allows efficient cross referencing of your collection. You can print individual images or thumbnail sheets, create thumbnail index images, and import images from TWAIN scanners. It includes a built in slideshow, and numerous other user friendly features. Supports JPG, GIF, TIF, BMP, PSD, PNG, PCX, . Try it! supjpg31.zip
grafika.874 legolas,
Kako kompresovati (i cime) avi fajl? Da li postoji nesto kao onaj mp3 za zvuk. Napominjem da se zaista slabo razumem u ovo. 10x
grafika.875 obren, -> #874, legolas
> Kako kompresovati (i cime) avi fajl? > > Da li postoji nesto kao onaj mp3 za zvuk. AVI fajl nije "sirov" (raw) format, nego je već kompresovan, tako da se može jedino razgovarati o konverziji u neki drugi format (QuickTime, RealVideo...) ali ne i o dodatnoj kompresiji.
grafika.876 miskop, -> #875, obren
>> AVI fajl nije "sirov" (raw) format, nego je već kompresovan, tako da se >> može jedino razgovarati o konverziji u neki drugi format (QuickTime, >> RealVideo...) ali ne i o dodatnoj kompresiji. Jedan AVI sam ja ZIP-om kompresovao sa 1.6 na 1.2 Mb. ;)
grafika.877 banga, -> #876, miskop
>>> AVI fajl nije "sirov" (raw) format, nego je već kompresovan, >>> tako da se > Jedan AVI sam ja ZIP-om kompresovao sa 1.6 na 1.2 Mb. ;) Nisam probao, ali Xing radi kompresiju AVI, možda bolje i od ZIP-a
grafika.878 miskop, -> #877, banga
>> Nisam probao, ali Xing radi kompresiju AVI, možda bolje i od ZIP-a Naravno, ali uz gubitak na kvalitetu. Mislim, čovek nije napisao da li mu treba nešto da kompresuje AVI radi arhiviranja istog ili nešto u stilu MPEG kompresije.
grafika.879 ranx,
Molim poštovanog moderatora da sledeći fajl dobaci ovamo. Ja bih to učinio, ali ftp sajt ne podržava nastavak prenosa, a meni je veza očajna. Evo adresa: ftp://ftp-pac.adobe.com/pub/adobe/photoshop/win/5.x/updaters/ps502up.zip ftp://ftp.adobe.com/pub/adobe/photoshop/win/5.x/updaters/ps502up.zip Biću veooooma zahvalan (a verujem i ostali sezamovci). U pitanju je update na Photoshop 5.02
grafika.880 legolas,
Da li postoji neka vrsta konverzije iz, recimo, bmp- a u dxf? Imam program kome se mape mogu unositi samo u obliku dxfa, a imam bmp mape, a hitno mi treba ta konverzija. Hvala unapred Legolas
grafika.881 obren,
Nova datoteka: windows\graph\*.* ------------------ ps502up.zip 2793k ű Update za Adobe Photoshop na verziju 5.02
grafika.882 ranx, -> #880, legolas
> Imam program kome se mape mogu unositi samo u obliku dxfa, a imam bmp > mape, a hitno mi treba ta konverzija. Ono što ti treba je program za konverziju iz bitmape (bmp, tiff...) u vektor (dxf, ai). Probaj da upotrebiš Adobe Streamline, a onda da ai format konvertuješ u dxf, ako program u koji treba da uvučeš mapu ne može da ga učita.
grafika.883 ranx, -> #881, obren
> ps502up.zip 2793k ű Update za Adobe Photoshop na verziju 5.02 Bravo!
grafika.884 legolas, -> #882, ranx
>>Probaj da upotrebis Adobe Streamline, a onda da ai format konvertujes >>u dxf, ako program u koji treba da uvuces mapu ne moze da ga ucita U Photoshopu sam ga prebacio u ai, ali kad ga ponovo ucitam, pojave se neke chudne stvari, neka sahovnica? Da li svi bmpovi mogu u ai? I kako sad ai da konvertujem u dxf? Moze i u sledece formate: dlg i luc. Sta je uopste to? Izvini sto te davim, ali sam u strasnoj frci :(
grafika.885 pecapop,
Kako da u PaintShopPro 5.01eval napravim transparentni gif. Tamo se pominje nesto tipa "set palette transparency" i "view palette transparency", sli gifovi nisu transparentni kada pokusam da ih otvorim u Communicatoru. PecaPop
grafika.886 ranx, -> #884, legolas
> U Photoshopu sam ga prebacio u ai, ali kad ga ponovo ucitam, pojave se > neke chudne stvari, neka sahovnica? Da li svi bmpovi mogu u ai? To je zato što kad ai uvučeš u Shop on ga rasterizuje, a tamo gde nema ničega napravi providnost u sloju (lejeru). Ta providnost se vidi kao šah polje. > I kako sad ai da konvertujem u dxf? Uvuci ai u 3DS Max i snimi ga kao dxf. Takođe, možeš to uraditi i sa Corelom ili FreeHandom.
grafika.887 johnnya,
Kako u PhotoPaint-u (ili Photoshopu) uraditi zamenu samo jedne boje drugom bojom na celoj slici (predpostavlja se da ne postoje vezane površine popunjene tom bojom) ?
grafika.888 ventura, -> #887, johnnya
> Kako u PhotoPaint-u (ili Photoshopu) uraditi zamenu samo jedne boje > drugom bojom na celoj slici (predpostavlja se da ne postoje vezane > povrsine popunjene tom bojom) ? Neznam tacno ali u photoshopu imas u istom meniju gde su i opcije hue saturation... e pa tu potrazi...
grafika.889 miskop, -> #887, johnnya
>> Kako u PhotoPaint-u (ili Photoshopu) uraditi zamenu samo jedne boje >> drugom bojom na celoj slici (predpostavlja se da ne postoje vezane >> površine popunjene tom bojom) ? U Photoshopu 5: Image/Adjust/Replace Color
grafika.890 szarvas,
Narode pomagajte!!! Koristim Epson Stylus 820 (Ink jet)vise od dve godine. Danas mi je jednostavno prolupao. Simptom je sledeci: jednostavno je otisak bled(ponekad se nista ni ne vidi), a cesto je i straftast kao da je kertridz prazan (inace odstampao nekih 100 str, normalnog sastava-uglavnom teksta, a i proverio sam, ima jos dosta mastila u njoj). Pitanje je sledece: da li mu je jednostavno doslo pet minuta ili crkla glava ili sta??? (koja je inache crna) P.S.:Kako se manifestuje kad crkne glava? Unapred zahvalan. Poz.
grafika.891 kum.djole,
Postoji li "foto album" program (software) za PC? Nešto kao foto album, trodimenzionalni, da okreće stranice, itd..? O:)
grafika.892 miskop, -> #891, kum.djole
>> Postoji li "foto album" program (software) za PC? >> Nešto kao foto album, trodimenzionalni, da okreće stranice, itd..? O:) Čini mi se da je "Ulead" izbacio odličan program baš za tu svrhu. Baci pogled na www.ulead.com i vidi o čemu se radi.
grafika.893 szarvas, -> #891, kum.djole
> Postoji li "foto album" program (software) za PC? > Nesto kao foto album, trodimenzionalni, da okrece stranice, itd..? O:) Adobe-PhotoDeluxe ver 2.0 Poz
grafika.894 kojai,
Da li neko ima ideju kako u 3D Studio (MAX) uradim sledece: 1) Imam neku elipsu po kojoj translatorno pomeram predmet... Ako zelim da rotiram elipsu radi sve ok, ali kada pokusam da je rastezem pravi sranja... 2) Koja je naredba ekvivalent Auto Cad-ovoj naredbi Subtract? 3) Zasto nece da mi importuje svaki dwg fajl, vec samo one jednostavnije? Da li mu lejeri predstavljaju problem? i najcrnje... 4) Promenio sam nesto, ne znam sta, u svakom slucaju sad kada radim u xy osi on mi u sasvim nekoj drugoj osi crta predmet... Primer, ako napisem ellipse i nacrtam xy ravni(top view, na primer) on mi nacrta jednostavno liniju! Ono siguran sam da je setovana xy ravan... Da li je ovo zato sto verzija koju imam ripovana? Pozdrav!
grafika.895 aladine,
Jedno pitanje, mada neznam da li je za ovu temu: Da li je moguce presnimiti film ili vec sta na disk sa VHS kasete? Koliko se gubi na kvalitetu? I ko to radi? Hvala:)
grafika.896 ventura, -> #895, aladine
> Jedno pitanje, mada neznam da li je za ovu temu: > Da li je moguce presnimiti film ili vec sta na disk sa > VHS kasete? > Koliko se gubi na kvalitetu? > I ko to radi? Moguce je da se ne izgubi nista :) ako imas HDD od 16 GB :)) neverujem da neko u beogradu to radi...
grafika.897 vvaske,
Ima li neko IrfanView, ali 16-bitni, za w3.11 nisam ga našao među starim porukama... e, da,nemojte adrese na netu..nisam tamo... Unapred zahvalan Vvaske
grafika.898 hercog,
Jedno pitanjce... Postoji li neki utility za win98 koji poboljsava izgled slika, tj. prikaza na mono monitorima... Nesto sto bi menjalo boje da bi se stvari koje se ne vide na mono monitorima videle... Sale
grafika.899 moonchild,
jel ima neko seriski broj za program lfilm editor ver 1.3
grafika.900 aandric,
Jel zna neko nesto o programu XPOSEit. Koju masinu zahteva, jel funkcionalan, lak za rad...
grafika.901 aandric,
Da li je neko ovde kupio najnoviji Svet kompjutera? E, pa posto jeste molio bih ga da mi kaze sta su u njemu rekli o programu XPOSEit.Ono, sta zahteva, koliki je... Pozdrav AAndric.
grafika.902 aandric,
Da ali neko ima neki program koji razbija AVI na frejmove, tako da se dobiju pojedunacne slike, kao i neki suprotan koji bi vise slika slozio u AVI(pozeljno bi bilo da moze i zvuk da se ubaci ali nije neophodno). Hvala unapred. AAndric
grafika.903 kiklop, -> #902, aandric
Evo jednog fenomenalnog programa kojij može sve to što si hteo, a pravi i animirane gifove. Darko gmvgr26.exe
grafika.904 aandric, -> #903, kiklop
> Evo jednog fenomenalnog programa kojij može sve to što si hteo, > a pravi i animirane gifove. > > Darko Hvala ti puno bas to mi je trebalo!
grafika.905 sjocic,
Kako editovati *.mpeg ili *.avi fajl ? Ne treba nista posebno, samo da se izbaci deo filma i snimi.
grafika.906 vlajel, -> #903, kiklop
> Evo jednog fenomenalnog programa kojij može sve to što si hteo, > a pravi i animirane gifove. Ima li crack za ovaj program ?
grafika.907 dvujke,
Treba mi program (capture) za skidanje slike tj. trenutnog stanja sa TV tjunera SOUND VISION, bilo u clipboard ili jpg, gif ... Ako neko moze da prosvrlja po Internetu ... 10x
grafika.908 corgan,
Aj neko nek mi baci programche =Morph=,ako nije problem... Hitno potreban... pozdrav Corgan A.M.
grafika.909 goxi,
Jel ima neko programce Gif Animator, ili kako se vec zove za pravljenje animiranih slicica ? Hvala.
grafika.910 qpele, -> #909, goxi
> Jel ima neko programce Gif Animator, ili kako se vec zove za > pravljenje animiranih slicica ? Imas ih na sezamu par komada, potrazi po direktorijumima.
grafika.911 corgan,
Moze li neko da okachi programche Morf(znate ono prelaz iz jedne slike u drugu) Hitno potreban! thanks in forward Corgan A.M.
grafika.912 peyota, -> #911, corgan
>> Moze li neko da okachi programche Morf(znate ono prelaz iz jedne slike u >> drugu) Hitno potreban! Hvataj!!!!! morph.arj
grafika.913 peyota, -> #911, corgan
>> Moze li neko da okachi programche Morf(znate ono prelaz iz jedne slike u >> drugu) Hitno potreban! IJAOOOO!!! Uploadovao sam ga 13 minuta, a imas ga u dir-u!!!!!! windows\graph\hjmorph.zip Tako mi i treba kad ... Ma, nije bitno...
grafika.914 corgan, -> #912, peyota
E hvala... P.S. Jebiga nisam znao da ima u diru...:( :)) Pozdrav Corgan A.M.
grafika.915 aandric,
Da li na Sezanu ima neki program koji MPG fajl konvertuje u AVI? Ili mozda postoji neki direktno za obradu MPG?
grafika.916 manga,
Upooomoc Hitno mi je potreban bilo kakav program koji podesava GAMU. Dakle gama-corect za dos ili windows. Inace imam S3 graficku karticu. Trenutno mi je slika toliko tamna da skoro ne mogu normalno da koristim komp. Bio bih veoma zahvalan ako bi neko zakacio program koji moze da podesi GAMU za moj monitor i karticu. Unapred hvala manga
grafika.917 mrav, -> #916, manga
ako ti je slika uvek sjeban u svim mogutjnostima rada, (dos, win, igre sa svojom gamom...) probaj da otvorish monitor pa da podesish na potenciometre, samo pazi izuzetno su osetljivi. Ja sam malo pozurio sa vrtenjem pa sam imao posla vishe nego shto treba. ;) R.I.P
grafika.918 askripka, -> #916, manga
=- Upooomoc =- Hitno mi je potreban bilo kakav program koji podesava GAMU. =- Dakle gama-corect za dos ili windows. Inace imam S3 graficku =- karticu. Trenutno mi je slika toliko tamna da skoro ne mogu =- normalno da koristim komp. Bio bih veoma zahvalan ako bi neko =- zakacio program koji moze da podesi GAMU za moj monitor i karticu. =- Unapred hvala Simptomi koje si naveo nisu bas ohrabrujuci. Sva je prilika da nesto nije u redu sa samim monitorom, tako da ce tesko neki Gama korektor uspeti da 'popravi' stvar. Odgovor koji si vec dobio (u vezi otvaranja monitora i podesavanja potenciometara unutra) je mac sa dve ostrice: ukoliko preopteretis sam monitor 'neugodnim' podesavanjima, steta ce biti prilicna. Najpametnije sto mozes da uradis je da potrazis savet nekog dobrog servisera. Ukoliko ipak imas ambicija da probas sa Gama korektorom, jedan od najjednostavnijih ti je Adobe-jev. Ako se dobro secam, dobijas ga pri instalaciji Photoshop-a (verzija 5, za prethodne se ne secam). Dakle, podesis sta ti treba, on ga ubaci u StartUp i dalje po startovanju Windoza sve ide samo...
grafika.919 mrav,
>> ukoliko preopteretis >> sam monitor 'neugodnim' podesavanjima, steta ce biti prilicna. Pa i nemoze da ga preoptereti. U monitoru se nalaze potenciometri (4-5 komada najcesce iza ekrana) koje treba pazljivo okrenuti malim srafcigerom. Ja nisam znao da su toliko osetljivi pa sam se malcice zajebao :)) Ako ih budesh okretao, radi to veoma pazljivo, ili nadji nekog sa mirnom rukom. PS: Ipak probaj sa Gama correctorom, ili kod servisera, ali pazi vole da kradu R.I.P
grafika.920 jones,
Ima li neko bilo kakve drivere za Riva TNT ?!? HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
grafika.921 svitac,
Pozdrav! Da li moze u CALIGARI TRUE SPACE-u 2.0 da se vidi snop svetla od izvora do objekta?Ako moze,kako to postici? Hvala!
grafika.975 jjerry,
Pitanje je vishe programerske prirode,za ti je i svrhu,ali je usko povezano sa grafikom,pa ga evo ipak ovde.. Kako dobiti RGB vrednosti boje izrazhene u obliku hue,saturation, luminance ? Poz,JJ..
grafika.986 miskop, -> #985, smars
> Eto prvih 60 skinova, nastavak sledi sutra, ili ovih dana.. Da podsetim, > ima i' 135, i budite strpljivi... Eeeej bre čovek, spakuj to u jedan (dva, tri) fajla pa šalji tako, a ne ovako da truješ konfu sa gomilom poruka.
grafika.988 sherloc, -> #987, smars
>> Pa... >> Mislim da je ovako bolje, i to iz prostog razloga, zato sto >> nemaju svi ortaci strava modeme, i sto neko mozda nece da skida sve. Pa i ne mora da skida sve, jednostavno zapakujesh vec zapakovane fajlove u jednu arhivu i poshaljesh je ovde, onda taj neko poshalje arhivu u pad, i tamo ima komandu unarc, i skine arhive koje hoce. >> A i nisu veliki fajlovim, tako da se ne truje previse... To nema nikakve veze, poslao ti jedan veliki ili vishe malih, na isto mu dodje, problem je u broju poruka. >> Tema je takodje aktuelna, i mislim da zasluzuje malo vecu paznju, pa >> samim tim i ovako pazljivo razvrstavanje, zar ne? Ovim shto sam naveo je moguce takvo razvrstavanje. >> Eto.. >> Ako bas bude smetalo, onda cu pakovati, ali ovako... Pa smeta, onemogucava normalno pracenje ove teme, jer se ne mogu normalno chitati ostale poruke u ovoj temi, pa te zbog toga u svoje a verujem i u ime ostalih molim da uchinish ovo shto napisah malopre. ByE
grafika.989 hooligan, -> #985, smars
meni oko pola skinova ne radi... tj. izbagira kad se unese i ne moze dalje da se koristi zato shto je mnoooogo izbagirano... jel ima neko ideju zashto se to deshava???
grafika.990 kiki, -> #989, hooligan
> moze dalje da se koristi zato shto je mnoooogo izbagirano... > jel ima neko ideju zashto se to deshava??? Možda zato što je mnooooogo izbagirano.. uzmeš bager i otkloniš stvar. :)
grafika.991 roach,
Ikone u rezoluciji 24x24 idealne za rezoluciju 640x480 i sve rezolucije preko 800x600 (umesto 16x16 ikona) :) pozdrav praktica ikonkurs.zip
grafika.993 hooligan, -> #992, smars
imam verziju 0.90 ne znam da li je izashla neka nova... ako jeste aj nek je neko poshalje... Ica