grafika.827illusion,
Pojavio se Direct X ver:6.0
Samo postoji mali problem, aproblem iznosi citavih 3,69mb.
grafika.828miskop,
PicaView 32 version 1.3
----------------------------------
The fastest and easiest-to-use Explorer
add-on for viewing images.
----------------------------------
+ New feature
o Minor change
!! Bug fix
Changes since version 1.21
+ all new, highly configurable print module with print preview and
contact sheet capability
+ lossless JPEG rotation
+ support for SGI image format
+ gamma correction
+ configurable thumbnail size
+ configurable quantization and dithering
+ copy to clipboard
+ set wallpaper to selection
+ convert to TGA
o option to add thumbnail to sub-menu instead of top-level menu
o use device-dependent bitmaps option corrects problems with some video
drivers
o disable GIF animation option
o compatibility mode option to work with 3rd party Explorer applications
that do not support IContextMenu3
o support for TIFF images with 16-bit samples
!! fixed errors reading certain image types
pvu3213.zipgrafika.829banga,
-> #827, illusion> Pojavio se Direct X ver:6.0
> Samo postoji mali problem, aproblem iznosi citavih 3,69mb.
Tačno ali za W95eng. Za W98 (nije bitan regional) je < 1.5MB
grafika.830ranx,
-> #826, ventura> A gde se nalazi ta operacija union?
Create -> Compound Object -> Boolean (dalje se snađi sam).
grafika.831ranx,
-> #827, illusion> Samo postoji mali problem, aproblem iznosi citavih 3,69mb.
Ja sam već 100 puta kukao moderatoru da ga baci vamo, ali on neće. Ajde da ga
bijemo!
;)
grafika.832ranx,
-> #828, miskop> PicaView 32 version 1.3
Lepo.
grafika.833ventura,
-> #830, ranx> > A gde se nalazi ta operacija union?
>
> Create -> Compound Object -> Boolean (dalje se snadi sam).
10x
grafika.834floyd,
-> #827, illusion-> Samo postoji mali problem, aproblem iznosi citavih 3,69mb.
Imam DX6ENG.EXE već skinut i spreman za slanje u delovima po
1,44MB. Da šaljem?
grafika.835ventura,
jel zna neko dobru metodu za izradu povrsine vode u 3DS MAX-u
(one iz knjige 3DS MAX f/x mi ne rade posao) voda treba da
bude sa veoma malim talasima...
grafika.836radenkoc,
Kako JPG, GIF ili BMP sliku prebaciti u neki od vektorskih formata?
Ako se ne varam, potreban je neki od ADOBE-ovih programa mada
mozda postoji manji (citaj jednostavniji za amatere) softver.
Odgovara mi i hint na literaturu ili URL.
grafika.837ranx,
-> #834, floyd> Imam DX6ENG.EXE već skinut i spreman za slanje u delovima po
> 1,44MB. Da šaljem?
YES! Odma! Šalji!!!
URAA!
grafika.838floyd,
DirectX 6.0 (deo 1/3) za Windows 95.
Ostali delovi:
DX6ENG.ARJ 1,456,451
DX6ENG.A01 1,456,400
DX6ENG.A02 807,220
dx6eng.arjgrafika.840floyd,
DirectX 6.0 (deo 2/3) za Windows 95.
dx6eng.a01grafika.841floyd,
DirectX 6.0 (deo 3/3) za Windows 95. Zaboravih da kažem, spakovano
je ARJ-om verzija 2.41 (ako je to nekome važno).
dx6eng.a02grafika.842saint,
-> #836, radenkoc=> Kako JPG, GIF ili BMP sliku prebaciti u neki od vektorskih formata?
Dovolnjo ti je da imas bilo koji program za Traceovanje.
Na primer CorelTrace koji se dobija uz CorelDraw.
grafika.843ranx,
-> #842, saint> Dovolnjo ti je da imas bilo koji program za Traceovanje.
> Na primer CorelTrace koji se dobija uz CorelDraw.
Ipak, preporučujem Adobe Streamline 4.0.
grafika.844ranx,
-> #838, floyd> DirectX 6.0 (deo 1/3) za Windows 95.
H V A L A ! ! !
grafika.845radenkoc,
Hvala ranx-u i saint-u za odgovore!
grafika.846jujo,
-> #842, saint# => Kako JPG, GIF ili BMP sliku prebaciti u neki od vektorskih formata?
#
# Dovolnjo ti je da imas bilo koji program za Traceovanje.
# Na primer CorelTrace koji se dobija uz CorelDraw.
CorelTrace je smece...
Adobe Streamline 4.0 ili peske u Photoshop-u
yooyo:
grafika.847saint,
-> #846, jujo=> CorelTrace je smece...
Mozda jeste ali svidja mi se sto je jednostavan
i lak za upotrebu.
Za jednostavnija treceovanja dusu dao.
grafika.848giuliano,
`bar dan,svima...
Imam jedno pitanje:da li je moguce i preko kog programa
promeniti rezoluciju i velicinu vec snimljene slike(bmp,jpg,gif...)
a da se pri tome ne izgubi ostrina i kvalitet iste?
Sorry ako je moje pitanje glupo,al` od softwear-a se razumem samo u
igre...:)
grafika.850the.edge,
Evo jedne slike koju sam uradio jos pre 5 meseci, pa reko mogao bih i da je
posaljem. :)
Sve sam uradio u photoshopu, a jedina preuzeta slika je automobil, koji je
opet 100% obradjen. :)
U arhivi se nalazi i originalna slika automobila (mislim da je svaki
photoshoper i ima), pre obrade.
Sva prava zadrzana. ;)
AcCeSS DeNiED
speed.zipgrafika.851jujo,
-> #850, the.edge#
# Evo jedne slike koju sam uradio jos pre 5 meseci, pa reko mogao bih i da
# je posaljem. :)
# Sve sam uradio u photoshopu, a jedina preuzeta slika je automobil, koji
# je opet 100% obradjen. :)
# U arhivi se nalazi i originalna slika automobila (mislim da je svaki
# photoshoper i ima), pre obrade.
# Sva prava zadrzana. ;)
#
# AcCeSS DeNiED
Fina slicica. Ja sam istu ideju koristio na istoj slicici, samo
sto se nisam izivljavao na filterima, nego sam napravio kamioncic
koji "juri 130 na sat" u kasno poslepodne sa upaljenim
farovima (volumetric light ali u 2d, ne samo obican flare).
U svakom slucaju... lepa slicica koja pokazuje moc Photoshop-a.
yooyo:
grafika.852the.edge,
-> #851, jujo
T?>> Fina slicica.Ja sam istu ideju koristio na istoj slicici,samo sto se
T?>> nisam izivljavao na filterima,nego sam napravio kamioncic koji "juri
T?>> 130 na sat" u kasno poslepodne sa upaljenim farovima (volumetric light
T?>> ali u 2d,ne samo obican flare).
:) Koristio sam flare za svetla, ali to je bio samo sporedni efekat.
Najvise sam koristio "rucne" toolove, za crtanje
(burn, dodge, blur, smudge, paintbrush, airbrush, pencil, stamp, itd), free
transform & transform, gradient tool i jos masu stvarcica. Naravno, marquee,
lasso i ostale toolove za obelezavanje i feather ne treba ni spominjati, s
obzirom da su neizbezni.
U odnosu na ovo prvo, filtere skoro da i nisam koristio (motion blur, clouds,
KPT3, flare i mozda jos neke blurove).
AcCeSS DeNiED
grafika.853miskop,
-> #852, the.edge>> Naravno, marquee, lasso i ostale toolove za obelezavanje...
Za ono 'izdvajanje' kamiona iz originalne slike, najbolja
alatka je Pen Tool. Ubedljivo je najmoćnija. Kasnije se u
meniju Paths samo klikne na "Loads path as a selection" i
gotova stvar. Lasso Tool je malo zeznuta stvar, jer treba
imati 'mirnu ruku' ;). Mada, u PS 5.0 (ne znam da li ovo po-
stoji i u ranijim verzijama) ima jedna opaka stvar;
"Magnetic Lasso Tool", gde vi samo prevlačite miša(bez kli-
ka na levi taster) i PS sve sam lepo i precizno uradi.
grafika.854ranx,
-> #853, miskop> imati 'mirnu ruku' ;). Mada, u PS 5.0 (ne znam da li ovo po-
> stoji i u ranijim verzijama) ima jedna opaka stvar;
> "Magnetic Lasso Tool", gde vi samo prevlačite miša(bez kli-
Nema. To je novost u petici.
grafika.855the.edge,
-> #853, miskop
T?>> Za ono 'izdvajanje' kamiona iz originalne slike,najbolja alatka je
T?>> Pen Tool.Ubedljivo je najmocnija.Kasnije se u meniju Paths samo klikne
T?>> na "Loads path as a selection" i gotova stvar.Lasso Tool je malo
T?>> zeznuta stvar,jer treba imati 'mirnu ruku' ;).Mada,u PS 5.0 (ne znam
T?>> da li ovo po-
Znam za pen tool, ali nista se ti nesekiraj. ;)
Radim ja posao sa lasom odlicno... navika je navika.
A i ne radim nesto sto trazi ultra preciznost.
Jedino mi ostaje da nabavim peticu.
AcCeSS DeNiED
grafika.856miskop,
-> #855, the.edge>> Znam za pen tool, ali nista se ti nesekiraj. ;)
E sad mi je lakše. Da znaš da nisam mogao da spavam zbog
toga... ;>
grafika.857jujo,
-> #853, miskop# meniju Paths samo klikne na "Loads path as a selection" i
# gotova stvar. Lasso Tool je malo zeznuta stvar, jer treba
# imati 'mirnu ruku' ;). Mada, u PS 5.0 (ne znam da li ovo po-
~~~~~~~~~~~~~~~
Ili drzi Alt taster pa lepo klikci po ivicama kamioncica.
yooyo:
grafika.858vlarad,
-> #857, jujo> # imati 'mirnu ruku' ;). Mada, u PS 5.0 (ne znam da li ovo po-
> ~~~~~~~~~~~~~~~
> Ili drzi Alt taster pa lepo klikci po ivicama kamioncica.
Ili dodji misem na 'lasso tool' drzi pritisnut levi taster misa i
izaberi izlomljenu liniju.
C U
grafika.859peyota,
HEEEEEELP!!!
Kako da iskljucim "Detect watermark" prilikom skeniranja u Photoshopu 5.0,
jer za to potrosi vise vremena nego na samo skeniranje?
Unapred se izvinjavam ako je negde vec bilo reci o ovom problemu.
P.S. Mozda nema veze, ali skener je Mustek SE 6000p
grafika.860the.edge,
-> #859, peyota
T?>> HEEEEEELP!!! Kako da iskljucim "Detect watermark" prilikom skeniranja
T?>> u Photoshopu 5.0, jer za to potrosi vise vremena nego na samo
T?>> skeniranje? Unapred se izvinjavam ako je negde vec bilo reci o ovom
T?>> problemu.
I ja sam imao isti problem, ali sa ucitavanjem slika.
Primetio sam da je nova verzija watermarka mnogo sporija od one koja se
dobijala po defaultu sa photoshop4, sto me uzasno iritiralo.
Mislim da bi mogao taj plugin da uklonis (odes u dir plugins), jer, iako
watermark jeste koristan (i ja sam neke svoje slike zastitio njime), jako se
retko koristi, a niko od nas ne radi nista _toliko_ vazno pa da mora da
zastiti svoja prava na sliku.
Mislim da je u ovom slucaju brzina vaznija.
AcCeSS DeNiED
grafika.861ranx,
-> #857, jujo> Ili drzi Alt taster pa lepo klikci po ivicama kamioncica.
Ili koristi poligonal laso.
grafika.862ranx,
-> #859, peyota> Kako da iskljucim "Detect watermark" prilikom skeniranja u Photoshopu 5.0,
> jer za to potrosi vise vremena nego na samo skeniranje?
Obriši Digimarc plug-in. Koj' će ti...
grafika.863peyota,
-> #860, the.edge>> Mislim da bi mogao taj plugin da uklonis (odes u dir plugins), jer, iako
>> watermark jeste koristan (i ja sam neke svoje slike zastitio njime), jako
>> se retko koristi, a niko od nas ne radi nista _toliko_ vazno pa da mora da
>> zastiti svoja prava na sliku.
>> Mislim da je u ovom slucaju brzina vaznija.
Upravo sam uklonio plugin watermark i sada radi k'o zmajs!!
Hvala
grafika.864peyota,
-> #862, ranx>> Obrisi Digimarc plug-in. Koj' ce ti...
Vec sam sredio!
Hvala!
Poz. PEYOTA
grafika.865milosh.zorica,
-> #850, the.edge> Evo jedne slike koju sam uradio jos pre 5 meseci, pa reko mogao bih i da
> je posaljem. :)
Imaš civilizacija:galerija, pa tamo šalji. Dobra ti je slika.
grafika.866milosh.zorica,
-> #848, giuliano> `bar dan,svima...
> Imam jedno pitanje:da li je moguce i preko kog programa
> promeniti rezoluciju i velicinu vec snimljene slike(bmp,jpg,gif...)
Ako misliš na to, da slika manje zauzima? Onda imam za tebe rešenje.
Nabavi Adobe Image Ready ili Marcomedia FireWorks, oba zauzimaju po 10mb.
Ovaj drugi imam i prezadovoljan sam s njim. Ako ti treba FireWorks? Javi.
Kompresijom s FireWorks-om ili Image Ready-jem, kvalitet slike ostaje potpuno
isti, kao i rezolucija, a veličina se smanji za 3x. Npr. na mom home page-u
slike bez kompresije zauzimaju oko 3.5Mb, a kompresovane oko 1Mb. FireWorks
je idealno rešenje za sve webmastere i ostale ljude, koji se bave webom.
grafika.867the.edge,
-> #865, milosh.zorica
T?>> Imas civilizacija:galerija,pa tamo salji.Dobra ti je slika.
Pa mogao bih. Hvala. :)
AcCeSS DeNiED
grafika.868miskop,
Obrati pažnju... :)
Iz Alien Skin-a, firme koja je uradila legendarne plugin-ove za
Photoshop (Black Box, Eye Candy), stiže najnoviji, _surovi_ plugin
za pshop ;) .
U pitanju je "Xenofex 1.0 filter set" i još je u beta fazi, ali
radi sasvim dobro, da ne kažem savršeno (kod mene sa pshop v5.0 ni-
kakvih problema nema). U ovoj "public beta verziji" ima ukupno 11
efekata (efekti su ono, surovi ;), a iz Alien Skin-a najavljaju da
će zvanična verzija imati ukupno 16.
Ova beta 'ističe' 31. Oktobra ( Halloween ;) i nadam se da ćemo
do tad da nađemo 'rešenje' za to. ;) Do tada, uživajte i sa ovim,
moguće je... :)
-------------------------
This public beta expires on October 31st, 1998. Please note that the full
version of Xenofex 1.0 will have a total of 16 filters, and will be for
sale soon after the beta period ends. If you'd like to order the full
version, or have any questions at all about Xenofex 1.0, please contact us:
Web: http://www.alienskin.com
Email: sales@alienskin.com
Toll-free phone: 1-888-921-SKIN
Fax: 1-919-832-4065
-------------------------
xenofex.zipgrafika.869miskop,
-> #868, miskop> Iz Alien Skin-a, firme koja je uradila legendarne plugin-ove za Photoshop
> (Black Box, Eye Candy), stiže najnoviji, _surovi_ plugin za pshop ;) . U
> pitanju je "Xenofex 1.0 filter set" i još je u beta fazi, ali
Nabavih ja i 'lek' za ovu betu ;), pa ako nekome treba,
nek se obrati na mail. ;)
grafika.870milosavljevic,
Hi!
Treba mi program (Capture...) koji skida trenutni sadrzaj ekrana u
gif, jpg, bmp...
Goran.
grafika.871obren,
-> #870, milosavljevic> Treba mi program (Capture...) koji skida trenutni sadrzaj ekrana u
> gif, jpg, bmp...
Za prvu pomoć: PrtScreen i Alt-PrtScreen skidaju u Clipboard sadžaj ekrana
odnosno prozora sa fokusom, respektivno. Posle to pejstuješ u MS Paint ili
Photoshop i snimiš u željenom formatu. Praktično Jedina mana ovog rešenja
je što ne hvata i kursor miša, što je ponekad (štaviše često) potrebno.
grafika.872milosavljevic,
-> #871, obren>> Za prvu pomoc: PrtScreen i Alt-PrtScreen skidaju u Clipboard sadzaj ekrana
Thanks za prvu pomoc. :)
Jos uvek trazim program koji skida trenutan sadrzaj ekrana u gif, jpg,
bmp...pozeljno je da bude registrovan. :)
Goran.
grafika.873pecanac,
SuperJPG, ver. 3.1, program za pregled slika, 23.10.1998.
About SuperJPG:
---------------
SuperJPG is a revolutionary image file browser, viewer and cataloging
utility. It features ultra fast thumbnail and image loading, drag and
drop sorting, and directory management features. You can copy, move,
rename and resize image files, convert formats, drag & drop thumbnails
into other applications, and view multiple images at a time. You can
manage your collection with commands to create, delete, or drag & drop
entire directories, or sets of image files. There's a high performance
indexing system that allows efficient cross referencing of your collection.
You can print individual images or thumbnail sheets, create thumbnail index
images, and import images from TWAIN scanners. It includes a built in
slideshow, and numerous other user friendly features.
Supports JPG, GIF, TIF, BMP, PSD, PNG, PCX, . Try it!
supjpg31.zipgrafika.874legolas,
Kako kompresovati (i cime) avi fajl?
Da li postoji nesto kao onaj mp3 za zvuk.
Napominjem da se zaista slabo razumem u ovo.
10x
grafika.875obren,
-> #874, legolas> Kako kompresovati (i cime) avi fajl?
>
> Da li postoji nesto kao onaj mp3 za zvuk.
AVI fajl nije "sirov" (raw) format, nego je već kompresovan, tako da se
može jedino razgovarati o konverziji u neki drugi format (QuickTime,
RealVideo...) ali ne i o dodatnoj kompresiji.
grafika.876miskop,
-> #875, obren>> AVI fajl nije "sirov" (raw) format, nego je već kompresovan, tako da se
>> može jedino razgovarati o konverziji u neki drugi format (QuickTime,
>> RealVideo...) ali ne i o dodatnoj kompresiji.
Jedan AVI sam ja ZIP-om kompresovao sa 1.6 na 1.2 Mb. ;)
grafika.877banga,
-> #876, miskop>>> AVI fajl nije "sirov" (raw) format, nego je već kompresovan,
>>> tako da se
> Jedan AVI sam ja ZIP-om kompresovao sa 1.6 na 1.2 Mb. ;)
Nisam probao, ali Xing radi kompresiju AVI, možda bolje i od ZIP-a
grafika.878miskop,
-> #877, banga>> Nisam probao, ali Xing radi kompresiju AVI, možda bolje i od ZIP-a
Naravno, ali uz gubitak na kvalitetu. Mislim, čovek nije napisao
da li mu treba nešto da kompresuje AVI radi arhiviranja istog ili
nešto u stilu MPEG kompresije.
grafika.879ranx,
Molim poštovanog moderatora da sledeći fajl dobaci ovamo. Ja bih to učinio,
ali ftp sajt ne podržava nastavak prenosa, a meni je veza očajna.
Evo adresa:
ftp://ftp-pac.adobe.com/pub/adobe/photoshop/win/5.x/updaters/ps502up.zip
ftp://ftp.adobe.com/pub/adobe/photoshop/win/5.x/updaters/ps502up.zip
Biću veooooma zahvalan (a verujem i ostali sezamovci).
U pitanju je update na Photoshop 5.02
grafika.880legolas,
Da li postoji neka vrsta konverzije iz, recimo, bmp- a u dxf?
Imam program kome se mape mogu unositi samo u obliku dxfa, a imam bmp
mape, a hitno mi treba ta konverzija.
Hvala unapred
Legolas
grafika.881obren,
Nova datoteka:
windows\graph\*.*
------------------
ps502up.zip 2793k ű Update za Adobe Photoshop na verziju 5.02
grafika.882ranx,
-> #880, legolas> Imam program kome se mape mogu unositi samo u obliku dxfa, a imam bmp
> mape, a hitno mi treba ta konverzija.
Ono što ti treba je program za konverziju iz bitmape (bmp, tiff...) u vektor
(dxf, ai).
Probaj da upotrebiš Adobe Streamline, a onda da ai format konvertuješ u dxf,
ako program u koji treba da uvučeš mapu ne može da ga učita.
grafika.883ranx,
-> #881, obren> ps502up.zip 2793k ű Update za Adobe Photoshop na verziju 5.02
Bravo!
grafika.884legolas,
-> #882, ranx>>Probaj da upotrebis Adobe Streamline, a onda da ai format
konvertujes >>u dxf, ako program u koji treba da uvuces mapu ne moze
da ga ucita
U Photoshopu sam ga prebacio u ai, ali kad ga ponovo ucitam, pojave se
neke chudne stvari, neka sahovnica? Da li svi bmpovi mogu u ai?
I kako sad ai da konvertujem u dxf?
Moze i u sledece formate: dlg i luc.
Sta je uopste to?
Izvini sto te davim, ali sam u strasnoj frci :(
grafika.885pecapop,
Kako da u PaintShopPro 5.01eval napravim transparentni gif. Tamo se
pominje nesto tipa "set palette transparency" i "view palette
transparency", sli gifovi nisu transparentni kada pokusam da ih
otvorim u Communicatoru.
PecaPop
grafika.886ranx,
-> #884, legolas> U Photoshopu sam ga prebacio u ai, ali kad ga ponovo ucitam, pojave se
> neke chudne stvari, neka sahovnica? Da li svi bmpovi mogu u ai?
To je zato što kad ai uvučeš u Shop on ga rasterizuje, a tamo gde nema ničega
napravi providnost u sloju (lejeru).
Ta providnost se vidi kao šah polje.
> I kako sad ai da konvertujem u dxf?
Uvuci ai u 3DS Max i snimi ga kao dxf. Takođe, možeš to uraditi i sa Corelom
ili FreeHandom.
grafika.887johnnya,
Kako u PhotoPaint-u (ili Photoshopu) uraditi zamenu samo jedne boje
drugom bojom na celoj slici (predpostavlja se da ne postoje vezane
površine popunjene tom bojom) ?
grafika.888ventura,
-> #887, johnnya> Kako u PhotoPaint-u (ili Photoshopu) uraditi zamenu samo jedne boje
> drugom bojom na celoj slici (predpostavlja se da ne postoje vezane
> povrsine popunjene tom bojom) ?
Neznam tacno ali u photoshopu imas u istom meniju gde su i
opcije hue saturation... e pa tu potrazi...
grafika.889miskop,
-> #887, johnnya>> Kako u PhotoPaint-u (ili Photoshopu) uraditi zamenu samo jedne boje
>> drugom bojom na celoj slici (predpostavlja se da ne postoje vezane
>> površine popunjene tom bojom) ?
U Photoshopu 5:
Image/Adjust/Replace Color
grafika.890szarvas,
Narode pomagajte!!!
Koristim Epson Stylus 820 (Ink jet)vise od dve godine. Danas mi je jednostavno
prolupao. Simptom je sledeci: jednostavno je otisak bled(ponekad se nista ni
ne vidi), a cesto je i straftast kao da je kertridz prazan (inace odstampao
nekih 100 str, normalnog sastava-uglavnom teksta, a i proverio sam, ima jos
dosta mastila u njoj).
Pitanje je sledece: da li mu je jednostavno doslo pet minuta ili crkla glava
ili sta??? (koja je inache crna)
P.S.:Kako se manifestuje kad crkne glava?
Unapred zahvalan.
Poz.
grafika.891kum.djole,
Postoji li "foto album" program (software) za PC?
Nešto kao foto album, trodimenzionalni, da okreće stranice, itd..? O:)
grafika.892miskop,
-> #891, kum.djole>> Postoji li "foto album" program (software) za PC?
>> Nešto kao foto album, trodimenzionalni, da okreće stranice, itd..? O:)
Čini mi se da je "Ulead" izbacio odličan program baš za tu svrhu.
Baci pogled na www.ulead.com i vidi o čemu se radi.
grafika.893szarvas,
-> #891, kum.djole> Postoji li "foto album" program (software) za PC?
> Nesto kao foto album, trodimenzionalni, da okrece stranice, itd..? O:)
Adobe-PhotoDeluxe ver 2.0
Poz
grafika.894kojai,
Da li neko ima ideju kako u 3D Studio (MAX) uradim sledece:
1) Imam neku elipsu po kojoj translatorno pomeram predmet... Ako zelim da
rotiram elipsu radi sve ok, ali kada pokusam da je rastezem pravi sranja...
2) Koja je naredba ekvivalent Auto Cad-ovoj naredbi Subtract?
3) Zasto nece da mi importuje svaki dwg fajl, vec samo one jednostavnije? Da
li mu lejeri predstavljaju problem?
i najcrnje... 4) Promenio sam nesto, ne znam sta, u svakom slucaju sad kada
radim u xy osi on mi u sasvim nekoj drugoj osi crta predmet... Primer, ako
napisem ellipse i nacrtam xy ravni(top view, na primer) on mi nacrta
jednostavno liniju! Ono siguran sam da je setovana xy ravan... Da li je ovo
zato sto verzija koju imam ripovana?
Pozdrav!
grafika.895aladine,
Jedno pitanje, mada neznam da li je za ovu temu:
Da li je moguce presnimiti film ili vec sta na disk sa
VHS kasete?
Koliko se gubi na kvalitetu?
I ko to radi?
Hvala:)
grafika.896ventura,
-> #895, aladine> Jedno pitanje, mada neznam da li je za ovu temu:
> Da li je moguce presnimiti film ili vec sta na disk sa
> VHS kasete?
> Koliko se gubi na kvalitetu?
> I ko to radi?
Moguce je da se ne izgubi nista :) ako imas HDD od 16 GB :))
neverujem da neko u beogradu to radi...
grafika.897vvaske,
Ima li neko IrfanView, ali 16-bitni, za w3.11
nisam ga našao među starim porukama...
e, da,nemojte adrese na netu..nisam tamo...
Unapred zahvalan
Vvaske
grafika.898hercog,
Jedno pitanjce...
Postoji li neki utility za win98 koji poboljsava
izgled slika, tj. prikaza na mono monitorima...
Nesto sto bi menjalo boje da bi se stvari koje se ne vide
na mono monitorima videle...
Sale
grafika.899moonchild,
jel ima neko seriski broj za program
lfilm editor ver 1.3
grafika.900aandric,
Jel zna neko nesto o programu XPOSEit.
Koju masinu zahteva, jel funkcionalan, lak za rad...
grafika.901aandric,
Da li je neko ovde kupio najnoviji Svet kompjutera?
E, pa posto jeste molio bih ga da mi kaze sta su u njemu rekli o
programu XPOSEit.Ono, sta zahteva, koliki je...
Pozdrav AAndric.
grafika.902aandric,
Da ali neko ima neki program koji razbija AVI na frejmove, tako
da se dobiju pojedunacne slike, kao i neki suprotan koji bi
vise slika slozio u AVI(pozeljno bi bilo da moze i zvuk da se
ubaci ali nije neophodno).
Hvala unapred.
AAndric
grafika.903kiklop,
-> #902, aandricEvo jednog fenomenalnog programa kojij može sve to što si hteo,
a pravi i animirane gifove.
Darko
gmvgr26.exegrafika.904aandric,
-> #903, kiklop> Evo jednog fenomenalnog programa kojij može sve to što si hteo,
> a pravi i animirane gifove.
>
> Darko
Hvala ti puno bas to mi je trebalo!
grafika.905sjocic,
Kako editovati *.mpeg ili *.avi fajl ?
Ne treba nista posebno, samo da se izbaci deo filma i snimi.
grafika.906vlajel,
-> #903, kiklop> Evo jednog fenomenalnog programa kojij može sve to što si hteo,
> a pravi i animirane gifove.
Ima li crack za ovaj program ?
grafika.907dvujke,
Treba mi program (capture) za skidanje slike tj. trenutnog stanja sa
TV tjunera SOUND VISION, bilo u clipboard ili jpg, gif ...
Ako neko moze da prosvrlja po Internetu ...
10x
grafika.908corgan,
Aj neko nek mi baci programche =Morph=,ako nije problem...
Hitno potreban...
pozdrav
Corgan
A.M.
grafika.909goxi,
Jel ima neko programce Gif Animator, ili kako se vec zove za
pravljenje animiranih slicica ?
Hvala.
grafika.910qpele,
-> #909, goxi> Jel ima neko programce Gif Animator, ili kako se vec zove za
> pravljenje animiranih slicica ?
Imas ih na sezamu par komada, potrazi po direktorijumima.
grafika.911corgan,
Moze li neko da okachi programche Morf(znate ono prelaz iz jedne slike u drugu)
Hitno potreban!
thanks in forward
Corgan
A.M.
grafika.912peyota,
-> #911, corgan>> Moze li neko da okachi programche Morf(znate ono prelaz iz jedne slike u
>> drugu) Hitno potreban!
Hvataj!!!!!
morph.arjgrafika.913peyota,
-> #911, corgan>> Moze li neko da okachi programche Morf(znate ono prelaz iz jedne slike u
>> drugu) Hitno potreban!
IJAOOOO!!!
Uploadovao sam ga 13 minuta, a imas ga u dir-u!!!!!!
windows\graph\hjmorph.zip
Tako mi i treba kad ...
Ma, nije bitno...
grafika.914corgan,
-> #912, peyotaE hvala...
P.S.
Jebiga nisam znao da ima u diru...:(
:))
Pozdrav
Corgan
A.M.
grafika.915aandric,
Da li na Sezanu ima neki program koji MPG fajl konvertuje u AVI?
Ili mozda postoji neki direktno za obradu MPG?
grafika.916manga,
Upooomoc
Hitno mi je potreban bilo kakav program koji podesava GAMU.
Dakle gama-corect za dos ili windows. Inace imam S3 graficku
karticu. Trenutno mi je slika toliko tamna da skoro ne mogu
normalno da koristim komp. Bio bih veoma zahvalan ako bi neko
zakacio program koji moze da podesi GAMU za moj monitor i karticu.
Unapred hvala
manga
grafika.917mrav,
-> #916, mangaako ti je slika uvek sjeban u svim mogutjnostima rada, (dos, win, igre sa
svojom gamom...) probaj da otvorish monitor pa da podesish na potenciometre,
samo pazi izuzetno su osetljivi. Ja sam malo pozurio sa vrtenjem pa sam imao
posla vishe nego shto treba. ;)
R.I.P
grafika.918askripka,
-> #916, manga=- Upooomoc
=- Hitno mi je potreban bilo kakav program koji podesava GAMU.
=- Dakle gama-corect za dos ili windows. Inace imam S3 graficku
=- karticu. Trenutno mi je slika toliko tamna da skoro ne mogu
=- normalno da koristim komp. Bio bih veoma zahvalan ako bi neko
=- zakacio program koji moze da podesi GAMU za moj monitor i karticu.
=- Unapred hvala
Simptomi koje si naveo nisu bas ohrabrujuci. Sva je prilika da nesto nije u
redu sa samim monitorom, tako da ce tesko neki Gama korektor uspeti da
'popravi' stvar. Odgovor koji si vec dobio (u vezi otvaranja monitora i
podesavanja potenciometara unutra) je mac sa dve ostrice: ukoliko preopteretis
sam monitor 'neugodnim' podesavanjima, steta ce biti prilicna. Najpametnije
sto mozes da uradis je da potrazis savet nekog dobrog servisera. Ukoliko ipak
imas ambicija da probas sa Gama korektorom, jedan od najjednostavnijih ti je
Adobe-jev. Ako se dobro secam, dobijas ga pri instalaciji Photoshop-a (verzija
5, za prethodne se ne secam). Dakle, podesis sta ti treba, on ga ubaci u
StartUp i dalje po startovanju Windoza sve ide samo...
grafika.919mrav,
>> ukoliko preopteretis
>> sam monitor 'neugodnim' podesavanjima, steta ce biti prilicna.
Pa i nemoze da ga preoptereti. U monitoru se nalaze potenciometri (4-5 komada
najcesce iza ekrana) koje treba pazljivo okrenuti malim srafcigerom. Ja nisam
znao da su toliko osetljivi pa sam se malcice zajebao :))
Ako ih budesh okretao, radi to veoma pazljivo, ili nadji nekog sa mirnom
rukom.
PS: Ipak probaj sa Gama correctorom, ili kod servisera, ali pazi vole da kradu
R.I.P
grafika.920jones,
Ima li neko bilo kakve drivere za Riva TNT ?!?
HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
grafika.921svitac,
Pozdrav!
Da li moze u CALIGARI TRUE SPACE-u 2.0 da se vidi snop svetla od
izvora do objekta?Ako moze,kako to postici?
Hvala!
grafika.975jjerry,
Pitanje je vishe programerske prirode,za ti je i svrhu,ali je usko
povezano sa grafikom,pa ga evo ipak ovde..
Kako dobiti RGB vrednosti boje izrazhene u obliku hue,saturation,
luminance ?
Poz,JJ..
grafika.986miskop,
-> #985, smars> Eto prvih 60 skinova, nastavak sledi sutra, ili ovih dana.. Da podsetim,
> ima i' 135, i budite strpljivi...
Eeeej bre čovek, spakuj to u jedan (dva, tri) fajla pa šalji tako, a ne
ovako da truješ konfu sa gomilom poruka.
grafika.988sherloc,
-> #987, smars>> Pa...
>> Mislim da je ovako bolje, i to iz prostog razloga, zato sto
>> nemaju svi ortaci strava modeme, i sto neko mozda nece da skida sve.
Pa i ne mora da skida sve, jednostavno zapakujesh vec zapakovane
fajlove u jednu arhivu i poshaljesh je ovde, onda taj neko poshalje
arhivu u pad, i tamo ima komandu unarc, i skine arhive koje hoce.
>> A i nisu veliki fajlovim, tako da se ne truje previse...
To nema nikakve veze, poslao ti jedan veliki ili vishe malih, na
isto mu dodje, problem je u broju poruka.
>> Tema je takodje aktuelna, i mislim da zasluzuje malo vecu paznju, pa
>> samim tim i ovako pazljivo razvrstavanje, zar ne?
Ovim shto sam naveo je moguce takvo razvrstavanje.
>> Eto..
>> Ako bas bude smetalo, onda cu pakovati, ali ovako...
Pa smeta, onemogucava normalno pracenje ove teme, jer se ne mogu
normalno chitati ostale poruke u ovoj temi, pa te zbog toga u svoje
a verujem i u ime ostalih molim da uchinish ovo shto napisah
malopre.
ByE
grafika.989hooligan,
-> #985, smarsmeni oko pola skinova ne radi... tj. izbagira kad se unese i ne
moze dalje da se koristi zato shto je mnoooogo izbagirano...
jel ima neko ideju zashto se to deshava???
grafika.990kiki,
-> #989, hooligan> moze dalje da se koristi zato shto je mnoooogo izbagirano...
> jel ima neko ideju zashto se to deshava???
Možda zato što je mnooooogo izbagirano.. uzmeš bager i otkloniš stvar. :)
grafika.991roach,
Ikone u rezoluciji 24x24 idealne za rezoluciju 640x480 i sve
rezolucije preko 800x600 (umesto 16x16 ikona) :)
pozdrav
praktica
ikonkurs.zipgrafika.993hooligan,
-> #992, smarsimam verziju 0.90
ne znam da li je izashla neka nova... ako jeste aj nek je neko
poshalje...
Ica