kritika.108kostja,
-> #94, shimano=> U isto vreme pade mi na pamet ideja za sezamov marketing. Mogli bi da
=> naprave deal sa nekom velikom firmom ili pojedincem koji prodaje modeme
=> korisnicima da se takvima omoguci da uz svaki prodati modem imaju opciju
=> da novopecenog korisnika zakace na sezam sa 24-casovnom pretplatom i sa
=> statusom read-only i chat. Sezam i diler nek posle prebijaju svoje racune
Ideja ti nije losa, ali nije ni za nase podneblje... ko zna mozda
Pro uvede tako nesto.
Doduse, ja bih vise voleo da po uplati pretplate dobijem uputstvo i
OLR sto bi trebalo da se uradi ako je ozbiljan sistem u pitanju.
kritika.109lexus,
-> #107, shimano=> Imam neki utisak da ovo izvrtanje stavova poziva na razvlačenje po
=> konferenciji. Probaj kod nekog drugog.
Zanimljivo... Ja sam tvoje poruke baš shvatio kao provokaciju :)
A da je izvrtanje stavova, nije ;) Ja sam tvoj stav shvatio onako
kako sam ga shvatio i odgovorio sam onako kako sam odgovorio.
BTW, što se ostatka tvoje poruke tiče, potpuno se slažem.
kritika.110cnenad,
Vreme je da tražimo i nađemo rešenje za nastalu kriznu situaciju na
NET-u. Nema svrhe da se udaljavamo od nekoliko bitnih problema, koji po
meni onoga momenta kad se razreše otvaraju dalje mogućnosti da se ovaj
sistem razvija i napreduje.
Ključni problem je Ugovor, zapravo fantomski ugovor o pravu na korišćenje
NET-a. Zadnji put sam ga video davno, kada sam ga skinuo sa originalnog
SEZAM-a i u premetačini ga obrisao sa mog diska. Uostalom, nije bio
toliko interesantan sve dok nije došlo vreme da se mnogi pozivaju na
njega ili primenjuju odredbe. Ništa u tom pozivanju nema čudno, osim da
Ugovor NIJE dostupan korisnicima NET-a kojima je i namenjen.
Pitanja za nadležne:
- Koji Ugovor je na snazi (napisan u vreme originalnog SEZAM-a)
ili NET-a ?
- GDE je Ugovor ?
- Zašto nije dostupan korisnicima ?
- Zašto ovo nije rešeno iako se priča već tri meseca o tome ?
- Da li je u pitanju nerad ili neodgovornost i čija ?
Pored nepostajanja Ugovora imamo i situaciju da ne postoji Uprava. Tj.
i ona postoji ali je fantomska, nepoznata. Pojedine osobe koje se
predstavljaju kao zvanična lica, kad im odgovara predstavljaju se u svoje
lično ime, a kad ne odgovara sklanjaju se iza pojma UPRAVA. Možda je
čak u pitanju samo jedna osoba a onda pričamo o Upravniku. Možda čak o
zloupotrebi jer bi trebalo da vrši funkciju VD Upravnika.
Molim da se (najhitnije):
- JASNO i javno objavi KO čini Upravu ?
- ŠTA ta Uprava radi ?
- Na koji način donosi odluke i da li se konsultuju odredbe
Ugovora ?
- Kada će biti postavljen novi Upravnik ?
ZAHTEVAM da onoga momenta (a to bi trebalo da bude u roku od 3 dana) kada
se objave članovi ili osobe koje se kriju iza pojma Uprava IZJASNE o
POSTUPKU kojim je Nenad isključio korisnika mmtosic sa NET-a.
Za sada je evidentno da je dosta korisnika, čak i onih koji se ne slažu sa
stavovima gospodina Tošića osudilo ili napisalo da se ne slaže sa POSTUPKOM
primenjenim kod izbacivanja. Ako treba, skupiću navedene citate, samo
recite (minimum je da ovo zahteva preko 60 korisnika koji prate konf.
- zahteve meni na mail).
Za one sa jeftinijim ulaznicama, još jednom da ponovim "O POSTUPKU a ne o
stavovima mmtosic-a" radi konstruktivne rasprave kojom bi smo
došli do rešenja ove mučne i tužne krizne situacije koja nažalost može
zadesiti svakog ko ovde ostavlja poruke.
kritika.111spantic,
-> #110, cnenad> ZAHTEVAM da onoga momenta (a to bi trebalo da bude u roku od 3 dana) kada
> se objave članovi ili osobe koje se kriju iza pojma Uprava IZJASNE o
> POSTUPKU kojim je Nenad isključio korisnika mmtosic sa NET-a.
Meni samo jedna stvar nije jasna. Po kom osnovu nešto zahtevaš?
Kada si korisnik jednog sistema, možeš da kritijuš isti do mile
volje, ali njegovi vlasnici/upravnici određuju njegovu politiku,
ne njegovi korisnici.
Da li to korisniku odgovara ili ne, određuje se na veoma prost
način, prihodima sistema.
kritika.112ljubisha,
-> #110, cnenad> ZAHTEVAM da onoga momenta (a to bi trebalo da bude u roku od 3 dana) kada
> se objave članovi ili osobe koje se kriju iza pojma Uprava IZJASNE o
> POSTUPKU kojim je Nenad isključio korisnika mmtosic sa NET-a.
A posle zadatog roka će da se desi...?
kritika.113superhik,
-> #112, ljubisha=:> A posle zadatog roka će da se desi...?
Samo-uništenje u roku od 10 sec. ?
kritika.114gonzo,
-> #66, robot-+> Komentar je suvi{an.
-+>
-+> Po mom mi{ljenju neke stvari je bolje da ne postoje na
-+> sistemu nego da postoje traljavo obavljene.
-+>
-+> Pozdrav, Robot - ^ujemo se za par meseci kada se nadam da
-+> }e biti ne{to ura|eno na bolje.
A i FAQ dir je od pre hrista ! :(
kritika.115evlad,
-> #111, spantic=- Meni samo jedna stvar nije jasna. Po kom osnovu nešto zahtevaš?
Verovatno po pretplatničkom.
kritika.116epson,
-> #111, spantic
│ volje, ali njegovi vlasnici/upravnici određuju njegovu politiku,
│ ne njegovi korisnici.
└─────────────────────────────────────────────────
Pa šta će im onda korisnici ?
kritika.117banga,
-> #116, epson> │ volje, ali njegovi vlasnici/upravnici određuju njegovu politiku
> Pa šta će im onda korisnici ?
Izgleda da i fantomima trebaju pare, ali u što većoj tišini
Humble user
kritika.118epson,
-> #117, banga
│ Izgleda da i fantomima trebaju pare, ali u što većoj tišini
└─────────────────────────────────────────────────
Nego šta, ali onda ima da i mi odlučujemo o sistemu . Vstan čekam ;)
PS. Da smo na zapadu NET (a i PRO) bi probao za 1-2 nedelje, jer je kupac BOG
za prodavca .
kritika.119banga,
-> #118, epson> PS. Da smo na zapadu NET (a i PRO) bi probao za 1-2 nedelje,
> jer je kupac BOG za prodavca .
Ako nije bankrotirao
Pozdrav Baba Jula KPGT
kritika.120cnenad,
-> #111, spantic-> Meni samo jedna stvar nije jasna. Po kom osnovu nešto zahtevaš?
Imam utisak da su uvideli kakvu glupost su napravili i da su sami sebi
skočili za vrat. No dok se jedan i dalje uz besmislene razloge koprca
drugi ćuti. Sada ćemo stvar isterati do kraja.
Bez obzira što je možda u jačoj poziciji od mene ili ostalih korisnika
čije poruke ne odgovaraju njegovim zamislima da ovo bude ON-Line RTS
ovo neće proći tako lako, isto kao i krađa glasova na izborima.
-> volje, ali njegovi vlasnici/upravnici određuju njegovu politiku,
-> ne njegovi korisnici.
Kao i da li će ili ne da odgovore na zahtev. Moje je da zahtevam, dok ne
dobijem odgovor ili shvatim da je besmislno dalje tražiti odgovor.
BTW, ako nisi do sada primetio, namerno sam napisao ZAHTEV a ne PREDLOG ;)
-> Da li to korisniku odgovara ili ne, određuje se na veoma prost
-> način, prihodima sistema.
E, a šta ti to napisa ovde ?
kritika.121cnenad,
-> #112, ljubisha-> A posle zadatog roka će da se desi...?
Previše si znatiželjan.
kritika.122ljubisha,
-> #121, cnenad > Previše si znatiželjan.
...i samo da ponovim da baš si još 19.01 rekao:
>ZAHTEVAM da onoga momenta (a to bi trebalo da bude u roku od 3 dana) kada
>se objave članovi ili osobe koje se kriju iza pojma Uprava IZJASNE o
>POSTUPKU kojim je Nenad isključio korisnika mmtosic sa NET-a.
-> Alice4Mac 2.4.2 E QWK Eval:01Jan04
kritika.123ivkeb,
-> #119, banga>> PS. Da smo na zapadu NET (a i PRO) bi probao za 1-2 nedelje,
>> jer je kupac BOG za prodavca .
>
> Ako nije bankrotirao
>
> Pozdrav Baba Jula KPGT
Zashto kazu da smo 50 i > god. iza zapada ? :)
kritika.124lexus,
-> #122, ljubisha=> ...i samo da ponovim da baš si još 19.01 rekao:
=>
=>> ZAHTEVAM da onoga momenta (a to bi trebalo da bude u roku od 3
=>> dana) kada se objave članovi ili osobe koje se kriju iza pojma
=>> Uprava IZJASNE o POSTUPKU kojim je Nenad isključio korisnika
=>> mmtosic sa NET-a.
Pa?
kritika.125pzeljko,
Zasto vec drugi dan jedan od nodova ne radi?
Posle tolikog zvanja iskljucivo dobijam bas taj pokvareni ili
vec kakav -to ce te vi da otkrijete nod i posle dolazi samo
nepotrebno zivciranje.
Nadam se da ce te ga brzo popraviti
Zeljko
kritika.126cnenad,
-> #122, ljubisha-> ...i samo da ponovim da baš si još 19.01 rekao:
->> ZAHTEVAM da onoga momenta (a to bi trebalo da bude u roku od 3 dana) kada
Tri dana od momenta... Čitaj pažljivije, napisano je razumljivo.
kritika.127calex,
-> #126, cnenad> ->> ZAHTEVAM da onoga momenta (a to bi trebalo da bude u roku od 3 dana)
> Tri dana od momenta... Čitaj pažljivije, napisano je razumljivo.
Ovako može da razume samo onaj ko ne čita pažljivije. Nikako ne
mogu onu rečenicu da protumačim kao _Tri dana od momenta_. :)
kritika.128ljubisha,
-> #126, cnenad>Tri dana od momenta... Čitaj pažljivije, napisano je razumljivo.
Pusti sad gramatiku, pitao sam šta bi to trebalo da se desi posle
zadatog roka.
kritika.129cnenad,
-> #127, calex->> Tri dana od momenta... Čitaj pažljivije, napisano je razumljivo.
->
-> Ovako može da razume samo onaj ko ne čita pažljivije. Nikako ne
-> mogu onu rečenicu da protumačim kao _Tri dana od momenta_. :)
Slavoljube, ti si prosvetitelj :) Izvinjavam se zato što orig. poruka
zaista izgleda dvosmisleno kada se pročita.
kritika.130cnenad,
-> #128, ljubisha-> Pusti sad gramatiku, pitao sam šta bi to trebalo da se desi posle
-> zadatog roka.
Suviše si radoznao.
kritika.131ljubisha,
-> #130, cnenad>Suviše si radoznao.
Da, da, znam, to si već rekao. Da li to izbegavaš da odgovoriš?
kritika.132dragosh,
-> #124, lexuscit>>=>> mmtosic sa NET-a.
Kad smo već kod dotičnog...;) Vidjen je na pro-u kako
uživa u čarima ppp veze transferišući i ćaskajući sa mnom ;)
Da skratim žvaku,kaže da će da tuži Net za 150 dinara..;)
Ne znam zašto mu nisu vraćene pare...;)
poz.
kritika.133cnenad,
-> #131, ljubisha-> Da, da, znam, to si već rekao. Da li to izbegavaš da odgovoriš?
Rekao bih da odgovor izbegavaju oni kojima sam ja postavio pitanje,
molbu i jedan zahtev.
kritika.134epson,
-> #132, dragosh
│ Kad smo već kod dotičnog...;) Vidjen je na pro-u kako
└─────────────────────────────────────────────────
Video čovek sa kim ima posla ;))
kritika.135calex,
-> #129, cnenad> Slavoljube, ti si prosvetitelj :) Izvinjavam se zato što orig. poruka
> zaista izgleda dvosmisleno kada se pročita.
Ma nema potrebe da se izvinjavaš, poruka ne izgleda dvosmisleno.
kritika.136mango,
-> #132, dragosh> Da skratim zvaku,kaze da ce da tuzi Net za 150 dinara..;)
Vise ce da pukne za advokata:))
kritika.137lexus,
-> #136, mango=> Vise ce da pukne za advokata:))
"Optuženi mora da plati sve troškove procesa" ;))
kritika.138msp.,
-> #137, lexus
l> "Optuženi mora da plati sve troškove procesa" ;))
Ako izgubi!
kritika.139guta,
-> #137, lexus
#> "Optuženi mora da plati sve troškove procesa" ;))
Opet nevezano za temu: da, ali troškovi angažovanja advokata ne ulaze
u troškove procesa.
kritika.140vojas,
T?>> Pet 07.02.97 13:24 Poruka od u2-list-request@inslab.uky.edu nije
T?>> isporucena zbo
T?>> Pet 07.02.97 13:24 Poruka od u2-list-request@inslab.uky.edu nije
T?>> isporucena zbo
T?>> Pet 07.02.97 13:24 Poruka od u2-list-request@inslab.uky.edu nije
T?>> isporucena zbo
Ovde takodje primechujemo i jedan bag, jer ako je ime maila ili poruke
veche od jednog reda, SYSMSG se neche do kraja ispisati.
T?>> U2>> st
T?>> ══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUCI MESEC ═ PRETPLATA ═
T?>> Broj poziva 1195 36 23.02.1997
T?>> Vreme na vezi 346:04:16 9:25:30 ─── VREME ───
T?>> Vreme u chatu 201:11:13 5:10:19 30 / 90
T?>> Vreme u file transferu 17:09:54 0:17:11 ═══════ LIMIT
T?>> Broj privatnih poruka 178 5 500
T?>> Internet mail (kb) 2540 1147 1024
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
T?>> Broj poruka u konf 63 2 300
T?>> Download (mb) 26 0 48
T?>> Upload (mb) 3 0 8
T?>> ───────────────────────────────────────────────────────────────────
Dakle, ovde vidimo da mi je internet limit otishao za 7 dana!!!
Da ne kazhem shest, jer mi danas sva poshta nije ni stigla ;(
I onda mi neko pricha o ozbiljnosti sistema...
Da ne kazhem shto je na etfu koji je DZABE, internet mail neogranichen,
dok je ovde - gde se placha ogranichen i to na bednih 1024kb!
Slazhem se da nemate stalnu liniju, ali god damned, povechajte limit!
AcCeSS DeNiED
kritika.141vojas,
-> #140, vojasE da, primetio sam (pogledajte proshlu poruku) da se redovi prilikom
slanja execa promene sami od sebe?! Videli ste da su mi neke linije
preshle u drugi red, i da to nije lichilo ni na shta...
To mi se redovno deshava i prilikom slanja autoexeca ili resumea!?
kritika.142hercog,
-> #141, vojas(*> preshle u drugi red, i da to nije lichilo ni na shta...
Čuli li ti nekada za desnu marginu? Elem, na sezamu je verovatno
kraći red no što ga ti napišeš, pa ga editor sam lepo prelomi da
bi sve stalo u taj red...
Sale
kritika.143the.edge,
-> #142, hercogZnam za marginu, ali do pre nekih mesec dana sve je bilo ok.
AcCeSS DeNiED
kritika.144jvujnic,
-> #143, the.edge> Znam za marginu, ali do pre nekih mesec dana sve je bilo ok.
Da nisi promenio rezoluciju?
kritika.145the.edge,
-> #144, jvujnicNisam nikakvu rezoluciju promenio. Jednostavno kad sam hteo da
poshaljem autoexec, video sam da su neke linije ishle u drugi red i
sl. Isto se desilo kad sam hteo da poshaljem i resume.
AcCeSS DeNiED
kritika.146nenad,
-> #145, the.edge> Nisam nikakvu rezoluciju promenio. Jednostavno kad sam hteo da
> poshaljem autoexec, video sam da su neke linije ishle u drugi red i
> sl. Isto se desilo kad sam hteo da poshaljem i resume.
Ako poruke pripremaš u svom editoru i posle ih samo paste-uješ
onda ili koristi linijski editor ili povećaj marginu u ekranskom
editoru.
kritika.148calex,
-> #140, vojas> Dakle, ovde vidimo da mi je internet limit otishao za 7 dana!!!
Šta se sekiraš, ionako imaš nekoliko naloga ovde. ;)
> Da ne kazhem shto je na etfu koji je DZABE, internet mail neogranichen,
Odakle ti ideja da je džabe? I to neko plaća.
kritika.149goxi,
Zeleo bih ako je ikako moguce da vas zamolim da u dir-u DOS/COMM fajl
sor230.zip nije ispravan.Naime,skinuo sam taj fajl,otpakovao i na dva fajla
prijavio je CRC error (tako nesto),kada sam pokusao da ga instaliram on je
ispisao poruku:"Greska u kopiranju".Molim vas da ovaj fajl zamenite drugim.
P.S.
Pokusao sam i sa ponovnim skidanjem fajla ali ni to ne pomaze(mislio sam
da je gresak bila pri prenosu)
Unapred HVALA!!!
Goran.
kritika.150orlic,
E ovo je stvarno mnogo!
Hoce li mi neko reci zasto mi se brise pad????????????????????????
Pitam jubilarni xxx put.......
Napunim pad, regularno se odjavim, i posle nekog vremena (1,2 dana) sadrzaja
istog nema????
Ako je to neki feature PAD-a sa kojim nisam upoznat ili neko pravilo sa
kojim takodje nisam upoznat ili neka ogranicenja u radu sa padom u smislu
zadrzavanja sadrzaja sa istog sa kojima nisam upoznat, MOLIO BIH PONIZNO
da se navede. Zasto nisam upoznat??? Odakle kad nema ljudsko (azurno
uputstvo a niko ne odgovara a ja pitam isto od avgusta?????????????????
Prekrdasilo mi je bacanje para i vremena na je&*****&*^%R^&*#%$&#W
pad!!!!!!!!!!!!!!
kritika.151dturina,
-> #150, orlic>> Napunim pad, regularno se odjavim, i posle nekog vremena (1,2 dana)
>> sadrzaja istog nema????
Kada izalzis probaj sa log /s
kritika.152nesh,
-> #150, orlic... Napunim pad, regularno se odjavim, i posle nekog vremena (1,2 dana)
... sadrzaja istog nema????
Koliko ja znam PAD se i BRISE posle nekog vremena.
U principu meni je ostajao ziv oko 1 dan. Nista novo.
Mislim da i u upustvu pise nesto slicno.
kritika.153nenad,
-> #149, goxi> Zeleo bih ako je ikako moguce da vas zamolim da u dir-u DOS/COMM fajl
> sor230.zip nije ispravan.
Proverio sam, fajl je na Sezamu ispravan, verovatno je ipak bilo
nekih problema prilikom prenosa. Za svaki slučaj probaj i jedno
CHKDSK na svom računaru.
kritika.154nenad,
-> #150, orlic> Hoce li mi neko reci zasto mi se brise pad????????????????????????
Sadžaj pad-a se automatski briše ako si ga u toj seansi uspešno
download-ovao.
> Napunim pad, regularno se odjavim, i posle nekog vremena (1,2 dana)
> sadrzaja istog nema????
Pogledao sam tvoje logove iz poslednjih par dana i u njima piše
da si svaki put između punjenja pada i regularnog odjavljivanja
radio jedno PAD DOWN i uspešno, bar što se tiče Sezamove strane,
prenosio pad. Zato je pad automatski svaki put i bivao obrisan.
kritika.155orlic,
-> #154, nenad
> Hoce li mi neko reci zasto mi se brise pad????????????????????????
Ne> Sadzaj pad-a se automatski brise ako si ga u toj seansi uspesno
Ne> download-ovao.
Hm... Radi se o tome da ne uradim pad down. Meni je procedura sledeca:
(vidim gledao si log pa si i video :) po logovanju skidam postu, proveravam
nove fajlove, saljem svoju postu (u kojoj cesto stoji da preusmeri fajl u
pad kako bi skinuo u jvt. tarifi ili sa mesta gde ne rabim svoj. tel.
racun O:) E tu lezi problem... Te fajlove garant ne skinem i lepo mi ispise
da li hocu da sacuvam pad... Ali kad se sledeci put ulogujem, pad je prazan
:((
> Napunim pad, regularno se odjavim, i posle nekog vremena (1,2 dana)
> sadrzaja istog nema????
Ne> Pogledao sam tvoje logove iz poslednjih par dana i u njima pise
Ne> da si svaki put izmedu punjenja pada i regularnog odjavljivanja
Ne> radio jedno PAD DOWN i uspesno, bar sto se tice Sezamove strane,
Ne> prenosio pad. Zato je pad automatski svaki put i bivao obrisan.
Pa eto objasnio sam sta mi se desava... Ne znam kako se beleze radnje ali
ono pad down je garant od skidanja poste, a ja pad punim uvek posle
skidanja poste (posto bi mi exec inace krenuo da skida ceo pad :)
Ajd ako mislis da po tome nesto brljam kazi gde mi je greska u koracima...
Eh da, kada iz Sor-a zatarazis fajl uz poruku, po dolazenju naredbe za
preuzimanje pad-a on pita da li da se fajl odmah preuzme ili preusmeri u
pad (ako se dobro secam...) a preko QWK-a bez pitanja preusmeri u pad...
Opet greska u koracima?
kritika.156calex,
-> #155, orlic> nove fajlove, saljem svoju postu (u kojoj cesto stoji da preusmeri fajl
> u pad kako bi skinuo u jvt. tarifi ili sa mesta gde ne rabim svoj.
> tel. racun O:) E tu lezi problem... Te fajlove garant ne skinem i lepo
Zašto preusmeravaš fajlove u pad a skidaš ih neki drugi put? Zašto
ih lepo ne skidaš kad si na jeftinijoj vezi? Ako misliš da fajl neće da
bude tu sledeći put, uvek možeš da ga preusmeriš sebi na mail pa da te
onda sigurno sačeka. Pad je ionako smišljen za privremeno čuvanje nekih
podataka ili fajlova i briše se posle nekog vremena.
kritika.157nenad,
-> #155, orlic> Pa eto objasnio sam sta mi se desava... Ne znam kako se beleze radnje ali
> ono pad down je garant od skidanja poste, a ja pad punim uvek posle
> skidanja poste (posto bi mi exec inace krenuo da skida ceo pad :)
U logovima koji se čuvaju ne vidi se baš sve, ali ono što je
sačuvano kazuje da se ništa neregularno nije desilo. Čak šta
više, osim skupljanja poruka nisam video da je išta iz dir-a i
otišlo u pad. Ako se tvoja poruka odnosila na probleme koje si
imao ranije, takođe uzmi u obzir da se sačuvane datoteke u pad-u
brišu nakon oređenog vremena (nekoliko dana, ali nema garancije),
radi uštede u prostoru.
> Ajd ako mislis da po tome nesto brljam kazi gde mi je greska u
> koracima...
Svako dodavanje nečega u pad setuje korinsnikov interni fleg
"PadChanged" koji Sezamu govori da ne briše pad nakon prekida
veze. Pad se ipak nakon nekoliko dana briše, dakle - sačuvane
datoteke treba skinuti što pre, najbolje već u sledećem pozivu,
a najkasnije sutra.
Ako poruke skidaš odmah, ovo ne bi trebalo da predstavlja veliki
problem jer su datoteke koje si prebacio u pad najverovatnije i
dalje na sistemu - bilo da su u dir-u bilo da su po
konferencijama.
> Eh da, kada iz Sor-a zatarazis fajl uz poruku, po dolazenju naredbe za
> preuzimanje pad-a on pita da li da se fajl odmah preuzme ili preusmeri u
> pad (ako se dobro secam...) a preko QWK-a bez pitanja preusmeri u pad...
> Opet greska u koracima?
Ne, radi se o tome kakve komande generišu ta dva OLR-a. Sor
podrazumeva da hoćeš odmah da download-uješ fajl, dok Sezamov
REP-prevodilac fajlove prebacuje u pad pa se posle sve zajedno
može skinuti jednim PAD DOWN /B. Može se i SOR prilagoditi da
tako radi, editovanjem datoteke SOR.STR.
kritika.158dizel,
Moram da se požalim na dve stvari:
- Naime, e-mail dolazi sa nekoliko dana zakašnjenja, i
- Sve češće se događa da ostanem "zaglavljen" na sistemu, tj. da
posle "pucanja veze" moj user ostane na who listi, i dalje trošeći
"dragoceno" mi vreme. :)
Ovo se događa i drugima, pa molim odgovorne da probleme otklone...
kritika.159lexus,
-> #158, dizel=> - Naime, e-mail dolazi sa nekoliko dana zakašnjenja, i
Mail poslat sa afrodite u četvrtak, meni je stigao danas -
u subotu. Brže bi bilo putem pisma... ;>
kritika.160mileusna,
-> #159, lexus>> Mail poslat sa afrodite u četvrtak, meni je stigao danas -
>> u subotu. Brže bi bilo putem pisma... ;>
Moram priznati da i meni nešto nema e-maila. E sad možda
mi niko nije ni pisao, :) ali postoje ljudi sa kojima se dopisujem
jednom-dvaput nedeljno, ali ih nešto nema da se jave...
kritika.161dekik,
vi prichajte shta ochete al meni e-mail stizhe sve redovnije.
kritika.162dejank,
-> #161, dekik>vi prichajte shta ochete al meni e-mail stizhe sve redovnije.
A ja sam neki dan provere radi sa BeoTela poslao poruku sebi na
Sezam i cekao sam brat-bratu jedno 4 dana.
kritika.163swix,
-> #162, dejank >> vi prichajte shta ochete al meni e-mail stizhe sve redovnije.
>
> A ja sam neki dan provere radi sa BeoTela poslao poruku sebi na
> Sezam i cekao sam brat-bratu jedno 4 dana.
Radi iste takve provere rekoh ortaku sa EuNet-a da posalje meni e-mail i on
stigne za maje od sata :)))
Medjutim moj poslat njemu (poslati u isto vreme +- 10 min) stigne za 4 dana :)
kritika.164lexus,
-> #161, dekik=> vi prichajte shta ochete al meni e-mail stizhe sve redovnije.
Pretprošli je stigao sa godinu dana, a prošli sa šest meseci
zakašnjenja? ;>
kritika.165epson,
-> #161, dekik
│ vi prichajte shta ochete al meni e-mail stizhe sve redovnije.
└─────────────────────────────────────────────────
Molim prevod na srpski .
kritika.166orlic,
-> #159, lexus
=> - Naime, e-mail dolazi sa nekoliko dana zakasnjenja, i
Le> Mail poslat sa afrodite u cetvrtak, meni je stigao danas -
Le> u subotu. Brze bi bilo putem pisma... ;>
Takodje, skoro 3 dana zakasnjenja...
kritika.167dekik,
-> #162, dejank
D?>> A ja sam neki dan provere radi sa BeoTela poslao poruku sebi na Sezam
D?>> i cekao sam brat-bratu jedno 4 dana.
A meni je poruka iz Slovenije stigla za nepunih 9 sati ;)
kritika.168dekik,
-> #165, epson
D?>> Molim prevod na srpski .
Nema prevoda ovo nije za glup svet ;)
kritika.169aljosa.obuljen,
-> #167, dekikevo ja da kazem svoje: meni je pre neki dan poruka sa neta koju sam
poslao drugu na pro stigla na odrediste za manje od 2min! mora da sam
potrefio termin za razmenu :)
bar sam onaj krstic video posle manje od 2min. e, sad, je li to varka
ili ne, ne znam... :)
kritika.170buva,
-> #169, aljosa.obuljen
(;)bar sam onaj krstic video posle manje od 2min. e, sad, je li to varka
(;)ili ne, ne znam... :)
hm.. mislim da krstic samo znachi da je poruka poslata a ne da je i
stigla...
kritika.171epson,
-> #168, dekik
│ Nema prevoda ovo nije za glup svet ;)
└─────────────────────────────────────────────────
Hvala na kvalifikacijama . Shta reche ? ;)
.to uprava
Uvedite raspored sa sh,ch ... jer ovo stvarno postaje mučenje, jedino
ostake ignore ... ali to nije ono pravo ..
kritika.172dekik,
-> #171, epson
D?>> Hvala na kvalifikacijama .Shta reche ?;)
Nema na chemu ;>
D?>> .to uprava Uvedite raspored sa sh,ch ...jer ovo stvarno postaje
D?>> mucenje,jedino ostake ignore ...ali to nije ono pravo ..
Podrzhavam predlog ;)
kritika.173nenad,
-> #171, epson> Uvedite raspored sa sh,ch ... jer ovo stvarno postaje mučenje, jedino
> ostake ignore ... ali to nije ono pravo ..
Takav raspored neće biti uvođen iako se slažem da je čitati takve
poruke ponekad pravo mučenje, pa ih i ja uglavnom preskačem.
Takve poruke se graniče sa situacijom da neko odredi znake #, $,
%, & i * da mu menjaju naša (ili neka druga) slova i onda krene
da tako piše, što na računaru što na papiru - reklo bi se da se
slanje takvih poruka maltene može treitrati kao obično
generisanje šuma na Sezamu.
Mislim da svako ovde ima razumevanja prema ljudima koji ne mogu,
ne umeju ili iz bilo kog razloga nisu u mogućnosti da podese i
naviknu se da koriste sva slova naše abecede na svojim
računarima. Ipak, u tom slučaju bi bilo uviđavno sa njihove
strane da umesto tih naših slova koriste ona koja su im grafički
i vizuelno najsličnija.
Naučno je dokazano da odrasli ljudi čitaju prepoznavajući izgled
_celih reči_ a ne pojedinačna slova koja čine reč, i stoga je
sasvim razumljivo da je mnogo lakše, posebno kada se reč nalazi u
kontekstu rečenice, prepoznati i identifikovati cevapcice nego
chevapchiche. Naravno, najbolji su ćevapčići. :)
kritika.174dselic,
-> #171, epson> Uvedite raspored sa sh,ch ... jer ovo stvarno postaje mučenje, jedino
> ostake ignore ... ali to nije ono pravo ..
Šta bi se onda dogodilo sa nekim textom na, recimo, engleskom?
kritika.175dekik,
Opet zvoni u prazno(i to u 8:47 ujutro),ko je ono rekao da che bar
jedan nod da rikne za 2 nedelje ? ;))
kritika.176the.edge,
-> #175, dekik
T?>> Opet zvoni u prazno(i to u 8:47 ujutro),ko je ono rekao da che bar
T?>> jedan nod da rikne za 2 nedelje ?;))
Nisam ni mislio da ce duze da izdrzi...
AcCeSS DeNiED
kritika.177zeljkoj,
-> #175, dekik> Opet zvoni u prazno(i to u 8:47 ujutro),ko je ono rekao da che
> bar jedan nod da rikne za 2 nedelje ? ;))
Kao ne sećaš se ko je to rekao? ;))
kritika.178the.edge,
T?>> 26331 ******@prodigy.ne <- the.edge Sre 26.03.97 14:58
T?>> Poruka 1, 2.950 chr.
Jos nema "+" znaka, znaci da JOS nije razmenjena posta...svaka cast!
Inace sada je tacno 19:31...
I namerno sam stavio u ovu sub-temu jer ovo vise nije problem vec
bezobrazluk.
AcCeSS DeNiED
kritika.179epson,
-> #174, dselic
│ Šta bi se onda dogodilo sa nekim textom na, recimo, engleskom?
└─────────────────────────────────────────────────
Englezima je Sezam zabranjen ;)
kritika.180mmilosh,
-> #173, nenad> Mislim da svako ovde ima razumevanja prema ljudima koji ne
> mogu, ne umeju ili iz bilo kog razloga nisu u mogućnosti da
> podese i naviknu se da koriste sva slova naše abecede na svojim
> računarima.
E pa upravo zbog toga bi Sezam mogao da napravi jedan paketić programa,
kao što sam našao za SetNet-u (bio je ZKEY (Dragan Zakić) i VGAYU (Vladimir
Pudar) izvinjavam se unapred ako se ne sećam tačnog imena autora) koji
je sadržavao precizna uputstva kako sve to lepo i lako podesiti. Oni inače
potenciraju CP852 ali se lako (uz sitne intervencije) može srediti i za druge
rasporede. I od tada koristim naša slova i više ne mogu bez njih.
Tako bi se (potenciranjem korišćenja naših slova od strane uprave sistema)
korisnici ohrabrili (da ne kažem prinudili) da koriste naša slova.
Jednostavno izaberite neko rešenje, dodajte ga u uputstvo ili kako već,
naravno da bude jednostavno za podešavanje (najbolje bi bilo da se samo pozove
jedan batch koji sve sređuje) i mislim da će uroditi plodom.
Sam raspored nije toliko bitan budući da još uvek nismo načisto koji
je najbolji, ali bi potenciranje jednog bitno uticalo na korisnike koji
još uvek ne koriste naša slova, a naročito na novalije na Sezamu.
Kasnije će već sami izabrati koji im možda više odgovara, ali sigurno više
neće pisati bez naših slova.
Naš jezik ima TRIDESET slova a NE DVADESET ŠEST!
kritika.181dekik,
-> #176, the.edge
D?>> Nisam ni mislio da ce duze da izdrzi...
Nisam ni ja ali sam mislio da che bar malo de se poprave ;)
kritika.182dekik,
-> #178, the.edge
D?>> Inace sada je tacno 19:31...
Nije !! u zaglavlju pishe 19:36 !!! Znachi josh gore ;)
kritika.183swix,
-> #176, the.edge > T?>> Opet zvoni u prazno(i to u 8:47 ujutro),ko je ono rekao da che bar
> T?>> jedan nod da rikne za 2 nedelje ?;))
>
> Nisam ni mislio da ce duze da izdrzi...
>
Ja na to nailazim bar jednom u pet dana.
kritika.184nenad,
-> #180, mmilosh> E pa upravo zbog toga bi Sezam mogao da napravi jedan paketić programa,
> kao što sam našao za SetNet-u (bio je ZKEY (Dragan Zakić) i VGAYU
> (Vladimir Pudar) izvinjavam se unapred ako se ne sećam tačnog imena
> autora)
Dobro se sećaš imena autora. Vladu Pudara nisam dugo video, da
budem iskren ne znam čak ni za taj njegov program, a što se Zaka
tiče nove verzije ZKEY-a, ZVGA, pa čak i ZHERC-a se mogu naći na
Sezamu, a u svome osnovom i funkcionalnom obliku su besplatni za
sve članove.
> koji je sadržavao precizna uputstva kako sve to lepo i lako
> podesiti.
Mislim da ti programi sadrže sasvim pristojna uputstva i
pokrivaju onaj deo koji je i sporan - DOS. Što tiče ostalih
operativnih sistema tu problema i nema, dovoljno je izabrati našu
zemlju prilikom instalacije i naša slova su tu. Čak i za DOS
skoro da je tako.
Slažem se da bi možda trebalo na neki način jasnije sugerisati
novim korisnicima da bi valjalo da koriste naša slova.
kritika.185ivanrad,
kritika.186kostja,
-> #176, the.edge=> T?>> Opet zvoni u prazno(i to u 8:47 ujutro),ko je ono rekao da che bar
=> T?>> jedan nod da rikne za 2 nedelje ?;))
=>
=> Nisam ni mislio da ce duze da izdrzi...
Ajde cisto radi objektivnosti....
Jutros sam zvao Sezam cetri puta:
1. Lepo zazvoni i cujes jedno bunovno: "Alooo..."
2. Zauzeto
3. Isto kao po jedan...
4. Zvoni tel sa srecnim zavrsetkom i uspostavljenom vezom...
Dakle, nije bas sve do Sezama.
PS. Jedno WHO mi je reklo da je na vezi jos
pet ljudi pored mene.
kritika.187river,
-> #180, mmilosh=> potenciraju CP852 ali se lako (uz sitne intervencije) može srediti i za
=> druge rasporede. I od tada koristim naša slova i više ne mogu bez njih.
=>
=> Tako bi se (potenciranjem korišćenja naših slova od strane uprave sistema)
=> korisnici ohrabrili (da ne kažem prinudili) da koriste naša slova.
=> Jednostavno izaberite neko rešenje, dodajte ga u uputstvo ili kako već,
=> naravno da bude jednostavno za podešavanje (najbolje bi bilo da se samo
=> pozove jedan batch koji sve sređuje) i mislim da će uroditi plodom.
Mogao bi neki programčić kao onaj "Set CP852" koji se dobije uz win 3.11 cee.
Možda taj batch može nekako da se koristi. Ostaje još samo drajver za
tastaturu.
Pozdrav, Ivan
kritika.188nenad,
-> #187, river> Mogao bi neki programčić kao onaj "Set CP852" koji se dobije uz win 3.11
> cee. Možda taj batch može nekako da se koristi. Ostaje još samo drajver
> za tastaturu.
To je zaista bio "zakon" programčić. :) Ipak, ako se dobro sećam
nije se radilo o beč fajlu već o EXE programu. Ili se varam..?
kritika.189milosh,
Pozdrav svima koji prate ovu konferenciju. Bilo je nekoliko poruka koje se
odnose na kvalitet ovog sistema i softvera koji trenutno funkcionise.
Sezam je od pocetka postojanja namenjen ljudima koji koriste racunar za
poslovne i licne potrebe za razonodu, komunikaciju, razmenu misljenja u
konferencijama, skidanje korisnih programa etc. Problemi su postojali od
samog pocetka i resavani su on line tj. u hodu. Postojace i u buducnosti.
Poenta je sledeca. Niko nije dosao na Sezam bez preporuke nekoga ko je vec
na sistemu. Platis mesec dana (cena je smesna), probas i ako ti se svidi
ostanes ako ne nikom nista. Sezam verovatno nece uskoro biti Internet
provajder jer i hardver i softver ne dozvoljavaju tu mogucnost. Ako je
nekome potreban brz email sa svetom neka uplati EUnet ili BeoNet pa ce
imati full Internet za adekvatnu sumu novca. I ovaj email koji trenutno
funkcionise na Sezamu je sasvim dovoljan za dopisivanje sa prijateljima
sirom sveta. Ako imate neki konkretan predlog i dobronamernu sugestiju
iznesite ih u ovu konferenciju. Pustite ljude da se bave tekucim
problemima koji se pojavljuju sa vremena na vreme, kao sto je problem sa
file transferom pre neki dan. Ovo takodje nije file server ali ima jako
puno korisnih SW programa, igara, drajvera etc.
Ako neko ima reply na ovu poruku ne mogu mu zabraniti da je iznese, ali
bih molio da to bude konstruktivno i sa svrhom. Izvinjavam se zbog
nedostatka YU slova.
Pozdrav Milosh!
kritika.190the.edge,
-> #189, milosh
T?>> nekome potreban brz email sa svetom neka uplati EUnet ili BeoNet pa ce
T?>> imati full Internet za adekvatnu sumu novca.
Adekvatna suma?? Mozda BeoNet, ali EUnet sigurno nije adekvatan.
Lopovi nad lopovima!
T?>> I ovaj email koji trenutno
T?>> funkcionise na Sezamu je sasvim dovoljan za dopisivanje sa prijateljima
T?>> sirom sveta.
Samo napred majstore! Sto se vise budes zadovoljavao djubretom vise ce i da
zezaju. Kako ne shvatas? Sto vise budes hvalio postojeci sistem ovakav-kakav
to ce oni manje raditi. Ako bi se dosta njih pobunilo MORALI bi nesto da
ucine.
Ti ides na principu "Srbija se saginjati nece", a Srbija u najdubljoj rupi
koja postoji. Zasto? Zato sto svi polaze od: "Pa i nije nam lose, imamo
buvljak, opstacemo mi nekako, za#ebacemo Amere!", tek je sad nesto Beograd
zivno, pokusavao je da se bar malo priblizi povrsini putem ovih demonstracija,
samo ja ne vidim nikakvu razliku pre i posle...za sad?!
T?>> bih molio da to bude konstruktivno i sa svrhom.Izvinjavam se zbog
T?>> nedostatka YU slova.
Ne uvazavamo ;)
AcCeSS DeNiED
kritika.191schef,
-> #189, milosh][ Pozdrav svima koji prate ovu konferenciju. Bilo je nekoliko
][ poruka koje se odnose na kvalitet ovog sistema i softvera koji
][ trenutno funkcionise.
A bogami bio je i ogroman broj poruka koji se odnosi na kvalitet ljudi koji
vode ovaj sistem...
Ne mali broj puta postavljano je nekoliko pitanja, na koje nismo dobili
odgovor:
1. Ko čini upravu?
2. Gde je ugovor?
3. Zašto se sysadm ne vidi u who listi?
4. Zašto ne dobijamo SYSMSG kada sysadm obriše poruku u konferenciji?
Trenutno su mi u mozgu samo ova četiri pitanja, a već će me neko dopuniti.
Ja ću biti zaovoljan ako dobijem odgovore i na ova četiri. Naravno, nadam se
da to neće biti odgovori tipa 'politika sistema je takva da ne moramo da
objašnjavamo korisnicima...' i sl. jer su pitanja postavljena zbog toga što su
sa ovakvim stanjem stvari omogućene zloupotrebe od strane određenih osoba i
što je najgore - omogućenmo je prikrivanje tih zloupotreba na sve moguće i
nemoguće načine (setite se samo objašnjenja zašto se evladu pojavio onaj
famozan sysmsg po kome je nenad skinuo fajl iz grupe koje nije bio član).
Možda i nisam konstruktivan, ali mislim da je ovo nepohodno. Naročito prva
dva pitanja koja su osnov rada na ovom sistemu.
A o lažnim obećanjima (Internet, OLR) neću ovom prilikom.
kritika.192milosh,
to the.edge:
> Samo napred majstore! Sto se vise budes zadovoljavao djubretom vise ce i da
> zezaju. Kako ne shvatas? Sto vise budes hvalio postojeci sistem ovakav-kakav
> to ce oni manje raditi. Ako bi se dosta njih pobunilo MORALI bi nesto da
> ucine.
Ja se ne zadovoljavam djubretom. Za moje potrebe ovo je trenutno najbolji
sistem u Beogradu i zato sam tu. Kada kazem moje potrebe mislim na
konferencije u kojima mogu da saznam nesto sto mi je potrebno, na interni
mail i na datoteke kojih ima dovoljno od igara do utilitija. Ponavljam, za
brz i pouzdan Email cu uplatiti 60 din za 15 sati lite rezima EUneta i
sluzice mi sigurno godinu dana ako poruke kucam off line. I nemoj mesati
politiku i komercijalni BBS jer nemaju nikakve veze.
to schef:
> 1. Ko cini upravu?
> 2. Gde je ugovor?
> 3. Zasto se sysadm ne vidi u who listi?
> 4. Zasto ne dobijamo SYSMSG kada sysadm obrise poruku u konferenciji?
Na prva dva pitanja meni licno nije potreban odgovor jer je to interno
pitanje BIGZ-a i Sezama. Meni je licno zao sto je verzija softvera na
Sezamu jos uvek neregistrovana, a to moze biti iz samo jednog razloga.
Zak nije dobio nadoknadu za svoj rad i to je samo njegov problem.
Sysadm bi se trebao videti u who listi i to je nediskutabilno. Isto tako bi
bilo pozeljno da se svakome cija je poruka obrisana u nekoj od konferencija
obrazlozi od strane moderatora, ako korisnik nastavi sa pisanjem
neadekvatnih poruka, pristup konferenciji zabrani za neki vremenski period.
Sto se tice optuzbi na racun nenada, da cita tudje poruke u grupama i mail
poruke ne verujem da je nenad tako glup da dopusti da se to primeti. Da je
hteo da uradi tako nesto uzeo bi fajlove sa servera sa porukama i citao ih
a da se to ne primeti. Mozda gresim ali ne napadajte coveka bez dokaza.
Pozdrav Milosh!
kritika.193dekik,
-> #189, milosh
D?>> softvera koji trenutno funkcionise.
Mislish koji 'relativno' funkcionishe ;)
D?>> imati full Internet za adekvatnu sumu novca.I ovaj email koji trenutno
D?>> funkcionise na Sezamu je sasvim dovoljan za dopisivanje sa prijateljima
A i e-mail zna ponekad da zabrlja ;)
kritika.194dekik,
-> #190, the.edge
D?>> Adekvatna suma??Mozda BeoNet,ali EUnet sigurno nije adekvatan. Lopovi
D?>> nad lopovima!
Ali zato EUnetima 90 linija shto znachi nema busy i 2MB link ;)
D?>> Samo napred majstore!Sto se vise budes zadovoljavao djubretom vise ce
D?>> i da zezaju.Kako ne shvatas?Sto vise budes hvalio postojeci sistem
D?>> ovakav-kakav to ce oni manje raditi.Ako bi se dosta njih pobunilo
D?>> MORALI bi nesto da ucine.
To i kazhem ali epson neche da slusha.
kritika.195dekik,
-> #192, milosh
D?>> Na prva dva pitanja meni licno nije potreban odgovor jer je to interno
D?>> pitanje BIGZ-a i Sezama.Meni je licno zao sto je verzija softvera na
Shta znachi ne interesuje te kome treba da se zhalish kad neshto nije OK?
D?>> Sto se tice optuzbi na racun nenada,da cita tudje poruke u grupama i
D?>> mail poruke ne verujem da je nenad tako glup da dopusti da se to
D?>> primeti.Da je
Neka mu je na chast..
kritika.196dekik,
-> #191, schef
D?>> 4.Zasto ne dobijamo SYSMSG kada sysadm obrise poruku u konferenciji?
Ja dobijam ali bilo bo dobro da se dobije i obrazlozhenje.
kritika.198dekik,
Time : 17:11
Svi nodovi savrsheno funkcionishu chak sam dobio iz prve...
Aprililili...
Ustvari dobio sam i 5. pokushaja a prethodna 4 mi je jednom bilo busy
a ona tri je po 90 sek zvonilo u prazno...
kritika.199guta,
-> #190, the.edge
#> Adekvatna suma?? Mozda BeoNet, ali EUnet sigurno nije adekvatan.
#> Lopovi nad lopovima!
Kao što neko reče ovde, 60 dinara za 15 sati lite pristupa, uz pisanje
poruka off-line, za prosečnog korisnika traje "malu večnost". Sa time
ne mogu da se mere ni Pro ni Net.
kritika.200schef,
-> #196, dekik][ D?>> 4.Zasto ne dobijamo SYSMSG kada sysadm obrise poruku u
][ konferenciji?
][ Ja dobijam ali bilo bo dobro da se dobije i obrazlozhenje.
Dobijam i ja kada mi je obriše moderator. Međutim, kada sysadm obriše
poruku, sysmsg-a nema. A sigurno je da postoje određeni razlozi zbog čega je
to tako. Zanima me samo koji su to razlozi.
Sa ovakvim stanjem, gospodin sysadm ima mogućnosti da sa sistema ukloni sve
poruke koje bi bile neugodne po njega a da se to ne primeti. Naravno da niko
nije blesav da proverava sve svoje poruke koje je poslao da li su ostale na
sistemu ili ih je sysadm izbrisao.
Meni nije potrebno obrazloženje zašto mi je poruka obrisana. Čak, bilo bi
stvarno problematično kada bi moderator svima objašnjavao zašto im je obrisao
poruku. :))) Ali, prikrivanje brisanja poruka mi stvarno smeta. I verujem, ne
samo meni.
kritika.201schef,
-> #192, milosh][> 1. Ko cini upravu?
][> 2. Gde je ugovor?
][ Na prva dva pitanja meni licno nije potreban odgovor jer je to
][ interno pitanje BIGZ-a i Sezama. Meni je licno zao sto je
Na prva dva pitanja je svima potreban odgovor. Kao prvo, ne misliš li da je
ružno ako boraviš negde a ne znaš ko je 'gazda', t.j. kome da se obratiš ako
ti je nešto potrebno? Dalje, ugovor je najbitnija stavka ovde, jer recimo kada
je pre neki mesec sa ovog sistema izbačen korisnik, kao razlog su bile
navedene određene stavke iz ugovora. Iz kog ugovora? Kako mogu da budu
navedene stavke iz ugovora ako taj ugovor ne postoji? Ovde je problem, kao što
vidiš, što ugovor postoji samo za fantomsku upravu, dok za korisnike ne
postoji. Ne izgleda li ti ovo malo nepošteno?
][ Sto se tice optuzbi na racun nenada, da cita tudje poruke u
][ grupama i mail poruke ne verujem da je nenad tako glup da
][ dopusti da se to primeti. Da je hteo da uradi tako nesto uzeo
][ bi fajlove sa servera sa porukama i citao ih a da se to ne
:))))) Znači ti odobravaš čitanje, samo neka se ne primeti? :)))
][ primeti. Mozda gresim ali ne napadajte coveka bez dokaza.
'Dokaz je crno na belo. Papirić!' (c) Šojić, Tesna koža
Shvataš?
kritika.202milosh,
to schef:
MI> :))))) Znaci ti odobravas citanje, samo neka se ne primeti?
Ne odobravam citanje, ali i ne preporucujem pisanje poverljivih stvari u
mailu i grupama, niti poverljive razgovore telefonom etc. Nista nije
sigurno, cak ni Internet. Da bi svoje privatne stvari sacuvao za sebe
licni kontakt na skrovitom mestu je neophodan ;) .
Ko je gazda na sistemu otkucaj ver pa ces videti. Moderatori su poznati, a
sefova iz senke nema. Mozda i nije tako los predlog da gazde odvoje svoje
privatne usere od sysopa i sysadma kao sto je svaka sekretarica imala svoj
user pored sluzbenog. Sekretarici nije potrebno da se na Sezam loguje
preko modema ali sysadmu jeste.
Pozdrav Milosh!
kritika.203geronimo,
-> #189, milosh×× iznesite ih u ovu konferenciju. Pustite ljude da se bave tekucim
×× problemima koji se pojavljuju sa vremena na vreme, kao sto je
×× problem sa file transferom pre neki dan. Ovo takodje nije file
×× server ali ima jako puno korisnih SW programa, igara, drajvera etc.
Dzabe kad ni to niko ne ferma 5 %.
kritika.204geronimo,
-> #191, schef×× 1. Ko cini upravu?
×× 2. Gde je ugovor?
×× 3. Zasto se sysadm ne vidi u who listi?
×× 4. Zasto ne dobijamo SYSMSG kada sysadm obrise poruku u
×× konferenciji?
××
×× Trenutno su mi u mozgu samo ova cetiri pitanja, a vec ce me neko
×× dopuniti. Ja cu biti zaovoljan ako dobijem odgovore i na ova
×× cetiri. Naravno, nadam se da to nece biti odgovori tipa 'politika
×× sistema je takva da ne moramo da
Jesi ti normalan.Pa kad bi poceo verovatno nebi ni spavao veceras ;)))
kritika.205geronimo,
-> #196, dekik×× Ja dobijam ali bilo bo dobro da se dobije i obrazlozhenje.
e ovaj predlog je super,Lepo kratko i jasno napisano" zbog cega "
kritika.206geronimo,
-> #202, milosh×× Ne odobravam citanje, ali i ne preporucujem pisanje poverljivih
×× stvari u mailu i grupama, niti poverljive razgovore telefonom etc.
×× Nista nije sigurno, cak ni Internet. Da bi svoje privatne stvari
×× sacuvao za sebe licni kontakt na skrovitom mestu je neophodan ;) .
Znaci poshto pretplata koshta 20 din josh treba da strepim da nekazem
neshto shto bi neko mogo da zloupotrbi?!~!
kritika.208spantic,
-> #190, the.edge> Adekvatna suma?? Mozda BeoNet, ali EUnet sigurno nije adekvatan.
> Lopovi nad lopovima!
Kome to EUnet krade? Da li je možda neko tužen da bi bio
na EUnetu?
Ako to pričaš jer smatraš da EUnet preplaćuje svoje usluge
raspitaj se malo o cenama Interneta po našem komšiluku i Evropi.
Ali pre toga otiđi do BITSa i saznaj da je BITS naš najskuplji
ISP, sa obaveznom mesečnom pretplatom od 130 dinara za 10 sati
koju ne možeš da prebacuješ u drugi mesec i cenom od jednog dolara
po satu preko (7 dinara).
Uzmi kalkulator u ruke, uzmi u obzir da je kod EUneta 5 sati
60 dinara, 10 sati 105 dinara, 20 sati 180 dinara i 40 sati
300 dinara (za više je proporcionalno broju od 40 sati, odnosno
za 40 i više sati važi cena od 7,5 dinara po satu. Nađi kada
je BITS povoljniji i naÁi ćeš momenat da zakupiš iznajmljenu
liniju.
I to sve ako pričamo stalno o full vezi.
Ako te zanima samo ili povremeni email i news (kao i domaći Web)
cene su ti tri puta manje.
Za email cena je smešna.
I to sve za zemaljski digitalni link od 2 Mb/s, sa odličnom
povezanošću i velikim (mada bi moglo i većim) brojem ulaznih
linija.
kritika.209spantic,
-> #194, dekik> Ali zato EUnetima 90 linija shto znachi nema busy i 2MB link ;)
EUnet u Beogradu ima 100 linija na 4 serije i 30 u Novom Sadu
na dve serije.
kritika.210dejank,
Citam nesto ovu konferenciju u zadnje vreme i sve sam vise razocaran. Na
stranu to sto se ovde jako malo sta pametnog reklo ali me zacudjuje nacin na
koji se vodi ovaj sistem. Ja jesam kratko ovde, ali ako se ovako nastavi
sumnjam da cu i ostati duze.
Prvo u ovim konferencijama su se cesto postavljala
pitanja na koja neko od nadleznih treba da da odgovor. Ako nista
drugo ljudi su platil pa valjda smeju i da pitaju zasto se nesto desava i
dobiju odgovor.
Molim lepo,ali pitanja su krajnje smislena i pametna, valjda imamo pravo da
znamo zasto e-mail kasni, zasto nema novih fajlova, zasto veza neobjasnjivo
puca pri file transferu i sl. Ali jos nisam procitao odgovor nadleznih!
Pa zar je onda cudno sto se mnogi bune, i neukusno sale-sve je to posledica
toga sto se osecaju da pricaju u prazno. A onda zbog jedne takve sale se
potegne cela rasprava. U redu, ali sto se niko nije uzbudjivao zbog
kritika korisnika?
Jedan sistem koji drzi do sebe a kakav je ili treba da bude Sezam sigurno
ne bi smeo da dozvoli ovako nesto. Mozda nadlezni misle da ce u svakom slucaju
biti dovoljno pretplatnika bez obzira na ove probleme. Ja u to ne
sumnjam, nije u pitanju samo stara slava-Sezam se i dalje istice kvalitetom
u odnosu na vecinu drugih sistema i uvek ce biti ljudi kojima se svidja
Sezam ovakav kakav je. Ali, to nije nacin na koji se vodi firma! Treba ici
napred, siriti sistem kako kvalitet tako i usluge, pridobijati nove korisnike.
Treba se maksimalno okretati korisnicima, zadovoljavati ih i sl. Nacin na
koji se sada to radi ja bih pre nazvao zabijanje glave u pesak!
Stvarno ne znam u kakvoj je finansijskoj situaciji BIGZ, Sezam, moderori..
Znam da sam platio pretplatu i ocekujem da nadjem ono sto me zanima
ili sto mislim da bi za tu pretplatu trebalo da dobijem. Siguran sam da i
vecina korisnika ovako razmislja. Sto nam bar ne kazu u cemu je stvar, da
znamo u cemu je problem umesto sto se svadjaju sa korisnicima oko nekih
komentara i slicnih gluposti. Ako nije do vas-recite ljudi, da znamo koga da
kritikujemo!!
Jos jedno pitanje moderatoru ove konferencije: Ako vec postoji
ova konferencija i ova tema, zasto ona ne koristi svojoj svrsi? Znate, u svetu
prave firme itekako placaju informacije o tome sta njihove musterije
misle o njima, kako bi se prilagodile njima.
Postoji i jedna izreka, kaze :'Musterija je uvek u pravu!'.
Naravno, ne treba da trcite cim se nekom cefne nesto, ali ovo sto
se desava jedaleko od toga.
P.S. Izvinjavam se zbog nedostatka YU slova!