kritika.1nenad,
U ovoj temi možete pisati ako imate pohvale, kritike i primedbe na
rad Uprave, administratora, moderatora, fajl-moderatora,
sekretarice i sistema u celini.
Dakle ako osećate potrebu da kritikujete, napadate, hvalite, pišete
protestna pisma, podržavate ta pisma, dakle da generalno
komentarišete rad i funkcionisanje SezamNet-a i svega što je
vezano za njega - ovo je adekvatna tema.
kritika.2cnenad,
-> #1, nenad-> Dakle ako osećate potrebu da kritikujete, napadate, hvalite, pišete
-> protestna pisma, podržavate ta pisma, dakle da generalno
Zaboravio sa da dodaš kategorije "telegrami podrške", "poziv na miting"
kritika.3vimm,
-> #2, cnenad>> -> Dakle ako osećate potrebu da kritikujete, napadate, hvalite, pišete
>> -> protestna pisma, podržavate ta pisma, dakle da generalno
>>
>> Zaboravio sa da dodaš kategorije "telegrami podrške", "poziv na miting"
Izgleda da oni mogu u sve teme ;). Upravo videh jedan u SEZAMNET.2:problemi.
kritika.4cnenad,
-> #3, vimm-> Izgleda da oni mogu u sve teme ;). Upravo videh jedan u
Pa tamo mu je i pravo mesto ;) BTW, imenjak nam se nešto uspavao, ne briše
poruke ili ih nije pokupio pre mene. Da li je sve u redu ? Nekako mi je
pusto bez poruka "ponišitio sysadm" O:) Hajde, trgni se pa na posao, ima
ovde dosta materijala.
kritika.5apostol,
OK, da se podsetimo:
"Pristup internetu i 70 ulaznih linija, kao i čvor u Novome Sadu...
do nove godine."
Ahem...
E1 O:-)
kritika.6obren,
-> #13, mmtosic> Sa druge strane, očigledno je da tebi, sa opisanim darom za
> prepoznavanje onog (onih?) koji stoji iza `stila' nečijeg zapisa,
> izgleda sasvim logično to, da postoje pojedinci koji u svoje mreže
> hvataju baš takve koji su skloni `umišljanju' da imaju problema sa
> korišćenjem sistema, pa ih odmah `uzimaju pod svoje', pa ih huškaju,
> pa ih konačno i `ispaljuju' na jadnog i nedužnog SysAdm-a.
Ne radi se ni o kakvim fiktivnim pojedincima koji hvataju u mreže, već
o jednoj konkretnoj grupi ljudi koja periodično počne da jaše i napada
po ovoj konferenciji kao kerovi u čoporu i već sam ih nabrojao, mada
videh da sam neke izostavio. Takođe mora da je slučajnost to što se
budim javlja sa zlatiborovog naloga...
> Za Gorana bi, očigledno, bilo vrlo uputno da svom komšiji Čačaninu,
> još i Obrenoviću, odmah prizna da je zaveden i zloupotrebljen i da,
> ustvari, nije ni imao problema sa izbacivanjem sa veze. To ga je,
> more, zaje*av'o neki dvojnik. Ako misli da ga nema, to je još jedan
> dokaz za to da ne zna čak ni to da ga ima. A pošto je nov u
> modemskim komunikacijama, on, ustvari, i ne zna šta mu se to desilo.
> A pošto je još i `nepismen', on, na kraju krajeva, ne zna tačno ni
> razliku između toga što je napisao, i onoga što je mislio da je
> napisao. A da ne zna razliku između onoga što je hteo da napiše
> (onda kad je pisao), i toga što je napisao, to je očigledno. Suma
> sumarum - je*o lud zbunjenog.
Bravo, bravisimo! Dostojno komentara sa prvog programa radio Beograda...
Prava si komunjara - konstruišeš proizvoljne stvari i stvaljaš drugima
u usta ono što nisu rekli.
> Zar može uopšte da posumnja da jedan poznati saradnik `Računara',
> može da ne bude, ne samo neutralan i nepristrasan, nego i nedobronameran?
> Jer, u tebe bi trebalo da ima poverenja bar k'o u sud.
Kakva su ovo trabunjanja? Ako sam pisao za računare onda je moje
mišljenje pristrasno i nedobronamerno? Neverovatan si u svojim
konstrukcijama, toliko da mi se gadi... :(
> A što ti ne reaguješ tamo gde je bila ta `paralela' o kojoj pričaš?
> Ili ti se više sviđa da nas, kao veliki i priznati majstor pisane
> reči, sve zbrišeš u jednom jedinom `silovitom' naletu? Da ti se to,
> možda, tvoj poznati `generator gluposti' nije premestio u glavu svog
> autora, lično i personalno? Sudeći po ovome što `ispali' ovoj
> poruci, u to, po svoj prilici, ne bi ni trebalo sumnjati.
Majstor pisane reči i epskih davljenja si definitivno ti, a nisam
odgovorio na tvoju poruku jer si ti u ovoj priči o "izbacivanju sa veze"
potpuno nebitan, javio si se samo da pružiš podršku pajtosu u napadu.
kritika.7obren,
-> #14, mmtosic> Izuzev vas dvojice koji po nešto pišete za `Računare' i još dvojice
> koji kao članovi SUPPORT grupe probahu da `plate' za bonifikacije
> koje na sistemu bezrazložno uživaju, drugih korisnika koji su
> `ustali' u odbranu `lika i dela' svog SysAdm-a za sada nije bilo.
Priznajem, razotkrio si me, ističe mi pretplata na Sezam pa sam morao
da se javim kako bih uštedeo koji dinar.
> Verovatno i zbog toga što je narečeni veoma `omiljen' na sistemu o
> čemu posebno svedoči i skorašnje glasanje za najomraženiju ličnost
> na sistemu, koje je obavljeno u konferenciji Chat.
To što ti kao argument uzimaš neko glasanje za naj i anti facu Sezama
i to u konferenciji CHAT, dovoljno govori o tvojoj ozbiljnosti i
namerama.
> Izgleda da ti ne čitaš pažljivo šta piše SysAdm, pa tako nisi
> pročitao ni njegovu poruku o tome čemu služi tema problemi u ovoj
> konferenciji.
Izvinjavam se zaista, moj propust. Evo odgovor je, nadam se, u
pravoj temi.
> E sad, Obrenoviću, kad se to što je napisao SysAdm ima u vidu, kako
> to ti misliš da korisnici mogu i iskoristiti svoja prava (koja im je
> priznao i sâm SysAdm), kad ih vi, `stalno budni' i na `mrtvoj
> straži', reagujući i na najmanji pokušaj `prljanja lika i dela'
> SysAdm-a, u tome praktično onemogućujete?
To što si ti opsednut likovima, delima i ostalim komunističkim frazama
je tvoj problem. Što se ovog konkretnog slučaja tiče, replicirao sam
jer mrzim licemerje kojim se služite. Ti prozivaš mene da sam stalno
budan i na mrtvoj straži...
> Trebalo bi da ti je, kao odraslom, poznato da je pravo kupca neke
> robe, na iznošenje primedbi na njen kvalitet (tzv. pravo na reklamaciju)
> neprikosnoveno?
Reklamacija? Meni puca SDW uz General Protection Fault kada naiđe tvoja
poruka, eto to je vrsta reklamacije o kojoj se u ovom slučaju radilo...
> Da, možda, nisi odabrao pogrešno mesto, i pogrešno vreme, i pogrešan
> način za pokazivanje svoje lojalnosti prema SezamNet-u i SysAdm-u?
> Onim drugačijim od tebe, prilično je logično i razumljivo to, da ako
> već misliš da SysAdm-a i SezamNet treba pohvaliti, to i učiniš.
Nikad nisam imao potrebu da pokazujem nekome lojalnost a naročito ne
prema nekom BBS-u, što je još jedna od gluposti koje prosipaš po svom
običaju, u pokušaju da diskvalifikuješ sagovornika. Sa druge strane
nije mi jasno ni o kakvim to pohvalama govoriš?
> Trebalo bi, već jednom, da se okaneš zaludnog posla `objašnjavanja'
> drugima da im se ono što im se desilo, ustvari, nije desilo. Običnim
> ljudima je već dosta `neobičnih'. Dosta im je i raznih čarobnjaka,
> vidovnjaka i ostalih čudaka. Nije ni mesto, a Boga mi ni vreme, za
> ispoljavanja takvih nad(rih)stručnjaka.
Ti objašnjavaš meni i drugima šta sam ja hteo da kažem, kolika može biti
moja objektivnost i nepristrasnost, ja stojim na mrtvoj straži, izražavam
lojalnost sysadmu, i na kraju me optužiš da ja objašnjavam drugima da im
se nije desilo ono što se desilo? A ti znaš šta se desilo? Da nisi ti
vidovit? Izvod iz loga u kome piše NO CARRIER je dokaz da je neko
izbačen sa veze i to svaku treću seansu koju zove?
kritika.8junior,
Ccc, ovo mora da se ispravi :)
> :» w
> junior 04:55 Sezam
> :»
kritika.9lexus,
-> #5, apostol=> "Pristup internetu i 70 ulaznih linija, kao i čvor u Novome Sadu...
=> do nove godine."
Ivane, ima da te optuže da se družiš sa mnom i Budom...
(a o Toši da ne govorimo ;) Bolje ćuti, ne progovaraj ;)
kritika.10lexus,
-> #6, obren=> o jednoj konkretnoj grupi ljudi koja periodično počne da jaše i
=> napada po ovoj konferenciji kao kerovi u čoporu i već sam ih
=> nabrojao, mada
Bože, kako su ljudi u mailu finiji nego u konf. ;)
Mislim, jasno mi je da i ti voliš da skrešeš, ali razmisli malo,
možda to nije pravi način... Neko bi te za ovakav ton oterao u PM.
kritika.11mmtosic,
-> #9, lexus> => "Pristup internetu i 70 ulaznih linija, kao i čvor u Novome
> => Sadu... do nove godine."
>
> Ivane, ima da te optuže da se družiš sa mnom i Budom...
> (a o Toši da ne govorimo ;) Bolje ćuti, ne progovaraj ;)
Vi mlađi kako 'oćete :) al' ja moram da vodim računa. Ako niste
izdržali do kraja `jedne poruke', i ako vam je promaklo upozorenje,
`eve' da vam ga prenesem:
nenad -> mmtosic u SEZAMNET.2:32.6
``Ostaje nam, dakle, samo ona najnepopularnija mera - isključenje
sa sistema, i ona će morati da bude razmotrena i biće razmotrena
ukoliko se brzo, ali veoma brzo, ne uzmete u pamet.''
Stariji kažu - ko se čuva, i Bog ga čuva.
kritika.12dbambi,
Obratite pažnju !!
> who
duleikiza 15:53 Chat
kalypso 16:01 Transfer
canny 16:13 Transfer
dbambi 16:15 Sezam
milko 16:10 Sezam
jexy 16:13 Sezam
ognjen 15:44 Transfer
balsa 16:15 Off skript
zdravkovici 16:16 Sezam
johnnya 01:28 Sezam <<---
sprej 16:16 Chat
djino 16:09 Edit
marco 15:49 Read
Jedan korisnik je zakucan skoro 15 sati ! Stvarno je mnogo :(
Bambi
kritika.13luckyluciano,
-> #12, dbambi¸¸> Jedan korisnik je zakucan skoro 15 sati ! Stvarno je mnogo :(
Mozda mu modem nije u redu, pa ne moze da se skine ! :))))
Lucky Luciano
kritika.14johnnya,
-> #13, luckyluciano >> Mozda mu modem nije u redu, pa ne moze da se skine ! :))))
Da pozovemo Ginisa ? :)))
kritika.15luckyluciano,
-> #14, johnnya¸¸> Da pozovemo Ginisa ? :)))
Da si stvarno bio na vezi toliko onda bi i vredelo ! :)))
Lucky Luciano
kritika.16kant,
conf reply sezamnet.2:problemi 3.85 (nenad)
>> OK, teško mi je da poverujem da nisi za vladavinu prava,
>
> Ne znam na osnovu čega si to zaključio, ali te neću ubeđivati u
> suprotno, u svakom slučaju ne u ovoj konferenciji.
Na osnovu toga što, nastupajući sa pozicija sile, pretiš korisnicima
kaznama koje nigde nisu predviđene u tom obliku za takva "dela".
Samim tim, uz korišćenje prava jačeg, ti kao sysadm sistema koristiš
mogućnost da sam proceniš da je nešto "delovanje na štetu sistema" i
odrediš sankcije. E, to je ono što mi užasno smeta i zato sam i pitao
da li misliš ozbiljno. Nadam se da i sam vidiš da tu nešto nije u redu.
kritika.17mmtosic,
-> #6, obren> Ne radi se ni o kakvim fiktivnim pojedincima koji hvataju u mreže,
> već o jednoj konkretnoj grupi ljudi koja periodično počne da jaše
> i napada po ovoj konferenciji kao kerovi u čoporu i već sam ih
> nabrojao, mada videh da sam neke izostavio.
Uglavnom se predpostavlja da su oni koji javno razgovaraju vaspitani
i kulturni ljudi. Nažalost, to ponekad i nije slučaj. Ima i onih
sagovornika koji misle da je pokazivanje nekulture i nevaspitanja
dokaz da oni poseduju nešto što je vredno za pokazivanje i divljenje.
Naravno, od takvih sagovornika `nema spasa', pošto oni svoju priliku
za pokazivanje toga kakvi su, uvek dočekaju. Ali, na sreću, u takvim
prilikama nikakva pomoć i nije potrebna. Jer, sasvim je dovoljno to
što se radi o javnom razgovoru, pa se brzo i lako vidi o kakvim se
(ne)ljudima radi. A to, da se često dešava da se nevaspitani i
nekulturni time još i diče - dešava se. I to po pravilu. Ne kaže naš
narod džabe - čega se pametan stidi, budala se ponosi.
> Takođe mora da je slučajnost to što se
> budim javlja sa zlatiborovog naloga...
Taman što si se u nemogućnosti da razložno objasniš svoj `izuzetni
dar' za prepoznavanje stila jednog čoveka u pisaniju drugog `izbavio'
pribegavanjem uvredama i nekulturi, kad ono, odmah iza toga, opet se
`pozivaš' na neki svoj `izuzetni dar'. Kažu - što dikla svikla. Sad
pokazuješ kako `znaš' i nešto što niko ne može znati, izuzev samog
budim-a. Sasvim je bezpredmetno spominjati u kontekstu ovog o čemu
pričamo prilike u kojima se budim javljao sa zlatiborov-og juzera,
ali kao budim a ne kao zlatibor.
Ni ovaj tvoj `dar' ne bi trebalo da mnogo čudi, pošto si, to je već
očito, vrlo `darovit'. Ipak, ono što čudi jeste krajnje neuvažavanje
prisutnih korisnika SezamNet-a. Među ozbiljnim ljudima je običaj da
se u slučajevima kad neko nešto tvrdi, za to ponude i neka, skoro je
nevažno kakva, objašnjenja. Nezavisno od toga, da li ti u rečeno
sumnjaš na osnovu svog dara da `prepoznaš stilove', ili na osnovu
nekog drugog dara, ili na osnovu toga što ti je neko naveo dokaze za
to, a koje ti ne možeš da iskoristiš da ga ne bi `ofirao'. Možda se u
ovoj tvojoj `tvrdnji' krije i pravi razlog tvog, mada, verovatno ne
samo tvog, ponašanja i reagovanja? I meni se čini da se vaša reakcija
u potpunosti može objasniti ako se pretpostavi da je narečena poruka
zlatibor-a bila protumačena kao poruka budim-a. No, mene, a verujem i
mnoge druge, razgovor o sumnjama nimalo ne interesuje. Jer, to je
zaludan posao.
>> Za Gorana bi, očigledno, bilo vrlo uputno da svom komšiji Čačaninu,
>> još i Obrenoviću, odmah prizna da je zaveden i zloupotrebljen i da,
>> ustvari, nije ni imao problema sa izbacivanjem sa veze. To ga je,
>> more, zaje*av'o neki dvojnik. Ako misli da ga nema, to je još jedan
>> dokaz za to da ne zna čak ni to da ga ima. A pošto je nov u
>> modemskim komunikacijama, on, ustvari, i ne zna šta mu se to desilo.
>> A pošto je još i `nepismen', on, na kraju krajeva, ne zna tačno ni
>> razliku između toga što je napisao, i onoga što je mislio da je
>> napisao. A da ne zna razliku između onoga što je hteo da napiše
>> (onda kad je pisao), i toga što je napisao, to je očigledno. Suma
>> sumarum - je*o lud zbunjenog.
>
> Bravo, bravisimo! Dostojno komentara sa prvog programa radio
> Beograda... Prava si komunjara - konstruišeš proizvoljne stvari i
> stvaljaš drugima u usta ono što nisu rekli.
Šta ste od onoga što sam naveo tvrdili ti i drugi koji ste
`odgovorili' na zlatibor-ovu poruku, može se lako proveriti u vašim
porukama. Dakle, nije nimalo teško da kažeš šta nije bilo rečeno tj.
napisano, i da zatražiš da ti to pokažem ili da od toga odustanem.
No, tebi je, izgleda, kao `veštom' polemičaru, mnogo jednostavnije da
mene kao sagovornika prosto diskvalifikuješ. Eh, još kad bi to
funkcionisalo tako kako se ti nadaš.
Slušaj, posebno se nešto štrecam na te, kako kažeš, `komunjare'. Pa
budi pažljiviji da mi čuka ne otkaže.
I deca znaju da se uvredama i diskvalifikacijama uglavnom služe oni
kojima nedostaju argumenti. Prisutnima na SezamNet-u je to sasvim
jasno, pa da ih ne zamaram.
kritika.18mmtosic,
-> #6, obren>> Zar može uopšte da posumnja da jedan poznati saradnik `Računara',
>> može da ne bude, ne samo neutralan i nepristrasan, nego i
>> nedobronameran? Jer, u tebe bi trebalo da ima poverenja bar k'o u
>> sud.
>
> Kakva su ovo trabunjanja? Ako sam pisao za računare onda je moje
> mišljenje pristrasno i nedobronamerno? Neverovatan si u svojim
> konstrukcijama, toliko da mi se gadi... :(
Ja razumem da ti je potrebno i to da se `napraviš nevešt'. Ali, ne
verujem da to kod mene može da ti prođe. Stoga, da podsetim. Zlatibor
je izneo sumnju u to da ga je neko skinuo sa veze. Na to si ti, blago
rečeno, ustvrdio da je ta tvrdnja smešna. A ja sam te pitao, između
ostalog, i to što si ovde citirao. Logika za postavljena pitanja je
prosta. Ako već čovek treba da odustane od svoje sumnje, potrebno je,
valjda, da za to ima i valjan razlog. Očitoje da tu nema baš nikakve
konstrukcije. Radi se samo o tome da si ti bio jako uzbuđen kad si
ovo pisao i čitao, pa nisi bio u stanju da vidiš ni najobičniju
stvar.
>> A što ti ne reaguješ tamo gde je bila ta `paralela' o kojoj pričaš?
>> Ili ti se više sviđa da nas, kao veliki i priznati majstor pisane
>> reči, sve zbrišeš u jednom jedinom `silovitom' naletu? Da ti se to,
>> možda, tvoj poznati `generator gluposti' nije premestio u glavu
>> svog autora, lično i personalno? Sudeći po ovome što `ispali' ovoj
>> poruci, u to, po svoj prilici, ne bi ni trebalo sumnjati.
>
> Majstor pisane reči i epskih davljenja si definitivno ti, a nisam
> odgovorio na tvoju poruku jer si ti u ovoj priči o "izbacivanju sa
> veze" potpuno nebitan,
Teško da možeš da kažeš i jednu jedinu rečenicu koja ima neku razumnu
podlogu. Što ti sâm sebe nešto ne upitaš, ako ti se već preseče dah
kad te neko drugi pita? Sad kažeš da mene nisi pitao jer sam nebitan.
O.K. Ali, ako je tako, čemu onda `paralela' sa onim što sam ja
napisao, i čemu prozivanje i mene kao naj-face i tome slično?
Pogotovu, što ta `paralela' nije jasna ni meni, a za mene bi trebalo
očekivati da sam `u toku'.
Što se `epskog' tiče trebalo bi da ti je poznato da je epsko jako
značajno za ovaj narod. Što se `davljenja' tiče, prva asocijacija mi
je žaba u ustima belouške. Što se `epskog davljenja' tebe od mene
tiče, ne znam kako ti je. Što se mene tiče, nisi mi na vidokrugu ni
pod razno. A da ću se (i) od tebe braniti, u to ne sumnjaj.
> javio si se samo da pružiš podršku pajtosu u
> napadu.
E sad, na kraju, krunska stvar - tvrdiš da sam ja Goran-ov pajtos.
Dečko se na sistemu pojavio pre 2-3 meseca. On je iz Čajetine, a ja
bih, po rođenju, pre mogao da budem tvoj, a ne njegov zemljak.
Dečko, verovatno, nema ni 20 godina. Moja deca su dosta starija od
njega. Upoznao sam ga pre neki dan na protestnoj `šetnji' kad je
poželeo da tokom svoje jednodnevne posete Beogradu vidi šta se to
ovde događa. Do `kontakta' je došlo tako što mi se tokom zadnjih
mesec dana u više navrata obraćao na mail i tražio odgovore na neka
osnovna pitanja oko efikasnog i lakog korišćenja sistema. Pored toga,
od pre 2-3 nedelje član je i dve grupe u kojima sam i ja član. Goran,
dao Bog, je `pajtos' svojim vršnjacima, kao što sam i ja `pajtos'
svojim.
Neću te pitati otkuda ti `znaš' da smo mi `pajtosi', pošto je tvoj
`stil' za mene neprihvatljiv. Ali, činjenica da ti i to `znaš',
dovoljno govori i sama za sebe o sistemu na kome se sve ovo dešava,
pa je bilo kakvo pitanje i suvišno.
Potpuno je besmisleno svesti Goranovu sumnju u to da ga je neko
skinuo sa veze - na pitanje `pajtostva'. Čak i ako ti, a i još po
neko uz tebe, verujete u to da te dve stvari i imaju neke veze,
potpuno je deplasirano to tvrditi, pošto se to ne može dokazati.
Jer, kad bi se sumnja te vrste mogla smatrati argumentom, onda bi se
svaka poruka sa sistema tim istim metodom mogla diskvalifikovati na
sličan način, pa bi svaki razgovor bio bez smisla. Kako ti ne pade na
pamet da se po tom istom osnovu može `tvrditi' da branioci SysAdm-a
to rade zbog toga što su sa njime `pajtosi'? U logici se obaranje
pristupa koji si koristio uči pre sticanja statusa `odraslog', i
trebalo bi da ga znaš.
kritika.19mmtosic,
-> #10, lexus> => o jednoj konkretnoj grupi ljudi koja periodično počne da jaše i
> => napada po ovoj konferenciji kao kerovi u čoporu i već sam ih
> => nabrojao, mada
>
> Bože, kako su ljudi u mailu finiji nego u konf. ;)
>
> Mislim, jasno mi je da i ti voliš da skrešeš, ali razmisli malo,
> možda to nije pravi način... Neko bi te za ovakav ton oterao u PM.
U mom selu kažu - sve što vo buče za svoje rogove baca. Treba se
ljutiti na one za koje znaš da umeju i drugačije. Inače, nema svrhe.
Obrenović govori samo o sebi. Samo što to ne zna.
kritika.20mmtosic,
-> #7, obren>> Verovatno i zbog toga što je narečeni veoma `omiljen' na sistemu o
>> čemu posebno svedoči i skorašnje glasanje za najomraženiju ličnost
>> na sistemu, koje je obavljeno u konferenciji Chat.
>
> To što ti kao argument uzimaš neko glasanje za naj i anti facu
> Sezama i to u konferenciji CHAT, dovoljno govori o tvojoj
> ozbiljnosti i namerama.
Slušaj, `ajde da predpostavimo da nije važno šta ja mislim, pa da
povedemo računa samo o onome o čemu ti misliš da treba, pa da vidimo
na šta će to da izađe.
Dakle, u svom komentaru na moje pisanije ti reče i sledeće:
``...i koji flagrantno zlostavlja pravednu "koaliciju Zajedno" prema
paraleli koju je mmtošić naveo, a koju naravno čine naj-face Sezama:
lexus, budim i mmtošić (vidim sad si i ti, da nisi Koštunica?)''
E sad, ti reče `naj-face Sezama' (Luka ti već reče da ja tamo ne
spadam, verovatno si to video). Kao što je znano, `naj-face Sezama'
su birane, kako ti kažeš, `u konferenciji CHAT'. E sad, idi gore na
početak citata pa ga pročitaj ponovo. I šta sad kažeš? Ako kažeš isto
što si rekao i ranije, onda moram da te pitam - pa ako glasanje za
najnepopularniju ličnost na SezamNet-u `u konferenciji CHAT' nije
važno, i ako ono ništa ne govori, što ga bre navede kao argument
protiv nas? Pa ova dvojica su bre najpopuparniji. Opet neki izvrnuti
kriterijum. Sve mi se čini da ti, možda, ne znaš posle podne šta si
govorio pre podne? Što kažu, i tu, u mestu gde ti živiš - ne zna leva
šta joj radi desna.
Bešale, zaboravih da te pitam - s čim je u vezi spominjanje Koštunice
u onom tvom pisaniju o naj-facama? Istina je, da mi koji se
`grupašimo' stvarno mnogo spominjemo Koštunicu. Ovog puta ti `dar'
tj. izvor nije omanuo.
> Što se ovog konkretnog slučaja tiče, replicirao sam
> jer mrzim licemerje kojim se služite. Ti prozivaš mene da sam stalno
> budan i na mrtvoj straži...
Čekaj, jesam li ja nešto propustio što nije smelo da mi se desi? Ako
je dozvoljeno, šta ove tri tačkice treba da znače? I šta ti to znači
to `licemerje' koje mrziš? Mnoge reči su se izvitoperile, pa bih rado
saznao o čemu se radi. Budi konkretan. Tako lakše pratim radnju
događaja.
kritika.21mmtosic,
-> #7, obren>> Trebalo bi da ti je, kao odraslom, poznato da je pravo kupca neke
>> robe, na iznošenje primedbi na njen kvalitet (tzv. pravo na
>> reklamaciju) neprikosnoveno?
>
> Reklamacija? Meni puca SDW uz General Protection Fault kada naiđe
> tvoja poruka, eto to je vrsta reklamacije o kojoj se u ovom slučaju
> radilo...
Postoje dva rešenja. Jedno je da menjaš SDW za neki koji može da
podnese i duže poruke ako ti je do njih stalo. Drugi je da takve
poruke odbaciš kao nepoželjne. Nije normalno da od drugih ljudi
tražiš da svoje pravo ograničavaju prema tvojim željama. A to nije
ni vaspitano.
Pošto se meni sviđa kad su moji sagovornici zadovoljni, svoj odgovor
sam, kao što vidiš, iseckao na delove kako ti SDW ne bi `pucao'. Da
ne kažeš da i meni puca zato što tebi puca. A kad smo kod pucanja,
mogao si da vidiš i to, kome i dalje puca zbog toga što tebi puca.
> Nikad nisam imao potrebu da pokazujem nekome lojalnost a naročito ne
> prema nekom BBS-u, što je još jedna od gluposti koje prosipaš po svom
> običaju, u pokušaju da diskvalifikuješ sagovornika. Sa druge strane
> nije mi jasno ni o kakvim to pohvalama govoriš?
Opet, izgleda, ništa ne razumeš. Izdvojiš rečenicu van konteksta i
onda `nevino' staneš da se čudiš. Pa da te podsetim. Pričao sam o
tome da svaki kupac neke robe ima pravo na reklamaciju. A ti si
svojom porukom to pravo manje-više ismejao i obesmislio. Na to sam ti
ja rekao da to ne treba da radiš, pošto kupac na to ima pravo. A tebi
sam rekao da ti imaš pravo da izneseš pohvale, ako već nemaš
primedbe, a hoćeš i sâm nešto da izneseš. Da te podsetim, pošto si
jako zaboravan, razgovor se odvijao u temi PROBLEMI.
Inače, `optužba' da ja diskvalifikujem sagovornika je još jedan tvoj
pucanj u prazno. Nikad me nije interesovalo osporavanje tuđih
predstava. Izuzev ako se radi o suprotstavljanju mojoj predstavi, što
je sasvim normalna potreba za afirmisanjem svoje predstave.
kritika.22mmtosic,
-> #7, obren> Ti objašnjavaš meni i drugima šta sam ja hteo da kažem, kolika može
> biti moja objektivnost i nepristrasnost, ja stojim na mrtvoj straži,
> izražavam lojalnost sysadmu, i na kraju me optužiš da ja objašnjavam
> drugima da im se nije desilo ono što se desilo?
Jel' ti uopšte čitaš svoje poruke? U svojoj poruci SEZAMNET:3.4
zlatibor-u si otpisao i sledeće:
``Prvo, ono tvoje "otvoreno pismo" je prilično smešna optužba da te
neko izbacuje sa veze.''
E sad pročitaj ono gore. I šta kažeš?
Mrtva straža i lojalnost SysAdm-u su spomenuti zbog toga što ti to
nije prvi put da soliš pamet onima koji u odgovarajućim temama iznose
svoje primedbe. Uključujući i mene. Da ne zamaram druge, samo da
kažem da sam ti se zadnjeg puta ljubazno obratio na mail sa molbom da
mi kažeš o čemu se radi, ali si me ti nadmoćno `otkačio' rekavši mi
da o tome nemaš šta sa mnom da pričaš. A ja sam odćutao. Izgleda da
si na osnovu toga predpostavio da je to što sam tako postupio bio
znak moje nemoći i nespremnosti da se ponesem sa tobom. A ja nisam
hteo da se ačem sa tobom iz nekih meni znanih razloga. A tebi se,
izgleda, osladilo, pa pucaš na mene i u svojim odgovorima na tuđe
poruke. Obrenoviću, neće više moći. Što se mora nije teško, kažu
stariji. Dakle, ćeraćemo se, još. Osim, ako mi moćni SysAdm ne počne
brisati poruke ili me ne izbaci sa SezamNet-a.
> A ti znaš šta se desilo?
Ne znam. Nisam ništa tim povodom ni rekao. Tebi se nešto pomešalo u
glavi. Da te podsetim. U svom `odgovoru' na zlatibor-ovu poruku ja
sam izneo citat iz svog `log'-a koji savršeno odgovara opisu koji je
on dao. I nisam tvrdio da me je iko izbacio sa veze, nego da ...
Bolje pročitaj poruku da ne zamaram druge. Mada, već si rekao da te
diskusija o njoj ne interesuje. Nakon te moje poruke, bilo je još
nekoliko dokaza o tome da takvi događaji uopšte nisu retki. Ako te
interesuje statistika, ti se javi pa ću je skupiti. To što se ja
nisam na to žalio, vezano je za to što ja mislim da je život vrhovni
arbitar za to šta treba da se desi a šta ne. A ne to, šta neko misli
da treba da bude. Da skratim, čak i to da SysAdm skida neke korisnike
sa veze je normalno. Zbog toga što se dešava. A to što se to dešava je
sasvim nezavisno od toga što ja mislim da to nije normalno. Svet
postoji sasvim nezavisno od toga kako ja mislim da treba da postoji.
> Da nisi ti vidovit?
Nisam. Ima ovde već isuviše čarobnjaka, vidovnjaka, predskazivača i
inih.
> Izvod iz loga u kome piše NO CARRIER je dokaz da je neko izbačen sa
> veze
Niko nije govorio o dokazu, već o sumnji. A i da je u tvom pitanju
reč o sumnji a ne o dokazu, odgovor bi bio - nije uvek. No, zlatibor
je opisao okolnosti i izneo sumnju u to da je izbačen. A taj događaj
koji se zove skidanje sa veze je, nema sumnje, moguć. U cilju
skraćenja daljeg razgovora po ovom pitanju, opisaću jednu mogućnost
za to, i to baš onu koja je saglediva za svakog. Kad je neko na vezi,
može ga skinuti onaj k'o zna njegovu lozinku. SysAdm-u su dostupne
`sve lozinke sveta'. Znači, SysAdm može skinuti svakog korisnika kad
god je na vezi.
E sad, neka navale oni koji će iz ovoga što rekoh izvući zaključak
da sam ja rekao da SysAdm skida korisnike sa sistema. Ne samo da
nisam rekao to, nego nisam rekao ni to da nema i efikasnijih načina
za skidanje korisnika sa veze.
> i to svaku treću seansu koju zove?
Ovo je još jedan neuspeo pokušaj da povežeš ono što jeste sa onim što
nije, u okviru jednog te istog pitanja. Nije zlatibor ništa govorio o
drugim prekidima veze. On je opisao samo slučaj višestrukog prekida
`jedne' veze. Mani se konstrukcija. Uozbilji se i poštuj auditorijum.
Nezavisno od ovoga napred, uzmi se use. Gde sam ja tvrdio bilo šta u
vezi ovih tvojih pitanja zvanih podmetanja? Mnogo ti se pomešalo u
glavi. Ja sam se javio da štitim pravo jednog korisnika da na
odgovarajućem mestu reklamira uslugu koju je platio. Da te podsetim,
pravi demokrata se odlikuje i time što se bori da se čak i njegovim
neistomišljenicima omogući pravo da iznesu svoje mišljenje. Iznesi ti
svoje mišljenje pa ma kakvo da je. Ali, pusti i druge da iznesu
svoje. I ne advokatiši. Ako ti se nečije `tvrdnje' ne sviđaju, to ne
znači da je autor pogrešan. Drugi postoje zbog svojih potreba koje su
sasvim ravnopravne sa tvojim.
kritika.23mmisic,
-> #18, mmtosic> verujem da to kod mene može da ti prođe. Stoga, da podsetim. Zlatibor
> je izneo sumnju u to da ga je neko skinuo sa veze. Na to si ti, blago
Sumnja i optužba su dve totalno drugačije stvari, a ono što je
zlatibor napisao meni najviše liči na optužbu.
> ovde događa. Do `kontakta' je došlo tako što mi se tokom zadnjih
> mesec dana u više navrata obraćao na mail i tražio odgovore na neka
> osnovna pitanja oko efikasnog i lakog korišćenja sistema. Pored toga,
Nisam ni sumnjao da si ti taj 'stariji' korisnik sistema iz zlatiborove
optužbe ;)
kritika.24mmisic,
-> #22, mmtosic> Ne znam. Nisam ništa tim povodom ni rekao. Tebi se nešto pomešalo u
> glavi. Da te podsetim. U svom `odgovoru' na zlatibor-ovu poruku ja
> sam izneo citat iz svog `log'-a koji savršeno odgovara opisu koji je
> on dao. I nisam tvrdio da me je iko izbacio sa veze, nego da ...
> Bolje pročitaj poruku da ne zamaram druge. Mada, već si rekao da te
> diskusija o njoj ne interesuje. Nakon te moje poruke, bilo je još
> nekoliko dokaza o tome da takvi događaji uopšte nisu retki. Ako te
> interesuje statistika, ti se javi pa ću je skupiti. To što se ja
Da, a kad čovek malo bolje razmisli, ti baš potrošiš puno poruka da
odgovoriš na sve poruke koje se malo suprotstavljaju tvom mišljenju
a za to je naravno potrebno dosta vremena. Zdravom logikom čovek može
doći do zaključka da kad već trošiš toliko vremena na silna 'dokazivanja'
nije ti teško da par puta prekineš vezu kad je na istoj nenad u 'off'-u.
kritika.25mmtosic,
-> #23, mmisic>> verujem da to kod mene može da ti prođe. Stoga, da podsetim.
>> Zlatibor je izneo sumnju u to da ga je neko skinuo sa veze.
>> Na to si ti, blago
>
> Sumnja i optužba su dve totalno drugačije stvari, a ono što je
> zlatibor napisao meni najviše liči na optužbu.
Pa nije reč o tome šta kome na šta liči, nego o tome šta je u
poruci napisano.
>> ovde događa. Do `kontakta' je došlo tako što mi se tokom
>> zadnjih mesec dana u više navrata obraćao na mail i tražio
>> odgovore na neka osnovna pitanja oko efikasnog i lakog
>> korišćenja sistema.
>
> Nisam ni sumnjao da si ti taj 'stariji' korisnik sistema iz
> zlatiborove optužbe ;)
? :>>>
A zašto bi ono što javno pričam i za šta iznosim brojne dokaze
prećutao u privatnoj poruci?
kritika.26mmtosic,
-> #24, mmisic> Da, a kad čovek malo bolje razmisli, ti baš potrošiš puno
> poruka da odgovoriš na sve poruke koje se malo suprotstavljaju
> tvom mišljenju a za to je naravno potrebno dosta vremena.
Vrlo tačno. Odgovoran čovek vodi računa i pazi šta radi kad nešto
govori pred velikim skupom ljudi među kojima ima mnogo onih do
čijeg mu je mišljenja stalo i koje treba uvažavati. O tome da
javni nastupi oduzimaju vreme treba voditi računa na vreme.
Uvažavanje onoga što drugi kažu i nuđenje dokaza za svoje tvrdnje
je znak poštovanja sagovornika. Samo nabusiti ljudi `ispale' svoje
`nalaze' pa oni koji se u nalazima nađu nek vide šta će i kako će.
> Zdravom logikom čovek može
> doći do zaključka da kad već trošiš toliko vremena na silna
> 'dokazivanja' nije ti teško da par puta prekineš vezu kad je na
> istoj nenad u 'off'-u.
Kad si već `zdravom logikom' stigao do tog zaključka, ti ga onda i
proveri, pa nas izvesti o tome šta si dobio u `log'-u. Svoje nalaze
ne nudi drugima pre nego što utvrdiš da su valjani. Ako sumnjaš u one
izvode iz mojih log-ova, ti zamoli sysadm-a da okači svoje. Usput,
pogledaj u problemima šta mi se danas desilo. Možda ti pomogne da
malo hladnijom glavom osmatraš šta to drugi ustvari pokazuju.
kritika.27evlad,
-> #24, mmisic=- doći do zaključka da kad već trošiš toliko vremena na silna
=- 'dokazivanja' nije ti teško da par puta prekineš vezu kad je na istoj
=- nenad u 'off'-u.
Lepa preporuka, nema šta. Pravi babaroga sistem, eno deco nnnnnn na vezi
bežite s puta :((((
kritika.28zlatibor,
-> #23, mmisic=>
=> Sumnja i optužba su dve totalno drugačije stvari, a ono što je
=> zlatibor napisao meni najviše liči na optužbu.
Pa dobro, ja ti postavim pitanje a ti ćutiš. Posle
par minuta opet ti postavim pitanje, a ti mi kažeš " Šta ja imam da pričam
sa tobom kad vidim sa kim imam posla.''
Pa zar se ti nebi iznervirao i pretvorio sumnje u uverenja.
Možda je moj sagovornik mislio da nema posla sa zlatiborom nego sa budimom.
=>
=> Nisam ni sumnjao da si ti taj 'stariji' korisnik sistema iz
=> zlatiborove optužbe ;) ********
Meni se čini da rekoh stariji korisnici. ;)
kritika.29zlatibor,
-> #24, mmisic=> nije ti teško da par puta prekineš vezu kad je na istoj nenad
=> u 'off'-u.
:))))))))))
kritika.30lexus,
-> #24, mmisic=> a za to je naravno potrebno dosta vremena. Zdravom logikom čovek
=> može doći do zaključka da kad već trošiš toliko vremena na silna
=> 'dokazivanja' nije ti teško da par puta prekineš vezu kad je na
=> istoj nenad u 'off'-u.
Ne "zdravom", nego tvojom logikom.
A tu logiku si već par puta pokazao npr. kada si tvrdio da ne
postoje ^C i pucanje ansija, pa kada si tvrdio da izmišljamo
nepostojanje sysmsga i zlobno dodao da to mora biti zavera protiv
nas...
BTW, tvojom logikom se može zaključiti i da nenad može da uzme
tekst editor i da sam napiše kako izgleda top lista ignorea ili
da frizira zlatiborovu statistiku... Ili bi se moglo zaključiti
da smo budim, mmtosic i ja jedan te isti korisnik koji čitav svoj
život provodi u uništavanju sistema...
Naravno, ovo nije nikakva uvreda tvom aparatu za logičko rasudjivanje,
samo je dobronamerna kritika.
Srećna Nova Godina! :)
kritika.31rdejan,
-> #17, mmtosic>> I deca znaju da se uvredama i diskvalifikacijama uglavnom služe
>> oni kojima nedostaju argumenti. Prisutnima na SezamNet-u je to
>> sasvim jasno, pa da ih ne zamaram.
Pa mogao bi da počneš... Ne želim da se svrstam ni na čiju
stranu, samo da ti dobronamerno kažem da gušiš, brate, gori
si od moje devojke ;>. Na stranu paranoja, svoj orgon troši
negde drugde, a ne na kreiranje mita sysadm (the
user-disconnecter ;) i sličnih detinjarija, jer počinješ da
zamaraš (termin sam preuzeo od tebe).
I gledaj da izbegneš verbalni duel sa mnom, jer ga neće
biti... Lati se olovke samo konstruktivno :).
Pozdrav, Dejan
kritika.32cnenad,
-> #30, lexus-> BTW, tvojom logikom se može zaključiti i da nenad može da uzme
-> tekst editor i da sam napiše kako izgleda top lista ignorea ili
Ma sve se može, pitanje je samo da li je to opravdano ili ne.
kritika.33mmisic,
-> #25, mmtosic> Pa nije reč o tome šta kome na šta liči, nego o tome šta je u
> poruci napisano.
A evo i šta je u poruci napisano :
>> zlatibor: alo
>> zlatibor: sto ti meni prekidas vezu a
>> zlatibor: nemoj dsa se pravis lud
>> zlatibor: sto mi neodgovoris
>> zlatibor: a
>> [] page zla
>> Page mode, word wrap on. Izlaz sa Ctrl-Z.
>> zlatibor: cuti cuti neka
>> Poruka: šta da ti odgovorim, vidim sa kim imam posla...
>> zlatibor: a skim
>> Poruka:
>> zlatibor: faco
>> zlatibor: ajd reci
>> 18.12.1996 [] page off
Ovo je tebi 'izneta sumnja' :) ?
Da rezimiramo, " Što ti meni prekidaš vezu ? " nije sumnja već
optuživanje.
kritika.34mmisic,
-> #28, zlatibor> Pa dobro, ja ti postavim pitanje a ti ćutiš. Posle
> par minuta opet ti postavim pitanje, a ti mi kažeš " Šta ja imam da pričam
> sa tobom kad vidim sa kim imam posla.''
> Pa zar se ti nebi iznervirao i pretvorio sumnje u uverenja.
Po stoti put i tebi i tvom gospodinu mentoru govorim, postoji velika
razlika između optužbe i iznete sumnje. Mrtav hladan iznosiš '...pretvorio
sumnje u uverenja', dok je na sistemu javno prisutan razgovor koji je
suprotan tvojim činjenicama a sam si ga potvrdio u jednoj poruci i
očekuješ da ti poverujemo ?
> Možda je moj sagovornik mislio da nema posla sa zlatiborom nego sa budimom.
Možda, mada iskreno da ti kažem da je bio neko drugi umesto
nenada, u 90% slučajeva bi dobio ignore.
ú SREĆNA VAM NOVA GODINA
kritika.35mmisic,
-> #29, zlatibor> :))))))))))
Ako te tvoj 'gospodin mentor' još nije naučio kompletnom
bontonu modemskih komunikacija, podseti ga da je ispustio
oblast 'nekulturno je smejati se drugima u lice' :)
kritika.36mmtosic,
-> #31, rdejan> Ne želim da se svrstam ni na čiju
> stranu,
Kako bih se ja tek proveo kad bi se ti svrstao? ;>
> samo da ti dobronamerno kažem da gušiš, brate, gori
> si od moje devojke ;>.
Predpostavljam da to znaš, al' za svaki slučaj da ti kažem. Uopšte
nije obavezno čitati tuđe poruke. Devojku si sam izabrao, pa moraš i
da je trpiš. A mene ne moraš. Ako te to interesuje, nisam te imao u
vidu ni pod razno. Znači, poželjno je da preskačeš moje poruke. Ili,
koristi mnogo valjaniji način: obezbedi se od upada svih nepoželjnih
poruka u tvoj textpad primenom odgovarajuće naredbe. Na višestrano
zadovoljstvo.
> Na stranu paranoja, svoj orgon troši
> negde drugde, a ne na kreiranje mita sysadm (the
> user-disconnecter ;) i sličnih detinjarija, jer počinješ da
> zamaraš (termin sam preuzeo od tebe).
Paranoja je bolest; tačnije, radi se o vrsti ludila. Ne znam kakav si
ti (ne)čovek kad druge, potpuno nepoznate ljude u svom prvom javnom
obraćanju, navodno njima, proglašavaš za bolesne i lude, ali znam da
si krajnje nevaspitan. I znam da se takvih treba kloniti. U vezi sa
tim, ovo je moj prvi i poslednji `razgovor' sa tobom.
> I gledaj da izbegneš verbalni duel sa mnom,
Svašta ko na vašaru. Ti si jedino u stanju da vodiš pijačne duele. A
ovo ovde nije pijac. A ako bi ti da ga ovde napraviš, ja ti u tome
društvo neću praviti, pošto takve `duele' ne vodim.
> jer ga neće biti...
Neće. I ne može. Pošto si sve što umeš i znaš pokazao već u prvom
nastupu.
P.S. Možda nisi znao, ali ovde se priča o problemima koje korisnici
imaju u korišćenju sistema. Vređanje drugih korisnika i zapodevanje
svađe sa njima, je za privatne `konferencije', pošto je njihovo
upražnjavanje kodeksom zabranjeno za javne konferencije. To očito ne
znaš, a onaj koji jedini ima pravo, ali i obavezu da te tome nauči
iz njemu znanih razloga ćuti.
kritika.37mmtosic,
-> #33, mmisic> Da rezimiramo, " Što ti meni prekidaš vezu ? " nije sumnja već
> optuživanje.
Slažem se. Ali...
Citat na osnovu koga si izveo ovo pitanje i dao odgovor, uzeo si
iz nenad-ove poruke u kojoj je citirao log svog `razgovora' sa
zlatiborom. Ovaj, pak, kaže da je citiran samo drugi deo tog
`razgovora', u vezi koga i on sam `priznaje' da je bio izgubio živce.
kritika.38mmtosic,
-> #34, mmisic> Po stoti put i tebi i tvom gospodinu mentoru govorim, ...
Nakon ovoga ćemo ili dobiti batine, il' ćeš dići ruke od nas kao od
izgubljenih slučajeva.
A kako bi bilo da ti mi uzvratimo sa - `po stoti put i tebi i tvom
gospodinu mentoru govorimo'...?
Razgovor se može učiniti besmislenim na sto i jedan način. Naravno,
i nevaspitanim prozivanjem `mete', u svim razgovorima koje sa bilo
kim vodiš.
U svođenju razgovora na pijačni nivo neću te pratiti. Za to moraš
naći druge sagovornike.
kritika.39mmtosic,
-> #35, mmisic> Ako te tvoj 'gospodin mentor' još nije naučio kompletnom ...
Masa, prošaraj malo. Da sam znao da ću toliku štetu napraviti u
tvojoj glavi, uzdržao bih se i ranije.
kritika.40mmisic,
-> #37, mmtosic> Citat na osnovu koga si izveo ovo pitanje i dao odgovor, uzeo si
> iz nenad-ove poruke u kojoj je citirao log svog `razgovora' sa
> zlatiborom. Ovaj, pak, kaže da je citiran samo drugi deo tog
> `razgovora', u vezi koga i on sam `priznaje' da je bio izgubio živce.
Prvo si rekao da je zlatibor izneo sumnju, sad kad si video da
nisi u pravu to negiraš i praviš veliku grešku pokušavajući neuspešno
da se izvučeš. Evo je poruka koja dokazuje da je nenad 'citirao samo
jedan deo' :)
Zlatibor, 22.12.96; Odgovor na nenad 2423
> Pa ti mu dođe ko RTS.
> tačnoje da sam ti sve ono rekao al' razmak između prvog pitanja
> i čekanja na tvoj odgovor bio je nekoliko minuta tako da sam izgubio
> živce.
Dakle, ja ne vidim da citirano nije ceo razgovor.
kritika.41schef,
-> #39, mmtosic][ Masa, prošaraj malo. Da sam znao da ću toliku štetu napraviti
][ u tvojoj glavi, uzdržao bih se i ranije.
Ma Tošo zar ne vidiš da mlatiš praznu slamu. Od ovoga sistema nažalost
nikada ništa neće biti :( i to je činjenica.
Da se razumemo, ne želim nikoga da uvredim ovime, ovo je samo moje
mišljenje. Entuzijazam nije dovoljan za vođenje ovakvog sistema, i to je ono
što je i nagnalo zzivotic-a i dejanr-a da se 'otcepe'. Nedavno ode i valex.
Svi dolaze, prolaze i odlaze, samo mi ostajemo i očekujemo da se nešto napravi
od ovog sistema koji u ovakvoj situaciji nema ama baš nikakvu perspektivu.
Pogledajte samo razliku između SezamNET-a i SezamPRO-a na početku prošle i
na početku ove godine i sve će vam biti jasno. :(
Ne bi me iznenadilo da BIGZ donese odluku da zatvori ovaj sistem. :(
kritika.42evlad,
-> #39, mmtosic=-> Ako te tvoj 'gospodin mentor' još nije naučio kompletnom ...
=-
=- Masa, prošaraj malo. Da sam znao da ću toliku štetu napraviti u
=- tvojoj glavi, uzdržao bih se i ranije.
posvećujem vam hit song bu z.colic "Gori Vatra ...." :)
'ajde bRe sad se lepo izljubite za novu godinu, dajte malo pozitivne
energije ovom sistemu (c) veca
kritika.43dbambi,
-> #17, mmtosic=>> Takođe mora da je slučajnost to što se
=>> budim javlja sa zlatiborovog naloga...
=>
=> Taman što si se u nemogućnosti da razložno objasniš svoj `izuzetni
=> dar' za prepoznavanje stila jednog čoveka u pisaniju drugog `izbavio'
=> pribegavanjem uvredama i nekulturi, kad ono, odmah iza toga, opet se
=> `pozivaš' na neki svoj `izuzetni dar'. Kažu - što dikla svikla. Sad
=> pokazuješ kako `znaš' i nešto što niko ne može znati, izuzev samog
=> budim-a. Sasvim je bezpredmetno spominjati u kontekstu ovog o čemu
=> pričamo prilike u kojima se budim javljao sa zlatiborov-og juzera,
=> ali kao budim a ne kao zlatibor.
=>
=> Ni ovaj tvoj `dar' ne bi trebalo da mnogo čudi, pošto si, to je već
=> očito, vrlo `darovit'. Ipak, ono što čudi jeste krajnje neuvažavanje
=> prisutnih korisnika SezamNet-a. Među ozbiljnim ljudima je običaj da
=> se u slučajevima kad neko nešto tvrdi, za to ponude i neka, skoro je
=> nevažno kakva, objašnjenja. Nezavisno od toga, da li ti u rečeno
.....i tako dalje...
Taman se nešto setih Vašeg fanatično upornog tvrđenja kako je
korisnik tiger.flash ustvari korisnik fancy. Kada su Vas ljudi
pitali za neki čvršći dokaz/objašnjenje, dobili su lakonski
odgovor (otprilike) : " ...meni dokazi za ovo nisu potrebni "
Slično radi i naš vrli preCednik. Kada je dolazio na vlast, ulična
okupljnja su bila " legitiman izraz narodne volje ". Sada, međutim
" svi problemi treba da se rešavaju u institucijama sistema, a ne na
ulici " . Aršini se menjaju, kod nekog brže, a kod nekog sporije :>
Bambi
kritika.44robot,
Hi,
Skinuo sam fajl yubbs.txt i evo kako izgleda njegova aktuelnost za
beogradske BBS-ove.
AV Mania - ne radi
Bingo - ne radi
Cementery Gates - ne radi ve} {est meseci i ne}e raditi.
Dracula - ~ovek nema pojma o ~emu se radi.
SK Mega - telefon 424-887 - nije vi{e
SK Mega - telefon 414-693 - niko se ne javlja.
Kako ve}ina ovih biv{ih BBS-ova je radila posle 22,00 ~asova, smatram
da ljudi nisu krivi da budu bu|eni zbog ne~ije nea`urnosti.
Ako redakcija ve} `eli da pomogne svojim korisnicima ovim fajlom,
smatram da bi ~e{}e trebalo da ga a`uriraju.
Mo`da ne bi bilo lo{e i da vlasnici BBS-ova po prestanku rada
obaveste redakciju da su prestali sa rada, i da se ovaj fajl odmah
izmeni izbacivanje tog BBS-a.
Pozdrav, Robot.
kritika.45mmtosic,
-> #41, schef> Ne bi me iznenadilo da BIGZ donese odluku da zatvori ovaj sistem. :(
Ne bi ni mene. :) No, mislim da bi tada BIGZ sigurno imao problema sa
vraćanjem plaćene pretplate. A to im se ne bi svidelo.
A možda, pretplatnike treba ubediti da im je bolje da sami odu. :(
Inače, nisam daleko od tvoje procene da su svi pokušaji da se vlasnik
SezamNet-a probudi i da osposobi sistem prema potrebama korisnika
koji su platili pretplatu - neuspešni, pa čak i kontraproduktivni. Ali,
ja pripadam krugu tzv. boraca. Naime, mislim da treba pokušavati da se
stanje promeni, pa koliko to košta da košta. Bez tih pokušaja dalje
ostajanje na ovom sistemu bilo bi potpuno necelishodno.
kritika.46dbambi,
-> #41, schef
=> Pogledajte samo razliku između SezamNET-a i SezamPRO-a na početku prošle i
=> na početku ove godine i sve će vam biti jasno. :(
Da, ali oni tamo su strani plaćenici :)). Dobili su pare od VDB-a
kako bi mogli nevinu srpsku omladinu da truju preko konferencije
FORUM, koja je (kao što je svima poznato :>>) pod strogom cenzurom
koju sprovode isti oni ljudi koji su dobili velike pare (znamo u
kojoj valuti :>) da rade to što rade, a sve to (kao što je svakom
dobronamernom građaninu jasno) na štetu srpskog naroda i države
Srbije. Ti ljudi (to se sasvim lepo vidi :>>) mrze srpski narod iz
dubine duše (što reče jedan ovde prisutni " tvoja mržnja prema
srpskom narodu veoma je duboka.." :>). Zbog tolike količine svoje
mržnje prema srpskom narodu, ti izrodi se nisu libili ni da uzmu
prljavi novac od osvedočenih neprijatelja tog istog naroda (VDB, EU
SAD, CIA, KBG, ZUW, QKL, KKK, MMU, ŽLC, ŠLBJZR i mnogi drugi)
Uz pomoć tog novca, ti strani agenti (koji se samo zbog tajnosti
svog posla predstavljaju kao vlasnici i moderatori sistema SPro)
uspeli su u svojim mračnim namerama - oformili su sistem koji je
za godinu dana utrostručio broj linija, dobio full-internet i još
mnoga čudesa, a sve to ne skrećući sa osnovnog cilja - inoktrinacije
mladih & naivnih zaljubljenika u komunikacije, koji prvi put u životu
politički sadržaj vide & čuju tek kada dođu na Sezam i zavire u Forum.
Dakle, samo pogledaj ko je, kada, od koga, sa kojim ciljem i koliko
para dobio i sve (otkud toliko linija i uopšte, otkud tako strelovit
uzlet celog sistema) će ti se samo kazati. Ako ti se nešto učini
nelogično, ne brini - postoje ljudi koji daju odgovore i na sve
nelogičnosti ovoga sveta. Sreća je ovog sistema, i svakog njegovog
korisnika pojedinačno, što takvi ljudi (tačnije, samo jedan komad :>)
obitavaju i ovde i spremni su nesebično podeliti svoja zapažanja
(o delovanju stranih obaveštajnih službi, dakako) sa nama ostalima :>>
Bambi
kritika.47epson,
-> #46, dbambi
│ FORUM, koja je (kao što je svima poznato :>>) pod strogom cenzurom
└─────────────────────────────────────────────────
Zato postoji komanda CONF RESIGN FORUM (d;) ;))
kritika.50dzakic,
-> #45, mmtosic> Inače, nisam daleko od tvoje procene da su svi pokušaji da se
> vlasnik SezamNet-a probudi i da osposobi sistem prema potrebama
> korisnika koji su platili pretplatu - neuspešni, pa čak i
> kontraproduktivni.
Da odmah na početku primetim da je ovo krajnje beskorisna i nadasve
dosadna rasprava u koje inače nemam običaj da se upuštam. Uzeo sam
jednu od tvojih poruka kao povod, jer su sve iste tako da je gotovo
svejedno. SezamNet nema 'vlasnika'. Bigz nije privatna firma, već je
društveno preduzeće - znamo šta to znači. Direktorku Novinskog
sektora, kome SezamNet pripada, možeš naći svakog dana u radno vreme
preko puta Sezamovih prostorija pa joj možeš izneti problem, jer ona
ove poruke ne čita. Sve jedno, i ona bi ti rekla da korisnik plaćanjem
pretplate ne stiče pravo da traži 'osposobljavanje' sistema prema
svojim potrebama već se promene i unapređenja dešavaju shodno mnogim
faktorima od kojih je samo jedan (ne i manje vredan) želja i potreba
korisnika.
> Ali, ja pripadam krugu tzv. boraca. Naime,
> mislim da treba pokušavati da se stanje promeni, pa koliko to
> košta da košta. Bez tih pokušaja dalje ostajanje na ovom sistemu
> bilo bi potpuno necelishodno.
Borče, ja ovde vidim da se tvoja borba svodi samo na neosnovane napade
da ti administrator prekida vezu samo zato što mu nisi simpatičan?
Jeli to osposobljavanje sistema o kome pričaš? Svi znaju da ne postoji
način na koji bismo ti nenad i ja 'dokazali' da to ne radimo. Ali ti,
i posle prvog naleta koji je ostao bez odgovora jer se na takve
ozbiljne optužbe i nema mnogo šta smisleno odgovoriti, nastavljaš sa
optužbama ostavljajući nas bez ikakve mogućnosti da se 'branimo' osim
da ti onako najjednostavnije i najljudskije kažemo 'to nije tačno'. Da
li bi prihvatio takav odgovor? Ako ne, a ne, šta očekuješ od nas da
uradimo povodom toga? Ako ne od nas, a ne od nas, od koga očekuješ da
nešto produzme po pitanju pucanja veze?
Borba se odvija u javnoj konferenciji, naočigled svih, a borci iz dana
u dan šalju primere i logove od nekoliko ekrana kako to izgleda kada
nekome pukne veza. Možda bi bilo dobro da otvorimo jednu konferenciju
gde bi svako slao svoje logove koji treba da se završe sa no carrier?
Ako bi to doprinelo kvalitetu veze makar jednom korisniku, bilo bi
korisno otvoriti je. O, zamislite samo bezobrazluka, u sred rada - NO
CARRIER. Kada bih ja sakupljao takve logove, pa popunio bih za mesec
dana celu takvu konferenciju. Kada sam u Beogradu, zovem redovno na
1200 (da, samo dve nule!) i opet se svaka treća seansa završava
pucanjem veze. Na nešto brže ni ne pomišljam. Znam da iz drugih delova
grada to nije tako drastično, da se ne pozivam opet na statistiku, ali
ako nekoga zanima možemo da je napravimo. Prošlo je vreme 2400 modema,
kada su svi imali manje-više stabilnu vezu jer se brže nije moglo.
Tada je i 2400 bilo luksuz. Danas bismo svi hteli makar 14.4, ali - ne
može uvek :(.
Da li je administrator za to kriv?
kritika.51mmtosic,
-> #43, dbambi> Taman se nešto setih Vašeg fanatično upornog tvrđenja kako je
> korisnik tiger.flash ustvari korisnik fancy.
Evo, posle dugog vremena (tačnije, posle 14 meseci) imaš priliku da
nas upoznaš sa tim ko se krio pod korisničkim imenom tigar.flash na
Sezam-Pro-bi. Zvanično (tj. ono što je sistem nudio na prozivku _user
tigar.flash_) to je bio čovek po imenu Jovan Kostić, ali, se on kao
takav nikad nije javio. Sumnju u to da se pod tim imenom krije
moderator Forum-a na tom sistemu, su izneli drugi, a ja sam je
prihvatio. E sad, što tebi smeta to što sam je ja prihvatio to je već
druga (naravno, za tebe, ne druga, nego prva!) stvar.
> Kada su Vas ljudi
> pitali za neki čvršći dokaz/objašnjenje, dobili su lakonski
> odgovor (otprilike) : " ...meni dokazi za ovo nisu potrebni "
>
Ako veruješ da je to važno da bude još jednom raspravljeno, i to baš
ovde, ti kreni sa citatom toga gde sam i šta u vezi toga rekao. Nije
mi interesantno da raspravljam sa tvojim utiscima i inače, a kamo li
kad to i sam naglasiš, tj. da raspravljam sa sa tim tvojim `otprilike'
utiscima.
Ja ti ipak predlažem, da se uzdržiš. A ako ne možeš, začni to pitanje
negde drugde.
kritika.52mmtosic,
-> #46, dbambi
> Sreća je ovog sistema, i svakog
> njegovog korisnika pojedinačno, što takvi ljudi (tačnije, samo
> jedan komad :>) obitavaju i ovde i spremni su nesebično podeliti
> svoja zapažanja (o delovanju stranih obaveštajnih službi, dakako)
> sa nama ostalima :>>
Eh, G-n. Bambi, nismo se odavno sreli. Ti izgleda ne bi ništa ni
pisao kad ne bi bilo mojih poruka. ;)
Ovaj citat gore je uzet sasvim proizvoljno, pošto ti je poruka vrlo
promišljena i duboko smislena. ;) Za nas obične smrtnike vrlo je
teško da se u njoj snađemo. A mene je davno prošla želja da te iz
oblaka spuštam na zemlju, te ćeš to morati sam da uradiš bez moje
pomoći. Ovu poruku shvati samo kao odgovor na prozivku, dakle - tu
sam. ;)
Što se dopadanja tiče, sa mnom ti je stvar mnogo prostija - ti me
interesuješ k'o lanjski sneg. Mnogo puta sam se uverio da tvoja
razmišljanja drže k'o vrbov klin. Spolja liče na to da će da posluže,
a kad probaš da se na njih osloniš sve se sruši ko kula od karata.
No, to ipak, ne znači da ću tvoja razmišljanja o meni i mojim
porukama prepustiti vremenu. Opečatiću ih ja onako kako to ona
zaslužuju.
Pa da krenemo - šta si ti to G-n. Bambi, hteo da kažeš? Nemoj da te
mrzi da budeš određen i jasan kad već imaš šta da kažeš. To što
pokušavaš da ideš na to da se sve podrazumeva i da će ti biti
dovoljno da samo natukneš insinuacije i diskvalifikacije, ti je račun
bez krčmara. Na taj lepak teško da ćeš šta upecati. U pisanim
razgovorima ničeg ne moraš da se prisećaš, i ni od koga ne moraš da
tražiš da ti veruje, pošto sve što je bilo ko napisao, postoji i
može se, vrlo lako naći, pa tako i pokazati, a i dokazati. Šak ni
zaključci ne moraju da ti budu jako mudri, pošto prisutni imaju
svoj sistem zaključivanja, pa će i sami lako zaključiti, ako im se
ponudi odgovarajuća argumentacija.
Dakle, ko je, gde i šta napisao? Kakvi plaćenici, obaveštajci i
ostale budalaštinje? Presavi tabak, prouči literaturu pa napravi
sastav sa citatima ili bar ukazima na moje poruke, pa da vidimo da li
si u međuvremenu napredovao, i da li ti leva zna šta ti radi desna.
Prethodno se raspitaj kod moderator-a, odnosno kod sysadm-a, da li to
može ovde da se odradi, da ne bi posle bilo da moj odgovor na tvoje
insinuacije i gluposti, bude poništen jer ne spada u ovu temu. Pa da
pošten svet pomisli da se ja to nisam pridržavao kodeksa. Po tom
scenariju su mi ovde već u nekoliko navrata obrisane poruke, pa ne
bih hteo da se to opet desi. Ja lično se zalažem da to bude u ovoj
konferenciji pošto se ti, verovatno, nadaš da si nešto našao u lancu
poruka koji je začet porukom SEZAMNET:2.1358. Izgleda, da na istom
talasu (nezavisno od tebe?) `jaše' i nenad. Pa da se odmerimo.
kritika.53mmtosic,
-> #50, dzakic> Da odmah na početku primetim da je ovo krajnje beskorisna i nadasve
> dosadna rasprava u koje inače nemam običaj da se upuštam.
Možda. A običaj ti je dobar.
> Uzeo sam
> jednu od tvojih poruka kao povod, jer su sve iste tako da je gotovo
> svejedno.
Od prve pa muško. Ajde pogledaj još jednom, možda ti se učinilo.
Bes ti je malo pomutio vidike pa ti se učinilo. Poruka na koju si
odgovorio je sasvim van onih koje ostavljam.
> SezamNet nema 'vlasnika'. Bigz nije privatna firma, već je
> društveno preduzeće - znamo šta to znači.
A šta to znači? Većina firmi su društvena preduzeća pa funkcionišu.
Smatra se da oni koji je predstavljaju i odgovaraju za njen rad. U
skladu sa tim su im i ovlašćenja.
> Direktorku Novinskog
> sektora, kome SezamNet pripada, možeš naći svakog dana u radno vreme
> preko puta Sezamovih prostorija pa joj možeš izneti problem, jer ona
> ove poruke ne čita.
A šta mene interesuje direktorka novinskog sektora? Zar SezamNet nije
jedinica u okviru Računara? I zar SezamNet nema upravnika? Mnogo puta
je dosad postavljeno pitanje o tome da li SezamNet raspolaže sa
parama koje korisnici uplaćaju, i uvek je odgovor bio isti - šta se
to korisnika tiče. Zadnja prilika je bila oko tvog podpisivanja
ugovora sa `Računarima' o korišćenju tvog softvera na Sezamnet-u. A
pre toga prilikom odlaska dejanr&zzivotic-a, pa pri odlasku
dragisha-e.
> Sve jedno, i ona bi ti rekla da korisnik plaćanjem
> pretplate ne stiče pravo da traži 'osposobljavanje' sistema prema
> svojim potrebama već se promene i unapređenja dešavaju shodno mnogim
> faktorima od kojih je samo jedan (ne i manje vredan) želja i potreba
> korisnika.
E pa otkud to izjednačavanje `osposobljavanja' sistema sa sistemom po
korisnikovim potrebama? Pošto ja ne volim da se igram skrivanja, da
razjasnim. Da li ste vi pri preuzimanju sistema obećali OLR? Da li ste
korisnicima obećali kompletno uputstvo i u štampanoj formi? Da ne
teram dalje, jer je i ovo dovoljno da pokaže da vi niste ispunili ni
ono što ste sami obećali, a kamo li ono što bi bilo normalno da na
sistemu postoji.
> Borče, ja ovde vidim da se tvoja borba svodi samo na neosnovane napade
> da ti administrator prekida vezu samo zato što mu nisi simpatičan?
Sysadm-e, loše vidiš. Ne čitaš poruke. Zaključuješ prema željama.
Upravo sa tvojim pomoćnikom raspravljam kako to sistem ne vraća
korisnicima poruke koje uredno primi i zavede. A bilo je i poruka u
kojima je pokazano da sistem izbacuje korisnika sa veze pri promeni
tzv. sistemskih poruka. Ovo poslednje traje odavno, od lansiranja
reklame za STIL computers. A bilo je i drugih stvari. Na neke si se
udostojio da odgovoriš, kao što je npr. pitanje sysmsg-a na
intervencije sysadm-a. A to je Boga mi, potrajalo nekoliko meseci.
Bilo je mnogo optužbi na temu da su to zlonamerni izmislili. Kao i
mnoge stvari pre toga. I tako to.
> Jeli to osposobljavanje sistema o kome pričaš?
Nije.
> Svi znaju da ne postoji
> način na koji bismo ti nenad i ja 'dokazali' da to ne radimo.
Ne postoji. Ali to ne znači da se ne može dogoditi i da se ne događa.
> Ali ti,
> i posle prvog naleta koji je ostao bez odgovora jer se na takve
> ozbiljne optužbe i nema mnogo šta smisleno odgovoriti, nastavljaš sa
> optužbama ostavljajući nas bez ikakve mogućnosti da se 'branimo' osim
> da ti onako najjednostavnije i najljudskije kažemo 'to nije tačno'.
Pa što to ne kažete? Možda si zaboravio o čemu se radi. Jedan novi
korisnik je page-ovanjem optužio nenad-a da ga je izbacio sa veze. O
tome je ostavio i poruku u grupi. Pa je nakon toga ostavio i poruku u
konferenciji. E onda smo nas nekoliko, a pre svega ja, bili optuženi
da smo čoveka `ispalili' da tako misli, i da za takvo verovanje nema
nikakvog razloga. E onda smo se javili i pokazali da ima. U svojoj
poruci sam rekao da nikoga ni za šta ne optužujem, ali da se u datim
okolnostima meni to često dešava. E, onda su se javile neverne Tome,
pa sam ja ponudio još nekoliko izvoda iz log-ova.
Nisam ja od juče, i ne tvrdim ono što ne mogu da dokažem. Ali, i kad
ne tvrdim, to ne znači da ne mogu da iznesem problem koji me muči. E
sad, što su okolnosti neprijatne, nisam ja za njih kriv. I još nešto.
To mi se dešava odavno. I ja ništa o tome nisam ni jednom rekao. Ali,
kad su zaštitnici sistema počeli da se nadmeću u tvrdnjama da je to
nemoguće, i da se radi o izmišljotinama, nije se imalo kud, te je
trebalo da im se ponudi argumentacija. I to je sve.
> Da
> li bi prihvatio takav odgovor?
Ja ga nisam nikad dosad ni tražio. Za šta bi mi služio odgovor na to
pitanje? Nisam ga ni sad tražio. O stavrima koje se samo mene tiču,
sâm i zaključujem. Pa kako valjano zaključim, tako će mi i biti. A
pošto uvažavam i druge, ostavljam svakome da sam za sebe izvede
zaključak. Primeren svojoj argumentaciji i svojim potrebama.
> Ako ne, a ne, šta očekuješ od nas da
> uradimo povodom toga? Ako ne od nas, a ne od nas, od koga očekuješ da
> nešto produzme po pitanju pucanja veze?
Što se mene tiče, nemojte da preduzimate ništa. Nisam ni tražio da
preduzimate bilo šta. Već sam ti rekao zbog čega sam tu argumentaciju
iznosio. I to na mestu koje za to i služi.
> Borba se odvija u javnoj konferenciji, naočigled svih, a borci iz dana
> u dan šalju primere i logove od nekoliko ekrana kako to izgleda kada
> nekome pukne veza.
Nisi upućen. Radilo se o argumentaciji namenjenoj nevernim Tomama na
temu da su prilike koje je zlatibor opisao u svojoj poruci - moguće.
Što ne znači da je i njegov zaključak a pogotovu postupak ispravan.
> Možda bi bilo dobro da otvorimo jednu konferenciju
> gde bi svako slao svoje logove koji treba da se završe sa no carrier?
> Ako bi to doprinelo kvalitetu veze makar jednom korisniku, bilo bi
> korisno otvoriti je.
Zašto bi izvodi iz log-a smetali korisnicima? Bar mogu da vide koliko
su srećni što se tako nešto njima ne događa.
> Kada sam u Beogradu, zovem redovno na
> 1200 (da, samo dve nule!) i opet se svaka treća seansa završava
> pucanjem veze. Na nešto brže ni ne pomišljam. Znam da iz drugih delova
> grada to nije tako drastično, da se ne pozivam opet na statistiku, ali
> ako nekoga zanima možemo da je napravimo.
Ja od 12 decembra 1995. godine sa Sezam-om uvek ostvarujem vezu na
14400 bps. I skoro nikad mi veza `ne puca'. Izuzev u nekim okolnostima.
A njih sam ilustrovao u poslednjih nekoliko dana. Ako te interesuje, sa
SezamPro-om preko linija sa 186-*** ostvarujem istu takvu vezu koja
nikad (ponavljam, nikad) nije `pukla' tokom četiri meseca. Dakle, nema
potrebe da teoretišemo. Pričajmo o konkretnom. Kad budeš dolazio 'vamo,
ti svrati kod mene da se uveriš.
> Prošlo je vreme 2400 modema,
> kada su svi imali manje-više stabilnu vezu jer se brže nije moglo.
> Tada je i 2400 bilo luksuz. Danas bismo svi hteli makar 14.4, ali - ne
> može uvek :(.
Kod mene može uvek. Da je drugačije, ne bih se ovim ni zamajavao.
> Da li je administrator za to kriv?
Nije. Ko je rekao da je kriv? No, sysadm mora deliti sudbinu sistema
na kome je. Ako nevalja hardver, ako su servisi siromašni, ako nema
para ni za ispunjenje osnovnih obaveza prema korisnicima, onda sistem
nevalja u celini. A o tome je bilo reči u poruci na koju si
odgovorio. Ima jedna poslovica na koju me podseća vaše stalno
insistiranje na tome da se reakcije korisnika smire - taman ga naučih
da ništa ne jede, a on crče. Naučićete vi korisnike na siromašne
sadržaje, samo što njih ovde više neće biti.
kritika.54cnenad,
-> #50, dzakic-> svejedno. SezamNet nema 'vlasnika'. Bigz nije privatna firma, već je
-> društveno preduzeće - znamo šta to znači. Direktorku Novinskog
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
???
Holding kompanija BIGZ d.o.o.
BIGZ - Novinsko izdavačko preduzeće d.o.o.
-> sektora, kome SezamNet pripada, možeš naći svakog dana u radno vreme
-> preko puta Sezamovih prostorija pa joj možeš izneti problem, jer ona
Kako se njena funkcija odražava na sistem i njegov rad ?
-> pretplate ne stiče pravo da traži 'osposobljavanje' sistema prema
Ali ima mogućnost da u odgovarajućoj temi postavi pitanje ili prijavi
problem i da na osnovu ostavljenih poruka očekuje odgovor, a ako bude
dobar i rešenje problema ?
-> dana celu takvu konferenciju. Kada sam u Beogradu, zovem redovno na
-> 1200 (da, samo dve nule!) i opet se svaka treća seansa završava
Kad si van Beograda onda radiš na većoj brzini ?
kritika.56dzakic,
-> #54, cnenad> Ali ima mogućnost da u odgovarajućoj temi postavi pitanje ili
> prijavi problem i da na osnovu ostavljenih poruka očekuje odgovor,
> a ako bude dobar i rešenje problema ?
Naravno. Da nije tako, ne bi ni bilo ove teme. Međutim, ovde se
uporno insistira na problemu pucanja veze, na koji ne možemo ni
malo da utičemo.
> Kad si van Beograda onda radiš na većoj brzini ?
Da, sa digitalne centrale u Milanovcu je daleko bolja veza u
smislu da je stabilna, ne puca, ali maximalnu brzinu i dalje
mogu samo noću što znači da su smetnje najverovatnije u samoj
zgradi bigz-a u vreme gustog saobraćaja i u radno vreme kada
radi štamparija od čijih mašina se bukvalno trese cela zgrada.
kritika.57dr.grba,
-> #53, mmtosic>> A šta mene interesuje direktorka novinskog sektora? Zar SezamNet nije
Trebalo bi da te interesuje, jer je ona osoba koja pare od zarade
Sezama troši na drugoj strani i jer je uspela svojim akcijama da otera
već drugu garnituru saradnika Računara iz kuće. Kakav bi Sezam dosad
mogao biti da nije bilo njenih ideja (i ideja onih tipova koja šefuju
njoj), mogli bismo samo da sanjamo. U hijerarhiji BIGZ-a, ona je
poslednja osoba čije odluke nešto znače za dalji razvoj i sudbinu
Računara i Sezama. Bog pomogao ljudima koji moraju da rade pod njenim
rukovodstvom.
kritika.58kolja.t,
-> #57, dr.grba> Trebalo bi da te interesuje, jer je ona osoba koja pare od zarade
> Sezama troši na drugoj strani i jer je uspela svojim akcijama da otera
Evo, kao, to nas interesuje:
Q:
Šta mi korisnici uopšte možemo, uz svu dobru volju, da učinimo, a da
nas (korisnike) ne uspe da otera odavde dirktorka novinskog sektora ?
A:
Mislim da je navika najbolja, tj.naviknimo se na greške, i pokušajmo
da nešto konstruktivno uradimo, tj.pišemo... jer će tako sistem koji
širi informacije imati šta da širi, zar ne ?
> Računara i Sezama. Bog pomogao ljudima koji moraju da rade pod njenim
> rukovodstvom.
Znači i nama može samo bog da pomogne...
Ateista ;) sa dosta dobre volje...
Za sada...
kritika.59mmtosic,
-> #57, dr.grba> Trebalo bi da te interesuje, jer je ona osoba koja pare od zarade
> Sezama troši na drugoj strani i jer je uspela svojim akcijama da
> otera već drugu garnituru saradnika Računara iz kuće.
Čini mi se da je trebalo da citiraš i sledeću rečenicu ili dve, iz
moje poruke. Ovako, moram da ponovim. Drugim rečima, naravno. Odnosi
između strana koje imaju neke poslovne veze se regulišu ugovorom.
Ugovor treba da reguliše sve ono što ugovaračima padne na pamet da
tokom te veze može da im se desi. Pisanje ugovora uopšte nije samo
`pravna stvar', nego je, pre svega, stvar pametne procene ugovarača o
svemu onome što im se tokom trajanja ugovora može desiti. Za svaku od
tih situacija koje ugovarači mogu da predvide, treba da u ugovor
unesu odredbu o tome kakva prava i kakve obaveze ima svaki ugovarač.
To je baš prava prilika pošto su pri sklapanju posla svi dobro
raspoloženi i pošto na svaki način teže da skriju svoje, eventualno
prisutne, loše namere.
Dakle, ne može poslovanje neke firme da zavisi od toga da li je nekom
mu*onji palo na pamet da svoju muškost iskaže na drugom mestu a ne na
onom gde bi to trebalo. Ili, da li je neka g-đa zadovoljna sa
čestoćom i kvalitetom `rada' svog trenutnog je*ača. Iz ovoga što ti
napisâ sledi da aktom o formiranju SezamNet-a upravniku SezamNet-a
nisu data nikakva prava, tako da narečena g-đa iz tog novinarskog
sektora i po pitanju poslovanja SezamNet-a, ima sva prava, kao i po
pitanju poslovanja svih drugih jedinica u okviru njenog sektora. I
pošto je to tako, zašto bih ja, ili bilo ko drugi od korisnika usluga
SezamNet-a, bio ljut na nju, što je ona procenila, i što procenjuje
da SezamNet nije nikakva perspektiva ni za njen sektor ni za čitavu
firmu u kojoj posluje njen sektor. Ona ima pravo na takvu procenu.
Ona takođe ima pravo da `seče' u skladu sa takvom procenom. I ona, po
svoj prilici, i seče. Ne biste vi iz `Računara' tražili i našli novog
gazdu, da je drugačije.
Ono što je poenta u mom odgovoru dzakic-u jeste to, da smo mi
korisnici usluga SezamNet-a od službenih lica sa Sezamnet-a jako
mnogo puta zavarani i prevareni informacijama da su odnosi između
SezamNet-a (kao dela `Računara'), `Računara' i BIGZ-a dobro
regulisani, i da su `iskustva' sa onima koji napraviše SezamPro
dovoljna, te da će i iskustva iz neuspešnog pokušaja sklapanja
ugovora sa dragisha-om biti dragocena za sklapanje valjanog ugovora
sa dzakic-em. Sâm sam u više prilika tražio da se taj ugovor stavi na
uvid korisnicima uz obrazloženje da je isuviše mnogo primera bilo
koji pokazuju da u kući u kojoj radi SezamNet mnogi nemaju pojma o
tome šta i kako rade, da bi bilo realno verovati da se stare greške i
gluposti neće ponoviti. Obrazlag'o sam to i time da bi to moglo da se
iskoristi i kao pritisak na `više strukture vlasti' i da se tako
`izboksuju' povoljniji odnosi i za sâm SezamNet, pošto bi davanje
većih prava dzakic-u automatski zaštitilo i korisnike. I tako dalje i
tako bliže. Umesto izlaska u susret tom zahtevu, dobijo sam više
osornih i kratko-jasnih poruka od članova znane ekipe `zaštitnika
sistema' da se to mene (i drugih korisnika usluga na SezamNet-u)
ništa ne tiče, i da ja na to nemam pravo, i ostale mudre poruke
sličnog tipa. Nije ih teško naći, a verovatno ih se i sam sećaš,
pošto su svedočile o mojoj, jelte, `poznatoj pameti'.
Vreme je još jednom pokazalo da su oni koji su zastupali SezamNet (a
to se verovatno odnosi i na vas iz `Računara') - ispušili, tj. da
nisu umeli (naravno, lako je reći - nisu ni mogli) da se dogovore sa
onima iz sektora u okviru koga se nalaze. Punkt, što kažu Nemci.
Jasno mi je da oni (i svi vi) imate opravdanja kol'ko 'oćete za to da
ništa niste krivi i da to niko ne bi uspeo. E sad, ovog puta to više
niko ne može da vam uvaži. Zato što ste baš vi govorili suprotno kad
su ovo što vi sad pričate pričali dejanr&zzivotić i to dva puta: prvi
put kad su odlazili da naprave PC, a drugi put kad su odlazili da
naprave SezamPro. Dakle, pre nego što `preusmerite agresiju' na
direktorku novinskog sektora, objasnite vi nama kad ste to vi bili u
pravu - da li ranije, kad ste govorili da je to u okviru BIGZ-a baš
dobra sredina kako za računarski časopis tako i za sistem za modemske
komunikacije, ili sada, kada govorite isto ono što su govorili oni
koji su onda odlazili. Problem je jasan - ne može biti tačno i A i
neA istovremeno. A da to još tvrde isti. Ono jeste da batina ima dva
kraja, al' ipak... Korisnici SezamNet-a verovatno znaju šta im je
činiti, a da li ćete vi koji ovde imate mnogo veće uloge (nije role :)
nešto od toga i spasiti, to je već drugi problem. Ja spominjah u više
navrata onu iz moga sela - svađale se jetrve preko svekrve. Ovo je
četvrta ili peta repriza tako nečega za poslednjih 20 meseci.
> Kakav bi Sezam dosad
> mogao biti da nije bilo njenih ideja (i ideja onih tipova koja
> šefuju njoj), mogli bismo samo da sanjamo.
Zašto da sanjamo? I ti si i na Sezampro-u. Dakle, znamo. No, da li bi
i ova ekipa tako nešto napravila pa i da za to ima uslova, to je već
druga stvar. Mada, to uopšte i nije važno. Mali broj ljudi ima prâvu
priliku.
> U hijerarhiji BIGZ-a, ona je
> poslednja osoba čije odluke nešto znače za dalji razvoj i sudbinu
> Računara i Sezama.
Zašto ljudi koji pred zakonom i pred državom predstavljaju BIGZ ne bi
imali pravo da misle drugačije od vas koji mislite drugačije? U pravu
na odlučivanje, implicitno se sadrži i pravo na donošenje i
`pogrešne' odluke.
Bilo je logično očekivati da će podruštvavljanjem SezamNet-a nakon
odlaska `privatnog' dela iz bivšeg Sezam-a, njegova sudbina zavisiti
od narečene osobe. To je bilo jasno i prisutnim korisnicima a kamo li
upravniku SezamNet-a i nekolicini vas oko njega, pre svega iz
`Računara'. Neće biti da vi to ranije niste znali. Oni koji su otišli
to su vrlo jasno i glasno rekli. Biće samo to da ste se malo više
uzdali u svoje sposobnosti i u svoju pamet. I sad kad u tome niste
uspeli, pre bilo čega drugog, bi trebalo da to kažete. Pa da onda kad
to znamo, probamo da delujemo kao moćna ekipa koja prema ugovoru ima
ovde neka prava i koja u vezi sa tim pravima može da narečenu gospođu
prinudi na određene korake koji će nam olakšati boravak ovde do
konačnog odlaska koji je, naravno, ne diskutabilan.
> Bog pomogao ljudima koji moraju da rade pod njenim rukovodstvom.
U životu imaš jako malo prilika kad možeš da biraš. Tada, kad možeš
da biraš, i kad izabereš pogrešno, ljuti se na sebe. A kad ne možeš
da biraš, nemoj da se ljutiš ni na koga. Nije ti ga majka ili žena
rodila pa da moraš da ga trpiš pošto je tvoj do kraja života. Zašto
bi ti smetao tuđi loš izbor? E, a ako te taj tuđi loš izbor sprečava
u korišćenju tvojih prava, ti se bori. Ako te pak taj tuđi loš izbor
prevario, priznaj to kao svoju grešku i teraj dalje. I trudi se da se
ne nasankaš na isti štos. Oni koje često varaju su najčešće
`falični'. Za pametnog se kaže da se uči i na tuđim greškama. E sad,
da se izjasnim - ja se jako trudim da se naučim na svojim greškama
(mada mi to baš ne polazi za glavom), dakle, nisam među ovim
pametnim.
P.S. Ako ima nekog mlađeg spremnog dobrovoljca za `uveseljavanje'
sredovečnih gospođa, mogao bi da se dâ na posao, pa da stekne
`dogrobnu' zahvalnost velikog broja prisutnih korisnika i korisnica
SezamNet-a. :) Mnoge `sredovečne gospođe' često ni same ne znaju šta
im fali, a vide da im neki vrag fali, pa preusmere agresiju. ;)
kritika.60fortuna,
Ja sam dobrovoljac za uveseljavanje sredovecnih korisnica sezamnet-a:)))
kritika.61mmtosic,
Predmet: O nasilju kao konstanti u ponašanju na SezamNet-u.
Od pre dva-tri dana Sezamnet me pri logovanju pozdravlja na sledeći
način:
``Vasa pretplata istice za 2 dana (09.01.1997).
Poslali smo Vam popunjenu postansku uplatnicu pomocu koje se mozete
pretplatiti za zeljeni period vremena tako sto cete na njoj upisati
odgovarajuci iznos i izvrsiti uplatu. Uplatu mozete izvrsiti i sami
......
......
Po prispecu potvrde o uplati istog dana bice Vam omogucen pristup.''
Proverih ja ipak šta u vezi toga ima da kaže naredba _stat_. Kad ono
stvarno i ona kaže isto:
» stat
══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUĆI MESEC ═ PRETPLATA ═
Broj poziva 1221 19 09.01.1997
......
......
───────────────────────────────────────────────────────────────────
Do pre neki dan SezamNet mi se na naredbu _stat_ odazivao na sledeći
način:
» stat
══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUĆI MESEC ═ PRETPLATA ═
Broj poziva 1040 87 09.11.1997
......
......
───────────────────────────────────────────────────────────────────
Znači nešto se u vezi trajanja moje uplate promenilo. ;)
Naravno, svako zašto ima svoje zato. Pošto mislim da nema neke
opravdane potrebe da prepričavam o čemu se ovde radi, to uz ovu
poruku privezujem fajl u kome se nalaze tri poruke koje dovoljno
govore i same za sebe. Svi tekstovi su pisani korišćenjem kodnog
rasporeda CP1250.
nasilje.zipkritika.62mmtosic,
-> #60, fortuna> Ja sam dobrovoljac za uveseljavanje sredovecnih korisnica sezamnet-a:)))
A ako se radi o nekoj koja nije korisnica Sezamnet-a? Recimo, ako je
iz BIGZ-a, pa još i neka važna funkcionerka u BIGZ-u, i koja vedri i
oblači u SezamNet-u? :)
kritika.63goxi,
Imam jednu veliku kritiku!A to je Sledece.Kada se iz promt-a kuca show,pa
weather on prikazuje vreme neznam 7-8 dana ranije.A sta mene interesuje kakvo
je bilo vreme pre nedelju dana mene interesuje kakvo je vreme danas!Ako bih
mogli nekako to da izmenite.
Goran.
kritika.64nenad,
-> #63, goxi> Imam jednu veliku kritiku!A to je Sledece.Kada se iz promt-a kuca show,pa
> weather on prikazuje vreme neznam 7-8 dana ranije.A sta mene interesuje
> kakvo je bilo vreme pre nedelju dana mene interesuje kakvo je vreme
> danas!Ako bih mogli nekako to da izmenite.
Može, naravno. Tokom Novogodišnjih i Božićnih praznika nisu
unošeni izveštaji o vremenu i vremenska prognoza, ljudi su bili
na odmoru. :)
kritika.66robot,
Napisan pre neki dan da je fajl yubbs.txt neaktuelan.
Ajde malopre da vidim da li se uprava, ili ne znam ve} ko je zadu`en
za to potrudila da ispravi ovaj fajl me|utim i dalje su na spisku
bbs-ovi koji vi{e ne radi.
Da li su ljudi koji su nekad svoju liniju istupili drugima, i
jednostavno iz ko zna kojih razloga ne mogu da rade krivi zbog ne~ije
aljkavosti da ih neko zove telefonom u 2 sata ujutru.
A svaki novi ~lan ovog BBS-a, pa i stari koji nije bio neko vreme na
mre`i skinuti ovaj fajl da vidi {ta ima novo.
Posle toga ajde uzeh da pogledam fajl noviclan.txt.
U njemu stoji da je pretplata za jedan mesec 10,00 dinara, a ja u
decembru platih 20,00 dinara.
Komentar je suvi{an.
Po mom mi{ljenju neke stvari je bolje da ne postoje na sistemu nego
da postoje traljavo obavljene.
Pozdrav, Robot - ^ujemo se za par meseci kada se nadam da }e biti
ne{to ura|eno na bolje.
kritika.67dr.grba,
-> #59, mmtosic>> U životu imaš jako malo prilika kad možeš da biraš. Tada, kad možeš
>> da biraš, i kad izabereš pogrešno, ljuti se na sebe. A kad ne možeš
>> da biraš, nemoj da se ljutiš ni na koga.
Jel' ti to hoćeš da kažeš da se ja ljutim? (((:
>> da se izjasnim - ja se jako trudim da se naučim na svojim greškama
Samo je pitanje koji aršin određuje šta je greška a šta ne. I da li je
taj aršin isti za sebe i za druge, zar ne?
Zbogom, Tošiću. Bilo mi je drago što sam stekao iskustvo u raspravi sa
tobom. Zasviraj i za pojas zadeni, kažu u mom selu.
kritika.68dizel,
-> #66, robot** Komentar je suvi{an.
Upravo tako... :(
** Po mom mi{ljenju neke stvari je bolje da ne postoje na sistemu
** nego da postoje traljavo obavljene.
Pored mase onih nepostojećih, i ove koje postoje nisu dobro obavljene...
Šta bi tek bilo kad bi NET imao mnoho više mogućnosti, a samim tim i
mnogo više problema, ne smem ni da mislim.
** Pozdrav, Robot - ^ujemo se za par meseci kada se nadam da }e
** biti ne{to ura|eno na bolje.
Ukoliko stanje u upravi ostane ovako, neće se ništa promeniti...
Naravno, reč uprava podrazumeva samo jednog čoveka! Svi znate
o kome je reč. :(((
kritika.69lexus,
-> #67, dr.grba=> Samo je pitanje koji aršin određuje šta je greška a šta ne. I da li
=> je taj aršin isti za sebe i za druge, zar ne?
Tako mnogo istine u tako malo reči...
Nadam se da ova istina nije upućena samo mmtosicu, već i nekim
ljudima koji su na malo višim sezamovskim stepenicima, a nadam se
i da onaj koji je ovu istinu izgovorio, nema razloga da je
primeni na sebe...
Nadam se da se ne nadam džabe...
=> Zbogom, Tošiću. Bilo mi je drago što sam stekao iskustvo u raspravi
=> sa tobom. Zasviraj i za pojas zadeni, kažu u mom selu.
Nedorečeno neko selo...
U mom selu kažu: Zasviraj, zapevaj, pa za pojas zadeni.
Nadam se da se nemaran odnos prema onome što se kaže u vašem selu,
nije preneo i na gore citiranu istinu...
kritika.70supers,
-> #66, robot>> Po mom mi{ljenju neke stvari je bolje da ne postoje na sistemu nego
>> da postoje traljavo obavljene.
Čovek je u pravu. Pogrešne informacije, u ovom slučaju čak i štetne
(nevažeće cene pretplate ili telefoni bivših BBS-ova)
treba da budu uklonjene sa sistema ako nema ko da ih ažurira.
kritika.71evlad,
-> #60, fortuna=- Ja sam dobrovoljac za uveseljavanje sredovecnih korisnica
=- sezamnet-a:)))
Ma ti si CAR ...
kritika.72evlad,
-> #66, robot=- Komentar je suvi{an.
sre}a pa nisam ja ovo napisao ... ;)
=
+
+++ please Mr, robot, set code
kritika.73evlad,
-> #68, dizel=- Pored mase onih nepostojećih, i ove koje postoje nisu dobro
=- obavljene... Šta bi tek bilo kad bi NET imao mnoho više mogućnosti, a
=- samim tim i mnogo više problema, ne smem ni da mislim.
ovde nije potrebno misliti, ako misliš, misli kao ...
kritika.74space.ace,
-> #66, robot>> U njemu stoji da je pretplata za jedan mesec 10,00 dinara, a ja u
>> decembru platih 20,00 dinara.
E, robote, robote, neko te izradio ;>>? Tuži ih...
kritika.75evlad,
reply: forum.srbija.1362 (shimano)
=- Čak i osnovna građanska kultura nalaže da i ako imaš neke primedbe na
=- kvalitet ili bilo šta drugo to i saopštiš prodavcu ili davaocu usluge
=- ali tako da te druge mušterije ne čuju. Ovde je bilo nešto sasvim drugo
=- i za takvo ponašanje ja ne mogu da nađem opravdanja.
po toj logici treba ukinuti konferenciju sezamnet, jer postoji mail.
kritika.76evlad,
reply forum.srbija (junior)
=- PPS. Dalja diskusija o Toši nema smisla. Svima je jasno (pa i onima
=- koji ga brane) da je ovo sistem od 1000-1500 korisnika i da ga
=- svojim buntovničkim stavom sigurno neće vratiti. Lično, mislim
=- da to nije ni zaslužio, ali ako želi šansu, čovek uvek može da
=- napiše izvinjenje adminstratoru sistema, dok su njegovi 'branioci'
=- mogli lepo i mirno da objave da potpisuju peticiju za vraćanje
=- mmtosica na sistem, pa bi ta peticija, sa svim imenima (52 akademika
=- protiv Slobe :) imala mnogo veću težinu nego sva ova rasprava.
Nije diskusija o G. Tošiću, već kako je "izbačen" sa sistema.
I da želi šansu, zar u nenadovom "obrazloženju" ne stoji da dokle
god je on na sistemu ovde nema mesta za G. Tošića (mrzi me da tražim
poruku, da ti izcitiram original, smiaso nadam se nisam promenuo).
po toj logici ( i da ga vrate ) sysop bi sam sebi skočio u usta,
te zbogom autritet, ( i ovako ga gradi brisanjem poruka :(( )
kritika.77evlad,
reply forum.srbija (junior)
=- PS. Čemu persiranje?
ako ništa drugo, bar zbog godina. Koliko sam obavešten G.Tošić
( za prijatelje Toša ;) ) nije pubertetlija, već čovek u godinama ( > 50 )
kritika.78canny,
Bilo je 20:52 časova kada sam otkucao show weather. Vidide šta
sam dobio:
Vreme Temp. Pritisak Vlažnost Brzina vetra
---------- ----- -------- -------- ------------
24.12. 09h 1°C 988mB 91% SZ 4,5 m/s
25.12. 09h -1°C 991mB 89% I 5,0 m/s
26.12. 09h -6°C 1002mB 78% SZ 7,5 m/s
27.12. 09h -10°C 1016mB 88% JZ 1,0 m/s
10.01. 09h 2°C 995mB 89% JI 5,5 m/s
^^ ^^
RADI LI OVDE NEKO NEŠTO?!
kritika.79cnenad,
-> #76, evlad-> te zbogom autritet, ( i ovako ga gradi brisanjem poruka :(( )
Misliš razgrađuje ono što se dalje ne može razgrađivati ?
kritika.80acag,
Dana Gospodnjeg 14.1.97. počeše na vezi da mi izlaze poruke...
> SYSMSG: acag postaje član grupe we_hate_nenad.
> SYSMSG: ivan.hoe postaje član grupe we_hate_nenad.
> SYSMSG: milan.t postaje član grupe we_hate_nenad.
> 21m Conf:FORUM.17» ..w
> mercedes 14:48 Sezam the dark vision
> milan.t 14:51 Transfer
> clown 14:48 Transfer
> vogue 14:42 Sezam I LOVE MADONNA!!!
> psklop 14:44 Sezam
> petarg 14:44 Transfer
> acag 14:44 Sezam
> maki 14:39 Sezam
> SYSMSG: vogue postaje član grupe we_hate_nenad.
... onda brže bolje pogledam grupe i imam šta da vidim ...
> we_hate_nenad ˙mercedes, nenad, dzakic, calex, mikis, dr.grba, maki
> clown, acag, ivan.hoe, milan.t, vogue +0
... i tu shvatim kako i ja izgleda mrzim nenada jer sam se našao u adekvatnoj
grupi. Ipak ne budem lenj pa pozovem osnivača... kuc, kuc...
> 16m Group» page mercedes
> Page mode, word wrap on. Izlaz sa Ctrl-Z.
> Poruka: zezanje neko?
> mercedes: Vala
> mercedes: Zezanje nije.
> mercedes: Ovo je najozbiljnija grupa.
> Poruka: pa sta mu to dodje?
> mercedes: Pretenduje da bude grupa godinec
> Poruka: a ti sam biras clanove?
> mercedes: Da
> mercedes: Ako hoces da je napustis...
> mercedes: Mozes
> Poruka: pa šta će da piše unutra?
> mercedes: Sve lose o Nenadu...
> mercedes: I on je clan.
> Poruka: a što?
> mercedes: Bez veze
> mercedes: Trazio sam mu da je prosiri
> mercedes: ...,da bih uclanio jos neke moderatore.
> Poruka: to mu dođe kao provokacija?
> mercedes: aha
> mercedes: cya
> Poruka: a šta ima za cilj, osim da bude grupa godine?
> mercedes više ne prima PAGE poruke!
Dakle pošto sam bio na vezi, malo sam porazgovarao sa osnivačem koji sam po
svom izboru ubacuje članove.. LM pošto mi ništa nije jasno, a nije mi običaj
da učestvujem u provokacijama, molio bih mercedesa da me izopšti iz ovoga
(mada je čast biti uz dr.grbu :) ali da ne mešamo lične simpatije sa osnovnom
idejom osnivača grupe
E, a sada kako sam rešio da presavijem tabak i da napišem nešto (iako sam se
trudio da sve vreme budem izvan Demokratske pljuvačine o Demokratiji) da to i
uradim.
**********************************************************************
Gospodo draga,
Svakim vašim pomenom nedemokratrskih-demokratskih postupaka na Sezamu,
odbranama i napadima, vi bacate gov*a i u moj bunar.
To što neko misli da za 20 din/mesečno može da kupi pravo da priča priče iz
svog kraja, da deli lekcije i da daje/traži demokratiju je POGREŠNO. U ovom
slučaju resign/ignore nije adekvatna stvar jer pretplatu nisam platio da bih
delio res/ignor-ove.
Za svaku primedbu, predlog, neslaganje je dovoljna JEDNA poruka. Svako
prežvakavanje, podrška i uzimanje u odbranu je nepotrebno. Jedno BRAVO za
moderatora(e) oglasa (btw, ko je to?)! Jedino se tamo trude da održe neka
pravila igre a da se ne priča o demokratiji :)
Zbog sličnih stvari (enormnih pad-ova, provokacija, žbirova, etiketiranja,
pljuvanja etc.) sam već jednom davno napustio Sez (user acika), a desiće se
opet kad otkrijem da se odnos šum/kvalitet promenio na gore. Siguran sam da
odsustvo moje malonkosti neće primetiti veliki broj korisnika, a neću ni ja
njihovo.
To što me je neki user bez pitanja stavio tamo gde ja neću da budem, je
sporedna stvar (verovatno se ne bih ljutio da u grupi razmenjujemo neke
sličice :) ali obrazloženje tog postupka mi je otvorilo oči da vidim sve one
koji nisu plaćeni da vreme provode na Sezamu a to rade u enormnim količinama i
to učestvujući u idiotskim raspravama, napadajući i omalovažavajući sve one sa
drugačijim mišljenjem, a pritom ističući svoj lokal-patriotizam; a sve to
naravno, sa dva aršina. E, pa demokratija tu počinje.
Da ne pominjem način obraćanja koji je utemeljen na osnovu broja godina,
stepena obrazovanja i nacionalne pripadnosti (do kojih se uglavnom dolazi
preko temeljnih čitanja starih poruka, res-a i zvučnosti prezimena).
I da rezimiram: jedino što nije moguće izabrati to su otac, majka i druga
predačka kolena: deda, pradeda, čukundeda, navrndeda, parćipan, askurđel,
kurđel, kurlebalo, sukurdov, ožmikur i kurajber; sve ostalo može, fala Bogu.
Net-ova ima dosta, pa ko gde voli...
Hvala na pažnji.
kritika.81guta,
-> #77, evlad
#> ako ništa drugo, bar zbog godina. Koliko sam obavešten G.Tošić
#> ( za prijatelje Toša ;) ) nije pubertetlija, već čovek u
#> godinama ( > 50 )
Nevezano za diskusiju, na Sezamu je poodavno ustaljena praksa da se,
bez obzira na godine, komunikacija vrši bez persiranja.
kritika.82dr.grba,
-> #80, acag>> da učestvujem u provokacijama, molio bih mercedesa da me izopšti iz ovoga
>> (mada je čast biti uz dr.grbu :) ali da ne mešamo lične simpatije sa
U ovoj grupi nećeš biti uz mene, jer mene neće biti ni u kakvoj grupi
slične namene. Svoju sujetu hranim na drugim mestima, a ne na Sezamu.
Odavno se pokazalo da se ljudi koji rade ovakve stvari ne bave
drugima, kao što navodno čine, već sobom (mada bi takvi i trebalo malo
da se pozabave sobom).
kritika.83dr.grba,
-> #81, guta>> Nevezano za diskusiju, na Sezamu je poodavno ustaljena praksa da se,
>> bez obzira na godine, komunikacija vrši bez persiranja.
Da nadovežem: to nije izraz nepoštovanja, već posledica činjenice da
obraćanje na "ti" garantuje bržu komunikaciju sa ljudima, pogotovo uživo.
kritika.84schef,
-> #80, acag][ Zbog sličnih stvari (enormnih pad-ova, provokacija, žbirova,
][ etiketiranja, pljuvanja etc.) sam već jednom davno napustio
][ Sez (user acika), a desiće se opet kad otkrijem da se odnos
][ šum/kvalitet promenio na gore. Siguran sam da
Pa kada do sada nisi otišao, onda stvarno više nema potrebe. :)
kritika.85acag,
-> #84, schef> Pa kada do sada nisi otišao, onda stvarno više nema potrebe. :)
Da budem precizniji.
Sez je ok. Malo je veća gužva na žicama, ali je ok. Baš sutra-preksutra treba
da produžim pretplatu.
I moderatori su ok. Nekad i pogreše ali ...
Ipak je ovo profi-sistem na kome sam po svom izboru. Platiš-klatiš. Nisam ni
osnivač, ni deoničar, nit' mi ga je deda ostavio, nit' mi je iz oka ispao.
Onaj ko može da mi briše poruke, znači ima veća prava od mene. I treba. Kad mi
se to ne bude svidelo - neću da platim. Dok ima izbora pare/usluga - nema
priče o demokratiji!
Problem je sa ljudima koji postaju agresivni i bezobzirni, cinični su, traže
"pravdu" na pogrešnom mestu... Sa nekima je problem manji jer se daju lako
ignorisati (bez ignore), čak te i nasmeju ponekad kao onaj
'neću_da_mu_kažem_ime_zna_on_ko_je'. Oni drugi su opasniji. Taman pomisliš,
nešto korisno da pročitaš, kad ono pitanje u stilu "jel' si ti zaboravio ko ti
je otac-majka-deda, i gde si bio kad_je_bilo_ono, pa_zato_sedi_i_nauči..." a
onda ti se obrati: "Gospodine ime_prezime". I tako u pet-šest poruka svaki
dan. Ako se takvi namnože (a izgleda da je posle 'njega' ostala neka semenka
iz koje klijaju 'klonovi', odo' ja odavde. Neću pokušati da im pišem replike,
kritike, da diskutujem sa njima o PMS-u moje babe.
Verovatno je i ovo šum, ali ga treba shvatiti kao kritiku:
User-i i moderatori: NE DAJTE SE PROVOCIRATI! Bolje radi para-softverski
ignore nego onaj softverski.
I predlog: da se napravi tema 'nemaš_ti_pojma_demokrato/fašisto/komunisto/uredn
iče_RTS-a' i da se sve rasprave sličnog jeste/nije tipa usmere tamo a ne u
'*/razno' :)
Ja toliko, hvala na pažnji
PS. Iako je tema možda promašena, molim da mi se poruka ne briše. Neće ih biti
više :)
kritika.86msp.,
-> #80, acag
a> I da rezimiram: jedino što nije moguće izabrati to su otac, majka i druga
a> predačka kolena: deda, pradeda, čukundeda, navrndeda, parćipan, askurđel,
a> kurđel, kurlebalo, sukurdov, ožmikur i kurajber;
Do čukundede pratim, potom prepoznajem askurdjela a, čini mi
se, da su neki izrazi, svakako namerno, umetnuti. Bio bih
zahvalan za pisamce u sandučić i bliža odredjenja po kolenima.
Kao da je predaleko askurdjel od čukundede. Ožmikur i kurajber
su, rekao bih, iz druge priče. Možda još ko.
Čekam pisamce.
msp.
kritika.87msp.,
-> #81, guta
g> Nevezano za diskusiju, na Sezamu je poodavno ustaljena praksa da se,
g> bez obzira na godine, komunikacija vrši bez persiranja.
Možda šumim jer poruka nije upućena meni ali neka se čuje:
Nisam tada bio član a persirao sam i pre no što je sazidana
garaža u kojoj je sklopljena jabuka. Uzgred, višak reči
zamagljuje (s)misao (komunikacija vrši, svečani ručak
^^^^
obaviće se, pozivamo vas da prisustvujete svadbenom ručku,
^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^
pozivate se...)
^^^^^^^^^^^
Naučen sam da persiram a praksa me ne zanima. Godine (onih
kojima persiram) takodje. Familijarizovanje nije uslov za
članstvo. Ne tražim da mi iko persira. Ako smo se razumeli.
kritika.88acag,
-> #86, msp.> Kao da je predaleko askurdjel od čukundede. Ožmikur i kurajber
> su, rekao bih, iz druge priče. Možda još ko.
Iz iste priče, tvrdio bih, dapače sa iste strane. Izvor:
Joviša M. Slavković,
Stanovništvo Dragačeva od polovine XV do kraja XX veka
1996. Guča; strana 534: Nazivi predačkih kolena u srpskom narodu
kritika.89dr.grba,
-> #86, msp.>> Do čukundede pratim, potom prepoznajem askurdjela a, čini mi
>> se, da su neki izrazi, svakako namerno, umetnuti. Bio bih
>> zahvalan za pisamce u sandučić i bliža odredjenja po kolenima.
Ovaj spisak prepoznajem, video sam ga u jednoj knjizi Slobodana
Selenića (mislim da je "Timor mortis", al' sad nije bitno). Tek,
uveren sam u ispravnost navoda.
kritika.90banga,
-> #76, evlad> Nije diskusija o G. Tošiću, već kako je "izbačen" sa sistema.
> poruku, da ti izcitiram original, smiaso nadam se nisam
Slažem se sa smiasom, ali _ne_ odobravam odluku "uprave"
BTW čaršave G. Tošića sam uglavnom preskakao jer su bili dosadni.
Ali to nije razlog...
kritika.91banga,
-> #77, evlad> ako ništa drugo, bar zbog godina. Koliko sam obavešten G.Tošić
> ( za prijatelje Toša ;) ) nije pubertetlija, već čovek u
> godinama ( > 50 )
OK ja sam Crnac iz Ulcinja, 86 godina, đe je problem ?
Da li će neko da mi kaže Vi zbog godina ili zato što sam Crnac (pogrešno
Brana)
kritika.92banga,
-> #87, msp.> kojima persiram) takodje. Familijarizovanje nije uslov za
> članstvo. Ne tražim da mi iko persira. Ako smo se razumeli.
Imao sam Lalu (starijeg, već pokojni) šefa, koji mi je persirao sa
QUOTE
Jeb'o Vas patak
UNQUOTE
Sa njim sam bio više familijaran nego sa mnogima koji su me titosali
kritika.93banga,
-> #84, schef> ][ etiketiranja, pljuvanja etc.) sam već jednom davno napustio
> ][ Sez (user acika), a desiće se opet kad otkrijem da se odnos
Nemo' da mi brukaš ime !
kritika.95mango,
-> #81, guta>#> ako nista drugo, bar zbog godina. Koliko sam obavesten G.Tosic
>#> ( za prijatelje Tosa ;) ) nije pubertetlija, vec covek u
>#> godinama ( > 50 )
>
> Nevezano za diskusiju, na Sezamu je poodavno ustaljena praksa da se,
> bez obzira na godine, komunikacija vrsi bez persiranja.
I uopste vazi to pravilo kad se radi o ljudima koji se bave kompjuterima.
kritika.96mango,
-> #80, acag>> we_hate_nenad ˙mercedes, nenad, dzakic, calex, mikis, dr.grba, maki
He, he, he, pa ovo je kontradikcija:) Kad nenad ovo vidi:)))
kritika.97cnenad,
-> #80, acag-> To što neko misli da za 20 din/mesečno može da kupi pravo da priča priče
-> iz svog kraja, da deli lekcije i da daje/traži demokratiju je POGREŠNO. U
-> ovom slučaju resign/ignore nije adekvatna stvar jer pretplatu nisam platio
-> da bih delio res/ignor-ove.
Nije plaćeno PRAVO već MOGUĆNOST. Isto tako si i ti platio tu MOGUĆNOST.
Pošto imaš dakle mogućnost, ako ti se nešto ne sviđa jOPET imaš MOGUĆNOST
da to ne pratiš i da ne čitaš, bilo davanjem resign-a na temu, celu konf.
ili da ne pratiš poruke određenog korisnika...
-> Bogu. Net-ova ima dosta, pa ko gde voli...
...odnosno ceo NET. Tvoj izbor.
-> Hvala na pažnji.
Nema na čemu.
kritika.98msp.,
-> #88, acag
a> > Kao da je predaleko askurdjel od čukundede. Ožmikur i kurajber
a> > su, rekao bih, iz druge priče. Možda još ko.
a>
a> Iz iste priče, tvrdio bih, dapače sa iste strane. Izvor:
a> Joviša M. Slavković,
a> Stanovništvo Dragačeva od polovine XV do kraja XX veka
a> 1996. Guča; strana 534: Nazivi predačkih kolena u srpskom narodu
Molim još jedan podatak: gde se knjiga može nabaviti?
kritika.100skorpion,
-> #88, acag>> Kao da je predaleko askurdjel od cukundede. Ozmikur i kurajber
>> su, rekao bih, iz druge price. Mozda jos ko.
>
> Iz iste price, tvrdio bih, dapace sa iste strane. Izvor:
> Jovisa M. Slavkovic,
> Stanovnistvo Dragaceva od polovine XV do kraja XX veka
> 1996. Guca; strana 534: Nazivi predackih kolena u srpskom narodu
Posto i mene ovo interesuje, dodao bih da je Politikin zabavnik
pre vise godina pisao nesto na ovu temu i tamo se kao dvanaesto
koleno spominjao Beli Orao. E, ako neko nesto zna o ovome, jer
sam taj isecak izgubio, mogao bi nesto da napise, ili mail, ili
u neku odgovarajucu konferenciju.
kritika.101lexus,
-> #94, shimano=> Što se mene tiče potpuno mi je svejedno da li postoji ili ne. To je
=> samo dobra volja uprave da takva konf postoji. Na kraju krajeva još
=> uvek
Ako postoji treba je koristiti, ako se tebi ne dopada što to postoji
ili što je neko koristi, daj resign, ignore ili bilo šta drugo...
Ne ograničavaj drugima slobodu iz nekih tvojih principa.
kritika.102acag,
-> #97, cnenad> -> To što neko misli da za 20 din/mesečno može da kupi pravo da priča priče
> Nije plaćeno PRAVO već MOGUĆNOST. Isto tako si i ti platio tu MOGUĆNOST.
Dakle, ako sam bio nečitak, da ponovim; rekao sam:
"To što neko MISLI da za 20 din/mesečno MOŽE da kupi pravo...."
^^^^^
Ne ulazim u to šta on MISLI... :)
> Nije plaćeno PRAVO već MOGUĆNOST. Isto tako si i ti platio tu MOGUĆNOST.
A ako sam i ja platio MOGUĆNOST da radim pomenute stvari, koje će mi biti
tolerisane, onda bi morao da se uvede
ignore [reply] user <konferencija, tema>;[<konferencija, tema>] / [kafa <šećer
ON/OFF>]
i
igrep user <konferencija, tema>
da mogu da popijem KAFU dok pratim xyz usera u konfama u kojima on daje
korisne savete i primedbe a ne ŠUMI :), za razliku od onih konf. na koje sam
mu dao "ignore" jer se ne slažem sa njegovim stavovima, mišljenjima i ne želim
čak ni da čitam reply na to. (Kao i njegove nevezane provokativne reply-eve na
sasvim ok poruke.)
Npr: xyz fenomenalno poznaje neku oblast koju pratim, ali pošto u drugoj konf.
nekog (sve) ubeđuje da je Egziperijev "Mali princ" ISKLJUČIVO knjiga za decu
(i slično traje više meseci), na to ne mogu ni reply da pročitam.
So, pošto ne mere tako nešto, bilo bi lepo da se xyz uzdrži od svoje
MOGUĆNOSTI da kinji ine; ili da ja imam MOGUĆNOST da ne kinji mene :)
Tolerancija, (greška, približna vrednost) je pojam koji se pominje u većini
egzaktnih nauka i bilo bi dobro da je ima i u cyber-space-u, ako već ne u
prenosu i zapisu podataka, protoku kroz magistralu, ono u ophođenju medju
ljudima. Onda bi i gušenja bilo manje...
> Nema na čemu.
I drugi put. U svako doba :))
kritika.103acag,
-> #98, msp.> Molim još jedan podatak: gde se knjiga može nabaviti?
Da ne šumimo, prebacujemo ovo u civ.književnost
kritika.104mango,
-> #100, skorpion> Posto i mene ovo interesuje, dodao bih da je Politikin zabavnik
> pre vise godina pisao nesto na ovu temu i tamo se kao dvanaesto
Ih, Politikin zabavnik:) Gde je taj clanak objavljen? U (ne)verovali
ili ne ili u Jeste li culi....? Ne veruj im, mnogo vole da sami
smisljaju pricice.
kritika.105cnenad,
-> #102, acag-> "To što neko MISLI da za 20 din/mesečno MOŽE da kupi pravo...."
-> ^^^^^
-> Ne ulazim u to šta on MISLI... :)
Ipak ulaziš.
kritika.106space.ace,
-> #100, skorpion>> pre vise godina pisao nesto na ovu temu i tamo se kao dvanaesto
>> koleno spominjao Beli Orao. E, ako neko nesto zna o ovome, jer
Čudno, ja sam naučen da je 12. koleno Bela Pčela :).