problemi.1nenad,
Ukoliko imate problema prilikom korišćenja Sezama ili nekog
njegovog dela, ako se komanda ne izvršava onako kako bi trebalo,
kako piše u help-u ili kako se do juče izvršavala - molimo vas da
to prijavite ovde.
problemi.2dizel,
** načina da pukne : 1) Zove te neko telefonom (moj slučaj), i iz
** prvog pokušaja puca veza. 2) Ukoliko imaš dvojnika, on podigne
** slušalicu i čuje se krčanje.
U subotu ujutro u 6:54 ? :)))
Čisto sumnjam.
problemi.3calex,
Ţ reply SEZAMNET\problemi.2413 /r /s
> Ne, ono se podrazumeva kada je cilj kopiranja fajl. Ako je
> odredište uređaj (LPT1, COM2, PRN.. i sl.) onda se ne podrazumeva
> i kopiranje se završava nakon prvog ^Z. Zbog toga je neophodno
Ne, mislim da se ono ne podrazumeva i da i za fajlove važi ovo
što pominješ, ako kopiraš bez sviča, kopira do prvog EOF.
problemi.4obren,
Odgovor na SEZAMNET:3.2428
> Ako neko kritikuje, ili samo posumnja na tvoj rad
Prvo, ono tvoje "otvoreno pismo" je prilično smešna optužba da te
neko izbacuje sa veze. Drugo, po stilu gorne rečenice vidim i ko te
je ispalio pričama o "zlom sysadmu" koji dežura na vezi i izbacuje
sa veze.
> odmah se angažuje grupa koja će da mu skrati jezik. Automatski se
> počnu pisati telegrami podrške ;) nepogrešivom.
...i koji flagrantno zlostavlja pravednu "koaliciju Zajedno" prema
paraleli koju je mmtošić naveo, a koju naravno čine naj-face Sezama:
lexus, budim i mmtošić (vidim sad si i ti, da nisi Koštunica?)
Takođe, zli sysadm uvek organizuje neke kontramitinge samo da bi
odbranio vlast na Sistemu, a oni koji vide o čemu se ovde radi su
šlihteri koji pišu telegrame podrške?
> Ja u životu nikad nisam trpeo du** lisce i grebatore pa sam zato loše
> prolazio i to me skupo stajalo. Ali vredeloje jer mogu svakome da
> skrešem šta imam pa on nek me mrzi i nek misli o meni šta god mu volja.
To što ti voliš da "skrešeš" ono šta imaš, ne znači i da si tada
u pravu. Previše si impulsivan i nemaš takta, a u ovom slučaju čini
se i da nemaš dovoljno iskustva sa modemskim komunikacijama.
Hajde, Šta si očekivao da ti se odgovori kada tresneš nekome u page
pitanje zašto, čak ne ni da li, ti prekida vezu (ti već znaš da
ti prekida, još samo da ti odgovori zašto)? Možda izvinjenje?
problemi.5cnenad,
/reply na SEZAMNET, 3.2396/
-> Veza može da ti bude savršenstvo ali opet postoji nekoliko načina da pukne
Ne nekoliko, uvek ih ima više od 10 :(
-> : 1) Zove te neko telefonom (moj slučaj), i iz prvog pokušaja puca veza.
Isključi "čekanje poziva" ako to tvoja centrala podržava.
-> 2) Ukoliko imaš dvojnika, on podigne slušalicu i čuje se krčanje.
-> Momentalno prekidanje veze kod većine 'narodskih modema';
Ovo je sporadičan slučaj i nije opšte pravilo.
-> Kristalno čistu vezu nemože da ostvari s obzirom da ne zove iz Beograda.
Može.
problemi.6cnenad,
/reply na SEZAMNET, 3.2403/
-> Kao što sam rekao, može da ima 'digitalnu' liniju ali kad se čuje
-> krčanje u slušalici spasa nema. Iz toga proizilazi činjenica da merilo
Na ISDN odnosno "digitalnim" linijama nema krčanja u slušalici.
problemi.7cnenad,
/reply na SEZAMNET, 3.2410, calex/
-> Pročitaj poruku koju si komentarisao pa pročitaj i svoj komentar.
Da, tek na tvoju napomenu videh da na kraju piše, "mail".
-> koje je ranije ostavio i u kojima kaže da on već ima pomenuti program
Takve poruke su tek posle ovih stigle. Početne su delovale kao "potražnica"
:)
problemi.8gotivac,
Koji UUCP treba staviti za internet mail, ako se koristi QWK format paketa
na SezamNet-u?
Xvala...
problemi.9mmtosic,
-> #3, calex> > Ne, ono se podrazumeva kada je cilj kopiranja fajl. Ako je
> > odredište uređaj (LPT1, COM2, PRN.. i sl.) onda se ne podrazumeva
> > i kopiranje se završava nakon prvog ^Z. Zbog toga je neophodno
>
> Ne, mislim da se ono ne podrazumeva i da i za fajlove važi ovo
> što pominješ, ako kopiraš bez sviča, kopira do prvog EOF.
Ako može da pomogne :) evo šta piše u (Win95 DOS) help-u za naredbu
copy.
__________________________________________________________________
Syntax
COPY [/Y|/-Y] [/A|/B] source [/A|/B] [+ source [/A|/B] [+
...]][destination [/A|/B]] [/V]
Parameters
.....
Switches
.....
/A
Indicates an ASCII text file. When the /A switch precedes the list of
filenames on the command line, it applies to all files whose names
follow the /A switch, until COPY encounters a /B switch, in which case
the /B switch applies to the file whose name precedes the /B switch.
When the /A switch follows a filename, it applies to the file whose name
precedes the /A switch and to all files whose names follow the /A
switch, until COPY encounters a /B switch, in which case the /B switch
applies to the file whose name precedes the /B switch.
An ASCII text file can use an end-of-file character (CTRL+Z) to indicate
the end of the file. When combining files, COPY treats files as ASCII
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
text files by default.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
/B
Indicates a binary file. When the /B switch precedes the list of
filenames on the command line, it applies to all files whose names
follow the /B switch, until COPY encounters an /A switch, in which case
the /A switch applies to the file whose name precedes the /A switch.
When the /B switch follows a filename, it applies to the file whose name
precedes the /B switch and to all files whose names follow the /B
switch, until COPY encounters an /A switch, in which case the /A switch
applies to the file whose name precedes the /A switch.
The /B switch specifies that the command interpreter is to read the
number of bytes specified by the file size in the directory. The /B
switch is the default value for COPY unless COPY is combining files.
__________________________________________________________________
E sad, ako sam ja ovo dobro `pročitao' :) proizilazi da pri obnavljanju
celine binarnog fajla `iseckanog na parčiće' neizostavno treba staviti
i prekidač _/b_.
problemi.10vstan,
/reply 3.2428. zlatibor/
> a meni ističe pretplata za dvadesetak dana pa odoh negde
> gde me niko neće praviti budalom za moje pare.
A u međuvremenu pokušaj ovde da se naučiš kulturi pisanja
i ponašanja. Trebaće ti.
problemi.11nenad,
-> #8, gotivac> Koji UUCP treba staviti za internet mail, ako
> se koristi QWK format paketa na SezamNet-u?
Moram priznati da nisam baš razumeo pitanje, kakve veze imaju QWK
i UUCP? SezamNet sam obezbeđuje interfejs prema internet razmeni
pošte i uklapa je u svoj standardni mail režim. Na taj način su
što se internet-a tiče transpratentno podržani i svi off-line
čitači koje sistem podržava.
Za slanje - sve što treba da uradiš jeste, na primer, da otkucaš
'mail send bgates@microsoft.com'. Za prijem, jednostavno: mail read.
Što se QWK-a tiče, njega, kao i druge načine za off-line rad
možeš da koristiš za pristup sezamovim konferencijama, privatnim
porukama i porukama u korisničkim grupama - uključujući i
internet mail koji se tu već nalazi.
Ako se nismo najbolje razumeli molim te pojasni pitanje.
problemi.12lexus,
-> #4, obren=> ...i koji flagrantno zlostavlja pravednu "koaliciju Zajedno" prema
=> paraleli koju je mmtošić naveo, a koju naravno čine naj-face
=> Sezama: lexus, budim i mmtošić (vidim sad si i ti, da nisi
=> Koštunica?)
Mmtosic ne spada u naj-face Sezama ;)
A ni ja nisam pripadnik Koalicije Zajedno, nego Studentski Protest,
budući da ja ne tvrdim kako nenad izbacuje zlatibora sa veze, već
osudjujem neprofesionalnost našega sysasdma.
=> Takođe, zli sysadm uvek organizuje neke kontramitinge samo da bi
=> odbranio vlast na Sistemu, a oni koji vide o čemu se ovde radi su
=> šlihteri koji pišu telegrame podrške?
Dragi moj... Žalosno je to što ti vidiš...
Sećam se, kao da je juče bilo, a dva meseca su prošla čuvenog
^C-a i raznih sličnih problema, kada je npr. mmisic iznosio
stavove tipa: "Čudno je da se to samo vama dešava" i slične balege,
koje su značile "Šta se*ete vi iskusni kritičari, kada taj problem
ne postoji"
A problem je bio u preopterećenju mreže u Računarima i razrešio
se tek kada je nenad fizički razdvojio mrežu Računara od mreže
SezamNET-a.
Takodje ti preporučujem da pročitaš poruku broj 3.2386 iz konf.
Sezamnet.1 (ako je moguće) i da mi izneseš utiske o njoj u mail.
(kako ne bismo šumeli po konferencijama)
=> Hajde, Šta si očekivao da ti se odgovori kada tresneš nekome u page
=> pitanje zašto, čak ne ni da li, ti prekida vezu (ti već znaš da
=> ti prekida, još samo da ti odgovori zašto)? Možda izvinjenje?
Citiram pismo koje se dobija zajedno sa uplatnicom za produženje
pretplate:
"Korišćenje sistema je prilagodjeno domaćem korisniku, dostupna je
ON-LINE dokumentacija na našem jeziku i STALNA DIREKTNA PODRŠKA OD
STRANE ADMINISTRATORA SISTEMA I MODERATORA KONFERENCIJA"
Pod podrškom, naravno, ne smatram podršku u delima, već odgovore na
pitanja. Zlatibor je zaista preterao, ali to nije razlog da mu sysadm
odgovori na način na koji mu je odgovorio.
BTW, preporučujem i vladu da pročita citat i da se priseti nekih njegovih
izjava o načinu na koji moderiše konferencije.
problemi.13mmtosic,
-> #4, obren (zlatibor)
> > Ako neko kritikuje, ili samo posumnja na tvoj rad
>
> Prvo, ono tvoje "otvoreno pismo" je prilično smešna optužba da te
> neko izbacuje sa veze. Drugo, po stilu gorne rečenice vidim i ko te
> je ispalio pričama o "zlom sysadmu" koji dežura na vezi i izbacuje
> sa veze.
Pa nije on računao na to da će ga veliki i opšte priznati poznavalac
stilova drugih korisnika `pročitati', inače mu, ni na kraj pameti ne
bi palo da reaguje. Čak ni u ovoj prilici, kad mu se desilo da mu
`neko ili nešto', `iz čista mira' prekine vezu. I to 4 puta
uzastopce. Nezavisno od sitacije u kojoj sam saznao za tvoju narečenu
sposobnost, vidim da se radi o izuzetnom daru. Iz stila jedne
(nepotpune) rečenice korisnika koga je inače jedan tvoj istomišljenik
proglasio za najnepismenijeg korisnika SezamNet-a, ti si uspeo da
spoznaš ko ga je `ispalio', tj. ko stoji iza njegove poruke. Radi se,
očigledno, o izuzetnom daru i sposobnosti, koja je tehnički
ekvivalentna ostvarenom metodu da se iz kratkotrajnog šuma visokog
nivoa izvuče koristan signal koji je uronjen u njega. Ni čuvena
fazno-osetljiva detekcija (= PSD) malih signala ti nije ni do kolena.
Sa druge strane, očigledno je da tebi, sa opisanim darom za
prepoznavanje onog (onih?) koji stoji iza `stila' nečijeg zapisa,
izgleda sasvim logično to, da postoje pojedinci koji u svoje mreže
hvataju baš takve koji su skloni `umišljanju' da imaju problema sa
korišćenjem sistema, pa ih odmah `uzimaju pod svoje', pa ih huškaju,
pa ih konačno i `ispaljuju' na jadnog i nedužnog SysAdm-a. Boga mi,
teško je običnom da spozna šta je to neobičnom logično, a šta
nelogično. Pitanje `koordinatnog sistema' - reklo bi se. Možda. A
možda, i još po nečeg.
Za Gorana bi, očigledno, bilo vrlo uputno da svom komšiji Čačaninu,
još i Obrenoviću, odmah prizna da je zaveden i zloupotrebljen i da,
ustvari, nije ni imao problema sa izbacivanjem sa veze. To ga je,
more, zaje*av'o neki dvojnik. Ako misli da ga nema, to je još jedan
dokaz za to da ne zna čak ni to da ga ima. A pošto je nov u modemskim
komunikacijama, on, ustvari, i ne zna šta mu se to desilo. A pošto je
još i `nepismen', on, na kraju krajeva, ne zna tačno ni razliku
između toga što je napisao, i onoga što je mislio da je napisao. A da
ne zna razliku između onoga što je hteo da napiše (onda kad je pisao),
i toga što je napisao, to je očigledno. Suma sumarum - je*o lud
zbunjenog.
Zar može uopšte da posumnja da jedan poznati saradnik `Računara',
može da ne bude, ne samo neutralan i nepristrasan, nego i
nedobronameran? Jer, u tebe bi trebalo da ima poverenja bar k'o u
sud. A sud je, kao što je to znano, drugo ime za nepatvorenu istinu.
Pa neće valjda i dalje da veruje onome što je mislio da mu se desilo,
kad si mu ti lepo objasnio da je to `smešno', i da je on to, ustvari,
umislio da mu se desilo. A to je umislio zbog toga što ga je neko
`ispalio'. To sve što mu se desilo, ustvari mu se nije desilo nego mu
se pričinilo. A pričinilo mu se zbog `pogubnog' uticaja na njega
nekih `dobro znanih' pripovedača o ``zlom SysAdm-u'', koji je,
ustvari, jedna velika i nevina žrtva takvog njihovog (ups, našeg)
delovanja. Ako ti se opet pričinjava neka paralela, znaj da nisi
oman'o. Ona je, ovog puta, namerno proizvedena.
Čudo jedno kako se desilo to da i meni nisi `objasnio' šta se to pa
meni desilo, pošto sam ja, za razliku od Gorana, dao kompletan izvod
iz potpuno analognog `log'-a? Ili si ti taj `moj slučaj', kao nešto
teži, mudro `podveo' pod ovaj koji si odmah `pročit'o k'o bukvar'?
> > odmah se angažuje grupa koja će da mu skrati jezik. Automatski se
> > počnu pisati telegrami podrške ;) nepogrešivom.
>
> ...i koji flagrantno zlostavlja pravednu "koaliciju Zajedno" prema
> paraleli koju je mmtošić naveo, a koju naravno čine naj-face Sezama:
> lexus, budim i mmtošić (vidim sad si i ti, da nisi Koštunica?)
A što ti ne reaguješ tamo gde je bila ta `paralela' o kojoj pričaš?
Ili ti se više sviđa da nas, kao veliki i priznati majstor pisane
reči, sve zbrišeš u jednom jedinom `silovitom' naletu? Da ti se to,
možda, tvoj poznati `generator gluposti' nije premestio u glavu svog
autora, lično i personalno? Sudeći po ovome što `ispali' ovoj poruci,
u to, po svoj prilici, ne bi ni trebalo sumnjati.
problemi.14mmtosic,
-> #4, obren (zlatibor)
> Takođe, zli sysadm uvek organizuje neke kontramitinge samo da bi
> odbranio vlast na Sistemu, a oni koji vide o čemu se ovde radi su
> šlihteri koji pišu telegrame podrške?
Izuzev vas dvojice koji po nešto pišete za `Računare' i još dvojice
koji kao članovi SUPPORT grupe probahu da `plate' za bonifikacije
koje na sistemu bezrazložno uživaju, drugih korisnika koji su
`ustali' u odbranu `lika i dela' svog SysAdm-a za sada nije bilo.
Verovatno i zbog toga što je narečeni veoma `omiljen' na sistemu o
čemu posebno svedoči i skorašnje glasanje za najomraženiju ličnost na
sistemu, koje je obavljeno u konferenciji Chat. A naravno, većini je
već odavno poznato i to, kako su se i do sada provodili oni koji
su iznosili svoje probleme na mestu koje je za to predviđeno.
Izgleda da ti ne čitaš pažljivo šta piše SysAdm, pa tako nisi
pročitao ni njegovu poruku o tome čemu služi tema problemi u ovoj
konferenciji. Pa da te podsetim. Evo šta piše u SysAdm-ovoj poruci
kojom je otvorio temu SezamNet.2\problemi:
``Ukoliko imate problema prilikom korišćenja Sezama ili nekog
njegovog dela, ako se komanda ne izvršava onako kako bi trebalo,
kako piše u help-u ili kako se do juče izvršavala - molimo vas da
to prijavite ovde.''
U neposrednoj vezi sa temom problemi je i tema kritika. Evo šta u vezi
sa njom napisa SysAdm u poruci kojom otvori temu SezamNet.2\kritika:
``U ovoj temi možete pisati ako imate pohvale, kritike i primedbe
na rad Uprave, administratora, moderatora, fajl-moderatora,
sekretarice i sistema u celini.
Dakle ako osećate potrebu da kritikujete, napadate, hvalite,
pišete protestna pisma, podržavate ta pisma, dakle da generalno
komentarišete rad i funkcionisanje SezamNet-a i svega što je
vezano za njega - ovo je adekvatna tema.''
E sad, Obrenoviću, kad se to što je napisao SysAdm ima u vidu, kako
to ti misliš da korisnici mogu i iskoristiti svoja prava (koja im je
priznao i sâm SysAdm), kad ih vi, `stalno budni' i na `mrtvoj
straži', reagujući i na najmanji pokušaj `prljanja lika i dela'
SysAdm-a, u tome praktično onemogućujete? Trebalo bi da ti je, kao
odraslom, poznato da je pravo kupca neke robe, na iznošenje primedbi
na njen kvalitet (tzv. pravo na reklamaciju) neprikosnoveno?
Da, možda, nisi odabrao pogrešno mesto, i pogrešno vreme, i pogrešan
način za pokazivanje svoje lojalnosti prema SezamNet-u i SysAdm-u?
Onim drugačijim od tebe, prilično je logično i razumljivo to, da ako
već misliš da SysAdm-a i SezamNet treba pohvaliti, to i učiniš. Ali,
na mestu koje je za tako nešto i predviđeno. Kupci robe imaju, ništa
manje pravo, i na to da je i hvale. Pa zašto to i ne uradiš? Pismen si
(bar u to veruješ) pa se potrudi da takva pohvala ne zaliči na EPP.
Dakle, uradi to onako kako se to radi. I na mestu gde se to radi.
Trebalo bi, već jednom, da se okaneš zaludnog posla `objašnjavanja'
drugima da im se ono što im se desilo, ustvari, nije desilo. Običnim
ljudima je već dosta `neobičnih'. Dosta im je i raznih čarobnjaka,
vidovnjaka i ostalih čudaka. Nije ni mesto, a Boga mi ni vreme, za
ispoljavanja takvih nad(rih)stručnjaka. Isuviše mnogo je reflektora
upaljeno sa ciljem osvetljavanje baš takvog `lojalnog i podaničkog'
ponašanja, da se to što radiš, ne bi jasno videlo. Čak i ako je to i
jedino što umeš, a izgleda da jeste, pritaji se malo, doći će opet
`pravo' vreme za tebe, i za tebi slične. SezamNet polako ali sigurno
`spada' samo na takve.
problemi.15evlad,
//..CONF JOIN SEZAMNET
//..CONF REPLY 3.2404 /R
=- Meni je već jasno, da su ti stariji korisnici uigrana postava iz
=- 'SezamNet, kritika' ;)
Stvarno ;) ?
// missing sysmsg
//..CONF JOIN SEZAMNET
//..CONF REPLY 3.2414 /R
=- Jel ima neko spisak tih "balkanskih spijuna" pa da im lepo podelimo
=- ignore i zaboravimo da su postojali, posto ce pre izgleda Sloba da ode
=- nego oni? ;)
Kad smo kod good bye, možda se desi još jedan big bang ;) pa ova postava
postane mikro knjiga bbs, a ovde samo gomila hardwareta ...
Nije mi jasno samo ko će i kako i kome priznati pretplatu ...
//..CONF JOIN SEZAMNET
//..CONF REPLY 3.2405 /R
=- neokrece broj,nego samo napise poruku NO DIALTONE.U cemu je stvar i sta
=- da
u fax programu otkucaj za broj telefona x3pBBB-BBBB
BBB-BBBB broj telefona
problemi.16evlad,
tom 0 msg 2423 (nenad)
======================
=- Sezamu, znao bi to), možda imaš loš modem, postoji mogućnost i da
=- još neko ima tvoju šifru pa te "skida" sa veze jer i on pokušava
=- da se uloguje dok si ti na vezi... Međutim to je tvoja stvar i
=- taj ćeš problem morati sam da rešiš.
hm, ovo je neki novi momenat ;) pored submarine sad ima i "skidanja" ?
zar nije bilo da to sistem javi nešto u stilu
''korisnik ______ je već na vezi ... '' i ath
problemi.17mmisic,
-> #6, cnenad> Na ISDN odnosno "digitalnim" linijama nema krčanja u slušalici.
Dobro, svi smo upoznati sa značenjem pojma 'digitalno'. Upotrebio sam
ga samo kao primer (a uz to sam upotrebio i navodnike), da bi izveo
zaključak. Ne shvataj sve zdravo za gotovo ;)
problemi.18mmisic,
-> #5, cnenad> Isključi "čekanje poziva" ako to tvoja centrala podržava.
Ne podržava. Da kucnem u drvo, u poslednjih mesec dana ovo mi se nijednom
nije desilo.
> -> Kristalno čistu vezu nemože da ostvari s obzirom da ne zove iz Beograda.
> Može.
Ok....idemo još jednom. Odgovorio sam već da je moguće uz kvalitetan
modem, ali sa zlatiborov statistikom sumnjam da ima takav :)
problemi.19calex,
-> #7, cnenad> Takve poruke su tek posle ovih stigle. Početne su delovale kao
> "potražnica"
Ma ne, samo nisi pažljivo čitao. :) Nekoliko puta je pitao kako
da uradi nešto sa tim softverom a kako se ovde uglavnom koriste drugi,
nije bilo nekih odgovora na to pitanje. ;) Valjda je uspeo da pročita
neki readme, a možda čak i uputstvo koje je dobio uz modem. ;))
problemi.20calex,
-> #9, mmtosic> E sad, ako sam ja ovo dobro `pročitao' :) proizilazi da pri obnavljanju
> celine binarnog fajla `iseckanog na parčiće' neizostavno treba staviti
> i prekidač _/b_.
Nisam ja mnogo ni obraćao pažnju na ovo, naročito kad sam kopirao
obične tekstove. :) Ipak, par puta sam neke logove sa sezama prebacivao
na drugi disk pa tamo sabirao bez ovog sviča. :((( Pošto je na nekoliko
mesta kroz đubre koje je uletalo kod prekida FT postojao ^Z ili <EOF>,
sve što je bilo iza prvog je nestalo i to sam kasnije otkrio. :(((
Od tada i ascii fajlove kopiram uz /b. :)
problemi.23mmisic,
-> #15, evlad> Stvarno ;) ?
Aha.
Sećam se, kao da je preključe :) bilo, a prošlo je dosta, kada je
'ugrana postava' iznela svoje stavove (conf. Sezamnet)u roku od
nekoliko dana.
Da prisetim poštovani auditorijum, radi se o čuvenom slučaju budim
koji je navodno isključen sa veze (pisalo mu No Carrier :), kune
se čovek). LM, ista stvar se ponavljala i sa čuvenim '^C', a evo svedoci smo
nove epohe. Gospoda koja daju poduža 'objašnjenja' iliti
mintinge podrške žrtvama zlog sysadm, sadrže više 'lirske'
elemente nego 'epske', da budem kratak nemaju radnju nego samo
filozofiraju (nešto kao miting, na kome se sve može reći u jednoj rečenici).
A one koji vide istinu, svrstavaju u neku 'support' grupu, i
nazivaju ih dužnicima sistema koji će dodvoravanjem da plate neke uslove
koje im je sistem neopravdano obezbedio. Prilično jadno.... :(
A da sve bude još gore, to sve rade jer imaju vremena na pretek
da se naĐu u svakoj miroĐiji i odgovore na sva pitanja iako nemaju šta
pametno reći.
problemi.24rebel,
Kahm...
Nemoguće je pročitati poruke iz konf. sezamnet i sport...
Buduci da co jo sez baca u sez.2, a co jo spo u sport.2
Sredite to...
Pozdrav -Lex->
problemi.25mmisic,
-> #24, rebel> Nemoguće je pročitati poruke iz konf. sezamnet i sport...
> Buduci da co jo sez baca u sez.2, a co jo spo u sport.2
Istina....ispravite to ;)
Ulazak u stare konferencije je moguće ako umesto naziva
conf-a staviš broj.
problemi.26cnenad,
-> #18, mmisic-> Ok....idemo još jednom. Odgovorio sam već da je moguće uz kvalitetan
-> modem, ali sa zlatiborov statistikom sumnjam da ima takav :)
Modem tu ima najmanju ulogu.
problemi.27cnenad,
-> #17, mmisic-> Dobro, svi smo upoznati sa značenjem pojma 'digitalno'. Upotrebio sam
-> ga samo kao primer (a uz to sam upotrebio i navodnike), da bi izveo
Upotrebio si kao pogrešan primer i na taj način izveo pogrešan zaključak.
problemi.29vdjole,
Sad tek videh da, posle slanja poruke u konferenciju, u informaciji
"Poruka pod brojem xx.yyyy" ono yyyy ne odgovara uvek broju poruke koju
sam upravo poslao. Bug or Feature?
problemi.30johnnya,
-> #24, rebel >> Nemoguće je pročitati poruke iz konf. sezamnet i sport...
>> Buduci da co jo sez baca u sez.2, a co jo spo u sport.2
Može te spasiti co jo 2 (mislim da je to broj pod kojim se
vodi stara SEZAMNET conf). Dakle kada kucaš conf view dobijaš
i br.svake conf, koji je nedvosmisleno određuje :)
problemi.31gotivac,
-> #11, nenad > Koji UUCP treba staviti za internet mail, ako
> se koristi QWK format paketa na SezamNet-u?
Ne> Moram priznati da nisam bas razumeo pitanje, kakve veze imaju QWK
Ne> i UUCP? SezamNet sam obezbeduje interfejs prema internet razmeni
Ne> poste i uklapa je u svoj standardni mail rezim. Na taj nacin su
Ne> sto se internet-a tice transpratentno podrzani i svi off-line
Ne> citaci koje sistem podrzava.
Dobro, nema veze sa QWK, ali si mi ovim "...sam obezbeđuje interfejs..."
odgovorio na pitanje. Suviše sam dugo na SETNet-u koji ima gate za internet
mail...
Hvala na odgovoru, anyway... :)
CU, Gotivac
problemi.32nenad,
-> #27, cnenad> Upotrebio si kao pogrešan primer i na taj način izveo pogrešan zaključak.
Upravo si ti naveo potpuno deplasiran primer i, po svemu sudeći, iz
neznanja izvodiš pogrešan zaključak. "Potpuno digitalna" linija,
kako ti kažeš - ISDN, ne postoji kod nas. I tamo gde postoji košta.
Činjenica da je neko na digitalnoj centrali ne znači ništa pošto su
vodovi i kutije do te centrale od tvoje kuće i dalje onakvi kakvi
su bili i kada je tu bila analogna centrala. "Potpuno digitalne"
veze postoje postoje samo između pojedinih centrala, ne svih.
problemi.33lexus,
-> #23, mmisic=> se čovek). LM, ista stvar se ponavljala i sa čuvenim '^C', a evo
=> svedoci smo
Ti pokušavaš da kažeš da ^C problem nije postojao?
Ili ti smeta što neko ima obraza da iznošenjem tako bezazlenih
problema kalja ugled ovog nadasve čistog sistema?
BTW, ako ti toliko smetaju takve poruke, zašto odgovaraš na njih?
Ili bar, zašto javno odgovaraš na njih? Praviš se pametan, ili
dokazuješ kako ovaj sistem treba braniti od nečastivog?
=> A da sve bude još gore, to sve rade jer imaju vremena na pretek
=> da se naĐu u svakoj miroĐiji i odgovore na sva pitanja iako nemaju
=> šta pametno reći.
Nisam baš shvatio, na koga se ovo odnosi?
BTW, tu teoriju je prvi lansirao kolega sall, član (gle čuda) grupe
support, ali je nešto kasnije i on napisao prilično gnevnu poruku
na račun sistema... Valjda se svi pre ili kasnije opamete ;)
problemi.34lexus,
-> #30, johnnya=> Može te spasiti co jo 2 (mislim da je to broj pod kojim se
Da da...
Hvala :)
Mislim da bi ipak te konf. trebalo rinejmovati u sezamnet.1 i
sport.1, da bi se pristup dotičnima olakšao.
problemi.35calex,
-> #26, cnenad> -> modem, ali sa zlatiborov statistikom sumnjam da ima takav :)
> Modem tu ima najmanju ulogu.
Kako to? Jeste bitno kakva je linija ali baš tu mogu i modemi
da se pokažu. Naročito važi za nekog ko se konektuje na 2400/NONE.
problemi.36evlad,
1)
dobio sam:
Sistemskih poruka (sysmsg): 4.
Uto 24.12.96 18:02 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET.2:6.5, calex.
Uto 24.12.96 18:39 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET.2:3.21, mmisic.
Uto 24.12.96 18:51 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET.2:3.22, mmisic.
Uto 24.12.96 18:55 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET.2:3.23, mmisic.
sistem mi je u pad spakovao samo 3.23 :((
ranije je bilo zaglavlje poruke i text poništio SysAdm.
opet ste čandrljali po softwareu ;)
2)
kada se pošalje exec, zašto se sada vidi ovako:
Poruka (Snimi/Poništi/Listaj/Nastavi)? Poruka pod brojem 3.15.
ranije se videlo samo:
Poruka pod brojem 3.15.
3)
zašto nema biltena (prilikom log_in-a) da je otvorena nova konferencija
pustim exec pa dobijem gomilu _nepostojećih_ komandi zato što je
otvoren novi tom. Stvarno ste neozbiljni.
(okačili ste obaveštenje u conf-u to stoji)
4)
zašto se ne otvori konferencija uputstvo, gde bi se _pučanstvo_
blagovremo obaveštavalo o ispravkama u software-u. kada ste izdali
obaveštenje u stilu: ispravljen taj i taj bug, izvinjavamo se na
neprijatnosti ?
5)
Viva Sex BBS
problemi.37mmisic,
-> #36, evlad> Uto 24.12.96 18:39 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET.2:3.21, mmisic.
> Uto 24.12.96 18:51 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET.2:3.22, mmisic.
> Uto 24.12.96 18:55 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET.2:3.23, mmisic.
>
> sistem mi je u pad spakovao samo 3.23 :((
> ranije je bilo zaglavlje poruke i text poništio SysAdm.
Moja krivica, evo i šta se desilo :
Pošaljem ja exec, pročitam poruku on-line kako bih se uverio da je
sve uredu i nađem jednu grubu grešku. Obrišem poruku 3.21 i
rešim da napišem novu tj. 3.22, međutim silom prilika pukne veza.
Posle ponovnog login-a napišem konačnu poruku (3.23) ;)
> opet ste čandrljali po softwareu ;)
Brzopleto donosiš zaključke.
problemi.38calex,
-> #36, evlad> Sistemskih poruka (sysmsg): 4.
> Uto 24.12.96 18:02 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET.2:6.5, calex.
> Uto 24.12.96 18:55 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET.2:3.23, mmisic.
> sistem mi je u pad spakovao samo 3.23 :((
Kako si onda uspeo da mi odgovoriš na neprimljenu poruku? ;)
P.S. Sad videh šta ti je mmisic odgovorio. ;)
problemi.39cnenad,
-> #32, nenad-> Upravo si ti naveo potpuno deplasiran primer i, po svemu sudeći, iz
-> neznanja izvodiš pogrešan zaključak. "Potpuno digitalna" linija,
-> kako ti kažeš - ISDN, ne postoji kod nas. I tamo gde postoji košta.
Ako je mmisic mislio na digitalne centrale onda je tako i trebao da napiše.
Moj komentar je samo mala ispravka izrečene nedoslednosti za koju si se
odmah zakačio na tvoj, dobro poznat i već viđen način.
Sledeći put se malo bolje raspitaj pre nego što napišeš da ISDN linije
ne postoje kod nas. Postoje itekako, nažalost još uvek nisu dostupne svima.
-> Činjenica da je neko na digitalnoj centrali ne znači ništa pošto su
-> vodovi i kutije do te centrale od tvoje kuće i dalje onakvi kakvi
Moja primedba se ne odnosi na pojam "digitalna centrala". Ali kada već
spominješ i to, voleo bih da čujem tvoj komentar o sledećem. Korisnik oba
SEZAM-a je od pre neki dan prebačen na Alkatel centralu. Pre toga rad je bio
moguć na 2400 a ponekad samo na 1200. Veće brzine su bile misaona imenica i
stvar iz mašte. Sada u vreme najvećeg opterećenja preko dana veza sa PRO-om
i NET-om na 14.4 vrlo retko puca što se može zanemariti u odnosu na
prethodnu situaciju. Ne treba napominjati da vodovi do centrale nisu
menjani. Možda je ovo sporadičan slučaj, baš bih voleo da čujem kakva
je situacija kod ostalih pretplatnika koji su prebačeni na Alkatel. Kako
god bilo, lepa je ovo vest.
problemi.40cnenad,
-> #35, calex-> Kako to? Jeste bitno kakva je linija ali baš tu mogu i modemi
-> da se pokažu. Naročito važi za nekog ko se konektuje na 2400/NONE.
Hoćemo li malo da se igramo sa procentima ? Po mom mišljenju modem odrađuje
samo 10% posla. Voleo bih da me razuveriš. Imam utisak da je tebi veza
iz Niša u najgorem slučaju solidna O:) dok se moja veza sa N.Bg-a
prvenstveno zbog matore, dotrajale i slabo održavane centrale drastično
pogoršala. Zbog toga sam prinuđen da skidam PAD na 2.4 a i tada često
pukne veza (prosek je 5 poziva da bih pokupio PAD svaki dan). Godinu do dve
godine ranije, u najgorima uslovima je veza vrlo retko pucala, jednom
mesečno. Možda su raniji modemi na 2.4 bili bolje urađeni ali su bile i
bolje veze :)
problemi.41dzakic,
-> #16, evlad> hm, ovo je neki novi momenat ;) pored submarine sad ima i
> "skidanja" ? zar nije bilo da to sistem javi nešto u stilu
> ''korisnik ______ je već na vezi ... '' i ath
Odavno je promenjeno da nova prijava ubija staru. Uvedeno je iz
praktičnog razloga jer je primećeno da povremeno modem ne
registruje prekid veze. Poruka "Korisnik je već na vezi" bi bila
suvišna - ako je korisnik naloga jedini koji zna šifru, nema
nikakve opasnosti da se prethodna konekcija ubije i korisnik
normalno uloguje.
problemi.42mdimitrijevic,
-> #16, evlad> hm, ovo je neki novi momenat ;) pored submarine sad ima i "skidanja" ?
> zar nije bilo da to sistem javi nešto u stilu
> ''korisnik ______ je već na vezi ... '' i ath
Koliko se sećam ovo sa skidanjem sa veze je uvedeno zbog blokiranja
nodova. Pa da ti NET ne bi javljao po ceo dan da si na vezi, a ti lepo zovneš
uloguješ se a onaj zaglavljeni nod se resetuje. Ovo isto je urađeno i na PRO-u
iz istog razloga. Prosto modemi nekad ne prepoznaju da je veza prekinuta a i
dođe do blokiranja.
Znači možete sami sebe (onog "sebe" zaglavljenog na vezi) da skinete
ponovnim logovanjem. Uglavnom je ovako na PRO-u.
problemi.43nenad,
-> #14, mmtosicSve ima neke svoje krajnje granice i meru, pa i tolerancija prema
reliktima prošlosti i ličnim sujetema. Tvoj poslednji istovar
poruka na Sezam je ono što upravo prelazi tu granicu, ali i svaku
granicu dobrog ukusa i ne može se preći preko njega već zahteva
reakciju i intervenciju.
> Izuzev vas dvojice koji po nešto pišete za `Računare' i još dvojice
> koji kao članovi SUPPORT grupe probahu da `plate' za bonifikacije
> koje na sistemu bezrazložno uživaju,
Prilično je ružno, "gospodine", osim toga nekulturno i
nedemokratski, a pre svega nečasno oduzimati ljudima pravo na
sopstveno mišljenje. A to je upravo ono što ti ovim
diskvalifikacijama pokušavaš da uradiš.
Kako drugačije nazvati i objasniti ovo vređanje ljudi, nipodaštavanje
sagovornika, lepljenje etiketa? Svi koji se ne slažu sa tobom i
ne žele da neargumentovano napadaju i vređaju one koje ti napadaš
i vređaš su ili kupljeni ili ulizice? Tako si olako rešio sve
probleme, raskrstio u sebi ko su crni a ko beli, pojednostavio i
idealizovao sliku sveta i ljudi koji te okružuju. Nema dobrih i
poštenih među tvojim neistomišljenicima - samo ulizice i
potkupljivi.
Zgodna je to pozicija za verbalno orgijanje, za hajke i progone,
zgodna podloga da sam sebe ubediš da si u pravu i da nešto veliko
i časno radiš u životu - boriš se protiv ulizica i prodanih duša.
Sveti rat koji se mora dobiti? Ne trebaju ti više ni argumenti,
ne trebaju ti dokazi, ne trebaju ti objašnjenja, ne trebaju ti
pravdanja. Samo nađeš "crnu mrlju" u biografiji, zalepiš etiketu,
diskvalifikuješ sagovornika i - kraj diskusije. Čisto da se
ostane u treningu, "gospodine" Tošiću?
Danas: "Ovaj je pisao za Računare, on je ništak, ovaj je član
grupe support, on je plaćenik". Juče: "Šta se ti mešaš, tebi je
otac bio četnik?" "TI nemaš pravo glasa, ti si bio za Staljina".
Nije vam se promenio stil već 40 godina, a svakog dana na TV
gledamo vaše klonove i krpene lutke, poslednjih dana i
intenzivnije.
Ja razumem da neko vuče navike iz prošlih vremena, iz vremena
kada se tako obračunavalo sa neistomišljenicima, razumem i da ne
želiš da ti očigledno dobro naučen zanat propada, ali prošlo je
već više od 5 godina od kada "vaša" nije jedina. A tvoja najveća
nezgoda je što upravo ovih dana imamo hiperprodukciju tog vašeg
rigidnog načina razmišljanja, tog vašeg načina pravljenja
neprijatelja, vašeg metoda diskvalifikacije ljudi i stavova. Zato
vas je lako prepoznati i identifikovati. Asortiman za takva
delanja nije veliki koliko biste vi voleli da jeste. Nemate više
mogućnosti da to radite "na veliko", po firmama, po selima, da
uništavate ljudima živote, posao, ali kako morate nekog da mrzite
da biste znali da ste živi našli ste lep poligon - on-line
sistem. Odlično mesto, ima i publiku, pa i narcisoidnost i sujeta
mogu da budu zadovoljeni u tom utočištu koga mislite da ste
našli.
E pa pogrešio si, "gospodine" Tošiću, niste ga našli.
> Verovatno i zbog toga što je narečeni veoma `omiljen' na sistemu o
> čemu posebno svedoči i skorašnje glasanje za najomraženiju ličnost na
A i anketa smo se nagledali na TV ovih dana... Nije važan uzorak,
nije važno ko je anketiran, ko je "glasao" i gde je glasanje bilo
organizovano - to se prećuti, važno je da nepažljivi čitalac
konstatuje da je tu bilo neko glasanje i da su ljudi "izglasali".
"Stanovnici konferencije Chat osuđuju delovanje zlog sysadm-a",
"Radnici C-marketa sa Banovog Brda podržavaju politiku vođe",
nije nego. ;) A ko su većinski stanovnici te konferencije i čije
poruke tamo dominiraju i kakve poruke tamo dominiraju i kakva se
glasanja organizuju i ko ih organizuje - to nije bitno.
> A naravno, većini je
> već odavno poznato i to, kako su se i do sada provodili oni koji
> su iznosili svoje probleme na mestu koje je za to predviđeno.
"Sve mi znamo", "valjda je svima već sve jasno", "i slepi bi
videli", "većini je već odavno poznato".... Pa moraš li se ovde
preslišavati drugog dnevnika, "gospodine" Tošiću?!
Nisi propustio ni "prebrojavanje" - samo četvorica su "stali u
odbranu". Dve ulizice (zamislite: pišu za "Računare" - jedan
programer a drugi projektant) i dve "prodane duše" sa -
"bonifikacijama". (Naučili smo novu "zvučnu" stranu reč - bravo!
Treba je što više puta napisati da delujemo učenije i ozbiljnije.)
Diskvalifikovao si ih, prokazao javnosti i svim dobronamernim
Sezamovcima je sada "sve jasno" i sad je samo šteta što nemaš
pištolj kao onaj bandit iz Vrbasa pa da završiš započeto pošto je
"očigledno" o čemu se tu radi.
(Digresija: istine radi, za one kojima je ona važna: ta
dvojica koju si pokušao da diskvalifikuješ samo zato što nisu
paranoici i što su pokušali da upotrebe zdrav razum i da tebe i
tvoje pulene prizovu pameti, da vam kažu da je pucanje veze
nešto normalno, nešto što se dešava u modemskim komunikacijama,
nemaju nikakve posebne privilegije na sistemu. Članovi
prokažene grupe "stranih plaćenika" 'support' inače imaju 10
minuta više po pozivu zarad vremena koje mogu da izgube na
testiranje neke nove opcije ili komande, kao nadoknadu za trud
da se neka nepravilnost ili bag ispravi i to je sve. To
uostalom i sam znaš jer si i ti bio u njoj dok nisi pobegao
pošto nisi mogao da otrpiš odgovore. Valjda ih zato i toliko ne
podnosiš - bili su svedoci tvoje nesposobnosti za bilo kakvu
dobronamernu i konstruktivnu saradnju.
Od te dvojice što ih prozivaš i prebrojavaš, junior jeste član
grupe support ali, gle čuda - nema čak ni tih 10 minuta više po
pozivu jer ih se odrekao u korist mogućnosti da u jednom pozivu
pokupi poruke i za sebe i za brata. Drugi "diskutant" koji se
drznuo da ti protivureči je, pretpostavljam, 'mmisic'. Ili je
možda 'gordan' na tapetu? Sve jedno, ni jedan ni drugi niti su
članovi grupe "kupljenih" niti ih ja niti bilo ko iz "uprave"
poznaje. Članovi su sistema koliko vidim od ove godine i ljudi
valjda jednostavno vide šta se dešava i ne libe se da to kažu.
I nemaju razloga da se ustručavaju, bar ne u ovom vremenu
"teranja laži" koje se svaki dan dešava po gradovima Srbije.
Optužio si ga (mmisica) i osudio ni krivog ni dužnog, njegova
jedina krivica je bila ta što ne misli isto kao ti, što tvrdi
da veza može da pukne i kada je naizgled sasvim čista. Isto kao
što je jedina krivica Ivice Lazića bila ta što nije isto mislio
kao naoružani ludak koji mu je pucao u glavu. Ti, srećom,
pištolj nemaš.
Ono što tebi verovatno najviše i smeta i bode oči jeste to što
su i jedan i drugi relativno noviji članovi i što su vas već
identifikovali i prepoznali ko ste i kakvi ste - na stare
članove više i ne računaš, oni su vas dovoljno gledali i znaju
i koji ste i kakvi ste - top-lista ignorisanih korisnika sve
govori.)
No vratimo se temi. Kad već prebrojavaš, možemo li da prebrojimo
i koji su ti što su "verni istini i pravdi"? Tu je ujedno i
tužilac, i žrtva, i sudija: mučenik koga izbacuju sa veze -
zlatibor, čovek koji koristi modem nekoliko meseci, zove iz
drugog grada, kome se trećina seansi završava pucanjem veze,
koji, kako sada čujemo, nije jedini koji ima šifru za svoj
username i kome sve to ne smeta da izjavljuje kako ga sysadm
(koji, btw, do skora nije ni konstatovao njegovo postojanje) mrzi
i "izbacuje" sa veze. I koji pre neki dan u FORUM-u, mrtav hladan
izjavljuje:
>>> Pa nemoraš baš da ga ubiješ, al' recimo da mu prosviraš čašicu na
>>> nozi to možeš.
Pravopisne greške su lično njegove, a verovatno i pištolj.
Šteta što ga nije na vreme čuo vaš manje hladnokrvni kolega (po
logičkom aparatu i stanju svesti - politička opredeljenost je tu
nebitna) koji je pucao na Ivicu Lazića.
Drugi "pravoverni" si ti. Čovek koji je pre nepunih pola godine
tokom 30 dana uporno tvrdio da je skoro 20 članova Sezama na
platnom spisku Evropske unije (!) i Van Den Bruka, kako oni (EU i
Van Den Bruk) prate šta Sezamovci rade i da nisu zadovoljni time
što rade. (!?) Eno ih poruke još uvek stoje, ako ih nisi brisao u
međuvremenu.
Još neko? Ne. Čak ni ostali iz "uigrane ekipe" se nisu usudili
da, kako je to do sada bilo uobičajeno, bezrezervno podrže ovakve
besmislene optužbe i time demonstriraju "i Evropi i svetu" svoju
lojalnost "zajedničkom cilju". Zadovoljili su se "bukadžijskim"
poslom.
Znači - spade knjiga na dva slova, i to kakva. Jedan neiskusan
korisnik modema sa "public domain" šifrom i jedan potvrđeni
paranoik i lovac na veštice. I oni, ta i takva dvojica, tvrde da
im sysadm prekida vezu, a svi ostali treba da veruju i viču
"BEEE", inače rizikuju da ih proglasiš za dupelizce i prodane
duše. Svako sa imalo obraza bi se stideo takvih svojih postupaka,
ali kod tebe ne primećujem znake kajanja - naprotiv.
> Trebalo bi da ti je, kao
> odraslom, poznato da je pravo kupca neke robe, na iznošenje primedbi
> na njen kvalitet (tzv. pravo na reklamaciju) neprikosnoveno?
Može se demagogijom, zamenom teza i prosipanjem fraza mnogo toga
dokazati, prilično dobro sakriti suština i zamazati oči. Grešiš
ipak ako misliš da ti to može proći na Sezamu - nije ovo sastanak
Mesne zajednice ili Mesnog komiteta. Nisu ti izgleda bila
dovoljna ni prethodna iskustva koja si imao na ovom istom
sistemu. Nije ti prolazilo ni tada, u, uslovno rečeno, političkim
raspravama - proveo si se ko bos po trnju pa već 6 meseci od
sramote ne smeš da promoliš nos ni u kakvu političku raspravu na
Sezamu. Ne znam odakle ti ideja da će ti pomoći veliki "radijus
kretanja" i da će to proći u drugoj konferenciji. Pa to su isti
ljudi, istog obrazovanja i iste pameti.
No dosta bavljenja tobom i tvojim jednomišljenicima.
Pravo da se buni i žali ima svako, i _niko_ do sada nije zbog
toga trpeo nikakve posledice, niti će se tako nešto desiti
ubuduće.
Međutim - i naravno - ovde se ne radi o tome. O čemu se onda ovde
radi? Kažu da je onima koji nisu sposobni za apstraktno
razmišljanje najbolje stvari objasniti nekom analogijom. Pa da
pokušamo tako, kako bi izbegli zabune: da ja uđem u tvoju radnju
i počnem da napadam i vređam tvoje mušterije i tebe, ti bi me
izbacio iz radnje, zar ne? Možda bi mi prethodno i "prosvirao
čašicu na nozi", možda i ne bi, no u svakom slučaju ne bih bio
dobrodošao gost u tvojoj radnji. I bio bi u pravu. Ne treba zbog
jedne budale da ti trpi ceo posao, da se ljudi plaše da ti dođu u
radnju jer postoji mogućnost da prisustvuju neprijatnim scenama,
nekakvim ličnim obračunima, svađama i vređanjima, ili čak da dođu
u opasnost opasnost da sami dožive neprijatnosti i postanu meta
napada i uvreda ako se usude da nešto prigovore preglasnoj
"mušteriji koja je uvek u pravu".
Naravoučenije? Niste ni ti ni tvoje "pravoverne" bukadžije ovde
dobrodošli ako ste došli da vređate i napadate ljude. Bilo obične
članove, bilo službena lica. A činjenica je da je vaše bitisanje
i prisustvo na sistemu poslednjih par meseci uglavnom provodite
tako. Ako sam došao u tvoju radnju to ne znači da imam pravo da
te vređam, da ti pobijem decu i silujem ženu, to znači samo da
treba da imam tvoju punu pažnju i predusretljivost, dokle god se
ponašam civilizovano i onako kako treba da se ponaša mušterija,
neko ko je došao u radnju kako bi nešto kupio, kako bi dobio
uslugu, na obostranu korist. Onoga trenutka kada to prestane da
bude slučaj, toga trenutka prestajem da budem mušterija, od tog
trenutka sam uljez i nasilnik. Niko svojim parama ne kupuje sebi
sva prava.
Zbog svega toga što smo doživljavali poslednjih par meseci sa
vaše strane i pošto "nemate nameru ništa da menjate", smatram da
je ovakvo vaše ponašanje prevršilo svaku meru, da počinje da
ugrožava normalno funkcionisanje ove konferencije i da se više
ne može tolerisati. Umesto da ljudi ovde saznaju kako da na
najbolji mogući način iskoriste mogućnosti Sezama, vi ste
odlučili da ovde vodite privatne ratove i dajete oduška svojoj
opsednutosti administratorom sistema. Zašto sam vam ja trn u oku,
to ne znam, mogu samo da pretpostavljam, Ne bi me iznenadilo da i
nisam ja u pitanju, već da sam samo trenutno "na tapetu". Sve
jedno, nemam vremena da se time bavim niti je to uopšte bitno.
Svako od vas je našao neki svoj mali ali dovoljni razlog, pa neka
"odrađuje" zadato.
Da rezimiram: ako me ne podnosite, nemojte me podnositi - postoji
ignore, a ni članstvo na Sezamu nije obavezno. Ne delimo ni
lanč-pakete, ni meso preko sindikata, a i "bonifikacije" dobijaju
samo oni koji ih "plate". Sve vi to dobro znate, ali ipak, skoro
svi vi ste nekoliko puta u međuvremenu produžavali pretplatu,
znači da vam se ipak ovde sviđa ili pak imate nekog neobavljenog
posla...?
Pre nekoliko meseci je rečeno da će sve poruke koje sadrže
uvrede, lična prepucavanja i bilo koji drugi sadržaj koji izlazi
iz normalnih okvira ove konferencije biti brisane. I bile su
brisane, istina ne sve, ali većina. Računali smo da će to biti
dovoljna mera da shvatite da ovo nije vaša lična prćija za
"iskazivanje slobodne volje građana", da ovo nije poligon za vaše
male privatne ratove, za zalečivanje povređenih sujeta gubitnika
i poraženih u starim Sezamovim diskusijama.
Pokazalo se da to nije dovoljno i nastavljanje takve prakse nema
više smisla. Ne samo da ne želite da se civilizujete i prekinete
sa hajkama, optužbama, napadima i privatnim razračunavanjima već
ste nivo borbe spustili na najniži mogući nivo - diskvalifikacije
učesnika u raspravi, falsifikati, vređanja... Već viđeno sa tvoje
strane u drugim konferencijama kao završni stadijum i poslednja
manifestacija nemoći pred bežaniju iz diskusije i konferencije,
bežanje ispred argumenata i nezgodnih pitanja.
Ostaje nam, dakle, samo ona najnepopularnija mera - isključenje
sa sistema, i ona će morati da bude razmotrena i biće razmotrena
ukoliko se brzo, ali veoma brzo, ne uzmete u pamet.
problemi.44ljubisha,
-> #43, nenad> Pre nekoliko meseci je rečeno da će sve poruke koje sadrže
> uvrede, lična prepucavanja i bilo koji drugi sadržaj koji izlazi
> iz normalnih okvira ove konferencije biti brisane. I bile su
Nenade, nemoj makar ti da nastavljaš raspravu u pogrešnoj temi. Zato
ste i otvorili Kritiku pa prebacuj odgovore tamo. Hvala. :)
problemi.46pvlada,
>pvlada>> a
>
>..w/c Učesnik oslobodilačke šetnje 17.XI 1996.-...
>..chat color 2
>..echo -- Na vezi su: ------------
>..who
>..echo -- Privatna pošta: -----------
>..mail list
>..echo -- Grupe: ------------
>..gro list
>..echo -- Nove datoteke: -----------
>..d /n
>:sezam
>..mail read >
>..group read >
>..conf close
>..conf read >
>..pad dow
>:cd..
>cd ..
>:a:
>..pad
>:sor
>rem
>Autoexec zapisan.
>
>NO CARRIER
Kad god menjam autoexec kada stavim da mi snimi on mi prekine
vezu, šta se to dešava ?
Pozdrav Vlada
P.S. pvlada>> a = pvlada>> autoexec edit
autoexec.txtproblemi.47lexus,
-> #37, mmisic=> Pošaljem ja exec, pročitam poruku on-line kako bih se uverio da je
=> sve uredu i nađem jednu grubu grešku. Obrišem poruku 3.21 i
Bilo bi logično uvesti da se nakon toga obriše i sysmsg primaocu
obrisane poruke :)
Ne, ne, nije kritika, dobronamerni predlog :)
Nisam lud da me izbacuju sa sistema, a tek sam prvi potez u
diplomatiji poslao... Kad završim partiju, onda može... ;)
Wize, mi te volimo!
problemi.48lexus,
-> #43, nenad=> dvojica koju si pokušao da diskvalifikuješ samo zato što nisu
=> paranoici i što su pokušali da upotrebe zdrav razum i da tebe i
=> ...
=> Još neko? Ne. Čak ni ostali iz "uigrane ekipe" se nisu usudili
=> da, kako je to do sada bilo uobičajeno, bezrezervno podrže ovakve
Nenade, nenade, nenade...
Ovo sa uigranom ekipom koja produžava pretplatu zato što nije obavila
posao već postaje isuviše paranoično da bi ti imao prava da kažeš da
je neko drugi paranoik...
Uzgred, i to su uvrede, iste kao i one na koje se ti žališ, nema
nikakve razlike medju njima... Jedino što ja ne mogu tebe da izbacim
sa sistema, niti da ti obrišem poruku, a ti meni možeš da učiniš
i jedno i drugo...
Jedini slučaj kada te je uigrana ekipa napala bio je onaj sa sysmsgom
da si ti skinuo fajl iz grupe u kojoj nisi član. Naravno, napali
su te svi članovi grupe, neki sa više argumenata od drugih, kao što
je na primer tvoje poznavanje činjenice da se budim, u jednoj drugoj
grupi, žali kako mu puca veza kad god tebe pageuje i slično...
Epilog tog dogadjaja? Ispostavilo se da je software kriv za sysmsg
(to sam još i progutao), Zak je čak i rekao da je to ispravljeno
(nije da nije, sada članovi te grupe ni ne dobijaju sysmsg koji ima
ikakve veze sa sysadmom ;). I, naravno, junior ti je rekao za budima
i izbacivanje sa veze... (to bi se još moglo progutati da sam nisi citirao
kako ti je junior, u stvari, rekao: "oni su od tebe napravili djavola
koji sedi za terminalom u BIGZ-u i izbacuje ih sa veze"). Mene si poslao
kod psihijatra, i to tri puta u istoj poruci i obrisao si mi tri odgovora
na tu tvoju poruku... Šta ljudi da pomisle kada vide tri obrisana odgovora
na poruku u kojoj se neko šalje kod psihijatra? Verovatno nešto slično
ovome: "Lexus je 100% ispsovao nenada čim mu ovaj tri puta briše poruku!"
Medjutim, lexus na uvrede retko odgovara uvredama, ako na njih uopšte i
odgovori (za razliku od nekih koji samo na uvrede i odgovaraju).
A lexus je samo pitao sledeće: "Kako ti, nenade, znaš da si baš budima
izbacivao sa veze, kada ti junior nigde nije spomenu njegovo ime, a
samo od juniora si čuo za izbacivanje sa veze?"
Ja vidim samo tri tvoja odgovora na to pitanje:
1. Izbacivao si budima sa veze.
2. Pročitao si budimovu poruku u grupi u kojoj nisi član.
3. Ostavljanje bez odgovora, ili, kao što ti voliš da kažeš,
zaobilaženje nezgodnog pitanja.
C Ya!
problemi.49cnenad,
-> #43, nenad-> Prilično je ružno, "gospodine", osim toga nekulturno i
-> nedemokratski, a pre svega nečasno oduzimati ljudima pravo na
-> sopstveno mišljenje. A to je upravo ono što ti ovim
-> diskvalifikacijama pokušavaš da uradiš.
Takođe i ti sa tvojim bespotrebnim komentarima.
-> Sezamovcima je sada "sve jasno" i sad je samo šteta što nemaš
-> pištolj kao onaj bandit iz Vrbasa pa da završiš započeto pošto je
-> "očigledno" o čemu se tu radi.
-> što je jedina krivica Ivice Lazića bila ta što nije isto mislio
-> kao naoružani ludak koji mu je pucao u glavu. Ti, srećom,
E moj imenjače, spominješ RTS i Dnevnik i politiku a tvoja poruka ništa
nije bolja od njihovih metoda. Previše nervoze sa tvoje strane a to nam
sada uopšte ne treba. Razgoropadio si se, naljutio, sve ovo shvatio previše
lično i dokazao još jednom ono o čemu je već podosta reči ovde utrošeno,
nažalost, i dalje bez efekta.
-> kao naoružani ludak koji mu je pucao u glavu. Ti, srećom,
-> pištolj nemaš.
LaHko se pribavi, još laHkše uporabi ;)
-> Optužio si ga (mmisica) i osudio ni krivog ni dužnog, njegova
-> jedina krivica je bila ta što ne misli isto kao ti, što tvrdi
-> da veza može da pukne i kada je naizgled sasvim čista. Isto kao
Čemu potreba da izigravaš tuđeg advokata ? Ono što je SEZAM nekad činilo
SEZAM-om je pravi demokratski duh i mogućnost da svako iznese svoje
mišljenje, stav i pokuša da ga odbrani. Normalno je da svako od nas
ima različite kriterijume i dobro je što je tako. Ne valja ići u suštu
krajnjost a tu pametniji uvek popušta. Korisnik mmisic je vrlo korektno
započeo diskusiju uz sitne nepreciznosti koje su, nadam se ispravljene.
Ako se napred navedeni korisnik oseti ugroženim, itekako će znati da
odbrani svoje stavove ili kao pametniji iskoristi IGNORE što se preporučuje
svima sa slabim srcem, nedostatkom strpljenja, patološkom mržnjom prema
drugim korisnicima, njihovim stavovima i slično.
-> i koji ste i kakvi ste - top-lista ignorisanih korisnika sve
-> govori.)
Ax, napokon jedna lepa novost ili si se možda u žaru kucanja poruke izleteo
i zaboravio da ovo ne treba objavljivati jer nije dostupno svim
korisnicima ? Smatraš da ti je ovo neki argument ? Po meni nije, jer kao
što već rekoh, svako ima pravo i mogućnost da upotrebi IGNORE naredbu prema
svom nahođenju i potrebi. Ovo je jedan od najboljih mehanizama, koji
isključuje potrebu da BILO KOJI korisnik ili član uprave izigrava tuđeg
zaštitnika.
-> Šteta što ga nije na vreme čuo vaš manje hladnokrvni kolega (po
-> logičkom aparatu i stanju svesti - politička opredeljenost je tu
-> nebitna) koji je pucao na Ivicu Lazića.
Opet mešaš politiku. BTW, ono što ja znam je da mmtosic nema nikakve
veze sa tom političkom strankom za koju ga vezuješ. Za Momčila se zna
gde je svaki dan od 15:00 pa na dalje.
-> Još neko? Ne. Čak ni ostali iz "uigrane ekipe" se nisu usudili
-> da, kako je to do sada bilo uobičajeno, bezrezervno podrže ovakve
-> besmislene optužbe i time demonstriraju "i Evropi i svetu" svoju
I Jopet ? :( Imam utisak da si pravi kadar za RTS Gnjavnik. Zar ne shvataš
da NIJE POTREBNO niti da pišeš, niti da korisnici čitaju tvoje komentare.
Vređaš njihovu inteligenciju. Svi itekako znaju da pročitaju i prosude o
svemu što je napisano u porukama.
Uostalom, tvoja taktika je već odavno poznata. Primiriš se ali podstanari
izgleda ne daju mira pa počinješ po starom. Ne želiš da shvatiš da si ti
mehanizam koji aktivira "paklenu mašinu" samo što ti to nikako ne uspeva.
Ja imam hrabrosti da kažem da ne podržavam određene delove mmtosic-eve
poruke kao i to da je Zlatibor ili u afektu ili iznerviran zbog loše veze
napisao onakvu poruku. I to po meni nije u redu. Možda si očekivao da ću se
javiti i to podržati i takođe optužiti tebe da isključuješ sa veze ?
Ne, nemam nikakve potrebe da to radim. Veza puca pa puca, da'l zbog loših
veza, da'l zbog toga što je možda neko to prouzrokovao, nije bitno, veza je
pukla i moram zvati ponovo. To je ono što izluđuje čoveka.
Da li bi bio ljubazan da pošalješ ovde javno ili meni u mail statistiku u
zadnja dva meseca koliko puta sam napustio vezu bez komande LOG ? Cifra je
sigurno velika, dnevni prosek je pucanje veze 3 puta, ali mi nije palo na
pamet da tebe zbog toga optužujem iako si dosta puta i ti bio na vezi ili
u lokalu. U najvećem broju slučajeva izvršavanje AUTOEXEC-a nije stiglo do
komande WHO. Šta ćeš, srećan sam što su mnogi prebačeni na Alkatel i
strpljivo čekam dan kada će i ostale zadesiti ta sreća, ili mogućnost
da svi pređemo na ISDN linije.
-> pokušamo tako, kako bi izbegli zabune: da ja uđem u tvoju radnju
-> i počnem da napadam i vređam tvoje mušterije i tebe, ti bi me
Otkad je NET tvoje privatno vlasništvo ?
-> najbolji mogući način iskoriste mogućnosti Sezama, vi ste
-> odlučili da ovde vodite privatne ratove i dajete oduška svojoj
-> opsednutosti administratorom sistema. Zašto sam vam ja trn u oku,
Čekaj, da li je ovo tvoj odgovor mmtosic-u, napad na imaginarnu grupu
ljudi ili napad na tačno određenu grupu ljudi i iz kojih razloga ? Izjasni
se i ne uvijaj u oblandu.
Ex, čudo jedno kako PGP poruke mogu čoveka zainteresovati i napraviti
mu glavobolju jer ih ne može dešifrovati pa zbog toga počne mrzeti članove
grupe koji ga koriste. Onda vruće glave krene u obračun, shvati da to ne
pomaže pa se okrene ulizivanju određenim članovima. Ljigavo. Nisam ti ja
kriv što si bio spor pa nisi uspeo da zameniš poslate javne ključeve ;)
-> nisam ja u pitanju, već da sam samo trenutno "na tapetu". Sve
-> jedno, nemam vremena da se time bavim niti je to uopšte bitno.
Ne. Ti si jedina i prva tačka dnevnog reda. A da nemaš vremena da se time
baviš i da to uopšte nije bitno, i to je viđeno i pročitano. Moram se odmah
ograditi i ponoviti da su ovde u pitanju tvoji postupci a ne nekakav mržnja
prema tebi kao Nenadu, već je o tome dovoljno napisano.
-> Da rezimiram: ako me ne podnosite, nemojte me podnositi - postoji
-> ignore, a ni članstvo na Sezamu nije obavezno. Ne delimo ni
Stvarno bi bila velika sramota da od korisnika kao SYSADM dobiješ ignore.
Ma bruka, ili ih je već mnogo to učinilo pa ne smeš zato objaviti listu,
već sa njom mašeš jer nemaš ni sa čim drugim. Pored ostalog, ne želim da ti
dajem ignore jer si zvanično lice i treba pročitati i po koje obaveštenje
i prilog kojim znaš da iznenadiš, i ne želim biti direktan krivac i da
sam potvrđujem delima svoje reči.
Nije bruka toliko za tebe, već za sistem.
***************************************** (nije podvučeno žutim ;)
Imenjače, kuliraj malo više, nisi ti onaj zbog koga zovem ovaj sistem,
neke konferencije su posle mrtvila malo živnule, a malo je falilo da
više ni jednu poruku ne pošaljem ovde. Previše reči je ovde a malo dela.
Voleo bih da se vrate oni dani kada smo svi mi a i ti sa uživanjem zvali
ovaj sistem, da se u tvojim porukama vrati onaj duh koji je bio na početku
rada samog sistema što se vidi npr. i iz nekih ranijih poruka:
3.12, SEZAMNET:problemi, nenad, 16.01.96. 11:37, 2654 chr
Odgovor na 3.8, evlad, 16.01.96. 09:18
---------------------------------------------------------
> Koliko vidim fercera sor 2.99a ;) znači zaglavlja poruka su po starom
> sistemu. Da li će doći do izmena zaglavlja, zbog adresa sa drugih
> sistema, uveđenje polja subject i sve o tome ;)
Do izmena zaglavalja ce doci za neki mesec kada budu spremni off-line
readeri, pre svega za DOS. Off-line reader za Win vec prakticno
postoji, ali nismo se usudili da pustamo sistem koji ima samo Win
reader. Do tada, mozete korisiti programe koje imate i na koje ste
navikli. :)
> ajde da neki dobrovoljac iz st-a ;) napiše ssg_new.txt ;)
Rece vec Zak da ce biti whatsnew.txt, ali pre njega je svakako
vazniji tekst sta se razlikuje. Sistem smo podesili tako da moze da
se radi i bez tih informacija. Na prvu loptu - nema cread i ostalih
c-komandi vec sve komande vaze za sve konferencije ako ni jedna nije
otvorena (ako ima smisla), a postoji i switch /g ako se zeli iz neke
konferencije nastaviti sa citanjem po svim konferencijama. Probajte i
switch /i (interactive) u mail-u i konferencijama, u grupama jos
nije aktiviran ali bice. Help je azuran (iako jos nisam stigao da ga
ispeglam), tako da i tamo nestrpljivi mogu da portaze informacije.
Ono sto je najvaznije, i bez tih informaicja sasvim uspesno mozete
da koristite sistem.
> Q. Da li postoji mehanizam za slučajne duple exec-e
Trenutno ne, bice naravno. Neko je prijavio da mu exec /b ne radi tj.
da ipak ispisuje sadrzaj poruka. Iako je ovaj BBS zamisljen da lici
na ono na sta su ljudi navikli (zz-ov Sezam), ta slicnost je samo
koncepcijska, Zak i ja smo se u smisljanju komandi i switcheva
trudili da izaberemo najlogicnije i one koje smatramo najboljim.
Konkretno - switch kojim se postize neispisivanje exec-a je /q.
Pise to i u helpu.
> Q. Redirekcija u pad i sve o tome ;)
Redirekcija za pad i iz pada je > (moze i &), a redirekcija sa
tastature je <. Znaci, npr.: ..log <d;. I to ima u helpu. :)
> Q. Grupe (koliko korisnika max, koliko grupa po korisniku)
Isto kao pre. 3 grupe i 1+11 korisnika u svakoj. Na zahtev se
maksimalan broj clanova neke grupe moze prosiriti na do 32 clana.
Zanimljiva komanda je GROUP DESCRIBE - ako pomocu nje opisete u
jendom redu svoju grupu onda ona postaje dostupna svima, u smislu da
mogu da primete njeno postojanje (uz ime vlasnika) i ukoliko su
zainteresovani za clanstvo mogu da se obrate mail-om.
Ovako kako je sada sa grupama je trnutno stanje i radice kako treba.
Revizija group podsistema sledi, o tome kasnije (za par meseci).
> Q. da li rade display heder i display footer, nedokumentovane komande
> starog sistema ;)
Ne. Da li to mozes da izsimuliras sa echo, ako ti bas treba? :)
*******************************
3.61, SEZAMNET:problemi, nenad, 18.01.96. 20:28, 1450 chr
Odgovor na 3.52, alien, 18.01.96. 19:03
---------------------------------------------------------
> [] trudili da izaberemo najlogicnije i one koje smatramo najboljim.
>
> Tako je i Dragisha... ;)))
Nadam se da će naš trud dati bolje rezultate. :)
> OK, lepo je što postoji /Quiet, ali bi bilo još lepše da postoji
> i /Blind, pa da se zaista ne vidi telo poruke.
Nisam baš razumeo, da li ne radi /Q ili ti se samo ne sviđa svič?
> Uzgred, nimalo nije logično to što se komentar za WHO listu
> upisuje switchem /C - svič je svič, a komanda je komanda. Trebalo bi da
> bude WHO COMMENT.
Pa i WHO COMMENT bi bila komanda sa parametrom, a sad da li je
"bolji" parametar /c ili COMMENT to je ipak stvar ukusa. Možeš da
definišeš proceduru u autoexec-u koja će raditi to što tebi treba.
Komentar iz who liste se, inače, briše sa who /d. Btw, stavljanje
komentara u who listu je postalo hit, prestali ljudi da chat-aju,
samo se dovikuju preko who liste. :))
>
> Kako ja kao vlasnik grupe mogu da vidim opis koji sam stavio ili
> bar da li sam stavio opis?
Isto kao i svi ostali, sa: GROUP SHOW /P (od public). Piše u help-u
za GROUP SHOW.
> A da li će biti vraćene stare grupe i namešten GROUP format koji
> SOR 2.30 može da svari?
Trebalo bi da je to već urađeno, javi molim te ako i dalje ima
problema. :)
> Ako kažeš kako da u ECHO dobijemo trenutno vreme i datum, onda
> bi možda i moglo.
Ne može... Čemu su u stvari služile te nedokumenovane komande?
**************************************************************
Daj, zajebimo više ovu prepisku i prepucavanje, odmori malo svoju tastaturu
i Warpić, mi ćemo isto tako naše Prozorčiće :), stižu praznični
dani, nekome je Božić, stiže Nova godina, pa Jopet Božić, pa Jopet Nova
godina ;) umesto silne zezancije mogao je da nas sačeka moderniji CARD
podsistem.
Pošto ga nema a da ne bih opterećivao mail sistem:
////
( o o )
──────────────────────────oOOO─(_)─OOOo──────────────────────────
Čestitam svim vernicima nastupajuće božićne praznike i želim svim
korisnicima i članovima Uprave (dakle, svima vama koji ste stigli
do kraja ove poruke kao što je i godina stigla do kraja) dobro
zdravlje jer je ono najvažnije, dobre veze, a za ostalo se
pobrinite sami :)
*** SREĆNA VAM NOVA GODINA ***
─────────────────────────────────────────────────────────────────
problemi.50dzakic,
-> #47, lexus> Bilo bi logično uvesti da se nakon toga obriše i sysmsg primaocu
> obrisane poruke :)
Pojedinacno brisanje sysmsg poruka nije moguce izvesti, vec se lanac
sysmsg poruka brise iskljucivo od pocetka do kraja regularnim napustanjem
sistema ili komandom sysmsg /c. Uostalom, sysmsg stize i ako je primalac
na vezi u obliku page-a, tako da brisanje iz lanca ne bi mnogo promenilo
stvar. Ako vas je neko uclanio u grupu, pa kasnije tu grupu ubio,
dobicete sysmsg da ste clan grupe, ali grupe nema jer je kasnije obrisana.
problemi.51kant,
-> #43, nenad> Ostaje nam, dakle, samo ona najnepopularnija mera - isključenje
> sa sistema, i ona će morati da bude razmotrena i biće
> razmotrena ukoliko se brzo, ali veoma brzo, ne uzmete u pamet.
Šta ovo znači? Već sam jednom pisao o Ugovoru i to baš nadajući se da
će i on jednom biti regulisan (čitaj: napisan) i da će u njemu biti
definisane i mogućnosti izbacivanja sa sistema, kao i bilo kakve
druge vrste sankcija prema korisnicima. Pošto Ugovora još nema, moram
da upitam da li si ovo gore mislio ozbiljno ili je napisano u afektu?
U poslednje vreme nemam baš mnogo vremena ni za čitanje ni za
pisanje, a nemam ga zato što (tako bar verujem) radim nešto u korist
(između ostalog) uspostavljanja pravne države. I onda pročitam ovako
nešto na SEZAM-u...Neću da se ponavljam ni da ponovo raspredam o
Ugovoru, ali moram da, zbog sebe i svojih principa, napišem i ovo:
onog trenutka kada sa ovog sistema BILO KO bude isključen a da za to
nema PRAVNOG osnova koji je jasno definisan nekim pravilom koje je taj
neko prekršio, prestaće i moje iluzije o SEZAM-u.
problemi.52jvujnic,
Šta je to sa nodom 5?
Čini mi se da je ranije njega opsluživao pentium, a sada mi se čini da je tamo
286-ica.
problemi.53zodiac,
-> #43, nenadIzvinjavam se svima sto poruku pisem on-line, pa nece biti citata!!!
Dakle, Nenade, seti se samo trojne prepiske izmedju vstana, tebe i
moje malenkosti, a sve povodom ishitrenog reagovanja i pisanja
poruka u stanju afekta. Iako i sada smatram da sam u datoj
situaciji bio u pravu, sto desavanja u konf-u mali.oglasi i dalje
potvrdjuju, prihvatio sam tvoj predlog, i posto sam tvoj odgovor
smatrao zrelim i smislenim, prekinuo diskusiju sa vstanom. U isto
vreme sam prestao i da saljem oglase koji su mu smetali, posto
smatram da ako obojica zastupate stanoviste da ne radim u skladu sa
pravilima sistema, mora biti da ipak ja nisam u pravu, te da sam
sve shvatio isuvise licno. Medjutim, ovakvim tvojim nastupima sam
prilicno iznenadjen, jer se ti kao SysAdm ne stavljas iznad
diskusije, vec bezglavo uleces u nju sa puno LICNIH MOTIVA, a to
je ono na cemu si mi, ako se ne varam, u nasoj raspravi zamerao.
Umesto da i sada smirujes duhove, upravo si ti onaj koji pokrece
lavinu neugodnih rasprava, a da pri tom i ne radis svoj posao. Nemoj se
stavljati iznad ljudi kao pametniji, pismeniji ili iskusniji, vec
kao profesionalac. Samo tako ces zadrzati ugled na ovom sistemu,
mada je on verovatno prilicno poljuljan, s obzirom da ti kao
SysAdm imas ignore-ove od strane svojih korisnika. To je, ipak,
samo tvoja krivica, jer nisu korisnici tu radi tebe, vec ti zbog
njih. Kao sto Cekic rece,
sa malo preostalog postovanja
Sale
problemi.54sjocic,
mabuki 13:18 Sezam
pljakic 13:30 Sezam
hercog 13:28 Transfer
ne.ko 13:21 Transfer
cokics 13:22 Read
johnnya 01:28 Sezam <<---
sjocic 13:30 Sezam
Koliko vidim, johnnya je svega 12 sati na vezi.
problemi.55dzakic,
-> #52, jvujnic> Šta je to sa nodom 5?
> Čini mi se da je ranije njega opsluživao pentium, a sada mi se čini
> 286-ica.
Nažalost, jeste 286. To je rekao bih najsporiji nod koji imao, nije
nikada bio pentijum. Pentijumi su 1, 2, 4, 8, 9 i 12.
problemi.56calex,
-> #40, cnenad> samo 10% posla. Voleo bih da me razuveriš. Imam utisak da je tebi veza
> iz Niša u najgorem slučaju solidna O:) dok se moja veza sa N.Bg-a
Nema šta da te razuveravam, jedino što mislim da modem ipak sa
malo više učestvuje baš zbog uslova. Probao sam sa još nekim modemima
ali su se pokazali dosta gore od ovog što koristim. Da li opet misliš
da je mala razlika između NONE i veze sa korekcijom grešaka, između
ostalog? Zlatibor uvek zove na 2400/NONE.
> pogoršala. Zbog toga sam prinuđen da skidam PAD na 2.4 a i tada često
Nije ni meni bolja veza. :(( Zato sam u dial listi postavio duple
sezame, jedni su na 2400 a drugi na 14400 pa uvek zovem one sporije da
skinem PAD ili nešto slično. Ako mi je potreban FT, onda zovem brze ali
vezu prekinem čim na modemu vidim da nije baš ok. Najčešće je potrebno
najviše deset poziva da dobijem savršenu 14400 vezu.
problemi.57luckyluciano,
-> #54, sjocic¸¸> mabuki 13:18 Sezam
¸¸> pljakic 13:30 Sezam
¸¸> hercog 13:28 Transfer
¸¸> ne.ko 13:21 Transfer
¸¸> cokics 13:22 Read
¸¸> johnnya 01:28 Sezam <<---
¸¸> sjocic 13:30 Sezam
¸¸>
¸¸> Koliko vidim, johnnya je svega 12 sati na vezi.
Sto nema smisla nema, a meni se vreme "krade", pola sata
po pola sata, pa sta mi ostane .... ?!?
Lucky Luciano
problemi.58dzakic,
-> #57, luckyluciano> ¸¸> Koliko vidim, johnnya je svega 12 sati na vezi.
>
> Sto nema smisla nema, a meni se vreme "krade", pola sata
> po pola sata, pa sta mi ostane .... ?!?
Ne znam kako to misliš da ti se vreme krade. Budi precizniji, pa da
pokušamo da vidimo šta je problem. Korisnik johnnya naravno nije bio 12
sati na vezi već se u toku noći nod 11 totalno zablokirao tako da mu je
mogao pomoći samo pritisak na crveno dugme. Na žalost, niko to nije na
vreme primetio pa je nod resetovan tek oko 16h.
problemi.59johnnya,
-> #54, sjocic >> Koliko vidim, johnnya je svega 12 sati na vezi.
Što samo dokazuje, da neko (ne)radi svoj posao ;>
problemi.60cnenad,
dzakic-u da li si ispravio problem kod privatnih poruka sa EUnet-a,
zapravo zanožja poruke ? Opet sam dobio jedan mail koji je u PAD spakovan
sa ispomeranim zanožjem. Možda je problem kod čitanja poruke u PAD ?
Ako trebaju dodatne informacija (kad je stigla poruka, kad je pročitana i
slično) samo javi.
problemi.61sofke,
Šta kažete na ovo:
Connected to: SEZAMNet @ 648-422
CONNECT
Connected to SezamNet at 300
^^^!!!!!?!?!?!?
Casopis "Racunari" - Beograd
Pet 27.12.96 01:07 - Node 9
Username:
OK
ATH0
OK
problemi.62luckyluciano,
-> #58, dzakic¸¸> Ne znam kako to mislis da ti se vreme krade. Budi precizniji,
¸¸> pa da pokusamo da vidimo sta je problem.
Pa lepo, budem na vezi 1-2 po petnaestak minuta, dok skinem
postu i posaljem postu, a kad hocu da vidim koliko mi je vremena
ostalo vidim da se racunica ne slaze. Npr. na vezi sam proveo dva
puta po 15 min = 30 min ukupno, a pokaze mi da mi je tog dana
ostalo jos npr. 20 min. ( vodim racuna da to nije oko ponoci pa
da me to ne buni ).
- da li je moguce da neko zove na moj user i sifru ?
( ja je nikom nisam dao )
¸¸> Korisnik johnnya
¸¸> naravno nije bio 12 sati na vezi vec se u toku noci nod 11
¸¸> totalno zablokirao tako da mu je mogao pomoci samo pritisak
¸¸> na crveno dugme. Na zalost, niko to nije na vreme primetio pa
¸¸> je nod resetovan tek oko 16h.
Za njega znam, jer sam kasnije primetio sta ne stima !!!
Lucky Luciano
problemi.63lexus,
-> #61, sofke=> Connected to SezamNet at 300
Šta je tu čudno?
I ja sam se par puta ubacivao na 300, jedino može biti neugodno ako
je pretplata pred istekom... Svim onim cenovnicima i sličnim (izuzetno
potrebnim ako neko zove više puta na dan) informacijama je potrebno
nekih pola sata da se iskucaju, još ako ti na kraju uleti i reklamica...
Horror!
problemi.64nenad,
-> #46, pvlada> Kad god menjam autoexec kada stavim da mi snimi on mi prekine
> vezu, šta se to dešava ?
Kada ti se to dešavalo i da li se i dalje dešava?
problemi.65nenad,
-> #49, cnenad> -> Šteta što ga nije na vreme čuo vaš manje hladnokrvni kolega (po
> -> logičkom aparatu i stanju svesti - politička opredeljenost je tu
> -> nebitna) koji je pucao na Ivicu Lazića.
>
> Opet mešaš politiku. BTW, ono što ja znam je da mmtosic nema nikakve
> veze sa tom političkom strankom za koju ga vezuješ. Za Momčila se zna
> gde je svaki dan od 15:00 pa na dalje.
Ako već želiš da izvlačiš rečenice iz konteksta onda se bar
potrudi da ne citiraš delove tog konteksta. ;) Ne osuđujem ja
Tošićeve političke stavove (koje ni ne znam) već njegove metode
obračuna sa neistomišljenicima. To uostalom piše i u tekstu koji
si citirao.
Sa koje strane kordona je on od 15h pa na dalje mene ne zanima,
mene zanima to što on oblači kožni kaput i čizme kada sedne da
piše replike po Sezamu.
> Uostalom, tvoja taktika je već odavno poznata.
I "njihova taktika je već odavno poznata". Ajde dosta sa tim
frazama što ste pokupili sa televizije.
> Primiriš se ali podstanari izgleda ne daju mira pa počinješ po starom.
""""""""""
A jel se ti to vraćaš na svoju staru "taktiku" - direktne uvrede?
> pomaže pa se okrene ulizivanju određenim članovima. Ljigavo. Nisam ti ja
> kriv što si bio spor pa nisi uspeo da zameniš poslate javne ključeve ;)
Kakvo ulizivanje, kakvi javni ključevi, kakve zamene? Dokle sa
tim podmetanjima, izmišljotinama imate li obraza vi uopšte?
> Ne. Ti si jedina i prva tačka dnevnog reda.
Znači ipak su u pitanju lični obračuni?
Poslednji put: taj vaš "dnevni red" nije usvojen ni u jednoj
Sezamovoj konferenciji, pa njih zaobiđite. Napravite grupu,
osnujte klub, političku partiju, "grupu građana sa Novog
Beograda", novi BBS ili on-line sistem posvećen toj tački
"dnevnog reda" pa me tamo intenzivno mrzite ako vam to pričinjava
zadovoljstvo. A ja ću verovatno onda ipak morati da poverujem da
je ipak moguće da neko bude toliko opsednut drugom osobom.
> Moram se
> odmah ograditi i ponoviti da su ovde u pitanju tvoji postupci a ne
> nekakav mržnja prema tebi kao Nenadu, već je o tome dovoljno napisano.
Koji moji "postupci"? To što nisam povećao limit od 500 poruka
mesečno budim-u i lexus-u da mogu da pišu Da/Ne po
konferencijama? Da nije možda to što sam se usudio da kažem nešto
protiv Windows NT-a pred tobom (neko mi reče da je to problem, ja
još uvek ne mogu verujem :))?! To što vam ne dozvoljavam da
vređate i pretite ljudima po javnim konferencijama? To što sam se
usudio da se nađem na Sezamu kada je zlatibor-u pukla veza? To
što sam administrator sistema čiji bivši upravnik nije hteo da
objavi tekst o "programiranju" matričnih štampača? To što ti nisi
više moderator MALIH OGLASA?
Žao mi je ako vam se to ne dopada, ali tako je i tako će biti i
dalje. Vi tu ništa ne možete da promenite, a najmanje ne na ovaj
način. Ovako možete samo sebi da štetite.
> Daj, zajebimo više ovu prepisku i prepucavanje, odmori malo svoju
> tastaturu i Warpić, mi ćemo isto tako naše Prozorčiće :), stižu praznični
Sladak si, "i ja tebe volim". ;) Prvo me izvređaš i napraviš
ludim a onda licemerno - "da manemo prepisku i izljubimo se za
Novu Godinu". Stojiš li ti uopšte iza onoga što pišeš ili je sve
ovo za tebe samo "intelektualna vežba" i zadovoljavanje potrebe
da nekog mrziš?
Elem - "manite" je (prepisku i prepucavanje), to sam ja i tražio
od vas u svojoj prethodnoj poruci.
problemi.66nenad,
-> #51, kant> da upitam da li si ovo gore mislio ozbiljno ili je napisano u afektu?
Ozbiljno sam mislio.
> onog trenutka kada sa ovog sistema BILO KO bude isključen a da za to
> nema PRAVNOG osnova koji je jasno definisan nekim pravilom koje je taj
> neko prekršio, prestaće i moje iluzije o SEZAM-u.
U tom slučaju su tvoje iluzije trebale odavno da prestanu pošto
je do sada, onoliko koliko je meni poznato, sa Sezama isključeno
bar jedno 10-ak ljudi. Za skoro sve one slučajeve koje znam
razlozi su uglavnom bili veoma slični ovima zbog kojih
iste sankcije prete i "uigranoj ekipi".
No u svakom slučaju i bilo kako bilo, najbolje je da iluzije - ma
kakve da su - što pre nestanu. :)
problemi.67pvlada,
-> #64, nenadPV>Kada ti se to dešavalo i da li se i dalje dešava?
Dešavalo mi se 24.,25.,26. XII 1996. , a sad evo probao sam i
ništa se nedešava, sve je normalno :)
Pozdrav Vlada
problemi.68lexus,
-> #65, nenad=> Koji moji "postupci"? To što nisam povećao limit od 500 poruka
Imaš u mojoj poruci broj 3.48 postupke, i to postupke koje elegantno
ignorišeš već dva meseca i potenciraš da te mi napadamo zato što
te mrzimo, a mrzimo te zato što nam nisi povećao limit poruka...
Zaista majstorske konstrukcije.
=> Sladak si, "i ja tebe volim". ;) Prvo me izvređaš i napraviš
=> ludim a onda licemerno - "da manemo prepisku i izljubimo se za
=>
=> Elem - "manite" je (prepisku i prepucavanje), to sam ja i tražio
=> od vas u svojoj prethodnoj poruci.
Znači, kada tebe neko izvredja, a onda predloži "da manemo
prepisku...", onda je to licemerno, a kada ti nekoga izvredjaš
(a mmtosica si izvredjao) i predložiš "da manemo prepisku...",
onda to nije licemerno.
"Mojo go*no ne smrdi!" ;)
No, šalu na stranu, od ponedeljka ti dajem ignore, tako da imaš
dovoljno vremena da, ako želiš, odgovoriš na poruku ili me obavestiš
o izbacivanju sa sistema.
Uzgred, bićeš jedini korisnik na istoj, što je zaista sramota... ;(
problemi.69calex,
-> #62, luckyluciano> - da li je moguce da neko zove na moj user i sifru ?
> ( ja je nikom nisam dao )
Na početku ti se pojavi informacija kad si poslednji put zvao pa
na osnovu toga možeš da vidiš da li još neko koristi tvoje vreme. To
što nisi nikome dao, ne znači da neko nije došao do nje na neki način.
problemi.70sofke,
-> #63, lexus
> => Connected to SezamNet at 300
> Šta je tu čudno?
Pa i jeste i nije :) Iskreno da ti kažem, ovo mi se dogodilo tek
drugi put i to samo ovde, na Sezamu. Šta sam drugo mogao, nego da
uradim hang-up. Posle kad sam ponovo zvao, sve je bilo u redu.
Sneg je ipak sneg.
> Horror!
Nego šta.
problemi.71kant,
-> #66, nenad> Ozbiljno sam mislio.
> U tom slučaju su tvoje iluzije trebale odavno da prestanu pošto
> je do sada, onoliko koliko je meni poznato, sa Sezama
> isključeno bar jedno 10-ak ljudi. Za skoro sve one slučajeve
> koje znam razlozi su uglavnom bili veoma slični ovima zbog
> kojih iste sankcije prete i "uigranoj ekipi".
OK, teško mi je da poverujem da nisi za vladavinu prava, ali 'ajde.
U tom slučaju, voleo bih odgovor na još samo jedno pitanje i prestaću
da se bavim ovom tematikom. Koji su konkretno razlozi za izbacivanje
sa sistema (ili se to određuje od slučaja do slučaja)?
problemi.72superhik,
-> #48, lexusSorry-te što ulećem.
.....
=:> Epilog tog dogadjaja? Ispostavilo se da je software kriv za
.....
Jebiga lex, stvarno te ne kapiram, čak i da je sve što ti kaže
istina, šta ti možeš (ili bilo ko drugi sa sistema) da promeniš?
Zašto toliko smarate i ti i nenad kada kapirate da diskusija
ničemu ne vodi !?
problemi.73evlad,
-> #49, cnenad=- pomaže pa se okrene ulizivanju određenim članovima. Ljigavo. Nisam ti
=- ja kriv što si bio spor pa nisi uspeo da zameniš poslate javne ključeve
=- ;)
he, nije sysop na pro-u ;))
btw, sve mi se čini da je _vizulence_ izgubilo živce ...
Dragi moj WIZ, pročitaj 'ladnom glavom esej pod radnim nazivom
'vozdra raja' a ja odoh da uhvatim božićni popust kod skadarlije ...
problemi.74evlad,
-> #65, nenad=- Kakvo ulizivanje, kakvi javni ključevi, kakve zamene? Dokle sa
=- tim podmetanjima, izmišljotinama imate li obraza vi uopšte?
sam se _izlaješ_ pa smo ti _mi_ posle krivi ...
=- Koji moji "postupci"? ... (i ostale pretpostavke da ne citiram sve)
žalosno je to što ne vidiš suštinu problema, a to je da se autoritet
ne gradi na silu, kako si ti počeo :(
To što se raspravljaš ovde je samo znak tvoje nemoći. Možeš me zbog ovog
trajno udaljiti sa sistema i postati _veliki diktator_, ali ono što je
ovaj sezam imao ... sa ovakvim načinom nećeš vratiti, naročito kada
javno pretiš po konfereciji disuserom :(
Budi fer (bar jednom u životu, zna se da kako si došao na ovaj
sistem ;) ) pa priznaj za sysmsg (makar i na mail) pa ću prestati ovde
da _davim_ a dokle god osećam da mi radiš _iza leđa_ (poruke nestaju sa
ovog sistema bez sysmsg-a) ja ću da se bunim.
Zak-u svaka čast.
ps. Koji su moji "postupci"? (razrada na temu)
Zar sam kriv što sam se usudio kritikovati rad uprave ?
Zar sam kriv što svoje pravo na rad ostvarujem u _jednoj državnoj firmi_ ?
Zar sam kriv što pretpostavljam da si ti(nenad) ovde dežurni redar koji
_razbucava_ sistem jer _možda_ ima aranžman s mikroknjiga_bbs ?
ps2. bilo bi lepo kada bi izbacio javno statistiku o ignore-tu ...
problemi.75evlad,
-> #41, dzakic=- Odavno je promenjeno da nova prijava ubija staru. Uvedeno je iz
Hvala na obaveštenju :)
Krajnje je vreme da napravite konferenciju uputstvo, ako već neće biti
knjige. Tako ćete otkloniti mnoge nejasnoće, kako starijim članovima
tako i novajlijama :)
Srećne praznike i sve najbolje u 1997
problemi.76evlad,
-> #37, mmisic=- Moja krivica, evo i šta se desilo :
Svaka čast :) Moglo je i na mail, ali nema veze.
=-> opet ste čandrljali po softwareu ;)
=-
=- Brzopleto donosiš zaključke.
ne, ne, ipak je bug-ić u pitanju, sistem je trebao da skloni taj
_lažni_ sysmsg, Zak ?
problemi.77evlad,
-> #50, dzakic=- Pojedinacno brisanje sysmsg poruka nije moguce izvesti, vec se lanac
Da li može da se ubaci u sysmsg, reply nnnn obrisao autor
što bi o ovom konkretnom slučaju bilo ispravno, da ne dižem lažnu
uzbunu kako mi sistem nije prebacio pruke. ili da ostane zaglavlje
poruke a da u zaglavlju piše _poništio autor_ ( ko što na primer
piše _ponistio sysadm_ (wiz ne prozivam tebe, slučajno se potrefilo O:) ) )
problemi.78evlad,
-> #60, cnenad=- Ako trebaju dodatne informacija (kad je stigla poruka, kad je pročitana
=- i slično) samo javi.
takođe, da se nadovežem, kada će biti prepakovani brojevi mail-a jer
se bliže granici od 0xffff ? (ovo pitam zbog olr-a, ili da vaćam
konvertor pa da se selim na sorpro2 ?)
problemi.79dzakic,
-> #76, evlad> ne, ne, ipak je bug-ić u pitanju, sistem je trebao da skloni taj
> _lažni_ sysmsg, Zak ?
Odgovaram on-line, zato sorry ako sam pogrešno shvatio. Pošto vidim reči
'bugić' i 'sysmsg' da kažem sledeće:
Sysmsg povodom 'Sysadm poništio poruku u konferenciji' trenutno ne stiže
jer na određenom mestu u kodu stoji dva puta ConfModer (za brisanje od
strane moderatora). Ne sećam se od kada, jer je prošlog meseca bilo dosta
izmena povodom portovanja na 32-bitnu platformu tako da se tu izgleda
potkrala greška. Naravno, već je ispravljeno a stupiće na snagu u toku
noći ili sutra u toku prepodneva.
problemi.80dzakic,
-> #77, evlad> Da li može da se ubaci u sysmsg, reply nnnn obrisao autor
Može.
problemi.81dzakic,
-> #78, evlad> takođe, da se nadovežem, kada će biti prepakovani brojevi mail-a jer
> se bliže granici od 0xffff ? (ovo pitam zbog olr-a, ili da vaćam
> konvertor pa da se selim na sorpro2 ?)
Jako skoro. Malo nas je iznenadio povećani priliv privatnih poruka u toku
ovog meseca, nešto zbog približavajućih praznika, nešto zbog povećanog
broja internet poruka (B92). Biće uskoro najava za brisanje verovatno
prvih dana nove godine.
problemi.82lexus,
-> #72, superhik=> Jebiga lex, stvarno te ne kapiram, čak i da je sve što ti kaže
=> istina, šta ti možeš (ili bilo ko drugi sa sistema) da promeniš?
Mogu da pokušam da utičem na nenada da shvati svoje greške i da ih
ne primenjuje u odnosu na druge korisnike.
Medjutim, budući da do sada kod njega nisam primetio ni jedan jedini
znak da shvata o čemu se radi odlučio sam da mu dam ignore.
Jedino mi je žao što će mu taj ignore razbiti iluzije da ga mrzimo
i da produžavamo pretplatu zato što smo opsednuti njegovim likom
i delom...
Ako mi bude suviše žao da razbijam njegov svet, možda mu i ne dam
taj ignore, ali ću se svakako suzdržati od daljeg odgovaranja na
njegove porukice...
problemi.83lexus,
-> #79, dzakic=> strane moderatora). Ne sećam se od kada, jer je prošlog meseca bilo
=> dosta izmena povodom portovanja na 32-bitnu platformu tako da se tu
=> izgleda
E moj Zak, da je to od prošlog meseca, ja se ne bih još pre dva-tri
meseca žalio na taj problem... ;)
problemi.84lexus,
-> #49, cnenad=> 3.12, SEZAMNET:problemi, nenad, 16.01.96. 11:37, 2654 chr
=> Odgovor na 3.8, evlad, 16.01.96. 09:18
=> ---------------------------------------------------------
=> ...
=> Do izmena zaglavalja ce doci za neki mesec kada budu spremni
=> off-line readeri, pre svega za DOS. Off-line reader za Win vec
=> prakticno postoji, ali nismo se usudili da pustamo sistem koji ima
=> samo Win
Hoćemo li nove OLR-ove imati priliku da vidimo bar na godišnjicu ovog
pitanja?
problemi.85nenad,
-> #71, kant> OK, teško mi je da poverujem da nisi za vladavinu prava, ali 'ajde.
Ne znam na osnovu čega si to zaključio, ali te neću ubeđivati u
suprotno, u svakom slučaju ne u ovoj konferenciji.
> U tom slučaju, voleo bih odgovor na još samo jedno pitanje i prestaću
> da se bavim ovom tematikom. Koji su konkretno razlozi za izbacivanje
> sa sistema (ili se to određuje od slučaja do slučaja)?
Najprostije rečeno - delovanje na štetu sistema i njegovih
korisnika, u šta spada i njihovo ometanje, vređanje, korišćenje
tuđih naloga, pokušaji "hakeraja" i sl. Sve što na bilo koji
način ugrožava druge korisnike i sam sistem nije dobrodošlo. Sve
što je zabranjeno zakonom takođe nije dozvoljeno ovde i
sankcioniše se. Niko naravno nije izbačne zbog jednog ili dva
"prekršaja", sva isključenja za koja ja znam su urađena tek kada
je utvrđeno da prekršioci svesno i zlonamerno rade to što rade i
ne pokazuju ni volju ni nameru da prekinu.
problemi.86evlad,
-> #80, dzakic=-> Da li može da se ubaci u sysmsg, reply nnnn obrisao autor
=-
=- Može.
Hvala, smem li da pitam kad će i da li će biti ubačeno :)
problemi.87evlad,
-> #79, dzakic=- Sysmsg povodom 'Sysadm poništio poruku u konferenciji' trenutno ne
=- stiže
Hvalim te bože na odgovoru. Ovde se vrši polemika skoro 3 meseca da
nema sysmsg-a kada sysop obriše poruku, a tvoj saradnik gospodin
nenad izgleda ume samo da briše poruke :(
Zak svaka čast :)
problemi.88evlad,
-> #81, dzakic=- Jako skoro. Malo nas je iznenadio povećani priliv privatnih poruka u
=- toku
Hvala lepo, možda sam vam dosadan, ali neke stvari treba na vreme raditi :)
problemi.89dr.grba,
-> #73, evlad>> Dragi moj WIZ, pročitaj 'ladnom glavom esej pod radnim nazivom
>> 'vozdra raja'...
Ili da pita tebe, pošto si ga ti, očigledno, već naučio napamet.
problemi.90dr.grba,
-> #74, evlad>> žalosno je to što ne vidiš suštinu problema, a to je da se autoritet
>> ne gradi na silu, kako si ti počeo :(
Jesi li ti onaj što mi se nudio da obuče plavu uniformu, pa da ide sa
mnom na pijacu da obara cene švrcovanoj robi u moje ime?
>> Zar sam kriv što sam se usudio kritikovati rad uprave ?
Tebi Sezam samo tome i služi, izgleda.
problemi.92ppecanac,
I nije neki problem ali ajde:
Mislim da ne bi bilo tesko u igri submarine ispraviti 'bag'
umesto da se ispise '.... potapa Razarac 1 '
logicno je '..... potapa Razarac '
zar ne ?? :)
pozdrav.
problemi.93mmtosic,
Predmet: NO CARRIER i ostala čudesa.
Evo priče o moja jučerašnja dva uzastopna podnevna povezivanja sa
SezamNet-om.
Prvo, evo izvoda iz log-a prvog povezivanja preko #11 u 13:20.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Ned 29.12.96 13:20 - Node 11
Username: mmtosic
.....
Imate 29 min 56 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
Sistemskih poruka (sysmsg): 12.
.....
83 VICEVI.4 nema novih
87 CHAT nema novih
89 MALI.OGLASI novih 6
┌────────────────────────┐
Specijalno za članove Sezama! │ STIL COMPUTERS │
Uz svaki kupljeni računar │ Dobračina 4, Beograd │
dobijate 2 poklona. │ Tel: 626-232, 3282-464 │
└────────────────────────┘
-> Stakleni filter za monitor ┌────────────────────────┐
-> Izmenljiva fioka za │ Postoji razlika. │
Hard-disk └────────────────────────┘
Lecnu me nešto. Nije valjda? Ipak, ne odoleh:
» sysm
.....
Ned 29.12.96 13:10 xxxx čita poruku broj 23710 u grupi xxxxxxxx.
»
NO CARRIER
Ništa mi ne bi jasno. :( Ipak, odlučih da probam bar još jednom, pa
šta košta da košta.
Sad, evo izvoda iz log-a drugog povezivanja preko #9 u 13:24, tj.
posle 2-3 minuta od ovog prethodnog prekida veze.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Ned 29.12.96 13:24 - Node 9
Username: mmtosic
.....
Prethodni poziv ste imali u Ned 29.12.96 13:20
Sistemskih poruka (sysmsg): 12.
.....
83 VICEVI.4 nema novih
87 CHAT nema novih
89 MALI.OGLASI novih 6
Požurih:
» who
pablo 13:21 Sezam
soul 13:14 Sezam
milko 13:17 Transfer
nikhajder 13:08 Transfer
robot 13:11 Edit
trlekl 13:16 Sezam
denimar 13:14 Transfer
mmtosic 13:24 Sezam
cinfo 13:24 Sezam
vper 13:22 Sezam
ozren 13:14 Sezam
ancha 13:20 Transfer
nenad 13:22 Off
ivantod 13:23 Transfer
» exe
NO CARRIER
E, onda(k) je sve bilo jasno, pa više nisam zvao. :( A imao sam i
neka posla u vezi oslobađanja zarobljenog grada.
problemi.94mmtosic,
Predmet: NO CARRIER i ostala čudesa.
Evo priče o moja dva današnja uzastopna podnevna povezivanja sa
SezamNet-om.
Prvo, evo izvoda iz log-a prvog povezivanja preko #4 u 12:24.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Pon 30.12.96 12:24 - Node 4
Username: mmtosic
.....
Imate 29 min 56 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
Sistemskih poruka (sysmsg): 6.
.....
83 VICEVI.4 nema novih
87 CHAT nema novih
89 MALI.OGLASI novih 1
.....
» sysm /c
» who
petama 12:21 Transfer
zeljkoj 12:23 Read The trumpet shall sound!
mmtosic 12:24 Sezam
nigy 12:05 Transfer Ja sam maloletni izmanipulisani profashista!
zandric 12:20 Game sub?
mmandrino 12:03 Transfer
nenad 12:24 Off
mercedes 12:16 Game
Naslutih nevolju, al' reko' nije svaki dan Badnji dan :) Svi se
ponadamo da se možemo provući, al' - malo morgen ((c) by Sloba).
» exec
......
» sezam
......
» pad dir
net00906.zip 209.858
Files 1/209.858 bytes.
» show welcome
......
» help show
NO CARRIER
Ništa mi ne bi jasno :), pošto bejah već progurao na vezi 4-5 minuta
od kako naslutih nevolju. Stoga odlučih da probam bar još jednom, pa
šta košta da košta.
Evo sad izvoda iz log-a drugog povezivanja preko baš istog čvora
kao pri prethodnom povezivanju (#4), u 12:33, tj. posle 3-4 minuta od
ovog prethodnog prekida veze.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
......
Pon 30.12.96 12:33 - Node 4
......
Username: mmtosic
......
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan...
mmtosic, dobrodošli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Pon 30.12.96 12:24
Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
......
83 VICEVI.4 nema novih
87 CHAT nema novih
89 MALI.OGLASI nema novih
» who
petama 12:21 Transfer
zeljkoj 12:23 Sezam The trumpet shall sound!
mmtosic 12:33 Sezam
z.ziva 12:28 Edit
zandric 12:20 Game sub?
betmen 12:26 Sezam sta ja to radim!!!
m.toljan 12:30 Sezam
mmandrino 12:03 Transfer
mercedes 12:16 Game
pifat 12:27 Off
Carrier CARRIER-a odnese i još neke juzere a ne samo mene. :) Naslutih
da će sad sve biti u redu. :)
» pad down /b
Datoteka 1, 209858 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:02:12.
Spremni za download (Da/Ne)?
Prenos uspešan.
» pad clear
Brisanje celog pada (205k) (Ne/Da)? d
PAD prazan.
» down windows\program\java\adk*.r00 >
adkbeta1.r00 --> Pad Ok
» pad dow /b
Datoteka 1, 1993502 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:20:46.
Spremni za download (Da/Ne)?
Prenos uspešan.
I da ne gnjavim više. Čak se i izrazgovarah sa lexus-om i sa
dselic-em... :) I na kraju rekoh ja Sezamnet-u:
» bye
Kraj rada (Ne/Da)? d
Kraj rada u Pon 30.12.96 12:59
Proveli ste na vezi 25 min 59 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno još 45 min 10 sec.
mmtosic, hvala na pozivu. Doviđenja!
NO CARRIER
Odahnuvši, rekoh i ja njemu - carrie yourself, carrier-u CARRIER-a. :)
problemi.95lexus,
-> #89, dr.grba=> Ili da pita tebe, pošto si ga ti, očigledno, već naučio napamet.
Eh, a ti misliš da ga wiz ne zna napamet?
Autori obično pamte takva remek-dela ;)
problemi.96zodiac,
-> #91, shimano>sistema. Prvi put mi se desilo da me osoba bliska upravi
dobronamerno
>opomene da ne uplacujem vise od mesec dana pretplate jer ce
izgleda doci do
Zasto "osobu" Nenad odmah ne odstrani sa sistema, posto vec ima
sklonosti ka citanju tudje poste i poruka. Tako ce nas sve ubediti
u svoju lojalnost Sez-u O:).
problemi.97mmtosic,
-> #65, nenad> Sa koje strane kordona je on od 15h pa na dalje mene ne zanima,
> mene zanima to što on oblači kožni kaput i čizme kada sedne da
> piše replike po Sezamu.
Pri pisanju poruka svaki korisnik piše saglasno svojoj pameti i
kulturi. U dejanr-ovom kodeksu, koga se prema ugovoru svi moramo
pridržavati, piše između ostalog:
``U konferencijama se često vode veoma "žestoke" rasprave, uz
razmenu ne samo argumenata već i ironije, sitnih (i ne tako
sitnih) podmetanja, kvalifikacija... Važno je u takvim
raspravama sačuvati meru: naravno da se nećete slagati sa
nekim sagovornicima, i naravno da to treba da kažete. Ali,
treba polemisati sa stavovima, a ne sa korisnicima - stavove
sagovornika treba poštovati, pokučavajući da se neki od njih
argumentovano ospore.''
Tebe ne interesuju stavovi sagovornika, već sagovornik. To što o
njemu ne znaš ništa, toliko te izbezumljuje da odmah izgubiš
prisebnost i kontrolu. A sistem bez kontrole se tetura...
> Koji moji "postupci"? To što nisam povećao limit od 500 poruka
> mesečno budim-u i lexus-u da mogu da pišu Da/Ne po
> konferencijama?
U ugovoru koji su svi korisnici sistema potpisali plaćanjem prve
uplate piše da se uslovi korišćenja sistema ne mogu promeniti na
štetu korisnika do isteka ugovorenog roka, tj. roka iz uplate. To je
za one koji umeju da logično misle, sasvim normalno, pošto se nijedan
ugovor ne može jednostrano promeniti. To što su neki neodrasli ljudi
sa ovlašćenjima na sistemu, odlučili da se igraju zavođenja reda je
sasvim normalna pojava na sistemu na kome se administrator sistema
preganja sa korisnicima, umesto da se brine o funkcionisanju sistema.
Radi se o tipičnom slučaju preusmerenja agresije. Sistem ne valja,
konkurencija grabi koracima od 100 milja... a za to krivi - korisnici
koji na to ukazuju. ;(
> To što vam ne dozvoljavam da
> vređate i pretite ljudima po javnim konferencijama?
To se jednostavno radi tako što se ukaže na te uvrede i pretnje. Da
toga ima, lako bi ovaj razgovor bio završen. Tačnije toga ima, ali
samo u tvojim porukama i porukama onih koje navodno štitiš. Bolje da
ih zaštitiš od sebe.
> To što sam se
> usudio da se nađem na Sezamu kada je zlatibor-u pukla veza?
Čovek je izneo sumnju. Zašto na to nisi odgovorio prosto - da je ta
sumnja neosnovana?
Na tvoju žalost, toliko je mnogo primera koji ukazuju na to da to
nije slučajnost, da teško da još ima onih koji u to veruju. No,
pitanje verovanja je potpuno lična stvar, pa nije za diskusiju.
problemi.98mmtosic,
-> #90, dr.grba> >> žalosno je to što ne vidiš suštinu problema, a to je da se
> >> autoritet ne gradi na silu, kako si ti počeo :(
>
> Jesi li ti onaj što mi se nudio da obuče plavu uniformu, pa da ide
> sa mnom na pijacu da obara cene švrcovanoj robi u moje ime?
Nije reč koju ja koristim, al' ipak - degutantno. :(
Ako ljudi imaju različito mišljenje po nekom pitanju - to nije znak
za kraj sveta. Zar se kao test za pravog demokratu ne koristi to - da
li on ume da se založi i za to da se čuje i glas njegovog
neistomišljenika? A bivši prijatelji i sugrađani bi trebalo da su bar
malo više od `običnog' demokrate, kad se o njihovom odnosu radi.
Ovim što si napisao ugrozio si `reputaciju' evlad-a po dve osnove:
(i) čovek ima `plavu uniformu', a to u ovom trenutku (a verovatno
i inače) treba da zvuči krajnje nepovoljno; i (ii) sklon je da tu
`plavu uniformu' zloupotrebljava.
Kad god sam imao posla sa čovekom koji tako `pljuje' po svom bivšem
prijatelju uvek sam ga nakon toga izbegavao. Zbog toga što takvi ne
mogu dati razuman odgovor na pitanje kad su bili u pravu - da li onda
kad su se sa dotičnim prijateljevali ili sada kada ga pljuju.A ko
tako uradi jednom, uradiće i drugi put.
Bez obzira na razgovore koje smo do sada imali, o tebi sam imao, za
moje pojmove, visoko mišljenje, pa mi je utoliko krivlje. Ipak,
mislim da si ovo `ispalio' u nekom vrlo `bad mood'-u, i da ovo nije
tvoj trajan stav.
Na kraju, evlad-a ne poznajem. Sa njim se `družim' u jednoj grupi.
problemi.99mmtosic,
-> #91, shimano> -> đ=- Kakvo ulizivanje, kakvi javni ključevi, kakve zamene? Dokle sa
> -> đ=- tim podmetanjima, izmišljotinama imate li obraza vi uopšte?
> ->
> -> sam se _izlaješ_ pa smo ti _mi_ posle krivi ...
>
> U ovo oko zamene javnih ključeva PGP-a baš i ne mogu da poverujem s
> obzirom na činjenicu kako je PGP koncipiran.
PGP je najranjiviji baš na tom mestu, tj. na javnom ključu. Nije neki
veliki problem podmetnuti svoj javni ključ kao Perin javni ključ i
tako steći mogućnost da primaš i čitaš Perine poruke. Kad ih pročitaš
poruke proslediš Peri koristeći njegov pravi javni ključ. I sve teče
na opšte zadovoljstvo. ;)
E sad, i za to ima leka, naravno. Svi lekovi se zasnivaju na više
puteva prenosa javnog ključa do korespondenta. A ima i potpisivanja
poruka. Kad se već jednom dođe do pravog javnog ključa, prepiska je
sigurna tj. neprobojna.
Dakle, nije sve toliko neverovatno kao što se to na prvi pogled može
učiniti. Generalno, treba druge uvažavati bar onoliko koliko
uvažavamo sebe. Nadam se da ćeš uvažiti način na koji sam ovo rekao,
uz molbu i obaveštenje da ništa od ovoga što sam rekao nema veze sa
tobom. Samo sam iskoristio tvoje pitanje kao povod da kažem ono što
mislim da treba da bude kazano.
> -> _razbucava_ sistem jer _možda_ ima aranžman s mikroknjiga_bbs ?
>
> Medjutim, ovo je drugi put da neko sugeriše da postoji potkopavanje
> sistema. Prvi put mi se desilo da me osoba bliska upravi dobronamerno
> opomene da ne uplaćujem više od mesec dana pretplate jer će izgleda
> doći do nekih izmena na sistemu.
Nešto se može tvrditi i na osnovu dostupnih činjenica i tzv. proste
logike. Naime, SezamNet je sistem za modemske komunikacije časopisa
`Računari'. Dosadašnja redakcija je napustila `Računare' i formirala
redakciju `MikroRačunara' koje izdaje privatna firma `MikroKnjiga'.
Očito je da `MikroRačunari' računaju na iste potrošače. Dakle, oni su
konkurencija `Računarima'. A većina moderatora pa i sam upravnik
SezamNet-a su prešli u `MikroRačunare' pa je logično predpostaviti da
im do SezamNet-a nije više stalo toliko koliko je stalo ovima koji
nameravaju da i dalje izdaju `Računare'. Dakle, promena mora biti, i
to, izgleda, velikih.
> Da li su ove dve stvari povezane? (Odnosno da li ćemo gledati reprizu
> prošle Nove Godine)
Gledaćemo. Nadam se da će ovog puta to biti manje bolno. Kako za
njih, tako i za nas. Bar za nas. Mi smo i ovog puta nevini. Mada,
znaš i sam za onu našu - svađale se svekrve preko jetrve. :)
problemi.100mmtosic,
-> #71, kant> OK, teško mi je da poverujem da nisi za vladavinu prava, ali 'ajde.
> U tom slučaju, voleo bih odgovor na još samo jedno pitanje i prestaću
> da se bavim ovom tematikom. Koji su konkretno razlozi za izbacivanje
> sa sistema (ili se to određuje od slučaja do slučaja)?
Moj odgovor, naravno, ni na koji način nije zamena za odgovor koji
tražiš od zvaničnih lica sa sistema.
Ja sam imao sreću da korisnički status na Sezam-u steknem u vreme kad
su ga vodili zzivotic i dejanr koji sada vode SezamPro. Prva stvar
koju sam tada dobio bio je i ugovor koji sam `potpisao' sa prvom
uplatom. On je sa sistema nestao polovinom januara 1996. godine kad
ga je preuzela ova ekipa koja ga i sada vodi. Za vas mlađe ne znam po
čemu treba da se vladate, ali ja se vladam po onom koji sam
`potpisao' i koji sam, u skladu sa njim, već dva puta do sada
produžavao.
Na osnovu njega, odgovor na tvoje pitanje bio bi sledeći.
Ugovor se može raskinuti na štetu korisnika:
(i) zbog davanja netačnih i ne potpunih podataka o sebi,
(ii) zbog omogućavanja trećim licima da korišćenjem tvog korisničkog
imena i lozinke pristupaju sistemu,
(iii) zbog toga što se prilikom pristupa i korišćenja servisa i usluga
sistema u potpunosti ne pridržavaš kodeksa ponašanja na sistemu
i pravila koja važe za sve pojedinačne servise,
(iv) zbog toga što svojim radom na sistemu ugrožavaš druge korisnike,
integritet i funkcionisanje sistema,
(v) zbog toga što u javnim servisima sistema ostavljaš komercijalne
informacije
(vi) zbog toga što materijal primljen od sistema (osim privatnih poruka
i programa u javnom vlasništvu) reprodukuješ, distribuiraš,
i prenosiš na druge sisteme ili što ga na bilo kakav drugi način
stavljaš u promet,
(vii) zbog toga što ostavljajući poruke u javne servise na sistemu,
kršiš nečija zakonska, patentna, autorska i druga prava,
(viii) zbog toga što u javnim servisima na sistemu ostavljaš poruke čiji
je sadržaj u suprotnosti sa važećim zakonskim aktima, kao i poruke
uvredljive i obscene sadržine.
Eto, to ti je to. Potpuno je nerazumno što se vlasnik sistema
oglušuje o zahteve korisnika o tome da im se stavi na uvid ugovor
koji su `potpisali' sa sistemom. No, sa stanovišta korisnika to i
nije tako loše. U tom slučaju sud će ceniti samo opšte zakonske
odredbe koje uglavnom tretiraju one koji vrše javnu delatnost, a
skoro nimalo one koji usluge takvih firmi i koriste. A to znači da
ne mogu ništa ni da prekrše.
Naravno, treba izdržati rat živaca koji je sada u toku. :)
problemi.101mmtosic,
-> #87, evlad>đ =- Sysmsg povodom 'Sysadm poništio poruku u konferenciji' trenutno ne
>đ =- stiže
>
> Hvalim te bože na odgovoru. Ovde se vrši polemika skoro 3 meseca da
> nema sysmsg-a kada sysop obriše poruku, a tvoj saradnik gospodin
> nenad izgleda ume samo da briše poruke :(
>
> Zak svaka čast :)
Nije da Zak-u nije svaka čast, ali...
Nevolja je to što ima nas nekoliko koji smo već linčovani. :( Zar je
moguće da ovaj odgovor nije mogao da bude dat pre nego što smo
okačeni? Mada, naši kažu - bolje ikad nego nikad.
E sad, imam i pitanje za one koji su nas razapeli - da li među vama
ima i jednog koji će reći: `izvin'te drugari, nismo vam verovali...
eto, tako, žar borbe... zavelo nas ćutanje `vođe'...
Mada, kod mene ima i ono hrišćansko - nisu ljudi ni krivi. :( Njima
se to nikad nije ni desilo, pošto nisu bili na nišanu sysadm-a. A
verovanje `vođi' je tako pitko i često na ovim prostorima...
problemi.103mmtosic,
Predmet: NO CARRIER i ostala čudesa.
Evo priče o moja dva današnja uzastopna podnevna povezivanja sa
SezamNet-om.
Prvo, evo izvoda iz log-a prvog povezivanja preko #7 u 14:21.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
.....
Uto 31.12.96 14:21 - Node 7
Username: mmtosic
.....
Imate 29 min 56 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
Sistemskih poruka (sysmsg): 6.
.....
83 VICEVI.4 novih 4
87 CHAT novih 1
89 MALI.OGLASI novih 4
Srećna Nova # ### ### #####
## # # # # #
# #### #### #
# # # #
### ### ### # godina
Ova čestitka mi odmah beše sumnjiva. Podseti me na poznatu reklamu.
A njeno lansiranje me (kol'ko znam ne samo mene) uvek izbacuje sa
veze. Ipak, ja nastavih da teram po svome.
» exec
Protokol Zmodem RM.
Spremni za upload (Da/Ne)?
Prenos uspešan.
.....
Poruka (Snimi/Poništi/Listaj/Nastavi)?
Poruka pod brojem 4.39.
»
» ..GROUP REPLY 23828 /R
Poruka za xxxxxxxxx.
-----BEGIN PGP MESSAGE-----
Version: 2.6.3i
.....
YPJcqrHazgFZx+kkcMuK1ng+wb6Qw3SF1mj6udq2205gkOKKVnSZpocEqeWEjAOx
+UNICu63zQED/iHvRdufJUU9B5atXMcz/gMRT89123ZKgWx41IcQXwoeeNbE+Mc2
NO CARRIER
Tako mi i treba kad ne slušam instinkt. ;) Ne beše mi baš sve ni po
volji a ni jasno :), pošto bejah već progurao na vezi 2-3 minuta od
kako naslutih nevolju. Stoga odlučih da probam bar još jednom, pa šta
košta da košta.
Evo sad izvoda iz log-a drugog povezivanja preko baš istog čvora kao
pri prethodnom povezivanju (#7), u 14:24, tj. odmah posle ovog
prethodnog prekida veze.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
.....
Uto 31.12.96 14:24 - Node 7
Username: mmtosic
.....
Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
.....
83 VICEVI.4 novih 4
87 CHAT novih 1
89 MALI.OGLASI novih 4
┌──────────────────────────────────────────────────┐
│ Svim Sezamovcima želimo srećnu i uspešnu │
│ nastupajuću 1997. godinu i da što lepše │
│ i veselije provedu novogodišnje praznike! │
└──────────────────────────────────────────────────┘
Kao što već vidite, čestitka je promenila izgled. Bi mi mnogo
lakše jer pomislih da je to odrađeno i da neće biti novih promena.
Za svaki slučaj, proverih s kim imam čast:
» who
gavrilpred 14:25 Sezam
kmilan 14:15 Sezam bullet in the head
vector 14:16 Transfer downloading...
zlatibor 14:23 Transfer
emajsijuen 14:19 Read return of darkness
deksi 14:23 Read
mmtosic 14:24 Sezam
vilnepe 14:23 Sezam
dushanka 14:10 Read
psik 14:23 Sezam
dejanr 14:23 Off
Protrljah oči i zanemeh od iznenađenja. Ima nekog u off-u al' rekoh
nema on ovlašćenja. Bre. Posle 2-3 minuta proverih ponovo ko je tu.
» who
gavrilpred 14:25 Transfer
kmilan 14:15 Sezam Motorola, Motorola i Motorola...
dr.grba 14:26 Off
emajsijuen 14:19 Sezam return of darkness
deksi 14:23 Read
mmtosic 14:24 Sezam
vector 14:26 Sezam under the sign of black mark
vilnepe 14:23 Sezam
dushanka 14:10 Read
psik 14:23 Transfer
pifat 14:27 Sezam
I da više ne davim, skinuh poruke, skinuh i novi fajl-kalendar od
oko 1,5 MB:
» dow cale*.zip
Priprema za slanje...
Datoteka calendar.zip, 1535719 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:16:00.
Spremni za download (Da/Ne)?
Prenos uspešan.
I na kraju se pozdravih sa SezamNet-om:
» bye
Kraj rada (Ne/Da)? d
Kraj rada u Uto 31.12.96 14:47
Proveli ste na vezi 22 min 50 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno još 39 min 23 sec.
mmtosic, hvala na pozivu. Doviđenja!
NO CARRIER
Dakle, uzrok izbacivanja sa veze može biti i neko neispravno tumbanje
sa sistemskim porukama. Mada, potpuno mi je nejasno ko je to radio. :(
Sve u svemu, opet nije PTT. A to je i trebalo pokazati. Ne? :)
problemi.104cnenad,
-> #84, lexus-> Hoćemo li nove OLR-ove imati priliku da vidimo bar na godišnjicu ovog
-> pitanja?
A što mene pitaš tj. daješ reply na moju poruku u kojoj su citirane neke
poruke iz davnih vremena kada je SYSADM imao duha i volje i biJO dobrog
raspoloženja ?
problemi.105cnenad,
-> #103, mmtosic-> Sve u svemu, opet nije PTT. A to je i trebalo pokazati. Ne? :)
Grešiš, silno. Jes' da je vala lepo gledati log-ove, naročito kad imaš
vremena, ali mislim da počinješ preterivati. U najmanju ruku iznerviraćeš
nadležne pa će stvarno početi da te isključuju čim vide da si na vezi.
Uostalom, zar misliš da neko od "ovlašćenih" mora biti ulogovan i da se
vidi na who listi da bi te izbacio sa veze ?
problemi.106mmtosic,
-> #102, shimano> Mnogo elegantija varijanta je da je Pera Žikin čovek i da mu
> prosleđuje sve poruke. Stoga ti je možda mnogo bolje da organizuješ
> jedan kratak lov na "krtice".
Sasvim.
> Drugo ne znam da ti kažem.
Kud ćeš više? Sve sami pogoci u sridu. :)