pitanja.1984nenad,
-> #1961, hercog> Eh, kad čovek mora sve sam da uradi da bi nešto radilo O:)
U sistemskom autoexec-u je već bila predefinisana ova komanda,
upravo zbog načina na koji SOR radi. E sad, ko je menjao autoexec
bez da pogleda prvo sistemski... ;)
pitanja.1985nenad,
-> #1969, armitage> Naravno, cenim i ja njihovo mišljenje, ali me to ne sprečava da
> oformim svoje. (čak se trudim da svoje mišljenje oslobodim
> od tuđeg uticaja, bez obzira čijeg) Da ne bude zabune, ja tebi
> ne prebacujem to što ti njihov sud prihvataš.
Ne prihvatam ni ja njihov sud a priori. Jednostavno se radi o
tome da su oni dovoljno dugo u ovim vodama, da su videli i jedno
i drugo i listom zaključili da je ovo drugo bolje. I ja sam se
potpisivao neko vreme, možda i nekoliko meseci. :) Čini mi se da
je i Vlad isto tako radio na početku. Ubrzo sam, međutim, uočio
koliko je to besmisleno i beskorisno i da su ljudi u pravu. E
sad, nekome treba duže nekome manje, a neko neće nikad biti
spreman da prihvati tuđe mišljenje i savet.
Indikativno je da svi početnici kreću sa potpisima, oznakama,
tagovima, kao i da velika većina njih ubrzo shvati da je to
nepotrebno i pokušava da privlači pažnju _sadržajem_ svojih
poruka a ne njihovim izgledom i ukrasima. Ni u jednom FAQ-u i
bontonu se ne savetuje pisanje potpisa ili tzv. SIG-ova, i u
najmanju ruku se preporučuje njihovo redukovanje i skraćivanje.
Mišljenje i iskustvo drugih, iskusnijih, postavljam kao argument
u ovoj diskusiji jer na žalost nisam čuo još ni jedan konkretan
kontra-argument, odnosno argument u prilog stavljanja potpisa
ispod javnih konferencijskih poruka osim onih tipa "Tako mi se
čini logično", "Navikao (!?) sam tako", "Ja sam Srbin, ja sam
najpametniji i sve najbolje znam" ;) i sl.
Ti kažeš - oformio si svoje mišljenje i stav po ovom pitanju. Ok,
obrazloži ga. Ako su razlozi dovoljno jaki i ja ću početi ponovo
da se potpisujem. ;)
Do tada ću smatrati da je potpis ovde koristan i potreban koliko
i oni tag-lines sa marfijevim zakonima, vicevima o plavušama i
piletu koje prelazi ulicu koje klinci ostavljaju po malim
BBS-ovima, SetNet-u i drugim neformalnim mrežama. Da li kao
sledeći korak možemo da očekujemo tagove? :(
> Ne mogu da podržim ovo poređenje. Mislim da je e-conf nešto
> između live-conf-a i pisane diskusije.
""""""""""""""""
Sa live-conf-om smo obojca uporedili i, ako se ne varam, složili
da se tamo ljudi ne "potpisuju" nakon izlaganja, da je dovoljno
to što ih spiker (u ovom slučaju sistem) predstavi ostalim
učesnicimca.
Ostaje dakle pitanje šta je to što ti zoveš "pisana diskusija" i
iz čega predlažeš da treba da crpimo iskustva i običaje? Odnosno,
gde se to praktikuje - pokaži mi mesto gde ja mogu da napišem
nešto, i šta onda - pošaljem svima ostalima u koverti ili okačim
na neku tablu? I šta onda biva? Neko napiše odgovor, okači ispod
i flomasterom referencira na koji papir je njegov replika? ;)
Šalu na stranu, zaista bih voleo da znam gde se osim na
kompjuterskim on-line sistemima i BBS-ovima, primenjuje bilo
kakva forma javne "pisane diskusuje" sa par stotina/hiljada
učesnika, kao i kakvi se tu običaji primenjuju. Pretpostavljam da
se i tamo ljudi potpisuju iako već postoji informacija o autoru
poruke, čim to navodiš kao primer i praksu iz koje treba
izvlačiti iskustva i sa kojim treba praviti analogije.
> P.S.: Ko je još video post scriptum u živoj diskusiji? :)
Kako nije, kad neko u skupštini po 3 puta kaže "I samo još ovo da
vam kažem", "Samo još jednu rečenicu bih želeo", "Moram još
nešto...", a onaj mučenik zvoni li zvoni. :)))
pitanja.1986nenad,
-> #1964, dr.grba> Beše na nakom evropskom aerodromu postavljen set tabli sa tekstom
> vidno drugačijeg napada: "Kulturan čovek ne gazi travu" (:
Ima i ono:
"Na ovoj raskrsnici su do sada poginula 54 čoveka. Morate li baš
vi da budete 55-ti?"
Naravno da se marketing i advertajzing se radi prema ciljnoj
grupi. :))
pitanja.1987nenad,
-> #1966, milan.> zeleo bih da pitam dali je to mozda uvedena neka nova komanda
> ili je to neka tajna uprave!
Niti je nova komanda niti je "tajna uprave". Door podsistem
postoji kao takav, o tome je već, mislim, bilo reči. Trenutno
nije dostupan javnosti jer ni ne nudi ništa atraktivno kao
uslugu. U konkretnom slučaju se radilo o tome da smo sa kolegom
vršili neke probe i testiranja, ništa vredno posebne pažnje. :)
pitanja.1988nenad,
-> #1968, sobrenovic> ili da se bar kaze da li ce na internetu korektno biti interpretirana
> adresa tipa @sezamnet.co.yu
Neće, to je "unknown host", ta adresa nigde nije registrovana i
ne postoji. Adresa SezamNet-a je oblika "username@sezam.co.yu".
Ako i kada se odlučimo na neke promene po tom pitanju svi
korisnici će biti blagovremeno obavešteni. :)
pitanja.1989vlad,
-> #1985, nenad> i drugo i listom zaključili da je ovo drugo bolje. I ja sam se
> potpisivao neko vreme, možda i nekoliko meseci. :) Čini mi se da
> je i Vlad isto tako radio na početku. Ubrzo sam, međutim, uočio
More pisao sam ja i u chat-u VELIKIM SLOVIMA, ali mi ljudi lepo objasnise
da se ne derem, da je tako manje citljivo, da bode oci... Kao sto si rekao,
ovde imamo posla sa velikim kolektivnim iskustvom i obicajima komunikacije
koje su usvojile hiljade ljudi kroz milione poruka. Cak i da se ne slazem,
a ne lezi mi bas sve, ne pada mi na pamet da "idem uz nos" jednoj tako
jakoj i demokratskoj vecini. Moj identitet i posebnost ni na koji nacin
nisu ugrozeni prividnom "optickom uniformnoscu" poruka. Naprotiv, Paznja
citaoca je tako bolje usredsredjena na sadrzaj jer forma ne odvlaci paznju.
Teznja za prepoznatljivoscu, isticanjem, jedinstvenoscu... je sasvim
ljudska i razumljiva, ali pametni brzo shvate da je prividna uniformnost u
stvari najveca prednost ovakve komunikacije. Na kraju krajeva, svaka druga
komunikacija namece mnogo vise pravila i ogranicenja. Telefonom ne mogu da
razgovaram ako su mi puna usta bureka B).
Pozdrav,
Vladan Marinkovic
Nike Neznanovica 111
11000 Belgrade
Yugoslavia
Europe
E-MALI: vladŽsezam.co.yu
vladanŽsezampro.com
vmarinkovicŽeunet.yu
vladanmŽtrtmrt.exe
Vladan i nije tako retko ime, ali kad se ovako potpisem greske nema -
svakom je jasno da sam pao s Marsa B).
pitanja.1990v.dragojevic,
(32.836)
> ***** Poništio Moderator *****
Zasto je obrisana ta linija u kojoj obavestavam ljude da sam otvorio svoj
user odnosno da se nejavljam pod user-om Sonja u potpisu Vlada.
Napominjem da ljude ne mogu da obavestim mail-om, jer mi se po prvi put
javljaju zbog tekstova o USR modemima u konferenciji: komunikacije/modemi
Ovako sam prinudjen da se potpisujem neko vreme da ne bi slali postu pod
user Sonja i da bi znali o kome se radi.
S jedne strane imamo toliko naglabanja o potpisima (koji mi ne smetaju,ali
mislim da su bespotrebni),a sa druge me prisiljavate da u svakoj konferenciji
u kojoj sam ucestvovao jedno vreme objasnjavam ko sam i sta sam.
Nije postojao jednostavniji nacin nego da jednom linijom u Sezam/razno
obavestim ljude umesto da se besomucno potpisujem.
Mislim da svakom useru treba da se skrene paznja zbog cega mu je obrisana
poruka .Ovako nema nikakve koristi,jer ce korisnik ili da je ponavlja ili
da vodi dugacke prepiske ili ce sledeci put uraditi istu stvar
(a mozda ni moderatori nece tako lako da brisu poruke, ako svakom treba da
napisu obrazlozenje vec samo gde je stvarno potrebno).
pitanja.1991ljubisha,
-> #1983, dragosh>Upravo sam to probao i sezam reaguje kao da sam samo pritisnuo
>enter. U cemu je sad stos? Ako bi mogao to malkice da mi razjasnis
>bio bi ti zahvalan...
Pročitaj u nazad par meseci poruke u Sezamnet.Obaveštenja. Nema ih
mnogo a dođu kao mali help za novije korisnike.
pitanja.1992dr.grba,
-> #1978, evlad>> :sa
>> mail seen %1
>> group seen %1
>> conf seen %1
Iznad "conf seen %1" dodaj jedno "conf close", za svaki slučaj (:
pitanja.1993vimm,
Izvod iz log-a:
Connected to SezamNet at 12000/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 15.08.96 14:16 - Node 14
.......................................
R:\> np
────────────────────────────────────────────────────────────
Skupljam novu poštu, poruke u grupama i konferencijama u PAD
────────────────────────────────────────────────────────────
PAD prazan.
Privatna pošta...
...pročitana !
Poruke u grupama...
...pročitane !
Poruke u konferencijama...
...pročitane !
Sve PROČITANE poruke su proglašene za stare.
Veličina TEXTPAD-a u PAD-u je:
Pad 15859 bytes.
────────────────────────────────────────────
Ne postoji datoteka 'net*.zip'.
R:\>
NO CARRIER
Zašto mi se ovo dešava!!!?
Odjednom problem sa arhiviranjem, a ništa nisam menjao.
Napominem da se ovo dešava konstantno od juče i na drugim nodovima,
kao i da sam se prvi put konektovao na 12000 umesto na 14400 :(
Pozdrav Vladimir
pitanja.1994vimm,
Evo, na nodu 4 je sve sada proteklo OK. Mislim na arhiviranje i prenos
pada. O čemu se radi?
Pozdrav Vladimir
pitanja.1995basrak,
-> #1988, nenad>> adresa tipa @sezamnet.co.yu
> Adresa SezamNet-a je oblika "username@sezam.co.yu".
> Ako i kada se odlučimo na neke promene po tom pitanju svi
> korisnici će biti blagovremeno obavešteni. :)
A jel' ne može da se registruje i ta gornja adresa?
pitanja.1996johnnya,
-> #1987, nenad >> uslugu. U konkretnom slučaju se radilo o tome da smo sa kolegom
>> vršili neke probe i testiranja, ništa vredno posebne pažnje. :)
I ? Jer ostao živ ? :)
pitanja.1997cnenad,
-> #1993, vimm=> Cet 15.08.96 14:16 - Node 14
=> Ne postoji datoteka 'net*.zip'.
Meni se javio jedan korisnik sa molbom da mu pošaljem moj autoexec jer je
NET takođe prijavio njemu da nema datoteke NET*.ZIP
Pošto je i prethodni autoexec dobio od mene a on je potpuno ispravan,
očigledno je problem do NET-a. Do sada nisam imao nikakvih problema
pa je najverovatnije da problem pravi nod br. 14.
pitanja.1998mdimitrijevic,
Interesuje me zasto je sporo pretrazivanje direktorijuma, kada trazim
nove fajlove. Glupo je da govorim kako je to ranije na starom Sezamu i na
novom Sezam Pro-u radilo mnogo brze. Kao programer ne vidim da tu ima nesto
mnogo da se komplikuje i da bude tako sporo, zato me i interesuje sta je to
sto usporava pretrazivanje. U Zakiceve programerske sposobnosti ne sumnjam ali
mi to pretrazivanje oduzima i previse dragocenog vremena (a i povecava tel.
racun jer zovem iz daleka).
pitanja.1999supers,
-> #1943, pvlada
>> Nesnam za druge, ali ja kada sam pristupao sezamu nisam
>> potpisivao nikakav ugovor, čak ni nisam dobio od sezama kako se
>> koristi, a kamoli neka pravila, već sam sve morao sam da
>> provaljujem.
Kasnim nedelju dana sa replyjem, ali ova četiri reda zaslužuju
da budu citirana. S obzirom da se novim korisnicima ne predočavaju ni
obaveze ni uputstva u pismenoj formi (a za početnika je jedino to podesno)
nije ni čudo što je stanje na Sezamu po pitanju šuma i nepoznavanja
bontona ovakvo kakvo je.
pitanja.2000supers,
-> #1897, gerber
>> YR>*> komunikacionih programa. Ja sam probao i ne primećujem
>> nikakvu razliku YR>*> u odnosu na običan Zmodem. Zaboraviti.
>> Koliko mi se čini ti si na nekoj od loših centrala? U tom
>> slučaju je nepovoljan. Bolji je u slučaju dobrih veza jer
>> su mu paketi od 8K pa je vreme prenosa kraće,
Probao sam ZedZap iz Telixa for Win i razočarao sam se ne zbog velikog
broja loših paketa, nego zato što stvar jednostavno nije funkcionisala
(paketi su ostali 1K umesto 8K). Čini mi se da je još neko takođe
konstantovao da se setovanjem ZedZapa na Sezamu i u Telixu ne dobija
ništa novo u odnosu na standardni Zmodem.
Problem je verovatno u programu, pošto kod tebe radi (Jel beše Terminate 4?)
pitanja.2001supers,
-> #1948, zkrstic
>> Al' bre nikad se nije vodila rasprava od pola mega o tome.
Stvarno, ljudi. Danas mi se prvi put desilo da posle dve nedelje
odsustva dobijem čitava dva mega u padu.
pitanja.2002vimm,
-> #1997, cnenad-> Pošto je i prethodni autoexec dobio od mene a on je potpuno ispravan,
-> očigledno je problem do NET-a. Do sada nisam imao nikakvih problema
-> pa je najverovatnije da problem pravi nod br. 14.
Postaješ paranoičan ? :)))
Nisam ni jednog trenutka posumnjao da je autoexec u pitanju.
Problem pravi nod 14 to je sigurno, možda još neki, nisam
u početku obratio pažnju, jer mi se čini nemogućim da se od
10 poziva, 8 puta ulogujem baš na nod 14 :(
Pozdrav Vladimir
pitanja.2003dzakic,
-> #1998, mdimitrijevic> Interesuje me zasto je sporo pretrazivanje direktorijuma, kada
> trazim nove fajlove.
Datoteke u direktorijumu trenutno nisu ni na koji način indeksirane
po datumu, i pretraživanje radi brzinom kojom radi i DOSov DIR/S
plus još ima i opisa. Direktorijuma ima dosta, fajlova još više,
a brzina dosta varira od mašine do mašine, uglavnom zbog starih
osmobitnih mrežnih karti na pojedinim nodovima.
Biće bolje.. :)
pitanja.2004basrak,
-> #1997, cnenad> Meni se javio jedan korisnik sa molbom da mu pošaljem moj
> autoexec jer je NET takođe prijavio njemu da nema datoteke
> NET*.ZIP
>
> Pošto je i prethodni autoexec dobio od mene a on je potpuno
> ispravan, očigledno je problem do NET-a. Do sada nisam imao
> nikakvih problema pa je najverovatnije da problem pravi nod br.
> 14.
Da, nod 14 ne arhivira. Ne znam zašto. BTW, rešenje za autoexec je da se ne
stavi pad down net*.zip, nego pad down *.* pa će da prenese nerahivirani
textpad. Bolje išta, nego ništa ;)
pitanja.2005epson,
-> #1998, mdimitrijevic
▄- Interesuje me zasto je sporo pretrazivanje direktorijuma,kada trazim
▄- nove fajlove.Glupo je da govorim kako je to ranije na starom Sezamu i na
To i mene zanima. Na PRO je skoro momentalno, a na starom malo sporije
ali brze nego sad na NET-u. Jel moze ovo da se popravi ?
pitanja.2006vlad,
-> #1998, mdimitrijevic> Interesuje me zasto je sporo pretrazivanje direktorijuma, kada
> trazim nove fajlove. Glupo je da govorim kako je to ranije na starom
> Sezamu i na novom Sezam Pro-u radilo mnogo brze. Kao programer ne
Retko pretrazujem direktorijume i ovde i na PRO-u, ali mogu da tvrdim da je
*sve ostalo* ovde za koplje brze. Nikakavo merenje nije potrebno, vidi se i
iz aviJona B).
pitanja.2007epson,
Jel ima opcija kao u batch fajlu _>NUL_ da se nista ne ispisuje,
ili barem neki ekvivalent toj komandi ? I jel se mogu u AUTOEXECu
praviti meniji kao u DOSu recimo kao multiboot ! Jel mi treba napravim
recimo meni sa 3 opcije 1.QUICK (samo skine postu i odlogujese,nista ne
ispisuje) 2.NORMAL (normalno sve ispisuje) 3. FULL (iscrpno mi se ispise,
do nekih pojedinosti) .
Ako to nije moguce, da li bi ZAKIC to mogao da uvede, mogu komande kao
u dos-u (preporucljivo) a mogu i nove .
Samo nemojte reci pa napravis komandu koja ce to da ti radi. To vec imam
nego mi treba da se na pocetku neispisuje stalno sve, vec da to radi kako
kad (kad meni koji treba) .
pitanja.2008djanjusevic,
Sta se podrazumeva pod porukom Stack prekoracen! ?
pitanja.2009epson,
Jel neko uspeo da skida ZedZap-om 8k blokovima. Ja iz TERMINATE 4 REG
i TELIX for WIN 1.15a Shareware nisam uspeo nikako !
pitanja.2010hercog,
Po kom principu se textpad datotekama dodeljuje vreme?
Ne liči mi na vreme kreiranja...
Sale
pitanja.2011mdimitrijevic,
-> #2003, dzakic> Datoteke u direktorijumu trenutno nisu ni na koji nacin
> indeksirane po datumu, i pretrazivanje radi brzinom kojom
> radi i DOSov DIR/S
Nadam se da ce ovo biti reseno na najbolji nacin. Inace sve ostalo
radi odlicno. Narocito na Pentium i drugim brzim nodovima. Posebno moram da
pohvalim mogucnost da se ne kuca ".." ispred svake naredbe koja se izvrsava u
drugom rezimu rada.
pitanja.2012mdimitrijevic,
-> #2006, vlad> Retko pretrazujem direktorijume i ovde i na PRO-u, ali
>* mogu da tvrdim da je sve ostalo* ovde za koplje brze.
>* Nikakavo merenje nije potrebno, vidi se i
Na PRO-u je brzina stalna tj. otprilike ne primecujem nikakvu razliku
jer su svi nodovi na istim jacim masinama. Ovde to nije slucaj, ukoliko se
javim na neki sporiji nod posao ume bas da se otegne. Ali za pohvalu je to sto
se uprava trudi da nesto popravi. Naravno, slazem se Pentium nodovi su ko munja
i brzi su nego na PRO-u.
pitanja.2013micotakis,
-> #2007, epson Ep> Jel ima opcija kao u batch fajlu _>NUL_ da se nista ne ispisuje,
Ep> ili barem neki ekvivalent toj komandi ? I jel se mogu u AUTOEXECu
Ep> praviti meniji kao u DOSu recimo kao multiboot ! Jel mi treba napravim
Ep> recimo meni sa 3 opcije 1.QUICK (samo skine postu i odlogujese,nista
Ep> ne ispisuje) 2.NORMAL (normalno sve ispisuje) 3. FULL (iscrpno mi se
Ep> ispise, do nekih pojedinosti) .
Slušaj me ovamo. Napraviš 3 procedure. Svaka da radi to što hoćeš.
Staviš mu na početku tamo gde ti piše šta se izvršava da radi sledeće:
..echo 1.quick 2.normal 3.full
:1
komande
:2
komande
:3
komande
I to ti je to.
Bitno da na početku isključis ispisivanje. Ovo je lako.
Ep> Ako to nije moguce, da li bi ZAKIC to mogao da uvede, mogu komande
Ep> kao u dos-u (preporucljivo) a mogu i nove .
Ne maltretiraj čoveka, nema on vremena da se zeza sa tim. Potrudi se malo.
Ep> Samo nemojte reci pa napravis komandu koja ce to da ti radi. To vec
Ep> imam nego mi treba da se na pocetku neispisuje stalno sve, vec da to
Ep> radi kako kad (kad meni koji treba) .
Pa vidiš da nisi lepo to uradio. Poslaću ti moj auto exec da vidiš kako
to ide, za slučaj da nisi shvatio ono gore.
EMPIRE
pitanja.2014nenad,
-> #2001, supers>>> Al' bre nikad se nije vodila rasprava od pola mega o tome.
>
> Stvarno, ljudi. Danas mi se prvi put desilo da posle dve nedelje
> odsustva dobijem čitava dva mega u padu.
I od toga se 20 poruka o potpisima raširilo na četvrtinu tvog
pada? ;)
pitanja.2015nenad,
-> #1995, basrak> A jel' ne može da se registruje i ta gornja adresa?
Bilo je mislim već reči o tome. Želeli smo to da uradimo, čak smo
bili spremni i na potpuni prelazak na taj oblik adrese uz
obavezan prelazni period od godinu dana, ali administratori Yu
mreže nisu prihvatili opciju da imamo dve adrese, čak ni u
prelaznom periodu. S druge strane, pre nekih mesec-dva vlasnici
SezamPro-a su pokušali da izdejstvuju zabranu korišćenja stare
adrese ovog sistema kod administratora Yu domena. Njihov zahtev
je odbijen, ali ta činjenica, kao i činjeca da i dalje ne
dozvoljavaju da sa njihovog sistema ode poruka namenjena
korisniku ovog sistema nas uveravaju da bi u slučaju promene
adrese sa naše strane i našeg "odricanja" od stare, ona brzo
"dobila noge" - što smatramo neprihvatljivim.
pitanja.2016nenad,
-> #2007, epson> Samo nemojte reci pa napravis komandu koja ce to da ti radi. To vec imam
> nego mi treba da se na pocetku neispisuje stalno sve, vec da to radi kako
> kad (kad meni koji treba) .
Čak i sa postojećim mogućnostima autoexec-a moguće je simulirati
menije sa više nivoa, samo treba malo mašte, malo više truda i
mnogo entuzijazma. :)) Baš me zanima, ume li neko? :)
pitanja.2017nenad,
-> #2008, djanjusevic> Sta se podrazumeva pod porukom Stack prekoracen! ?
Poruka se u principu javlja ako neka procedura u autoexec-u
rekurzivno poziva samu sebe. Pozivaće se dok može, odnosno dok
ima mesta na steku. U principu rekurzivno pozivanje nema nikakvu
moguću korisnu primenu, ali ovo ograničenje mora da postoji zbog
mogućih grešaka u autoexec-ima.
pitanja.2018nenad,
-> #2010, hercog> Po kom principu se textpad datotekama dodeljuje vreme?
Po vremenu kada je kreirana poslednja TOP20 lista. ;)
> Ne liči mi na vreme kreiranja...
A na šta liči? :)
pitanja.2019epson,
Koji su bese P5 nodovi ?
pitanja.2020banga,
-> #2017, nenad> ima mesta na steku. U principu rekurzivno pozivanje nema
> nikakvu moguću korisnu primenu, ali ovo ograničenje mora da
> postoji zbog mogućih grešaka u autoexec-ima.
Ne znam da li ovo spada u rekurzivno pozivanje, na PRO to ne može, ali
ovde koristim, znači meni je korisno :)
:proc1
...
...
..proc2
:proc2
...
...
pitanja.2021epson,
-> #2013, micotakis
▄- Slusaj me ovamo.Napravis 3 procedure.Svaka da radi to sto hoces. Stavis
▄- mu na pocetku tamo gde ti pise sta se izvrsava da radi sledece:
▄-..echo 1.quick 2.normal 3.full
▄-:1
▄-komande
▄-:2
▄-komande
▄-:3
Samo me interesuje da li ce on da ceka neko vreme da ja izvrsim sta
mi treba ? (Bilo bi zgodno kad bi to bilo 3 sec,a ako nista nepritisnem
da on odmah nakon 3sec izvrsi pod 2)
▄- Pa vidis da nisi lepo to uradio.Poslacu ti moj auto exec da vidis kako
▄- to ide,za slucaj da nisi shvatio ono gore.
Posalji mi na mail tvoj autoexec za svaki slucaj !
pitanja.2022nikola.s,
-> #1972, epson> Ako nije ovako ili sam ja lud ili .....
Tako je i nemoj da se bojis, nisi lud.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
pitanja.2023sobrenovic,
-> #2015, nenadMeni je, na primer, stizala do sad posta iz inostranstva,
iako sam kao adresu par puta naveo i @sezamnet...
pitanja.2024epson,
-> #2016, nenad
▄- Cak i sa postojecim mogucnostima autoexec-a moguce je simulirati menije
▄- sa vise nivoa,samo treba malo maste,malo vise truda i mnogo entuzijazma.:
▄- ))Bas me zanima,ume li neko?:)
Pa kako ?
Pitanje je kako naterati sistem da ceka dok ja nepritisnem nesto i ako se
nista nepritisne nakon zadatog vremenskog intervala izvrsi ono sto se defi-
nise kao default !
Putkey ? :))
pitanja.2025banga,
-> #2024, epson> Pitanje je kako naterati sistem da ceka dok ja nepritisnem
> nesto i ako se nista nepritisne nakon zadatog vremenskog
> intervala izvrsi ono sto se defi- nise kao default !
Za to služi script :)
pitanja.2026dpaun,
Jednoipo službeno pitanje za Upravu sistema:
Da li korisnik koji se sezamnuo pa je uplatio predug period može
deo toga vremena da ustupi nekom drugom korisniku, i kakva je
procedura u tom slučaju?
pitanja.2027gerber,
-> #2000, supersYR>*> (paketi su ostali 1K umesto 8K). Čini mi se da je još neko takođe
YR>*> konstantovao da se setovanjem ZedZapa na Sezamu i u Telixu ne dobija
YR>*> ništa novo u odnosu na standardni Zmodem.
Pa i jeste. Isprobao sam, i koliko vidim aktivira se
običan Z modem, a ne ZedZap. Stoga i paketi od 1K.
pitanja.2028stasas,
Da li je sa SOR-om moguće pisati i
čitati mail poruke (ličnu poštu) ?
Pozdrav ** GRIFFIN **
pitanja.2029raty,
Kad teram mog PC-a da uspostavi vezu sa Sezamom i kad se to dogodi
veza je cesce na 1200 sa dubretom i tada moram da prekidam!
Da li da zato okrivim RTT Srbije sa losim vezama ili ovaj
(prokleti) BBS sa modemima od 1200 bez MNP5.
Ajd nek neko bude dobar pa odgovori.
pitanja.2030mdimitrijevic,
-> #2029, raty> Da li da zato okrivim RTT Srbije sa losim vezama ili ovaj
> (prokleti) BBS sa modemima od 1200 bez MNP5.
Mislim da si negde pogresio. Ovaj (prokleti:) BBS ima modeme od
14400 sa MNP ili v42 protokolima. Ocajna veza moze da bude i zbog PTT-a ali
i zbog loseg podesavanja modema.
pitanja.2031lexus,
-> #2014, nenad=> I od toga se 20 poruka o potpisima raširilo na četvrtinu tvog
=> pada? ;)
20 poruka, a u svakoj ispisane sve verzije sezamovog bontona ;)
Plus što ste stavljali uuencodovane animacije... Najmanje
120 Mb mi je zauzelo ono vaše proterivanje potpisa ;)
Pozdrav -Lex->
pitanja.2032supers,
-> #2028, stasas>> Da li je sa SOR-om moguće pisati i
>> čitati mail poruke (ličnu poštu) ?
Naravno, tome i služi (za rad sa privatnim, grupnim i konferencijskim
porukama). Skini ga, konfiguriši ga, pogledaj poruku 7.336 ako treba
pomoć, pa pitaj ako još nešto nije jasno.
pitanja.2033dragosh,
-> #2029, ratyBice da je to PTT, jer ovde sve normalno funkcionise na 14400...
Pozdrav dr Agosh*Apsurd
pitanja.2034kum.djole,
Da li je moguće odavde slati mail na adresu
mib@classroom.opennet.org
?
pitanja.2035hercog,
-> #2028, stasas»» čitati mail poruke (ličnu poštu) ?
Moguće je, pa zato je i napravljen :) Doduše imaju tu još i neke
grupe i konferencije :)
Sale
pitanja.2036darone,
-> #1962, vladI'm back. Izvinjavam se, mnogo se izvinjavam. Trebalo mi je dugo da
smislim odgovor, šta ćeš :)
>> Ja nikog ne napadam zato sto ne zna, vec zato sto se svog neznanja drzi kao
>> pijan plota i usput se svojski trudi da "rezultate" svog neznanja proda
>> svima drugima kao normalno ponasanje.
Znati nešto je ok; ne znati nešto je takođe ok (valjda?). Da li je,
međutim, potpisivanje u porukama odraz neznanja, kako ti kažeš (tako
sam ja shvatio, nemoj da se ljutis), ili nepoznavanja određenih
konvencija (prećutnih, što je u ovom slučaju veoma važno, te korisnik
nije mogao da dođe do informacija o istom), koje se uz to u nekom
manjem broju slučajeva i ne poštuju.
Baš me zanima šta misliš o tome što se ppekovic (paya) ili milan
potpisuju u svojim porukama. Ne bih rekao da su novajlije, a još manje
da su neznalice. Mora da tu ima nešto...
>> Ne smeta meni potpis, vec insistiranje na njemu.
A: ne verujem ti da ti potpis ne smeta; naprotiv, mišljenja sam da ti
baš on najviše smeta :)
B: kakva je razlika izmedju insistiranja na potpisu i insistiranja na
ne_potpisu? Ako bih smeo da odgovorim: u načinu na koji se ta
insistiranja iskazuju. A upravo sam zbog toga i reagovao; ton kojim je
pvlada upozoren da "te i te stvari nije lepo raditi" učinio malo
preteranim. Ne radi se uopšte o tome šta tebi smeta ili ne - to je
tvoja privatna stvar.
>> Smeta mi besmislenost i nepismenost poruka.
E pa sad, šta da ti kažem... toga je bilo i biće - smetalo ti to ili
ne - ali mi se borba i protiv jednog i protiv drugog, na način na koji
ti to činiš, čini uzaludnom.
Uostalom, da li ti se nekada učinilo da nekom smeta tvoja ispravka
nečijih gramatičkih i/ili pravopisnih grešaka? Možda nekom bode oči
što ne koristiš ju slova? Stvarno, što nemaš ju slova? Ako su ti
argumenti dovoljno jaki, možda ubedimo wiza da prestane da ih koristi
:)))
pitanja.2037darone,
-> #1985, nenad>> Ti kažeš - oformio si svoje mišljenje i stav po ovom pitanju. Ok,
>> obrazloži ga. Ako su razlozi dovoljno jaki i ja ću početi ponovo
>> da se potpisujem. ;)
Potreban i dovoljan razlog da bi korisnik stavljao potpis na kraju
svojih poruka je da tako on želi. Ili ti se čini drugačije? ;)
Zar bi stav većine (pa još i labave većine iskusnih korisnika) ovde
morao biti dovoljno jak razlog za nepotpisivanje? Eto ti još jedne
paralele sa životom ;)
pitanja.2038nenad,
-> #2020, banga> Ne znam da li ovo spada u rekurzivno pozivanje, na PRO to ne može, ali
> ovde koristim, znači meni je korisno :)
Ne spada, ovo što navodiš je svakako korisno, rekurzija je kada
procedura poziva sama sabe. :)
pitanja.2039nenad,
-> #2026, dpaun> Da li korisnik koji se sezamnuo pa je uplatio predug period može
> deo toga vremena da ustupi nekom drugom korisniku, i kakva je
> procedura u tom slučaju?
Pa u principu je moguće pokloniti deo svoje pretplate drugom
korisniku, javi se privatnom porukom nekom od administratora
sistema.
pitanja.2040madamov,
-> #2034, kum.djole
> Da li je moguće odavde slati mail na adresu
>
> mib@classroom.opennet.org
A što ne bi moglo? B) Pitanje je da li taj korisnik u učionici može da čita
mail sa OpenNet-ovog mail servera.
pitanja.2041micotakis,
-> #2027, gerber Ge> Pa i jeste. Isprobao sam, i koliko vidim aktivira se
Ge> običan Z modem, a ne ZedZap. Stoga i paketi od 1K.
Kad smo već kod ovih perverzija. Jeste da ga nisam ni isprobao,
ali odgovorno tvrdim da je icezmodem mnogobolji, radi 5 stavri
odjednom, em biraš koliki će da budu paketići(1K je preporuka za
2400), em ima turbo. Znači diže CPS. E prema tome, ajde da maltre-
tiramo Zakića da stavlja icezmodem.
EMPIRE
pitanja.2042raty,
-> #2030, mdimitrijevicZnao sam da ce pravi Sezamovci mene okriviti )-:
pitanja.2043hercog,
-> #2034, kum.djole»» Da li je moguće odavde slati mail na adresu
Kolko se ja razumem u botaniku moguće je slati mail na sve
legalne adrese :)
Sale
pitanja.2044budim,
-> #2037, darone(:) Potreban i dovoljan razlog da bi korisnik stavljao potpis na kraju
(:) svojih poruka je da tako on želi. Ili ti se čini drugačije? ;)
Valjda je moje lično pravo da se potpišem ukoliko to želim? Ima li razloga da
mi neko "pametuje" zarad toga?
poz,
budimir
pitanja.2045dselic,
-> #2041, micotakis> 2400), em ima turbo. Znači diže CPS. E prema tome, ajde da maltre-
> tiramo Zakića da stavlja icezmodem.
Mogli bi i SMODEM koji ima oko 10% veći cps od ZMODEM-a.
pitanja.2046epson,
Zasto sezam kad kucam ALT+209 u Custom 2 code on mi to prebaci u Đ
kad C2 negazi taj karakter ??????
pitanja.2047darone,
-> #2044, budim>> Valjda je moje lično pravo da se potpišem ukoliko to želim? Ima li razloga
>> da mi neko "pametuje" zarad toga?
Nema! (Bar ja tako mislim :) Ali za sve ostalo - udri! :))
pitanja.2048dzakic,
-> #2046, epson> Zasto sezam kad kucam ALT+209 u Custom 2 code on mi to prebaci u Đ
> kad C2 negazi taj karakter ??????
Svaki znak koji otkucaš istog trenutka se prevodi u interni Sezamov
raspored CP852 tako da u trenutku kada znak dođe do editora komandne
linije, ili ekranskog editora, sistem nije svestan koji raspored ti
koristiš već za njega svi korisnici koriste 852. Sa druge strane, kada
nešto treba prikazati na ekranu (poslati na modem), vrši se konverzija
852 -> korisnički raspored i svi imaju utisak da sistem radi sa
njihovim rasporedom, u tvom slučaju Custom2.
Kada otkucaš ALT+209 (Đ po 852), na ulazu se ne vrši nikakva
konverzija, jer 209 nije znak iz tvog rasporeda. Međutim, kada se
šalje nazad tebi, konvertuje se iz 852 u tvoj, tako da ALT+209 postaje
Đ po Custom2 jer ga ti koristiš.
Iz ovoga se može zaključiti da se u porukama na sezamu, rezimeu, ni
bilo gde drugo ne može naći nijedan znak iz skupa koji koristi 852. Tu
su samo dva grafička znaka koji se jako retko koriste, i znak za mikro
koji smo možda nekad i viđali u porukama. Ostali su zaista nebitni.
Ranije, dok se koristio raspored Računari, nije bilo moguće koristiti
rastere '░▒▓', a sada, kao što vidiš, jeste.
Jedna zanimljiva posledica svega ovoga: Ko koristi 852 na svom računaru
(ekranu i tastaturi), može na sezamu setovati ˙bilo koji˙ kodni raspored.
Dokle god kuca (i šalje exec) po rasporedu 852, ovde će sve biti u
redu, a korisnik će kod sebe videti raspored koji je setovan sa set code.
Kucaš 852, a izlazi Custom2 (kao što je slučaj sa ALT+209).
pitanja.2049banga,
-> #2038, nenad> Ne spada, ovo što navodiš je svakako korisno, rekurzija je kada
> procedura poziva sama sabe. :)
Ako pozove sebe, kako posle da izadje odatle?
pitanja.2050djanjusevic,
-> #2045, dselic>> > 2400), em ima turbo. Znaci dize CPS. E prema tome, ajde da maltre-
>> > tiramo Zakica da stavlja icezmodem.
>>
>> Mogli bi i SMODEM koji ima oko 10% veci cps od ZMODEM-a.
Cekajte, dzakic jos uvek studira uputstvo bimodem-a. Ko ne shvata neka
pogleda moje poruke par meseci ranije.
pitanja.2051superhik,
-> #2041, micotakis=:> 2400), em ima turbo. Znači diže CPS. E prema tome, ajde da
=:> maltre- tiramo Zakića da stavlja icezmodem.
'KAd nemaju dovoljno 'memorije' za RAR, odakle im tek za
icezmodem ?' (c) by ne_znam_ko
pitanja.2053vlad,
-> #2036, darone> Znati nešto je ok; ne znati nešto je takođe ok (valjda?). Da li je,
Niko se nije naucen rodio, ali ima dosta onih koji misle da su sve znanje
ovog sveta vec pokupili.
> međutim, potpisivanje u porukama odraz neznanja, kako ti kažeš (tako
> sam ja shvatio, nemoj da se ljutis), ili nepoznavanja određenih
> konvencija (prećutnih, što je u ovom slučaju veoma važno, te
> korisnik nije mogao da dođe do informacija o istom), koje se uz to u
> nekom manjem broju slučajeva i ne poštuju.
Neznanje i nepoznavanje, u cemu je razlika? Ako ne zna kako se bezbedno
prelazi ulica ili ne poznaje pravila saobracaja, a pri tome je uporan u
nastojanju da autoput predje cetvoronoske - ko mu je kriv?
> Baš me zanima šta misliš o tome što se ppekovic (paya) ili milan
> potpisuju u svojim porukama. Ne bih rekao da su novajlije, a još
> manje da su neznalice. Mora da tu ima nešto...
Da bi stekao "pravo" da budes "malo iscasen" i da delimicno zanemarujes
neka manje vazna pravila ponasanja moras prvo da "steknes ime" u drustvu
doprinosom kvalitetnoj komunikaciji. Kod Milana i Paje potpis i ne
primecujem, a smeta mi kod onih u cijim je porukama to ako ne jedina, onda
svakako najkorisnija informacija B(.
> A: ne verujem ti da ti potpis ne smeta; naprotiv, mišljenja sam da
> ti baš on najviše smeta :)
Ne moras da mi verujes, nisam ja Trgovcevic.
> B: kakva je razlika izmedju insistiranja na potpisu i insistiranja
> na ne_potpisu? Ako bih smeo da odgovorim: u načinu na koji se ta
> insistiranja iskazuju. A upravo sam zbog toga i reagovao; ton kojim
> je pvlada upozoren da "te i te stvari nije lepo raditi" učinio malo
> preteranim. Ne radi se uopšte o tome šta tebi smeta ili ne - to je
Razlika je u tome *ko* insistira i zasto. Mislim da je to vec sasvim
dovoljno obrazlozeno.
Ton je, govorim u svoje ime, takav zato sto vise nema vremena za tetosenje
i umoljavanje asocijalnih tipova kakvih je ovde svakog dana sve vise. Kazes
mu lepo jednom, pa ako krene da drvi - ignore ili brisanje poruke. Samo bi
trebalo da se konacno napise jedan ljudski bonton i da se svim korisnicima
ljuljne u mail, sa "prinudnim downloadom". Tako bar necemo vise morati da
se ovde objasnjavamo sta je kulturno i prihvaceno u modemskim
komunikacijama, a sta ne.
>>> Smeta mi besmislenost i nepismenost poruka.
>
> E pa sad, šta da ti kažem... toga je bilo i biće - smetalo ti to ili
> ne - ali mi se borba i protiv jednog i protiv drugog, na način na
> koji ti to činiš, čini uzaludnom.
Koji nacin ti predlazes?
> Uostalom, da li ti se nekada učinilo da nekom smeta tvoja ispravka
> nečijih gramatičkih i/ili pravopisnih grešaka? Možda nekom bode oči
> što ne koristiš ju slova? Stvarno, što nemaš ju slova? Ako su ti
> argumenti dovoljno jaki, možda ubedimo wiza da prestane da ih
> koristi :)))
Gramaticke i pravopisne greske ispravljam samo izuzetno, jer sam svestan da
ih i sam pravim i da bih se mnogima popeo na prercin sa stotinak ispravki
svakog dana (bar toliko *drasticnih* primera primetim). YU slova ne
koristim iz nekoliko subjektivnih i objektivnih razloga od kojih je prvi
taj sto mi uskoro (i vise nikad) nece trebati. Nekolicina dobronamernih me
je pitala zasto ne koristim YU slova, cak su se i trudili da me nagovore i
pomognu mi, ali jos *niko* nije izjavio da mu smetaju i da bi mi, recimo,
samo zbog toga lupio ignore. Na kraju krajeva, smatram da sadrzaj i
informativnost mojih poruka time nije ugrozen, citljivost samo delimicno.
pitanja.2054marco,
-> #2053, vlad
>> Da bi stekao "pravo" da budes "malo iscasen" i da delimicno zanemarujes
>> neka manje vazna pravila ponasanja moras prvo da "steknes ime" u drustvu
>> doprinosom kvalitetnoj komunikaciji.
Cini mi se da je sve krenulo od toga da je potpis u poruci
isto sto i sum. Na kraju si, konacno, dosao do toga da je bitan
sadrzaj poruke, a ne potpis da bi nesto bilo sum. Ali gresis sto
se tice toga da neko mora da "stekne ime" da bi mogao da se
potpisuje. Svaciji slobodni izbor je da li ce potpisati svoju
poruku ili nece.
>> Ton je, govorim u svoje ime, takav zato sto vise nema vremena za tetosenje
>> i umoljavanje asocijalnih tipova kakvih je ovde svakog dana sve vise. Kazes
>> mu lepo jednom, pa ako krene da drvi - ignore ili brisanje poruke. Samo bi
U ovom slucaju si odmah krenuo malo zesce. Mislim da ti je
preslo u naviku da svima objasnjavas kako potpisi smetaju, pa
si sve koji se potpisuju poceo da tretiras kao one koji sume i
tako si i reagovao.
Mislim da bi trebalo ovde prekinuti ovu raspravu, koja nema
nikakvu sustinsku svrhu, osim da se neciji hirevi isteraju do
kraja. Onaj ko zeli da se potpisuje neka to radi, a onaj ko ne
zeli - ne mora. Kome potpisi smetaju toliko da takve poruke ne
moze da cita, postoji resenje - ignore.
Toliko.
Pozdrav,
Marko :)
pitanja.2055pvlada,
-> #2053, vladPV>Niko se nije naucen rodio, ali ima dosta onih koji misle da
PV>su sve znanje ovog sveta vec pokupili.
Kao na primer neki koji misle da su bogovi i da mora sve da bude
kako oni kažu(npr. vlad).
PV>Neznanje i nepoznavanje, u cemu je razlika? Ako ne zna kako
PV>se bezbedno prelazi ulica ili ne poznaje pravila saobracaja,
PV>a pri tome je uporan u nastojanju da autoput predje
PV>cetvoronoske - ko mu je kriv?
:))))))))))))))))))))))))
To što sada pričaš nema veze sa realnošću!
A šta ovde nije bezbedno da se potpisuješ ???
PV>Da bi stekao "pravo" da budes "malo iscasen" i da delimicno
PV>zanemarujes neka manje vazna pravila ponasanja moras prvo da
PV>"steknes ime" u drustvu
Neznam da li ti imaš kompleks niže vrednosti(pošto se ne
potpisuješ, a pričaš takve gluposti) , ali ja nemam :)
PV>Ton je, govorim u svoje ime, takav zato sto vise nema vremena
PV>za tetosenje i umoljavanje asocijalnih tipova kakvih je ovde
PV>svakog dana sve vise.
Koliko se ja sećam ti si me u prvoj poruci napao kao da sam ti
majku ubio!
Što se tiče asocijalnih tipova ja uopšte nisam imao nameru da se
svađam i ma šta ima da se tu priča ako te nerviram i ako ti
smetam niko ti ne zabranjuje da mi staviš ignore.
Mislim da ovakve gluposti nisu zabranjivali čak i u vreme
najgore komunističke vlasti.
Vlada
pitanja.2056ntadic,
-> #2041, micotakis> 2400), em ima turbo. Znaci dize CPS. E prema tome, ajde da
> maltre- tiramo Zakica da stavlja icezmodem.
Evo jedan glas za IceZmodem !
pitanja.2057ividicki,
ovako ;)) zanima me zasto je moja poruka iz konferencije mali oglasi
izbrisana ?
>-> Uto 20.08.96 14:33 Vasu poruku MALI.OGLASI:1.1210 obrisao
Moderator.
cu
pitanja.2058micotakis,
-> #2045, dselic Ds> Mogli bi i SMODEM koji ima oko 10% veći cps od ZMODEM-a.
IceZModem ne samo da ima veći CPS, već ima i mogućnost biranja
dužine bolkova koji se šalju. I to od 64 do 6144b. ZModem je
standardno 1024.
Pored ovog ima i milon opcija i stvari kojima možeš da se baviš
dok skidaš filove. Da igraš neke igrice, da slušaš module, da
edituješ file-ove...
EMPIRE
pitanja.2059guta,
Da li se može uvesti brojač pristupa resume-u? Tj. broj korisnika koji
su isti pročitali?
pitanja.2060cnenad,
-> #2048, dzakic=> nešto treba prikazati na ekranu (poslati na modem), vrši se konverzija
=> 852 -> korisnički raspored i svi imaju utisak da sistem radi sa
Kad ćeš doterati da se lepo konvertuje tekst u AUTOEXEC-u prilikom
iščitavanja u PAD ?
pitanja.2061miloshb,
SUBJECT: Potpisivanje_u_porukama kao najveći problem današnjice!
Za neupućene, na ovom sistemu IMA objašnjenja za nove korisnike
o tome kako se treba ponašati. Datoteka bonton.txt u sezam/faq diru.
Dakle, evo mišljenja ljudi koji su (valjda) zaduženi za rad ovog
sistema, i koje bi trebali da uzmemo u ozir.
Izvod iz bonton.txt:
Pitanje:
Kako najbolje da se potpisujem? Evo nekoliko predloga:
─Ď─Í─ĚÍ┬ĚÍ─Ě ─Ď─Í─ĚÍ┬ĚÍ─Ě
đ Ë─ŻË ŻË°Ż đ Ë─ŻË ŻË`Ż Šta je najbolje ?
─Ď─Í─ĚÍ┬ĚÍ─Ě ─Ď─Í─ĚÍ┬ĚÍ─Ě
đ Ë─ŻË ŻË'Ż đ Ë─ŻË ŻË Ż
──Ď──Í──ĚÍ─┬─ĚÍ───Ě
║ ║ ║║ │ ║ă───Â
đ Ë──ŻË ŻË Ż
Odgovor:
Što se Sezamovih diskova i korisničkih PAD-ova tiče, najbolje bi
bilo bez potpisa. Potpis nije potreban jer se korisničko ime vidi u
zaglavlju poruke. Dakle potpisivanje poruke nije ništa drugo do
dupliranje informacija. S druge strane, kad bi želeo da naglasi svoje
ime, koje se razlikuje od korisničkog, potpis bi imao opravdanje.
Naravno, tekst, a ne igrarija specijalnim znakovima. A sam može da
zaključi kada ispod poruke treba da naglasi svoje autorstvo napr.
punim imenom i prezimenom, a kada to nije potrebno.
-------------
miLoSH
_______________
Mesto za potpis
P A U S E.
pitanja.2062mdimitrijevic,
-> #2042, raty> Znao sam da ce pravi Sezamovci mene okriviti )-:
Nemam poruku na koju mi odgovaras jer sam je obrisao iz SOR-a, ali
nisam te u njoj okrivio uopste. Samo sam rekao da ovde nisu modemi od 2400
vec od 14400 i da ako imas problema moze da bude i do PTT-a i do modema.
Navedi opet koji modem imas i odakle zoves pa ce ljudi mozda moci da
ti pomognu. A i trebalo bi da pitanje postavis u konferenciji KOMUNIKACIJE
jer su tamo ipak ljudi koje se u sve to bolje razumeju.
pitanja.2063mdimitrijevic,
-> #2047, darone>>> Valjda je moje licno pravo da se potpisem ukoliko to
>>> zelim? Ima li razloga da mi neko "pametuje" zarad toga?
>
> Nema! (Bar ja tako mislim :) Ali za sve ostalo - udri! :))
Pravo svakoga je da se potpise kako god zeli. Ali problem je u
ljudima koji napisu u poruci 'Hvala' i ispod napisu 3 puta vise slova u
potpisu nego sto zauzima ostatak poruke. To je po meni glupo. Potpisi mi
ne smetaju ali sam shvatio da mi to nije potrebno i od skoro se ne
potpisujem na kraju poruka (osim u nekim slucajevima).
pitanja.2065micotakis,
-> #2041, micotakis Mi> odjednom, em biraš koliki će da budu paketići(1K je preporuka za
Mi> 2400), em ima turbo. Znači diže CPS. E prema tome, ajde da maltre-
Izvinjavam se mala greška pri kucanju. Preporuka je 2k za 2400, a 4k
za 9600/14400, za 28800 je preporuka 5k, a ako su savršeni uslovi to
jest ako je veza prefektna onda 6k. Toliko.
EMPIRE
pitanja.2066zeljkoj,
-> #2059, guta> Da li se može uvesti brojač pristupa resume-u? Tj. broj
> korisnika koji su isti pročitali?
A pre toga nešto mnogo važnije: da uz rezime može da se zakači datoteka.
Podsećam, na starom Sezamu je to moglo.
pitanja.2067mikeman,
-> #2058, micotakis<<!>> Ds> Mogli bi i SMODEM koji ima oko 10% veci cps od ZMODEM-a.
<<!>> Pored ovog ima i milon opcija i stvari kojima mozes da se bavis
<<!>> dok skidas filove. Da igras neke igrice, da slusas module, da
pa moglo bi :))
jos jedan za!
pitanja.2068vitez.koja,
-> #2048, dzakic#=> Jedna zanimljiva posledica svega ovoga: Ko koristi 852 na svom
#=> računaru (ekranu i tastaturi), može na sezamu setovati ˙bilo koji˙
Ajde kad smo kod kodnih rasposreda da postavim par pitanja...
Dakle, koristim 852 i time bi trebalo da sam "najkompatibilniji" sa
sezamom, međutim, čini se da stare konferencije nisu dobro
iskonvertovane - velika slova Č i Ž su postala mala slova ž i č (za Č
sam siguran, za Ž i nisam). Možete li da poradite na tome? Takođe, kad
smo kod starih konferencija :), može li da se poradi na povratku
civilizacije.4 i ostalih koje fale?
sk
pitanja.2069nenad,
-> #2037, darone> Potreban i dovoljan razlog da bi korisnik stavljao potpis na kraju
> svojih poruka je da tako on želi. Ili ti se čini drugačije? ;)
Tačno. Isto tako potreban i dovoljan razlog da neko nekog ubije
jeste da on to želi da uradi. Samo, kakve veze ovi ogledi iz
logike imaju sa ovom konkretnom pričom?
> Zar bi stav većine (pa još i labave većine iskusnih korisnika) ovde
> morao biti dovoljno jak razlog za nepotpisivanje? Eto ti još jedne
> paralele sa životom ;)
Kako za koga, naravno. Neko će da prihvati dobronameran savet i
kritiku, neko više voli da bude po njeogovom pa neće ni
razmotriti predlog, a neko će insistirati na svojim stavovima
samo iz inata.
pitanja.2070snoop,
Da li je moguce videti sve grupe koje postoje na SezamNet-u, ko ih drzi i
njihove clanove, posto sam cuo da moze?
pitanja.2071nikola.s,
-> #2014, nenad> I od toga se 20 poruka o potpisima rasirilo na cetvrtinu tvog
> pada? ;)
Pa moze se reci da su bile dugacke.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
pitanja.2073mmisic,
-> #2070, snoop> Da li je moguce videti sve grupe koje postoje na SezamNet-u, ko ih drzi i
> njihove clanove, posto sam cuo da moze?
Moguce je videti samo listu javnih grupa (grupe sa datim opisom) i njihovih
vlasnika a to se radi komandom
group show /p
pitanja.2074dr.s,
-> #2070, snoop/* Da li je moguce videti sve grupe koje postoje na SezamNet-u, ko ih drzi i
/* njihove clanove, posto sam cuo da moze?
Ne moze, ako to ne zele vlasnici grupa... :)))
Naime, samo grupe koje imaju definisan DESCRIBE mogu da vide svi
korisnici; ostale JOCK!
pitanja.2075epson,
-> #2070, snoop
▄- Da li je moguce videti sve grupe koje postoje na SezamNet-u,ko ih drzi i
▄- njihove clanove,posto sam cuo da moze?
Naravno _GR SH /P_ i to je to ! Zar ne ? :)
pitanja.2076stasas,
-> #2058, micotakis<GRIFFIN> Pored ovog ima i milon opcija i stvari kojima možeš da
<GRIFFIN> se baviš dok skidaš filove. Da igraš neke igrice, da
<GRIFFIN> slušaš module, da edituješ file-ove...
Još jedno DA!!!
pitanja.2077ljubisha,
-> #2068, vitez.koja>sezamom, međutim, čini se da stare konferencije nisu dobro
>iskonvertovane - velika slova Č i Ž su postala mala slova ž i č (za Č
Rekli su da će da srede ali nisu. :(
>smo kod starih konferencija :), može li da se poradi na povratku
>civilizacije.4 i ostalih koje fale?
Ni to nisu a evo već par meseci ovde u konferenciji visi arhiva sa
porukama iz civilizacije.4.
pitanja.2078gerber,
-> #2037, daroneYR>*> Potreban i dovoljan razlog da bi korisnik stavljao potpis na kraju
YR>*> svojih poruka je da tako on želi. Ili ti se čini drugačije? ;)
1 Amandman i sloboda izražavanja i mišljenja ;) Bez pogovora!
Jedino je malo nezgodno kad za početak odluče da se samo
potpisuju, a poruke u stvari maltene i nema. Nu, i to se
mora (a i ne ;) istrpeti neko vreme, kao što se sa njima mora
i podeliti radost što su otkrili čemu služi Caps Lock. A moram
da primetim da potpuno podržavam sve one koji posle potpisa,
nadimka, horoskopa za sledeću nedelju i izveštaja vodostanja,
ostave i svojih pet-šest e-mail adresa. Nikad se ne zna, možda
ti hitno zatrebaju a ne znaš gde i kako da ih nadješ.
pitanja.2080budim,
-> #2069, nenad(:) razmotriti predlog, a neko će insistirati na svojim stavovima
(:) samo iz inata.
Iz inata? Po tebi je inat razlog što neko ima drugačije razmišljanje od tebe?
Misliš da se ja iz inata potpisujem?
poz,
budimir
pitanja.2082vstan,
-> #2057, ividicki> ovako ;)) zanima me zasto je moja poruka iz konferencije mali
> oglasi izbrisana ?
Pročitaj Welcome poruku za datu konferenciju. Ako posle imaš šta
da pitaš pitaj.
pitanja.2083johnnya,
-> #2058, micotakis >> Pored ovog ima i milon opcija i stvari kojima možeš da se baviš
>> dok skidaš filove. Da igraš neke igrice, da slušaš module, da
>> edituješ file-ove...
A to sve kao ne možeš pod Windows-om i Z-modemom ???
Zašto gnjavite ljude, bolje da rade neke pametnije stvari (telnet).
pitanja.2084johnnya,
-> #2055, pvlada >> Mislim da ovakve gluposti nisu zabranjivali čak i u vreme
>> najgore komunističke vlasti.
Opet ti sa komunistima... Koliko godina imaš ? :))
pitanja.2085lexus,
-> #2080, budim=> Iz inata? Po tebi je inat razlog što neko ima drugačije
=> razmišljanje od tebe? Misliš da se ja iz inata potpisujem?
potpisujem ;)))))
pitanja.2086biber,
-> #2039, nenad>> Pa u principu je moguće pokloniti deo svoje pretplate drugom
>> korisniku, javi se privatnom porukom nekom od administratora
>> sistema.
A kako stoji stvar sa ostalim "resursima"? Ja bih se recimo
vrlo rado odrekao svojih sat vremena dnevno on-line vremena
za nečijih 200 kb interneta mesečno.
pitanja.2088mikis,
-> #2049, banga+> Ako pozove sebe, kako posle da izadje odatle?
Mora postojati neki uslov, inače to nije rekurzija nego
mrtva petlja ;)
pitanja.2090djino,
-> #2080, budim+| Iz inata?
+| Po tebi je inat razlog što neko ima drugačije razmišljanje od tebe?
+| Misliš da se ja iz inata potpisujem?
+|
+| poz,
+| budimir
Pa onda sledeca poruka..
+|===============================
+| 2.2081 SEZAMNET:pitanja
+| budim, 21.08.96. 18:34, 53 chr
+| Odgovor na 2.2071, nikola.s, 21.08.96. 10:17
+|---------------------------------------------------------
+|(:) pozdrav,
+|(:) Nikola R.S.F.C.
+|
+|poz,
+|budimir
+|----------------------------------------------- 2.2081---
Imas gadan problem sa sagledavanjem realnosti.
Odnosno imas jos gori sa uocavanjem stvarnosti.