SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - pitanja

pitanja.1984 nenad, -> #1961, hercog
> Eh, kad čovek mora sve sam da uradi da bi nešto radilo O:) U sistemskom autoexec-u je već bila predefinisana ova komanda, upravo zbog načina na koji SOR radi. E sad, ko je menjao autoexec bez da pogleda prvo sistemski... ;)
pitanja.1985 nenad, -> #1969, armitage
> Naravno, cenim i ja njihovo mišljenje, ali me to ne sprečava da > oformim svoje. (čak se trudim da svoje mišljenje oslobodim > od tuđeg uticaja, bez obzira čijeg) Da ne bude zabune, ja tebi > ne prebacujem to što ti njihov sud prihvataš. Ne prihvatam ni ja njihov sud a priori. Jednostavno se radi o tome da su oni dovoljno dugo u ovim vodama, da su videli i jedno i drugo i listom zaključili da je ovo drugo bolje. I ja sam se potpisivao neko vreme, možda i nekoliko meseci. :) Čini mi se da je i Vlad isto tako radio na početku. Ubrzo sam, međutim, uočio koliko je to besmisleno i beskorisno i da su ljudi u pravu. E sad, nekome treba duže nekome manje, a neko neće nikad biti spreman da prihvati tuđe mišljenje i savet. Indikativno je da svi početnici kreću sa potpisima, oznakama, tagovima, kao i da velika većina njih ubrzo shvati da je to nepotrebno i pokušava da privlači pažnju _sadržajem_ svojih poruka a ne njihovim izgledom i ukrasima. Ni u jednom FAQ-u i bontonu se ne savetuje pisanje potpisa ili tzv. SIG-ova, i u najmanju ruku se preporučuje njihovo redukovanje i skraćivanje. Mišljenje i iskustvo drugih, iskusnijih, postavljam kao argument u ovoj diskusiji jer na žalost nisam čuo još ni jedan konkretan kontra-argument, odnosno argument u prilog stavljanja potpisa ispod javnih konferencijskih poruka osim onih tipa "Tako mi se čini logično", "Navikao (!?) sam tako", "Ja sam Srbin, ja sam najpametniji i sve najbolje znam" ;) i sl. Ti kažeš - oformio si svoje mišljenje i stav po ovom pitanju. Ok, obrazloži ga. Ako su razlozi dovoljno jaki i ja ću početi ponovo da se potpisujem. ;) Do tada ću smatrati da je potpis ovde koristan i potreban koliko i oni tag-lines sa marfijevim zakonima, vicevima o plavušama i piletu koje prelazi ulicu koje klinci ostavljaju po malim BBS-ovima, SetNet-u i drugim neformalnim mrežama. Da li kao sledeći korak možemo da očekujemo tagove? :( > Ne mogu da podržim ovo poređenje. Mislim da je e-conf nešto > između live-conf-a i pisane diskusije. """""""""""""""" Sa live-conf-om smo obojca uporedili i, ako se ne varam, složili da se tamo ljudi ne "potpisuju" nakon izlaganja, da je dovoljno to što ih spiker (u ovom slučaju sistem) predstavi ostalim učesnicimca. Ostaje dakle pitanje šta je to što ti zoveš "pisana diskusija" i iz čega predlažeš da treba da crpimo iskustva i običaje? Odnosno, gde se to praktikuje - pokaži mi mesto gde ja mogu da napišem nešto, i šta onda - pošaljem svima ostalima u koverti ili okačim na neku tablu? I šta onda biva? Neko napiše odgovor, okači ispod i flomasterom referencira na koji papir je njegov replika? ;) Šalu na stranu, zaista bih voleo da znam gde se osim na kompjuterskim on-line sistemima i BBS-ovima, primenjuje bilo kakva forma javne "pisane diskusuje" sa par stotina/hiljada učesnika, kao i kakvi se tu običaji primenjuju. Pretpostavljam da se i tamo ljudi potpisuju iako već postoji informacija o autoru poruke, čim to navodiš kao primer i praksu iz koje treba izvlačiti iskustva i sa kojim treba praviti analogije. > P.S.: Ko je još video post scriptum u živoj diskusiji? :) Kako nije, kad neko u skupštini po 3 puta kaže "I samo još ovo da vam kažem", "Samo još jednu rečenicu bih želeo", "Moram još nešto...", a onaj mučenik zvoni li zvoni. :)))
pitanja.1986 nenad, -> #1964, dr.grba
> Beše na nakom evropskom aerodromu postavljen set tabli sa tekstom > vidno drugačijeg napada: "Kulturan čovek ne gazi travu" (: Ima i ono: "Na ovoj raskrsnici su do sada poginula 54 čoveka. Morate li baš vi da budete 55-ti?" Naravno da se marketing i advertajzing se radi prema ciljnoj grupi. :))
pitanja.1987 nenad, -> #1966, milan.
> zeleo bih da pitam dali je to mozda uvedena neka nova komanda > ili je to neka tajna uprave! Niti je nova komanda niti je "tajna uprave". Door podsistem postoji kao takav, o tome je već, mislim, bilo reči. Trenutno nije dostupan javnosti jer ni ne nudi ništa atraktivno kao uslugu. U konkretnom slučaju se radilo o tome da smo sa kolegom vršili neke probe i testiranja, ništa vredno posebne pažnje. :)
pitanja.1988 nenad, -> #1968, sobrenovic
> ili da se bar kaze da li ce na internetu korektno biti interpretirana > adresa tipa @sezamnet.co.yu Neće, to je "unknown host", ta adresa nigde nije registrovana i ne postoji. Adresa SezamNet-a je oblika "username@sezam.co.yu". Ako i kada se odlučimo na neke promene po tom pitanju svi korisnici će biti blagovremeno obavešteni. :)
pitanja.1989 vlad, -> #1985, nenad
> i drugo i listom zaključili da je ovo drugo bolje. I ja sam se > potpisivao neko vreme, možda i nekoliko meseci. :) Čini mi se da > je i Vlad isto tako radio na početku. Ubrzo sam, međutim, uočio More pisao sam ja i u chat-u VELIKIM SLOVIMA, ali mi ljudi lepo objasnise da se ne derem, da je tako manje citljivo, da bode oci... Kao sto si rekao, ovde imamo posla sa velikim kolektivnim iskustvom i obicajima komunikacije koje su usvojile hiljade ljudi kroz milione poruka. Cak i da se ne slazem, a ne lezi mi bas sve, ne pada mi na pamet da "idem uz nos" jednoj tako jakoj i demokratskoj vecini. Moj identitet i posebnost ni na koji nacin nisu ugrozeni prividnom "optickom uniformnoscu" poruka. Naprotiv, Paznja citaoca je tako bolje usredsredjena na sadrzaj jer forma ne odvlaci paznju. Teznja za prepoznatljivoscu, isticanjem, jedinstvenoscu... je sasvim ljudska i razumljiva, ali pametni brzo shvate da je prividna uniformnost u stvari najveca prednost ovakve komunikacije. Na kraju krajeva, svaka druga komunikacija namece mnogo vise pravila i ogranicenja. Telefonom ne mogu da razgovaram ako su mi puna usta bureka B). Pozdrav, Vladan Marinkovic Nike Neznanovica 111 11000 Belgrade Yugoslavia Europe E-MALI: vladŽsezam.co.yu vladanŽsezampro.com vmarinkovicŽeunet.yu vladanmŽtrtmrt.exe Vladan i nije tako retko ime, ali kad se ovako potpisem greske nema - svakom je jasno da sam pao s Marsa B).
pitanja.1990 v.dragojevic,
(32.836) > ***** Poništio Moderator ***** Zasto je obrisana ta linija u kojoj obavestavam ljude da sam otvorio svoj user odnosno da se nejavljam pod user-om Sonja u potpisu Vlada. Napominjem da ljude ne mogu da obavestim mail-om, jer mi se po prvi put javljaju zbog tekstova o USR modemima u konferenciji: komunikacije/modemi Ovako sam prinudjen da se potpisujem neko vreme da ne bi slali postu pod user Sonja i da bi znali o kome se radi. S jedne strane imamo toliko naglabanja o potpisima (koji mi ne smetaju,ali mislim da su bespotrebni),a sa druge me prisiljavate da u svakoj konferenciji u kojoj sam ucestvovao jedno vreme objasnjavam ko sam i sta sam. Nije postojao jednostavniji nacin nego da jednom linijom u Sezam/razno obavestim ljude umesto da se besomucno potpisujem. Mislim da svakom useru treba da se skrene paznja zbog cega mu je obrisana poruka .Ovako nema nikakve koristi,jer ce korisnik ili da je ponavlja ili da vodi dugacke prepiske ili ce sledeci put uraditi istu stvar (a mozda ni moderatori nece tako lako da brisu poruke, ako svakom treba da napisu obrazlozenje vec samo gde je stvarno potrebno).
pitanja.1991 ljubisha, -> #1983, dragosh
>Upravo sam to probao i sezam reaguje kao da sam samo pritisnuo >enter. U cemu je sad stos? Ako bi mogao to malkice da mi razjasnis >bio bi ti zahvalan... Pročitaj u nazad par meseci poruke u Sezamnet.Obaveštenja. Nema ih mnogo a dođu kao mali help za novije korisnike.
pitanja.1992 dr.grba, -> #1978, evlad
>> :sa >> mail seen %1 >> group seen %1 >> conf seen %1 Iznad "conf seen %1" dodaj jedno "conf close", za svaki slučaj (:
pitanja.1993 vimm,
Izvod iz log-a: Connected to SezamNet at 12000/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Cet 15.08.96 14:16 - Node 14 ....................................... R:\> np ──────────────────────────────────────────────────────────── Skupljam novu poštu, poruke u grupama i konferencijama u PAD ──────────────────────────────────────────────────────────── PAD prazan. Privatna pošta... ...pročitana ! Poruke u grupama... ...pročitane ! Poruke u konferencijama... ...pročitane ! Sve PROČITANE poruke su proglašene za stare. Veličina TEXTPAD-a u PAD-u je: Pad 15859 bytes. ──────────────────────────────────────────── Ne postoji datoteka 'net*.zip'. R:\> NO CARRIER Zašto mi se ovo dešava!!!? Odjednom problem sa arhiviranjem, a ništa nisam menjao. Napominem da se ovo dešava konstantno od juče i na drugim nodovima, kao i da sam se prvi put konektovao na 12000 umesto na 14400 :( Pozdrav Vladimir
pitanja.1994 vimm,
Evo, na nodu 4 je sve sada proteklo OK. Mislim na arhiviranje i prenos pada. O čemu se radi? Pozdrav Vladimir
pitanja.1995 basrak, -> #1988, nenad
>> adresa tipa @sezamnet.co.yu > Adresa SezamNet-a je oblika "username@sezam.co.yu". > Ako i kada se odlučimo na neke promene po tom pitanju svi > korisnici će biti blagovremeno obavešteni. :) A jel' ne može da se registruje i ta gornja adresa?
pitanja.1996 johnnya, -> #1987, nenad
>> uslugu. U konkretnom slučaju se radilo o tome da smo sa kolegom >> vršili neke probe i testiranja, ništa vredno posebne pažnje. :) I ? Jer ostao živ ? :)
pitanja.1997 cnenad, -> #1993, vimm
=> Cet 15.08.96 14:16 - Node 14 => Ne postoji datoteka 'net*.zip'. Meni se javio jedan korisnik sa molbom da mu pošaljem moj autoexec jer je NET takođe prijavio njemu da nema datoteke NET*.ZIP Pošto je i prethodni autoexec dobio od mene a on je potpuno ispravan, očigledno je problem do NET-a. Do sada nisam imao nikakvih problema pa je najverovatnije da problem pravi nod br. 14.
pitanja.1998 mdimitrijevic,
Interesuje me zasto je sporo pretrazivanje direktorijuma, kada trazim nove fajlove. Glupo je da govorim kako je to ranije na starom Sezamu i na novom Sezam Pro-u radilo mnogo brze. Kao programer ne vidim da tu ima nesto mnogo da se komplikuje i da bude tako sporo, zato me i interesuje sta je to sto usporava pretrazivanje. U Zakiceve programerske sposobnosti ne sumnjam ali mi to pretrazivanje oduzima i previse dragocenog vremena (a i povecava tel. racun jer zovem iz daleka).
pitanja.1999 supers, -> #1943, pvlada
>> Nesnam za druge, ali ja kada sam pristupao sezamu nisam >> potpisivao nikakav ugovor, čak ni nisam dobio od sezama kako se >> koristi, a kamoli neka pravila, već sam sve morao sam da >> provaljujem. Kasnim nedelju dana sa replyjem, ali ova četiri reda zaslužuju da budu citirana. S obzirom da se novim korisnicima ne predočavaju ni obaveze ni uputstva u pismenoj formi (a za početnika je jedino to podesno) nije ni čudo što je stanje na Sezamu po pitanju šuma i nepoznavanja bontona ovakvo kakvo je.
pitanja.2000 supers, -> #1897, gerber
>> YR>*> komunikacionih programa. Ja sam probao i ne primećujem >> nikakvu razliku YR>*> u odnosu na običan Zmodem. Zaboraviti. >> Koliko mi se čini ti si na nekoj od loših centrala? U tom >> slučaju je nepovoljan. Bolji je u slučaju dobrih veza jer >> su mu paketi od 8K pa je vreme prenosa kraće, Probao sam ZedZap iz Telixa for Win i razočarao sam se ne zbog velikog broja loših paketa, nego zato što stvar jednostavno nije funkcionisala (paketi su ostali 1K umesto 8K). Čini mi se da je još neko takođe konstantovao da se setovanjem ZedZapa na Sezamu i u Telixu ne dobija ništa novo u odnosu na standardni Zmodem. Problem je verovatno u programu, pošto kod tebe radi (Jel beše Terminate 4?)
pitanja.2001 supers, -> #1948, zkrstic
>> Al' bre nikad se nije vodila rasprava od pola mega o tome. Stvarno, ljudi. Danas mi se prvi put desilo da posle dve nedelje odsustva dobijem čitava dva mega u padu.
pitanja.2002 vimm, -> #1997, cnenad
-> Pošto je i prethodni autoexec dobio od mene a on je potpuno ispravan, -> očigledno je problem do NET-a. Do sada nisam imao nikakvih problema -> pa je najverovatnije da problem pravi nod br. 14. Postaješ paranoičan ? :))) Nisam ni jednog trenutka posumnjao da je autoexec u pitanju. Problem pravi nod 14 to je sigurno, možda još neki, nisam u početku obratio pažnju, jer mi se čini nemogućim da se od 10 poziva, 8 puta ulogujem baš na nod 14 :( Pozdrav Vladimir
pitanja.2003 dzakic, -> #1998, mdimitrijevic
> Interesuje me zasto je sporo pretrazivanje direktorijuma, kada > trazim nove fajlove. Datoteke u direktorijumu trenutno nisu ni na koji način indeksirane po datumu, i pretraživanje radi brzinom kojom radi i DOSov DIR/S plus još ima i opisa. Direktorijuma ima dosta, fajlova još više, a brzina dosta varira od mašine do mašine, uglavnom zbog starih osmobitnih mrežnih karti na pojedinim nodovima. Biće bolje.. :)
pitanja.2004 basrak, -> #1997, cnenad
> Meni se javio jedan korisnik sa molbom da mu pošaljem moj > autoexec jer je NET takođe prijavio njemu da nema datoteke > NET*.ZIP > > Pošto je i prethodni autoexec dobio od mene a on je potpuno > ispravan, očigledno je problem do NET-a. Do sada nisam imao > nikakvih problema pa je najverovatnije da problem pravi nod br. > 14. Da, nod 14 ne arhivira. Ne znam zašto. BTW, rešenje za autoexec je da se ne stavi pad down net*.zip, nego pad down *.* pa će da prenese nerahivirani textpad. Bolje išta, nego ništa ;)
pitanja.2005 epson, -> #1998, mdimitrijevic
▄- Interesuje me zasto je sporo pretrazivanje direktorijuma,kada trazim ▄- nove fajlove.Glupo je da govorim kako je to ranije na starom Sezamu i na To i mene zanima. Na PRO je skoro momentalno, a na starom malo sporije ali brze nego sad na NET-u. Jel moze ovo da se popravi ?
pitanja.2006 vlad, -> #1998, mdimitrijevic
> Interesuje me zasto je sporo pretrazivanje direktorijuma, kada > trazim nove fajlove. Glupo je da govorim kako je to ranije na starom > Sezamu i na novom Sezam Pro-u radilo mnogo brze. Kao programer ne Retko pretrazujem direktorijume i ovde i na PRO-u, ali mogu da tvrdim da je *sve ostalo* ovde za koplje brze. Nikakavo merenje nije potrebno, vidi se i iz aviJona B).
pitanja.2007 epson,
Jel ima opcija kao u batch fajlu _>NUL_ da se nista ne ispisuje, ili barem neki ekvivalent toj komandi ? I jel se mogu u AUTOEXECu praviti meniji kao u DOSu recimo kao multiboot ! Jel mi treba napravim recimo meni sa 3 opcije 1.QUICK (samo skine postu i odlogujese,nista ne ispisuje) 2.NORMAL (normalno sve ispisuje) 3. FULL (iscrpno mi se ispise, do nekih pojedinosti) . Ako to nije moguce, da li bi ZAKIC to mogao da uvede, mogu komande kao u dos-u (preporucljivo) a mogu i nove . Samo nemojte reci pa napravis komandu koja ce to da ti radi. To vec imam nego mi treba da se na pocetku neispisuje stalno sve, vec da to radi kako kad (kad meni koji treba) .
pitanja.2008 djanjusevic,
Sta se podrazumeva pod porukom Stack prekoracen! ?
pitanja.2009 epson,
Jel neko uspeo da skida ZedZap-om 8k blokovima. Ja iz TERMINATE 4 REG i TELIX for WIN 1.15a Shareware nisam uspeo nikako !
pitanja.2010 hercog,
Po kom principu se textpad datotekama dodeljuje vreme? Ne liči mi na vreme kreiranja... Sale
pitanja.2011 mdimitrijevic, -> #2003, dzakic
> Datoteke u direktorijumu trenutno nisu ni na koji nacin > indeksirane po datumu, i pretrazivanje radi brzinom kojom > radi i DOSov DIR/S Nadam se da ce ovo biti reseno na najbolji nacin. Inace sve ostalo radi odlicno. Narocito na Pentium i drugim brzim nodovima. Posebno moram da pohvalim mogucnost da se ne kuca ".." ispred svake naredbe koja se izvrsava u drugom rezimu rada.
pitanja.2012 mdimitrijevic, -> #2006, vlad
> Retko pretrazujem direktorijume i ovde i na PRO-u, ali >* mogu da tvrdim da je sve ostalo* ovde za koplje brze. >* Nikakavo merenje nije potrebno, vidi se i Na PRO-u je brzina stalna tj. otprilike ne primecujem nikakvu razliku jer su svi nodovi na istim jacim masinama. Ovde to nije slucaj, ukoliko se javim na neki sporiji nod posao ume bas da se otegne. Ali za pohvalu je to sto se uprava trudi da nesto popravi. Naravno, slazem se Pentium nodovi su ko munja i brzi su nego na PRO-u.
pitanja.2013 micotakis, -> #2007, epson
Ep> Jel ima opcija kao u batch fajlu _>NUL_ da se nista ne ispisuje, Ep> ili barem neki ekvivalent toj komandi ? I jel se mogu u AUTOEXECu Ep> praviti meniji kao u DOSu recimo kao multiboot ! Jel mi treba napravim Ep> recimo meni sa 3 opcije 1.QUICK (samo skine postu i odlogujese,nista Ep> ne ispisuje) 2.NORMAL (normalno sve ispisuje) 3. FULL (iscrpno mi se Ep> ispise, do nekih pojedinosti) . Slušaj me ovamo. Napraviš 3 procedure. Svaka da radi to što hoćeš. Staviš mu na početku tamo gde ti piše šta se izvršava da radi sledeće: ..echo 1.quick 2.normal 3.full :1 komande :2 komande :3 komande I to ti je to. Bitno da na početku isključis ispisivanje. Ovo je lako. Ep> Ako to nije moguce, da li bi ZAKIC to mogao da uvede, mogu komande Ep> kao u dos-u (preporucljivo) a mogu i nove . Ne maltretiraj čoveka, nema on vremena da se zeza sa tim. Potrudi se malo. Ep> Samo nemojte reci pa napravis komandu koja ce to da ti radi. To vec Ep> imam nego mi treba da se na pocetku neispisuje stalno sve, vec da to Ep> radi kako kad (kad meni koji treba) . Pa vidiš da nisi lepo to uradio. Poslaću ti moj auto exec da vidiš kako to ide, za slučaj da nisi shvatio ono gore. EMPIRE
pitanja.2014 nenad, -> #2001, supers
>>> Al' bre nikad se nije vodila rasprava od pola mega o tome. > > Stvarno, ljudi. Danas mi se prvi put desilo da posle dve nedelje > odsustva dobijem čitava dva mega u padu. I od toga se 20 poruka o potpisima raširilo na četvrtinu tvog pada? ;)
pitanja.2015 nenad, -> #1995, basrak
> A jel' ne može da se registruje i ta gornja adresa? Bilo je mislim već reči o tome. Želeli smo to da uradimo, čak smo bili spremni i na potpuni prelazak na taj oblik adrese uz obavezan prelazni period od godinu dana, ali administratori Yu mreže nisu prihvatili opciju da imamo dve adrese, čak ni u prelaznom periodu. S druge strane, pre nekih mesec-dva vlasnici SezamPro-a su pokušali da izdejstvuju zabranu korišćenja stare adrese ovog sistema kod administratora Yu domena. Njihov zahtev je odbijen, ali ta činjenica, kao i činjeca da i dalje ne dozvoljavaju da sa njihovog sistema ode poruka namenjena korisniku ovog sistema nas uveravaju da bi u slučaju promene adrese sa naše strane i našeg "odricanja" od stare, ona brzo "dobila noge" - što smatramo neprihvatljivim.
pitanja.2016 nenad, -> #2007, epson
> Samo nemojte reci pa napravis komandu koja ce to da ti radi. To vec imam > nego mi treba da se na pocetku neispisuje stalno sve, vec da to radi kako > kad (kad meni koji treba) . Čak i sa postojećim mogućnostima autoexec-a moguće je simulirati menije sa više nivoa, samo treba malo mašte, malo više truda i mnogo entuzijazma. :)) Baš me zanima, ume li neko? :)
pitanja.2017 nenad, -> #2008, djanjusevic
> Sta se podrazumeva pod porukom Stack prekoracen! ? Poruka se u principu javlja ako neka procedura u autoexec-u rekurzivno poziva samu sebe. Pozivaće se dok može, odnosno dok ima mesta na steku. U principu rekurzivno pozivanje nema nikakvu moguću korisnu primenu, ali ovo ograničenje mora da postoji zbog mogućih grešaka u autoexec-ima.
pitanja.2018 nenad, -> #2010, hercog
> Po kom principu se textpad datotekama dodeljuje vreme? Po vremenu kada je kreirana poslednja TOP20 lista. ;) > Ne liči mi na vreme kreiranja... A na šta liči? :)
pitanja.2019 epson,
Koji su bese P5 nodovi ?
pitanja.2020 banga, -> #2017, nenad
> ima mesta na steku. U principu rekurzivno pozivanje nema > nikakvu moguću korisnu primenu, ali ovo ograničenje mora da > postoji zbog mogućih grešaka u autoexec-ima. Ne znam da li ovo spada u rekurzivno pozivanje, na PRO to ne može, ali ovde koristim, znači meni je korisno :) :proc1 ... ... ..proc2 :proc2 ... ...
pitanja.2021 epson, -> #2013, micotakis
▄- Slusaj me ovamo.Napravis 3 procedure.Svaka da radi to sto hoces. Stavis ▄- mu na pocetku tamo gde ti pise sta se izvrsava da radi sledece: ▄-..echo 1.quick 2.normal 3.full ▄-:1 ▄-komande ▄-:2 ▄-komande ▄-:3 Samo me interesuje da li ce on da ceka neko vreme da ja izvrsim sta mi treba ? (Bilo bi zgodno kad bi to bilo 3 sec,a ako nista nepritisnem da on odmah nakon 3sec izvrsi pod 2) ▄- Pa vidis da nisi lepo to uradio.Poslacu ti moj auto exec da vidis kako ▄- to ide,za slucaj da nisi shvatio ono gore. Posalji mi na mail tvoj autoexec za svaki slucaj !
pitanja.2022 nikola.s, -> #1972, epson
> Ako nije ovako ili sam ja lud ili ..... Tako je i nemoj da se bojis, nisi lud. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
pitanja.2023 sobrenovic, -> #2015, nenad
Meni je, na primer, stizala do sad posta iz inostranstva, iako sam kao adresu par puta naveo i @sezamnet...
pitanja.2024 epson, -> #2016, nenad
▄- Cak i sa postojecim mogucnostima autoexec-a moguce je simulirati menije ▄- sa vise nivoa,samo treba malo maste,malo vise truda i mnogo entuzijazma.: ▄- ))Bas me zanima,ume li neko?:) Pa kako ? Pitanje je kako naterati sistem da ceka dok ja nepritisnem nesto i ako se nista nepritisne nakon zadatog vremenskog intervala izvrsi ono sto se defi- nise kao default ! Putkey ? :))
pitanja.2025 banga, -> #2024, epson
> Pitanje je kako naterati sistem da ceka dok ja nepritisnem > nesto i ako se nista nepritisne nakon zadatog vremenskog > intervala izvrsi ono sto se defi- nise kao default ! Za to služi script :)
pitanja.2026 dpaun,
Jednoipo službeno pitanje za Upravu sistema: Da li korisnik koji se sezamnuo pa je uplatio predug period može deo toga vremena da ustupi nekom drugom korisniku, i kakva je procedura u tom slučaju?
pitanja.2027 gerber, -> #2000, supers
YR>*> (paketi su ostali 1K umesto 8K). Čini mi se da je još neko takođe YR>*> konstantovao da se setovanjem ZedZapa na Sezamu i u Telixu ne dobija YR>*> ništa novo u odnosu na standardni Zmodem. Pa i jeste. Isprobao sam, i koliko vidim aktivira se običan Z modem, a ne ZedZap. Stoga i paketi od 1K.
pitanja.2028 stasas,
Da li je sa SOR-om moguće pisati i čitati mail poruke (ličnu poštu) ? Pozdrav ** GRIFFIN **
pitanja.2029 raty,
Kad teram mog PC-a da uspostavi vezu sa Sezamom i kad se to dogodi veza je cesce na 1200 sa dubretom i tada moram da prekidam! Da li da zato okrivim RTT Srbije sa losim vezama ili ovaj (prokleti) BBS sa modemima od 1200 bez MNP5. Ajd nek neko bude dobar pa odgovori.
pitanja.2030 mdimitrijevic, -> #2029, raty
> Da li da zato okrivim RTT Srbije sa losim vezama ili ovaj > (prokleti) BBS sa modemima od 1200 bez MNP5. Mislim da si negde pogresio. Ovaj (prokleti:) BBS ima modeme od 14400 sa MNP ili v42 protokolima. Ocajna veza moze da bude i zbog PTT-a ali i zbog loseg podesavanja modema.
pitanja.2031 lexus, -> #2014, nenad
=> I od toga se 20 poruka o potpisima raširilo na četvrtinu tvog => pada? ;) 20 poruka, a u svakoj ispisane sve verzije sezamovog bontona ;) Plus što ste stavljali uuencodovane animacije... Najmanje 120 Mb mi je zauzelo ono vaše proterivanje potpisa ;) Pozdrav -Lex->
pitanja.2032 supers, -> #2028, stasas
>> Da li je sa SOR-om moguće pisati i >> čitati mail poruke (ličnu poštu) ? Naravno, tome i služi (za rad sa privatnim, grupnim i konferencijskim porukama). Skini ga, konfiguriši ga, pogledaj poruku 7.336 ako treba pomoć, pa pitaj ako još nešto nije jasno.
pitanja.2033 dragosh, -> #2029, raty
Bice da je to PTT, jer ovde sve normalno funkcionise na 14400... Pozdrav dr Agosh*Apsurd
pitanja.2034 kum.djole,
Da li je moguće odavde slati mail na adresu mib@classroom.opennet.org ?
pitanja.2035 hercog, -> #2028, stasas
»» čitati mail poruke (ličnu poštu) ? Moguće je, pa zato je i napravljen :) Doduše imaju tu još i neke grupe i konferencije :) Sale
pitanja.2036 darone, -> #1962, vlad
I'm back. Izvinjavam se, mnogo se izvinjavam. Trebalo mi je dugo da smislim odgovor, šta ćeš :) >> Ja nikog ne napadam zato sto ne zna, vec zato sto se svog neznanja drzi kao >> pijan plota i usput se svojski trudi da "rezultate" svog neznanja proda >> svima drugima kao normalno ponasanje. Znati nešto je ok; ne znati nešto je takođe ok (valjda?). Da li je, međutim, potpisivanje u porukama odraz neznanja, kako ti kažeš (tako sam ja shvatio, nemoj da se ljutis), ili nepoznavanja određenih konvencija (prećutnih, što je u ovom slučaju veoma važno, te korisnik nije mogao da dođe do informacija o istom), koje se uz to u nekom manjem broju slučajeva i ne poštuju. Baš me zanima šta misliš o tome što se ppekovic (paya) ili milan potpisuju u svojim porukama. Ne bih rekao da su novajlije, a još manje da su neznalice. Mora da tu ima nešto... >> Ne smeta meni potpis, vec insistiranje na njemu. A: ne verujem ti da ti potpis ne smeta; naprotiv, mišljenja sam da ti baš on najviše smeta :) B: kakva je razlika izmedju insistiranja na potpisu i insistiranja na ne_potpisu? Ako bih smeo da odgovorim: u načinu na koji se ta insistiranja iskazuju. A upravo sam zbog toga i reagovao; ton kojim je pvlada upozoren da "te i te stvari nije lepo raditi" učinio malo preteranim. Ne radi se uopšte o tome šta tebi smeta ili ne - to je tvoja privatna stvar. >> Smeta mi besmislenost i nepismenost poruka. E pa sad, šta da ti kažem... toga je bilo i biće - smetalo ti to ili ne - ali mi se borba i protiv jednog i protiv drugog, na način na koji ti to činiš, čini uzaludnom. Uostalom, da li ti se nekada učinilo da nekom smeta tvoja ispravka nečijih gramatičkih i/ili pravopisnih grešaka? Možda nekom bode oči što ne koristiš ju slova? Stvarno, što nemaš ju slova? Ako su ti argumenti dovoljno jaki, možda ubedimo wiza da prestane da ih koristi :)))
pitanja.2037 darone, -> #1985, nenad
>> Ti kažeš - oformio si svoje mišljenje i stav po ovom pitanju. Ok, >> obrazloži ga. Ako su razlozi dovoljno jaki i ja ću početi ponovo >> da se potpisujem. ;) Potreban i dovoljan razlog da bi korisnik stavljao potpis na kraju svojih poruka je da tako on želi. Ili ti se čini drugačije? ;) Zar bi stav većine (pa još i labave većine iskusnih korisnika) ovde morao biti dovoljno jak razlog za nepotpisivanje? Eto ti još jedne paralele sa životom ;)
pitanja.2038 nenad, -> #2020, banga
> Ne znam da li ovo spada u rekurzivno pozivanje, na PRO to ne može, ali > ovde koristim, znači meni je korisno :) Ne spada, ovo što navodiš je svakako korisno, rekurzija je kada procedura poziva sama sabe. :)
pitanja.2039 nenad, -> #2026, dpaun
> Da li korisnik koji se sezamnuo pa je uplatio predug period može > deo toga vremena da ustupi nekom drugom korisniku, i kakva je > procedura u tom slučaju? Pa u principu je moguće pokloniti deo svoje pretplate drugom korisniku, javi se privatnom porukom nekom od administratora sistema.
pitanja.2040 madamov, -> #2034, kum.djole
> Da li je moguće odavde slati mail na adresu > > mib@classroom.opennet.org A što ne bi moglo? B) Pitanje je da li taj korisnik u učionici može da čita mail sa OpenNet-ovog mail servera.
pitanja.2041 micotakis, -> #2027, gerber
Ge> Pa i jeste. Isprobao sam, i koliko vidim aktivira se Ge> običan Z modem, a ne ZedZap. Stoga i paketi od 1K. Kad smo već kod ovih perverzija. Jeste da ga nisam ni isprobao, ali odgovorno tvrdim da je icezmodem mnogobolji, radi 5 stavri odjednom, em biraš koliki će da budu paketići(1K je preporuka za 2400), em ima turbo. Znači diže CPS. E prema tome, ajde da maltre- tiramo Zakića da stavlja icezmodem. EMPIRE
pitanja.2042 raty, -> #2030, mdimitrijevic
Znao sam da ce pravi Sezamovci mene okriviti )-:
pitanja.2043 hercog, -> #2034, kum.djole
»» Da li je moguće odavde slati mail na adresu Kolko se ja razumem u botaniku moguće je slati mail na sve legalne adrese :) Sale
pitanja.2044 budim, -> #2037, darone
(:) Potreban i dovoljan razlog da bi korisnik stavljao potpis na kraju (:) svojih poruka je da tako on želi. Ili ti se čini drugačije? ;) Valjda je moje lično pravo da se potpišem ukoliko to želim? Ima li razloga da mi neko "pametuje" zarad toga? poz, budimir
pitanja.2045 dselic, -> #2041, micotakis
> 2400), em ima turbo. Znači diže CPS. E prema tome, ajde da maltre- > tiramo Zakića da stavlja icezmodem. Mogli bi i SMODEM koji ima oko 10% veći cps od ZMODEM-a.
pitanja.2046 epson,
Zasto sezam kad kucam ALT+209 u Custom 2 code on mi to prebaci u Đ kad C2 negazi taj karakter ??????
pitanja.2047 darone, -> #2044, budim
>> Valjda je moje lično pravo da se potpišem ukoliko to želim? Ima li razloga >> da mi neko "pametuje" zarad toga? Nema! (Bar ja tako mislim :) Ali za sve ostalo - udri! :))
pitanja.2048 dzakic, -> #2046, epson
> Zasto sezam kad kucam ALT+209 u Custom 2 code on mi to prebaci u Đ > kad C2 negazi taj karakter ?????? Svaki znak koji otkucaš istog trenutka se prevodi u interni Sezamov raspored CP852 tako da u trenutku kada znak dođe do editora komandne linije, ili ekranskog editora, sistem nije svestan koji raspored ti koristiš već za njega svi korisnici koriste 852. Sa druge strane, kada nešto treba prikazati na ekranu (poslati na modem), vrši se konverzija 852 -> korisnički raspored i svi imaju utisak da sistem radi sa njihovim rasporedom, u tvom slučaju Custom2. Kada otkucaš ALT+209 (Đ po 852), na ulazu se ne vrši nikakva konverzija, jer 209 nije znak iz tvog rasporeda. Međutim, kada se šalje nazad tebi, konvertuje se iz 852 u tvoj, tako da ALT+209 postaje Đ po Custom2 jer ga ti koristiš. Iz ovoga se može zaključiti da se u porukama na sezamu, rezimeu, ni bilo gde drugo ne može naći nijedan znak iz skupa koji koristi 852. Tu su samo dva grafička znaka koji se jako retko koriste, i znak za mikro koji smo možda nekad i viđali u porukama. Ostali su zaista nebitni. Ranije, dok se koristio raspored Računari, nije bilo moguće koristiti rastere '░▒▓', a sada, kao što vidiš, jeste. Jedna zanimljiva posledica svega ovoga: Ko koristi 852 na svom računaru (ekranu i tastaturi), može na sezamu setovati ˙bilo koji˙ kodni raspored. Dokle god kuca (i šalje exec) po rasporedu 852, ovde će sve biti u redu, a korisnik će kod sebe videti raspored koji je setovan sa set code. Kucaš 852, a izlazi Custom2 (kao što je slučaj sa ALT+209).
pitanja.2049 banga, -> #2038, nenad
> Ne spada, ovo što navodiš je svakako korisno, rekurzija je kada > procedura poziva sama sabe. :) Ako pozove sebe, kako posle da izadje odatle?
pitanja.2050 djanjusevic, -> #2045, dselic
>> > 2400), em ima turbo. Znaci dize CPS. E prema tome, ajde da maltre- >> > tiramo Zakica da stavlja icezmodem. >> >> Mogli bi i SMODEM koji ima oko 10% veci cps od ZMODEM-a. Cekajte, dzakic jos uvek studira uputstvo bimodem-a. Ko ne shvata neka pogleda moje poruke par meseci ranije.
pitanja.2051 superhik, -> #2041, micotakis
=:> 2400), em ima turbo. Znači diže CPS. E prema tome, ajde da =:> maltre- tiramo Zakića da stavlja icezmodem. 'KAd nemaju dovoljno 'memorije' za RAR, odakle im tek za icezmodem ?' (c) by ne_znam_ko
pitanja.2053 vlad, -> #2036, darone
> Znati nešto je ok; ne znati nešto je takođe ok (valjda?). Da li je, Niko se nije naucen rodio, ali ima dosta onih koji misle da su sve znanje ovog sveta vec pokupili. > međutim, potpisivanje u porukama odraz neznanja, kako ti kažeš (tako > sam ja shvatio, nemoj da se ljutis), ili nepoznavanja određenih > konvencija (prećutnih, što je u ovom slučaju veoma važno, te > korisnik nije mogao da dođe do informacija o istom), koje se uz to u > nekom manjem broju slučajeva i ne poštuju. Neznanje i nepoznavanje, u cemu je razlika? Ako ne zna kako se bezbedno prelazi ulica ili ne poznaje pravila saobracaja, a pri tome je uporan u nastojanju da autoput predje cetvoronoske - ko mu je kriv? > Baš me zanima šta misliš o tome što se ppekovic (paya) ili milan > potpisuju u svojim porukama. Ne bih rekao da su novajlije, a još > manje da su neznalice. Mora da tu ima nešto... Da bi stekao "pravo" da budes "malo iscasen" i da delimicno zanemarujes neka manje vazna pravila ponasanja moras prvo da "steknes ime" u drustvu doprinosom kvalitetnoj komunikaciji. Kod Milana i Paje potpis i ne primecujem, a smeta mi kod onih u cijim je porukama to ako ne jedina, onda svakako najkorisnija informacija B(. > A: ne verujem ti da ti potpis ne smeta; naprotiv, mišljenja sam da > ti baš on najviše smeta :) Ne moras da mi verujes, nisam ja Trgovcevic. > B: kakva je razlika izmedju insistiranja na potpisu i insistiranja > na ne_potpisu? Ako bih smeo da odgovorim: u načinu na koji se ta > insistiranja iskazuju. A upravo sam zbog toga i reagovao; ton kojim > je pvlada upozoren da "te i te stvari nije lepo raditi" učinio malo > preteranim. Ne radi se uopšte o tome šta tebi smeta ili ne - to je Razlika je u tome *ko* insistira i zasto. Mislim da je to vec sasvim dovoljno obrazlozeno. Ton je, govorim u svoje ime, takav zato sto vise nema vremena za tetosenje i umoljavanje asocijalnih tipova kakvih je ovde svakog dana sve vise. Kazes mu lepo jednom, pa ako krene da drvi - ignore ili brisanje poruke. Samo bi trebalo da se konacno napise jedan ljudski bonton i da se svim korisnicima ljuljne u mail, sa "prinudnim downloadom". Tako bar necemo vise morati da se ovde objasnjavamo sta je kulturno i prihvaceno u modemskim komunikacijama, a sta ne. >>> Smeta mi besmislenost i nepismenost poruka. > > E pa sad, šta da ti kažem... toga je bilo i biće - smetalo ti to ili > ne - ali mi se borba i protiv jednog i protiv drugog, na način na > koji ti to činiš, čini uzaludnom. Koji nacin ti predlazes? > Uostalom, da li ti se nekada učinilo da nekom smeta tvoja ispravka > nečijih gramatičkih i/ili pravopisnih grešaka? Možda nekom bode oči > što ne koristiš ju slova? Stvarno, što nemaš ju slova? Ako su ti > argumenti dovoljno jaki, možda ubedimo wiza da prestane da ih > koristi :))) Gramaticke i pravopisne greske ispravljam samo izuzetno, jer sam svestan da ih i sam pravim i da bih se mnogima popeo na prercin sa stotinak ispravki svakog dana (bar toliko *drasticnih* primera primetim). YU slova ne koristim iz nekoliko subjektivnih i objektivnih razloga od kojih je prvi taj sto mi uskoro (i vise nikad) nece trebati. Nekolicina dobronamernih me je pitala zasto ne koristim YU slova, cak su se i trudili da me nagovore i pomognu mi, ali jos *niko* nije izjavio da mu smetaju i da bi mi, recimo, samo zbog toga lupio ignore. Na kraju krajeva, smatram da sadrzaj i informativnost mojih poruka time nije ugrozen, citljivost samo delimicno.
pitanja.2054 marco, -> #2053, vlad
>> Da bi stekao "pravo" da budes "malo iscasen" i da delimicno zanemarujes >> neka manje vazna pravila ponasanja moras prvo da "steknes ime" u drustvu >> doprinosom kvalitetnoj komunikaciji. Cini mi se da je sve krenulo od toga da je potpis u poruci isto sto i sum. Na kraju si, konacno, dosao do toga da je bitan sadrzaj poruke, a ne potpis da bi nesto bilo sum. Ali gresis sto se tice toga da neko mora da "stekne ime" da bi mogao da se potpisuje. Svaciji slobodni izbor je da li ce potpisati svoju poruku ili nece. >> Ton je, govorim u svoje ime, takav zato sto vise nema vremena za tetosenje >> i umoljavanje asocijalnih tipova kakvih je ovde svakog dana sve vise. Kazes >> mu lepo jednom, pa ako krene da drvi - ignore ili brisanje poruke. Samo bi U ovom slucaju si odmah krenuo malo zesce. Mislim da ti je preslo u naviku da svima objasnjavas kako potpisi smetaju, pa si sve koji se potpisuju poceo da tretiras kao one koji sume i tako si i reagovao. Mislim da bi trebalo ovde prekinuti ovu raspravu, koja nema nikakvu sustinsku svrhu, osim da se neciji hirevi isteraju do kraja. Onaj ko zeli da se potpisuje neka to radi, a onaj ko ne zeli - ne mora. Kome potpisi smetaju toliko da takve poruke ne moze da cita, postoji resenje - ignore. Toliko. Pozdrav, Marko :)
pitanja.2055 pvlada, -> #2053, vlad
PV>Niko se nije naucen rodio, ali ima dosta onih koji misle da PV>su sve znanje ovog sveta vec pokupili. Kao na primer neki koji misle da su bogovi i da mora sve da bude kako oni kažu(npr. vlad). PV>Neznanje i nepoznavanje, u cemu je razlika? Ako ne zna kako PV>se bezbedno prelazi ulica ili ne poznaje pravila saobracaja, PV>a pri tome je uporan u nastojanju da autoput predje PV>cetvoronoske - ko mu je kriv? :)))))))))))))))))))))))) To što sada pričaš nema veze sa realnošću! A šta ovde nije bezbedno da se potpisuješ ??? PV>Da bi stekao "pravo" da budes "malo iscasen" i da delimicno PV>zanemarujes neka manje vazna pravila ponasanja moras prvo da PV>"steknes ime" u drustvu Neznam da li ti imaš kompleks niže vrednosti(pošto se ne potpisuješ, a pričaš takve gluposti) , ali ja nemam :) PV>Ton je, govorim u svoje ime, takav zato sto vise nema vremena PV>za tetosenje i umoljavanje asocijalnih tipova kakvih je ovde PV>svakog dana sve vise. Koliko se ja sećam ti si me u prvoj poruci napao kao da sam ti majku ubio! Što se tiče asocijalnih tipova ja uopšte nisam imao nameru da se svađam i ma šta ima da se tu priča ako te nerviram i ako ti smetam niko ti ne zabranjuje da mi staviš ignore. Mislim da ovakve gluposti nisu zabranjivali čak i u vreme najgore komunističke vlasti. Vlada
pitanja.2056 ntadic, -> #2041, micotakis
> 2400), em ima turbo. Znaci dize CPS. E prema tome, ajde da > maltre- tiramo Zakica da stavlja icezmodem. Evo jedan glas za IceZmodem !
pitanja.2057 ividicki,
ovako ;)) zanima me zasto je moja poruka iz konferencije mali oglasi izbrisana ? >-> Uto 20.08.96 14:33 Vasu poruku MALI.OGLASI:1.1210 obrisao Moderator. cu
pitanja.2058 micotakis, -> #2045, dselic
Ds> Mogli bi i SMODEM koji ima oko 10% veći cps od ZMODEM-a. IceZModem ne samo da ima veći CPS, već ima i mogućnost biranja dužine bolkova koji se šalju. I to od 64 do 6144b. ZModem je standardno 1024. Pored ovog ima i milon opcija i stvari kojima možeš da se baviš dok skidaš filove. Da igraš neke igrice, da slušaš module, da edituješ file-ove... EMPIRE
pitanja.2059 guta,
Da li se može uvesti brojač pristupa resume-u? Tj. broj korisnika koji su isti pročitali?
pitanja.2060 cnenad, -> #2048, dzakic
=> nešto treba prikazati na ekranu (poslati na modem), vrši se konverzija => 852 -> korisnički raspored i svi imaju utisak da sistem radi sa Kad ćeš doterati da se lepo konvertuje tekst u AUTOEXEC-u prilikom iščitavanja u PAD ?
pitanja.2061 miloshb,
SUBJECT: Potpisivanje_u_porukama kao najveći problem današnjice! Za neupućene, na ovom sistemu IMA objašnjenja za nove korisnike o tome kako se treba ponašati. Datoteka bonton.txt u sezam/faq diru. Dakle, evo mišljenja ljudi koji su (valjda) zaduženi za rad ovog sistema, i koje bi trebali da uzmemo u ozir. Izvod iz bonton.txt: Pitanje: Kako najbolje da se potpisujem? Evo nekoliko predloga: ─Ď─Í─ĚÍ┬ĚÍ─Ě ─Ď─Í─ĚÍ┬ĚÍ─Ě đ Ë─ŻË ŻË°Ż đ Ë─ŻË ŻË`Ż Šta je najbolje ? ─Ď─Í─ĚÍ┬ĚÍ─Ě ─Ď─Í─ĚÍ┬ĚÍ─Ě đ Ë─ŻË ŻË'Ż đ Ë─ŻË ŻË Ż ──Ď──Í──ĚÍ─┬─ĚÍ───Ě ║ ║ ║║ │ ║ă─── đ Ë──ŻË ŻË Ż Odgovor: Što se Sezamovih diskova i korisničkih PAD-ova tiče, najbolje bi bilo bez potpisa. Potpis nije potreban jer se korisničko ime vidi u zaglavlju poruke. Dakle potpisivanje poruke nije ništa drugo do dupliranje informacija. S druge strane, kad bi želeo da naglasi svoje ime, koje se razlikuje od korisničkog, potpis bi imao opravdanje. Naravno, tekst, a ne igrarija specijalnim znakovima. A sam može da zaključi kada ispod poruke treba da naglasi svoje autorstvo napr. punim imenom i prezimenom, a kada to nije potrebno. ------------- miLoSH _______________ Mesto za potpis P A U S E.
pitanja.2062 mdimitrijevic, -> #2042, raty
> Znao sam da ce pravi Sezamovci mene okriviti )-: Nemam poruku na koju mi odgovaras jer sam je obrisao iz SOR-a, ali nisam te u njoj okrivio uopste. Samo sam rekao da ovde nisu modemi od 2400 vec od 14400 i da ako imas problema moze da bude i do PTT-a i do modema. Navedi opet koji modem imas i odakle zoves pa ce ljudi mozda moci da ti pomognu. A i trebalo bi da pitanje postavis u konferenciji KOMUNIKACIJE jer su tamo ipak ljudi koje se u sve to bolje razumeju.
pitanja.2063 mdimitrijevic, -> #2047, darone
>>> Valjda je moje licno pravo da se potpisem ukoliko to >>> zelim? Ima li razloga da mi neko "pametuje" zarad toga? > > Nema! (Bar ja tako mislim :) Ali za sve ostalo - udri! :)) Pravo svakoga je da se potpise kako god zeli. Ali problem je u ljudima koji napisu u poruci 'Hvala' i ispod napisu 3 puta vise slova u potpisu nego sto zauzima ostatak poruke. To je po meni glupo. Potpisi mi ne smetaju ali sam shvatio da mi to nije potrebno i od skoro se ne potpisujem na kraju poruka (osim u nekim slucajevima).
pitanja.2065 micotakis, -> #2041, micotakis
Mi> odjednom, em biraš koliki će da budu paketići(1K je preporuka za Mi> 2400), em ima turbo. Znači diže CPS. E prema tome, ajde da maltre- Izvinjavam se mala greška pri kucanju. Preporuka je 2k za 2400, a 4k za 9600/14400, za 28800 je preporuka 5k, a ako su savršeni uslovi to jest ako je veza prefektna onda 6k. Toliko. EMPIRE
pitanja.2066 zeljkoj, -> #2059, guta
> Da li se može uvesti brojač pristupa resume-u? Tj. broj > korisnika koji su isti pročitali? A pre toga nešto mnogo važnije: da uz rezime može da se zakači datoteka. Podsećam, na starom Sezamu je to moglo.
pitanja.2067 mikeman, -> #2058, micotakis
<<!>> Ds> Mogli bi i SMODEM koji ima oko 10% veci cps od ZMODEM-a. <<!>> Pored ovog ima i milon opcija i stvari kojima mozes da se bavis <<!>> dok skidas filove. Da igras neke igrice, da slusas module, da pa moglo bi :)) jos jedan za!
pitanja.2068 vitez.koja, -> #2048, dzakic
#=> Jedna zanimljiva posledica svega ovoga: Ko koristi 852 na svom #=> računaru (ekranu i tastaturi), može na sezamu setovati ˙bilo koji˙ Ajde kad smo kod kodnih rasposreda da postavim par pitanja... Dakle, koristim 852 i time bi trebalo da sam "najkompatibilniji" sa sezamom, međutim, čini se da stare konferencije nisu dobro iskonvertovane - velika slova Č i Ž su postala mala slova ž i č (za Č sam siguran, za Ž i nisam). Možete li da poradite na tome? Takođe, kad smo kod starih konferencija :), može li da se poradi na povratku civilizacije.4 i ostalih koje fale? sk
pitanja.2069 nenad, -> #2037, darone
> Potreban i dovoljan razlog da bi korisnik stavljao potpis na kraju > svojih poruka je da tako on želi. Ili ti se čini drugačije? ;) Tačno. Isto tako potreban i dovoljan razlog da neko nekog ubije jeste da on to želi da uradi. Samo, kakve veze ovi ogledi iz logike imaju sa ovom konkretnom pričom? > Zar bi stav većine (pa još i labave većine iskusnih korisnika) ovde > morao biti dovoljno jak razlog za nepotpisivanje? Eto ti još jedne > paralele sa životom ;) Kako za koga, naravno. Neko će da prihvati dobronameran savet i kritiku, neko više voli da bude po njeogovom pa neće ni razmotriti predlog, a neko će insistirati na svojim stavovima samo iz inata.
pitanja.2070 snoop,
Da li je moguce videti sve grupe koje postoje na SezamNet-u, ko ih drzi i njihove clanove, posto sam cuo da moze?
pitanja.2071 nikola.s, -> #2014, nenad
> I od toga se 20 poruka o potpisima rasirilo na cetvrtinu tvog > pada? ;) Pa moze se reci da su bile dugacke. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
pitanja.2073 mmisic, -> #2070, snoop
> Da li je moguce videti sve grupe koje postoje na SezamNet-u, ko ih drzi i > njihove clanove, posto sam cuo da moze? Moguce je videti samo listu javnih grupa (grupe sa datim opisom) i njihovih vlasnika a to se radi komandom group show /p
pitanja.2074 dr.s, -> #2070, snoop
/* Da li je moguce videti sve grupe koje postoje na SezamNet-u, ko ih drzi i /* njihove clanove, posto sam cuo da moze? Ne moze, ako to ne zele vlasnici grupa... :))) Naime, samo grupe koje imaju definisan DESCRIBE mogu da vide svi korisnici; ostale JOCK!
pitanja.2075 epson, -> #2070, snoop
▄- Da li je moguce videti sve grupe koje postoje na SezamNet-u,ko ih drzi i ▄- njihove clanove,posto sam cuo da moze? Naravno _GR SH /P_ i to je to ! Zar ne ? :)
pitanja.2076 stasas, -> #2058, micotakis
<GRIFFIN> Pored ovog ima i milon opcija i stvari kojima možeš da <GRIFFIN> se baviš dok skidaš filove. Da igraš neke igrice, da <GRIFFIN> slušaš module, da edituješ file-ove... Još jedno DA!!!
pitanja.2077 ljubisha, -> #2068, vitez.koja
>sezamom, međutim, čini se da stare konferencije nisu dobro >iskonvertovane - velika slova Č i Ž su postala mala slova ž i č (za Č Rekli su da će da srede ali nisu. :( >smo kod starih konferencija :), može li da se poradi na povratku >civilizacije.4 i ostalih koje fale? Ni to nisu a evo već par meseci ovde u konferenciji visi arhiva sa porukama iz civilizacije.4.
pitanja.2078 gerber, -> #2037, darone
YR>*> Potreban i dovoljan razlog da bi korisnik stavljao potpis na kraju YR>*> svojih poruka je da tako on želi. Ili ti se čini drugačije? ;) 1 Amandman i sloboda izražavanja i mišljenja ;) Bez pogovora! Jedino je malo nezgodno kad za početak odluče da se samo potpisuju, a poruke u stvari maltene i nema. Nu, i to se mora (a i ne ;) istrpeti neko vreme, kao što se sa njima mora i podeliti radost što su otkrili čemu služi Caps Lock. A moram da primetim da potpuno podržavam sve one koji posle potpisa, nadimka, horoskopa za sledeću nedelju i izveštaja vodostanja, ostave i svojih pet-šest e-mail adresa. Nikad se ne zna, možda ti hitno zatrebaju a ne znaš gde i kako da ih nadješ.
pitanja.2080 budim, -> #2069, nenad
(:) razmotriti predlog, a neko će insistirati na svojim stavovima (:) samo iz inata. Iz inata? Po tebi je inat razlog što neko ima drugačije razmišljanje od tebe? Misliš da se ja iz inata potpisujem? poz, budimir
pitanja.2082 vstan, -> #2057, ividicki
> ovako ;)) zanima me zasto je moja poruka iz konferencije mali > oglasi izbrisana ? Pročitaj Welcome poruku za datu konferenciju. Ako posle imaš šta da pitaš pitaj.
pitanja.2083 johnnya, -> #2058, micotakis
>> Pored ovog ima i milon opcija i stvari kojima možeš da se baviš >> dok skidaš filove. Da igraš neke igrice, da slušaš module, da >> edituješ file-ove... A to sve kao ne možeš pod Windows-om i Z-modemom ??? Zašto gnjavite ljude, bolje da rade neke pametnije stvari (telnet).
pitanja.2084 johnnya, -> #2055, pvlada
>> Mislim da ovakve gluposti nisu zabranjivali čak i u vreme >> najgore komunističke vlasti. Opet ti sa komunistima... Koliko godina imaš ? :))
pitanja.2085 lexus, -> #2080, budim
=> Iz inata? Po tebi je inat razlog što neko ima drugačije => razmišljanje od tebe? Misliš da se ja iz inata potpisujem? potpisujem ;)))))
pitanja.2086 biber, -> #2039, nenad
>> Pa u principu je moguće pokloniti deo svoje pretplate drugom >> korisniku, javi se privatnom porukom nekom od administratora >> sistema. A kako stoji stvar sa ostalim "resursima"? Ja bih se recimo vrlo rado odrekao svojih sat vremena dnevno on-line vremena za nečijih 200 kb interneta mesečno.
pitanja.2088 mikis, -> #2049, banga
+> Ako pozove sebe, kako posle da izadje odatle? Mora postojati neki uslov, inače to nije rekurzija nego mrtva petlja ;)
pitanja.2090 djino, -> #2080, budim
+| Iz inata? +| Po tebi je inat razlog što neko ima drugačije razmišljanje od tebe? +| Misliš da se ja iz inata potpisujem? +| +| poz, +| budimir Pa onda sledeca poruka.. +|=============================== +| 2.2081 SEZAMNET:pitanja +| budim, 21.08.96. 18:34, 53 chr +| Odgovor na 2.2071, nikola.s, 21.08.96. 10:17 +|--------------------------------------------------------- +|(:) pozdrav, +|(:) Nikola R.S.F.C. +| +|poz, +|budimir +|----------------------------------------------- 2.2081--- Imas gadan problem sa sagledavanjem realnosti. Odnosno imas jos gori sa uocavanjem stvarnosti.