olr.1bivanisevic,
Jel postoji neki gotov OLR za w95 (ili bilo koji Win), gde se nalazi
i kako da ga skinem. Malo me zbunilo sve ovo sa novim sistemom, mada
je prvi utisak da sve šljaka kako treba.
olr.2inferno,
-> #30, valexŮ│ ˙ Jedina
Ů│ ˙ konferencija sa značajnom količinom poruka bila je SEZAM, ali poruke i
A Forum? Tu je poslednjih dana bilo puno zanimljivih
poruka. Nadam se da se neće prekinuti lanac diskusije. ;)
Ů│ ˙ dana, leži u činjenici što se on tada nalazio na odsluženju vojnog roka,
Ů│ ˙ ali i zbog gotovog rešenja za Internet koje je g. Durić nudio. No, ne
Ů│ ˙ može se ići u grad ako kuća nije dobro izgrađena...
Koje je trenutno rešenje za internet? :)
olr.3jablan,
Jedno pitanjce:
Kad će stići olr za ovaj (novi) Sezam i to za dos?
Ako neće skoro, ajd' da neka dobra duša napravi jedan SOR2THOR. THOR
mi nekako mnogo priras'o za srce.
BTW, jel funkcioniše onaj go2hor ili kako se zvaše za ovaj manje-više
novi format poruka?
olr.4mboban,
-> #2, inferno=-= Ů│ ˙ Jedina konferencija sa značajnom količinom poruka bila je SEZAM,
=-=
=-= A Forum?
A Extra/sport? :)
// Nećete da me prevarite, hoću svoj deo! \\
olr.5alien,
Da li se još nekome, sem meni, dešava da SOR u spisku
konferencija (ono što se dobija sa /) ne prikazuje tačno broj poruka u
nekim konferencijama (zaboravi na 'razno'), a i ne prikazuje uopšte neke
konferencije u kojima ima poruka?
olr.6mileusna,
U SOR-u se ne vidi datoteka koja je prikačena uz poruku. A
što je najzanimljivije, pogledao sam u textpad i tu se ne vidi
bilo šta što bi ukazalo da je za poruku prikačena neka
datoteka. Kada se poruka čita on-line, pojavi se:
** Uz poruku 'TEEN.JPG' (19.443 bytes)
Prenos (Ne/Da/Pad/Stop)?
...ali kada se poruka prebaci u PAD nikakvog znaka o
datoteci nema.
olr.7nenad,
-> #4, mboban> // Nećete da me prevarite, hoću svoj deo! \\
Hoćeš da ti kažem koliki je tvoj deo? ;)
olr.8inferno,
-> #4, mbobanŮ│ ˙= -= A Forum?
Ů│ ˙
Ů│ ˙ A Extra/sport? :)
E pa to će da grizemo da bude konferencija. :)
olr.9valex,
-> #2, inferno>> Koje je trenutno rešenje za internet? :)
YUInternet vrlo brzo, a svet malo kasnije :)
olr.10supers,
-> #5, alien>> Da li se još nekome, sem meni, dešava da SOR u spisku
>> konferencija (ono što se dobija sa /) ne prikazuje tačno broj
>> poruka u nekim konferencijama (zaboravi na 'razno'), a i ne
>> prikazuje uopšte neke konferencije u kojima ima poruka?
Meni SOR u spisku ne pokazuje zadnju temu zadnje konferencije. Ukoliko
je zadnja konferencija CHAT i imate resign na cirilicu, conf chat se
neće videti u sorovom spisku jer ima samo jednu temu.
Mislio sam da je to poznat bug, a nikad mi se nije desilo da ne
prikazuje zadnju temu konferencije negde u sredini spiska.
olr.11fancy,
Dok ne stigne win direktorijum, uz ovu poruku možete naći
legendarni Sezam Drive for Windows, najomiljeniji off line
reader među onima koji ne izlaze iz Windows-a..:)
sdw103b.exeolr.14evlad,
-> #5, alienY> Da li se još nekome, sem meni, dešava da SOR u spisku
Ih, bRe pa to je apsolvirano još ooodavno :( BUG definitivno
olr.15inferno,
-> #11, fancyŮ│ ˙ Dok ne stigne win direktorijum, uz ovu poruku možete naći
Ů│ ˙ legendarni Sezam Drive for Windows, najomiljeniji off line
Ů│ ˙ reader među onima koji ne izlaze iz Windows-a..:)
I među onima koji ulaze u Windows samo zbog SDW-a. ;)
olr.16mileusna,
-> #11, fancy>> Dok ne stigne win direktorijum, uz ovu poruku možete naći
>> legendarni Sezam Drive for Windows, najomiljeniji off line
>> reader među onima koji ne izlaze iz Windows-a..:)
Svaka čast autoru kada je sve ono smestio u 75 bajtova,
barem ako je verovati mom SOR-u. ;) Znači, sada upisuje poruku
o datoteci u PAD, ali se format izgleda malo razlikuje. :)
olr.17violator,
-> #3, jablan:>> BTW, jel funkcioniše onaj go2hor ili kako se zvaše za ovaj manje-više
:>> novi format poruka?
Pa,stari go2hor verovatno radi, jer je format zaglavlja kao na starom
sezamu, tako da bi taj go2hortrebalo da radi :).
olr.18vlador,
-> #9, valex> YUInternet vrlo brzo, a svet malo kasnije :)
Koliko kasnije?
olr.19aleck,
-> #11, fancy# Dok ne stigne win direktorijum, uz ovu poruku možete naći
# legendarni Sezam Drive for Windows, najomiljeniji off line
# reader među onima koji ne izlaze iz Windows-a..:)
Najbolji!Inače,gore u liniji piše
sdw103b.exe/75
Jeste da je dobar,ali baš toliko pa da stane u 75 bajta...
olr.20zurzul,
Nisam siguran da li je to smo do mene tj do mog SORa ali kad je uz fajl
prikačena datoteka u SORu nemam podatak koliki je fajl i naravno koliko mu
vremena treba da ga prenese, znači samo dobijem cifre 0.00 ??!
olr.21supers,
-> #20, zurzul>> Nisam siguran da li je to smo do mene tj do mog SORa ali kad je uz
>> fajl prikačena datoteka u SORu nemam podatak koliki je fajl i
>> naravno koliko mu vremena treba da ga prenese, znači samo dobijem
>> cifre 0.00 ??!
Koliko vidim, sinoć ili jutros su sredili :)
olr.22danilo,
-> #11, fancy> Dok ne stigne win direktorijum, uz ovu poruku mozete naci
> legendarni Sezam Drive for Windows, najomiljeniji off line
> reader medu onima koji ne izlaze iz Windows-a..:)
U potpunosti se sla×em. Molim Upravu Sezama da se dogovore sa
autorom SDW da se razvije nova verzija za WIN95 i SezamNet. Spreman
sam da platim svaku razumnu cenu za ovaj program.
Danilo
olr.23dj.vlada,
-> #1, bivanisevic> Jel postoji neki gotov OLR za w95 (ili bilo koji Win), gde se nalazi
> i kako da ga skinem. Malo me zbunilo sve ovo sa novim sistemom, mada
> je prvi utisak da sve sljaka kako treba.
Ima SDW za win 3.x, naravno radi i na 95-ici!Pozdrav, Vladimir Djukelic
(dj.vlada)!
olr.24znesa,
Kako da u SDW-u temu SEZAMNET:razno gurnem zajedno sa ostalim temama
iz te konferencije na početak liste? Sada imam situaciju da su sve teme iz
SEZAMNET nalaze zajedno na vrhu liste, jedino je razno na dnu liste
ispod svih konferencija, tj ispod MALI.OGLASI.
Naveo sam u sdw.ord raspored svih tema u konferenciji SEZAMNET ali
razno je uvek na dnu liste ;)))
olr.25severian,
-> #24, znesa> Kako da u SDW-u temu SEZAMNET:razno gurnem zajedno sa ostalim temama
> iz te konferencije na početak liste? Sada imam situaciju da su sve teme iz
> SEZAMNET nalaze zajedno na vrhu liste, jedino je razno na dnu liste
> ispod svih konferencija, tj ispod MALI.OGLASI.
>
> Naveo sam u sdw.ord raspored svih tema u konferenciji SEZAMNET ali
> razno je uvek na dnu liste ;)))
Ovo je i meni problem. Uopšte, tema razno iz nekoliko conf ide na dno
liste. Svakih mesec dana čovek mora da rešava milion sitnih, iritirajućih
problema, zbog neodlučnosti onih koji bi po funkciji morali biti odlučni...
olr.28vcalic,
-> #22, danilo>> U potpunosti se slažem. Molim Upravu Sezama da se dogovore sa
>> autorom SDW da se razvije nova verzija za WIN95 i SezamNet. Spreman
>> sam da platim svaku razumnu cenu za ovaj program.
Koliko sam uspeo da primetim .obj nije mnogo zainteresovan da razvija
nove verzije programa, što i piše u dokumentaciji starijih verzija a kruže i
glasine da više ne poseduje sors istog.
Ali SDW je toliko lepo osmišljen i omiljen meĐu Win korisnicima da će
svaki sledeći Win OLR sasvim sigurno slediti njegovu koncepciju ;)
Vlada
olr.29dj.vlada,
-> #1, bivanisevic> Jel postoji neki gotov OLR za w95 (ili bilo koji Win), gde se nalazi
> i kako da ga skinem. Malo me zbunilo sve ovo sa novim sistemom, mada
> je prvi utisak da sve sljaka kako treba.
Ima SDW za win 3.x, naravno radi i na 95-ici!Pozdrav, Vladimir Djukelic
(dj.vlada)!
olr.30vstan,
-> #23, dj.vlada> Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
Pozdravi i tebi i tvom duplom execu, uz nadu da se
ubuduce okanes ovog pozdravljanja.
olr.31severian,
Da li je neko reršio problem pojavljivanja SEZAMNET:razno teme tek na
kraju liste u SDW-u? Takođe, da li se samo meni događa da replike na pojedine
poruke bivaju razbacane na sve strane (neke čak unapred, tj jave se pre
originala, a u nekim porukama prijavljuje da ima replika kojih nigde nema).
Da li je ovo do Sezama ili SDW-a, ili do razlike u zaglavljima kod
starog i ovog softvera?
olr.32bivanisevic,
-> #29, dj.vlada> Ima SDW za win 3.x, naravno radi i na 95-ici!Pozdrav, Vladimir Djukelic
> (dj.vlada)!
OK. Sredio sam to. Hvala.
olr.33dr.grba,
-> #30, vstan>>> Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
>>
>> Pozdravi i tebi i tvom duplom execu, uz nadu da se
>> ubuduce okanes ovog pozdravljanja.
ALI KAKO ĆEMO ONDA ZNATI KO JE NAPISAO PORUKU???Pozdrav, Dragan Grbić
(dr.grba)!
olr.34severian,
Ovo je zanimljivo! Tema SEZAMNET:razno počela je da putuje na gore u
SDW-u;))) Sada je predposlednja (ize nje su MALI.OGLASI:razno) a do ječe je
bila na samom začelju;))) U čemu je stvar? Da li su zaglavlja poruka uopšte
sasvim kompatibilna? Po raskinutim lancima i ovakvim efektima rekao bih da tu
ima problema...
olr.35fancy,
-> #34, severianŮŢ> Ovo je zanimljivo! Tema SEZAMNET:razno počela je da putuje na
ŮŢ> gore u SDW-u;))) Sada je predposlednja (ize nje su MALI.OGLASI:razno) a
ŮŢ> do ječe je bila na samom začelju;)))
Pa... redovna pomeranja na tabeli posle novog odigranog kola..;)
Pozdrav, Čedomil Višnjić (fancy)!
olr.36kzoran,
-> #33, dr.grba>>>> Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
>>>
>>> Pozdravi i tebi i tvom duplom execu, uz nadu da se
>>> ubuduce okanes ovog pozdravljanja.
>
> ALI KAKO ĆEMO ONDA ZNATI KO JE NAPISAO PORUKU???Pozdrav, Dragan
> Grbić (dr.grba)!
Pa, ostavi i matični broj, adresu, broj lične karte, telefona, tekućeg i
žiro računa, i sve ostale relevantne podatke. Npr.:
Pozdrav, Vladimir... pardon, Krnjajić Zoran (kzoran), 2306856845684,
Milana Slavkovića 18 II ulaz levo (tražiti Krnju), 11000 Beograd,
l.k. F 16837, tel. (011) 123-456 pre podne, 234-567 posle podne,
t.r. 40803-601-8-39798756-9458365 Poštanska štedionica,
ž.r. 40803-746-5-3598794876-1872 Privredna banka Beograd!
Tako bi i resume postao suvišan, a komunikacija sa Sezamom još
jednostavnija :)
Pozdrav, Krnjajić Zoran (kzoran), 2306856845684, Milana ... itd.!
olr.37sav.gacic,
-> #31, severian> Da li je neko reršio problem pojavljivanja SEZAMNET:razno teme tek na
> kraju liste u SDW-u? Takođe, da li se samo meni događa da replike na
> pojedine Da li je ovo do Sezama ili SDW-a, ili do razlike u zaglavljima kod
> starog i ovog softvera?
I kod mene je slično, spisak mi počinje od Konf.IGRE (još nisam stigao da dam
resign), a recimo oglasi su po sred PC.HARD. Baš me zanima u čemu je stvar?
olr.38evlad,
-> #33, dr.grbaY> ALI KAKO ĆEMO ONDA ZNATI KO JE NAPISAO PORUKU???Pozdrav, Dragan Grbić
Y> (dr.grba)!
Stvarno kako ? Pozdrav, Vladislav Erdelji (evlad)!
olr.39aleck,
-> #34, severian# Ovo je zanimljivo! Tema SEZAMNET:razno počela je da putuje na gore u
# SDW-u;))) Sada je predposlednja (ize nje su MALI.OGLASI:razno) a do ječe je
Novi softver ima veštačku inteligenciju koja uz to poseduje i
bioenergetska svojstva koja prenosi preko padova(ups..netova) pa tako
deluje i na SDW(Sezam softver javlja SDW-u da dotičnu temu spominju
po konfu i naložio da se pomeri naviše,ali SDW je glup i starinski pisan
program(neinteligentan tj .bez inteligencije) pa sporo kapira).Pozdrav,
Aleksandar Vacić(aleck)!
olr.40sav.gacic,
-> #36, kzoran> Pozdrav, Krnjajić Zoran (kzoran), 2306856845684, Milana ... itd.!
U, jeeee...
Pa ti si rođen hiljadu OSAMSTO pedeset šeste, dvadeset trećeg juna?
olr.41jegor,
-> #28, vcalic> Koliko sam uspeo da primetim .obj nije mnogo zainteresovan da razvija
> nove verzije programa, sto i pise u dokumentaciji starijih verzija a kruze
> i glasine da vise ne poseduje sors istog.
Koliko sam ga ja razumeo, nije zainteresovan da razvija novu verziju SDW-a
za -dzabe-.
> Ali SDW je toliko lepo osmisljen i omiljen meDu Win korisnicima da ce
> svaki sledeci Win OLR sasvim sigurno slediti njegovu koncepciju ;)
I biti uporedjivan sa njim. Do sada sam se retko sretao sa bilo kakvim
Win programom da je sa takvim osecajem za detalje uradjen osim onih naj-
skupljih, ciji razvoj je trajao godinama. Voleli ljudi Win ili ne, trebalo
bi ga instalirati zbog SDW-a.
olr.42guta,
-> #40, sav.gacic#> Pa ti si rođen hiljadu OSAMSTO pedeset šeste, dvadeset trećeg juna?
There can be only one!
Take your time, don't loose your head, Highlander.
:)
olr.43superhik,
-> #33, dr.grba=:> ALI KAKO ĆEMO ONDA ZNATI KO JE NAPISAO PORUKU???Pozdrav,
=:> Dragan Grbić (dr.grba)!
Molio bih moderatora da quotiranu poruku prebaci u
vicevi:crnjaci kako bih kasnije mogao da glasam za nju kao vic
meseca...
Txanks!
olr.44gerber,
-> #37, sav.gacicYR>*> I kod mene je slično, spisak mi počinje od Konf.IGRE (još nisam stigao
YR>*> da dam resign), a recimo oglasi su po sred PC.HARD. Baš me zanima u
Rešenje je u sdw.ord, osim kada su u pitanju .razno
teme. Tu je stvar u parapsihologiji ;)
olr.45vstan,
-> #38, evlad> Y> ALI KAKO CEMO ONDA ZNATI KO JE NAPISAO PORUKU???Pozdrav,
> Dragan Grbic (dr.grba)!
>
> Stvarno kako ? Pozdrav, Vladislav Erdelji (evlad)!
Javice dousnici sa severa i juga :)
olr.46vstan,
-> #39, aleck> Novi softver ima vestacku inteligenciju koja uz to poseduje i
> bioenergetska svojstva koja prenosi preko padova(ups..netova)
Ama znao sam da je cika Nesa u ST-u ;)
olr.47lexus,
-> #33, dr.grba>>>> Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
>>>
>>> Pozdravi i tebi i tvom duplom execu, uz nadu da se
>>> ubuduce okanes ovog pozdravljanja.
>
> ALI KAKO CEMO ONDA ZNATI KO JE NAPISAO PORUKU???Pozdrav, Dragan
> Grbic (dr.grba)!
Ja licno mislim da je i ovaj pozdrav suvise kratak tako da predlazem
nesto u stilu:
Pozdrav, Luka Zlatic (lexus) -Lex-> rodjen 18.03.1977. tel:xxx-xxx,
adresa xxxxxxxxxxxxxxxx, mesto: Beograd.
Od muzike slusam pretezno Tehno i Rap, cak vise Rap nego Tehno, mada
trenutno slusam Tehno, ali inace vise slusam Rap. Malopre sam gledao
film Covek Jastog sa Marsa i snimak utakmice Orlando - Houston. Jutros
sam bio u skoli, imao sam samo cetiri casa. Inace, roditelji mi se zovu
tako i tako rodjeni su tada i tada, tamo i tamo...
Eto, lepo, jasno i nikoga ne nervira ;))))))))))))
olr.48budim,
-> #47, lexusA Partizan nisi spomenuo...
poz,
budimir
olr.49kzoran,
-> #40, sav.gacic> Pa ti si rođen hiljadu OSAMSTO pedeset šeste, dvadeset trećeg juna?
Ma, nisam rođen ni hiljadu osamsto ni hiljadu devetsto pedeset šeste,
niti mi je ono adresa, ni broj telefona....
Da uputim pozdrav :) ?
olr.50kzoran,
-> #40, sav.gacic> Pa ti si rođen hiljadu OSAMSTO pedeset šeste, dvadeset trećeg juna?
Ma, nisam rođen ni hiljadu osamsto ni hiljadu devetsto pedeset šeste,
niti mi je ono adresa, ni broj telefona....
Da uputim pozdrav :) ?
olr.51severian,
-> #44, gerber>
> Rešenje je u sdw.ord, osim kada su u pitanju .razno
> teme. Tu je stvar u parapsihologiji ;)
Ne, tu je stvar najverovatnije u nekoj besmisleno sitnoj
nekompatibilnosti u formatu poruka (npr. jedan blanko više/manje negde), pa
SDW teme CONF:razno tretira kao da CONF ne postoji i sdw.ord i onda ih gura
na kraj liste. Ne vidim šta bi drugo bilo, do juče je sve radilo...
olr.52space.ace,
-> #35, fancy\\* Pa... redovna pomeranja na tabeli posle novog odigranog kola..;)
Kada se možemo nadati nekom klađenju na tu temu. Recimo :
Da li će konferencija SEZAMNET uspeti da izbije na čelo I SEZ konferencijske
lige, proverite u sledećem izdanju NET?????, tomorrow, same bat-time, same
bat-channel !
Stupidno :))
olr.53znesa,
-> #37, sav.gacic> I kod mene je slično, spisak mi počinje od Konf.IGRE (još nisam stigao da
> dam resign), a recimo oglasi su po sred PC.HARD. Baš me zanima u čemu je
ako još imaš ceo SDW imaš i dokumentaciju i uputstvo kako da izmeniš
veliki deo problema - ostaju teme sa velikim brojevima
pozdrav znesa(Nebojša Živanović) ustvari njegov mlađi brat Igor.
olr.54inferno,
-> #41, jegorŮ│ ˙ I biti uporedjivan sa njim. Do sada sam se retko sretao sa bilo kakvim
Ů│ ˙ Win programom da je sa takvim osecajem za detalje uradjen osim onih naj-
Ů│ ˙ skupljih, ciji razvoj je trajao godinama. Voleli ljudi Win ili ne,
Ů│ ˙ trebalo bi ga instalirati zbog SDW-a.
Ja Windows držim samo zbog SDW-a. OLR od 30 MB.. suva moć! ;)
Nego, kako se snalazi SDW pod OS/2.. zna li iko?
olr.55valex,
-> #22, danilo>> U potpunosti se sla×em. Molim Upravu Sezama da se dogovore sa
>> autorom SDW da se razvije nova verzija za WIN95 i SezamNet.
>> Spreman sam da platim svaku razumnu cenu za ovaj program.
OLR za Windows se razvija već neko vreme. Detalje ćemo publikovati
uskoro, čim bude spremna prva radna kopija.
olr.56junior,
-> #49, kzoran> Da uputim pozdrav :) ?
Nemoj, samo nas poštedi duplog execa ;)
olr.57gerber,
-> #51, severianYR>*> Ne, tu je stvar najverovatnije u nekoj besmisleno sitnoj
YR>*> nekompatibilnosti u formatu poruka (npr. jedan blanko više/manje
YR>*> negde), pa SDW teme CONF:razno tretira kao da CONF ne postoji i sdw.ord
Ako uporediš zaglavlja, videćeš da su identična. A razno se
spušta na kraj samo kod SEZAMNET-a. Dakle, ipak je reč o
parapsihologiji ;)
olr.58evlad,
-> #36, kzoranY> Pozdrav, Krnjajić Zoran (kzoran), 2306856845684, Milana ... itd.!
=======
oldtimer svaka čast ;) 23.06.1856
olr.59lexus,
-> #48, budim> A Partizan nisi spomenuo...
Bio sam u teskoj nervnoj krizi zbog pocetka skole :)
Evo, sada cu da ispravim propust.
!Pozdrav, Luka Zlatic (lexus)! -Lex-> P.F.C. BWA
Grobari, gROBARI, GrObArI, gRoBaRi...
Partizan, Partizan, Partizan...
Sampioni...
Hiljade grobara i huligana svoj zivot dace za Partizana
za sampione drzave cele, za CRNO-BELE za CRNO-BELE...
Izvinjavam se na sumu.
Pozdrav -Lex->
olr.60kzoran,
-> #58, evlad> oldtimer svaka čast ;) 23.06.1856
Nisam ja oldtimer, nego kzoran...:)
Ispred pozdrava je stajalo jedno _npr._ :)
olr.61budim,
-> #59, lexus:) Pozdrav -Lex->
Ih, ovo mi je falilo! :)
poz,
budimir
olr.62nlazic,
-> #54, inferno>> Nego, kako se snalazi SDW pod OS/2.. zna li iko?
Vrlo slabo. Ja nisam uspeo da ga nateram :( Možda neko
ima drugačija iskustva?
olr.63evlad,
-> #45, vstanY>> Y> ALI KAKO CEMO ONDA ZNATI KO JE NAPISAO PORUKU???Pozdrav,
Y>> Dragan Grbic (dr.grba)!
Y>>
Y>> Stvarno kako ? Pozdrav, Vladislav Erdelji (evlad)!
Y>
Y> Javice dousnici sa severa i juga :)
sad mogu mirno da spavam :)
olr.64djcorto,
Kako konfiguristi SOR za vise usera/sistema, tj kako ga nterati da cit
razne sor.pro ?
olr.65aleck,
-> #62, nlazic# Vrlo slabo. Ja nisam uspeo da ga nateram :( Možda neko
# ima drugačija iskustva?
Ja jesam svojevremeno,dok je WARP bio na disku.Jedino sam imao
problema kako namestim da raspakivanje pkunzip-om jer je pri svakom
pozivu dearhivera pokretana dos sesija u kojoj je sistem ostajao...
a radio sam u full-screen mode-u, a prebacivanje dugo traje i tako...
Inače,SDW je radio osim ovog bez ikakvih problema.
olr.66bosko,
-> #64, djcorto> Kako konfiguristi SOR za vise usera/sistema, tj kako ga nterati
> da cit razne sor.pro ?
Ja sam to svojevremeno regulisao tako što sam imao sor1.pro i
sor2.pro, pa je odgovarajući alias sor1 (može i sor1.bat) radio:
ren sor1.pro sor.pro (izostavio sam deo oko direktorijuma,
sor %1 mislim da je princip jasan)
ren sor.pro sor1.pro
Alias sor2 je radio isto to, samo za sor2.pro
Posle sam došao do zaključka da tih 250k uštede na disku nisu
vredni truda i usporenja, pa sad imam dve kopije sor-a u c:\net
i c:\pro direktorijumima.
olr.67pedjak,
-> #64, djcorto> Kako konfiguristi SOR za vise usera/sistema, tj kako ga nterati da
> cit razne sor.pro ?
sor /p<ime>, gde je <ime>.pro jedna od konfiguracionih datoteka. U
njima podesi različite direktorijume za podatke i odgovore i to je
to...
olr.68supers,
-> #64, djcorto>> Kako konfiguristi SOR za vise usera/sistema, tj kako ga nterati da
>> cit razne sor.pro ?
Program startuješ sa SOR /P
Na primer, ako imaš profile sor.pro i net.pro, ovaj drugi
pokrećeš sa SOR /Pnet
Ekstenzija profile fajla mora da bude .pro
olr.69crncic,
-> #58, evlad>> Y> Pozdrav, Krnjajić Zoran (kzoran), 2306856845684, Milana ... itd.!
>> oldtimer svaka čast ;) 23.06.1856
Svaka čas' ! Odma' se vidi ko radi u MUPu ;) NHF.
olr.70vitez.koja,
-> #64, djcorto#=> Kako konfiguristi SOR za vise usera/sistema, tj kako ga nterati da
#=> cit razne sor.pro ?
sor /pxxx
će čitati potrebne podatke iz xxx.pro umesto iz sor.pro
sk
olr.71oldtimer,
-> #58, evlad> Y> Pozdrav, Krnjajić Zoran (kzoran), 2306856845684, Milana ... itd.!
> =======
> oldtimer svaka čast ;) 23.06.1856
Zašto mene prozivate kad sam ja mnogo stariji. Ili ima ovde još
neki očevidac Kosovske bitke ;))
Pozdrav, Miroslav Radosavljević (dj.oldtimer)!
olr.72bivanisevic,
Problem. Kada se ulogujem na Sezam lepo vidim naša slova. Isti je slučaj
kada pišem poruku u Notepad-u. Međutim, kada poruke učitam u SDW umesto naših
slova vidim poznate kuke i kvake iako u Opcije/Podešavanja lepo vidim naša
slova u kombo-box-ovima u kojima biram kodni raspored na Sezamu i u SDW-u.
U čemu je stvar?
olr.73bivanisevic,
-> #66, boskoJa sam pokušao isto sa SDW i neće da mi radi. Naime, iz SezamNet-a mi
lepo učita sve poruke i sasvim normalno radi. Kada, sa druge strane,
pokušam da učitam poruke sa Pro-a (startujući SDW smešten u drugi
direktorijum) neće ni da mrdne. U čemu je stvar? Da li mogu SDW da
nateram da prati poruke sa dva BBS-a, a da u isto vreme ne dođe do
mešanja poruka, tj. da u svakom trenutku znam sa kojeg sistema je koja
poruka?
olr.74vasic,
-> #71, oldtimer>> oldtimer svaka čast ;) 23.06.1856
>
> Zašto mene prozivate kad sam ja mnogo stariji. Ili ima ovde još
> neki očevidac Kosovske bitke ;))
Ne. "Ali sećam se kad su se piramide gradile, i sećam se kakva je gadna
klopa bila u armiji Asiraca, i sećam se vremena kad smo sa zemljom
sravnili Vugovu hordu kad su pokušali da upadnu u našu pećinu, a mi
nakotrljali kamenje na njih."
pozdrav, hharison :)
olr.75dvesic,
-> #54, inferno> Nego, kako se snalazi SDW pod OS/2.. zna li iko?
Bolje nego pod Win ;)
olr.76dvesic,
-> #65, aleck Re: OS2 SWD & PKUNZIP
> problema kako namestim da raspakivanje pkunzip-om jer je pri svakom
> pozivu dearhivera pokretana dos sesija u kojoj je sistem ostajao...
Pa tako što za dearhiviranje napraviš BAT fajl koji startuje u pozadini,
u minimiziranom prozoru, obavi posao i zatvori prozor.
Rešenje dva: koristiš unzip za OS2, u istoj varijanti. Brži je i manje
vremena treba da se sve obavi (brše se otvara OS2 nego DOS prozor).
olr.77inferno,
-> #62, nlazicŮ│ ˙ Vrlo slabo. Ja nisam uspeo da ga nateram :( Možda neko
Ů│ ˙ ima drugačija iskustva?
Ja nisam usepo da nateram ni jedan Win program da radi pod
OS/2.. verovatno je neka mala izmena dovoljna da proradi,
ali ja nisam provalio. Eventualno nesto u Autoexec.bat-u
ili config.sys-u?
olr.78inferno,
-> #65, aleckŮ│ ˙ Ja jesam svojevremeno,dok je WARP bio na disku.Jedino sam imao
Ů│ ˙ problema kako namestim da raspakivanje pkunzip-om jer je pri svakom
Ů│ ˙ pozivu dearhivera pokretana dos sesija u kojoj je sistem ostajao...
Ů│ ˙ a radio sam u full-screen mode-u, a prebacivanje dugo traje i tako...
Ů│ ˙ Inače,SDW je radio osim ovog bez ikakvih problema.
Kod mene postoji folder za Win(OS/2) programe gde je uredno
smešten i SDW. Kad pokušm da ga startujem pojavi se satić,
to potraje sekund-dva i ništa. Pokušam da startujem Win-ov
Program Manager, on ode u "dos" tamo malo sačeka, a onda
neka poruka o nekoj grešci koja u deliću sekunde nestane sa
ekrana (ne mogu da vidim šta piše (ne pomaže ni
pause/break)) i eto mene ponovo u Warpu.
Šta sam zaboravio da podesim?
olr.79inferno,
-> #72, bivanisevicŮ│ ˙ Problem. Kada se ulogujem na Sezam lepo vidim naša slova. Isti je slučaj
Ů│ ˙ kada pišem poruku u Notepad-u. Međutim, kada poruke učitam u SDW umesto
Ů│ ˙ naših slova vidim poznate kuke i kvake iako u Opcije/Podešavanja lepo
Ů│ ˙ vidim naša slova u kombo-box-ovima u kojima biram kodni raspored na
Ů│ ˙ Sezamu i u SDW-u. U čemu je stvar?
Uđi u pdešavanja u SDW-u i skroz gore desno podesi
"konverzija pri prenošenju u clip.."
olr.80supers,
-> #73, bivanisevic>> lepo učita sve poruke i sasvim normalno radi. Kada, sa druge
>> strane, pokušam da učitam poruke sa Pro-a (startujući SDW smešten u
>> drugi direktorijum) neće ni da mrdne. U čemu je stvar? Da li mogu
Kao što ti već rekoh na Prou, Pro ima drugačiji format poruka koji nije
podržan u SORu i SDWu. Da bi čitao poruke sa Proa u SDWu, potreban ti je
konvertor usera .sima. Naći ćeš ga na Prou, pretraži tamošnju
konferenciju Sezam negde uoči nove godine i downloaduj reviziju 6.
olr.81gerber,
-> #73, bivanisevicYR>*> pokušam da učitam poruke sa Pro-a (startujući SDW smešten u drugi
YR>*> direktorijum) neće ni da mrdne. U čemu je stvar? Da li mogu SDW da
Uz SDW za PRO ti treba i .simin New2old (rev 6) konvertor.
olr.82iznogud,
-> #74, vasic::> Zašto mene prozivate kad sam ja mnogo stariji. Ili ima ovde još
::> neki očevidac Kosovske bitke ;))
::
:: Ne. "Ali sećam se kad su se piramide gradile, i sećam se kakva je gadna
:: klopa bila u armiji Asiraca, i sećam se vremena kad smo sa zemljom
:: sravnili Vugovu hordu kad su pokušali da upadnu u našu pećinu, a mi
:: nakotrljali kamenje na njih."
'Sinko, ja sam suviše star da sa tobom krenem u ovu bitku, ali dat ću
ti nekoliko korisnih savjeta...'
;)
!Pozdrav, Aleksandar Petrović!(dj.iznogud)!
olr.83banga,
-> #71, oldtimer> Zasto mene prozivate kad sam ja mnogo stariji. Ili ima ovde jos
> neki ocevidac Kosovske bitke ;))
Tu sam 1501341
!Pozdrav Aleksandar Nikolajevic (dj.banga)!
olr.84banga,
-> #80, supers> konvertor usera .sima. Naci ces ga na Prou, pretrazi tamosnju
> konferenciju Sezam negde uoci nove godine i downloaduj reviziju
> 6.
Sezam 7.29 new2old6.zip
olr.85kzoran,
-> #77, inferno> Ja nisam usepo da nateram ni jedan Win program da radi pod
> OS/2..
Koji, na primer? Rade svi, sem onih za win95, i nekih koji zahtevaju win32s.
olr.86zormi,
-> #73, bivanisevic* pokušam da učitam poruke sa Pro-a (startujući SDW smešten u drugi
* direktorijum) neće ni da mrdne. U čemu je stvar? Da li mogu SDW da
* nateram da prati poruke sa dva BBS-a, a da u isto vreme ne dođe do
Za PRO ti treba "simin" konvertor pre učitavanja.
* mešanja poruka, tj. da u svakom trenutku znam sa kojeg sistema je koja
* poruka?
Ja vodim zajedničku bazu a razlikujem ih po nazivima konferencija
(mala/velika slova).
olr.87bivanisevic,
-> #79, inferno> Uđi u pdešavanja u SDW-u i skroz gore desno podesi
> "konverzija pri prenošenju u clip.."
I to je obeleženo. Nemam problema u clipboard-u. Tu se sve lepo vidi
problem je da pri čitanju u SDW-u od svih naših slova vidim samo š
ostala su zamenjena kukama i kvakama.
olr.88bivanisevic,
-> #81, gerberOK. Hvala.
olr.89evlad,
-> #71, oldtimerY>> Y> Pozdrav, Krnjajić Zoran (kzoran), 2306856845684, Milana ... itd.!
Y>> =======
Y>> oldtimer svaka čast ;) 23.06.1856
Y>
Y> Zašto mene prozivate kad sam ja mnogo stariji. Ili ima ovde još
Y> neki očevidac Kosovske bitke ;))
Y>
Y> Pozdrav, Miroslav Radosavljević (dj.oldtimer)!
Izvinjavamo se, mLogo se izvinjvamo, nesrećna formulacija (c) dejanr ;)
eto, baš se potrefila sa Vašim username-tom :), odnosila se na stare
automobile iz prošlog veka :) Svaka slučajnost je slučajna ;)
!Pozdrav, Vladislav Erdelji (evlad)!
ps. o boju na kosovu ćemo pitati kosovku đevojku :) ( ako se javi :) )
olr.90inferno,
-> #75, dvesicŮ│ ˙> Nego, kako se snalazi SDW pod OS/2.. zna li iko?
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Bolje nego pod Win ;)
To sam i očekivao. OS/2 je najbolji... kad ga nateraš da u
celosti proradi. ;)
olr.91inferno,
-> #85, kzoranŮ│ ˙> Ja nisam usepo da nateram ni jedan Win program da radi pod
Ů│ ˙> OS/2..
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Koji, na primer? Rade svi, sem onih za win95, i nekih koji zahtevaju
SDW, Program Manager, WinWord, i sve ostalo što ide uz
Windows. Nešto nisam podesio.. Neki path ili tako nešto.
Na primer kad iz DOS prozora startujem Win on kaže da ne
može da nađe fajl winshare.386 i vrati me u dos.
Gde se podešavaju ti pathovi?
olr.92inferno,
-> #87, bivanisevicŮ│ ˙> Uđi u pdešavanja u SDW-u i skroz gore desno podesi
Ů│ ˙> "konverzija pri prenošenju u clip.."
Ů│ ˙
Ů│ ˙ I to je obeleženo. Nemam problema u clipboard-u. Tu se sve lepo vidi
Ů│ ˙ problem je da pri čitanju u SDW-u od svih naših slova vidim samo š
Ů│ ˙ ostala su zamenjena kukama i kvakama.
Uz SDW u paketu ide i font generator (pored sdw.exe jedini
.exe fajl u arhivi). Njime ćeš lako napraviti fontove za
Win po rasporedu koji koristiš. Sad je samo potrebno da te
fontove podesiš u SDW-u, i da SDWK.FON postaviš kao
FixedFon.fon=sdwk.fon u system.ini datoteci dragog nam
Windowsa. ;)
olr.93guta,
-> #65, aleck#> problema kako namestim da raspakivanje pkunzip-om jer je pri svakom
#> pozivu dearhivera pokretana dos sesija u kojoj je sistem ostajao...
Napraviš .BAT ili REXX skrip sa otprilike ovakvom sadržinom (za .BAT):
pkunzip.bat:
--- start ---
unzip.exe %1 %2 %3
exit_vdm
--- end ---
Inače, exit_vdm je programče od nekoliko (7) bajtova...
olr.94dbambi,
Zasto i posle editovanja datoteke sdw.ord, SDW ne rasporedi teme i
konferencije onako kako ja zelim ? Konkretno : Uklonio sam kompletnu
staru bazu poruka (koja je funkcionisala jos iz vremena ZZ - softvera) i
SDW je krenuo od nule.Ubacivao je teme i konferencije, kako su mu
pristizale sa pojedinim padovima.Uglavnom je tacno pogadjao raspored, ali
se zeznuo pre neki dan i temu "SEZAMNET:razno" ubacio potpuno izvan te
konferencije, negde posred malih oglasa.Odem ja lepo u sdw.ord i editujem
to kako treba (ubacim "SEZAMNET:razno" ispod ostalih tema u conf.
SEZAMNET ) , ali nista se ne desi !! On i dalje radi po starom.U
padajucem meniju i meniju koji se dobija na taster " / ", sve je ostalo
isto a kada sam pokusao da brljavim po datoteci topics.cdf (gde se
nalazi detaljan spisak tema) program nije mogao regularno da startuje.
Gde gresim ??
Bambi
olr.95zeljkoj,
-> #90, inferno> Ů│ ˙> Nego, kako se snalazi SDW pod OS/2.. zna li iko?
> Ů│ ˙
> Ů│ ˙ Bolje nego pod Win ;)
>
> To sam i očekivao. OS/2 je najbolji... kad ga nateraš da u
> celosti proradi. ;)
Ma šta se vi tu svadjate koji je OS najbolji...
CP/M ruleZ! ;)
olr.96bivanisevic,
-> #79, inferno> Uđi u pdešavanja u SDW-u i skroz gore desno podesi
> "konverzija pri prenošenju u clip.."
To je urađeno i lepo funkcioniše kada uđem u notepad. Problem je u tome
što u SDW-u nikako da vidim naša slova i to čak ni u sopstvenim
porukama koja u notepad-u sasvim lepo vidim.
Usput. Kako se naručuje poruka iz SDW-a?
olr.97alien,
-> #82, iznogud[] 'Sinko, ja sam suviše star da sa tobom krenem u ovu bitku, ali dat ću
[] ti nekoliko korisnih savjeta...'
'...Ja sam odveć star da bih te pratio u tom pothvatu, ali
poslušaj moj savijet...'
olr.98veca,
-> #66, bosko>> vredni truda i usporenja, pa sad imam dve kopije sor-a u c:Đnet
Takođe, samo što sam ih drugačije imenovala :) Sor1 mi radi sa
Siminim konvertorom i sve je kao do sada.
olr.99supers,
-> #94, dbambi>> se zeznuo pre neki dan i temu "SEZAMNET:razno" ubacio potpuno
>> izvan te konferencije, negde posred malih oglasa.Odem ja lepo u
>> sdw.ord i editujem
Pravog odgovora još nema, ali mi se čini da nije do Sezama, nego se SDW
zbunjiva što tema razno nosi broj 32...
Rešenje je da se na Sezu vrate stari brojevi za temu razno, ili da
pređete na SOR u DOS prozoru ;>
olr.100vstan,
-> #99, supers> Resenje je da se na Sezu vrate stari brojevi za temu razno, ili
> da predete na SOR u DOS prozoru ;>
A sta fali malom DOS prozorcetu ?
olr.101supers,
-> #100, vstan>>> Resenje je da se na Sezu vrate stari brojevi za temu razno, ili
>>> da predete na SOR u DOS prozoru ;>
>>
>> A sta fali malom DOS prozorcetu ?
e kažem da mu išta fali :) I sam ga intenzivno rabim :)
olr.102inferno,
-> #96, bivanisevicŮ│ ˙ To je urađeno i lepo funkcioniše kada uđem u notepad. Problem je u tome
Ů│ ˙ što u SDW-u nikako da vidim naša slova i to čak ni u sopstvenim
Ů│ ˙ porukama koja u notepad-u sasvim lepo vidim.
Fontovi. Kako stoje podešavanja kad su fontovi u pitanju?
Ů│ ˙ Usput. Kako se naručuje poruka iz SDW-a?
Misliš na original poruke koju čitaš i koji nemaš u bazi?
Klikneš na "Original" ;).. ako misliš na bilo koju poruku
imaš pri generisanju exec-a tu mogućnost. :)
olr.103bivanisevic,
-> #79, inferno> Uđi u pdešavanja u SDW-u i skroz gore desno podesi
> "konverzija pri prenošenju u clip.."
To je urađeno i lepo funkcioniše kada uđem u notepad. Problem je u tome
što u SDW-u nikako da vidim naša slova i to čak ni u sopstvenim
porukama koja u notepad-u sasvim lepo vidim.
Usput. Kako se naručuje poruka iz SDW-a?
olr.104bivanisevic,
-> #102, inferno>> To je urađeno i lepo funkcioniše kada uđem u notepad. Problem je u
>> tome što u SDW-u nikako da vidim naša slova i to čak ni u sopstvenim
>> porukama koja u notepad-u sasvim lepo vidim.
>
> Fontovi. Kako stoje podešavanja kad su fontovi u pitanju?
Probao sam sa Courier New CE i Arial CE.