pitanja.1supers,
Šta je sa odbrojavanjem sekundi pri "izlogovanju"?
U novi autoexec sam prepisao iz starog bye /s 15.
Ispiše 'Nove poruke sačuvane za sledeći poziv', ali ne odbrojava 15
sekundi do prekida veze, nego postavi kontrolno pitanje 'Kraj rada?'
pitanja.2bojt,
-> #45, supers>> Pa, ne znam da li si pratio, u Forumu je bilo veoma burno, a
>> pale su i neke izjave koje će još dugo da se prepričavaju...
>> Mislim da bi to vredelo sačuvati, jeste to bio cirkus, ali je
>> njegov epilog vrlo poučan.
Okačio Toša sve na pro-u. ;)
pitanja.3vstan,
Ziveo "pametan" editor :))
pitanja.4mmtosic,
-> #2, bojtPredmet: Poruke iz konferencije Forum za vreme dragisha-inog softvera
(supers -> valex)
>> >> Pa, ne znam da li si pratio, u Forumu je bilo veoma burno, a
>> >> pale su i neke izjave koje će još dugo da se prepričavaju...
>> >> Mislim da bi to vredelo sačuvati, jeste to bio cirkus, ali je
>> >> njegov epilog vrlo poučan.
>> Okačio Toša sve na pro-u. ;)
^^^^^^^^^^^^^
Reč istina jeste mislena imenica i za neke istaknute članove foruma,
među koje spadaš i ti, uprkos tome što si dugogodišnji moderator
foruma. :>>
Tašno je samo to da sam ja u forumu na PRO-u okačio fajl sa svojim
prilozima i sa prilozima onih sa kojima sam razgovarao u forumu ovde
na NET-u. Iako mu nije ovde mesto, moram da objasnim i zašto sam to
uradio, kako se nekome ine bi učinilo da se radi o nekom mom hiru.
Povod za takvu moju reakciju je bila činjenica da je u zoru
10. januara 1996. godine G-n. Milan Božić (milan) u forumu na PRO-u
ostavio poruku o tome da je u jednoj mojoj poruci koju sam ostavio u
forumu na NET-u otkrio ``fašistički ispad''. Dok dlan o dlan, tamo je
započela diferencijacija, koja je uglavnom bila i završena tog dana.
Zbog zatvaranja NET-a tamo na PRO sam svratio 13.januara i sve to tek
tada video. Umesto odbrane, koja je, naravno, bila sasvim suvišna,
ostavio sam navedeni fajl kako bi vredni SPO-analitičari pokušali da
iz originalne literature nađu potvrdu za sumnju svog partijskog i
ideološkog vođe. Tokom prethodne nedelje u tome još nisu uspeli, ali
naručeno psovanje kao ključni element diferencijacije još nije
prošlo.
O tome će, naravno, biti reči u forumu na ovom sistemu, čim se za
tako nešto ovde steknu uslovi, tj. onda kad sistem bude funkcionalan
za većinu korisnika.
Poruka za supersa - fajl sa svim prilozima iz foruma iz dragisha-inog
perioda SezamNET-a mogu da okačim i ja, znaš i sam kad (slično kao u
prethodnom pasusu). Usput, zašto ne zatražiš da Forum-fajl okači
moderator foruma. Zar to ne bi bilo normalno?
pitanja.5obrad,
Da li je moguce sada slanje poruke na YU Internet ili na neke
druge sisteme(domace naravno) ?
obrad
pitanja.6supers,
-> #2, bojt>> Okačio Toša sve na pro-u. ;)
Baš je zlatan... A jel' samo diskusije u kojima je učestvovao ili
komplet?
pitanja.7supers,
Kada će da manje nodova zvoni u prazno?
pitanja.8bivanisevic,
Moj prompt ». Jeli to treba tako ili će se menjati.
pitanja.9alien,
1. Šta ću dobiti kada otkucam SET EDIT ako u autoexecu definišem
da mi je SET alias za SET VIEW?
2. Da li postoji ikakav način da se u ekranskom editoru isključi
osvežavanje one statusne linije?
3. Koja je maksimalna dužina poruka?
4. Da li su u planu SESSION i SYSM?
5. Koliko može da stane u PAD?
6. Koliki će biti UL limit?
pitanja.10nenad,
-> #5, obrad> Da li je moguce sada slanje poruke na YU Internet ili na neke
> druge sisteme(domace naravno) ?
Još uvek ne.
pitanja.11nenad,
-> #8, bivanisevic> Moj prompt ». Jeli to treba tako ili će se menjati.
Treba tako i menjaće se samo ako se nađe dovoljno dobar razlog da se
tako nešto uradi. :)
pitanja.12nenad,
-> #9, alien> 1. Šta ću dobiti kada otkucam SET EDIT ako u autoexecu definišem
> da mi je SET alias za SET VIEW?
Probaj, barem sada kada postoji editor nije problem eksperimentisati
malo sa autoexec-om. :) Jedna napomena pre toga - u autoexec-u sve
komande moraju biti globalne, znači mora se uvek navoditi 'conf view'
na primer.
> 2. Da li postoji ikakav način da se u ekranskom editoru isključi
> osvežavanje one statusne linije?
Ne, međutim ta linija se osvežava samo kada protekne dovoljno vremena
od tvog poslednjeg pritiska na taster, a ako se za vreme osvežavanja
i pritisne neki taster kursor odmah ide dole u tekst i ne ometa te
pri kucanju. Ovo može izgledati različito na raznim brzinama, ali
trudili smo se da uklopimo da onima sa sporim modemima ne bude
presporo, a i da oni sa bržim modemima mogu da imaju ažurnu statusnu
liniju. Isto važi i pri skrolovanju, prvo se update-uju linije gde je
kursor, tj. one gde čovek gleda.
> 3. Koja je maksimalna dužina poruka?
Oko toga nije bilo dogovora, to je stvar politike, trenutno je ili
32KB ili 64KB, zavisi šta je zadnje ostalo definisano. Ukoliko niko
ne bude imao primedbe zbog ograničenja nekog OLR-a verovatno će biti
64KB.
> 4. Da li su u planu SESSION i SYSM?
I jedno i drugo već postoje ali su isključeni za korisnike dok se
detaljno ne ispitaju i testiraju.
> 5. Koliko može da stane u PAD?
Trenutno 1.44MB.
> 6. Koliki će biti UL limit?
Politika po pitanjima UL/DL limita, veličine pada i sl. će biti
utvrđena naknadno.
pitanja.14.sima,
Gde se nalazi ZedZap protokol?
pitanja.15nenad,
-> #14, .sima> Gde se nalazi ZedZap protokol?
Stavićemo u dir jedan od programa koji ga podržavaju čim se regeneriše
celo stablo.
pitanja.16bojt,
-> #5, calex>> Echo Ne zajebavaj, bre :)
;)
pitanja.17pedjak,
Da li će se uvoditi naredbe rmdir i mkdir..? Stvarno ne bih voleo da
znam šta pristiže od novih datoteka za amigu ili atari.. :)
pedja
pitanja.18alien,
-> #11, nenad[]> Moj prompt ». Jeli to treba tako ili će se menjati.
[]
[] Treba tako i menjaće se samo ako se nađe dovoljno dobar razlog da se
[] tako nešto uradi. :)
Razlozi:
1. Navika.
2. Uobičajeno je da promt bude oznaka sistema, putanja ili
bar ;) podesiv od strane korisnika. Stari prompt je asocirao na list
Računari i davao položaj u DOS stilu.
3. Prompt treba da bude sastavljen od znakova čistog ASCIIja (do
127), ako ni zbog čega drugog (a ima i drugog), onda zbog toga što je to
lakše otkucati kada se prave skriptovi.
pitanja.19alien,
-> #12, nenad[] Probaj, barem sada kada postoji editor nije problem eksperimentisati
Uh :(. :)
[]> 2. Da li postoji ikakav način da se u ekranskom editoru isključi
[]> osvežavanje one statusne linije?
[]
[] Ne, međutim ta linija se osvežava samo kada protekne dovoljno vremena
Vidi, ne smeta meni samo osvežavanje ni najmanje vizuelno, smeta
mi to što mi ta linija prepuni backscroll i log. Čak i to nije toliki
problem zbog prostora na disku ili preglednosti, koliki je problem
izvući koristan materijal iz backscrolla.
Pokušaj, molim te, da nazoveš Sezam od kuće i da edituješ svoj
AUTOEXEC, odvoji jedno 10 do 15 minuta za to i onda pukni ;) vezu sa
Alt-H. Pozovi onda ponovo i pokušaj da iz backscrolla pastuješ svoje
delo. Mislim da će ti onda biti jasno zašto kukam ;).
Doduše, čak i ako se ne bi osvežavala ta linija, morao bi da se
uloži trud da se oporavi napisano, ali onda bi bilo lakše jer bi bilo
preglednije.
Možda je rešenje u onome što radi JOE - ostavlja kopiju
editovanog fajla pod imenom DEADJOE. Nemoj mi sada reći da postoji i
DEADZED i da to piše u helpu... :)))
pitanja.20alien,
Zašto WHO /C Komentar pretvara velika slova u mala?
pitanja.21gerber,
-> #14, .simaYR>*> Gde se nalazi ZedZap protokol?
U Terminate-u :)
pitanja.22peri,
Kod preuzimanja poruka uz pomoc AUTOMATSKOG REZIMA, najvise vremena
otpada na pretrazivanje i pregled datoteka.
Ima li nade da se ovo vreme, kad je u pitanju pregled datotka, bitnije
smanji ?
pitanja.23evlad,
-> #11, nenadY> Treba tako i menjaće se samo ako se nađe dovoljno dobar razlog da se
Y> tako nešto uradi. :)
Nostalgija: R:\> mislim da je to (tm) sezama R kao Računari ...
wiz, fan da li TO je dovoljno ?
pitanja.24mastermind,
Info= sysm ?
MasterMind
pitanja.25mastermind,
a gde je ignore ?
MasterMind
pitanja.26nenad,
-> #19, alien> Vidi, ne smeta meni samo osvežavanje ni najmanje vizuelno, smeta
> mi to što mi ta linija prepuni backscroll i log. Čak i to nije toliki
> problem zbog prostora na disku ili preglednosti, koliki je problem
> izvući koristan materijal iz backscrolla.
Jedino što mi pada na pamet kao privremeno rešenje je da
povremeno osvežavaš ekran (piše u helpu) i backscroll će se
napuniti smislenim tekstom. Pri koncipiranju editora zaista nije
preterano uzimana u obzir mogućnost pucanja veze i sl. U uslovima
kada je veza sklona pucanju u bilo kojoj varijantu je bolje
poruke spremiti off-line i poslati exec-om.
Navedi bar jedan ekranski editor koji si video na BBS-ovima kod
koga je moguće isključiti osvežavanje statusne linije pa ćemo da
razmislimo o tome. ;) Varijanta sa čuvanjem fajla je razmotrena,
postojala je čak jedno vreme, ali zbog nekih problema je još tada
deaktivirana.
Videćemo šta će moći da se učini, ali svakako računaj sa tim da
to nije prioritet.
ps. Će izginemo zbog editor... ;)
pitanja.27nenad,
-> #20, alien> Zašto WHO /C Komentar pretvara velika slova u mala?
Zbog b... parsera komandne linije. ;)
ps. Da, tako će da ostane. Kada se kuca samo who /c pa komentar
upiše na promptu onda je sve ok.
pitanja.28nenad,
-> #22, peri> Kod preuzimanja poruka uz pomoc AUTOMATSKOG REZIMA, najvise vremena
> otpada na pretrazivanje i pregled datoteka.
Rad sa fajlovima je u odnosu na druge podsisteme verovatno
najslabije rešen. Ipak, dosta vremena ode pre svega zato što se
pretražuju i delovi stabla u kojima se fajlovi ne vide (jer im
nedostaje komentar) iako su tu. Celo stablo možete da vidite ako
kucate samo 'cd'. Komanda 'cd' se ponaša slično kao NCD ili ACD,
nije potrebno navoditi celu putanju. Ako znate kojim slučajem
tačnu poziciju nekog starog fajla možete ga DL-ovati i na slepo
dok ne budu gotovi opisi.
pitanja.29dzakic,
-> #19, alienDa, nenad ti je već odgovorio, ali da napomenem: sa set editor, možeš
bez problema da isključiš ceo ekranski editor ;), jer jedino on ostavlja
brljotine u log-u. Sve i da nema osvežavanja statusne linije, log bi
se prepunio nepreglednim tekstom na svako pomeranje kursora u bilo
kom pravcu.
Dakle, ili spremi autoexec u telemejtovom editoru, ili isljuči
ekranski editor, ili napravi skript koji prepoznaje ekranski pa
isključuje log (može li to?). Ne znam šta drugo.
pitanja.30inferno,
-> #10, nenadŮ│ ˙> Da li je moguce sada slanje poruke na YU Internet ili na neke
Ů│ ˙> druge sisteme(domace naravno) ?
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Još uvek ne.
Kad se očekuje? :)
pitanja.31zeljkoj,
-> #11, nenad> Treba tako i menjaće se samo ako se nađe dovoljno dobar razlog
> da se tako nešto uradi. :)
'Ajde stavite R:\, to je nakako zaštitni znak Sezama, ;) evo čak je i
Dragisha bio pristao da svoj prompt promeni u R:\. :)
pitanja.32zeljkoj,
-> #58, nenad> PCPRESS je zakupljena konferencija. :)
Platili vam? Kad pre... Pa platite i vi njima za Računare. :)
pitanja.33zeljkoj,
-> #59, nenad> Da li je sada sve u redu?
Jeste. :)
pitanja.34zeljkoj,
-> #61, nenad> Produžena je svima linearno za dva meseca ali to malo vredi
> onima kojima je istekla pre dve-tri godine ili nekoliko meseci.
> ;)
E... šteta. ;)
pitanja.35zeljkoj,
-> #63, nenad>> Moglo je da ide bar neko ljubazno obaveštenje da PC.HARD nije
>> PC.HARD nego PCHARD, pa da znamo da treba da izeditujemo.
>
> Ako već nije išlo obaveštenje, nadam se da ćete primiti
> izvinjenje. :)
A zašto nisu ostale tačke? Lepše je...
pitanja.36zeljkoj,
-> #57, nenad> Što se broja članova grupe tiče, ne znam da li ti je poznato -
> ukoliko zafali mesta u nekoj, javi, može dosta toga da se učini
> po tom pitanju. :)
Ok. :)
pitanja.37zeljkoj,
-> #58, mboban> Da budemo precizni: Da li 10000 ili ipak 9999? :)
U koju ti beše školu ideš? A, u... ;)
pitanja.38burazer,
Kada ce biti vraceni diretorijumi AMIGA, ATARI I WINDOWS.
pitanja.39inferno,
-> #26, nenadŮ│ ˙ Jedino što mi pada na pamet kao privremeno rešenje je da
Ů│ ˙ povremeno osvežavaš ekran (piše u helpu) i backscroll će se
Ů│ ˙ napuniti smislenim tekstom. Pri koncipiranju editora zaista nije
Ů│ ˙ preterano uzimana u obzir mogućnost pucanja veze i sl. U uslovima
Ů│ ˙ kada je veza sklona pucanju u bilo kojoj varijantu je bolje
Ů│ ˙ poruke spremiti off-line i poslati exec-om.
Duhovi na Sezamu. :))) Evo ovde sam skoro dve godine i
nikad mi se nije dešavalo da mi u sred _savršene_ veze pukne
veza.. Možda me je neko od administratora izbacio sa veze?
;)
pitanja.40valex,
-> #5, obrad>> Da li je moguce sada slanje poruke na YU Internet ili na neke
>> druge sisteme(domace naravno) ?
Ne u ovom trenutku. Očekujemo da će UUCP da krene za koji dan,
čim se završe dogovori sa administratorom FON-a.
pitanja.41valex,
-> #7, supers>> Kada će da manje nodova zvoni u prazno?
Trenutno su svih 15 nodova u opticaju, s tim da se na jednom
nalazi Intel modem kojem jos uvek podesavamo parametre. Ako i dođe
do pojave zvonjave u prazno, to moze znaciti samo da je nod
zaglupljen, sto ne bi trebalo da traje duze od 10-ak minuta.
pitanja.43stefan,
-> #11, nenad> > Moj prompt Ć. Jeli to treba tako ili će se menjati.
>
> Treba tako i menjaće se samo ako se nađe dovoljno dobar razlog da se
> tako nešto uradi. :)
Pa zar nije dovoljno dobar razlog baš to što bi korisnici voleli da vide
stari prompt na koji su navikli? :) A vas ništa ne košta da ga promenite.
Dalje, recimo da je lepše imati prompt čiji izgled neće zavisiti od toga
koji kodni raspored koristi korisnik. Isto bi tako bilo lepo da kada ga
budete menjali "prilepite" kursor za prompt tako da ne bude onog razmaka
između.
Kad sam već ovde, da li je ovo trenutno rešenje za zaglavlje rezimea i
konačno?
>─────────────
>stefan, Stefan Bogdanović, Beograd
>Član od Čet 29.10.92 20:07
>˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
Zašto ne stavite da zaglavlje bude isto kao i za poruke u konf.?
A i bolje bi bilo kada bi za takve sistemske stvari koristili ascii kodove
do 127 pošto su oni standardni za sve platforme. Glede toga još jedno
pitanje, pošto vidim da nema amiga i atari konferencija i dirova. Da li to
znači da će ovo biti PC-only BBS ili se čeka na konverziju?
pitanja.44mmaric,
Na koji nacin da u bazi poruka u odredjenoj konferenciji procitam
poruku od autora posto na primer cco jo pchard
co re babbage /a
cita sve poruke od prve do poslednje?
pitanja.45bmisic,
Da li može da se PROMPT u 1250(kodnom rasporedu) da se promeni ???
Ovo >Ž< mi jako smeta
pitanja.46ljubisha,
Kako da pročitam Describe za neku grupu?
pitanja.47pyc.guy,
-> #12, nenad─── Trenutno 1.44MB.
Sta, zaposlili ste crnca da menja disketu kako se ko uloguje? ;)))
Pyc
pitanja.48pperencevic,
Šta je sa konferencijom USISBG? Da li će je biti ili ne biti?
pitanja.49mdimitrijevic,
Kako da pretrazujem ili citam samo poruke koje imaju prikacenu
datoteku uz sebe? Kombinacija READ /F ovaj put ne radi.
Pozdrav,
Marjan
P.S. Editor je SUPER PRVA LIGA !!!
pitanja.50mileusna,
-> #85, vsmrti>> gorepomenuta. No, pitanje zašto se to dešava ostaće tajna, sem
>> ukoliko nema još nekoliko korisnika sa sličnim problemima, kao i
>> korisnika koji bi bili voljni da pokušaju da pomognu makar samo
>> meni :).
Evo ja. :) Ja sam to pripisivao lošoj vezi, mada sam sa
Sezamom uvek imao 'cool' vezu, ali ko će ga znati. :) Krene
sve lepo, talože se procenti, a onda greška i greška i greška
i greška. Dva puta sam PAD prenosio 6 puta, a pošto 'Crash
recovery' ne radi u DL direktorijumu sam imao prilike da
nataložim fajlove NET00006.ZIx (FOR x=1 TO 6) ;)
Da li je veza ili nešto drugo, ne znam, ali ako se
isti (čudni) simptomi pojavljuju većini korisnika, onda...
// BTW, ovo je ona poruka 73.1 ;>
pitanja.51msavkovic,
-> #46, ljubisha┌┌┌ Kako da pročitam Describe za neku grupu?
gr sh /p
pitanja.52fancy,
-> #32, zeljkojŮŢ> Platili vam? Kad pre... Pa platite i vi njima za Računare. :)
Ne, i ne treba još oko dva meseca kad se konačno utvrdi cenovnik
usluga.
pitanja.53fancy,
-> #32, zeljkojŮŢ> Platili vam? Kad pre... Pa platite i vi njima za Računare. :)
Ne, i ne treba još oko dva meseca kad se konačno utvrdi cenovnik
usluga.
pitanja.54basrak,
-> #15, nenad>> Gde se nalazi ZedZap protokol?
>
> Stavićemo u dir jedan od programa koji ga podržavaju čim se
> regeneriše celo stablo.
A kakav je u odnosu na z-modem moby turbo koji je dosad bio na sez-u i što
ga više nema?
pitanja.55basrak,
-> #41, valex> to moze znaciti samo da je nod
> zaglupljen, sto ne bi trebalo da traje duze od 10-ak minuta.
Juče sam se logovao oko 12:40 i posle jednog 'dir' na osnovnom promptu sam
se tako lepo zakočio da je posle višeminutnog čekanja pomoglo samo alt-h...
E, sad, posle toga sam zvao nekoliko puta u razmacima od po 10-tak minuta i
ja sam još uvek bio na vezi. Poslednji put sam nazvao negde oko 15:50 i taj
nod je još uvek bio zaglavljen.
pitanja.56mileusna,
-> #1, kaiser>> Dajte teme : guitar i devijke, nekad su bile najbolje.
Ajde kucaj CO JO FORUM, pa CO DIR, pa ćeš da vidiš kako
postoje 'devojke'. Onda lepo kucaj CO JO MUZIKA, pa CO DIR, pa
ćeš da vidiš da postoji i 'guitar'. ;)
P.S. Jel zna Olja da se ti toliko zalažeš za temu 'devojke' ;)
pitanja.57mileusna,
-> #9, valex>> YUInternet vrlo brzo, a svet malo kasnije :)
E-mail, or full?
pitanja.58schef,
-> #31, valex=-> prelazni korak - NT nam otvara interfejs za prelazak na SQL <─┐
=-> okruženje, ^^^ │
│
A jel može za nas poČetnike :) malo objašnjenje o ovome. =-─────┘
Srleř
pitanja.59schef,
(malo sam zakasnio sa ovom porukom, ali NIKAKO nisam uspeo da je pošaljem)
Evo sa PRO-a jedne poruke (mislim da je evlad to mogao i ovde da pošalje,
ali valjda se neće ljutiti što sam ja to uradio umesto njega). Takođe se
nadam da se neće ljutiti što nisam preneo celu poruku, ali kraj poruke se ne
tiče ovog sistema. Inače da napomenem, apsolutno se slažem sa dole napisanim,
a pogotovo sa subjectom, sistemom grupa i sistemom rezimea. Da li bi bilo
moguće da se to vrati u dogledno vreme (t.j. da ne čekamo pola godine na ovo)?
================================
Sezam, Pitanja.178, evlad
(2.178) Uto 16/01/1996 20:24, 1278 chr
Odgovor na 2.172, fancy, Uto 16/01/1996 11:00
----------------------------------------------------------------
$> Zato što su prethodni vlasnici "GoToHob" softvera u posedu baze
===================================
"GoToHob" ?
Dragishin softver je imao par lepih idejnih rešenja,
hteo ti to da priznaš ili ne.
1. page iz page (i ostali specijaliteti sa ! ispred komande)
2. home sistem
3. who komanda
4. sistem grupa kao conf
5. sistem rezimea kao conf, ali nije realizovan
6. subject u conf-u
7. olr (bar je postojao i radilo se na njemu, imao je bubica,
ali i lepih rešenja, da je imao makroe bio bi car)
pošto si očigledno upućen u stvar ;) ajd' prosvetli nas malo ...
vraćena su stara zaglavlja poruka, da li to znači opet
postmast za username van sezama, periodično uklanjanje
poruka sa sistema, kada se napuni conf teraj novi broj
konferencije (limit 10.000 poruka) i slično :(
Menjaće se zaglavlja poruka, opet novi olr ...
Za sada koji olr da se koristi ?
Koliko znam sor230 je zz-ov, čak ga treba registrovati,
bilo nekad besplatno za sezamovce :) a sad ? zz ?
------------------------------------------------- 2.178 --
pitanja.60schef,
Da li radi mail write user@bbs.co.trtmrt.yu, ili opet ima ono UUCP, kao
i da li je uspostavljena veza i sa ETFom i sa FONom? Da li se pošta može
preneti na SetNET i kada će moći da se šalje u 'inozemstvo'? ;) Da li stiže
pošta iz inostranstva?
Srleř
pitanja.61schef,
-> #31, valex=-> prelazni korak - NT nam otvara interfejs za prelazak na SQL <─┐
=-> okruženje, ^^^ │
│
A jel može za nas poČetnike :) malo objašnjenje o ovome. =-─────┘
Srleř
pitanja.62schef,
(malo sam zakasnio sa ovom porukom, ali NIKAKO nisam uspeo da je pošaljem)
Evo sa PRO-a jedne poruke (mislim da je evlad to mogao i ovde da pošalje,
ali valjda se neće ljutiti što sam ja to uradio umesto njega). Takođe se
nadam da se neće ljutiti što nisam preneo celu poruku, ali kraj poruke se ne
tiče ovog sistema. Inače da napomenem, apsolutno se slažem sa dole napisanim,
a pogotovo sa subjectom, sistemom grupa i sistemom rezimea. Da li bi bilo
moguće da se to vrati u dogledno vreme (t.j. da ne čekamo pola godine na ovo)?
================================
Sezam, Pitanja.178, evlad
(2.178) Uto 16/01/1996 20:24, 1278 chr
Odgovor na 2.172, fancy, Uto 16/01/1996 11:00
----------------------------------------------------------------
$> Zato što su prethodni vlasnici "GoToHob" softvera u posedu baze
===================================
"GoToHob" ?
Dragishin softver je imao par lepih idejnih rešenja,
hteo ti to da priznaš ili ne.
1. page iz page (i ostali specijaliteti sa ! ispred komande)
2. home sistem
3. who komanda
4. sistem grupa kao conf
5. sistem rezimea kao conf, ali nije realizovan
6. subject u conf-u
7. olr (bar je postojao i radilo se na njemu, imao je bubica,
ali i lepih rešenja, da je imao makroe bio bi car)
pošto si očigledno upućen u stvar ;) ajd' prosvetli nas malo ...
vraćena su stara zaglavlja poruka, da li to znači opet
postmast za username van sezama, periodično uklanjanje
poruka sa sistema, kada se napuni conf teraj novi broj
konferencije (limit 10.000 poruka) i slično :(
Menjaće se zaglavlja poruka, opet novi olr ...
Za sada koji olr da se koristi ?
Koliko znam sor230 je zz-ov, čak ga treba registrovati,
bilo nekad besplatno za sezamovce :) a sad ? zz ?
------------------------------------------------- 2.178 --
pitanja.63schef,
Da li radi mail write user@bbs.co.trtmrt.yu, ili opet ima ono UUCP, kao
i da li je uspostavljena veza i sa ETFom i sa FONom? Da li se pošta može
preneti na SetNET i kada će moći da se šalje u 'inozemstvo'? ;) Da li stiže
pošta iz inostranstva?
Srleř
pitanja.64schef,
=-> prelazni korak - NT nam otvara interfejs za prelazak na SQL <─┐
=-> okruženje, ^^^ │
│
A jel može za nas poČetnike :) malo objašnjenje o ovome. =-─────┘
Srleř
pitanja.65schef,
(malo sam zakasnio sa ovom porukom, ali NIKAKO nisam uspeo da je pošaljem)
Evo sa PRO-a jedne poruke (mislim da je evlad to mogao i ovde da pošalje,
ali valjda se neće ljutiti što sam ja to uradio umesto njega). Takođe se
nadam da se neće ljutiti što nisam preneo celu poruku, ali kraj poruke se ne
tiče ovog sistema. Inače da napomenem, apsolutno se slažem sa dole napisanim,
a pogotovo sa subjectom, sistemom grupa i sistemom rezimea. Da li bi bilo
moguće da se to vrati u dogledno vreme (t.j. da ne čekamo pola godine na ovo)?
================================
Sezam, Pitanja.178, evlad
(2.178) Uto 16/01/1996 20:24, 1278 chr
Odgovor na 2.172, fancy, Uto 16/01/1996 11:00
----------------------------------------------------------------
$> Zato što su prethodni vlasnici "GoToHob" softvera u posedu baze
===================================
"GoToHob" ?
Dragishin softver je imao par lepih idejnih rešenja,
hteo ti to da priznaš ili ne.
1. page iz page (i ostali specijaliteti sa ! ispred komande)
2. home sistem
3. who komanda
4. sistem grupa kao conf
5. sistem rezimea kao conf, ali nije realizovan
6. subject u conf-u
7. olr (bar je postojao i radilo se na njemu, imao je bubica,
ali i lepih rešenja, da je imao makroe bio bi car)
pošto si očigledno upućen u stvar ;) ajd' prosvetli nas malo ...
vraćena su stara zaglavlja poruka, da li to znači opet
postmast za username van sezama, periodično uklanjanje
poruka sa sistema, kada se napuni conf teraj novi broj
konferencije (limit 10.000 poruka) i slično :(
Menjaće se zaglavlja poruka, opet novi olr ...
Za sada koji olr da se koristi ?
Koliko znam sor230 je zz-ov, čak ga treba registrovati,
bilo nekad besplatno za sezamovce :) a sad ? zz ?
------------------------------------------------- 2.178 --
pitanja.66schef,
Da li radi mail write user@bbs.co.trtmrt.yu, ili opet ima ono UUCP, kao
i da li je uspostavljena veza i sa ETFom i sa FONom? Da li se pošta može
preneti na SetNET i kada će moći da se šalje u 'inozemstvo'? ;) Da li stiže
pošta iz inostranstva?
Srleř
pitanja.67vstan,
-> #25, mastermind> a gde je ignore ?
Bice kroz dva dana ;)
> MasterMind
A sto se podpisujes ? Ima vas vise ?
pitanja.68superhik,
Zašto ne postoji tema DATOTEKE !?
Ko mederiše direktorijume...?
pitanja.69schef,
=-> prelazni korak - NT nam otvara interfejs za prelazak na SQL <─┐
=-> okruženje, ^^^ │
│
A jel može za nas poČetnike :) malo objašnjenje o ovome. =-─────┘
Srleř
pitanja.70schef,
(malo sam zakasnio sa ovom porukom, ali NIKAKO nisam uspeo da je pošaljem)
Evo sa PRO-a jedne poruke (mislim da je evlad to mogao i ovde da pošalje,
ali valjda se neće ljutiti što sam ja to uradio umesto njega). Takođe se
nadam da se neće ljutiti što nisam preneo celu poruku, ali kraj poruke se ne
tiče ovog sistema. Inače da napomenem, apsolutno se slažem sa dole napisanim,
a pogotovo sa subjectom, sistemom grupa i sistemom rezimea. Da li bi bilo
moguće da se to vrati u dogledno vreme (t.j. da ne čekamo pola godine na ovo)?
================================
Sezam, Pitanja.178, evlad
(2.178) Uto 16/01/1996 20:24, 1278 chr
Odgovor na 2.172, fancy, Uto 16/01/1996 11:00
----------------------------------------------------------------
$> Zato što su prethodni vlasnici "GoToHob" softvera u posedu baze
===================================
"GoToHob" ?
Dragishin softver je imao par lepih idejnih rešenja,
hteo ti to da priznaš ili ne.
1. page iz page (i ostali specijaliteti sa ! ispred komande)
2. home sistem
3. who komanda
4. sistem grupa kao conf
5. sistem rezimea kao conf, ali nije realizovan
6. subject u conf-u
7. olr (bar je postojao i radilo se na njemu, imao je bubica,
ali i lepih rešenja, da je imao makroe bio bi car)
pošto si očigledno upućen u stvar ;) ajd' prosvetli nas malo ...
vraćena su stara zaglavlja poruka, da li to znači opet
postmast za username van sezama, periodično uklanjanje
poruka sa sistema, kada se napuni conf teraj novi broj
konferencije (limit 10.000 poruka) i slično :(
Menjaće se zaglavlja poruka, opet novi olr ...
Za sada koji olr da se koristi ?
Koliko znam sor230 je zz-ov, čak ga treba registrovati,
bilo nekad besplatno za sezamovce :) a sad ? zz ?
------------------------------------------------- 2.178 --
pitanja.71schef,
Da li radi mail write user@bbs.co.trtmrt.yu, ili opet ima ono UUCP, kao
i da li je uspostavljena veza i sa ETFom i sa FONom? Da li se pošta može
preneti na SetNET i kada će moći da se šalje u 'inozemstvo'? ;) Da li stiže
pošta iz inostranstva?
Srleř
pitanja.72gerber,
-> #54, basrakYR>*> A kakav je u odnosu na z-modem moby turbo koji je dosad bio na sez-u i
YR>*> što ga više nema?
ZedZap je Zmodem koji transfer vrši u paketima od 8 KB, pa je
brži od običnog kod koga su paketi od 1 KB. Ali samo u uslovima
dobrih veza. Imaš ga ugrađenog u Terminate.
pitanja.73zeljkoj,
-> #4, nenad> Od noćas SezamNET ponovo radi sa 15 javnih nodova.
Primeti se. :) Živnuo chat, sve puno, ali ga opet dobijam iz prve. :)
Super. :))
pitanja.74zeljkoj,
-> #41, valex> Trenutno su svih 15 nodova u opticaju, s tim da se na jednom
> nalazi Intel modem kojem jos uvek podesavamo parametre. Ako i
> dođe
'Oćete da se zamenimo, pa da na svih 15 imate USR Sportstere?
Ozbiljno... :)
pitanja.75zeljkoj,
-> #122, vstan> Sta je sa EXTRA ?
A Chat?
pitanja.76trol,
Dali su grupe prenete sa 'starog' sistema?
pitanja.77supers,
-> #44, mmaric>> Na koji nacin da u bazi poruka u odredjenoj konferenciji procitam
>> poruku od autora posto na primer cco jo pchard
>> co re babbage /a
Na starom softveru je trebalo 'co re * babbage /a'
Zvezdica označava da želiš da pročitaš njegove poruke iz svih tema.
Ovako je program zbunjen, verovatno je pokušavao da neđe temu koja se
zove babbage...
pitanja.78supers,
-> #45, bmisic>> Da li može da se PROMPT u 1250(kodnom rasporedu) da se promeni ???
>> Ovo >Ž< mi jako smeta
Koliko sam video, predviđeno je da sistem automatski prebaci korisnicima
prompt u >> ako im se sudara sa kodnim rasporedom. Meni sa MojMikro
radi, a zašto ne radi na CP1250, ko zna, valjda je raspored naknadno
dodat.
pitanja.79supers,
-> #72, gerber>> brži od običnog kod koga su paketi od 1 KB. Ali samo u uslovima
>> dobrih veza. Imaš ga ugrađenog u Terminate.
Ima i u Telixu for Windows 1.15 :)
pitanja.80supers,
-> #16, mileusna>> barem ako je verovati mom SOR-u. ;) Znači, sada upisuje poruku
>> o datoteci u PAD, ali se format izgleda malo razlikuje. :)
SOR i SDW tumače tačku koja razdvaja hiljade kao decimalnu.
Zato se ono što je veliko 75 kilobajta prijavljuje kao 75 bajta.
pitanja.81supers,
-> #74, basrak>>> to vredelo sačuvati, jeste to bio cirkus, ali je njegov epilog
>>> vrlo poučan.
>>
>> A šta, bilo je i epiloga?
Dan pre nove izmene softvera je izgledalo da je stvar zaključena.
E, sad, što je juče krenulo Jovo-nanovo, to nisam mogao da predvidim...
pitanja.82danijel,
Prekjuce sam izabrao sifru za prvo javljanje. Juce sam je promenio i
nova sifra ge sljakala OK, medjutim danas opet imam staru sifru...
Any ideas?
BTW jos uvek dosta zvonjave u prazno
pitanja.83tores,
-> #82, danijel>>> Prekjuce sam izabrao sifru za prvo javljanje. Juce sam je
promenio i
>>> nova sifra ge sljakala OK, medjutim danas opet imam staru sifru...
>>> Any ideas?
Neki korisnici su se prijavljivali po dva (i vise) puta pa su po dva
(i vise) puta na spiskovima a samim tim im se i sifra setuje vise
puta. Za nekog se desi da i mi pogresimo pa mu setujemo sifru dva
puta. Izvinjavamo se svima kojima se to desilo. U svakom slucaju,
ako sistem ne prihvata novu sifru, trebalo bi probati sa onom koja je
izabrana za prvo logovanje.
pitanja.84ljubinko,
Gde nestade AMIGA konferencija ?
Gde nestade Amiga konferencija
pitanja.85ljubinko,
Sta je menjano, pa sistem ne prihvata exec u ranijem formatu?
pitanja.86mmaric,
Pa imam nekoliko problema. Prvi je nedovoljno resen
Tojest kada hocu da pronadjem svoju poruku u konferenciji
co re pitanja mmaric /a - NE RADI kako bi trebalo
co re * mmaric samo delimicno razresava problem.
Drugi je kada hocu pojedine fajlove da prenesem u log
tj pad sistem me izbaci. Da li fajlovi vezani uz poruke uopste
postoje???
pitanja.87evlad,
-> #41, valexY> zaglupljen, sto ne bi trebalo da traje duze od 10-ak minuta.
beše i duže, ali sam se žalio na kontakt phone 011-653748 ;)
i da pohvalim ponovo dobio celo dnevno vreme od 90 minuta :)
svaka vam čast :)
pitanja.88evlad,
-> #70, schefY> Evo sa PRO-a jedne poruke (mislim da je evlad to mogao i ovde da
Y> pošalje, ali valjda se neće ljutiti što sam ja to uradio umesto njega).
Y> Takođe se
Taman posla da se ljutim. To što sam napisao stoji.
Kada sam to pisao, ovaj sistem nije bio toliko stabilan koliko je sad.
Evo jedan lep predlog (nadam se da ne kršim zakon o autorskim pravima)
ali ovaj klon je čist dokaz ;)
dakle ovako:
Svima je jasno da će se ova zaglavlja morati menjati ako želimo
_otvaranje_ prema drugim sistemima.
prva solucija je da se naprave zaglavlja kao na sezampro-u iz jednog
prostog razloga a to je olr :) ( da da sorpro uz mali trik radi
na dva sistema ko doxa ;) )
druga solucija je pak da se napravi olr koji će raditi sa više sistema.
Nek bude komercijalan (za više sistema, pa ko voli nek plati) i besplatna
verzija (da podržava samo net format za korisnike ovog sistema).
ps kad sko kod prenošenja ;)
================================
Sezam, Sor.366, dejanr
(7.366) Sub 20/01/1996 05:42, 2636 chr
Odgovor na 7.353, saxon, Pet 19/01/1996 21:41
----------------------------------------------------------------
>> > uklonio u sledećoj verziji. Ako si voljan da pomogneš u tome, bićemo
>> > zahvalni, ako nisi voljan da pomogneš, već da vređaš, to je tvoja
>> > stvar, ali se ja u diskusiju te vrste dalje neću upuštati.
>>
>> Mislim da ste zahvalni samo na komplimentima i da postajete strašno
>> osorni kad vas neko bocne u oblasti kojom se bavite i gde sebe smatrate
>> neprikosnovenim sudijama. Ja sam korisnik koji plaća da bi se ovde
>> baškario, a ti si administrator sistema koji mora da se petlja sa svima
>> nama po službenoj dužnosti i to sa uglađenim osmehom :). Ne smeš da
>> dozvoliš da te neko kao ja izbaci iz takta
Nisi me ni najmanje izbacio iz takta, niti sam u odgovorima na tvoje
poruke koristio podcenjivački ton koji ti sebi daješ za pravo da
koristiš. Samo sam ti ukazao na to da ako postoji problem, možeš
sarađivati na tome da se on reši, znači postaviti se konstruktivno,
i onda će problem biti rešen, ili možeš se ponašati tako kako se
ponašaš, u kom slučaju će ti problem ostati. Tvoja odluka.
>> Ako baš hoćeš kratak rezime bez ulaženja u detalje, onda sam hteo
>> da kažem sledeće:
>> 1) Moj antivirus-čip (na koji sam i zaboravio da postoji jer mi nikad
>> nije pravio problema) nazivaš _egzotičnim_ samo zato što SORPRO koristi
>> neku sumnjivu tehniku za pristup disku koja u 100% slučajeva uredno
>> okida ovu hardversku zaštitu. Bilo je mnogo kulturnije da napišeš kako
>> je zbog jednog egzotičnog potprograma za kojim se traga SORPRO nemoguće
>> pokrenuti na nekim mašinama koje koriste hardversku zaštitu od virusa.
Neće biti da je baš tako - otkuda sam ja mogao da znam da ti imaš
taj "antivirus BIOS", sasvim je moguće da problem kod tebe potiče
od nečeg drugog. Zato sam ti, kada si prijavio problem, pristojno
rekao da *pokušaš* da isključiš tu opciju u BIOS-u, *ako ona postoji*,
i da kažeš da li problem ostaje ili nestaje. To je način da se
problem izoluje. Na to je sledio osoran odgovor da ti ne pada na
pamet da to probaš. Čemu onda dalja diskusija?
Što se tiče ostalih komentara, neću ih pojedinačno citirati, jer se svode
na to da treba da koristimo ovaj alat umesto onog alata. Svaki programer
će koristiti onaj alat koji smatra najpogodnijim, a ako nam nekada bude
bio potreban savet vezan za izbor, znaćemo od koga da ga tražimo ;)
Sasvim je prirodno da će tržište ceniti konkretne proizvode i izlagati
mišljenje o njima (mada se pri tome obično ne očekuje vređanje). Tvoje je
mišljenje da je dizajn programa loš, neko drugi će možda pomisliti da je
dobar. U zbiru, koliko SezamPro bude dobar, toliko će korisnika/prihoda
imati.
------------------------------------------------- 7.366 --
================================
Sezam, Sor.379, saxon
(7.379) Sub 20/01/1996 12:25, 2572 chr
Odgovor na 7.366, dejanr, Sub 20/01/1996 05:42
----------------------------------------------------------------
> na to da treba da koristimo ovaj alat umesto onog alata. Svaki programer
> će koristiti onaj alat koji smatra najpogodnijim, a ako nam nekada bude
> bio potreban savet vezan za izbor, znaćemo od koga da ga tražimo ;)
Eh, da sam ja tebi napisao nešto poput ovog i sve to zakitio zlobnim
smajlijem, ti bi, verovatno, na sva zvona objavio da je u pitanju
ordinarna uvreda. Sad ću da te parafraziram: ako mi nekada bude trebao
savet za izbor znaću od koga ga neću tražiti. I da ne zaboravim smajlija
koga toliko obožavaš...
;)
Što se tiče korišćenih alata, napiši šta ste koristili, bar u temu
Prog/C (vidim da C++ još nije aktuelan), pa da i o tome razgovaramo.
> Sasvim je prirodno da će tržište ceniti konkretne proizvode i izlagati
> mišljenje o njima (mada se pri tome obično ne očekuje vređanje).
Uvreda pa uvreda, non-stop...
Uhvatio si se za tu uvredu pa njom vitlaš u svakoj poruci. Ni na jednu
konkretnu primedbu nisi odgovorio a ni tu stalno pominjanu uvredu nisi
identifikovao iako na njoj sasvim _bezočno_ insistiraš. Napiši čime sam
te uvredio pa da ti se smesta izvinim.
Program vam je loš, nedovršen, na "tržište" ste izbacili polufabrikat na
kome je trebalo još mnogo da se radi samo da biste zapušili usta onima
koji već poduže očekuju OLR. Fale kardinalne stvari, bagova ima ne
zna se koliko, dizajn je old-fashioned i potpuno demode, finalni radovi
obavljeni su na brzinu, nisi stigao ni uputstvo da eksportuješ u
TXT-format, što je kuriozitet za Ginisa. Ni jedna od ovih konstatacija
nije uvreda već samo osnova za razgovor ukoliko smatraš da imaš
argumente koji tvrde suprotno. Nisi naveo _nijedan_ argument ponašajući
se sve vreme kao uvređeni klinac koga su do sada samo hvalili. Valjda
sam i ja neki merodavni delić tog tvog, kako se zove... "tržišta" od
koga očekuješ neku paricu?! Sve i da nisam nikad u životu napravio
nijedan program (a jesam) mogao sam da napišem da ne umem da snesem
jaje, ali da znam šta je mućak.
> je mišljenje da je dizajn programa loš, neko drugi će možda pomisliti da
> je dobar. U zbiru, koliko SezamPro bude dobar, toliko će korisnika/
> prihoda imati.
SORPRO vam je najgora reklama do sada i bolje da nikom ne pričate da
imate novi OLR dok ne napravite bolji, što vam od srca želim. Da je DOS
1.0 imao funkcionalnost SORPRO-a, danas bismo svi koristili Mekintoše.
Eto, opet si se uvredio. Iuhhh, breee....
PS : Jadno je kako slabo podnosiš kritike za kvalitet robe koju
pokušavaš drugima da prodaš. Da si trgovački putnik, ne verujem da bi se
'leba najeo.
------------------------------------------------- 7.379 --
================================
Sezam, Sor.389, evlad
(7.389) Sub 20/01/1996 18:02, 2417 chr
Odgovor na 7.366, dejanr, Sub 20/01/1996 05:42
----------------------------------------------------------------
│ U zbiru, koliko SezamPro bude dobar, toliko će korisnika/prihoda imati.
└───────────────────
Tačno tako, samo bejahu neka obećanja ... kanda se nisam jedini zaleteo.
Obrazloženje:
Nemam baš mnogo _sezamovskog_ staža, idemo redom, beše prvo krilatica
'zovem sezam da se zezam' tada ste stvarno davali sve od sebe za sistem,
posle toga dolazi period razvoja, pa kad je _mali perica_ video da
to i donosi prihode, tikva polako počinje da zre i puca (mislim oko
Bigza i Vas) taj period je bio stvarno mučan, korisnici su bili svedoci
_nemarnog_ (uslovno rečeno) vođenja i _zapuštanja_ sistema. Tada dolazi
čuveno pismo cirkular sa akcentom na PRO kao profesionalan sistem.
Imajući u vidu Vaš rad i Vaše iskustvo, kvalitete, rešio sam da dođem ovde.
Avaj, bolnog iskustva, promenjen softver (na bolje naravno, ali je i
ne ispeglan i ne doteran da važe svi servisi koji su bili _tamo_)
promenjena zaglavlja, olr ... platio sam da ga testiram.
Na onom sezamu niste imali puno sluha za korisničke želje, opravdanje
bigz, ovde mislim da nema opravdanja, jer je ovo Vaš sistem koji
zavisi od korisnika. Očigledno Vam je bio cilj da privučete
_kvalitetne_ korisnike sa iskustvom, koji će privući i ostale.
Sebe ne svrstavam u _kvalitetne_ već u prosečnog korisnika, ali ovo
što sada nudite i radite nije na mestu :(
Ja od Vašeg izvinjenja što ovo ili ono kasni nemam ništa,
Vi ovde prodajete uslugu a ja je kupujem. Kanda ste zaboravili onu
narodnu 'kupac je uvek u pravu'.
Pade mi jedna asocijacija.
Kupiš auto (uslugu), dođeš po auto (login), kad ono nema stakla
(fali olr, ignore i još koja sitnica), kaže prodavac uzmi i vozi, jel'
vidiš da ide, a za stakla ćemo lako ... pada kiša, sav si mokar
al' nema veze auto ide :((( do prve bandere (kada mi istekne pretplata)
Radim isključivo off line, dakle za slanje execa od 10k, skupljanje
pada od 40-80k dnevno mi treba cca 1 minut i 30 sekundi. Dakle vama
_poklanjam_ ostalih 80 minuta svog dnevnog vremena zahvaljujući
kvalitetu sistema. Drugo OLR je program u kome provedem narednih
60% svog vremena i 35% vremena u editoru dok pišem poruke.
Sećam se lepih trenutaka, maskembala, card-a, nagradnih igara,
nagrada za jubilarni log na sistem, glasanja, ali izgleda da su
Vam naše pare najmilije, a ostalo ko ga *ebe :(((
Izvinjavam se ako sam nekog uvredio, nije mi to bila namera, samo sam
javno izneo svoje mišljenje.
------------------------------------------------- 7.389 --
kad prenosiš kaži sve ;)
A tek kampanja za subject u conf-u što je interesantna ;)
pitanja.89vstan,
-> #48, pperencevic> Sta je sa konferencijom USISBG? Da li ce je biti ili ne biti?
Jel ti mnogo nedostaje ?
pitanja.90vstan,
-> #76, trol> Dali su grupe prenete sa 'starog' sistema?
Izgleda da nisu. Fale mi 4 grupe :(
pitanja.91inferno,
-> #85, ljubinkoŮ│ ˙ Sta je menjano, pa sistem ne prihvata exec u ranijem formatu?
Verovatno koristiš olr koji stavlja ASCII karakter pod
brojem 4 (onaj dijamantić) za kraj poruke, a to novi editor
ne guta..
Svuda na krajeve poruka stavi "." i "s" i obriši dijamant.
Postoji još elegantnije rešenje.
:EXE
..set editor line
..exec /q <d;
..set editor screen
pitanja.92ljubinko,
Kako mogu da procitam poruku koja je proglasena za procitanu ?
pitanja.93ljubinko,
Nesto sa exec-om nije u redu.
Ranije je sistem prihvatao, a sada vise ne isti exec ?
pitanja.94ljubinko,
Sada mi je veza losija nego kada su bili modemi 2400.
Da li se to moze poboljsati ?
pitanja.95ljubinko,
Bilobi dobro kada bi omogucili dowl. poruka i po datumu, kao sto
je bilo ranije.
pitanja.96ljubinko,
-> #91, inferno
Hvala! Snasao sam se. Ovaj novi insistira za kraj CR koji je
karakteristican za IBM PC (a nema ga na drugim komjuterima)
tako da na kraj moram da to stavljam.
Bilo bi dobro kada bi prihvatao i kraj bez toga (kao ranije).
pitanja.97ljubinko,
Kada se koristi automatski rad (opcija 1) vrlo vrlo dugo
pretrazuje datoteke (minutima).
Da li bi moglo kod automatskog rada da pita posebno za mail,
posebno za konferencije, a posebno za datoteke, i da se to
vreme znatno skrati.
pitanja.98ljubinko,
Ja uglavnom radim sa exec fajlovima, ali sam probao i hvaljeni
editor.
Kada otkucam bilo koje VELIKO slovo (dakle uz SCHIFT taster)
tekst na ekranu se pomeri skroz na vrh i to postane neupotrebljivo.
U cemu je problem ?
pitanja.99msavkovic,
-> #84, ljubinko┌┌┌ Gde nestade AMIGA konferencija ?
┌┌┌ Gde nestade Amiga konferencija
GDE neSTAde AmIgA KonFERenciJa Ę
Ma kakva amiga bre...
pitanja.100iznogud,
Jedno mala molba i dva pitanje:
- Molba: da se Uprava dogovori o 'portparolu', tj. osobi koja piše
sistemska obaveštenja na Sezamu. Ovako je prava džungla, te poruke
piše 4-5 usera, a kako je krenulo, mogu i ja da sročim obaveštenje
tipa 'od sutra potvrdite vaš lozinke - javite se na telefon taj-i-taj,
i recite ih jasno i glasno', sa velikom verovatnoćom da će me
poslušati dobar deo populacije Sezama, verujući da sam i ja postao deo
establiš... ops... khm... deo uprave SezamNET-a ;)
- Pitanje 1: kako stojimo sa privatnošću korisnika? Nedavno (pre mesec
dana) smo saznali da prethodni softver nije bio baš zaštićen -
privatne poruke su se mogle čitati sa monitora stanica, ili iz logova
(ako sam dobro razumeo). Odmah zatim je došla tvrdnja autora tada
novog softvera da će se pitanju privatnosti posebno obraditi na nivou
sistema (prvo isključivanjem slike kada se čita/piše pošta, zatim
PGP-jem). Oni odoše, dođe nam još noviji softver. Šta sadašnji softver
nudi u tom smislu?
- Pitanje 2: da li je na to-do listi neki ekvivalent naredbe
'set palette'? Ove boje su lepe, ali bilo bi još lepše da ja mogu sam
da ih podesim...
pitanja.101rkramer,
-> #49, mdimitrijevicC:\>
C:\> P.S. Editor je SUPER PRVA LIGA !!!
C:\>
Ima jedna maaaala :) primedba... Da li bi moglo da se ponovo
uvede i Ctrl-D za izlazak... Znate, nekima je Unix u krvi :))) Inace
je the best. U stvari ;) moze jos nesto, ako vas ne mrzi da
doterujete ;) Bilo bi zgodno da se u set editor postavi oopcija za
jos jedan editor koji nece biti bas dummy, ali koji recimo ne bi imao
ono osvezavanje statusne linije. Ovako mi logovi i backscroll bas
lice na brzljez. Mislim da to ne bi trebao da bude veliki problem.
pitanja.102nemko,
vidim da ste ponudili vise z-modem protokola (obica, moby i jos jedan
(8kb)).
Da li mozete preporuciti neki od njih (recimo zanimam me najbrzi
transfer) dati nam njegovu putanju u direktorijumu i neki poseban
savet koji bi dobro-dosao prilikom konfigurisanja.
Hvala