kritika.1nenad,
Molimo vas da vaše kritike i primedbe ubuduće upućujete u ovu
temu, hvala. :)
kritika.2hercog,
Elem da kritikujem malko sezam
1. Ne postojanje ugovora sa pravilima a koliko sistem već dugo
radi
2. Ne postojanje spiska moderatora sa nazivom pripadajuće mu
konferencije
3. Loša aktivnost moderatora
4. Bilo koja promena na sistemu, npr odsustvovanje jednog od
moderatora npr na neko vreme i menjanje njega od strane dru-
goga bi trebala da bude propraćeno obaveštenjem par dana
ranije
5. Velika količina šuma po konferencijama, povezano sa tačkom 3
6. Korišćenje usernameova od strane 5-6 lica
7. Drastično nepoznavanje bontona od strane velikog broja korisnika
8. Nepostojanje glasanja za vic meseca u zadnjih nekoliko meseci.
Zar nije moderator sam mogao da iskopa neke viceve i da ih stavi
u glasovanje, a nagradu da pokloni nekome?
9. Show režim u dosta situacija nije baš aktuelan, jer podaci u
njemu kasne po par dana
10. Nepostojanje pisanog uputstva
11. Gutanje po nekog reda teksta u chatu od strane sezama
12. Top event ne radi s vremena na vreme
13. Često mi se desi da na odziv sistema posle neke naredbe čekam
i po 10 sekundi
14. Pucanje ansija
A sad malo pohvala
1. Konferencija Civilizacija izuzetno dobra, a bogumi i Extra
2. Ne ide reklama svaki čas, ovako je postalo znatno zanimljivije
3. Pojačana aktivnost uprave po pitanju odgovora
Sale
kritika.3crnjini,
reply to 2.2722
lepe su te najavljene 'zaista lepe promene' ali kada cete vise napraviti
mogucnost biranja palete boja? ;(
ACR
do daljnjeg jos samo 17 dana clan Sezama
kritika.4stasas,
-> #2, hercog<GRIFFIN> 2. Ne postojanje spiska moderatora sa nazivom
<GRIFFIN> pripadajuće mu konferencije
Postoji spisak moderatora sa nazivom pripadajuće konfe (welcome)
<GRIFFIN> 13. Često mi se desi da na odziv sistema posle neke
<GRIFFIN> naredbe čekam i po 10 sekundi
<GRIFFIN> 14. Pucanje ansija
Za to krivi PTT (loše veze) i svoj modem, a ne SEZAMnet
kritika.5superhik,
-> #2, hercog=:> 6. Korišćenje usernameova od strane 5-6 lica
A kako ti misliš ovo da zabrane!?
Toga je bilo u mnogo većoj meri i ranije...
kritika.6crnjini,
-> #4, stasas<-> Za to krivi PTT (lose veze) i svoj modem, a ne SEZAMnet
Jeli stasas, jesi li ti normalan? :( Upravo sta pokusavas: da se uslihtas,
da izrazis slabost svog intelekta ili sta? ;( Naravno da je SezamNet kriv za
pucanje ansija, mada se meni dosad samo jednom desilo.
Inace, ni ona prva tvrdnja ti nije tacna ;( postoji samo spisak
moderatora, ne i konfova koje moderisu.
ACR
kritika.7obren,
-> #6, crnjini> Naravno da je SezamNet kriv za pucanje ansija, mada se meni dosad samo
> jednom desilo.
Ja nešto mislim da su za to krivi buđavi modemi... :( Meni se recimo sa
starim NIKAD nije desilo (Supra 2400 Plus, sjajan modem) dok mi sa ovim
novim CL-om ponekad "pukne ANSI" kako ovde tako i na Pro-u:
R:\>ma re &
R:\>pad dow
Psuqrema za slanje..q o┐oraat5TeaarTeaar5eaatpea e a ed o
Daroreka Tad0031p.zip, 4474 byres5 psoropol RMmouem5 vseme 0:00,04
Da li se ovo događa i vlasnicima USR-a ili Intela?
kritika.8stasas,
-> #6, crnjiniJa ne pokušavam da se _ušlihtam_ ne vidim nikakvu korist od toga.
A što se tiče moderatora i njihovih konfa proveri komandu
show welcome, pa onda pričaj.
kritika.10hercog,
-> #4, stasas»» Postoji spisak moderatora sa nazivom pripadajuće konfe (welcome)
Postoji spisak moderatora po imenima, al ne piše ko koju
koju konferenciju moderiše.
»» Za to krivi PTT (loše veze) i svoj modem, a ne SEZAMnet
Pa ne baš, ne možeš sve da svališ na ptt i na modem. Imaš
slučajeva kada je sam sezam kriv. A i ne znam kako to ptt
može da utiče na ansi na sezamu...
Sale
kritika.11hercog,
-> #5, superhik»» A kako ti misliš ovo da zabrane!?
»» Toga je bilo u mnogo većoj meri i ranije...
Pa čim se neko izlaje da je neko drugi na useru, a to primeti
neko od službenih lica, da onemogući pristup tom useru u
nekom trajanju. Ako se to nastavi, ondak to onemogućavanje
pristupa da potraje...
Sale
kritika.12dr.grba,
-> #2, hercog>> 4. Bilo koja promena na sistemu, npr odsustvovanje jednog od
>> moderatora npr na neko vreme i menjanje njega od strane dru-
>> goga bi trebala da bude propraćeno obaveštenjem par dana
>> ranije
A zašto bi ovo bilo neophodno?
kritika.13epson,
-> #7, obren
▄- Da li se ovo događa i vlasnicima USR-a ili Intela?
Ja imam USR i Ansi mi puca svremena na vreme, ali kad pocek da puca puca
po nedelju-dve .
Potpis
US Robotics Sporster 14.4k FAX _NO Vi,Si_
kritika.14budim,
-> #1, nenad(:) Molimo vas da vaše kritike i primedbe ubuduće upućujete u ovu
(:) temu, hvala. :)
Nadam se da će otvaranje teme: kritika doprineti da pokažete bar malo sluha
za želje korisnika ovog sistema.
Mislim da ovaj sistem vremenom postaje sve gori i gori. Od jednog BBS-a, koji
ste praktično nasledili odlaskom dejana i ekipe, a koji je bio pojam, bar
kada su komunikacije u Srbiji, pa i Ex.Yu u pitanju, da ste za kratko vreme
uspeli da upropastite sve što je preostalo. Redom ste vukli pogrešne
poteze i tako svesno ili ne, oterali većinu starijih korisnika sa sistema.
Od onog vremena kada je na sistemu bio Dragiša, pa do danas malo toga je
urađeno. Nekoliko bržih nodova, e-mail i jedna igrica nije praktično ništa.
To je ono što jedan BBS sam po sebi i mora da ima. Pogledajte iza sebe koliko
je vremena prošlo. Od smena moderatora, privikavanja na razne softvere i
slično... Sve to je nateralo korisnike da pređu na druge BBS-ove, pogotovo na
PRO.
Međutim, ono što meni najviše smeta je osionost ljudi koji vode sistem.
Najbolji dokaz za ovo su zadnja dešavanja oko limitiranja konferencijskih
poruka. Jednostavno ste ograničili neke mogućnosti na sistemu, pravdajući
to ponašanjem dvojice korisnika. Da li ste ikada pomislili da pošaljete neki
mail dotičnoj dvojici? Da li ste probali da utičete na njihovo ponašanje ili
ste, onako, da pokažete ko je gazda, ograničili neke mogućnosti? Ja nisam
za anarhiju na sistemu, naravno da treba da se zna ko vodi ovaj sistem, ali
način na koji ste to uradili nije ispravan. Na stranu to što time menjate
koncepciju sistema, što su ljudi platili pretplatu unapred, što ste to uradili
bez najave...
Oni koji kukaju nad stanjem ovde i ulizički brane upravu, treba da znaju da je
upravo uprava krivac za stanje u kome se ovaj BBS nalazi. Isto tako treba da
znaju i da se "krvna slika" sistema promenila, da su sada ovde većinom mlađi
korisnici (iako ja i ne spadam u takve)... mnogi od njih nisu ni bili na
starom sezamu... Šta je uprava uradila da njima skrene pažnju kako treba da se
ponašaju na sistemu?
I na kraju, mnogi su se žalili da smo ja i leks pisali poruke bez smisla, da/ne
poruke i slično. Sve da/ne poruke bile su u chat konferenciji tako da nema
mesta napadima na njih. Čak su i prestale nedelju dana pre limita. Ako je
moje pisanje u chat konferenciji uticalo na ovaj sistem, izvinjavam se javno
svima koje je taj šum isprovocirao, naterao da ne spavaju noću zbog njega i sl.
ali pozivam sve dušebrižnike da se zapitaju, kuda ide ovaj sistem i kakvu
ulogu u svemu tome imaju pojedini članovi "uprave sistema"...
Napominjem na kraju kako je ova poruka dobronamerna i kako verujem da će
uticati na nekog bar da se zapita u vezi ovih stvari. Meni Sezam znači, dosta
vremena potrošim na njega, imam na njemu i prijatelja pa baš zato ne želim
da propadne i postane gori. Verujem da će Valex i Zak skontati kako
tvrdoglavost nikuda ne vodi i kako je dijalog i zajednički rad sa korisnicima
pravi put da se ovaj sistem vrati tamo gde mu je i mesto.
poz,
budimir
kritika.15mmisic,
-> #2, hercog> Elem da kritikujem malko sezam
> 2. Ne postojanje spiska moderatora sa nazivom pripadajuće mu
> konferencije
Proveri 'show welcome' ;)
> 3. Loša aktivnost moderatora
Moderatori obavljaju svoj posao jedino bio imao zamerke za conf. sezamnet
Niko od moderatora nije spreman da sedi i svakog casa proverava poruke .
> 4. Bilo koja promena na sistemu, npr odsustvovanje jednog od
> moderatora npr na neko vreme i menjanje njega od strane dru-
> goga bi trebala da bude propraćeno obaveštenjem par dana
> ranije
Nema razloga.
> 6. Korišćenje usernameova od strane 5-6 lica
Nema načina da se ovo suzbije. Baš će sad administrator da zna da li
sam ja skinuo postu ili moj ćale :)
> 11. Gutanje po nekog reda teksta u chatu od strane sezama
Gde li ti samo padaju ideje ;> ??
> 13. Često mi se desi da na odziv sistema posle neke naredbe čekam
> i po 10 sekundi
Prompt se dobija brzo cak sta vise, brži je nego na Pro-u
> 14. Pucanje ansija
Stvarno mi se nikad nije desilo.
kritika.17ljubisha,
-> #15, mmisic> Proveri 'show welcome' ;)
Da li je to meni promaklo ili ovo nije najavljeno od strane odgovornih
lica?
kritika.18hercog,
-> #12, dr.grba»» A zašto bi ovo bilo neophodno?
Mislio sam konkurentno na fajl moderatora :) Da je to obaveštenje
bilo ranije ljudi se ne bi bunili kako neki pišu isuviše veliki
broj poruka..
Sale
kritika.19hercog,
-> #15, mmisic»» Proveri 'show welcome' ;)
Opa vidi ti njih ubaciše i koja je konferencija u pitanju. :)
»» Moderatori obavljaju svoj posao jedino bio imao zamerke za conf. sezamnet
U zadnje vreme se ta aktivnost pojačala, al da vidimo dokle će to
da traje. Ja bih lično voleo da tako ostane zanavjek.
»» Gde li ti samo padaju ideje ;> ??
Ideje mi ne padaju nego mi se stvarno desilo i to juče u group
chatu. Ceo jedan red koji sam otkucao se nije pojavio pred
sagovornicima.
»» Prompt se dobija brzo cak sta vise, brži je nego na Pro-u
Zavisi, ima slučajeva kad prompt dobijem odmah, a ima i onih
drugih...
Sale
kritika.20stasas,
-> #13, epsonJa imam isti takav USR pa mi ANSI nikad nije pukao.
kritika.21stasas,
-> #10, hercog<GRIFFIN> Postoji spisak moderatora po imenima, al ne piše ko
<GRIFFIN> koju koju konferenciju moderiše.
E, ja ne znam. Kada stavim SHOW WELCOME on ispiše imena moderatora,
i pored imena konfe kojima pripadaju.
kritika.22crnjini,
Cisto usput, sa punim pravom mi je obrisana poruka 9.9 :) ali zasto nisam
dobio SysMsg :)
ACR
kritika.23epson,
-> #20, stasas
▄- Ja imam isti takav USR pa mi ANSI nikad nije pukao.
Meni je pucao samo kad su bile promene harvera na Net-u, a od tad
da kucnem u drvo nijednom .
kritika.24cnenad,
-> #14, budim=> poteze i tako svesno ili ne, oterali većinu starijih korisnika sa sistema.
Ne, većina starijih korisnika se sama povukla, ima još uvek dosta njih koji
zovu ovaj sistem ali ne žele više da učestvuju u raspravama kako ne bi
'činili uslugu' onome kome je ne treba činiti.
kritika.25cnenad,
-> #17, ljubisha=> Da li je to meni promaklo ili ovo nije najavljeno od strane odgovornih
=> lica?
Nije ti promaklo :) jer nije bilo ni najavljeno.
kritika.26cnenad,
-> #22, crnjini=> Cisto usput, sa punim pravom mi je obrisana poruka 9.9 :) ali zasto nisam
=> dobio SysMsg :)
Zato što radi kao pokvareni sat, kad treba on ne radi, kad ne treba radi.
Zato molimo dzakic-a da pogleda rutinu koja ovo reguliše i da nas
obavesti šta nije u redu i kada će se srediti. SYSMSG ne daje ni info
o pročitanoj ili odgovorenoj poruci a trebao bi, barem tako kaže ažurno
uputstvo.
kritika.27evlad,
reply PITANJA:2679
Y> Jedino je tako i moguće, uz već po milion puta ponovljeno, početnicima
Y> podesiti da MORAJU da preuzmu BONTON datoteke, ili da ih sistem sam
Y> ispiše u prvim danima rada.
Aman ljudi !!!!
Nekad se dobijalo papirno uputstvo (čitaj knjiga od 160-tak starna).
Zar je sada novom članu teško poslati 3 lista A4 formata sa
bontonom i ugovorom u pismu na kućnu adresu.
Može i jedan list epp-a ;)
eh, lepo je maštati ...
Y> Kad si se već dotakao moderatora, dolazimo do bolne tačke, faktički je
Y> limit uveden jer moderatori ne rade svoj posao, samim tim sistem loše
Y> funkcioniše :(
onomad je bilo conf welcome ;) koji je definisao moderator ;)
šta se _radi_ u kojoj temi konferencije i username moderatora
(jednog ili više njih). Da li treba dalje da pričamo ?
kritika.28evlad,
-> #7, obrenY> Da li se ovo događa i vlasnicima USR-a ili Intela?
Imam UMC 14400, i do sada mi se 2 puta desilo da _pukne_ ansi,
a 3 puta mi se vrteo CTRL-C :(( Jednom me je i čak igor zvao
kući da me pita šta radim sa sezamom, jer sam ostao zablokiran
na jednom od nodova. Rekoh puko ansi i to je sve. Mada otkad
koristim \N2 (MNP5 isključivo) takvih veselja više nema.
kritika.29djcorto,
-> #6, crnjini> Inace, ni ona prva tvrdnja ti nije tacna ;( postoji samo spisak
> moderatora, ne i konfova koje moderisu.
kucaj show welcome
kritika.30djcorto,
-> #7, obren> Da li se ovo dogada i vlasnicima USR-a ili Intela?
Dogadjalo se vlasnicima ProLinka. Vise ne.
kritika.31djcorto,
-> #10, hercog> slucajeva kada je sam sezam kriv. A i ne znam kako to ptt
> moze da utice na ansi na sezamu...
nenad je objasnio pre dva meseca
kritika.32hercog,
-> #31, djcorto»» nenad je objasnio pre dva meseca
Rekao je da jedan break signal rešava stvar. Do sada mi ni jeda-
mput nije uspelo da sa njim popravim bilo šta, nego samo da se izlo-
gujem, pa jovo nanovo...
Sale
kritika.33nenad,
-> #2, hercog> 5. Velika količina šuma po konferencijama, povezano sa tačkom 3
U kojim konkretno konferencijama? Mislim da je, osim u par
konferencija u kojima galamu pravi uglavnom jedna te ista grupa
korisnika, stanje, bar po ovom pitanju, prilično zadovoljavajuće.
Posebno se za stručne konferencije ne može reći da su pune
"šuma". Naravno, problematična je i ova konferencija, ali ako bi
moderator ovde bio ažurniji odmah dolazi u situaciju da bude
proglašen za komunistu, tiranina, one gore kvalifikacije da i ne
pominjem...
> 9. Show režim u dosta situacija nije baš aktuelan, jer podaci u
> njemu kasne po par dana
"Kasne" uglavnom za kurs pošto se tu stanje ne menja svakodnevno.
Vremenska prognoza i izveštaji se unose redovno. Tokom leta dok
je vreme bilo stabilnije često je i prognoza bila slična, tako da
si možda zbog toga stekao takav utisak. Izveštaj se unosi bar dva
puta dnevno.
kritika.34mdimitrijevic,
-> #26, cnenad> o procitanoj ili odgovorenoj poruci a trebao bi, barem
> tako kaze azurno uputstvo.
SYSMSG daje informaciju u slucaju da je neko odgovorio na vasu poruku,
potrebno je poslati poruku sa WRITE ??? /r.
Postavi u autoexec SYSM 2-3.
kritika.35lexus,
-> #31, djcorto=> nenad je objasnio pre dva meseca
Objasnio je, ali netačno! (što i ne čudi)
Posle break signala modem se obavezno zaglavi i moram da hang-upujem.
kritika.36lexus,
LE> 6.157 SEZAMNET:fajlovi * Poništio Sysadm
LE> lexus, 10.09.96. 07:32, 161 chr
LE> Odgovor na 6.156, nenad, 10.09.96. 01:04
Opet nisam dobio SYSMSG!
kritika.37superhik,
-> #11, hercog=:> Pa čim se neko izlaje da je neko drugi na useru, a to primeti
=:> neko od službenih lica, da onemogući pristup tom useru u
=:> nekom trajanju. Ako se to nastavi, ondak to onemogućavanje
=:> pristupa da potraje...
Ne kapiram, da li je tebi zaista važno da li ću JA da potrošim
mojih 90 minuta ili moj drug !?
BTW moj user niko drugi ne koristi
kritika.38evlad,
-> #24, cnenadY> => poteze i tako svesno ili ne, oterali većinu starijih korisnika sa
Y> sistema.
Y>
Y> Ne, većina starijih korisnika se sama povukla, ima još uvek dosta njih
Y> koji zovu ovaj sistem ali ne žele više da učestvuju u raspravama kako ne
Y> bi 'činili uslugu' onome kome je ne treba činiti.
Šta da ti kažem, odavno je apsolvirano da jedan sistem čine korisnici.
Stvar je uprave kako će da se dodvori korisnicima, i na koji način će
da ostvari relaciju korisnik <--> uprava.
Rezime:
Stari Ugovor ne važi, novog (za sada) nema, pa šta zaključiti :(
pretplatu sam uplatio na osnovu starog ugovora. Ispade mačka u džaku :(
limit ovde, limit onde, neke stvari se odrađuju tek kad se prikupi
200 i kusur poruka (što šumećih, što pravih).
.to uprava
javno se izvinjavam za hint kako se patchuje sor. pošto radim off-line
skinite sa sistema i reply na biber-ovu poruku.
pošto je sor pisan u C-u, nije teško pogoditi da je potrebno
int pretvoriti u unsigned int, well, ako je ovo piratstvo i povreda
autorskog dela, duboko se izvinjavam. Hteo sam samo da olakšam
život određenoj grupi korisnika koja koristi sor. No kako je qwk
u modi, sve mi se čini da sam džaba krečio.
Javno pohvaljujem upravu na sledećem mailu:
=========================
38578 Za evlad Nije pročitano
Od uprava 09.09.96. 01:28 188 chr
---------------------------------------------------
Vaša poruka broj 2.2730 iz konferencije SEZAMNET predstavlja kršenje
autorskih prava, te je uklonjena sa sistema. Molimo Vas da ubuduće
poruke takve prirode ne šaljete na sistem.
-------------------------------------------38578---
Nije mi jasna jedna stvar:
Kada je bio big-bang (početak decembra 95), imao sam lozinku
na zz-ovom softveru. Nakon instalacije nove verzije software-a
//(c) Dragiša//, imao sam istu lozinku koju sam definisao
na prethodnom sistemu. Kako ?
a) Isti algoritam na dva različita softvera od dva različita autora ?
b) ZZ vam je slučajno dao najosetljiviji deo koda za lozinke
pomoću kojeg ste ih dešifrovali ?
c) Inverzni inžinjering postojećeg software-a ?
(da ne kažem hakeraj, jer će mi odmah obrisati poruku)
U buduće ako je nekom potreban neki savet nek mi se obrati na mail.
Naravno, važi i adresa evlad@sezampro.yu
kritika.39evlad,
-> #26, cnenadY> Zato molimo dzakic-a da pogleda rutinu koja ovo reguliše i da nas
Y> obavesti šta nije u redu i kada će se srediti. SYSMSG ne daje ni info
Y> o pročitanoj ili odgovorenoj poruci a trebao bi, barem tako kaže ažurno
Y> uputstvo.
Molim g. Zak-a da implementira display header i display footer
komande koje su postojale na prethodnom sezam-u.
Kome nije jasno kako to radi neka skokne na pro i proba
komandu makemail.
primer:
=======
..echo move sys messages to mail
..echo Logging info: &
..ses li 10 &
..echo &
..echo System message: &
..sysm /C &
..echo &
..echo System Info: &
..info /n &
..echo &
..stat &
..makemail
..echo Files ...
..dir /olr /a /n /l &
..Echo Mail read ...
napravite ovo i kačite 'iljadu reklama ako 'oćete ...
kritika.40hercog,
-> #33, nenad»» Posebno se za stručne konferencije ne može reći da su pune
»» "šuma". Naravno, problematična je i ova konferencija, ali ako bi
»» moderator ovde bio ažurniji odmah dolazi u situaciju da bude
Moram da priznam da se stanje čak i u chatu popravilo :)
Mada povremeno neka količina šuma zaluta u muziku :)
Što se ove konferencije tiče, jes' da je po malo problema-
tična, al šta da se radi. Moderator mora da radi svoj posao...
Sale
kritika.41dzakic,
-> #10, hercog> A i ne znam kako to ptt može da utiče na ansi na sezamu...
Za 'pucanje ansija' definitivno nije kriv sezamnet, ako pod
'sezamnet' smatramo aplikaciju koja pogoni ovaj sistem. Čudi me
da nisi primetio da termin 'pucanje ansija' svi koriste pod
znacima navoda, jer se uopšte ne radi ni o kakvom pucanju a još
manje ansija. Ukoliko bismo uključili monitor u redakciji u tom
trenutku videli bismo da se ne dešava ništa neuobičajeno što bi
ukazivalo na problem. Problem nastaje na relaciji naš modem-tvoj
modem, što bi se teško moglo staviti sezamnetu na teret,
prizaćeš.
Zaista je interesantno da se ovo počelo dešavati sa pojavom (sve
češćom upotrebom) brzih modema. Interesantno je da mnogo zavisi
od centrale sa koje se zove - meni preko leta ni jedan jedini
put nije 'pukao ansi', dok kad zovem iz Beograda (450-) to se
povremeno dešavalo. Mislim da sam o ovome već pisao detaljnije,
ustanovljeno je da se radi o klasičnom gubitku sinhronizacije
među modemima.
kritika.42hercog,
-> #37, superhik»» Ne kapiram, da li je tebi zaista važno da li ću JA da potrošim
»» mojih 90 minuta ili moj drug !?
Problem je u tome što u tim slučajevima dolazi do
raznoraznih situacija tipa nesporazuma, pogrešnih
zaključaka isl...
Sale
kritika.43budim,
-> #33, nenad(:) "šuma". Naravno, problematična je i ova konferencija, ali ako bi
(:) moderator ovde bio ažurniji odmah dolazi u situaciju da bude
(:) proglašen za komunistu, tiranina, one gore kvalifikacije da i ne
(:) pominjem...
Imam jednu kritiku za tebe, kao administratora ovog sistema.
Zar jedan SYSADM ovog sistema može sebi da dopusti ovakve poruke:
===============================
4.662 SEZAMNET:predlozi
nenad, 10.09.96. 01:04, 83 chr
Odgovor na 4.659, cnenad, 09.09.96. 16:00
---------------------------------------------------------
> Da li se planiraju neka unapređenja rada sa datotekama uz konf. poruke ?
Ne.
----------------------------------------------- 4.662 ---
Zbog ovakvih da/ne poruka mene si kritikovao...
===============================
6.156 SEZAMNET:fajlovi
nenad, 10.09.96. 01:04, 168 chr
Odgovor na 6.149, cnenad, 09.09.96. 17:31
---------------------------------------------------------
> BTW, Bulaja nikad nije ni u snu nešto slično onome gore izjavio a kamoli
> doživeo.
Fakat nije.
On je neistomišljenike pozivao na tuču u klubu programera. ;)
----------------------------------------------- 6.156 ---
no comment (Sezamnet/Fajlovi)
poz,
budimir
kritika.44dr.grba,
-> #38, evlad>> pretplatu sam uplatio na osnovu starog ugovora. Ispade mačka u džaku :(
Ne, pretplatu si uplatio ne misleći ni na kakav ugovor. I ti i svi
ostali ovde koji toliko pametuju o Velikom Problemu Zvanom Ugovor.
kritika.45valex,
-> #18, hercog>> Mislio sam konkurentno na fajl moderatora :) Da je to
>> obaveštenje bilo ranije ljudi se ne bi bunili kako neki pišu
>> isuviše veliki broj poruka..
Pretpostavljam da misliš na slučaj kada su kritikovali Mikisa zbog
velikog broja poruka koje je poslao na sistem? Bio neko zamenik
moderatora ili ne bezrazložno ga je kritikovati ako pošalje gomilu
poruka, ali korisne sadržine (fajlovi, informacije...). Takve slučajeve
ćemo uvek stimulisati ukidanjem limita i besplatnim pretplatama.
kritika.46valex,
-> #15, mmisic>> Moderatori obavljaju svoj posao jedino bio imao zamerke za
>> conf. sezamnet Niko od moderatora nije spreman da sedi i
>> svakog casa proverava poruke .
Nije problem u spremnosti za sedenjem, već u tekućim obavezama lica
koja moderišu konferenciju - nenada, dzakica i mene. U tu svrhu ćemo u
budućem radu angažovati i sekretaricu sistema, tako da se nadam da se
pomenute gužve neće ponoviti.
kritika.47mmisic,
-> #38, evlad> Stari Ugovor ne važi, novog (za sada) nema, pa šta zaključiti :(
> pretplatu sam uplatio na osnovu starog ugovora. Ispade mačka u džaku :(
> limit ovde, limit onde, neke stvari se odrađuju tek kad se prikupi
> 200 i kusur poruka (što šumećih, što pravih).
Sta se svi vi kacite na ugovor ???
Kolko vidim nisi ni na jednoj top listi po broju poruka u
konferencijama tako da je ocigledno da ti nisi ugrozen uvodjenjem
limita :)
kritika.48mmisic,
-> #40, hercog> Mada povremeno neka količina šuma zaluta u muziku :)
U potpunosti se slazem :)
Posle nekoliko ukazanih primedbi moderatoru (na koje nikad nije odgovorio) cak
sam dobio i utisak da ne prati sve teme u conf-u ;)
kritika.49mdimitrijevic,
-> #39, evlad> Molim g. Zak-a da implementira display header i display
> footer
A da ipak napises sta rade te dve komande. Strasno me interesuje
jer ih na starom Sezamu nikad nisam probao.
kritika.50mdimitrijevic,
-> #41, dzakic> ustanovljeno je da se radi o klasicnom gubitku
> sinhronizacije medu modemima.
Ono sto mene interesuje je da li postoji jos neki nacin da se
modemi ponovo "dogovore"? Ne racunam BREAK taster koji je blokirao
komunikaciju, mada ne bi trebao. Ko zna sta se u modemu desi.
Meni je "pukao ANSI" samo 2 puta i to jedino na SezamNET-u, sto bi se
mozda moglo objasniti i nekim od novijih uredjaja koje koristite.
kritika.51valex,
-> #38, evlad>> na zz-ovom softveru. Nakon instalacije nove verzije software-a
>> //(c) Dragiša//, imao sam istu lozinku koju sam definisao
>> na prethodnom sistemu. Kako ?
Koliko je meni poznato, šifre su se čuvale u formatu iz koga je bilo
moguće dobiti informaciju.
kritika.52kostja,
-> #19, hercog=> Zavisi, ima slucajeva kad prompt dobijem odmah, a ima i onih
=> drugih...
Da nece biti da to zavisi i od PTT-a nam dragog?
Desavalo se meni da mi pola user-a ispise o`ma a da za drugu
polovinu cekam i tih 10 sekundi.
kritika.53supers,
-> #49, mdimitrijevic>> A da ipak napises sta rade te dve komande. Strasno me interesuje
>> jer ih na starom Sezamu nikad nisam probao.
Vidi, ti možeš da u PAD upišeš informacije kao što su nove datoteke
(dir /s /n &), izveštaj o vremenu, kursu (sh we &, sh ac &)
ali sve to neće biti vidljivo iz SORa i SDWa.
E sad, nekada su postojale naredbe display header & i display footer &.
Prva je upisivala zaglavlje fiktivne poruke u PAD, a druga kraj poruke.
Tako si mogao da praviš "lažnu" poruku u kojoj su se nalazile sve
korisne informacije koje se mogu preuzeti sa Sezama, a koje ne
predstavljaju poruku...
Dakle, pridružujem se predlogu da se sada napravi nešto slično.
Raniji sistem je imao jednu manu - sve fiktivne poruke su bile označene
sa ***BILTEN*** pa su imale isto zaglavlje, razlikovale su se samo u
vremenu. To znači da nikako nisi smeo da napraviš dve takve poruke u
jednom minutu.
Na SezamuPro je sada to rešeno još elegantnije. Moguća je redirekcija
bilo kojeg teksta u datoteku proizvoljnog naziva, i kreiranje mail poruke
od te datoteke. Takav mail ima svoj redni broj i predstavlja potpuno
regularnu mail poruku, tako da nema opasnosti da se pojave dve poruke
sa istim zaglavljem. To izgleda ovako:
..echo Statistika: > info
..stat > info
..echo > info
..ses li 5 > info
..echo > info
..sysm /c > info
..echo > info
..makemail info
Nešto slično i fleksibilno bi lepo bilo videti i ovde.
kritika.54maksa,
-> #41, dzakic>> povremeno dešavalo. Mislim da sam o ovome već pisao
>> detaljnije, ustanovljeno je da se radi o klasičnom gubitku
>> sinhronizacije među modemima.
Courier kod vas, Courier kod njih, a kod mene Intel. Tzv.
'pucanje ansija' odn. gubitak sinhronizacije mi se dešava samo
ovde (5-6 puta od prevrata na ovamo).
PS Break ne pomaže.
kritika.55cnenad,
-> #34, mdimitrijevic=> SYSMSG daje informaciju u slucaju da je neko odgovorio na vasu poruku,
=> potrebno je poslati poruku sa WRITE ??? /r.
=> Postavi u autoexec SYSM 2-3.
Ukoliko je BAG ispravljen bilo bi lepo da nas o tome uprava obavesti.
Živi svedok da ovo ne radi je korisnik vimm jer smo od njega pokušavali
preko njegovog i mog username-a jedan drugom da ostavljamo poruke, naravno
sa prekidačem /R a isto tako i da radimo reply sa prekidačem /R
SYSMSG 1-3 (ili bez ovoga opsega, svejedeno, što je ista stvar) nije
davao nikakve poruke.
kritika.56superhik,
-> #38, evlad=:> c) Inverzni inžinjering postojećeg software-a ?
=:> (da ne kažem hakeraj, jer će mi odmah obrisati poruku)
Kao mi ne znamo ko je hakerisao bazu podataka...
kritika.57superhik,
-> #42, hercog=:> Problem je u tome što u tim slučajevima dolazi do
=:> raznoraznih situacija tipa nesporazuma, pogrešnih
=:> zaključaka isl...
Da naravno, ali se po bontonu komuniciranja drugi korisnik uvek
predstavi.
Ili možda grešim?
kritika.58cnenad,
-> #44, dr.grba=> Ne, pretplatu si uplatio ne misleći ni na kakav ugovor. I ti i svi
=> ostali ovde koji toliko pametuju o Velikom Problemu Zvanom Ugovor.
Tačno, ali onda su uprave počele da sevaju sa izjavama u stilu 'kršite član
Ugovora' pa se tako korisnik i zainteresuje za Ugovor.
Zbog toga, još jednom, pre uplate ili pristupa (a bolje dok se šalje
uplatnica korisniku) na Uvid i potpis i Ugovor.
kritika.59cnenad,
-> #43, budim=>> Da li se planiraju neka unapređenja rada sa datotekama uz konf. poruke ?
=>
=> Ne.
Dragi naš kolega 'šumenko' O:) NHF, moram da se umešam i da ti odgovorim
na tvoj prvi citat, dok će imenjak već naći odgovor za drugi citat.
Lepo mi je odgovoreno na pitanje, i ne vidim mesta daljoj diskusiji. Možda
je neko primetio da sam kroz onu poruku pohvalio to što sada pored imena
i veličine datoteke piše da je prebačena u direktorijum, pa su me zato
interesovale dodatne informacije o eventualnim daljim unapređenjima (što bi
naravno bilo lepo). Jedan zaista kratak i korektan odgovor (jer se ne može
odjednom sve na ovom sistemu uraditi) je više nego dosta. Jedino mi je krivo
što se za sada 'dalja unapređenja rada sa datotekama' ne nalaze ni na dnu
TO DO liste. :(
kritika.60junior,
-> #55, cnenad> SYSMSG 1-3 (ili bez ovoga opsega, svejedeno, što je ista stvar)
> nije davao nikakve poruke.
SYSM (koliko sam ja upućen) obaveštava samo o porukama u konferencijama,
ne odnosi se na mail u group režime rada.
kritika.61spantic,
-> #56, superhik>= :> c) Inverzni inžinjering postojećeg software-a ?
>= :> (da ne kažem hakeraj, jer će mi odmah obrisati poruku)
>
> Kao mi ne znamo ko je hakerisao bazu podataka...
Mogu li da podsetim da je o svemu tome Uprava detaljno
izvestila korisnike i da se tom prilikom zahvalila g. Zoranu
Životiću koji je pružio pomoć prilikom konverzije?
kritika.62vlad,
-> #37, superhik> Ne kapiram, da li je tebi zaista važno da li ću JA da potrošim
> mojih 90 minuta ili moj drug !?
Malo si stariji korisnik da bi postavljao ovakva pitanja. Pretplatu placas
kao fizicko lice, za sebe kao jedinog korisnika. Time nisi kupio 90 minuta
vec samo mogucnost da ih iskoristis, dakle nisu tvoji da ih delis kome
hoces.
kritika.63vlad,
-> #39, evlad> Molim g. Zak-a da implementira display header i display footer
> komande koje su postojale na prethodnom sezam-u.
Pridruzujem se molbi. Te, istina nedokumentovane, komande su bile vrlo
korisne. Uspesmo cak i na PRO-u da ih "izboksujemo", ovog puta u vidu
dokumentovane komande 'makemail'.
kritika.64ljubisha,
-> #55, cnenad>Ukoliko je BAG ispravljen bilo bi lepo da nas o tome uprava obavesti.
>SYSMSG 1-3 (ili bez ovoga opsega, svejedeno, što je ista stvar) nije
>davao nikakve poruke.
Za sada radi odlično (čak šta više, dapače :)) i javlja se i na Mail,
Group i Conf odgovore. Čak mi se i par puta desilo da on-line dobijem
Sysmsg da je neko skinuo Šeron iz Civilizacije. :)
kritika.65hercog,
-> #57, superhik»» Ili možda grešim?
Većina se predstavi, mada ima i slučajeva kad na useru nije
onaj čiji je user, a ne predstavi se ko je...
Sale
kritika.66evlad,
-> #34, mdimitrijevicY> SYSMSG daje informaciju u slucaju da je neko odgovorio na vasu poruku,
Y> potrebno je poslati poruku sa WRITE ??? /r.
Y> Postavi u autoexec SYSM 2-3.
ko radi sa sor-om to se odrađuje u sor.str na sledeći način
(nadam se da ovo nije povreda autorskih prava, sor.str je
konfiguracioni fajl)
pronađite sledeće komande i na odgovarajuće mesto upišite /R
kao u primeru:
..MAIL SEND %s /R
..MAIL REPLY %s /R >%s
..GROUP SEND %s /R
..GROUP REPLY %s /R >%s/%s
..CONF JOIN %s<..CONF REPLY %s /R
..CONF JOIN %s<..CONF REPLY %s /R >%s/%s
kritika.67dzakic,
-> #22, crnjini> Cisto usput, sa punim pravom mi je obrisana poruka 9.9 :) ali
> zasto nisam dobio SysMsg :)
Ovo je ujedno odgovor na sva pitanja o sysmsg-u: Baza sa lancom
sysmesidža se nekako oštetila i problem je juče sređen tako da
bi se problem više neće javljati. Do oštećenja je najverovatnije
došlo u periodu kada je mreža u redakciji jedno vreme morala
ostati bez uzemljenja, kada su se javljali još neki problemi.
kritika.68dzakic,
-> #35, lexus> Posle break signala modem se obavezno zaglavi i moram da
> hang-upujem.
Izgleda da Break signal pomaže samo na Sportsteru kome se to
ionako jako retko dešava.
kritika.69dzakic,
-> #39, evlad> Molim g. Zak-a da implementira display header i display footer
To nije problem. Kako bi naredba trebalo da se ponaša u slučaju
da je textpad veći od 32k, koliko je ograničenje dužine poruke?
kritika.70dzakic,
-> #50, mdimitrijevic> Ono sto mene interesuje je da li postoji jos neki nacin da se
> modemi ponovo "dogovore"? Ne racunam BREAK taster koji je blokirao
> komunikaciju, mada ne bi trebao. Ko zna sta se u modemu desi.
> Meni je "pukao ANSI" samo 2 puta i to jedino na SezamNET-u, sto bi
> se mozda moglo objasniti i nekim od novijih uredjaja koje
> koristite.
Ne zameri malo teorije, da bih objasnio kako se to dešava.
Modem šalje preko tel. linije niz kratkih tonova različite
frekvencije koji predstavljaju vrednosi 0 i 1. Za prenos jednog
slova (bajta) treba poslati 8 takvih tonova. Kada bi preko veze
non-stop išli data bitovi, pre ili kasnije bi se izgubila
sinhronizacija jer je jako teško obezbediti potpuno identični
klok (brzinu očitavanja) na prijemnom modemu sa onim koji
podatke šalje. Zbog toga se pre 8 informacionih impulsa šalje
obavezno jedan tzv. start bit (vrednost 0), a nakon povorke od 8
inf. impulsa ¨jedan ipo¨ stop bit (vrednost 1). Kada nema
protoka podataka, na liniji je konstantni signal u vrednosit 1.
Tako start bit okida tajmer na prijemnoj strani i očitava se
narednih 8 vrednosti u pravilnim vremenskim intervalima, kao na
slici:
Data= 1 0 1 1 1 0 1 0 0
┐ ┌───┐ ┌───┬───┬───┐ ┌───┐ ┌─────┐
│ │ │ │ │ │ │ │ Start..
│ │ │ │ │ │ │ │
│ │ │ │ │ │ │ │
└───┘ └───┘ └───┘ └───┴───┘ -> t
Start 0 1 2 3 4 5 6 7 8 Stop bit
Tako su radili modemi na 1200 i 2400, bez korekcije greške. To
je provereno i to je ono što znam. Takođe je poznato, da modemi
sa korekcijom greške, kada uspostave ARQ vezu nešto štede na
start i stop bitovima što se može lako i empirijski proveriti.
Naime, brzina u bodima (14400) predstavlja broj ovih impulsa u
sekudni. Za jedan bajt je potrebno 8 informacionih, 1 start i
1 stop bit (8N1), što daje 10 impulsa po bajtu, dakle 1440 CPS.
Znamo da modemi izvlače više (kompresija zipovanih fajlova ne
pomaže) . U čemu se tačno 'štedi' nemam informaciju (ako neko
zna, neka napiše), ali je očigledno da je pouzdanost prenosa
nešto slabija verovatno oslanjajući se na hardverku korekciju
greške nakon celog paketa.
Proučavanjem karaktera koji stižu kada 'pukne ansi' (njihovim
predstavljanjem u binarnom obliku i poređenjem sa onim što je
trebalo da stigne) lepo se 'vidi' da modem tada pomeša
informacione signale sa kontrolnim. Naime, u početku se recimo
umesto svakog slova y dobije slovo b, i tako još nekoliko parova
koji se pomešaju. Onda se sinhronizacija poremeti još više pa se
poremete i drugi do trenutka kada postane nemoguće raditi. Kao
što rekoh, Sportsteru u takvoj situaciji pomaže 'Break Signal',
što kod drugih modema ne pali. Možda je moguće pronaći neki
magični niz znakova koje treba otkucati da se sve vrati na
normalu, ali mi se to nije odavno desilo da bih pokušao.
Izvinjavam se na dužini.
kritika.71dzakic,
-> #59, cnenad> odjednom sve na ovom sistemu uraditi) je više nego dosta. Jedino
> mi je krivo što se za sada 'dalja unapređenja rada sa datotekama'
> ne nalaze ni na dnu TO DO liste. :(
Unapređenje rada sa datotekama jesu u planu, ali se planovi više
tiču rada sa datotekama u direktorijumu. Poruke uz konferencije
imaju samo flegove (bitići :), koji mogu da jave obrisana
poruka, premeštena u dir. Odvajati još ceo string za ime
direktorijuma bilo bi nepotrebno trošenje prostora, jer se tek
neznatan deo poruka prebaci u dir. Mišljenja smo da je
informacija o premeštanju poruke u dir dovoljna da se po imenu
datoteke lako pronađe u kom je diru (dir ime*.* /s /n).
kritika.73the.edge,
-> #68, dzakic
T?>> Izgleda da Break signal pomaze samo na Sportsteru kome se to ionako
T?>> jako retko desava.
Moguce. Znam da meni break signal nikad nije radio, i da mi se isto kao
i lexusu zaglavi veza, tj. mogu da vidim da me neko pageuje, ali ne mogu
da reagujem - klinicki mrtav.
Imam UMC 1414PC modem.
AcCeSS DeNiED
kritika.74nenad,
-> #59, cnenad> Jedino mi je
> krivo što se za sada 'dalja unapređenja rada sa datotekama' ne nalaze ni
> na dnu TO DO liste. :(
U konkretnom problemu radi se o tome da informacija koja se sada
čuva (datoteka je u dir-u) zauzima jedan bit, a dodavanje onoga
što si ti želeo bi zahtevalo prilično više mesta, prepakovanje
cele baze konferencijskih poruka (zbog veličine sloga), i sl.
Naša procena je da korist od te informacije nije vredna uloženog
truda - 'dir ime.ext /s' traje manje od minuta. Jednog dana, ako
nekim važnijim povodom do pomenutog pakovanja i reorganizacije
dođe, može se desiti da "u paketu" ubacimo i prostor za
informaciju gde je otišla datotka, kada je otišla, koliko je
putovala... To nam za sada nije u planu, ali "dalja unapređenja
rada sa datotekama" se, ipak, nalaze na TO-DO listi.
kritika.75nenad,
-> #54, maksa> Courier kod vas, Courier kod njih, a kod mene Intel. Tzv.
Kod nas su u pitanju Sportster modemi, interni, 14.400, modeli iz
prošle godine sa kojima su neki korisnici već prijavljivali loša
iskustva.
Šta je tu je, radimo sa onim što imamo, biće bolje.
kritika.76banga,
-> #63, vlad>> Molim g. Zak-a da implementira display header i display footer
> Pridruzujem se molbi. Te, istina nedokumentovane, komande su
> bile vrlo
Takodje
kritika.77banga,
-> #69, dzakic> To nije problem. Kako bi naredba trebalo da se ponaša u slučaju
> da je textpad veći od 32k, koliko je ograničenje dužine poruke?
Ili da iseče ili da napravi n poruka od 32k + zadnju ostatak
Prihvatljivo je i prvo
kritika.78banga,
-> #54, maksa> Courier kod vas, Courier kod njih, a kod mene Intel. Tzv.
> 'pucanje ansija' odn. gubitak sinhronizacije mi se dešava samo
Šta je to "pucanje ansija"?
Sportster 28.8
kritika.79sqweaky,
-> #41, dzakic> ukazivalo na problem. Problem nastaje na relaciji nas modem-tvoj
> modem, sto bi se tesko moglo staviti sezamnetu na teret,
> ustanovljeno je da se radi o klasicnom gubitku sinhronizacije
> medu modemima.
Ansi mi je 'pukao' 3x. Dva puta pod telemate-om i oba puta sam morao
da prekinem vezu. Jednom je 'pukao' dok sam radio u minicom-u (com.
program za Linux). Tada sam sa alt-t (set term: ansi, vt100..)
podesio terminal ponovo na ansi i sve je bilo u redu. ??
Sta sada to treba da znaci? Da ako modem pogresi i telemate poludi?
milos
kritika.80johnnya,
-> #53, supers >> Nešto slično i fleksibilno bi lepo bilo videti i ovde.
Za one koji koriste SDW, ne treba ništa da se uvodi samo neka dodaju
sledeće redove u autoexec...
Ne znam da li će to zadovoljiti tvoje potrebe, ali kada se ovako
dobijen textpad raspakuje u SDW-u, on pravi fiktivnu konferenciju
NEWS gde smešta prosleđeni tekst kao običnu poruku (koji može da
sadrži i nešto drugo, osim ovoga iz primera)
--------------------------------------------------------
:NEWS
..echo ── Skupljam nove datoteke i nova glasanja: ───
..echo ***NEWS*** &
..echo ── NOVE DATOTEKE: ───────────── &
..cd\
..cd dos
..dir /s /n /l &
..cd\
..cd windows
..dir /s /n /l &
..cd\
..echo ── NOVA GLASANJA: ───────────── &
..vote /n &
..echo ── IGNORE LISTA : ───────────── &
..ignore &
..echo ── STATISTIKA: ──────────────── &
..stat &
..echo . &
..pad dir
..pad dow
kritika.81mdimitrijevic,
-> #53, supers> Dakle, pridruzujem se predlogu da se sada napravi nesto
> slicno.
> Nesto slicno i fleksibilno bi lepo bilo videti i ovde.
Sad kada sam cuo o cemu se radi, podrzavam predlog. Ovo moze biti
vrlo korisno. Do sada sam radio rucno snimanje u LOG fajl zeljenih informacija.
A vidim na PRO-u je to vrlo lepo reseno.
kritika.82mdimitrijevic,
-> #53, supers> Dakle, pridruzujem se predlogu da se sada napravi nesto
> slicno.
> Nesto slicno i fleksibilno bi lepo bilo videti i ovde.
Sad kada sam cuo o cemu se radi, podrzavam predlog. Ovo moze biti
vrlo korisno. Do sada sam radio rucno snimanje u LOG fajl zeljenih informacija.
A vidim na PRO-u je to vrlo lepo reseno.
kritika.83mdimitrijevic,
-> #70, dzakic> Izvinjavam se na duzini.
Nema problema. Hvala na ovako iscrpnom odgovoru. Lakse mi je kad
znam sta je u pitanju.
kritika.84mdimitrijevic,
-> #79, sqweaky> program za Linux). Tada sam sa alt-t (set term: ansi,
> vt100..) podesio terminal ponovo na ansi i sve je bilo u
> redu. ??
Mozda je ovo resenje. Moracu da probam cim mi 'pukne ansi'.
E nikad ne mozes da dobijes ono sto ti treba :) ovaj 'pucajuci ansi'
je bas pokvaren :) nece da 'pukne' kad treba :)
kritika.85marco,
-> #77, banga
>> Ili da isece ili da napravi n poruka od 32k + zadnju ostatak
>> Prihvatljivo je i prvo
Bolje ovo drugo.
kritika.86maksa,
-> #75, nenad>>> Courier kod vas, Courier kod njih, a kod mene Intel. Tzv.
>>
>> Kod nas su u pitanju Sportster modemi, interni, 14.400, modeli
Eh, lapsus. Mislio sam "Sportsteri kod vas, Sportsteri kod njih".
kritika.87stefan,
-> #65, hercog> Većina se predstavi, mada ima i slučajeva kad na useru nije
> onaj čiji je user, a ne predstavi se ko je...
...pa bi se mogao izvesti zaključak da je žensko ime koje se pojavljuje
na "resume show neki_user" samo potreban ali ne i dovoljan uslov za
saletanje? ;)
kritika.88kostja,
-> #63, vlad=> Pridruzujem se molbi. Te, istina nedokumentovane, komande su bile vrlo
=> korisne. Uspesmo cak i na PRO-u da ih "izboksujemo", ovog puta u vidu
=> dokumentovane komande 'makemail'.
Pridruzujem se inicijativi.
Sad kad SDW ne "cita" novi format dir-a strarno je potrebno,
a i kad stigne novi OLR nece biti "za baciti".
kritika.89budim,
-> #59, cnenad(:) Dragi naš kolega 'šumenko' O:) NHF, moram da se umešam i da ti
(:) odgovorim na tvoj prvi citat, dok će imenjak već naći odgovor za
(:) drugi citat.
Neće, jer nenad izbegava da odgovara na moja pitanja i kritike upućene njemu,
a zašto to radi voleo bih da mi saopšti u mail.
(:) naravno bilo lepo). Jedan zaista kratak i korektan odgovor (jer se
(:) ne može
Što se tiče prvog, mene je isti kritikovao zbog da /ne poruka a sam piše iste
takve poruke. Ne mali broj korisnika me je takođe kritikovao jer su moje poruke
bile kratke a sada sam i ja ukazao na takvu poruku od jednog SYSADM-a. Dakle,
to je bio prvi deo...
A što se tiče drugog, mislim da je ono što je Nenad napisao o Bulaji sramota,
tako da sam želeo javno da pokažem svima kako je ono što je on uradio jedna
jako ružna stvar koju nisam očekivao od lica zaduženog za red na sistemu.
Voleo bih kada bi nenad imao malo više sluha za moje poruke. Hvala.
poz,
budimir
kritika.90cnenad,
-> #60, junior=> SYSM (koliko sam ja upućen) obaveštava samo o porukama u konferencijama,
=> ne odnosi se na mail u group režime rada.
Pre upotrebe promućkati, tj. pogledati DOC ili HELP ;> (ne grize a vredi)
...
Sintaksa: SYSMSG [1] [2] [3] [/c]
...
primer 'sysmsg 1-2'. Ako se parametar ne navede prikazuju se se
sve sistemske poruke. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kritika.91cnenad,
-> #74, nenad=> što si ti želeo bi zahtevalo prilično više mesta, prepakovanje
=> cele baze konferencijskih poruka (zbog veličine sloga), i sl.
Za jedan komercijalni sistem ste previše štedljivi.
Taj flag od jednog bita (bit?!? da nije to greška možda, valjda bajt) bi se
mogao proširiti na 6 ili 7 bajtova. Šta je sa nekom vrstom relacione baze
gde bi flag 1 označavao da je datoteka u \DOS\ARCHIVER direktorijumu,
35 da je datoteka u WINDOWS\COM i slično...
kritika.92cnenad,
-> #89, budim=> na sistemu. Voleo bih kada bi nenad imao malo više sluha za moje poruke.
Pa imao je sluha, zar ne vidiš da je dopunio svoj kratki NE odgovor ?
kritika.93ilazarevic,
-> #44, dr.grba> Ne, pretplatu si uplatio ne misleći ni na kakav ugovor. I ti i svi
> ostali ovde koji toliko pametuju o Velikom Problemu Zvanom Ugovor.
Kada sam uplatio prvu pretplatu na Sezam, dobio sam Ugovor i uplatnicu u
pismu, lepo ga pročitao, i činom uplaćivanja se složio sa navedenim uslovima
korišćenja sistema. Da je u Ugovoru pisalo:
...
19. Korisnicima je dozvoljeno da psuju mater jedan drugome na svim svetskim
jezicima, uključujući i srpski/hrvatski.
...
ne bih nikada uplatio pretplatu. Razumeš? Svaku sledeću pretplatu sam uplatio
pod istim uslovima, jer je Ugovor u e-formi bio dostupan, a promena u njemu
nije bilo.
Ugovor uopšte ne mora da postoji, neka se to zove Pravilnik, Bonton,
whatever. Svakom novom korisniku se mora jasno staviti do znanja šta se ovde
sme, a šta ne sme.
kritika.94evlad,
-> #47, mmisicY> Sta se svi vi kacite na ugovor ???
Y> Kolko vidim nisi ni na jednoj top listi po broju poruka u
Y> konferencijama tako da je ocigledno da ti nisi ugrozen uvodjenjem
Y> limita :)
hm, radi se o principu:
ti si prodavac, ja sam kupac
pretplatio sam se kod tebe na 1 litru koka kole dnevno,
(naravno ja popijem jedan deci, ostalo zalivam cveće, moja tekućina,
moja stvar, moja je stvar da li ću piti svaki dan).
e tebi se učini da ja mnogo zalivam cveće te mi
o istom trošku počneš isporučivati 1/2 litru koka kole dnevno.
E brate, to nije to što sam ja platio !!!
Da li ti je sada jasno ili treba da crtam.
kritika.95evlad,
-> #61, spanticY> Mogu li da podsetim da je o svemu tome Uprava detaljno
Y> izvestila korisnike i da se tom prilikom zahvalila g. Zoranu
Y> Životiću koji je pružio pomoć prilikom konverzije?
Naravno, ali tek kad je ZAK-ov softver stavljen ;)
Molim vas budite ljubazni pa pratite diskusiju od početka :)
kritika.96evlad,
-> #51, valexY>>> na zz-ovom softveru. Nakon instalacije nove verzije software-a
Y>>> //(c) Dragiša//, imao sam istu lozinku koju sam definisao
Y>>> na prethodnom sistemu. Kako ?
Y>
Y> Koliko je meni poznato, šifre su se čuvale u formatu iz koga je bilo
Y> moguće dobiti informaciju.
eh, da je to tako, koliko puta bi sezam bio srušen, provaljen i ...
ko zna šta još ...
pošto nisi programer da ti nešto objasnim:
Ako je lozinka upisana u TEXT-ASCII formatu tada možeš da je čitaš
kao ovo sad: EVLAD
(Nešto baš ne verujem da je ZZ ovako držao lozinke na disku)
ako je pak napisana kao 98797897897968665675967 i da
od ovih brojeva dobiješ reč EVLAD potrebno je napraviti program
koji će to generisati.
A to se radi tako što se napravi Inverzna rutina, rutini sa kojom
je EVLAD transformisan u 98797897897968665675967.
Dakle bez inverznog inženjeringa ništa, ili da imaš source od
programa. Čisto sumnjam da vam je ZZ dao source, a algoritam
se jedino mogao naći u *.EXE fajlu.
Toliko o tome.
kritika.97evlad,
-> #44, dr.grbaY>>> pretplatu sam uplatio na osnovu starog ugovora. Ispade mačka u džaku
Y>>> :(
Y> Ne, pretplatu si uplatio ne misleći ni na kakav ugovor. I ti i svi
Y> ostali ovde koji toliko pametuju o Velikom Problemu Zvanom Ugovor.
eh, bez kućnog reda u zgradi, mož' da radi ko šta 'oće.
Problem je što su počele represivne mere pozivajući se na ugovor.
Očigledno je da su stariji korisnici (koji su ostali) dobili odgovarajuće
funkcije (i ovlašćenja), tako da kada sankcionišu to rade kao
_zvanično lice_, a suviše je malo starosedelaca koji uopšte
žele da kultivišu podmladak.
Prošlo je skoro godinu dana od big-bang-a, budi realan pa pogledaj
koje je stanje na sistemu. _Ansi puca_, (neko će reći krš modem, zašto
onda sa Nišom drži vezu po 45 minuta, bez puzanja, zašto ne _pukne
ansi_ na prou), resign na direktorijum još uvek nema,( RD MD )
obećan je transparentan prelazak, novi win olr, bitno je da ima
IGRU sub. Zaključak izvedi sam.
kritika.98evlad,
-> #41, dzakicY> ukazivalo na problem. Problem nastaje na relaciji naš modem-tvoj
Y> modem, što bi se teško moglo staviti sezamnetu na teret,
Y> prizaćeš.
hm, da ih nije slučajno Kordić prokleo ;)
// NHF, nisam mogao da se uzdržim.
kritika.99evlad,
-> #65, hercogY> Većina se predstavi, mada ima i slučajeva kad na useru nije
Y> onaj čiji je user, a ne predstavi se ko je...
axa, znam jedan takav: uprava ;)
dobiješ sysmsg: poruku obrisao moderator,
a na mail dobiješ _pozdrav_ od uprave ...
po toj logici izlazi da svi moderatori imaju 2 usera na sistemu, ili
je to pak rezervisano samo za .... (dopisati po želji)
kritika.100evlad,
-> #49, mdimitrijevicY> A da ipak napises sta rade te dve komande. Strasno me interesuje
Y> jer ih na starom Sezamu nikad nisam probao.
supers ti je tako lepo objasnio :)
samo da ga dopunim, dispaly header je stavljao dužinu poruke 32k
tako da je sor prijavio razliku u dužini poruke, ali je korektno
unosio tu poruku kao bilten. komandom makemail, je otklonjen taj
nedostatak, a poruku dobiješ od usera _makemail
kritika.101guta,
-> #96, evlad
#> eh, da je to tako, koliko puta bi sezam bio srušen, provaljen
#> i ... ko zna šta još ...
Naravno da ne bi. Korisnici nemaju pristup fajlu sa lozinkama, pa
bile one šifrovane ili ne. Samo oni koji pristupaju serveru mogu
da dođu do tog fajla, a takvih je vrlo malo, i tačno se zna koji su.
kritika.102calex,
-> #66, evlad<!> ko radi sa sor-om to se odrađuje u sor.str na sledeći način
<!> (nadam se da ovo nije povreda autorskih prava, sor.str je
Ovo je lakše izvesti sa dva makroa. Pored toga, na taj način
dobiješ i ispravnu varijantu, ovo tvoje ne pravi sysm na poruke koje
nisu reply na konferencijske poruke. ;))
kritika.103calex,
-> #95, evlad<!> Y> Životiću koji je pružio pomoć prilikom konverzije?
<!> Naravno, ali tek kad je ZAK-ov softver stavljen ;)
<!> Molim vas budite ljubazni pa pratite diskusiju od početka :)
Jesi li siguran da pratiš diskusiju? Ako se sećaš, ovaj softver
_nije_ nasledio nikakvu bazu lozinki jer je dragisha to ostavio u
obliku koji nije bilo moguće pročitati (a takav je i sada) pa je na
početku bilo potrebno telefonom javiti novu. Prethodna promena je
radila konverziju uz ZZ-ovu pomoć (i još po nečiju). ;)