razno.861guta,
-> #858, maksa
#> Ej ... digitrone. ;)
Fenomenalno :) Posipam se pepelom što sam dao resign na razno u MO.
razno.862ta.hox,
Posto nisam pretplacen kod nekog od Internet provajdera, a hitno
(za danas) mi treba informacija iz jedne WWW-a, molio bih nekog
od sezamovaca da mi ucini uslugu:
Iz Home Page WWW.METU.EDU.TR treba da DL-uje spisak studenata
koji su polozili ispite, pa da mi posalje na mail. Konkretno me
zanima student Pranvera, pod sifrom 640 142.
Unapred VELIKO HVALA!!!
razno.863kum.djole,
Odo' ja.. Via Sombor.
:)
razno.864ntadic,
U kojoj konferenciji da postavim pitanje u vezi CD-roma ? Problem je,
mislim, softverske prirode.
razno.865peri,
Subject: "hakeri"
Docekale su me poruke da je neko pokusavao 17.09.96 u 14:29 min. da se
uloguje uz lozinke za koje ne znam da li sam ikada koristio. U svakom
slucaju pokusaji nisu bili bez veze ali ipak ni blizu... ;)
Postoji mogucnosti da sam neku nekad i koristio na ovom ili nekom drugom
BBS-u, pa nije naodmet podsetiti se da:
1. ne treba koristiti istu lozinku na dva BBS-a
2. preventivno promeniti lozinku pogotovo ako je koriscena za vreme
jedne, druge ili ne znam koje verzije Sezam NET-a
3. povremeno menjati lozinku
P.S.
Pokusaji su bili samo na NET-u iako imam isti user na PRO-u.
razno.866supers,
-> #864, ntadic>> U kojoj konferenciji da postavim pitanje u vezi CD-roma ? Problem
>> je, mislim, softverske prirode.
Dobro pitanje. Predlažem PCUTIL, tema disk.soft, pošto zvrji prazna
a CD-ROMovi i nisu daleko od diskova. Eventualno i PCHARD, tema dodaci
pošto je uobičajeno da se u hardverskoj konferenciji o istom trošku
diskutuje i o drajverima...
A sad moj predlog. Na Prou postoji tema Hardver:CDRom.
Downloadovao sam tu temu i u njoj našao sve što mi je trebalo.
Od izbora uređaja po mom ukusu, preko instalacije, do uputstva
kako ga kablovima spojiti na SB ili stub...
Šteta što na NETu nema više specijalizovanih tema. Ispada da ona priča
o profesionalnom Prou i nije prazna priča, nego da tamo stvarno ima više
korisnog...
razno.867ivmom,
Ko ima kucnog ljubimca i zeli da pita nesto, ili da caska o njima
postoji grupa PETSHOW.
Ostavi Mail za uclanjenje.
razno.869ljubisha,
Elem, javljam se da se izvinim Zaku (i ostalima odgovornima) što sam
ih napao za svič /d. On radi ali sam ja uporno zaobilazio pravu sintaksu.
Pošto sam primetio da je bilo i drugih koji su se žalili na istu stvar evo
im sama sintaksa pa možda i oni provale da se grešili...
> PAD DOWN bez parametara obavezno arhivira kompletan sadržaj pada
> i prenosi ga tako arhiviranog. U ovom slučaju ne
> radi svič /d jer se prenosi datoteka iz
> privremenog direktorijuma, a ne direktno iz pad-a.
> Radi svič /y (yes).
>
> PAD DOWN *.* prenosi jednu po jednu datoteku iz pada, bez
> arhiviranja i uz ovakvu komandu važi svič /d
> (briše samo uspešno prenete), kao i /y.
>
> PAD DOWN /b Svič /b znači batch prenos, ne vrši se nikakvo
> arhiviranje, prenos se vrši jednim pozivom zmodem
> protokola, i ako je prenos uspešan, uz svič /d
> briše se kompletan sadržaj pada. Takođe radi /y.
razno.870chip,
kako da wrati mail ako sam ga izbrisao a neznam broj poruke
kako da saljem email na internet
razno.871hercog,
-> #870, chip** kako da wrati mail ako sam ga izbrisao a neznam broj poruke
Izbrisan mail ne možeš da vratiš...
** kako da saljem email na internet
Kao i svaki drugi, otkucaš npr mail send LoveDoctor@awol.com
i pišeš mail...
Sale
razno.872epson,
Ko ide u XIII Bg. Gim. ili ko ju je zavrsio nek se javi na mail !
razno.873vlad,
Poziv na humanu pomoc:
Dragi prijatelji,
Mnogi od vas se secaju akcije prikupljanja finansijske pomoci za nasu
drugaricu Slavicu Cvijan. I pored odredjenih rezultata to nije bilo
dovoljno da se prikupi suma koja ce Caci omoguciti da konacno ode na
operaciju u Svedsku. U medjuvremenu je pokrenuto jos nekoliko slicnih
akcija sa, na zalost, simbolicnim rezultatima.
Ovog puta pomoc mozete pruziti na najjednostavniji moguci nacin, pozivom na
broj 011/9862 (humanitarni telefon PTT Beograda). Svaki poziv tokom Oktobra
se tarifira 10 impulsa (manje od jedan dinar), a tako stecen prihod
preusmerava se na cacin ziro racun za pomoc. Dovoljno je da dobijete vezu i
odmah zatim spustite slusalicu, ali mozete saslusati i govorni automat sa
porukom koja objasnjava svrhu ovog telefonskog broja.
Molim vas da ovu poruku prenesete svim ljudima dobre volje. Nadam se da
nije potrebno da objasnjavam koliko je vazno da se akcija sto dalje cuje.
Pozovite 9862 odmah, i zovite ponovo kad god i odakle god vam je zgodno.
Nije ni tesko ni skupo, a moze mnogo da pomogne.
S postovanjem i zahvalnoscu,
vas Vladan Marinkovic
razno.875nesh,
Pon 30.09.96 19:03 Neuspela prijava sa: icce, poke, .
Pon 30.09.96 19:11 Neuspela prijava sa: icce, icce, kosnne.
Uto 01.10.96 21:44 Neuspela prijava sa: icce, icew, iccew.
Xe, baš je neko "genijalan" zapeo da uđe na moj nalog :D)))))))
Btw, pade mi na pamet da predložim da se kod unosa uname-a i
passworda koristi sistem kao na UNIX-u tj. da se ne kaže koji je deo
pogrešan (ni uname ni pwd) tako da nikada ovakvi odozgo neće biti sigurni
da li su promašili uname ili pwd.
razno.876apostol,
Obaveštenje za sve:
Naš dragi ser.mika je u Engleskoj i hoće da mu pišete na:
mpavicevŽcoventry.ac.uk
Ono "Ž" je naravno majmun! (YUSCII...)
A II O C T O JI
razno.877supers,
-> #875, nesh>> passworda koristi sistem kao na UNIX-u tj. da se ne kaže koji je
>> deo pogrešan (ni uname ni pwd) tako da nikada ovakvi odozgo neće
>> biti sigurni da li su promašili uname ili pwd.
Ovo je potpuno nepotrebno. Kada se provaljuje nalog na Sezamu,
uvek se polazi od poznatog usernamea, pa se pogađa šifra.
Ako bi se provera radila za username i password zajedno, to ništa ne bi
otežalo posao onima koji pogađaju lozinku a bila bi dodatna neprijatnost
za nekoga ko pogreši u kucanju svog usernamea.
razno.878guta,
-> #875, nesh
#> Btw, pade mi na pamet da predložim da se kod unosa uname-a i
#> passworda koristi sistem kao na UNIX-u tj. da se ne kaže koji
#> je deo pogrešan (ni uname ni pwd) tako da nikada ovakvi odozgo
#> neće biti sigurni da li su promašili uname ili pwd.
To baš i nema mnogo smisla, zar ne? Username je javan, može se videti
u who listi, da ne pričamo o user komandi...
razno.879olix,
-> #875, nesh> Btw, pade mi na pamet da predložim da se kod unosa uname-a i
> passworda koristi sistem kao na UNIX-u tj. da se ne kaže koji je deo
> pogrešan (ni uname ni pwd) tako da nikada ovakvi odozgo neće biti sigurni
> da li su promašili uname ili pwd.
Šta li si hteo da kažeš?
razno.880shimano,
KLUB ZA PLANINSKI BICIKLIZAM "FANATIC" ORGANIZUJE
TRKU ZA KUP JUGOSLAVIJE U PLANINSKOM BICIKLIZMU
- DANA 12.10.1996. ODRŽAĆE SE TRKA ZA KUP JUGOSLAVIJE U PLANINSKOM
BICIKLIZMU, NA STAZI DUŽINE 40,5 KM (VOZI SE DEVET KRUGOVA, KRUG
DUŽINE 4,5 KM) ZA AKTIVNE TAKMIČARE I 9 KM ZA REKREATIVCE (VOZI SE
DVA KRUGA).
- TRKA SE VOZI NA KRUŽNOJ STAZI, NA POPOVICI I PO SVAKOM VREMENU.
- START TRKE JE U 12:00 ČASOVA, ISPRED PLANINARSKOG DOMA NA POPOVICI.
- NA TRCI MOŽE UČESTVOVATI SVAKO KO POSEDUJE PLANINSKI BICIKL, KACIGU,
I DOVOLJNO AVANTURISTIČKOG DUHA.
- ZA SVE UČESNIKE OBEZBEĐENO OKREPLJENJE U TOKU I POSLE TRKE, A ZA
NAJBOLJE VREDNE NAGRADE.
* SVE INFORMACIJE MOGU SE DOBITI U:
MTB KLUB "FANATIC"
DUNAVSKA 23, NOVI SAD
TEL. 36 07 62, 58 427, 61 58 48
razno.882nesh,
-> #878, guta... To baš i nema mnogo smisla, zar ne? Username je javan, može se videti
... u who listi, da ne pričamo o user komandi...
Tačno, za one koji su na sistemu. Ali za "padobrance" sa
strane ovo bi bio malo veći problem.
razno.883vlad,
-> #873, vlad
> Poziv na humanu pomoc:
Jos jednom podsecam, a unapred se izvinjavam sto cu ponavljati jos nekoliko
puta:
Pozovite 9862, kazite svima koje poznajete da zovu, iskoristite radna
mesta, modeme, veze i poznanstva...
Saznao sam da humanitarni telefon ima jednu nepravilnost u tarifiranju.
Deset impulsa se ne odbija odmah po dobijanju veze, vec u prvih desetak
sekundi (dalje se impulsi ne broje - ne ide preko 10). Zato molim sve dobre
ljude koji zovu ovaj broj da ostanu na vezi tih desetak sekundi, da bi
centrala stigla da odbroji impulse.
razno.885ljubisha,
-> #3091, superhik> Pa ako Novi Beograd ima više stanovnika nego Novi Sad + Niš
> zašto onda da ga ne bude gradom !?
Beograd ima više stanovnika nego Slovenija. New York ima par puta
više stanovnika nego Jugoslavija (svejedno koja, i stara je bila mala
za njega) i šta onda? U ličnoj karti im piše Beograd i jedino je taj
podatak relevantan. Za sve ostalo postoji Rezime koji ionako većini ovde
zvrji prazan.
P.S. Ljudi, nemojte da se ložite na geografska pitanja. Pitanje je bilo
zašto sekretarica ne ažurira spisak.
razno.886ljubisha,
-> #803, djcorto> Za koju ono Novu godinu, bese '93. je cdr bio 12 ili 14 sati na
> vezi ? :)))) Sampion :)
Beše 94-ta? Inače, čovek je po meni šampion u lupanju po tastarturi
a i pevanju preko iste. :)
razno.887buva,
Connected to SezamNet at 2400/ARQ/LAPM
Casopis "Racunari" - Beograd
Sre 30.10.96 15:02 - Node 2
Username: buva
Password:
Sadrzaj pad-a iz prethodne seanse je sacuvan...
buva, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Sre 30.10.96 15:00
Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
──────────────────────────────────────────── info ──
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
────────────────────────────────────────────────────
kewl ;)
Predlazhem da se otvori tema SezamNET/Fenomeni
C ya,
No CaRRieR
razno.888buva,
-> #887, buva
5 minuta kasnije...
Connected to SezamNet at 2400/ARQ/LAPM
Casopis "Racunari" - Beograd
Sre 30.10.96 15:09 - Node 2
Username: buva
Password:
Sadrzaj pad-a iz prethodne seanse je sacuvan...
buva, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Sre 30.10.96 15:06
Imate 29 min 54 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
──────────────────────────────────────────── info ──
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
- * -
────────────────────────────────────────────────────
Bogami ovo chudo poraslo ;)
Shta li ce da bude kad sledeci put nazovem...
razno.893cnenad,
-> #886, ljubisha=> Beše 94-ta? Inače, čovek je po meni šampion u lupanju po tastarturi
=> a i pevanju preko iste. :)
Nemoj zaboraviti i dzakica i on je bio uspešan na estradi te noći :)))
razno.894dragosh,
-> #888, buva- apsurd- Shta li ce da bude kad sledeci put nazovem...
E, baš da vidim da li ću biti i ja obrisan...
razno.895space.ace,
-> #893, cnenad>> Nemoj zaboraviti i dzakica i on je bio uspešan na estradi te noći :)))
A kao nagradu, pretpostavljam, dobio je zadatak da piše softver za
SezamNjet. NHF...
razno.896ljubisha,
-> #752, mileusna> Od kad ti je ovaj spisak? Ranije je poslat sasvim drugi
> raspored za koji je rečeno da nije tačan, a prema mojim nekim
> 'istraživanjima'(pre dva-tri meseca) raspored nodova se razlikuje
> i od ovog tvog.
Do konačnog spiska sam došao sistemom uzaludnih pokušaja i to baš pre
jedno mesec ipo dana. Zadnji mesec me je služila veza pa nisam proveravao
razno.898vlad,
Dragi prijatelji,
Zahvaljujuci vasim pozivima humanitarnog telefona 9862, tokom proteklog
meseca je za cacinu operaciju skupljeno oko 15000 dinara. U njeno ime
se zahvaljujem svima koji su svojim angazovanjem doprineli da se za jos
jedan korak priblizi odlasku u Svedsku.
razno.899dr.grba,
-> #898, vlad>> Zahvaljujuci vasim pozivima humanitarnog telefona 9862, tokom proteklog
>> meseca je za cacinu operaciju skupljeno oko 15000 dinara. U njeno ime
Koliko je još novca potrebno? Svejedno, zovem i dalje.
razno.901vlad,
-> #899, dr.grba> Koliko je još novca potrebno? Svejedno, zovem i dalje.
Ne znam tacnu sumu, ali mislim da je skupljeno oko dve trecine. Problem je
sto je i za puko odrzavanje "status quo-a" potrebna velika lova svakog
meseca (dijaliza, lekovi...).
Sto se humanitarnog telefona tice, akcija za Cacu je zavrsena. Svakog
meseca prihodi od poziva idu u druge svrhe. To, naravno, ne znaci da sada
vise ne treba zvati 9862. Ima jos mnogo onih kojima je potrebna pomoc.
razno.902calex,
-> #901, vlad║ vise ne treba zvati 9862. Ima jos mnogo onih kojima je potrebna pomoc.
Ë──────────────
Od kada si ostavio poruku o broju na koji ide ova pomoć, svaki put
kad prolazim kroz poruke okrenem isti, sačekam malo više od 10 sec pa
tek onda idem dalje. Poruka će ostati nepročitana još dugo a nebitno mi
je kome će da odu novci. :))
razno.903river,
WOW WOOOOOW WOOOOOOOOOOOWWWWWWWWWWWW!!!!!!!
Malo čas mi je CPS bio 3056. Nisam znao da može ovako brzo sa
modemom 14400! :) (: :) (:
razno.904sobrenovic,
-> #903, river
>> Malo cas mi je CPS bio 3056. Nisam znao da moze ovako brzo sa
>> modemom 14400! :) (: :) (:
Znas, podizanje slusalice na telefonu koji je vezan paralelno
modemu i (eventualno) okretanje par brojeva moze lepo da procisti
liniju i drasticno poboljsa kvalitet veze... Ovo se, inace, strucno
naziva 'textfajlov' efekat :))
Salu na stranu. Verovatno je bio u pitanju prenos nekog text ili
slicnog nekompresovanog fajla tako da je modem ucinio upravo to -
kompresiju fajla. Zato je protok podataka uvecan upravo za stepen
kompresije. ok?
razno.905nenad,
Pre neki dan u redakciju je uz jednu uplatu stiglo veoma interesantno
propratno pismo. Pošto mislim da bi njegov sadržaj bio zanimljiv
i drugima, prenosim ga ovde u celini. :)
------
Molim vas da g. Obilića Pavlovića (user: obelix), koliko danas
popodne priključite na Sezam. Prijavljen je danas pre podne.
Obelix je moj otac, tako da će od danas tri generacije Pavlovića
biti na Sez-u:
1. obelix (76 godina!)
2. tatavlada (to sam ja: 46 god.)
3. nukite (moj sin: 11 god.)
Otprilike nešto kao Topalovići iz "Maratonci trče počasni krug",
ali ne brinite: mi nećemo "spaliti Đenku", a nemamo ni dedu u
kolicima (naprotiv, obelix je vrlo držeći čovek, čak programira
igrica za nukite-a, pa čak i neke jednostavnije korisničke
programe). Pošto sva trojica stanujemo u istom soliteru, možda
ćemo osnovati konferenciju "Maratonci".
Hvala. Pozdrav
od "Maratonaca"
------
Ne znam da li je obelix najstariji Sezamovac, ali sam prilično
siguran u to da je ovo jednistven slučaj da čak tri generacije
jedne porodice imaju naloge na Sezamu i aktivno koriste sistem. :)
razno.906ratman,
Zamolio bih sve koji imaju pristup raznim servisima Interneta
da, ako budu u prilici i sete se ove poruke malo searchuju i pogledaju
u raznim klasifikacijama naucnih disciplina, oblasti, tezaurusima,
katalozima, nastavnim programima univerziteta, itd, kako su definisane
i klasifikovane i uopste na koji nacin zastupljene oblasti pod
nazivom:
MOLECULAR MEDICINE
ili:
MOLECULAR BIOMEDICINE
Ako neko uspe da downloaduje takve clanke i/ili isecke iz
klasifikacija,
opisa, sadrzaja, curriculum-a, itd., bio bih jako zahvalan da mi
posalje
na mail. Pristup Internetu, na zalost, za sada nemam, ali
pretpostavljam
da ima servisa na kojima se ovo moze naci.
Pozdrav,
Dejan.
razno.907banga,
-> #905, nenad> Ne znam da li je obelix najstariji Sezamovac, ali sam prilično
Ne znam ni ja. Svejedno pozdrav obelix-u
banga 56
razno.908vlad,
-> #905, nenad> Ne znam da li je obelix najstariji Sezamovac, ali sam prilično
> siguran u to da je ovo jednistven slučaj da čak tri generacije
> jedne porodice imaju naloge na Sezamu i aktivno koriste sistem. :)
Ave Obelix-e, morituri te salutant! B)
razno.909nukite,
-> #905, nenad
> Ne znam da li je obelix najstariji Sezamovac, ali sam prilicno
> siguran u to da je ovo jednistven slucaj da cak tri generacije
> jedne porodice imaju naloge na Sezamu i aktivno koriste sistem. :)
Konacno i ti da se istaknes malo! ;) Naime, Obelix JESTE najstariji
sezamovac (76 godina, ehehe!;)! Do sada je (bar mi se tako cini)
najstariji bio tatavlada (46), a ja najmladji (10) ;) Dakle ovo je
rekord!!! ;))) Tri (3) generacije na Systemu svih Systema ;))))))
razno.910acrnjin,
-> #909, nukite>> Do sada je (bar mi se tako cini) najstariji bio tatavlada (46)
Vrrrrrlo diskutabilno.
>> a ja najmladji (10) ;)
Nisi najmladji, BoDu je jos mladji :) Usput, zar nisi ti ono u chatu
pricao da si upravo upisao srednju? ;)
>> Tri (3) generacije na Systemu svih Systema ;))))))
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
E ti si stvrano lud ;) Usput, do sada je postajao primer 4 clana porodice
na Sezamu (schef) sto je sada izgleda, posto se Srle izborio za svoja prava ;)
down to 1...
ACR
razno.911nukite,
-> #910, acrnjin> pricao da si upravo upisao srednju? ;)
Cuti bre! To je bilo za nekog novog, da prica sestri da sam
zainteresovan za nju, pa da posle bude razocarenje! Medjutim ene
vredi...;(
razno.912dr.grba,
-> #909, nukite>> sezamovac (76 godina, ehehe!;)! Do sada je (bar mi se tako cini)
>> najstariji bio tatavlada (46), a ja najmladji (10) ;) Dakle ovo je
>> rekord!!! ;))) Tri (3) generacije na Systemu svih Systema ;))))))
Svaka čast, majstori! (((:
razno.913schef,
-> #910, acrnjin=- na Sezamu (schef) sto je sada izgleda, posto se Srle izborio
=- za svoja prava ;) down to 1...
Jes' vala, posle uspešno izvedenog puča (t.j. na demokratskim izborima gde
sam dobio 100% glasova jer sam samo ja glasao ;), user schef je preveden na
mene. :) I, sada je sve po zakonu ;) jer ga samo ja koristim. :)
Živela sloboda! ;)
razno.914calex,
-> #911, nukite> Cuti bre! To je bilo za nekog novog, da prica sestri da sam
> zainteresovan za nju, pa da posle bude razocarenje! Medjutim ene
Stani malo, pa zar u tim godinama ne bi trebalo da te interesuju
klikeri i lopta?? I pomalo kompjuteri. ;))
razno.915veca,
-> #905, nenad>> Ne znam da li je obelix najstariji Sezamovac, ali sam prilično
>> siguran u to da je ovo jednistven slučaj da čak tri generacije
>> jedne porodice imaju naloge na Sezamu i aktivno koriste sistem. :)
Svaka čast! :) I dobro nam došli :)
razno.916dr.grba,
-> #914, calex>> Stani malo, pa zar u tim godinama ne bi trebalo da te interesuju
>> klikeri i lopta?? I pomalo kompjuteri. ;))
Eh, igraju se deda i unuk, dva stara drugara... (:
razno.917ppecanac,
-> #914, calex (R) Stani malo, pa zar u tim godinama ne bi trebalo da te
(R) interesuju klikeri i lopta?? I pomalo kompjuteri. ;))
Kompjuteri u tim godinama ?!?...
...rodio se novi Billy :)
razno.918baker,
-> #905, nenadSvaka cast !!
> 1. obelix (76 godina!)
> 2. tatavlada (to sam ja: 46 god.)
> 3. nukite (moj sin: 11 god.)
Alal vera!!
Pozdrav svoj trojci.
razno.919baker,
-> #914, calex> Stani malo, pa zar u tim godinama ne bi trebalo da te
> interesuju klikeri i lopta?? I pomalo kompjuteri. ;))
Eh, ta danasnja omladina ;)
..
razno.920nukite,
ETO! Pricamo ove gluposti u ozbiljnoj konferenciji, a konf "chat"
stoji prazna! Da predjemo u chat ? ;)
razno.921zeljkoj,
-> #917, ppecanac> Kompjuteri u tim godinama ?!?...
Eeeeee, svašta je Marko znao dok još nije bio ni u školu pošao. :)
Njegova mama mi je bila razredna u OŠ... sećam se da ga je jednom dovela
kod nas na čas informatike (bio sam 7. ili 8. razred, a sada sam 4. gimnazije),
gde je zapanjenoj informatičarki demonstrirao svoje programerske sposobnosti:)
Genije. :)
razno.922mileusna,
-> #916, dr.grba>> Eh, igraju se deda i unuk, dva stara drugara... (:
Ja vragolan i moj deda,
Kud krenemo svet nas gleda
...
Ima i dalje, ali možda u conf. MUZIKA. ;)
razno.923l.tanja,
-> #922, mileusna.> Ima i dalje, ali mozda u conf. MUZIKA. ;)
I heard that! ;)
Moze .. biraj yu.folk ili yu.folk
razno.924nukite,
-> #923, l.tanja
> Moze .. biraj yu.folk ili yu.folk
E, stvarno, zar ne mislis da bi muzika trebala da dobije temu
turbo-folk? Zar ne? ;)
btw, nisam ljubitelj doticnog, ali sve vise ljudi jesu ;)
razno.925dr.grba,
-> #922, mileusna>> Ja vragolan i moj deda,
>> ...
>> Ima i dalje, ali možda u conf. MUZIKA. ;)
TO muzika??? (:
razno.928olio,
-> #916, dr.grba> Eh, igraju se deda i unuk, dva stara drugara... (:
Stavio deda unuka na krilo pa ga pitao sta je na SEZAMU bilo!!
Nesto nema OBELIX-a u temi devojke. Da vidimo kako je to
nekada bilo.
Pozdrav Oliver.
razno.930nenad,
Prosečna dnevna opterećenost sistema
za period 1.11.1996 - 20.11.1996
1 59
0: ████████████████████████████████████████████████████████████
1: ████████████████████████████████████████████████████████████
2: ████████████████████████████████████████████▓████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
3: ▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░░░
4: ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
5: ░░■■■■■■■░░░░░░░░■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
6: ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
7: ░░░░░░░░░░░░░░░░░▒░▒░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▒▒░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
8: ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
9: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
10: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
11: ▓▓▓▓▓▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
12: ▓▓▓▓▓▓▓▓██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
13: ███████▓▓▓▓▓▓▓▓█████████████████████████████████████████████
14: ████████████████████████████████████████████████████████████
15: ████████████████████████████████████████████████████████████
16: ████████████████████████████████████████████████████████████
17: ██████████████████████████████▓▓█████████▓▓▓▓█▓███████▓▓▓▓▓▓
18: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▓█▓████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓▓▓▓▓▓▓▓▓
19: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▓▓▓▓▓
20: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▓▓██████▓██▓██████▓▓███████▓▓▓█████████████
21: ████████████████████████████████████████████████████████████
22: ████████████████████████████████████████████████████████████
23: ████████████████████████████████████████████████████████████
Zauzeto nodova:
_ 0-2 ■ 3-5 ░ 6-8 ▒ 9-11 ▓ 12-14 █ 15
razno.932dragosh,
-> #930, nenadcit>> Prosečna dnevna opterećenost sistema
cit>> 0: ████████████████████████████████████████████████████████████
cit>> 4: ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
cit>> 10: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
cit>> 18: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▓█▓████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓▓▓▓▓▓▓▓▓
cit>> 23: ████████████████████████████████████████████████████████████
cit>> Zauzeto nodova:
cit>> _ 0-2 ■ 3-5 ░ 6-8 ▒ 9-11 ▓ 12-14 █ 15
Kako se ovo dešifruje ???
razno.934ognjen,
-> #932, dragosh)-> Kako se ovo dešifruje ???
X osa su sati, Y - minuti, na tabeli je data aritmetička
sredina zauzitosti u navedenom periodu za svaki minut.
razno.935mpavlo,
Možda nije najbolje izabrana konferencija, ali nek moderator prebaci na pravo
mesto.
Ako pošaljete svoju adresu na
vesti@opennet.org
dobijaćete svakodnevno vesti radija B92 na mail.
razno.936nenad,
-> #935, mpavlo> Ako pošaljete svoju adresu na
>
> vesti@opennet.org
>
> dobijaćete svakodnevno vesti radija B92 na mail.
To stoji, ali nema neke posebne potrebe za tim pošto Guta vesti
Odraz92 redovno prenosi u FORUM, zajedno sa vestima nekih drugih
servisa i agencija, a u vezi protesta i demonstracija po Srbiji.
razno.937livan,
-> #935, mpavlo-> Ako posaljete svoju adresu na
->
-> vesti@opennet.org
->
-> dobijacete svakodnevno vesti radija B92 na mail.
Koliko toga ima u Kb dnevno i kako da odustanem od toga kad se priblizim
limitu od 1Mb ?
razno.938velicko,
-> #937, livan│ Koliko toga ima u Kb dnevno i kako da odustanem od toga kad se priblizim
│ limitu od 1Mb ?
└───────────────────────────────────────
Mislim da je oko 50K dnevno.
Zanimljivo pitanje je kako posle odustati.. ;> ;)
razno.940mpavlo,
-> #937, livan> -> Ako posaljete svoju adresu na
> ->
> -> vesti@opennet.org
> ->
> -> dobijacete svakodnevno vesti radija B92 na mail.
>
> Koliko toga ima u Kb dnevno i kako da odustanem od toga kad se priblizim
> limitu od 1Mb ?
Malo sam, ustvari, pogrešio - ustvari informacija koju sam dobio nije
kompletna (usled nekompetentnosti izvora). Pravi način je da se pošalje mail
na adresu:
beograd@siicom.com
sa subject-om:
subscribe Odraz B92 vesti
A što se tiče količine - nemam pojma, samo prenosim informaciju, pa ko voli ...
razno.941velicko,
-> #940, mpavlo│ > -> vesti@opennet.org
└───────────────────────────────────────
Ja sam na ovu adresu poslao mail, i dobijam vesti.
│ beograd@siicom.com
│ subscribe Odraz B92 vesti
└───────────────────────────────────────
Ovo deluje "legalnije".
Pretpostavljam da radi i unsubscribe?
razno.942mdimitrijevic,
-> #940, mpavlo> A što se tiče količine - nemam pojma, samo prenosim informaciju, pa ko
> voli ...
Stiže do i preko 60Kb teksta svaki dan.
razno.943zoxy,
-> #938, velicko====>│ Koliko toga ima u Kb dnevno i kako da odustanem od toga kad se
====>│ priblizim limitu od 1Mb ?
====> Zanimljivo pitanje je kako posle odustati.. ;> ;)
CIni mi se da Ctrl+XXXXX pomaze...
razno.944ssrdjans,
U poslednjih par meseci nisam imao manju brzinu od 14400 !!!
A evo večeras se po x puta konektujem na 2400 i to mi pukne veza nakon
30-tak sekundi.. Neverovatno!
razno.945brka,
Poceo sam i ja da dobijam vesti B92...
PS. Nadajmo se samo da komanda unsubscribe radi:)
CYA:)
razno.946jvujnic,
-> #938, velicko> Zanimljivo pitanje je kako posle odustati.. ;> ;)
I ja sam imao istu dilemu, jer bi mi posle par dana verovatno popunio mail
limit. Pa sam zato poslao mail na beograd@cogent.net (odakle se šalju vesti)
gde sam im lepo rekao da mi više nešalju vesti zbog toga i toga, i eto, više
mi ih nešalju.
Ionako ih čitam u forumu (zanimljivo je da su mi i oni preporučili forum).
razno.947dragosh,
-> #934, ognjencit>> )-> Kako se ovo dešifruje ???
cit>> X osa su sati, Y - minuti, na tabeli je data aritmetička
cit>> sredina zauzitosti u navedenom periodu za svaki minut.
Čini mi se da taj koji je to pisao koristio ascii znakove koja ja sa svojim
cp-om 852 i nisam baš najbolje video.
poz.
razno.949morkin,
Da li postoji na Sezamu grupa koja se bavi računarom Spectrum. Ukoliko
postoji, molio bih da me u nju ubacite.
razno.950zeljkoj,
-> #949, morkin> Da li postoji na Sezamu grupa koja se bavi računarom Spectrum.
> Ukoliko postoji, molio bih da me u nju ubacite.
Mislim da ih ima nekoliko. Jedna od njih je i sinclair, vlasnik the.edge.
razno.951alec,
-> #949, morkin> Da li postoji na Sezamu grupa koja se bavi racunarom Spectrum.
> Ukoliko postoji, molio bih da me u nju ubacite.
To mozes da pogledas komandom ..group view /p ili skraceno ..gr v /p
E onda vidis ko je vlasnik grupe i posaljes mu mail.
razno.952funky,
srećna godišnjica 'velikog praska ' :)
razno.953vstan,
-> #952, funky> srećna godišnjica 'velikog praska ' :)
;)
razno.954epson,
Jel neko ima ideju kako da automacki sve padove konvertujem u drugi CP ?
razno.955calex,
-> #954, epson> Jel neko ima ideju kako da automacki sve padove konvertujem u drugi CP
Opet menjaš CP? :) Ja se baš spremam da nešto slično uradim ali
neću padove da menjam nego ću da eksportujem celu bazu, konvertujem i
ponovo uvučem. Nije baš toliko veliki posao.
Ako baš hoćeš padove, probaj da iskoristiš ZIF. Onda dobiješ za
svaki pad po jedan dir a u njemu textpad. Onda valjda možeš da središ
nekim batch fajlom da ih konvertuje. Ja ne mogu tako, jerbo se još ne
pojavljuje ZIF-NT. :(((
razno.956ljubisha,
-> #2375, zlatibor> što poznajem grupu ljudi koju on nevoli, pa sad i mene isto tretira
> lepo isključi, sa njega pa misli da ja neću znati.
> Neradise ovde ni o tome dal sam ja fin i dal mrzim il poštujem
> niko nepravi budalom za moje pare .A ponajmanje radnik tog
> Isto takođe sam mogao da saznam naj novije vesti koje
Gorane, da li si bio iznerviran dok si ovo pisao ili uvek ovako
pišeš? Nisam siguran da li treba da ti iko odgovori na ove optužbe ali
sam siguran da treba da ti skrene pažnju na gramatiku. :(
razno.957tomak,
Dok ne proradi RD ... Uz ovu poruku bi trebalo da je prikačena arhiva
BRISIDIR.ARJ u kojoj je BRISIDIR.EXE i BRISI.BAT. Sa BRISIDIR može da
se obrisu direktorijumi u ALLFILES.TXT i TEXTPAD-u (dir /s /n >). BRISI
je batch fajl koji koristim. Help se dobija sa BRISIDIR/?.
brisidir.arjrazno.958tomak,
-> #957, tomak> BRISIDIR.ARJ u kojoj je BRISIDIR.EXE i BRISI.BAT. Sa BRISIDIR može da
> se obrisu direktorijumi u ALLFILES.TXT i TEXTPAD-u (dir /s /n >). BRISI
BAG! Ako su u TEXTPAD-u poruke iz konferencija, NE MOŽE da se koristi
jer se pojavljuje indentično zaglavlje u porukama u kojima se obaveštava
o novim fajlovima.
razno.960smut,
Osnovana je grupa "stickers.albums".
Ova grupa je osnovana da olakšsa popunjavaje trenutno aktuelnih
albuma za samolepljive sličice.
Zato, ako imate mlađeg brata ili sestru koji skupljaju sličice, ili
ste sami pasionirani skupljač sličica, slobodno i bez stida pristupite
ovoj grupi da bi mogli lakše da popunite albume sa svojim omiljenim
likovima iz crtanih filmova (samo se setite Štrumpfova) ili fudbalera.
JOIN NOW! :)
razno.962ljubisha,
-> #2428, zlatibor> tačnoje da sam ti sve ono rekao al' razmak između prvog pitanja
> Ne radise uopšte o tome, ja sam taj razgovor završio kasnije
> da mi objašnjavaš meni ne znalici.
> Automatski se počnu pisati telegrami podrške ;) ne pogrešivom.
> Ta grupa izgledami nije sa tobom zato što je ubeđena
> mi obični smrtnici, ne možemo da imamo .;)
Predlažem da se u TO DO listu stavi i uvođenje nagrade (ili kazne :)
za najnepismeniju poruku na sistemu. Hvala.
> a meni ističe pretplata za dvadesetak dana pa odoh negde gde me niko
> neće praviti budalom za moje pare.
Šteta. :>
razno.963vitez.koja,
-> #955, calex#=> Opet menjaš CP? :) Ja se baš spremam da nešto slično uradim ali
#=> neću padove da menjam nego ću da eksportujem celu bazu,
#=> konvertujem i ponovo uvučem. Nije baš toliko veliki posao.
A zašto jednostavno ne uradiš konverziju text.x datodeke nekim
konvertorom (poskok)?
sk