SPORT.4

12 May 1998 - 27 Mar 1999

Topics

  1. atletika (6)
  2. fudbal (1744)
  3. košarka (1143)
  4. nba (5284)
  5. rukomet (20)
  6. vaterpolo (9)
  7. odbojka (32)
  8. tenis (14)
  9. zimski (4)
  10. borilački (13)
  11. auto-moto (413)
  12. bilijar (0)
  13. sah (8)
  14. rekreacija (3)
  15. prognoza (650)
  16. navijači (595)
  17. razno (60)

Messages - auto-moto

auto-moto.101 junior, -> #100, vpoznanovic
> F1: Standings after German GP Gotovo prvenstvo. Kad Šumi u Nemačkoj ništa nije uradio, teško da će nešto i u Monzi, tj. možda će biti 3. da se baš usreći. Mika je izgubio i najvećeg konkurenta za bodove - Kultarda, pošto je ovaj izjavio kako vidi da nema šanse za šampionat, i da neće ni pokušavati da ga prestigne, te sad bukvalno nema ko da ga stigne. Možda u Mađarskoj, ako Ferrari nešto ućari (ovi izlete, ili tako nešto..) inače, kraj. BTW, zna li neko šta se juče desilo sa Ralfom? Mali je stiskao one Mclarene, totalno šašavo. :) Sećam se, prolazi Ralf pored boxa, negde u osmom, devetom krugu, i samo vidiš na tabli (iz boxa) piše - "Ralf, PUSH!" ;) Ja sam se odvalio ...
auto-moto.102 vector, -> #101, junior
─┼Î BTW, zna li neko sta se juce desilo sa Ralfom? Mali je stiskao one ─┼Î Mclarene, totalno sasavo. :) Secam se, prolazi Ralf pored boxa, negde u ─┼Î osmom, devetom krugu, i samo vidis na tabli (iz boxa) pise - "Ralf, ─┼Î PUSH!" ..da, i u krugu odmah posle tog vidis na istoj tabli znak da treba da udje u boks. ;)
auto-moto.103 senna, -> #101, junior
>BTW, zna li neko sta se juce desilo sa Ralfom? Mali je stiskao one >Mclarene, totalno sasavo. :) Secam se, prolazi Ralf pored boxa, negde u >osmom, devetom krugu, i samo vidis na tabli (iz boxa) pise - "Ralf, >PUSH!" Pa imo je manje goriva, zato ih je i drzao onako.. Posle se zaglavio iza Frencena, pa je mogo da se slika.
auto-moto.104 rades,
Jel Hungaroring 16-tog?
auto-moto.105 vector,
Na kvalifikacijama za Mid-Ohio najbrzi je bio Dario Franchitti, Vasser drugi, a Herta treci.. Zanardi tek negde oko 13. mesta.
auto-moto.106 vector,
Adrian Fernandez je pobedio na danasnjoj trci u Mih-Ohaju ispred Pruetta. Trka je bila prepuna nepotrebnih incidenata.. inace, Zanardi je zavrsio na 12. mestu -- ocigledno bolid nije bio dobar danas, ali bice bolje vec u Elkart lejku 16. avgusta. Kako ni Vasser ni Moore nisu zavrsili trku situacija sa poenima je ista kao i pre ove trke: Rank Driver pts ---- -------------------- --- 1 Alex Zanardi 190 2 Jimmy Vasser 122 3 Greg Moore 118
auto-moto.107 vector, -> #104, rades
─┼Î Jel Hungaroring 16-tog? Jeste.
auto-moto.108 vector, -> #106, vector
─┼Î 1 Alex Zanardi 190 ─┼Î 3 Greg Moore 118 Btw, obojica su kaznjena sa $50,000: Moore zbog gluposti koju je napravio u boksu, a Zanardi zbog agresivne voznje (izazvao je incident koji je prouzrokovao ono prevrtanje Andrettija i izbacio Nevesa iz trke -- mada, po mom misljenju Helio je pogresio sto se nije sklonio vec je krivinu pokusao da prodje side-by-side sa Zanardijem).
auto-moto.109 vpoznanovic,
Hungarian Grand Prix 1998 from Hungaroring, Budapest, Hungary 14th August 1998 - 16th August 1998 Friday, August 14th 1st Free Practice (11:00 - 12:00 CET) 2nd Free Practice (13:00 - 14:00 CET) Saturday, August 15th 3rd Free Practice (09:00 - 09:45 CET) 4th Free Practice (10:15 - 11:00 CET) Qualifying (13:00 - 14:00 CET) Sunday, August 16th Warm-up (09:30 - 10:00 CET) Race (14:00 - 16:00 CET) (77 laps)
auto-moto.110 vpoznanovic,
F1: Hungarian GP Friday free practice Pos Driver Nat Constructor/Tyre Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B 1:19.989 2. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B 1:20.186 0.197 0.197 3. Michael Schumacher D Ferrari/G 1:20.439 0.253 0.450 4. Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G 1:20.441 0.002 0.452 5. Eddie Irvine GB Ferrari/G 1:20.778 0.337 0.789 6. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G 1:20.779 0.001 0.790 7. Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B 1:21.110 0.331 1.121 8. Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G 1:21.198 0.088 1.209 9. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G 1:21.218 0.020 1.229 10. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B 1:21.414 0.196 1.425 11. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G 1:21.571 0.157 1.582 12. Jos Verstappen NL Stewart-Ford/B 1:21.903 0.332 1.914 13. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G 1:21.990 0.087 2.001 14. Mika Salo FIN Arrows-TWR/B 1:22.145 0.155 2.156 15. Alexander Wurz A Benetton-Playlife/B 1:22.297 0.152 2.308 16. Olivier Panis F Prost-Peugeot/B 1:22.442 0.145 2.453 17. Shinji Nakano J Minardi-Ford/B 1:22.940 0.498 2.951 18. Toranosuke Takagi J Tyrrell-Ford/G 1:23.261 0.321 3.272 19. Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B 1:23.450 0.189 3.461 20. Esteban Tuero ARG Minardi-Ford/B 1:23.671 0.221 3.682 107% of fastest time: 1:25.588 21. Ricardo Rosset BR Tyrrell-Ford/G 1:25.611 1.940 5.622 22. Jarno Trulli I Prost-Peugeot/B 1:25.700 0.089 5.711
auto-moto.111 vpoznanovic,
F1: Hungarian GP Saturday free practice Pos Driver Nat Constructor/Tyre Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B 1:17.337 2. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B 1:17.495 0.158 0.158 3. Michael Schumacher D Ferrari/G 1:18.588 1.093 1.251 4. Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B 1:18.792 0.204 1.455 5. Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G 1:19.016 0.224 1.679 6. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G 1:19.091 0.075 1.754 7. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G 1:19.107 0.016 1.770 8. Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G 1:19.183 0.076 1.846 9. Eddie Irvine GB Ferrari/G 1:19.252 0.069 1.915 10. Alexander Wurz A Benetton-Playlife/B 1:19.286 0.034 1.949 11. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G 1:19.449 0.163 2.112 12. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G 1:19.800 0.351 2.463 13. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B 1:19.936 0.136 2.599 14. Mika Salo FIN Arrows-TWR/B 1:20.552 0.616 3.215 15. Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B 1:20.589 0.037 3.252 16. Jos Verstappen NL Stewart-Ford/B 1:20.883 0.294 3.546 17. Olivier Panis F Prost-Peugeot/B 1:20.920 0.037 3.583 18. Shinji Nakano J Minardi-Ford/B 1:21.373 0.453 4.036 19. Jarno Trulli I Prost-Peugeot/B 1:21.585 0.212 4.248 20. Toranosuke Takagi J Tyrrell-Ford/G 1:21.634 0.049 4.297 21. Esteban Tuero ARG Minardi-Ford/B 1:22.008 0.374 4.671 107% of fastest time: 1:22.751 22. Ricardo Rosset BR Tyrrell-Ford/G 1:23.279 1.271 5.942
auto-moto.112 vpoznanovic,
F1: Hungarian GP Saturday qualifying Pos Driver Nat Constructor/Tyre Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B 1:16.973 2. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B 1:17.131 0.158 0.158 3. Michael Schumacher D Ferrari/G 1:17.366 0.235 0.393 4. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G 1:18.214 0.848 1.241 5. Eddie Irvine GB Ferrari/G 1:18.325 0.111 1.352 6. Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G 1:18.337 0.012 1.364 7. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G 1:19.029 0.692 2.056 8. Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B 1:19.050 0.021 2.077 9. Alexander Wurz A Benetton-Playlife/B 1:19.063 0.013 2.090 10. Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G 1:19.171 0.108 2.198 11. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G 1:19.210 0.039 2.237 12. Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B 1:19.706 0.496 2.733 13. Mika Salo FIN Arrows-TWR/B 1:19.712 0.006 2.739 14. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B 1:19.876 0.164 2.903 15. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G 1:19.878 0.002 2.905 16. Jarno Trulli I Prost-Peugeot/B 1:20.042 0.164 3.069 17. Jos Verstappen NL Stewart-Ford/B 1:20.198 0.156 3.225 18. Toranosuke Takagi J Tyrrell-Ford/G 1:20.354 0.156 3.381 19. Shinji Nakano J Minardi-Ford/B 1:20.635 0.281 3.662 20. Olivier Panis F Prost-Peugeot/B 1:20.663 0.028 3.690 21. Esteban Tuero ARG Minardi-Ford/B 1:21.725 1.062 4.752 107% of fastest time: 1:22.361 22. Ricardo Rosset BR Tyrrell-Ford/G 1:23.140 1.415 6.167
auto-moto.113 vpoznanovic,
F1: Hungarian GP Sunday warm-up Pos Driver Nat Constructor/Tyre Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B 1:18.694 2. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B 1:19.555 0.861 0.861 3. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G 1:19.967 0.412 1.273 4. Michael Schumacher D Ferrari/G 1:20.325 0.358 1.631 5. Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G 1:20.385 0.060 1.691 6. Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G 1:20.580 0.195 1.886 7. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G 1:20.906 0.326 2.212 8. Eddie Irvine GB Ferrari/G 1:20.935 0.029 2.241 9. Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B 1:21.334 0.399 2.640 10. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G 1:21.441 0.107 2.747 11. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G 1:21.799 0.358 3.105 12. Jarno Trulli I Prost-Peugeot/B 1:21.920 0.121 3.226 13. Alexander Wurz A Benetton-Playlife/B 1:21.924 0.004 3.230 14. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B 1:22.095 0.171 3.401 15. Mika Salo FIN Arrows-TWR/B 1:22.119 0.024 3.425 16. Olivier Panis F Prost-Peugeot/B 1:22.344 0.225 3.650 17. Toranosuke Takagi J Tyrrell-Ford/G 1:22.704 0.360 4.010 18. Jos Verstappen NL Stewart-Ford/B 1:22.961 0.257 4.267 19. Shinji Nakano J Minardi-Ford/B 1:22.991 0.030 4.297 20. Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B 1:23.231 0.240 4.537 21. Esteban Tuero ARG Minardi-Ford/B 1:23.685 0.454 4.991
auto-moto.114 vpoznanovic,
F1: Hungarian GP results Pos Driver Nat Constructor/Tyre Time ------------------------------------------------------------------- 1. Michael Schumacher D Ferrari/G 1:45:25.550 2. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B +9.433 3. Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G +44.444 4. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G +55.075 5. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G +56.510 6. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B -1 lap 7. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G -1 lap 8. Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B -1 lap 9. Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G -1 lap 10. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G -1 lap 11. Olivier Panis F Prost-Peugeot/B -3 laps 12. Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B -3 laps 13. Jos Verstappen NL Stewart-Ford/B -3 laps 14. Toranosuke Takagi J Tyrrell-Ford/G -3 laps 15. Shinji Nakano J Minardi-Ford/B -3 laps DNF Alexander Wurz A Benetton-Playlife/B on lap 70 DNF Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B on lap 55 DNF Jarno Trulli I Prost-Peugeot/B on lap 29 DNF Mika Salo FIN Arrows-TWR/B on lap 19 DNF Eddie Irvine GB Ferrari/G on lap 14 DNF Esteban Tuero ARG Minardi-Ford/B on lap 14
auto-moto.115 vpoznanovic,
F1: Standings after Hungarian GP Drivers' championship: Pos Driver Nat Constructor/Tyre Points --------------------------------------------------------------- 1. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B 77 2. Michael Schumacher D Ferrari/G 70 3. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B 48 4. Eddie Irvine GB Ferrari/G 32 5. Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G 20 6. Alexandr Wurz A Benetton-Playlife/B 17 7. Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B 15 8. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G 10 9. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G 6 10. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B 4 Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G 4 12. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G 3 Mika Salo FIN Arrows-TWR/B 3 14. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G 1 Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B 1 Jan Magnussen DK Stewart-Ford/B 1 Constructors' championship: Pos Constructor Nat Points ------------------------------------------- 1. McLaren-Mercedes GB 125 2. Ferrari I 102 3. Benetton-Playlife I 32 4. Williams-Mecachrome GB 30 5. Jordan Mugen-Honda GB 10 6. Stewart-Ford GB 5 7. Sauber-Petronas CH 4 Arrows-TWR GB 4
auto-moto.116 junior, -> #114, vpoznanovic
> 1. Michael Schumacher D Ferrari/G 1:45:25.550 Ko kaže da je u formuli najvažniji dobar bolid i dobar motor. Najbolji tim, najbolja taktika i najbolji vozač su sasvim dovoljni ;) Onako lepu vožnju stvarno dugo nisam video. A kad ga je obišao za krug, šteta što nije finger izbacio ..;)
auto-moto.117 senna, -> #116, junior
>Ko kaze da je u formuli najvazniji dobar bolid i dobar motor. > >Najbolji tim, najbolja taktika i najbolji vozac su sasvim dovoljni ;) Bla bla bla bla bla.. Taktika bi im komotno propala da Hakinen nije imao probleme.
auto-moto.118 junior, -> #117, senna
> Bla bla bla bla bla.. Taktika bi im komotno propala da > Hakinen nije imao probleme. Bla bla bla bla .. Ubuduće sa više poštovanja da govoriš o trećem najuspešnijem vozaču Formule 1 svih vremena.
auto-moto.119 senna, -> #118, junior
>Ubuduce sa vise postovanja da govoris o trecem najuspesnijem vozacu >Formule 1 svih vremena. Daleko je on od treceg najboljeg svih vremena.. Pobede su jedno, titule su drugo, a ko je bolji od koga i za koliko to je neshto trece. Neko bi reko da je Pike bolji od Shumahera, poshto ima vishe titula.. Nije nishta u ciframa.. Probaj da dokazesh da nisam u pravu.. ;)
auto-moto.120 junior, -> #119, senna
> Probaj da dokazesh da nisam u pravu.. ;) Neću ni da pokušavam. Neću ni da te pitam iz kog razloga navijaš za Hakinena, a ne za nekog drugog. Pitaću te samo, potpuno objektivno da mi odgovoriš: Koliko vozača, trenutno aktivnih u formuli 1, bi moglo da izvede ono što je Šumaher izveo danas? I lično, da li misliš da je Mika jedan od njih? Uopšte neću da se preganjam, al' stvarno, kad pogledam kakvi sve čobani osvajaju titulu (računajući da je Mika uzme ove godine), počeo sam stvarno da cenim onog Vilneva .. mali je zlato u odnosu na Hila i Miku.
auto-moto.121 vector, -> #118, junior
┼─┤ Ubuduce sa vise postovanja da govoris o trecem najuspesnijem vozacu ┼─┤ Formule 1 svih vremena. On ce za par godina da obidje i Prosta.. ali svi mi znamo da on nije ni blizu ni prvom ni cetvrtom, a pogotovo drugom. Btw, da li je neko gledao juce Elkart lejk? Opaka trka.. Zanardi zavrsio kao drugi posle problema na pocetku trke, nadoknadio nekih 15-tak pozicija i usput na putu do podijuma izbacio Unsera iz trke. :) E,sad, posto mi je istekla internet pretplata neka neko skokne do www.cart.com ili www.icr.com i proveri da li je Zanardi kaznjen i kako. :))
auto-moto.122 vector, -> #116, junior
┼─┤ Ko kaze da je u formuli najvazniji dobar bolid i dobar motor. ┼─┤ Najbolji tim, najbolja taktika i najbolji vozac su sasvim dovoljni ;) Ferrari nema dobar bolid? ┼─┤ Onako lepu voznju stvarno dugo nisam video. A kad ga je obisao za ┼─┤ krug, steta sto nije finger izbacio ..;) :) Pa onda ne bi bio originalan -- hej, ipak je finger Frentzenov trejdmark...
auto-moto.123 senna, -> #120, junior
>Necu ni da pokusavam. Necu ni da te pitam iz kog razloga navijas >za Hakinena, a ne za nekog drugog. Pitacu te samo, potpuno objektivno >da mi odgovoris: Koliko vozaca, trenutno aktivnih u formuli 1, bi >moglo da izvede ono sto je Sumaher izveo danas? Hmm, ne znam dal si gledo proshlogodishnju trku, al chika Dejmon je proshle godine neshto shto je duplo teze od "onoga shto je Shumaher izveo", chak ga je i komotno obishao na stazi na kojoj je to jedva moguce, sa bolidom koji je kanda loshiji od onog Ferarija.. Vilnev ti je (ako nisi slushao ili ako nisi imao gde da chujesh) u drugoj polovini trke vukao ista prosechna vremena kao i Sh. u onom njegovom podvigu, bez da je izleteo sa staze ;). Shalu na stranu, vec rekoh: Da je sa Hakinenom sve bilo u redu Sh. definitivno ne bi uspeo. I da, ne navijam za Hakinena vec za Alezija ;). >I licno, da li mislis da je Mika jedan od njih? Ovo zaista nije bilo nishta posebno, sesti i odvesti par brzih krugova sa manje goriva od ostalih, to je i Mika komotno mogao da izvede.. Da su u Meklarenu bili pametni i da su pustili Kultarda odmah da prestigne Hakinena, chim je ovom otkazao menjach, Sh. bi definitivno bio drugi, a nikako prvi.. >Uopste necu da se preganjam, al' stvarno, kad pogledam kakvi sve cobani >osvajaju titulu (racunajuci da je Mika uzme ove godine), poceo sam >stvarno da cenim onog Vilneva .. mali je zlato u odnosu na Hila i Miku. Zak ima petlju kakvu niko nema, mada iskreno mislim da ni DHL nije za bacanje ;)
auto-moto.124 vector,
Max Biaggi u akciji.. max26.jpg
auto-moto.125 vector,
Max ispred Doohana. max28.jpg
auto-moto.126 vector,
Cetvorostruki sampion u 500cc klasi.. the one and only -- Mick Doohan. mick25.jpg
auto-moto.127 vector,
Simon Crafar, Red Bull Yamaha. Kladim se da ce uzeti jos jednu pobedu do kraja sezone.. btw, kvalifikacije za VN Ceske su sad u petak. simon03.jpg
auto-moto.128 kum.djole, -> #116, junior
>> Ko kaže da je u formuli najvažniji dobar bolid i dobar motor. Njegov bolid za ovu trku je bio lakši, plus što je motor bio jači.
auto-moto.129 kum.djole, -> #120, junior
>> Uopšte neću da se preganjam, al' stvarno, kad pogledam kakvi sve čobani >> osvajaju titulu (računajući da je Mika uzme ove godine), počeo sam stvarno >> da cenim onog Vilneva .. mali je zlato u odnosu na Hila i Miku. No, ti si pre par meseci nekoliko puta izjavio da se samo titule broje, bez obzira u kom sportu (tipa, došli do finala, nisu osvojili, pih..).
auto-moto.130 junior, -> #123, senna
> Hmm, ne znam dal si gledo proshlogodishnju trku, al chika > Dejmon je proshle godine neshto shto je duplo teze od "onoga > shto je Shumaher izveo", chak ga je i komotno obishao na stazi E, upravo to ti pričam. Čika Dejmon je bio drugi na toj trci, upravo zahvaljujući Šumaheru, koji je, ako se sećaš imao slične probleme kao Mika juče, ali je bez problema zatvarao sve prolaze, i ladno omogući Dejmonu da sa onim TWRom, napravi 30 sekundi razlike. Dejmonu, skidamo kapu za vožnju te godine .. pitanje je, zašto Mika nije zatvarao ostale vozače danas, a mogao je da izdrži tih zadnjih 5-10 krugova kad su krenuli da ga obilaze, bez blama. Uostalom, niko njega, sem Vilneva, nije obišao na ravnom delu staze, a i to je mogao da saseče. > izvede.. Da su u Meklarenu bili pametni i da su pustili > Kultarda odmah da prestigne Hakinena, chim je ovom otkazao > menjach, Sh. bi definitivno bio drugi, a nikako prvi.. Bigaje, da igraju pošteno, Kultard bi ga odavno prešao i borio se sa Šumaherom .. al' kad se igraš sa vatrom, ponekad moraš i da se opečeš, zar ne? ;) Teško će neko Šumahera dobiti njegovim oružjem. Ipak se on dobrano izučio u zadržavanju protivnika, na svakojake načine. > Ovo zaista nije bilo nishta posebno, sesti i odvesti par brzih > krugova sa manje goriva od ostalih, to je i Mika komotno mogao > da izvede.. Ok, ako ti kažeš da ti verujem. Prosto je neverovatno, kad je to toliko jednostavno, da se niko sem Šumahera ne usuđuje da ide na takvu taktiku. Nije ništa posebno .. ma daaaj. ;)
auto-moto.131 junior, -> #129, kum.djole
> No, ti si pre par meseci nekoliko puta izjavio da se samo > titule broje, bez obzira u kom sportu (tipa, došli do finala, > nisu osvojili, pih..). Upravo tako .. ko će za 20 godina da se seća kakvi su vozači bili Alezi i Berger, kad nisu uzeli nijednu titulu, a pobede mogu da nabroje na prste .. dve ruke :) i kusur ..;) Hill će ostati upamćen u formuli kao šampion, a nije ni za prineti ovoj dvojici. E, sad, što su ovi baksuzi kakve svet nije video, to je drugo pitanje. A sve što sam ja hteo da kažem, jeste, da ako Mika uzme ove godine titulu, a sve su šanse da se to desi, da između poslednja 3 osvajača titule, taj Vilnev može da peva "majstori gde ste" ;)
auto-moto.132 junior, -> #121, vector
> Btw, da li je neko gledao juce Elkart lejk? Opaka trka.. > Zanardi zavrsio kao drugi posle problema na pocetku trke, > nadoknadio nekih 15-tak pozicija i usput na putu do podijuma > izbacio Unsera iz trke. :) Šta se desilo Andretiju? Otkazao volan, ili šta..? BTW, osećam da je Herti dosta Barona .. već mu se popeo na vrh glave :))
auto-moto.133 junior, -> #122, vector
> Ferrari nema dobar bolid? A Mclaren nema bolji? :)
auto-moto.134 vector, -> #130, junior
┼─┤ Nije nista posebno .. ma daaaj. ;) Ako ovo spada pod posebno, sta onda reci za cart trku u Klivlendu ili Vancouveru prosle godine?
auto-moto.135 vector, -> #131, junior
┼─┤ Upravo tako .. ko ce za 20 godina da se seca kakvi su vozaci bili ┼─┤ Alezi i Berger, ..svako ko ih je ikad gledao. ;)
auto-moto.136 vector, -> #132, junior
┼─┤ Sta se desilo Andretiju? Otkazao volan, ili sta..? Riknula zadnja leva (lr) guma. Andretti po ko zna koji put ispada zbog Goodyear guma, mada.. da je ostao u trci, Zanardi bi ga nekako obisao do kraja kruga. ┼─┤ BTW, osecam da je Herti dosta Barona .. vec mu se popeo na vrh glave ┼─┤ :)) :))) Herta je takav bakzuz kakvog svet jos nije video.. mislim, covek je redovno u poziciji da uzme pobedu, ali uvek ispadne svojom greskom. Btw, sledeca trka je u Vancouveru 6. septembra. Podsecam da je Zanardi prosle godine skoro :) izveo nemoguce na toj stazi.. sada su promenili layout staze -- koliko sam cuo, nije vise ulicna :( vec tipicna road staza. Uz poruku je novi layout. (koristite sea za gledanje slike) Neka neko skokne na www.icr.com i skine izvestaj sa trke.. vancnew.jpg
auto-moto.137 senna, -> #130, junior
>Cika Dejmon je bio drugi na toj trci, upravo zahvaljujuci Sumaheru, >koji je, ako se secas imao slicne probleme kao Mika juce, ali je bez >problema zatvarao sve prolaze, i ladno omoguci Dejmonu da sa onim >TWRom, napravi 30 sekundi razlike. Jel ti znash koji je problem imao Shumaher proshle godine? Slichan Mikinom? Pa jeste, gume imaju veze sa menjachem, ista stvar.. Miki je falila najmanje jedna niza brzina, zato nije mogao da povlachi iz onih sporijih krivina i zato su ga prestizali gde su i kako su stigli. >Tesko ce neko Sumahera dobiti njegovim oruzjem. Ipak se on dobrano >izucio u zadrzavanju protivnika, na svakojake nacine. Ma da, samo on to ume da radi.. Daj, otkad je to njegovo oruzje, koja trka.. Ako hocesh da nauchish neshto, pogledaj VN Madjarske '92.. >Ok, ako ti kazes da ti verujem. Prosto je neverovatno, kad je to >toliko jednostavno, da se niko sem Sumahera ne usuduje da ide na >takvu taktiku. Pa Meklarenu takve gluposti ne trebaju, oni su brzi. Kazem ti, taktika ne bi uspela, shto je forsirash toliko kad je samo imao srece..
auto-moto.138 senna, -> #131, junior
>Upravo tako .. ko ce za 20 godina da se seca kakvi su vozaci bili >Alezi i Berger, kad nisu uzeli nijednu titulu, a pobede mogu da >nabroje na prste .. dve ruke :) i kusur ..;) Svako ko je umeo da ih gleda... >Hill ce ostati upamcen u formuli kao sampion, a nije ni za prineti >ovoj dvojici. E, sad, sto su ovi baksuzi kakve svet nije video, to >je drugo pitanje. Ako Sh moze da ima dve titule, moze i Hil jednu, bez problema. >A sve sto sam ja hteo da kazem, jeste, da ako Mika uzme ove godine >titulu, a sve su sanse da se to desi, da izmedu poslednja 3 osvajaca >titule, taj Vilnev moze da peva "majstori gde ste" ;) Vilnev je dobar.. A Mika je bolji od Keke Rozberga.. ;)
auto-moto.140 junior, -> #137, senna
> >Tesko ce neko Sumahera dobiti njegovim oruzjem. Ipak se on dobrano > >izucio u zadrzavanju protivnika, na svakojake nacine. > Ma da, samo on to ume da radi.. Daj, otkad je to njegovo oruzje, Lepo kažem u zadržavanju na svakojake načine.. Pri tome sam naravno, mislio i na Irvinea, ako već moram baš svaku svoju misao da ti pojašnjavam. :)) BTW, sutrašnji DT donosi zanimljiv članak: --- O Sumaherovoj superiornosti u Budimpesti najbolje svedoci izjava Meklarenovog vozaca Dejvida Kultarda: "Mihael je bio fenomenalan. Nisam mogao da verujem da neko moze tako da vozi". --- Toliko o tvojim pričama za decu da bi to mogao svako da izvede :))
auto-moto.141 senna, -> #140, junior
>> Ma da, samo on to ume da radi.. Daj, otkad je to njegovo oruzje, > >Lepo kazem u zadrzavanju na svakojake nacine.. Ne mogu da ti dokazem da nisi u pravu ako mi ne dash konkretni primer... Isto ko na prou shto je jedan lik tvrdio da je Sh. dobar na sporim stazama. Kazete neshto, i to je po vama tako i nema druge.. ;) >najbolje svedoci izjava Meklarenovog vozaca Dejvida >Kultarda: "Mihael je bio fenomenalan. Nisam mogao da >verujem da neko moze tako da vozi". Pa nikad nisam reko da je Kultard neki shofer..
auto-moto.142 vpoznanovic,
Franchitti Wins Road America CART Online (August 16, 1998) -- Dario Franchitti scored a triumph befitting the United Nations while posting his first career FedEx Championship Series victory in Sunday's Texaco/Havoline 200 before a crowd of 75,000 at Road America. Franchitti (KOOL Reynard Honda), a native Scot of Italian ancestry, ended a three-year victory drought for a team owned by New Zealander Barry Green by driving to a 7.102-second victory over series points leader Alex Zanardi (Target Reynard Honda). Christian Fittipaldi (Kmart Swift Ford) finished third, his best effort since finishing in the same position at Vancouver in 1996. Franchitti became the first Scotsman to win a Champ Car race since Jim Clark was victorious in the 1965 Indianapolis 500. He also collected the first FedEx Championship Series victory for a Green-owned car since Jacques Villeneuve won at Cleveland in 1995. Franchitti, making his 30th career start, led a race-high 23 of 50 laps and took the lead for good on the 30th lap of the 4.048-mile permanent road course. In a game of pit strategies, he built a lead of as much as 27.582 seconds over Adrian Fernandez (Tecate/Quaker State/Labatt Reynard Ford) before his final pit stop on Lap 42, when he took on fuel and four tires during an unofficial 10.7- second stop. Fernandez and Fittipaldi, running third, also pitted on Lap 42, allowing Franchitti to emerge with an 11.673-second lead over pole-sitter Michael Andretti (Kmart/Texaco/Havoline Swift Ford) on Lap 43. Franchitti maintained the advantage at six or more seconds for the balance of the event. Zanardi, who fell back to 24th place on Lap 7 after being involved in contact with Al Unser Jr. (Marlboro Penske Mercedes) on the opening lap, rebounded from the incident to reach the podium. He ran strong while also benefiting from late-race misfortune befalling Andretti, who cut a tire on the final lap while running second, to collect his 11th podium finish in 14 events. Fittipaldi, who overcame severe neck pain prior to the start of the race, scored a season-best finish, topping his previous best of fourth established at the season opener at Homestead. Rounding out the top-five finishers were rookie Tony Kanaan (LCI Reynard Honda), who matched a season best established at Portland, and Fernandez, who claimed his seventh top-five finish of the season and moved into third place in the FedEx Championship Series points race, with 120. Zanardi holds an 80-point lead (206-126) over Target/Chip Ganassi Racing teammate Jimmy Vasser (Target Reynard Honda) in the PPG Cup race heading into the Sept. 6 Molson Indy Vancouver. Vasser finished ninth Sunday, his 45th points-paying result in his past 47 starts, dating to the 1995 season finale at Laguna Seca. WHAT THEY'RE SAYING DARIO FRANCHITTI, KOOL Reynard Honda: "It was very difficult to pass anybody on track, so I just concentrated on good stops and quick 'out' laps. After the last stop, I saw 'plus-10' on the pit board, and that kind of worried me, because that's exactly what it said in Toronto before I went off [after leading 76 of the first 79 laps]. I was slowing it down and being cautious on the brakes the last couple of laps and cruising it home. I could really run fast after the last stop because of the fuel mileage we were getting. The guys at Team KOOL Green are going to have a party tonight. They did a great job. The stops were awesome. And I hope this [victory] is the first of many." ALEX ZANARDI, Target Reynard Honda: "Congratulations to Christian [Fittipaldi], he's had some tough luck and it's about time that he gets a good result. I'm really happy for both him and Dario [Franchitti]. They're both good guys and they deserve good results. It was a great race after Lap 1. That was very unfortunate. In the short chute between Turns 1 and 2, I saw a puff of smoke. Everybody stopped, and that wasn't even the braking point. The first thing I did was hit the brake, but it wasn't soon enough. After that, we had to take an aggressive strategy, and thanks to my boys [in the pit crew], it paid off. I'm happy for the way I raced, although I'm disappointed for what happened on Lap 1. It's exactly what I wouldn't need after what happened last week [when he was placed on probation]." CHRISTIAN FITTIPALDI, Kmart Swift Ford: "I honestly don't know what happened [to create his sore neck]. This has never happened before. This morning, I went out and did five laps and after I came in, I could hardly turn my head. I took a shot and I took a couple of Advils, but when we went out to do the parade laps, I thought I was done. Then my neck started getting hot and I started feeling better. Other than that, the race was fine. We had a good day. We've had a hard time getting back here since the last time. We have five more races to go, and hopefully, I can visit you guys again and we can get ready for next year." WHAT'S NOTEWORTHY Ě CART Chief Steward Wally Dallenbach announced following Sunday's Texaco/Havoline 200 that no action will be taken against Alex Zanardi, who currently is on probation and was involved in an opening-lap incident with Al Unser Jr. "After reviewing the tapes and interviewing several drivers, it was apparent that Alex took evasive action to avoid his incident, which was triggered by nose-to-tail contact between the No. 5 [nose of Gil de Ferran] and 20 [tail of Scott Pruett] cars in front of them," Dallenbach said. "Alex's wheels were locked up before the contact. It was deemed a racing incident." Zanardi was placed on probation for "unjustifiable risk" following last week's Miller Lite 200 at the Mid-Ohio Sports Car Course. Dallenbach said that the incident involving Alex Barron remains under review pending further information, and no decision will be reached today. Barron went off course and made contact with the disabled car of Bryan Herta on Lap 11. Dallenbach also announced that Paul Tracy was removed from probation prior to Sunday's Texaco/Havoline 200. Tracy had been on probation following the June 7 ITT Automotive Detroit Grand Prix for "unjustifiable risk." "I have been pleased with Paul's driving in the last couple of races and I decided that he would be removed from his probationary status prior to Sunday's race," Dallenbach said. Ě Dario Franchitti (KOOL Reynard Honda) became the sixth international driver in the past seven years to win at Road America following Brazilian Emerson Fittipaldi (1992), Canadians Paul Tracy (1993) and Jacques Villeneuve (1994 and '95), and Italian Alex Zanardi (1997). Michael Andretti (1996) is the lone American winner at Road America in that span. Ě Franchitti became the fourth different driver to claim his first career FedEx Championship Series victory at Road America. He follows Hector Rebaque (1982), Jacques Villeneuve (uncle of the 1995 PPG Cup winner Jacques Villeneuve, 1985), and the younger Villeneuve in 1994. Ě Franchitti's victory was the ninth of the season for Honda, and the first since Andre Ribeiro's in the Marlboro 500 at Michigan Speedway in 1996 by a driver who is not a member of the Honda-powered Target/Chip Ganassi Racing Team. Ě The victory was the 13th in a row for Firestone and its 24th in the past 25 FedEx Championship Series events. Ě Bobby Rahal (Miller Lite Reynard Ford) finished eighth, extending his streak of PPG Cup points-paying finishes to 11 events. Ě Tony Kanaan (LCI Reynard Honda) extended his lead in the Jim Trueman Rookie of the Year race with his fourth-place finish. He now holds a 58-33 advantage over Helio Castro-Neves (Alumax Aluminum Reynard Mercedes), who was held scoreless, in the rookie points standings. Ě By leading 18 laps, Michael Andretti (Kmart/Texaco/Havoline Swift Ford) surpassed his total laps led in road or street course events for the season. Andretti entered Sunday's event with 389 laps led to date, but only 13 were on road or street courses. Ě Arnd Meier (Hassroder/J.A.G. Lola Ford) finished a career-best 10th Sunday, exceeding a previous career-best 12th established last year at Michigan and equaled this season at Portland. Ě Scott Pruett's (Visteon Reynard Ford) exit due to engine difficulties on Lap 25 ended a streak of five consecutive top-six finishes and eight consecutive finishes with PPG Cup points. Ě When rookie JJ Lehto (Hogan Motor Leasing, Inc. Reynard Mercedes) led Lap 28, it marked the second time this season that he had led at least a lap. Lehto led five laps at Long Beach earlier this season. Ě Wisconsin Governor Tommy Thompson declared Sunday as "Bobby Rahal Day" throughout the state. Rahal, a three-time PPG Cup champion (1986, '87, '92), is retiring as a driver at the conclusion of this, his 17th season, which has been dubbed "Rahal's Last Ride," by primary sponsor Miller Brewing. Thompson read a proclamation in Rahal's honor and presented him with a crystal vase bearing his likeness during pre-race ceremonies. Ě Entertainer David Letterman, a part owner of Team Rahal, attended his first race of the FedEx Championship Series season Sunday. Letterman joined Team Rahal prior to the 1996 season. Ě When Andretti earned the pole position for the Texaco/Havoline 200 Saturday, it marked the first FedEx Championship Series pole for an American-made chassis since Gordon Johncock drove a Wildcat to the pole position at The Milwaukee Mile on June 12, 1982. Ě The Marlboro Pole Award rollover bonus went unclaimed for the 21st consecutive event Sunday, meaning that the potential Marlboro Pole Award payout at the Sept. 6 Molson Indy Vancouver is a record $340,000, including $330,000 in rollover funds. The Molson Indy Vancouver will mark more than one year since the bonus, which grows at a rate of $15,000 per event until a victory from the pole is recorded, was last claimed by Zanardi at Cleveland. WHAT'S ON TAP The Texaco/Havoline 200 will receive an encore performance 3:30 a.m. ET Wednesday on ESPN and will re-air 3 a.m. Thursday on ESPN2. WHAT'S NEXT After a two-week break, the FedEx Championship Series will resume Sept. 6 with the Molson Indy Vancouver from Concord Pacific Place in Vancouver, British Columbia.
auto-moto.143 vector, -> #136, vector
┼─┤ prosle godine skoro :) izveo nemoguce na toj stazi.. sada su promenili ┼─┤ layout staze -- koliko sam cuo, nije vise ulicna :( vec tipicna road ┼─┤ staza. Hmm.. ovo na slici lici na ulicnu stazu ili se to meni samo cini?
auto-moto.144 vector, -> #142, vpoznanovic
┼─┤ Ě CART Chief Steward Wally Dallenbach announced following Sunday's ┼─┤ Texaco/Havoline 200 that no action will be taken against Alex Zanardi, Cika Wally je shvatio da bez Zanardija cart ne bi bio ono sto jeste, tako da ga nije ni kaznio... ┼─┤ Ě The Marlboro Pole Award rollover bonus went unclaimed for the 21st ┼─┤ consecutive event Sunday, meaning that the potential Marlboro Pole ┼─┤ Award payout at the Sept. 6 Molson Indy Vancouver is a record ┼─┤ $340,000, including $330,000 in rollover funds. The Molson Indy Ovo AZ uzima u Australiji.
auto-moto.145 vector,
Na danasnjim kvalifikacijama u Ceskoj (Brno) Max Biaggi je uzeo pole za nekih 0.4s ispred Doohana. Treci je Jean Michel Bayle (Rainey Yamaha) sto ne bi trebalo da cudi previse (ovo mu je prva trka ove godine), jer je JMB pravi majstor za ovu stazu... ko je gledao kako je Bayle driftovao pre dve godine na kvalifikacijama za VN Ceske zna o cemu pricam. Ako se ne varam, Alex Criville je zavrsio na cetvrtom mestu.
auto-moto.146 vector,
Ralf Schumacher u Williamsu?
auto-moto.147 senna, -> #146, vector
> Ralf Schumacher u Williamsu? To'ko o Frentzenu..
auto-moto.148 giovanni, -> #117, senna
Ę? Bla bla bla bla bla.. Taktika bi im komotno propala da Hakinen nije Ę? imao probleme. Da je baba imala... Kako to da ni Kultard nije mogao bar da održi razliku nego je i pored izletanja i trećeg pit-stop-a Šumaher zadržao vođstvo koje je na kraju rezultiralo totalnim poniženjem McLarena.
auto-moto.149 vector, -> #147, senna
┼─┤ > Ralf Schumacher u Williamsu? ┼─┤ To'ko o Frentzenu.. Ako je RS drugi vozac, ko je prvi?
auto-moto.150 junior, -> #146, vector
> Ralf Schumacher u Williamsu? Jel? Otkad to?
auto-moto.151 senna, -> #148, giovanni
]> Da je baba imala... >Kako to da ni Kultard nije mogao bar da odrzi razliku nego je i pored >izletanja i treceg pit-stop-a Sumaher zadrzao vodstvo koje je na kraju >rezultiralo totalnim ponizenjem McLarena. Paaa.. Ako saberemo dva i dva.. Sh je bio koliko sekundi ispred Kultarda kad je izasho iz boksa? A koliko krugova je Kultard morao da vozi iza mike koji je vozio preko 1:23 po krugu? Kad ga je obisho vozio je 1:21.. Deset puta dva.. dvaes.. A kolko je Sh izashao ispred Kultarda? 20? Ne bih reko.. U Meklarenu su se zeznuli shto nisu odmah rekli Kultardu da prodje Miku, chim su se kod ovoga pojavili problemi.. A ponizenje? Ponizenje je kad tvoj timski kolega koji je placen da ti chuva ledja bude tri mesta ispred tebe na kvalifikacijama.. ;)
auto-moto.152 giovanni, -> #123, senna
Ę? Hmm, ne znam dal si gledo proshlogodishnju trku, al chika Dejmon je Ę? proshle godine neshto shto je duplo teze od "onoga shto je Shumaher Ę? izveo", chak ga je i komotno obishao na stazi na kojoj je to jedva Ę? moguce, sa bolidom A da se podsetimo malo kakve je probleme imao Šumaher prošle godine u Mađarskoj? Ne bi bilo loše.
auto-moto.153 vector, -> #150, junior
┼─┤ > Ralf Schumacher u Williamsu? ┼─┤ Jel? Otkad to? Cuo sam juce nesto o tome na Sky Newsu...
auto-moto.154 vector, -> #145, vector
┼─┤ Re: kvalifikacije za VN Ceske, Brno Mick Doohan je danas preuzeo pole od Biaggija, koji nije uspeo da popravi vreme koje je postigao juce. Bayle je zadrzao trece mesto sa jucerasnjim vremenom, dok je front row popunio Ralf Waldmann sa svojim KR3 motorom. RW je uspeo da se dogura na front row tako sto je u svom poslednjem krugu pratio Maxa efektivno koristeci njegov slipstrim. 1. Michael Doohan Repsol Honda 2. Max Biaggi Kanemoto Honda 3. Jean Michel Bayle Rainey Yamaha 4. Ralf Waldmann Modenas KR3 E,sad, za ocekivati je da se sutra za prvu poziciju bore Biaggi i Doohan. Mick je rekao da ocekuje da ce Criville, Max i on zavrsiti na podijumu, mada ja nisam toliko siguran sto se tice Alexa. Carlos Checa je i danas pao sa motora i ne verujem da ce uspeti da se popne na podijum. Sto se tice Bejla... uzeo je pole '96, a prosle godine je dovukao Modenas na front row na kvalifikacijama, ali nije nista posebno uradio oba puta za vreme trke. Doohan je danas jedini konstanto vozio niske 2:02 krugove i par puta usao u 2:01, tako da ja tipujem na njega sutra. Biaggi mi deluje kao jedini kandidat za drugo mesto, mozda cak i za pobedu ukoliko budu nasli bolji setup sutra na treningu, a ko ce biti treci pojma nemam. Alex Criville?
auto-moto.155 senna, -> #152, giovanni
> A da se podsetimo malo kakve je probleme imao Sumaher prosle godine u >Madarskoj? Ne bi bilo lose. Ajd, podsetimo se.. Sredio je svoje gume. Pardon, same su se sredile.
auto-moto.156 vector, -> #154, vector
┼─┤ VN Ceske, Brno U 125 cc je pobedio Marco Melandri, dok je u 250 cc pobedu uzeo Harada ispred Kapirosija. Kao treci je zavrsio Marcellino Lucchi, a cetvrti je bio Jeremy McWilliams. Max Biaggi je pobedio u 500 cc, a Mick Doohan je u prvom krugu pao sa motora i posle je bio prinudjen da odustane. 1. Max Biaggi Kanemoto Honda 2. Alex Criville Repsol Honda 3. Alex Barros Gresini Honda 4. Tadayuki Okada Repsol Honda Biaggi vodi u sampionatu sa 11 poena prednosti ispred Kriviljea i 13 ispred Doohana. Sledeca trka je u Imoli, 6. septembra. Bice opako!
auto-moto.157 vpoznanovic,
Belgian Grand Prix 1998 from Spa Francorchamps, Belgium 28th August 1998 - 30th August 1998 Friday, August 28th 1st Free Practice (11:00 - 12:00 CET) 2nd Free Practice (13:00 - 14:00 CET) Saturday, August 29th 3rd Free Practice (09:00 - 09:45 CET) 4th Free Practice (10:15 - 11:00 CET) Qualifying (13:00 - 14:00 CET) Sunday, August 30th Warm-up (09:30 - 10:00 CET) Race (14:00 - 16:00 CET) (44 laps)
auto-moto.158 junior, -> #157, vpoznanovic
> Belgian Grand Prix 1998 > from Spa Francorchamps, Belgium Došlo doba da se vidi rasplet sezone. ;)
auto-moto.159 vpoznanovic,
F1: Belgian GP Friday free practice Pos Driver Nat Constructor/Tyre Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Michael Schumacher D Ferrari/G 1:51.895 2. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B 1:51.906 0.011 0.011 3. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B 1:52.629 0.723 0.734 4. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G 1:53.100 0.471 1.205 5. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G 1:53.534 0.434 1.639 6. Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G 1:53.589 0.055 1.694 7. Eddie Irvine GB Ferrari/G 1:53.601 0.012 1.706 8. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G 1:53.660 0.059 1.765 9. Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G 1:54.116 0.456 2.221 10. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G 1:54.130 0.014 2.235 11. Alexander Wurz A Benetton-Playlife/B 1:54.158 0.028 2.263 12. Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B 1:54.171 0.013 2.276 13. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B 1:54.433 0.262 2.538 14. Jarno Trulli I Prost-Peugeot/B 1:54.878 0.445 2.983 15. Olivier Panis F Prost-Peugeot/B 1:55.182 0.304 3.287 16. Jos Verstappen NL Stewart-Ford/B 1:55.263 0.081 3.368 17. Mika Salo FIN Arrows-TWR/B 1:55.730 0.467 3.835 18. Toranosuke Takagi J Tyrrell-Ford/G 1:56.080 0.350 4.185 19. Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B 1:56.431 0.351 4.536 20. Esteban Tuero ARG Minardi-Ford/B 1:57.014 0.583 5.119 21. Shinji Nakano J Minardi-Ford/B 1:57.682 0.668 5.787 22. Ricardo Rosset BR Tyrrell-Ford/G 1:58.178 0.496 6.283 107% of fastest time: 1:59.728
auto-moto.160 giovanni, -> #155, senna
Ę? Ajd, podsetimo se.. Sredio je svoje gume. Pardon, same su se sredile. Dakle, Hil je pretekao Šumahera koji je imao problema sa gumama tokom cele trke i to je fantastičan podvig a ovo što je Šumaher uradio ove godine je sreća. Previše si objektivan.
auto-moto.161 vpoznanovic,
F1: Belgian GP Saturday free practice Pos Driver Nat Constructor/Tyre Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B 1:50.319 2. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B 1:50.702 0.383 0.383 3. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G 1:51.368 0.666 1.049 4. Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G 1:51.859 0.491 1.540 5. Eddie Irvine GB Ferrari/G 1:51.972 0.113 1.653 6. Michael Schumacher D Ferrari/G 1:52.058 0.086 1.739 7. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G 1:52.102 0.044 1.783 8. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G 1:52.136 0.034 1.817 9. Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G 1:52.346 0.210 2.027 10. Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B 1:52.542 0.196 2.223 11. Alexander Wurz A Benetton-Playlife/B 1:53.020 0.478 2.701 12. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G 1:53.379 0.359 3.060 13. Toranosuke Takagi J Tyrrell-Ford/G 1:53.898 0.519 3.579 14. Olivier Panis F Prost-Peugeot/B 1:53.933 0.035 3.614 15. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B 1:54.071 0.138 3.752 16. Mika Salo FIN Arrows-TWR/B 1:54.814 0.743 4.495 17. Jarno Trulli I Prost-Peugeot/B 1:55.049 0.235 4.730 18. Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B 1:55.302 0.253 4.983 19. Jos Verstappen NL Stewart-Ford/B 1:55.451 0.149 5.132 20. Shinji Nakano J Minardi-Ford/B 1:56.329 0.878 6.010 21. Ricardo Rosset BR Tyrrell-Ford/G 1:56.604 0.275 6.285 22. Esteban Tuero ARG Minardi-Ford/B 1:57.000 0.396 6.681 107% of fastest time: 1:58.041
auto-moto.163 vpoznanovic,
F1: Belgian GP Saturday qualifying Pos Driver Nat Constructor/Tyre Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B 1:48.682 2. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B 1:48.845 0.163 0.163 3. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G 1:49.728 0.883 1.046 4. Michael Schumacher D Ferrari/G 1:49.797 0.069 1.115 5. Eddie Irvine GB Ferrari/G 1:50.189 0.392 1.507 6. Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G 1:50.204 0.015 1.522 7. Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B 1:50.462 0.258 1.780 8. Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G 1:50.501 0.039 1.819 9. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G 1:50.686 0.185 2.004 10. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G 1:51.189 0.503 2.507 11. Alexander Wurz A Benetton-Playlife/B 1:51.648 0.459 2.966 12. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G 1:51.851 0.203 3.169 13. Jarno Trulli I Prost-Peugeot/B 1:52.572 0.721 3.890 14. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B 1:52.670 0.098 3.988 15. Olivier Panis F Prost-Peugeot/B 1:52.784 0.114 4.102 16. Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B 1:53.037 0.253 4.355 17. Jos Verstappen NL Stewart-Ford/B 1:53.149 0.112 4.467 18. Mika Salo FIN Arrows-TWR/B 1:53.207 0.058 4.525 19. Toranosuke Takagi J Tyrrell-Ford/G 1:53.237 0.030 4.555 20. Ricardo Rosset BR Tyrrell-Ford/G 1:54.850 1.613 6.168 21. Shinji Nakano J Minardi-Ford/B 1:55.084 0.234 6.402 22. Esteban Tuero ARG Minardi-Ford/B 1:55.520 0.436 6.838 107% of fastest time: 1:56.290
auto-moto.164 vpoznanovic,
F1: Belgian GP Sunday warm-up Pos Driver Nat Constructor/Tyre Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Michael Schumacher D Ferrari/G 2:07.839 2. Eddie Irvine GB Ferrari/G 2:08.608 0.769 0.769 3. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B 2:09.120 0.512 1.281 4. Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B 2:09.127 0.007 1.288 5. Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G 2:09.539 0.412 1.700 6. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G 2:10.076 0.537 2.237 7. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B 2:10.258 0.182 2.419 8. Alexander Wurz A Benetton-Playlife/B 2:10.917 0.659 3.078 9. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B 2:11.374 0.457 3.535 10. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G 2:11.546 0.172 3.707 11. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G 2:11.860 0.314 4.021 12. Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G 2:13.781 1.921 5.942 13. Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B 2:13.853 0.072 6.014 14. Toranosuke Takagi J Tyrrell-Ford/G 2:14.038 0.185 6.199 15. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G 2:14.147 0.109 6.308 16. Jarno Trulli I Prost-Peugeot/B 2:14.680 0.533 6.841 17. Mika Salo FIN Arrows-TWR/B 2:16.139 1.459 8.300 18. Ricardo Rosset BR Tyrrell-Ford/G 2:16.174 0.035 8.335 19. Shinji Nakano J Minardi-Ford/B 2:16.217 0.043 8.378 20. Jos Verstappen NL Stewart-Ford/B 2:17.733 1.516 9.894 21. Esteban Tuero ARG Minardi-Ford/B 2:20.842 3.109 13.003 22. Olivier Panis F Prost-Peugeot/B 2:26.065 5.223 18.226
auto-moto.166 stefan,
Glupi švabo ;))
auto-moto.167 vpoznanovic,
Dosta je bilo Michaele, došao je i na tebe red da vidiš kako to izgleda...
auto-moto.168 junior, -> #167, vpoznanovic
> Dosta je bilo Michaele, došao je i na tebe red da vidiš kako to > izgleda... Daj, bre, ljudi ovo nema smisla. Šumaher je bar sam izguravao svoje protivnike, i snosio sankcije kad treba. Šta je sad ovo? Krvavi sport? Oćemo li uvesti trokolice i gladijatore? Jel' treba Irvine u sledećoj trci da udara u Hakinena? Ovde se tolika lova obrće, da stvarno postaje ružno za gledati. :(
auto-moto.169 ljubisha, -> #168, junior
>Daj, bre, ljudi ovo nema smisla. Šumaher je bar sam izguravao svoje >protivnike, i snosio sankcije kad treba. Molim!? Sad je sam sebe izgurao i neka snosi sankcije. Ustvari, za ovo što je krenuo da se bije min. kazna 50.000$ (al da se ipak sastane sa Kultardom nezvanično posle trke da popije batine).
auto-moto.170 ljubisha, -> #166, stefan
> Glupi švabo ;)) Molim moderatora da briše sve poruke u kojima se veliča (zlo)delo gore pomenutog glupog švabe! :)
auto-moto.171 boyaan, -> #169, ljubisha
> za ovo sto je krenuo da se bije min. kazna 50.000$ (al da se ipak > sastane sa Kultardom nezvanicno posle trke da popije batine). Minimalna kazna za ovo sto je Kultard uradio bi trebala da bude ne ucestvovanje McLarena na sledecoj trci. Shumi nikad nije uradio ovako nesto, samo se pitam da li je ovo Kultard uradio da bi se spasio bruke sto ce ga Mihel prestici za ceo krug ili da bi ga skenjao za 10 bodova, ili i jedno i drugo. A kad je Shumaher krenuo da "nabode" Dejvida ovaj se usro ko pi*ka a da nepricamo sta bi se desilo da se sastan
auto-moto.172 kum.djole, -> #169, ljubisha
>> Molim!? Sad je sam sebe izgurao i neka snosi sankcije. Ustvari, >> za ovo što je krenuo da se bije min. kazna 50.000$ (al da se ipak >> sastane sa Kultardom nezvanično posle trke da popije batine). Kultard KRALJ! :) Osećam da ovi iz Džordana sad kače njegovu sliku na bolid umesto reklame.. ;)
auto-moto.173 yvan, -> #171, boyaan
=> Minimalna kazna za ovo sto je Kultard uradio bi trebala da bude ne => ucestvovanje McLarena na sledecoj trci. Onda bi ferrari trebao da bude prognan sa lica zemlje kada se sabere sta je sve schumacher uradio.... => Shumi nikad nije uradio ovako nesto, Izgleda da tvoje pracenje F1 obuhvata citavih 5 sec. i to onih za koje vreme je schumacher lupio Coultharda, a kako je Hakkinen zavrsio ovu trku? Piruetom uz schumacherovu pomoc....
auto-moto.174 yvan, -> #168, junior
=> Daj, bre, ljudi ovo nema smisla. Šumaher je bar sam izguravao svoje => protivnike, i snosio sankcije kad treba. Dakle treba i da ga kazne sto je lupio Hakkinena na ovoj trci...
auto-moto.175 boyaan, -> #173, yvan
> vreme je schumacher lupio Coultharda, a kako je Hakkinen zavrsio ovu trku? > Piruetom uz schumacherovu pomoc... Kultard je imao izbora - da propusti Mihela da prodje, ali ne on je namerno zakocio da bi se Shumaher zakucao u njegov zadnji deo, dok Shumaher da nebi izleteo sa staze dokacio zadnjim delom Hakkinena i posle je Mikin bolid zakacio neko od vozaca (nisam video ko) i otkinuo mu tocak. Da Shumaher nije skrenuo izleteo bi sa staze. Zbog slicne situacije prosle godine FIA je oduzela Shumaheru vice-shampionsku titulu (ako se nevaram to je bilo u Spaniji, na zadnjoj trci grand prix-a
auto-moto.176 junior, -> #173, yvan
> Izgleda da tvoje pracenje F1 obuhvata citavih 5 sec. i to onih > za koje vreme je schumacher lupio Coultharda, a kako je > Hakkinen zavrsio ovu trku? Piruetom uz schumacherovu pomoc.... Hm, pitam se kako isti ljudi vide različite stvari. Ortak je snimao trku .. ko mi pokaže da se prednji točkovi Hakinenovog bolida motaju u desno, skidam kapu. Čovek nije ni pokušao da skrene, jedini cilj bio mu je da zatvori Šumahera. E, kako on sam nije uspeo da obavi posao, morao je Dejv da završi.
auto-moto.177 vdunic, -> #167, vpoznanovic
> Dosta je bilo Michaele, došao je i na tebe red da vidiš kako to > izgleda... Jel možeš da objaviš ukupan poredak trke. Ovde si poslao samo warm-up.
auto-moto.178 vector, -> #171, boyaan
┼─┤ nesto, samo se pitam da li je ovo Kultard uradio da bi se spasio bruke ┼─┤ sto ce ga Mihel prestici za ceo krug ili da bi ga skenjao za 10 bodova, Momak, ne lupetaj. Pogledaj Interlagos '96 pa vidi sta je bruka...
auto-moto.179 vector, -> #175, boyaan
┼─┤ mu tocak. Da Shumaher nije skrenuo izleteo bi sa staze. Zbog slicne ┼─┤ situacije prosle godine FIA je oduzela Shumaheru vice-shampionsku titulu ┼─┤ (ako se nevaram to je bilo u Spaniji, na zadnjoj trci grand prix-a Ne lupetaj. Schu nije mogao da udari u taj zid i da je hteo...
auto-moto.180 vector, -> #176, junior
┼─┤ Ortak je snimao trku .. ko mi pokaze da se prednji tockovi Hakinenovog ┼─┤ bolida motaju u desno, skidam kapu. Covek nije ni pokusao da skrene, ┼─┤ jedini cilj bio mu je da zatvori Sumahera. Jes, ali malo sutra.
auto-moto.181 junior,
Gledajte kako se Čobanin raduje, nakon što mu je Dejv obezbedio prvo mesto u borbi za titulu. ;) BTW, sad sam prosurfovao par sajtova, Šumaher je optužio Dejva, da je pokušao da ga ubije :), na šta mu je dotični odgovorio da je dobio naređenje iz boxa da ga propusti, a to što je on usporio tačno na izlasku iz (ako se dobro sećam) Pouhon krivine, je njegova stvar. Naravno, kad si 3 desetinke iza čoveka, a ovaj odluči da ukoči tamo gde treba da se ide 200 na sat, šta se drugo može očekivati? Anyway, posle su obojica pozvana do direktora trke da daju izjave, koje još uvek nisu objavljene. Sad ćemo čekati arbitražu ... Na ferarijevom sajtu i dalje nema ništa. hakkinen.jpg
auto-moto.182 vector, -> #181, junior
┼─┤ Gledajte kako se Cobanin raduje, nakon sto mu je Dejv obezbedio ┼─┤ prvo mesto u borbi za titulu. ;) Ha, obrati paznju na urlanje svabe od srece u Japanu prosle godine kada mu je Eddie 'backmarker' Irvine obezbedio sansu da osvoji titulu. ┼─┤ Naravno, kad si 3 desetinke iza coveka, a ovaj odluci da ukoci ┼─┤ tamo gde treba da se ide 200 na sat, sta se drugo moze ocekivati? 0.3s my ass... pogledaj malo bolje.
auto-moto.183 stefan, -> #176, junior
>Ortak je snimao trku .. ko mi pokaže da se prednji točkovi Hakinenovog >bolida motaju u desno, skidam kapu. Čovek nije ni pokušao da skrene, >jedini cilj bio mu je da zatvori Šumahera. !? Pa do sudara je došlo pošto je Kultard izašao iz krivine i na snimku se lepo vidi kako se drži desne strane staze. Nema ni govora o bilo kakvom isecanju što ćeš i videti ako pogledaš snimak ponovo. Ono o čemu se može pričati je da li je došlo do nepravdnog&ničim izazvanog kočenja od strane Kultarda a zbog čega se Šumaher zakucao u njega. Ja posmatrajući snimak par puta na TVu nisam primetio neke znake naglog kočenja a koji bi svakako trebalo da se vide na onakvoj stazi. Možda grešim ali mi se čini da Kultard jednostavno nije dodao gas po izlasku iz krivine dok je Šumaher, verovatno iznerviran što ga ovaj nije ranije propustio, "legao" na gas očekujući da to isto uradi i njegov rival i krenuo da ga pretekne. Rezultat toga je da se onako zakucao u njega. Interesantno je da se slična situacija ponovila i malo kasnije sa Fizikelom i Nakanom.
auto-moto.184 junior, -> #180, vector
> Jes, ali malo sutra. Pa ako nije pokušavao da zatvori Šumahera, već mu je ono standardan prolazak kroz krivinu, onda i bolje što je izleteo, nego da se blamira na stazi. ;) Obrni situaciju. Zamisli Šumahera ispred Hakinena, a ovaj ga prestiže sa spoljne strane. Hakinen ga obilazi, blagi kontakt, Šumaher se okreće i ispada => rezultat - par desetina poruka na sezamu, identične sadržine: "tako i treba švabi, kad zatvara onog ko je brži". Viđeno već hiljadu puta, toliko da je utvrđeno gradivo. Kad Šumaher izleti, svi se raduju, srećni, Hakinen je bio 3x brži :), a kad Hakija izleti, Šumaher srećnik, na prevaru dobija trke. Incident od Šumahera - pu, đubre švapsko, treba ga streljati ... incident na Šumaher - Kultard Bog, Kultard genije, tako ti treba Švabo ... Mislim, formula stvarno postaje odvratna. Sledeća trka je u Monci, i treba Irvine da se zakuca u Hakinena u prvoj šikani, odmah posle starta, a da potom kaže da su mu otkazale kočnice. ;) Zar ćemo svi da budemo ludi i da mu verujemo da su otkazale kočnice?
auto-moto.185 junior, -> #182, vector
> Ha, obrati paznju na urlanje svabe od srece u Japanu prosle > godine kada mu je Eddie 'backmarker' Irvine obezbedio sansu da > osvoji titulu. Eddie bar nije nikad stukao Hakinena ili Vilneva kad su ga dotični obilazili za krug, a nije da nije imao šanse. Druga stvar, Eddie je u Japanu branio svoju poziciju. On nije bio dužan nikog da pusti, koliko god sporiji bio. S druge strane, Dejv je na ovoj stazi obilažen za krug, i nije branio nikakvu poziciju. Poređenje je smešno. > 0.3s my ass... pogledaj malo bolje. Ma super, koliko je bilo? Kaži mi samo, koji normalan vozač koči NA IZLAZU iz krivine? Ili bolje rečeno, koji vozač koji ne želi zlo drugome, to čini?
auto-moto.186 junior, -> #183, stefan
> ! ? Pa do sudara je došlo pošto je Kultard izašao iz krivine > i na snimku se lepo vidi kako se drži desne strane staze. Nema Replicirao si na poruku o prvom incidentu, sa Hakinenom. Inače dotični je izjavio da je imao problema sa bolidom (ha, ha ;), i da nije mogao baš sasvim da smota volan (što reče onaj na bk, verovatno je upao u neku baricu ... al' zamalo), što je dovelo do kontakta sa Šumaherom. > toga je da se onako zakucao u njega. Interesantno je da se > slična situacija ponovila i malo kasnije sa Fizikelom i Nakanom. Postoji razlika u kočenju pri ulasku u krivinu, i pri izlasku iz krivine, zar ne? Dosta rasprave, možemo mi da se pravimo ludi, i da kažemo da je Kultard zakočio jer je hteo da što pre pusti Šumahera da prođe :), isto tako možemo da kažemo i da je Šumaher junački obišao Irvine-a na svim dosadašnjim stazama, a da ovaj u principu nije hteo da ga pusti. Svi možemo da se pravimo ludi, ali ovo nije sudnica, ovde ne treba ništa da se dokazuje, sve je proceni Bernija, ili neke komisije, ukoliko je formiraju. Za dan-dva, videćemo ko je bio u pravu.
auto-moto.187 stefan, -> #186, junior
>Replicirao si na poruku o prvom incidentu, sa Hakinenom. Sorry, nisam primetio. >Postoji razlika u kočenju pri ulasku u krivinu, i pri izlasku >iz krivine, zar ne? Postoji naravno, ja sam rekao da na snimku nisma primetio ništa što bi govorilo da je došlo do naglog kočenja već da mi se čini da Kultard nije dodavao gas.
auto-moto.188 giovanni, -> #166, stefan
Ę? Glupi švabo ;)) Pazi, ovakve izjave mogu te skupo koštati. Stanujem blizu tvog radnog mesta ;) BTW, da li možemo posle očigledne taktike Kultarda očekivati oduzimanje svih bodova i suspenziju sa preostalih (podsetimo se uslovne kazne od 9 trka kazne za Vilneva zbog daleko minornijeg prekršaja).
auto-moto.189 giovanni, -> #167, vpoznanovic
Ę? Dosta je bilo Michaele, došao je i na tebe red da vidiš kako to Ę? izgleda... Šta kako izgleda? Kad ti neko pri brzini od 200 na sat pred nosom ukoči ko mutav (na 250 metara od krivine) kako to nazivaš. A podsetimo se da je ove sezone Šumaher već imao problema sa sličnim budalama koje su pri brzinama i od čak preko 300 km/h pokušavali nemoguće manevre od kojih je neko mogao da pogine. Kad je Šumaher preduzeo takav manevar? Ajde, osvetnici! I zašto Kultard taj ceo krug nije hteo da propusti bržeg vozača nego je jurcao kao da je na prvom mestu a onda na najzgodnijem mestu prikočio kao da je ugledao crnu mačku? Šta sad treba Irvajn da uradi u Monci? Da se zakuca u Hakinena na ulasku u Parabolicu a mlaši Šumaher da eliminiše Kultarda zaletanjem u box McLarena još pre kvalifikacija.
auto-moto.190 giovanni, -> #169, ljubisha
Ę? Molim!? Sad je sam sebe izgurao i neka snosi sankcije. Ustvari, Ę? za ovo što je krenuo da se bije min. kazna 50.000$ (al da se ipak Ę? sastane sa Kultardom nezvanično posle trke da popije batine). Jesi ti ikad vozio bar karting, a da ne pričam o nečem jačem? I da li uopšte imaš vozaćku dozvolu? A oko batina i slično, nešto mi se Kultard čudno ponašao kad ga je Šumi napao. Nije smeo ni kacigu da skine a ipak je krupniji od Mihaela.
auto-moto.191 giovanni, -> #173, yvan
Ę? Onda bi ferrari trebao da bude prognan sa lica zemlje kada se sabere sta Ę? je sve schumacher uradio.... Šta je uradio? Ko se služio sumnjivim uređajima na bolidu i ko je dogovarao rezultat poslednje trke prošle sezone sa Williamsom? Ę? Izgleda da tvoje pracenje F1 obuhvata citavih 5 sec. i to onih za koje Ę? vreme je schumacher lupio Coultharda, a kako je Hakkinen zavrsio ovu Ę? trku? Piruetom uz schumacherovu pomoc.... O čemu ti to pričaš? Ono što je Hakinena upropastilo na ovoj trci je njegova očigledna glupost i ne znanje. Kad ga je Šumaher već obišao skoro celom dužinom bolida Hakinen je umesto da nastavi trku skretao levo ka ogradi. U tom trenutku je uleteo u putanju zadnjeg desnog točka Ferrarija. Šta je trenalo Šumaher da radi? Da sačeka i pita Hakinena da li je ovaj spreman ili mu opet kvačilo ne fukncioniše. A možda bi mu bilo po volji da je ovaj rekao "I am for West". Biće zanimljivo kako će Mika i Kultard da se provuku do staze na sledećoj trci (Monza). Verovatno će morati helikopterom da ih dovedu. A tek ako Šumeher ne pobedi baš me zanima kako će se McLareni probiti posle trke do boxa.
auto-moto.192 giovanni, -> #179, vector
Ę? Ne lupetaj. Schu nije mogao da udari u taj zid i da je hteo... Nije hteo da udari ali je Hakinen to hteo. Ali se kasno setio pa je zakačio samo zadnji desni točak.
auto-moto.193 giovanni, -> #180, vector
Ę? Jes, ali malo sutra. Šta, bre, malo sutra. Evo, upravo gledam snimak i lepo se vidi. Šumaher ide prema zidu. Za njim i Hakinen. Šumaher je brži i Hakinen udara u zadnji točak Ferrarija. Za to vreme, Mihale još uvek ne skreće ka pravcu nego i dalje ide prema zidu. Mika se okreće, Mihael mota desno i izlazi iza Irvajna. Zanimljivo je i to da je Kultard zakočio na mestu gde se ni u ludilu ne koči već se još ubrzava. Čak posle tog mesta sledi prelazak u petu brzinu pa tek onda ulazak u brzu i dugu levu krivinu. Idealna putanja je ona po kojoj su vozili Kultard i Šumaher a kako je Kultard bio dužan da propusti bržeg od sebe, tu je imao priliku. Neki bi rekli da je i iskoristio.
auto-moto.194 giovanni, -> #178, vector
Ę? Momak, ne lupetaj. Pogledaj Interlagos '96 pa vidi sta je bruka... Mržnja je najgore osećanje koje čoveka može da obuzme. U svojoj bezumnoj mržnji prema Šumaheru ne vidite činjenice ni kada vas udaraju po licu. Nemate obraza da priznate da ste u stvari looseri. Jadni ste.
auto-moto.195 giovanni, -> #174, yvan
Ę? Dakle treba i da ga kazne sto je lupio Hakkinena na ovoj trci... Opet ponavljam. Ko je GLEDAO trku ne bi izjavio ovakvu glupost.
auto-moto.196 vpoznanovic,
F1: Belgian GP results Pos Driver Nat Constructor/Tyre Time ------------------------------------------------------------------- 1. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G 1:43:47.407 2. Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G +0.932 3. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G +7.240 4. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G +32.242 5. Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B +51.682 6. Jarno Trulli I Prost-Peugeot/B -2 laps 7. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B -5 laps 8. Shinji Nakano J Minardi-Ford/B -5 laps DNF Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B on lap 27 DNF Eddie Irvine GB Ferrari/G on lap 26 DNF Michael Schumacher D Ferrari/G on lap 26 DNF Esteban Tuero ARG Minardi-Ford/B on lap 18 DNF Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G on lap 17 DNF Toranosuke Takagi J Tyrrell-Ford/G on lap 11 DNF Jos Verstappen NL Stewart-Ford/B on lap 9 DNF Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B on lap 1 DNF Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G on lap 1 DNF Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B on lap 1* DNF Olivier Panis F Prost-Peugeot/B on lap 1* DNF Ricardo Rosset BR Tyrrell-Ford/G on lap 1* DNF Mika Salo FIN Arrows-TWR/B on lap 1* DNF Alexander Wurz A Benetton-Playlife/B on lap 1* * Did not take the second start
auto-moto.197 vpoznanovic,
F1: Standings after Belgian GP Drivers' championship: Pos Driver Nat Constructor/Tyre Points --------------------------------------------------------------- 1. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes/B 77 2. Michael Schumacher D Ferrari/G 70 3. David Coulthard GB McLaren-Mercedes/B 48 4. Eddie Irvine GB Ferrari/G 32 5. Jacques Villeneuve CDN Williams-Mecachrome/G 20 6. Alexandr Wurz A Benetton-Playlife/B 17 7. Damon Hill GB Jordan Mugen-Honda/G 16 8. Giancarlo Fisichella I Benetton-Playlife/B 15 9. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Mecachrome/G 13 10. Ralf Schumacher D Jordan Mugen-Honda/G 10 11. Jean Alesi F Sauber-Petronas/G 7 12. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford/B 4 13. Mika Salo FIN Arrows-TWR/B 3 Pedro Diniz BR Arrows-TWR/B 3 15. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas/G 1 Jan Magnussen DK Stewart-Ford/B 1 Jarno Trulli I Prost-Peugeot/B 1 Constructors' championship: Pos Constructor Nat Points ------------------------------------------- 1. McLaren-Mercedes GB 125 2. Ferrari I 102 3. Williams-Mecachrome GB 33 4. Benetton-Playlife I 32 5. Jordan Mugen-Honda GB 26 6. Sauber-Petronas CH 8 7. Arrows-TWR GB 6 8. Stewart-Ford GB 5 9. Prost-Peugeot F 1
auto-moto.198 vpoznanovic,
F1: Belgian GP winners' press conference Q. Congratulations, Damon, on your first victory since you won the world championship in 1996. It must be a great feeling ... DH: This is a great day for Jordan. To win our first GP and get a one-two result is a fantastic result. We were strong all weekend, it has been a very exciting race, I am absolutely delighted ... in fact I am lost for words. Q. Everyone was astonished to see you take the lead at La Source after the second start ... DH: Well, I got lucky because I had made a mess of the first start -- and then it was aborted because of the crash. But I made a beautiful second start and once I got away I was looking good. The trouble was that I had the car set up for a race that [I expected to be] getting drier. That really made it a difficult race for me. Q. What was your reaction after Michael had passed you when you found him driving slowly round to the pits with only three wheels? DH: I didn't actually see his car, but I heard by radio that he was out of the race. But you don't have time to be emotional about things like that. It's a very responsible position to be in when you're leading a race, so I focused on doing what I needed to do to hold the lead. Q. Your team mate Ralf Schumacher stayed close to you after the final restart. Were you at all concerned that he might try to find a way past you? DH: It was always going to be quite close after the Safety Car had been sent out, and I knew that Ralf would be pushing me all the way to the finish because he didn't have very much space between himself and Jean [Alesi] behind him. So I had to push as hard as I could. Then it started to get a bit drier and the tyres began to go off, so I was under pressure all the way. Q. How did the battle with Michael go early on? DH: I don't know what happens here. [Michael] seems to be able to change the weather depending on what he wants. From the start, it looked to me as though he had more downforce. I went for the intermediates on the grid and after the restart I went for a lower downforce setting in the assumption that it was going to get better. It worked for a few laps and then it started to rain again, and it worked against me. Michael was able to close and then get past. It was quite a tricky race. There was one point when I went to go past a Prost at Stavelot and he didn't see me and we touched. He got a bit of a fright. Q. At one point you were on the grass at the bus stop ... DH: It was very tricky conditions today. It was never raining really hard, but it was raining at different parts of the circuit. Some parts were very wet, some parts were not so wet. Visibility was terrible. Lots of incidents, lots of people going off, so there was a hell of a lot to look out for. Q. Ralf, congratulations on your first podium finish since Argentina last year. How does it feel? RS: I am obviously very happy, both for the team and for us two. We had a very bad start to this season which made things difficult. It has all turned around now with first and second places here -- with a bit of luck, I must admit -- but I think this was a good, strong performance. We had to struggle a bit at the beginning because of making the wrong tyre choice, but then it went OK and after the Safety Car made its second appearance we just settled for the one-two. We had to keep pushing, though, because Jean was so close behind. Q. At the first start, before all those cars began crashing, you seemed to anticipate what was going to happen, and you pulled over and almost stopped. What had you seen? RS: It was quite funny because I just spotted a McLaren [sideways] in front of me and then I saw the mess going on all around me. So I moved my car left, parked it in neutral and waited ... just in time to see an Arrows suddenly missing me by about ten centimetres. Then when everything had settled, I just engaged a gear and went through. Q. Jean, was this an equally unexpected first podium for you and Sauber? JA: Of course, yes. This is unbelievable for the team because so far we hadn't seen such a level of competition between different cars. With so many cars usually finishing the races we have had a problem getting points. It was only in conditions like these that we have a possibility of getting any points at all, so I am really happy for the team that we have taken four really important points. Q. Once the Safety Car had been withdrawn for the second time, you were able to get close to Damon and Ralf. Were you tempted to try to pass them? JA: No, to be honest I was able to run behind them at the same speed, but it would have been absolutely impossible to try anything because the visibility was zero. In fact I was quite surprised when the Safety Car was brought in and we were allowed to race again, because I personally believe that it was still extremely dangerous. It was particularly bad on the straights where there were cars abandoned by the side of road and we were aquaplaning. That could have been extremely dangerous. Q. But you were really pushing hard towards the end ... JA: Sometimes Peter [Sauber] was saying 'slow, slow!' That was quite funny for me, but I was very concentrated to stay on the circuit. The conditions were changing non-stop. It was tough, especially at the beginning with intermediates. When I put full wet tyres on it was quite easy except for visibility.
auto-moto.199 vpoznanovic,
Schumacher blames Coulthard Sunday August 30, 1998 "I am very annoyed about what happened," said Michael Schumacher shortly after he retired from the Belgian Grand Prix, following a crash with McLaren's driver, David Coulthard. "It was clear that we would have taken the lead in the championship, as I was by far the fastest car on the track. Coulthard seemed to be running 5 to 6 seconds slower than his real pace once I was behind him. When he rejoined the race he was much quicker again. Obviously lifting on the straight like he did when I hit him is very dangerous. He has the experience to know that you do not slow down on a straight like that without giving any warning. So one could think he did it deliberately." Ferrari team boss joined Schumacher in his criticism over Coulthard, saying: "What happened to Michael is very serious. He was stuck behind Coulthard for over a lap, despite the waved blue flags. The McLaren driver slowed down noticeably on the straight when doing around 200 km/h. The deceleration was violent and in the wet conditions the impact was inevitable. The consequences of this incident could have been much more serious." However, David Coulthard rejected the accusation. "(Schumacher) came into the garage saying that I tried to kill him...I find his behaviour totally unacceptable. If he wanted to discuss it, man to man, there wouldn't have been a problem. If he wants to accuse me of things like that then I have no interest in talking to him. The allegations he made were untrue. I have given my side of this. Michael Schumacher has given his. I am 100 percent certain that I did nothing wrong. I could see him coming from the the previous corner. In those conditions, like that, you are not looking in your mirrors all the time. The team had asked me to move across and tuck in on the right to keep out of his way. I did that and then he just drove straight into the back of my car. I did nothing wrong. I think what Michael said and did is disgusting, especially accusing me of trying to kill him." On another clash Shcumacher had with McLaren, the German also commented, referring to the incident at the start which saw him overtake Hakkinen, who subsequently spun out of the race. "At the second start I was on the outside of Hakkinen and I tried to leave a bit of room. He was forcing me a bit wide, but I had the better line and could accelerate better out of the corner. It is very disappointing to still be seven points behind in the championship, when I could have left Spa with a three point lead."
auto-moto.201 vpoznanovic, -> #189, giovanni
>> Šta kako izgleda? Kad ti neko pri brzini od 200 na sat pred nosom ukoči >> ko mutav (na 250 metara od krivine) kako to nazivaš. A podsetimo se da je >> ove sezone Šumaher već imao problema sa sličnim budalama koje su pri >> brzinama i od čak preko 300 km/h pokušavali nemoguće manevre od kojih je >> neko mogao da pogine. Kad je Šumaher preduzeo takav manevar? Ajde, >> osvetnici! I zašto Kultard taj ceo krug nije hteo da propusti bržeg vozača >> nego je jurcao kao da je na prvom mestu a onda na najzgodnijem mestu >> prikočio kao da je ugledao crnu mačku? Šta sad treba Irvajn da uradi u >> Monci? Da se zakuca u Hakinena na ulasku u Parabolicu a mlaši Šumaher da >> eliminiše Kultarda zaletanjem u box McLarena još pre kvalifikacija. Prijatelju moj, vidim ja da i ti, kao i većina Šumaherovih obožavatelja patiš od jednog vrlo specifičnog oblika amnezije. Svima vama koji ga simpatizirate, u trenucima dok morališete o njegovom karakteru i ljudskim vrijednostima treba da je pred očima slika događaja sa posljednje trke prošle sezone, nečega što svakako prelazi okvire sportskog nadmetanja i zalazi u oblast kriminalistike. Reći ću ti ono što sam mali milion puta na raznim mjestima izjavio: Da Formula 1 nije je*eni biznis u kojem se kao i u svakom drugom biznisu po svaku cijenu štiti onaj koji donosi pare, Mihael Šumaher je zbog onog što je tada učinio, prema svim civilizacijskim normama, trebao doživotno da izgubi superlicencu i da bude krivično gonjen. Neodređenost i tolerancija Međunarodne federacije za auto-sport iskazana u tom incidentu, kao i u svim onima koji su mu prethodili i onima koji su se desili ove sezone, morala je nešto da ima za posljedicu - kad može Šumaher, što ne bi mogli i mi... s prljavima ne možeš izaći na kraj ako i sam ne igraš prljavo...
auto-moto.202 payce,
Pu bre... Gledam ovde kako svi sere*e o Shumaheru i Kultardu... A niko bre ni rech da kazhe o NAJBOLJEM VOZACHU SVIH VREMENA Damonu Hillu zvanom BOG ;) Po litrama kishe, na najgoroj stazi, pored pomahnitalih vozacha Ferrarija i McLarena, ON je uspeo da se izbori za prvo mesto i dokazhe da nije dzhabe Eddie faca uzeo njega u svoj patetichni tim. heheheh...
auto-moto.203 ljubisha, -> #171, boyaan
> Minimalna kazna za ovo sto je Kultard uradio bi trebala da bude ne A šta je to on uradio? Kriv je što slepac nije dobro ocenio razdaljinu kad je krenuo u preticanje? >drugo. A kad je Shumaher krenuo da "nabode" Dejvida ovaj se usro ko pi*ka a Tuko bi ja i šefa na poslu da to nije kažnjivo. :> Druga je priča što je Kultard jedan od "najmirnijih" vozača za razliku od incidentnog soma.
auto-moto.204 ljubisha, -> #190, giovanni
> Jesi ti ikad vozio bar karting, a da ne pričam o nečem jačem? I da li Ne nemam vozačku, imam taksi. :) A što, ti si vozi formulu. A pogotovo po onakvim uslovima.