fudbal.407poulos,
-> #402, dr.iivan* Ipak, Milojko Pantic je nezajebiv. Danas je maltretirao Mihajlovica
* kojim delom kopacke je dao gol! Idiot!
Čini ti se da je Milojko nezajebiv? ;)
Varaš se momče... :) Jeste da ne zna razliku između Darka Kovačevića
i Dekija Stankovića, ali...
Evo bisera kolege Kovinjala:
"... (počinje utakmica Argentina - Japan) ... Evo, Argentinci su u
belim dresovima. U stvari, izgleda da sam ja malo prerano došao do
zaključka i pogrešio, dakle, Japanci su u belim dresovima... (pauza
od 10-ak sekundi) Ne, ne, meni se činilo da su ovo beli dresovi, a
u stvari, to su tradicionalni plavo - beli dresovi Argentinaca. Dakle,
nije bilo greške...". ;> Kakva faca. :)
A tek posle, kad je počeo Zvonko _uvežbani hvalospev_ Mihajlovski
sa prefinjenim izgovaranjem prezimena BirHof. ;) Ipak je najbolji
kada primeti da se događa nešto na terenu za šta on već ima spremljen
neki novi hvalospev ili stih. ;) Juče je za pomoćnog sudiju, sav
srećan rekao:
"... Možemo slobodno reći da je mahao svojim slobodnim sudijskim
uverenjem". ;)
fudbal.408poulos,
-> #399, dalex* ... i pustiti radio, što smo po nekad i radili ;)...
Bogme, ja sam protiv Irana uključio Radio, ali pošto prenosa na yu-radiju
nije bilo, morao sam da prebacim na Radio Beograd. Prenosio je Jordan
Ivanović i jeste da mi se mnogo više sviđa kako se on gubi (prenosi
kao da će u svakoj akciji pasti gol), ali je povremeno preterivao. :)
Recimo, Mijat ima loptu na nekih 30 m od gola, i loptu izmakne od
jednog Iranca, a ovaj priča: "... Mijatović, Miajtović, obilazi prepreku
za preprekom...". ;) Inače, najjače je bilo kod samog gola. :) Pošto
zvuk stiže pre slike, ja sam 2 sekunde pre nego što je Siniša šutnuo
znao da je gol (mada sam to znao čim je napravljen faul ;), ali tada
sam baš definitivno znao). :) Jordan se prodrao iz sve snage, a Milojko,
je tek posle 5 sekundi uspeo da skona o čemu se radi... :)
fudbal.409poulos,
-> #403, dr.iivan* > Jedini komentator sa RTS-a koga mogu da pohvalim je Jovan
* Memedovic. > Ostalo treba utisati do daske.
*
* Potpis.
Šteta je samo što najčešće vodi samo box i ribolov. :) Mada, njega
na RTS-u izgleda ne vole, jer ima običaj da se proveseli. ;) Nikad
neću zaboraviti izveštaj sa Olimpijade, kada su on i Šarenac nekih
pola sata bulaznili o lepoti brazilskih košarkašica i o jedrenju oko
"nekih bova". ;)
fudbal.410m.milos,
-> #395, poulos
> Ali, ja bas i kazem da je otvaranje prenosio Dzulajkovski
> (ono sran*e sa dzinovima),
Ubedjen sam da je bio Zakula, ali nema veze, ono sto je bitno je da su
obojica "sjajni" poznavaoci fudbalske igre :))
fudbal.411madamov,
-> #407, poulos> Ipak je najbolji kada primeti da se događa nešto na terenu za šta on već
> ima spremljen neki novi hvalospev ili stih. ;)
Taj čovek u studio ulazi sa sveskom u kojoj beleži i čuva svoje umotvorine
koje onda koristi onda kada pomisli da je zgodna prilika. Živa istina.
fudbal.412miskop,
-> #400, junior>> Kad smo kod Jamajke .. jeste li videli njihove zvanične trenerke?
Ma, jeste li videli njihove _navijačice_ na tribinama? ;)
fudbal.413nikolaj,
-> #412, miskop> Ma, jeste li videli njihove _navijacice_ na tribinama? ;)
Uuuuuu,bila je jedna sa dobrim batacima..:)
fudbal.414dr.iivan,
-> #412, miskop> >> Kad smo kod Jamajke .. jeste li videli njihove zvanicne trenerke?
>
> Ma, jeste li videli njihove _navijacice_ na tribinama? ;)
Daaaaaa! :)
fudbal.415poulos,
-> #413, nikolaj* Uuuuuu,bila je jedna sa dobrim batacima..:)
Oćete sliku? ;) Mislim, već su je kačili na pojedinim mestima. ;)
fudbal.416schef,
-> #415, poulos
Oćemo! ;)
fudbal.417ognjenc,
Sinisa Mihajlovic 1:0 72 min
sinisa.jpgfudbal.418superhik,
-> #380, mantoniadis=:> Meni nije jasno zasto komentatori nisu u stadijumu!!
=:> Prenose utakmice iz studijuma i to iz francuske (bar tako
Stadijum.....? Studijum.....? Ivica.....? Ivica?? Marica? :)
fudbal.419junior,
-> #411, madamov> Taj čovek u studio ulazi sa sveskom u kojoj beleži i čuva svoje
> umotvorine koje onda koristi onda kada pomisli da je zgodna prilika.
Primećuje se. :))
fudbal.420pecanac,
6 slika sa utakmice YU-Iran.
yu-iran.zipfudbal.421pecanac,
5 slika sa sinoćne utakmice Brasil-Maroko.
bras-mar.zipfudbal.422nikolaj,
Ima li mozda na internetu movie,kad miha daje gol?
fudbal.423dule.n,
Ako neko hoće da ima uvek k'o na dlanu sistem takmičenja, evo
jedne sličice, pogodne i za wall (bmp-800x600, ja sam je turio),
na kojoj je sve prikazano. Dakle čitav kostur, koji kreće iz
grupa (sa sve grupama), i trenutnim stanjem posle 17. juna.
BTW, nigde nisam video sve ovo na jednom mestu, tako sažeto! :)
Zato preporučujem obavezno skidanje, pogotovo što je tako malo!
P.S.
Posebno interesantno za one kojima i dalje nije jasan sistem
takmičenja, mada verujem da takvih ima malo. ;)
P.P.S.
Naravno, provalićete da sam ovo ja budžio, pa ne budite previše
kritični. :)
Nemo' neko da pita da l' sam sâm pravio ili mi je neko pomag'o! :)))
kostur.zipfudbal.424poulos,
-> #423, dule.n* Nemo' neko da pita da l' sam sâm pravio ili mi je neko pomag'o!
* :)))
Ma super je. ;) Samo imam jedno pitanje:
Jel si ti sam pravio, ili ti je neko pomag'o? ;>
fudbal.425schef,
Pošto se niko nije setio ;) evo ja ću. Dobro će doći kao mali predah od SP.
Raspored igranja utakmica (ako uopšte ikoga i zanima ;) u jesenjem delu
prvenstva (isto važi i za proleće, jel'te, samo obrnuto - ali ne znam datume).
Nego, buni me što se sve igra subota_za_subotu, kao da neće biti prekida zbog
utakmica reprezentacije (počinju kvalifikacije za EP, ali verovatno su
računali da mi zbog sankcija nećemo učestvovati ;).
Partizan igra u Kragujevcu u 6. kolu, zvezda u poslednjem, 17., a derbi se
igra u 7. kolu, 19. septembra, na Partizanovom stadionu.
Evo rasporeda:
I kolo (08.08.)
---------------
C. zvezda - Budućnost
Sartid - Radnički (K)
Vojvodina - Mogren
Zemun - Spartak
Rad - Železnik
Proleter - Priština
Partizan - Radnički (N)
Hajduk - OFK Beograd
Milicionar - Obilić
II kolo (15.08.)
----------------
Budućnost - Obilić
OFK Beograd - Milicionar
Radnički (N) - Hajduk
Priština - Partizan
Železnik - Proleter
Spartak - Rad
Mogren - Zemun
Radnički (K) - Vojvodina
C. zvezda - Sartid
III kolo (22.08.)
-----------------
Sartid - Budućnost
Vojvodina - C. zvezda
Zemun - Radnički (K)
Rad - Mogren
Proleter - Spartak
Partizan - Železnik
Hajduk - Priština
Milicionar - Radnički (N)
Obilić - OFK Beograd
IV kolo (29.08.)
----------------
Budućnost - OFK Beograd
Radnički (N) - Obilić
Priština - Milicionar
Železnik - Hajduk
Spartak - Partizan
Mogren - Proleter
Radnički (K) - Rad
C. zvezda - Zemun
Sartid - Vojvodina
V kolo (05.09.)
---------------
Vojvodina - Budućnost
Zemun - Sartid
Rad - C. zvezda
Proleter - Radnički (K)
Partizan - Mogren
Hajduk - Spartak
Milicionar - Železnik
Obilić - Priština
OFK Beograd - Radnički (N)
VI kolo (12.09.)
----------------
Budućnost - Radnički (N)
Priština - OFK Beograd
Železnik - Obilić
Spartak - Milicionar
Mogren - Hajduk
Radnički (K) - Partizan
C. zvezda - Proleter
Sartid - Rad
Vojvodina - Zemun
VII kolo (19.09.)
-----------------
Zemun - Budućnost
Rad - Vojvodina
Proleter - Sartid
Partizan - C. zvezda
Hajduk - Radnički (K)
Milicionar - Mogren
Obilić - Spartak
OFK Beograd - Železnik
Radnički (N) - Priština
VIII kolo (26.09.)
------------------
Budućnost - Priština
Železnik - Radnički (N)
Spartak - OFK Beograd
Mogren - Obilić
Radnički (K) - Milicionar
C. zvezda - Hajduk
Sartid - Partizan
Vojvodina - Proleter
Zemun - Rad
IX kolo (03.10.)
----------------
Rad - Budućnost
Proleter - Zemun
Partizan - Vojvodina
Hajduk - Sartid
Milicionar - C. zvezda
Obilić - Radnički (K)
OFK Beograd - Mogren
Radnički (N) - Spartak
Priština - Železnik
X kolo (17.10.)
---------------
Budućnost - Železnik
Spartak - Priština
Mogren - Radnički (N)
Radnički (K) - OFK Beograd
C. zvezda - Obilić
Sartid - Milicionar
Vojvodina - Hajduk
Zemun - Partizan
Rad - Proleter
XI kolo (24.10.)
----------------
Proleter - Budućnost
Partizan - Rad
Hajduk - Zemun
Milicionar - Vojvodina
Obilić - Sartid
OFK Beograd - C. zvezda
Radnički (N) - Radnički (K)
Priština - Mogren
Železnik - Spartak
XII kolo (31.10.)
-----------------
Budućnost - Spartak
Mogren - Železnik
Radnički (K) - Priština
C. zvezda - Radnički (N)
Sartid - OFK Beograd
Vojvodina - Obilić
Zemun - Milicionar
Rad - Hajduk
Proleter - Partizan
XIII kolo (07.11.)
------------------
Partizan - Budućnost
Hajduk - Proleter
Milicionar - Rad
Obilić - Zemun
OFK Beograd - Vojvodina
Radnički (N) - Sartid
Priština - C. zvezda
Železnik - Radnički (K)
Spartak - Mogren
XIV kolo (14.11.)
-----------------
Budućnost - Mogren
Radnički (K) - Spartak
C. zvezda - Železnik
Sartid - Priština
Vojvodina - Radnički (N)
Zemun - OFK Beograd
Rad - Obilić
Proleter - Milicionar
Partizan - Hajduk
XV kolo (21.11.)
----------------
Hajduk - Budućnost
Milicionar - Partizan
Obilić - Proleter
OFK Beograd - Rad
Radnički (N) - Zemun
Priština - Vojvodina
Železnik - Sartid
Spartak - C. zvezda
Mogren - Radnički (K)
XVI kolo (28.11.)
-----------------
Budućnost - Radnički (K)
C. zvezda - Mogren
Sartid - Spartak
Vojvodina - Železnik
Zemun - Priština
Rad - Radnički (N)
Proleter - OFK Beograd
Partizan - Obilić
Hajduk - Milicionar
XVII kolo (17.10.)
------------------
Milicionar - Budućnost
Obilić - Hajduk
OFK Beograd - Partizan
Radnički (N) - Proleter
Priština - Rad
Železnik - Zemun
Spartak - Vojvodina
Mogren - Sartid
Radnički (K) - C. zvezda
fudbal.426poulos,
-> #422, nikolaj> Ima li mozda na internetu movie, kad miha daje gol?
Naravno da ima. :) Samo, zauzima 1.6 Mega. :) Skinuo sam ga, ali
nemam nikakve šanse da ga ovde okačim, osim ako neću da izgubim
tri dana na slanje. :) Zato, ukoliko ima neka dobra duša koja ima
user ovde i na PRO-u neka pokupi film iz konfe i okači ga ovde. :)
fudbal.427kum.djole,
Ala igraju ovi Nigerijci, svaka im čast.
A Španci nek' crknu nesposobni.
Džaba im i dve godine dobrih rezultata i prvo mesto u grupi.
Nabiće ih na kolac kad se vrate. I to na jedan kolac. ;)
fudbal.428nemanjja,
Jeste videli Chilaverta. To se zove golman. Na koju foru smo mi u
kvalifikacijama pukli od Spanaca kad sad oni nemogu da dobiju ni
Paragvaj.
fudbal.429kiki,
-> #427, kum.djole> Ala igraju ovi Nigerijci, svaka im čast.
>
> A Španci nek' crknu nesposobni.
> Džaba im i dve godine dobrih rezultata i prvo mesto u grupi.
> Nabiće ih na kolac kad se vrate. I to na jedan kolac. ;)
Ma (š)panci su goveda.. i treba da puknu. Samo kad bi hteo Bora da pusti
Paragvaj da ih dobije.. pa da ga izduvaju i Bugari i Španci!!!
fudbal.430junior,
-> #429, kiki> Ma (š)panci su goveda.. i treba da puknu. Samo kad bi hteo Bora
> da pusti Paragvaj da ih dobije.. pa da ga izduvaju i Bugari i
> Španci!!!
Zar misliš da neće?
Paragvaj - Nigerija 2:0, ovi će igrati sa 3. postavom.
fudbal.431kiki,
-> #430, junior> Zar misliš da neće?
Hm.. mislim da Bora ne bi dozvolio tako nešto da se desi njegovom timu,
prvenstveno zato što bi to bilo očigledno prodavanje utakmice.
> Paragvaj - Nigerija 2:0, ovi će igrati sa 3. postavom.
Daj bože ovako.. mada Bora je Bora ;)
fudbal.432kum.djole,
-> #430, junior>> Paragvaj - Nigerija 2:0, ovi će igrati sa 3. postavom.
Nigerija je obezbedila i prvo mesto u grupi, tako da se već unapred
zna ko će u tom meču biti više motivisan - tim pre što Nigerijci imaju
par igrača s duplim kartonima, a mogli bi i da odmore svoje zvezde i
postave taktiku za osminu finala. Ako se uzme u obzir da i Bugari mogu
da zapnu da pobede Špance u nadi da će Nigerija odigrati bar nerešeno
s ovima, biće to najzamimljiviji mečevi u trećoj rundi.
Španci su pukli. :)
Eto još jednom živog dokaza koliko je SP u stvari jedinstveno takmičenje.
Svi rezultati pre početka mondijala padaju u vodu, pa tako i ovi nigeri'ski
što su sve utakmice pogubili pa sad igraju _jozma!_ i španci cigani što su
sve živo tukli pa sad u dve utakmice imaju samo bod.. ;) Nek' crknu bRe. ;)
A još samo da napomenem, glede sutrašnje utakmice naših, da mi nije
jasno zašto se forsira Perica od početka - mali bi trebalo da uđe nekih
20 minuta pred kraj da ih istambura onako smorene a ne da ga neko onakvog
kakav je, leptirić, stavi u džep ili isprovocira da dobije crveni. ;)
Što se Save i Brnovića tiče, vala i vreme je da češu bulje o klupu.
fudbal.433gligo,
-> #427, kum.djole> Ala igraju ovi Nigerijci, svaka im cast.
Od kad' im je zaigrao Okoca, totalno su druga ekipa.
Naravno, u pozitivnom smislu.
Covek ubija, k'o Stojkovic je, samo mnogo, mnogo brzi.
I dalje mi nije jasno kako se nije obreo u nekom jacem
klubu, ipak onaj Fenerbahce nije u rangu njegovih
sposobnosti.
fudbal.434gligo,
-> #431, kiki> Hm.. mislim da Bora ne bi dozvolio tako nesto da se desi
> njegovom timu, prvenstveno zato sto bi to bilo ocigledno
> prodavanje utakmice.
Ma, maher je Bora :)
Sve mi se cini da su oni porazi pri kraju priprema bili
taktika pred prve meceve na Sp-u.
fudbal.435kiki,
-> #434, gligo> Sve mi se cini da su oni porazi pri kraju priprema bili
> taktika pred prve meceve na Sp-u.
Taktika mu je uspela.. barem što se tiče moje prognoze na sezamu ;(
fudbal.436junior,
-> #432, kum.djole
> postave taktiku za osminu finala. Ako se uzme u obzir da i
> Bugari mogu da zapnu da pobede Špance u nadi da će Nigerija
> odigrati bar nerešeno s ovima, biće to najzamimljiviji mečevi u
> trećoj rundi.
Sačekaj scenu kad Mexico remizira sa Holandijom, a Belgija pobedi
Južnu Koreju - 3 tima, svi po 5 bodova, gol razlika odlučuje.
Holandija je obezbedila sebe sa ovih 5:0, ali pitanje da li će
Belgijanci uspeti da dobiju Koreju sa više od 3:1, koliko je
Mexico dobio. ;)
> što su sve utakmice pogubili pa sad igraju _jozma!_ i španci
> cigani što su sve živo tukli pa sad u dve utakmice imaju samo
> bod.. ;) Nek' crknu bRe. ;)
Tako im i treba kad stavlja one seljačine Picija i Seladesa u
tim. Da je pozvao ko čovek, De la Penju, da mu u napadu igraju
Alfonso i Kiko, a Raul povučenije (kakav, bre, Morijentes),
odavno bi oni imali 6 bodova i prvo mesto u grupi .. ovako, jedva
čekam da ispadnu, i da smene Klementea :>
fudbal.437junior,
-> #433, gligo> Od kad' im je zaigrao Okoca, totalno su druga ekipa.
> I dalje mi nije jasno kako se nije obreo u nekom jacem
> klubu, ipak onaj Fenerbahce nije u rangu njegovih
> sposobnosti.
Frut, frut ..
fudbal.438kum.djole,
-> #433, gligo>> klubu, ipak onaj Fenerbahce nije u rangu njegovih
>> sposobnosti.
Uopšte nije važno gde je igrao pre SP ako na SP odigra dobro. ;)
Garantujem da će ga tražiti najveći klubovi iz Italije ako bude
ovako nastavio da igra. I Ikpeba me oduševio, uopšte svi su stvarno
dobri i što je najvažnije igraju timski i napadački, ne dave loptu
k'o ovi naši, nemaju gazdu koji mora da je overi kao Piksi, Zidan
ili Valderama, a po bokovima razbijaju. Kad bi se Santrač malo zamislio
pa probao da odigra sa takvom taktikom, odrali bismo i Švabe..
Ovako u slučaju većeg neuspeha na SP nadam se da se neće samo igrači
i novinari setiti Bore Milutinovića - čovek na svom četvrtom svetskom
prvenstvu zaredom odvodi četvrti tim u osminu finala. Neviđen trener.
Osećam da će 2002 da vodi jadne Škote, čisto da prođu jednom. ;)
fudbal.439kum.djole,
-> #436, junior>> odavno bi oni imali 6 bodova i prvo mesto u grupi .. ovako, jedva
>> čekam da ispadnu, i da smene Klementea :>
I da uzmu Santrača! A nama Bora. ;)
fudbal.440legolas,
Kako se izvukose oni Nemci...
A ja sam na njih tipovao da budu prvaci...
Sramota, jeste da su nasi divljali, ali da oni nemaju ni jednu akciju
iz igre???
fudbal.441nebco,
Jel videste vi ono ,nisu normalni.....
E vodimo 2-0 i onda....
Da li je kriv SANTRAC i njegove izmene ili sreca nemaca?
U svakom slucaju
JUGOSLAVIJA-nemacka 2-2
fudbal.442noay,
-> #441, nebcoDa li je kriv SANTRAC i njegove izmene ili sreca nemaca?
U svakom slucaju
JUGOSLAVIJA-nemacka 2-2
--------------------------------------------------------------------
Ma kriv je prvi gol koji smo primili,on im je dao nadu i posle
njega su krenuli napred ko ludi..pre toga nisu nijednu shansu imali.
fudbal.443obren,
-> #430, junior> Zar misliš da neće?
>
> Paragvaj - Nigerija 2:0, ovi će igrati sa 3. postavom.
Masa mojih drugova se kladila u prolaz Paragvaja, pošto je
bio koeficijent 1:60.000! :)
Sad mole Boga da Bora pusti Paragvajce ;)
fudbal.444alan,
Jedno pitanje
Sta se desava ako mi i Nemci imamo isti broj bodova, gol razliku,
i sve ostalo isto. Po kom principu se bira pobednik grupe.
fudbal.445nebco,
-> #444, alanJa mislim da je prednost pobednika na strani nosioca grupe pa sad neznam...
fudbal.446kum.djole,
ALAHU EKBER! ;)
2:0 ;)
fudbal.447kum.djole,
E, neću da davim - evo vam malo sličica i naše dve dosadašnje
utakmice na SP.. između ostalog i jedna mala kako Deki daje gol. ;)
yuwc98.zipfudbal.448obren,
Germany completes comeback with 2-2 tie against Yugoslavia
Reuters
June 21, 1998
LENS, France
Oliver Bierhoff saved Germany on Sunday with a header 11 minutes from time
in an exciting 2-2 draw with Yugoslavia in their World Cup group F clash.
"The team was on its knees but in the last 25 minutes we showed how you
can make almost a victory out of a defeat," said German coach Berti Vogts
after his men scored twice in the space of five minutes to come from 2-0
down to salvage a point. We made the possible out of the impossible."
The result left both sides level on four points and fighting for supremacy
in the group.
Before the comeback, it had looked like Germany's most memorable
contribution would come from Lothar Matthaeus, making World Cup history by
playing in his fifth World Cup and notching up a record 22nd match in
finals.
German fans turned out in force and 30 who hurled tables and chairs at
police in the town centre were arrested before and following a match that
always had the potential as a catalyst for hooliganism.
Inside, it looked as if the crowd was about to witness Germany's first
opening round defeat since 1986 and their first loss to Yugoslavia in 25
years.
The Yugoslavs were 2-0 up and dominant by the 54th minute and could still
have considered themselves unlucky.
Neither had wanted to go through to the second round as runners-up, with a
probable date with the Dutch, but for much of the match the Germans looked
like losers.
Then, in the 74th minute, the match turned.
Substitute Michael Tarnat, who had only been on the pitch for seven
minutes, lashed in a free kick that looked to take a deflection off Sinisa
Mihajlovic into the net. Five minutes later, Bierhoff completed the
comeback, heading home from a corner.
"We wanted to reach the second round and after this 2-2 draw we've got a
great chance of doing it," said Vogts.
For Yugoslavia, back after six years in the soccer wilderness, it was as
much a case of giving the game away as Germany seizing it.
"I feel sad and happy at the same time," said coach Slobodan Santrac. "It
was a very good result but we knew the Germans would try to keep playing
until the end and they took the opportunities."
Nineteen-year-old attacking prodigy Dejan Stankovic claimed the opening
goal in the 13th minute but that was open to considerable debate. Although
FIFA agreed with the youngster, television replays suggested he had not
touched the ball.
The cross was provided by Predrag Mijatovic, the ball hitting goalkeeper
Andy Koepke on the leg and spinning towards the goal. It bounced off the
post and on to the chest of Jens Jeremies, who may already have been over
the line.
The second was far more clear-cut. Darko Kovacevic banged a shot in from
the right wing, Koepke failed to hold the ball and Dragan Stojkovic was
there to pounce from close range with an empty net beckoning.
Matthaeus came on at half time to loud cheers and suddenly Germany, ageing
and creaky but still stunningly effective, were back in business as at
every World Cup. The arrival of Tarnat in the 67th minute provided more
freshness.
The German euphoria was only dimmed at the end when captain Juergen
Klinsmann went off on a stretcher. He said later that he had been winded
by a blow in the solar plexus.
There was just one booking in a game played on FIFA's Fair Play Day, and
that was for Matthaeus in the 77th. As at the other two venues on Sunday,
both teams had posed together for a group photograph before the match.
photos.zipfudbal.450poulos,
-> #442, noay* Ma kriv je prvi gol koji smo primili,on im je dao nadu i posle
* njega su krenuli napred ko ludi..pre toga nisu nijednu shansu
* imali.
Oduvek se priča kako je 2:0 nezgodniji rezultat od 1:0 za ekipu
koja vodi... Istina je da nam nikada ne bi dali gol da ne beše
onog autogola (nesrećnog) i verovatno bismo im napunili
mrežu do kraja, ali eto, promašili smo onu šansu iz kontre
(Perica - Mijat), i posle nam se to osvetilo...
Sada je najvažnije da se oporave Bata i Darko za osminu finala
(videlo se koliko je značilo za koncepciju igre izmena Darko -
- Perica, tj. sa tom izmenom je moralo da dođe i do promene
taktike).
Inače, onaj sudija je prava džukela. ;)
Nego, važno je da smo odigrali odlično i dokazali da smo spremni
da odemo daleko (samo da prođemo osminu finala, posle će biti
lakše). :)
fudbal.451kum.djole,
-> #441, nebco>> Da li je kriv SANTRAC i njegove izmene ili sreca nemaca?
Nešto ne vidim da su izmene bile toliko loše kako on ume da izmeni. ;)
Nije bilo loših na terenu da bi izmene to popravile.
Peria je ušao u pravo vreme, boljeg za skok igru od onog zombija
Govedarice na klupi i nemamo ;) a Stević, pih, taj je uvek bio
nit' smrdi nit' miriše.. kad se sve sabere, bili smo bolji,
razbili smo ih, i sad je samo pitanje da l' ćemo ponoviti ovakvu
igru protiv Amera - ako se to desi, tipujem na finale.
Važno da je igra krenula.
fudbal.452kum.djole,
-> #444, alan>> Po kom principu se bira pobednik grupe.
Dosad se biralo žrebom.
fudbal.453kiki,
-> #450, poulos> Inače, onaj sudija je prava džukela. ;)
Onaj neka ide i neka se pokopa negde da ga ni crna majka ne vidi!!!
fudbal.454lboki,
Inace, umesto Perice trebao je da udje Saveljic ili neko iz odbrane i da
cuvaju rezultat od 2:0
a ne da igraju na treci gol 20 min.pred kraj .I to jos protiv Svaba
!
fudbal.455junior,
-> #438, kum.djole> Ovako u slučaju većeg neuspeha na SP nadam se da se neće samo
> igrači i novinari setiti Bore Milutinovića - čovek na svom
> četvrtom svetskom prvenstvu zaredom odvodi četvrti tim u osminu
> finala. Neviđen trener.
Čovek samo stoji i crtka li crtka, ko da igra basket, a ne fudbal.
Ali crtkanje pali ;)
fudbal.456junior,
-> #451, kum.djole> Peria je ušao u pravo vreme, boljeg za skok igru od onog
> zombija Govedarice na klupi i nemamo ;) a Stević, pih, taj je
> uvek bio nit' smrdi nit' miriše.. kad se sve sabere, bili smo
Pazi, sve izmene bile su ok, ali Govedarica?? Čovek potpuno beskoristan
i u napadu i u odbrani, smotan, nesnalažljiv, glup. Čuvao je Tarnata,
otkako je ušao, šta više reći?
Dok je Komljenović pokrivao desnu stranu, Ziegea je strpao u džep, jadnik
se nije video. Ulaskom Govedarice, on je preuzeo desnu stranu, a Komljen
se povukao u šesnaesterac.
Izmene su bile sjajne, taktika odlična, i sve je išlo odlično dok
Govedarica nije ušao u igru. Onda smo primili 2 gola.
> Važno da je igra krenula.
Ma igra je bila kul, al' je činjenica da smo mi dali 2 gluplja gola nego
Švabe, i to oba nakon grešaka njihovog golmana. Onom Kepkeu spomenik da
dignemo ;)
A kad se pogleda da su Švabe imale i prečku .. dobro smo prošli. Naravno,
uvek može i bolje, al' bar mi je milo da je Miha ubio Klinsmana. Jadnika
su izneli onesvešćenog sa stadiona :)
fudbal.457junior,
-> #444, alan> i sve ostalo isto. Po kom principu se bira pobednik grupe.
Žreb.
fudbal.458stefan,
-> #443, obren> Masa mojih drugova se kladila u prolaz Paragvaja, pošto je
> bio koeficijent 1:60.000! :)
U kojoj to kladionici?
fudbal.459stefan,
-> #451, kum.djole> Nešto ne vidim da su izmene bile toliko loše kako on ume da izmeni. ;)
Pa šta je mogao da zase*e - zas*o je ;)
Prvo, videlo se zašto Perica nije dobro rešenje za ovakve utakmice -
em što ga Koler svaki put izgura em što šansi da na sredini odigra i
približno onome što je odigrao Kovačević praktično nema. Jednostavno, nema
dovoljno snage da bi se sa njima upuštao u duele. Kada igramo protiv nekih
"laganijih" ekipa koje igraju bez puno kontakta može nešto da uradi ovako
teško. A o uvođenju Govedarice stvarno nemam reči, tako je očigledno
koliko su prostora dobili na strani na kojoj je igrao Stanković. Čini mi
se da je ovo po nas bila "tragična" izmena - ja ustvari ne znam ni čemu
služi taj igrač. Sav je bre k'o slon u staklarskoj radnji, nekako
nespretan i trom. I nisam primetio u čemu je bio njegov doprinos. O
Bjekovićevom zetu ne bih ovom prilikom ;) Meni se čini da je činjenica da
smo sa svakom izmenom padali u igri što znači ili da su vršene neadekvatne
izmene ili, što je još gore po nas, da na žalost nemamo adekvatne izmene.
Ja bih rekao da je u pitanju i jedno i drugo - kod kuće su ostavljena dva
igrača koji bi čini mi se dobro došli u ovom susretu (ali je zato poveo
nesposobnog skota koji je kako javljaju "rekao da ne može da igra") a sa
druge strane ni sa ovim izborom igrača nisu izvršene najpogodnije izmene.
fudbal.460nemanjja,
-> #441, nebcoMa kriv je Santrac.
Mislio sam da tako nesto moze da se dogodi samo npr. Belgiji protiv
Mexica.
Bukvalno smo se u*rali kad smo primili onaj gol. A Miha je morao da
je zakaci. Celu utakmicu odigrao Ok i na kraju zase*e.
Eto i sad dzaba nam i inicijativa i sanse i vodjstvo ... kad nam
uzese bodove. Sad ce oni biti prvi u grupi jer ce odvaliti Iran a
mi nema sanse da sa visokim rezultatom pobedimo USA ... ili mozda i
ima nade ?
fudbal.461obren,
-> #458, stefan> > Masa mojih drugova se kladila u prolaz Paragvaja, pošto je
> > bio koeficijent 1:60.000! :)
>
> U kojoj to kladionici?
Uh, ako se ne varam radi se o nekoj Jugo-toto prognozi, a dotični
koeficijent je važio svega nekoliko dana, dok nisu počeku da primaju
enorman broj uplata baš na tu stavku, posle su ga drastično smakli.
Proveriću ipak, ali 90% je Jugo-toto.
fudbal.462miskop,
-> #446, kum.djole>> ALAHU EKBER! ;)
>> 2:0 ;)
2:1
fudbal.463stefan,
-> #461, obren> Proveriću ipak, ali 90% je Jugo-toto.
Samo Jugo-Toto eventualno i može da bude pošto na druge dve em nisu
mentoli ;) em bi to probilo sve moguće limite. Doduše i što se Jugo-Toto
lutrije tiče, neka me neko ispravi ako grešim, limit je valjda 100.000 dinara
a minimalna uplata 10din što bi značilo da je i tu probijen limit. Kad je
državna lutrija u pitanju sve je moguće ali meni to jako smrdi na neku
verzije Dafine.
fudbal.464gligo,
-> #459, stefan> tesko. A o uvodenju Govedarice stvarno nemam reci, tako je
> ocigledno koliko su prostora dobili na strani na kojoj je igrao
> Stankovic. Cini mi se da je ovo po nas bila "tragicna" izmena -
> ja ustvari ne znam ni cemu sluzi taj igrac. Sav je bre k'o slon
> u staklarskoj radnji, nekako
Uvodjenjem Govedarice, pokusano je pariranje Nemcima u
skok-igri, jer je evidentno da samo tako mogu postici gol.
Njegovim uvodjenjem izgubili smo dominaciju na sredini i
golovi su visili u vazduhu, a kasnije i u mrezi :)
fudbal.465qpele,
Stankovic postize prvi go
prvigo.jpgfudbal.466qpele,
Yugoslavia 2, Germany 2
NESHA STARCEVIC Associated Press Writer
LENS, France (AP) - Never, ever write off Germany.
Completely dominated by a technically superior Yugoslavia team for 70
minutes, the Germans stormed back in the last 20 to
erase a two-goal deficit and tie 2-2 Sunday.
"We knew they would show their real face today. They play a very strong
technical game and they were very especially
motivated against us," said Lothar Matthaeus said. "But our team showed
its morale by coming back."
Matthaeus, 37, made World Cup history, coming on in the second half for a
record 22nd match in his fifth World Cup.
The draw gave both teams four points in Group F, with Germany ahead on
goal differential. The Germans beat the United
States 2-0 and Yugoslavia edged Iran 1-0 in opening games.
But Yugoslavia could and should have clinched a place in the second round,
and will be left wondering what went wrong late in
the game. Yugoslavia has not beaten Germany since 1973.
Oliver Bierhoff, always a man for important goals, came through with a
powerful header in the 80th minute off a corner kick by
Olaf Thon to tie it.
Bierhoff scored the "golden goal" that gave Germany the European title in
1996 and now has 18 goals in 28 games for the
national team.
"Every team in the world would be happy with this result," Bierhoff said.
"We were outplayed for most of the match, but we
managed to turn the result."
Yugoslavia looked on course for three points when Dragan Stojkovic made
the score 2-0 in the 54th. Dejan Stankovic had
opened the scoring for Yugoslavia in the 13th.
But Germany benefited from a fortunate deflection goal in the 74th minute
and Yugoslavia's sudden collapse.
Michael Tarnat, a second-half substitute, fired a powerful left-footed
free kick from 25 yards that struck sweeper Sinisa
Mihajlovic's outstretched right boot and changed direction, giving
goalkeeper Ivica Kralj no chance. The goal was credited to
Tarnat, although Yugoslav coach Slobodan Santrac thought it was an own
goal.
"It really shook us up and we gave them the chance to equalize," Santrac
said. "We didn't know how to preserve the victory."
So much under control until then, the Yugoslavs forgot about threatening
the German goal. The Germans, looking for their
fourth World Cup title, took advantage of the unexpected gift.
German coach Berti Vogts said his team had risen from the dead.
"We made possible what seemed impossible," Vogts said. "We turned defeat
into a near victory.
"They wanted to toy with us instead of trying to score a third goal and
they got punished for that."
Yugoslavia took charge 13 minutes into the game when Predrag Mijatovic, 30
yards from goal, sent in a left wing cross, and
Stankovic got the faintest of touches to make the ball bounce over German
goalkeeper Andreas Koepke.
Yugoslavia doubled its lead three minutes into the second half courtesy of
a blunder by Koepke. Darko Kovacevic fired low
into the goalmouth and Koepke fumbled the ball to present Yugoslav captain
Stojkovic with a simple tap-in.
updated at Sun Jun 21 12:52:00 1998 PT
fudbal.467qpele,
Slobodan SANTRAC:
"I am both disappointed and happy with this good result. We knew
that GERMANY would take risks
right up to the final whistle, that they would not give in, even
in the most difficult situation. It's a shame
that we handed control of the game back to our opponents after
the goal by Michael TARNAT (21), which
I consider to have been an own goal. The Germans then took
advantage of the situation. While being
satisfied with this result, I still hope to do even better in
the match against the UNITED STATES in which
we will have to raise our game even further.
Yesterday I said that we knew the German game very well. Today
we have been shown that you need to
play your best football to beat them".
Dragan STOJKOVIC - captain (10)
"The Germans have once again proved that they are German, they
never give up. But I do feel that they
had more luck than anything else. I think that the referee
should have awarded us at least one penalty.
The most important thing is that we have shown to the world that
we are a force to be reckoned with, and
in the future, YUGOSLAVIA are a team to look out for. Now we
must continue to show off our qualities.
Our victory against IRAN was not particularly glorious, because
we didn't take the match seriously.
However, today I think we showed our true worth against great
opponents. We could have had a better
result if BIERHOFF (20) wasn't the best header of a ball in the
world, but we must now go on from here".
Slavisa JOKANOVIC (4)
"I am saddened by the result, as we had the opportunity to come
away with a win but we couldn't take it.
We were unlucky with the first German goal. As for the second,
you can't complain about a goal like
that. BIERHOFF (20) catapulted the ball into the back of the net
and there was nothing we could do. I
think that we paid dearly for the wrong substitutions made by
our coach. Instead of defending our
advantage in the last ten minutes, players who added nothing to
our game were brought on. If we'd had
the same style of game against IRAN, we would have won easily".
Perica OGNJENOVIC (21)
"I'm disappointed. We were very unlucky. For three quarters of
the game, we dominated the Germans.
Unfortunately, we conceded two goals through carelessness and
bad luck. There must be a jinx on us
when we play against GERMANY. This is not the first time that
it's happened. Nevertheless, we showed
our true worth in this game, after our poor performance against
IRAN. Now we know we are good enough
to play on an equal footing with the best teams, and even to
dominate them".
Dejan STANKOVIC (20)
"With the first goal, I'm not sure I touched the ballů We played
well for sixty-five minutes, but to win you
have to do so for ninety minutes. BIERHOFF (20) is always
fantastic. GERMANY are a great team, able
to turn things around and score two goals at the end of a match.
Despite the result I am still pleased
because we have rediscovered our game and our strength. We will
need to beat the UNITED STATES to
make sure of qualifying".
Vladimir JUKOVIC (7)
"Of course it's always very hard to be caught out and see your
opponents get back into the game,
especially when you're 2-0 up. We were unlucky. If this draw is
a pity, at least we've learned that to win
you have to be motivated right till the end. First place in the
group is still possible, even though our
goal-average isn't great at the moment when compared with
GERMANY's".
fudbal.468qpele,
Stojkovic thought victory was theirs
by Mark Oakley
LENS, France, June 22 (AFP) - Yugoslavia's veteran midifielder Dragan
Stojkovic, who scored the second goal in their 2-2 draw
with Germany, thought victory was theirs on Sunday.
"I thought it was all over," said Stojkovic, whose 54th minute goal put
Yugoslavia two-up following Dejan Stankovic's first half
opener, before Germany hit back with only 15 minutes to go.
Stojkovic, whop plays for Nagoya Grampus Eight in Japan, once under
Arsenal's Arsene Wenger, said for 65 minutes the
Germans did not seem to exist.
"We thought it was finished, we were wrong," added the 33-year-old.
French legend Michel Platini picked out Stojkovic, with Argentina's
Gabriel Batistuta, as two of the best players in the
tournament because they made the right pass at the right time.
And Stojkovic was certainly doing some effective creative work from
midfield for the front two of Pedrag Mijatovic and Darko
Kovacevic.
However he also got on the scoresheet nine minute into the second half.
Slavisa Jokanovic and Jurgen Kohler competed on the edge of the German
area and the ball broke for Darko Kovacevic on
the right who crossed into the box.
Kopke appeared to have the ball well covered, but he let it slip through
his grasp and Stojkovic was on hand to lodge the ball
home.
Stojkovic had also had a chance to score in the fifth minute when his
right foot shot just went to the left of Kopke's goal.
On 34 minutes, the man Bernard Tapie brought to Marseille calling him the
new Maradona, made a superb defence-splitting
pass. He found Kovacevic, who was just on side but unfortunately a goal
did not ensue.
The 1.72m (5ft 9in) Stojkovic, nicknamed the pixie after a cartoon
character, thought Yugoslavia were going to earn their first
win over Germany in 25 years.
"Frankly, I thought we deserved to win and I was sure victory was ours. We
should never have let them back in the match. But
with a player like Oliver Bierhoff up front, you have to pay attention. He
is fantastic," Stojkovic said. Bierhoff headed the
equalizer with 10 minutes to go.
Stojkovic was also unhappy with Danish referee Kim Milton Nielsen and
believed they could have scored more goals but for
him. Real Madrid striker Pedrag Mijatovic thought Nielsen should have
awarded them two penalties.
Stojkovic did not have a great game in the opening 1-0 win over Iran. In
fact he was outshone by the impressive Karim Bagheri
in midfield and was substituted 20 minutes from the end.
But Stojkovic made his presence felt against Germany.
He started his career with home town club Rad in the Yugoslav first
division before moving to Red Star Belgrade, and was then
taken on by a Tapie-led Marseille in the 1990-91 season.
Tapie might have hailed him as the new Maradona but injury ruled him out
for much of his stay on the Cote d'Azur and he
moved on to Verona in Italy before signing for current club Nagoya Grampus
Eight.
At club level, he has been a major success. He won the Yugoslav league
with Red Star Belgrade in 1990 and a year later took
the French title with Marseille, the third of the club's five consecutive
wins. That same season, he earned runners-up medals in
the European Cup and French Cup.
By this time, Stojkovic had already become an experienced performer for
his country. He made his debut as a raw 18-year-old
in a 0-0 draw at home to France in November 1983.
But perhaps his finest hour internationally was appearing in the 1990
World Cup quarter-finals, though they fell on penalties to
the defending champions and eventual runners-up Argentina.
updated
at Mon Jun 22 03:26:41 1998 PT
fudbal.469kum.djole,
-> #456, junior>> Pazi, sve izmene bile su ok, ali Govedarica?? Čovek potpuno beskoristan
>> i u napadu i u odbrani, smotan, nesnalažljiv, glup. Čuvao je Tarnata,
>> otkako je ušao, šta više reći?
Ja sam svoje mišljenje o Govedarici dao još pre par godina. ;)
I nemam nameru da ga menjam. ;) Nek' crkne stoka konjasta.
Ono čemu se Santrač nadao je da će Govedarica da izbacuje te lopte
iz šesnaesterca, ipak je on strvina, ima snage i trebalo bi da bude
jak u skoku ali - džaba kad je kljakav i nesposoban.
Ako je već hteo te skokove, mogao je i Saveljića unutra.
Ne da se branimo, samo da napravimo rokadu - napolje Petrović,
po levoj zubati i taktika je praktično ista.
Doduše, mogu ja sad da se pravim pametan kol'ko 'oću. Al' džaba.
Ako nije hteo da se brani, onda je trebalo da ubaci Drulovića da zatvori
po levoj i šalje duge, što duže lopte napred prema Mijatu (da se ovaj negde
sruši na 25 metara;) onda Petrović da odigra po desnoj a Komljenović da
zasedne na penaltik i dočekuje švapske centaršuteve (što radi u Duizburgu).
Ono ne kažem da je trebalo da se branimo već da se više koncentrišemo
na te napade s krila - mater mu - nije taj Tarnat juče prvi put zaigrao
fudbal, morali su da znaju da je eksplozivan igrač i da mu je Govedarica
doš'o ko melem na ranu. Ko zna, možda je Sani i ispi*deo zbog zombija.
Nadam se da jeste.
Jer, ostaviti jednog Nađa u Jugoslaviji, koji itekako može da zatvori
svaku je*enu stranu na terenu, a povesti ovog divljaka, pravi je idiotizam.
>> Dok je Komljenović pokrivao desnu stranu, Ziegea je strpao u džep
Komljenović je sjajno odigrao, ali on nema tu žustrinu i nije tako
jak kao Bata - ono nešto je univerzalniji igrač od Bate, ali što se
tog Cigea tiče, taj je sam sebe strpao u džep, ima jedno godinu dana.
Baš mi je bio Momir ;) što sam ga video u startnoj postavi.
Ispada da su i Petrović i Komljenović dobre alternative.
Od onih Stevića i sličnih ne možemo se mnogo ovajditi.
>> Ma igra je bila kul, al' je činjenica da smo mi dali 2 gluplja gola nego
>> Švabe, i to oba nakon grešaka njihovog golmana. Onom Kepkeu spomenik da
>> dignemo ;)
On nek' se ubije.
Važi za najboljeg golmana sveta a primio je dva tako šupačka gola...
A i Kan je tek sramota. Cenim da je Leman bolji od obojice.
>> A kad se pogleda da su Švabe imale i prečku .. dobro smo prošli.
Nismo mi dobro prošli nego su Nemci dobro prošli - sudija nije svirao
par čistih prekršaja, dvaput su se naši spetljali pred golom (Darko i
Mijat) a Mihajlović je baš dao nesrećan gol. To im je dalo krila,
nas spustilo - i eto ga. Još kad se doda pogrešna taktika Santrača
u poslednjih petnaestak minuta i ono čuveno naše "ma dobili smo ih"
eto zašto su Švabe izjednačile. Srećni su kol'ko su teški.
Al' bogami i znaju da odigraju kad zagusti.
Trebalo je da odugovlačimo, da ih koljemo, da ih bijemo, da se svađamo,
da ih urnišemo, pljujemo u usta ;) i sve te radnje da radimo za tih 6
bodova jer bi se svi kartoni "odležali" u nebitnoj utakmici sa SAD.
Koju bismo ipak odigrali bar nerešeno. ;)
Ovako su naši malo i demoralisani. Al' srediće se valjda do četvrtka.
fudbal.470kum.djole,
-> #459, stefan>> što je još gore po nas, da na žalost nemamo adekvatne izmene.
Pre će biti da je ovo.
Ni taj Govedarica se ne bi toliko primetio da nije igrao na Tarnata.
Ume on da odigra i da se ne vidi. ;)
A stvarno, na klupi i nemamo bogznašta.
Ne daj Bože da se Piksi, Mihajlović i Jugović recimo, povrede.
Pukli bismo k'o zvečke.
A ovo sa Savićevićem je stvarno sramota.
Treba ga u tom slučaju poslati kući, kao Asprilju.
Pa nek' odmara pored televizora.
U karijeri jedan profesionalni fudbaler propusti svega 10-15% utakmica
što zbog povreda što zbog kartona.. A Dejo je izgleda toliko tek odigrao.
fudbal.471kum.djole,
-> #460, nemanjja>> Sad ce oni biti prvi u grupi jer ce odvaliti Iran
Nemci po tradiciji treću utakmicu na SP igraju najlošije.
SP86 - Danska 0:2
SP90 - Kolumbija 1:1
SP94 - Koreja 3:2
Možda su se, doduše, opametili posle ovakvog izdanja, ali opet čini
mi se da će i Iranci da grizu, jer oni tek nemaju šta da izgube.
Dole su već postali narodni heroji. ;) Biće krvavo. ;)
fudbal.472obren,
-> #463, stefan> Samo Jugo-Toto eventualno i može da bude pošto na druge dve em nisu
> mentoli ;) em bi to probilo sve moguće limite. Doduše i što se
> Jugo-Toto lutrije tiče, neka me neko ispravi ako grešim, limit je
> valjda 100.000 dinara a minimalna uplata 10din što bi značilo da je
> i tu probijen limit.
Proverio sam - jeste Jugo-Toto ali koeficijent nije bio 60.000 nego
6.000 što je ipak više nego "lud" koeficijent. Ostalo mi u glavi
60.000 jer smo pričali kolika će da bude premija na uplaćenih 10 din :)
fudbal.473madamov,
-> #472, obren> Proverio sam - jeste Jugo-Toto ali koeficijent nije bio 60.000 nego
> 6.000 što je ipak više nego "lud" koeficijent. Ostalo mi u glavi
Jugo-Toto nije imao veću kvotu od 99,99 da neki tim prođe ili ne prođe dalje.
Koliko me sećanje služi, da Paragvaj prođe kvota je prve nedelje bila 60,00, a
ne 60.000.
fudbal.474kiki,
-> #465, qpele> Stankovic postize prvi go
Bre svi neke iste slike šaljete.. ajde neko ako ima neka baci sliku
Jugoslovenske i Nemačke reprezentacije na okupu pred početak meča. :)
fudbal.475poulos,
-> #445, nebco* Ja mislim da je prednost pobednika na strani nosioca grupe pa sad
* neznam...
Prednost je u šeširu, tj. žrebom se odlučuje... ;)
fudbal.476poulos,
-> #460, nemanjja* Ma kriv je Santrac.
* Mislio sam da tako nesto moze da se dogodi samo npr. Belgiji protiv
* Mexica.
Ma nije bre on toliko kriv. Jeste napravio greške prilikom 2 izmene
(Stević na levog beka) ;) , a mogao je lepo da uvede Saveljića na
štopera, a da Đorovića prebaci na levog beka, što bi poboljšalo skok.
Druga greška je (po meni) bila to što je Govedo ušao umesto Dekija,
a trebalo je da uđe umesto Piksete, koji je već obavio svoj posao
i to sjajno, a znamo da on ne može baš da trči u poslednjih 20
minuta.
* Bukvalno smo se u*rali kad smo primili onaj gol. A Miha je morao da
* je zakaci. Celu utakmicu odigrao Ok i na kraju zase*e.
Ne znam ni sam da li da ga krivim ili ne, ali ipak je sve ostao
odigrao carski (a na kraju nam je obezbedio i igrača više, jer
je Klinsmanu otkinuo stomak). ;)
* Eto i sad dzaba nam i inicijativa i sanse i vodjstvo ... kad nam
* uzese bodove. Sad ce oni biti prvi u grupi jer ce odvaliti Iran a
* mi nema sanse da sa visokim rezultatom pobedimo USA ... ili mozda i
* ima nade ?
Naravno da ima, mada bi bilo mnogo bitno da se oporavi Darko Kovačević.
Posle pobede Irana, oni imaju motiva da igraju protiv Švaba, dok su
Ameri izgubili sve šanse. A mi, pošto smo praktično obezbedili drugo
mesto, možemo od početka da krenemo najofanzivnije moguće, pa ako
krene - krene, a ako ne, idemo na Holanđane (mada se ni to ne zna, jer
ona pobeda Holanđana od 5:0 nad Korejom nije pravi odnos snaga, a cenim
da će Mexico to pokazati)... Inače, za one koji ne znaju, mečevi poslednjeg
kola se igraju u isto vreme. Za nas će interesantne biti:
25.6. Belgija - R. Koreja 17.00
25.6. Holandija - Mexico 17.00
25.6 jugoslavija - USA 21.00
25.6 Nemačka - Iran 21.00
fudbal.477poulos,
-> #456, junior* Pazi, sve izmene bile su ok, ali Govedarica?? Čovek potpuno
* beskoristan i u napadu i u odbrani, smotan, nesnalažljiv, glup.
* Čuvao je Tarnata, otkako je ušao, šta više reći?
Istina je tu negde. :) Naime, meni se nije svidela ni izmena
Petrović - Stević (već sam napisao da je ulaskom Savelje na
Đorino mesto, i pomeranjem Đore na levog beka (što je on već
igrao u reprezentaciji) moglo da se dobije na skoku). Ipak,
najgora izmena je ipak bila Govedarica - Stanković, jer je Deki
do tada fenomenalno igrao i zaista, dok su on i Komljenović
držali desnu stranu, niko živ nije mogao da prođe. :) Govedo nije
loš igrač, ali očigledno je da nije dobio baš sjajne instrukcije
(činilo mi se da je otišao više ka sredini, tako daje ovaj Tarnat
švrljao po strani). To se poklopilo sa golom, koji je uneo paniku
i kasnije nije bilo spasa...
* Izmene su bile sjajne, taktika odlična, i sve je išlo odlično dok
* Govedarica nije ušao u igru. Onda smo primili 2 gola.
Perica je mogao da uđe i malo kasnije, ali se Darko povredio (inače
je pre toga sjajno odigrao). Peca je to što je uradio, uradio odlično
(namesti jednu veliku šansu, izborio 2 kornera i to u periodu kada je
cela ekipa pala...). Da nismo primili onaj šugavi gol, cenim da bismo
im do kraja zabili još bar 2.
* Ma igra je bila kul, al' je činjenica da smo mi dali 2 gluplja gola
* nego Švabe, i to oba nakon grešaka njihovog golmana. Onom Kepkeu
* spomenik da dignemo ;)
Prvi naš gol je bio plod izuzetnog poteza Dejana Stankovića (mislim
da nemamo nijednog igrača koji se tako dobro ubacuje iz drugog plana,
mada su se juče i ostali igrači sjajno ubacivali), a u principu je
golmanu jako teško da brani opasnost koja dolazi sa prve stative. E sad,
drugi gol je stvarno bio talija, ali ne može ni Kepke sve da odbrani. :)
A što se tiče Mihinog gola, pa to je stvarno bila tragedija. Mislim,
ono ni Vasilijević u svoje zlatno doba nije uspevao. ;)
* Naravno, uvek može i bolje, al' bar mi je milo da je Miha ubio
* Klinsmana. Jadnika su izneli onesvešćenog sa stadiona :)
Meni je drago da se Jeremis zakačio sa "Sinišom - pljuc - Mihajlović". ;)
Kako mu se lepo okrenuo, a ovaj ostao da se der ko budala. Da je sudija
bio ok, ne da bismo ih odrali sa 3-4 komada, nego bi i ovaj majmun leteo
napolje.
fudbal.478poulos,
-> #459, stefan* Prvo, videlo se zašto Perica nije dobro rešenje za ovakve utakmice
* - em što ga Koler svaki put izgura em što šansi da na sredini odigra
Baš sam malopre gledao snimak. Nijednom nije uspeo da ga izgura,
dva puta je jedva uspeo da izbaci loptu u korner, jednom je Perica
namestio idealnu šansu Mijatu, a dva puta je izgubio loptu (jednomm
otišao u gol-aut, drugi put su mu je oduzeli, ali posle krvničkog
starta, baš kao što su bili oni nad Mijatom, Jugom, Piksijem...).
Inače, bre, nemojte baš toliko da pljujete. ;) Od sad ću bre da
skinem ignore kumu, čak i on je spustio kriterijum što se Perice
tiče. ;)
I da, ne vidim da se neko žali na Zubinu igru. :)
* i približno onome što je odigrao Kovačević praktično nema.
* Jednostavno, nema dovoljno snage da bi se sa njima upuštao u duele.
Ja i dalje mislim da smo nesrećno primili onaj gol i da nas je to
poremetilo (to se uvek događa kada vodiš 2:0 i primiš jedan nesrećan
gol, obavezno primaš i drugi). Da se to nije desilo, koncepcija
kontranapada bi proradila do kraja i odrali bismo ih. Oni su morali
da rašire odbranu (u jednom trenutku Brljojko reče da igraju
u formaciji 2-5-3) ;), ... tako da cenim da ne bi imali šanse, da nisu
imali ovoliko sreće.
* ostavljena dva igrača koji bi čini mi se dobro došli u ovom susretu
* (ali je zato poveo nesposobnog skota koji je kako javljaju "rekao da
* ne može da igra") a sa druge strane ni sa ovim izborom igrača nisu
* izvršene najpogodnije izmene.
Pa dobro, u prvom meču su izmene bile prave. ;) Samo, problem je
što su te izmene sada u prvom timu. :) Tj. to nije problem, to je
odlično, ali su problem njihove povrede (koje je Sani hteo da osujeti
tako što je poveo po 2 igrača za svako mesto). Vraćamo se na to
da je pogrešio što je poveo Sava, a ne Drobnjaka, a Nađ je sam kriv
što je odbio da igra... Jeste da to slabi našu reprezentaciju, ali
šta je tu je. Ostaje da se nadamo da će se Darko i Bata oporaviti
za Holandiju (a ja se i dalje uzdam u povratak "invalida") :), pa
da dočekamo i tu strašnu Holandiju, koja je uzgred igrala 0:0 protiv
pacera iz Belgije. ;)
fudbal.479poulos,
-> #468, qpele* wins. That same season, he earned runners-up medals in
* the European Cup and French Cup.
Niko ga nije terao. ;)
fudbal.480poulos,
-> #471, kum.djole* Nemci po tradiciji treću utakmicu na SP igraju najlošije.
To je obično zato što prve dve dobiju. ;)
fudbal.481sani.,
Poulos je ubedjen da je gol dao Dejan Stankovic!?!?!?!!?
fudbal.482dr.iivan,
-> #456, junior> > Vazno da je igra krenula.
>
> Ma igra je bila kul, al' je cinjenica da smo mi dali 2 gluplja gola nego
> Svabe, i to oba nakon gresaka njihovog golmana. Onom Kepkeu spomenik da
> dignemo ;)
Da, onaj prvi gol Svabe su stvarno majstorki izvele ;)
Ma nema sanse, igrali smo bolje od njih i morali smo kad tad da damo
gol-dva i to se i desilo. To sto su golovi mozda lose izvedeni (ne lose,
nego moglo je i bolje) ne znaci da smo lose igrali. Uopste, cenim da su
golovi najmanje bitni, jer ako se igra dobro - sigurno ce pasti gol, ma
kakav on bio, jer i igra i sve utice na njihovog golmana, tako da on
moze da primi i te 'glupe' golove.
> A kad se pogleda da su Svabe imale i precku .. dobro smo prosli.
Ma jok, razbili smo ih. Ipak su to neke Svabe.
fudbal.483kiki,
-> #476, poulos> je Klinsmanu otkinuo stomak). ;)
Pre bih rekao desnu sisu ;) (a možda i koje rebro :)
fudbal.484nemanjja,
-> #476, poulos> ... sto je govedo uslo umesto Dekija ...
E to nas je kostalo gola. Kao da bi pojacao skok igru. Pa sto onda
nije uveo Saveljica. Bilo kako bilo debelo smo zas*ali.
A da umalo da zaboravim: ako mi i Svabe imamo isti broj bodova istu
gol razliku i isti broj postignutih golova a rezultat je pri
medjusobnom susretu bio 2:2 onda se tek pristupa zrebu.
fudbal.485nebco,
-> #477, poulosJel mozete da zamislite koliko je SINISA jako sutnuo loptu onako nervozan zbog
autogola,da je onog jadnog dedu(Klinsmana)unesvesti.Pa nije ni cudo deda ima
preko cetrdeset umrece na terenu sahranice ga na nekoj utakmici pored stative.
Samo strasno mi je zao SINISE celu utakmicu odigra dobro i na kraju....
fudbal.486poulos,
-> #483, kiki* Pre bih rekao desnu sisu ;) (a možda i koje rebro :)
Ma pogođen je u (p)lexus ;), pa je zato ostao bez vazduha. :)
fudbal.487poulos,
-> #481, sani.* Poulos je ubedjen da je gol dao Dejan Stankovic!?!?!?!!?
Sani je pravo osveženje. ;) Nije ti ovo konfa chat, idi
tamo pa se loži. ;)
fudbal.488dule.n,
-> #468, qpele> But Stojkovic made his presence felt against Germany.
>
> He started his career with home town club Rad in the Yugoslav first
> division before moving to Red Star Belgrade, and was then
> taken on by a Tapie-led Marseille in the 1990-91 season.
Eto, ako ste do sad bili u zabludi, Piksi je, ustvari, ponikao u Radu
na rodnoj Banjici! :)))
fudbal.489poulos,
Danas je FIFA izmenila odluku o dvojici strelaca sa utakmice
yu - GER. Naime, prvi gol naše reprezentacije je pripisan Mijatoviću,
dok je gol Tarnata pripisan Siniši Miahjloviću, tako da ovaj
rasni strelac sada ima 2 komada na svom kontu. ;)
fudbal.490poulos,
Po najnovijim vestima iz tabora yu reprezentacije, Dejo se oseća
mnogo bolje, pa će, po njegovim rečima, biti u timu u osmini finala
(mada bi mogao i protiv SAD, ali ON misli kako ne bi trebalo
rizikovati) ;).
Što se Darka Kovačevića tiče, on neće igrati protiv Amera, ali se
očekuje da igra u osmini finala. :)
Ja samo da kucnem u drvo... :)
fudbal.491gligo,
-> #490, poulos> Po najnovijim vestima iz tabora yu reprezentacije, Dejo se
> oseca
> Ja samo da kucnem u drvo... :)
Petokolonasu :), sta ima ti da kucas u drvo, kad ne priznajes
yu reprezentaciju koja igra tamo?
fudbal.492poulos,
E da, zamalo da zaboravim... :)
Interesantna stvar se desila posle tekme između yu i Nemačke. Lotar
Mateus je navratio do naše svaličionice, čestitao igračima uz reči:
"...danas smo odigrali prvo poluvreme, drugo ćemo odigrati 12.7. u
Sen Deniju...". ;)
Da je samo neko od naših imao ja*a da mu kaže da oni tamo neće stići... ;)
fudbal.493poulos,
Niko ništa da kaže o lopovluku na Kamerun - Čile i Brazil -
Norveška.
One sudije stvarno treba streljati...
fudbal.494rades,
-> #490, poulos
> Sto se Darka Kovacevica tice, on nece igrati protiv Amera, ali
> se ocekuje da igra u osmini finala. :)
> Ja samo da kucnem u drvo... :)
Juce je "Politika" javila da je za Kovacevica prvenstvo zavrseno.
Daj Boze da igra u osmini, jer ovo je bila njegova najbolja
igra u reprezentaciji.
fudbal.495m.milos,
-> #493, poulos
> Niko nista da kaze o lopovluku na Kamerun - Cile i Brazil -
> Norveska.
Stvarno sramota.
Ali nazalost nije ni prvi ni poslednji put da "male" reprezentacije
ispastaju. Za Kamerun mi i nije toliko zao jer je Cile imao dobijenu
utakmicu protiv zabara pa je vala zasluzio da ide dalje.
Za Maroko je tragedija, bolji su od Norvezana a igraju i lepsi fudbal.
Pitam se samo da li je onaj slepac sa namerom dosudio penal ili nije
video pa se zeznuo.
fudbal.496sani.,
-> #489, poulos}} Danas je FIFA izmenila odluku o dvojici strelaca sa utakmice
}} yu - GER. Naime, prvi gol nase reprezentacije je pripisan Mijatovicu,
Khm , khm...
Ovaj dizel , qpele..
Sta da vam kazem , sledeci put gledajte tekmu na color televizoru :)
fudbal.497miko,
-> #490, poulos> (mada bi mogao i protiv SAD, ali ON misli kako ne bi
> trebalo rizikovati) ;).
Pa zna se ko je gazda ;))
Neki misle kako bi 'malog Savicevica' trebalo vratiti kuci, ali to
se ne moze desiti sem ako on tako ne odluci. Sa druge strane, ako bi
mu Santrac nesto prigovorio, osecam da bi nas "selektor" 'vatao prvi
voz za Beograd ;))
Inace, ocigledno je da Dejo ne igra 'male' utakmice ... On ce lepo da
odigra polufinale i finale, a dotle ce da se sunca ;))
fudbal.498miko,
-> #492, poulos> "...danas smo odigrali prvo poluvreme, drugo cemo odigrati
> 12.7. u Sen Deniju...". ;)
Mozda bi Mateus to i zeleo, ali za Klinsmana cisto sumnjam ;>
fudbal.499miko,
-> #493, poulos> Niko nista da kaze o lopovluku na Kamerun - Cile i Brazil - Norveska.
Maroko je, vise od bilo koga, zasluzio da prodje. Ja stvarno ne znam
koju je utakmicu gledao sudija kada je dosudio onaj penal za Norvesku.
Sto se tice Kameruna, oni bi u perspektivi mogli da ucine nesto, ali
za sada igraju samo divljacki fudbal. Oni su one Cileance tukli vise
nego Nemci nas.
Ako pogledas, Kamerun je na tri utakmice dobio tri crvena kartona i
jos Bog te pita koliko zutih ... Nije to slucajno.
fudbal.500miko,
Gledajuci ovo svetsko prvenstvo, ima jedna utesna stvar koja se mogla
uociti. Svaka reprezentacija ima svog Savu Milosevica ;) I sto je jos
bolje, vecina od tih igraca su njegove unapredjene verzije (u negativnom
smislu ;)
Pogledajte imena kao sto su Penev, Dugarry, Pizzi, Ziege, Anderton ... pa ce
te uvideti da taj Savo i nije toliko los (za crnu ovcu reprezentacije ;)
Ipak, mi smo neza*ebivi posto imamo i Govedaricu ;(
fudbal.501kiki,
-> #498, miko>> "...danas smo odigrali prvo poluvreme, drugo cemo odigrati
>> 12.7. u Sen Deniju...". ;)
>
> Mozda bi Mateus to i zeleo, ali za Klinsmana cisto sumnjam ;>
Ovo bre za konf. vicevi.crnjaci ;)
fudbal.502kum.djole,
-> #495, m.milos>> Pitam se samo da li je onaj slepac sa namerom dosudio penal
U svakom slučaju, ni taj Brazil nije nepobediv.
Pitam se samo šta će se desiti ako nastavimo ovako da igramo. ;)
fudbal.503kum.djole,
-> #499, miko>> Ako pogledas, Kamerun je na tri utakmice dobio tri crvena kartona
>> i jos Bog te pita koliko zutih ... Nije to slucajno.
Oni igraju "muški", čvrsto, nemaju leptiriće i manjak kvaliteta
nadoknađuju žustrinom i trčanjem. Uvek je bilo lepo gledati ih
kako izgaraju na terenu, ali izgleda da još uvek nemaju čoveka
koji bi mogao da reši utakmicu kako je to umeo Mila.
Što se kartona tiče, danas sam pročitao zanimljivu opservaciju
suđenja od strane našeg sudije Zorana Petrovića - kaže da su ovo
novo pravilo o strožijem sankcionisanju prekršaja najozbiljnije
shvatile sudije iz "manjih" fudbalskih sredina, da ne kažem iz
zemalja koje su operisane od fudbala. Evropske sudije su dosta
blaže po tom pitanju, ne vade karton za svaku "sitnicu".
Al' onaj smrad da nas je upropastio, jeste.
To je treći sudija Danac koji nas je, na neki način, oštetio
u završnici Svetskog prvenstva. Mikelsen možda nije napravio
sra.. protiv švaba '90. ali se godinu dana kasnije izvadio
u meču Sporting - Partizan. Očito je da nas ne podnose.
Nadam se samo da smo s Dancima završili na ovom SP.
Sutra sudi Egipćanin. ;)
fudbal.504kum.djole,
Nigerija - Paragvaj 1:3
Pukoše Španci. ;) Ako! ;)
fudbal.505morkin,
-> #344, schef> sebi uvaljali dva gola ponajviše zbog neiskustva rekao bih.
> Norvežani su to iskoristili i izvadili se iz g*vana. Pokazali su
> sinoć da im je očajna realizacija i da su suviše spori da zatvore
> kontre pa čak i polukontre. Imali su sreće sinoć, a nje neće biti
> protiv Brazila i Škotske.
Neće? ;)
fudbal.506morkin,
-> #471, kum.djole> >> Sad ce oni biti prvi u grupi jer ce odvaliti Iran
>
> Nemci po tradiciji treću utakmicu na SP igraju najlošije.
> SP86 - Danska 0:2
> SP90 - Kolumbija 1:1
> SP94 - Koreja 3:2
> Možda su se, doduše, opametili posle ovakvog izdanja, ali opet čini
> mi se da će i Iranci da grizu, jer oni tek nemaju šta da izgube.
> Dole su već postali narodni heroji. ;) Biće krvavo. ;)
Zar ih nije na SP82 tukao i Alžir?
fudbal.507dr.iivan,
-> #491, gligo> > Po najnovijim vestima iz tabora yu reprezentacije, Dejo se
> > oseca
> > Ja samo da kucnem u drvo... :)
>
> Petokolonasu :), sta ima ti da kucas u drvo, kad ne priznajes
> yu reprezentaciju koja igra tamo?
Ma on ne priznaje sebi da priznaje nju :)