SPORT.4

12 May 1998 - 27 Mar 1999

Topics

  1. atletika (6)
  2. fudbal (1744)
  3. košarka (1143)
  4. nba (5284)
  5. rukomet (20)
  6. vaterpolo (9)
  7. odbojka (32)
  8. tenis (14)
  9. zimski (4)
  10. borilački (13)
  11. auto-moto (413)
  12. bilijar (0)
  13. sah (8)
  14. rekreacija (3)
  15. prognoza (650)
  16. navijači (595)
  17. razno (60)

Messages - fudbal

fudbal.407 poulos, -> #402, dr.iivan
* Ipak, Milojko Pantic je nezajebiv. Danas je maltretirao Mihajlovica * kojim delom kopacke je dao gol! Idiot! Čini ti se da je Milojko nezajebiv? ;) Varaš se momče... :) Jeste da ne zna razliku između Darka Kovačevića i Dekija Stankovića, ali... Evo bisera kolege Kovinjala: "... (počinje utakmica Argentina - Japan) ... Evo, Argentinci su u belim dresovima. U stvari, izgleda da sam ja malo prerano došao do zaključka i pogrešio, dakle, Japanci su u belim dresovima... (pauza od 10-ak sekundi) Ne, ne, meni se činilo da su ovo beli dresovi, a u stvari, to su tradicionalni plavo - beli dresovi Argentinaca. Dakle, nije bilo greške...". ;> Kakva faca. :) A tek posle, kad je počeo Zvonko _uvežbani hvalospev_ Mihajlovski sa prefinjenim izgovaranjem prezimena BirHof. ;) Ipak je najbolji kada primeti da se događa nešto na terenu za šta on već ima spremljen neki novi hvalospev ili stih. ;) Juče je za pomoćnog sudiju, sav srećan rekao: "... Možemo slobodno reći da je mahao svojim slobodnim sudijskim uverenjem". ;)
fudbal.408 poulos, -> #399, dalex
* ... i pustiti radio, što smo po nekad i radili ;)... Bogme, ja sam protiv Irana uključio Radio, ali pošto prenosa na yu-radiju nije bilo, morao sam da prebacim na Radio Beograd. Prenosio je Jordan Ivanović i jeste da mi se mnogo više sviđa kako se on gubi (prenosi kao da će u svakoj akciji pasti gol), ali je povremeno preterivao. :) Recimo, Mijat ima loptu na nekih 30 m od gola, i loptu izmakne od jednog Iranca, a ovaj priča: "... Mijatović, Miajtović, obilazi prepreku za preprekom...". ;) Inače, najjače je bilo kod samog gola. :) Pošto zvuk stiže pre slike, ja sam 2 sekunde pre nego što je Siniša šutnuo znao da je gol (mada sam to znao čim je napravljen faul ;), ali tada sam baš definitivno znao). :) Jordan se prodrao iz sve snage, a Milojko, je tek posle 5 sekundi uspeo da skona o čemu se radi... :)
fudbal.409 poulos, -> #403, dr.iivan
* > Jedini komentator sa RTS-a koga mogu da pohvalim je Jovan * Memedovic. > Ostalo treba utisati do daske. * * Potpis. Šteta je samo što najčešće vodi samo box i ribolov. :) Mada, njega na RTS-u izgleda ne vole, jer ima običaj da se proveseli. ;) Nikad neću zaboraviti izveštaj sa Olimpijade, kada su on i Šarenac nekih pola sata bulaznili o lepoti brazilskih košarkašica i o jedrenju oko "nekih bova". ;)
fudbal.410 m.milos, -> #395, poulos
> Ali, ja bas i kazem da je otvaranje prenosio Dzulajkovski > (ono sran*e sa dzinovima), Ubedjen sam da je bio Zakula, ali nema veze, ono sto je bitno je da su obojica "sjajni" poznavaoci fudbalske igre :))
fudbal.411 madamov, -> #407, poulos
> Ipak je najbolji kada primeti da se događa nešto na terenu za šta on već > ima spremljen neki novi hvalospev ili stih. ;) Taj čovek u studio ulazi sa sveskom u kojoj beleži i čuva svoje umotvorine koje onda koristi onda kada pomisli da je zgodna prilika. Živa istina.
fudbal.412 miskop, -> #400, junior
>> Kad smo kod Jamajke .. jeste li videli njihove zvanične trenerke? Ma, jeste li videli njihove _navijačice_ na tribinama? ;)
fudbal.413 nikolaj, -> #412, miskop
> Ma, jeste li videli njihove _navijacice_ na tribinama? ;) Uuuuuu,bila je jedna sa dobrim batacima..:)
fudbal.414 dr.iivan, -> #412, miskop
> >> Kad smo kod Jamajke .. jeste li videli njihove zvanicne trenerke? > > Ma, jeste li videli njihove _navijacice_ na tribinama? ;) Daaaaaa! :)
fudbal.415 poulos, -> #413, nikolaj
* Uuuuuu,bila je jedna sa dobrim batacima..:) Oćete sliku? ;) Mislim, već su je kačili na pojedinim mestima. ;)
fudbal.416 schef, -> #415, poulos
Oćemo! ;)
fudbal.417 ognjenc,
Sinisa Mihajlovic 1:0 72 min sinisa.jpg
fudbal.418 superhik, -> #380, mantoniadis
=:> Meni nije jasno zasto komentatori nisu u stadijumu!! =:> Prenose utakmice iz studijuma i to iz francuske (bar tako Stadijum.....? Studijum.....? Ivica.....? Ivica?? Marica? :)
fudbal.419 junior, -> #411, madamov
> Taj čovek u studio ulazi sa sveskom u kojoj beleži i čuva svoje > umotvorine koje onda koristi onda kada pomisli da je zgodna prilika. Primećuje se. :))
fudbal.420 pecanac,
6 slika sa utakmice YU-Iran. yu-iran.zip
fudbal.421 pecanac,
5 slika sa sinoćne utakmice Brasil-Maroko. bras-mar.zip
fudbal.422 nikolaj,
Ima li mozda na internetu movie,kad miha daje gol?
fudbal.423 dule.n,
Ako neko hoće da ima uvek k'o na dlanu sistem takmičenja, evo jedne sličice, pogodne i za wall (bmp-800x600, ja sam je turio), na kojoj je sve prikazano. Dakle čitav kostur, koji kreće iz grupa (sa sve grupama), i trenutnim stanjem posle 17. juna. BTW, nigde nisam video sve ovo na jednom mestu, tako sažeto! :) Zato preporučujem obavezno skidanje, pogotovo što je tako malo! P.S. Posebno interesantno za one kojima i dalje nije jasan sistem takmičenja, mada verujem da takvih ima malo. ;) P.P.S. Naravno, provalićete da sam ovo ja budžio, pa ne budite previše kritični. :) Nemo' neko da pita da l' sam sâm pravio ili mi je neko pomag'o! :))) kostur.zip
fudbal.424 poulos, -> #423, dule.n
* Nemo' neko da pita da l' sam sâm pravio ili mi je neko pomag'o! * :))) Ma super je. ;) Samo imam jedno pitanje: Jel si ti sam pravio, ili ti je neko pomag'o? ;>
fudbal.425 schef,
Pošto se niko nije setio ;) evo ja ću. Dobro će doći kao mali predah od SP. Raspored igranja utakmica (ako uopšte ikoga i zanima ;) u jesenjem delu prvenstva (isto važi i za proleće, jel'te, samo obrnuto - ali ne znam datume). Nego, buni me što se sve igra subota_za_subotu, kao da neće biti prekida zbog utakmica reprezentacije (počinju kvalifikacije za EP, ali verovatno su računali da mi zbog sankcija nećemo učestvovati ;). Partizan igra u Kragujevcu u 6. kolu, zvezda u poslednjem, 17., a derbi se igra u 7. kolu, 19. septembra, na Partizanovom stadionu. Evo rasporeda: I kolo (08.08.) --------------- C. zvezda - Budućnost Sartid - Radnički (K) Vojvodina - Mogren Zemun - Spartak Rad - Železnik Proleter - Priština Partizan - Radnički (N) Hajduk - OFK Beograd Milicionar - Obilić II kolo (15.08.) ---------------- Budućnost - Obilić OFK Beograd - Milicionar Radnički (N) - Hajduk Priština - Partizan Železnik - Proleter Spartak - Rad Mogren - Zemun Radnički (K) - Vojvodina C. zvezda - Sartid III kolo (22.08.) ----------------- Sartid - Budućnost Vojvodina - C. zvezda Zemun - Radnički (K) Rad - Mogren Proleter - Spartak Partizan - Železnik Hajduk - Priština Milicionar - Radnički (N) Obilić - OFK Beograd IV kolo (29.08.) ---------------- Budućnost - OFK Beograd Radnički (N) - Obilić Priština - Milicionar Železnik - Hajduk Spartak - Partizan Mogren - Proleter Radnički (K) - Rad C. zvezda - Zemun Sartid - Vojvodina V kolo (05.09.) --------------- Vojvodina - Budućnost Zemun - Sartid Rad - C. zvezda Proleter - Radnički (K) Partizan - Mogren Hajduk - Spartak Milicionar - Železnik Obilić - Priština OFK Beograd - Radnički (N) VI kolo (12.09.) ---------------- Budućnost - Radnički (N) Priština - OFK Beograd Železnik - Obilić Spartak - Milicionar Mogren - Hajduk Radnički (K) - Partizan C. zvezda - Proleter Sartid - Rad Vojvodina - Zemun VII kolo (19.09.) ----------------- Zemun - Budućnost Rad - Vojvodina Proleter - Sartid Partizan - C. zvezda Hajduk - Radnički (K) Milicionar - Mogren Obilić - Spartak OFK Beograd - Železnik Radnički (N) - Priština VIII kolo (26.09.) ------------------ Budućnost - Priština Železnik - Radnički (N) Spartak - OFK Beograd Mogren - Obilić Radnički (K) - Milicionar C. zvezda - Hajduk Sartid - Partizan Vojvodina - Proleter Zemun - Rad IX kolo (03.10.) ---------------- Rad - Budućnost Proleter - Zemun Partizan - Vojvodina Hajduk - Sartid Milicionar - C. zvezda Obilić - Radnički (K) OFK Beograd - Mogren Radnički (N) - Spartak Priština - Železnik X kolo (17.10.) --------------- Budućnost - Železnik Spartak - Priština Mogren - Radnički (N) Radnički (K) - OFK Beograd C. zvezda - Obilić Sartid - Milicionar Vojvodina - Hajduk Zemun - Partizan Rad - Proleter XI kolo (24.10.) ---------------- Proleter - Budućnost Partizan - Rad Hajduk - Zemun Milicionar - Vojvodina Obilić - Sartid OFK Beograd - C. zvezda Radnički (N) - Radnički (K) Priština - Mogren Železnik - Spartak XII kolo (31.10.) ----------------- Budućnost - Spartak Mogren - Železnik Radnički (K) - Priština C. zvezda - Radnički (N) Sartid - OFK Beograd Vojvodina - Obilić Zemun - Milicionar Rad - Hajduk Proleter - Partizan XIII kolo (07.11.) ------------------ Partizan - Budućnost Hajduk - Proleter Milicionar - Rad Obilić - Zemun OFK Beograd - Vojvodina Radnički (N) - Sartid Priština - C. zvezda Železnik - Radnički (K) Spartak - Mogren XIV kolo (14.11.) ----------------- Budućnost - Mogren Radnički (K) - Spartak C. zvezda - Železnik Sartid - Priština Vojvodina - Radnički (N) Zemun - OFK Beograd Rad - Obilić Proleter - Milicionar Partizan - Hajduk XV kolo (21.11.) ---------------- Hajduk - Budućnost Milicionar - Partizan Obilić - Proleter OFK Beograd - Rad Radnički (N) - Zemun Priština - Vojvodina Železnik - Sartid Spartak - C. zvezda Mogren - Radnički (K) XVI kolo (28.11.) ----------------- Budućnost - Radnički (K) C. zvezda - Mogren Sartid - Spartak Vojvodina - Železnik Zemun - Priština Rad - Radnički (N) Proleter - OFK Beograd Partizan - Obilić Hajduk - Milicionar XVII kolo (17.10.) ------------------ Milicionar - Budućnost Obilić - Hajduk OFK Beograd - Partizan Radnički (N) - Proleter Priština - Rad Železnik - Zemun Spartak - Vojvodina Mogren - Sartid Radnički (K) - C. zvezda
fudbal.426 poulos, -> #422, nikolaj
> Ima li mozda na internetu movie, kad miha daje gol? Naravno da ima. :) Samo, zauzima 1.6 Mega. :) Skinuo sam ga, ali nemam nikakve šanse da ga ovde okačim, osim ako neću da izgubim tri dana na slanje. :) Zato, ukoliko ima neka dobra duša koja ima user ovde i na PRO-u neka pokupi film iz konfe i okači ga ovde. :)
fudbal.427 kum.djole,
Ala igraju ovi Nigerijci, svaka im čast. A Španci nek' crknu nesposobni. Džaba im i dve godine dobrih rezultata i prvo mesto u grupi. Nabiće ih na kolac kad se vrate. I to na jedan kolac. ;)
fudbal.428 nemanjja,
Jeste videli Chilaverta. To se zove golman. Na koju foru smo mi u kvalifikacijama pukli od Spanaca kad sad oni nemogu da dobiju ni Paragvaj.
fudbal.429 kiki, -> #427, kum.djole
> Ala igraju ovi Nigerijci, svaka im čast. > > A Španci nek' crknu nesposobni. > Džaba im i dve godine dobrih rezultata i prvo mesto u grupi. > Nabiće ih na kolac kad se vrate. I to na jedan kolac. ;) Ma (š)panci su goveda.. i treba da puknu. Samo kad bi hteo Bora da pusti Paragvaj da ih dobije.. pa da ga izduvaju i Bugari i Španci!!!
fudbal.430 junior, -> #429, kiki
> Ma (š)panci su goveda.. i treba da puknu. Samo kad bi hteo Bora > da pusti Paragvaj da ih dobije.. pa da ga izduvaju i Bugari i > Španci!!! Zar misliš da neće? Paragvaj - Nigerija 2:0, ovi će igrati sa 3. postavom.
fudbal.431 kiki, -> #430, junior
> Zar misliš da neće? Hm.. mislim da Bora ne bi dozvolio tako nešto da se desi njegovom timu, prvenstveno zato što bi to bilo očigledno prodavanje utakmice. > Paragvaj - Nigerija 2:0, ovi će igrati sa 3. postavom. Daj bože ovako.. mada Bora je Bora ;)
fudbal.432 kum.djole, -> #430, junior
>> Paragvaj - Nigerija 2:0, ovi će igrati sa 3. postavom. Nigerija je obezbedila i prvo mesto u grupi, tako da se već unapred zna ko će u tom meču biti više motivisan - tim pre što Nigerijci imaju par igrača s duplim kartonima, a mogli bi i da odmore svoje zvezde i postave taktiku za osminu finala. Ako se uzme u obzir da i Bugari mogu da zapnu da pobede Špance u nadi da će Nigerija odigrati bar nerešeno s ovima, biće to najzamimljiviji mečevi u trećoj rundi. Španci su pukli. :) Eto još jednom živog dokaza koliko je SP u stvari jedinstveno takmičenje. Svi rezultati pre početka mondijala padaju u vodu, pa tako i ovi nigeri'ski što su sve utakmice pogubili pa sad igraju _jozma!_ i španci cigani što su sve živo tukli pa sad u dve utakmice imaju samo bod.. ;) Nek' crknu bRe. ;) A još samo da napomenem, glede sutrašnje utakmice naših, da mi nije jasno zašto se forsira Perica od početka - mali bi trebalo da uđe nekih 20 minuta pred kraj da ih istambura onako smorene a ne da ga neko onakvog kakav je, leptirić, stavi u džep ili isprovocira da dobije crveni. ;) Što se Save i Brnovića tiče, vala i vreme je da češu bulje o klupu.
fudbal.433 gligo, -> #427, kum.djole
> Ala igraju ovi Nigerijci, svaka im cast. Od kad' im je zaigrao Okoca, totalno su druga ekipa. Naravno, u pozitivnom smislu. Covek ubija, k'o Stojkovic je, samo mnogo, mnogo brzi. I dalje mi nije jasno kako se nije obreo u nekom jacem klubu, ipak onaj Fenerbahce nije u rangu njegovih sposobnosti.
fudbal.434 gligo, -> #431, kiki
> Hm.. mislim da Bora ne bi dozvolio tako nesto da se desi > njegovom timu, prvenstveno zato sto bi to bilo ocigledno > prodavanje utakmice. Ma, maher je Bora :) Sve mi se cini da su oni porazi pri kraju priprema bili taktika pred prve meceve na Sp-u.
fudbal.435 kiki, -> #434, gligo
> Sve mi se cini da su oni porazi pri kraju priprema bili > taktika pred prve meceve na Sp-u. Taktika mu je uspela.. barem što se tiče moje prognoze na sezamu ;(
fudbal.436 junior, -> #432, kum.djole
> postave taktiku za osminu finala. Ako se uzme u obzir da i > Bugari mogu da zapnu da pobede Špance u nadi da će Nigerija > odigrati bar nerešeno s ovima, biće to najzamimljiviji mečevi u > trećoj rundi. Sačekaj scenu kad Mexico remizira sa Holandijom, a Belgija pobedi Južnu Koreju - 3 tima, svi po 5 bodova, gol razlika odlučuje. Holandija je obezbedila sebe sa ovih 5:0, ali pitanje da li će Belgijanci uspeti da dobiju Koreju sa više od 3:1, koliko je Mexico dobio. ;) > što su sve utakmice pogubili pa sad igraju _jozma!_ i španci > cigani što su sve živo tukli pa sad u dve utakmice imaju samo > bod.. ;) Nek' crknu bRe. ;) Tako im i treba kad stavlja one seljačine Picija i Seladesa u tim. Da je pozvao ko čovek, De la Penju, da mu u napadu igraju Alfonso i Kiko, a Raul povučenije (kakav, bre, Morijentes), odavno bi oni imali 6 bodova i prvo mesto u grupi .. ovako, jedva čekam da ispadnu, i da smene Klementea :>
fudbal.437 junior, -> #433, gligo
> Od kad' im je zaigrao Okoca, totalno su druga ekipa. > I dalje mi nije jasno kako se nije obreo u nekom jacem > klubu, ipak onaj Fenerbahce nije u rangu njegovih > sposobnosti. Frut, frut ..
fudbal.438 kum.djole, -> #433, gligo
>> klubu, ipak onaj Fenerbahce nije u rangu njegovih >> sposobnosti. Uopšte nije važno gde je igrao pre SP ako na SP odigra dobro. ;) Garantujem da će ga tražiti najveći klubovi iz Italije ako bude ovako nastavio da igra. I Ikpeba me oduševio, uopšte svi su stvarno dobri i što je najvažnije igraju timski i napadački, ne dave loptu k'o ovi naši, nemaju gazdu koji mora da je overi kao Piksi, Zidan ili Valderama, a po bokovima razbijaju. Kad bi se Santrač malo zamislio pa probao da odigra sa takvom taktikom, odrali bismo i Švabe.. Ovako u slučaju većeg neuspeha na SP nadam se da se neće samo igrači i novinari setiti Bore Milutinovića - čovek na svom četvrtom svetskom prvenstvu zaredom odvodi četvrti tim u osminu finala. Neviđen trener. Osećam da će 2002 da vodi jadne Škote, čisto da prođu jednom. ;)
fudbal.439 kum.djole, -> #436, junior
>> odavno bi oni imali 6 bodova i prvo mesto u grupi .. ovako, jedva >> čekam da ispadnu, i da smene Klementea :> I da uzmu Santrača! A nama Bora. ;)
fudbal.440 legolas,
Kako se izvukose oni Nemci... A ja sam na njih tipovao da budu prvaci... Sramota, jeste da su nasi divljali, ali da oni nemaju ni jednu akciju iz igre???
fudbal.441 nebco,
Jel videste vi ono ,nisu normalni..... E vodimo 2-0 i onda.... Da li je kriv SANTRAC i njegove izmene ili sreca nemaca? U svakom slucaju JUGOSLAVIJA-nemacka 2-2
fudbal.442 noay, -> #441, nebco
Da li je kriv SANTRAC i njegove izmene ili sreca nemaca? U svakom slucaju JUGOSLAVIJA-nemacka 2-2 -------------------------------------------------------------------- Ma kriv je prvi gol koji smo primili,on im je dao nadu i posle njega su krenuli napred ko ludi..pre toga nisu nijednu shansu imali.
fudbal.443 obren, -> #430, junior
> Zar misliš da neće? > > Paragvaj - Nigerija 2:0, ovi će igrati sa 3. postavom. Masa mojih drugova se kladila u prolaz Paragvaja, pošto je bio koeficijent 1:60.000! :) Sad mole Boga da Bora pusti Paragvajce ;)
fudbal.444 alan,
Jedno pitanje Sta se desava ako mi i Nemci imamo isti broj bodova, gol razliku, i sve ostalo isto. Po kom principu se bira pobednik grupe.
fudbal.445 nebco, -> #444, alan
Ja mislim da je prednost pobednika na strani nosioca grupe pa sad neznam...
fudbal.446 kum.djole,
ALAHU EKBER! ;) 2:0 ;)
fudbal.447 kum.djole,
E, neću da davim - evo vam malo sličica i naše dve dosadašnje utakmice na SP.. između ostalog i jedna mala kako Deki daje gol. ;) yuwc98.zip
fudbal.448 obren,
Germany completes comeback with 2-2 tie against Yugoslavia Reuters June 21, 1998 LENS, France Oliver Bierhoff saved Germany on Sunday with a header 11 minutes from time in an exciting 2-2 draw with Yugoslavia in their World Cup group F clash. "The team was on its knees but in the last 25 minutes we showed how you can make almost a victory out of a defeat," said German coach Berti Vogts after his men scored twice in the space of five minutes to come from 2-0 down to salvage a point. We made the possible out of the impossible." The result left both sides level on four points and fighting for supremacy in the group. Before the comeback, it had looked like Germany's most memorable contribution would come from Lothar Matthaeus, making World Cup history by playing in his fifth World Cup and notching up a record 22nd match in finals. German fans turned out in force and 30 who hurled tables and chairs at police in the town centre were arrested before and following a match that always had the potential as a catalyst for hooliganism. Inside, it looked as if the crowd was about to witness Germany's first opening round defeat since 1986 and their first loss to Yugoslavia in 25 years. The Yugoslavs were 2-0 up and dominant by the 54th minute and could still have considered themselves unlucky. Neither had wanted to go through to the second round as runners-up, with a probable date with the Dutch, but for much of the match the Germans looked like losers. Then, in the 74th minute, the match turned. Substitute Michael Tarnat, who had only been on the pitch for seven minutes, lashed in a free kick that looked to take a deflection off Sinisa Mihajlovic into the net. Five minutes later, Bierhoff completed the comeback, heading home from a corner. "We wanted to reach the second round and after this 2-2 draw we've got a great chance of doing it," said Vogts. For Yugoslavia, back after six years in the soccer wilderness, it was as much a case of giving the game away as Germany seizing it. "I feel sad and happy at the same time," said coach Slobodan Santrac. "It was a very good result but we knew the Germans would try to keep playing until the end and they took the opportunities." Nineteen-year-old attacking prodigy Dejan Stankovic claimed the opening goal in the 13th minute but that was open to considerable debate. Although FIFA agreed with the youngster, television replays suggested he had not touched the ball. The cross was provided by Predrag Mijatovic, the ball hitting goalkeeper Andy Koepke on the leg and spinning towards the goal. It bounced off the post and on to the chest of Jens Jeremies, who may already have been over the line. The second was far more clear-cut. Darko Kovacevic banged a shot in from the right wing, Koepke failed to hold the ball and Dragan Stojkovic was there to pounce from close range with an empty net beckoning. Matthaeus came on at half time to loud cheers and suddenly Germany, ageing and creaky but still stunningly effective, were back in business as at every World Cup. The arrival of Tarnat in the 67th minute provided more freshness. The German euphoria was only dimmed at the end when captain Juergen Klinsmann went off on a stretcher. He said later that he had been winded by a blow in the solar plexus. There was just one booking in a game played on FIFA's Fair Play Day, and that was for Matthaeus in the 77th. As at the other two venues on Sunday, both teams had posed together for a group photograph before the match. photos.zip
fudbal.450 poulos, -> #442, noay
* Ma kriv je prvi gol koji smo primili,on im je dao nadu i posle * njega su krenuli napred ko ludi..pre toga nisu nijednu shansu * imali. Oduvek se priča kako je 2:0 nezgodniji rezultat od 1:0 za ekipu koja vodi... Istina je da nam nikada ne bi dali gol da ne beše onog autogola (nesrećnog) i verovatno bismo im napunili mrežu do kraja, ali eto, promašili smo onu šansu iz kontre (Perica - Mijat), i posle nam se to osvetilo... Sada je najvažnije da se oporave Bata i Darko za osminu finala (videlo se koliko je značilo za koncepciju igre izmena Darko - - Perica, tj. sa tom izmenom je moralo da dođe i do promene taktike). Inače, onaj sudija je prava džukela. ;) Nego, važno je da smo odigrali odlično i dokazali da smo spremni da odemo daleko (samo da prođemo osminu finala, posle će biti lakše). :)
fudbal.451 kum.djole, -> #441, nebco
>> Da li je kriv SANTRAC i njegove izmene ili sreca nemaca? Nešto ne vidim da su izmene bile toliko loše kako on ume da izmeni. ;) Nije bilo loših na terenu da bi izmene to popravile. Peria je ušao u pravo vreme, boljeg za skok igru od onog zombija Govedarice na klupi i nemamo ;) a Stević, pih, taj je uvek bio nit' smrdi nit' miriše.. kad se sve sabere, bili smo bolji, razbili smo ih, i sad je samo pitanje da l' ćemo ponoviti ovakvu igru protiv Amera - ako se to desi, tipujem na finale. Važno da je igra krenula.
fudbal.452 kum.djole, -> #444, alan
>> Po kom principu se bira pobednik grupe. Dosad se biralo žrebom.
fudbal.453 kiki, -> #450, poulos
> Inače, onaj sudija je prava džukela. ;) Onaj neka ide i neka se pokopa negde da ga ni crna majka ne vidi!!!
fudbal.454 lboki,
Inace, umesto Perice trebao je da udje Saveljic ili neko iz odbrane i da cuvaju rezultat od 2:0 a ne da igraju na treci gol 20 min.pred kraj .I to jos protiv Svaba !
fudbal.455 junior, -> #438, kum.djole
> Ovako u slučaju većeg neuspeha na SP nadam se da se neće samo > igrači i novinari setiti Bore Milutinovića - čovek na svom > četvrtom svetskom prvenstvu zaredom odvodi četvrti tim u osminu > finala. Neviđen trener. Čovek samo stoji i crtka li crtka, ko da igra basket, a ne fudbal. Ali crtkanje pali ;)
fudbal.456 junior, -> #451, kum.djole
> Peria je ušao u pravo vreme, boljeg za skok igru od onog > zombija Govedarice na klupi i nemamo ;) a Stević, pih, taj je > uvek bio nit' smrdi nit' miriše.. kad se sve sabere, bili smo Pazi, sve izmene bile su ok, ali Govedarica?? Čovek potpuno beskoristan i u napadu i u odbrani, smotan, nesnalažljiv, glup. Čuvao je Tarnata, otkako je ušao, šta više reći? Dok je Komljenović pokrivao desnu stranu, Ziegea je strpao u džep, jadnik se nije video. Ulaskom Govedarice, on je preuzeo desnu stranu, a Komljen se povukao u šesnaesterac. Izmene su bile sjajne, taktika odlična, i sve je išlo odlično dok Govedarica nije ušao u igru. Onda smo primili 2 gola. > Važno da je igra krenula. Ma igra je bila kul, al' je činjenica da smo mi dali 2 gluplja gola nego Švabe, i to oba nakon grešaka njihovog golmana. Onom Kepkeu spomenik da dignemo ;) A kad se pogleda da su Švabe imale i prečku .. dobro smo prošli. Naravno, uvek može i bolje, al' bar mi je milo da je Miha ubio Klinsmana. Jadnika su izneli onesvešćenog sa stadiona :)
fudbal.457 junior, -> #444, alan
> i sve ostalo isto. Po kom principu se bira pobednik grupe. Žreb.
fudbal.458 stefan, -> #443, obren
> Masa mojih drugova se kladila u prolaz Paragvaja, pošto je > bio koeficijent 1:60.000! :) U kojoj to kladionici?
fudbal.459 stefan, -> #451, kum.djole
> Nešto ne vidim da su izmene bile toliko loše kako on ume da izmeni. ;) Pa šta je mogao da zase*e - zas*o je ;) Prvo, videlo se zašto Perica nije dobro rešenje za ovakve utakmice - em što ga Koler svaki put izgura em što šansi da na sredini odigra i približno onome što je odigrao Kovačević praktično nema. Jednostavno, nema dovoljno snage da bi se sa njima upuštao u duele. Kada igramo protiv nekih "laganijih" ekipa koje igraju bez puno kontakta može nešto da uradi ovako teško. A o uvođenju Govedarice stvarno nemam reči, tako je očigledno koliko su prostora dobili na strani na kojoj je igrao Stanković. Čini mi se da je ovo po nas bila "tragična" izmena - ja ustvari ne znam ni čemu služi taj igrač. Sav je bre k'o slon u staklarskoj radnji, nekako nespretan i trom. I nisam primetio u čemu je bio njegov doprinos. O Bjekovićevom zetu ne bih ovom prilikom ;) Meni se čini da je činjenica da smo sa svakom izmenom padali u igri što znači ili da su vršene neadekvatne izmene ili, što je još gore po nas, da na žalost nemamo adekvatne izmene. Ja bih rekao da je u pitanju i jedno i drugo - kod kuće su ostavljena dva igrača koji bi čini mi se dobro došli u ovom susretu (ali je zato poveo nesposobnog skota koji je kako javljaju "rekao da ne može da igra") a sa druge strane ni sa ovim izborom igrača nisu izvršene najpogodnije izmene.
fudbal.460 nemanjja, -> #441, nebco
Ma kriv je Santrac. Mislio sam da tako nesto moze da se dogodi samo npr. Belgiji protiv Mexica. Bukvalno smo se u*rali kad smo primili onaj gol. A Miha je morao da je zakaci. Celu utakmicu odigrao Ok i na kraju zase*e. Eto i sad dzaba nam i inicijativa i sanse i vodjstvo ... kad nam uzese bodove. Sad ce oni biti prvi u grupi jer ce odvaliti Iran a mi nema sanse da sa visokim rezultatom pobedimo USA ... ili mozda i ima nade ?
fudbal.461 obren, -> #458, stefan
> > Masa mojih drugova se kladila u prolaz Paragvaja, pošto je > > bio koeficijent 1:60.000! :) > > U kojoj to kladionici? Uh, ako se ne varam radi se o nekoj Jugo-toto prognozi, a dotični koeficijent je važio svega nekoliko dana, dok nisu počeku da primaju enorman broj uplata baš na tu stavku, posle su ga drastično smakli. Proveriću ipak, ali 90% je Jugo-toto.
fudbal.462 miskop, -> #446, kum.djole
>> ALAHU EKBER! ;) >> 2:0 ;) 2:1
fudbal.463 stefan, -> #461, obren
> Proveriću ipak, ali 90% je Jugo-toto. Samo Jugo-Toto eventualno i može da bude pošto na druge dve em nisu mentoli ;) em bi to probilo sve moguće limite. Doduše i što se Jugo-Toto lutrije tiče, neka me neko ispravi ako grešim, limit je valjda 100.000 dinara a minimalna uplata 10din što bi značilo da je i tu probijen limit. Kad je državna lutrija u pitanju sve je moguće ali meni to jako smrdi na neku verzije Dafine.
fudbal.464 gligo, -> #459, stefan
> tesko. A o uvodenju Govedarice stvarno nemam reci, tako je > ocigledno koliko su prostora dobili na strani na kojoj je igrao > Stankovic. Cini mi se da je ovo po nas bila "tragicna" izmena - > ja ustvari ne znam ni cemu sluzi taj igrac. Sav je bre k'o slon > u staklarskoj radnji, nekako Uvodjenjem Govedarice, pokusano je pariranje Nemcima u skok-igri, jer je evidentno da samo tako mogu postici gol. Njegovim uvodjenjem izgubili smo dominaciju na sredini i golovi su visili u vazduhu, a kasnije i u mrezi :)
fudbal.465 qpele,
Stankovic postize prvi go prvigo.jpg
fudbal.466 qpele,
Yugoslavia 2, Germany 2 NESHA STARCEVIC Associated Press Writer LENS, France (AP) - Never, ever write off Germany. Completely dominated by a technically superior Yugoslavia team for 70 minutes, the Germans stormed back in the last 20 to erase a two-goal deficit and tie 2-2 Sunday. "We knew they would show their real face today. They play a very strong technical game and they were very especially motivated against us," said Lothar Matthaeus said. "But our team showed its morale by coming back." Matthaeus, 37, made World Cup history, coming on in the second half for a record 22nd match in his fifth World Cup. The draw gave both teams four points in Group F, with Germany ahead on goal differential. The Germans beat the United States 2-0 and Yugoslavia edged Iran 1-0 in opening games. But Yugoslavia could and should have clinched a place in the second round, and will be left wondering what went wrong late in the game. Yugoslavia has not beaten Germany since 1973. Oliver Bierhoff, always a man for important goals, came through with a powerful header in the 80th minute off a corner kick by Olaf Thon to tie it. Bierhoff scored the "golden goal" that gave Germany the European title in 1996 and now has 18 goals in 28 games for the national team. "Every team in the world would be happy with this result," Bierhoff said. "We were outplayed for most of the match, but we managed to turn the result." Yugoslavia looked on course for three points when Dragan Stojkovic made the score 2-0 in the 54th. Dejan Stankovic had opened the scoring for Yugoslavia in the 13th. But Germany benefited from a fortunate deflection goal in the 74th minute and Yugoslavia's sudden collapse. Michael Tarnat, a second-half substitute, fired a powerful left-footed free kick from 25 yards that struck sweeper Sinisa Mihajlovic's outstretched right boot and changed direction, giving goalkeeper Ivica Kralj no chance. The goal was credited to Tarnat, although Yugoslav coach Slobodan Santrac thought it was an own goal. "It really shook us up and we gave them the chance to equalize," Santrac said. "We didn't know how to preserve the victory." So much under control until then, the Yugoslavs forgot about threatening the German goal. The Germans, looking for their fourth World Cup title, took advantage of the unexpected gift. German coach Berti Vogts said his team had risen from the dead. "We made possible what seemed impossible," Vogts said. "We turned defeat into a near victory. "They wanted to toy with us instead of trying to score a third goal and they got punished for that." Yugoslavia took charge 13 minutes into the game when Predrag Mijatovic, 30 yards from goal, sent in a left wing cross, and Stankovic got the faintest of touches to make the ball bounce over German goalkeeper Andreas Koepke. Yugoslavia doubled its lead three minutes into the second half courtesy of a blunder by Koepke. Darko Kovacevic fired low into the goalmouth and Koepke fumbled the ball to present Yugoslav captain Stojkovic with a simple tap-in. updated at Sun Jun 21 12:52:00 1998 PT
fudbal.467 qpele,
Slobodan SANTRAC: "I am both disappointed and happy with this good result. We knew that GERMANY would take risks right up to the final whistle, that they would not give in, even in the most difficult situation. It's a shame that we handed control of the game back to our opponents after the goal by Michael TARNAT (21), which I consider to have been an own goal. The Germans then took advantage of the situation. While being satisfied with this result, I still hope to do even better in the match against the UNITED STATES in which we will have to raise our game even further. Yesterday I said that we knew the German game very well. Today we have been shown that you need to play your best football to beat them". Dragan STOJKOVIC - captain (10) "The Germans have once again proved that they are German, they never give up. But I do feel that they had more luck than anything else. I think that the referee should have awarded us at least one penalty. The most important thing is that we have shown to the world that we are a force to be reckoned with, and in the future, YUGOSLAVIA are a team to look out for. Now we must continue to show off our qualities. Our victory against IRAN was not particularly glorious, because we didn't take the match seriously. However, today I think we showed our true worth against great opponents. We could have had a better result if BIERHOFF (20) wasn't the best header of a ball in the world, but we must now go on from here". Slavisa JOKANOVIC (4) "I am saddened by the result, as we had the opportunity to come away with a win but we couldn't take it. We were unlucky with the first German goal. As for the second, you can't complain about a goal like that. BIERHOFF (20) catapulted the ball into the back of the net and there was nothing we could do. I think that we paid dearly for the wrong substitutions made by our coach. Instead of defending our advantage in the last ten minutes, players who added nothing to our game were brought on. If we'd had the same style of game against IRAN, we would have won easily". Perica OGNJENOVIC (21) "I'm disappointed. We were very unlucky. For three quarters of the game, we dominated the Germans. Unfortunately, we conceded two goals through carelessness and bad luck. There must be a jinx on us when we play against GERMANY. This is not the first time that it's happened. Nevertheless, we showed our true worth in this game, after our poor performance against IRAN. Now we know we are good enough to play on an equal footing with the best teams, and even to dominate them". Dejan STANKOVIC (20) "With the first goal, I'm not sure I touched the ballů We played well for sixty-five minutes, but to win you have to do so for ninety minutes. BIERHOFF (20) is always fantastic. GERMANY are a great team, able to turn things around and score two goals at the end of a match. Despite the result I am still pleased because we have rediscovered our game and our strength. We will need to beat the UNITED STATES to make sure of qualifying". Vladimir JUKOVIC (7) "Of course it's always very hard to be caught out and see your opponents get back into the game, especially when you're 2-0 up. We were unlucky. If this draw is a pity, at least we've learned that to win you have to be motivated right till the end. First place in the group is still possible, even though our goal-average isn't great at the moment when compared with GERMANY's".
fudbal.468 qpele,
Stojkovic thought victory was theirs by Mark Oakley LENS, France, June 22 (AFP) - Yugoslavia's veteran midifielder Dragan Stojkovic, who scored the second goal in their 2-2 draw with Germany, thought victory was theirs on Sunday. "I thought it was all over," said Stojkovic, whose 54th minute goal put Yugoslavia two-up following Dejan Stankovic's first half opener, before Germany hit back with only 15 minutes to go. Stojkovic, whop plays for Nagoya Grampus Eight in Japan, once under Arsenal's Arsene Wenger, said for 65 minutes the Germans did not seem to exist. "We thought it was finished, we were wrong," added the 33-year-old. French legend Michel Platini picked out Stojkovic, with Argentina's Gabriel Batistuta, as two of the best players in the tournament because they made the right pass at the right time. And Stojkovic was certainly doing some effective creative work from midfield for the front two of Pedrag Mijatovic and Darko Kovacevic. However he also got on the scoresheet nine minute into the second half. Slavisa Jokanovic and Jurgen Kohler competed on the edge of the German area and the ball broke for Darko Kovacevic on the right who crossed into the box. Kopke appeared to have the ball well covered, but he let it slip through his grasp and Stojkovic was on hand to lodge the ball home. Stojkovic had also had a chance to score in the fifth minute when his right foot shot just went to the left of Kopke's goal. On 34 minutes, the man Bernard Tapie brought to Marseille calling him the new Maradona, made a superb defence-splitting pass. He found Kovacevic, who was just on side but unfortunately a goal did not ensue. The 1.72m (5ft 9in) Stojkovic, nicknamed the pixie after a cartoon character, thought Yugoslavia were going to earn their first win over Germany in 25 years. "Frankly, I thought we deserved to win and I was sure victory was ours. We should never have let them back in the match. But with a player like Oliver Bierhoff up front, you have to pay attention. He is fantastic," Stojkovic said. Bierhoff headed the equalizer with 10 minutes to go. Stojkovic was also unhappy with Danish referee Kim Milton Nielsen and believed they could have scored more goals but for him. Real Madrid striker Pedrag Mijatovic thought Nielsen should have awarded them two penalties. Stojkovic did not have a great game in the opening 1-0 win over Iran. In fact he was outshone by the impressive Karim Bagheri in midfield and was substituted 20 minutes from the end. But Stojkovic made his presence felt against Germany. He started his career with home town club Rad in the Yugoslav first division before moving to Red Star Belgrade, and was then taken on by a Tapie-led Marseille in the 1990-91 season. Tapie might have hailed him as the new Maradona but injury ruled him out for much of his stay on the Cote d'Azur and he moved on to Verona in Italy before signing for current club Nagoya Grampus Eight. At club level, he has been a major success. He won the Yugoslav league with Red Star Belgrade in 1990 and a year later took the French title with Marseille, the third of the club's five consecutive wins. That same season, he earned runners-up medals in the European Cup and French Cup. By this time, Stojkovic had already become an experienced performer for his country. He made his debut as a raw 18-year-old in a 0-0 draw at home to France in November 1983. But perhaps his finest hour internationally was appearing in the 1990 World Cup quarter-finals, though they fell on penalties to the defending champions and eventual runners-up Argentina. updated at Mon Jun 22 03:26:41 1998 PT
fudbal.469 kum.djole, -> #456, junior
>> Pazi, sve izmene bile su ok, ali Govedarica?? Čovek potpuno beskoristan >> i u napadu i u odbrani, smotan, nesnalažljiv, glup. Čuvao je Tarnata, >> otkako je ušao, šta više reći? Ja sam svoje mišljenje o Govedarici dao još pre par godina. ;) I nemam nameru da ga menjam. ;) Nek' crkne stoka konjasta. Ono čemu se Santrač nadao je da će Govedarica da izbacuje te lopte iz šesnaesterca, ipak je on strvina, ima snage i trebalo bi da bude jak u skoku ali - džaba kad je kljakav i nesposoban. Ako je već hteo te skokove, mogao je i Saveljića unutra. Ne da se branimo, samo da napravimo rokadu - napolje Petrović, po levoj zubati i taktika je praktično ista. Doduše, mogu ja sad da se pravim pametan kol'ko 'oću. Al' džaba. Ako nije hteo da se brani, onda je trebalo da ubaci Drulovića da zatvori po levoj i šalje duge, što duže lopte napred prema Mijatu (da se ovaj negde sruši na 25 metara;) onda Petrović da odigra po desnoj a Komljenović da zasedne na penaltik i dočekuje švapske centaršuteve (što radi u Duizburgu). Ono ne kažem da je trebalo da se branimo već da se više koncentrišemo na te napade s krila - mater mu - nije taj Tarnat juče prvi put zaigrao fudbal, morali su da znaju da je eksplozivan igrač i da mu je Govedarica doš'o ko melem na ranu. Ko zna, možda je Sani i ispi*deo zbog zombija. Nadam se da jeste. Jer, ostaviti jednog Nađa u Jugoslaviji, koji itekako može da zatvori svaku je*enu stranu na terenu, a povesti ovog divljaka, pravi je idiotizam. >> Dok je Komljenović pokrivao desnu stranu, Ziegea je strpao u džep Komljenović je sjajno odigrao, ali on nema tu žustrinu i nije tako jak kao Bata - ono nešto je univerzalniji igrač od Bate, ali što se tog Cigea tiče, taj je sam sebe strpao u džep, ima jedno godinu dana. Baš mi je bio Momir ;) što sam ga video u startnoj postavi. Ispada da su i Petrović i Komljenović dobre alternative. Od onih Stevića i sličnih ne možemo se mnogo ovajditi. >> Ma igra je bila kul, al' je činjenica da smo mi dali 2 gluplja gola nego >> Švabe, i to oba nakon grešaka njihovog golmana. Onom Kepkeu spomenik da >> dignemo ;) On nek' se ubije. Važi za najboljeg golmana sveta a primio je dva tako šupačka gola... A i Kan je tek sramota. Cenim da je Leman bolji od obojice. >> A kad se pogleda da su Švabe imale i prečku .. dobro smo prošli. Nismo mi dobro prošli nego su Nemci dobro prošli - sudija nije svirao par čistih prekršaja, dvaput su se naši spetljali pred golom (Darko i Mijat) a Mihajlović je baš dao nesrećan gol. To im je dalo krila, nas spustilo - i eto ga. Još kad se doda pogrešna taktika Santrača u poslednjih petnaestak minuta i ono čuveno naše "ma dobili smo ih" eto zašto su Švabe izjednačile. Srećni su kol'ko su teški. Al' bogami i znaju da odigraju kad zagusti. Trebalo je da odugovlačimo, da ih koljemo, da ih bijemo, da se svađamo, da ih urnišemo, pljujemo u usta ;) i sve te radnje da radimo za tih 6 bodova jer bi se svi kartoni "odležali" u nebitnoj utakmici sa SAD. Koju bismo ipak odigrali bar nerešeno. ;) Ovako su naši malo i demoralisani. Al' srediće se valjda do četvrtka.
fudbal.470 kum.djole, -> #459, stefan
>> što je još gore po nas, da na žalost nemamo adekvatne izmene. Pre će biti da je ovo. Ni taj Govedarica se ne bi toliko primetio da nije igrao na Tarnata. Ume on da odigra i da se ne vidi. ;) A stvarno, na klupi i nemamo bogznašta. Ne daj Bože da se Piksi, Mihajlović i Jugović recimo, povrede. Pukli bismo k'o zvečke. A ovo sa Savićevićem je stvarno sramota. Treba ga u tom slučaju poslati kući, kao Asprilju. Pa nek' odmara pored televizora. U karijeri jedan profesionalni fudbaler propusti svega 10-15% utakmica što zbog povreda što zbog kartona.. A Dejo je izgleda toliko tek odigrao.
fudbal.471 kum.djole, -> #460, nemanjja
>> Sad ce oni biti prvi u grupi jer ce odvaliti Iran Nemci po tradiciji treću utakmicu na SP igraju najlošije. SP86 - Danska 0:2 SP90 - Kolumbija 1:1 SP94 - Koreja 3:2 Možda su se, doduše, opametili posle ovakvog izdanja, ali opet čini mi se da će i Iranci da grizu, jer oni tek nemaju šta da izgube. Dole su već postali narodni heroji. ;) Biće krvavo. ;)
fudbal.472 obren, -> #463, stefan
> Samo Jugo-Toto eventualno i može da bude pošto na druge dve em nisu > mentoli ;) em bi to probilo sve moguće limite. Doduše i što se > Jugo-Toto lutrije tiče, neka me neko ispravi ako grešim, limit je > valjda 100.000 dinara a minimalna uplata 10din što bi značilo da je > i tu probijen limit. Proverio sam - jeste Jugo-Toto ali koeficijent nije bio 60.000 nego 6.000 što je ipak više nego "lud" koeficijent. Ostalo mi u glavi 60.000 jer smo pričali kolika će da bude premija na uplaćenih 10 din :)
fudbal.473 madamov, -> #472, obren
> Proverio sam - jeste Jugo-Toto ali koeficijent nije bio 60.000 nego > 6.000 što je ipak više nego "lud" koeficijent. Ostalo mi u glavi Jugo-Toto nije imao veću kvotu od 99,99 da neki tim prođe ili ne prođe dalje. Koliko me sećanje služi, da Paragvaj prođe kvota je prve nedelje bila 60,00, a ne 60.000.
fudbal.474 kiki, -> #465, qpele
> Stankovic postize prvi go Bre svi neke iste slike šaljete.. ajde neko ako ima neka baci sliku Jugoslovenske i Nemačke reprezentacije na okupu pred početak meča. :)
fudbal.475 poulos, -> #445, nebco
* Ja mislim da je prednost pobednika na strani nosioca grupe pa sad * neznam... Prednost je u šeširu, tj. žrebom se odlučuje... ;)
fudbal.476 poulos, -> #460, nemanjja
* Ma kriv je Santrac. * Mislio sam da tako nesto moze da se dogodi samo npr. Belgiji protiv * Mexica. Ma nije bre on toliko kriv. Jeste napravio greške prilikom 2 izmene (Stević na levog beka) ;) , a mogao je lepo da uvede Saveljića na štopera, a da Đorovića prebaci na levog beka, što bi poboljšalo skok. Druga greška je (po meni) bila to što je Govedo ušao umesto Dekija, a trebalo je da uđe umesto Piksete, koji je već obavio svoj posao i to sjajno, a znamo da on ne može baš da trči u poslednjih 20 minuta. * Bukvalno smo se u*rali kad smo primili onaj gol. A Miha je morao da * je zakaci. Celu utakmicu odigrao Ok i na kraju zase*e. Ne znam ni sam da li da ga krivim ili ne, ali ipak je sve ostao odigrao carski (a na kraju nam je obezbedio i igrača više, jer je Klinsmanu otkinuo stomak). ;) * Eto i sad dzaba nam i inicijativa i sanse i vodjstvo ... kad nam * uzese bodove. Sad ce oni biti prvi u grupi jer ce odvaliti Iran a * mi nema sanse da sa visokim rezultatom pobedimo USA ... ili mozda i * ima nade ? Naravno da ima, mada bi bilo mnogo bitno da se oporavi Darko Kovačević. Posle pobede Irana, oni imaju motiva da igraju protiv Švaba, dok su Ameri izgubili sve šanse. A mi, pošto smo praktično obezbedili drugo mesto, možemo od početka da krenemo najofanzivnije moguće, pa ako krene - krene, a ako ne, idemo na Holanđane (mada se ni to ne zna, jer ona pobeda Holanđana od 5:0 nad Korejom nije pravi odnos snaga, a cenim da će Mexico to pokazati)... Inače, za one koji ne znaju, mečevi poslednjeg kola se igraju u isto vreme. Za nas će interesantne biti: 25.6. Belgija - R. Koreja 17.00 25.6. Holandija - Mexico 17.00 25.6 jugoslavija - USA 21.00 25.6 Nemačka - Iran 21.00
fudbal.477 poulos, -> #456, junior
* Pazi, sve izmene bile su ok, ali Govedarica?? Čovek potpuno * beskoristan i u napadu i u odbrani, smotan, nesnalažljiv, glup. * Čuvao je Tarnata, otkako je ušao, šta više reći? Istina je tu negde. :) Naime, meni se nije svidela ni izmena Petrović - Stević (već sam napisao da je ulaskom Savelje na Đorino mesto, i pomeranjem Đore na levog beka (što je on već igrao u reprezentaciji) moglo da se dobije na skoku). Ipak, najgora izmena je ipak bila Govedarica - Stanković, jer je Deki do tada fenomenalno igrao i zaista, dok su on i Komljenović držali desnu stranu, niko živ nije mogao da prođe. :) Govedo nije loš igrač, ali očigledno je da nije dobio baš sjajne instrukcije (činilo mi se da je otišao više ka sredini, tako daje ovaj Tarnat švrljao po strani). To se poklopilo sa golom, koji je uneo paniku i kasnije nije bilo spasa... * Izmene su bile sjajne, taktika odlična, i sve je išlo odlično dok * Govedarica nije ušao u igru. Onda smo primili 2 gola. Perica je mogao da uđe i malo kasnije, ali se Darko povredio (inače je pre toga sjajno odigrao). Peca je to što je uradio, uradio odlično (namesti jednu veliku šansu, izborio 2 kornera i to u periodu kada je cela ekipa pala...). Da nismo primili onaj šugavi gol, cenim da bismo im do kraja zabili još bar 2. * Ma igra je bila kul, al' je činjenica da smo mi dali 2 gluplja gola * nego Švabe, i to oba nakon grešaka njihovog golmana. Onom Kepkeu * spomenik da dignemo ;) Prvi naš gol je bio plod izuzetnog poteza Dejana Stankovića (mislim da nemamo nijednog igrača koji se tako dobro ubacuje iz drugog plana, mada su se juče i ostali igrači sjajno ubacivali), a u principu je golmanu jako teško da brani opasnost koja dolazi sa prve stative. E sad, drugi gol je stvarno bio talija, ali ne može ni Kepke sve da odbrani. :) A što se tiče Mihinog gola, pa to je stvarno bila tragedija. Mislim, ono ni Vasilijević u svoje zlatno doba nije uspevao. ;) * Naravno, uvek može i bolje, al' bar mi je milo da je Miha ubio * Klinsmana. Jadnika su izneli onesvešćenog sa stadiona :) Meni je drago da se Jeremis zakačio sa "Sinišom - pljuc - Mihajlović". ;) Kako mu se lepo okrenuo, a ovaj ostao da se der ko budala. Da je sudija bio ok, ne da bismo ih odrali sa 3-4 komada, nego bi i ovaj majmun leteo napolje.
fudbal.478 poulos, -> #459, stefan
* Prvo, videlo se zašto Perica nije dobro rešenje za ovakve utakmice * - em što ga Koler svaki put izgura em što šansi da na sredini odigra Baš sam malopre gledao snimak. Nijednom nije uspeo da ga izgura, dva puta je jedva uspeo da izbaci loptu u korner, jednom je Perica namestio idealnu šansu Mijatu, a dva puta je izgubio loptu (jednomm otišao u gol-aut, drugi put su mu je oduzeli, ali posle krvničkog starta, baš kao što su bili oni nad Mijatom, Jugom, Piksijem...). Inače, bre, nemojte baš toliko da pljujete. ;) Od sad ću bre da skinem ignore kumu, čak i on je spustio kriterijum što se Perice tiče. ;) I da, ne vidim da se neko žali na Zubinu igru. :) * i približno onome što je odigrao Kovačević praktično nema. * Jednostavno, nema dovoljno snage da bi se sa njima upuštao u duele. Ja i dalje mislim da smo nesrećno primili onaj gol i da nas je to poremetilo (to se uvek događa kada vodiš 2:0 i primiš jedan nesrećan gol, obavezno primaš i drugi). Da se to nije desilo, koncepcija kontranapada bi proradila do kraja i odrali bismo ih. Oni su morali da rašire odbranu (u jednom trenutku Brljojko reče da igraju u formaciji 2-5-3) ;), ... tako da cenim da ne bi imali šanse, da nisu imali ovoliko sreće. * ostavljena dva igrača koji bi čini mi se dobro došli u ovom susretu * (ali je zato poveo nesposobnog skota koji je kako javljaju "rekao da * ne može da igra") a sa druge strane ni sa ovim izborom igrača nisu * izvršene najpogodnije izmene. Pa dobro, u prvom meču su izmene bile prave. ;) Samo, problem je što su te izmene sada u prvom timu. :) Tj. to nije problem, to je odlično, ali su problem njihove povrede (koje je Sani hteo da osujeti tako što je poveo po 2 igrača za svako mesto). Vraćamo se na to da je pogrešio što je poveo Sava, a ne Drobnjaka, a Nađ je sam kriv što je odbio da igra... Jeste da to slabi našu reprezentaciju, ali šta je tu je. Ostaje da se nadamo da će se Darko i Bata oporaviti za Holandiju (a ja se i dalje uzdam u povratak "invalida") :), pa da dočekamo i tu strašnu Holandiju, koja je uzgred igrala 0:0 protiv pacera iz Belgije. ;)
fudbal.479 poulos, -> #468, qpele
* wins. That same season, he earned runners-up medals in * the European Cup and French Cup. Niko ga nije terao. ;)
fudbal.480 poulos, -> #471, kum.djole
* Nemci po tradiciji treću utakmicu na SP igraju najlošije. To je obično zato što prve dve dobiju. ;)
fudbal.481 sani.,
Poulos je ubedjen da je gol dao Dejan Stankovic!?!?!?!!?
fudbal.482 dr.iivan, -> #456, junior
> > Vazno da je igra krenula. > > Ma igra je bila kul, al' je cinjenica da smo mi dali 2 gluplja gola nego > Svabe, i to oba nakon gresaka njihovog golmana. Onom Kepkeu spomenik da > dignemo ;) Da, onaj prvi gol Svabe su stvarno majstorki izvele ;) Ma nema sanse, igrali smo bolje od njih i morali smo kad tad da damo gol-dva i to se i desilo. To sto su golovi mozda lose izvedeni (ne lose, nego moglo je i bolje) ne znaci da smo lose igrali. Uopste, cenim da su golovi najmanje bitni, jer ako se igra dobro - sigurno ce pasti gol, ma kakav on bio, jer i igra i sve utice na njihovog golmana, tako da on moze da primi i te 'glupe' golove. > A kad se pogleda da su Svabe imale i precku .. dobro smo prosli. Ma jok, razbili smo ih. Ipak su to neke Svabe.
fudbal.483 kiki, -> #476, poulos
> je Klinsmanu otkinuo stomak). ;) Pre bih rekao desnu sisu ;) (a možda i koje rebro :)
fudbal.484 nemanjja, -> #476, poulos
> ... sto je govedo uslo umesto Dekija ... E to nas je kostalo gola. Kao da bi pojacao skok igru. Pa sto onda nije uveo Saveljica. Bilo kako bilo debelo smo zas*ali. A da umalo da zaboravim: ako mi i Svabe imamo isti broj bodova istu gol razliku i isti broj postignutih golova a rezultat je pri medjusobnom susretu bio 2:2 onda se tek pristupa zrebu.
fudbal.485 nebco, -> #477, poulos
Jel mozete da zamislite koliko je SINISA jako sutnuo loptu onako nervozan zbog autogola,da je onog jadnog dedu(Klinsmana)unesvesti.Pa nije ni cudo deda ima preko cetrdeset umrece na terenu sahranice ga na nekoj utakmici pored stative. Samo strasno mi je zao SINISE celu utakmicu odigra dobro i na kraju....
fudbal.486 poulos, -> #483, kiki
* Pre bih rekao desnu sisu ;) (a možda i koje rebro :) Ma pogođen je u (p)lexus ;), pa je zato ostao bez vazduha. :)
fudbal.487 poulos, -> #481, sani.
* Poulos je ubedjen da je gol dao Dejan Stankovic!?!?!?!!? Sani je pravo osveženje. ;) Nije ti ovo konfa chat, idi tamo pa se loži. ;)
fudbal.488 dule.n, -> #468, qpele
> But Stojkovic made his presence felt against Germany. > > He started his career with home town club Rad in the Yugoslav first > division before moving to Red Star Belgrade, and was then > taken on by a Tapie-led Marseille in the 1990-91 season. Eto, ako ste do sad bili u zabludi, Piksi je, ustvari, ponikao u Radu na rodnoj Banjici! :)))
fudbal.489 poulos,
Danas je FIFA izmenila odluku o dvojici strelaca sa utakmice yu - GER. Naime, prvi gol naše reprezentacije je pripisan Mijatoviću, dok je gol Tarnata pripisan Siniši Miahjloviću, tako da ovaj rasni strelac sada ima 2 komada na svom kontu. ;)
fudbal.490 poulos,
Po najnovijim vestima iz tabora yu reprezentacije, Dejo se oseća mnogo bolje, pa će, po njegovim rečima, biti u timu u osmini finala (mada bi mogao i protiv SAD, ali ON misli kako ne bi trebalo rizikovati) ;). Što se Darka Kovačevića tiče, on neće igrati protiv Amera, ali se očekuje da igra u osmini finala. :) Ja samo da kucnem u drvo... :)
fudbal.491 gligo, -> #490, poulos
> Po najnovijim vestima iz tabora yu reprezentacije, Dejo se > oseca > Ja samo da kucnem u drvo... :) Petokolonasu :), sta ima ti da kucas u drvo, kad ne priznajes yu reprezentaciju koja igra tamo?
fudbal.492 poulos,
E da, zamalo da zaboravim... :) Interesantna stvar se desila posle tekme između yu i Nemačke. Lotar Mateus je navratio do naše svaličionice, čestitao igračima uz reči: "...danas smo odigrali prvo poluvreme, drugo ćemo odigrati 12.7. u Sen Deniju...". ;) Da je samo neko od naših imao ja*a da mu kaže da oni tamo neće stići... ;)
fudbal.493 poulos,
Niko ništa da kaže o lopovluku na Kamerun - Čile i Brazil - Norveška. One sudije stvarno treba streljati...
fudbal.494 rades, -> #490, poulos
> Sto se Darka Kovacevica tice, on nece igrati protiv Amera, ali > se ocekuje da igra u osmini finala. :) > Ja samo da kucnem u drvo... :) Juce je "Politika" javila da je za Kovacevica prvenstvo zavrseno. Daj Boze da igra u osmini, jer ovo je bila njegova najbolja igra u reprezentaciji.
fudbal.495 m.milos, -> #493, poulos
> Niko nista da kaze o lopovluku na Kamerun - Cile i Brazil - > Norveska. Stvarno sramota. Ali nazalost nije ni prvi ni poslednji put da "male" reprezentacije ispastaju. Za Kamerun mi i nije toliko zao jer je Cile imao dobijenu utakmicu protiv zabara pa je vala zasluzio da ide dalje. Za Maroko je tragedija, bolji su od Norvezana a igraju i lepsi fudbal. Pitam se samo da li je onaj slepac sa namerom dosudio penal ili nije video pa se zeznuo.
fudbal.496 sani., -> #489, poulos
}} Danas je FIFA izmenila odluku o dvojici strelaca sa utakmice }} yu - GER. Naime, prvi gol nase reprezentacije je pripisan Mijatovicu, Khm , khm... Ovaj dizel , qpele.. Sta da vam kazem , sledeci put gledajte tekmu na color televizoru :)
fudbal.497 miko, -> #490, poulos
> (mada bi mogao i protiv SAD, ali ON misli kako ne bi > trebalo rizikovati) ;). Pa zna se ko je gazda ;)) Neki misle kako bi 'malog Savicevica' trebalo vratiti kuci, ali to se ne moze desiti sem ako on tako ne odluci. Sa druge strane, ako bi mu Santrac nesto prigovorio, osecam da bi nas "selektor" 'vatao prvi voz za Beograd ;)) Inace, ocigledno je da Dejo ne igra 'male' utakmice ... On ce lepo da odigra polufinale i finale, a dotle ce da se sunca ;))
fudbal.498 miko, -> #492, poulos
> "...danas smo odigrali prvo poluvreme, drugo cemo odigrati > 12.7. u Sen Deniju...". ;) Mozda bi Mateus to i zeleo, ali za Klinsmana cisto sumnjam ;>
fudbal.499 miko, -> #493, poulos
> Niko nista da kaze o lopovluku na Kamerun - Cile i Brazil - Norveska. Maroko je, vise od bilo koga, zasluzio da prodje. Ja stvarno ne znam koju je utakmicu gledao sudija kada je dosudio onaj penal za Norvesku. Sto se tice Kameruna, oni bi u perspektivi mogli da ucine nesto, ali za sada igraju samo divljacki fudbal. Oni su one Cileance tukli vise nego Nemci nas. Ako pogledas, Kamerun je na tri utakmice dobio tri crvena kartona i jos Bog te pita koliko zutih ... Nije to slucajno.
fudbal.500 miko,
Gledajuci ovo svetsko prvenstvo, ima jedna utesna stvar koja se mogla uociti. Svaka reprezentacija ima svog Savu Milosevica ;) I sto je jos bolje, vecina od tih igraca su njegove unapredjene verzije (u negativnom smislu ;) Pogledajte imena kao sto su Penev, Dugarry, Pizzi, Ziege, Anderton ... pa ce te uvideti da taj Savo i nije toliko los (za crnu ovcu reprezentacije ;) Ipak, mi smo neza*ebivi posto imamo i Govedaricu ;(
fudbal.501 kiki, -> #498, miko
>> "...danas smo odigrali prvo poluvreme, drugo cemo odigrati >> 12.7. u Sen Deniju...". ;) > > Mozda bi Mateus to i zeleo, ali za Klinsmana cisto sumnjam ;> Ovo bre za konf. vicevi.crnjaci ;)
fudbal.502 kum.djole, -> #495, m.milos
>> Pitam se samo da li je onaj slepac sa namerom dosudio penal U svakom slučaju, ni taj Brazil nije nepobediv. Pitam se samo šta će se desiti ako nastavimo ovako da igramo. ;)
fudbal.503 kum.djole, -> #499, miko
>> Ako pogledas, Kamerun je na tri utakmice dobio tri crvena kartona >> i jos Bog te pita koliko zutih ... Nije to slucajno. Oni igraju "muški", čvrsto, nemaju leptiriće i manjak kvaliteta nadoknađuju žustrinom i trčanjem. Uvek je bilo lepo gledati ih kako izgaraju na terenu, ali izgleda da još uvek nemaju čoveka koji bi mogao da reši utakmicu kako je to umeo Mila. Što se kartona tiče, danas sam pročitao zanimljivu opservaciju suđenja od strane našeg sudije Zorana Petrovića - kaže da su ovo novo pravilo o strožijem sankcionisanju prekršaja najozbiljnije shvatile sudije iz "manjih" fudbalskih sredina, da ne kažem iz zemalja koje su operisane od fudbala. Evropske sudije su dosta blaže po tom pitanju, ne vade karton za svaku "sitnicu". Al' onaj smrad da nas je upropastio, jeste. To je treći sudija Danac koji nas je, na neki način, oštetio u završnici Svetskog prvenstva. Mikelsen možda nije napravio sra.. protiv švaba '90. ali se godinu dana kasnije izvadio u meču Sporting - Partizan. Očito je da nas ne podnose. Nadam se samo da smo s Dancima završili na ovom SP. Sutra sudi Egipćanin. ;)
fudbal.504 kum.djole,
Nigerija - Paragvaj 1:3 Pukoše Španci. ;) Ako! ;)
fudbal.505 morkin, -> #344, schef
> sebi uvaljali dva gola ponajviše zbog neiskustva rekao bih. > Norvežani su to iskoristili i izvadili se iz g*vana. Pokazali su > sinoć da im je očajna realizacija i da su suviše spori da zatvore > kontre pa čak i polukontre. Imali su sreće sinoć, a nje neće biti > protiv Brazila i Škotske. Neće? ;)
fudbal.506 morkin, -> #471, kum.djole
> >> Sad ce oni biti prvi u grupi jer ce odvaliti Iran > > Nemci po tradiciji treću utakmicu na SP igraju najlošije. > SP86 - Danska 0:2 > SP90 - Kolumbija 1:1 > SP94 - Koreja 3:2 > Možda su se, doduše, opametili posle ovakvog izdanja, ali opet čini > mi se da će i Iranci da grizu, jer oni tek nemaju šta da izgube. > Dole su već postali narodni heroji. ;) Biće krvavo. ;) Zar ih nije na SP82 tukao i Alžir?
fudbal.507 dr.iivan, -> #491, gligo
> > Po najnovijim vestima iz tabora yu reprezentacije, Dejo se > > oseca > > Ja samo da kucnem u drvo... :) > > Petokolonasu :), sta ima ti da kucas u drvo, kad ne priznajes > yu reprezentaciju koja igra tamo? Ma on ne priznaje sebi da priznaje nju :)