fudbal.508dr.iivan,
-> #497, miko> > (mada bi mogao i protiv SAD, ali ON misli kako ne bi
> > trebalo rizikovati) ;).
>
> Pa zna se ko je gazda ;))
>
> Neki misle kako bi 'malog Savicevica' trebalo vratiti kuci, ali to
> se ne moze desiti sem ako on tako ne odluci. Sa druge strane, ako bi
> mu Santrac nesto prigovorio, osecam da bi nas "selektor" 'vatao prvi
> voz za Beograd ;))
Odakle ti ove, inace tacne, informacije?
Kazu da bi Savicevic isao na SP i u invalidskim kolicima, ako bi hteo.
fudbal.509dr.iivan,
-> #503, kum.djole> Al' onaj smrad da nas je upropastio, jeste.
>
> u mecu Sporting - Partizan. Ocito je da nas ne podnose.
> Nadam se samo da smo s Dancima zavrsili na ovom SP.
Jel' cuveni Pedersen Danac?
fudbal.510legolas,
Videste li onu tugu?
Prodto mi bilo zao kad je Kiko zaplakao nakon sto je dao 6-ti go.
Nikad nisam video da neko place kada da 6 golova a primi samo jedan.
Navijao sam za Spance, ali ko im je kriv...
Mora da su Boru nervirali pa reko svojim majmunima da puste Paragvaj ;)
fudbal.511junior,
-> #469, kum.djole> Od onih Stevića i sličnih ne možemo se mnogo ovajditi.
Čuj Stević je za svašta stvoren, ali ne i za levog beka gde ga
je Santrač ubacio posle izlaska Petrovića.
> Trebalo je da odugovlačimo, da ih koljemo, da ih bijemo, da se
> svađamo, da ih urnišemo, pljujemo u usta ;) i sve te radnje da
> radimo za tih 6 bodova jer bi se svi kartoni "odležali" u
> nebitnoj utakmici sa SAD.
Trebalo je pogledati utakmicu Hrvatska - Nemačka sa EP '96, da se
vidi kako se igra protiv Švaba. Sve gorenavedeno, pa puta 2 :)
> Ovako su naši malo i demoralisani. Al' srediće se valjda do četvrtka.
Po izjavama svi su kul, i oće da deru Jenkije :))
fudbal.512junior,
-> #504, kum.djole> Nigerija - Paragvaj 1:3
Bora, legenda! :)
fudbal.513morkin,
-> #476, poulos> * uzese bodove. Sad ce oni biti prvi u grupi jer ce odvaliti Iran a
> * mi nema sanse da sa visokim rezultatom pobedimo USA ... ili mozda
> i * ima nade ?
>
> Naravno da ima, mada bi bilo mnogo bitno da se oporavi Darko
> Kovačević. Posle pobede Irana, oni imaju motiva da igraju protiv
> Švaba, dok su Ameri izgubili sve šanse. A mi, pošto smo praktično
> obezbedili drugo mesto, možemo od početka da krenemo najofanzivnije
> moguće, pa ako
Ako malo bolje pogledate kostur, videćete da nam se više isplati drugo
mesto nego prvo. Ako budemo drugi igramo sa žabarima, Nigerijom, Danskom,
Norveškom, Hrvatskom/Argentinom i Belgijom/Holandijom/Meksikom.
Meč sa bilo kojom od gorepomenutih ekipa bih okarakterisao kao neizvestan,
s tim što blagu prednost dajem Argentini i Holandiji. Sa ostalima smo
ravnopravni ili bolji. Jedino sa Hrvatima su šanse fifti-fifti.
Joj, kakva bi to utakmica bila...
fudbal.514obren,
-> #473, madamov> Jugo-Toto nije imao veću kvotu od 99,99 da neki tim prođe ili ne prođe
> dalje. Koliko me sećanje služi, da Paragvaj prođe kvota je prve nedelje
> bila 60,00, a ne 60.000.
Nisam hteo da odgovaram na poruku dok definitivno ne proverim o čemu se
radi, ali pošto me je jedan drugar već zvao u "veselom" raspoloženju da
javi da se opario, usput sam saznao i konkretan štos sa prognozom:
1) Kvota na prolazak paragvaja je zaista bila 60.00 kao što kažeš
2) Kvota za _neprolazak_ španije je bila 99.99 (odnosno 100)
Kada vežeš ove dve prognoze (što su oni uradili) dobijaš koeficijent
od 6000. Ko se setio (oni na žalost nisu) da sve to veže sa prolaskom
Nigerije (koeficijent 1.50) dobija ukupan koeficijent od 9.000 tj.
isplatu od 90.000 din na uloženih 10din! :) Naravno, odbiće se sigurno
dobar deo na razne poreze, ali cenim da će i tako ostati dovoljno za
neka polovna kola ;)
fudbal.515schef,
-> #484, nemanjja][ gol razliku i isti broj postignutih golova a rezultat je pri
][ medjusobnom susretu bio 2:2 onda se tek pristupa zrebu.
A da je bio 1:1 onda se ne bi pristupilo žrebu? ;>
fudbal.516poulos,
-> #491, gligo* Petokolonasu :), sta ima ti da kucas u drvo, kad ne priznajes
* yu reprezentaciju koja igra tamo?
Za mene je to reprezentacija Srbije i Crne gore i u odnosu na ostale
timove, najviše volim kad ona pobedi. :) Ne navijam za nju na stadionu
(pričao sam 100 puta o tome, ako ti opet nije jasno, daj molim te
pročitaj ponovo), ali sigurno je da ne mogu da ostanem potpuno ravnodušan
kad igraju "moji igrači" (Deki, Peca, Pixi, Juga, Siniša, a možda
zaigra i Dejo). ;)
fudbal.517poulos,
-> #495, m.milos* Ali nazalost nije ni prvi ni poslednji put da "male" reprezentacije
* ispastaju. Za Kamerun mi i nije toliko zao jer je Cile imao
* dobijenu
E danas su ispaštale "velike" reprezentacije. ;)
Iako su Španci pobedil Bugare sa čak 6:1 nisu uspeli da se plasiraju
u drugu rundu, jer je Paragvaj dobio Nigeriju sa 3:1 (ja lepo rekoh
Čilavertu da dobiju sa samo 1:0 jer sam tako prognozirao, ali mi on
reče da bi to bilo suviše providno). ;)
Dakle, parovi druge runde za sada su:
Brazil - Čile
Italija - Norveška
Francuska - Paragvaj
Nigerija - Danska
fudbal.518dule.n,
-> #513, morkin> Ako malo bolje pogledate kostur, videćete da nam se više isplati drugo
> mesto nego prvo. Ako budemo drugi igramo sa žabarima, Nigerijom,
> Danskom, Norveškom, Hrvatskom/Argentinom i Belgijom/Holandijom/Meksikom.
Malo si se za*ebunio! :)
Ne znam koji si to kostur gledao ali on nije tačan. :(
Zasad, u jednoj polovini kostura su:
Brazil - Čile,
Nigerija - Danska,
drugi iz naše grupe - Holandija (*),
bolji iz susreta Argentina/Hrvatska - Engleska (*).
Druga polovina kostura izgleda ovako:
Italija - Norveška,
Francuska - Paragvaj,
prvi iz naše grupe - Belgija (*),
Rumunija (*) - gori iz susreta Argentina/Hrvatska.
(*) - pretpostavljene ekipe na tom mestu
Ma najbolje pogledaj sliku i sve će ti biti jasno! :)))
kostur.zipfudbal.519schef,
-> #505, morkin][ Neće? ;)
Pa, protiv Škota nisu imali sreće, a protiv Brazila kako se uzme. U svakom
slučaju zasluženo idu dalje.
fudbal.520schef,
-> #160, kum.djole][ Nego, šta će biti sa Ćurčićem? Ostaće tamo u Palasu?
][ Čuo sam da je Everton spreman da ga kupi.. ako ga ovi daju,
][ naravno.
Ma, nešto osećam da bi se zaj* kao sa prelaskom iz Boltona u Aston Vilu. ;)
Bolje neka ostane u Kristal Palasu, jer se sa njim sigurno vraćaju u Premijer
ligu.
Inače, nemam ništa protiv da pređe u Everton, s' obzirom da je to moj treći
omiljeni klub u Premijer ligi (posle Čelsija i Njukastla). ;) Inače, moji
favoriti u nižim ligama su Mančester siti i Milvol. ;)
Gre'ota što je City ove godine ispao u drugu diviziju ;( jer onako sam imao
za koga da navijam i u prvoj i u drugoj diviziji. Ovako, navijaću za Kristal
Palas, zbog Đanija ;) iako to nije moj manir da navijam za neki tim zbog
igrača (recimo, iako Ćira igra u Barseloni, ja i dalje ne mogu da smislim taj
odvratni katalonski klub ;).
P.S. Za one koji ne znaju, a prate ;) Mućke: Millwall je klub koji Del uvek
pominje u negativnom kontekstu ;) jer je njegov&Rodnijev otac bio navijač
Milvola. Njihova majka je navijala za Charlton Athletics, tim koji je ove
godine u play-offu izborio mesto u Premijer ligi sledeće godine i po kome je
Rodney dobio srednje ime Charlton ;) a Del & Rodney, naravno, navijaju za
Chelsea. ;)
fudbal.521kiki,
-> #512, junior> Bora, legenda! :)
Kralj.. za ovo ima pivo od mene ;)
fudbal.522miko,
-> #516, poulos> procitaj ponovo), ali sigurno je da ne mogu da ostanem
> potpuno ravnodusan kad igraju "moji igraci" (Deki, Peca,
> Pixi, Juga, Sinisa, a mozda zaigra i Dejo). ;)
Znaci li to da Jokan ili Mijat nisu "tvoji igraci" ??
Pa, valjda su svi oni, prvenstveno, nasi igraci. Dakle, igraci se u
reprezentaciju ne biraju po klupskoj osnovi (mada toga ima kod nas)
vec po svojoj nacionalnosti. Isto tako, ti na prvenstvu sveta ne
navijas za Zvezdu (ili gresim? ;) vec za Jugo... khm, ovaj .. da kazemo
za _nasu_reprezentaciju_ ;)
Mislim da je stvarno postalo vise dosadno da svakom igracu "visi" nad
glavom ime kluba za koji je igrao pre pet ili sest godina. Ako si dobar
igrac, igraces, ako nisi - neces. It's simple as that :)
fudbal.523miko,
-> #508, dr.iivan> Odakle ti ove, inace tacne, informacije?
>
> Kazu da bi Savicevic isao na SP i u invalidskim kolicima,
> ako bi hteo.
Pa, za ovih par godina, neke stvari su postale vise nego ocigledne ...
fudbal.524madamov,
-> #514, obren> Kada vežeš ove dve prognoze (što su oni uradili) dobijaš koeficijent od
> 6000. Ko se setio (oni na žalost nisu) da sve to veže sa prolaskom
> Nigerije (koeficijent 1.50) dobija ukupan koeficijent od 9.000 tj.
> isplatu od 90.000 din na uloženih 10din! :) Naravno, odbiće se sigurno
> dobar deo na razne poreze, ali cenim da će i tako ostati dovoljno za
> neka polovna kola ;)
Ja sam, inače, gađao tiket na kojem Španija ne prolazi, a prolaze Nigerija i
Bugarska, ni u jednoj varijanti nisam imao prolaz Paragvaja. Je** ga, da sam
uplatio još tih par kombinacija za tu grupu danas bi se vozio u novim kolima.
B( No, ostaje mi još mogućnost za utešnu nagradu od oko 1000 DEM ako Kolumbija
dobije Englesku. B)
Elem, moralo je da se vežu tri para tako da je morao da ubaci još nekog.
Logično bi bilo da je odigrao onda još dve kombinacije kojima pokriva prolaz
Nigerije i ispadanje Bugarske, i obrnuto prolaz Bugarske i ispadanje Nigerije.
Problem je što mu je u tom slučaju dobitak veći od 100.000 dinara koliko je
maksimum po tiketu. Dakle, kada oduzmeš 20% poreza od maksimalnih 100.000
dinara, dobiješ 80.000, ili nešto manje od 15000 DEM.
fudbal.525kum.djole,
-> #513, morkin>> Jedino sa Hrvatima su šanse fifti-fifti.
I tu mislim da smo bolji.
Samo su oni uvek psihički bolje pripremljeni. ;(
fudbal.526kum.djole,
-> #520, schef>> ja i dalje ne mogu da smislim taj odvratni katalonski klub ;).
Isti slučaj. ;)
Nek' cela naša reprezentacija igra za Barselonu, ma zdraaaavo..
fudbal.527kum.djole,
-> #524, madamov>> dobiješ 80.000, ili nešto manje od 15000 DEM.
Čoveče, kako uopšte možeš da kucaš posle svega? %)
Ja se nerviram kad Vieri, Vastić i Peti zabiju po gol i tako mi use*u
ovu sezamovsku prognozu - mogu misliti šta bih radio u tvom slučaju..
fudbal.528kum.djole,
-> #522, miko>> Mislim da je stvarno postalo vise dosadno da svakom igracu "visi" nad
>> glavom ime kluba za koji je igrao pre pet ili sest godina. Ako si dobar
>> igrac, igraces, ako nisi - neces. It's simple as that :)
Ma bolje i to nego da mu visi "Srbin" i "Crnogorac"..
S njegovom idejom naziva države, svet bi naše igrače delio po jednom
odvratnom selektivnom principu - "Koji je sad koji? A, ovaj je Srbin.
E, ovaj je Crnogorac".. "Selektor je Srbin, to baš i nije fer prema
Crnogorcima..".. i opet ista priča.
fudbal.529poulos,
-> #519, schef* Pa, protiv Škota nisu imali sreće, a protiv Brazila kako se uzme. U
* svakom slučaju zasluženo idu dalje.
Pazi, ja sam očekivao da Norvežani zasluženo budu drugi prepočetka
SP, ali sam toliko razočaran njima i mislim da su bili najošiji
od sve četiri ekipe u toj grupi. I protiv Škota su imali puno sreće,
a protiv Brazila su imali poklon penal ...
fudbal.530poulos,
-> #522, miko* vec po svojoj nacionalnosti. Isto tako, ti na prvenstvu sveta ne
* navijas za Zvezdu (ili gresim? ;) vec za Jugo... khm, ovaj .. da
* kazemo za _nasu_reprezentaciju_ ;)
He he. ;) Nemoj više da vezuješ tu ružnu reč uz _našu reprezentaciju_. :)
Ono što sam hteo da kažem je da nisam od onih koji mogu potpuno da
zaborave "svoje" igrače, tj. fudbalere prema kojima su osetili više
emocija nego prema većini ostalih. Iz tog razloga sam recimo ja
otišao na utakmicu yu - Nigerija, iako sam protiv navijanja za
reprezentaciju, jer sam hteo da vidim Dekija poslednji put na
Marakani (mislim, igraće on još u reprezentaciji, ali posle SP
će proći dosta vremena do toga). Dakle, ja ove igrače (svih 21) ;)
smatram svojima kao mojih sunarodnika, Srba i Crnogoraca. ;)
Iz poznatih vam razloga ne navijam za državu koja nosi ime yu,
ali nikad nisam rekao da me boli uvo za reprezentaciju.
* nad glavom ime kluba za koji je igrao pre pet ili sest godina. Ako
* si dobar igrac, igraces, ako nisi - neces. It's simple as that :)
Takođe, trudim se da budem objektivan, ali verujem da
je za navijača, to nemoguće. Npr. moji ortaci grobari će sigurno
želeti da u reprezentaciji vide Ćirića i mrzeti Pericu, dok ću
ja misliti suprotno, jer imamo drugačije mišljenje o njihovim
vrednostima.
fudbal.531poulos,
-> #499, miko* Sto se tice Kameruna, oni bi u perspektivi mogli da ucine nesto,
* ali za sada igraju samo divljacki fudbal. Oni su one Cileance tukli
* vise nego Nemci nas.
Možda i jesu, ali sam video u novinama da su navijači Kameruna
u svom glavnom gradu razneli Francusku ambasadu. ;)
* Ako pogledas, Kamerun je na tri utakmice dobio tri crvena kartona i
* jos Bog te pita koliko zutih ... Nije to slucajno.
Nije, igraju grubo, ali i sa tim crvenim dobijaju tekme. Video
si da im je sudija poništio jedan čist gol, a sa tim golom
bi išli dalje, bez obzira na crvendaće. :)
fudbal.533schef,
-> #500, miko][ Ipak, mi smo neza*ebivi posto imamo i Govedaricu ;(
I pericu_perjanicu na prvom mestu.
fudbal.534nemanjja,
Igramo sa Holandjanima u 1/8 finala.
Zvezda "lala" je D.Bergkamp. Bio je najbolji strelac Holandije u
kvalifikacijama za svetsko prvenstvo (7 golova). Takodje je iz ove
selekcije Holandije najiskusniji igrac jer je odigrao i 57 utakmica.
I pored povrede vraca se "u zivot". Valjda se nece probuditi bas za
nas. Postigao je i gol protiv Koreje.
Holandjani su na FIFA rang listi 14 dok smo mi 6 mesta nize odnosno
vise.
Najbolji strelci ove reprezentacije poticu iz veznog reda. To su
Filip Koku i Ronald de Bur (2 komada).
U proseku "lale" daju po 2,33 a primaju po 0,66 golova po utakmici
uz napomenu da su tek juce protiv Meksika primili prvi put na
Mondijalu gol.
Poredjenja radi YU daje 1,33 a prima 0,66 golova/utakmici.
Dakle nesto su efikasniji od nas.
U principu "lale" igraju isto kao i mi, u formaciji 4-4-2.
Van der Sar
Numan Bogarde F. de Bur Stam
Davids R. de Bur Jonk
Koku
Bergkamp Overmars
Napad im je izuzetno pokretljiv pre svega Mark Overmars. On sa
Bergkampom u spicu cini savrseni tandem koji zajedno igra i u
Arsenalu. Znaci uigrani su. Napadu se uvek dodaju i Koku i Ronald
de Bur.
Jedinu njihovu manu im je otkrio njihov protivnik iz grupe, Meksiko.
"Neotporni" su na pritisak.
Posle kornera ili dva pocinju da panicno izpacuju lopte, prave
bespotebne faule, tj."brane se i rukama i nogama".
Sve zavisi kako ce nasi krenuti. Ako ogranice "lale" na kontre bice
dobro.
Ko ce ici dalje videce se u PONEDELjAK 29. JUNA U 21h na stadionu
"Munisipal" U TULUZU (kapacitet stadiona je 37,000 mesta).
fudbal.535miko,
-> #530, poulos> Marakani (mislim, igrace on jos u reprezentaciji, ali
> posle SP ce proci dosta vremena do toga). Dakle, ja ove
> igrace (svih 21) ;)
Jel' Savo onaj koji fali ;)))
> je za navijaca, to nemoguce. Npr. moji ortaci grobari ce
> sigurno zeleti da u reprezentaciji vide Cirica i mrzeti
> Pericu, dok cu
Mislim, i ja volim Ciru, ali bilo bi suludo zvati ga na SP posle onakve
sezone u Barsi ... Sa druge strane Perica i nije toliko los ;) i bas mi
je drago sto su ga nasi selektori (citaj: Dejo, Pixi i Mijat ;)) poveli
sa sobom.
Eto, nadje se i poneki objektivni grobar ;)
fudbal.536miko,
-> #531, poulos> Mozda i jesu, ali sam video u novinama da su navijaci
> Kameruna u svom glavnom gradu razneli Francusku ambasadu. ;)
Neka je ruse sada i u Paragvaju, sto se mene tice ;) Ali, samo, ovoga
puta neka to bude pobednicko slavlje :))
> Nije, igraju grubo, ali i sa tim crvenim dobijaju tekme.
> Video si da im je sudija ponistio jedan cist gol, a sa tim
> golom bi isli dalje, bez obzira na crvendace. :)
Kada smo vec kod kradje ... Mislim da su onaj Mexico na sve tri
utakmice, blago receno, orobili. Ja ne znam sta ti ljudi imaju
protiv njih, ali onakav lopovluk ja u zivotu nisam gledao. Ljudi
su stvarno herojski prosli u drugo kolo ... bice tu svasta
protiv Nemaca.
fudbal.537oliva,
-> #532, olivaPa dobro bre moderatore sto mi obrisa poruku.
Ono jeste da sam malo preterao sa izlivom
emocija,ali za onako jadnu igru zasluzili
su i vise od par bezazlenih psovki,a onaj
Santrac bi bas morao malo da visi okacen
o j....! E to ti je neko moje misljenje,a
tebi ako se nesvidja ti se opet
baci na brisanje.
fudbal.538kum.djole,
-> #537, oliva>> emocija,ali za onako jadnu igru zasluzili
>> su i vise od par bezazlenih psovki,a onaj
E stvarno mi je muka od fudbalski nepismenih ovde. ;)
Dokle god naši ljudi budu nezadovoljni kad reprezentacija pobeđuje
1:0 (pa makar iz penala) taman toliko ništa nećemo osvojiti.
Za _jadnu_ igru zaslužili psovke?
Ma zašto su zaslužili? Zato što nisu razbucali velikog sotonu sa 4:0?
I ja sam tipov'o na toliko i zezno sam se. Al' mi smo pobedili.
A to se računa.
Doduše, mi da smo igrali dva dana s njima tu utakmicu, ne bi primili
gol, ali kako je nosonja neadekvatna zamena Mijatu, bilo je logično
da ni mi ništa ne uradimo po tom pitanju.
A vide li ti kako su igrali ti Ameri?
Vide li to _špartanje_ po terenu? K'o da im je zadnja u životu.
Jesi li primetio kako su udvajali naše igrače kad god su ovi imali
loptu, kako se k'o osice skupe oko iste i ne daju nam da mrdnemo?
A kako šibaju na kvarno po nogama?
I je l' ti poznato da je Brazil u poslednje četiri godine jednom jedva
savladao Ameriku 1:0 i jednom izgubio 1:0 upravo zbog toga što
kreativnost i "lepršavost" ne pale kod tih sotona?
Oni svoje neznanje ponekad nadomeste fantastičom borbenošću.
Pa deluju tako ubedljivo. Kao sinoć na primer.
fudbal.539kum.djole,
-> #534, nemanjja>> Napad im je izuzetno pokretljiv pre svega Mark Overmars.
E ovog će Bata da urniše, ima da ga isecka na komade. ;)
A Berkamp će da se naigra, što jes jes.
Žali Bože kad budem video Đorovića 1 na 1 protiv njega. ;(
fudbal.540stefan,
-> #537, oliva>Pa dobro bre moderatore sto mi obrisa poruku.
>Ono jeste da sam malo preterao sa izlivom
>emocija,
Eto, vidiš da i sam znaš u čemu je problem...
fudbal.541morkin,
-> #525, kum.djole> >> Jedino sa Hrvatima su šanse fifti-fifti.
>
> I tu mislim da smo bolji.
> Samo su oni uvek psihički bolje pripremljeni. ;(
Baš zato je fifti-fifti. Imam gadan utisak da smo navukli kompleks od njih.
fudbal.542junior,
-> #527, kum.djole> Ja se nerviram kad Vieri, Vastić i Peti zabiju po gol i tako mi
> use*u ovu sezamovsku prognozu - mogu misliti šta bih radio u
> tvom slučaju..
;))
Veruj mi, kad izgubiš u zoni, sve što želiš jeste da podeliš
svoju muku sa još nekim.
fudbal.543poulos,
-> #535, miko* sezone u Barsi ... Sa druge strane Perica i nije toliko los ;) i bas
* mi je drago sto su ga nasi selektori (citaj: Dejo, Pixi i Mijat ;))
* poveli sa sobom.
:)) Pitam se kako će izgledati tim protiv Holanđana. Izgleda da Darko
neće moći da igra, tako da ladno može da se desi da Dejo zaigra od
početka, što je ipak bolje nego da Savo zaigra, ali ni jedno ni drugo
nije dobro. Trenutno jedino normalno rešenje po meni je da Perica
počne, trči kao lud (kao Darko protiv Nemaca), a onda, u drugom uđe
Dejo i reši u poslednjih 20 minuta. :)
* Eto, nadje se i poneki objektivni grobar ;)
Heh. :) Nije ti ni teško. ;) Šalim se, ali gledajući Šefove poruke
u kojim on jedini toliko mrzi Pericu, stvarno imam pravi uvid u tvoju
objektivnost. :) Inače, po nekim anketama koje gledah danas na tv-u,
svi ljudi koji su pitani za formaciju u napadu su rekli:
"Mijat i Darko" ili "Mijat i Perica". Kada je jednom ortaku postavljeno
pitanje "A Milošević" usledio je odgovor, uz salve smeha: "ma kakav
Milošević (***********)". ;) (uzred, ovaj poslednji je onaj koji
fali uz onih 21). :)
fudbal.544schef,
-> #541, morkin][> I tu mislim da smo bolji.
][> Samo su oni uvek psihički bolje pripremljeni. ;(
][
][ Baš zato je fifti-fifti. Imam gadan utisak da smo navukli
][ kompleks od njih.
Sa ust@š@m@ šugoslavija može da se sastane samo u finalu ili u meču za
treće mesto.
fudbal.545schef,
-> #543, poulos][ Heh. :) Nije ti ni teško. ;) Šalim se, ali gledajući Šefove
][ poruke u kojim on jedini toliko mrzi Pericu, stvarno imam
][ pravi uvid u tvoju objektivnost. :) Inače, po nekim anketama
Ajde mi reci a zbog čega ne bih trebalo da ga mrzim? Ponekada mi te je žao
pošto ga ti nikada nećeš zamrzeti jer je igrao za c.z., ali bože moj, sam si
kriv. ;)
][ pitanje "A Milošević" usledio je odgovor, uz salve smeha: "ma
][ kakav Milošević (***********)". ;) (uzred, ovaj poslednji je
][ onaj koji fali uz onih 21). :)
Kao što već rekoh, Milošević makar daje golove, dok je Perica sposoban samo
da zaradi žuti karton pošto ima više od 3 pokušaja isceniranja penala po meču.
Da se ja pitam, Savo bi mi svaku utakmicu ulazio sa klupe, jer kada počne
meč, po pravilu je neefikasan, ali zato kada uđe sa klupe... Savo je napadač,
a od napadača se očekuju golovi. I Perica je napadač, ali od njega mogu da
očekujem da samo leti kao zunzar bez glave i da rashlađuje protivničke igrače.
;)
fudbal.546nemanjja,
Ovi Englezi celo takmicenje se nisu videli ali sa ona dva pogotka
su se vratili u zivot.
fudbal.547kiki,
-> #545, schef> Da se ja pitam, Savo bi mi svaku utakmicu ulazio sa klupe, jer kada počne
Sva sreća što se ne pitaš! ;)
fudbal.548junior,
-> #533, schef> I pericu_perjanicu na prvom mestu.
To kaže čovek koji podržava vrsnog strelca, centarfora Savu ;),
koji je u _engleskoj ligi_ uspeo da postigne 5 golova za 2 sezone.
Pliz..;)
fudbal.549junior,
-> #534, nemanjja> Napad im je izuzetno pokretljiv pre svega Mark Overmars. On sa
> Bergkampom u spicu cini savrseni tandem koji zajedno igra i u
> Arsenalu. Znaci uigrani su.
Znači treba da nabavimo snimak utakmice Arsenal-Paok, i završimo
pos'o.
> "Neotporni" su na pritisak.
> Posle kornera ili dva pocinju da panicno izpacuju lopte, prave
> bespotebne faule, tj."brane se i rukama i nogama".
Ne vidim, uopšte, zašto bi mi njima dopustili da diktiraju tempo.
Imamo dvostruko bolju reprezentaciju, sve što nam treba jeste par
kondicionih trenera i neka motivacija za više trčanja (frit, frit).
fudbal.550madamov,
-> #527, kum.djole> Čoveče, kako uopšte možeš da kucaš posle svega? %)
> Ja se nerviram kad Vieri, Vastić i Peti zabiju po gol i tako mi use*u
> ovu sezamovsku prognozu - mogu misliti šta bih radio u tvom slučaju..
Što bi rekao jedan moj drug, sve su to samo pare i ništa drugo. Ja se kladim
više iz zadovoljstva i na sitno, dobro znam da pare treba zaraditi da bi znao
da ih ceniš koliko one zaista vrede. Mada, da mi neko pokloni 80000 dinara, ne
bih odbio, a ova igra Jugo-Toto lutrije se može smatrati poklonom. Šta
mislite, koliko ljudi je dobilo ovolike pare? Ja cenim bar 100.
fudbal.551miko,
-> #543, poulos> :)) Pitam se kako ce izgledati tim protiv Holandana.
> Izgleda da Darko nece moci da igra, tako da ladno moze da
> se desi da Dejo zaigra od pocetka, sto je ipak bolje nego
> da Savo zaigra, ali ni jedno ni drugo
Pa, verovatno ce poceti Dejo, a onda, kada se umori (znaci posle pola
sata ;) uskace Perica ... Naravno, najidealnije bi bilo kada bi Darko
poceo, jer mislim da je on, posle Mijata, jedini pravi napadac koga
nasa Jugo... ;)) reprezentacija trenutno ima ;)
> nije dobro. Trenutno jedino normalno resenje po meni je da
> Perica pocne, trci kao lud (kao Darko protiv Nemaca), a
> onda, u drugom ude Dejo i resi u poslednjih 20 minuta. :)
Znas li zasto ja mislim da to nije dobro? Zato sto je bolje da pocnemo
malo sporije, pa onda tokom utakmice, sa pravim zamenama da dodajemo
gas ... Ovako, ako pocnemo brzo i ne uradimo nista, na klupi nam ostaju
sve sami penzioneri i onda smo ga ugasili.
> objektivnost. :) Inace, po nekim anketama koje gledah
> danas na tv-u, svi ljudi koji su pitani za formaciju u
> napadu su rekli: "Mijat i Darko" ili "Mijat i Perica".
> Kada je jednom ortaku postavljeno
Sto bi rekao Milojko "nasi vihorni napadaci" :))))
> pitanje "A Milosevic" usledio je odgovor, uz salve smeha:
> "ma kakav Milosevic (***********)". ;) (uzred, ovaj
> poslednji je onaj koji fali uz onih 21). :)
Da se ja pitam, taj ne bi vise nikada zaigrao za reprezentaciju, a mozda
ni kasnije ;) Stvarno je ocajan ...
fudbal.552miko,
-> #545, schef> Kao sto vec rekoh, Milosevic makar daje golove, dok je
> Perica sposoban samo da zaradi zuti karton posto ima vise
> od 3 pokusaja isceniranja penala po mecu.
Ja sam pomislio da je Perica konacno prevazisao zivotnu fazu u kojoj
je zeleo da postane glumac, ali izgleda da sam se prevario ... Izgledalo
mi je da se jedno vreme smirio, ali sta mu bi da sada opet pocne da se
glupira, i to na SP-u?? Kada sam gledao onaj pateticni pokusaj protiv
Amera, samo sto nisam zaplakao od muke.
Ipak, mislim da je to uticaj okoline na malog Pericu :) Onaj Mijat gleda
kako ce da padne jos pre nego i primi loptu ;)
fudbal.553miskop,
Čuh jutros na RTS-u, kako je Holandija zatražila da nas
izbace sa SP. Kako je taj njihov zahtev odbijen, onda su
holandski ministri tražili od svojih reprezentativaca da
okrenu leđa našoj zastavi dok se svira himna...
Mislim, ako je ovo tačno, joooj Bože, pa treba da ih
izgazimo sa jedno, (bar) 8:0...
fudbal.554kum.djole,
-> #552, miko>> Ipak, mislim da je to uticaj okoline na malog Pericu :)
Nije. Nosati je izigravao zvezdu još dok je bio u omladincima.
Nesporno je da poseduje "vrhunske kvalitete", ali je taman toliko
uobražen da svako zdrave pameti u prvi plan stavlja te njegove
bahanalije po terenu, pa se samim tim dobri potezi nekako i pogube.
Otud Perica nije kao Majkl Oven, na primer.
fudbal.555kum.djole,
-> #551, miko>> Zato sto je bolje da pocnemo malo sporije, pa onda tokom utakmice,
Ma kakvi sporije, treba da počnu kao protiv Švaba.
Odma' na gol. Da vide lale šta ih je snašlo.
Mi ako budemo čekali njih da napadnu, možemo samo da se nadamo da
će im taj 29. biti loš dan. S druge strane, očekujem da Santrač
opet postavi stravično defanzivnu taktiku - onda smo se s*ebali. ;)
Jedino ako budu trčali i borili se kao protiv Švaba, svi do jednog,
igra Holandije neće biti važna - mi kad igramo svoju igru teško
da možemo da puknemo. Osim ako sami sebi damo autogol, naravno. ;)
Da se prisetimo one utakmice s Korejom u Beogradu (3:1).
Prvo poluvreme su se šetali po terenu, pa su nam Korejanci sasvim
dobro parirali u svakom pogledu. Ej, a to su Korejanci bogati.. ;)
Prvih deset minuta drugog poluvremena naši su napali ko sumanuti
i eto tri gola. Kad bi ova ekipa imala snage i volje da u jednom
trenutku "skoči" i grize dok ne uvalja tri komada, bilo bi sjajno.
Zato i dajem prednost Meksiku nad Švabama.
Ne zna se ko je borbeniji, al' su Švabe nekako unezverenije.
Biće opasna tekma.
fudbal.556kum.djole,
-> #548, junior>> To kaže čovek koji podržava vrsnog strelca, centarfora Savu ;),
Savo nije tipičan centarfor. To smo raščlanili odavno valjda?
Uostalom - šta se i ja pačam u te majmunske diskusije o majmunolikom
čoveku - kol'ko god da je šantav, on je davao i nameštao golove za
ovu reprezentaciju kad niko drugi nije znao kako to da uradi.
Ne kažem da je zato obezbedio mesto u timu, te da je neki
vrsni fudbaler, ali sve govori da nije vala ni neznalica.
Btw, u Engleskoj se ni Kovačević nije proslavio.
fudbal.557kum.djole,
-> #553, miskop>> Mislim, ako je ovo tačno, joooj Bože, pa treba da ih
>> izgazimo sa jedno, (bar) 8:0...
Da ih bombarduje MIH 11 serbfajter ;) jedno pešes puta iz daleka. ;)
fudbal.558dr.iivan,
-> #550, madamov> da bi znao da ih cenis koliko one zaista vrede. Mada, da mi neko pokloni
> 80000 dinara, ne bih odbio, a ova igra Jugo-Toto lutrije se moze smatrati
> poklonom. Sta mislite, koliko ljudi je dobilo ovolike pare? Ja cenim bar
> 100.
I ja ;(
Gde se igra ta Jugo-Toto? Na kojim trafikama i uopste kako ide sistem?
fudbal.559dr.iivan,
-> #545, schef> a od napadaca se ocekuju golovi. I Perica je napadac, ali od njega mogu
> da ocekujem da samo leti kao zunzar bez glave i da rashladuje protivnicke
> igrace. ;)
Evo, ovde jedan delija koji potpisuje ovo sto pise gore. Mali sve sto
zna jeste da trci k'o blesav. Poulos.. SAMO CUTI! ;(
fudbal.560dr.iivan,
-> #523, miko> > Odakle ti ove, inace tacne, informacije?
> > Kazu da bi Savicevic isao na SP i u invalidskim kolicima,
> > ako bi hteo.
>
> Pa, za ovih par godina, neke stvari su postale vise nego ocigledne ...
Hm, meni nisu postale ocigledne. Znam i neke ljude koji dobro prate
reprezentaciju i desavanja oko iste, pa sve sto znaju da kazu jeste
da Santrac nema pojma sta radi. A ako i pogledas one njihove izjave,
igraca i Santraca, stice se utisak da je veza puna medjusobnog
razumevanja i poverenja :)))
fudbal.561dr.iivan,
-> #521, kiki> > Bora, legenda! :)
>
> Kralj.. za ovo ima pivo od mene ;)
Bogami, neki bi ga castili i sa vecerom u Hajatu :)
fudbal.562dr.iivan,
-> #553, miskop> Cuh jutros na RTS-u, kako je Holandija zatrazila da nas
> izbace sa SP. Kako je taj njihov zahtev odbijen, onda su
> holandski ministri trazili od svojih reprezentativaca da
> okrenu leda nasoj zastavi dok se svira himna...
Jooooooj, al' ce da bude slavlja kad ih budemo ugazili!!
A i jos neke drzave su jos pre par dana trazile da se Yu izbaci sa SP.
Cini mi se da je tu bila i Belgija.. Al' nas se plase, a? ;) FIFA je
naravno odbila zahtev, mada ne toliko drsko kako bi trebalo..
fudbal.563miko,
-> #554, kum.djole> Otud Perica nije kao Majkl Oven, na primer.
Nije, sto jes' jes' ... Bolji je od njega ;))
Ne, tu ne bih mogao biti objektivan zato sto prezirem engleski
fudbal, ali mislim da je tehnika na Pericinoj strani dok je
brzina i sut na Ovenovoj. Ispravi me ako gresim ...
fudbal.564miko,
-> #555, kum.djole> Ma kakvi sporije, treba da pocnu kao protiv Svaba.
> Odma' na gol. Da vide lale sta ih je snaslo.
Jeste, tako bi trebalo da igraju ako je Darko zdrav, ali ako
nije, sto smo mi pretpostavili, onda je bolje da se igra malo
opreznije. Zasto? Zato sto u drugom poluvremenu Darka moze da
zameni Perica i nas tim nece izgubiti nista, jos ce dobiti na
brzini i tehnici. Ako Darko ne igra, a pocne Perica, ko ce onda
da zameni njega, kasnije u toku igre? Dejo? Logicno, ali tada
imamo vrlo statican i srednji red i napad i mozemo igrati samo
defanzivnije, sto u zavrsnici nije bas pametno. Pogotovo ako,
ne daj Boze, rezultat ostane 0:0 tako da postoji imperativ
postizanja gola, sto nasim, iscrpljenim igracima tesko tada
moze poci za nogom. Protiv Nemaca smo imali srece sto smo dali
oba gola taman na vreme i sto su nam svi bitniji igraci bili
zdravi. Ako sada spadnemo na Savu ili Govedo, jedino nas Bog
moze spasiti. Bilo kako bilo, nadamo se najboljem. Znaci, odbrana
je na nivou, u sredini Pixi, Juga, Jokan i Dejo, napad su
Mijat i Darko. Posle, umesto genija ulazi Stanko, a mesto Darka
zauzima mali Perica. I pogledajte semafor, 3-0 za nas :)
> Zato i dajem prednost Meksiku nad Svabama.
Mexico sampion! :)
fudbal.565poulos,
-> #551, miko* Znas li zasto ja mislim da to nije dobro? Zato sto je bolje da
* pocnemo malo sporije, pa onda tokom utakmice, sa pravim zamenama da
* dodajemo gas ... Ovako, ako pocnemo brzo i ne uradimo nista, na
* klupi nam ostaju sve sami penzioneri i onda smo ga ugasili.
Donekle je tvoje objašnjenje u redu, ali sa druge strane, ja mislim
da bi Dejo ubrzao (objasniću u nastavku) igru (naravno, to pod uslovom
da tih 20 minuta odigra kako on zna). :) Dakle, mislim da bi trebalo
da krenemo sa Pericom i Mijatom napred, 70 minuta igramo defanzivno sa
kontrama "naših vihornih napadača" ;) , pa ako to ne urodi plodom,
uvodimo Deja, koji bi svojim pasovima iz prve proigravao Mijata i
pokušao po koji dribling (kao nekad protiv Bajerna, ili nešto slično
onom protiv Amera, samo bi šut morao da ide u ugao, a ne nebu pod
oblake). :)
Mada, možda je druga opcija, sa Dejom od početka bolja, nisam siguran,
to je na Piksiju, Mijatu, Deji i Miljanu ;) da odluče. ;)
* Da se ja pitam, taj ne bi vise nikada zaigrao za reprezentaciju, a
* mozda ni kasnije ;) Stvarno je ocajan ...
O fala Bogu da ovo pročitam... :) Sad i ne moramo da uzmemo SP. ;)
fudbal.566poulos,
-> #549, junior* Ne vidim, uopšte, zašto bi mi njima dopustili da diktiraju tempo.
*
* Imamo dvostruko bolju reprezentaciju, sve što nam treba jeste par
* kondicionih trenera i neka motivacija za više trčanja (frit, frit).
Motivacije ima kada je protivnik jak, a naročito kada se use*e i traži
da nas izbace sa SP-a. Imam osećaj da ćemo ih ugaziti. :) U stvari,
bio bih siguran da može da igra Darko, ovako se ipak malo
pribojavam, ali ako napad bude funkcionisao (za vezni red ne brinem),
vratiće se kući i pre nego što stignu da napišu još jedan zahtev. ;)
Pošto igramo slično njima, jedino što nam fali je jak centarfor (kao
što je njima Bergkamp). Možda bi Sani trebalo da primeni taktiku
Zvezde iz prolećnog dela sezone, kada su u špicu igrali Pantelić
i Perica (nešto slično tandemu Mijat - Perica, ili Mijat - Dejo).
Ne znam, ipak je to njegova briga :), a da bismo mi dali gol na toj
utakmici iz igre, moraće veznjaci da se ubacuju baš kao protiv Švaba,
inače ćemo morati da se u potpunosti predamo Siniši "pokretnoj
haubici" ;) na milost i nemilost. :)
fudbal.567poulos,
-> #553, miskop* Mislim, ako je ovo tačno, joooj Bože, pa treba da ih
* izgazimo sa jedno, (bar) 8:0...
E, ja kad sam čuo, isto sam pomislio... Pre nedelju dana su
isto pokušale i Švabe, a sad će i ovi Surinamci. ;) Uf, da
Bog da se potrovali ko Obilić. ;)
fudbal.568schef,
-> #548, junior][> I pericu_perjanicu na prvom mestu.
][
][ To kaže čovek koji podržava vrsnog strelca, centarfora Savu
][ ;), koji je u _engleskoj ligi_ uspeo da postigne 5 golova za 2
][ sezone.
Ma štos je u tome što ga ja uopšte ne podržavam. ;) Da se ja pitam poveo
bih Drobnjaka, ali sada pošto je kreten poveo Savu i nosonju, moraš da
izabereš manje zlo, a to je svakako Savo. I da - ja uopšte ne bih gurao Savu
da igra čisto centarfora, već bi bilo najbolje da igra ono što je igrao u
Partizanu - levo krilo, a na centarfora bih stavio Kovačevića, dok bi mi Mijat
igrao povučenije pozadi. Joj, ala bi to bila ekipa. ;)
fudbal.569schef,
-> #553, miskop][ Mislim, ako je ovo tačno, joooj Bože, pa treba da ih
][ izgazimo sa jedno, (bar) 8:0...
Eh, 'naši' bi trebalo isto da se okrenu. ;) Zamislite njihova lica u tom
slučaju. ;>>>
fudbal.570schef,
-> #563, miko][ Ne, tu ne bih mogao biti objektivan zato sto prezirem engleski
][ fudbal, ali mislim da je tehnika na Pericinoj strani dok je
][ brzina i sut na Ovenovoj. Ispravi me ako gresim ...
Da, ali džaba Perici tehnika kada je u svemu ostalom kompletni idiot. ;)
Kada neko pomene Pericu, uvek se setim jednog tipa o kome mi je pričao otac
moje devojke. Naime, on je iz Stragara gde postoji fudbalski klub Azbest, za
koji je pre nekih petnaestak, dvadesetak godina igrao taj tip iz Stragara koji
je bio fenomenalan tehničar, ali to je bilo sve što se moglo za njega reći.
Tako, ipak je uspeo da pređe u 'veći' klub (mislim u Šumadiju iz Aranđelovca)
gde je 'sa uspehom' igrao. ;) I, tako, jednog lepog dana dođe jedan prvoligaš
iz Grčke u Aranđelovac da odigra prijateljsku utakmicu sa Šumadijom (ne znam
kojim povodom) i taj im 'ladno zabije tri gola. Oni se oduševe, odmah ga kupe,
on ode sa njima u Grčku... i ovi ga najure nazad kroz tri nedelje. ;)
E, isto tako će i Perica da prođe u inostranstvu. ;)
fudbal.571schef,
-> #565, poulos][ Donekle je tvoje objašnjenje u redu, ali sa druge strane, ja
][ mislim da bi Dejo ubrzao (objasniću u nastavku) igru (naravno,
][ to pod uslovom da tih 20 minuta odigra kako on zna). :) Dakle,
][ mislim da bi trebalo da krenemo sa Pericom i Mijatom napred,
][ 70 minuta igramo defanzivno sa kontrama "naših vihornih
][ napadača" ;) , pa ako to ne urodi plodom, uvodimo Deja, koji
][ bi svojim pasovima iz prve proigravao Mijata i pokušao po koji
][ dribling (kao nekad protiv Bajerna, ili nešto slično onom
][ protiv Amera, samo bi šut morao da ide u ugao, a ne nebu pod
][ oblake). :)
Odlično. :) Ovako bi taman lepo odmorio holandsku odbranu za
četvrfinale. ;)
fudbal.572kum.djole,
-> #563, miko>> fudbal, ali mislim da je tehnika na Pericinoj strani dok je
>> brzina i sut na Ovenovoj. Ispravi me ako gresim ...
Ne bih uopšte upoređivao njihove kvalitete. Svaki ima svoje.
Obojica su dovoljno mladi da napreduju do vrha.. ili padnu u zaborav. ;)
Profesionalizam je na strani Ovena. Borbenost i skromnost takođe.
To su osobine koje svaki igrač koji iole konkuriše za mesto u nekoj
A reprezentaciji, mora da ima - a Perica sve ima samo to nema.
Ma bre ;) ja da sam selektor - a on meni da širi ruke i da se baca
po šesnaestercu bez potrebe.. pa ako ga ne bi ugazio tamo pred svetom..
Ivica Osim je bio autoritet.
Ovaj naš je sisa neviđena.
fudbal.573kum.djole,
-> #564, miko>> Jeste, tako bi trebalo da igraju ako je Darko zdrav, ali ako
>> nije, sto smo mi pretpostavili, onda je bolje da se igra malo
Ih sad, ako je on odigrao dobro tu jednu utakmicu, ispada da bez njega
ceo tim ne može da odigra kako treba? Uostalom, Kovačević na tom meču
nije igrao strogo centarfora, dosta se izvlačio po boku pa čak
učestvovao i u sredini - onda ako bi Santrač pustio Drulovića da
odigra to isto, i Mijat bi mogao da se ofajdi. Savu treba izbačiti.
A Kovačević po nekoj tradiciji retko dvaput zaredom odigra dobro. ;)
Savićević bi trebalo da igra čisto zbog "vrtenja" ;)..
On krene na 20 metara, cap - faul - cap - slobodnjak - cap.. ;)
Samo onog Brnovića ako budem video u startnoj postavi, moći ću
komotno da potpišem da smo izgubili i pre no što smo pipnuli loptu.
fudbal.574poulos,
Heh, ovaj Zvonko stvarno nije normalan. :)
"Osmeh na licu, ali na terenu, osmeh sreće". :)
"... semafor još niko nije obradovao...". :))
Takođe, Tiram se mnogo često ubacuje u napad. ;) Tada ga naravno u
odbrani pokrivaju Anri i Trezege... ;)
fudbal.575miko,
-> #570, schef> Da, ali dzaba Perici tehnika kada je u svemu ostalom
> kompletni idiot. ;)
Pa, dobro, jos je mlad i lud ;) ima vremena da popravi nedostatke ...
> E, isto tako ce i Perica da prode u inostranstvu. ;)
Ako i bude tako kao sto si napisao, jedino ce u svemu tome lose da
prodje nasa reprezentacija. Ja ne sumnjam da ce Zvezda uzeti velike
pare za njega, kao i da ce on sam dobiti pozamasnu svotu. Bilo koji
klub koji bi nakon toga zeleo da ga otpusti, morao bi da mu isplati
i poslednji cent iz ugovora. Zato se ja ne bojim za njega ... meni
bi samo bilo zao da kroz par godina mi (kao reprezentacija) ostanemo
bez i jednog postenog igraca. Zbog toga bih ja i forsirao Pericu na
ovom SP-u, jer sto pre shvati kako se igra pravi fudbal, pre ce i
nauciti da se ponasa. Ako on i dalje nastavi da dribla i folira
samo igrace i timove iz nase "tramvaj" lige, onda ce proci bas onako
kako si i sam napisao.
fudbal.576miko,
-> #565, poulos> da tih 20 minuta odigra kako on zna). :) Dakle, mislim da
> bi trebalo da krenemo sa Pericom i Mijatom napred, 70
> minuta igramo defanzivno sa kontrama "nasih vihornih
> napadaca" ;) , pa ako to ne urodi plodom, uvodimo Deja,
> koji bi svojim pasovima iz prve proigravao Mijata i
Da, ti ocigledno pretpostavljas da bi Deki Stankovic morao da pocne
utakmicu, ali ja mislim da na terenu nema mesta za dva Dejana ;)
Tim pre sto su Jokan, Juga i Pixi nezamenljivi na sredini, tako da
ostaje slobodno mesto za tog jednog, sto bi rekli na eurosport-u
"attacking minded midfielder"-a. Njih dvojica, bukvalno, igraju na
istoj poziciji i mislim da bi bila greska stavljati Savicevica skroz
u napad, samo da bi obojica bila u timu. Dakle, ako Stanko i pocne,
Dejo bi trebalo da ga zameni kasnije, a Pericu bi onda mogao da menja
samo Savo :(((
> Mada, mozda je druga opcija, sa Dejom od pocetka bolja,
> nisam siguran, to je na Piksiju, Mijatu, Deji i Miljanu ;)
> da odluce. ;)
Da, ali sada sam se setio da i tu ima jedan problem. Naime, to bi neumitno
vodilo ka poznatoj Santracevoj taktici sa 5-4-1 formacijom, od cega mene
blago podilazi jeza ;)
Mislim, ne znam stvarno sta ce onaj Santrac i jugoslovenski pul selektora ;)
da smisle, ali jedno je sigurno, a to je da ako se Darko vrati, problema
oko sastava nece biti.
A ko bi pre godinu dana zamislio da ce Darko biti glavni sraf u nasoj
reprezentaciji ?? ;)))
> O fala Bogu da ovo procitam... :) Sad i ne moramo da
> uzmemo SP. ;)
Moramo! ;)
fudbal.577miko,
-> #568, schef> izaberes manje zlo, a to je svakako Savo. I da - ja uopste
> ne bih gurao Savu da igra cisto centarfora, vec bi bilo
> najbolje da igra ono sto je igrao u Partizanu - levo
> krilo, a na centarfora bih stavio Kovacevica, dok bi mi
> Mijat igrao povucenije pozadi. Joj, ala bi to bila ekipa. ;)
Onda bi Holandjani mogli da postave formaciju 2-4-4, a ako se pitas
zasto cak dvojica u odbrani, to bi bilo da jedan cuva Darka, a drugi
udvaja ili pomaze nekome iz sredine da zaustave Mijata ;)
Holandjani bi imali i 12-og igraca, Boga, koji bi cuvao Savu ;)
fudbal.578miko,
-> #566, poulos> sto je njima Bergkamp). Mozda bi Sani trebalo da primeni
> taktiku Zvezde iz prolecnog dela sezone, kada su u spicu
> igrali Pantelic
Ovde mi 'pade na pamet' jedna zanimljiva pitalica :)
Koji je gori trener Sani ili Kosan ? ;)
Jos kada bi jedan od drugog poceli da kupe fazone, mogla bi se
desiti katastrofa sa nesagledivim posledicama ;)
fudbal.579miko,
-> #569, schef> Eh, 'nasi' bi trebalo isto da se okrenu. ;) Zamislite
> njihova lica u tom slucaju. ;>>>
Da donesu cvece kao Iranci, pa onda kao u basketu u Atini da ga bace
pred Holandjane ;))
fudbal.580miko,
-> #573, kum.djole> Ih sad, ako je on odigrao dobro tu jednu utakmicu, ispada
> da bez njega ceo tim ne moze da odigra kako treba?
Nije to samo jedna utakmica. Jeste jedna u reprezentaciji, posto mu
ovaj nas retko daje sansu, ali u Real Sociedad-u covek je sezonu
odigrao odlicno.
> ceo tim ne moze da odigra kako treba? Uostalom, Kovacevic
> na tom mecu nije igrao strogo centarfora, dosta se
> izvlacio po boku pa cak ucestvovao i u sredini - onda ako
> bi Santrac pustio Drulovica da
Tim pre, Darko je i jak i brz i ima solidnu tehniku, sut glavom i
nogom ... Ne stoji samo u napadu i ceka loptu, vec ucestvuje u
igri ... Drulovic nije los, ali nije on takav tip igraca, uostalom
on kod santraca igra levog/desnog beka.
> Samo onog Brnovica ako budem video u startnoj postavi,
> moci cu komotno da potpisem da smo izgubili i pre no sto
> smo pipnuli loptu.
Ma, Brna je dobar k'o leb ;))
Ima on svojih kvaliteta, samo ne moze da igra na svojoj poziciji u
nasoj reprezentaciji i onda ga ovaj razvlaci bezveze po terenu tako
da se dobije pogresan utisak o njegovim mogucnostima.
fudbal.581kum.djole,
Mental strength key as Dutch face Yugoslavia
By Philip Blenkinsop
TOULOUSE, June 28 - If Monday's game was decided on talent alone,
the Dutch would probably edge Yugoslavia in their World Cup second
round match. But such analysis ignores the mental factor.
Can the Dutch stay alert for a full 90 minutes and can the Yugoslavs
again raise their game to the level achieved against Germany?
The Dutch are still upset about their final group match with Mexico when
they fell from near-perfect to abysmal in the last quarter and threw away
a 2-0 lead to draw 2-2.
Their hope now is that they can turn the episode to their advantage by
taking it as a timely lesson in the importance of staying focused.
"Mexico has taught us that we must keep pressing and not lose our
concentration," said coach Guus Hiddink.
The Yugoslavs, like the Dutch, also surrendered a two goal advantage but
in quite different circumstances. They led 2-0 in their match with Germany
before their defence gave way under much heavier firepower than the
Dutch faced last week.
The real problems came instead in the other group games, limp 1-0 wins
over Iran and the United States. The players insist they simply lost
interest against the pool's weaker teams. Against the Dutch, motivation
will not be a problem.
"We'll play a man's game until the final whistle. We save our best
performances for the best teams," said defender Zeljko Petrovic.
Monday marks the possible return of Dutch striker Patrick Kluivert after
a two-match ban for striking a Belgian defender.
Hiddink has not revealed whether Kluivert will start, but the chances are
he will not. The coach has praised the AC Milan striker for his attitude
in training but he was ineffectual in the 0-0 draw against Belgium.
"I'm looking forward to the next match and not thinking of the past,
but I'm not assuming I'll play on Monday," Kluivert said.
Kluivert knows that Phillip Cocu, who filled in against South Korea and
Mexico, has performed so well that the Yugoslavs name him as one of the
two players they fear the most. The other is winger Marc Overmars.
With Dennis Bergkamp still not 100 percent fit, the most likely outcome
is that Kluivert will appear late in the game as Bergkamp fades.
Yugoslavia, meanwhile, have a number of doubts. The main ones concern
the fitness of Real Madrid striker Predrag Mijatovic and key midfielder
Dragan Stojkovic, but reports from the Yugoslav camp suggest both are
fit enough to play.
AC Milan midfielder Dejan Savicevic also appears to have recovered from
his knee injury -- and his reluctance to test it. He played 30 minutes
against the U.S., his first football for two months and could come on
again to take on the Dutch.
Their presence should then only leave coach Slobodan Santrac with the
question of whether to play Darko Kovacevic or Savo Milosevic alongside
Mijatovic.
The starting team will offer a wealth of talent that Hiddink admires.
"I know a number of their players, a couple personally. They are technically
very good and tactically cunning, but what struck me against Germany was
their compactness," he said.
"It's an occasion for us to be super-concentrated," he added.
His players have been warned.
Probable teams:
Netherlands - 1-Edwin van der Sar; 2-Michael Reiziger (or 20-Aron Winter),
3-Jaap Stam, 4-Frank de Boer, 5-Arthur Numan; 7-Ronald de Boer, 6-Wim
Jonk, 16-Edgar Davids, 14-Marc Overmars; 11-Phillip Cocu; 8-Dennis
Bergkamp.
Yugoslavia - 1-Ivica Kralj; 2-Zoran Mirkovic, 16-Zeljko Petrovic, 3-Goran
Djorovic, 11-Sinisa Mihajlovic; 4-Slavisa Jokanovic, 20-Dejan Stankovic,
7-Vladimir Jugovic, 10-Dragan Stojkovic; 9-Predrag Mijatovic, 22-Darko
Kovacevic (or 17-Savo Milosevic).
fudbal.582kum.djole,
-> #576, miko>> A ko bi pre godinu dana zamislio da ce Darko biti glavni sraf u nasoj
>> reprezentaciji ?? ;)))
Stvarno preteruješ.
Odigrao 75 minuta kako treba i sad je "glavni šraf"?
Uostalom, javili su i zvanično da on neće igrati sutra.
>> udvaja ili pomaze nekome iz sredine da zaustave Mijata ;)
Da zaustave Mijata - moraće da pozajme Vernsa. ;)
fudbal.583junior,
-> #578, miko> Koji je gori trener Sani ili Kosan ? ;)
Santrač je najbolji trener do sad.
Pričajte vi šta hoćete, ali mi sa njim idemo do finala.
fudbal.584stefan,
-> #575, miko>Zbog toga bih ja i forsirao Pericu na
>ovom SP-u, jer sto pre shvati kako se igra pravi fudbal, pre ce i
>nauciti da se ponasa. Ako on i dalje nastavi da dribla i folira
>samo igrace i timove iz nase "tramvaj" lige, onda ce proci bas onako
>kako si i sam napisao.
Ama, ovo je SP a ne "fudbaslska škola Slobodana Santrača". Neka ga
vaspitavaju u klubu, na pripremama reprezentacije ali ne na zvaničnim
utakmicama svetskog prvenstva.
fudbal.586schef,
-> #575, miko][ bez i jednog postenog igraca. Zbog toga bih ja i forsirao
][ Pericu na ovom SP-u, jer sto pre shvati kako se igra pravi
][ fudbal, pre ce i nauciti da se ponasa. Ako on i dalje nastavi
][ da dribla i folira
E, ako će perica da ti bude oslonac reprezentacije, onda stvarno više
nemamo o čemu da razgovaramo. ;)
fudbal.587schef,
-> #583, junior][ Santrač je najbolji trener do sad.
][
][ Pričajte vi šta hoćete, ali mi sa njim idemo do finala.
Mi da pričamo? ;)
===============================
2.64 SPORT.2:fudbal
junior, 14.12.96. 23:47, 681 chr
---------------------------------------------------------
Smeniti idiota, šta da kažem više?
Ajde da prihvatim to što smo izgubili, Španci su kao bili bolji,
ali da on ništa ne menja do 15 minuta pred kraj? Pa jel' on
zadovoljan igrom reprezenacije? Kakav kreten ...
Ajde da prihvatim i to što smo igrali defanzivno, umesto da počnemo
i sa Pantićem i sa Drobnjakom, a bez Niše i Đorovića, i da utrpamo
reprezentaciju koja je realno mnogo slabija od naše...al' kad već
igramo defanzivno, pa zašto nismo odigrali 0:0 (ako je to bila
poenta)?
Ako je čovek, ponudiće ostavku.
PS. Ako ne ponudi, predložiću ljudima iz organizacionog odbora
Studentskog protesta da se u listu zahteva uvrsti i smena
Santrača. :)
----------------------------------------------- 2.64 ---
===============================
2.351 SPORT.2:fudbal
junior, 13.03.97. 15:14, 171 chr
Odgovor na 2.332, rkovacevic, 13.03.97. 06:07
---------------------------------------------------------
> ==> Jedino mi nije jasna uloga Nađa, u svemu ovome
> Igrao je levog beka :(
Tuga.
Al' najveća tuga - Ljubinko na levom beku.
Pa tog Santrača treba STRELJATI!
----------------------------------------------- 2.351 ---
Ako laže koza, ne laže jarac. ;>
fudbal.588schef,
-> #584, stefan][ Ama, ovo je SP a ne "fudbaslska škola Slobodana Santrača".
][ Neka ga vaspitavaju u klubu, na pripremama reprezentacije ali
][ ne na zvaničnim utakmicama svetskog prvenstva.
Potpis.
fudbal.589stefan,
Pronađen je recept za sigurno postizanje bar jednog gola na utakmici sa
Holandijom :) Prvu utakmicu smo igrali 14.6. i kad saberemo cifre koje se
javljaju u datumu (1+4+6) dobijemo broj 11 što je ujedno i broj na dresu
strelca u tom susretu - Mihajlovića. Drugu utakmicu smo igrali 21.6,
primenimo isti postupak, 2+1+6=9 što je dres koji nosi Mijatović kome je na
kraju pripisan gol protiv Nemaca. Treća utakmica je igrana 25.6 pa imamo
2+5+6=13 a svi znamo da je Komljenović koji nosi broj 13 postigao gol na
toj utakmici. E sad, utakmicu sa Holandijom igramo 29.6 što znači da će
strelac biti igrač sa brojem 2+9+6=17 a to je, što zna svaki iskreni
ljubitelj fudbala ;), broj koji nosi Savo Milošević :)
fudbal.590junior,
-> #587, schef> Mi da pričamo? ;)
> Ako laže koza, ne laže jarac. ;>
To je bilo davne 96-te i 97-e. Tad još nisam shvatao svu lucidnost
i ingenijoznost našeg mudrog selektora.
Sani, majstore, pa ti si bog ..:)
fudbal.592poulos,
-> #576, miko* u napad, samo da bi obojica bila u timu. Dakle, ako Stanko i pocne,
* Dejo bi trebalo da ga zameni kasnije, a Pericu bi onda mogao da
* menja samo Savo :(((
Pa ovo sma i hteo da izbegnem, te zbog toga ta formacija. :)
Inače, koliko čujem, na raspologanju selektoru su _svi_ igrači
sem Đukića, što bi, jelte, značilo da Darko može da igra. :) Time
bi bio rešen veliki problem, mogli bismo da igramo u potpuno jasnoj
formaciji, pa posle, ako puknemo ne bi mogli da kukamo kako nismo
bili kompletni, ili nismo mogli da igramo tu i tu taktiku. :)
* Mislim, ne znam stvarno sta ce onaj Santrac i jugoslovenski pul
* selektora ;) da smisle, ali jedno je sigurno, a to je da ako se
Prefinjen naziv. ;)
* A ko bi pre godinu dana zamislio da ce Darko biti glavni sraf u
* nasoj reprezentaciji ?? ;)))
E, u mojoj je bio i pre godinu dana. ;)
* Moramo!
w
fudbal.593kum.djole,
-> #589, stefan>> ljubitelj fudbala ;), broj koji nosi Savo Milošević :)
:))))) Sjajno...
Onda 4.7. sve ispočetka - Mihajlović.... ;)
fudbal.594kum.djole,
-> #590, junior>> Tad još nisam shvatao svu lucidnost
>> i ingenijoznost našeg mudrog selektora.
Je l' ti ovo ozbiljno...?
fudbal.595kiki,
-> #592, poulos> Inače, koliko čujem, na raspologanju selektoru su _svi_ igrači
> sem Đukića, što bi, jelte, značilo da Darko može da igra. :) Time
Paaaa.. zar ne reče Santrač juče na konferenciji za štampu da Kovačević
neće igrati?
fudbal.596junior,
-> #594, kum.djole> Je l' ti ovo ozbiljno...?
Najozbiljnije moguće.
Uostalom, odgledaj danas tekmu, ja u potpunosti verujem Sani-boju :)
fudbal.597nikolaj,
E pa ove schvabe se opet izvukoshe,mamu *ebem.Dobishe Meksiko sa
2:0 a imali su tri sanse na utakmici!
fudbal.598kum.djole,
Ne igra Jonk, Klajvert na klupi.
Juče Berkamp rekao da će "lako pobediti, bez problema".
Mašala. ;)
fudbal.599askripka,
-> #598, kum.djole=- Juče Berkamp rekao da će "lako pobediti, bez problema".
Kako stvari stoje sada (na poluvremenu), izgleda da je čovek u pravu.
Pa, mi ni jednu loptu na gol nismo uputili, osm Meh posle faula sa preko 40
metara. Pa ne može tako da se dobije ni jedna ekipa, a pagotovo ne Holandija.
Pa sa nadom da će u drugom poluvremenu biti bolje...
fudbal.600kiki,
NEKA SE POKOPA ONAJ MIJATOVIĆ DA GA NI RODJENA MAJKA NE VIDI!
BRUKA I SRAMOTA "NAJSKUPLJEG IGRAČA NA SVETU".. NE DAJEM NI 5 PARA ALI NI
5 PARA ZA NJEGA PA NEK SE ČEŠE SELJAČINA POZERSKA.. I DABOGDA IZGUBIO SAV
NOVAC KOJI JE ZARADIO NA ONE GLUPE NOGE!!!!!
ps. izvinjavam se na dreci ali...
SELJAK OSTAJE SELJAK!
Kovačić Goran
fudbal.602kum.djole,
Jr. je l' još uvek veruješ u svog vajnog selektora?
fudbal.603kum.djole,
I još nešto - jebem ti ja i napad i selekciju kojoj je Komljenović
najbolji strelac..
fudbal.604miskop,
Molim vas da se suzdržite od komentarisanja ove neviđene
bruke... Prosto nisu zaslužili ni da se spomenu, a kamoli
da se da neki komentar...
Kaže _mijat_ pred meč: "Posle tekme bićemo sa svetom na _ti_"
;))
Ništa, takav nam je mentalitet i gotovo.
BRUKA
fudbal.605chadra,
Priča se da su neki od navijača na stadionu videli kako je Dejo umalo
potrčo... No, ja ne nasedam na takve glasine. :)
fudbal.606gkod,
Zahvaljujuci dobroj taktici Slobodana Santraca da se brani rezultat.
Gradjani Jugoslavije ce imati prilike da se raduju povratku svojih
fudbalera pre vremena.Otvorio bih jednu malu prognozicu :
"Koliko dana dajete S.Santracu jos na mestu selektora?"
Iskreno se nadam da ako ostane selektor posle ove sramote u priprema zdusno
nastavi da brani rezultate koje nasa reprezentacija jos nije ni postigla.
Ipak bolje je i ovako izgubiti nego primiti zlatni gol.
Viktor
fudbal.607qpele,
SANTRACE SLOBO!
p.s. ladno je jedino on pevao himnu!
fudbal.608aladine,
Kakav skup genija na terenu.
Pa oni mamlazi nisu uspeli ni loptu da vide. Lale su je drzale
tacno dva puta vise od njih (paz da ne kazem nas).
Ovo nije reprezentacija vec useracija.
Bednici....
fudbal.609kum.djole,
World Cup stats-Netherlands/Yugoslavia
TOULOUSE, June 29 - Match statistics from Monday's World Cup second round
match between the Netherlands and Yugoslavia at the Stade Municipal:
Netherlands - Yugoslavia
Goals 2 1
Shots on target 13 3
Shots off target 4 3
Corners 9 2
Fouls 19 12
Offsides 3 3
Red cards 0 0
Total yellow cards 0 3
Yugoslavia yellow cards - Dragan Stojkovic 39, Zoran
Mirkovic 53, Goran Djorovic 74
Estimated attendance - 37,500 (no official figure released)
fudbal.610kum.djole,
World Cup-Last minute goal sinks Yugoslavia
By David Ljunggren
TOULOUSE, June 29 - A last minute goal by Edgar Davids gave the Netherlands
a dramatic 2-1 win over Yugoslavia in their World Cup second round match on
Monday. The game looked destined for extra time until Davids lashed home
the winner from the edge of the area.
The shot seemed to take a slight deflection but it was just reward as the
Dutch had made most of the chances. They now meet Argentina or England in
the quarter-finals in Marseille on Saturday.
Dennis Bergkamp had put the Dutch ahead in the 38th minute but the
Yugoslavs equalised three minutes into the second half when Slobodan
Komljenovic headed home from close in after a free-kick. The Yugoslavs
missed a penalty three minutes later, Predrag Mijatovic blasting his shot
against the bar. What had been a dull game was transformed into a thrilling
spectacle in the second half, with both sides making gilt-edged chances.
Dutch striker Phillip Cocu could easily have scored in the 67th minute
when he dived full length to meet a fine right wing cross from Ronald de
Boer but sent his header a fraction wide of Ivica Kralj's left post.
Cocu did put the ball into the net in the 79th minute but the goal was
disallowed for dangerous play by Bergkamp, who had lifted a feet too high
seconds earlier.
The Yugoslavs would have been ahead by that stage had striker Mijatovic
not lashed his penalty against the bar. It was the first World Cup finals
penalty miss in regular time for eight years and followed 38 successful
conversions in a row.
Spanish referee Jose Garcia-Aranda had signalled a foul when defender
Jaap Stam pulled the shirt of Vladimir Jugovic in the area, although the
Yugoslav player stayed on his feet.
The East European side, who went in 1-0 down at half time looking very
short of ideas, shed their defensive inhibitions after the interval and
equalised in the 48th minute.
Slack Dutch marking allowed defender Komljenovic to rise unmolested at
the far post to head home a swirling free kick from captain Dragan
Stojkovic. Until then the game had been totally dominated by the Dutch,
who took a deserved but slightly fortunate lead through Bergkamp.
The Arsenal striker ran into the area to meet a long ball from captain
Frank De Boer and shrugged off Zoran Mirkovic before firing a shot slightly
to the right of Kralj, who let the shot slide under hand into the net.
It was fair reward for the Dutch team's domination of a half which saw the
Yugoslavs pack their defence and midfield while leaving Mijatovic alone up
front. After half an hour Clarence Seedorf came close to scoring when he hit
a close range shot which Kralj did well to palm away for a corner.
Bergkamp was lucky to escape in the 54th minute when he seemed to stamp
on Mirkovic as the two challenged for a ball, but the referee booked
the Yugoslav defender instead.
fudbal.611kum.djole,
World Cup-Fate was against me, says Mijatovic
TOULOUSE, June 28 - Yugoslavia's Predrag Mijatovic described his penalty
miss in the World Cup second round match against the Netherlands on Monday
as the worst moment in his career.
With the scores level at 1-1 Mijatovic struck the bar in the 51st minute,
to the relief of goalkeeper Edwin Van Der Sar and the rest of the Dutch
team who went on to claim a 2-1 victory thanks to a late Edgar Davids goal.
Mijatovic said: "Fate was against me. It was the worst moment in my
career. Van Der Sar is a big man so I decided to hammer it."
Slobodan Komljenovic, scorer of the Yugoslav goal, said: "We began the
second half much better than the first but we slackened the pace a little
towards the end and we were punished at once.
"Unfortunately, Davids's shot hit my knee and deflected it into the net."
Dutch winger Marc Overmars said: "We were a bit tired. It's better to
score on 90 minutes than go to a golden goal."
"I'm very happy. I think we deserved the win. We made more chances,"
Overmars added.
Dutch captain Frank De Boer said the penalty miss was the turning point.
"We took about five minutes to recover and then picked up where we'd left
off at the end of the first half. We deserved to win...it was only a matter
of time before we scored the second goal."
Yugoslav coach Slobodan Santrac said: "We had bad luck, but that's part
of the game. We'd been reckoning on extra time. But I congratulate the
Dutch on their victory.
"We let the chance slip. We lost a bit of concentration after the injury
to Sinisa Mihajlovic and our marking at the final corner was problematic.
"Our strategy in the first half was to calm the game down. In the second
half we opened up more."
Yugoslav defender Zeljko Petrovic added: "It was 1-1 when we had the
penalty and it should have been 2-1 and we would then have closed down.
It's a shame we were made to pay."