SPORT.4

12 May 1998 - 27 Mar 1999

Topics

  1. atletika (6)
  2. fudbal (1744)
  3. košarka (1143)
  4. nba (5284)
  5. rukomet (20)
  6. vaterpolo (9)
  7. odbojka (32)
  8. tenis (14)
  9. zimski (4)
  10. borilački (13)
  11. auto-moto (413)
  12. bilijar (0)
  13. sah (8)
  14. rekreacija (3)
  15. prognoza (650)
  16. navijači (595)
  17. razno (60)

Messages - fudbal

fudbal.713 junior, -> #684, stefan
> Ajde juniore ne se*i više :) Za to ko je bio na klupi kriv je > niko drugi do Santrač jer je on pravio selekciju igrača. Kriv To priznajem. Selektovanje igrača je stvarno očajno. Mislim, Savo i Govedarica, se niujednoj drugoj selekciji ne bi probili. > zbog toga ne može da izdrži poslednjih 20 minuta utakmice. To > je isto razlog za gomilu istovetnih povreda - sve su bile > povrede mišića koje su posledice loše pripreme. Kriv je zato E, stef, ne se*i ti. :) Topić se povredio, istegao mišić, i sad je zato Obradović kriv? Ako već kriviš nekog drugog, a ne samog Topića, onda neka ti kriv bude Sead .. Isti slučaj je i fudbalu, samo kad bih mogao da se setim imena kondicionog trenera. > najlošiju i najdekadentniju igru - sporo, sa mnogo mučenja > lopte, bez trčanja, gde se svaka šansa stvorena iz igre > dočekuje kao pravo čudo. Kriv je bre što je živ. Ko je ovde pomenuo bezrazložnu mržnju? E, to je ono što ja čitam svakog dana ovde prema Santraču. A što se igre tiče, ja mislim da spadamo među reprezentacije sa najvećim postotkom iskorištenih šansi ;) i onda kažu da nam napad ne valja ;>
fudbal.714 junior, -> #698, schef
> Željko Petrović je posle Pixija najstariji u ovoj selekciji. > Rođen je 13.11.1965., što znači da u novembru puni 33 godine > (Pixi ih je napunio 3. marta ove godine). Svakog dana naučiš nešto novo. :) Ozbiljno, nisam imao pojma .. davao sam mu maximum 27-28 godina. Uostalom, to ti je argument više .. u njegovoj igri se ne oseti starost :>> BTW: > ][ Neko bi rekao da se radujete što smo pukli ... > A ti si pa tužan? ;) Ja sam zadovoljan postignutim. Mislio sam da možemo više, al' ne ide to, ako igrači ne žele više. Mislim, sve da imamo i najglupljeg trenera na klupi (ko reče Kosanović :), onakav tim da je hteo da igra, mogao je isto toliko da dogura. Činjenica je da su igrači veoma oholo (što neko reče - pozerski) nastrojeni.
fudbal.715 junior, -> #702, kum.djole
> privatizacija iste od strane najvećih imena, i tragična taktika > koja je konstantno gušila onu "našu" igru prikazanu protiv > Švaba - jebeno veliki neuspeh. E, toliko se govori o igri protiv Švaba .. mislim, kad ćeš shvatiti da je igra protiv Švaba bila bazirana na 2 extra igrača - Darku i Dekiju, koji protiv Holandije nisu mogli da igraju. Savo i Brnović sigurno ne bi mogli da ispune sve što i ova dvojica.
fudbal.716 junior, -> #704, kum.djole
> Odjednom nije kriv Zubizareta. > Kompanija se osvesti i zabije potom šest komada. > Šta ti to govori? Da je izbacio Seladesa zvanog "go*ance" i vratio Alfonsa i Ečeberiju u tim. > Da nije bilo tog Kralja popili bismo mi duplo više golova na > ovom SP. Možda se ne bi ni kvalifikovali. Drugo - veliki je Mislim, ako je ono moje bilo jadno, pogledaj kako ovo tvoje zvuči. Da nije bilo Piksija i Deje, ne bi bilo ni imena Jugoslavije u modernom fudbalu :), pa to ne znači da ne mogu da pojedu govna i kažu da su krivi za neki poraz. Ili u slučaju Kralja za primljeni gol. Sam si tvrdio, da te parafraziram - od starih zasluga se ne živi. Inače, pričao sam sa jednim ortakom, golman po profesiji. Čovek se krstio kad je video šta je Kralj primio. Kaže, ajde da ti lopta prođe između ruku, to je veoma za*ebano, ali da ti imaš loptu na šaci, i da onda izvrneš ruku, ko što se otvaraju vrata .. za to bi ja leteo iz tima, bez dvoumljenja. Malo kume, budi objektivniji, mani se svojih ljubimaca, i priznaj da je primio fušerske golove. >>> izmene, Željkom Petrovića, > A taj što je mlad i perspektivan za učešće na EP, ne zna se. Nisam znao .. šteta. Odličan igrač. Može on još da pripomogne. > Mijatova cela sezona i silni golovi koje je postigao digli su > ga u nebesa i bio je maltene heroj - sećaš se šta je Stefan > prepisao iz novina - "koga ne biste želeli da vidite u > reprezentaciji?" Pazi, što se Darka tiče. Nisu u pitanju njegovih 70 minuta, nego njegovih 20 golova u španskoj ligi, i fantastična sezona (još je bio povređen čovek) iza njega. > Promaši penal, odigra očajno tri utakmice i najveći je krivac. Kriv jeste. Penal je rutina, golman tu nema nikakvu ulogu. Mislim, još dok sam bio u 3. ili 4. razredu osnovne, i igrao na terenu Osijeka :), bio je iscrtan gol na zidu, sa malim pravouganocima od kojih svaki nosi nešto bodova. Zna se koji deo nosi najviše. Penal je rutina, ako ti pogodiš ono gde gađaš, golman to ne može da odbrani. Pogledaj Šukera kako to radi. Ili bolje još, Đorkaefa. Penal ti je kao slobodnjak u košarci. Da li se ljutiš na Tomaševića što maši slobodnjake .. to je rutina, sine, to mora da se pogađa. > Zato sad promovisati nekog Kovačevića za neprikosnovenog.. > Neprikosnoven je bio Dejo, pa puko, pa Perica, pa puko... Darko iza sebe ima par odličnih sezona u Zvezdi, jednu potpuno preskočenu zbog povrede u Real Sosijedadu, i potom ponovo sjajnu sezonu. Ja uopšte ne bih njega zvao otkrićem, već povratnikom. > uvale gol - dobili su zato što smo ih mi pustili da nas dobiju, > daleko od toga da su kvalitetniji - ali čoveče, oni su to Nismo mi nikoga pustili. Da smo na golu imali Steleu, ili ne daj Bože, Čilaverta, ne bi oni ni prismrdeli nama. Ej, sine, jesi li video kako se brani .. a ne tu da mi Kralja dižeš u nebesa. U krajnjem slučaju, Santrač je bio selektor, on je odlučio da tako igramo, igrali smo tako i tu je kraj priče. Neka podnese ostavku, meni se to lično ne bi dopalo, jer znam da će dovesti nekog još šugavijeg (zar stvarno misliš da ima šanse da nas Antić preuzme?), a onda opet sve ispočetka. Ne zaboravi da je Santrač na klupi, već skoro 3 godine, i da je uspeo nakon ogromnih eksperimentisanja da napravi jednu od najboljih odbrana na svetu, i da je na odličnom putu da konačno napravi pravu selekciju igrača. Nije selektorski posao lak. Misliš li da Glena Hodla ne psuju sad, što nije poveo Gaskojna sa sobom? Što je vodeo likove koji nisu videli 10 minuta igre? Misliš da je lako Klementeu, koga krive što je vodio Celadesa, Morientesa, a ne recimo De la Penu? To je izbor trenera. Svako od njih ima svoje favorite .. i da nam Antić dođe, ne bi me čudilo da nam dovede Pantića i Paunovića u reprezentaciju. Bigaje, tako stoje stvari. > Ne, uopšte, deluješ mi kao da te je neko mlatn'o po glavi i da > više ne znaš šta pričaš - svaka tvoja rečenica je žešća ispala, > utuk na ono što si pisao svih ovih godina - stvarno, retka ali > interesantna pojava. Bilo bi nam dosadno da svi mislimo isto. Uostalom, nisam daleko od ovog čega pišem. Svakog dana, kad vidim ove silne pljuvačine, ko da bi svako bio bolji selektor od njega (jesi li ti pričao o boljkama našeg naroda .. razmisli o onoj narodnoj o 10 miliona selektora), stvarno mi žao čoveka. Radio je svoj posao, radio ga je najbolje što ume. Što je najveći fazon, ja mislim da ga je odradio ok .. da je mogao bolje, naravno, ali da je i ovo bilo ok. Iza njega stoje prilično dobre brojke, ne impozantne kao španske ili francuske selekcije naprimer, ali veoma dobre. Najbolje od svega je to da on još ima dosta mesta za poboljšanje .. da može da bude samo bolji. No, nema veze. Smeniće ga verovatno, dovešće Tumbu ili Kosana na čelo reprezentacije, a onda ćete da vapite za Santračem .. a tad ti ću ja da izvadim ovaj backup, pa kažem "..šta sam vam rekao". Što se jadnoće tiče, jadno je napadati čoveka koji je u kvalifikacijama izbacio vicešampiona Evrope, koji je tim od 150 mesta, doveo na 8 mesto fifine rang liste, čiji tim nikad nije izgubio sa više od 2:0, čiji je tim u 3 godine, samo jednom primio 3 gola, i to sa 'B' selekcijom, protiv Argentine. Čoveka, koji je uspeo da napravi ipak jedan pozitivan duh u reprezentaciji, nametnuo neki svoj autoritet .. nije smešno, samo čekam da Tumba preuzme tim, pa da vidim kakav će on autoritet da im nabaci. Misliš da Mijat sluša Jupa Hajnkensa? Besprekorno i bespogovorno? Čisto sumnjam? Misliš da Dejo šiša Kapela i Ariga Sakija? Čisto sumnjam. Misliš da Piksi uopšte pita trenera nešto u Nagoji? To su bre, zvezde u svojim klubovima, i pravo je čudo kako uopšte su mogli da se dogovore ko će da nosi desetku u timu, a kamoli da su odigrali nešto zajedno. Gledaj samo razdore u ostalim velikim timova iz Evrope. U Bugarskoj, Stoičkov nije hteo da igra dok se ne smeni trener, u Engleskoj najveću zvezdu Gaskoina, čovek ne povede na prvenstvo, u Francuskoj još od prošle godine vlada svađa između Zidana i Đorkaefa, jer Žake je umislio da je "teren premali za njih dvojicu", Španija, Nemačka .. primera ima koliko hoćeš. Kod nas, toga nema. E, to priznajem Santraču. Napravio je jedan sklad i harmoniju u timu, vrednu poštovanja.
fudbal.717 junior, -> #688, madamov
> izostavljenim na svim utakmicama Drulovićem. Deju je trebalo da > ostavi kod kuće, tačnije sam Dejo je, da je čovek, trebalo da > ustupi mesto, recimo Drobnjaku koji nam je nedostajao protiv > Holandije. I rekao bih igračima da Eh, jebi*a. Sorry na teškim rečima, ali šta drugo reći. Jordan neće da igra bez Pippena. Mijat recimo neće da igra bez Piskija i Deje. I šta sad? Šutnuti svu trojicu? Šutnuti svog ubedljivo najvrednijeg i najboljeg igrača, zato da što ne podnosiš nekog? Nije baš sve crno-belo kako ljudi misle. Stavite se malo u Santračevu fotelju, pa da vidimo kako bi onda postupili.
fudbal.718 junior, -> #696, schef
> A ono što ne mogu da ti oprostim je to da reprezentaciju koja > igra ubedljivo najlepši, najuzbudljiviji, najbolji > nekalkulantski fudbal ti nazivaš drvosečama!!! Fala bogu da su ispali. Tako im i treba kad šutaju Gaskoina. ;) Još da i Francuzi ispadnu, pa povedu Cantonu na Evropsko prvenstvo, pa da vidiš kako se igra pravi fudbal. :)
fudbal.719 poulos, -> #672, junior
* Perica ako ne nabaci 5-10 kila mase, može da zaboravi na ozbiljno * igranje fudbala. Mali jeste brz, lud, zvrčka ;), al' dok se ne Kako onaj mali Ortega? ;) Jesi ga video juče, a? ;) E pa, on je od Perice učio dribling. ;) * napumpa ko Maradona recimo, nema šanse da uspe. Igrač koji se bori * sa vetrom, nikako ne može da se bori i sa protivnikom. Ma njemu nije potrebna neka duel igra. Ako bude nabacio masu, biće sporiji. Ni Owen ne puca od snage, ali koristi brzinu i dobar šut. Po meni, Perici je ovo poslednje najveća mana.
fudbal.720 poulos, -> #639, miko
* Ma, ti se ne racunas ;) Osecam da bi i Jovicic tebi igrao za * reprezentaciju, a Krupni, Ilija Ivic i Rambo bi bili kreatori * igre ;) Šta fali Zokiju? :) Junior ga ne voli zbog "lucidnosti", ali po meni, on je jedan od naših najboljih špiceva. Ipak, Darko je u prednosti zbog igre u inostranstvu, ali sad kad Zoki zaigra u Sampi... :) Posle će da pumpa "naše momke" samo tako. ;)
fudbal.721 poulos, -> #660, nikolaj
* A kad je to zvezda izgubila od Bajerna? Ne znam da li čovek misli na ono od pre 20 godina. ;) Tada je Zvezda imala prednost u Beogradu od 3:0, a onda uradila isto ono što i mi na SP i Nemci su smanjili na 3:2 i ukupno bili bolji i prošli dalje... Ipak, sve smo im vratili 91.-e. :)
fudbal.722 poulos, -> #682, stefan
* Dajte ljudi uozbiljite se, jeste da ga je mašio ali nije baš da je * imao grčeve od straha ;) Ja ne znam samo čija je ideja da on izvodi penal. Zna se da nije najsigurniji, a mi bar imamo dobre izvođače u ekipi. Evo, videli ste recimo kako je Batistuta dao gol protiv Engleza. Iako ga je Seaman pročitao nije uspeo da odbrani jer je ovaj životinjski šutnuo. Pitam se kako bi reagovao na Sinišin projektil. :)
fudbal.723 poulos, -> #636, dselic
* pedersku odbranu, a dalje znamo šta se desilo. Isto kao kad smo * prestali da napadamo protiv Nemaca. Očito je da je naša jedina * šansa bila u napadu. Trebalo je tebe da preporučim Saniju kao dobrog u odbrani. :) Mislim ionako se nadavasmo autogolova. Ti bi to bar učinio sa stilom. ;> * (Santrač peva himnu, neko drugi verovatno ne bi... itd). Dok su oni * tu, neće biti ničega od nas. Apsolutno. :) Eto zašto je bilo ukupno 1500 naših ljudi na utakmici, naspram 20-ak hiljada Holanđana. E, kad jednog dana budemo imali crveno-plavo-bele dresove, biće i pune tribine, pevaće se himna, a igrači će se boriti srcem...
fudbal.724 poulos, -> #676, dselic
* utakmica (obrati pažnju na činjenicu da niko osim Milojka i * Mihajlovskog nije komentarisao utakmice reprezentacije). Ali zato Ne znam da li je neko obratio pažnju na jedan bitan detalj... :) Izveštaj Milojka iz tabora "plavih": ;) "... Igrači su posle utakmice bili veoma tužni. Međutim, kada je kapiten Stojković pročitao telegram predsednika Slobodana Miloševića, odjednom se raspoloženje popravilo. Shvatili su da..." Uh, posle ovoga sam promenio program. Kakva budala Bože...
fudbal.725 poulos, -> #665, junior
* klupe, i vidiš onu dvojicu karikatura koji sede jedan do drugoga .. * kaži mi samo, koga bi ubacio? Ja bi Deja i Pericu. :)
fudbal.726 poulos, -> #688, madamov
* Ne znam zašto je taj penal toliko bitan. Jeste da je sad u domenu * "šta bi bilo Eh sad... Video su kako su se bili unervozili. I sam Ronald (ili što bi rekao Milojko, "RoLaNd" ) ;) De Bur je rekao da je to bio odlučujući trenutak utakmice. Uh, ova sintagma me podseti na ono: "... Odlučujući trenutak utakmice... Darko Pančev i Paskal Olmeta. Darko Pančev..." (svi znamo šta sledi). ;)
fudbal.727 poulos, -> #695, schef
* Naravno da veruje, ne shvataš ti njegovu viziju... ;) Reče junior da je to neshvaćeni genije. ;)
fudbal.728 poulos, -> #641, miko
* Od ostatka tima, ja bih zadrzao samo Pixi-ja, Jokana i Jugovica. Pa, * dobro, i Brnu, eventualno ;) Brnu? Pio si mnogo? ;) Pa znaš li ti da na jednoj utakmici španskog prvensta čovek za 45 minuta nijednom nije bio u kontaktu sa loptom? Komentator ga je primetio tek po izlasku sa terena... :) Kakav čovek.
fudbal.729 poulos, -> #694, morkin
* reprezentaciju. Piksi, Dejo i ostali se nisu proslavili izvođenjem * penala. Eventualno je mogao da šutira Mihajlović pa da unese i * golmana u gol. Dejo je promašio možda dva penala u karijeri, ali nijedan važan. :) Pixi je sigurno bolji izvođač od Mijata, ali opet kažem da su od svih njih najbolji izvođači Juga i Siniša.
fudbal.730 poulos, -> #667, junior
* E, pa to su juče bili Holanđani. Nijednu poštenu akciju sklopili * nisu, samo su bez ideje šutirali na gol. A ako neko šutira sa 20m na * gol, i da ga .. odbrana nije kriva .. sam zaključi ko je kriv. Definitivno si poludeo. ;) Pa znaš li ti šta znači šut sa 20 metara? Takvim šutevima se i razbija bunker, kakav je bio onaj smrdljivi Santračev. Lepo je rekao Vasović pre tekme: "...oni neće ulaziti u peterac kao neke južnoameričke ekipe koje žele da se ušetaju u gol. Oni imaju dobar šut sa 20 metara i to će koristiti ako se odlučimo na defanzivu...". I eto ti... * loptu nogom, bez ikakve parade, a kamoli da primi gol. Ne, morao je * seljak da se naloži na "kralj na golu, lav na stolu" i da otpije * "lako uz sinalko" pa da brani. :))) Pu bre, osećam kad bi došao Miloje, kako bi ga pljuvao posle prve tekme (mada, istina je, Miloje nikada nije loše branio u repretenataciji, naprotiv). Inače, onaj Davidsov šut ne bi ni ušao da ne beše Komljenovića... :( * U veznom redu, Jugović i Jokanović ostaju, ubaci se Stanković i * fali još jedan. Treba ga naći ... Stević? Drulović? Pantić? Ćirić? * Lukić? Treba nam "fudbalski playmaker" ;). Možda bi Ćira to mogao da uradi, ali ako se ustali u Barsi. Ako ne, moraćemo još malo da držimo Piksija i da tražimo pravog za tu ulogu... Ako se Rambo razigra u Brazilu... ;)) * tamo je Vitese bio treći .. Vitese gde su naši Čurović i Perović * zvezde! * Alo, Čurović i Perović ..;) Perović je po meni zreo za reprezentaciju, pa ti vidi. :)
fudbal.731 poulos, -> #704, kum.djole
* Veliki fudbaler NIKAD nije i veliki trener. Krojf, Bekenbauer...? * DARKO ODJEDNOM NEPRIKOSNOVEN. :))) * Klasična paljevina - 70 minuta Kovačevića - dižu ga u nebesa. Dobro, valjda znate da je moje mišljenje o Darru navijačko i da sam ga uvek stavljao ispred Sava. :) Ipak, kume, znaš i sam da je Darko imao odličnu sezonu u Španiji. U reprezentaciji je stalno dobijao priliku na kašičicu, a u takvoj situaciji je teško igrati. * Promaši penal, odigra očajno tri utakmice i najveći je krivac. * Ono baš me briga, i neka je - ali te paljevine, te ložane kojima * je sklon naš narod (naročito okorelni navijači) su teška glupost * s kojom moramo da se "borimo". To je mentalitet. Ovde si potpuno u pravu. Mene to isto tako nervira. Kad samo pogledaš naslove u novinama posle npr. Irana i protiv Nemaca. Kako se samo menja mišljenje o vrednosti tima u našoj javnosti. Prvo su sve same budala, a potom idemo u finale, čitajući lekciju malim Nemcima. :) Ja sam bar sve vreme pri svom stavu, da smo najbolji (ili drugi) na svetu. ;) Ronaldo je ipak Ronaldo. :)
fudbal.732 poulos, -> #689, madamov
* prošle u četvrtfinale. Od Nemačke, Hrvatske, koja je pokazala kako Kad već pomenu ovaj duet... :) Kao što znamo, oni će odmeriti snage u četvrtfinalu. :) E sad, pre nekih 2 nedelje sam gledao neku emisiju na HRT-u i gostovala je neka vračara koja je prognozirala ulazak croata među osam, a onda poraz od neke jače ekipe, npr. Nemačke. :) Ona je baš naglasila Nemačku i do sada je bila u pravu. :) Jebi*a, ja tipovao na Rumune, ali ko mi kriv... :)
fudbal.733 poulos, -> #643, miko
* Argentina - El Campeon! ;) Uh, ne znam da li sam više uživao u igri Owena ili Ortege. :) Moja dva ljubimca su pokazala kako se igra fudbal ovim dedama. ;) Samo, šteta je što će plavo-beli ispasti od Brazila. :) Igraju suviše lepo da vi postali prvaci. Oni su šampioni samo kada igraju bunker. ;)
fudbal.734 poulos, -> #607, qpele
* SANTRACE SLOBO! * * p.s. ladno je jedino on pevao himnu! Pa članovi JUL-a to smatraju za častan čin. :)
fudbal.735 poulos, -> #621, miskop
* Čak mi se i svidelo kako je šutirao, jer tako penal i treba da * se izvodi, da se sve puši... ;) Penal se šutira tako da se da. :) Ako se sećaš kako je penale izvodio Miodrag Belodedić znaćeš o čemu govorim. :) Pogađao je uvek sam donji levi ili desni ugao. Golman nikada nije mogao da odbrani, iako se uvek činilo da je na putu, a sa severa se uvek čulo: "Pomozi Bože" kad on šutira... Jedini njegov loš šut je bio na SP 94.-e, ali tad nije igrao za nas, a i tada nije šutirao u svom stilu. :)
fudbal.736 poulos, -> #658, kiki
* Može se reći i za Mihajlovića.. mada ima onaj kiks sa auto-golom :( Siniša i Juga su bili najbolji, mada ipak malu prednost dajem Jugi. Ne zbog autogola, već zato što ga je bilo svugde i što, da smo dobili Holandeze, on bi bio najzaslužniji.
fudbal.737 poulos, -> #678, miskop
* A stoji i to da "naša", tj. Santračeva, taktika nija ista kao * i Realova. Mijat u Realu ne igra 'sam protiv svih'. Uvek ima * pored sebe još jednog do dva špic igrača što onda njemu stvara * slobodu i takav je ustvari najopasniji. Pa isto to važi i za Pericu. :) Istina je da Mijat i nije mogao da pokaže nešto mnogo bolju igru, s obzirom na taktiku, ali čini mi se da je ovo što je i mogao, uradio odvratno. Čini mi se da je van forme, a i ranije sam čuo priče da "čuva noge"... Naravno, ne znam da li u tome ima i zrnce istine, ali priča je u fazonu kako je tražio da trenira sam, da ga neko ne bi povredio i sl... * Pixi je taj koji je pričao "mi se nikoga ne plašimo"... Mijat je prednjačio u tome. U svakom slučaju, ne krivim ni jednog ni drugog. Takav stav i treba da bude. Saom, Sani to nije shvatio.
fudbal.738 poulos, -> #679, miskop
* Drugi gol protiv Nemaca nije bio iz prekida. Oba gola protiv Švaba smo dali iz igre. :)
fudbal.739 poulos, -> #696, schef
* Pogledaj ti da ti jadnici nisu uspeli sinoć 75 minuta da daju * Englezima gol iako su imali igrača više, nego su pride i primili gol * (koji je bezveze poništen) i napravili penal koji sudija na njihovu :)) Bio je čist faul, pa nije bez veze poništen. Takođe, bio je pre isteka regularnog toka i jedan čist penal za Argentinu, ali to ne pominješ. :) Inače, da znaš, ovo gledam potpuno objektivno za razliku od tebe, jer sam navijao i za jedne i za druge. :) Iskreno, Englezi su me oduševili igrom na ovom SP (ipak, ponajviše zbog malog Owena), iako ih u principu ne volim, a kamoli njihov fudbal. Što se tiče plavo-belih, nikada ih nisam video da igraju ovako lepo. Zbog toga će sigurno i ispasti pre finala... :) Šteta da je jedna ekipa već sad morala da ispadne. * A ono što ne mogu da ti oprostim je to da reprezentaciju koja igra * ubedljivo najlepši, najuzbudljiviji, najbolji nekalkulantski fudbal Najlepši. ;) Da nije bilo malog juče, kao što sam i rekao pre tekme sa Kolumbijom, vi biste ispali još u grupi. ;) A niko nije kriv Bekamu što je idiot da pravi sran*a. :)
fudbal.740 morkin, -> #696, schef
> Pogledaj ti da ti jadnici nisu uspeli sinoć 75 minuta da daju > Englezima gol iako su imali igrača više, nego su pride i primili gol > (koji je bezveze poništen) i napravili penal koji sudija na njihovu > sreću nije sudio. I ti bi još i kukao da su ispali? Dečko, krajnje > je vreme da posetiš lekara. ;) Sudija je morao da pokaže dva penala - po jedan za Argentinu (napucana lopta) i ono kad je igrano rukom iznad Širera. Sudija je, kada se sve uzme u obzir bio korektan. Imao je par grešaka, ali nikoga nije oštetio toliko da može da krivi sudiju za poraz. > A ono što ne mogu da ti oprostim je to da reprezentaciju koja igra > ubedljivo najlepši, najuzbudljiviji, najbolji nekalkulantski fudbal > ti nazivaš drvosečama!!! Čim sam ja video da hvališ onog malog > nosonju, odmah mi je bilo jasno da nešto nije u redu sa tobom ;) a > sada si to i potvrdio. ;) Meni se sviđa kako igraju obe reprezentacije - svaka ima svoj prepoznatljiv stil. Ortega igra majstorski - davno nisam video igrača sredine terena koji tako dobro organizuje igru i koji je toliko prodoran. Sa druge strane, Oven - napadač po mom ukusu. Ima tačnu meru koliko treba da dribla i kada da šutira.
fudbal.741 junior, -> #727, poulos
>* Naravno da veruje, ne shvataš ti njegovu viziju... ;) > Reče junior da je to neshvaćeni genije. ;) Svi veliki ljudi, bili su nekad kritikovani i izopćeni..;)
fudbal.742 junior, -> #736, poulos
> Siniša i Juga su bili najbolji, mada ipak malu prednost dajem > Jugi. Ne zbog autogola, već zato što ga je bilo svugde i što, > da smo dobili Holandeze, on bi bio najzaslužniji. Ne zaboravi Jokanovića. Čovek se borio neviđeno. Ja bi mu, majke mi, dao kapitensku traku, i da puca sve penale. Ionako to radi na Tenerifa već par godina (jel' beše protiv Barse dao 2 penala?) E, da .. ne dao bog da Jovičić uđe u reprezentaciju .. taj u našoj ligi ima 50% šut sa penala. Bolje izvodi Tomašević bacanja, nego Jovičić penale :)
fudbal.743 kum.djole,
> Sre 01.07.98 22:49 Preuzet fajl uz poruku SPORT.4:croatia.jpg. Jebajiga, ima mi još da navijamo.. ;) Napred naši!
fudbal.744 morkin, -> #717, junior
> Jordan neće da igra bez Pippena. Mijat recimo neće da igra bez > Piskija i Deje. I šta sad? Šutnuti svu trojicu? Šutnuti svog > ubedljivo najvrednijeg i najboljeg igrača, zato da što ne podnosiš > nekog? Tačno tako. Ne može igrač da ti određuje tim, makar on bio i nezamenljiv. Znaš da Bokšić nije mogao da igra, pa je Ćira opet šutnuo Cvitanovića zato jer je ovaj bio bezobrazan. Selektor mora da ima svoj autoritet, što Santrač nema. Seti se Osima. Kad se ne ispuni rezultat, selektor daje ostavku. Kratko i jasno.
fudbal.745 morkin, -> #729, poulos
> Dejo je promašio možda dva penala u karijeri, ali nijedan važan. :) A ona stativa protiv Argentine na SP u Italiji?
fudbal.746 morkin, -> #714, junior
> Ja sam zadovoljan postignutim. Mislio sam da možemo više, al' > ne ide to, ako igrači ne žele više. Mislim, sve da imamo i > najglupljeg trenera na klupi (ko reče Kosanović :), onakav tim > da je hteo da igra, mogao je isto toliko da dogura. > > Činjenica je da su igrači veoma oholo (što neko reče - pozerski) > nastrojeni. Života ti, odakle ti ideja da nisu hteli da igraju? Svetsko prvenstvo je vrhunac karijere nekog igrača. Ako si se namlatio para, potrudićeš se sebe radi da stvarno vidiš koliko vrediš. Ako treba tek da se prodaš (Perica) potrudićeš se da igraš što bolje. Ne vidim nijedan razlog zašto bi neko na SP igrao ispod maksimuma. BTW, da nije neko junioru provalio pass? ;)
fudbal.747 morkin, -> #707, kum.djole
> "Ovo svetsko prvenstvo gledaće 37 milijardi ljudi na našoj > planeti".. Kume, kad se saberu gledaoci na _svakoj_ od 64 utakmice, to ispadne manje od pola milijarde po tekmi. Ako računaš da gleda Evropa i Južna Amerika, to ti je to.
fudbal.748 miko, -> #675, rades
> Iako i Piksi nije nesto, tek kada ga je zamenio Dejo - > videlo se da je Piksi (za njega) igracina. Sto bi rekao Milojko (ili Zvonko), poslednja autenticna desetka svetskog fudbala ;))) Ne, stvarno, najzalije ce mi biti kada Pixi ode u penziju. Jugoslavija nije imala nikada boljeg organizatora igre, ideologa, atraktivnijeg igraca ... od njega. A kada ga gledas na terenu, stvarno igra gospodski, bez preteranog zamaranja, ali pametno i borbeno. Jos, kada smo imali one stare dresove, pa kada podigne kragnu, a na ledjima 10-ka ... kakav lik! :)
fudbal.749 miko, -> #720, poulos
> Sta fali Zokiju? :) Sve ;)
fudbal.750 miko, -> #694, morkin
> ceo napad. Brnovic dovidenja. Mijatovica ne bih otpisivao > - ipak je on pokazao odlicnu igru u kvalifikacijama. Jedini njegov vredan gol za nasu reprezentaciju je bio protiv Ceha u Pragu. Sto se toga tice, Savo je najbolji strelac nove Juge, ali daleko bilo da bih zeleo da ostane u nasem timu, samo zato sto je davao golove kada nam je bilo najteze i najpotrebnije. Mijatovic, na svakoj utakmici, vise vremena provede u horizontali nego u vertikali. Jos pre nego i primi loptu, gleda kako ce da padne. A tek patike, to je posebna prica. Ponekada mislim da je on igrao na ovom SP-u, samo da bi ispostovao svog sponzora. Mozda sve ovo deluje dosta grubo, ali niko ne moze da me ubedi da igrac koga mnogi smatraju za jednog od najboljih na svetu, na SP-u, u tri utakmice, uputi jedan centarsut i jedan sut na gol.
fudbal.751 miko, -> #708, m.milos
> Skoro sve reprezentacije koje su usle u 1/4 finale > sastavljene su od najvecih fudbalskih imena, a mi smo bre > druga liga i sto pre to shvatimo to bolje za nas. Upravo je suprotno. Po imenima, mi smo jedna od najkvalitetnijih reprezentacija na svetu. Mentalitet i ubitacno losa taktika trenera su ono zbog cega se mi nerviramo ovih dana. A da me ubedis da su Danci, Hrvati, Francuzi ili cak i ti Holandjani, po imenima 'zvucniji' od nas, to ne mozes.
fudbal.752 miko, -> #728, poulos
> Pa znas li ti da na jednoj utakmici spanskog prvensta > covek za 45 minuta nijednom nije bio u kontaktu sa loptom? > Komentator ga je primetio tek po izlasku sa terena... :) > Kakav covek. A zasto ga onda Camacho nije zamenio? Svako daje razlicit doprinos u igri. Nikada njemu, tamo u Espanyol-u, ne bi dali desetku, i ne bi ga drzali sve ove godine, da misle da on ne vredi. Kao sto sam i ranije rekao, njega Santrac vozi po terenu, naredjujuci mu da na svakoj utakmici igra neku drugu ulogu. Njegovo mesto je tamo gde igra Jokan ili Pixi. Kako su ova dvojica nezamenljivi, Brna je postao devojka za sve ;) i kao takav naisao na gnev navijaca koji suvise ponosni da bi priznali greske 'svojih, velikih' igraca, da ne kazem 'zvezda'.
fudbal.753 miko, -> #733, poulos
> Samo, steta je sto ce plavo-beli ispasti od Brazila. :) Koliko je to nemoguce, ilustrovacu ti ;) Naime, nemam precizne podatke, ali priblizno stvari stoje ovako ... Na svetskim prvenstvima, ta dva tima su se sastajala cetiri puta. Dva puta je pobedio Brazil, a jednom je bilo nereseno i jednom je dobila Argentina. Brazil ih je na SP-u, poslednji put dobio, mislim, 1974. Sto se tice Copa America, tu je otprilike situacija da Argentina ima oko 17 pobeda nad Brazilom, a samo, mozda, dva ili tri poraza. Drugim recima, pobeda Brazila u toj utakmici bi bila ravna Zvezdinom osvajanju kupa UEFA sledece sezone ;)
fudbal.754 miko, -> #696, schef
> Pogledaj ti da ti jadnici nisu uspeli sinoc 75 minuta da > daju Englezima gol iako su imali igraca vise, nego su Ali, zato je onaj drugi, izjednacujuci, bio svetski ;) Onako, pravi Argentinski. Englezi se nisu ni okrenuli (niti zamahnuli sekirom ;) a vec im je usao ;) Dok su se nervirali zbog raspada Spice Girls-a, ono vec 2-2 ;) Boli, sta ces ... ;)) > No, za ovu uvredu ces da platis. Biraj oruzje! ;) Samo nemoj ponovo o komercijalizaciji Pearl Jam-a ... to bi me dotuklo ;)))
fudbal.756 poulos, -> #752, miko
* A zasto ga onda Camacho nije zamenio? Možda ga je i on, kao i komentator, zaboravio. ;) Inače, retko se menja igrač još u toku prvog poluvremena. Siguran sam da je leteo na poluvremenu. :)
fudbal.758 poulos, -> #711, gligo
* Psihicki momenat tu igra veliku ulogu. A na njegovu psihu * pri samom sutu, i uopste na njegovu ocajnu igru na SP-u, * svakako utice i cinjenica da mu je dete, prakticno na samrti. Prošle godine je, koliko se sećam davao neke golove "za njega". Šta mu fali da igra sa tim motivom? Ne znam koliko ti je ifno tačna, ali u tom slučaju, ako je njemu psiha poremećena nečim, ne sme nikako da izvodi penale. :) Naročito ako se zna da je on i ranije imao visok procenat promašaja, skoro kao Jovičić. :)
fudbal.759 poulos, -> #743, kum.djole
* Jebajiga, ima mi još da navijamo.. ;) Napred naši! Deutschland, Deutschland. ;)
fudbal.760 poulos, -> #749, miko
* > Sta fali Zokiju? :) * * Sve ;) CTRL + R. ;) Sledeće godine, kada Sampa bude izborila plasman u Kup UEFA u poslednjem kolu, a Zoki bude najbolji strelac i paker tima ;) poješćeš svoje reči. :)
fudbal.761 poulos, -> #745, morkin
* > Dejo je promašio možda dva penala u karijeri, ali nijedan važan. * :) * A ona stativa protiv Argentine na SP u Italiji? Nešto si pomešao. :) Piksi je pogodio prečku, potom su Robi i Dejo pogodili mrežu, da bi Brnović i Hadžibegić uspešno izbacili ju sa SP-a. P.S. Sad se setih, nije pogodio jedan bitan penal... Do duše, tada je bio baš mlad. C. Zvezda - Milan, treća serija. Šut po sredini, Gali brani nogama... :(
fudbal.762 poulos, -> #753, miko
* Drugim recima, pobeda Brazila u toj utakmici bi bila ravna * Zvezdinom osvajanju kupa UEFA sledece sezone ;) To znači da 90% Brazil ide u finale. ;>
fudbal.763 m.milos, -> #751, miko
> A da me ubedis da su Danci, Hrvati, Francuzi ili cak i ti Holandjani, po > imenima 'zvucniji' od nas, to ne mozes. Samo me gledaj ;) Rekao sam "skoro" sve reprezentacije, znaci Danci definitivno nemaju veca imena ali zato imaju igru. Hrvati bogami imaju iste ako ne i vece zvezde od nas, mada smo tu negde. Sad da ne nabrajam, sve su to vodeci igraci u najjacim evropskim klubovima sto bi rekao Milojko ;) Vidis za Francuze si mozda u pravu, osim trojice-cetvorice ostali su srednja klasa mada su pokazali da znaju (Henry). Holandjani su definitivno zvucniji od nas, pogldaj samo njihova 22 igraca i uporedi ih sa nasima. Za njihovog 21. i 22. igraca si cuo i vala su odlicni a kod nas negde od osmog pa nadalje su paceri (Govedarica, Stevic, Lekovic, Milosevic, itd..)
fudbal.764 stefan, -> #694, morkin
>Nije bilo realno očekivati da prođemo, tako sam i tipovao. Druga je stvar >što smo primarijusi pa mislimo da možemo da igramo u finalu. Ali to još ne znači da nisu trebali da izginu na terenu e da bi pokušali da naprave i neko iznenađenje.
fudbal.765 stefan, -> #713, junior
>E, stef, ne se*i ti. :) Topić se povredio, istegao mišić, i sad >je zato Obradović kriv? Ako već kriviš nekog drugog, a ne samog >Topića, onda neka ti kriv bude Sead .. Isti slučaj je i fudbalu, >samo kad bih mogao da se setim imena kondicionog trenera. Kao prvo ne možeš nikako porediti povredu u toku priprema kada igrači nisu spremni i povredu kada igrač mora da bude potpuno fit. Drugo, nije se nama povredio jedan igrač već nekoliko i to praktično "bez" duela sa povredama koje su karakteristične za slabu fizičku spremu. Treće, Santrač je taj koji se zove "šef stručnog štaba" pa stoga on mora da primeti da su mu igrači nespremni i da traži pojačan kondicini trening a ne da priča bajke o sparini i promeni ambijenta. mi smo bili jedina fizički nespremna repreznracija na SPu. Uostalom, koliko se sećam pominjano je ovde poznanstvo sa jednim našim fudbalskim trenerom iz tvog rodnog mesta pa pokušaj da doznaš kakvo je nejgovo mišljenje o tome. >> najlošiju i najdekadentniju igru - sporo, sa mnogo mučenja >> lopte, bez trčanja, gde se svaka šansa stvorena iz igre >> dočekuje kao pravo čudo. Kriv je bre što je živ. > >Ko je ovde pomenuo bezrazložnu mržnju? E, to je ono što ja čitam >svakog dana ovde prema Santraču. Kakva bezrazložna mržnja? Reci mi šta je pogrešno od onoga što je napisano gore? (plus da ponovim ono što se ne vidi u citatu - sa svakom izmenom koju je vržio bio je očigledan pad kvaliteta naše igre što će reći da je čovek totalno nestručan)
fudbal.766 stefan, -> #716, junior
>Kod nas, toga nema. E, to priznajem Santraču. > >Napravio je jedan sklad i harmoniju u timu, vrednu poštovanja. Jeste nema, kod nas se igrači sklonjeni od očiju javnosti sprdaju na račun selektora, sami biraju kada će i koliko igrati, kako ti u jednoj poruci kažeš ucenjuju selektora učestvovanjem ovog ili onog, igraju nam kojekakvi zetovi...sve u svemu izuzetno zdrava&harmonična atmosfera. Da znaš da mi je žao što nemamo iste probleme kao vodeće svetske reprezentacije.
fudbal.767 dselic, -> #686, .dag.
> BM je odveo Nigeriju u propast.. ;) Ne shvataš poentu. :) dan
fudbal.768 dselic, -> #700, kum.djole
> Kovinjalo je komentarisao protiv SAD. Mea culpa. :) Ali sve je to isto sranje. > Veštački publicitet, pumpanje izjava, šabloniranje - dokle? Jebiga, ako se nastavi ovaj trend, može samo da bude gore. dan
fudbal.769 dselic, -> #723, poulos
> Trebalo je tebe da preporučim Saniju kao dobrog u odbrani. :) Mislim > ionako se nadavasmo autogolova. Ti bi to bar učinio sa stilom. ;> Ni tvoji autogolovi nisu bili baš bez stila. ;)) dan
fudbal.770 madamov, -> #717, junior
> Jordan neće da igra bez Pippena. Mijat recimo neće da igra bez > Piskija i Deje. I šta sad? Šutnuti svu trojicu? Šutnuti svog > ubedljivo najvrednijeg i najboljeg igrača, zato da što ne podnosiš > nekog? Praviš neadekvatna poređenja. Jedno je Dejo u formi ili bar Dejo koji ima sezonu iza sebe, a ne Dejo koji je odigrao nekoliko utakmica. Ne verujem da bi Jordan tražio da pošto-poto igra sa Pippenom koji je presedeo sezonu na klupi ili na tribinama. A čisto sumnjam da bi Mijat postavljao takve uslove, uostalom otkud njemu pravo da ih postavlja? > Nije baš sve crno-belo kako ljudi misle. Stavite se malo u Santračevu > fotelju, pa da vidimo kako bi onda postupili. Isto kao što sam ranije napisao: zahvalio bih se Deji, izostavio bih Brnovića i Govedaricu, a umesto njih dvojice poveo Nađa i Drobnjaka. Ako se to kosi sa mišljenjem političkih struktura, rekao bih im da mogu slobodno da mi daju otkaz. Poenta je u tome da normalan čovek i dobar trener pored one političko-mafijaško-ruralne klike u FSJ-u i oko FSJ-a ne bi istrajao na klupi reprezentacije ni deset dana. Kakva država, takav rukovodeći kadar i u reprezentaciji. Igrači su tu najmanje krivi.
fudbal.771 madamov, -> #745, morkin
> A ona stativa protiv Argentine na SP u Italiji? Nije to bio Dejo, on i Prosinečki su dali golove, promašio je Piksi, kao i Hadžibegić i stariji Brnović.
fudbal.772 junior, -> #770, madamov
> sezonu iza sebe, a ne Dejo koji je odigrao nekoliko utakmica. > Ne verujem da bi Jordan tražio da pošto-poto igra sa Pippenom > koji je presedeo sezonu na klupi ili na tribinama. A čisto > sumnjam da bi Mijat postavljao takve uslove, uostalom otkud > njemu pravo da ih postavlja? Pa eto, stef je ovde pomenuo neka poznanstva, pa baš da ih onda i imenujemo. Koliko sam čuo, Brnović je zet Savičeviću ili Mijatoviću, i sad njih dvojica traže da Brna igra, ili neće ni oni igrati. Ništa lično, ali mi bez Mijata (naravno, u pravoj formi) nismo ni izbliza onako opasna reprezentacija, kao sa njim. Šta je Čikago bez Jordana, Utah bez Malonea. A svi oni postavljaju svoje uslove. Jordana smo već spomenuli. Malone je rekao da neće da igra, ako ne šutnu Ostertaga iz prve postave. I gle čuda, Ostertag nije proveo 10 minuta na parketu, tokom cele sezone, a prošle godine je smatran za budućnost Utahe dobio ugovor od 5 milki po sezoni. Da se vratimo na evropsko tle .. zar misliš da Ronaldo ne odlučuje sa kim želi da igra u Interu? Seti se šta je Klinsman tražio kad je prelazio u Totenhem .. bukvalno je on doveo Bertija da igra sa njim. Zbog Širerove netrpeljivosti ka Asprilji ovaj je leteo iz tima. To je normalna pojava, u celom svetu, da zvezde odlučuju, ili bar učestvuju u odluci sa kim će igrati. A vi osuli paljbu na Sanija, zbog primadona koje ima u timu. Mislim, shvatite da ti ljudi igraju pod tim uslovima, a ako se oni neće ispuniti, oni neće igrati. Ne treba im to u životu. Svi, bre, imaju para, za svoju decu, unuke, pa i njihovu decu. Njima bi čak bilo lakše da se odmaraju preko leta, a ne da rizikuju povredu zbog reprezentacije države koju ne priznaju, da igraju za himnu koju ne pevaju ... mislim, dajte malo razuma ljudi. Možemo mi sve njih da pošutamo iz tima, pa da nam zaigraju Isailović, Tomić, Živković, Njeguš .. ali razmisli dokle bi onda dogurali. Verujem da bi nam derbi mečevi u grupi bili protiv Amerike i Irana. :) Ako bi uopšte dogurali do grupa. Ponavljam, nije sve crno-belo, i nije to jebeni fudbal menadžer, pa da ti postavljaš tim kako hoćeš. U menadžeru fudbaleri se ne bune, nemaju svoj ego .. a vi ste očigledno svi isuviše zatrovani istim da bi razmišljali racionalno.
fudbal.773 junior, -> #746, morkin
> da se prodaš (Perica) potrudićeš se da igraš što bolje. Ne > vidim nijedan razlog zašto bi neko na SP igrao ispod maksimuma. Recimo zato što je ubeđen da mu je i to ispod maximuma dovoljno za pobedu. Umišljene veličine, to ti je ...
fudbal.774 junior, -> #748, miko
> Ne, stvarno, najzalije ce mi biti kada Pixi ode u penziju. > Sto bi rekao Milojko (ili Zvonko), poslednja autenticna desetka > svetskog fudbala ;))) Pa sad. Ja bih tom spisku dodao i Valderamu, i Hadžija, recimo. Valderama definitivno .. Hadži malo manje, al' ipak je i on faca :)
fudbal.775 miskop, -> #699, kum.djole
>> Tačno je da ne može ništa da uradi ako je usamljen, ali generalno >> sam se osvrnuo na njegovu igru, na te 3 utakmice koliko je odigrao >> i šta je kao najbolji igrač reprezentacije pokazao. Da li nije pokazao zbog toga što nije u formi ili zbog debilne postavke igre "našeg nam selektora" ili... ili možda zbog belih kopački? ;)
fudbal.776 miskop, -> #717, junior
>> Jordan neće da igra bez Pippena. Mijat recimo neće da igra bez >> Piskija i Deje. I šta sad? Šutnuti svu trojicu? >> Nije baš sve crno-belo kako ljudi misle. Stavite se malo u Santračevu >> fotelju, pa da vidimo kako bi onda postupili. Ja bih šutn'o go*na napolje i gotova stvar. Ove pi*ke crnogo- rske bih oter'o u pi*du materinu.
fudbal.777 rades, -> #712, gligo
> Jel' istina da je Narodna lutrija ovih odana odbila da isplati > bilo koje dobitke kladionicarima, sa objasnjenjem da nema para? Pa, rekli su da je dobitak premasio nekoliko puta uplacenu svotu. Za to su optuzili nekog ing. elektrotehnike - da je lose odredio koeficijente. Tesko da ce moci sve to da isplate.
fudbal.778 kum.djole, -> #772, junior
>> a vi ste očigledno svi isuviše zatrovani Ne znam čime si ti zatrovan, ali mnogo gadno deluje.
fudbal.779 stefan, -> #772, junior
>i imenujemo. Koliko sam čuo, Brnović je zet Savičeviću ili Mijatoviću, >i sad njih dvojica traže da Brna igra, ili neće ni oni igrati. Nije zet već kum :) Stević je Bjekovićev zet. >Mislim, shvatite da ti ljudi igraju pod tim uslovima, a ako se oni >neće ispuniti, oni neće igrati. Ne treba im to u životu. Svi, bre, >imaju para, za svoju decu, unuke, pa i njihovu decu. Igraču ne treba dozvoliti takve ultimatume. Jednostavno, pozoveš ga a kuma/zeta/sina ne pozoveš. Pa ako neće da igra neka izmišlja objašnjenje. Neće se niko tek tako odreći učestvovanja na svetskom prvenstvu - to diže cenu a bogme tiče se malo i sujete. Eto, Mijat hoće da postane najbolji igrač Evrope a to će teško učiniti sedeći kod kuće i gledajući kako njegovi konkurenti zabijaju golove. A tek što bi zaradio koje milionče ekstra da je pogodio penal. Meni se čini da je Santrač zavisniji od Miljanića nego od navodnih ultimatuma igrača. Uostalom, tu je nekoliko igrača kojima nije bilo mesto u timu a za koje sigurno niko od igrača nije potezao veze pa su opet krenuli. Umesto bilo koga od njih su mogli da krenu bolji i korisniji igrači pa nisu. Na kraju krajeva, Santrač je taj koji se "potpisuje" ispod sastava pa ako dozvoljava da mu kurta&murta sastavljaju tim i treba da podnese odgovornost.
fudbal.780 miko, -> #760, poulos
> CTRL + R. ;) Sledece godine, kada Sampa bude izborila > plasman u Kup UEFA u poslednjem kolu, a Zoki bude najbolji > strelac i paker tima ;) pojesces svoje reci. :) Neka bude i tako, samo da ja vidim, sledece sezone, kako Tomic podize taj isti Kup UEFA u dresu Rome :))
fudbal.781 miko, -> #763, m.milos
> Holandjani su definitivno zvucniji od nas, pogldaj samo > njihova 22 igraca i uporedi ih sa nasima. Za njihovog 21. > i 22. igraca si cuo i vala su odlicni a kod nas negde od > osmog pa nadalje su paceri (Govedarica, Stevic, Lekovic, > Milosevic, itd..) E, to je upravo ono sto nisam objasnio. Recimo, uzmimo tu Holandiju za primer. Likovi poput Zendena, Numana, Cocua ... su 'veca' imena od naseg Save ili Perice, zbog sledeceg. Obicni ljudi, u Evropi, nemaju pojma o nasoj reprezentaciji. Jos manje o nasim igracima. Zasto je to tako? Zato sto niko normalan ne prati nase fudbalsko prvenstvo. Holandija zauzima negde 6-7 mesto po jacini nacionalne lige, dok mi, moze se slobodno priznati, ligu ni nemamo. Nase 'zvezde', koje igraju u inostranstvu su toliko rasprostranjene po evropskim ligama, da imamo situaciju, da u svakoj jacoj ligi igraju po 2 ili 3 nasa igraca, sto je prema trista ostalih, potpuno neprimetno. Uzmi za primer naseg Jokana. Garantujem ti da 90% Holandjana nema pojma ko je on. Ne zato sto je on los igrac, vec zato sto ljudi u razvijenim zemljama prate svoja prvenstva, ligu sampiona, kup UEFA ... njega tu nema. Ja znam za nekog Cocua, a neki 'lala' nema pojma o mojoj reprezentaciji, samo zato sto, ako volim fudbal, moram da pratim okolo evropske lige, jer ne dobijam nista kuci ;))) Dalje, velika vecina ljudi u svetu se grozi i od samog pomena imena nase zemlje, i nastoje da nas omalovaze na sve moguce nacine. Najava utakmice Holandija - Yugo, na eurosport-u, je bila u stilu "veceras, uzivo, gledajte kako ce Holandija da zbrise Jugoslaviju ... ". Mi nemamo nikakvog ugleda i tako ce ostati i dalje. Nase igrace jos i mrze jer zauzimaju mesta u timovima na racun domacih talenata. Kada smo izgubili od Spanaca u kvalifikacijama, tamo je na sve strane odjekivalo pitanje, zasto je potrebno da polovina reprezentacije Jugosa :) igra u Spaniji i zauzima mesta u glavnim timovima, kada ih nase rezerve (odnosi se na spanske reprezentativce koji su rezerve nasima u svojim klubovima) deru sa pola snage. Dakle, situcija sa nama je dosta specificna, tako da se poredjenja sa ostatkom evrope, zaista, ne mogu izvoditi. Realno gledajuci, nas Jokan, koji je jedva obezbedio opstanak u Spaniji sa svojim timom, bi mogao da igra u bilo kojem evropskom klubu. Ali, Manchester je kupio Stama, smesnog igraca, i nacinio ga najvecim odbrambenim igracem svih vremena, bar sto se plate tice. Kada to pogledas, zalim truda sto sam ispisivao sve ono gore, jer, dovoljan je samo jedan takav primer da bi ljudi shvatili kako, zapravo, sport ima najmanje veze sa sportom.
fudbal.782 miko, -> #762, poulos
> * Drugim recima, pobeda Brazila u toj utakmici bi bila > * ravna Zvezdinom osvajanju kupa UEFA sledece sezone ;) > > To znaci da 90% Brazil ide u finale. ;> You wish! ;)
fudbal.783 junior, -> #780, miko
> Neka bude i tako, samo da ja vidim, sledece sezone, kako Tomic > podize taj isti Kup UEFA u dresu Rome :)) Hohoho :) De la Penja u Laziju! :) Kakav dream team imaju na sredini. .to miko - Pizzi prelazi u River Platu. A za ostale, Mićić verovatno u Štutgartu. Novi trio Štutgarta je znači - Bobič-Akpobori-Mićić :)))
fudbal.784 junior, -> #777, rades
> Pa, rekli su da je dobitak premasio nekoliko puta uplacenu > svotu. Za to su optuzili nekog ing. elektrotehnike - da je > lose odredio koeficijente. Tesko da ce moci sve to da isplate. Odrediše danas način isplate. Ko dafina :) po datumima. Lepo sam ja upozoravao da tu nešto smrdi. U svakom slučaju, oni preko 20000 dobitka, idu posle 5. avgusta. A Jugo-Toto lutrija je na gubitku od 140 mil. dinara.
fudbal.785 junior, -> #779, stefan
> Igraču ne treba dozvoliti takve ultimatume. Ali se ipak igračima dozvoljavaju takvi ultimatumi. > ultimatuma igrača. Uostalom, tu je nekoliko igrača kojima nije > bilo mesto u timu a za koje sigurno niko od igrača nije potezao > veze pa su opet krenuli. Kažem ja - svaki trener ima svoje favorite. Ne vidim šta su tražili Selades i Morijentes u reprezentaciji Španije (Picija da ne spominjem). Ne vidim šta traži Inzagi u Italiji. Ne vidim šta rade Viera i Petit, pored živog La Mušija u Francuskoj. Ne vidim šta rade Rajzinger, Bogarde Klajvert i Zenden u Holandiji. Ne vidim šta rade Anderton i Adams u Engleskoj. Ne vidi šta rade Vidović i Mpenza u Belgiji, pored živih Degrajzea i De Bildea. Ali važno je da selektori vide, ne ja. Ne brini se, i neko drugi da dođe na čelo naše reprezentacije, i on bi imao svoje favorite. Uostalom, i naš "najcenjeniji" selektor, Osim je sa sobom vodio Brnovića i Hadžibegića.
fudbal.786 morkin, -> #777, rades
> > Jel' istina da je Narodna lutrija ovih odana odbila da isplati > > bilo koje dobitke kladionicarima, sa objasnjenjem da nema para? > > Pa, rekli su da je dobitak premasio nekoliko puta uplacenu > svotu. Za to su optuzili nekog ing. elektrotehnike - da je > lose odredio koeficijente. Tesko da ce moci sve to da isplate. Tačno, i to na onim proći će - neće proći. Čovek je majstorski odradio koeficijente za sve igre. Analitom koeficijenata utvrdio sam da su bolji nego što su bili na drugim mestima. Uglavnom se ograničio na zaradu od svega 8%. Ostale kladionice obično uzimaju i do 15%. Nije pogrešio u koeficijentima - pogrešio je u tome što nije smeo da dozvoli vezivanje događaja "proći će Paragvaj" sa događajem "Španija neće proći". Ako se to ne dozvoli, igra nema rupu. Eh, što sam prestao da se kladim i da skupljam liste... :(
fudbal.787 morkin, -> #770, madamov
> otkaz. Poenta je u tome da normalan čovek i dobar trener pored one > političko-mafijaško-ruralne klike u FSJ-u i oko FSJ-a ne bi istrajao > na klupi reprezentacije ni deset dana. Kakva država, takav > rukovodeći kadar i u reprezentaciji. Igrači su tu najmanje krivi. Mislim da bi političari danas najviše voleli superstručnog čoveka i vrhunski rezultat.
fudbal.788 morkin, -> #761, poulos
> * > Dejo je promašio možda dva penala u karijeri, ali nijedan > važan. * :) > * A ona stativa protiv Argentine na SP u Italiji? > > Nešto si pomešao. :) Piksi je pogodio prečku, potom su Robi i Dejo > pogodili mrežu, da bi Brnović i Hadžibegić uspešno izbacili ju > sa SP-a. Bilo je to danas na SOS-u. Opet sam se nervirao. :(
fudbal.789 dr.iivan, -> #722, poulos
> * Dajte ljudi uozbiljite se, jeste da ga je masio ali nije bas da je > * imao grceve od straha ;) > > Ja ne znam samo cija je ideja da on izvodi penal. Zna se da nije Pa valjda zbog golova, sta li..
fudbal.790 dr.iivan, -> #724, poulos
> * utakmica (obrati paznju na cinjenicu da niko osim Milojka i > * Mihajlovskog nije komentarisao utakmice reprezentacije). Ali zato > > Ne znam da li je neko obratio paznju na jedan bitan detalj... :) > Izvestaj Milojka iz tabora "plavih": ;) > > "... Igraci su posle utakmice bili veoma tuzni. Medutim, kada je > kapiten Stojkovic procitao telegram predsednika Slobodana Milosevica, > odjednom se raspolozenje popravilo. Shvatili su da..." Uh, posle ovoga > sam promenio program. Kakva budala Boze... Eto. ;( Ma kakvo SP.. Nismo bre ni trebali da gledamo SP, samo su jos jednom iskoristili da skrenu paznju. Posle poraza smo po ko zna koji put potpisali da su za sve krive komunjare. Nismo trebali ni da se lozimo na SP, vec odmah pusku u ruke. ;(
fudbal.791 dr.iivan, -> #711, gligo
> > Trebao je da sutira pod precku jer je Van der Sar krakat i u > > stranu bi mu odbranio. > > Psihicki momenat tu igra veliku ulogu. A na njegovu psihu > pri samom sutu, i uopste na njegovu ocajnu igru na SP-u, > svakako utice i cinjenica da mu je dete, prakticno na samrti. Ja sam cuo da je izgubio sina oko par dana pre utakmice sa Nemackom.
fudbal.792 nemanjja,
Darko Ramovs, libero Cuke potpisao za nekog drugoligasa iz Nemacke.
fudbal.793 miskop, -> #792, nemanjja
>> Darko Ramovs, libero Cuke potpisao za nekog drugoligasa iz Nemacke. Za Kikers iz Štutgarta.
fudbal.794 madamov, -> #772, junior
> Ponavljam, nije sve crno-belo, i nije to jebeni fudbal menadžer, pa > da ti postavljaš tim kako hoćeš. U menadžeru fudbaleri se ne bune, > nemaju svoj ego .. a vi ste očigledno svi isuviše zatrovani istim da > bi razmišljali racionalno. Nemam baš mnogo snage da ti odgovorim zbog onog što se desilo kolegi moderatoru, ali ovoliko mogu: fudbal menadžer ne igram, a u normalnim zemljama se ne daje pet para na rodbinske, kumovske i zetovske. Prema tome, cela tvoja teroija pada u vodu.
fudbal.795 rades, -> #791, dr.iivan
> Ja sam cuo da je izgubio sina oko par dana pre utakmice sa > Nemackom. Nije. To su bili tracevi. Posle je i Bulatovic izjavljivao da ih ne pogadjaju toliko vesti iz inostranstva (tipa - holandski ministar), vec vise iz zemlje, a one su bile da je Mijatu umro sin, da je Dejina zena pobegala sa nekim, itd.
fudbal.796 nikolaj,
Da je Dejo bio malo prisebniji protiv Argentine '90 nebi se ni izvodili penali.. Promasio je prazan gol sa 3 metra(tacnije prebacio ga je)
fudbal.797 stefan,
Danas je Santrač održao konferenciju za štampu u FSJu. O tome će se već pričati (a verovatno i o načinu na koji on razgovara sa novinarima) ali evo nekih najinteresantnijih momenata: -Santrač je izjavio da je za ove tri godine mnogo toga naučio i da je sada sasvim spreman da vodi tim. Takođe izjavio je da sada shvata da su kvalifikacije i sam turnir dva poptuno različita tipa takmičenja. -Ako niste primetili mi smo protiv Holandije igrali u formaciji 4-4-1-1 gde su "1-1 deo" Stojković i Mijatović. Rečeno je da je on tom taktikom zaista hteo da napadne protivnika ali ga igrači nisu slušali. -Na pitanje da li bi sada nešto izmenio u toj taktici Santrač je odgovorio da ne bi ništa menjao sem što bi verovatno ubacio Kovačevića (nije rekao umesto koga). Takođe, naš selektor ne smatra da je napravio ni jednu grešku na SPu u pogledu odabira taktike, igrača ili zamena. -Na utakmici sa Holandijom je hteo da umesto Brnovića uvede Drulovića ali nije uspeo pošto je bio zatečen jako komplikovanom procedurom zamene igrača koja se dosta razlikuje od naše a na koju on nije navikao. -Dva dana pre utakmice osmine finala povređena su nam bila oba golmana. Kralj se povredio na nekoj od prve dve utakmice pa mu se povreda pogoršala dok za rezervnog golmana nismo saznali kako se povredio. Lekari su 48h sati pokušvali da osposobe jednog od njih tako da se do pred samu utakmicu nije znalo ko će braniti. -Generalno, ne misli da je kriv za bilo šta. Po njemu njegova jedina greška je što je verovao drugima. Jedino za šta prihvata neku odgovornost je vođenje Savićevića - kaže, morao je da ga vodi pošto je on toliko učinio za ovaj tim a i rekli su mu da će on biti spreman. Hteo je da ga ubaci u igru još u Švajcarskoj ali je Savićević smatrao da ne bi još trebao da igra. -Izjavio je da će ubuduće kod njega u timu igrati isključivo oni igrači koji su spremni na 90 minuta napora&trčanja.
fudbal.798 junior, -> #797, stefan
> -Ako niste primetili mi smo protiv Holandije igrali u formaciji > 4-4-1-1 gde su "1-1 deo" Stojković i Mijatović. Rečeno je da je > on tom taktikom zaista hteo da napadne protivnika ali ga igrači > nisu slušali. Mašala. Danas su Francuzi igrali sa IDENTIČNO istom postavkom igre, kao i Santrač protiv Holandije. I gazili su Italijane, samo nisu uspevali da postignu gol (ipak je to Italija). E, nek' mi još neko kaže reč o Santraču .. ljudi ga kopiraju, bre. :)
fudbal.799 miko, -> #774, junior
> Pa sad. Ja bih tom spisku dodao i Valderamu, i Hadzija, > recimo. Zlobnici kazu, kada bi se Valderrama osisao, mogao bi jos par godina da igra ;) Trcao bi k'o Perica ;)
fudbal.800 corgan, -> #797, stefan
E ako je ono postava 4-4-1-1 onda sam ja...ne znam shta!Pre bi reko da su igrali formaciju 6-3-1(od odbrane ka napadu,naravno).Postoje odredjeni razlozi zasto smo mi ovako proshli u francuskoj: -Santrach se zastoko zajebao sto se tiche formacije i izmena. -Santrach je trebalo da vodi maksimalno spremne igrache(Nadja umesto Deja,naprimer) -Mijatovic nije bio u formi,psihichki(bolesno dete i Ksenija)a i fizichki,tj tehnichki -Santrach je trebalo Drulovica i Stankovica da ubaci protiv Holandjana,posto nam je trchanje slabija strana. -Protiv Nemaca nije smela da nam onako isklizne pobeda (igrali bunker zadnjih 15 minuta) To je moje mishljenje pa sad vi vidite,chekam reply. P.S. Ipak smo rangirani kao 9. Corgan
fudbal.801 gytar, -> #800, corgan
<<P.S. Ipak smo rangirani kao 9.>> 10... gytar
fudbal.802 epson, -> #801, gytar
│ <<P.S. Ipak smo rangirani kao 9.>> │ │ 10... └───────────────────────────────────────────────── Ko je deveti ?
fudbal.803 m.milos, -> #781, miko
> Ja znam za nekog Cocua, a neki 'lala' nema pojma o mojoj > reprezentaciji, samo zato sto, ako volim fudbal, moram da pratim okolo > evropske lige, jer ne dobijam nista kuci ;))) Pa, ko nam je kriv? To je tako, i mnogo ce godina proci dok se to ne promeni, ako se ikad i promeni. > Najava utakmice Holandija - Yugo, na eurosport-u, je bila u stilu > "veceras, uzivo, gledajte kako ce Holandija da zbrise Jugoslaviju ... ". Kako su znali, mora da im je neko rekao ;) > Realno gledajuci, nas Jokan, koji je jedva obezbedio opstanak u Spaniji > sa svojim timom, bi mogao da igra u bilo kojem evropskom klubu. Ali, > Manchester je kupio Stama, smesnog igraca, i nacinio ga najvecim > odbrambenim igracem svih vremena, bar sto se plate tice. Mislim da to nema veze sa politikom, ljudi su procenili da je Stam bolji (ukoliko su Jokana uopste uzimali u obzir). Mislis da oni ne bi kupili Jokanovica za pet puta manje para da su procenili da im treba. Briga njih sto je ovaj iz Srbije ako mogu da zarade, to je nacin na koji gledaju svi na zapadu. A to da nas ne vole pa nam smestaju itd... to mogu samo da sviraju ovi julovci ovde.
fudbal.804 m.milos, -> #802, epson
> Ko je deveti ? Po sadasnjem rangiranju Engleska. Inace uvek su me cudila ta rangiranja timova koji su ispali sa svetskog. U Italiji su smislili zvaku da smo bili peti zato sto smo izgubili na penale (kakva glupost), a sad kao broje bodove iz grupa (jos veca glupost). U svim zvanicnim dokumentima, cini mi se, da pise samo "ispali u 1/4 finalu" ili slicno, ali kod nas mora da se rangira i to po mogucstvu na nacin koji nam najvise odgovara ;)
fudbal.805 miko, -> #803, m.milos
> > Manchester je kupio Stama, smesnog igraca, i nacinio ga > > najvecim odbrambenim igracem svih vremena, bar sto se > > plate tice. > > Mislim da to nema veze sa politikom, ljudi su procenili da > je Stam bolji (ukoliko su Jokana uopste uzimali u obzir). > Mislis da oni ne bi kupili Poenta je da je Jokanovic iz Partizana presao u Tenerife, a da je Stam iz PSV-a otisao u Manchester. Dakle, svaki nas igrac mora da prodje kaljenje u nekom slabijem timu, da bi, tek ako se onda pokaze, mogao da racuna na poziv nekog velikog kluba. Uostalom i Mijat je morao da se dobro preznoji u Valensiji da bi postao 'ime'. Jedini specifican slucaj se desio kada je Zvezda osvojila kup sampiona, pa su je onda saletali sa svih strana i prosto im otimali igrace. Ali, to se nama desava jednom u sto godina. Znaci, igraci koji igraju po najboljim holandskim klubovima ce uvek imati prednost u odnosu na one iz nasih najboljih klubova. Samim tim svet ce biti vise upoznat sa njihovim imenima, nego sa nasim. Dakle, na stranu onih hiljadu razloga zasto je to tako, sustina je da su 22 holandska igraca 'zvucnija' od 22 nasa, ali da su kvalitetnija, to je vrlo diskutabilno. Jer, po nasim medijima, mi smo reprezentacija sa najvise tzv. 'zvezda' u timu, ali ako pogledas malo bilo koju drugu evropsku televiziju, videces da je jedini nas igrac za koga je u svetu culo malo vise ljudi - Mijat. I on, kao, predstavlja nasu reprezentaciju. Slicno kao sto u Paragvaju, svi znaju samo Chilavert-a. Pixi i Dejo su vec potpuno zaboravljeni, a Jugovic je nekako neprimetan. O ostalima i da ne govorim. E, a ti sada pogledaj da je u holandskoj reprezentaciji cak i Kluivert zvezda, pa ce ti sve biti jasno.
fudbal.806 m.milos, -> #805, miko
> a Jugovic je nekako neprimetan. O ostalima i da > ne govorim. E, a ti sada pogledaj da je u holandskoj reprezentaciji cak > i Kluivert zvezda, pa ce ti sve biti jasno. Definitivno je tako. To sam i hteo da kazem, odnosno nisam ulazio u to da li je neko zasluzio da bude zvezda ili ne vec je jednostavno postao. A mi mozemo da se bunimo i negodujemo do sutra, eto ni pre nedelju dana nismo dokazali suprotno.
fudbal.807 junior, -> #794, madamov
> a u normalnim zemljama se ne daje pet para na rodbinske, > kumovske i zetovske. Prema tome, cela tvoja teroija pada u > vodu. Ali ovo nije normalna zemlja, pa tvoj argument pada u vodu.
fudbal.808 junior, -> #805, miko
> potpuno zaboravljeni, a Jugovic je nekako neprimetan. O > ostalima i da ne govorim. E, a ti sada pogledaj da je u > holandskoj reprezentaciji cak i Kluivert zvezda, pa ce ti sve > biti jasno. Biću originalan: Potpisujem.
fudbal.809 junior, -> #797, stefan
> -Generalno, ne misli da je kriv za bilo šta. Rekao je da je jedinu grešku načinio na polasku iz Beograda. I tu se slažemo. :)
fudbal.810 morkin, -> #804, m.milos
> U svim zvanicnim dokumentima, cini mi se, da pise samo "ispali u > 1/4 finalu" ili slicno, ali kod nas mora da se rangira i to po > mogucstvu na nacin koji nam najvise odgovara ;) ... a sad nisu mogli da smisle način po kojem bi zauzeli deveto mesto. ;)
fudbal.811 kum.djole,
Krasno, krasno... 3:0! ;)
fudbal.812 junior, -> #811, kum.djole
> Krasno, krasno... 3:0! ;) Hrvati šampion! :) Vlaović, Šuker, Jarni. 2 moja zemljaka, i jedan omiljeni .. ne vidim kako može da bude lepše. Dobro, sem da je svako od njih dao po 2 ... ili možda Šuker 3 ... ili Jarni jedan iz slobodnjaka ..;) Ma dobro je i ovako. Ubuduće će Jugoslaviju znati kao komšije svetskog šampiona :)
fudbal.813 dr.iivan, -> #787, morkin
> > otkaz. Poenta je u tome da normalan covek i dobar trener pored one > > politicko-mafijasko-ruralne klike u FSJ-u i oko FSJ-a ne bi istrajao > > na klupi reprezentacije ni deset dana. Kakva drzava, takav > > rukovodeci kadar i u reprezentaciji. Igraci su tu najmanje krivi. > > Mislim da bi politicari danas najvise voleli superstrucnog coveka i > vrhunski rezultat. Ali, posto superstrucnost selektora i vrhunski rezultat zahteva istinu, politicarima je to ipak previse skupo.
fudbal.814 poulos, -> #780, miko
* Neka bude i tako, samo da ja vidim, sledece sezone, kako Tomic * podize taj isti Kup UEFA u dresu Rome :)) Roma da uzme Kup UEFA? :) Sem Tottija, svi ostali mogu da igraju u našoj ligi bez blama. ;)