fudbal.713junior,
-> #684, stefan> Ajde juniore ne se*i više :) Za to ko je bio na klupi kriv je
> niko drugi do Santrač jer je on pravio selekciju igrača. Kriv
To priznajem. Selektovanje igrača je stvarno očajno. Mislim,
Savo i Govedarica, se niujednoj drugoj selekciji ne bi probili.
> zbog toga ne može da izdrži poslednjih 20 minuta utakmice. To
> je isto razlog za gomilu istovetnih povreda - sve su bile
> povrede mišića koje su posledice loše pripreme. Kriv je zato
E, stef, ne se*i ti. :) Topić se povredio, istegao mišić, i sad
je zato Obradović kriv? Ako već kriviš nekog drugog, a ne samog
Topića, onda neka ti kriv bude Sead .. Isti slučaj je i fudbalu,
samo kad bih mogao da se setim imena kondicionog trenera.
> najlošiju i najdekadentniju igru - sporo, sa mnogo mučenja
> lopte, bez trčanja, gde se svaka šansa stvorena iz igre
> dočekuje kao pravo čudo. Kriv je bre što je živ.
Ko je ovde pomenuo bezrazložnu mržnju? E, to je ono što ja čitam
svakog dana ovde prema Santraču.
A što se igre tiče, ja mislim da spadamo među reprezentacije sa
najvećim postotkom iskorištenih šansi ;) i onda kažu da nam napad
ne valja ;>
fudbal.714junior,
-> #698, schef> Željko Petrović je posle Pixija najstariji u ovoj selekciji.
> Rođen je 13.11.1965., što znači da u novembru puni 33 godine
> (Pixi ih je napunio 3. marta ove godine).
Svakog dana naučiš nešto novo. :)
Ozbiljno, nisam imao pojma .. davao sam mu maximum 27-28 godina.
Uostalom, to ti je argument više .. u njegovoj igri se ne oseti
starost :>>
BTW:
> ][ Neko bi rekao da se radujete što smo pukli ...
> A ti si pa tužan? ;)
Ja sam zadovoljan postignutim. Mislio sam da možemo više, al'
ne ide to, ako igrači ne žele više. Mislim, sve da imamo i
najglupljeg trenera na klupi (ko reče Kosanović :), onakav tim
da je hteo da igra, mogao je isto toliko da dogura.
Činjenica je da su igrači veoma oholo (što neko reče - pozerski)
nastrojeni.
fudbal.715junior,
-> #702, kum.djole> privatizacija iste od strane najvećih imena, i tragična taktika
> koja je konstantno gušila onu "našu" igru prikazanu protiv
> Švaba - jebeno veliki neuspeh.
E, toliko se govori o igri protiv Švaba .. mislim, kad ćeš shvatiti
da je igra protiv Švaba bila bazirana na 2 extra igrača - Darku i
Dekiju, koji protiv Holandije nisu mogli da igraju.
Savo i Brnović sigurno ne bi mogli da ispune sve što i ova dvojica.
fudbal.716junior,
-> #704, kum.djole> Odjednom nije kriv Zubizareta.
> Kompanija se osvesti i zabije potom šest komada.
> Šta ti to govori?
Da je izbacio Seladesa zvanog "go*ance" i vratio Alfonsa i Ečeberiju
u tim.
> Da nije bilo tog Kralja popili bismo mi duplo više golova na
> ovom SP. Možda se ne bi ni kvalifikovali. Drugo - veliki je
Mislim, ako je ono moje bilo jadno, pogledaj kako ovo tvoje zvuči.
Da nije bilo Piksija i Deje, ne bi bilo ni imena Jugoslavije u
modernom fudbalu :), pa to ne znači da ne mogu da pojedu govna
i kažu da su krivi za neki poraz. Ili u slučaju Kralja za primljeni
gol.
Sam si tvrdio, da te parafraziram - od starih zasluga se ne živi.
Inače, pričao sam sa jednim ortakom, golman po profesiji. Čovek se
krstio kad je video šta je Kralj primio. Kaže, ajde da ti lopta prođe
između ruku, to je veoma za*ebano, ali da ti imaš loptu na šaci, i
da onda izvrneš ruku, ko što se otvaraju vrata .. za to bi ja leteo
iz tima, bez dvoumljenja.
Malo kume, budi objektivniji, mani se svojih ljubimaca, i priznaj
da je primio fušerske golove.
>>> izmene, Željkom Petrovića,
> A taj što je mlad i perspektivan za učešće na EP, ne zna se.
Nisam znao .. šteta. Odličan igrač. Može on još da pripomogne.
> Mijatova cela sezona i silni golovi koje je postigao digli su
> ga u nebesa i bio je maltene heroj - sećaš se šta je Stefan
> prepisao iz novina - "koga ne biste želeli da vidite u
> reprezentaciji?"
Pazi, što se Darka tiče. Nisu u pitanju njegovih 70 minuta, nego
njegovih 20 golova u španskoj ligi, i fantastična sezona (još je
bio povređen čovek) iza njega.
> Promaši penal, odigra očajno tri utakmice i najveći je krivac.
Kriv jeste. Penal je rutina, golman tu nema nikakvu ulogu. Mislim,
još dok sam bio u 3. ili 4. razredu osnovne, i igrao na terenu
Osijeka :), bio je iscrtan gol na zidu, sa malim pravouganocima od
kojih svaki nosi nešto bodova. Zna se koji deo nosi najviše.
Penal je rutina, ako ti pogodiš ono gde gađaš, golman to ne može
da odbrani. Pogledaj Šukera kako to radi. Ili bolje još, Đorkaefa.
Penal ti je kao slobodnjak u košarci. Da li se ljutiš na Tomaševića
što maši slobodnjake .. to je rutina, sine, to mora da se pogađa.
> Zato sad promovisati nekog Kovačevića za neprikosnovenog..
> Neprikosnoven je bio Dejo, pa puko, pa Perica, pa puko...
Darko iza sebe ima par odličnih sezona u Zvezdi, jednu potpuno
preskočenu zbog povrede u Real Sosijedadu, i potom ponovo sjajnu
sezonu. Ja uopšte ne bih njega zvao otkrićem, već povratnikom.
> uvale gol - dobili su zato što smo ih mi pustili da nas dobiju,
> daleko od toga da su kvalitetniji - ali čoveče, oni su to
Nismo mi nikoga pustili. Da smo na golu imali Steleu, ili ne daj
Bože, Čilaverta, ne bi oni ni prismrdeli nama. Ej, sine, jesi li
video kako se brani .. a ne tu da mi Kralja dižeš u nebesa.
U krajnjem slučaju, Santrač je bio selektor, on je odlučio da tako
igramo, igrali smo tako i tu je kraj priče. Neka podnese ostavku,
meni se to lično ne bi dopalo, jer znam da će dovesti nekog još
šugavijeg (zar stvarno misliš da ima šanse da nas Antić preuzme?),
a onda opet sve ispočetka.
Ne zaboravi da je Santrač na klupi, već skoro 3 godine, i da je uspeo
nakon ogromnih eksperimentisanja da napravi jednu od najboljih odbrana
na svetu, i da je na odličnom putu da konačno napravi pravu selekciju
igrača.
Nije selektorski posao lak. Misliš li da Glena Hodla ne psuju sad, što
nije poveo Gaskojna sa sobom? Što je vodeo likove koji nisu videli 10
minuta igre? Misliš da je lako Klementeu, koga krive što je vodio Celadesa,
Morientesa, a ne recimo De la Penu? To je izbor trenera. Svako od njih
ima svoje favorite .. i da nam Antić dođe, ne bi me čudilo da nam dovede
Pantića i Paunovića u reprezentaciju.
Bigaje, tako stoje stvari.
> Ne, uopšte, deluješ mi kao da te je neko mlatn'o po glavi i da
> više ne znaš šta pričaš - svaka tvoja rečenica je žešća ispala,
> utuk na ono što si pisao svih ovih godina - stvarno, retka ali
> interesantna pojava.
Bilo bi nam dosadno da svi mislimo isto.
Uostalom, nisam daleko od ovog čega pišem. Svakog dana, kad vidim
ove silne pljuvačine, ko da bi svako bio bolji selektor od njega
(jesi li ti pričao o boljkama našeg naroda .. razmisli o onoj narodnoj
o 10 miliona selektora), stvarno mi žao čoveka. Radio je svoj posao,
radio ga je najbolje što ume. Što je najveći fazon, ja mislim da ga
je odradio ok .. da je mogao bolje, naravno, ali da je i ovo bilo ok.
Iza njega stoje prilično dobre brojke, ne impozantne kao španske ili
francuske selekcije naprimer, ali veoma dobre. Najbolje od svega je
to da on još ima dosta mesta za poboljšanje .. da može da bude samo
bolji.
No, nema veze. Smeniće ga verovatno, dovešće Tumbu ili Kosana na
čelo reprezentacije, a onda ćete da vapite za Santračem .. a tad
ti ću ja da izvadim ovaj backup, pa kažem "..šta sam vam rekao".
Što se jadnoće tiče, jadno je napadati čoveka koji je u kvalifikacijama
izbacio vicešampiona Evrope, koji je tim od 150 mesta, doveo na 8 mesto
fifine rang liste, čiji tim nikad nije izgubio sa više od 2:0, čiji je
tim u 3 godine, samo jednom primio 3 gola, i to sa 'B' selekcijom,
protiv Argentine. Čoveka, koji je uspeo da napravi ipak jedan pozitivan
duh u reprezentaciji, nametnuo neki svoj autoritet .. nije smešno, samo
čekam da Tumba preuzme tim, pa da vidim kakav će on autoritet da im nabaci.
Misliš da Mijat sluša Jupa Hajnkensa? Besprekorno i bespogovorno? Čisto
sumnjam? Misliš da Dejo šiša Kapela i Ariga Sakija? Čisto sumnjam. Misliš
da Piksi uopšte pita trenera nešto u Nagoji?
To su bre, zvezde u svojim klubovima, i pravo je čudo kako uopšte su mogli
da se dogovore ko će da nosi desetku u timu, a kamoli da su odigrali nešto
zajedno. Gledaj samo razdore u ostalim velikim timova iz Evrope. U
Bugarskoj, Stoičkov nije hteo da igra dok se ne smeni trener, u Engleskoj
najveću zvezdu Gaskoina, čovek ne povede na prvenstvo, u Francuskoj još
od prošle godine vlada svađa između Zidana i Đorkaefa, jer Žake je umislio
da je "teren premali za njih dvojicu", Španija, Nemačka .. primera ima
koliko hoćeš.
Kod nas, toga nema. E, to priznajem Santraču.
Napravio je jedan sklad i harmoniju u timu, vrednu poštovanja.
fudbal.717junior,
-> #688, madamov> izostavljenim na svim utakmicama Drulovićem. Deju je trebalo da
> ostavi kod kuće, tačnije sam Dejo je, da je čovek, trebalo da
> ustupi mesto, recimo Drobnjaku koji nam je nedostajao protiv
> Holandije. I rekao bih igračima da
Eh, jebi*a. Sorry na teškim rečima, ali šta drugo reći.
Jordan neće da igra bez Pippena. Mijat recimo neće da igra bez
Piskija i Deje. I šta sad? Šutnuti svu trojicu? Šutnuti svog
ubedljivo najvrednijeg i najboljeg igrača, zato da što ne podnosiš
nekog?
Nije baš sve crno-belo kako ljudi misle. Stavite se malo u Santračevu
fotelju, pa da vidimo kako bi onda postupili.
fudbal.718junior,
-> #696, schef> A ono što ne mogu da ti oprostim je to da reprezentaciju koja
> igra ubedljivo najlepši, najuzbudljiviji, najbolji
> nekalkulantski fudbal ti nazivaš drvosečama!!!
Fala bogu da su ispali. Tako im i treba kad šutaju Gaskoina. ;)
Još da i Francuzi ispadnu, pa povedu Cantonu na Evropsko prvenstvo,
pa da vidiš kako se igra pravi fudbal. :)
fudbal.719poulos,
-> #672, junior* Perica ako ne nabaci 5-10 kila mase, može da zaboravi na ozbiljno
* igranje fudbala. Mali jeste brz, lud, zvrčka ;), al' dok se ne
Kako onaj mali Ortega? ;) Jesi ga video juče, a? ;) E pa, on je
od Perice učio dribling. ;)
* napumpa ko Maradona recimo, nema šanse da uspe. Igrač koji se bori
* sa vetrom, nikako ne može da se bori i sa protivnikom.
Ma njemu nije potrebna neka duel igra. Ako bude nabacio masu, biće
sporiji. Ni Owen ne puca od snage, ali koristi brzinu i dobar šut.
Po meni, Perici je ovo poslednje najveća mana.
fudbal.720poulos,
-> #639, miko* Ma, ti se ne racunas ;) Osecam da bi i Jovicic tebi igrao za
* reprezentaciju, a Krupni, Ilija Ivic i Rambo bi bili kreatori
* igre ;)
Šta fali Zokiju? :) Junior ga ne voli zbog "lucidnosti", ali po
meni, on je jedan od naših najboljih špiceva. Ipak, Darko je u
prednosti zbog igre u inostranstvu, ali sad kad Zoki zaigra u
Sampi... :) Posle će da pumpa "naše momke" samo tako. ;)
fudbal.721poulos,
-> #660, nikolaj* A kad je to zvezda izgubila od Bajerna?
Ne znam da li čovek misli na ono od pre 20 godina. ;) Tada je
Zvezda imala prednost u Beogradu od 3:0, a onda uradila isto ono
što i mi na SP i Nemci su smanjili na 3:2 i ukupno bili bolji i
prošli dalje... Ipak, sve smo im vratili 91.-e. :)
fudbal.722poulos,
-> #682, stefan* Dajte ljudi uozbiljite se, jeste da ga je mašio ali nije baš da je
* imao grčeve od straha ;)
Ja ne znam samo čija je ideja da on izvodi penal. Zna se da nije
najsigurniji, a mi bar imamo dobre izvođače u ekipi. Evo, videli
ste recimo kako je Batistuta dao gol protiv Engleza. Iako ga je
Seaman pročitao nije uspeo da odbrani jer je ovaj životinjski šutnuo.
Pitam se kako bi reagovao na Sinišin projektil. :)
fudbal.723poulos,
-> #636, dselic* pedersku odbranu, a dalje znamo šta se desilo. Isto kao kad smo
* prestali da napadamo protiv Nemaca. Očito je da je naša jedina
* šansa bila u napadu.
Trebalo je tebe da preporučim Saniju kao dobrog u odbrani. :) Mislim
ionako se nadavasmo autogolova. Ti bi to bar učinio sa stilom. ;>
* (Santrač peva himnu, neko drugi verovatno ne bi... itd). Dok su oni
* tu, neće biti ničega od nas.
Apsolutno. :) Eto zašto je bilo ukupno 1500 naših ljudi na utakmici,
naspram 20-ak hiljada Holanđana. E, kad jednog dana budemo imali
crveno-plavo-bele dresove, biće i pune tribine, pevaće se himna,
a igrači će se boriti srcem...
fudbal.724poulos,
-> #676, dselic* utakmica (obrati pažnju na činjenicu da niko osim Milojka i
* Mihajlovskog nije komentarisao utakmice reprezentacije). Ali zato
Ne znam da li je neko obratio pažnju na jedan bitan detalj... :)
Izveštaj Milojka iz tabora "plavih": ;)
"... Igrači su posle utakmice bili veoma tužni. Međutim, kada je
kapiten Stojković pročitao telegram predsednika Slobodana Miloševića,
odjednom se raspoloženje popravilo. Shvatili su da..." Uh, posle ovoga
sam promenio program. Kakva budala Bože...
fudbal.725poulos,
-> #665, junior* klupe, i vidiš onu dvojicu karikatura koji sede jedan do drugoga ..
* kaži mi samo, koga bi ubacio?
Ja bi Deja i Pericu. :)
fudbal.726poulos,
-> #688, madamov* Ne znam zašto je taj penal toliko bitan. Jeste da je sad u domenu
* "šta bi bilo
Eh sad... Video su kako su se bili unervozili. I sam Ronald (ili što
bi rekao Milojko, "RoLaNd" ) ;) De Bur je rekao da je to bio odlučujući
trenutak utakmice. Uh, ova sintagma me podseti na ono:
"... Odlučujući trenutak utakmice... Darko Pančev i Paskal Olmeta.
Darko Pančev..." (svi znamo šta sledi). ;)
fudbal.727poulos,
-> #695, schef* Naravno da veruje, ne shvataš ti njegovu viziju... ;)
Reče junior da je to neshvaćeni genije. ;)
fudbal.728poulos,
-> #641, miko* Od ostatka tima, ja bih zadrzao samo Pixi-ja, Jokana i Jugovica. Pa,
* dobro, i Brnu, eventualno ;)
Brnu? Pio si mnogo? ;)
Pa znaš li ti da na jednoj utakmici španskog prvensta čovek za 45
minuta nijednom nije bio u kontaktu sa loptom? Komentator ga je primetio
tek po izlasku sa terena... :) Kakav čovek.
fudbal.729poulos,
-> #694, morkin* reprezentaciju. Piksi, Dejo i ostali se nisu proslavili izvođenjem
* penala. Eventualno je mogao da šutira Mihajlović pa da unese i
* golmana u gol.
Dejo je promašio možda dva penala u karijeri, ali nijedan važan. :)
Pixi je sigurno bolji izvođač od Mijata, ali opet kažem da su od
svih njih najbolji izvođači Juga i Siniša.
fudbal.730poulos,
-> #667, junior* E, pa to su juče bili Holanđani. Nijednu poštenu akciju sklopili
* nisu, samo su bez ideje šutirali na gol. A ako neko šutira sa 20m na
* gol, i da ga .. odbrana nije kriva .. sam zaključi ko je kriv.
Definitivno si poludeo. ;) Pa znaš li ti šta znači šut sa 20 metara?
Takvim šutevima se i razbija bunker, kakav je bio onaj smrdljivi
Santračev. Lepo je rekao Vasović pre tekme: "...oni neće ulaziti
u peterac kao neke južnoameričke ekipe koje žele da se ušetaju u gol.
Oni imaju dobar šut sa 20 metara i to će koristiti ako se odlučimo
na defanzivu...". I eto ti...
* loptu nogom, bez ikakve parade, a kamoli da primi gol. Ne, morao je
* seljak da se naloži na "kralj na golu, lav na stolu" i da otpije
* "lako uz sinalko" pa da brani.
:))) Pu bre, osećam kad bi došao Miloje, kako bi ga pljuvao posle
prve tekme (mada, istina je, Miloje nikada nije loše branio u
repretenataciji, naprotiv). Inače, onaj Davidsov šut ne bi ni
ušao da ne beše Komljenovića... :(
* U veznom redu, Jugović i Jokanović ostaju, ubaci se Stanković i
* fali još jedan. Treba ga naći ... Stević? Drulović? Pantić? Ćirić?
* Lukić?
Treba nam "fudbalski playmaker" ;). Možda bi Ćira to mogao da uradi,
ali ako se ustali u Barsi. Ako ne, moraćemo još malo da držimo
Piksija i da tražimo pravog za tu ulogu... Ako se Rambo razigra
u Brazilu... ;))
* tamo je Vitese bio treći .. Vitese gde su naši Čurović i Perović
* zvezde!
* Alo, Čurović i Perović ..;)
Perović je po meni zreo za reprezentaciju, pa ti vidi. :)
fudbal.731poulos,
-> #704, kum.djole* Veliki fudbaler NIKAD nije i veliki trener.
Krojf, Bekenbauer...?
* DARKO ODJEDNOM NEPRIKOSNOVEN. :)))
* Klasična paljevina - 70 minuta Kovačevića - dižu ga u nebesa.
Dobro, valjda znate da je moje mišljenje o Darru navijačko i da
sam ga uvek stavljao ispred Sava. :) Ipak, kume, znaš i sam da je
Darko imao odličnu sezonu u Španiji. U reprezentaciji je stalno
dobijao priliku na kašičicu, a u takvoj situaciji je teško igrati.
* Promaši penal, odigra očajno tri utakmice i najveći je krivac.
* Ono baš me briga, i neka je - ali te paljevine, te ložane kojima
* je sklon naš narod (naročito okorelni navijači) su teška glupost
* s kojom moramo da se "borimo". To je mentalitet.
Ovde si potpuno u pravu. Mene to isto tako nervira. Kad samo pogledaš
naslove u novinama posle npr. Irana i protiv Nemaca. Kako se samo menja
mišljenje o vrednosti tima u našoj javnosti. Prvo su sve same budala,
a potom idemo u finale, čitajući lekciju malim Nemcima. :) Ja sam bar
sve vreme pri svom stavu, da smo najbolji (ili drugi) na svetu. ;)
Ronaldo je ipak Ronaldo. :)
fudbal.732poulos,
-> #689, madamov* prošle u četvrtfinale. Od Nemačke, Hrvatske, koja je pokazala kako
Kad već pomenu ovaj duet... :) Kao što znamo, oni će odmeriti snage
u četvrtfinalu. :) E sad, pre nekih 2 nedelje sam gledao neku emisiju na
HRT-u i gostovala je neka vračara koja je prognozirala ulazak croata
među osam, a onda poraz od neke jače ekipe, npr. Nemačke. :) Ona je
baš naglasila Nemačku i do sada je bila u pravu. :)
Jebi*a, ja tipovao na Rumune, ali ko mi kriv... :)
fudbal.733poulos,
-> #643, miko* Argentina - El Campeon! ;)
Uh, ne znam da li sam više uživao u igri Owena ili Ortege. :) Moja
dva ljubimca su pokazala kako se igra fudbal ovim dedama. ;) Samo, šteta
je što će plavo-beli ispasti od Brazila. :)
Igraju suviše lepo da vi postali prvaci. Oni su šampioni samo kada
igraju bunker. ;)
fudbal.734poulos,
-> #607, qpele* SANTRACE SLOBO!
*
* p.s. ladno je jedino on pevao himnu!
Pa članovi JUL-a to smatraju za častan čin. :)
fudbal.735poulos,
-> #621, miskop* Čak mi se i svidelo kako je šutirao, jer tako penal i treba da
* se izvodi, da se sve puši... ;)
Penal se šutira tako da se da. :) Ako se sećaš kako je penale izvodio
Miodrag Belodedić znaćeš o čemu govorim. :) Pogađao je uvek sam donji
levi ili desni ugao. Golman nikada nije mogao da odbrani, iako se uvek
činilo da je na putu, a sa severa se uvek čulo: "Pomozi Bože" kad on
šutira... Jedini njegov loš šut je bio na SP 94.-e, ali tad nije igrao
za nas, a i tada nije šutirao u svom stilu. :)
fudbal.736poulos,
-> #658, kiki* Može se reći i za Mihajlovića.. mada ima onaj kiks sa auto-golom :(
Siniša i Juga su bili najbolji, mada ipak malu prednost dajem Jugi.
Ne zbog autogola, već zato što ga je bilo svugde i što, da smo
dobili Holandeze, on bi bio najzaslužniji.
fudbal.737poulos,
-> #678, miskop* A stoji i to da "naša", tj. Santračeva, taktika nija ista kao
* i Realova. Mijat u Realu ne igra 'sam protiv svih'. Uvek ima
* pored sebe još jednog do dva špic igrača što onda njemu stvara
* slobodu i takav je ustvari najopasniji.
Pa isto to važi i za Pericu. :) Istina je da Mijat i nije mogao da pokaže
nešto mnogo bolju igru, s obzirom na taktiku, ali čini mi se da je ovo
što je i mogao, uradio odvratno. Čini mi se da je van forme, a i ranije
sam čuo priče da "čuva noge"... Naravno, ne znam da li u tome ima i zrnce
istine, ali priča je u fazonu kako je tražio da trenira sam, da ga neko
ne bi povredio i sl...
* Pixi je taj koji je pričao "mi se nikoga ne plašimo"...
Mijat je prednjačio u tome. U svakom slučaju, ne krivim ni jednog
ni drugog. Takav stav i treba da bude. Saom, Sani to nije shvatio.
fudbal.738poulos,
-> #679, miskop* Drugi gol protiv Nemaca nije bio iz prekida.
Oba gola protiv Švaba smo dali iz igre. :)
fudbal.739poulos,
-> #696, schef* Pogledaj ti da ti jadnici nisu uspeli sinoć 75 minuta da daju
* Englezima gol iako su imali igrača više, nego su pride i primili gol
* (koji je bezveze poništen) i napravili penal koji sudija na njihovu
:)) Bio je čist faul, pa nije bez veze poništen. Takođe, bio je pre
isteka regularnog toka i jedan čist penal za Argentinu, ali to ne
pominješ. :) Inače, da znaš, ovo gledam potpuno objektivno za razliku
od tebe, jer sam navijao i za jedne i za druge. :)
Iskreno, Englezi su me oduševili igrom na ovom SP (ipak, ponajviše
zbog malog Owena), iako ih u principu ne volim, a kamoli njihov
fudbal. Što se tiče plavo-belih, nikada ih nisam video da igraju
ovako lepo. Zbog toga će sigurno i ispasti pre finala... :) Šteta
da je jedna ekipa već sad morala da ispadne.
* A ono što ne mogu da ti oprostim je to da reprezentaciju koja igra
* ubedljivo najlepši, najuzbudljiviji, najbolji nekalkulantski fudbal
Najlepši. ;) Da nije bilo malog juče, kao što sam i rekao pre tekme
sa Kolumbijom, vi biste ispali još u grupi. ;) A niko nije kriv
Bekamu što je idiot da pravi sran*a. :)
fudbal.740morkin,
-> #696, schef> Pogledaj ti da ti jadnici nisu uspeli sinoć 75 minuta da daju
> Englezima gol iako su imali igrača više, nego su pride i primili gol
> (koji je bezveze poništen) i napravili penal koji sudija na njihovu
> sreću nije sudio. I ti bi još i kukao da su ispali? Dečko, krajnje
> je vreme da posetiš lekara. ;)
Sudija je morao da pokaže dva penala - po jedan za Argentinu (napucana
lopta) i ono kad je igrano rukom iznad Širera. Sudija je, kada se sve uzme
u obzir bio korektan. Imao je par grešaka, ali nikoga nije oštetio toliko
da može da krivi sudiju za poraz.
> A ono što ne mogu da ti oprostim je to da reprezentaciju koja igra
> ubedljivo najlepši, najuzbudljiviji, najbolji nekalkulantski fudbal
> ti nazivaš drvosečama!!! Čim sam ja video da hvališ onog malog
> nosonju, odmah mi je bilo jasno da nešto nije u redu sa tobom ;) a
> sada si to i potvrdio. ;)
Meni se sviđa kako igraju obe reprezentacije - svaka ima svoj prepoznatljiv
stil. Ortega igra majstorski - davno nisam video igrača sredine terena koji
tako dobro organizuje igru i koji je toliko prodoran. Sa druge strane, Oven
- napadač po mom ukusu. Ima tačnu meru koliko treba da dribla i kada da
šutira.
fudbal.741junior,
-> #727, poulos>* Naravno da veruje, ne shvataš ti njegovu viziju... ;)
> Reče junior da je to neshvaćeni genije. ;)
Svi veliki ljudi, bili su nekad kritikovani i izopćeni..;)
fudbal.742junior,
-> #736, poulos> Siniša i Juga su bili najbolji, mada ipak malu prednost dajem
> Jugi. Ne zbog autogola, već zato što ga je bilo svugde i što,
> da smo dobili Holandeze, on bi bio najzaslužniji.
Ne zaboravi Jokanovića. Čovek se borio neviđeno. Ja bi mu, majke
mi, dao kapitensku traku, i da puca sve penale. Ionako to radi
na Tenerifa već par godina (jel' beše protiv Barse dao 2 penala?)
E, da .. ne dao bog da Jovičić uđe u reprezentaciju .. taj u našoj
ligi ima 50% šut sa penala. Bolje izvodi Tomašević bacanja, nego
Jovičić penale :)
fudbal.743kum.djole,
> Sre 01.07.98 22:49 Preuzet fajl uz poruku SPORT.4:croatia.jpg.
Jebajiga, ima mi još da navijamo.. ;) Napred naši!
fudbal.744morkin,
-> #717, junior> Jordan neće da igra bez Pippena. Mijat recimo neće da igra bez
> Piskija i Deje. I šta sad? Šutnuti svu trojicu? Šutnuti svog
> ubedljivo najvrednijeg i najboljeg igrača, zato da što ne podnosiš
> nekog?
Tačno tako. Ne može igrač da ti određuje tim, makar on bio i nezamenljiv.
Znaš da Bokšić nije mogao da igra, pa je Ćira opet šutnuo Cvitanovića zato
jer je ovaj bio bezobrazan.
Selektor mora da ima svoj autoritet, što Santrač nema. Seti se Osima. Kad
se ne ispuni rezultat, selektor daje ostavku. Kratko i jasno.
fudbal.745morkin,
-> #729, poulos> Dejo je promašio možda dva penala u karijeri, ali nijedan važan. :)
A ona stativa protiv Argentine na SP u Italiji?
fudbal.746morkin,
-> #714, junior> Ja sam zadovoljan postignutim. Mislio sam da možemo više, al'
> ne ide to, ako igrači ne žele više. Mislim, sve da imamo i
> najglupljeg trenera na klupi (ko reče Kosanović :), onakav tim
> da je hteo da igra, mogao je isto toliko da dogura.
>
> Činjenica je da su igrači veoma oholo (što neko reče - pozerski)
> nastrojeni.
Života ti, odakle ti ideja da nisu hteli da igraju?
Svetsko prvenstvo je vrhunac karijere nekog igrača. Ako si se namlatio
para, potrudićeš se sebe radi da stvarno vidiš koliko vrediš. Ako treba tek
da se prodaš (Perica) potrudićeš se da igraš što bolje. Ne vidim nijedan
razlog zašto bi neko na SP igrao ispod maksimuma.
BTW, da nije neko junioru provalio pass? ;)
fudbal.747morkin,
-> #707, kum.djole> "Ovo svetsko prvenstvo gledaće 37 milijardi ljudi na našoj
> planeti"..
Kume, kad se saberu gledaoci na _svakoj_ od 64 utakmice, to ispadne manje
od pola milijarde po tekmi. Ako računaš da gleda Evropa i Južna Amerika, to
ti je to.
fudbal.748miko,
-> #675, rades> Iako i Piksi nije nesto, tek kada ga je zamenio Dejo -
> videlo se da je Piksi (za njega) igracina.
Sto bi rekao Milojko (ili Zvonko), poslednja autenticna desetka svetskog
fudbala ;)))
Ne, stvarno, najzalije ce mi biti kada Pixi ode u penziju. Jugoslavija
nije imala nikada boljeg organizatora igre, ideologa, atraktivnijeg
igraca ... od njega. A kada ga gledas na terenu, stvarno igra gospodski,
bez preteranog zamaranja, ali pametno i borbeno. Jos, kada smo imali one
stare dresove, pa kada podigne kragnu, a na ledjima 10-ka ... kakav lik! :)
fudbal.749miko,
-> #720, poulos> Sta fali Zokiju? :)
Sve ;)
fudbal.750miko,
-> #694, morkin> ceo napad. Brnovic dovidenja. Mijatovica ne bih otpisivao
> - ipak je on pokazao odlicnu igru u kvalifikacijama.
Jedini njegov vredan gol za nasu reprezentaciju je bio protiv Ceha u
Pragu. Sto se toga tice, Savo je najbolji strelac nove Juge, ali daleko
bilo da bih zeleo da ostane u nasem timu, samo zato sto je davao golove
kada nam je bilo najteze i najpotrebnije.
Mijatovic, na svakoj utakmici, vise vremena provede u horizontali nego
u vertikali. Jos pre nego i primi loptu, gleda kako ce da padne.
A tek patike, to je posebna prica. Ponekada mislim da je on igrao na
ovom SP-u, samo da bi ispostovao svog sponzora.
Mozda sve ovo deluje dosta grubo, ali niko ne moze da me ubedi da igrac
koga mnogi smatraju za jednog od najboljih na svetu, na SP-u, u tri
utakmice, uputi jedan centarsut i jedan sut na gol.
fudbal.751miko,
-> #708, m.milos> Skoro sve reprezentacije koje su usle u 1/4 finale
> sastavljene su od najvecih fudbalskih imena, a mi smo bre
> druga liga i sto pre to shvatimo to bolje za nas.
Upravo je suprotno. Po imenima, mi smo jedna od najkvalitetnijih
reprezentacija na svetu. Mentalitet i ubitacno losa taktika
trenera su ono zbog cega se mi nerviramo ovih dana.
A da me ubedis da su Danci, Hrvati, Francuzi ili cak i ti Holandjani, po
imenima 'zvucniji' od nas, to ne mozes.
fudbal.752miko,
-> #728, poulos> Pa znas li ti da na jednoj utakmici spanskog prvensta
> covek za 45 minuta nijednom nije bio u kontaktu sa loptom?
> Komentator ga je primetio tek po izlasku sa terena... :)
> Kakav covek.
A zasto ga onda Camacho nije zamenio?
Svako daje razlicit doprinos u igri. Nikada njemu, tamo u Espanyol-u, ne
bi dali desetku, i ne bi ga drzali sve ove godine, da misle da on ne vredi.
Kao sto sam i ranije rekao, njega Santrac vozi po terenu, naredjujuci mu
da na svakoj utakmici igra neku drugu ulogu. Njegovo mesto je tamo gde
igra Jokan ili Pixi. Kako su ova dvojica nezamenljivi, Brna je postao
devojka za sve ;) i kao takav naisao na gnev navijaca koji suvise ponosni
da bi priznali greske 'svojih, velikih' igraca, da ne kazem 'zvezda'.
fudbal.753miko,
-> #733, poulos> Samo, steta je sto ce plavo-beli ispasti od Brazila. :)
Koliko je to nemoguce, ilustrovacu ti ;)
Naime, nemam precizne podatke, ali priblizno stvari stoje ovako ...
Na svetskim prvenstvima, ta dva tima su se sastajala cetiri puta. Dva
puta je pobedio Brazil, a jednom je bilo nereseno i jednom je dobila
Argentina. Brazil ih je na SP-u, poslednji put dobio, mislim, 1974.
Sto se tice Copa America, tu je otprilike situacija da Argentina ima
oko 17 pobeda nad Brazilom, a samo, mozda, dva ili tri poraza.
Drugim recima, pobeda Brazila u toj utakmici bi bila ravna Zvezdinom
osvajanju kupa UEFA sledece sezone ;)
fudbal.754miko,
-> #696, schef> Pogledaj ti da ti jadnici nisu uspeli sinoc 75 minuta da
> daju Englezima gol iako su imali igraca vise, nego su
Ali, zato je onaj drugi, izjednacujuci, bio svetski ;) Onako, pravi
Argentinski. Englezi se nisu ni okrenuli (niti zamahnuli sekirom ;)
a vec im je usao ;) Dok su se nervirali zbog raspada Spice Girls-a,
ono vec 2-2 ;) Boli, sta ces ... ;))
> No, za ovu uvredu ces da platis. Biraj oruzje! ;)
Samo nemoj ponovo o komercijalizaciji Pearl Jam-a ... to bi me dotuklo ;)))
fudbal.756poulos,
-> #752, miko* A zasto ga onda Camacho nije zamenio?
Možda ga je i on, kao i komentator, zaboravio. ;)
Inače, retko se menja igrač još u toku prvog poluvremena. Siguran
sam da je leteo na poluvremenu. :)
fudbal.758poulos,
-> #711, gligo* Psihicki momenat tu igra veliku ulogu. A na njegovu psihu
* pri samom sutu, i uopste na njegovu ocajnu igru na SP-u,
* svakako utice i cinjenica da mu je dete, prakticno na samrti.
Prošle godine je, koliko se sećam davao neke golove "za njega".
Šta mu fali da igra sa tim motivom? Ne znam koliko ti je ifno
tačna, ali u tom slučaju, ako je njemu psiha poremećena nečim, ne
sme nikako da izvodi penale. :) Naročito ako se zna da je on i
ranije imao visok procenat promašaja, skoro kao Jovičić. :)
fudbal.759poulos,
-> #743, kum.djole* Jebajiga, ima mi još da navijamo.. ;) Napred naši!
Deutschland, Deutschland. ;)
fudbal.760poulos,
-> #749, miko* > Sta fali Zokiju? :)
*
* Sve ;)
CTRL + R. ;) Sledeće godine, kada Sampa bude izborila plasman
u Kup UEFA u poslednjem kolu, a Zoki bude najbolji strelac i paker
tima ;) poješćeš svoje reči. :)
fudbal.761poulos,
-> #745, morkin* > Dejo je promašio možda dva penala u karijeri, ali nijedan važan.
* :)
* A ona stativa protiv Argentine na SP u Italiji?
Nešto si pomešao. :) Piksi je pogodio prečku, potom su Robi i Dejo
pogodili mrežu, da bi Brnović i Hadžibegić uspešno izbacili ju
sa SP-a.
P.S. Sad se setih, nije pogodio jedan bitan penal... Do duše, tada je
bio baš mlad. C. Zvezda - Milan, treća serija. Šut po sredini, Gali
brani nogama... :(
fudbal.762poulos,
-> #753, miko* Drugim recima, pobeda Brazila u toj utakmici bi bila ravna
* Zvezdinom osvajanju kupa UEFA sledece sezone ;)
To znači da 90% Brazil ide u finale. ;>
fudbal.763m.milos,
-> #751, miko
> A da me ubedis da su Danci, Hrvati, Francuzi ili cak i ti Holandjani, po
> imenima 'zvucniji' od nas, to ne mozes.
Samo me gledaj ;)
Rekao sam "skoro" sve reprezentacije, znaci Danci definitivno nemaju
veca imena ali zato imaju igru. Hrvati bogami imaju iste ako ne i vece
zvezde od nas, mada smo tu negde. Sad da ne nabrajam, sve su to vodeci
igraci u najjacim evropskim klubovima sto bi rekao Milojko ;)
Vidis za Francuze si mozda u pravu, osim trojice-cetvorice ostali su
srednja klasa mada su pokazali da znaju (Henry).
Holandjani su definitivno zvucniji od nas, pogldaj samo njihova 22
igraca i uporedi ih sa nasima. Za njihovog 21. i 22. igraca si cuo i
vala su odlicni a kod nas negde od osmog pa nadalje su paceri
(Govedarica, Stevic, Lekovic, Milosevic, itd..)
fudbal.764stefan,
-> #694, morkin>Nije bilo realno očekivati da prođemo, tako sam i tipovao. Druga je stvar
>što smo primarijusi pa mislimo da možemo da igramo u finalu.
Ali to još ne znači da nisu trebali da izginu na terenu e da bi pokušali
da naprave i neko iznenađenje.
fudbal.765stefan,
-> #713, junior>E, stef, ne se*i ti. :) Topić se povredio, istegao mišić, i sad
>je zato Obradović kriv? Ako već kriviš nekog drugog, a ne samog
>Topića, onda neka ti kriv bude Sead .. Isti slučaj je i fudbalu,
>samo kad bih mogao da se setim imena kondicionog trenera.
Kao prvo ne možeš nikako porediti povredu u toku priprema kada igrači
nisu spremni i povredu kada igrač mora da bude potpuno fit. Drugo, nije se
nama povredio jedan igrač već nekoliko i to praktično "bez" duela sa
povredama koje su karakteristične za slabu fizičku spremu. Treće, Santrač
je taj koji se zove "šef stručnog štaba" pa stoga on mora da primeti da su
mu igrači nespremni i da traži pojačan kondicini trening a ne da priča
bajke o sparini i promeni ambijenta. mi smo bili jedina fizički nespremna
repreznracija na SPu. Uostalom, koliko se sećam pominjano je ovde
poznanstvo sa jednim našim fudbalskim trenerom iz tvog rodnog mesta pa
pokušaj da doznaš kakvo je nejgovo mišljenje o tome.
>> najlošiju i najdekadentniju igru - sporo, sa mnogo mučenja
>> lopte, bez trčanja, gde se svaka šansa stvorena iz igre
>> dočekuje kao pravo čudo. Kriv je bre što je živ.
>
>Ko je ovde pomenuo bezrazložnu mržnju? E, to je ono što ja čitam
>svakog dana ovde prema Santraču.
Kakva bezrazložna mržnja? Reci mi šta je pogrešno od onoga što je
napisano gore? (plus da ponovim ono što se ne vidi u citatu - sa svakom
izmenom koju je vržio bio je očigledan pad kvaliteta naše igre što će reći
da je čovek totalno nestručan)
fudbal.766stefan,
-> #716, junior>Kod nas, toga nema. E, to priznajem Santraču.
>
>Napravio je jedan sklad i harmoniju u timu, vrednu poštovanja.
Jeste nema, kod nas se igrači sklonjeni od očiju javnosti sprdaju na
račun selektora, sami biraju kada će i koliko igrati, kako ti u jednoj
poruci kažeš ucenjuju selektora učestvovanjem ovog ili onog, igraju nam
kojekakvi zetovi...sve u svemu izuzetno zdrava&harmonična atmosfera. Da
znaš da mi je žao što nemamo iste probleme kao vodeće svetske
reprezentacije.
fudbal.767dselic,
-> #686, .dag.> BM je odveo Nigeriju u propast.. ;)
Ne shvataš poentu. :)
dan
fudbal.768dselic,
-> #700, kum.djole> Kovinjalo je komentarisao protiv SAD.
Mea culpa. :) Ali sve je to isto sranje.
> Veštački publicitet, pumpanje izjava, šabloniranje - dokle?
Jebiga, ako se nastavi ovaj trend, može samo da bude gore.
dan
fudbal.769dselic,
-> #723, poulos> Trebalo je tebe da preporučim Saniju kao dobrog u odbrani. :) Mislim
> ionako se nadavasmo autogolova. Ti bi to bar učinio sa stilom. ;>
Ni tvoji autogolovi nisu bili baš bez stila. ;))
dan
fudbal.770madamov,
-> #717, junior> Jordan neće da igra bez Pippena. Mijat recimo neće da igra bez
> Piskija i Deje. I šta sad? Šutnuti svu trojicu? Šutnuti svog
> ubedljivo najvrednijeg i najboljeg igrača, zato da što ne podnosiš
> nekog?
Praviš neadekvatna poređenja. Jedno je Dejo u formi ili bar Dejo koji ima
sezonu iza sebe, a ne Dejo koji je odigrao nekoliko utakmica. Ne verujem da bi
Jordan tražio da pošto-poto igra sa Pippenom koji je presedeo sezonu na klupi
ili na tribinama. A čisto sumnjam da bi Mijat postavljao takve uslove,
uostalom otkud njemu pravo da ih postavlja?
> Nije baš sve crno-belo kako ljudi misle. Stavite se malo u Santračevu
> fotelju, pa da vidimo kako bi onda postupili.
Isto kao što sam ranije napisao: zahvalio bih se Deji, izostavio bih Brnovića
i Govedaricu, a umesto njih dvojice poveo Nađa i Drobnjaka. Ako se to kosi sa
mišljenjem političkih struktura, rekao bih im da mogu slobodno da mi daju
otkaz. Poenta je u tome da normalan čovek i dobar trener pored one
političko-mafijaško-ruralne klike u FSJ-u i oko FSJ-a ne bi istrajao na klupi
reprezentacije ni deset dana. Kakva država, takav rukovodeći kadar i u
reprezentaciji. Igrači su tu najmanje krivi.
fudbal.771madamov,
-> #745, morkin> A ona stativa protiv Argentine na SP u Italiji?
Nije to bio Dejo, on i Prosinečki su dali golove, promašio je Piksi, kao i
Hadžibegić i stariji Brnović.
fudbal.772junior,
-> #770, madamov> sezonu iza sebe, a ne Dejo koji je odigrao nekoliko utakmica.
> Ne verujem da bi Jordan tražio da pošto-poto igra sa Pippenom
> koji je presedeo sezonu na klupi ili na tribinama. A čisto
> sumnjam da bi Mijat postavljao takve uslove, uostalom otkud
> njemu pravo da ih postavlja?
Pa eto, stef je ovde pomenuo neka poznanstva, pa baš da ih onda
i imenujemo. Koliko sam čuo, Brnović je zet Savičeviću ili Mijatoviću,
i sad njih dvojica traže da Brna igra, ili neće ni oni igrati.
Ništa lično, ali mi bez Mijata (naravno, u pravoj formi) nismo
ni izbliza onako opasna reprezentacija, kao sa njim. Šta je Čikago
bez Jordana, Utah bez Malonea. A svi oni postavljaju svoje uslove.
Jordana smo već spomenuli. Malone je rekao da neće da igra, ako
ne šutnu Ostertaga iz prve postave. I gle čuda, Ostertag nije
proveo 10 minuta na parketu, tokom cele sezone, a prošle godine
je smatran za budućnost Utahe dobio ugovor od 5 milki po sezoni.
Da se vratimo na evropsko tle .. zar misliš da Ronaldo ne odlučuje
sa kim želi da igra u Interu? Seti se šta je Klinsman tražio kad
je prelazio u Totenhem .. bukvalno je on doveo Bertija da igra sa
njim. Zbog Širerove netrpeljivosti ka Asprilji ovaj je leteo iz
tima. To je normalna pojava, u celom svetu, da zvezde odlučuju, ili
bar učestvuju u odluci sa kim će igrati. A vi osuli paljbu na Sanija,
zbog primadona koje ima u timu.
Mislim, shvatite da ti ljudi igraju pod tim uslovima, a ako se oni
neće ispuniti, oni neće igrati. Ne treba im to u životu. Svi, bre,
imaju para, za svoju decu, unuke, pa i njihovu decu.
Njima bi čak bilo lakše da se odmaraju preko leta, a ne da rizikuju
povredu zbog reprezentacije države koju ne priznaju, da igraju za
himnu koju ne pevaju ... mislim, dajte malo razuma ljudi.
Možemo mi sve njih da pošutamo iz tima, pa da nam zaigraju Isailović,
Tomić, Živković, Njeguš .. ali razmisli dokle bi onda dogurali. Verujem
da bi nam derbi mečevi u grupi bili protiv Amerike i Irana. :) Ako bi
uopšte dogurali do grupa.
Ponavljam, nije sve crno-belo, i nije to jebeni fudbal menadžer, pa
da ti postavljaš tim kako hoćeš. U menadžeru fudbaleri se ne bune,
nemaju svoj ego .. a vi ste očigledno svi isuviše zatrovani istim da
bi razmišljali racionalno.
fudbal.773junior,
-> #746, morkin> da se prodaš (Perica) potrudićeš se da igraš što bolje. Ne
> vidim nijedan razlog zašto bi neko na SP igrao ispod maksimuma.
Recimo zato što je ubeđen da mu je i to ispod maximuma dovoljno
za pobedu. Umišljene veličine, to ti je ...
fudbal.774junior,
-> #748, miko> Ne, stvarno, najzalije ce mi biti kada Pixi ode u penziju.
> Sto bi rekao Milojko (ili Zvonko), poslednja autenticna desetka
> svetskog fudbala ;)))
Pa sad. Ja bih tom spisku dodao i Valderamu, i Hadžija, recimo.
Valderama definitivno .. Hadži malo manje, al' ipak je i on faca :)
fudbal.775miskop,
-> #699, kum.djole>> Tačno je da ne može ništa da uradi ako je usamljen, ali generalno
>> sam se osvrnuo na njegovu igru, na te 3 utakmice koliko je odigrao
>> i šta je kao najbolji igrač reprezentacije pokazao.
Da li nije pokazao zbog toga što nije u formi ili zbog debilne
postavke igre "našeg nam selektora" ili... ili možda zbog belih
kopački? ;)
fudbal.776miskop,
-> #717, junior>> Jordan neće da igra bez Pippena. Mijat recimo neće da igra bez
>> Piskija i Deje. I šta sad? Šutnuti svu trojicu?
>> Nije baš sve crno-belo kako ljudi misle. Stavite se malo u Santračevu
>> fotelju, pa da vidimo kako bi onda postupili.
Ja bih šutn'o go*na napolje i gotova stvar. Ove pi*ke crnogo-
rske bih oter'o u pi*du materinu.
fudbal.777rades,
-> #712, gligo
> Jel' istina da je Narodna lutrija ovih odana odbila da isplati
> bilo koje dobitke kladionicarima, sa objasnjenjem da nema para?
Pa, rekli su da je dobitak premasio nekoliko puta uplacenu
svotu. Za to su optuzili nekog ing. elektrotehnike - da je
lose odredio koeficijente. Tesko da ce moci sve to da isplate.
fudbal.778kum.djole,
-> #772, junior>> a vi ste očigledno svi isuviše zatrovani
Ne znam čime si ti zatrovan, ali mnogo gadno deluje.
fudbal.779stefan,
-> #772, junior>i imenujemo. Koliko sam čuo, Brnović je zet Savičeviću ili Mijatoviću,
>i sad njih dvojica traže da Brna igra, ili neće ni oni igrati.
Nije zet već kum :) Stević je Bjekovićev zet.
>Mislim, shvatite da ti ljudi igraju pod tim uslovima, a ako se oni
>neće ispuniti, oni neće igrati. Ne treba im to u životu. Svi, bre,
>imaju para, za svoju decu, unuke, pa i njihovu decu.
Igraču ne treba dozvoliti takve ultimatume. Jednostavno, pozoveš ga a
kuma/zeta/sina ne pozoveš. Pa ako neće da igra neka izmišlja objašnjenje. Neće
se niko tek tako odreći učestvovanja na svetskom prvenstvu - to diže cenu a
bogme tiče se malo i sujete. Eto, Mijat hoće da postane najbolji igrač Evrope
a to će teško učiniti sedeći kod kuće i gledajući kako njegovi konkurenti
zabijaju golove. A tek što bi zaradio koje milionče ekstra da je pogodio
penal. Meni se čini da je Santrač zavisniji od Miljanića nego od navodnih
ultimatuma igrača. Uostalom, tu je nekoliko igrača kojima nije bilo mesto u
timu a za koje sigurno niko od igrača nije potezao veze pa su opet krenuli.
Umesto bilo koga od njih su mogli da krenu bolji i korisniji igrači pa nisu.
Na kraju krajeva, Santrač je taj koji se "potpisuje" ispod sastava pa ako
dozvoljava da mu kurta&murta sastavljaju tim i treba da podnese odgovornost.
fudbal.780miko,
-> #760, poulos> CTRL + R. ;) Sledece godine, kada Sampa bude izborila
> plasman u Kup UEFA u poslednjem kolu, a Zoki bude najbolji
> strelac i paker tima ;) pojesces svoje reci. :)
Neka bude i tako, samo da ja vidim, sledece sezone, kako Tomic podize
taj isti Kup UEFA u dresu Rome :))
fudbal.781miko,
-> #763, m.milos> Holandjani su definitivno zvucniji od nas, pogldaj samo
> njihova 22 igraca i uporedi ih sa nasima. Za njihovog 21.
> i 22. igraca si cuo i vala su odlicni a kod nas negde od
> osmog pa nadalje su paceri (Govedarica, Stevic, Lekovic,
> Milosevic, itd..)
E, to je upravo ono sto nisam objasnio.
Recimo, uzmimo tu Holandiju za primer.
Likovi poput Zendena, Numana, Cocua ... su 'veca' imena od naseg Save ili
Perice, zbog sledeceg.
Obicni ljudi, u Evropi, nemaju pojma o nasoj reprezentaciji. Jos manje
o nasim igracima.
Zasto je to tako?
Zato sto niko normalan ne prati nase fudbalsko prvenstvo. Holandija zauzima
negde 6-7 mesto po jacini nacionalne lige, dok mi, moze se slobodno
priznati, ligu ni nemamo.
Nase 'zvezde', koje igraju u inostranstvu su toliko rasprostranjene
po evropskim ligama, da imamo situaciju, da u svakoj jacoj ligi igraju
po 2 ili 3 nasa igraca, sto je prema trista ostalih, potpuno neprimetno.
Uzmi za primer naseg Jokana. Garantujem ti da 90% Holandjana nema pojma
ko je on. Ne zato sto je on los igrac, vec zato sto ljudi u razvijenim
zemljama prate svoja prvenstva, ligu sampiona, kup UEFA ... njega tu
nema. Ja znam za nekog Cocua, a neki 'lala' nema pojma o mojoj
reprezentaciji, samo zato sto, ako volim fudbal, moram da pratim okolo
evropske lige, jer ne dobijam nista kuci ;)))
Dalje, velika vecina ljudi u svetu se grozi i od samog pomena imena nase
zemlje, i nastoje da nas omalovaze na sve moguce nacine. Najava utakmice
Holandija - Yugo, na eurosport-u, je bila u stilu "veceras, uzivo, gledajte
kako ce Holandija da zbrise Jugoslaviju ... ". Mi nemamo nikakvog ugleda
i tako ce ostati i dalje. Nase igrace jos i mrze jer zauzimaju mesta u
timovima na racun domacih talenata.
Kada smo izgubili od Spanaca u kvalifikacijama, tamo je na sve strane
odjekivalo pitanje, zasto je potrebno da polovina reprezentacije Jugosa :)
igra u Spaniji i zauzima mesta u glavnim timovima, kada ih nase rezerve
(odnosi se na spanske reprezentativce koji su rezerve nasima u svojim
klubovima) deru sa pola snage.
Dakle, situcija sa nama je dosta specificna, tako da se poredjenja sa
ostatkom evrope, zaista, ne mogu izvoditi. Realno gledajuci, nas Jokan,
koji je jedva obezbedio opstanak u Spaniji sa svojim timom, bi mogao da
igra u bilo kojem evropskom klubu. Ali, Manchester je kupio Stama,
smesnog igraca, i nacinio ga najvecim odbrambenim igracem svih vremena,
bar sto se plate tice. Kada to pogledas, zalim truda sto sam ispisivao
sve ono gore, jer, dovoljan je samo jedan takav primer da bi ljudi
shvatili kako, zapravo, sport ima najmanje veze sa sportom.
fudbal.782miko,
-> #762, poulos> * Drugim recima, pobeda Brazila u toj utakmici bi bila
> * ravna Zvezdinom osvajanju kupa UEFA sledece sezone ;)
>
> To znaci da 90% Brazil ide u finale. ;>
You wish! ;)
fudbal.783junior,
-> #780, miko> Neka bude i tako, samo da ja vidim, sledece sezone, kako Tomic
> podize taj isti Kup UEFA u dresu Rome :))
Hohoho :)
De la Penja u Laziju! :) Kakav dream team imaju na sredini.
.to miko - Pizzi prelazi u River Platu.
A za ostale, Mićić verovatno u Štutgartu. Novi trio Štutgarta
je znači - Bobič-Akpobori-Mićić :)))
fudbal.784junior,
-> #777, rades> Pa, rekli su da je dobitak premasio nekoliko puta uplacenu
> svotu. Za to su optuzili nekog ing. elektrotehnike - da je
> lose odredio koeficijente. Tesko da ce moci sve to da isplate.
Odrediše danas način isplate. Ko dafina :) po datumima. Lepo sam
ja upozoravao da tu nešto smrdi.
U svakom slučaju, oni preko 20000 dobitka, idu posle 5. avgusta.
A Jugo-Toto lutrija je na gubitku od 140 mil. dinara.
fudbal.785junior,
-> #779, stefan> Igraču ne treba dozvoliti takve ultimatume.
Ali se ipak igračima dozvoljavaju takvi ultimatumi.
> ultimatuma igrača. Uostalom, tu je nekoliko igrača kojima nije
> bilo mesto u timu a za koje sigurno niko od igrača nije potezao
> veze pa su opet krenuli.
Kažem ja - svaki trener ima svoje favorite. Ne vidim šta su tražili
Selades i Morijentes u reprezentaciji Španije (Picija da ne spominjem).
Ne vidim šta traži Inzagi u Italiji. Ne vidim šta rade Viera i Petit,
pored živog La Mušija u Francuskoj. Ne vidim šta rade Rajzinger, Bogarde
Klajvert i Zenden u Holandiji. Ne vidim šta rade Anderton i Adams u
Engleskoj. Ne vidi šta rade Vidović i Mpenza u Belgiji, pored živih
Degrajzea i De Bildea.
Ali važno je da selektori vide, ne ja.
Ne brini se, i neko drugi da dođe na čelo naše reprezentacije, i on
bi imao svoje favorite. Uostalom, i naš "najcenjeniji" selektor, Osim
je sa sobom vodio Brnovića i Hadžibegića.
fudbal.786morkin,
-> #777, rades> > Jel' istina da je Narodna lutrija ovih odana odbila da isplati
> > bilo koje dobitke kladionicarima, sa objasnjenjem da nema para?
>
> Pa, rekli su da je dobitak premasio nekoliko puta uplacenu
> svotu. Za to su optuzili nekog ing. elektrotehnike - da je
> lose odredio koeficijente. Tesko da ce moci sve to da isplate.
Tačno, i to na onim proći će - neće proći. Čovek je majstorski odradio
koeficijente za sve igre. Analitom koeficijenata utvrdio sam da su bolji
nego što su bili na drugim mestima. Uglavnom se ograničio na zaradu od
svega 8%. Ostale kladionice obično uzimaju i do 15%.
Nije pogrešio u koeficijentima - pogrešio je u tome što nije smeo da
dozvoli vezivanje događaja "proći će Paragvaj" sa događajem "Španija neće
proći". Ako se to ne dozvoli, igra nema rupu.
Eh, što sam prestao da se kladim i da skupljam liste... :(
fudbal.787morkin,
-> #770, madamov> otkaz. Poenta je u tome da normalan čovek i dobar trener pored one
> političko-mafijaško-ruralne klike u FSJ-u i oko FSJ-a ne bi istrajao
> na klupi reprezentacije ni deset dana. Kakva država, takav
> rukovodeći kadar i u reprezentaciji. Igrači su tu najmanje krivi.
Mislim da bi političari danas najviše voleli superstručnog čoveka i
vrhunski rezultat.
fudbal.788morkin,
-> #761, poulos> * > Dejo je promašio možda dva penala u karijeri, ali nijedan
> važan. * :)
> * A ona stativa protiv Argentine na SP u Italiji?
>
> Nešto si pomešao. :) Piksi je pogodio prečku, potom su Robi i Dejo
> pogodili mrežu, da bi Brnović i Hadžibegić uspešno izbacili ju
> sa SP-a.
Bilo je to danas na SOS-u. Opet sam se nervirao. :(
fudbal.789dr.iivan,
-> #722, poulos> * Dajte ljudi uozbiljite se, jeste da ga je masio ali nije bas da je
> * imao grceve od straha ;)
>
> Ja ne znam samo cija je ideja da on izvodi penal. Zna se da nije
Pa valjda zbog golova, sta li..
fudbal.790dr.iivan,
-> #724, poulos> * utakmica (obrati paznju na cinjenicu da niko osim Milojka i
> * Mihajlovskog nije komentarisao utakmice reprezentacije). Ali zato
>
> Ne znam da li je neko obratio paznju na jedan bitan detalj... :)
> Izvestaj Milojka iz tabora "plavih": ;)
>
> "... Igraci su posle utakmice bili veoma tuzni. Medutim, kada je
> kapiten Stojkovic procitao telegram predsednika Slobodana Milosevica,
> odjednom se raspolozenje popravilo. Shvatili su da..." Uh, posle ovoga
> sam promenio program. Kakva budala Boze...
Eto. ;(
Ma kakvo SP.. Nismo bre ni trebali da gledamo SP, samo su jos jednom
iskoristili da skrenu paznju. Posle poraza smo po ko zna koji put
potpisali da su za sve krive komunjare. Nismo trebali ni da se lozimo
na SP, vec odmah pusku u ruke.
;(
fudbal.791dr.iivan,
-> #711, gligo> > Trebao je da sutira pod precku jer je Van der Sar krakat i u
> > stranu bi mu odbranio.
>
> Psihicki momenat tu igra veliku ulogu. A na njegovu psihu
> pri samom sutu, i uopste na njegovu ocajnu igru na SP-u,
> svakako utice i cinjenica da mu je dete, prakticno na samrti.
Ja sam cuo da je izgubio sina oko par dana pre utakmice sa Nemackom.
fudbal.792nemanjja,
Darko Ramovs, libero Cuke potpisao za nekog drugoligasa iz Nemacke.
fudbal.793miskop,
-> #792, nemanjja>> Darko Ramovs, libero Cuke potpisao za nekog drugoligasa iz Nemacke.
Za Kikers iz Štutgarta.
fudbal.794madamov,
-> #772, junior> Ponavljam, nije sve crno-belo, i nije to jebeni fudbal menadžer, pa
> da ti postavljaš tim kako hoćeš. U menadžeru fudbaleri se ne bune,
> nemaju svoj ego .. a vi ste očigledno svi isuviše zatrovani istim da
> bi razmišljali racionalno.
Nemam baš mnogo snage da ti odgovorim zbog onog što se desilo kolegi
moderatoru, ali ovoliko mogu: fudbal menadžer ne igram, a u normalnim zemljama
se ne daje pet para na rodbinske, kumovske i zetovske. Prema tome, cela tvoja
teroija pada u vodu.
fudbal.795rades,
-> #791, dr.iivan
> Ja sam cuo da je izgubio sina oko par dana pre utakmice sa
> Nemackom.
Nije. To su bili tracevi. Posle je i Bulatovic izjavljivao da ih
ne pogadjaju toliko vesti iz inostranstva (tipa - holandski
ministar), vec vise iz zemlje, a one su bile da je Mijatu umro
sin, da je Dejina zena pobegala sa nekim, itd.
fudbal.796nikolaj,
Da je Dejo bio malo prisebniji protiv Argentine '90 nebi se ni
izvodili penali..
Promasio je prazan gol sa 3 metra(tacnije prebacio ga je)
fudbal.797stefan,
Danas je Santrač održao konferenciju za štampu u FSJu. O tome će se već
pričati (a verovatno i o načinu na koji on razgovara sa novinarima) ali
evo nekih najinteresantnijih momenata:
-Santrač je izjavio da je za ove tri godine mnogo toga naučio i da je
sada sasvim spreman da vodi tim. Takođe izjavio je da sada shvata da su
kvalifikacije i sam turnir dva poptuno različita tipa takmičenja.
-Ako niste primetili mi smo protiv Holandije igrali u formaciji 4-4-1-1
gde su "1-1 deo" Stojković i Mijatović. Rečeno je da je on tom taktikom
zaista hteo da napadne protivnika ali ga igrači nisu slušali.
-Na pitanje da li bi sada nešto izmenio u toj taktici Santrač je
odgovorio da ne bi ništa menjao sem što bi verovatno ubacio Kovačevića
(nije rekao umesto koga). Takođe, naš selektor ne smatra da je napravio ni
jednu grešku na SPu u pogledu odabira taktike, igrača ili zamena.
-Na utakmici sa Holandijom je hteo da umesto Brnovića uvede Drulovića
ali nije uspeo pošto je bio zatečen jako komplikovanom procedurom zamene
igrača koja se dosta razlikuje od naše a na koju on nije navikao.
-Dva dana pre utakmice osmine finala povređena su nam bila oba golmana.
Kralj se povredio na nekoj od prve dve utakmice pa mu se povreda pogoršala
dok za rezervnog golmana nismo saznali kako se povredio. Lekari su 48h
sati pokušvali da osposobe jednog od njih tako da se do pred samu utakmicu
nije znalo ko će braniti.
-Generalno, ne misli da je kriv za bilo šta. Po njemu njegova jedina
greška je što je verovao drugima. Jedino za šta prihvata neku odgovornost
je vođenje Savićevića - kaže, morao je da ga vodi pošto je on toliko
učinio za ovaj tim a i rekli su mu da će on biti spreman. Hteo je da ga
ubaci u igru još u Švajcarskoj ali je Savićević smatrao da ne bi još
trebao da igra.
-Izjavio je da će ubuduće kod njega u timu igrati isključivo oni igrači
koji su spremni na 90 minuta napora&trčanja.
fudbal.798junior,
-> #797, stefan> -Ako niste primetili mi smo protiv Holandije igrali u formaciji
> 4-4-1-1 gde su "1-1 deo" Stojković i Mijatović. Rečeno je da je
> on tom taktikom zaista hteo da napadne protivnika ali ga igrači
> nisu slušali.
Mašala.
Danas su Francuzi igrali sa IDENTIČNO istom postavkom igre, kao
i Santrač protiv Holandije. I gazili su Italijane, samo nisu
uspevali da postignu gol (ipak je to Italija).
E, nek' mi još neko kaže reč o Santraču .. ljudi ga kopiraju, bre. :)
fudbal.799miko,
-> #774, junior> Pa sad. Ja bih tom spisku dodao i Valderamu, i Hadzija,
> recimo.
Zlobnici kazu, kada bi se Valderrama osisao, mogao bi jos par godina
da igra ;) Trcao bi k'o Perica ;)
fudbal.800corgan,
-> #797, stefanE ako je ono postava 4-4-1-1 onda sam ja...ne znam shta!Pre bi reko da su
igrali formaciju 6-3-1(od odbrane ka napadu,naravno).Postoje odredjeni razlozi
zasto smo mi ovako proshli u francuskoj:
-Santrach se zastoko zajebao sto se tiche formacije i izmena.
-Santrach je trebalo da vodi maksimalno spremne igrache(Nadja umesto
Deja,naprimer)
-Mijatovic nije bio u formi,psihichki(bolesno dete i Ksenija)a i fizichki,tj
tehnichki
-Santrach je trebalo Drulovica i Stankovica da ubaci protiv Holandjana,posto
nam je trchanje slabija strana.
-Protiv Nemaca nije smela da nam onako isklizne pobeda (igrali bunker zadnjih
15 minuta)
To je moje mishljenje pa sad vi vidite,chekam reply.
P.S. Ipak smo rangirani kao 9.
Corgan
fudbal.801gytar,
-> #800, corgan<<P.S. Ipak smo rangirani kao 9.>>
10...
gytar
fudbal.802epson,
-> #801, gytar
│ <<P.S. Ipak smo rangirani kao 9.>>
│
│ 10...
└─────────────────────────────────────────────────
Ko je deveti ?
fudbal.803m.milos,
-> #781, miko
> Ja znam za nekog Cocua, a neki 'lala' nema pojma o mojoj
> reprezentaciji, samo zato sto, ako volim fudbal, moram da pratim okolo
> evropske lige, jer ne dobijam nista kuci ;)))
Pa, ko nam je kriv?
To je tako, i mnogo ce godina proci dok se to ne promeni, ako se ikad i
promeni.
> Najava utakmice Holandija - Yugo, na eurosport-u, je bila u stilu
> "veceras, uzivo, gledajte kako ce Holandija da zbrise Jugoslaviju ... ".
Kako su znali, mora da im je neko rekao ;)
> Realno gledajuci, nas Jokan, koji je jedva obezbedio opstanak u Spaniji
> sa svojim timom, bi mogao da igra u bilo kojem evropskom klubu. Ali,
> Manchester je kupio Stama, smesnog igraca, i nacinio ga najvecim
> odbrambenim igracem svih vremena, bar sto se plate tice.
Mislim da to nema veze sa politikom, ljudi su procenili da je Stam bolji
(ukoliko su Jokana uopste uzimali u obzir). Mislis da oni ne bi kupili
Jokanovica za pet puta manje para da su procenili da im treba. Briga
njih sto je ovaj iz Srbije ako mogu da zarade, to je nacin na koji
gledaju svi na zapadu. A to da nas ne vole pa nam smestaju itd... to
mogu samo da sviraju ovi julovci ovde.
fudbal.804m.milos,
-> #802, epson
> Ko je deveti ?
Po sadasnjem rangiranju Engleska.
Inace uvek su me cudila ta rangiranja timova koji su ispali sa svetskog.
U Italiji su smislili zvaku da smo bili peti zato sto smo izgubili na
penale (kakva glupost), a sad kao broje bodove iz grupa (jos veca
glupost).
U svim zvanicnim dokumentima, cini mi se, da pise samo "ispali u 1/4
finalu" ili slicno, ali kod nas mora da se rangira i to po mogucstvu na
nacin koji nam najvise odgovara ;)
fudbal.805miko,
-> #803, m.milos> > Manchester je kupio Stama, smesnog igraca, i nacinio ga
> > najvecim odbrambenim igracem svih vremena, bar sto se
> > plate tice.
>
> Mislim da to nema veze sa politikom, ljudi su procenili da
> je Stam bolji (ukoliko su Jokana uopste uzimali u obzir).
> Mislis da oni ne bi kupili
Poenta je da je Jokanovic iz Partizana presao u Tenerife, a da je Stam
iz PSV-a otisao u Manchester. Dakle, svaki nas igrac mora da prodje
kaljenje u nekom slabijem timu, da bi, tek ako se onda pokaze, mogao da
racuna na poziv nekog velikog kluba. Uostalom i Mijat je morao da se
dobro preznoji u Valensiji da bi postao 'ime'. Jedini specifican slucaj
se desio kada je Zvezda osvojila kup sampiona, pa su je onda saletali
sa svih strana i prosto im otimali igrace. Ali, to se nama desava jednom
u sto godina. Znaci, igraci koji igraju po najboljim holandskim klubovima
ce uvek imati prednost u odnosu na one iz nasih najboljih klubova. Samim
tim svet ce biti vise upoznat sa njihovim imenima, nego sa nasim.
Dakle, na stranu onih hiljadu razloga zasto je to tako, sustina je da
su 22 holandska igraca 'zvucnija' od 22 nasa, ali da su kvalitetnija, to
je vrlo diskutabilno. Jer, po nasim medijima, mi smo reprezentacija
sa najvise tzv. 'zvezda' u timu, ali ako pogledas malo bilo koju drugu
evropsku televiziju, videces da je jedini nas igrac za koga je u svetu
culo malo vise ljudi - Mijat. I on, kao, predstavlja nasu reprezentaciju.
Slicno kao sto u Paragvaju, svi znaju samo Chilavert-a. Pixi i Dejo su vec
potpuno zaboravljeni, a Jugovic je nekako neprimetan. O ostalima i da
ne govorim. E, a ti sada pogledaj da je u holandskoj reprezentaciji cak
i Kluivert zvezda, pa ce ti sve biti jasno.
fudbal.806m.milos,
-> #805, miko
> a Jugovic je nekako neprimetan. O ostalima i da
> ne govorim. E, a ti sada pogledaj da je u holandskoj reprezentaciji cak
> i Kluivert zvezda, pa ce ti sve biti jasno.
Definitivno je tako.
To sam i hteo da kazem, odnosno nisam ulazio u to da li je neko zasluzio
da bude zvezda ili ne vec je jednostavno postao. A mi mozemo da se bunimo
i negodujemo do sutra, eto ni pre nedelju dana nismo dokazali suprotno.
fudbal.807junior,
-> #794, madamov> a u normalnim zemljama se ne daje pet para na rodbinske,
> kumovske i zetovske. Prema tome, cela tvoja teroija pada u
> vodu.
Ali ovo nije normalna zemlja, pa tvoj argument pada u vodu.
fudbal.808junior,
-> #805, miko> potpuno zaboravljeni, a Jugovic je nekako neprimetan. O
> ostalima i da ne govorim. E, a ti sada pogledaj da je u
> holandskoj reprezentaciji cak i Kluivert zvezda, pa ce ti sve
> biti jasno.
Biću originalan:
Potpisujem.
fudbal.809junior,
-> #797, stefan> -Generalno, ne misli da je kriv za bilo šta.
Rekao je da je jedinu grešku načinio na polasku iz Beograda.
I tu se slažemo. :)
fudbal.810morkin,
-> #804, m.milos> U svim zvanicnim dokumentima, cini mi se, da pise samo "ispali u
> 1/4 finalu" ili slicno, ali kod nas mora da se rangira i to po
> mogucstvu na nacin koji nam najvise odgovara ;)
... a sad nisu mogli da smisle način po kojem bi zauzeli deveto mesto. ;)
fudbal.811kum.djole,
Krasno, krasno... 3:0! ;)
fudbal.812junior,
-> #811, kum.djole> Krasno, krasno... 3:0! ;)
Hrvati šampion! :) Vlaović, Šuker, Jarni. 2 moja zemljaka, i jedan
omiljeni .. ne vidim kako može da bude lepše. Dobro, sem da je
svako od njih dao po 2 ... ili možda Šuker 3 ... ili Jarni jedan
iz slobodnjaka ..;)
Ma dobro je i ovako.
Ubuduće će Jugoslaviju znati kao komšije svetskog šampiona :)
fudbal.813dr.iivan,
-> #787, morkin> > otkaz. Poenta je u tome da normalan covek i dobar trener pored one
> > politicko-mafijasko-ruralne klike u FSJ-u i oko FSJ-a ne bi istrajao
> > na klupi reprezentacije ni deset dana. Kakva drzava, takav
> > rukovodeci kadar i u reprezentaciji. Igraci su tu najmanje krivi.
>
> Mislim da bi politicari danas najvise voleli superstrucnog coveka i
> vrhunski rezultat.
Ali, posto superstrucnost selektora i vrhunski rezultat zahteva istinu,
politicarima je to ipak previse skupo.
fudbal.814poulos,
-> #780, miko* Neka bude i tako, samo da ja vidim, sledece sezone, kako Tomic
* podize taj isti Kup UEFA u dresu Rome :))
Roma da uzme Kup UEFA? :) Sem Tottija, svi ostali mogu da igraju u
našoj ligi bez blama. ;)