košarka.1junior,
Peković u Zvezdi za 400 hiljada maraka. 70 ide Budućnosti, ostatak njemu.
Od novosti, Mišel potpisuje za Beobanku, a Marko Ivanović dobija ispisnicu
iz Budućnosti i verovatno isto prelazi u Beobanku.
košarka.2nikolaj,
50933 Za south
Od rades 12.05.98. 13:06 133 chr
---------------------------------------------------
SENZACIONALNO
Vladislav Lucic potpisao trogodisnji ugovor sa KK Partizan !!!
Prvi trening odrzace se sutra.
košarka.3stefan,
(odgovor na Sport.3:3.734)
>Prvo kažeš ovo, a zatim kažeš da je poulos rekao da je Partizan nezasluženo,
>tj. na sreću, a ne svojim kvalitetom, došao na FF. Prethodno potvrdiš da i
>dalje ostaješ pri stavu da je Zvezda srećno osvojila KEŠ (ali da je red da
>neko od naših klubova dobije utakmicu onako kako je Zvezda dobila).
Čini mi se da sad shvatam zašto se mi ne razumemo. Naime, kada ja kažem
da je neki tim imao sreće to ne podrazumeva da je uspeh koji je ta ekipa
nezaslužen. Sada vidim da ti izgleda to posmatraš po automatizmu - ako
kažeš da je klub imao sreće podrazumevaš i da je prošao nezasluženo. Ja
sve vreme te dve stvari posmatram odvojeno i podrazumevam (što je
očigledno bila greška) da i ostali na to tako gledaju dok si ti
podrazumevao upravo obrnuto. Otuda delom i moje čuđenje pošto sam mislio
da sam u prvom odgovoru tebi dovoljno pojasnio o čemu se radi (mada mi se
i dalje čini da si iz njega mogao da shvatiš kako ja posmatram stvari).
košarka.4stefan,
(odgovor na Sport.3:3.739)
> Inače, uprava Crvene Zvezde najavljuje velika pojačanja za Ligu
> Šampiona, ali ko zna šta će od svega toga biti, ipak je ovo
> stanje euforije... :)
Nešto se priča da će prvo pojačanje (uz Dalipagića naravno ;) biti
Peković iz Budućnosti.
ps.: Moram samo nešto da konstatujem - onaj Pavićević je neviđeni smrad
:) Slušam ga posle utakmice kako da je izjavu novinarima pa se prvo tako
debelo ušlihtao predsedniku kluba a zatim nastavlja priču i sve je u
fazonu kao da je on sve vreme sedeo na klupi, da su samo njegove zasluge
za stvaranje tima i sl. Prosto ga je bilo muka slušati. Zato danas čitam
u novinama kako je Bolić izjavio da je najzaslužniji za uspeh Lučić te se
stoga verovatno neće naigrati ako Zvezda zadrži sadašnjeg trenera ;)
košarka.5guta,
-> #1, junior#> Peković u Zvezdi za 400 hiljada maraka. 70 ide Budućnosti, ostatak njemu.
#> Od novosti, Mišel potpisuje za Beobanku, a Marko Ivanović dobija ispisnicu
#> iz Budućnosti i verovatno isto prelazi u Beobanku.
Za sada samo u najavi, ali pregovori su u toku: Zvezda želi da otkupi
centarski par Bulatović-Jestratijević od FMP-a.
košarka.6guta,
-> #2, nikolaj#> Vladislav Lucic potpisao trogodisnji ugovor sa KK Partizan !!!
#> Prvi trening odrzace se sutra.
Pored Lučića, u paketu je u Partizan došao i Dražen Dalipagić, koji bi
trebao da ima istu funkciju kao i u Zvezdi (sportski direktor (?) ili
slično). Pomoćnik Lučiću je postao dosadašnji trener Bogojević, koga
pamtimo ne toliko po rezultatima u finišu protekle sezone ;>, koliko
po velikom autoritetu koji je imao prema igračima Partizana, posebno
prema kapitenu Brkiću :>
Smeškao se ja zlobno ili ne za Bogojevića, ipak stoji da je Zvezda
napravila grešku otpuštanjem Lučića. Opet, ne treba zaboraviti da je
Lučić trener koji, kao i Đokić iz FMP-a, zna samo za odbranu "na čoveka",
jer to "pospešuje individualne kvalitete igrača". Pavićević je sklon
tome da upotrebljava i druge vrste odbrane - "čoveka", zonski presing,
klasična zona, itd. Tako možemo očekivati da će Partizan u narednoj
sezoni promeniti stil igre i preći isključivo na odbranu 1 na 1.
košarka.7poulos,
* REPLY SPORT.3:košarka.740
* Vladislav Lale Lucic je novi trener Partizana.
Shit. ;(
BIće gadno sledeće godine...
košarka.8obren,
-> #1, junior> Peković u Zvezdi za 400 hiljada maraka. 70 ide Budućnosti, ostatak njemu.
> Od novosti, Mišel potpisuje za Beobanku, a Marko Ivanović dobija
> ispisnicu iz Budućnosti i verovatno isto prelazi u Beobanku.
Sreo sam nedavno prof. Petronija Zimonjića, kondicionog trenera Beobanke
i reče mi da se Ruso vraća nazad (sve je već gotovo oko love, samo treba
da obelodane ugovor).
košarka.9junior,
-> #8, obren> Sreo sam nedavno prof. Petronija Zimonjića, kondicionog trenera
> Beobanke i reče mi da se Ruso vraća nazad (sve je već gotovo
E, Zimonjić je stvarno čiča :) al' mnogo kenja, to mu je problem :)
No, što se Beobanke tiče, fakat je bilo priče da se Ruso vraća, jer
je kao jedan od osnovnih razloga odlaska naveo da "neće ponovo da
počinje ispočetka", govoreći o namerama da klub rasproda pola igrača.
No, kako su stvari krenule, dovođenjem Lazarevića i M. Ivanovića, ako
zadrže Pavičevića, Šilobada & co, imaće veoma jak tim.
A da, Stevanović ide iz Beobanke :)
košarka.10junior,
-> #6, guta> klasična zona, itd. Tako možemo očekivati da će Partizan u
> narednoj sezoni promeniti stil igre i preći isključivo na
> odbranu 1 na 1.
Pa to i nije tolika prednost. Sine, kad Ruso krene da kombinuje
odbrane, zone 2-1 sa 2 flastera na igračima, pa zonske presinge,
pa pređe potpuno na čoveka i presing po celom terenu ... ne znam
koji bi se tim snašao u tolikim promenama ritma.
Da on ima iole kvalitetniji igrački kadar, odavno bi bio prvak.
A da se Zvezda zajebala, jeste. Šta će nam sva pojačanja kad imamo
onog čobana na klupi. Ja se samo nadam da će seljak da izgubi prve
2-3 utakmice u sezoni, i po mogućnosti da nas Partizan nabuši sa 35
razlike na Beogradskom turniru, pa da ga smene pre no što počne Liga
Šampiona, inače ćemo stvarno da se žešće izblamiramo u Evropi.
BTW, ne kažem da se i ovako nećemo izblamirati, ali sa poštenim trenerom
imali bi bar neke šanse ... ovako nemamo nikakve.
košarka.11kiki,
-> #5, guta> Za sada samo u najavi, ali pregovori su u toku: Zvezda želi da otkupi
> centarski par Bulatović-Jestratijević od FMP-a.
A zato su oni igrali onako loše u finalu! ;))
košarka.12kum.djole,
-> #5, guta>> Za sada samo u najavi, ali pregovori su u toku: Zvezda želi da otkupi
>> centarski par Bulatović-Jestratijević od FMP-a.
Bulatović se danas slup'o kolima. Ko zna da l' je živ uopšte.
košarka.13kum.djole,
-> #10, junior>> Pa to i nije tolika prednost. Sine, kad Ruso krene da kombinuje
>> odbrane, zone 2-1 sa 2 flastera na igračima, pa zonske presinge,
To je sve škola profe Ace Nikolića.
Tamo negde '94-'95 čini mi se, Nikolić je bio stručni saradnik u
Beobanci, a treninzi su izgledali otprilike ovako - Ruso ih vodi,
čiča gleda sa strane, i kad ovi nešto za*ebu, počne da se dernja
i da ih ispriavlja a ćelavi samo ćuti i uči. Imao je i od koga.
Uzgred, moram da priznam kako do tad nisam imao prilike da čujem
dedu od sto godina da se tako svetski dernja i živčani.
košarka.14kum.djole,
Aleksandar Gilić u Partizanu?
košarka.15junior,
-> #14, kum.djole> Aleksandar Gilić u Partizanu?
Ma ćuti. Sutrašnji danas, donosi članak pod naslovom Zvezdina pojačanja
za ligu šampiona. Ako izuzmemo već spominjana imena Pekovića i Obradovića,
spominju se trojica "povratnika" u zemlju - Marko Jarić, Milan Gurović i Srđan
Jovanović. No, to nije sve. Kao najinteresantniji deo članka, spominje se i
mogući naslednik Lučića na klupi - Muta!? :)
Što se Partizana tiče, spominje se da Drobnjak želi da ode, a da uprava pod
svaku cenu želi da dovede Šćepanovića. No, kako Budućnost za njega traži
(pazi sad) DVA miliona maraka :), moguć je samo trade - Brkić i Lukovski za
Šćepanovića. Naravno, ako đetići prihvate.
Za Beopetrol je već potpisao Igor Perović iz Zvezde i Preković iz Beobanke,
a u Beobanci, pored Mišela i Marka Ivanovića, Darko Ruso, koji je izgleda
obnovio ugovor sa njima, želi po svaku cenu da vrati Benčića.
Eto .. i da citiram reportera, biće zanimljivo leto pred nama. ;)
košarka.16gligo,
-> #15, junior> svaku cenu zeli da dovede Scepanovica. No, kako Buducnost za
> njega trazi (pazi sad) DVA miliona maraka :), moguc je samo
> trade - Brkic i Lukovski za Scepanovica. Naravno, ako detici
> prihvate.
Ja cuh kako Zvezda nudi Topalovica i
Kuzmanovica uz doplatu za Scepanovica.
Scepanovic vise od svega zeli Evro-Ligu,
a Zvezda ukoliko se odluci na trejd postaje veoma
tanka na centarskoj liniji.
košarka.17poulos,
Novosti iz prelaznog roka... :)
Koliko čujem, Budućnost za Šćepanovića od Zvezde traži 2 miliona dem
(kao obeštećenje). :) Ne znam da li će se klubovi sporazumeti, ali po
meni, ovo je previše love. :) Do sada je došao Peković (koliko znam,
igra trojku :), tako da nam fali samo još jedan odličan centar. :) Iz
Zvezde će verovatno otići Mišković i Perović, a za ostale ne znam...
Što se tiče Partizana, dobio je prvo "pojačanje". :) To je bivši
centar Crvene Zvezde, Aleksandar Gilić. ;)
košarka.18junior,
-> #17, poulos> Što se tiče Partizana, dobio je prvo "pojačanje". :) To je
> bivši centar Crvene Zvezde, Aleksandar Gilić. ;)
Da zameni Drobnjaka, pretpostavljam. ;)
Veselo. :))
Nego, direktor Zvezde će zatražiti od KSJa da dopusti upotrebu
jednog stranca u timu, i to isključivo za potrebe Evrolige. E,
ukoliko to KSJ odobri, Zvezda je najavila da će dovesti, citiram:
"provereno NBA ime".
Koga imaju u planu, ko će znati, al' su izgleda, prvi put nakon
5-6 godina, spremni da odreše kesu.
košarka.19kum.djole,
-> #18, junior>> "provereno NBA ime".
Ložana.. ;)
košarka.20poulos,
-> #18, junior* ukoliko to KSJ odobri, Zvezda je najavila da će dovesti,
* citiram: "provereno NBA ime".
Ja sam odnekud čuo da se pominje Byron Scott. ;) Ali, ko zna
odakle je to došlo i koliko je istinito. :)
* Koga imaju u planu, ko će znati, al' su izgleda, prvi put
* nakon 5-6 godina, spremni da odreše kesu.
Delta Banka ruleZ. :) Inače, i prošle godine smo mi odrešili
kesu, kad smo dovlei Topića. :)
košarka.21dule.n,
-> #4, stefan> za stvaranje tima i sl. Prosto ga je bilo muka slušati. Zato danas čitam
> u novinama kako je Bolić izjavio da je najzaslužniji za uspeh Lučić te
> se stoga verovatno neće naigrati ako Zvezda zadrži sadašnjeg trenera ;)
Mislim da to potiče otuda što ga je Lučić malo više forsirao, što
je i sam Bolić negde rekao.
košarka.22gligo,
Hmm, nesto cudno se desava sa nasom kosarkaskom
reprezentacijom, odnosno strucnim stabom...
Prvo sam cuo od coveka iz sudijske organizacije,
da je atmosfera u reprezentaciji poremecena,
da selektor Obradovic jedva drzi 'uzde' u reprezentaciji...
Onda je sportski direktor KK C.Zvezda, Zeravica, sinoc
na BK rekao identicnu stvar.
Povrh svega, sam Obradovic u izjavi SOS-u pre neki dan,
iznerviran 'izmisljenim pricama', rekao je da su potpune
lazi da su Ivkovic i on u losim odnosima i da svi znaju
kakvi su oni prijatelji...
Sta se sve odigrava niko pouzdano ne zna, ali se zna da ce
siri spisak reprezentativaca biti objavljen 25 maja, i
da generalni sekretar KSJ-a Radovic, ovih dana odlazi
u sediste Fibe, a potom i u Atinu na definitivne razgovore
oko statusa jugoslovenskih igraca u Grckoj i eventualnog
igranja za reprezentaciju.
Mislim, stvarno je surovo pomisliti na reprezentaciju
sa jednim Divcem, Danilovicem, Stojakovicem, Tarlacem,
Rebracom, Djordjevicem, Bodirogom itd......:)
košarka.23poulos,
Juče, u prvoj utakmici finala play-ofa u Italiji:
Kinder - Teamsystem 80:81 :)
E evo je prava utakmica, a ne tamo neki glupi Chicago. ;) Svi oni
koji su propustili drugo poluvreme mogu odma' da se ubiju. :) Inače,
Kinder je na nekoliko minuta pre kraja imao i 10 poena prednosti.
Tada je isključen Rigodo, koji je trojkama održavao prednost Kindera
(sa druge strane je trojke pumpao Myers). :) Od tada Kinder pada, a
poslednji poeni su postignuti sa linije slobodnih bacanja (Rivers) na
0,8 sekundi do kraja, posle sumnjivo dosuđenog faula... Biće ovo
odlično finale. :)
košarka.24junior,
-> #23, poulos> Kinder - Teamsystem 80:81 :)
> E evo je prava utakmica, a ne tamo neki glupi Chicago. ;)
Da, stvarno. Dugo nisam gledao tako dobru evropsku utakmicu.
Čak sam između Kindera i Čikaga, izabrao Kinder :)
> Tada je isključen Rigodo, koji je trojkama održavao prednost
> Kindera (sa druge strane je trojke pumpao Myers). :) Od tada
Majers, manijak. Imao je šut 5/6 za trojke, a jedini promašaj,
bio mu je kad je fauliran na trojci :) Ne treba ni da spominjem
da su sve trojke date sa 7+ metara, preko bar jedne ruke. Manijak :)
> slobodnih bacanja (Rivers) na 0,8 sekundi do kraja, posle
> sumnjivo dosuđenog faula... Biće ovo odlično finale. :)
Bio je očigledan prekršaj. Mogao se svirati bilo kome - Abio je
gurnuo Riversa telom, dok mu je Skonokini postavio nogu u njegovu
putanju. Nisu sudije krive za poraz Kindera. Sami su krivi :)
BTW, pošto nisam nešto ludio pratio italijanski playoff pre ovoga,
ko je izbacio Benetona? Teamsistem?
košarka.25stefan,
-> #24, junior>BTW, pošto nisam nešto ludio pratio italijanski playoff pre ovoga,
>ko je izbacio Benetona? Teamsistem?
Jok, izbacila ih "Ređo Emilija" (ako nisam pogrešio neko slovo :). Izgleda
mi da je sada Beneton kandidat za Kup Kupova (ko zna kako Italijani određuju
to) pa će u tom slučaju Partizan imati jako zanimljivo društvo u dotičnom
takmičenju. Naime tamo ide i gori iz susreta AEK-Olimpijakos a u Španiji i
Real i Barselona trenutno gube sa po 2:0 u polufinalu plej ofa tako da su i
oni kandidati za dotično takmičenje.
košarka.26madamov,
-> #3, stefan> Čini mi se da sad shvatam zašto se mi ne razumemo. Naime, kada ja kažem
> da je neki tim imao sreće to ne podrazumeva da je uspeh koji je ta ekipa
> nezaslužen.
Ok, ovako objašnjenje je u redu, samo mi se tako nije učinilo iz tvojih poruka.
košarka.27junior,
-> #25, stefan> to) pa će u tom slučaju Partizan imati jako zanimljivo društvo
> u dotičnom takmičenju. Naime tamo ide i gori iz susreta
Ne znam, mene ta nižerazredna takmičenja ne zanimaju :>>
košarka.28poulos,
-> #27, junior* Ne znam, mene ta nižerazredna takmičenja ne zanimaju :>>
Uze mi reč(enicu) :) iz usta. ;)
košarka.29rades,
Prema nekim listovima,
Scepanovic je potpisao predugovor sa Zvezdom.
Brkic ce najverovatnije u Efes Pilsen, a na njegovo mesto bi
trebalo da dodje Goran Bosovic iz FMP-a.
košarka.30sonny,
-> #29, rades>Scepanovic je potpisao predugovor sa Zvezdom.
Scepanovic je potpisao predugovor sa Zvezdom u slucaju da Zvezda
pristane da ustupi Buducnosti dva igraca(ne navodi se koji su)i da
jos plati neku sumu Buducnosti!
košarka.31miskop,
-> #29, rades>> Brkic ce najverovatnije u Efes Pilsen...
E sad će barem da se oseća "kao kod kuće" ;)
"Harise Turčine, popu*i nam..." ;)
košarka.32morkin,
-> #27, junior> > to) pa će u tom slučaju Partizan imati jako zanimljivo društvo
> > u dotičnom takmičenju. Naime tamo ide i gori iz susreta
>
> Ne znam, mene ta nižerazredna takmičenja ne zanimaju :>>
:>>>>>
košarka.33stefan,
Prvi finalista španskog plejofa je Taukeramika pošto je i u trećoj
utakmici pobedila Barselonu rezultatom 74:72 (39:40). Odlučujući koš je
postigao Mića Berić jednu sekundu pre kraja. Drugi učesnika finala će biti
pobednik iz duela TDK Manresa-Real - trenutni rezultat je 2:0 za Manresu a
treća utakmica se igra danas na njihovom terenu.
košarka.34junior,
-> #33, stefan> Prvi finalista španskog plejofa je Taukeramika pošto je i u
> trećoj utakmici pobedila Barselonu rezultatom 74:72 (39:40).
> Odlučujući koš je postigao Mića Berić jednu sekundu pre kraja.
'be se Mići. On će u ligu šampiona, a vi da patite :>
košarka.35sonny,
Kinder je izjednacio na 1:1 prtiv Teamsysteama.Opat ista prica kao
iz prve utakmice,Kinder je vodio 7-8 minuta pred kraj 19 poena
razlike,ali je na kraju pobedio sa 2 poena razlike.U Kinderu po
pravilu najbolji Danilovic sa 30 poena,dok je u protivnickoj ekipi
bio najbolji Rivers(33 poena)sa sutem za 3 poena 9/9.To je neshto
neverovatno,covek ladno nije mogo da promasi trojku,ali je ipak
prednost Kindera bila velika za pobedu!
košarka.36sonny,
Scepanovic ipak ostaje u Buducnosti,jer su prekinuti pregovori
izmedju Zvezde i Buducnosti.
košarka.37poulos,
-> #33, stefan* utakmici pobedila Barselonu rezultatom 74:72 (39:40).
* Odlučujući koš je postigao Mića Berić jednu sekundu pre
Plačko se preporodio. ;) Tako je to kad ode čovek iz
Partizana. ;)
košarka.38rades,
Nikola Bulatovic je obnovio pregovore sa Zvezdom, a u trci su
jos i Partizan (manje verovatno) i Buducnost (koja igra na kartu
poslednjih desavanja oko njega).
Partizan je prekinuo pregovore sa Goranom Boskovicem, jer Haris
Brkic gotovo sigurno ostaje. Spominje se i dolazak nekog igraca
iz SAD-a, koji je tamo igrao na nekom koledzu.
košarka.39kum.djole,
-> #37, poulos>> Plačko se preporodio. ;) Tako je to kad ode čovek iz Partizana. ;)
Nisam baš primetio da je neki ex-Zvezdaš toliko uspeo u inostranstvu
kao bivši partizanovci, unazad jedno desetak godina.. čak ni Saša
Obradović ne može da se 'računa'. I ovo nije zaje*ancija.
košarka.40poulos,
-> #39, kum.djole* godina.. čak ni Saša Obradović ne može da se 'računa'. I
* ovo nije zaje*ancija.
Jeste da si u pravu, Sale i jeste jedini naš igrač koji je
nešto postigao u inostranstvu, ali poenta i nije bila u tome.
Kada je Plačko odlazio iz Partizana niko nije hteo da ga kupi,
a vi ste ga terali. :) A kladim se da bi sad voleli da ga ponovo
vidite u timu. :)
košarka.41nikolaj,
-> #40, poulos>Kada je Placko odlazio iz Partizana niko nije hteo da ga kupi,
> a vi ste ga terali. :) A kladim se da bi sad voleli da ga ponovo
> vidite u timu. :)
Nije tacno da smo ga terali,vec Muta nije mogao da racuna na njega
zato shto nije prosao pripreme i nije mogao da igra u ligi sampiona
za Partizan!
košarka.42junior,
-> #40, poulos> Jeste da si u pravu, Sale i jeste jedini naš igrač koji je
> nešto postigao u inostranstvu, ali poenta i nije bila u tome.
Otkud ti to?
Nemoj sad da spominjem Stojakovića :) A tek kad se setim Milete
Lisice, najboljeg igrača Slovenije :)) A Borko Radović, koji prosto
hara tamo negde U Sibiru? A, a? :>
košarka.43kum.djole,
Igraju nam "Grci". :)
košarka.45rades,
-> #43, kum.djole
> Igraju nam "Grci". :)
To je strava, ali nije mi jasno cemu onoliki spisak. Razumem
da treba i mladi igraci da prodju pripreme, ali neka imena
poput Jove Stanojevica na spisku su u najmanju ruku zapanjujuca.
`
košarka.46poulos,
-> #43, kum.djole* Igraju nam "Grci". :)
Samo su pozvani među 24 igrača, nije sigurno da će igrati. :) Reče
Duda da se o tome još uvek pregovara i da se očekuje da će biti ok,
ali ko zna...
košarka.47miskop,
-> #46, poulos>> Samo su pozvani među 24 igrača, nije sigurno da će igrati. :) Reče
>> Duda da se o tome još uvek pregovara i da se očekuje da će biti ok,
>> ali ko zna...
Joooj, daj Bože da igraju... a kad budu zaigrali... ;) "će da bidne
masakr u Atini"... ;))
košarka.48gligo,
-> #43, kum.djole> Igraju nam "Grci". :)
E, pa da vidimo i to cudo zvano Pedja Stojakovic...
košarka.49nikolaj,
-> #46, poulos> Samo su pozvani medu 24 igraca, nije sigurno da ce igrati. :) Rece
> Duda da se o tome jos uvek pregovara i da se ocekuje da ce biti
>ok,
> ali ko zna...
Pa ako su vec pozvani 99% je da ce da igraju.Tarlac ce ustvari
mozda da igra,jer mu sad veliku konkurenciju pravi Koturovic koji
je fenomenalno odigrao ovu sezonu,a Stojakovic ce da igra po meni
100%,i ako on bude igrao to ce ja mislim biti najvece otkrovejne
ovog prvenstva(pod uslovom da dobije dovoljnu minutazu),poput
Danilovica 1990 u Argentini.
košarka.50kum.djole,
-> #49, nikolaj>> Pa ako su vec pozvani 99% je da ce da igraju.
Nije.
Tarlać najverovatnije neće da igra, za Stojakovića su malo veće šanse.
Ipak, i bez njih imamo jako dobru ekipu.
košarka.51junior,
-> #45, rades> To je strava, ali nije mi jasno cemu onoliki spisak. Razumem
> da treba i mladi igraci da prodju pripreme, ali neka imena
> poput Jove Stanojevica na spisku su u najmanju ruku zapanjujuca.
Prosto. Dođu neka dečica u kamp, kao što su Jovo, Rakočević, Lukovski,
i par matorijih, još uvek voljnih da uče, i onda, za 10-15 dana priprema,
da vidiš koliko finti, fazona i raznih gluposti mogu da nauče od matoraca.
Uostalom, razmisli, koliko bi ti napredovao kad bi trenirao 10 dana sa
Đorđevićem, a da ti kondicioni trener bude Sead legenda ;) Ima da im svima
nabiju tehniku, snagu, izdržljivost o kojoj će samo moći da maštaju sledeće
sezone.
košarka.52junior,
-> #48, gligo> E, pa da vidimo i to cudo zvano Pedja Stojakovic...
Što se naložiše oni Kingsi na njega ... stvarno ne vidim zašto.
košarka.53poulos,
-> #52, junior* Što se naložiše oni Kingsi na njega ... stvarno ne vidim
* zašto.
Zato što mali razbija i zato što je zreo za našu prvu petorku, ili,
u najgorem slučaju, šestog čoveka. :) Cenim da će on jedini od Grka
i stvarno igrati za nas na SP.
košarka.54poulos,
Evo odabranih 24... :) Kad već niko neće da kuca. :)
1. Aleksandar Đorđević (Barselona)
2. Saša Obradović (ROMA)
3. Dragan Lukovski (Partizan)
4. Igor Rakočević (C.Zvezda)
5. Predrag Danilović (Kinder)
6. Miroslav Berić (Taukeramika)
7. Nikola Lončar (PSŽ)
8. Vlado Šćepanović (Budućnost)
9. Miroslav Radošević (Partizan)
10. Haris Brkić (Partizan)
11. Dejan Bodiroga (REAL)
12. Predrag Stojaković (PAOK)
13. Milan Gurović (Peristeri)
14. Aleksandar Čubrilo (Partizan)
15. Milenko Topić (C.Zvezda)
16. Dejan Tomašević (Partizan)
17. Predrag Drobnjak (Partizan)
18. Jovo Stanojević (C.Zvezda)
19. Nikola Jestratijević (FMP)
20. Željko Rebrača (Beneton)
21. Dragan Tarlać (Olimpijakos)
22. Vlade Divac (Šarlot Hornets)
23. Nikola Bulatović (FMP)
24. Dejan Koturović (PSŽ)
Očigledno je da ja najveći broj pozvanih igrača iz Partizana,
tj. 6. Zvezda ima 3 predstavnika, FMP 2 i PSŽ 2 komada ;) .
Inače, nekoliko mladih igrača je pozvano na pripreme A reprezentacije
iako su paralelno pozvani na pripreme selekcije do 22 godine. :)
Prevashodno tu mislim na Rakočevića i Stanojevića, koji će imati
priliku da napreduju spremajući se sa najboljim igračima u Evropi,
da bi posle gazili svoju generaciju ... ;)
košarka.55mantoniadis,
-> #50, kum.djole>>>> Pa ako su vec pozvani 99% je da ce da igraju.
>>
>> Nije.
>> Tarlac najverovatnije nece da igra, za Stojakovica su malo vece sanse.
>> Ipak, i bez njih imamo jako dobru ekipu.
Sada se prica da kosarkaski savez Yugoslavije dogovorio se sa ministarstvo
kulture Grcke i ceka da se povuce zakon iz 1991 godine kojim se zabranjuje
da igraci koji su dobili drzavljanstvo igraju za rezeprezentaciju svoje
zemlje sem reprezentacije grcke.. Vazece novi zakon kojim ce igraci imace
pravo da igraju za reprezentaciju svoje prave zemlje i pravo da igraju u
domaci prevenstvo kao "grci"..
Ako ne bude nista od toga, Tarlac 100% nece igrati posto u ugovor koji ima
sa Olympiakos_a, zabranjuje mu da igra za reprezentaciju YUgoslavije dok
Stojakovic ima neke sanse sada da igra posto najverovatnije ide u NBA..
Jos nesto interesantno..
Pre desetak dana FIBA je predlozila da se naprave neka vrsta druge zone
u Evropu. U tu zonu spadaju sve zemlje koje nisu u EZ, (Yu, Rusija,
Letonija, Turska, Israel, Hrvatska, Poljska itd) i igraci ce moci da
igraju u bilo koju ekipu ovih zemlja i da se ne smatraju "stranci"..
Dalje ne znam sta se desilo ali tada je bio protiv tog predloga
Kosarkaski Savez Jugoslavije..
košarka.56nikolaj,
-> #53, poulos> Zato sto mali razbija i zato sto je zreo za nasu prvu petorku,
>ili,
> u najgorem slucaju, sestog coveka. :) Cenim da ce on jedini od
>Grka
> i stvarno igrati za nas na SP.
I po meni on zasluzuje da se nadje u petorci.ili bar da bude prva
zamena Danilovicu ili Bodirogi.Koliko je on "dobar" pokazuje i
trampa Richomnda za Vebera,samim tim se pokazuje koliko Kingsi
racunaju na Pedju!
košarka.57nikolaj,
Zna li neko kako je zavrseno Italijansko prvenstvo,ako je uopste
zavrseno?
košarka.58payce,
-> #57, nikolaj=> Zna li neko kako je zavrseno Italijansko prvenstvo,ako je
=> uopste zavrseno?
2:2 je u pobedama, sutra se igra peta, odlučujuća utakmica.
košarka.59miskop,
-> #57, nikolaj>> Zna li neko kako je zavrseno Italijansko prvenstvo,ako je uopste
>> zavrseno?
Trenutno je 2:2, a poslednja, odlučujuća utkamica, igra se
u nedelju.
košarka.60nikolaj,
KINDER BOLOGNA-novi prvak Italije
U najuzbudljivijoj, petoj po redu utakmici Kinder je slavio protiv
gradskog rivala.Timsistem je vodio tokom celog susreta jer je u
svojim redovima imao odlicnog Majersa koji je zavrsio utakmicu sa
27 poena.Jugoslovenski reprezentativac je igrao veoma lose do 3-4
minuta pred kraj utakmice,i do tada je postigao samo 7 poena.
15-20 sekundi pre kraja utakmice Timsistem je imao prednost od 4
poena,ali je onda Danilovic pogodio trojku sa 8-9 metara i plus
slobodno bacanje koje je realizovao i tako izborio produzetke.U
produzetku je Timsistem igrao bez Majersa koji je dobio 5 licnih,a
Danilovic je postigao 9 poena(jednu trojku) i doneo Kinderu titulu.
Od kako je Danilovic otisao iz Kindera pa sve do sada,Bolonjezi
nisu osvojili ni jedan znacajniji trofej,pa se pokazalo da je bio
pravi potez uprave Kindera shto su dali 3 miliona dolara(po sezoni)
Sashi dase vrati u Bolonju.
Sasha Danilovic je u Kinderu proveo 4 godine(sve ukupno),i doneo
im cetiri titule prvaka Italije,Kup Sampiona i dva kupa Italije.
košarka.61gligo,
-> #60, nikolaj> produzetku je Timsistem igrao bez Majersa koji je dobio 5
> licnih,a Danilovic je postigao 9 poena(jednu trojku) i doneo
> Kinderu titulu.
Jos jedna potvrda teoriji 'ukletog' Majersa koji je za ovih
nekoliko godina uzeo samo jedan trofej i to (cini mi se)
Kup Italije.
Nasuprot njemu, Danilovic za svaku godinu koju je igrao u
Evropi, uzeo je bar po jedan trofej, sto u Jugoslaviji, sto u Italiji.
> Sasha Danilovic je u Kinderu proveo 4 godine(sve ukupno),i
> doneo im cetiri titule prvaka Italije,Kup Sampiona i dva kupa
> Italije.
E, zamisli sad, da uspeju pregovori sa 'ubicom' po imenu
Stojakovic oko njegovog prelaska u Kinder...
Sta bi tek onda radili...
košarka.62junior,
-> #61, gligo> E, zamisli sad, da uspeju pregovori sa 'ubicom' po imenu
> Stojakovic oko njegovog prelaska u Kinder...
> Sta bi tek onda radili...
Kad nalete na malog Rakočevića, Kuzmu, Pekovića, Topića i Lakija,
moći će samo da nas mrze :>
košarka.63nikolaj,
-> #61, gligo> E, zamisli sad, da uspeju pregovori sa 'ubicom' po imenu
> Stojakovic oko njegovog prelaska u Kinder...
> Sta bi tek onda radili...
Pa bilo je price da Stojakovic treba da predje u Kinder,a Gurovic u
Timsistem,ali mi se ceni da ce Stojakovic pre da ode u Sakremento
jer su Kingsi vec trampili Richmonda.
košarka.64gligo,
Samo da napomenem,
Stojakovic MVP grcke lige, Danilovic MVP italijanske,
a Bodiroga spanske...
Tek da se vidi koliko su nam igraci (i dalje) dominatni...
Jes' da fali Divac kao MVP NBA lige, al' bice on to,
kad predje u Filadelfiju...;)
košarka.65mantoniadis,
Stojakovic u reprezentaziju!!!
Paok mu je nudio 4,5 mil $, Kinder 3,25mil $, i Sacramento 3,5 mil $...
Izabrao da ide u NBA tako da je slobodan sada da igra za reprezentaciju..
Tarlac hoce da igra za reprezentaciju ali jos uvek nije nadjena resenja..
Gurovic je odbio poziv, i rekao da bi voleo da igra za reprezentaciju
grcke...
košarka.66nikolaj,
-> #65, mantoniadis>Gurovic je odbio poziv, i rekao da bi voleo da igra za
>reprezentaciju grcke...
P*cka jedna smrdljiva!
košarka.67m.milos,
-> #66, nikolaj
>> Gurovic je odbio poziv, i rekao da bi voleo da igra za
>> reprezentaciju grcke...
> P*cka jedna smrdljiva!
Sto?
Bas ga briga, verovatno mu je ta zemlja mnogo vise pruzila nego nasa!
Da ne pominjem i to sto ce se zasigurno vise naigrati u njihovoj
reprezentaciji.
košarka.68gligo,
-> #65, mantoniadis> Paok mu je nudio 4,5 mil $, Kinder 3,25mil $, i Sacramento 3,5
> mil $...
> Izabrao da ide u NBA tako da je slobodan sada da igra za
> reprezentaciju..
Ja cuh da mu je Kinder nudio 7,5 milki za 3 godine,
dok Sacramento nije mogao vise od 3,5 miliona $,
zbog rookie salary cap-a...
Izgleda da mu je Petri ponudio mnogo jake uslove,
i mnogo jaku minutazu...
A cini mi se da je i Divac umesao prste...:)
> Gurovic je odbio poziv, i rekao da bi voleo da igra za
> reprezentaciju grcke...
U ovo cisto sumnjam...Decko je skoro dao intervju, gde
je upravo demantovao price u vezi grcke reprezentacije,
koje, po njemu, lansira neko iz kluba.
Rece i da je vec imao razgovor sa trenerom Obradovicem
i da je pristao da igra za nas, pa makar i izgubio grcko drzavljanstvo.
košarka.69poulos,
-> #65, mantoniadis* Stojakovic u reprezentaziju!!!
* Izabrao da ide u NBA tako da je slobodan sada da igra za
* reprezentaciju..
Savršeno. :) Samo on i jeste tog kvaliteta da može da igra u
startnoj petorci... :)
košarka.70nikolaj,
-> #68, gligo>Ja cuh da mu je Kinder nudio 7,5 milki za 3 godine,
ALi Sacremento mu nudi 3.5 $ za jednu sezonu!
košarka.71nikolaj,
-> #67, m.milos>Sto?
>Bas ga briga, verovatno mu je ta zemlja mnogo vise pruzila nego
>nasa!
>Da ne pominjem i to sto ce se zasigurno vise naigrati u njihovoj
>reprezentaciji.
Kako bre shto?
Kako mu je Grcha pruzila vise nego Jugoslavija?Pa on je naucio sve
sto sad zna ovde a ne u Grckoj.Uostalom Jugoslavija i nije mogla da
mu da nishta jer je sa 15-16 godina otishao.Treba da bude
pocastvovan shto je dobio poziv za reprezentaciju,ali i da se stidi
toga shto je rekao da bi vishe voleo da igra za grcku
reprezentaciju.Za reprezentaciju kad se igra,igra se zbog ljubavi i
patriotizma prema zemlji,a ne zbog kinte i slave!
košarka.72kum.djole,
-> #71, nikolaj>> Pa on je naucio sve sto sad zna ovde a ne u Grckoj.
>> Jugoslavija i nije mogla da mu da nishta jer je sa 15-16 godina otishao.
Nisam znao da košarkaši sve što znaju, nauče do 15.-16. godine.. ;)
košarka.73m.milos,
-> #71, nikolaj
> Pa on je naucio sve sto sad zna ovde a ne u Grckoj.
> Uostalom Jugoslavija i nije mogla da mu da nishta jer je sa 15-16
> godina otishao.
Zanimljivo ;)
Sve je naucio do 15 godine? Pa da, to su godine kada jedan kosarkas moze
najvise da pruzi :)
> Za reprezentaciju kad se igra,igra se zbog ljubavi i
> patriotizma prema zemlji,a ne zbog kinte i slave!
Kako ne igra se zbog slave? Pa pola nase reprezentacije je steklo ime
upravo pobedjujuci u istoj, zlatne medalje na olimpijadi itd...
A i izem ti patriotizam prema "Hej Sloveni".
Uostalom cuo sam da Gurovic nije nista slicno ni rekao i da ce ako mu se
ukaze sansa igrati za "Jugoslaviju".
košarka.74junior,
-> #70, nikolaj> ALi Sacremento mu nudi 3.5 $ za jednu sezonu!
Ne može. Tri i po miliona će dobiti raspodeljeno na 3 sezone.
Ono što je Petrie izjavio, jeste da se klinac premišlja između
trenutne zarade, alias Kinder, ili investicije u budućnost.
Po njegovim rečim, on bi tamo dobio mesto trojke u startnoj postavi
(mada će biti teško to pored Billy Owensa i C Williamsona), garantovanu
minutažu od verovatno 30-ak minuta po meču, i nakon isteka druge godine,
kad je moguće sklopiti duži i masniji ugovor, verovatno dvocifreni broj
miliona dolara za taj novi ugovor.
Po meni treba da ode u nba, dok je još mlad. Može itekako da napreduje.
košarka.75nikolaj,
-> #74, junior>Po njegovim recim, on bi tamo dobio mesto trojke u startnoj postavi
Po meni bi on trebao da igra dvojku,jer za trojku mora da bude
mnogo snazniji.Tim pre shto je otishao Richmond.
košarka.76gligo,
-> #75, nikolaj> Po meni bi on trebao da igra dvojku,jer za trojku mora da bude
> mnogo snazniji.Tim pre shto je otishao Richmond.
Cini mi se da Richmondov odlazak, ima najmanje veze
sa Pedjinim dolaskom...
košarka.77miskop,
-> #74, junior>>> ALi Sacremento mu nudi 3.5 $ za jednu sezonu!
>> Ne može. Tri i po miliona će dobiti raspodeljeno na 3 sezone.
Juče pročitah u DT-u da je Stojaković odlučio da ide
u NBA i da sa ocem za desetak dana ide u USA da potpiše
ugovor. Kako piše DT, ("iz izvora bliskom DT"), iako je
Stojaković za korak bliži reprezentaciji, teško da će da
zaigra za nas, jer bi onda "izgubio silne privilegije"
ne igrajući kao Grk. Mislim, je*e se njemu za privilegije u
Grčkoj kad ide u NBA...
košarka.78nikolaj,
-> #73, m.milos>Zanimljivo ;)
>Sve je naucio do 15 godine? Pa da, to su godine kada jedan kosarkas
>moze najvise da pruzi :)
Decko,sad cu ja tebi lepo da objasnim neke stveri,poshto vidim
nishta ne razumesh.
Mlad kosarkas dobija osnovu svog znanja u prvih 3-4 godine
treniranja.A on sigurno nije poceo da trenira sa 15
godina,shto znaci da je svo svoje znanje naucio ovde a ne u Grckoj.
Kasnije kad udje u juniorski i seniorski tim,on samo nadogradjuje
svoje znanje.To shto je otishao u Grcku sa 16 godina je mozda i
dobro jer je igrao u jacoj ligi,ali on sigurno ne bi postao ovakav
igrac da je svoje prve korake u kosarci poceo u Grckoj!
košarka.79nikolaj,
-> #73, m.milos>Kako ne igra se zbog slave? Pa pola nase reprezentacije je steklo
>ime
>upravo pobedjujuci u istoj, zlatne medalje na olimpijadi itd...
>A i izem ti patriotizam prema "Hej Sloveni".
>Uostalom cuo sam da Gurovic nije nista slicno ni rekao i da ce ako
>mu se ukaze sansa igrati za "Jugoslaviju".
Navedi mi bar jednog igraca koji je stekao ime u reprezentaciji,a
da pre toga nije stekao slavu u klubu za koji je igrao.Svaki igrac
koji se nashao u prvih 12 nase selekcije morao je da bude u tom
trenutku odlican igrac,i svi su oni vec stekli svoje ime.
A shto se tice himne "Hej SLoveni",koliko se meni cini,svi
reprezentativci su dali svoj maksimum,i pokazali da patriotizam na
poslednja dva evropska prvenstva i olimpijadi.
košarka.80rades,
Problemi oko Stojakovicevog nastupa za Jugoslaviju.
Naime, on je potpisao za Sakramento, ali nije se odrekao
grckog pasosa. Cak je i vizu vadio u grcki pasos (kako
on rece - laksa je procedura (kakav kreten - sve bi mu
Sakramento sredio i sa nasim pasosem) ). Sada sve zavisi
od Grka - odnosno da li ce ga oni pustiti da igra za nas.
košarka.81junior,
-> #75, nikolaj> Po meni bi on trebao da igra dvojku,jer za trojku mora da bude
> mnogo snazniji.Tim pre shto je otishao Richmond.
To bi stvarno bila promena. Od četvorke u Evropi, do dvojke u
nbau. :)) Teško. Sacramentu fali bek šuter, to je suva istina,
ali teško da se na tu poziciju može staviti Stojaković. A krila
imaju koliko hoćeš. Počevši od Vebera, tu su još Ovens, Vilijamson,
Funderburke, Abdul-Vahad ... izvinjavam se ako sam nekog propustio :)
Bilo, kako bilo, svi su imali zavidnu minutažu ove sezone, i svi su
(sem Tariqa) učestvovali u rotaciji trojka-četvorka, tako da ako
Predrag Saša :) Stojaković, ode da igra tamo, moraće da se ratosiljaju
bar dvojice, ako stvarno misle da mu garantuju minutažu.
košarka.82m.milos,
-> #78, nikolaj
> Mlad kosarkas dobija osnovu svog znanja u prvih 3-4 godine
> treniranja.A on sigurno nije poceo da trenira sa 15
> godina,shto znaci da je svo svoje znanje naucio ovde a ne u Grckoj.
Ne mogu da verujem, pa ti i dalje branis stav da kosarkas stekne svo
znanje do 15-16 godine.
Pa ne bi onda igraci isli na koledz uopste vec
bi posle prvog razreda srednje skole odmah isli u NBA. Ovi i koji sa 19
godina dodju da igraju vise sansi imaju da provedu sve vreme na klupi
samo zato sto jednostavno nisu spremni. Jeste Evropa se razlikuje, ali ne
toliko da igrac sa 15 godina nauci sve sto zna pa se onda samo
nadogradjuje. To je u najmanju ruku smesno.
košarka.83junior,
-> #80, rades> Naime, on je potpisao za Sakramento, ali nije se odrekao
> grckog pasosa. Cak je i vizu vadio u grcki pasos (kako
> on rece - laksa je procedura (kakav kreten - sve bi mu
Stvarno je kreten. Evo izvoda iz nba.news, gde vidimo kako će
izgledati buduća postava Kingsa (Peđa će igrati trojku, a Webber
centra), a posle i problemi i hvalisanja oko grčkog pasoša.
Mada tu je i Divac u kombinaciji ...
> For Petrie, this is merely a continuation of an already busy
> offseason. Having recently traded Mitch Richmond and Otis
> Thorpe to Washington for Chris Webber, he envisions a potent
> Kings front line featuring Webber, the former Michigan star;
> unsigned free agent Corliss Williamson; and Stojakovic. The
> Kings also have approximately $8 million to pursue a center,
> with the Charlotte Hornets' Vlade Divac, also a Serb, among the
> candidates.
>
> "I have told Peja he should come to the NBA," Divac said
> recently, "and I would be very interested in talking to
> Sacramento (about signing). I have never played with him, but I
> have seen him many times while he is growing up. He is the best
> of our young guys."
>
> But according to one Greek journalist, the announcement was the
> major sports event of the nation Wednesday partly because the
> Greeks have adopted Stojakovic, who speaks fluent Greek and
> English, as one of their own.
>
> However, Stojakovic plans to play for Yugoslavia in this
> summer's World Championships in Athens. He also recently was
> named Most Valuable Player of the Greek League and is widely
> considered the best player in Europe.
>
> "Peja will be the first guy with a Greek passport to play in
> the NBA," explained PAOK beat writer Panos Chorozoglou of
> Northern Sports, the largest sports daily in northern Greece.
> "That is very important to us."
košarka.84miskop,
Iz jučerašnjeg (petak) Dnevnog Telegrafa, sa naslovne strane:
(http://www.dtelegraf.co.yu)
--------------
NAJBOLJI KOSARKAS GRCKE LIGE I POTENCIJALNI JUGOSLOVENSKI
REPREZENTATIVAC OD JUCE U NBA
Stojakovic potpisao za Sakramento, za "plave" samo ako Grci dozvole
Solun - Predrag Stojakovic, potencijalni jugoslovenski kosarkaski
reprezentativac i igrac grckog PAOK, potpisao je juce trogodisnji
ugovor sa Sakramento Kingsima. Stojakovic ce po sezoni zaradjivati
3,9 miliona dolara, dok njegov dosadasnji klub PAOK nece dobiti ni
centa na ime obestecenja, posto je bivsem igracu Crvene zvezde
istekao ugovor.
U ekskluzivnoj izjavi za DT, odmah po potpisivanju ugovora sa
Sakramentom, Stojakovic je naglasio da njegov odlazak u SAD ne znaci
da ce nastupati za reprezentaciju Jugoslavije na Svetskom prvenstvu
ovog leta u Atini: "U Ameriku putujem kao Grk i to je jedini pasos
koji imam. Ja nemam jugoslovensko drzavljanstvo. Ne mogu da se kockam
i dozvolim sebi da mi bude oduzet grcki pasos. Jedini nacin da nastupim
za nasu reprezentaciju je ako bi se jugoslovenski i grcki savezi
dogovorili oko mog statusa".
košarka.85junior,
TDK Manresa je pobedila u 4 utakmici Mićinu Taukeramiku, i tako
osvojila prvenstvo Španije.
E, sad, ja ne znam da li kod njih ide i finalista u Ligu Šampiona,
ali gre'ota bi bilo ne gledati Miću u životnoj formi, kako dolazi
u Pionir :)
Da, btw, mića je dao (valjda) 26 poena, 4-4 za trojke, a jedini
promašaj, bio mu je sa slobodnjaka. Manijak :)
košarka.86nikolaj,
-> #85, junior>E, sad, ja ne znam da li kod njih ide i finalista u Ligu Sampiona,
>ali gre'ota bi bilo ne gledati Micu u zivotnoj formi, kako dolazi
>u Pionir :)
Spanija ima tri predstavnika u ligi sampiona sledece godine.To su :
1.TDK Manresa
2.TAU Keramica
3.Real Madrid
košarka.87nikolaj,
Tri Partizanova igraca,Brkic,Cubrilo i Radosevic otpali su sa
spiska za putnike za Atinu.
Sasvim je normalna odluka da otpadnu Cubrilo i Brkic,ali je malo
zacudjujuce to shto Radosevic nece putovati za Atinu.
košarka.88poulos,
Dakle, ovo nije normalno... Konačno smo uzeli titulu, imali odličan
tim, a onda umesto formiranja pravog, evropskog tima uprava ponovo
vuče katastrofalne poteze.
Naime, iz ekipe odlaze: Topalović, Perović, Mišković (to je i bilo
očekivano), ali i Benčić i Kuzmanović. Bar jedan od ove dvojice
iskusnih igrača je trebalo da ostane... E sd, dolazi još gori deo.
Naime, u Zvezdu su pristigli:
1. Stevan Peković iz Budućnosti, igra na poziciji dvojke ili trojke,
2. Nikola Jestratijević iz FMP-a, pozicija centra
(ovo su dva dobra pojačanja),
ali i
3. Dragoljub Vidačić, play, veliko je pitanje da li je u bilo čemu
bolji od Kuzmanovića ili Benčića
i najveće razočaranje:
4. Rastko Cvetković. ;( centar... Neko mi reče da je pročitao
novinama: "NBA pojačanje za crvenu Zvezdu"... Izgleda da je
to ono provereno NBA ima koje su pominjali ljudi po završetku
play offa. :)
Čeka se i peto ime... Daj Bože da ipak Kuzman ne ode, ili bar
da dovedu nekog dobrog, jer ovako nemamo šanse za nešto više...
košarka.90stefan,
Zaštitni znak Ive, Miajlo Grušanović je potpisao za Beopetrol. Šabački
klub su napustili i trener Milovan Stepandić i igrač Igor Đaletić - zajedno
su otišli u Borac iz Čačka u koji je takođe došao i Mišković iz Zvezde. Kad
smo već kod Zvezde, priča se da ima nekih problema oko dovođenja Jarića?
košarka.91gligo,
Jel' neko vid'o skoro Rebracu? :)
I bolje sto nije, ono nije Rebraca, nego Rambo...;)
Individualno radeci, nabacio je jos 8 kila, cistih misica...:)
Kada se pojavio na pripremama, Drobnjak i Bulatovic
su izgledali smesno naspram njega...
Sinoc ga gledam, bre ubica je....:)
Pokidace Webbera, sa sve Garnetom pride....;)
košarka.92nikolaj,
-> #91, gligo>Jel' neko vid'o skoro Rebracu? :)
>I bolje sto nije, ono nije Rebraca, nego Rambo...;)
>
>Individualno radeci, nabacio je jos 8 kila, cistih misica...:)
>Kada se pojavio na pripremama, Drobnjak i Bulatovic
>su izgledali smesno naspram njega...
>
>Sinoc ga gledam, bre ubica je....:)
>Pokidace Webbera, sa sve Garnetom pride....;)
Rebraca ce da im j*be kevu.Meni ovo lichi da se on nabildovo samo
da bi skenjo Amere.Oce da im vrati za ono iz Atlante.Ne moras ni da
mu pogledas telo,dovoljno je da mu vidish samo glavi i sve ce ti se
samo kazati..:))
košarka.93junior,
-> #92, nikolaj> da bi skenjo Amere.Oce da im vrati za ono iz Atlante.Ne moras
> ni da mu pogledas telo,dovoljno je da mu vidish samo glavi i
> sve ce ti se samo kazati..:))
Eh, lako mu je protiv ovih pussyes :), neka se on iživi na
Robinsonu, ako može.
košarka.94gligo,
-> #93, junior> Eh, lako mu je protiv ovih pussyes :), neka se on izivi na
> Robinsonu, ako moze.
Hm, slabo poredjenje...
Rebarce je belac :), uz to je oduvek bio zgolja, ali napredak
u fizickom smislu, koji je on napravio je zaista za napomenu..
Ako cemo po tvome, i po onom, ' i nad popom ima pop' ,
moze Robinson da se igra sa Rebarcetom, al' neka se
izivi na Shaquille-u...
Smesno...:)
košarka.95junior,
Poslednjeg dana prelaznog roka, Bulatović potpisao za Budućnost.
Dakle, da sumiramo ko je sve gde otišao (po sećanju):
Iz Partizana je otišao Tomašević u Pamesu. Iz dotične Pamese,
neki Radunović je prešao u Budućnost (bio je višak, dolaskom
Tomaševića). U Budućnost su takođe, stigli Radonjić (FMP),
Topalović (Zvezda), Bošković (FMP) i Bulatović (FMP). Pola FMPa
ovi kupiše .. i to bolju polovinu.
Otišli su im Saša i Marko Ivanović. Prvi u Hemofarm, drugi u Beobanku.
Grušanović (IVA) je potpisao za Beopetrol, kao i Igor Perović (Zvezda),
i čini mi se Mišković (Zvezda). Kad smo već kod Zvezde, prošlogodišnji
kapiten Zvezde, Mirko Pavlović će ojačati redove (kako jak izraz :))
Borovice.
Iz Zvezde su, pored Perovića, Miškovića i Topalovića, otišli i Benčić
u Radnički CIP i Kuzmanović, u Beobanku, čini mi se. Pojačanja je zeldi
već naveo u prošloj poruci - Rastko Cvetković, Ljuba Vidačić,
Jestratijević i Peković.
Iz Beobanke je otišao Stevanović i Peković, dok je doveden Mišel Lazarević,
Kuzmanović i M. Ivanović. A da li su zadržali dvojac Pavičević - Šilobad,
stvarno, ne znam.
Iz Partizana je otišao, na kraju, samo Tomašević, a po rečima direktora
Partizana, uprava je odbila ponudu Efesa od MILION maraka za Brkića :)))))
(to je možda cena koliko bi Partizan platio Efesu da Brkić ode tamo :>).
No, na stranu šala, dovedeni su Gilić i Stevanović, i možda najvažnije,
trener Lučić, koji sad može da uđe u svoju svlačionicu, pogleda centre,
koji zajedno imaju preko 400 kila i kaže "koliko mesa, a ja vegetarijanac"
;)
Zamislite Triple Tower taktiku, preuzetu od San Antonia, gde bi Drobnjak
igrao trojku :))
No, dobro, u suštini to je to .. ubedljivo je najviše profitirala
Budućnost, koja je na svim pozicijama znatno poboljšana, a i dalje je
zadržala, verovatno najbolji bekovski par u ligi Pajović-Šćepanović.
Sad imaju i veoma solidnu klupu, a uz paklen domaći teren (u 2 godine,
samo jedan poraz), mislim da su najozbiljniji kandidati za titulu sledeće
godine.
Zvezda se ojačala što se centara tiče i pojačanjima nije narušena, sama
koncepcija igre, ali je najveća snaga Zvezde - njena klupa, žestoko
osiromašena. A i trener nam je na nivou tima .. taman da se borimo sa
Radničkim CIP za šesto mesto, koje vodi u Evropu.
Partizan je pustio Tomaševića, ali doveo dva mesnata manijaka, teška
preko 300 kila :), tako da ne verujem da će se osetiti neki poremećaj
u igri Partizana. Lučić je sjajan trener, i verujem da će ispraviti
nepravdu nanešenu Radoševiću i Brkiću, koji su, pod Mutom, od odličnih
bekova, postali osrednji šuteri trojki.
Kada se uz ovakav tim Partizana, koncepcija igre počne bazirati na onome
na čemu je počivala igra Zvezde prošle godine, a to je šut iz polja, mislim
da neće biti tima u zemlji, koji će im moći parirati. Samo, za to treba
vremena, ali ne sumnjam da će na kraju Lale vratiti titulu Partizanu.
Toliko od vesti, i komentara, za one koji su stigli dovde, i mala
nagradna vest :) - Iva se povukla iz učešća u Kupu Koraća, zbog
finansijskih problema. Oni su rasprodali ceo tim, uključujući i trenera,
i treba očekivati njihovo ispadanje sledeće godine. Slično se desilo
i sa FMPom, koji je prodao svoja 4 najbolja igrača - Radonjića, Boškovića,
Bulatovića i Jestratijevića, a igra će im počivati na "iskusnom" Veselinu
Petroviću i mladićima kao što su Šekularac, Dalipagić i Basarić.
I da, umesto Ive, u Kup Koraća ulazi Radnički (ili beše Lovćen).
košarka.96kum.djole,
-> #95, junior>> Iz Partizana je otišao Tomašević u Pamesu. Iz dotične Pamese,
>> neki Radunović je prešao u Budućnost (bio je višak, dolaskom
>> Tomaševića).
Nije to 'neki' Radunović nego Saša Radunović, bivši centar Budućnosti
i Partizana (ono jes on malo matoriji..) i nije bio višak nego mu je
istekao ugovor u Pamesi pa je razmišljao o ponudi Budućnosti.
Inače nisam još siguran da su i jedan i drugi potpisali, Radunović
zato što mu se ne vraća u Jugoslaviju a Tomašević zato što hoće
da igra u EL.
>> I da, umesto Ive, u Kup Koraća ulazi Radnički
A ovo mi miriše opet na neku prevaru, al' ajde..
košarka.97stefan,
-> #95, junior>Iz Beobanke je otišao Stevanović i Peković, dok je doveden Mišel Lazarević,
>Kuzmanović i M. Ivanović. A da li su zadržali dvojac Pavičević - Šilobad,
>stvarno, ne znam.
Ukoliko Zvezda definitivno nije uspela da dovede Jarića onda bi za njih
trebao da zaigra Pavićević.
>No, na stranu šala, dovedeni su Gilić i Stevanović, i možda najvažnije,
Zna li neko šta je bilo sa onim deželanom? :)
košarka.98poulos,
-> #95, junior* već naveo u prošloj poruci - Rastko Cvetković, Ljuba Vidačić,
* Jestratijević i Peković.
Stigli su i Marko Jarić i Luka Pavićević.
* I da, umesto Ive, u Kup Koraća ulazi Radnički (ili beše Lovćen).
Pitam se da li će i ovi sad da odustanu. ;)
košarka.99miskop,
-> #95, junior>> u Radnički CIP i Kuzmanović, u Beobanku, čini mi se. Pojačanja je zeldi
>> već naveo u prošloj poruci - Rastko Cvetković, Ljuba Vidačić,
>> Jestratijević i Peković.
Čitam jutros u novinama da će u Zvezdu da se vrati Mirko Milićević,
ali da će da igra samo u Evro ligi...
košarka.100junior,
-> #99, miskop> Čitam jutros u novinama da će u Zvezdu da se vrati Mirko
> Milićević, ali da će da igra samo u Evro ligi...
Videh i ja to.
Bog nek' nam je u pomoći, kad će dotični da igra u Evroligi...
košarka.101junior,
-> #96, kum.djole>>> I da, umesto Ive, u Kup Koraća ulazi Radnički
> A ovo mi miriše opet na neku prevaru, al' ajde..
Nije prevara. Baš, ali baš su totalno propali.
A i bolje je za Radnički da skupi neku kintu, da održi
one mlade igrače na okupu.
košarka.102nikolaj,
Ostade nam reprezentacija bez jos jednog clana petorke-Predraga
Danilovica.Mora i on na operaciju,i nece igrati na svetskom
prvenstvu..:((