košarka.1038papa.smurf,
-> #1004, rades> Imali bi mi ove sezone dobru ekipu u Evroligi - da je
> Zvezda odmah odustala od nje. ;) Kad ste vec pretprosle
> sezone kupo-
Pa zašto bi onda igrali ligu uopšte, kada je Partizan pretplaćen
na Evroligu? Bolje da se vratimo u lepa stara vremena i gubimo od
hrvata sa po 25 razlike... ;)
košarka.1039papa.smurf,
-> #919, rades> Ne bih se vracao na to, ali - drugi put smo izgubili od
> zvezde, Belosevica & Co.
;) Da, Pop je zgazio liniju kod šuta (na snimku se videlo da je na
10 cm od linije)...
> izgubiti na onakav nacin i naravno sto ste dozvolili da
> zavisimo od Francuza.
5:0.
košarka.1040papa.smurf,
-> #926, gligo> Jel' treba iskustvo Zalgirisu, da iz proslogodisnjeg
> Saportea predje u Ligu Evrope i tu zavlada? I nemoj sad
Zvezda je posle kupa Koraća izmenila 5 igrača.
> samo da potezes Tyusa Edneya i ostalo. Vi ste bre
> predstavnik, i to jedini, SVETSKOG prvaka u kosarci u toj
> Ligi, a ni peto mesto da obezbedite ne mozete.
Kod nas nisu dozvoljeni stranci, a upravo je to ono što je Zvezdi
falilo ove sezone za Evro ligu. Jedan igrač, klase Danilovića,
Bodiroge, ili bar Saše Obradovića ili onog Kutlaja. To je ono što
je potrebno da prekine seriju protivnika, igrač koji ima srce
i preciznost u najtežem trenutku. Takođe, Zvezdi je potreban
play vrhunske klase, koji je u Evroligi praktično najvažniji
igrač ekipe. Igrač koji može da ubrza igru kod kuće (dobro, tu
imamo Igora), ali i da je uspori i odigra pozicioni napad
u gostima. Nas su ispalili za Jarića na samom početku sezone, a
Vidačić i Pavićević nisu ništa pokazali.
košarka.1041papa.smurf,
-> #946, gligo> Nismo se vadili na neiskustvo nego na mentalnu labilnost
> ekipe. :) Pa bar je taj srpski kompleks od Hrvata opste
> poznat. Mi nismo nikakav izuzetak...
Sigurno misliš na jugoslovenski komplex. ;>
košarka.1042papa.smurf,
-> #996, gligo> Tesno? Ajde osvezi pamcenje, pa onda da diskutujemo...
Izgubili smo sa 3 poena, baš koliko smo mi dobili tamo, samo što
smo postigli više koševa u gostima, pa smo imali bolji odnos sa
Cibonom. Takođe, utakmica protiv Cibone je bila dobijena (imali
smo i plus 10), ali je onda Etkins pogodio 4 trojke iz nerezonskih
situacija (preko ruke) i vratio Cibonu.
> bila upravo taj nedostatak navijaca. Jos veci pritisak
> samo bi vas dotukao. Cenim da je u Zagrebu bila prazna
E vidiš, to je već razlika između Cigana i Grobara. Dok Čegi navija
za jugoslaviju i dobija lovu od julovske mafije, ne može se ni
očekivati neko posebno navijanje protiv hrvata...
> Ne znam zasto se faul ne bi dosudio ako postoji, a u ovom
> slucaju je postojao, pa makar to bila i zadnja stotinka?
Ja ne znam koju si ti tekmu gledao... Svi komentatori su govorili
da o faulu nema ni govora (moje mišljenje je apsolutno u skladu sa tim).
košarka.1043papa.smurf,
-> #977, sergio.> E momak ajde bre ne benavi, "dobili smo bez Rakocevica".
> Pa samo zato ste i dobili inace da je taj mali pacicvrc
> igrao prosli bi ste gore nego mi prosle godine !!!
Obrade, da bi mogao da pišeš nešto o košarci, moraš bar pomalo da je
pratiš. Mi smu tekmu izgubili u Beogradu, bez Rakočevića (povredio se
dan - dva pre utakmice), a on nam je na domaćem terenu praktično
najvažniji igrač.
Utakmicu u gostima smo dobili kada je Igor odigrao svoju prvu utakmicu
Evro lige i to odlično.
košarka.1044papa.smurf,
-> #962, kum.djole> A prošle godine?
Išao je samo šampion. :) Dakle, prvo mesto u Evroligi dobija šampion,
potom, ako postoji još mesta, idu prvoplasirani i drugoplasirani (ukoliko
šampion bude jedna od ovih ekipa, onda ide i trećeplasirani). :)
Inače, odakle ti to da je Zvezda jedva ušla u playoff?
košarka.1045giovanni,
-> #949, mindcrimeĘ? pred punim u Zagrebu. Beobanka je prosle godine dva puta pobedila
Ę? Zrinjevac, reprezentacija takodje nije izgubila od njih. Ne bih ja to
Igrala je nerešeno u Zagrebu. A vi sa onako tragičnom ekipom Cibone ste
jedva izvukli, i to zahvaljujući debilu koji ne zna da ubode jedno od dva
bacanja. Ekipa Cibone od pre godinu dana bi vas tukla 25 razlike.
Ę? koristan ponekad, ume da ubaci i trojku u zadnjim sekundama utakmice sa
Ę? nekim autsajderima, ali iskustvo se ne stice samo prostim starenjem.
Sećam se jedne tekme, negde '88 valjda, Divac 5 ličnih, Đorđević 5
ličnih, Paspalj 5 ličnih. Ulazi Popović i daje 3 trojke. :))) igrali smo
sa nekim debilima, AvAvAvdija kapiten ;), Janković, Milićević i beše ćelavi
Dabić(?) glavni igrači. ;)))
košarka.1046giovanni,
-> #950, mindcrimeĘ? Nema play-off nikakve veze sa ovim. Poenta je u tome da vi uporno blatite
Ę? nas, verovatno smatrajuci da bi vi bolje prosli u ovoj istoj evro ligi, a
Ę? sa druge
Pa bar ne bi idiotski izgubili od TDK tamo, Od Orteza, PAO-a ovde, a i ne
bismo ograli sa ovim timom jer bi Drobnjak ostao da se igrala EL.
košarka.1047sergio.,
-> #1043, papa.smurfTi da mi pricas nesto o kosarci !?!
Smesno !!!!
košarka.1048rades,
-> #1039, papa.smurf
> ;) Da, Pop je zgazio liniju kod suta (na snimku se videlo da je
> na 10 cm od linije)...
Ja to nisam rekao. Kada je Borisa to rekao - to je bila najveca
glupost koju sam cuo. Vise je bilo oko onog fudbalera ;) - ali
necemo se vracati na to - dosta je bilo.
> 5:0.
Prebaci se u drugu temu. ;)
košarka.1049rades,
-> #1036, papa.smurf
> Koliko smo jadni, prosle godine smo usli u finale Kupa Koraca,
> a da pritom nijedan nas protivnik nije igrao bez 2 najbolja
> igraca i sl.
Taj Kup Koraca ne vredi ni komentarisati. Kad zemlje poput
Italije, Spanije, Grcke imaju po 3 predstavnika u Evro-ligi,
2 u Kupu Evrope - sta ostane za Kup Koraca - sredina tabele.
Doduse - sto se toga tice - nas predstavnik je bio jos
gori - on je dolazio sa dna tabele. ;)
košarka.1050rades,
-> #1035, papa.smurf
> Pobedite vi Zvezdu u nasoj ligi, pa posle igrajte koliko hocete
> u Evropi... U meduvremenu, sasvim vam pristaje i kup Saporta.
Kao sto rekoh - ovo je pocetak, sabracemo posle playoff-a.
košarka.1051papa.smurf,
-> #1047, sergio.Naravno da ću da ti pričam kada se raspravljaš, a ne znaš ni
podatke...
košarka.1052kum.djole,
Šta je Divac noćas radio.. wow ;)
22 poena .. igrač utakmice, tripl dabl.
Stojaković 8..
Sacramento Serbs.. ;)
košarka.1053ognjen.s,
-> #1036, papa.smurf> Koliko smo jadni, prošle godine smo ušli u finale Kupa Koraća,
> a da pritom nijedan naš protivnik nije igrao bez 2 najbolja
> igrača i sl.
Da li uopšte znaš da nabrojiš po dva igrača iz timova koje ste
izbacili? ;)
košarka.1054ognjen.s,
-> #1038, papa.smurf> Pa zašto bi onda igrali ligu uopšte, kada je Partizan pretplaćen
> na Evroligu? Bolje da se vratimo u lepa stara vremena i gubimo od
Mislim da bi to bilo jedino razumno rešenje, tj. da u Evro Ligu ide
Partizan, a ako imamo više od jednog mesta i šampion i (ili) najbolji
iz lige.
košarka.1055ognjen.s,
-> #1040, papa.smurf>> Jel' treba iskustvo Zalgirisu, da iz proslogodisnjeg
>> Saportea predje u Ligu Evrope i tu zavlada? I nemoj sad
>
> Zvezda je posle kupa Koraća izmenila 5 igrača.
Vi se nijednom niste vadili na neuigranost, već na neiskustvo u EL.
Međutim, igrači koji su došli su ukupno gledajući iskusniji od onih
koji su otišli (Vidačić i Luka od Benčića i Perovića, Peković je tu
negde sa Kuzmanovićem, a Rastko :) i Jestra sa Topalovićem i Miškovićem).
Imali ste sasvim iskusnu ekipu i mislim da ona od ovog što je pokazala
(25% pobeda) ne može bolje i za ovo što ste učinili morate biti kažnjeni
Kupom Saporte sledeće godine (tu vam je bez preterivanja i mesto).
košarka.1056ognjen.s,
-> #1042, papa.smurf> Izgubili smo sa 3 poena, baš koliko smo mi dobili tamo, samo što
> smo postigli više koševa u gostima, pa smo imali bolji odnos sa
> Cibonom. Takođe, utakmica protiv Cibone je bila dobijena (imali
U košarci se NIKADA ne gleda veći broj koševa u gostima, već bi se
da ste bili izjednačeni po broju pobeda sa Cibonom gledao ukupan koš
količnik. Takođe, ako već hoćeš da uzimaš u obzir samo vaš duel sa
Cibonom sračunaj količnike.
C.zvezda 66/69 + 80/77 = 1.995
Cibona 69/66 + 77/80 = 2.008
Znači, Cibona bi bila bolja. Naravno, ovakav račun se nikad ne bi
uzimao u obzir, tj. vaš duel je nerešen. Sa malom razlikom da ste vi
poslednji u grupi sa 25% pobeda, a oni treći sa 50%.
>> Ne znam zasto se faul ne bi dosudio ako postoji, a u ovom
>> slucaju je postojao, pa makar to bila i zadnja stotinka?
>
> Ja ne znam koju si ti tekmu gledao... Svi komentatori su govorili
> da o faulu nema ni govora (moje mišljenje je apsolutno u skladu sa tim).
Većina (naših) komentatora je pre svega isticala da ako je bilo faula
on se desio posle isteka vremena. O tome da li je vreme isteklo ili ne
je diskutabilno govoriti jer se na ekranu nigde ne vidi sat, a da li je
faul bio ili ne je isključivo stvar procene sudija i nešto ne verujem
da su oni bili skovali plan da vas pošalju na skor 0-16 u EL. :)
košarka.1057junior,
-> #1055, ognjen.s> Vi se nijednom niste vadili na neuigranost, već na neiskustvo u
> EL. Međutim, igrači koji su došli su ukupno gledajući iskusniji
> od onih koji su otišli (Vidačić i Luka od Benčića i Perovića,
Ok, zar tako brzo zaboravljaš da je uprava Zvezde za početak ove
sezone najavila dovođenje Obradovića i da u tome nije uspela, jer
ga Roma nije pustila?
To je bio prvi razlog, jer nije doveden očigledno najbolji igrač
tog tima .. recimo, kao da je Partizanu otišao Tomašević, a da
niste doveli adekvatnu zamenu - šta misliš kako biste sad stajali
i u ligi, i u Kupu Saporte?
Obradović je na spisku pojačanja sledeće godine, i ako Zvezda
bude igrala Evroligu, sigurno dolazi, pošto mu ističe ugovor
sa Romom, a Zvezda po prvi put u svojoj istoriji, može parirati
evropskim klubovima sa parama koje nudi nekom igraču.
E, to će već biti druga pesma, a mislim da to i sam znaš.
košarka.1058junior,
-> #1043, papa.smurf> Obrade, da bi mogao da pišeš nešto o košarci, moraš bar pomalo
> da je pratiš. Mi smu tekmu izgubili u Beogradu, bez Rakočevića
> (povredio se dan - dva pre utakmice), a on nam je na domaćem
Ako se ne varam, imao je operaciju slepog creva.
košarka.1059junior,
-> #1045, giovanni> Igrala je nerešeno u Zagrebu. A vi sa onako tragičnom ekipom
> Cibone ste jedva izvukli, i to zahvaljujući debilu koji ne zna
> da ubode jedno od dva bacanja.
Pazi, takav debil je recimo vama kapiten :)
To što on nije ubo bacanja, govori o njegovom luzerskom mentalitetu,
baš kao i Malone pre 2 godine kad je imao bacanja protiv Čikaga. Mogao
je da reši pobednika, ali prc, odsekle se noge, zadrhtale ruke i kraj.
> Ekipa Cibone od pre godinu dana bi vas tukla 25 razlike.
Ma da, a ekipa Partizana od pre 7 godina bi ubila njih sa 25 razlike.
A Cibona od pre 10 godina bi ubila taj Partizan sa 25 razlike...
Nemoj više, molim te, iz ovakvih tvojih komentara, prosto se naslućuje
da bi tebi bilo draže da su nas Cibosi dobili, a to mi se nimalo ne
dopada.
košarka.1060kum.djole,
-> #1039, papa.smurf>> 5:0.
Caen 6:0 ;) Skoro pa k'o basket. ;)
košarka.1061qpele,
Moze li mi neko objasniti na koji nacin ce se birati nasa 2 predstavnika
za Ligu Sampiona. Koliko sam ja cuo, jedan je pobednik u play-off a
drugi je prvak u regularnom delu, tj Buducnost.
košarka.1062mindcrime,
-> #1046, giovanni
> Ę? Nema play-off nikakve veze sa ovim. Poenta je u tome da vi uporno
> blatite Ę? nas, verovatno smatrajuci da bi vi bolje prosli u ovoj istoj
> evro ligi, a Ę? sa druge
>
> Pa bar ne bi idiotski izgubili od TDK tamo, Od Orteza, PAO-a ovde, a i
> ne bismo ograli sa ovim timom jer bi Drobnjak ostao da se igrala EL.
Te price "sta bi bilo da je..." su pre za TV Pink i one njihove emisije
o vradzbinama i gatanjima nego za ovu konferenciju.
košarka.1063mindcrime,
-> #1045, giovanni> Ę? pred punim u Zagrebu. Beobanka je prosle godine dva puta pobedila
> Ę? Zrinjevac, reprezentacija takodje nije izgubila od njih. Ne bih ja to
>
> Igrala je nereseno u Zagrebu. A vi sa onako tragicnom ekipom Cibone ste
> jedva izvukli, i to zahvaljujuci debilu koji ne zna da ubode jedno od
> dva bacanja. Ekipa Cibone od pre godinu dana bi vas tukla 25 razlike.
Mozda bi, a mozda i ne, ali to je vec nesto sto nikad neces saznati.
Cinjenica je da vas JESU odrali (pogotovo u Zagrebu).
> Ę? koristan ponekad, ume da ubaci i trojku u zadnjim sekundama utakmice
> sa Ę? nekim autsajderima, ali iskustvo se ne stice samo prostim
> starenjem.
> Secam se jedne tekme, negde '88 valjda, Divac 5 licnih, Dordevic 5
> licnih, Paspalj 5 licnih. Ulazi Popovic i daje 3 trojke. :))) igrali smo
> sa nekim debilima, AvAvAvdija kapiten ;), Jankovic, Milicevic i bese
> celavi Dabic(?) glavni igraci. ;)))
E da, svako vreme ima svoje autsajdere. Nekada mi, a sada je, eto, na vas
dosao red.
košarka.1064rades,
-> #1037, papa.smurf
> Hm... Evo ja cu ti potvrditi. Kako bi ti objasnio pevanja na
> jugu: "cigani, je*ala vas Teka" ili "Oj cigani, vi kurtoni,
> levica je u Veroni"?
Ajde, da ti verujem. Sto se prvog slogana tice - on verovatno
nije bio na mestu, jer ipak je Teka jak tim. Sto se drugog
slogana tice, on mi se uvek svidjao ;) - jer ne samo sto ste
imali prednost iz prvog meca, pa u Beogradu izgubili od
tih pacenika - nego ste se i nesportski poneli, ljudi ni
trofej nisu mogli da prime na parketu.
košarka.1065rades,
-> #1061, qpele
> Moze li mi neko objasniti na koji nacin ce se birati nasa 2
> predstavnika za Ligu Sampiona. Koliko sam ja cuo, jedan je
> pobednik u play-off a drugi je prvak u regularnom delu, tj
> Buducnost.
Upravo tako. Posto imamo 2 predstavnika - jedan ce biti (gotovo
sigurno) Buducnost - kao najbolja posle ligaskog dela takmicenja,
a drugo mesto je rezervisano za prvaka (posle playoffa).
košarka.1066imangovski,
Jeste li provalili ko nam je sudio protiv Francuza? LeeMan O:)
Ozbiljno.
košarka.1068giovanni,
-> #1013, morkinĘ? prvaka". Šta su onda radili Amerikanci? Obrukali su NBA jer smo dokazali
Ę? da je naša košarka bolja od njihove? Glupost.
Kad smo mi dokazali da je naša košarka bolja od njihove?
Ę? Vaša igra prošle godine je bila očajna, zahvaljujući sreći ste prošli
Ę? prvi krug takmičenja sa daleko nadmoćnijim protivnikom. Zauzeli ste
Ę? njegovo mesto u kosturu pa ste zato i eliminisali Ruse što vas je odvelo
Ę? na final-four. Tamo ste izgubili glatko sa 25 razlike.
Olimpijakos je veći deo EL igrao ebz jednog od dvojice igrača koji nisu
igrali protiv nas pa je opet bio prvi u svojoj grupi. Ne vidim koja je to
sreća ako takvog protivnika pobediš i u Atini. Pogotovo uzimajući u obzir
činjenicu da mi ni prethodne goiďČňdine nismo od njih izgubuli u gostima.
košarka.1069giovanni,
-> #968, zeccĘ? Mozda zato sto su nasi asovi vecinom igrali svojevremeno u
Ę? Partizanu, pa im ostao strah. :)
Koji vaši asovi, osim ako ne računaš Popovića?
košarka.1070giovanni,
-> #1042, papa.smurfĘ? E vidiš, to je već razlika između Cigana i Grobara. Dok Čegi navija
Ę? za jugoslaviju i dobija lovu od julovske mafije, ne može se ni
Ę? očekivati neko posebno navijanje protiv hrvata...
Daj, ne izmišljaj. Svi su ocenili da je navijanje protiv Cibone bilo
veoma dobro, čak i cigani.
košarka.1071giovanni,
-> #967, zeccĘ? Ove godine Zvezda je, bez Rakocevica i navijaca, jedva
Kako ti nije jasno da je to razlog pobede?
košarka.1072giovanni,
-> #983, zeccĘ? Tesko da bismo prosli gore od vas, bar sto se Hrvata tice.
Ę? Vi ste ipak specijalizovani za njih.
Što reče jednom Kelt, podignite vi pobednički pehar u sred Hrvatske pa
se onda javite.
košarka.1073giovanni,
-> #1043, papa.smurfĘ? dai╗pH,n - dva pre utakmice), a on nam je na domaćem terenu praktično
Ę? najvažniji igrač.
Ne lupetaj. Taj igrač je jedan od glavnih krivaca za neke od va=ih poraza
ove godine. On je nešto kao Perika.
košarka.1074giovanni,
-> #962, kum.djoleĘ? A prošle godine?
Da smo npr. ove godine imali dva predstavnika, išao bi Partizan kao prvak
lige i zvezda kao pobednik finala.
košarka.1075giovanni,
-> #961, kum.djoleĘ? Za nas bar ima poneka ustanova, za vas još nema nijedna.
Nema ustanova. Ima postrojenje. Zove se krematorijum. ;>
košarka.1094giovanni,
-> #978, zeccĘ? Ja bih to ipak nazvao cudom, s obzirom da, po meni, mnogo
Ę? bolji timovi od Partizana ispadose pre final four-a. Bez obzira
Na primer, koji?
košarka.1095giovanni,
-> #1036, papa.smurfĘ? Koliko smo jadni, prošle godine smo ušli u finale Kupa Koraća,
Ę? a da pritom nijedan naš protivnik nije igrao bez 2 najbolja
Ę? igrača i sl.
E, vaši protivnici su igrali bez 5 najboljih igrača. Zapravo, osim onog
raznosača (siganskih ;)) pica Dala Vekije niko nije ni imao dobrog igrača.
Da ne govorimo o vašem porazu od Peristerija ovde, o bruci navijača u
finalu i ostalim blamažama.
košarka.1096giovanni,
-> #1008, zeccĘ? Veruj, jeste. To se vidi i ovde. Vi, koliko vidim ne birate
Vidi, ja iako sam grobar sam bio i na nekim vašim utakmicama i na svakoj
od tih, na kojima sam bio, je bilo pominjanja grobara. Nemam razloga da ne
verujem da je nešto drugačije na ostalim utakmicama, pogotovo što se i
tokom prenosa utakmica vašeg kluba to isto potvrđuje.
košarka.1106miskop,
-> #1061, qpele>> Moze li mi neko objasniti na koji nacin ce se birati nasa 2 predstavnika
>> za Ligu Sampiona. Koliko sam ja cuo, jedan je pobednik u play-off a
>> drugi je prvak u regularnom delu, tj Buducnost.
Tačno tako, s'tim što ako prvi na tabeli posle regularnog dela
osvoji i titulu, drugi predstavnik je drugoplasirani iz regula-
rnog dela.
košarka.1116stefan,
Sikter! ;)
Aman ljudi, gušite, imate temu navijači pa tamo cepajte dlaku na tri dela
;)
Ako neko nije shvatio, dešavaće vam se posledice ;>
košarka.1117gligo,
-> #1040, papa.smurf> Zvezda je posle kupa Koraca izmenila 5 igraca.
Kakve to ima veze sa iskustvom? :)
> Kod nas nisu dozvoljeni stranci, a upravo je to ono sto je
> Zvezdi falilo ove sezone za Evro ligu. Jedan igrac, klase
> Danilovica, Bodiroge, ili bar Sase Obradovica ili onog Kutlaja.
Ajde? :)
Da su dozvoljeni stranci, Partizan bi odavno doveo neke crnce
koji bi se potrudili da uz postojeci sastav ucine da Partizan prosle
godine ne bude samo posmatrac FF-a, vec njegov pobednik.
To bi i kasnije umnogome promenilo stvari.
košarka.1118gligo,
-> #1013, morkin> Kakvo hvalisanje i kakve gromoglasne najave? Mrzi me da kopam
> stare poruke, ali verujem da smo pre pocetka lige junior i ja
> komentarisali realan domet Crvene Zvezde ove godine. Junior je
> cenio da cemo biti peti, ja sam verovao da mozemo i na cetvrto
> mesto.
Ja verujem da se junior pogotovo isticao sa svojim najavama o
predstojecem ucescu Zvezde u Evro-Ligi. Cak stavise u to sam
siguran. :)
Takodje, par likova odavde je jedva docekivalo Partizanove
poraze u proslogodisnjoj Ligi da bi se ismevala psihicka
(ne)stabilnost ekipe, i ono cuveno "videcete vi nas, u toj istoj Ligi".
Vreme je pokazalo ko ste i sta ste u Evropskoj kosarci, te se
nadam da cete se sledeci put kada budete zeleli neumesno
komentarisati, setiti tragicnog nastupa Zvezde i prozivke
ostaviti za sebe.
> Klupska kosarka kod nas je opterecena uspesima reprezentativne
> kosarke. To sto smo mi svetski prvaci u kosarci nema blage veze
> sa nasom klupskom kosarkom i zato su vrlo glupi argumenti tipa
> "obrukali ste zemlju svetskog prvaka".
Prvo, kada se kaze, Jugoslavija je svetski prvak u kosarci, normalno
je pod tim podrazumevati da se u Jugoslaviji igra najbolja kosarka na
svetu.
Druga je stvar sto su te 2 stvari samo kod nas u disproporciji, te
cinioce nase reprezentacije cine uglavnom igraci iz inostranstva.
Ta situacija je uslovljena nekim drugim okolnostima koje vec nisu
za ovu konfu, ali stoji da je velika bruka kada sampion svetskog
prvaka u kosarci izgubi mesto u elitnoj Ligi Evrope. To mozda
vi ne mozete, ili ne zelite da shvatite, ali to je surova istina.
>Sta su onda radili Amerikanci? Obrukali su NBA jer smo dokazali da
>je nasa kosarka bolja od njihove? Glupost.
Valjda ti je jasno da NBA igraci nisu nastupali za USA reprezentaciju
zbog lok-auta. A i celom svetu ili bar onima koji na to gledaju realno
je jasno, da Jugoslavija ne bi imala nikave sanse da postane svetski
prvak da su americki profesionalci nastupali za svoju reprezentaciju.
Profesionalci su obrukali NBA samo utoliko sto su pokazali pohlepu,
i materijalni interes stavili iznad casti. U tome je velika razlika izmedju
nas i njih. U tome nam bar niko ne moze nista zameriti.
> Gajis preveliki optimizam sa Partizanom. Ne verujem da bi
> Partizan mogao da postigne vise od cetvrtog mesta. Ja i
> priznajem da je Partizan kvalitetniji tim od Crvene Zvezda, ali
> ste vrlo slabi na psiholoskom planu.
Uspeo bi. Iz prostog razloga sto u slucaju da smo ostali u Evro - Ligi
Drobnjak ne bi otisao, takodje bi se kupilo neko dobro pojacanje tipa
Scepanovica, Radonjica ili Bulatovica, i Partizan bi, slobodno to
mogu da kazem, konkurisao za titulu prvaka Evrope.
> A kako su reprezentativci predstavili srpsku kosarku u utakmici
> protiv Francuza u sred Srbije?
E, nemoj to da potezes. Ako je neko uspeo da odrzi u ovom narodu
neku dozu radosti, nadmoci i ponosa to su onda kosarkasi.
Uostalom, gubili smo mi u pripremama oduvek, i to od svakoga, pocev
od Litvanije i Spanije, do evo Francuske, ali smo zvanicna takmicenja
uvek zavrsavali i sam znas kako.
košarka.1119sani.,
-> #1034, miskop}} Trebalo je po'vatati sve 'fazone'... ;))
"Zeljko Obradovic u brzooooj kontriiii , iii siguran pogodak"
Malo pre toga sutira Sasa Obradovic slobodljak a on:
"Ovo je sesti pogodak Djordjevica.."
košarka.1120morkin,
-> #1015, rades> > Sta su onda radili Amerikanci? Obrukali su NBA jer smo
> > dokazali da je nasa kosarka bolja od njihove? Glupost.
>
> Na svetskom prvenstvu nisu ni igrali NBA igraci.
To sam i hteo da kažem. Nikakav zaključak o kvalitetu naše
"reprezentativne" košarke ne može da se izvuče na osnovu uspeha prvaka te
zemlje, baš kao što ni uspeh američke reprezentacije na poslednjem
prvenstvu sveta nije merilo snage NBA. Nisu isti igrači u pitanju. Zato je
smešan argument o brukanju srpske košarke.
> > Tamo ste izgubili glatko sa 25 razlike.
>
> Glatko smo ih i ovde dobili - u prvom mecu pomenutom razlikom.
To je ono o čemu govorim. Ozbiljan tim to sebi ne može da dozvoli. Zvezda
protiv Turaka, zli Broćeni (mnogo dobar izraz juniore ;) ) i vaša partija
protiv CSKA govore u prilog mojoj tvrdnji da su nam ekipe psihološki
strahovito loše pripremljene, za razliku od reprezentacije gde potpuno kul
gledam kako počinjemo drugo poluvreme sa -10, uveren da ćemo dobiti.
BTW, čitao sam u nekom časopisu da o nama u košarci misle kao mi o Nemcima
u fudbalu - pobednički mentalitet, borba do kraja...
:>>
košarka.1121morkin,
-> #1021, kum.djole> > A koja je druga svrha pisanja navijača u konfi nego da smaraju?
>
>
> > co jo sp
> > co dir
> > 16. navijači 528, nema novih
Zanese se čovek... :)
košarka.1122morkin,
-> #1068, giovanni> Ę? prvaka". Šta su onda radili Amerikanci? Obrukali su NBA jer smo
> dokazali Ę? da je naša košarka bolja od njihove? Glupost.
>
> Kad smo mi dokazali da je naša košarka bolja od njihove?
Nismo, to ti i govorim.
Ti si tvrdio da smo mi obrukali jugoslovensku košarku. Zvezda sa YU
reprezentacijom ima veze kao i američka selekcija na poslednjem SP sa NBA.
košarka.1123morkin,
-> #1118, gligo> Ja verujem da se junior pogotovo isticao sa svojim najavama o
> predstojecem ucescu Zvezde u Evro-Ligi. Cak stavise u to sam
> siguran. :)
:)))
Jedno je šta realno misliš, a drugo je kad te popale ortaci, TV, pisanje u
štampi itd. Strašno je lako poverovati u nešto što bi voleo da se dogodi, a
svi te uveravaju da je to moguće, jedino ti ne veruješ da to može da se
desi.
> Prvo, kada se kaze, Jugoslavija je svetski prvak u kosarci,
> normalno je pod tim podrazumevati da se u Jugoslaviji igra najbolja
> kosarka na svetu.
Da li odatle sledi zaključak da imamo najbolju košarku na svetu?
Da li iz činjenice da su Rusi bolji od Amerikanaca (po poslednjem SP)
govori da je i njihova liga bolja od NBA?
Imaš dvostruke aršine kad meriš NBA/USA reprezentaciju i YU ligu/YU
reprezentaciju. Ako USA reprezentaciju ne čine NBA igrači, onda oni nikako
ne mogu da obrukaju NBA. Shodno tome, Crvena Zvezda ne može da obruka YU
košarku jer u njoj ne igraju reprezentativci (izuzev Topića, ostale ne
računam).
> Valjda ti je jasno da NBA igraci nisu nastupali za USA
> reprezentaciju zbog lok-auta. A i celom svetu ili bar onima koji na
> to gledaju realno je jasno, da Jugoslavija ne bi imala nikave sanse
> da postane svetski prvak da su americki profesionalci nastupali za
> svoju reprezentaciju.
Tačno. Ja sam koristio poznatu činjenicu da bih ti ukazao na besmislenost
tvoje tvrdnje o brukanju ugleda....
> Uspeo bi. Iz prostog razloga sto u slucaju da smo ostali u Evro -
> Ligi Drobnjak ne bi otisao, takodje bi se kupilo neko dobro
> pojacanje tipa Scepanovica, Radonjica ili Bulatovica, i Partizan bi,
> slobodno to mogu da kazem, konkurisao za titulu prvaka Evrope.
Možda.
Možda grešiš sada kao što je (možda?) Junior grešio kad je pominjao prošle
godine final-four.
Ne možemo to da znamo.
Mislim da je YU košarka dobila time što Partizan nije išao u ligu šampiona.
Sada imamo tri izjednačena kluba i prvenstvo je zanimljivije. Da se sav
kvalitet skoncentrisao u Partizan, ne bi domaće prvenstvo bilo toliko
zanimljivo. Primeti pune hale.
> > A kako su reprezentativci predstavili srpsku kosarku u utakmici
> > protiv Francuza u sred Srbije?
>
> E, nemoj to da potezes. Ako je neko uspeo da odrzi u ovom narodu
> neku dozu radosti, nadmoci i ponosa to su onda kosarkasi.
U pravu si. Zato je glupo da nesrećnicima u Crvenoj Zvezdi nalepiš etiketu
nekoga ko bruka košarku, a sam znaš na koji način je Zvezda došla do
titule. Nezasluženo smo je dobili, baš kao i vi kada smo svojevremeno
eliminisali Cibonu sa Draženom u polufinalu.
> Uostalom, gubili smo mi u pripremama oduvek, i to od svakoga, pocev
> od Litvanije i Spanije, do evo Francuske, ali smo zvanicna
> takmicenja uvek zavrsavali i sam znas kako.
Da, ali to niko ne shvata kao igranje ugledom naše košarke (da se razumemo,
i ne treba) a kada izgubi Zvezda ili fudbalska reprezentacija, onda se to
shvata kao tragedija.
košarka.1125junior,
-> #1118, gligo> Ja verujem da se junior pogotovo isticao sa svojim najavama o
> predstojecem ucescu Zvezde u Evro-Ligi. Cak stavise u to sam
> siguran. :)
Zar ti još uvek sumnjaš da mi idemo na Final-Four? ;)
> Prvo, kada se kaze, Jugoslavija je svetski prvak u kosarci,
> normalno je pod tim podrazumevati da se u Jugoslaviji igra
> najbolja kosarka na svetu.
Ne, nego da Jugoslavija ima najbolju košarkašku školu na svetu, ako već
želiš da globalizuješ. A ako ne želiš, kaže se, da je Jugoslavija na
Svetskom prvenstvu imala najbolji tim, zajedno sa stručnim štabom i tačka.
;)
> za ovu konfu, ali stoji da je velika bruka kada sampion
> svetskog prvaka u kosarci izgubi mesto u elitnoj Ligi Evrope.
Bruka je, sramota je, ne toliko što smo mi kao svetski prvaci izgubili to
mesto, nego što ga je Zvezda izgubila. Isto bi me boleo gubitak tog mesta
da smo na SP-u bili poslednji ili kao što jesmo - prvi. Po meni, suštinska
greška bila je ulaganje u Divca. Ja sam od početka sezone govorio da će
morati neko pojačanje da dođe u Zvezdu na polusezoni, a oni su se odlučili
na najgori mogući paket - 2 utakmice, Divca, umesto da su uzeli bar neko
sasvim prosečno pojačanje, ali ipak pojačanje i sa njim lepo odigrali sve
utakmice do kraja Evro-lige, a imali i dobrog igrača spremnog pred početak
playoffa.
No dobro, videćemo šta će uraditi sledeće sezone, ali od experimentisanja
ove sezone, već mi se diže kosa na glavi. A i Igor će biti godinu dana
stariji. Još da Sead ostane .. ihaaaj. ;)
košarka.1126stefan,
-> #1122, morkin>Ti si tvrdio da smo mi obrukali jugoslovensku košarku. Zvezda sa YU
>reprezentacijom ima veze kao i američka selekcija na poslednjem SP sa NBA.
Ovo tvoje poređenje jednostavno ne drži vodu - igrači koji su igrali za
SAD su tu bili sticajem okolnosti inače im ni u najluđim snovima ne bi palo na
pamet da igraju za njihovu reprezentaciju. Sa druge strane Zvezda ima jednog
standardnog reprezentativca (Topića) plus još par igrača koji se (kako sami
volite da ističete) motaju tu negde ili igraju za mlađu selekciju (Rakočević,
Stanojević, Jestratijević). To je sasvim drugi odnos od onoga u reprezentaciji
SAD. Naravno, ovo ne važi ukoliko ti misliš da su i ti Zvezdini igrači tu
sticajem okolnosti i da inače ne bi mogli ni da privire u reprezentaciju ;>
košarka.1127junior,
-> #1120, morkin> zli Broćeni (mnogo dobar izraz juniore ;) )
;)
Obrati se našem maštovitom moderatoru, on ga je patentirao :)
> BTW, čitao sam u nekom časopisu da o nama u košarci misle kao
> mi o Nemcima u fudbalu - pobednički mentalitet, borba do
> kraja...
Fuj, a ja mislio da nas cene ;)
košarka.1128imangovski,
Sutra Partizan igra u Trevizu, cini mi se u 20h. Ako bude ispod 10
idemo u polufinale:) Buducnost docekuje Tofas (20:30h), ako bude
ispod 10 ne idu u polufinale;>>>
košarka.1129zecc,
-> #1118, gligo> Prvo, kada se kaze, Jugoslavija je svetski prvak u kosarci, normalno
> je pod tim podrazumevati da se u Jugoslaviji igra najbolja kosarka
> na svetu.
Ne, pod tim se podrazumeva da su Jugosloveni najbolji igraci na
svetu (naravno od onih koji su ucestvovali), i da imaju najbolju
kosarkasku skolu.
Sve u svemu, Zvezdino ispadanje iz Evrolige jeste sramota, ali
tu se vise nista ne moze uciniti, i verovatno bi bilo glupo vise to
komentarisatii zato je bolje okrenuti se takmicenjima koja dolaze,
nadajuci se da ce biti mnogo bolje.
> Valjda ti je jasno da NBA igraci nisu nastupali za USA
> reprezentaciju zbog lok-auta.
Mislim da si pogresno razumeo coveka. Formalno gledajuci,
reprezentaciju neke zemlje cine njeni najbolji igraci (mada je
"najbolji" sirok pojam), tako da je americka reprezentacija, takva
kakva je bila, predstavljala zemlju u kojoj se igra NBA liga. I zato
bi neko ko je pao s Marsa mogao pomisliti da se u SAD igra losa
kosarka.
Kao sto u toj americkoj reprezentaciji nisu igrali ni priblizno
najbolji igraci, tako ni u Zvezdi ne igra niko od zvezda nase
reprezentacije.
> Uostalom, gubili smo mi u pripremama oduvek, i to od svakoga, pocev
> od Litvanije i Spanije, do evo Francuske, ali smo zvanicna
> takmicenja uvek zavrsavali i sam znas kako.
To je tacno. Te pripremne utakmice nisu bogzna kakvo merilo
kvaliteta, i one su prilika da se nadje najbolji tim tako da
malo ko gleda rezultat.
košarka.1130zecc,
-> #1126, stefan> Ovo tvoje poredenje jednostavno ne drzi vodu - igraci koji su igrali
> za SAD su tu bili sticajem okolnosti inace im ni u najludim snovima
> ne bi palo na pamet da igraju za njihovu reprezentaciju.
Bilo je tu, koliko se secam, nekoliko najboljih koledz igraca,
koji ce mozda igrati za neki sledeci Dream Team.
> Sa druge
> strane Zvezda ima jednog standardnog reprezentativca (Topica) plus
> jos par igraca koji se (kako sami volite da isticete) motaju tu
> negde ili igraju za mladu selekciju (Rakocevic, Stanojevic,
> Jestratijevic). To je sasvim drugi odnos od onoga u reprezentaciji
> SAD.
Topic je prilicno standardan i pouzdan, ali svakako nije neko
na koga prvo pomislis kad kazes "nasa reprezentacija". A sto se gore
pobrojanih mladih igraca tice, pogledaj gornji komentar.
> Naravno, ovo ne vazi ukoliko ti mislis da su i ti Zvezdini
> igraci tu sticajem okolnosti i da inace ne bi mogli ni da privire u
> reprezentaciju ;>
:)
košarka.1131morkin,
-> #1126, stefan> SAD. Naravno, ovo ne važi ukoliko ti misliš da su i ti Zvezdini
> igrači tu sticajem okolnosti i da inače ne bi mogli ni da privire u
> reprezentaciju ;>
Da znaš da i ne važi. Dvanaest po mom ukusu su:
Đorđević, Obradović, Bodiroga, Danilović, Stojaković, Topić, Divac, Tarlać,
Tomašević, Rebrača, Gurović i još jedno mesto. Možda sam nekog zaboravio,
ali tu stvarno nema šta da traži bilo ko iz Zvezde. Treba povesti nekoga da
oseti atmosferu u reprezentaciji.
košarka.1132sani.,
-> #1123, morkin}} Da li odatle sledi zaključak da imamo najbolju košarku na svetu?
Ne nego da su Jugosloveni najbolji kosarkasi. Mi mozda nemamo
najbolju kosarku , ali imamo najbolje kosarkase. Pa mi bre
Morkine konstantno osvajamo evropska i svetska prvenstva.
Nije to jednom smo pobedili pa kazemo : Evo mi smo najbolji!
Ma Gligo je u pravu bre.
košarka.1133stefan,
-> #1127, junior>Obrati se našem maštovitom moderatoru, on ga je patentirao :)
Ma samo te gledam i mislim se dokle li ćeš...;)
košarka.1134junior,
-> #1131, morkin> Đorđević, Obradović, Bodiroga, Danilović, Stojaković, Topić,
> Divac, Tarlać, Tomašević, Rebrača, Gurović i još jedno mesto.
Matoro :)
Ako već vodiš sve ove igrače, izbaci Đorđevića, Obradovića, Divca
i Topića i daj šansu par mlađih igrača da se uigraju sa bajama :)
Istina je da je ovo možda najjača postava koju trenutno možemo da
sastavimo, ali za njom nema nikakve potrebe jer evropsko zlato ne
može niko da nam ospori, a ono olimpijsko .. to je već druga stvar.
košarka.1135sani.,
-> #1134, junior}} Ako već vodiš sve ove igrače, izbaci +or+evića, Obradovića, Divca
}} i Topića i daj šansu par mla+ih igrača da se uigraju sa bajama
Pa ako izbaci ove , ne ostaje ni jedan baja :)
košarka.1136dule.n,
-> #1119, sani.A kad je izjavio pri prenošenju prve utakmice nešto kao:
"Bila je to greška naših _odbrambenih_ igrača!" :)))
košarka.1137ognjen.s,
Kupa Rajmonda Saporte, četvrtfinale - prvi susreti (revanši 9.3.):
Beneton ITA - Partizan YUG 90:77 (Vilijams 29, Nikola 14, Rebrača 13)
Budućnost YUG - Tofaš TUR 67:65 (Rivers 23, Rodžers 11, Rimac 10)
Pamesa ESP - Huventud ESP 57:50
Aris GRE - Pivovarna SLO 95:72
Partizan: Brkić 14, Lukovski 12, Varda 9, Tomašević 9, Đokić 8, Vidačić 8,
Čubrilo 7, Radošević 6, Gilić 4
Budućnost: Radunović 16, Bulatović 15, Šćepanović 10, Bošković 8,
Toplaović 6, Vukčević 5, Pajović 4, Radonjić 3
košarka.1138ognjen.s,
Evro Liga, osmina finala - prvi susreti (revanši 4.3, majstorice 11.3.):
Žalgiris LIT - Ulker TUR 76:62 1:0
Bouvi 21, Zidek 19 - Erdenaj 21, Koturović 12
Efes TUR - CSKA RUS 73:58 1:0
Sarica 23, Naumovski 14 - Panov 14, Kudeljin 11
Olimpijakos GRE - Vareze ITA 78:66 1:0
Komazec 19, Papanikolau 15 - Mršić 23, De Pol 11,
Asvel FRA - Cibona CRO 95:62 1:0
Henri 32, Adams 15 - Marcelić 13, Grgat 12
Panatinaikos GRE - TimSistem ITA 58:63 0:1
Rađa 19, Đentile 15 - Mejers 20, Karnišovas 16
Fenerbahče TUR - Real ESP 81:89 0:1
Kutlaj 34, Apajdin 14 - Berd 27, Angulo 23
Olimpija SLO - Ortez FRA 72:63 1:0
Zdovc 19, Jurković 16 - Foarest 12, Smit 12
Kinder ITA - Makabi ISR 78:57 1:0
Rigodo 19, Danilović 15 - Aleksander 18, Šefer 11
košarka.1139miskop,
-> #1119, sani.>> Malo pre toga sutira Sasa Obradovic slobodljak a on:
>> "Ovo je sesti pogodak Djordjevica.."
"Obojica imaju moderne frizure" ;))
košarka.1140giovanni,
-> #1059, juniorĘ? Nemoj više, molim te, iz ovakvih tvojih komentara, prosto se naslućuje
Ę? da bi tebi bilo draže da su nas Cibosi dobili, a to mi se nimalo ne
Ę? dopada.
Pa, vidi, dječače, meni je bilo drago kad je Čaki pogodio sve one koševe
u Beogradu. A žao kad je bolid promašio penale u grebuZa.
Ću da kažem. Što da ne kažem? ;>
košarka.1141imangovski,
Dobro je bilo videti dobri stari Partizan;)) Igrali su odbranu ko
babe, cak nam je i Bonora davao koseve:) Meni jedna stvar samo nije
jasna: kad je vec svima jasno da neke utakmice ne smeju da se dobiju
(npr. ona u Podgorici, a ne bi trebalo ni ovo cetvrt-finale), sto
daju one glupe izjave? Mislim da je Partizan daleko kvalitetniji tim
od Benetona i plasim se da cemo se popaliti u Beogradu i eliminisati
ih. Cujem Todorica kako se prima na osvajanje KPK i mislim se u sebi
da li je normalan? Treba bre da revans igraju Ilijevski, Pekovic,
Vidacic, Stevanovic i Varda/Gilic. Draze mi je da igramo u Evro-Ligi
iduce godine nego da ove uzmemo dva trofeja, a iduce propadnemo.
Jedina dobra stvar u sinocnjoj tekmi je bila ta sto su pokazali da
mogu da se vrate iz velikog minusa (2 puta u toku utakmice).
košarka.1143papa.smurf,
Izgleda da ćemo ipak imati samo jedno mesto u Evroligi sledeće
godine... Prema planiranoj rekonstrukciji lige to nam sleduje, tako
da će samo šampion ići (bar tako kažu u "Glas-u".