košarka.936nikolaj,
-> #935, stefan>>SOS je pogresio, Ortez je dobio, na srecu grobarsku.
>
> Mozda, ali su to onda maestralno izveli ;) Pustili snimak
>poslednja triminuta, kraj utakmice na TVu rezultat (na francuskom ;), publika
>zvizdi,igraci Manrese se raduju...stvarno neverovatno dobro uradeno :)
Ama nishta ja vama ne veruem..:)
Ko je izgubio, ako je pobedio,cas je pobedio Ortez, cas TDK..:)
košarka.937gligo,
-> #936, nikolaj> Ama nishta ja vama ne veruem..:)
> Ko je izgubio, ako je pobedio,cas je pobedio Ortez, cas TDK..:)
Ma Ortez je pukao, i to bih rekao namerno...
Onaj crnja sutira trojku u poslednjih 10 sekundi, i to je sutira
preko ruke, ni obruc, airball...U zadnjoj sekundi opet onaj Forte
ima izjednacenje, ima otvoreni sut i promasuje cistu trojku.
Interesantno je da je ovim porazom, ni meni nije jasno kako,
FRANCUSKA dobila 3 predstavnika u Ligi Evrope.
E, sad, sto se tice krajnjeg rezultata, do zabune je doslo jer je STB
objavio da je Ortez pobedio, te da imamo 3 predstavnika sledece
godine. Ko nije gledao ono na SOS-u automatski je to uzeo zdravo
za gotovo i otud zbunjivanje.
košarka.938junior,
-> #935, stefan> Možda, ali su to onda maestralno izveli ;) Pustili snimak
> poslednja tri minuta, kraj utakmice na TVu rezultat (na
> francuskom ;), publika zviždi, igrači Manrese se
> raduju...stvarno neverovatno dobro urađeno :)
Auuu, znači moraćete kroz playoff do mesta u Evro ligi? ;))
E, veselja ..
Nego, onda su oni čobani sa STBa pogrešili, ali nisu ni oni
usamljeni, sinoć na internetu se takođe pojavio rezultat o
pobedi Orteza nad TDK. Više ne možeš nikom da veruješ :)
košarka.939junior,
-> #937, gligo> Interesantno je da je ovim porazom, ni meni nije jasno kako,
> FRANCUSKA dobila 3 predstavnika u Ligi Evrope.
Objasniše na prou. Pošto TDK nije ispao, Španiji ostaju 3 predstavnika,
a u kupu Saporte po jedno mesto dobijaju Budućnost, Partizan i Pivovarna
Laško. Ostali četvrtfinalisti imaju po 3 mesta u Evroligi, tako da četvrto
mesto ide timu iz najbolje rangirane zemlje u osmini finala, a to su,
pogađaš - Francuzi.
Tja, i ti tu meni pričaš o nekom Beloševiću i lopovluku u domaćoj ligi.
Gledaj protiv čega se mi sve borimo .. ;)
No dobro, igraćete i vi jednom u Evroligi, pa ćete da vidite kako to
izgleda na najvišem nivou ;>>
košarka.940mindcrime,
-> #926, gligo
> >Sa druge strane, Partizan bi sa ovim istim protivnicima
> > verovatno nesto bolje prosao, ali ne zbog kvaliteta vec pre
> > zbog iskustva igranja u evro ligi koje vecina njegovih igraca
> > ima.
>
> Ma pocinjete da mi licite na one politicke glavonje koji za svoje
> neuspehe konstantno optuzuju sankcije umesto da se prihvate
> posla onako kako treba. Tako i vi. O kom vi to iskustvu pricate?
Mi licimo na "politicke glavonje"? A one vase price o zaveri protiv
Partizana i ostale nebuloze? Ne podseca te to na Dnevnik RTS-a i
borbu usamljene Srbije protiv celog sveta?
A o kom iskustvu pricam? O tome da je Partizan unazad 2-3 godine igrao tu
evro ligu sa skoro istim timom. O onom istom iskustvu na koje ste se vi vadili
kad ste pucali od Splita i Cibone.
> Jel' treba iskustvo Zalgirisu, da iz proslogodisnjeg Saportea
> predje u Ligu Evrope i tu zavlada? I nemoj sad samo da potezes
> Tyusa Edneya i ostalo. Vi ste bre predstavnik, i to jedini,
> SVETSKOG prvaka u kosarci u toj Ligi, a ni peto mesto da
> obezbedite ne mozete.
Da ne potezem Edneya, kazes. Verovatno mislis onda i na Bowiea i Zideka.
Mozda i na Strombergasa, Zukauskasa (i jednog i drugog) i ostatak litvanske
reprezentacije? Svaki od tih igraca ima prakticno vise jakih medjunarodnih
utakmica nego ceo tim Zvezde zajedno, a da ne pricamo o tome da je Zalgiris
daleko jaci tim od Zvezde.
> Imate nekih 4 reprezentativca u istoj, o cijem se vec kvalitetu
> odnosno nekvalitetu moze raspravljati, ali da oni pobede jedan
> Fener 25 razlike u Beogradu, i odu istim tim Turcima na noge i
> budu porazeni 20 razlike u tekmi koja tim Turcima takmicarski,
> nista ne znaci, stvarno ne shvatam.
>
> Al' polako, izgleda da je ovo tek pocetak vasih iznenadjenja.
Prvo, tekma je takmicarski znacila Turcima, jer u slucaju da su izgubili,
a Ortez pobedio, izgubili bi drugo mesto. Drugo, vi ste prosle godine
ovde dobili CSKA sa nekih tridesetak poena razlike, pa ste onda u Moskvi
pukli otprilike isto. I na kraju, jasno mi je zasto se nervirate, posto je
Manresa dobila, to znaci da cemo imati najvise dva predstavnika u ligi sledece
godine. Drugim recima, opet vam se smesi Kup Rajmonda Saporte.
košarka.941mindcrime,
-> #925, gligo> > E da, a kad covek pomisli da u ovoj nasoj ligi ima "jakih"
> > timova koji su vec dva puta izgubili od tako kilave Zvezde,
> > samo moze da se zapita kakvi li su to tek jadnici (jasno je o
> > kome pricam)
>
> Rezon ti je kao kod klinca od 9 godina...
> Ti to po onom, 'oni su nas, mi smo vas, to znaci oni bi i vas'. :)
>
> Mi smo izgubili i od Radnickog, al' bi bilo mnogo smesno reci
> da su oni bolji od nas. Paralelu mozes tako povuci i za FMP,
> i za Zvezdu.
A ni taj tvoj rezon nije los. U fazonu - "vi ste smesni, glupi...", a kad
puknete od nas (dva puta) onda ide ono "sudije su krive, prvenstvo se osvaja
u aprilu..." Iduci tom tvojom logikom, Zvezda u fudbalu uopste nije losija
od Partizana - izgubili smo - nema veze, 12 bodova prednosti - nema veze.
> > Ono sto ste vi nama s*ali prosle godine kada smo
> > igrali u Kupu Koraca (slabi protivnici i slicno) isto sada moze
> > da se kaze vama. Koga bre vi to gazite u tom smrdljivom kupu
> > gde igrate? Izgubite u sred Beograda od jadnih Letonaca (ili
> > sta su vec) i jos vas nije blam da ovde lupetate.
>
> Ej, moras da shvatis da Partizan ima totalnu drugacije ambicije
> od Zvezde. Pobednicke. Mi pred sobom postavljamo vrhunske
> ciljeve, a ne samo opstanak u Ligi Evrope. Vi ste bruka nase
> kosarke. Dosli ste u situaciju da sudbinu tog jednog mesta koje
> Jugoslavija kao SVETSKI prvak ima, resavaju neki Francuzi.
Ajde, molim te nemoj da lupetas. Ako vec ne mozes nesto pametno da kazes
onda barem postedi tu svoju tastaturu lupetanja ovakvih gluposti. Pobednicke
ambicije? A mi, je li, igramo da bi izgubili? A sto se bruke tice, vi grobari
ste tu na svom terenu (reci ako treba da te podsecam).
> Uz ispadanje iz Lige u najranijoj fazi iste, ispali ste i iz Kupa,
> u prvenstvu hvatate na misice. E, sad, mi vladamo u tom
> Saporteu, vladali smo i prosle godine u Ligi, opstali smo u
> Kupu, guramo u prvenstvu uz sudije koje se izivljavaju nad
> nama i nad publikom.
:))))) Izvini, jel' ti ovo ozbiljno?
košarka.943andrijak,
-> #925, gligo>Rezon ti je kao kod klinca od 9 godina...
>
>Ti to po onom, 'oni su nas, mi smo vas, to znaci oni bi i vas'. :)
>
>Mi smo izgubili i od Radnickog, al' bi bilo mnogo smesno reci
>da su oni bolji od nas. Paralelu mozes tako povuci i za FMP,
>i za Zvezdu.
Nesto je tu mnogo paraleli!
A da'l je Radnicki bolji od vas to cemo videti
dogodine kada se budete sukobili u Kupu Saportea!!!!!
košarka.944nikolaj,
-> #937, gligo>E, sad, sto se tice krajnjeg rezultata, do zabune je doslo jer je
>STB objavio da je Ortez pobedio, te da imamo 3 predstavnika sledece
>godine. Ko nije gledao ono na SOS-u automatski je to uzeo zdravo
>za gotovo i otud zbunjivanje.
Ma nejveca zabuna je nastala jer je Eurosport objavio da je ortez
pobedio..
Na Golf radiju je cak bila nagradna igra na pitanje ko je pobedio
TDK ili Ortez..:)
košarka.945rades,
Vladislav Lale Lucic u danasnjem "Blicu" izmedju ostalog
je rekao:
(...) Cele godine mi i Buducnost smo rmbacili
da bi sacuvali ugled jugoslovenske kosarke, da bi sad neko
to potpuno upropastio. (...) Partizan je zeleo da u mecu u
Podgorici ide na pobedu, medjutim sada to nista ne vredi,
tako da ce mec verovatno poceti nekoliko mladih igraca. (...)
košarka.946gligo,
-> #940, mindcrime> A o kom iskustvu pricam? O tome da je Partizan unazad 2-3
> godine igrao tu evro ligu sa skoro istim timom.
Partizan za te 2,3 godine NIKAD nije doveo u pitanje to
jedino jugoslovensko mesto u Evro-Ligi, za razliku od
Zvezde, koja ga je izgubila cim je usla u istu.
A iskustvo se sine, stice igranjem u toj Ligi, a ne, ispadanjem
iz iste. To ti je bar jasno.
>O onom istom
> iskustvu na koje ste se vi vadili kad ste pucali od Splita i
> Cibone.
Nismo se vadili na neiskustvo nego na mentalnu labilnost
ekipe. :) Pa bar je taj srpski kompleks od Hrvata opste poznat.
Mi nismo nikakav izuzetak...
> Da ne potezem Edneya, kazes. Verovatno mislis onda i na Bowiea
> i Zideka. Mozda i na Strombergasa, Zukauskasa (i jednog i
> drugog) i ostatak litvanske reprezentacije?
Zidek i Bowie samo za takve kao sto si ti predstavljaju igrace,
inace, obojica su nule. Prvi je kreten koji nije izborio ni 5 minuta
pored Divca u Charlotteu, drzao je peskire i sokove Williamsu
u Denveru i Divcu u Charlotteu, drugi je americki-otpad koji je
suvise smesan da bi trosio reci na njega.
Ostatak litvanske reprezentacije izuzev Stormbergasa je tragican.
Bre koja je to reprezentacija?
Zukauskas? Lukminas?
Ono sto vredi u toj reprezentaciji uopste ni ne igra u Zalgirisu.
Vidi u recniku pod Karnisovas i Sabonis...
> Svaki od tih igraca ima prakticno vise jakih medjunarodnih
> utakmica nego ceo tim Zvezde zajedno,
Ti si izgleda suvise mlad da se setis zlatnih Pavicevicevih i
Popovicevih dana? :)
Ta dvojica imaju vise tekmi u Evro-ligi bivsem Kupu Sampiona
nego ceo Zalgiris u Saporteu sa sve ovih par u E.ligi....
> Prvo, tekma je takmicarski znacila Turcima, jer u slucaju da su
> izgubili, a Ortez pobedio, izgubili bi drugo mesto.
Sinak, lupas. Ortezu pobeda nikako nije odgovarala jer bi se u
tom slucaju nasli na trecoj poziciji sto bi ih u osmini finala vodilo
direktno na drugog francuskog predstavnika Asvel.
> ste prosle godine ovde dobili CSKA sa nekih tridesetak poena
> razlike, pa ste onda u Moskvi pukli otprilike isto.
Eh, znas i sam da je to bilo punjenje Partizanove kase i nista
vise od toga. Partizan nije pruzio ni 20% onoga sto moze, u toj
tekmi.
>I na kraju,
> jasno mi je zasto se nervirate, posto je Manresa dobila, to
> znaci da cemo imati najvise dva predstavnika u ligi sledece
> godine. Drugim recima, opet vam se smesi Kup Rajmonda Saporte.
Kome se sta smesi pokazuju dosadasnji rezultati...
košarka.947gligo,
-> #941, mindcrime> A ni taj tvoj rezon nije los. U fazonu - "vi ste smesni,
> glupi...", a kad puknete od nas (dva puta) onda ide ono "sudije
> su krive, prvenstvo se osvaja u aprilu..."
A ko je spominjao ovo drugo? Ne ubacuj mi tudje reci u usta.
Drugo, prvu tekmu ste nas dobili, posteno, drugo uz veliku
pomoc sudija i srece, a trecu bojim se da necete ni imati sanse
da dozivite. Ispascete vi mnogo ranije...
>Iduci tom tvojom
> logikom, Zvezda u fudbalu uopste nije losija od Partizana -
> izgubili smo - nema veze, 12 bodova prednosti - nema veze.
;))
'ebote, a jel' se u fudbalu igra play - off? A?
Zamisli se malo pre nego sto napises ovakav biser...
Vi ste u fudbalu otpisani jos od Mateje Kezmana, i vise sansi
za povratak nemate, sto vec ne spada u ovu konfu, dok kosarka
ima sasvim drugi sistem takmicenja.
Uh, o cemu se ja raspravljam...;)
> Ajde, molim te nemoj da lupetas. Ako vec ne mozes nesto pametno
> da kazes onda barem postedi tu svoju tastaturu lupetanja
> ovakvih gluposti. Pobednicke ambicije? A mi, je li, igramo da
> bi izgubili?
;))
Ti bas imas problema sa percepcijom....;)
Citiram Vojislava Stojakovica i Jovu Antonica pre pocetka Evro-Lige:
" Nas cilj je OPSTANAK u Evro-Ligi, sve preko toga je veliku uspeh".
Vi ste vec na startu kao vasu ambiciju postavili cilj da ne ispadnete iz
Lige, sto je za sampiona drzave svetskog prvaka vise nego smesno.
E, sad, vi ni taj 'cilj' (ukoliko se to moze nazvati ciljem ;) niste
ostvarili, sto vec nije smesno nego tragicno. Plus, vecina Zvezdinih
navijaca (primer - ti) ne shvata da je ovo Zvezdina tragedija, sto
opet nije tragicno vec pateticno.
Uostalom, kum.djole rece: "Bruka Srbije je sto uopste postoji Zvezda,
i njeni praznoglavi simpatizeri".
košarka.948gligo,
-> #943, andrijak> Nesto je tu mnogo paraleli!
> A da'l je Radnicki bolji od vas to cemo videti
> dogodine kada se budete sukobili u Kupu Saportea!!!!!
Sine, jesi popio veceras lek? ;)
košarka.949mindcrime,
-> #946, gligo
> > A o kom iskustvu pricam? O tome da je Partizan unazad 2-3
> > godine igrao tu evro ligu sa skoro istim timom.
> Partizan za te 2,3 godine NIKAD nije doveo u pitanje to
> jedino jugoslovensko mesto u Evro-Ligi, za razliku od
> Zvezde, koja ga je izgubila cim je usla u istu.
A prosle sezone, kad ste zaredjali onih 8-9 poraza? Cinjenica, na kraju ste se
izvadili, ali ste i pored plasmana u Final Four imali vise poraza nego pobeda
na kraju.
> A iskustvo se sine, stice igranjem u toj Ligi, a ne, ispadanjem
> iz iste. To ti je bar jasno.
Pa zato cemo mi igrati evro ligu i sledece godine. Voleo bih da to isto
mogu da kazem i za vas.
I jos nesto, ono "sine" ostavi za klince u kraju, ja tebe niti poznajem, niti
imam zelju da te upoznam, ali vrlo je moguce da si dosta mladji od mene, tako
da mi to zvuci, onako, malo bezveze.
> > O onom istom
> > iskustvu na koje ste se vi vadili kad ste pucali od Splita i
> > Cibone.
> Nismo se vadili na neiskustvo nego na mentalnu labilnost
> ekipe. :) Pa bar je taj srpski kompleks od Hrvata opste poznat.
> Mi nismo nikakav izuzetak...
Ajde? Mi jesmo izgubili pred praznim tribinama, ali smo im to vratili
pred punim u Zagrebu. Beobanka je prosle godine dva puta pobedila
Zrinjevac, reprezentacija takodje nije izgubila od njih. Ne bih ja to
nazvao srpski kompleks, vec grobarski.
> > Da ne potezem Edneya, kazes. Verovatno mislis onda i na Bowiea
> > i Zideka. Mozda i na Strombergasa, Zukauskasa (i jednog i
> > drugog) i ostatak litvanske reprezentacije?
>
> Zidek i Bowie samo za takve kao sto si ti predstavljaju igrace,
> inace, obojica su nule. Prvi je kreten koji nije izborio ni 5 minuta
> pored Divca u Charlotteu, drzao je peskire i sokove Williamsu
> u Denveru i Divcu u Charlotteu, drugi je americki-otpad koji je
> suvise smesan da bi trosio reci na njega.
Pa znaci u tom Zalgirisu sve same nule od igraca, a oni jadni prosle godine
osvojise kup Saporte a ove ce, kako su krenuli, i u Final Four.
> Ostatak litvanske reprezentacije izuzev Stormbergasa je tragican.
> Bre koja je to reprezentacija?
>
> Zukauskas? Lukminas?
>
> Ono sto vredi u toj reprezentaciji uopste ni ne igra u Zalgirisu.
> Vidi u recniku pod Karnisovas i Sabonis...
Citajuci ove tvoje poruke, ne mogu da se otmem utisku da ovu evro ligu ustvari
cine sve sami klosari od igraca. Sve nula do nule, jadnik do jadnika...
> > Svaki od tih igraca ima prakticno vise jakih medjunarodnih
> > utakmica nego ceo tim Zvezde zajedno,
>
> Ti si izgleda suvise mlad da se setis zlatnih Pavicevicevih i
> Popovicevih dana? :)
>
> Ta dvojica imaju vise tekmi u Evro-ligi bivsem Kupu Sampiona
> nego ceo Zalgiris u Saporteu sa sve ovih par u E.ligi....
Sto se moje starosti tice, pogadjas kao Cubrilo zakucavanja. U prevodu - jebi
ga, vise srece sledeci put. Pavicevica se secam iz njegovih "zlatnih" godina
u Jugoplastici kada je uglavnom grejao klupu Sretenovicu i otvorenih usta
gledao Kukoca, Radju, Savica, Duska Ivanovica i ekipu. A sto se Popovica tice,
ajde
molim te podseti me koji je on to trag ostavio u nasoj kosarci? Bio je
najavljivan kao veliki talenat Partizana, a onda je jednostavno nestao, menjao
klub prakticno svake godine, da bi tek sad pod stare dane opet postao "igrac".
I za sve te godine, koliko je odigrao jakih utakmica u Evropi? Ono, jeste on
koristan ponekad, ume da ubaci i trojku u zadnjim sekundama utakmice sa nekim
autsajderima, ali iskustvo se ne stice samo prostim starenjem.
> > Prvo, tekma je takmicarski znacila Turcima, jer u slucaju da su
> > izgubili, a Ortez pobedio, izgubili bi drugo mesto.
>
> Sinak, lupas. Ortezu pobeda nikako nije odgovarala jer bi se u
> tom slucaju nasli na trecoj poziciji sto bi ih u osmini finala vodilo
> direktno na drugog francuskog predstavnika Asvel.
Da rezimiramo, Turci su znali da ce Ortez da pusti Manresu, zaboravili su
poraz od 22 razlike i one konflikte u Beogradu, pa su onda potpuno rastereceno
i opusteno usli u tekmu protiv Zvezde na svom parketu i pred svojim navijacima.
Iz svega toga sledi da je sramota izgubiti od Turaka jer oni prakticno nisu ni
hteli da pobede u ovoj tekmi, ali eto, omaklo im se. Potpuno logicno.
> > ste prosle godine ovde dobili CSKA sa nekih tridesetak poena
> > razlike, pa ste onda u Moskvi pukli otprilike isto.
>
> Eh, znas i sam da je to bilo punjenje Partizanove kase i nista
> vise od toga. Partizan nije pruzio ni 20% onoga sto moze, u toj
> tekmi.
Znam, znam. :)))))
> >I na kraju,
> > jasno mi je zasto se nervirate, posto je Manresa dobila, to
> > znaci da cemo imati najvise dva predstavnika u ligi sledece
> > godine. Drugim recima, opet vam se smesi Kup Rajmonda Saporte.
>
> Kome se sta smesi pokazuju dosadasnji rezultati...
Pogledaj ti malo bolje tabelu nase lige. Trebalo bi da ti bude malo jasnije
o cemu pricam.
košarka.950mindcrime,
-> #947, gligo> > A ni taj tvoj rezon nije los. U fazonu - "vi ste smesni,
> > glupi...", a kad puknete od nas (dva puta) onda ide ono "sudije
> > su krive, prvenstvo se osvaja u aprilu..."
>
> A ko je spominjao ovo drugo? Ne ubacuj mi tudje reci u usta.
Dobro, onda su samo sudije krive.
> Drugo, prvu tekmu ste nas dobili, posteno, drugo uz veliku
> pomoc sudija i srece, a trecu bojim se da necete ni imati sanse
> da dozivite. Ispascete vi mnogo ranije...
A ti si ovde neki lokalni vidovnjak, sta li?
> >Iduci tom tvojom
> > logikom, Zvezda u fudbalu uopste nije losija od Partizana -
> > izgubili smo - nema veze, 12 bodova prednosti - nema veze.
>
> ;))
>
> 'ebote, a jel' se u fudbalu igra play - off? A?
> Zamisli se malo pre nego sto napises ovakav biser...
Nema play-off nikakve veze sa ovim. Poenta je u tome da vi uporno blatite nas,
verovatno smatrajuci da bi vi bolje prosli u ovoj istoj evro ligi, a sa druge
strane, cinjenica je da ste vec dva puta izgubili od nas i da zaostajete za
nama u prvenstvu. Play-off je nesto sto tek treba da se desi i gde stvari
mogu ali i ne moraju da dobiju drugi tok. Ovako kako je sada, ono sto vi
pokusavate da proturite, tj. da bi vi u ovoj evro ligi mnogo bolje prosli,
nema bas puno osnova kad se pogleda vas ucinak ove sezone.
> Vi ste u fudbalu otpisani jos od Mateje Kezmana, i vise sansi
> za povratak nemate, sto vec ne spada u ovu konfu, dok kosarka
> ima sasvim drugi sistem takmicenja.
>
> Uh, o cemu se ja raspravljam...;)
Verovao ili ne, ali ovde se slazem sa tobom, mada, kao sto si rekao to nema
nikakve veze sa ovom temom. Fudbal sam naveo cisto kao primer.
> > Ajde, molim te nemoj da lupetas. Ako vec ne mozes nesto pametno
> > da kazes onda barem postedi tu svoju tastaturu lupetanja
> > ovakvih gluposti. Pobednicke ambicije? A mi, je li, igramo da
> > bi izgubili?
>
> ;))
>
> Ti bas imas problema sa percepcijom....;)
>
> Citiram Vojislava Stojakovica i Jovu Antonica pre pocetka Evro-Lige:
>
> " Nas cilj je OPSTANAK u Evro-Ligi, sve preko toga je veliku uspeh".
>
> Vi ste vec na startu kao vasu ambiciju postavili cilj da ne ispadnete iz
> Lige, sto je za sampiona drzave svetskog prvaka vise nego smesno.
> E, sad, vi ni taj 'cilj' (ukoliko se to moze nazvati ciljem ;) niste
> ostvarili, sto vec nije smesno nego tragicno. Plus, vecina Zvezdinih
> navijaca (primer - ti) ne shvata da je ovo Zvezdina tragedija, sto
> opet nije tragicno vec pateticno.
Cisto informacije radi, Voja Antonic na pocetku evro lige NIJE bio trener
Crvene Zvezde, pa ne vidim zasto bi on davao izjave o ambicijama tima ciji
trener nije. Izjava koju ti pominjes je data pred pocetak DRUGOG dela evro
lige, a predstavljala je neku realnost u tom trenutku s obzirom na dotadasnje
rezultate. Ambicije kluba pred pocetak evro lige su bile plasman u osminu
finala a dalje sta bude. Ono sto ti izgleda ne kapiras, je da su ambicije
nekog kluba upravo srazmerne kvalitetu tima koji taj klub poseduje. Drugim
recima, nije poenta najavljivati osvajanje evro lige ako imas tim koji jedva
moze da izbori opstanak. To sto uprava nije uspela da obezbedi tim koji bi
dostojno predstavljao zemlju u evro ligi pre se moze objasniti nesposobnoscu
nego nedostatkom ambicija.
> Uostalom, kum.djole rece: "Bruka Srbije je sto uopste postoji Zvezda,
> i njeni praznoglavi simpatizeri".
kum.djoletu sam vec odgovorio da postoje u ovoj zemlji ustanove koje prilicno
uspesno lece takve komplekse koje vecina grobara u ovoj zemlji ocigledno ima,
pa i tebi savetujem da se njima obratis umesto sto mene ovde zasmejavas.
Uostalom, kao sto sam vec napisao u jednoj od prethodnih poruka, potpuno mi
je jasno zasto se vi grobari nervirate i stvarno nemam vise nameru da trosim
svoje vreme na ovakve stvari. Niti cu ja tebe ubediti u ovo sto tvrdim, ti
mene jos manje, zato ziv ti meni bio i daleko ti lepa kuca...
košarka.951rades,
-> #949, mindcrime
> Beobanka je prosle godine dva puta pobedila Zrinjevac
Beobanka je igrala nereseno u Zagrebu.
košarka.952giovanni,
-> #921, kum.djoleĘ? Uopšte bi bilo najbolje da u evro ligu ide prvi (drugi, treći..)
Ę? tim na tabeli - pred play off. Play off u suštini nema nikakvo drugo
Pa to i jeste princip. Prvi iz lige i šampion i eventualno drugi (ili
treći) iz lige ako imamo 3 predstavnika.
košarka.953gligo,
-> #949, mindcrime> A prosle sezone, kad ste zaredjali onih 8-9 poraza? Cinjenica,
> na kraju ste se izvadili, ali ste i pored plasmana u Final Four
> imali vise poraza nego pobeda na kraju.
Zaredjali smo tih 9 poraza, ali i tada je u pitanju bila borba
za poziciju 4, ne za poziciju 5, koju, btw, vi niste ni uspeli
da obezbedite.
> I jos nesto, ono "sine" ostavi za klince u kraju, ja tebe niti
> poznajem, niti imam zelju da te upoznam, ali vrlo je moguce da
> si dosta mladji od mene, tako da mi to zvuci, onako, malo
> bezveze.
Uh, to mu dodje kao usputna postapalica, nista znonamernijeg
prizvuka od neke druge, al' ako ti bas toliko smeta, evo, zvacu
te bato... Moze? :)
> Ajde? Mi jesmo izgubili pred praznim tribinama, ali smo im to
> vratili pred punim u Zagrebu. Beobanka je prosle godine dva
> puta pobedila Zrinjevac, reprezentacija takodje nije izgubila
> od njih. Ne bih ja to nazvao srpski kompleks, vec grobarski.
Bato, pobedili smo i mi ove godine Split 2 puta pa...?
Grobarski ili ne, moras da shvatis da je to srpski klub. Vi ste
protiv Cibone igrali u bar, 5 puta smirenijoj situaciji nego
Partizan nekada u Pezaru, Solunu, stadionu JNA i stadionu
Dinama, i opet ste izgubili u sred Beograda, i nekako pobedili
u Zagrebu, mada i sam znas kako.
Tu je jos i susret kosarkaskih reprezentacija, tj. susret potpuno
podmladjene, rekao bih smesne reprezentacije Hrvatske i nase
reprezentacije sastavljene od sve samih asova i opet se
dolazi u situaciju da se tekma dobija uz pomoc Boga.
Isto vazi i za poslednji susret u vaterpolu, s' tim sto taj mec cak
nismo ni resili u svoju korist. Ono sto hocu da ti kazem, je da
kompleks postoji, a da je cista slucajnost sto je bas Partizan
morao biti prvi na kojem ce se to i potvrditi. Vi cete uvek biti
u situaciji da nam to nabijate na nos, ali to je ono sto je
neizbezno.
Cenim da je Partizan u tom trenutku bio tim koji je najbolje mogao
da reprezentuje srpsku kosarku, ali jednostavno se u datim
okolnostima, vise nije moglo. Tu nijedan drugi tim ne bi bolje
prosao, zvao se on Buducnost, Zvezda ili Radnicki.
> Pa znaci u tom Zalgirisu sve same nule od igraca, a oni jadni
> prosle godine osvojise kup Saporte a ove ce, kako su krenuli, i
> u Final Four.
Stoji da oni kao tim funkcionisu izvanredno, upravo ono o
cemu pricam. Odlicna selekcija i popunjenost na svim pozicijama,
uz dodatak jednog ok NBA igraca kao lidera doveo je Zalgiris
do mesta na kome je trenutno. Uz to, kuci igraju fantasticno
upravo zbog, naizgled pozorisne, ali veoma bucne publike.
Oni imaju tim ali gledajuci pojedince, smesni su.
Niko me ne moze ubediti da je jedan Bowie, postao ime evropske
kosarke, da jedan Zidek predstavlja neprelaznu prepreku za
protivnike, da Lukminas zna nesto osim da stane na trojku i
da sipa itd...
Takodje, cinjenica je da taj Zalgiris dominira u najslabijoj grupi
Evro-lige, (sto je jos veca sramota za vas, a u prilog gubljenju
mesta u toj istoj ligi), i da tesko moze doci do FF-a. A ako, i kojim
slucajem do njega i dodje, tamo nece prestavljati nista drugo do
topovsku hranu za jedan Olimpijakos, Timsistem ili Panatinaikos.
> Citajuci ove tvoje poruke, ne mogu da se otmem utisku da ovu
> evro ligu ustvari cine sve sami klosari od igraca. Sve nula do
> nule, jadnik do jadnika...
Da malo bolje pratis NBA, video bi koliko je u stvari ta Evro-liga
slaba. Ima tu i finih igraca, tipa Bodiroge, Radje, Benetta, Rebrace,
Katasa, Williamsa, Majersa, Danilovica ali cinjenica je da je to
na jednom mnogo nizem nivou od NBA, te nije toliko ni zanimljivo.
Uostalom, kad vec tako poredim, neko je davno rekao, Evropljani
se trude da naprave kvalitetnu kosarkasku ligu, ali jedno ce
ostati parametar razlike u kvalitetu izmedju NBA i Evro-lige:
Svaki igrac iz NBA, moze da igra u Evropi, ali veoma retko koji
igrac iz Evrope moze da igra u NBA.
Kada se to promeni, reci cu da je Evro-liga vredna pracenja i
gledanja koliko i NBA. A slozices se sa mnom da obe lige cine
igraci, zar ne? :)
> Sto se moje starosti tice, pogadjas kao Cubrilo zakucavanja. U
> prevodu - jebi ga, vise srece sledeci put. Pavicevica se secam
> iz njegovih "zlatnih" godina u Jugoplastici kada je uglavnom
> grejao klupu Sretenovicu i otvorenih usta gledao Kukoca, Radju,
> Savica, Duska Ivanovica i ekipu. A sto se Popovica tice, ajde
> molim te podseti me koji je on to trag ostavio u nasoj kosarci?
Izvini zbog godina, mislio sam da su samo zene osetljive na to,
ali eto, ima svakakvih...:)
Sto se tice Pavicevica, ne mozes da kazes da je 'uglavnom'
sedeo na klupi, jer jednostavno nije istina. Mozes da kazes
da je 'uglavnom' igrao, to bi bilo blize istini, i sigruno ne ide
u prilog tvojoj tezi o neiskustvu. Popovic isto, nikad nije
nesto posebno igrao, ali je uvek negde bunario, u Panioniosu
je svojevremeno bio clan prve petorke, a oni su tada konstantno
igrali Kup Koraca. Tu vam je i Topic, ni za njega ne mozete
da kazete da je neiskusan, igra sa reprezentacijom vec 3 godine
sva evropska i svetska takmicenja. Eto, to su ti cak 3 clana
prve petorke koji imaju vise iskustva nego cela prva postava
Partizana, ali najlakse je vaditi se na neiskustvo, i na sankcije.
Kada ste prosle godine igrali sa Soleom, M.A.S.H.-om i slicnima,
igrali su i Rakocevic i Bolic i Stanojevic, nisu oni dosli u Zvezdu
pre 2 meseca pa da tako pricate. Kazem, kad' se neko obruka,
kao vi ove godine u Evro-ligi, uvek treba potraziti dobro
opravdanje, a neiskustvo je u ovom slucaju najslabije.
> Da rezimiramo, Turci su znali da ce Ortez da pusti Manresu,
> zaboravili su poraz od 22 razlike i one konflikte u Beogradu,
> pa su onda potpuno rastereceno i opusteno usli u tekmu protiv
> Zvezde na svom parketu i pred svojim navijacima.
Dal' su oni u tekmu usli rastereceno ili ne, ti i ja to nikada
necemo saznati, uostalom nije ni vazno, jedno stoji da VI
u tu tekmu niste usli onako kako je trebalo da udjete.
Usli ste sa 'njima ovo nije vazno, prodace nam tekmu' pristupom,
sto je dovelo do katastrofe i kosarkaske sramote a sto je
najvaznije i do gubljenja treceg mesta u Ligi, sto je opet
bila sansa koja nam se nece skoro ukazati.
> Iz svega toga
> sledi da je sramota izgubiti od Turaka jer oni prakticno nisu
> ni hteli da pobede u ovoj tekmi, ali eto, omaklo im se. Potpuno
> logicno.
Sramota je da sampion drzave SVETSKOG PRVAKA odigra
onako, izblamira i sebe i nasu kosarku u celini, i izgubi sve to
sto je izgubila. Vas nisu trebali da brinu oni, vec vi. Vi ste trebali
biti ti koji ce diktirati i igrati za ono za sta ste trebali da igrate,
a druga je stvar sto vi niste bili u mogucnosti, tj. niste bili dovoljno
sposobni da to i ostvarite.
košarka.954gligo,
-> #950, mindcrime> Nema play-off nikakve veze sa ovim. Poenta je u tome da vi
> uporno blatite nas, verovatno smatrajuci da bi vi bolje prosli
> u ovoj istoj evro ligi, a sa druge strane, cinjenica je da ste
> vec dva puta izgubili od nas i da zaostajete za nama u
> prvenstvu.
Cinjenica je da napredujemo u Saporteu, osvajamo mesta
za Jugoslaviju u Evro-ligi, opstajemo u Kupu Jugoslavije,
treci smo u nasoj ligi, tik iza vas i u zavrsnicu ligaskog
dela lige ulazimo kao tim, sa verovatno najvise samopouzdanja.
A vi, vi ste, izgubili mesto u Ligi Evrope, ispali iz Kupa i
donekle fino gurate u prvenstvu. Naravno, uz sudiju Belosevica,
retko koja ekipa ne bi tako fino gurala. ;(
Zbog svega toga, mi imamo prava da vas kritikujemo, mi imamo
prava da kazemo da bi mi odigrali bolje tu Ligu, jer od ove vase
igre ne moze gore, uostalom mi smo se u toj Ligi i dokazali,
tu smo bar postali deo istorije.
> Cisto informacije radi, Voja Antonic na pocetku evro lige NIJE
> bio trener Crvene Zvezde, pa ne vidim zasto bi on davao izjave
> o ambicijama tima ciji trener nije. Izjava koju ti pominjes je
> data pred pocetak DRUGOG dela evro lige, a predstavljala je
> neku realnost u tom trenutku s obzirom na dotadasnje rezultate.
> Ambicije kluba pred pocetak evro lige su bile plasman u osminu
> finala a dalje sta bude.
Ajde ne teraj me da sada jurim izjave Stojakovica pre pocetka lige
o opstanku kao ambiciji Zvezde u Evro-Ligi. Vec tada je kao
razloge poceo da navodi prvu godinu Zvezde u Evro-ligi,
neiskustvo, mladi igraci, bla bla...
Isto je izjavio i Antonic cim je preuzeo Zvezdu, onaku tragicnu
kakva jeste.
> To sto uprava nije uspela da obezbedi tim koji bi
> dostojno predstavljao zemlju u evro ligi pre se moze objasniti
> nesposobnoscu nego nedostatkom ambicija.
Da, ali nedostatak ambicija je u direktnoj srazmeri sa sposobnoscu,
odnosno nesposobnoscu...
košarka.955junior,
-> #953, gligo> sto je izgubila. Vas nisu trebali da brinu oni, vec vi. Vi ste
> trebali biti ti koji ce diktirati i igrati za ono za sta ste
> trebali da igrate, a druga je stvar sto vi niste bili u
> mogucnosti, tj. niste bili dovoljno sposobni da to i ostvarite.
Uh, da i ti nešto pametno kažeš. ;)
Ok, potpuno tačno, zato i citiram.
košarka.956mindcrime,
-> #953, gligo
> > I jos nesto, ono "sine" ostavi za klince u kraju, ja tebe niti
> > poznajem, niti imam zelju da te upoznam, ali vrlo je moguce da
> > si dosta mladji od mene, tako da mi to zvuci, onako, malo
> > bezveze.
>
> Uh, to mu dodje kao usputna postapalica, nista znonamernijeg
> prizvuka od neke druge, al' ako ti bas toliko smeta, evo, zvacu
> te bato... Moze? :)
Moze, momcino. :)
> > Ajde? Mi jesmo izgubili pred praznim tribinama, ali smo im to
> > vratili pred punim u Zagrebu. Beobanka je prosle godine dva
> > puta pobedila Zrinjevac, reprezentacija takodje nije izgubila
> > od njih. Ne bih ja to nazvao srpski kompleks, vec grobarski.
>
> Bato, pobedili smo i mi ove godine Split 2 puta pa...?
Pa o kom onda kompleksu govoris, momcino?
> Grobarski ili ne, moras da shvatis da je to srpski klub. Vi ste
> protiv Cibone igrali u bar, 5 puta smirenijoj situaciji nego
> Partizan nekada u Pezaru, Solunu, stadionu JNA i stadionu
> Dinama, i opet ste izgubili u sred Beograda, i nekako pobedili
> u Zagrebu, mada i sam znas kako.
>
> Tu je jos i susret kosarkaskih reprezentacija, tj. susret potpuno
> podmladjene, rekao bih smesne reprezentacije Hrvatske i nase
> reprezentacije sastavljene od sve samih asova i opet se
> dolazi u situaciju da se tekma dobija uz pomoc Boga.
>
> Isto vazi i za poslednji susret u vaterpolu, s' tim sto taj mec cak
> nismo ni resili u svoju korist. Ono sto hocu da ti kazem, je da
> kompleks postoji, a da je cista slucajnost sto je bas Partizan
> morao biti prvi na kojem ce se to i potvrditi. Vi cete uvek biti
> u situaciji da nam to nabijate na nos, ali to je ono sto je
> neizbezno.
Nije to kompleks, o kompleksu se moze govoriti kada redovno gubis
od istog protivnika, jednostavno ovde se radi o utakmicama koje
sami igraci shvataju kao nesto vise od igre i tu vaznu ulogu igra
ono sto si ti nazvao 'mentalni sklop'. Ukoliko pogledas rezultate
ovih utakmica koje si gore pominjao, videces da smo gubili neke
utakmice u kojima smo bili favoriti ali smo i dobijali neke gde
smo bili vec prezaljeni.
> Cenim da je Partizan u tom trenutku bio tim koji je najbolje mogao
> da reprezentuje srpsku kosarku, ali jednostavno se u datim
> okolnostima, vise nije moglo. Tu nijedan drugi tim ne bi bolje
> prosao, zvao se on Buducnost, Zvezda ili Radnicki.
Stoji da je Partizan u tom trenutku bio najjaci tim u YU, ali zar
te to ni malo ne podseca na ovu sad situaciju? Partizan i Zvezda
su tu negde po kvalitetu, ali te to ne sprecava da tvrdis da bi
vi mnogo bolje prosli od nas.
> > Pa znaci u tom Zalgirisu sve same nule od igraca, a oni jadni
> > prosle godine osvojise kup Saporte a ove ce, kako su krenuli, i
> > u Final Four.
>
> Stoji da oni kao tim funkcionisu izvanredno, upravo ono o
> cemu pricam. Odlicna selekcija i popunjenost na svim pozicijama,
> uz dodatak jednog ok NBA igraca kao lidera doveo je Zalgiris
> do mesta na kome je trenutno. Uz to, kuci igraju fantasticno
> upravo zbog, naizgled pozorisne, ali veoma bucne publike.
>
> Oni imaju tim ali gledajuci pojedince, smesni su.
To vec zavisi od toga sta uzimas kao referencu. U odnosu na
neki prosecan NBA tim jesu, u odnosu na vecinu evro klubova
ne.
> Niko me ne moze ubediti da je jedan Bowie, postao ime evropske
> kosarke, da jedan Zidek predstavlja neprelaznu prepreku za
> protivnike, da Lukminas zna nesto osim da stane na trojku i
> da sipa itd...
>
> Takodje, cinjenica je da taj Zalgiris dominira u najslabijoj grupi
> Evro-lige, (sto je jos veca sramota za vas, a u prilog gubljenju
> mesta u toj istoj ligi), i da tesko moze doci do FF-a. A ako, i kojim
> slucajem do njega i dodje, tamo nece prestavljati nista drugo do
> topovsku hranu za jedan Olimpijakos, Timsistem ili Panatinaikos.
Da li je najslabija ili nije, to je vec diskutabilno. A sto se
topovske hrane tice, ako se dobro secam, ta uloga je i vama prosle
godine bila namenjena protiv Olimpijakosa a rezultat znas.
> > Citajuci ove tvoje poruke, ne mogu da se otmem utisku da ovu
> > evro ligu ustvari cine sve sami klosari od igraca. Sve nula do
> > nule, jadnik do jadnika...
>
> Da malo bolje pratis NBA, video bi koliko je u stvari ta Evro-liga
> slaba. Ima tu i finih igraca, tipa Bodiroge, Radje, Benetta, Rebrace,
> Katasa, Williamsa, Majersa, Danilovica ali cinjenica je da je to
> na jednom mnogo nizem nivou od NBA, te nije toliko ni zanimljivo.
Pa naravno da ne moze da se poredi evro liga sa NBA. Ali mi samo reci
kakve veze ima NBA sa evro ligom? Jel taj 'smesni' Zalgiris igra protiv
NBA ili evro timova?
> Uostalom, kad vec tako poredim, neko je davno rekao, Evropljani
> se trude da naprave kvalitetnu kosarkasku ligu, ali jedno ce
> ostati parametar razlike u kvalitetu izmedju NBA i Evro-lige:
>
> Svaki igrac iz NBA, moze da igra u Evropi, ali veoma retko koji
> igrac iz Evrope moze da igra u NBA.
>
> Kada se to promeni, reci cu da je Evro-liga vredna pracenja i
> gledanja koliko i NBA. A slozices se sa mnom da obe lige cine
> igraci, zar ne? :)
Sve ovo stoji, ali opet ponavljam, kakva je svrha porediti babe
i zabe? Da li ja sada treba da omalovazavam Partizan i eventualnu
titulu koju ce osvojiti u fudbalu zato sto je on smesan tim kada
se uporedi sa Barcelonom? Jer svaki igrac Barcelone moze da igra
u Partizanu ali retko koji iz Partizana moze u Barceloni.
> > Sto se moje starosti tice, pogadjas kao Cubrilo zakucavanja. U
> > prevodu - jebi ga, vise srece sledeci put. Pavicevica se secam
> > iz njegovih "zlatnih" godina u Jugoplastici kada je uglavnom
> > grejao klupu Sretenovicu i otvorenih usta gledao Kukoca, Radju,
> > Savica, Duska Ivanovica i ekipu. A sto se Popovica tice, ajde
> > molim te podseti me koji je on to trag ostavio u nasoj kosarci?
>
> Izvini zbog godina, mislio sam da su samo zene osetljive na to,
> ali eto, ima svakakvih...:)
Pa eto, imam tu gadnu naviku da se malo iznerviram kada me neko
ko uopste ne zna koliko imam godina tretira kao klinca, ali osim
toga sam relativno normalan. :)
> Sto se tice Pavicevica, ne mozes da kazes da je 'uglavnom'
> sedeo na klupi, jer jednostavno nije istina. Mozes da kazes
> da je 'uglavnom' igrao, to bi bilo blize istini, i sigruno ne ide
> u prilog tvojoj tezi o neiskustvu. Popovic isto, nikad nije
> nesto posebno igrao, ali je uvek negde bunario, u Panioniosu
> je svojevremeno bio clan prve petorke, a oni su tada konstantno
> igrali Kup Koraca. Tu vam je i Topic, ni za njega ne mozete
> da kazete da je neiskusan, igra sa reprezentacijom vec 3 godine
> sva evropska i svetska takmicenja. Eto, to su ti cak 3 clana
> prve petorke koji imaju vise iskustva nego cela prva postava
> Partizana, ali najlakse je vaditi se na neiskustvo, i na sankcije.
Znao sam ja da je trebalo da se vadimo na 'mentalni sklop'. :)
> > Da rezimiramo, Turci su znali da ce Ortez da pusti Manresu,
> > zaboravili su poraz od 22 razlike i one konflikte u Beogradu,
> > pa su onda potpuno rastereceno i opusteno usli u tekmu protiv
> > Zvezde na svom parketu i pred svojim navijacima.
>
> Dal' su oni u tekmu usli rastereceno ili ne, ti i ja to nikada
> necemo saznati, uostalom nije ni vazno, jedno stoji da VI
> u tu tekmu niste usli onako kako je trebalo da udjete.
>
> Usli ste sa 'njima ovo nije vazno, prodace nam tekmu' pristupom,
> sto je dovelo do katastrofe i kosarkaske sramote a sto je
> najvaznije i do gubljenja treceg mesta u Ligi, sto je opet
> bila sansa koja nam se nece skoro ukazati.
Ne bih bas rekao da je bilo tako. Cisto sumnjam da je bilo ko
u Zvezdi racunao na to da ce Turci igrati sa pola snage.
Jednostavno, nismo ni prvi ni poslednji tim koji je izgubio u
Istanbulu, po meni mnogo je veci kiks tekma protiv Orteza i
uopste ostali porazi u Beogradu.
> > Iz svega toga
> > sledi da je sramota izgubiti od Turaka jer oni prakticno nisu
> > ni hteli da pobede u ovoj tekmi, ali eto, omaklo im se. Potpuno
> > logicno.
>
> Sramota je da sampion drzave SVETSKOG PRVAKA odigra
> onako, izblamira i sebe i nasu kosarku u celini, i izgubi sve to
> sto je izgubila. Vas nisu trebali da brinu oni, vec vi. Vi ste trebali
> biti ti koji ce diktirati i igrati za ono za sta ste trebali da igrate,
> a druga je stvar sto vi niste bili u mogucnosti, tj. niste bili dovoljno
> sposobni da to i ostvarite.
Posle bitke svi su generali pametni. Sramota jeste, ali najlakse
je govoriti 'mi bi bolje'. Da ste nas recimo ladno razguzili u
prvenstvu u obe tekme, da ste ubedljivo prvi na tabeli, pa da
razumem o cemu pricas. Kazes da nasa tri 'veterana' imaju vise
iskustva nego ceo vas tim, u medjusobnim susretima niste dokazali
da ste kvalitetniji, imali ste i vi svojih kikseva u kupu Saporte
protiv daleko slabijih protivnika, pa na osnovu cega onda tvrdis
da vi ne bi prosli kao mi? Seti se prosle godine posle vasih tekmi
sa Kroacijom u fudbalu, seti se onoga 'Partizan je bruka Srbije',
a surova istina je da je vecina nas cigana bila zahvalna Bogu sto
ste vi igrali protiv njih a ne mi.
košarka.957mindcrime,
-> #954, gligo
> Cinjenica je da napredujemo u Saporteu, osvajamo mesta
> za Jugoslaviju u Evro-ligi, opstajemo u Kupu Jugoslavije,
> treci smo u nasoj ligi, tik iza vas i u zavrsnicu ligaskog
> dela lige ulazimo kao tim, sa verovatno najvise samopouzdanja.
>
> A vi, vi ste, izgubili mesto u Ligi Evrope, ispali iz Kupa i
> donekle fino gurate u prvenstvu. Naravno, uz sudiju Belosevica,
> retko koja ekipa ne bi tako fino gurala. ;(
Zaboravio si Jovcica.
> Zbog svega toga, mi imamo prava da vas kritikujemo, mi imamo
> prava da kazemo da bi mi odigrali bolje tu Ligu, jer od ove vase
> igre ne moze gore, uostalom mi smo se u toj Ligi i dokazali,
> tu smo bar postali deo istorije.
Ocemo jos jedan krug? Mislim, meni se vec vrti u glavi od ovoga.
> > Cisto informacije radi, Voja Antonic na pocetku evro lige NIJE
> > bio trener Crvene Zvezde, pa ne vidim zasto bi on davao izjave
> > o ambicijama tima ciji trener nije. Izjava koju ti pominjes je
> > data pred pocetak DRUGOG dela evro lige, a predstavljala je
> > neku realnost u tom trenutku s obzirom na dotadasnje rezultate.
> > Ambicije kluba pred pocetak evro lige su bile plasman u osminu
> > finala a dalje sta bude.
>
> Ajde ne teraj me da sada jurim izjave Stojakovica pre pocetka lige
> o opstanku kao ambiciji Zvezde u Evro-Ligi. Vec tada je kao
> razloge poceo da navodi prvu godinu Zvezde u Evro-ligi,
> neiskustvo, mladi igraci, bla bla...
>
> Isto je izjavio i Antonic cim je preuzeo Zvezdu, onaku tragicnu
> kakva jeste.
Jednom za svagda - Zvezda ove godine jeste tragicna, ono sto ja tvrdim to
je da ni vi niste bolji. Sad igrate sa Benetonom pa cete imati prilike da
dokazete suprotno.
> > To sto uprava nije uspela da obezbedi tim koji bi
> > dostojno predstavljao zemlju u evro ligi pre se moze objasniti
> > nesposobnoscu nego nedostatkom ambicija.
>
> Da, ali nedostatak ambicija je u direktnoj srazmeri sa sposobnoscu,
> odnosno nesposobnoscu...
Stani bre, ja mozda imam ambiciju da budem prvi na ATP listi ali sam
nesposoban da to i ostvarim.
košarka.958mindcrime,
-> #951, rades> > Beobanka je prosle godine dva puta pobedila Zrinjevac
>
> Beobanka je igrala nereseno u Zagrebu.
Dobro, to vec drasticno menja stvari. :)
košarka.959sani.,
GLigo Grobare , Grobari su uz TEBe! :)
košarka.960junior,
-> #957, mindcrime> Zaboravio si Jovcica.
Uh, ne diraj mi njega :)
Kad god on sudi derbi, mi ga dobijemo O:)
Bio bi fazon da utandeme njega i Ljucu na derbiju. Pa Ljuca da svira
faulove za Partizan, a Jovčić za Zvezdu :)
košarka.961kum.djole,
-> #950, mindcrime>> kum.djoletu sam vec odgovorio da postoje u ovoj zemlji ustanove koje
>> prilicno uspesno lece takve komplekse koje vecina grobara u ovoj zemlji
Je*i ga.
Za nas bar ima poneka ustanova, za vas još nema nijedna.
košarka.962kum.djole,
-> #952, giovanni>> Pa to i jeste princip. Prvi iz lige i šampion i eventualno drugi (ili
>> treći) iz lige ako imamo 3 predstavnika.
A prošle godine?
košarka.963zecc,
-> #912, sani.> U skoli u kojoj smo mi maturirali sa final four-om prosle godine
Pojava Partizana na zavrsnom turniru Evrolige prosle godine
osmo je svetsko cudo.
Mislim da je Zvezda mogla mnogo vise, steta je sto nije, ali
sto se nasih klubova tice, tesko da cemo imati i 2 ozbiljna
predstavnika za Evroligu u ovom trenutku.
košarka.964zecc,
-> #914, rades> Slazem se. Ako sledece godine budemo imali "samo" dva predsta-
> vnika (umesto tri) u Evro-ligi - a kojim slucajem Zvezdi pripadne
> jedno od njih - trebalo bi sami da se povuku, da kazu nije to
> za nas i da igraju u Kupu Koraca - jer nisu za vise.
Gluposti (gledali smo derbije).
košarka.965zecc,
-> #913, gligo> Eh, zabranio bih vam ja da igrate Evro-ligu, pa nas ne bi
> onako blamirali...
Imate sansu da nam zabranite, da vidimo da li cete je iskoristiti.
košarka.966zecc,
-> #919, rades> Ne bih se vracao na to, ali - drugi put smo izgubili od
> zvezde, Belosevica & Co.
'Ajde neka mi neko objasni zasto se SVI grobari vade na
sudije. Gubila je i Zvezda pa ja nikad nisam krivio sudije.
Ostavite, bre, ljude na miru.
košarka.967zecc,
-> #946, gligo> Nismo se vadili na neiskustvo nego na mentalnu labilnost
> ekipe. :) Pa bar je taj srpski kompleks od Hrvata opste poznat.
> Mi nismo nikakav izuzetak...
Ne samo da niste izuzetak, vec ste postali pravilo. Mentalnu
labilnost nas narod karakterise kao nedostatak m*da. Toliko vas
vole tamo preko da ce poceti po vama da nazivaju ulice. Niko
nije priredio toliko radosti Hrvatima kao Partizan.
Sa x puta jacim timom gubio je od Splita i Cibone u
utkmicama gotovo bez neizvesnosti. Bukvalno su se predavali
pre pocetka utakmice.
Ove godine Zvezda je, bez Rakocevica i navijaca, jedva
izgubila od Cibone, ali ju je zato tukla USRED ZAGREBA PRED
10.000 USTASA i pored kriminalno dosudjenog faula u poslednjoj
sekundi.
Sto se mene licno tice, draza mi je ta pobeda nego jos 2
mesta u Evroligi. A vi govorite sta 'ocete.
košarka.968zecc,
-> #953, gligo> Grobarski ili ne, moras da shvatis da je to srpski klub. Vi ste
> protiv Cibone igrali u bar, 5 puta smirenijoj situaciji nego
> Partizan nekada u Pezaru, Solunu, stadionu JNA i stadionu
> Dinama, i opet ste izgubili u sred Beograda, i nekako pobedili
> u Zagrebu, mada i sam znas kako.
Koliko se ja secam, tesno smo izgubili, i to bez navijaca.
Da, zna se kako. Sudije su u POSLEDNJOJ sekundi dosudile faul
u situaciji u kojoj se u 99% slucajeva ne svira, cak i kada ima
kontakta. Ima Boga pa je onaj nesrecnik promasio slobodna, a u
nastavku smo pokazali sta znamo.
> Tu je jos i susret kosarkaskih reprezentacija, tj. susret potpuno
> podmladjene, rekao bih smesne reprezentacije Hrvatske i nase
> reprezentacije sastavljene od sve samih asova i opet se
> dolazi u situaciju da se tekma dobija uz pomoc Boga.
Mozda zato sto su nasi asovi vecinom igrali svojevremeno u
Partizanu, pa im ostao strah. :)
>... da reprezentuje srpsku kosarku, ali jednostavno se u datim
> okolnostima, vise nije moglo. Tu nijedan drugi tim ne bi bolje
> prosao, zvao se on Buducnost, Zvezda ili Radnicki.
..., vise se nije moglo. Tu nijedan drugi tim ne bi bolje prosao,
zvao se on Buducnost, Partizan ili Radnicki...
> Oni imaju tim ali gledajuci pojedince, smesni su.
Kosarku ne igraju pojedinci nego tim.
košarka.969zecc,
-> #954, gligo> A vi, vi ste, izgubili mesto u Ligi Evrope, ispali iz Kupa i
> donekle fino gurate u prvenstvu. Naravno, uz sudiju Belosevica,
> retko koja ekipa ne bi tako fino gurala. ;(
A sto vi lepo ne ubijete tog Crno-Belo-sevica i gotova
stvar. Ovako, covek po ceo dan stuca, zbog vas grobara.
košarka.970zecc,
-> #920, rades
> ........ - Zvezda ce biti prva -
> i ici direktno u evro-ligu - sto bi bio veliki udarac nasoj
> kosarci ;) - jer niko ne zeli da se ova sezona ponovi......
Ne, bolje da se ponovi ona kad su vas Hrvati razbijali
ko zvecku. Da zezamo opet mi malo vas. :)
košarka.971zecc,
-> #927, nikolaj>> Izvolte gospodo, pobedite nas ili Buducnost, pa dokazite da
>> zasluzujete Evroligu.
>
> Evo odma dolazi nekakvo vadjenje..:)
> Ako se ne varam,to se u psihologiji zove mehanizam
> racionalizacije..:)
Ne, to se zove mehanizam najbolji_ide_u_Evroligu. :)
košarka.972rades,
-> #963, zecc
> Pojava Partizana na zavrsnom turniru Evrolige prosle godine
> osmo je svetsko cudo.
Slazem se da je Partizan imao srece da 2 igraca Olimpijakosa
budu povredjena, ali sve je to deo sporta i nikako to ne
bih nazvao cudom.
> Mislim da je Zvezda mogla mnogo vise, steta je sto nije, ali
> sto se nasih klubova tice, tesko da cemo imati i 2 ozbiljna
> predstavnika za Evroligu u ovom trenutku.
Zasto? Partizan i Buducnost bi mogli solidno da igraju u
Evro-ligi. ;) Imamo sanse - sve dok Zvezda ne igra tamo. ;)
košarka.973rades,
-> #964, zecc
> Gluposti (gledali smo derbije).
Ne bih da se vracam na derbije. Gledali smo ih i prosle i
pretprosle godine - pa opet nismo bili u ovakvoj situaciji.
košarka.974rades,
-> #967, zecc
> Sa x puta jacim timom gubio je od Splita i Cibone u
> utkmicama gotovo bez neizvesnosti. Bukvalno su se predavali
> pre pocetka utakmice.
Split je bio jadna ekipa, ali se to za Cibonu sigurno ne moze
reci. Ne zelim da pravdam Partizanov poraz, ali kada se
uporedi proslogodisnji sastav Cibone i ovogodisnji - vidis
da je razlika kao nebo i zemlja.
košarka.975rades,
-> #966, zecc
> 'Ajde neka mi neko objasni zasto se SVI grobari vade na
> sudije. Gubila je i Zvezda pa ja nikad nisam krivio sudije.
> Ostavite, bre, ljude na miru.
O ovome je vec bilo price, necu se vracati na nju.
košarka.976rades,
-> #970, zecc
> Ne, bolje da se ponovi ona kad su vas Hrvati razbijali
> ko zvecku. Da zezamo opet mi malo vas. :)
Neka nas Hrvati razbijaju, ali neka budemo prvaci Evrope.
košarka.977sergio.,
-> #967, zeccE momak ajde bre ne benavi, "dobili smo bez Rakocevica". Pa samo
zato ste i dobili inace da je taj mali pacicvrc igrao prosli bi ste gore
nego mi prosle godine !!!
košarka.978zecc,
-> #972, rades> Slazem se da je Partizan imao srece da 2 igraca Olimpijakosa
> budu povredjena, ali sve je to deo sporta i nikako to ne
> bih nazvao cudom.
Ja bih to ipak nazvao cudom, s obzirom da, po meni, mnogo
bolji timovi od Partizana ispadose pre final four-a. Bez obzira
na rezultat, proslogodisnje izdanje Partizana u Evroligi je bio
korak unazad (sto se igre tice) u odnosu na prethodnu.
> Zasto? Partizan i Buducnost bi mogli solidno da igraju u
> Evro-ligi. ;) Imamo sanse - sve dok Zvezda ne igra tamo. ;)
Zvezda ce igrati tamo bez obzira na ovu praznu slamu koju
mi mlatimo ovde. Osim toga, sta se zalite. Dogodine imamo 2
predstavnika, sto je ipak napredak (dok je Partizan igrao imali
smo jednog). :)
košarka.979zecc,
-> #973, rades> Ne bih da se vracam na derbije. Gledali smo ih i prosle i
> pretprosle godine - pa opet nismo bili u ovakvoj situaciji.
U kakvoj smo sad mi to situaciji?
košarka.980zecc,
-> #974, rades> Split je bio jadna ekipa, ali se to za Cibonu sigurno ne moze
> reci. Ne zelim da pravdam Partizanov poraz, ali kada se
> uporedi proslogodisnji sastav Cibone i ovogodisnji - vidis
> da je razlika kao nebo i zemlja.
Opravdanja, opravdanja,.......
Nema to veze sa sastavom, a osim toga Cibona nije bila jaca
od Partizana, a Split je bio DALEKO slabiji. Stvarno nije red
pravdati se "jacinom" protivnika- Hrvati to ne rade, veruj mi.
košarka.981zecc,
-> #975, rades> O ovome je vec bilo price, necu se vracati na nju.
Mozda sam propustio taj deo, ali sudije se obilato i dalje
koriste u "argumentaciji". :)
košarka.982zecc,
-> #976, rades> Neka nas Hrvati razbijaju, ali neka budemo prvaci Evrope.
Neko je u jednoj poruci pomenuo da je Partizan srpski tim.
Nemoj da ga demantujes. Ja bih trampio vase poslednje godine u
Evroligi za onu pobedu usred Zagreba.
Nazovi me starim romantikom, ali takav sam, sta cu.
košarka.983zecc,
-> #977, sergio.> E momak ajde bre ne benavi, "dobili smo bez Rakocevica". Pa samo
> zato ste i dobili inace da je taj mali pacicvrc igrao prosli bi ste
> gore nego mi prosle godine !!!
E, momak, na koju tekmu mislis (pucali ste mnogo od njih
pa mi je tesko da se prisetim).
Tesko da bismo prosli gore od vas, bar sto se Hrvata tice.
Vi ste ipak specijalizovani za njih.
košarka.984mindcrime,
-> #961, kum.djole
> >> kum.djoletu sam vec odgovorio da postoje u ovoj zemlji ustanove koje
> >> prilicno uspesno lece takve komplekse koje vecina grobara u ovoj
> zemlji
> Je*i ga.
> Za nas bar ima poneka ustanova, za vas jos nema nijedna.
Hvala Bogu, i ne treba nam.
košarka.985mindcrime,
-> #960, junior
> > Zaboravio si Jovcica.
>
> Uh, ne diraj mi njega :)
>
> Kad god on sudi derbi, mi ga dobijemo O:)
>
> Bio bi fazon da utandeme njega i Ljucu na derbiju. Pa Ljuca da svira
> faulove za Partizan, a Jovcic za Zvezdu :)
Pa ni Bubalo nije bas za potcenjivanje (provereni grobar).
košarka.986stefan,
-> #982, zecc>Ja bih trampio vase poslednje godine u
> Evroligi za onu pobedu usred Zagreba.
> Nazovi me starim romantikom, ali takav sam, sta cu.
To se drugačije zove...;)
košarka.987rades,
-> #978, zecc
> Zvezda ce igrati tamo bez obzira na ovu praznu slamu koju
> mi mlatimo ovde.
Zivi bili - pa videli.
> Osim toga, sta se zalite. Dogodine imamo 2
> predstavnika, sto je ipak napredak (dok je Partizan igrao imali
> smo jednog). :)
A da nije igrala Zvezda - imali bi tri. ;)
košarka.988rades,
-> #979, zecc
> U kakvoj smo sad mi to situaciji?
U situaciji da nas sampion svetskog prvaka ispada iz
Evro-lige. Srecom, ove godine smo imali dobre ekipe u Kupu
Evrope i izborili nova mesta, ali sta da nismo?!
košarka.989junior,
-> #987, rades> A da nije igrala Zvezda - imali bi tri. ;)
Rade, pazi šta pričaš.
Neko bi ove tvoje reči mogao da protumači ovako - da je Partizan
igrao u Evroligi, zadržali bi to jedno mesto, a Zvezda bi kroz
Kup Saporte takođe izborila extra mesto (Budućnost se podrazumeva).
Što znači da Partizanov uspeh u Kupu Saporte i nije neki uspeh,
jer bi ga i Zvezda ostvarila, zar ne? ;)
Tako bi to neko mogao da tumači i da upotrebi protiv tebe. Ne ja,
naravno, gde ja to da uradim .. O:)
košarka.990morkin,
-> #967, zecc> Ove godine Zvezda je, bez Rakocevica i navijaca, jedva
> izgubila od Cibone, ali ju je zato tukla USRED ZAGREBA PRED
> 10.000 USTASA i pored kriminalno dosudjenog faula u poslednjoj
> sekundi.
> Sto se mene licno tice, draza mi je ta pobeda nego jos 2
> mesta u Evroligi. A vi govorite sta 'ocete.
E, to. Jedino mi je žao što sam znao rezultat pre utakmice.
košarka.991imangovski,
Evo me opet, bar za kratko:) Jer, sto je dzabe i Bogu je milo:)
Samo da vas podsetim da ce Partizan da bude prvak:)) Cigani, nemate
sanse u polufinalu. Ima da vas zakucamo k'o Olimpijakos prosle
godine:)
Mango
košarka.992zecc,
-> #986, stefan> To se drugacije zove...;)
Objasni malo, ne znam na sta ciljas.
košarka.993zecc,
-> #987, rades> A da nije igrala Zvezda - imali bi tri. ;)
A da nije igrala Zvezda, igrao bi Partizan koji je od te
nikakve Zvezde pukao 2 puta u ovoj sezoni.
Mislim da je ovo Zvezdino poslednje mesto najsrecniji dan
za grobare koji, koliko sam primetio, ne samo u kosarci, vise
navijaju protiv Zvezde, nego za Partizan. To se videlo i prosle
godine u Evroligi kad se sa tribina culo "...gde ste sada,
Cigani,..." i jos stosta. Sa druge strane, koliko ja znam, mi
uglavnom ne pominjemo Grobare, osim u direktnim susretima,
odnosno derbijima. Mozda je u pitanju neki kompleks, ali necu
da ulazim u to jer ce se opet rasplamsati neka diskusija koja
nicemu ne vodi.
Sa druge strane, sta vas briga, vi ionako u Evroligu "idete
sigurno jer ste najbolji", a vama je dovoljno jedno mesto. Zato
uzivajte i pustite malo i nas slabije da se borimo bar za ovo
drugo......
košarka.994zecc,
-> #988, rades> U situaciji da nas sampion svetskog prvaka ispada iz
> Evro-lige. Srecom, ove godine smo imali dobre ekipe u Kupu
> Evrope i izborili nova mesta, ali sta da nismo?!
Ovde je opet izvrsena zamena teza. Nismo mi svetski prvaci
u klupskoj, vec u reprezentativnoj kosarci (to ti je ono, jedna
zemlja protiv druge), a 99% (kvalitativno gledano) nase repre-
zentacije igra bas u tim klubovima iz inostranstva protiv kojih
igraju nasi klubovi. Pa ako sagledas sve to, ima logike.
Da nismo imali dobre ekipe u Kupu Saporte, imali bismo ih u
Evroligi, a da ih ni tamo nismo imali onda nema ni svrhe da
igramo doticno takmicenje.
košarka.995sani.,
-> #983, zecc}} Tesko da bismo prosli gore od vas, bar sto se Hrvata tice.
Sa Hrvatima smo ziveli samo jedan vek.
Sa Turcima smo ziveli 5 vekova.
S'toga drzim da je veca sramota popiti shut u dupe od
Fenerbahche-a.
košarka.996gligo,
-> #968, zecc> Koliko se ja secam, tesno smo izgubili, i to bez navijaca.
Tesno? Ajde osvezi pamcenje, pa onda da diskutujemo...
Uostalom, slobodno mogu da kazem da je vasa prednost
bila upravo taj nedostatak navijaca. Jos veci pritisak samo
bi vas dotukao. Cenim da je u Zagrebu bila prazna dvorana,
da bi Prkacin (cini mi se), ladno pogodio oba bacanja.
Ovako, decko se usrao, i drama ode u produzetak, gde su vise
oni pokazali svoje neznanje nego vi svoje umece.
> Da, zna se kako. Sudije su u POSLEDNJOJ sekundi dosudile faul
> u situaciji u kojoj se u 99% slucajeva ne svira, cak i kada ima
> kontakta.
Jel' to izvodis pravila iz teftera sudije Belosevica? ;)
Ne znam zasto se faul ne bi dosudio ako postoji, a u ovom slucaju
je postojao, pa makar to bila i zadnja stotinka? Tu samo dolazi do
izrazaja strah sudija, koji ne zeli da preuzme eventualnu (ne)krivicu
na sebe, a nikako da je to neko nepisano pravilo.
> Mozda zato sto su nasi asovi vecinom igrali svojevremeno u
> Partizanu, pa im ostao strah. :)
Ej, mani me ovakviih krilatica...
Zbog takvih asova, dobijamo respekt, zbog vasih 'asova' ga gubimo...
košarka.997gligo,
-> #957, mindcrime> Zaboravio si Jovcica.
Da, samo on je prica za sebe. Praznjenje tribina zato sto mu navijaci
nesto skandiraju, ej bre, sta on zamislja da je. Umesto da dobije
respekt nekim dobrim sudjenjem, on prazni tribinu, navijaci samo
prelaze na drugu stranu, a on ispada smesan.
> Stani bre, ja mozda imam ambiciju da budem prvi na ATP listi
> ali sam nesposoban da to i ostvarim.
E, to, samo vama ambicija nije bila da budete prvi na toj listi
vec samo da ne ispadnete sa te liste, a vi ni to niste uspeli,
iako po reputaciji vase sportske skole zasluzujete da budete
nosilac svakog ATP turnira...:)
Jel' ti sad jasno? :)
košarka.998gligo,
-> #956, mindcrime> Pa o kom onda kompleksu govoris, momcino?
Govorim o pritiscima javnosti da nekim izvestacenim
osecanjima i emocijama koje kod vecine nas ne postoje,
uticu na nase timove da oni to shvate kao neke specijalne
utakmice bez prava na gresku, jer opet, kombinacija ega,
mitova i istorijskih dogadjanja nam nalazu da se ono za sta
se vecina nas nije borila, bori sada, na potpuno pogresnom
mestu i u potpuno pogresnom vremenu.
Iz toga sledi onaj kompleks o kome ti ja pricam, da svi ti igraci
ne pruzaju ni 20% onoga sto mogu, upravo ne shvatajuci
sta te utakmice nose i u cemu je tajna slave posle pobede
u istima.
Za razliku od Hrvata, kojima je to mnogo jasnije, sto se i videlo
u svim njihovim igrama, gde su pruzali 120% od sebe, gde su
prevazilazili svoje mogucnosti, i na jednoj strani uspevali da
ostvare svoj san, na drugoj opet ne, vise zbog nase srece
nego njihove nesposobnosti.
> Stoji da je Partizan u tom trenutku bio najjaci tim u YU, ali
> zar te to ni malo ne podseca na ovu sad situaciju? Partizan i
> Zvezda su tu negde po kvalitetu, ali te to ne sprecava da
> tvrdis da bi vi mnogo bolje prosli od nas.
Da, SADA smo tu negde po kvalitetu, ali ste vi TADA, kada smo mi
igrali sa Croacijom, bili daleko iza nas. Zavrsavali ste tekme sa
po 4 igraca, nijedan derbi niste mogli prici razlici od 25 poena itd.
I po tome tadasnja i sadasnja situacija se nikako ne mogu
uporedjivati.
> Da li je najslabija ili nije, to je vec diskutabilno. A sto se
> topovske hrane tice, ako se dobro secam, ta uloga je i vama
> prosle godine bila namenjena protiv Olimpijakosa a rezultat
> znas.
Primer ti nije na mestu, okolnosti meca Partizana i Olimpijakosa
su bile potpuno drugacije. Ne kazem da se neke slicne stvari
nece desiti ni Zalgirisovim protivnicima, ali ako stvari ostanu,
ovakve kakve jesu, mislim da oni nemaju mnogo sta da traze
u zavrsnici takmicenja.
> Pa naravno da ne moze da se poredi evro liga sa NBA. Ali mi
> samo reci kakve veze ima NBA sa evro ligom? Jel taj 'smesni'
> Zalgiris igra protiv NBA ili evro timova?
Pa ti rece da ti nije jasno, otkud meni da su skoro svi Evro igraci,
klosari i nule od igraca. Samo sam ti ih uporedio sa vrhunskim
NBA igracima, da bi shvatio koliko su ovi Evropljani tragicni, nista
vise. A to sam ti dao kao poredjenje liga, jer opet, igraci cine Ligu.
> Posle bitke svi su generali pametni. Sramota jeste, ali
> najlakse je govoriti 'mi bi bolje'.
Upravo iz toga je doslo do prozivanja posle svih vasih poraza
u Evro-ligi i do daljnje rasprave. Upravo ste bili VI ti koji su posle
nekih nasih poraza u Evro-ligi podizali glas i vikali kako bi vi to
odigrali bolje. Posle ste dosli i do titule pa su se hvalisanje i
gromoglasne najave o Evro-ligi samo nastavile.
Sad' kada ste konacno pokazali sta umete i znate u toj Ligi,
okrecete se Partizanu i njegovim uspesima odnosno neuspesima.
Ajmo, malo realnosti i istine u oci...
Zvezda nasoj kosarci nikada nije dala nista, niti ce (verujem) dati,
osim bruke, i gubljenja onoga sto je godinama sticano.
Bilo je toga ranijih godina, bilo je to prosle godine, bilo je i ove,
a nadam se vise nikada. Kada naucite da reprezentujete srpsku
kosarku onako kako treba da je reprezentujete, onda cemo moci o
necemu da raspravljamo.
I tada cete bar imati neke argumente za to.
> Kazes da nasa tri
> 'veterana' imaju vise iskustva nego ceo vas tim, u medjusobnim
> susretima niste dokazali da ste kvalitetniji,
Znas i sam sta je bilo u proslom derbiju, necemo sada opet o tome...
> imali ste i vi svojih kikseva u kupu Saporte protiv daleko slabijih
> protivnika, pa na osnovu cega onda tvrdis da vi ne bi prosli
> kao mi?
Protiv koga smo imali kikseva? Protiv Brocenija? Molim te, to je tim
koji je primio 12 poena za 30 sekundi...;)
To nije tim, to je kosarkaska tragedija. I gde vidis motivaciju za tim
Partizana da odigraju kako znaju i umeju protiv ovakvih amatera?
Odigrali su koliko im je dovoljno, dobili su Telekom kada nam je to
trebalo, ne vidim sta Partizan nije uradio u tom Saporteu sto bi nam
donelo neki bolji plasman ili neke nove bodove?
košarka.999zecc,
-> #995, sani.> Sa Hrvatima smo ziveli samo jedan vek.
> Sa Turcima smo ziveli 5 vekova.
... i ne zna se gde smo gore prosli. Ovo svakako nije
za konferenciju SPORT, ali podsecam te da su nam Hrvati
naneli mnogo vise patnje za jedan, nego Turci za 5 vekova.
> S'toga drzim da je veca sramota popiti shut u dupe od
> Fenerbahche-a.
Ali mi smo Fener ovde deklasirali, a vi Ustasama
mozete samo da sparingujete.
košarka.1000zecc,
-> #996, gligo> Tesno? Ajde osvezi pamcenje, pa onda da diskutujemo...
Dobro, dobro, ne secam se koliko je tacno bilo razlike,
(mozda i desetak koseva), ali hteo sam da kazem da se rezultat
lomio skoro do kraja, za razliku od Partizanovih utakmica sa
Cibonom gde se pobednik znao od pocetka.
> Uostalom, slobodno mogu da kazem da je vasa prednost
> bila upravo taj nedostatak navijaca. Jos veci pritisak samo
> bi vas dotukao. Cenim da je u Zagrebu bila prazna dvorana,
> da bi Prkacin (cini mi se), ladno pogodio oba bacanja.
>
> Ovako, decko se usrao, i drama ode u produzetak, gde su vise
> oni pokazali svoje neznanje nego vi svoje umece.
Mislim da nije Prkacin, ali nije bitno. Bacanja su dosudjena
posle nepostojeceg faula, sto ce reci- ima Boga.
> Ne znam zasto se faul ne bi dosudio ako postoji, a u ovom slucaju
> je postojao, pa makar to bila i zadnja stotinka? Tu samo dolazi do
> izrazaja strah sudija, koji ne zeli da preuzme eventualnu
> (ne)krivicu na sebe, a nikako da je to neko nepisano pravilo.
Nisi me najbolje razumeo, prijatelju. Prvo, nije bilo ni
govora o faulu. Svakako da svaki faul treba dosuditi bez obzira
na vreme koje je ostalo do kraja, jer je moguce da odbrambeni
igraci upravo i zaigraju na kartu neodlucnosti sudije (racunajuci
da ce sudija ici linijom manjeg otpora i pustiti produzetak).
Sa druge strane, ukoliko trener ekipe koja se brani odluci
da ne pravi faul, recimo ostalo je svega par sekundi do kraja,
odbrana je agresivna - igra se zestoki presing, na ivici faula,
pa ipak u tom trenutku nijedan normalni sudija nece svirati faul,
osim ako je ocigledan. Mozda tu ima i sudijskog straha, ali tako
sudi 99.9% sudija, ukljucujuci i Crno-Belo-sevica.
A da ne pricam o tome kako napadaci znaju da odglume kontakt
u TIM trenucima. Evo i jednog primera. U jednoj utakmici (mislim
da je u pitanju spansko prvenstvo, ali nisam siguran), jedna ekipa
imala je 2-3 poena prednosti, a druga poslednji napad. Igrac vodi
loptu, dodaje je saigracu koji stoji iza 6.25, a zatim ovaj sutira.
Istovremeno, odbrambeni igrac skace u blok, suter mlatara rukama i
pada, a lopta ni blizu obruca. Meni se ucinilo- 100% faul, kako su
neke kamere i pokazivale, sve dok nije isla usporena slika sa
jedne kamere, na kojoj se videlo da kontakta nije bilo. Sudija
svira faul, ostecena ekipa skace sa klupe, ali pomoci nema...
Najlakse je sve svaliti na sudije, ali i oni su ljudi pa i
grese.
>> Mozda zato sto su nasi asovi vecinom igrali svojevremeno u
>> Partizanu, pa im ostao strah. :)
>
> Ej, mani me ovakviih krilatica...
>
> Zbog takvih asova, dobijamo respekt, zbog vasih 'asova' ga gubimo...
Ja sam mislio da imas vise smisla za salu, s obzirom kakve sve
viceve pises ovde. Nemoj da se ljutis, salio sam se. :)
košarka.1001rades,
-> #999, zecc
> ... i ne zna se gde smo gore prosli. Ovo svakako nije
> za konferenciju SPORT, ali podsecam te da su nam Hrvati
> naneli mnogo vise patnje za jedan, nego Turci za 5 vekova.
Ovo je diskutabilno, rane su svakako svezije - ali nije za
ovu confu. Mozemo da predjemo u Forum.
košarka.1002rades,
-> #989, junior
> Neko bi ove tvoje reci mogao da protumaci ovako - da je
> Partizan igrao u Evroligi, zadrzali bi to jedno mesto, a Zvezda
> bi kroz Kup Saporte takode izborila extra mesto (Buducnost se
> podrazumeva).
Znas sta - koliko god vi jadni bili - ipak verujem da bi mogli
da uzmete (ako ne prvo), onda drugo mesto u grupi. Verujem da
bi uspeli da dobijete one slepce iz Laskog i slicne. Verujem
da bi mogli i da preskocite 1/16 finala (tim tipa Broceni), a
mozda bi uspeli da prodjete i 1/8 finala. Doduse - ove godine -
za osvajanje mesta u Evroligi - bio je dovoljan i prolaz u
1/8 finala (Sole).
> Tako bi to neko mogao da tumaci i da upotrebi protiv tebe. Ne
> ja, naravno, gde ja to da uradim .. O:)
Ma znam, gde bi ti... :))
košarka.1003rades,
-> #993, zecc
> A da nije igrala Zvezda, igrao bi Partizan koji je od te
> nikakve Zvezde pukao 2 puta u ovoj sezoni.
Ova logika - toliko puta je ponavljano - je glupa. Oni
dobiju vas, vi nas, oni bi razbili i nas. Smesno.
> godine u Evroligi kad se sa tribina culo "...gde ste sada,
> Cigani,..." i jos stosta. Sa druge strane, koliko ja znam, mi
> uglavnom ne pominjemo Grobare, osim u direktnim susretima,
Zaista? Ipak, neko ko ide redovno na Zvezdine utakmice bi bio
mnogo kompetentniji da ovo tvrdi. Tesko je poverovati da je
to sto tvrdis tacno.
> Sa druge strane, sta vas briga, vi ionako u Evroligu "idete
> sigurno jer ste najbolji", a vama je dovoljno jedno mesto. Zato
> uzivajte i pustite malo i nas slabije da se borimo bar za ovo
> drugo......
Posto kazes da smo najbolji i da cemo biti prvaci (u sta ne
sumnjam ;) ) - vi nemate ni teoretske sanse za Evro-ligu, jer
jedno mesto je vec rezervisano za Buducnost (kao najbolje pla-
sirani tim posle ligaskog dela).
košarka.1004rades,
-> #994, zecc
> Da nismo imali dobre ekipe u Kupu Saporte, imali bismo ih u
> Evroligi, a da ih ni tamo nismo imali onda nema ni svrhe da
> igramo doticno takmicenje.
Imali bi mi ove sezone dobru ekipu u Evroligi - da je Zvezda
odmah odustala od nje. ;) Kad ste vec pretprosle sezone kupo-
vali mesto u Kupu Koraca, sto lepo niste odustali i da nas
Bog vidi. ;))
košarka.1005sergio.,
-> #999, zeccE, choveche !
Pa da li si ti primetio razliku izmedju tima cibone od proshle godine
kad smo mi igrali sa njima i tima koji je igrao protiv vas ove godine
i od kog ste vi pukli usred Beograda, i jedva ga dobili u zagrebu !?!
Toliko o tome i nashoj bruci sa ustashama !
košarka.1006zecc,
-> #1001, rades> Ovo je diskutabilno, rane su svakako svezije - ali nije za
> ovu confu. Mozemo da predjemo u Forum.
A sta sam ja rekao?
košarka.1007zecc,
-> #1005, sergio.> E, choveche !
> Pa da li si ti primetio razliku izmedju tima cibone od proshle
> godine kad smo mi igrali sa njima i tima koji je igrao protiv vas
> ove godine i od kog ste vi pukli usred Beograda, i jedva ga dobili u
> zagrebu !?! Toliko o tome i nashoj bruci sa ustashama !
Pazi, covece! Niste vi igrali sa njima, oni su se igrali
sa vama. Meni je to zao, ja sam, verovao ili ne, u toj utakmici
navijao za Partizan, kao svaki normalan Srbin. I bio bih srecan
da je pobedio, i cestitao bih od srca. A poslednje, stvarno
mislim POSLEDNJE sto bih uradio jeste to da degradiram neciju
pobedu samo zato sto ne navijam za doticni tim. Ovo neka
sluzi na cast onima koji to rade.
BTW Kad ga vi jedva dobijete bilo gde, onda cu reci da ste
veliki tim.
košarka.1008zecc,
-> #1003, rades>> A da nije igrala Zvezda, igrao bi Partizan koji je od te
>> nikakve Zvezde pukao 2 puta u ovoj sezoni.
>
> Ova logika - toliko puta je ponavljano - je glupa. Oni
> dobiju vas, vi nas, oni bi razbili i nas. Smesno.
Ako malo bolje pogledas, ja to nisam ni rekao. Procitaj
jos jednom.
>> godine u Evroligi kad se sa tribina culo "...gde ste sada,
>> Cigani,..." i jos stosta. Sa druge strane, koliko ja znam, mi
>> uglavnom ne pominjemo Grobare, osim u direktnim susretima,
>
> Zaista? Ipak, neko ko ide redovno na Zvezdine utakmice bi bio
> mnogo kompetentniji da ovo tvrdi. Tesko je poverovati da je
> to sto tvrdis tacno.
Veruj, jeste. To se vidi i ovde. Vi, koliko vidim ne birate
reci kad govorite o Zvezdi. Ja ne komentarisem (ne)uspehe Par-
tizana, osim kad igra sa nama ili kad me vi isprovocirate.
>> Sa druge strane, sta vas briga, vi ionako u Evroligu "idete
>> sigurno jer ste najbolji", a vama je dovoljno jedno mesto. Zato
>> uzivajte i pustite malo i nas slabije da se borimo bar za ovo
>> drugo......
>
> Posto kazes da smo najbolji i da cemo biti prvaci (u sta ne
> sumnjam ;) ) - vi nemate ni teoretske sanse za Evro-ligu, jer
> jedno mesto je vec rezervisano za Buducnost (kao najbolje pla-
> sirani tim posle ligaskog dela).
Eto, vazno je da se lepo slazemo. :)
košarka.1009zecc,
-> #1004, rades> Imali bi mi ove sezone dobru ekipu u Evroligi - da je Zvezda
> odmah odustala od nje. ;) Kad ste vec pretprosle sezone kupo-
> vali mesto u Kupu Koraca, sto lepo niste odustali i da nas
> Bog vidi. ;))
A ko bi onda igrao sa Cibonom. Vas vise ne smemo da pustimo,
mnogo ste, bre, nervozni.
košarka.1010kum.djole,
Navijači, smarate.
košarka.1011junior,
-> #1003, rades> sumnjam ;) ) - vi nemate ni teoretske sanse za Evro-ligu, jer
> jedno mesto je vec rezervisano za Buducnost (kao najbolje pla-
> sirani tim posle ligaskog dela).
Imajući u vidu mentavni skvop, kao i nemotivisanost u borbi za
ligu šampionu, tipujem da će Budućnost ispasti u polufinalu od
Beopetrola. Što znači da je titula otvorena za pobednika duela
Zvezda - Partizan.
košarka.1012morkin,
-> #1011, junior> Imajući u vidu mentavni skvop, kao i nemotivisanost u borbi za
> ligu šampionu, tipujem da će Budućnost ispasti u polufinalu od
> Beopetrola. Što znači da je titula otvorena za pobednika duela
> Zvezda - Partizan.
Mislim da grešiš, i to grdno. Motiv Budućnosti će biti Morača, verujem da
će i Milo da odreši kesu. Dalje, mislim da su u igri i politički razlozi -
Milo vs Sloba, itd.
Ne vidim kako Beopetrol može da dobije u Morači.
košarka.1013morkin,
-> #998, gligo> Upravo iz toga je doslo do prozivanja posle svih vasih poraza
> u Evro-ligi i do daljnje rasprave. Upravo ste bili VI ti koji su
> posle nekih nasih poraza u Evro-ligi podizali glas i vikali kako bi
> vi to odigrali bolje. Posle ste dosli i do titule pa su se
> hvalisanje i gromoglasne najave o Evro-ligi samo nastavile.
Kakvo hvalisanje i kakve gromoglasne najave? Mrzi me da kopam stare poruke,
ali verujem da smo pre početka lige junior i ja komentarisali realan domet
Crvene Zvezde ove godine. Junior je cenio da ćemo biti peti, ja sam verovao
da možemo i na četvrto mesto. Ako su to gromoglasne najave (osvajanje
četvrtog mesta) onda ne znam kako se nazivaju najave prvog mesta.
Klupska košarka kod nas je opterećena uspesima reprezentativne košarke. To
što smo mi svetski prvaci u košarci nema blage veze sa našom klupskom
košarkom i zato su vrlo glupi argumenti tipa "obrukali ste zemlju svetskog
prvaka". Šta su onda radili Amerikanci? Obrukali su NBA jer smo dokazali da
je naša košarka bolja od njihove? Glupost.
Vaša igra prošle godine je bila očajna, zahvaljujući sreći ste prošli prvi
krug takmičenja sa daleko nadmoćnijim protivnikom. Zauzeli ste njegovo
mesto u kosturu pa ste zato i eliminisali Ruse što vas je odvelo na
final-four. Tamo ste izgubili glatko sa 25 razlike.
Imali ste vaše greške, samo ste se na kraju izvadili. Da je Ortez igrao
ozbiljno i da nije prodao utakmicu, lično bih bio zadovoljan petim mestom u
grupi.
Kad smo osvojili titulu šampiona u košarci, ja sam je doživeo kao poklon i
tako sam se i postavio prema njoj; nisam očekivao ništa, pa nisam ni
razočaran. Ako me pitaš, žao mi je što Partizan neće igrati u Ligi šampiona
iduće godine jer smatram da te utakmice pružaju velike spektakle zbog kojih
vredi provesti veče kraj ekrana. Ove sezone je kod nas bilo samo tri takva
spektakla - dve Partizanove fudbalske utakmice i igranje Divca.
A spektakli trebaju navijačima.
> Sad' kada ste konacno pokazali sta umete i znate u toj Ligi,
> okrecete se Partizanu i njegovim uspesima odnosno neuspesima.
Gajiš preveliki optimizam sa Partizanom. Ne verujem da bi Partizan mogao da
postigne više od četvrtog mesta. Ja i priznajem da je Partizan kvalitetniji
tim od Crvene Zvezda, ali ste vrlo slabi na psihološkom planu.
> Bilo je toga ranijih godina, bilo je to prosle godine, bilo je i
> ove, a nadam se vise nikada. Kada naucite da reprezentujete srpsku
> kosarku onako kako treba da je reprezentujete, onda cemo moci o
> necemu da raspravljamo.
A kako su reprezentativci predstavili srpsku košarku u utakmici protiv
Francuza u sred Srbije?
> Protiv koga smo imali kikseva? Protiv Brocenija? Molim te, to je
> tim koji je primio 12 poena za 30 sekundi...;)
>
> To nije tim, to je kosarkaska tragedija. I gde vidis motivaciju za
> tim Partizana da odigraju kako znaju i umeju protiv ovakvih
> amatera? Odigrali su koliko im je dovoljno, dobili su Telekom kada
> nam je to trebalo, ne vidim sta Partizan nije uradio u tom Saporteu
> sto bi nam donelo neki bolji plasman ili neke nove bodove?
Košarka nije fudbal pa da postoje stvari "desilo se", "igrali su bunker",
"sudija"... Kvalitet brzo dođe do izražaja i košarkaški tim ne može sebi da
dozvoli luksuz da ga odere neki košarkaški Fljamurtari. Ne kažem da
iznenađenja nisu moguća, ali procenat uspešnosti vodećeg tima u košarci je
uvek daleko veći nego onaj u fudbalu.
Senzacionalnost jesenjeg učinka FK Partizan je u tome što je bio košarkaški
efikasan u skupljanju bodova.
košarka.1014morkin,
-> #1010, kum.djole> Navijači, smarate.
A koja je druga svrha pisanja navijača u konfi nego da smaraju?
košarka.1015rades,
-> #1013, morkin
> Sta su onda radili Amerikanci? Obrukali su NBA jer smo
> dokazali da je nasa kosarka bolja od njihove? Glupost.
Na svetskom prvenstvu nisu ni igrali NBA igraci.
> Tamo ste izgubili glatko sa 25 razlike.
Glatko smo ih i ovde dobili - u prvom mecu pomenutom razlikom.
> Imali ste vase greske, samo ste se na kraju izvadili. Da je
> Ortez igrao ozbiljno i da nije prodao utakmicu, licno bih bio
> zadovoljan petim mestom u grupi.
Bili bi i mi. ;)
košarka.1016rades,
-> #1006, zecc
> A sta sam ja rekao?
Ti si rekao da su Hrvati naneli vise bola i patnje, a ja
da je to diskutabilno i da su te rane svakako svezije.
košarka.1017rades,
-> #1008, zecc
> Ako malo bolje pogledas, ja to nisam ni rekao. Procitaj
> jos jednom.
Ti si rekao da nije igrala Zvezda, igrao bi Partizan koji je
pd te Zvezde izgubio 2 puta u ovoj sezoni. Sta bi to trebalo
da znaci - osim onog sto sam pomenuo?? Vi ste gubili, pa
smatras da bi i mi (posto smo dva puta izgubili u prvenstvu,
a smatram da racune treba da sravnjujemo posle playoff-a).
Ako si mislio nesto drugo, dosta neprecizno si se izrazio.
košarka.1018rades,
-> #1011, junior
> Imajuci u vidu mentavni skvop, kao i nemotivisanost u borbi za
> ligu sampionu, tipujem da ce Buducnost ispasti u polufinalu od
> Beopetrola.
Znas sta - to sto ce vec imati obezbedjenu Evroligu moze da
bude veliki plus i da doprinese velikoj rasterecenosti igraca.
košarka.1019rades,
-> #1009, zecc
> A ko bi onda igrao sa Cibonom. Vas vise ne smemo da pustimo,
> mnogo ste, bre, nervozni.
Pusti Cibonu, mi bi sad imali 3 predstavnika...
košarka.1021kum.djole,
-> #1014, morkin> A koja je druga svrha pisanja navijača u konfi nego da smaraju?
> co jo sp
> co dir
> 16. navijači 528, nema novih
košarka.1022m.milos,
-> #1017, rades
> Ti si rekao da nije igrala Zvezda, igrao bi Partizan
Ma jok, igrao bi FMP ;)
košarka.1023m.milos,
-> #1019, rades
> Pusti Cibonu, mi bi sad imali 3 predstavnika...
Ne moze tri predstavnika, mnogo je.
I da smo ih dobili prosli bi ko Rusi ove godine. Ova liga trenutno nema
kvalitet za tri predstavnika, dva je puna kapa. Ipak se radi o klupskoj
kosarci gde smo mi jos uvek slabi, pa nas finalista play-offa od prosle
godine ispade od kiprana, dok tim koji trenutno vodi ima citav niz
medjunarodnih poraza od "smesnih" klubova u protekle dve-tri godine.
košarka.1024junior,
-> #1018, rades> Znas sta - to sto ce vec imati obezbedjenu Evroligu moze da
> bude veliki plus i da doprinese velikoj rasterecenosti igraca.
Pa to ti kažem. Igraće rasterećeno, pucaće trojke ko ludi, Muta
će da šizi na klupi, iskusna ekipa kao Beopetrol će to znati da
kazni (Luković i Grušanović ima da skupe sve lopte u reketu) i
eto Beopetrola u finalu.
Mislim, istorijski je uvek tako. Nikad nismo imali neki veliki
duel u finalu. Uvek su igrali neki čobani protiv favorita. Još
od BFC-a, preko FMP-a (2 puta), sad je vreme za Beopetrol.
Posle izgubljene utakmice, Muta podnosi ostavku, Vujošević preuzima
klupu Budućnosti, Zvezda osvaja titulu, i Muta nas preuzima sledeće
godine.
Uigran scenario. ;)
košarka.1025junior,
-> #1012, morkin> Ne vidim kako Beopetrol može da dobije u Morači.
Isto kao što je FMP dobio u Pioniru. ;)
Kako da dobiju? Pa prosek igrača im je nekih 31-32 godine. To je
iskustvo u svojoj esenciji. Još sa onom mesarskom odbranom kakvom
igraju, i ne zaboravljajući naš čuveni sistem 1-2 u playoffu, po
meni veće šanse ima Beopetrol.
košarka.1026mindcrime,
-> #998, gligo> > Pa o kom onda kompleksu govoris, momcino?
>
> Govorim o pritiscima javnosti da nekim izvestacenim
> osecanjima i emocijama koje kod vecine nas ne postoje,
> uticu na nase timove da oni to shvate kao neke specijalne
> utakmice bez prava na gresku, jer opet, kombinacija ega,
> mitova i istorijskih dogadjanja nam nalazu da se ono za sta
> se vecina nas nije borila, bori sada, na potpuno pogresnom
> mestu i u potpuno pogresnom vremenu.
>
> Iz toga sledi onaj kompleks o kome ti ja pricam, da svi ti igraci
> ne pruzaju ni 20% onoga sto mogu, upravo ne shvatajuci
> sta te utakmice nose i u cemu je tajna slave posle pobede
> u istima.
>
> Za razliku od Hrvata, kojima je to mnogo jasnije, sto se i videlo
> u svim njihovim igrama, gde su pruzali 120% od sebe, gde su
> prevazilazili svoje mogucnosti, i na jednoj strani uspevali da
> ostvare svoj san, na drugoj opet ne, vise zbog nase srece
> nego njihove nesposobnosti.
Ja ti opet ponavljam, nije u pitanju kompleks nego problem u glavi,
i verovao ti ili ne, ni Hrvati nisu imuni na to. Seti se samo ove
tekme sto smo ih dobili u Zagrebu i onih promasenih bacanja, zatim
utakmice rukometnih reprezentacija na evropskom prvenstvu pre par
godina, pa prosle godine u vaterpolu u Splitu (Partizan i Jadran,
ako se ne varam). Nije ni njima svejedno kada igraju protiv nas.
> > Da li je najslabija ili nije, to je vec diskutabilno. A sto se
> > topovske hrane tice, ako se dobro secam, ta uloga je i vama
> > prosle godine bila namenjena protiv Olimpijakosa a rezultat
> > znas.
>
> Primer ti nije na mestu, okolnosti meca Partizana i Olimpijakosa
> su bile potpuno drugacije. Ne kazem da se neke slicne stvari
> nece desiti ni Zalgirisovim protivnicima, ali ako stvari ostanu,
> ovakve kakve jesu, mislim da oni nemaju mnogo sta da traze
> u zavrsnici takmicenja.
Pazi, vi ste u tu zavrsnicu usli sa cetvrtog mesta i sa negativnim
skorom, a Zalgiris je opet ubedljivo prvi u svojoj grupi. I kako
mozes onda da tvrdis da nemaju sta da traze u nastavku evro lige?
> > Pa naravno da ne moze da se poredi evro liga sa NBA. Ali mi
> > samo reci kakve veze ima NBA sa evro ligom? Jel taj 'smesni'
> > Zalgiris igra protiv NBA ili evro timova?
>
> Pa ti rece da ti nije jasno, otkud meni da su skoro svi Evro igraci,
> klosari i nule od igraca. Samo sam ti ih uporedio sa vrhunskim
> NBA igracima, da bi shvatio koliko su ovi Evropljani tragicni, nista
> vise. A to sam ti dao kao poredjenje liga, jer opet, igraci cine Ligu.
Pa onako kako si ti predstavio stvari, stvarno mi nije bilo jasno zasto
se ti uopste trudis da pratis evropsku kosarku.
> > Posle bitke svi su generali pametni. Sramota jeste, ali
> > najlakse je govoriti 'mi bi bolje'.
>
> Upravo iz toga je doslo do prozivanja posle svih vasih poraza
> u Evro-ligi i do daljnje rasprave. Upravo ste bili VI ti koji su posle
> nekih nasih poraza u Evro-ligi podizali glas i vikali kako bi vi to
> odigrali bolje. Posle ste dosli i do titule pa su se hvalisanje i
> gromoglasne najave o Evro-ligi samo nastavile.
Ja licno nikada nisam prozivao grobare ili uopste bilo koga pojedinacno
zbog takvih stvari, ni za ovih nekoliko meseci koliko sam na Sezamu kao
ni za sve one godine na SetNet-u. Sto se tebe tice, redovno si se
oglasavao posle svakog naseg poraza u evro ligi ove godine (znaci vrlo
cesto).
> Sad' kada ste konacno pokazali sta umete i znate u toj Ligi,
> okrecete se Partizanu i njegovim uspesima odnosno neuspesima.
>
> Ajmo, malo realnosti i istine u oci...
>
> Zvezda nasoj kosarci nikada nije dala nista, niti ce (verujem) dati,
> osim bruke, i gubljenja onoga sto je godinama sticano.
>
> Bilo je toga ranijih godina, bilo je to prosle godine, bilo je i ove,
> a nadam se vise nikada. Kada naucite da reprezentujete srpsku
> kosarku onako kako treba da je reprezentujete, onda cemo moci o
> necemu da raspravljamo.
>
> I tada cete bar imati neke argumente za to.
Naravno da se okrecem Partizanu, jer vi ste ti koji imaju selektivno
pamcenje, koji vrlo brzo zaboravljaju svoje blamove i ponizenja, a
drugima nabijaju na nos njihove. Treba li da te podsecam ko je
zasluzan za price o 'hrvatskom kompleksu' u koje ti ocigledno
verujes? Treba li da te podsecam na kome je Aca Petrovic gradio
imidz nacionalnog heroja Hrvatske? Da ne prelazim sada na fudbal
i to kako ste vi "dostojno" reprezentovali ovu zemlju u ligi
Sampiona prosle godine.
> > Kazes da nasa tri
> > 'veterana' imaju vise iskustva nego ceo vas tim, u medjusobnim
> > susretima niste dokazali da ste kvalitetniji,
>
> Znas i sam sta je bilo u proslom derbiju, necemo sada opet o tome...
>
> > imali ste i vi svojih kikseva u kupu Saporte protiv daleko slabijih
> > protivnika, pa na osnovu cega onda tvrdis da vi ne bi prosli
> > kao mi?
>
> Protiv koga smo imali kikseva? Protiv Brocenija? Molim te, to je tim
> koji je primio 12 poena za 30 sekundi...;)
>
> To nije tim, to je kosarkaska tragedija. I gde vidis motivaciju za tim
> Partizana da odigraju kako znaju i umeju protiv ovakvih amatera?
> Odigrali su koliko im je dovoljno, dobili su Telekom kada nam je to
> trebalo, ne vidim sta Partizan nije uradio u tom Saporteu sto bi nam
> donelo neki bolji plasman ili neke nove bodove?
Pa i Zvezda prosle godine zamalo da osvoji Kup Koraca pa vidi gde je sad.
Hocu da ti kazem da to sto gazite neku drugu ligu evro kosarke ne znaci
da u evro ligi ne bi gazili vas.
košarka.1027mindcrime,
-> #997, gligo
> > Stani bre, ja mozda imam ambiciju da budem prvi na ATP listi
> > ali sam nesposoban da to i ostvarim.
>
> E, to, samo vama ambicija nije bila da budete prvi na toj listi
> vec samo da ne ispadnete sa te liste, a vi ni to niste uspeli,
> iako po reputaciji vase sportske skole zasluzujete da budete
> nosilac svakog ATP turnira...:)
>
> Jel' ti sad jasno? :)
Da, sad mi je jasno da se ti samo vrtis u krug. Poceo si s tim da
Partizan ima pobednicke ambicije a Zvezda ne, zatim smo preko
odnosa izmedju kvaliteta tima i ambicija dosli do dokazivanja
povezanosti ambicija i (ne)sposobnosti, a sada se opet vracamo
na pocetak. Ne znam koliko je tebi ova rasprava zanimljiva, ali
ja sam vec prilicno smoren odgovaranjem na jedne iste stvari
pisanjem necega sto sam vec deset puta napisao i stvarno ne vidim
razlog da dalje razvlacimo ovo prepucavanje.
košarka.1028zecc,
-> #1016, rades> Ti si rekao da su Hrvati naneli vise bola i patnje, a ja
> da je to diskutabilno i da su te rane svakako svezije.
Dobro, 'ajde.
košarka.1029zecc,
-> #1017, rades> Ti si rekao da nije igrala Zvezda, igrao bi Partizan koji je
> pd te Zvezde izgubio 2 puta u ovoj sezoni. Sta bi to trebalo
> da znaci - osim onog sto sam pomenuo?? Vi ste gubili, pa...
Nisam ja nista rekao. Ostavio sam tebi da sam doneses
zakljucak. :)
košarka.1030rades,
-> #1024, junior
> Mislim, istorijski je uvek tako. Nikad nismo imali neki veliki
> duel u finalu. Uvek su igrali neki cobani protiv favorita. Jos
> od BFC-a, preko FMP-a (2 puta), sad je vreme za Beopetrol.
Ovo je tacno. Kad mi praveci sistem takmicenja - uvek prvo
gledamo finansijsku stranu. 1-2 - cista glupost.
košarka.1031rades,
-> #1023, m.milos
> Ne moze tri predstavnika, mnogo je.
> I da smo ih dobili prosli bi ko Rusi ove godine. Ova liga
> trenutno nema kvalitet za tri predstavnika, dva je puna kapa.
Ne kazem da bi zadrzali sva 3 predstavnika. Tu si u pravu, ali
ipak - kad bi samo odigrali jednu sezonu sa 3 - mozda bi nas
igraci razuverili.
> Ipak se radi o klupskoj kosarci gde smo mi jos uvek slabi, pa
> nas finalista play-offa od prosle godine ispade od kiprana, dok
> tim koji trenutno vodi ima citav niz medjunarodnih poraza od
> "smesnih" klubova u protekle dve-tri godine.
Zaboravljas da FMP u sadasnjoj postavi ima samo 2-3 igraca koja
su bila u sastavu prosle godine. Kazem u sastavu, jer od te
trojice - jedino Vesa Petrovic je bio starter, dok su Smiljanic
i Nikolic imali smesnu minutazu.
Sto se Djetica tice - ne gajim neku nadu ni za sledecu godinu.
košarka.1032ognjen.s,
-> #1025, junior> igraju, i ne zaboravljajući naš čuveni sistem 1-2 u playoffu, po
> meni veće šanse ima Beopetrol.
Jedino ako Beopetrol završi osmi, pa ih izbaci u čevtrtfinalu. Polufinale
se od ove sezone igra po sistemu 2-2-1, da se ne bi desilo da Budućnost i
Partizan opet ispadnu od nekih pacera u polufinalu. ;)
košarka.1033junior,
-> #1032, ognjen.s> Jedino ako Beopetrol završi osmi, pa ih izbaci u čevtrtfinalu.
> Polufinale se od ove sezone igra po sistemu 2-2-1, da se ne bi
> desilo da Budućnost i Partizan opet ispadnu od nekih pacera u
> polufinalu. ;)
Jeli? ;) E, pa to je lepa vest ..
A što se pacera u polufinalu tiče .. come baby, come :)
košarka.1034miskop,
Ne znam na čemu je bio Dobrosav sinoć dok je prenosio tekmu, ali
ono je bilo za arhivu. ;) Trebalo je po'vatati sve 'fazone'... ;))
košarka.1035papa.smurf,
-> #972, rades> Zasto? Partizan i Buducnost bi mogli solidno da igraju u
> Evro-ligi. ;) Imamo sanse - sve dok Zvezda ne igra tamo.
> ;)
Pobedite vi Zvezdu u našoj ligi, pa posle igrajte koliko hoćete
u Evropi... U međuvremenu, sasvim vam pristaje i kup Saporta.
košarka.1036papa.smurf,
-> #1002, rades> Znas sta - koliko god vi jadni bili - ipak verujem da bi
> mogli da uzmete (ako ne prvo), onda drugo mesto u grupi.
Koliko smo jadni, prošle godine smo ušli u finale Kupa Koraća,
a da pritom nijedan naš protivnik nije igrao bez 2 najbolja
igrača i sl.
košarka.1037papa.smurf,
-> #1003, rades> Zaista? Ipak, neko ko ide redovno na Zvezdine utakmice bi
> bio mnogo kompetentniji da ovo tvrdi. Tesko je poverovati
> da je to sto tvrdis tacno.
Hm... Evo ja ću ti potvrditi. Kako bi ti objasnio pevanja na jugu:
"cigani, je*ala vas Teka" ili "Oj cigani, vi kurtoni, levica je u
Veroni"? Mi vas jesmo prozivali, ali saom u slučajevima kada puknete
od nekih pacijenata pa to bude smešno (Fljarmurtari), ili kada puknete
od ustaša. Poenta je da mi vama nikada ne bi vikali "je*ao vas Kinder"
ili nešto slično, što vama nije strano... E to je ono što govori
o komplexu, a u šta se možeš uveriti i u najnovijem broju "Kop"-a.