košarka.305morkin,
-> #295, dule.n> > Ko je rekao Dream Team? Imaju isti odnos prema nama kao i mi
> prema > Amerima.
>
> Da, ali Grci i mi imamo iste uslove treniranja i takmičenja (pre
> svega takmičenja), dok je NBA priča za sebe.
Veruj, živeo sam tamo par godina i oni misle isto tako - treniraju
maksimalno, imaju sve uslove, takmiče se... Zašto onda nisu bolji?
Stvarno, kad bi mi imali takve uslove kakve oni imaju, tukli bi i Dream
Team. Toliko terena za basket nisam nigde video. Svuda imaju obruče,
ponegde i mrežice. Za decu su napravili košarkaški teren sa jedno 50cm
nižim koševima.
Kakvo je iživljavanje palo kad sam se pojavio na tom terenu sa ortakom...
:)
košarka.306morkin,
-> #292, poulos> važiće pravilo da se sat zaustavlja posle svakog koša u poslednja
> 2 minuta igre i tako će prestati ovakve gluposti.
Neće prestati, u slučaju tehničke ne ide vreme.
Ja bih uveo da se u slučaju da se faul napravi dok vreme stoji sudi kao za
namernu ličnu.
košarka.307morkin,
-> #302, qpele> Prica se po gradu da sledece godine na evropskom prvenstvu igramo
> bez Bodiroge i Rebrace, cisto da bi bilo neizvesno prevenstvo ;)
Muta reče da šaljemo juniore ili kadete. ;)
košarka.308poulos,
-> #306, morkin* Neće prestati, u slučaju tehničke ne ide vreme.
:)) Ili ti nisi dobro pročitao, ili sam se ja loše izrazio.
Dakle, od sledećeg SP-a će vreme biti zaustavljano posle postignutog
koša istog trenutka (to važi samo za poslednja dva minuta igre),
pa neće biti potrebe za ovakvim postupcima.
košarka.309supers,
-> #301, qpele
>> Naravno da je on, koja bi druga budala mogla to da napise
Odakle znaš da su Đura i mornari? Da ne besimo nevinog...
košarka.310noay,
-> #309, supers>>Odakle znas da su Dura i mornari? Da ne besimo nevinog...
Ma nije niko poznat.Mozda peva neko poznatiji ,ali sam
autor<text i muzika > je neki anonimac.Ja sam gledao na SOS
tu prezentaciju himne,kada je autor<prosedi 50-ogodisnjag>
pevao "na suvo" pesmu kosarkasina.To je tako gadno zvucalo
a plavi momci su se herojski drzali i lepo tapsali na
kraju.
košarka.311dr.iivan,
SVAKA CAST MOMCIMA!!
Svidela mi se izjava ruskog selektora: "Od Jugoslovena nije sramota
izgubiti. Vratili smo se kuci uzdignute glave." :)
Od celog tima plavih u Atini zaista mnogo moze da se nauci.
NAJJACI SMO!!! PLAVI, HVALA VAM NA SVEMU, KRALJEVI STE!
košarka.312dr.iivan,
-> #304, junior> > Naravno da je on, koja bi druga budala mogla to da napise
>
> Nije ono Durin glas. Na prou je postignuta saglasnost, da je
> pevac najverovatnije onaj iz Idola (rekla si cekaj, cekaj me ..;).
Ne znam ko je to pisao, ali steta sto idioti koji su pustali muziku
na doceku, nisu culi za onu kosarkasku sa SOS-a, sto je bila i spica
"Sa plavima do Olimpa". Pocinje sa "Oduvek smo se bojali visine..."
Mnoogo jaka stvar.
Ima li neko tekst?
"Mi letimo u nebo, mi znamo svoj put,
mi odlazimo tamo gde cveta limun zut..."
košarka.313madamov,
-> #304, junior> Nije ono Đurin glas. Na prou je postignuta saglasnost, da je
> pevač najverovatnije onaj iz Idola (rekla si čekaj, čekaj me ..;).
Jeste, i ja mislim da je on: Nebojša Krstić. Kao i Spiridon Kopicl (Šaper) i
on ima neku marketinšku agenciju, a često rade zajedno. Svi znamo ko je
Spiridonov tatko, zar ne?
košarka.314kiki,
-> #312, dr.iivan> "Mi letimo u nebo, mi znamo svoj put,
> mi odlazimo tamo gde cveta limun zut..."
Galija
košarka.315miskop,
-> #304, junior>> Nije ono Đurin glas. Na prou je postignuta saglasnost, da je
>> pevač najverovatnije onaj iz Idola (rekla si čekaj, čekaj me ..;).
Još manje je glas tipa iz Idola (ako misliš na Krstića).
To je neki anonimus...
košarka.316miskop,
-> #308, poulos>> * Neće prestati, u slučaju tehničke ne ide vreme.
>> :)) Ili ti nisi dobro pročitao, ili sam se ja loše izrazio.
>> Dakle, od sledećeg SP-a će vreme biti zaustavljano posle postignutog
>> koša istog trenutka (to važi samo za poslednja dva minuta igre),
>> pa neće biti potrebe za ovakvim postupcima.
Iliti, kao i u NBA-u, tokom cele tekme... ;)
košarka.317miskop,
-> #307, morkin>>> Prica se po gradu da sledece godine na evropskom prvenstvu igramo
>>> bez Bodiroge i Rebrace, cisto da bi bilo neizvesno prevenstvo ;)
>> Muta reče da šaljemo juniore ili kadete. ;)
Ma jok, Muta će sad da dođe ovde na Sezam (muta.nikolic ;) i
ima da skuplja sezamovce za reprezentaciju. ;)
košarka.318stefan,
-> #308, poulos> Dakle, od sledećeg SP-a će vreme biti zaustavljano posle postignutog
> koša istog trenutka (to važi samo za poslednja dva minuta igre),
> pa neće biti potrebe za ovakvim postupcima.
Da ali od svetskog prvenstva za neku od mlađih kategorija iduće godine.
Tada u s5tvari počinje obaveznost tog pravila, mislim da se ono za nacionalne
šampionate može primeniti i od ove sezone.
košarka.319dule.n,
-> #305, morkin> Veruj, živeo sam tamo par godina i oni misle isto tako - treniraju
> maksimalno, imaju sve uslove, takmiče se... Zašto onda nisu bolji?
Kad rekoh o uslovima, mislio sam pre svega na uglavnom ista takmičenja
u kojima učestvujemo Grci i mi.
Nisu bolji zato što, pre svega, imaju daleko manju tradiciju od nas,
a samim tim i neuporedivo lošiji trenerski kadar. Onda, valjda smo mi
talentovaniji za košarku, ima tu nešto. Ne bih da zvučim patetično,
ali kod nas je zaista izražen duh kolektivizma. Zbog toga nam valjda
idu dobro ekipni sportovi.
> Stvarno, kad bi mi imali takve uslove kakve oni imaju, tukli bi i Dream
> Team. Toliko terena za basket nisam nigde video. Svuda imaju obruče,
> ponegde i mrežice. Za decu su napravili košarkaški teren sa jedno 50cm
> nižim koševima.
Jesu stvarno mnogo uložili u košarku zadnjih godina, opasno su se
primili. Uz to da su bogatija zemlja od nas, verujem ti da imaju
mnogo bolje uslove za to bazično bavljenje košarkom. Iz toga sledi
masovnost, a iz masovnosti opšti porast kvaliteta košarke, pa samim
tim i na reprezentativnom nivou.
Kad pomenu ove i ovakve terene u Grčkoj, pođe mi voda na usta. :)
Eh pusti snovi. :( Sećam se svojih prvih koraka (prvih godina)
na košarkaškom terenu. Živeo sam tad u Kragujevcu i, verujte mi iako
sam živeo u urbanom delu grada, prvi teren mi je bio na nekih petnaestak
minuta od kuće. Išlo se na čuveni teren u parku, kod bazena, a čak smo
posećivali i kasarnu u Šumaricama, do čijeg terena je trebalo proći kroz
ceo kasarnski krug!!! ;) Šta da vam kažem, osim da su to bile prave
pravcate diverzije protiv JNA :), a sve da bi otišli na jedan običan
basket.
Ironija sudbine je što tek sad (u zadnjih godinu dana), kad je sve
manje vremena za odlazak na teren, imam normalan košarkaški teren
na pet minuta od meme, kod hale FMP-a. ;) Ko čeka - taj dočeka, jes'
da je 13-14 godina, ali zar je to uopšte važno... :)
> Kakvo je iživljavanje palo kad sam se pojavio na tom terenu sa
> ortakom... :)
Mogu misliti! :)
Baš bih voleo da malo odmerim snage sa grčkim basketašima. ;)
BTW, otkud to da si živeo u Grčkoj?
košarka.320morkin,
-> #308, poulos> * Neće prestati, u slučaju tehničke ne ide vreme.
>
> :)) Ili ti nisi dobro pročitao, ili sam se ja loše izrazio.
> Dakle, od sledećeg SP-a će vreme biti zaustavljano posle
> postignutog koša istog trenutka (to važi samo za poslednja dva
> minuta igre), pa neće biti potrebe za ovakvim postupcima.
Ti nisi skapirao jer sam se ja loše izrazio.
Ako moj tim pet sekundi pre kraja gubi sa poenom razlike a loptu treba da
izvede protivnik, uvek je bolje degažirati loptu - dobiješ tehničku a
protivnik odmah izvodi dva bacanja BEZ proticanja vremena. Ako čekam da se
lopta izvede da napravim faul, proći će bar pola sekunde.
Comprende?
košarka.321junior,
-> #316, miskop> Iliti, kao i u NBA-u, tokom cele tekme... ;)
U nba se isto zaustavlja samo u poslednja 2 minuta.
košarka.322junior,
Zvezda ponovo osvaja titulu.
Sead Krdžalić potpisao danas. ;)
Ima od onog Jove da napravi ŽIVOTINJU! :))
košarka.323supers,
-> #312, dr.iivan
>> "Sa plavima do Olimpa". Pocinje sa "Oduvek smo se bojali visine..."
>> Mnoogo jaka stvar.
Pesma "Mi znamo sudbu" od Galije. Podseti me da bacim tekst u conf
muzika za par dana, čim stignem.
košarka.324vdunic,
Dejan Tomashević hoće da pređe u Crvenu Zvezdu, ali problem je veliko
obeštećenje koje traži Partizan. Cifra je negde oko milion maraka.
košarka.325gkod,
-> #321, junior E pa silno gresis sinko.
Za razliku od fibe nba zaustavlja sat posle svakog kosa ako nisi video
svaki put kada igraci ubacuju loptu sat stoji bez obzira da li je pre toga
bio faul ili slobodna bacanja ili kos.Dakle po pravilima sat se zaustavlja
posle svakog kosa faula ili sl.
Pa netraje dzabe utakmica od 48 min aktivne igra po dva tri sata ako si
pratio prenose na BK.
Viktor
košarka.326junior,
-> #325, gkod> E pa silno gresis sinko.
>
> bio faul ili slobodna bacanja ili kos.Dakle po pravilima sat se
> zaustavlja posle svakog kosa faula ili sl.
Oćeš snimak nba finala koji te demantuje?
košarka.327gkod,
-> #326, junior
A hoces li ti knjigu pravila kosarke od nekih 200 strana.
Usput da ti napomenem pravi vlasnik ovog usera koji koristim je moj otac
koji je kao i moja majka profesor fizickog vaspitanja.I u koci posedujem
brdo literature o raznim sportovima.
Viktor
košarka.328kum.djole,
-> #327, gkod> I u koci posedujem brdo literature o raznim sportovima.
"..doduše, televizor nemam, ali..." ;)
košarka.329miskop,
-> #321, junior>> U nba se isto zaustavlja samo u poslednja 2 minuta.
Nije tačno. Oduvek se zaustavljalo vreme tokom cele utakmice.
Wanna bet? ;)
košarka.330miskop,
-> #318, stefan>> Da ali od svetskog prvenstva za neku od mlađih kategorija iduće godine.
>> Tada u s5tvari počinje obaveznost tog pravila, mislim da se ono za
>> nacionalne šampionate može primeniti i od ove sezone.
Da, FIBA je predložila nacionalnim šampionatima da već sad polako
krenu sa uvođenjem tog pravila, da bi se što pre 'navikli'.
košarka.331miskop,
-> #320, morkin>> Ako moj tim pet sekundi pre kraja gubi sa poenom razlike a loptu treba da
>> izvede protivnik, uvek je bolje degažirati loptu - dobiješ tehničku a
>> protivnik odmah izvodi dva bacanja BEZ proticanja vremena. Ako čekam da se
>> lopta izvede da napravim faul, proći će bar pola sekunde.
Ono, kad se dobije tehnička, samo se bacanja izvode, nema još
"lopte sa strane"?
košarka.332gkod,
-> #328, kum.djole
Doduse imam ih dva, ali ...
Sto neumemo da ih gledamo i jos manje da znamo pravila igre to je druga
stvar.
košarka.333morkin,
-> #319, dule.n> Nisu bolji zato što, pre svega, imaju daleko manju tradiciju od
> nas,
Ma jasno mi je zašto smo bolji...
> Kad pomenu ove i ovakve terene u Grčkoj, pođe mi voda na usta. :)
Dobro da ti nisam pričao o besplatnim terenima koji su celu noć osvetljeni.
> Baš bih voleo da malo odmerim snage sa grčkim basketašima. ;)
Nisu loši, imaju šut kao i mi, možda i bolji. Ulaz im je tragičan, mada to
zavisi od lika do lika. Basket obično igraju 4 na 4 pa je gužva. Ako lopta
promeni vlasnika mora da se doda bar jednom. Sebični su pa je najbolja
strategija posle koša dati loptu najboljem igraču - on mora da je doda
nekom drugom (pravilo jednog pasa) a zbog sebičnosti male su šanse da će je
dobiti nazad.
> BTW, otkud to da si živeo u Grčkoj?
Ćale radio tamo.
košarka.334morkin,
-> #331, miskop> Ono, kad se dobije tehnička, samo se bacanja izvode, nema još
> "lopte sa strane"?
Koliko sam ja video, Grk je dobio tehničku a mi samo dva bacanja.
košarka.335poulos,
-> #320, morkin* protivnik odmah izvodi dva bacanja BEZ proticanja vremena. Ako čekam
* da se lopta izvede da napravim faul, proći će bar pola sekunde.
Jasno mi je šta hoćeš da kaže, ali ako protivnik izvodi loptu, imaš
šansu da oštrom odbranom presečeš pas, a tih pola sekunde nije
vredno toga. Da ne bi ispalo da lupetam, seti se kako smo gubili lopte
od Rusa pre 13-14 godina, ili kako su Litvanci izgubili loptu od Španaca
na ovom poslednjem prvenstvu. Dakle, po mom mišljenju, uvođenjem pravila
o zaustavljanju vremena posle koša, prekinuće se sa namernim pravljenjem
tehničke greške. :)
košarka.336qpele,
-> #304, junior> > Naravno da je on, koja bi druga budala mogla to da napise
>
> Nije ono Durin glas. Na prou je postignuta saglasnost, da je
> pevac najverovatnije onaj iz Idola (rekla si cekaj, cekaj me ..;).
Ma kakvi, Djura je, sigurno, provereno :)
košarka.337qpele,
-> #313, madamov> Jeste, i ja mislim da je on: Nebojsa Krstic. Kao i Spiridon Kopicl
> (Saper) i on ima neku marketinsku agenciju, a cesto rade zajedno. Svi
> znamo ko je Spiridonov tatko, zar ne?
Kamo srece da su marketing radili Saatchi & Saatchi
košarka.338qpele,
-> #311, dr.iivan> SVAKA CAST MOMCIMA!!
>
> Svidela mi se izjava ruskog selektora: "Od Jugoslovena nije sramota
> izgubiti. Vratili smo se kuci uzdignute glave." :)
>
> Od celog tima plavih u Atini zaista mnogo moze da se nauci.
>
> NAJJACI SMO!!! PLAVI, HVALA VAM NA SVEMU, KRALJEVI STE!
Al' da nije bilo Drobnjaka, cupavo bi bilo :))
košarka.339dule.n,
-> #333, morkin> Dobro da ti nisam pričao o besplatnim terenima koji su celu noć
> osvetljeni.
Bolje što nisi, inače...šta bi bilo. :)
> promeni vlasnika mora da se doda bar jednom. Sebični su pa je najbolja
> strategija posle koša dati loptu najboljem igraču - on mora da je doda
> nekom drugom (pravilo jednog pasa) a zbog sebičnosti male su šanse da će
> je dobiti nazad.
Interesantno. Eto vidiš, odma' smo naišli na razliku u mentalitetu.
Da ne pretresamo dalje.
> Ćale radio tamo.
Ćale radio a ti ladio! :)
košarka.340dalex,
-> #319, dule.n> Baš bih voleo da malo odmerim snage sa grčkim basketašima. ;)
Vili jeste. Našao neke grčke studente na Kališu.
- Kako igraju?
- Pa dobri su, visoki, lepa tehnika, vidi se da su trenirali...
- Šta ste uradili?
- Pa prodali smo im neke srpske fore...
;)
Znaš Vilija, lik...
košarka.341dalex,
-> #333, morkin> Ako lopta promeni vlasnika mora da se doda bar jednom. Sebični su pa je
> najbolja strategija posle koša dati loptu najboljem igraču - on mora da
> je doda nekom drugom (pravilo jednog pasa) a zbog sebičnosti male su
> šanse da će je dobiti nazad.
U Novom Sadu se redovno igra na prvu (bar se igralo pre koju godinu).
Ovde kod nas samo sam slušao rasprave da li je to dobro ili ne, ne sećam
se da smo tako igrali. Suviše volimo poene na 'kurvaka' :)
košarka.342basrak,
-> #335, poulos>* protivnik odmah izvodi dva bacanja BEZ proticanja vremena. Ako
>* čekam da se lopta izvede da napravim faul, proći će bar pola
>* sekunde.
>
> Jasno mi je šta hoćeš da kaže, ali ako protivnik izvodi loptu,
> imaš šansu da oštrom odbranom presečeš pas, a tih pola sekunde
> nije vredno toga. Da ne bi ispalo da lupetam, seti se kako smo
> gubili lopte od Rusa pre 13-14 godina, ili kako su Litvanci
> izgubili loptu od Španaca na ovom poslednjem prvenstvu.
Kada je Papanikolau izbacio loptu i zaradio tehničku grešku, ostalo je max.
5 sekundi. Ne sećam se tačno da li je 3,nešto ili 4,nešto sekundi. U svakom
slučaju po pravilu lopta se posle koša mora izvesti za max. 5 sekundi, tako
da naši nisu ni morali da izvode loptu i sigurno je ne bi ni izveli što
automatski znači poraz Grka. Potez Papanikolaua je bio odličan taktički
potez, ali na njihovu nesreću, to je samo produžilo agoniju grčke
reprezentacije...
Dakle, džaba presecanje lopte kad lopta ne bi ni bila ponovo ubačena u
teren do isteka vremena pa je u tom slučaju tih pola sekunde itekako važno
jer za sobom vuče i preostale 4 sekunde do kraja ;)
košarka.343stefan,
Pošto je Bojanić podneo ostavku Budućnost je angažovala novo trenera -
Mutu Nikolića.
košarka.344morkin,
-> #342, basrak> Dakle, džaba presecanje lopte kad lopta ne bi ni bila ponovo ubačena
> u teren do isteka vremena pa je u tom slučaju tih pola sekunde
> itekako važno jer za sobom vuče i preostale 4 sekunde do kraja ;)
Ne paziš na času... Rasprava je u svetlu novih pravila o zaustavljanju
vremena u zadnjih par minuta.
košarka.345junior,
-> #343, stefan> Pošto je Bojanić podneo ostavku Budućnost je angažovala novog
> trenera - Mutu Nikolića.
Kad počinje naše prvenstvo? Kad će beogradski turnir? Ko učestvuje
ove godine? Kad je prvi derbi? ;)
Ajde, prvaci smo sveta, vreme je da i naše prvenstvo dobije na značaju :)
košarka.346stefan,
-> #345, junior>Kad počinje naše prvenstvo? Kad će beogradski turnir? Ko učestvuje
>ove godine? Kad je prvi derbi? ;)
Čini mi se da je turnir negde sredinom iduće nedelje. Što se ostalih
pitanja tiče trenutno nemam odgovore :)
košarka.347kum.djole,
Zvezda, Partizan, Alba, Beneton, Olimpijakos i CSKA.
košarka.348rades,
-> #345, junior
> Kad pocinje nase prvenstvo? Kad ce beogradski turnir? Ko
> ucestvuje ove godine? Kad je prvi derbi? ;)
Beogradski trofej je od 26-29. avgusta.
Za ligu - ne znam tacan datum, ali je sigurno posle 20. septe-
mbra.
Kad je derbi - nemam pojma - mislim da jos nisu izvuceni parovi.
košarka.349dr.iivan,
-> #345, junior> Kad pocinje nase prvenstvo? Kad ce beogradski turnir? Ko ucestvuje
> ove godine? Kad je prvi derbi? ;)
>
> Ajde, prvaci smo sveta, vreme je da i nase prvenstvo dobije na znacaju
> :)
Da, PRVACI SVETA.. :) Kako to.. zvuci :)
Inace, izgleda da je kod nas praksa da prvo postanemo prvaci sveta, a da
zatim prvenstva dobijaju na znacaju :))
košarka.350junior,
-> #349, dr.iivan> Inace, izgleda da je kod nas praksa da prvo postanemo prvaci
> sveta, a da zatim prvenstva dobijaju na znacaju :))
Bogami, kako je Muta prešao u Budućnost, sve se mislim, da će
ove godine biti pravog klanja za titulu. ;)
Samo da mi dovedemo poštenog trenera, i ..;)
košarka.351nikolaj,
-> #350, junior>Bogami, kako je Muta presao u Buducnost, sve se mislim, da ce
>ove godine biti pravog klanja za titulu. ;)
Ma kakvog crnog klanja..
Budocnost ce 100% da uzme prvenstvo..
košarka.352junior,
-> #351, nikolaj> Ma kakvog crnog klanja.. Budocnost ce 100% da uzme prvenstvo..
Pa, realno imaju jak tim, imaju odličnog trenera, i neverovatan
domaći teren. Kad se tome doda i brdo finansija, direktno iz cg
vlade, motiv koji imaju protiv srpskih klubova, i još Milo u
publici :) .. da, definitivno su najveći favoriti.
Ali, sačekajmo. Prvo novog Zvezdinog trenera, jer ako nešto ne
valja u timu, videli smo u zadnje 3 godine i čak 6 (ili beše 7)
promenjenih trenera, da je upravo on taj koji prvi plati. A onda
da vidimo i šta je Lale uradio od Partizana.
Po prvim pripremnim utakmicama, uradio je tačno ono što sam i
mislio da će ... forsira čovek bekove. Radošević je beležio 25
poena po meču, Čubrilo 20, a Lukovski je imao 30 i kusur poena
protiv Albe. Radoševića se plašim, Čubrila takođe .. ako još
Tomašević nauči slobodnjake, biće svega.
košarka.353dr.iivan,
-> #350, junior> > Inace, izgleda da je kod nas praksa da prvo postanemo prvaci
> > sveta, a da zatim prvenstva dobijaju na znacaju :))
>
> Bogami, kako je Muta presao u Buducnost, sve se mislim, da ce
> ove godine biti pravog klanja za titulu. ;)
Muta je rekao da je njegova zelja bila da ode u Zvezdu, ali da je ispalo
tako kako je ispalo :(
košarka.354rades,
-> #351, nikolaj
> Ma kakvog crnog klanja..
> Budocnost ce 100% da uzme prvenstvo..
Buducnost nikad jaca. Ako ne uzmu titulu - istupice iz lige
(prethodno optuzivsi KSJ za zaveru). ;)
košarka.355rades,
-> #352, junior
> A onda da vidimo i sta je Lale uradio od Partizana.
> Po prvim pripremnim utakmicama, uradio je tacno ono sto sam i
> mislio da ce ... forsira covek bekove. Radosevic je belezio 25
> poena po mecu, Cubrilo 20, a Lukovski je imao 30 i kusur poena
> protiv Albe. Radosevica se plasim, Cubrila takode .. ako jos
> Tomasevic nauci slobodnjake, bice svega.
Mora da igru prebaci na bekove, s obzirom da je centarska pozi-
cija sada, ipak, slabija. Po recima Todorica, uloga centara ce
biti da zaustave sve prilaze kosu (sto Gilicu i Stevanovicu nece
tesko pasti ;) ), znaci prvenstveno odbrana i , naravno, skok.
Ja se nadam da ce Varda dobiti mnogo vecu minutazu (bar kao u
polufinalnim mecevima protiv FMP-a), jer decko to zasluzuje.
Strava igra odbranu. Sto se Radosevica i narocito Cubrila tice -
red bi bio da oni eksplodiraju.
košarka.356junior,
-> #355, rades> Strava igra odbranu. Sto se Radosevica i narocito Cubrila tice
> - red bi bio da oni eksplodiraju.
Nije da nemaju potencijala. :)
Ne znam, ja svake godine očekujem nešto od tog Čubrila, i svake
godine me demantuje. Dečko ima strašne kretnje u odbrani, u napadu
bi bio fenomenalan, kad ne bi samo šutirao trojke. Prosto, sa svojom
visinom, i svojom brzinom, teško da postoji čovek u ligi, koji može
adekvatno da ga čuva. Neka forsira ulaz, i šut iz polja, a trojku
samo kad je _baš_ sam (tipa Bodiroga), i biće to strašan igrač.
Prvenstveno gledam za reprezentaciju, pošto mi se nešto ne mili da
se baš u Partizanu razigra..;)
košarka.357stefan,
-> #356, junior> Prvenstveno gledam za reprezentaciju, pošto mi se nešto ne mili da
> se baš u Partizanu razigra..;)
Postoji trač da je Obradović rekao Čubrilu da za njega nema mesta u
reprezentaciji dok ne nauči da igra leđima okrenut ka košu :)
košarka.358rades,
-> #356, junior
> Ne znam, ja svake godine ocekujem nesto od tog Cubrila, i svake
> godine me demantuje. Decko ima strasne kretnje u odbrani, u
> napadu bi bio fenomenalan, kad ne bi samo sutirao trojke.
> (...)
> ulaz, i sut iz polja, a trojku samo kad je _bas_ sam (tipa
> Bodiroga), i bice to strasan igrac.
Nazalost - tako je. On ima veliki problem da odrzi formu konsta-
ntnom (ili bar sa malim skokovima). Moze da odigra fenomenalno,
a moze i da se ne upise. Odbrana mu je fantasticna, ali , kao
sto kazes - morao bi da popravi napad. Sto se slicnosti sa
Bodirogom tice - morao bi malo i da nabaci masu. Visinu ima,
brzinu ima, ali lagan je ko perce. Videcemo vec na "Trofeju"
sta je Lale uradio sa njim.
košarka.359junior,
-> #358, rades> brzinu ima, ali lagan je ko perce. Videcemo vec na "Trofeju"
> sta je Lale uradio sa njim.
Ponavljam, ne gleda se on meni na trofeju, gleda mi se u reprezentaciji :)
Nego, mene zanima šta je Sead, životinja, uradio od onih naših paćenika.
Zamislite samo, ako su za 2 meseca rada sa njim, naši reprezentativci bili
jedini koji su mogli da izdrže kompletnu utakmicu od 40 minuta (nismo džabe
mi svaku tekmu dobijali u poslednjih 5 minuta), zamislite kako će izgledati
Zvezdini igrači nakon godinu ili dve dana treniranja sa njim :))
Jova - ZVER! :)
košarka.360stefan,
-> #359, junior>Nego, mene zanima šta je Sead, životinja, uradio od onih naših paćenika.
Kad već spomenu - pre neki dan u novinama (neki od Bliceva valjda :) čitam
o Zvezdinim pripremama i za Jestratijevića (i još jednog igrača čini mi se))
piše da rade "pod budnim okom" kondicionog trenera i onda ide neko ime koje
ni malo ne liči na Seadovo ;)
Elem, jel Sead stvarno radi u Zvezdi ili je i on "došao" poput Šćepanovića
i nekoliko drugih igrača? :)
košarka.361stefan,
Po svemu sudeći, Žarko Paspalj će iduće godine igrati u Kinderu. Takođe se
priča da gazda kluba hoće da dovede i Gurovića.
košarka.362junior,
-> #360, stefan> Elem, jel Sead stvarno radi u Zvezdi ili je i on "došao" poput
> Šćepanovića i nekoliko drugih igrača? :)
A stiska guza? :))
U Zvezdi je. Definitivno.
> o Zvezdinim pripremama i za Jestratijevića (i još jednog igrača
> čini mi se)) piše da rade "pod budnim okom" kondicionog trenera
> i onda ide neko ime koje ni malo ne liči na Seadovo ;)
To zahvali našem direktoru predsedniku, koji je rekao da je Zvezdin
idealan status da svaki igrač ima svog trenera. Zato je Tom Ludvig
još uvek u Zvezdi, i Džaković, i Pavičević, ne bi me čudilo da je
tu i Slavnić :)
Znam, šašavo, al' tako je. :)
košarka.363junior,
-> #361, stefan> Po svemu sudeći, Žarko Paspalj će iduće godine igrati u
> Kinderu. Takođe se priča da gazda kluba hoće da dovede i
> Gurovića.
Paspalj bi trebao da potpiše do kraja nedelje, ali za Gurovića
sam čuo da Peristeri neće da ga pusti ni pod razno.
košarka.364rades,
-> #363, junior
> Paspalj bi trebao da potpise do kraja nedelje, ali za Gurovica
> sam cuo da Peristeri nece da ga pusti ni pod razno.
Peristeri je cak nasao specijalnog sponzora koji ce da plati
Gurovicev ugovor.
košarka.365junior,
Sutra počinje Trofej Beograda, igraju po grupama .. Zvezda, Beneton i Alba
(u prvoj) i Partizan, Olimpijakos i CSKA (u drugoj).
Luka Pavičević nije dobio dres sa brojem, tako da je zanimljivo pitanje
hoće li igrati. Zvezda se još uvek nateže sa Peristerijem oko Jarića, iako
su Grci pristali da ga puste (ovaj je rekao da se ne vraća u Grčku), timovi
ne mogu da se dogovore oko obeštećenja.
Bolić je zadržao desetku, zaštitni znak majstora :), a imaćemo priliku
i da vidimo Rastka Cvetkovića, nakon iskustva u NBA ligi :)
Inače, po prvi put nakon duuugo godina, Zvezda može da se pohvali da je
jača od nekog tima na centarskim pozicijama. A još kad čuješ da je taj
tim Partizan :) Uh, milina ...
Da, Popović definitivno ostao.
košarka.366vdunic,
Evo sastava ekipe Partizana i Crvene Zvezde:
Partizan Cepter
4.Vladimir Đokić 191 bek
5.Haris Brkić 198 bek
6.Milan Dozet 198 krilo
7.Aleksandar Čubrilo 207 krilo
9.Aleksandar Gilić 210 centar
10.Ratko Varda 214 centar
12.Dejan Tomašević 208 centar
13.Miroslav Radošević 194 bek
14.Zoran Stevanović 208 centar
15.Dragan Lukovski 184 bek
Trener: Vladislav Lučić
Crvena Zvezda
4.Dragoljub Vidačić 189 bek
5.Marko Jarić 201 bek
6.Igor Rakočević 189 bek
7.Vladimir Radmanović 206 krilo
8.Rastko Cvetković 212 centar
9.Jovo Stanojević 207 centar
10.Zlatko Bolić 194 bek
11.Stevan Peković 202 krilo
12.Milenko Topić 204 k-centar
13.Oliver Popović 200 krilo
14.Nikola Jestratijević 212 centar
15.Miloš Vujanić 189 bek
Trener: Mihailo Pavićević
košarka.367rades,
-> #366, vdunic
> 4.Vladimir Dokic 191 bek
> 5.Haris Brkic 198 bek
Ova dvojica sigurno ne igraju - jos se oporavljaju posle
operacije.
košarka.368noay,
Pricha se da Koturovic dolazi u Zvezdu.
Vidim da se najavljuje i Jaric kao starter na
Trofeju BGD-a ali ni on nije potpisao ugovor.Ko zna
kako ce izgledati zvezdin tim do pocetka sezone.
košarka.369kum.djole,
-> #365, junior>> Inače, po prvi put nakon duuugo godina, Zvezda može da se pohvali da je
>> jača od nekog tima na centarskim pozicijama. A još kad čuješ da je taj
>> tim Partizan :) Uh, milina ...
Jača od Partizana na centarskim pozicijama?
....JAČA? ;)
Jestratijević, Stanojević, Cvetković, (Topić)
- vs -
Gilić, Stevanović, Tomašević, (Varda)
Jača?
Čoveče, moram da nađem to stimulativno sredstvo kojim se ti 'vako truješ
mesecima - ko zna šta će sve da mi se javi, al' ima da bude mnaaogo jako.
košarka.370vdunic,
-> #369, kum.djole
> Jestratijević, Stanojević, Cvetković, (Topić)
Jel' Cvetković provereno NBA ime koje je Zvezda obećala da dovede. :)
košarka.371stefan,
-> #370, vdunic>Jel' Cvetković provereno NBA ime koje je Zvezda obećala da dovede. :)
Danas sam video u novinama da je u Zvezdu na probu došao neki tip sa
univerziteta u USA tako da se tim još uvek mućka :) Inače, Jarić po svemu
sudeći neće igrati na beogradskom turniru pošto njegov prelazak još uvek nije
definitivan.
košarka.372vdunic,
-> #371, stefan
> Danas sam video u novinama da je u Zvezdu na probu došao neki tip sa
> univerziteta u USA tako da se tim još uvek mućka :) Inače, Jarić po
> svemu sudeći neće igrati na beogradskom turniru pošto njegov prelazak još
> uvek nije definitivan.
Igrač se zove Dejan Ninković, igrao na Aboling Stejt Univerzitetu u
Ohaju i draftovan je od strane Minesote. Zbog lok-auta je odlučio da
dođe u Evropu. Inače ima poreklo iz Jugoslavije, tj. otac mu je iz
Valjeva.
košarka.373vdunic,
Trofej Beograda
Grupa A
CSKA - Moskva
Olimpijakos - Pirej
Partizan - Beograd
Grupa B
Alba - Berlin
Beneton - Trevizo
Crvena Zvezda - Beograd
Raspored utakmica
Četvrtak
19h: CSKA - Partizan
21h: Alba - Crvena Zvezda
Petak
19h: Olimpijakos - CSKA
21h: Beneton - Crvena Zvezda
Subota
19h: Olimijakos - Partizan
21h: Alba - Beneton
Nedelja
11h: utakmica za 5. mesto
A3-B3
18,30h: utakmica za 3.mesto
A2-B2
20,30h: finale
A1-B1
košarka.374junior,
-> #369, kum.djole> ....JAČA? ;)
Pa dobro, JAČI ste vi, al' smo mi bolji :))
košarka.375junior,
-> #371, stefan> Danas sam video u novinama da je u Zvezdu na probu došao neki
> tip sa univerziteta u USA tako da se tim još uvek mućka :)
Kad smo već o dolasku sa univerziteta .. gde je završio Dalipagić?
košarka.376stefan,
-> #375, junior>Kad smo već o dolasku sa univerziteta .. gde je završio Dalipagić?
Poslednje što sam čuo je da je bio na probi u nekom izraelskom klubu.
košarka.377kum.djole,
-> #373, vdunic>> 19h: CSKA - Partizan
Kako igra onaj žgoljavi plavi Rus, zaboravih mu ime - jeee.....
košarka.378miskop,
-> #369, kum.djole>> Jestratijević, Stanojević, Cvetković, (Topić)
>> - vs -
>> Gilić, Stevanović, Tomašević, (Varda)
>> Čoveče, moram da nađem to stimulativno sredstvo kojim se ti 'vako truješ
>> mesecima - ko zna šta će sve da mi se javi, al' ima da bude mnaaogo jako.
Čime li se ti tek truješ kad veruješ u obrnuto?
košarka.379poulos,
-> #342, basrak* Dakle, džaba presecanje lopte kad lopta ne bi ni bila ponovo ubačena
* u teren do isteka vremena pa je u tom slučaju tih pola sekunde
* itekako važno jer za sobom vuče i preostale 4 sekunde do kraja ;)
Ovo se nije odnosilo na taj potez (ja sam i rekao da je potpuno logično
to što je pomenuti Grk uradio), već u globalu na izvođenje lopte
u poslednja 2 minuta igre (od trenutka uvođenja pravila).
košarka.380vdunic,
───────────────────────
Partizan - CSKA 64:87
(36:46)
───────────────────────
Partizan: Avdalović, Crnogorac, Ilijevski, Čubrilo 10 (6-1), Stevanović
12 (4-4), Gilić 7 (3-1), Varda, Vidačić 3 (2-1), Tomašević 8 (7-2),
Radošević 13 (4-2), Peković, Lukovski 11 (7-2).
CSKA: Kirilenko 8, Panov 13 (2-1), Kudeljin 12, Kisurin 6 (4-2),
Tihonenko 8 (4-4), Karašev 10, Nosov 5 (5-1), Gutorov 9 (7-5), Vetra 5
(4-2), Domani 2, Bašminov 9 (6-5).
Partizan se dobro držao prvih 15 minuta, ali je posle počeo da posustaje.
Panov i Kudeljin su utrkivali ko će da postigne više trojke. Vetra je
sa zvukom sirene za kraj, sa pola terena pogodio trojku. Partizan je za
prvih 10 minuta drugog poluvremena postigao samo 10 poena. Katastrofa sa
linije slobodnih bacanja i neorganizovani napadi su bili sasvim dovoljni za
za visok poraz.
košarka.381vdunic,
────────────────────────────
Crvena Zvezda - Alba 61:66
(34:33)
────────────────────────────
Crvena Zvezda: Vidačić 4, Jarić, Rakočević 7 (2-1), Peković 11,
Cvetković, Stanojević 9 (1-1), Bolić 15, Radmanović, Jestratijević 7
(8-5), Popović, Topić 8, Pavićević.
Alba: Redl 9 (1-1), Litke, Geris 6 (4-4), Pešić 10 (1-1), Nakić 8 (2-1),
Bogojević 6, Hemnik 6 (2-2), Aleksis 14 (4-2), Femerling 7 (8-3), Šnilc,
Maras.
Početak je nagoveštavao dobru igru Zvezde. Poveli su sa 5:0, ali to je
ujedno bila i najveća prednost. Aleksis je bio neprikosnoven pod
obručima, gosti su igrali dobru odbranu i već u 12. minutu stigli do
plus osam poena prednosti 23:15. U drugom poluvremenu prednost gostiju
povećavala se iz minuta u minut. Zvezda je imala šansu da tri minuta pre
kraja pobedi, kada je Pešić napravio namernu ličnu grešku nad
Jestratijevićem. Rezultat je tada bio 59:53 za Albu. Međutim centar
Crvene Zvezde pogađa samo jedno slobodno bacanje, a napad je po ko zna
koji put izgubljen i tu je bio kraj.
košarka.382junior,
-> #380, vdunic> Partizan - CSKA 64:87
Nešto se ućutali grobari ..:)
Mi bar časno izgubimo. ;) Beneton, da bi nas dobio, morao je da šutira
trojke 10/15. No, nema veze, videćemo koliko vredite u subotu, u borbi
za peto mesto :))
košarka.383nikolaj,
-> #382, junior No, nema veze, videcemo koliko vredite u subotu, u
borbi za peto mesto :))
A skim igramo za 5 mesto?
Sa ciganima?
Ako je tako,onda ce da se pokazu prave vrednosti..:)
košarka.384kum.djole,
-> #381, vdunic>> Međutim centar Crvene Zvezde pogađa samo
E stvarno treba videti te ubitačne centre pomenutog tima..
Ono je smešno. Naročito ona pojava "Rastko Cvetković, provereno NBA ime".
košarka.385vdunic,
──────────────────────────────
Olimpijakos - Partizan 74:72
(35:41)
──────────────────────────────
Olimpijakos: Rodžers 18 (5 sk.), Goldvajer 12 (4), Komazec 12, Oberto
11 (3), Fasulas 9 (4), Papanikolau 5 (1), Tomić 5, Soulis (2), Vukčević
(2).
Partizan: Radošević 21 (5 sk.), Tomašević 19 (7), Čubrilo 11 (3),
Stevanović 7 (1), Lukovski 5, Ilijevski 3 (2), Gilić 3 (4), Varda (2).
Vodio je Partizan i sa 15 razlike, ali na kraju ipak izgubio.
košarka.386junior,
-> #384, kum.djole> E stvarno treba videti te ubitačne centre pomenutog tima..
> Ono je smešno. Naročito ona pojava "Rastko Cvetković, provereno
> NBA ime".
Bogami, sa vašim dreamteamom centara Stevke-Gicko-Varda, mogu da se
nose sa jednom rukom, i povezom preko oba oka :)
Što ćemo i da dokažemo sutra :)
BTW, ako je Rastko stranac, onda je provereno nba ime.
košarka.387junior,
Evo, danas je Vlade potvrdio .. dakle, dobili smo novog šampiona Evrope. ;)
Tyus Edney i George Zidek u Žalgirisu. ;)
košarka.388vdunic,
Beogradski Delta trofej '98
1. kolo
CSKA Moscow - Partizan Zepter 87:64
Alba Berlin - Crvena Zvezda 66:61
2. kolo
Olympiakos - CSKA Moscow 84:75
Benetton - Crvena Zvezda 68:59
3. kolo
Olympiakos - Partizan Zepter 74:72
Alba Berlin - Benetton 93:67
košarka.389vdunic,
Beogradski Delta trofej '98
Utakmica za 1. mesto (20:30)
Olympiakos - Alba Berlin
Utakmica za 3. mesto (18:30)
CSKA Moscow - Benetton
Utakmica za 5. mesto (11:00)
Partizan Zepter - Crvena Zvezda
košarka.390rades,
E cigani cigani, morate vi jos da ucite... ;)
Partizan Zepter - Crvena Zvezda 88:79
košarka.391vdunic,
────────────────────────────────
Partizan - Crvena Zvezda 88:79
(45:42)
────────────────────────────────
Partizan: Čubrilo 22 (9 sk.), Radošević 22 (2), Lukovski 15 (3),
Tomašević 13 (7), Gilić 6 (4), Stevanović 6 (2), Peković 4 (1).
Crvena Zvezda: Rakočević 19 (2), Bolić 19 (4), Stanojević 18 (3), Topić
7 (7), Jestratijević 5 (1), Vidačić 5, Peković 4, Jarić (1).
košarka.392vdunic,
Partizan Zepter 88:79 Crvena Zvezda
20/31 64% sl. bacanja 65% 17/26
22/36 61% 2 poena 60% 25/41
8/14 57% 3 poena 33% 4/12
21 lične greške 29
19 skok u odbrani 11
9 skok u napadu 7
18 izgubljene lopte 14
košarka.393kum.djole,
> 19 skok u odbrani 11
> 9 skok u napadu 7
Gde su ti vanzemaljski centri? ;)
košarka.394junior,
-> #390, rades> E cigani cigani, morate vi jos da ucite... ;)
> Partizan Zepter - Crvena Zvezda 88:79
I prošle godine smo izgubili na trofeju ..:))
Dobro, sad bez šale .. Lučić odlično vodi ekipu. Tandem Radoje-Čubra,
funkcioniše sjajno, samo da ih Brkić ne poremeti kad se vrati. BTW,
ne znam da li grešim, ali čini mi se da je Radošević u poslednje 2
utakmice odigrao svih 40 minuta. Potpuno kompletan igrač - pregled
terena, ulaz, šut za 3, šut iz polja, skok u odbrani, skok u napadu,
odlična, požrtvovana odbrana ... vratiće se on u reprezentaciju sledeće
godine, bez pitanja.
Što se Zvezde tiče, dobar tim, ali trener će da nas upropasti. Nije mi
jasno kako neko može da bude TOLIKO glup, da ne može da odgovori na
protivničku taktiku. Lale ubaci Stevketa i Gicka, reket težak 300 kila,
a ovaj drži Jovu i Topića :)) I ladno, čovek ništa ne menja u taktici,
već samo u igračima. Izvede Jovu, uvede Jestratijevića, izvede Rakočevića,
uvede Pavičevića, Popovića menja Pekovićem, mislim toliko uštogljeno i
nemaštovito, da me jeza hvata.
Anyway, Jova me oduševio, kao i mladi Rakočević, koji će očigledno biti
jedan od nosilaca igre ove sezone. Jarić je žestoko podbacio na celom
turniru .. očigledno nema snage da parira ostalim bekovima. Bolić odličan,
Peković fenomenalan u odbrani (jeste li videli kako je, kad je ušao u
drugom poluvremenu, čovek igrao odbranu a la Pipen, sa udvajanjem skoro
svakog čoveka koji ima loptu), ali nema onaj šut iz Budućnosti i Borovice.
Ostali čist prosek.
Već je bilo skandiranja, ćelavi odlazi :), pa ćemo videti koliko će se
Pavičević zadržati na klupi. Za sad u pripremnom periodu 0:3 skor, ako
tako nastavi, neće on dočekati početak sezone. Samo da sad ne odu, recimo
u Mađarsku na pripreme, pa tamo ugaze neke jadnike, i time si ovaj čoban
kupi više vremena.
košarka.395vdunic,
Rezultati poslednjeg dana Beogradskog Delta trofeja '98
utakmica za 5. mesto
Partizan - Crvena Zvezda 88:79
utakmica za 3. mesto
Benetton - CSKA 95:90
utakmica za 1. mesto
Olimpijakos - Alba 72:70
Plasman od 1. do 6. mesta
1.Olimpijakos
2.Alba
3.Benetton
4.CSKA
5.Partizan
6.Crvena Zvezda
košarka.396morkin,
-> #390, rades> E cigani cigani, morate vi jos da ucite... ;)
Čuvamo se za play-off. ;>
košarka.397stefan,
-> #394, junior>Što se Zvezde tiče, dobar tim, ali trener će da nas upropasti.
Stvarno mi nije jasno zašto toliko kukate na trenera. Jeste da nije
nešto najbolje što je dala naša košarka ali nije se ni pokazao kao baš
toliko loš. Uostalom, Zvezda je i prošle sezone dok ju je vodio imala
sasvim dobar skor ako se ja dobro sećam. Umesto toga, trebali da se
ljutite pre svega na upravu. Prvo su najavljivali neka čuda od pojačanja,
kako u vidu igrača tako i u vidu trenera pa se sve to izjalovilo. Trenutno
zbog odsustva bilo kakvog plana i zbog alavosti uprave imate tri igrača sa
nerešenim statusom: Jarić, Pavićević i Cvetković a do skora je tu bilo još
nekih (Mišković bio na pripremama pa otišao u Poljsku valjda, Popović dugo
bio ni na nebu ni na zemlji). Doveden je Vidačić a pušteni Benčić i
Kuzmanović. Od tih silnih pojačanja na ovom turniru poverenje je opravdao
samo Peković a ono što su prikazali Vidačić, Cvetković i Jarić je bilo
jako loše. Za sve to vreme predsednik kluba kome sve to nije dosta juri po
beogradskim hotelima nekog klinca našeg porekla koji je igrao na koledžu u
Americi da ga dovede da igra KEŠ. I šta vi sad očekujete od trenera koji
nema pojma kakva će mu biti ekipa za dve nedelje pri čemu su ovo prve
utakmice koje taj sastav ima posle priprema?
košarka.398junior,
-> #397, stefan> Americi da ga dovede da igra KEŠ. I šta vi sad očekujete od
> trenera koji nema pojma kakva će mu biti ekipa za dve nedelje
> pri čemu su ovo prve utakmice koje taj sastav ima posle
> priprema?
Maštovitost.
On je bre, zatucan, glup, nesposoban, nazovi ga kako hoćeš, ja
ću samo reći neadekvatan za ovakav tim Zvezde. Sa ovim timom mi
bi mogli mnogo toga, ali dok je Pavičević na čelu, teško.
Ne znam da li si pročitao njegovu izjavu u novinama posle bg
trofeja: "Mi smo, čak po cenu poraza, želeli da sačuvamo naše
najveće, tajno oružje za početak sezone i početak lige šampiona.
To će biti odbrana, koje će sve iznenaditi." ;)))
Mislim, kaži mi samo šta da mislim nakon ovakve izjave :))
Ajde, sačekaćemo i tu tajnu odbranu .. neću više da ga pljujem. :)
košarka.399legolas,
Evo nesto sto sam se danas zezao. Istorijski (danasnji) susret
Zivadina i nasih kosarkasa skinut sa Politike. Slika je malo mutna
jer nisam prikacio antenu. Kad je prikacim bice lepse ;)
kos.jpgkošarka.400stefan,
Ako je verovati novinama tzv. veliko Zvezdino pojačanje Marko Jarić će
svoju karijeru nastaviti u italijanskom timu Tim Sistem. Po njima ugovor je
potpisan na 3 godine. Ukoliko je ovo tačno to će verovatno značiti da
Pavićević (igrač, ne trener :) definitivno ostaje u klubu.
košarka.401junior,
-> #400, stefan> Ako je verovati novinama tzv. veliko Zvezdino pojačanje Marko
> Jarić će svoju karijeru nastaviti u italijanskom timu TimSistem.
Samo da razjasnimo:
Jarić je potpisao sa Zvezdom, Grci su potpisali sa Timsistemom.
Očekuje sa arbitraža FIBA-e (Boro, care, pomaži :).
košarka.402stefan,
-> #401, junior>Samo da razjasnimo:
>
>Jarić je potpisao sa Zvezdom, Grci su potpisali sa Timsistemom.
>
>Očekuje sa arbitraža FIBA-e (Boro, care, pomaži :).
Nisam siguran kakva je situacija ali koliko sam do sada skontao Jarić je
bio pod ugovorom a Peristeri nije hteo da ga pusti zbog obeštećenja?
Ukoliko je to tačno Zvezda će se verovatno oprostiti od tog igrača ili će
evetualno platiti pare koje Peristeri traži (spominje se da je Tim Sistem
dao 2 miliona $).
košarka.403junior,
-> #402, stefan> Ukoliko je to tačno Zvezda će se verovatno oprostiti od tog
> igrača ili će evetualno platiti pare koje Peristeri traži
> (spominje se da je Tim Sistem dao 2 miliona $).
To je najverovatnije, pošto je sam Jarić izjavio da "ako su se
Grci tako dogovorili, ja se tu ništa ne pitam". Dečko nije blesav ;)
Ode u Timsistem sa 20 godina, ćuti na klupi, pumpa se i uči recimo
2 godine, i sa 22 godine, recimo, dobije mesto u startnoj postavi
i zavlada ...
Ovako, u Zvezdi, koja sad očekuje doprinos od njega, neće mnogo
da profitira. Na stranu igranje u našoj i u italijanskoj ligi :)
košarka.404stefan,
Na turniru u Moskvi Zvezda je u polufinalu pobedila CSKA da bi potom u
finalu izgubila od Makabija sa 79:71. Utakmica za treće mesto između CSKA i
Žalgirisa je prekinuta 2 minuta pre kraja pošto su Litvanci nezadovoljni
suđenjem napustili teren.
Kad smo već kod Zvezde - danas je u Minhenu arbitraža povodom slučaja
Jarić. Interesantno je da Zvezdu zastupa Đorđe Čolović, donedavni funkcioner
KK Partizan :)