navijači.112schef,
-> #107, dr.iivan][ Ma hajde.. Nisam ni ja bas srecan zbog imena tima, ali mi je
][ jasno da tu igraju isti oni koji bi igrali i da se tim zove
][ bilo kako drugacije.
Pa ja ne znam za tebe, ali ime šugoslavija je čak i gore nego da nam se
reprezentacija zove hrv@tsk@, jer je pojam mnogo širi. Da li bi navijao za
reprezentaciju koja se zove hrv@tsk@? Da li bi išao na stadion i vikao
'hrvatsk@, hrv@tsk@!' kada Mijat zabije pogodak? Ne bi? Pa naravno. Eto,
verovatno pretpostavljaš kako se ja osećam kada ceo stadion (nažalost)
skandira 'Jugosl@vija, Jugosl@vija!'
][ Mislite li vas dvojica da je njima lako sto igraju za tim koji
][ " se zove Jugoslavija"!? Mislite li da je kosarkasima i
][ odbojkasima prosle godine bilo lako kad su ih komunisti narodu
][ ispred nosa "ukrali" i uveli u Skupstinu, da bi im uzeli
][ izjave i prvi se kurcili na RTS-u? Kao da su igrali za
][ komuniste, a ne za svoj narod.
Čim oni igraju, znači da im je lako. Čim su otišli ispred savezne skupštine
znači da im nije bilo nelagodno. Zašto su to uradili, ne znam, i ne zanima me.
Šta oni misle i kako misle, to je njihova stvar. Ja razmišljam za sebe i
postupam kako ja mislim da treba da postupam.
Kao što sam napisao, ja i dalje volim (pojedine ;) igrače koji igraju za
reprezentaciju. Ali, ja ne navijam za igrače, nego za tim, tako da su igrači
tu u stvari irelevantni. Kada bi postojale dve reprezentacije, jedna Srbije u
kojoj bi igrali neki slepci iz sprskih liga, i reprezentacija šugoslavije sa
svim asovima, meni bi jedino srpska reprezentacija bila draga - ova druga jok,
bez obzira što za nju igraju i oni igrači koje gotivim.
Naravno, ne tražim ja da se reprezentacija zove Srbija. ;) 'Srbija & Crna
gora' will be just fine... ;)
][ Schef-ovu poruku nisam procitao, verovatno je obrisana.
Schef-ova poruka je tu - nije obrisana. Možda me ignorišeš. ;)
navijači.113schef,
-> #109, dr.iivan][ za utakmice i ime reprezentacije. Ljudi ovde nemaju 'leba da
][ jedu, umiru od gladi, a ti demonstriras tako sto ne navijas za
][ nacionalni tim. Patriotski, nema sta.
Izvinjavam se što se uključujem, ali ja sam i započeo celu diskusiju.
Daklem, ovo je konferencija Sport, tema Navijači, i ovde se rasprava razvila
u raspravu o jednom vidu protesta protiv režima. Kao što si primetio, Stefan
je već reagovao ;) i tražio da revolucije prebacimo u Forum ;) i ja se sa njim
apsolutno slažem, i zato u ovoj konfi pišem samo o navijačkom aspektu
tog suprotstavljanja. No, kao što sam i napisao, ovde i nije stvar u politici,
jer su ime, zastava i himna osnovne stvari, da ne kažem osnovni sastavni
delovi jedne države. Naša država tu ima pogrešne i strane elemente, i to je
kao prvo sramota za državu, a kao drugo za mene je to ono najvažnije što me
tera od navijanja za tu (ovu) reprezentaciju.
][ ipak mogu da igraju. Zasto bi izneverili narod zbog jebenih
][ komunista?
Mislio sam da prećutim, ali ne mogu. ;)
Boli igrače k* za nas. Oni prvo igraju za _sebe_ pa tek onda za 'raju' i to
onako usput, ako već ne šteti njima. Ne kažem ja da oni igraju za lovu kada
igraju za reprezentaciju (nikako, ionako ih mizerno plaćaju) nego za slavu i
za ime i tako posredno za više love u inozemstvu. Ipak je lepše kada se on
preporuči sa 'ja sam prvak Evrope!'. ;) No, treba to razumeti, ipak su oni
profesionalci, i zbog toga im ne zameram. Oni su plaćeni za taj posao, pa zbog
toga i treba da igraju.
No, ja NISAM plaćen da navijam za šugoslaviju (niti to tražim) niti imam
bilo kakvih motiva da navijam za istu, pa je samim tim NE priznajem za svoju.
Naravno, opet podvlačim, ovo važi samo za ono 'pravo' navijanje. Ovako ću
naravno navijati za 'naše' kao što se uvek odlučim između dve ekipe za koju ću
da navijam kada gledam na TV-u. ;)
BTW ljudi, ajde da smirimo ovu raspravu. Sada sam uvideo da sam je pokrenuo
u pogrešnom trenutku. ;) Daj bre da uživamo u fuzbalu, a kačićemo se posle
već. Biće vremena. ;)
navijači.114poulos,
-> #112, schef* Naravno, ne tražim ja da se reprezentacija zove Srbija. ;) 'Srbija &
* Crna gora' will be just fine... ;)
A, tako, moje ideje otimaš? ;) Plagijatore. :)
Inače, za one koji ne znaju, ceo svet nas tako zove. :)
navijači.115schef,
-> #114, poulos][ Inače, za one koji ne znaju, ceo svet nas tako zove. :)
Evo predloga za izgled dresa reprezentacije Srbije & Crne Gore. :)
dres.zipnavijači.116kum.djole,
-> #112, schef>> Da li bi navijao za reprezentaciju koja se zove hrv@tsk@?
>> Da li bi išao na stadion i vikao 'hrvatsk@, hrv@tsk@!'
Paaa.... ;)
navijači.117dr.iivan,
-> #110, stefan> > Mozda poruka ima grublji ton, ali tvoj stav je vredan toga.
>
> Na stranu (za sada ;) ton ali ajde malo povedi racuna o recniku -
> pravila koja vaze u ostalim konferencijama nisu ovde ukinuta ;)
Ovo mi je, kol'ko me secanje sluzi, prva opomena na Sezamu za recnik ;)
Ili sam bas preterao, ili je moderator vanredno strog ;)
Ma, nisam preterano ni psovao, ako se ne racuna "komunisti" ;)
> Takode bi hteo (preventivno :) da zamolim ucesnike u diskusiji da koliko
> toliko ostanu u domenu onoga sto ima veze sa sportom i nekim njegovim
> aspektima. Za planove o ustanku bi ipak trebalo da se prede u Forum ;)
Ja se ovoga drzim od pocetka, a tako treba i da ostane :)
navijači.118dr.iivan,
-> #111, poulos> * tesko sto moraju da precutkuju politicka pitanja na konferencijama
> * za stampu, sto ih ovi setaju od skupstine do skupstine zbog raznih
> * poena, ali ipak mogu da igraju. Zasto bi izneverili narod zbog
>
> Jel njih neko tera da to rade? Da imaju ja*a ne bi se pokoravali
> jadnim politicarima, vec bi se dosetili druge taktike. Zamisli
Gledao sam im face ispred Skupstine i delovali su zbunjeno dok nisu
ukapirali o cemu se radi. Posle su iz basa dizali tri prsta i sl..
Inace, ne znam ko ima ja*a, ako sportisti (ili bar vecina medju njima)
nema.
A to se tako isplanira, uradi, da oni jednostavno pojma nemaju o cemu
se radi. Ovi im jave da se narod samoinicijativno skupio ispred Skupstine
da ih pozdravi, da su slavili pet dana posle titule, da jedva cekaju
da dodju i da ih pozdrave, a ti vidi ko bi bio toliki kreten da posle
toga ne dodje ispred Skupstine.
Politika je nesto sto ne preza ni od cega, sto ulazi u sve, sto ne bira
sredstva za svoje ciljeve. To je borba za vlast i akteri su spremni na
SVE, bukvalno NA SVE. Sta su sve spremni da urade, isplaniraju, ljudi
sa koliko-toliko prosecnom etikom nikada nece shvatiti.
> * A ONI MOGU? Milion puta su vise od tebe korisceni u razne druge
> * komunjarske svrhe, a ti si sad valjda utripovao da si veca faca od
> * njih, pa neces da navijas za nacionalni tim - to ti je ispod casti?
>
> Cekaj, ako neko skace u bunar, ti ces za njim? :) Nema to veze sa
Dobro, mislio sam da ih bar malo cenis. Na kraju krajeva, tako bar
delujes.
> Da me ne bi pogresno shvatio, pokusacu da objasnim. :) Takvim
> pomirljivim stavom necemo nikad nista postici i crveni ce zauvek
> vladati ovom zemljom (dok konacno ne propadnemo, tj. svi odemo). :(
Prvo, moj stav nikako nije pomirljiv. To koliko ce crveni vladati
mozemo da prebacimo u forum. Licno mislim da to koliko ce dugo vladati
ne zavisi puno od navijanja/ne navijanja za nacionalni tim.
Navijam ja za nac.tim, ali ako mi neko pomene ime, grb i sl. drzave,
znam kako cu da reagujem. Za tolikim radikalnostima poput ne navijanja
za nacionalni tim mislim da stvarno nema potrebe. Nemoj mi samo sad
onu 'da smo ranije bili radikalniji...' isl. Kad iole vise razmislis,
i sam znas da to nema smisla.
> * Na kraju, trebalo bi da bar pred svetom ne pokazujemo kako se
> * koljemo. Tesko je, ali je moguce. Cutis dok nas gledaju, kad se
> * vratimo - udri po crvenima.
>
> Totalno suprotno. :) Bas treba svetu pokazati, jer sami nemamo
> snage da se izborimo protiv ovih (ja bih najvise voleo da to sami
> uradimo, ali pokusali smo nekoliko puta i ne ide... Suvise smo
> slabi). Dakle, nema tu biranja prilika (cekaj da odigramo protiv
Nisi u pravu, uopste. Sad cu samo naceti svoj stav, a ako si zainteresovan,
predji u Forum/Srbija. Prvo, nismo nimalo slabi. Mi smo vecina, kojom vlada
manjina - to nemoj da zaboravis. Vojska, policija, sve smo to mi - vecina.
I jaci smo. Pitanje je samo koliko je dug fitilj, i na koju stranu ce da
eksplodira. Drugo, svet ima svoj interes, smuci mi se kada neko o svetu
govori kao o nekom idealu, gde niko ne gleda (samo) svoj interes. I ako
zovemo svet, on ce to skupo da nam naplati, i to tako, da cemo mi da im se
zahvaljujemo i da mislimo da bez njih ne bi bilo nista. Dakle, bolja
varijanta je da ih sami skinemo, a nikako da brze-bolje zovemo svet.
Necu vise da duzim.
I ne biram prilike, JEDVA CEKAM. Nisi me shvatio.
> * Mozda poruka ima grublji ton, ali tvoj stav je vredan toga.
>
> Misli sta hoces, imas svoje pravo na to. Saom hocu da te navedem
> da razmislis o ovome sto govorim (ne znam da li ces ili neces
> promeniti misljenje, ali zelim da razmislis), jer se mi u principu
Razmislio jesam, odavno. I sad opet.
> sebi uskracujem, pa moglo bi se reci, uzivanje. :) Dakle, ne radim to
> iz neke fore (kao, sad sam ja faca sto ne navijam za jugoslaviju),
Nisam hteo da te uvredim time da 'mislis da si faca sto tako postupas'
vec samo da ti skrenem paznju na cinjenicu da oni mogu da igraju, a
ti ne mozes da navijas. A mislite isto, ubedjen sam.
navijači.119dr.iivan,
-> #112, schef> Cim oni igraju, znaci da im je lako. Cim su otisli ispred savezne
> skupstine znaci da im nije bilo nelagodno. Zasto su to uradili, ne znam,
> i ne zanima me. Sta oni misle i kako misle, to je njihova stvar. Ja
> razmisljam za sebe i postupam kako ja mislim da treba da postupam.
Vidim ja da se tvoj stav moze reci u jednoj recenici: "Svi oni igraju
za pare" ;)
A tu te ja pitam: Ti ne bi zeleo da igras za nacionalni tim?
Naravno da igraju za pare, igrace u onom KLUBU gde vise dobiju love.
Sta drugo da ti kazem, osim da vidis kako se jedan od dvojice (ne secam
se koji) iznervirao kada se nije nasao na Santracevom spisku. A lova?
Pa ne znam tacno koji je to deo njihovog mesecnog klupskog honorara..
> Naravno, ne trazim ja da se reprezentacija zove Srbija. ;) 'Srbija &
> Crna gora' will be just fine... ;)
Serbia and Montenegro. Hm, ne zvuci lose. Moze, slazem se ;)
A kako drugacije?? :)
> ][ Schef-ovu poruku nisam procitao, verovatno je obrisana.
>
> Schef-ova poruka je tu - nije obrisana. Mozda me ignorises. ;)
Nope :) Nisi na mom ignore spisku. Nije mi jasno gde se poruka izgubila,
nisam cak ni cackao rucno po porukama..
navijači.120kum.djole,
-> #119, dr.iivan>> Serbia and Montenegro. Hm, ne zvuci lose. Moze, slazem se ;)
Bolje Serbia odvojeno, Montenegro odvojeno, i šlus.
Kome se ne sviđa Jugoslavija neka gleda Mijata s druge strane.
navijači.121junior,
-> #120, kum.djole> Bolje Serbia odvojeno, Montenegro odvojeno, i šlus.
> Kome se ne sviđa Jugoslavija neka gleda Mijata s druge strane.
Što opet ne bi bilo toliko jezivo. I Britanija ima 4 različita
takmičenja, u svakoj državi, pa opet samo u jednoj se igra kvalitetan
fudbal :) Tako bi i kod nas, u Crnoj Gori bio kvalitetan fudbal, dok
bi se naši klubovi putovali velike razdaljine iz centra Beograda do
Sremčice, Pančeva, Bataje ...
A ni naša (srpska) reprezentacija ne bi bila loša. Verovatno bi igrali
i Perica i Ćira - crne čigre :)))
navijači.122kum.djole,
-> #121, junior>> Što opet ne bi bilo toliko jezivo. I Britanija ima 4 različita
>> takmičenja, u svakoj državi, pa opet samo u jednoj se igra kvalitetan
Ne bih se složio - caka je samo u tome što Engleska ima više klubova
i jaču tradiciju, a porezi na prihode su manji nego u S.Irskoj i Škotskoj,
što njihove fudbalere upravo odvodi u Englesku. Ipak, kvalitet fudbala
je dobar i u ostalim državama, samo su lige slabije zastupljene,
u zapećku u odnosu na Premier ligu, a o populaciji da ne pričam.
S druge strane, sad kad ima toliko stranaca u Engleskoj, ovi ostali
i ne mogu da se skuće nego samo da izvoze fudbalere.
Al' ostrvljanin je ostrvljanin, 'ebi ti to. ;)
>> fudbal :) Tako bi i kod nas, u Crnoj Gori bio kvalitetan fudbal, dok
>> bi se naši klubovi putovali velike razdaljine iz centra Beograda do
>> Sremčice, Pančeva, Bataje ...
Crna Gora bi za godinu-dve nezavisnosti imala ligu otprilike kao
Slovenija, Mađarska ili Kipar. Investicije u fudbal bi bile veće
a ne bi me začudilo ako bi dovodili i strance.
Ipak, dalje od renomea današnje Švajcarske ili Slovačke ne bi otišli.
U svakom slučaju imaju jačih osnova za napredak i razvoj.
Al oćeš, u ovom trenutku nemaju nikakvih šansi za razvoj kad recimo
ima pet puta više beogradskih klubova u prvoj ligi.. jedino rešenje
bi bilo fuzionisanje nekoliko crnogorskih klubova, jer sa populacijom
od pola miliona ljudi njima i ne treba 500 klubova u zemlji već
jedan jak i tridesetak u republičkim ligama (profesionalnih, mislim).
Ako bi investirali u jedan projekat i skupili se svim snagama oko njega
cenim da bi uskoro imali stalno mesto u Evropi, možda i titulu prvaka.
A kad se odvoje?
Srpska liga bi totalno ogrezla u kriminalu, jer ako se ovako nastavi
imaćemo par režimskih klubova koji bi bili u konstantnom ratu sa
privatnim mafijaškim sredinama, dok bi Zvezda i Partizan ostali
negde pri vrhu - što bi režim okarakterisao kao ogroman napredak
kvaliteta klupskog fudbala - eto, "najjači nisu više nepobedivi" itd.
A motivi gledalaca bi se sveli na minimum, jer sigurno 80% naših
ljudi gaji simpatije prema "večitima" što će se već naglo smanjiti
u sledećem prvenstvu - za pet godina neće biti ni 10 hiljada ljudi
na derbiju. Tu bi se najmanje fudbal igrao.
Idealan način za pranje para je investicija u klub, kupovina igrača
i obrtanje profita po prodaji istog - da ne govorim o motivima za
Evropu.. Možda će i jedan Teleoptik da zaigra u Ligi šampiona kroz
koju godinu, ko zna? Već vidim naslove "Predsednik našeg šampiona
Stevo Dragišić najavio zvučna pojačanja, dva kozaka iz Rusije"..
Ovde ništa nije nemoguće.
>> A ni naša (srpska) reprezentacija ne bi bila loša. Verovatno bi
>> igrali i Perica i Ćira - crne čigre :)))
Ćira će da igra čim ode Pixy. ;)
Srbi bi bili slabiji u prvo vreme, ali kasnije bi se izvukli.
Ako pogledam samo trenutna imena koja bi igrala za Crnu Goru,
jeza me u'vati. Još zamisli siromašne jadne Brazilce koji uzimaju
CG državljanstvo i to već nije jeza.. no apsolutna nula...JADO. ;)
navijači.123schef,
-> #116, kum.djole][>> Da li bi navijao za reprezentaciju koja se zove hrv@tsk@?
][>> Da li bi išao na stadion i vikao 'hrvatsk@, hrv@tsk@!'
][
][ Paaa.... ;)
Ti izrode ];> se izuzimaš od pitanja. ;)
navijači.124schef,
-> #119, dr.iivan][ Vidim ja da se tvoj stav moze reci u jednoj recenici: "Svi oni
][ igraju za pare" ;)
][ A tu te ja pitam: Ti ne bi zeleo da igras za nacionalni tim?
Naravno da da, ali sam siguran da niko od naših reprezentativaca to ne čini
isljučivo zbog patriotizma, već ima tu mnogo čega drugog. J*be se Detlefu
Šremfu da igra za nemačku reprezentaciju kada zna da od toga ne mož' da
zaradi, ne mož' da se proslavi a mora da se oznoji. No, to je normalno, i to
uopšte ne treba osuđivati.
][ Sta drugo da ti kazem, osim da vidis kako se jedan od dvojice
][ (ne secam se koji) iznervirao kada se nije nasao na
][ Santracevom spisku. A lova? Pa ne znam tacno koji je to deo
][ njihovog mesecnog klupskog honorara..
Ne, ne, nisi me shvatio. Ne dobijaju oni _direktno_ pare igranjem u
reprezentaciji, ali ako se pokažu na prvenstvu mogu dobrano kasnije da
profitiraju. Štaviše, dovoljno je samo da se nađu u prvih 22 da im kasnije
skoči cena (tipičan primer perice_zvezdine_perjanice). Igranje zbog ljubavi
prema domovini je ostalo samo još u fanatičnim državama tipa Irana (što reče
jedan od Iranaca - 'mi znamo da nećemo pobediti ni Jugoslaviju ni Nemačku, ali
naš narod od nas očekuje da pobedimo SAD, i to je nama jedini cilj ovde).
Bivši prvak sveta u ski-skokovima Mati Nikenen je morao da proda 4
olimpijske medalje da bi preživeo. I šta on ima od toga što ga pola sveta
zna po imenu, kada on sada mora da glumi u pornićima da bi preživeo?
][ Serbia and Montenegro. Hm, ne zvuci lose. Moze, slazem se ;)
][
][ A kako drugacije?? :)
Pa nikako. ;) Montenegro & Serbia bi bilo nekako... nelogično. ;>
navijači.125schef,
-> #120, kum.djole][ Kome se ne sviđa Jugoslavija neka gleda Mijata s druge strane.
Kahm... Izgleda da je došlo do zabune. ;) Osećam se direktno prozvan.
Nemam ja ništa protiv zajedničke države Srbije i Crne Gore, samo imam
protiv nakaradnog imena. Ako mi se ne sviđa ime šugoslavija, ne znači da želim
da gledam Mijata u drugoj reprezentaciji, if u now what I mean...
navijači.126sav.gacic,
-> #110, stefan> Takođe bi hteo (preventivno :) da zamolim učesnike u diskusiji da koliko
> toliko ostanu u domenu onoga što ima veze sa sportom i nekim njegovim
> aspektima. Za planove o ustanku bi ipak trebalo da se pređe u Forum ;)
Poslove protiv naroda i države ;) molim obavljati preko maila ili bar u grupi
:) Mogu i da predložim nazive: "4. i 7. jul", "Žikica Jovanović-Španac" i tome
slično...
;)
navijači.127kum.djole,
-> #125, schef>> Kahm... Izgleda da je došlo do zabune. ;) Osećam se direktno prozvan.
Nisi uopšte prozvan ti kao ti nego masa.
Ona masa koja zviždi himni i ne priznaje zastavu i ime državi.
Ok, tvoje je pravo da ne priznaješ državu - al' kad grčki huligani
izvižde tu himnu, slatko bi im je*ao mater, uništio ambasadu i linčov'o
sve Grke po Beogradu. Je l' tako? Bem ti ja te dvostruke standarde. ;)
Slažem se da treba da menjamo je*enu himnu, ali tako da ona zastupa
oba naroda, da bude sasvim nova al' da ne bude u turbo-folk fazonu
i ako može da je ne peva Keba. ;) Italijani su promenili himnu a i
nisu imali nekog debelog razloga kao mi, treba samo sačekati neka
bolja vremena i himna će sama da 'ode'..
Drugo, zamisli kako se oseća neki mlad fudbaler koji treba da debituje
za našu reprezentaciju, što je celog života sanjao - a 90.000 ljudi
zviždi himni države za koju ovaj treba da igra? Možda ga to neće gadno
pogoditi, ali ga sigurno neće ni motivisati kad čuje zvižduke od svojih.
Isto tako ne verujem da Mijata možeš da motivišeš ako kličeš Srbiji.
Jedino Kralja možeš da motivišeš dranjem da mu ovi popu*e. ;)
A što se tih "promena" tiče one tek idu na srpsku vodenicu.
Heh, pa i vrapci znaju da Srbi hoće "Bože pravde" za himnu te
"Srbijeicrnegore".. a što se zastava tiče, crnogorska je crvena a ne
trobojka - još kad nadovežeš činjenicu da srpski navijači tokom utakmice
skandiraju Srbiji i pevaju četničke pesme, kako bi onda jedan Crnogorac
trebalo da se oseća kad mu sve miriše na Srbiju bez obzira što u timu
igraju i Crnogorci. Kako bi se ti osećao kad bi Crna Gora imala 9,
a Srbija pola miliona stanovnika, pa ti oni usred milionske Podgorice
pevaju "Oj svijetla" i skandiraju Crnoj Gori?
A ne daj Bože da počnu da pevaju o Njegošu kao ti o vojvodama.
Bilo bi ti svejedno? A šta je s čojstvom i junaštvom?
Da ne pominjem kako se Crnogorci osećaju što svaka je*ena utakmica
reprezentacije mora da se odigra u Beogradu - sve to ih samo odvlači
od osećaja pripadnosti i zemlji i reprezentaciji.
A ne možeš bRe da im svojataš igrače pa da si još toliki.
Zamisli gde bi mi bili na ovom SP bez Kralja, Savićevića i Mijata
i da li bi uopšte i bili. Da li je iko razmišljao o tome da selekcija
nije odigrala nijedan pa čak ni revijalni susret u glavnom gradu CG?
Onaj revijalni meč "Crna Gora - Montenegro stars" je JEDINI fudbalski
događaj koji Crnogorci mogu da dožive u jednoj godini, pa im FSJ i
celokupna srpska javnost čak i na tome zamera, aludirajući na one
republičke selekcije Slovenije i Hrvatske koje su još '90 počele
da igraju svoj nezavisni fudbal.
Ne očekuj da će preko te podređenosti Crnogorci tek tako preći.
Za Srbina više nikakva zajednica nije prihvatljiva, ima da se dernja
samo o Srbiji - pa što onda svojata Crnogorce? Zato što je varvarin. ;)
Neću da vas davim - imamo totalno suprotna mišljenja - možda će nekom
da izgleda smešno što sam ja "Hej Sloveni" pevao usred juga pre dve
nedelje, ne zato što volim tu pesmu nego upravo zato što hoću da
vam teram inat - al' baš me ono mnogo boli za vas.
Ipak ne očekujte da ćete dobiti više nego što imate.
Ako i to ne izgubite.
Btw, ne želim nikog da vređam - svako bira svoj stav abaut d topik.
navijači.128kum.djole,
-> #124, schef>> Bivši prvak sveta u ski-skokovima Mati Nikenen je morao da proda 4
>> olimpijske medalje da bi preživeo. I šta on ima od toga što ga pola sveta
>> zna po imenu, kada on sada mora da glumi u pornićima da bi preživeo?
Pomenuti Mati Nikenen se odao drogama, pa to i nije baš neki primer.
>> Pa nikako. ;) Montenegro & Serbia bi bilo nekako... nelogično. ;>
Heh. Baš sam ub'o u centar s ovom prethodnom porukom.
navijači.129dr.iivan,
-> #124, schef> ][ Vidim ja da se tvoj stav moze reci u jednoj recenici: "Svi oni
> ][ igraju za pare" ;)
> ][ A tu te ja pitam: Ti ne bi zeleo da igras za nacionalni tim?
>
> Naravno da da, ali sam siguran da niko od nasih reprezentativaca to ne
> cini isljucivo zbog patriotizma, vec ima tu mnogo cega drugog. J*be se
>
> Igranje zbog ljubavi prema domovini je ostalo samo jos u fanaticnim drzavama
Sve mi se nesto cini da je ovo ogledalo tvog stava prema igranju (ili
mozda vrednostima?), a ne misljenje zbog cega neko igra za reprezentaciju.
Da je njima toliko do love, pa brate.. sa par stotina miliona bi i
mali Perica napravio vise.. A kad covek radi ono sto voli, ima para,
ima i vremena.. sta mu vise ostaje? Ah, da.. da igra za reprezentaciju
da bi namlatio jos koju stotinu.. ;)
Lepo je kum rekao za Grke.. kakva je, takva je - himna je jos uvek nasa.
I ne moze svako da se zeza s njom. Iako joj neki zvizde, odavde.
> ][ Serbia and Montenegro. Hm, ne zvuci lose. Moze, slazem se ;)
> ][ A kako drugacije?? :)
>
> Pa nikako. ;) Montenegro & Serbia bi bilo nekako... nelogicno. ;>
Kume, bingo. Zbog smajlija.
navijači.130schef,
Pre neki dan se konačno pojavio deseti KOP, i to na (duplo) povećanom broju
strana - 76, te je zbog toga i cena malo veća - 23 dinara.
A u novom broju, sem što možete pronaći mene na bar dve slike (na slici sa
utakmice Partizan - Rad i na slici sa Partizan - Voša, a možda me ima još
negde samo se još nisam pronašao ;) možete videti još puuuuno zanimljivih
stvari.
Da krenem redom:
- U navijačkom svetu se sprema veliki protest zbog uefine zabrane otvaranja
tribina za stajanje od sledeće sezone koji je direktan atak na sve prave
navijače. Protest će biti održan za vikend 5. i 6. septembra u celoj Evropi,
pa KOP apeluje i na naše navijače. Forma protesta će biti sledeća - prvo
poluvreme će svi navijači sedeti u tišini, a ako bude pao gol doći će do
'spontanog' aplauza (ništa više ;). Ovime bi trebalo pokazati našta će ličiti
utakmice bez onog ambijenta koji se redovno stvara na mestima za stajanje. U
drugom poluvremenu će početi gromoglasno navijanje da bi se pokazala razlika u
odnosu na prvo poluvreme. KOP apeluje na sve navijačke grupe da ovaj apel
shvate najozbiljnije, i ja se nadam da će tako i biti.
- Na polufinalu Lige šampiona, između Reala i Borusije (na onoj utakmici na
kojoj je srušen gol) jedna od dve podgrupe navijača Reala, Orgullo Vikingo je
iznela ogromnu 'šetalicu' (750 kvadratnih metara!) na kojoj je napisano ime
engleskog heavy metal sastava Iron Maiden i njihovog novog albuma 'Virtual XI'
koji je posvećen svim navijačima. Iako nisu heavy metalci, 'Vikinzi' su ovo
uradili da bi se zahvalili grupi zbog albuma o navijačima.
- Puno zanimljivosti, vesti i predstavljanja časopisa, filmova, fanzina i
knjiga koje su u vezi sa navijanjem.
- Tekstovi o navijačima Hajduka iz Kule, Vojvodine iz Bačkog Gradišta i
Slobode iz Stare Moravice, kao i 'Vukovima' iz Kikinde.
- Tekst o navijačima 'drugog' kluba iz Mančestera - Mančester Sitija.
- Razgovor sa navijačima italijanske Kasa Modene Unibon.
- Tekst o navijačima u Austriji.
- Tekst o navijačima Hearts-a.
- Reportaže sa domaćih utakmica (na 36 strana!!!)
- Reportaža iz Ria de Žaneira sa tekme Brazil - Argentina.
- Reportaža sa finala kupa u fudbalu.
- Pričica o vezi muzike i navijanja, i predstavljanje par bendova - Atheist
Rap, Tony Montano, Ortodox Celts, Direktori, Love Hunters (pevač Mumin je
počasni član Invalida sa Voždovca ;) i Roze Poze.
- 'Duhovite' poruke navijača sa italijanskih stadiona (evo dve - navijači
Fiorentine navijačima Juventusa povodom Hejsela - NEDOSTAJE 39 VAŠIH! i poruka
navijača Lacija navijačima Atalante - GLASNIJE SE ČUJE NAŠE ĆUTANJE NEGO VAŠE
NAVIJANJE)
- Reportaža sa Final-foura iz Barselone gde pored zanimljivog teksta možete
videti i kako izgleda Čegi sa maramom na glavi, Mišela u uobičajenoj pozi (sa
izdignutim srednjim prstom ;) i fotku godine - Dača sa sombrerom :))) u
društvu svoje devojke (koja takođe nosi sombrero ;).
- Pisma čitalaca
- I na kraju tekst pod imenom 'San dočekan posle 22 godine' o Crvenim
Đavolima i povratku Radničkog u prvu ligu, uz dve fotke iz Kragujevca sa
revanša protiv Čuke. Gre'ota, pa nema sličica sa prve utakmice. ;(
Sve u svemu, vredi datih para. ;)
navijači.131schef,
-> #130, schef][ Pre neki dan se konačno pojavio deseti KOP, i to na (duplo)
][ povećanom broju strana - 76, te je zbog toga i cena malo veća - 23
][ dinara.
Zaboravih ovo da prekucam. :) Deo razgovora sa jednim navijačem Hearts-a.
KOP: Koliko se u Britaniji zna o navijačima iz Jugoslavije?
Mike: O navijačima iz vaše zemlje se ne zna mnogo. Neki navijači Engleske
reprezentacije su upoznali vaše navijače u tuči koja se dogodila 1988. godine
pre utakmice Jugoslavija - Engleska 1:4, i ne nose lepa sećanja na to
gostovanje. Zna se da su navijači Crvene zvezde pravili neke probleme na
gostovanju u Glazgovu one godine kada su postali evropski prvaci i da postoji
veliko rivalstvo između njih i Grobara. U Britaniji se više cene navijači
Partizana zbog toga što više pribegavaju engleskom stilu navijanja.
KOP: Šta ti misliš o navijačima u Jugoslaviji?
Mike: Mislim da su navijači Partizana veoma dobri i što je još važnije
veoma verni svom klubu. Za vreme moje posete Beogradu uverio sam se da su
navijači zvezde hrabri samo kada ih ima mnogo, i samo tada su pokušali da nas
napadnu. Međutim, kada smo bili u grupi sa navijačima Partizana i Rada nisu
smeli ni da nam priđu. Takođe mi je želja da ponovo posetim Beograd i odgledam
utakmicu između Partizana i zvezde. Nadam se da će mi se ta želja ispuniti
uskoro.
navijači.132schef,
-> #127, kum.djole][ Drugo, zamisli kako se oseća neki mlad fudbaler koji treba da
][ debituje za našu reprezentaciju, što je celog života sanjao -
][ a 90.000 ljudi zviždi himni države za koju ovaj treba da igra?
][ Možda ga to neće gadno pogoditi, ali ga sigurno neće ni
][ motivisati kad čuje zvižduke od svojih.
Vidiš, ti i ja imamo dva različita ugla gledanja i zbog toga se
razmimoilazimo u mišljenjima. Tebi je, po ovom pasusu vidim, važnije kako se
oseća fudbaler na terenu, nego kako se osećamo mi na tribinama. Kada puste
himnu 'Hej sloveni' na koju ja imam toliko negativnih asocijacija meni se
smuči, pa tako ni to mene neće motivisati da navijam kako treba, pa samim tim
ni igrač neće imati dovoljno motivacije + što se demotivisao (kako ti kažeš)
kada smo zviždali himni. Drvo, ako je trulo, treba seći u korenu - nećeš ništa
rešiti ako sasečeš samo neke trule grane - isto tako nećeš ništa rešiti ako ne
zviždiš himni, jer lepo se videlo juče kako stoje naši reprezentativci
prilikom intoniranja himne - Savo (koji me je oduševio zbog toga) je ćaskao sa
Jugovićem (ako se ne varam ;) a i ostali se nisu baš bogznakako 'ukočili'.
Nikog nisam video da peva. Uporedi to sa Irancima (i ostalim reprezentacijama
- pogotovo sa ust@š@ma) i videćeš da nam ova himna NIKAKO ne odgovara i da čak
i kada joj zvižde to neće baš pogoditi igrače (hvala Bogu).
][ A što se tih "promena" tiče one tek idu na srpsku vodenicu.
Ovo je više za Forum, pa ne bih o tome ovde...
][ Btw, ne želim nikog da vređam - svako bira svoj stav abaut d
][ topik.
Upravo tako.
navijači.133schef,
-> #129, dr.iivan][ Lepo je kum rekao za Grke.. kakva je, takva je - himna je jos
][ uvek nasa. I ne moze svako da se zeza s njom. Iako joj neki
][ zvizde, odavde.
Ne. Himna nije _naša_. Himna je možda tvoja, ali moja nije, i kada joj
zvižde (pa čak i ust@še) mene to ič ne pogađa.
A Grci su zviždali našim igračima pre nego što su zviždali himni 'Hej
sloveni', i zbog toga su zaslužili packe.
navijači.134dr.iivan,
-> #133, schef> ][ Lepo je kum rekao za Grke.. kakva je, takva je - himna je jos
> ][ uvek nasa. I ne moze svako da se zeza s njom. Iako joj neki
> ][ zvizde, odavde.
>
> Ne. Himna nije _nasa_. Himna je mozda tvoja, ali moja nije, i kada joj
> zvizde (pa cak i ust@se) mene to ic ne pogada.
Himna, ma kakva je, u svetu predstavlja _NAS_, i kada joj zvizde, sigurno
joj ne zvizde zato sto je "Hej, Sloveni" i zato sto se slazu sa schef-om
da ne treba da imamo takvu himnu!
E sad, ako ti to nije jasno, onda stvarno nemamo o cemu da razgovaramo.
Onda izgleda da nemas bas nimalo te nac. svesti, za koju se tako zustro
zalazes.
Upravo zato sto je tako, kad mi neko zvizdi himni - to me vredja, ma
kakva himna bila. To sto tebe ne vredja, sluzi tebi na cast.
navijači.135schef,
-> #134, dr.iivan][> Ne. Himna nije _nasa_. Himna je mozda tvoja, ali moja nije, i
][> kada joj zvizde (pa cak i ust@se) mene to ic ne pogada.
][
][ Himna, ma kakva je, u svetu predstavlja _NAS_, i kada joj
][ zvizde, sigurno joj ne zvizde zato sto je "Hej, Sloveni" i
][ zato sto se slazu sa schef-om da ne treba da imamo takvu
][ himnu!
Naravno da joj zvižde zbog toga što misle da je naša. ;) I ja sam napisao -
treba da im j* m* zbog toga što su zviždali nama.
A kada puste 'Hej sloveni', zviždaćemo zajedno. Lako ćemo im već objasniti
zašto zviždimo 'svojoj' himni. Uostalom, bilo je mnogo reprezentacija kod nas,
i svi su bili začuđeni zbog zviždanja, ali posle smo im već objasnili zbog
čega je to tako. Ne misliš valjda da će sledeći put da se čude? ;)
][ E sad, ako ti to nije jasno, onda stvarno nemamo o cemu da
][ razgovaramo. Onda izgleda da nemas bas nimalo te nac. svesti,
][ za koju se tako zustro zalazes.
Ma meni je jasno. Pre neku godinu, kada se raspravljalo u skupštini o
promeni ove himne (skotovi se nisu dogovorili, pa je zato još uvek ova) jedan
poslanik je predložio za novu himnu pesmu 'Od Vardara pa do Triglava' sa
obrazloženjem da je ova pesma popularna u narodu. Posle njega izašao je drugi
i rekao, da po istim kriterijuma himna treba da bude 'Mali mrav'. ;)
Zamisli da su izglasali neku od ove dve pesme za himnu? Da li bi stajao
mirno i ukočeno kad' god čuješ 'Mali mrav, mali mrav, u nedrima nest'o...'? ;)
Naravno da ne bi. E, isto tako se i ja osećam kada čujem 'Hej sloveni'...
][ Upravo zato sto je tako, kad mi neko zvizdi himni - to me
][ vredja, ma kakva himna bila. To sto tebe ne vredja, sluzi tebi
][ na cast.
...tako da kada neko zviždi _ovoj_ himni, ja se osećam počastvovano.
navijači.136kiki,
-> #135, schef> ...tako da kada neko zviždi _ovoj_ himni, ja se osećam počastvovano.
Pa dobro onda.. da te čujemo (kad se već toliko hvališ) kojoj ti himni
ne bi zviždao?! Odnosno koju ti himnu predlažeš?
navijači.137poulos,
Svi zainteresovani za kupovinu svih pirotehnickih sredstava mogu se
javiti na
nikola.s@sezampro.yu
Cene se krecu od 6 DM za najsitnije stvarci do 25 DM za velike
dimnjake od 1l. Baklje su 13 DM.
p.s. 1 DM = 6.5 din
navijači.138dr.iivan,
-> #135, schef> Zamisli da su izglasali neku od ove dve pesme za himnu? Da li bi stajao
> mirno i ukoceno kad' god cujes 'Mali mrav, mali mrav, u nedrima
> nest'o...'? ;) Naravno da ne bi. E, isto tako se i ja osecam kada cujem
> 'Hej sloveni'...
Ovo stvarno necu da komentarisem.
A ti bi izgleda zvizdao sve dok se za himnu ne postavi tvoj favorit, sve
dok se drzava ne bude zvala onako kako ti hoces, sve dok... E pa da te
podsetim, ovde ne vladamo ni ti, ni ja, nego vecina i to uglavnom, i bice
kako oni kazu.
A ti ako imas nesto protiv toga, prelistaj koju sociologiju, pa se
upoznaj sa ostalim varijantama, ako vec dovoljno ne postujes volju
svog naroda.
Bilo kako bilo, ja himni koja predstavlja moju naciju necu da zvizdim,
ma kakva ona bila. Nekad sam je i pevao, kao i ti - ubedjen sam, pa ne
znam da li bih i mogao da joj zvizdim. Ti ocigledno nemas tih problema,
pa.. samo napred. Mislimo isto, himna nije ni tebi ni meni najbolje
resenje, ali ja cutim, stojim mirno i ukoceno, a ti zvizdis. I meni i
tebi je jasno da je necemo promeniti na stadionu, a kada himna dodje na
dnevni red, zajedno cemo da trazimo i borimo se za drugo resenje.
Ko je tu veci patriota?
navijači.139kum.djole,
-> #138, dr.iivan>> podsetim, ovde ne vladamo ni ti, ni ja, nego vecina i to uglavnom,
Ovde vlada samo jedan čovek ;) kome je ova himna nekako osobito draga
pa zato ne želi da je menja - ja bi je menj'o dok trepneš, ali opet mi
ne ide u glavu zašto da joj zviždim negde gde ona predstavlja samo
uvertiru nekog sportskog događaja, zvaniči ga na neki način.
Bolje da zviždim Đoroviću, Brnoviću... ;)
Slažem se da himna ni u kom slučaju ne može da se promeni na tribinama.
Ako bi uopšte bilo šta moglo da se promeni na tribinama, ljudi ne bi
izlazili na ulice da se mlate s murijom, nego na tribine da zvižde.
..'el tako?
Kad vidim one Brazilce kako svi odreda pevaju svoju himnu, naježim
se kad se setim šta naši rade kad čuju 'svoju'. Znam da to nije isto,
ali u nekim civilizovanijim sredinama, peticije, mitinzi i propaganda
bi bili mnogo delotvornija rabota od ovakve bruke. Al' Srbija, šta ćeš.
navijači.140poulos,
-> #138, dr.iivan* podsetim, ovde ne vladamo ni ti, ni ja, nego vecina i to uglavnom, i
* bice kako oni kazu.
Zar nisi pre neki dan rekao kako nama, većinom, vlada manjina? ;)
navijači.141schef,
-> #136, kiki][ Pa dobro onda.. da te čujemo (kad se već toliko hvališ) kojoj
][ ti himni ne bi zviždao?! Odnosno koju ti himnu predlažeš?
Pa, moj odgovor vam se ne bi svideo zato što biste svi skočili sa 'pitaj
Crnogorce da li bi im se svidelo'. ;)
Fakat je da bi 'Bože pravde' bila najbolji kandidat za tako nešto. E sad,
to što se ne bi svidela delu Crnogoraca, Bože moj... Siguran sam, međutim, da
ima više Srba kojima se ovaj predlog ne bi svideo nego Crnogoraca, jer ipak
još uvek dobar deo Crnogoraca smatra sebe delom srpskog naroda (ne bez razloga
naravno) tako da bi prihvatili himnu 'Bože pravde' - što da ne. U pesmi se
uopšte ne potencira neko srbovanje, tako da smatram da uopšte ne bi udaralo na
živac Crnogorcima. Naravno, uvek bi se našao deo ljudi kojima bi smetalo, ali
ne možeš svima ugoditi.
I da - ne želim ovde da raspravljam o ovoj temi - samo sam izneo svoje
mišljenje, i na replike na ovu temu _ovde_ NE odgovaram. Moj mail je otvoren
ako neko baš drveni da raspravlja o ovome samnom. ;)
P.S. Forum ne pratim, niti imam nameru. ;)
navijači.142schef,
-> #138, dr.iivan][ A ti bi izgleda zvizdao sve dok se za himnu ne postavi tvoj
][ favorit, sve dok se drzava ne bude zvala onako kako ti hoces,
][ sve dok... E pa da te podsetim, ovde ne vladamo ni ti, ni ja,
][ nego vecina i to uglavnom, i bice kako oni kazu.
Ma neeeee... Previše individualizuješ stvari. ;) Kada bih samo ja bio
protiv himne zapitao bih se - da li sam ja normalan? ;) Ovako, nešto mi govori
da sam u pravu. ;)
][ Bilo kako bilo, ja himni koja predstavlja moju naciju necu da
][ zvizdim, ma kakva ona bila. Nekad sam je i pevao, kao i ti -
][ ubedjen sam, pa ne znam da li bih i mogao da joj zvizdim. Ti
][ ocigledno nemas tih problema, pa.. samo napred. Mislimo isto,
][ himna nije ni tebi ni meni najbolje resenje, ali ja cutim,
][ stojim mirno i ukoceno, a ti zvizdis. I meni i tebi je jasno
][ da je necemo promeniti na stadionu, a kada himna dodje na
][ dnevni red, zajedno cemo da trazimo i borimo se za drugo
][ resenje.
][
][ Ko je tu veci patriota?
Ama, po deseti put - ova himna NE predstavlja moju naciju. Ako je ti
smatraš za svoju, pevaj je brate. Ali ovo NIJE moja himna, bre! Što mrzim kada
me neko izvede iz takta, ali evo tebi je to pošlo za rukom. ;)
Inače, ja patriotizam ne merim na kantar kao ti.
navijači.143schef,
-> #139, kum.djole][ Ovde vlada samo jedan čovek ;) kome je ova himna nekako
][ osobito draga
Pre bih rekao jedna žena. ;)
][ Kad vidim one Brazilce kako svi odreda pevaju svoju himnu,
][ naježim se kad se setim šta naši rade kad čuju 'svoju'. Znam
][ da to nije isto, ali u nekim civilizovanijim sredinama,
][ peticije, mitinzi i propaganda bi bili mnogo delotvornija
][ rabota od ovakve bruke. Al' Srbija, šta ćeš.
Baš tako.
Da su naši m@jmuni na vlasti pametni, pa da to skontaju i da već jednom
promene himnu, ovo što se dešava sada više se ne bi dešavalo. Mi na tribinama
pokušavamo da im skrenemo pažnju na to ;) ali oni su očigledno gluvi jer čak i
od sebe poušavaju da sakriju da se himni zviždi (kada puste himnu iz studija).
BTW sada nešto gledam... Kako ste uspeli da me uvučete u raspravu o
zviždanju himni ;) kada sam ja za to da uopšte i ne treba ići na utakmice
reprezentacije i samim tim ne zviždati himni? ;>
navijači.144dr.iivan,
-> #140, poulos> * podsetim, ovde ne vladamo ni ti, ni ja, nego vecina i to uglavnom, i
> * bice kako oni kazu.
>
> Zar nisi pre neki dan rekao kako nama, vecinom, vlada manjina? ;)
Neposredno da, ali posredno je to ipak odraz nase volje i vladace do
onda do kad ih mi, kao vecina, pustimo da vladaju.
U skladu sa tim, najveci deo krivice onoga sto ta manjina radi, snosimo
ipak mi, bilo to pozitivno ili negativno, i to sto je ova himna jos uvek
himna znaci da vecina jos uvek tako zeli, nazalost.
A koliko je vecina u stanju da trpi - tek cemo da saznamo ;(
navijači.145dr.iivan,
-> #142, schef> ][ Bilo kako bilo, ja himni koja predstavlja moju naciju necu da
> ][ zvizdim, ma kakva ona bila. Nekad sam je i pevao, kao i ti -
> ][ ubedjen sam, pa ne znam da li bih i mogao da joj zvizdim. Ti
> ][ ocigledno nemas tih problema, pa.. samo napred. Mislimo isto,
> ][ himna nije ni tebi ni meni najbolje resenje, ali ja cutim,
> ][ stojim mirno i ukoceno, a ti zvizdis. I meni i tebi je jasno
> ][ da je necemo promeniti na stadionu, a kada himna dodje na
> ][ dnevni red, zajedno cemo da trazimo i borimo se za drugo
> ][ resenje.
> ][
> ][ Ko je tu veci patriota?
>
> Inace, ja patriotizam ne merim na kantar kao ti.
To sam pitao praveci aluziju na pitanje sta je tu bolja varijanta.
navijači.146dr.iivan,
-> #139, kum.djole> >> podsetim, ovde ne vladamo ni ti, ni ja, nego vecina i to uglavnom,
>
> Ovde vlada samo jedan covek ;) kome je ova himna nekako osobito draga
Da, al' o tom da li ce i koliko da vlada odlucuje vecina.
> Slazem se da himna ni u kom slucaju ne moze da se promeni na tribinama.
> Ako bi uopste bilo sta moglo da se promeni na tribinama, ljudi ne bi
> izlazili na ulice da se mlate s murijom, nego na tribine da zvizde.
> ..'el tako?
Jeste ;)
navijači.147nemanjja,
E, slusam one jadnike ,Vitezove, kako se prosera*aju po KOP-u
(citiram):
"... Da bi jedna navijacka grupa postojala nije dovoljno ukrasti
"kevi"stoljnjak (zavesu, carsav) i uzeti drvene bojice
(Ercovi,Bulke...) ... "
Kako ih bre nije sramota. Ono jeste da pomenuti imaju lose
transparente ali se zna ko Vitezovima daje lovu za koreografiju.
Mogu da se kladim da bi ih Ercovi i Bulke tako odvalili pri
medjusobnom susretu.
Dalje u pismu se jos kaze:
" ... Nekim od vodecih Yu-tifo grupa oteti su transparenti - oni ce
se sami prepoznati. ... "
A kome su to oni oteli transparent ??? Molio bi da ako neko zna
nesto o tome da to sto pre objavi.
Na kraju pisma stoji pozdrav navijacima Nirnberga, Milvola, Celzija
i Vicence.
Jel to znaci da su se udruzili sa njima ?
Za Nirnberg nikad cuo, za Milvol mi je krivo, Celzi sam ovek mrzeo
a za Vigalantes-e me cudi sto su se udruzili sa najjadnijom grupom
u zemlji.
navijači.148nemanjja,
Evo jos nekih zanimljivih parola italijanskih navijaca:
Juventus - Atalanta '86-'87
~~~~~~~~
Dame i gospodo ... HULIGANI !
Milan - Lacio '88-'89
~~~~~
Paznja mame, Ultrasi jjedu decu !
navijači.149schef,
-> #147, nemanjja
Stvarno mi nije jasno zašto se zamaraš 'grupom navijača' koja pre
(ne)odlaska na gostovanje kod SVOG stadiona dobije batine (i izgubi
transparente) od desetak pripadnika grupe kod koje _treba_ da odu na
'gostovanje'.
Konrektno, UF su ih, pre tekme Rad - Obilić istalambasali tako da ovi posle
nisu ni smeli da dođu na radov stadion. ;)
][ Za Nirnberg nikad cuo, za Milvol mi je krivo, Celzi sam ovek
][ mrzeo a za Vigalantes-e me cudi sto su se udruzili sa
][ najjadnijom grupom u zemlji.
A zašto mrziš Chelsea?
navijači.150nemanjja,
-> #149, schef>A zasto mrzis Chelsea ?
Kako zasto. Pa zato sto su pobratimi sa Grobarima.
Mrzim ih i kao klub. Bas mi je milo sto su ispusili u Premier ligi.
navijači.151kum.djole,
-> #150, nemanjja>> Mrzim ih i kao klub. Bas mi je milo sto su ispusili u Premier ligi.
Ne znam stvarno kako su to ispušili.
Pobednici Kupa Kupova, odlični u prvenstvu, najzvučnija pojačanja '98.
navijači.152nemanjja,
-> #151, kum.djole>Neznam kako su to ispusili.
Pola sezone su bili odmah iza Mancestera koji je takodje ispusio.
Pusenje se odnosilo na sezonu i Premier ligu a ne na Kup kupova.
Sto se tice pojacanja moze im se.
Nedavno sam cuo podatak:
Mancester Utd. ostvario u prosloj sezoni deficit od 200,000,000
funti sterlinga tj. oko 600,000,000 DM.
Sigurno ni Celzi ne zaostaje mnogo za Mancesterom.
navijači.153nemanjja,
E ovo se zovu navijaci. Svi da ovo skinete.
Slika sa utakmice Crvena zvezda - Barselona.
navijači.154nemanjja,
-> #153, nemanjjaIzvinjavam se svima ,zbog tehnickih problema nisam uspeo da
posaljem sliku.
KAKO DA JE POSALJEM ???
navijači.155poulos,
Vidim da se niko ne oglašava, ali ja moram. :)
Dakle, na utakmici Nemačka - yu primećene su zastava "Grobari",
kao i "Vole te lopovi", što je dokaz da su, kao što se i predviđalo,
grobari otišli u Francusku da navijaju za jugoslaviju.
Inače, na istoj utakmici, jedna grupa je pokušala da razvije
transparent "Kosovo je srpsko" (pitam se samo ko li je to
bio) ;), ali je policija, kao i uvek, reagovala i nije to dopustila.
Sva sreća te nisu skinuli majicu ovom čoveku koji se nalazi na slici
koja je okačena uz poruku. :) Za neupućene, to je Tima, jedan od
vođa Zvezdinih navijača, sa majicom "Serbian Hero - Radovan Karadžić". :)
P.S. Delije, delije,
ajmo svi u glas,
Radovan Karadžić
navija za nas. :)
radovan.jpgnavijači.156schef,
-> #151, kum.djole][>> Mrzim ih i kao klub. Bas mi je milo sto su ispusili u
][ Premier ligi.
][
][ Ne znam stvarno kako su to ispušili.
][ Pobednici Kupa Kupova, odlični u prvenstvu, najzvučnija
][ pojačanja '98.
Zaboravio si i Liga kup. Jeste manje važan od FA kupa, ali kup je kup...
navijači.157nemanjja,
Najzad, famozna slika sa tekme Zvezda - Barsa.
navijači.158miskop,
-> #154, nemanjja>> Izvinjavam se svima ,zbog tehnickih problema nisam uspeo da
>> posaljem sliku.
>> KAKO DA JE POSALJEM ???
Pa skoči do pošte i pošalji je... ;)
P.S. CO JO _ime konf_
ATT _br. poruke_ _ime.fajla_
Opcija "Upload" iz com. programa
i izaberi fajl koji si hteo da pošalješ...
navijači.159nemanjja,
-> #158, miskopNon-stop mi se desavaju neke greske pri prenosu.
Znaci nista od slike.
navijači.160kum.djole,
-> #156, schef>> Zaboravio si i Liga kup. Jeste manje važan od FA kupa, ali kup je kup...
Jes bogami.
Ma dobar je Čelzi. Garant će se boriti za titulu ove sezone.
Nego, šta će biti sa Ćurčićem? Ostaće tamo u Palasu?
Čuo sam da je Everton spreman da ga kupi.. ako ga ovi daju, naravno.
navijači.161morkin,
-> #113, schef> Boli igrače k* za nas. Oni prvo igraju za _sebe_ pa tek onda za
> 'raju' i to onako usput, ako već ne šteti njima. Ne kažem ja da oni
> igraju za lovu kada igraju za reprezentaciju (nikako, ionako ih
> mizerno plaćaju) nego za slavu i za ime i tako posredno za više love
> u inozemstvu. Ipak je lepše kada se on preporuči sa 'ja sam prvak
> Evrope!'. ;) No, treba to razumeti, ipak su oni profesionalci, i
> zbog toga im ne zameram. Oni su plaćeni za taj posao, pa zbog toga i
> treba da igraju.
Nisi baš u pravu. Ima mnogo istine u tome što kažeš, ali posmatraj to i na
drugi način. Recimo, Piksi. Zašto bi se on smarao i igrao za
reprezentaciju? Ionako ne može da uzme još mnogo love - eventualno još
milionče dolara. Njegova eventualna briljantna igra na SP može da podigne
tu sumu za 20, najviše 30%.
Nije sve u novcu. Ima nešto i u slavi.
Recimo, Sale Đorđević je rekao da sebi ne može nikada da prežali to što se
nije vratio iz Atine sa ostalima da prisustvuje dočeku. Postoje stvari koje
ne mogu parama da se plate. Mislim da je SP jedno od onih takmičenja koje
se igra prvo za slavu, potom za pare.
S druge strane, pare se pre uzimaju na tome što Miljan povede Pericu u
Francusku - samo to što je neko član reprezentacije mu diže cenu.
navijači.162morkin,
-> #112, schef> Pa ja ne znam za tebe, ali ime šugoslavija je čak i gore nego da nam
> se reprezentacija zove hrv@tsk@, jer je pojam mnogo širi. Da li bi
> navijao za reprezentaciju koja se zove hrv@tsk@? Da li bi išao na
> stadion i vikao 'hrvatsk@, hrv@tsk@!' kada Mijat zabije pogodak? Ne
> bi? Pa naravno. Eto, verovatno pretpostavljaš kako se ja osećam kada
> ceo stadion (nažalost) skandira 'Jugosl@vija, Jugosl@vija!'
Pretpostavi da sam ja Mađar koji živi ovde, da volim da navijam za
Jugoslaviju i da sam komunista. Možda ja ne bih voleo da navijam za
Srbija&CG već samo za Jugoslaviju. Onda ću ja da zviždim tom timu.
Ili, volim što se tim zove S&CG, ali mi se ne sviđa što je himna Bože
pravde, pa ću opet da zviždim.
Sto ljudi, sto ćudi. Ako bi se svi ponašali kao ti (zviždanje himni) nikada
ova zemlja ne bi imala tim kome niko neće da zviždi.
(ovaj deo bi mogao u forum, ali neću puno)
Himni ne treba da se zviždi. Kakva je, takva je, naša je. Ako sutra vlast
kaže da je naša himna "Bum, Cile, bum" ili "Čačak, čačak" ja ću je opet
prihvatiti kao svoju. Čitav svet himnu, zastavu ili grb koristi kao
sredstvo oko koga se okuplja a ne oko koga se deli.
Ako ti zviždiš himni teraš vodu na crvenu vodenicu - postaješ narodni
neprijatelj. Kao što su sada Šiptari. Režimu je neophodan neprijatelj da bi
opstao.
navijači.163morkin,
-> #114, poulos> * Naravno, ne tražim ja da se reprezentacija zove Srbija. ;) 'Srbija
> & * Crna gora' will be just fine... ;)
>
> A, tako, moje ideje otimaš? ;) Plagijatore. :)
>
> Inače, za one koji ne znaju, ceo svet nas tako zove. :)
Da, ali ako gledaš Eurosport, onda smo mi Yugoslavia, Yugoslavs.
Ako gledaš grčku nacionalnu televiziju onda smo "Omada tis Santrac" -
Santračev tim.
Priznaj da ima gore i od Jugoslavija. ;)
navijači.164morkin,
-> #120, kum.djole> Bolje Serbia odvojeno, Montenegro odvojeno, i šlus.
> Kome se ne sviđa Jugoslavija neka gleda Mijata s druge strane.
:)
Kume, sad si ih zakopao. Mislim da "prijatelju fudbala" ne možeš da kažeš
goru kletvu.
navijači.165dr.iivan,
-> #157, nemanjja> Najzad, famozna slika sa tekme Zvezda - Barsa.
Pa, kacio je, cini mi se, neko vec te slike..
navijači.166m.milos,
-> #162, morkin
> Pretpostavi da sam ja Madar koji zivi ovde, da volim da navijam za
> Jugoslaviju i da sam komunista. Mozda ja ne bih voleo da navijam za
> Srbija&CG vec samo za Jugoslaviju. Onda cu ja da zvizdim tom timu.
Zasto bi Madjar vise voleo da navija za Jugoslaviju nego za Srbiju kad
nije ni Juzni Sloven a ni Srbin. Ako zivi ovde logicno je da, kao svuda
u svetu, postuje himnu zemlje u kojoj je nastanjen.
> Himni ne treba da se zvizdi. Kakva je, takva je, nasa je.
To je glavni problem.
Himna nije nasa vec neke druge zemlje koja vise ne postoji. Kad cemo
vise da se otreznimo i da vratimo nasu himnu koja se pevala mnogo pre
nego sto su komunisti zaziveli na ovim prostorima.
> Ako ti zvizdis himni teras vodu na crvenu vodenicu - postajes narodni
> neprijatelj.
Tuzna je cela ova rasprava o himni, kao sto je tuzno da usred Beograda
skoro ceo stadion klice Ju-go-sla-vi-ja (Ti-to par-ti-ja). Sto pre
budemo vratili svoju himnu i svoj grb i zastavu pre cemo zaboraviti ovih
50 godina pod drugim obelezjima, ovako ce sve vise ljudi tvrditi da je
nasa himna oduvek bila Hej Sloveni.
Pa cak i ovde na Sezamu samo nekoliko ljudi je protiv himne Hej Sloveni
a vecina stoji mirno. Cudi me da oni fudbaleri sa dva razreda osnovne ne
pevaju.
navijači.167schef,
-> #155, poulos][ Dakle, na utakmici Nemačka - yu primećene su zastava
][ "Grobari", kao i "Vole te lopovi", što je dokaz da su, kao što
][ se i predviđalo, grobari otišli u Francusku da navijaju za
][ jugoslaviju.
][ Sva sreća te nisu skinuli majicu ovom čoveku koji se nalazi na
][ slici koja je okačena uz poruku. :) Za neupućene, to je Tima,
][ jedan od vođa Zvezdinih navijača, sa majicom "Serbian Hero -
][ Radovan Karadžić". :)
Hmmm... ovde nešto smrdi ne zvao se ja Lorimer. ;)
Dakle Grobari su otišli da navijaju za šugoslaviju a cig@ni nisu? Ah da,
shvatam - Tima je tamo inkognito pa se ne računa kao cig@n...
Slušaj cig@ne, nemoj da sam te još jednom čuo kako pričaš da mi svi Grobari
navijamo za šugoslaviju, a vi cig@ni ne navijate. Čegi & co. se makar ne qrče
da NE navijaju za šu, dok Tima & co. prvo kenjaju kako za šu ne treba navijati
a posle ih uhvati kamera na delu. ;)
A što se tiče majice - svaka mu čast.
navijači.168schef,
-> #161, morkin][ Nije sve u novcu. Ima nešto i u slavi.
Pa da. Što si slavniji, više para ćeš da zaradiš. ;)
navijači.169schef,
-> #162, morkin][ Sto ljudi, sto ćudi. Ako bi se svi ponašali kao ti (zviždanje
][ himni) nikada ova zemlja ne bi imala tim kome niko neće da
][ zviždi.
Da, ali stvar je u tome da bi to bili pojedinačni slučajevi, a ovako imamo
širok front ljudi koji misle isto o nazovi himni, imenu i zastavi. Kao što sam
već napisao - da ja odem na utakmicu i da samo ja počnem da zviždim, zapitao
bih se da li sam normalan. ;) Ovako, mislim da ne grešim.
][ Himni ne treba da se zviždi. Kakva je, takva je, naša je. Ako
Po hiljadu i prvi put - ova himna NIJE moja, i zato joj i zviždim. ;) Možda
ta himna u očima sveta izgleda kao moja, ali zato sam ja tu da im objasnim da
NIJE moja. Get it?
][ prihvatiti kao svoju. Čitav svet himnu, zastavu ili grb
][ koristi kao sredstvo oko koga se okuplja a ne oko koga se
][ deli.
E, ovde se slažemo. I mi treba da imamo himnu, zastavu i grb oko kojeg
treba da se okupljamo, a ne da imamo ime, himnu i zastavu koja nas samo deli.
Ne misliš valjda da ćemo da se okupljamo oko OVOG imena, OVE himne i OVE
zastave? Grb još i nije loš... ;)
][ Ako ti zviždiš himni teraš vodu na crvenu vodenicu - postaješ
][ narodni neprijatelj. Kao što su sada Šiptari. Režimu je
][ neophodan neprijatelj da bi opstao.
Pa ja i jesam neprijatelj režima. ;)
Da to nismo mi (kao što ti kažeš 'narodni neprijatelji') koji zviždimo
himni, već bi oni izmislili nešto drugo i neke druge 'narodne neprijatelje'.
navijači.170morkin,
-> #166, m.milos> To je glavni problem.
> Himna nije nasa vec neke druge zemlje koja vise ne postoji. Kad
> cemo vise da se otreznimo i da vratimo nasu himnu koja se pevala
> mnogo pre nego sto su komunisti zaziveli na ovim prostorima.
1. Ko određuje koja je naša himna?
2. Ako se ne slažem sa izborom himne, šta treba da uradim?
3. Koje je naša himna?
4. Da li treba zviždati stranoj himni, makar i hrvatskoj?
navijači.171nemanjja,
-> #170, morkin>3) Koje je nasa himna ?
Pa koliko se ja razumem "Boze pravde".Zvanicna je "Hej Sloveni" ali
to vise niko ne peva, npr. utakmica ( kvalifikaciona ) YU-Farska o.
Covek do mene je u toku intoniranja iste pevao "Boze pravde".
>Da li treba zvizdati stranoj himni ?
Ne!
Osim ako to nije "Lijepa njihova" (ovo ne vazi za Grobare).
navijači.172nemanjja,
Evo jednog dobrog fazona koji sam pokupio od druga.
D:"Kad vidim Savu Milosevica odma' se setim Darvinove teorije
(covek nastao od @)".
navijači.173kum.djole,
-> #171, nemanjja>> Zvanicna je "Hej Sloveni" ali to vise niko ne peva,
Ko kaže? Evo ja pevam.
Mene vređa kad zviždite himni moje države i ja je namerno pevam -
doduše retko sam na stadionu - ali bar me čuje dvesta njih u okolini.
navijači.174kum.djole,
-> #169, schef>> Po hiljadu i prvi put - ova himna NIJE moja, i zato joj i zviždim. ;)
>> Možda ta himna u očima sveta izgleda kao moja, ali zato sam ja tu da im
>> objasnim da NIJE moja. Get it?
A baš je to sjajna taktika.
Tako se Srblji trude da svetu objasne kako Kosovo, iako izgleda da
nije njihovo, JESTE njihovo.. ;) .. dok himna, iako jeste, NIJE. ;)
Da ne upadamo u politiku - jasno je da zviždanjem ništa nećete promeniti.
Bolje bi vam bilo da, pošto toliko ken*ate (generalno) kako ste neki
mudoviti navijači, organizujete se i napravite peticiju za promenu
himne, ako treba i demonstracije. Da pokažete da niste stoka.
Kapiraš?
navijači.175poulos,
-> #167, schef* Dakle Grobari su otišli da navijaju za šugoslaviju a cig@ni nisu? Ah
* da, shvatam - Tima je tamo inkognito pa se ne računa kao cig@n...
U Francuskoj od zvaničnih cigana ima možda 10-ak ljudi. :) Među
njima je i Tima, ali samo kao član redakcije KOP-a koja je
tamo otišla da bi pravila novi broj. :)
* Grobari navijamo za šugoslaviju, a vi cig@ni ne navijate. Čegi & co.
* se makar ne qrče da NE navijaju za šu, dok Tima & co. prvo kenjaju
* kako za šu ne treba navijati a posle ih uhvati kamera na delu. ;)
Kako navija? Ako je već na stadionu, sigurno nije vikao jugoslavija,
već Srbija ili nešto slično, što i ti i ja odlično znamo. :) Isto tako
znamo da je na meču u Budimpešti protiv Mađara ili u Slovačkoj
čovek na istu foru išao (kao čovek iz redakcije KOP-a), ali nije ni
bio na stadionu, za razliku od Čegija i ostalih, koji za lovu
pokreću skandiranje "jugoslavija".
* A što se tiče majice - svaka mu čast.
Bar oko nečega da se složimo. :)
navijači.176m.milos,
-> #170, morkin
Ne zelim da nastavljam raspravu o himni jer je sve receno, ali cisto da
odgovorim na pitanja jer su direktno postavljena.
> 1. Ko odreduje koja je nasa himna?
> 2. Ako se ne slazem sa izborom himne, sta treba da uradim?
Pa ne bira se himna kao savezna skupstina. Da je srece svi bi znali
himnu i ne bi nikome padalo na pamet da je menja.
> 3. Koje je nasa himna?
Juce sam u poruci bas napisao da je ustvari to najveca tragedija - ljudi
u sred Beograda se pitaju koja je nasa himna. Ako jos koju godinu budemo
pevali Hej Sloveni nece biti ni sanse da se vrati prava himna jer ce svi
govoriti kako smo mi oduvek pevali Hej Slo....
Mi smo, bre narod koji se ne seca sta je juce bilo, a kamoli...
> 4. Da li treba zvizdati stranoj himni, makar i hrvatskoj?
Ne, naravno. Nikako me nemoj staviti u grupu koja zvizdi stranim himnana
(kao oni nasi bizgovi veceras u Francuskoj). Sto se tice "nase" sadasnje
plasim se da je to jedini nacin da se pokaze revolt na stadionu.
Kao sto rekoh necu vise ulaziti u ovu raspravu. Nece ona nista
razresiti, jedni ce i dalje stajati mirno i pevati "pesmu" svih nasih
naroda i narodnosti a drugi ce se truditi da makar putem simbola i
himne vrate obraz ovoj zemlji.
navijači.177schef,
-> #171, nemanjja][ Osim ako to nije "Lijepa njihova" (ovo ne vazi za Grobare).
A zašto ne važi za Grobare?
navijači.178schef,
-> #172, nemanjja][ D:"Kad vidim Savu Milosevica odma' se setim Darvinove teorije
][ (covek nastao od @)".
Pocepah se od smeja.
navijači.179schef,
-> #174, kum.djole][ Bolje bi vam bilo da, pošto toliko ken*ate (generalno) kako
][ ste neki mudoviti navijači, organizujete se i napravite
][ peticiju za promenu himne, ako treba i demonstracije. Da
][ pokažete da niste stoka. Kapiraš?
Naravno da kapiram, i slažem se sa tobom. Problem je u tome što ja u
navijačkom svetu nisam nikakvo ime ;) i ja ne bih ništa uspeo da uradim što se
toga tiče. Mada, pošto poznajem vođe Crvenih đavola, mogao bih tu nešto da
probam, mada sumnjam da su zainteresovani za tako nešto, ali pošto se i oni
prave antijugosloveni (sve dok ne počne utakmica ;) mogao bih da ih izmuvam.
Problem je što se to opet ne bi tako lako primilo u Beogradu. Mada, nikada se
ne zna, vredi probati. ;)
navijači.180schef,
-> #175, poulos][ U Francuskoj od zvaničnih cigana ima možda 10-ak ljudi. :)
][ Među njima je i Tima, ali samo kao član redakcije KOP-a koja
][ je tamo otišla da bi pravila novi broj. :)
Mmmm daaaa :))) Baš lepo pravi novi broj. :)))
][ Kako navija? Ako je već na stadionu, sigurno nije vikao
][ jugoslavija, već Srbija ili nešto slično, što i ti i ja
][ odlično znamo. :)
Mmmm daaaa, naravno da znamo.
][ bio na stadionu, za razliku od Čegija i ostalih, koji za lovu
][ pokreću skandiranje "jugoslavija".
Mmmm daaaa, znamo i to.
navijači.181nemanjja,
Evo jos jednog fazona.
Naime posle utakmice Partizan - N.K.Kroacija u butiku "Foka" u
Pozeskoj ulici broj 148a prodavani su salovi. Izmedju ostalog i
salovi hrvatske reprezentacije, Hajduka i vrhunac sal "Dinama".
Kada sam pitao posto gazda mi je odgovorio :"120 dinara ali ako si
Grobar imas popust 10%".
Za zainteresovane ,u vezi nabavka salova, da kazem da su posle 3
dana prodati.
navijači.182miko,
-> #175, poulos> Kako navija? Ako je vec na stadionu, sigurno nije vikao
> jugoslavija, vec Srbija ili nesto slicno, sto i ti i ja
> odlicno znamo. :) Isto tako
Pa, ja sam, do sada, samo cuo navijanje "Plavi, Plavi" ...
navijači.183morkin,
-> #169, schef> Pa ja i jesam neprijatelj režima. ;)
>
> Da to nismo mi (kao što ti kažeš 'narodni neprijatelji') koji
> zviždimo himni, već bi oni izmislili nešto drugo i neke druge
> 'narodne neprijatelje'.
navijači.184kum.djole,
-> #179, schef>> Naravno da kapiram, i slažem se sa tobom. Problem je u tome
Ma problem je u tome što svi vi kapirate da se na tribinama ne menja
himna kao što se na ulicama ne menja vlast - menjaju se samo klišei.
Dakle, da rezimiramo, navijači imaju onu stvar, ali mozga jock.
navijači.185poulos,
-> #174, kum.djole* mudoviti navijači, organizujete se i napravite peticiju za promenu
* himne, ako treba i demonstracije. Da pokažete da niste stoka.
* Kapiraš?
Ma znaš kako, navijači nisu licemeri da se prikazuju u drugačijem
svetlu. :) Oni su jednostavno stoka. Naročito navijači Zvezde, zar
ne? Ali, ti to ionako ne možeš da potvrdiš obzirom da si na stadionu
bio svih oba puta u poslednjih par godina. ;>
navijači.186poulos,
-> #182, miko* Pa, ja sam, do sada, samo cuo navijanje "Plavi, Plavi" ...
To je zato što ne slušaš. :)
Evo, mogu da ti kažem kompletan repertoar sa prekjučerašnje utakmice. :)
Počelo se zviždanjem i jednoj i drugoj himni ;), potom se skandiralo
Srbiji i pevalo "Ko to kaže...". :) Čini mi se da sam čuo i "Od Topole...",
kao i to "Plavi, Plavi...". U trenucima kad su se Ameri nešto naložili
čulo se i "Kosovo je Srbija".
P.S. Koliko čujem, došlo je do manjeg sukoba između navijača Crvene
Zvezde i Partizana. Obzirom da tamo nema nikog iz prve ekipe Zvezdinih
navijača, shvatam kako su grobari smelo ušli u fajt. :) Takođe sam
čuo da je to vrlo brzo završeno...
navijači.187poulos,
-> #181, nemanjja* Kada sam pitao posto gazda mi je odgovorio :"120 dinara ali ako si
* Grobar imas popust 10%".
;) To je verovatno nastalo od onoga "daš 1, dobiš 5". ;)
navijači.188schef,
-> #184, kum.djole][ Ma problem je u tome što svi vi kapirate da se na tribinama ne
][ menja himna kao što se na ulicama ne menja vlast - menjaju se
][ samo klišei.
Ne, ja nisam rekao da se na tribinama ne može ništa promeniti. Na tribinama
se može iskazati nezadovoljstvo koje može pokrenuti stvari van stadiona, a to
je daleko od toga da se na tribinama ne menja himna. Ako se ikada bude
pokrenula peticija za promenu himne, to će sigurno biti jer je (bar delom)
inicirana zviždanjem istoj.
][ Dakle, da rezimiramo, navijači imaju onu stvar, ali mozga
][ jock.
Imaš baš zanimljiv način zaključivanja. Reci mi, jesi li imao logiku u
školi? Jesi li uopšte išao u školu? ;>
navijači.189miko,
-> #186, poulos> Pocelo se zvizdanjem i jednoj i drugoj himni ;), potom se
> skandiralo Srbiji i pevalo "Ko to kaze...". :) Cini mi se
> da sam cuo i "Od Topole...", kao i to "Plavi, Plavi...". U
> trenucima kad su se Ameri nesto nalozili culo se i "Kosovo
> je Srbija".
Pa, dobro, ali opsti zakljucak je da nije bilo skandiranja
Jugoslaviji ;) Sta mislis, da li je iko od ljudi koji su gledali
utakmicu, a koji ne govore srpski, znao za koga navijaju i sta
pricaju oni navijaci u plavo-belo-crvenim bojama, ili oni u
crveno-plavo-belim, ili oni u crveno-belim, crno-belim ... ??
Navijanje za svoj tim pomaze, ali pomaze jos vise kada ono
smeta suparniku.
Vratimo se malo u "stara, dobra vremena" :)
Verovatno se secas "vasih" povika "Aufiderzen", "Ich Liebe Roter Stern",
"Avantti Stella Rossa" ... zar nije bilo lepo kada je ceo svet razumeo
kako i za koga "vasi" ;) navijaci navijaju?
Ne kazem ja da bi mi sada trebalo da pevamo na svim svetskim jezicima,
naprotiv (mada bi ono 'aufiderzen' lepo leglo pre nedelju dana ;) Samo
mislim da ti nasi ljudi koji su otisli tamo da navijaju za nasu
reprezentaciju ne bi trebalo da se stide imena svoje reprezentacije.
Ako razmisljaju kao ti i schef (a vi kazete da razmisljaju), onda nije
trebalo ni da idu tamo.
navijači.190poulos,
-> #189, miko* Pa, dobro, ali opsti zakljucak je da nije bilo skandiranja
* Jugoslaviji ;) Sta mislis, da li je iko od ljudi koji su gledali
To je za razliku od Irana i Nemačke bilo pohvalno. :)
* Navijanje za svoj tim pomaze, ali pomaze jos vise kada ono
* smeta suparniku.
Apsolutno. :) Jedino mi je čudno što ovo čujem od tebe, jer sam mislio
da si u fazonu "sportsko navijanje", tj. ne treba 80000 ljudi da zviždi
Ronaldu kad se prošeta Marakanom i sl. ;) Dakle, ja sam oduševljen
tvojim stavom. :)
* Verovatno se secas "vasih" povika "Aufiderzen", "Ich Liebe Roter
* Stern", "Avantti Stella Rossa" ... zar nije bilo lepo kada je ceo
* svet razumeo kako i za koga "vasi" ;) navijaci navijaju?
Pa jesam li ja rekao nešto suprotno? :) Ja sam upravo i rekao
da je trebalo skandirati tako da glupi Švabojneri shvate (sad se
setih, o tome sam pisao na PRO-u, ali tako je to kada Grobari vode
navijanje) šta mi želimo da kažemo (jedno je navijanje u našoj ligi,
drugo na međunarodnoj sceni). :) Recimo, Zvezdini navijači u
svakoj prilici u inostranstvu pevaju:
"Red Star - Serbia - never yugoslavija". ;)
* za nasu reprezentaciju ne bi trebalo da se stide imena svoje
* reprezentacije. Ako razmisljaju kao ti i schef (a vi kazete da
* razmisljaju), onda nije trebalo ni da idu tamo.
Pa pazi... :) Većina ljudi koji su otišli tamo ne misle kao schef
i ja. :) Naravno, to je moje mišljenje. Koliko ja znam, naš savez
je dobio po 2-3 hiljade za svaku tekmu. Dakle, pretpostavljam
da je tamo bar pola ljudi koji su došli iz drugih zemalja, a pošto
njih sada boli uvo za Zlobu ;) i pošto ih drma nostalgija, koriste
priliku da viču šta god im padne na pamet. :) Ostatak je krenuo
iz naše zemlje i mislim da većina njih nisu "pravi" navijači, već
obična publika... :) koja voli samo velike utakmice. Naravno, tu
je izuzetak navijačka grupa "Grobari" koja je otišla u punom
broju u Francusku. Oni su do pre godinu dana bili u istom fazonu
kao i "Cigani", ali je naprasno došlo do promene. :) Upoznati sa
navijanjem kažu da je to zbog saradnje sa JUL-om i drugom ;) Dačićem. :)
Koliko ja znam, Čegiju se plaća da vodi navijanje (dakle, on dobija
pare da bi se drao sa šipke), što uopšte nije težak posao, ali je
daleko od moralnog. Na njemu je bilo da odluči, a on je učinio ono
što je za njega bolje. Posle toga je došlo do cepanja "Grobara" na
dve formacije "Agenti" (popularno nazvani momci iz Partizanove agencije,
tj. Čegijevci) i "Anti-čegijevci" i sl. koji su manja grupa, a među
njima su poznatiji recimo "Alco-Front"... :) No, sve ovo nije toliko
bitno. :) Oni koji su već tamo treba maximalno da navijaju, po meni
za Srbiju, a dobro se zna da navijanje daje najbolje rezultate ako
smeta protivniku.
Takođe, verujem da je tamo i jedna grupacija Zvezdinih navijača
(mlađe generacije) koja je otišla da poskida nešto šalova i sl. :)
P.S. Onaj transparent koji su naši navijači pokušali da unesu
na stadion, na kome je na nemačkom pisalo "Kosovo je Srbija" je
bio dobar pokušaj (ovo se tamo i pojavilo samo zato što postoji
ta grupica Zvezdinih navijača). Ali, jasno je da to murija ne
dozvoljava... ;( (tako je bilo i u Veroni). Zato bar neka nose
majice sa Radovanom. :)
navijači.191schef,
-> #189, miko][ Ako razmisljaju kao ti i schef (a vi kazete da razmisljaju),
][ onda nije trebalo ni da idu tamo.
Čegi & co. ne razmišljaju kao nas dvojica i zato su i otišli tamo, ali zato
Tima kao razmišlja, ali je opet otišao tamo.
Ah, da, zaboravih, kao novinar Kop-a, inače on nikada ne bi bio tamo. Čak
je i zbog Kop-a navijao za šugoslaviju. Šta sve neće ljudi uraditi zbog
svojih novina. Čak će i principe pogaziti... ;>
navijači.192miko,
-> #190, poulos> Pa jesam li ja rekao nesto suprotno? :) Ja sam upravo i
> rekao da je trebalo skandirati tako da glupi Svabojneri
> shvate (sad se setih, o tome sam pisao na PRO-u, ali tako
> je to kada Grobari vode navijanje) sta mi zelimo da kazemo
> (jedno je navijanje u nasoj ligi,
Indirektno, jesi rekao nesto suprotno ;) Odnosno, ovde na NET-u nisi
pojasnio svoj stav, tako da se mozda stekao pogresan utisak. Ali, dobro,
sada znam kako razmisljas, i u vecini se slazem sa tobom, sem onog dela
o ne spominjanju imena Jugoslavije ;)
Ne zato sto sam ja neki veliki Jugosloven ili Jugonostalgicar, vec
jednostavno zato sto meni to ime ne smeta toliko koliko smeta tebi.
Uostalom, ako bismo se odrekli tog imena, morali bismo se odreci i svih
uspeha bivse domovine. Dakle, recimo, mi bi na ovom SP-u bili tek prvi
put, poput Hrvatske, a ne vec po deveti put, kao sto se sada vodi.
> obicna publika... :) koja voli samo velike utakmice.
> Naravno, tu je izuzetak navijacka grupa "Grobari" koja je
> otisla u punom broju u Francusku. Oni su do pre godinu
> dana bili u istom fazonu
Ne mozes, a da usput ne zakacis grobare, pa to ti je ;))
navijači.193kum.djole,
'Oćemo da dočekamo naše plave na aerodromu?
Oćemo?
Odlično. Ponesite ko šta ima.
Ašove, lopate, sekire, krampove, buzdovane, pajsere..
Da proslavimo, brate mili..
navijači.194kiki,
-> #193, kum.djole> 'Oćemo da dočekamo naše plave na aerodromu?
> Oćemo?
> Odlično. Ponesite ko šta ima.
> Ašove, lopate, sekire, krampove, buzdovane, pajsere..
> Da proslavimo, brate mili..
Ma skupljam pljuvačku( onu iz detinjstva ;) da je prospem onom mijatoviću.
navijači.195junior,
-> #193, kum.djole> 'Oćemo da dočekamo naše plave na aerodromu?
Ja vam rekoh. Ako neko bude hteo da puca u Santrača, ja ima
da se bacim ispred njega, i da primim metak.
navijači.196boyaan,
-> #195, junior Ja ne pucam na Santraca, ja pucam na Mijata ! ! !
navijači.197morkin,
Pravim mom kumu, grobaru, spomenicu za sportsku 1997/98 godinu. Imam neke
podatke, ali bih zamolio da mi dopunite podatke koji mi fale:
30-07-97 Kroacija - Partizan 0:5 (ovde mi trebaju strelci)
januar Partizan - Cibona (datum i rezultat)
07-01-97 Cibona - Partizan (rezultat)
Crvena Zvezda - Partizan 2:0 (gde i kad se igralo - Perica 2 komada)
Crvena Zvezda - Partizan 4:0 (Stanković 2, ko još i kad)
19-03-98 Partizan - Crvena Zvezda (kad je Milenko Topić trpao trojke)
21-04-98 Kinder - Partizan 83:61 (Savić šut za 3 poena 100%) fali datum
FMP - Partizan (prva utakmica)
01-05-98 Partizan - FMP 67-71 (treća utakmica, ako se sećam)
10-04-98 Partizan - Budućnost 89-82 (Pajović blistao)
Kad kompletiram rezultate, poslaću vam .DOC ili .CDR fajl.
;)
navijači.198nemanjja,
-> #197, morkinNije Kroacija-Partizan 0:5 vec 5:0
Strelci:
Maric 2
Cvitanovic 2
Viduka.
Zvezda - Partizan 4:0
Stankovic 2
Ognjenovic
Gojkovic
Toliko od mene
navijači.199poulos,
-> #197, morkin* Pravim mom kumu, grobaru, spomenicu za sportsku 1997/98 godinu. Imam
* neke podatke, ali bih zamolio da mi dopunite podatke koji mi fale:
Prekopaću ja poruke sa PRO-a i biće svega, već sutra. :)
navijači.200morkin,
-> #199, poulos> * Pravim mom kumu, grobaru, spomenicu za sportsku 1997/98 godinu.
> Imam * neke podatke, ali bih zamolio da mi dopunite podatke koji mi
> fale:
> Prekopaću ja poruke sa PRO-a i biće svega, već sutra. :)
Ajde, molim te, biće to svetska ceremonija. :)
navijači.201poulos,
-> #197, morkin* 30-07-97 Kroacija - Partizan 0:5 (ovde mi trebaju strelci)
Marić 2, Cvitanović 2 i Viduka jedan. ;)
* januar Partizan - Cibona (datum i rezultat)
7 ili 8.1.1998. tačan rezultat ne znam :) (grobari su posle svojih poraza
ćutali i nikada nisu pisali detaljne izveštaje, ali su zato posle
svake pobede pisali rezultat sa 3 znaka uzivka iza). ;) Ali, obići
ću neki cro sajt, nemaš problema. ;)
* 07-01-97 Cibona - Partizan (rezultat)
E nije ti ovde ovaj datum. :) Meni se čini da je pre 25.2 (prva utakmica
je dan ili dva posle našeg Božića igrana u Bogradu). I naravno, to je
1998. :) Takođe rezultat ne znam. :) To bi trebalo da bude ono +25. ;)
* Crvena Zvezda - Partizan 2:0 (gde i kad se igralo - Perica 2
* komada)
27.9.1997. 108. derbi. Marakana, Perica 2 puta. ;)
* Crvena Zvezda - Partizan 4:0 (Stanković 2, ko još i kad)
8.4.1998. Dva puta Deki, jednom Gojković i jednom Peca. :)
* 19-03-98 Partizan - Crvena Zvezda (kad je Milenko Topić trpao
* trojke)
Ovde je 18.3. :) I bilo je 86:78. :)
* fali datum FMP - Partizan (prva utakmica)
91:81, 28.4.1998.
Sad ti treba još samo par info-a, nadam se da sam pomogao. :)
I da, posle ćemo da kačimo fajl (uz tvoje autorsko pravo, naravno) ;)
svuda. ;)
navijači.202morkin,
-> #201, poulos> I da, posle ćemo da kačimo fajl (uz tvoje autorsko pravo, naravno)
> ;) svuda. ;)
Evo, fajl kum.doc u konačnom obliku. Možda i postoji par grešaka, ali one
su isključivo u datumima. Koga ne mrzi, neka proverava.
Word 95 dokument, korišćena je isključivo ćirilica, Times New Roman. Možda
bi bio prikladniji HTML, ali kome treba nek' pretvara. Dokument ima dve
strane - prva je plakat koji se kači po firmi da se obaveste zgubidani o
manifestaciji, a druga strana je sama Spomenica.
Copyright: Navijači Crvene Zvezde mogu da neograničeno kopiraju, umnožavaju
i (zlo)upotrbljavaju dati tekst. Bilo bi mi izuzetno drago da svako ko
upotrebi ovaj dokument odštampa po jednu stranicu i zalepi je na neko javno
i prometno mesto.
Da se ne zaboravi.
;)
navijači.203morkin,
-> #202, morkinNe radi upload... Okačiću kasnije.
P.S. Zak mora da je grobar... ;(
navijači.204miskop,
Izvor: http://www.monitor.hr/
(Pre meča CRO-FRA)
-----------------------------
MILO ZA DRAGO
Nije to bas davno, Francuska nama stvarala je bol,
doslo je vrijeme mira, francuzima sad treba, zabiti gol,
Ici ce lopta, Boban, Jarni, Suker, pa onda pasti ce gol,
osijetit ce tad svaki francuz, kako je to imati bol.
Svaki francuz sada ce dobro znati,
gdje je ta Hrvatska, a tko su hrvati.
Vatreni su pravi decki, rodjeni su svi hrvati,
mozda je je to pravi razlog, da ih sreca prati..
-----------------------------
IMA JEDNA ZEMLJA MALA, SADA ZA NJU SVATKO ZNA,
ONO STO JE BIO BRAZIL TO JE SADA HRVATSKA.
NEKA PATI KOGA SMETA, HRVATSKA JE PRVAK SVIJETA
NEKA SAMO SUZE RONE, MI IMAMO SAMPIONE.
MI SMO HRVATI, BIT CEMO PRVACI.
DANAS CE BITI LUDILO.
-----------------------------
;)
navijači.205poulos,
-> #204, miskop* DANAS CE BITI LUDILO.
Pa i bilo je. ;)
Lilian Tiram je zabiberio dva komada, a trebalo je bar još neki,
bar zbog onog ustaše Bilića. Tako pokvarenog igrača mi nikada nećemo
imati. A njime neka se ponose oni paćenici na trgu Jelačića, bar do
košarke... ;)
navijači.206kum.djole,
Za drugove Srbe jedan lep wallpaper. ;)
wall.jpgnavijači.207kiki,
-> #206, kum.djole> Za drugove Srbe jedan lep wallpaper. ;)
Sra*je je... mnooogo je mutna!!! :)
navijači.208noay,
-> #207, kiki> Za drugove Srbe jedan lep wallpaper. ;)
Sra*je je... mnooogo je mutna!!! :)
--------------------------------------------------------------------
Onda moze za toilet-paper, ;>
navijači.209poulos,
Zvezda - Kolheti 7:0 (2:0)
Oko 15000 ljudi na utakmici prvog kola predkvalifikacija za Kup
UEFA. Odlična atmosfera, povremeno i odlično navijanje.
Ponovo su se kroz navijanje prožimale političke poruke, tipa:
"Kosovo je srce Srbije" ili "Ne damo Kosovo".
Pevalo se i "Od Topole..." i "Sprem'te se sprem'te...". Pomenuti
su i grobari, i ekipa Hajduka iz Splita kao mogući protivnik
u ovom takmičenju, Sloba... i sl. :)
Uz Zvezdinu himnu i skandiranje "šampioni" igrači su ispraćeni
sa stadiona, a to su zaista i zaslužili.
navijači.210nikolaj,
-> #209, poulos>Oko 15000 ljudi na utakmici prvog kola predkvalifikacija za Kup
> UEFA. Odlicna atmosfera, povremeno i odlicno navijanje.
Meni reche ortak koji je bio na severu da je bilo 5.000-10.000
navijacha..:)
navijači.211poulos,
-> #210, nikolaj* Meni reche ortak koji je bio na severu da je bilo 5.000-10.000
* navijacha..:)
Pa onda ili on ili ja debelo grešimo. :) Ne znam kakva su njegova
iskustva, ali ja sam već duže vreme na severu i već sam stekao
neku sposobnost procene broja ljudi (koristeći izveštaje novinara
i upoređujući ih sa onim što sam video). Cenim da sam ovog puta
bio dosta precizan, no naravno, moguće je da grešim, jer se kod toga
nikad ne zna...