SPORT.4

12 May 1998 - 27 Mar 1999

Topics

  1. atletika (6)
  2. fudbal (1744)
  3. košarka (1143)
  4. nba (5284)
  5. rukomet (20)
  6. vaterpolo (9)
  7. odbojka (32)
  8. tenis (14)
  9. zimski (4)
  10. borilački (13)
  11. auto-moto (413)
  12. bilijar (0)
  13. sah (8)
  14. rekreacija (3)
  15. prognoza (650)
  16. navijači (595)
  17. razno (60)

Messages - navijači

navijači.212 ljiljam,
Spremaju li cigani kakvu koreografiju na severu protiv Rusa? p.s. Javi se ,Poulose
navijači.213 poulos,
Mi imamo našeg Boga, to je Dejan Bodiroga. :)
navijači.214 noay,
Juche me je do suza nasmejala sledetje fora: Neki tip nosi rendgenski snimak rebara na koji je zalepljen broj 11 ,naravno Rebraca. :>>>>
navijači.215 poulos, -> #214, noay
* Neki tip nosi rendgenski snimak rebara na koji je zalepljen * broj 11 ,naravno Rebraca. :>>>> Svetska fora, otkinuo sam i ja. :) Inače, bilo je još jakih fora, ali se ja sećam samo: "Kada Željko pojede Bananu, dešava se neverovatna promena..." ;) i sl. :) Što se tiče navijanja, u predelu u kom su se nalazili navijači forsiralo se navijanje za Srbiju, ali se u ostalim delovima moglo čuti i "ju-go-sla-vi-ja". Bilo je i dosta manjih tuča, a jedina većih razmera sa odigrala kod terazijske česme, a učesnici su bili ekipa "Red boys" i jedna grobarska ekipa. Komentar mog ortaka koji je uživo pratio događaje je: "Red boysi ojadili grobare". Inače, stvarno sam se iznervirao kada sam video koliko je narod poludeo. Sem raznih trafika (čak i onih praznih) i zamrzivača za sladoled, ovog puta su stradale i bandere, i masa ostalih stubova i sl. Prolazio sam kroz knez oko pola 3 i imao sam utisak da je tuda prošao tenk, a ne ljudi.
navijači.216 poulos,
Zaboravih svoju omiljenu: "Atina je mali grad, mali grad, grad, Atina je mali grad, Grci su pi*ke".
navijači.217 morkin, -> #216, poulos
> "Atina je mali grad, > mali grad, grad, > Atina je mali grad, > Grci su pi*ke". Čuo sam tipa koji je pevao "Rotor je mali grad..." ;)
navijači.218 poulos, -> #217, morkin
* Čuo sam tipa koji je pevao "Rotor je mali grad..." Kralj. ;) Inače, juče je ceo stadion skandirao Milenku Topiću koji je još više skočio u očima navijača Crvene Zvezde posle SP-a. Posle gromoglasnog skandiranja njegovog imena, usledila je pesma: "Topić himnu nije pevao..."
navijači.219 dr.iivan, -> #215, poulos
> Inace, bilo je jos jakih fora, ali se ja secam samo: > "Kada Zeljko pojede Bananu, desava se neverovatna promena..." ;) A gde su dve najvece fore sa slavlja: "DOBAR LOS ZAO" :))) "DOVEDITE VANZEMALJCE, OVO POSTAJE DOSADNO" ;))) "Silov'o si Ruse, Rebraca...", "Al' si ruzan Fucka, jebote..." ;)) Svaka cast onom kralju koji je dovez'o kamion i proter'o ga kroz masu da se ljudi popnu :) Pola noci sam se vozikao na njemu, kroz grad pun ljudi :) > Sto se tice navijanja, u predelu u kom su se nalazili navijaci > forsiralo se navijanje za Srbiju, ali se u ostalim delovima moglo > cuti i "ju-go-sla-vi-ja". Ovo ne bih komentarisao. Reci cu samo da je jedan takav pametnjakovic koji je sa mnom gledao utakmicu, bulaznio o himni i nazivu drzave. Zacutao je kada su momci poceli da pevaju himnu, a na Trgu posle par masovnih skandiranja Jugoslaviji, i on je otvorio usta. Heh... > Bilo je i dosta manjih tuca, a jedina vecih razmera sa odigrala > kod terazijske cesme, a ucesnici su bili ekipa "Red boys" i jedna Ja znam za onu kod Akademije, gde su Skinsi mlatili, ali ne znam pojedinosti. Znam samo ono sto sam i ranije znao, a to je da mrzim Skinse, i da bih iznenadjujuce rado mlatio iste.. > Inace, stvarno sam se iznervirao kada sam video koliko je narod > poludeo. Sem raznih trafika (cak i onih praznih) i zamrzivaca za > sladoled, ovog puta su stradale i bandere, i masa ostalih stubova > i sl. Prolazio sam kroz knez oko pola 3 i imao sam utisak da je tuda > prosao tenk, a ne ljudi. Podsecas me na novinara "Blic"-a, zbog koga, izmedju ostalog, ne verujem da cu vise kupiti tu sramotu od lista i uopste poverovati istima bilo sta. Peder je optuzio maltene ceo srpski narod da je razbijao po gradu, umesto da slavi. I ja sam prolazio negde oko pola tri Knezom i sa ortacima izbrojao 23 (da, DVADESET I TRI) obijena i potpuno opustosena zamrzivaca za sladoled. I ne samo to, nego se vidi bas rusilacka namera, jer su zamrzivaci preturani po Knezu, bas kao da je tenk prosao. Ali, svakome ko je to video je bre jasno da je to ekipa od par ljudi radila koja je isla bas sa namerom da to uradi. A ocigledno su imali i alat, da ide lakse i brze, jer.. kako onda objasniti da nijedan izlog nije razbijen (da ne racunamo onih par trafika koje su skroz unistene)? Ali, za "novinara" "Blic"-a Beogradjani umesto da slave, su razbijali sve sladolede sa dosta izloga i skoro svim trafikama... Te novinske pedere treba pobiti.. Svi oni znaju koliko lako se manipulise ovim napacenim narodom, zato to i rade.. Dakle, par ljudi i nista vise..
navijači.220 askripka, -> #219, dr.iivan
­=- Znam samo ono sto sam i ranije znao, a to je da mrzim ­=- Skinse, i da bih iznenadjujuce rado mlatio iste.. Pa šta te sprečava? :))))))))
navijači.221 poulos, -> #219, dr.iivan
* "DOVEDITE VANZEMALJCE, OVO POSTAJE DOSADNO" ;))) E da, stvarno ne znam kako sam ovo uspeo da zaboravim. :) * Svaka cast onom kralju koji je dovez'o kamion i proter'o ga kroz * masu da se ljudi popnu :) Pola noci sam se vozikao na njemu, kroz * grad pun ljudi :) Isti kamion je bio i dan pre, tj. posle pobede nad Grčkom. Najjači su ipak bili ludaci koji su se peli po autobusima ili kamionima, ali ne na platformu, već na krov. Čujem da je bilo povređenih posle padova, ali verovatno je vredelo. :) * pametnjakovic koji je sa mnom gledao utakmicu, bulaznio o himni i * nazivu drzave. Zacutao je kada su momci poceli da pevaju himnu, a na * Trgu posle par masovnih skandiranja Jugoslaviji, i on je otvorio * usta. Heh... Dobro je što _nisi komentarisao_. :) To što je uradio, njemu na čast. A sever će i dalje pevati: "Zvezda - Srbija - nikad jugoslavija", kao i "Topić himnu nije pevao". * verujem da cu vise kupiti tu sramotu od lista i uopste poverovati * istima bilo sta. Peder je optuzio maltene ceo srpski narod da je * razbijao po gradu, umesto da slavi. Kako ken*aš. ;) Valjda znaš šta ja mislim o Srbiji i srpskom narodu i boli me uvo za seljačke izjave pomenutog kretena. Očigledno si pogrešno shvatio moje reči. * zamrzivaci preturani po Knezu, bas kao da je tenk prosao. Ali, * svakome ko je to video je bre jasno da je to ekipa od par ljudi * radila koja je isla bas sa namerom da to uradi. A ocigledno su imali * i alat, da ide lakse i brze, jer.. kako onda objasniti da nijedan * izlog nije razbijen (da ne racunamo onih par trafika koje su skroz * unistene)? Ne bih rekao da je bila tako mala ekipa ljudi, ali se slažem sa tobom da to nema veze sa tim što je to srpski narod (to se događa svuda, nismo mi nikakav izuzetak). Inače, ono što sam ja video je rađeno nogama i rukama ;) pa je trajalo više sati (onaj sladoled kod konja) je dugo otvaran, a maksimalnu odbranu mu je pružio giovanni (u duetu sa mnom). :) Prvo je bacio koju petardu u blizinu pomenutih smradova, koji su prepali, kao da nikad životu nisu čuli nešto slično. Potom smo, zajedno, iz sveg glasa, viknuli (nekoliko puta) "Murija". ;) Da si samo video te šlogirane face. :) * Ali, za "novinara" "Blic"-a Beogradjani umesto da slave, su * razbijali sve sladolede sa dosta izloga i skoro svim trafikama... Te Čitaj "Glas javnosti", on je ispisan ćirilicom. :) * Dakle, par ljudi i nista vise.. Ma nije baš par ljudi, pre bih rekao par stotina (tu računam i one koji jurili od sladoleda do sladoleda i skupljali plodove tuđeg "rada"). ;) No to, kao što rekoh, nema nikakve veze sa "srpskim narodom". To bi ove budale mogle lako da reše. Samo da postave par murkana u civilu i da pohapse one koji prvi krenu u osvajanje nemoćnog sanduka...
navijači.222 boyaan, -> #217, morkin
> Cuo sam tipa koji je pevao "Rotor je mali grad..." Trebalo bi, valjda: "Volgograd je mali grad...
navijači.223 dr.iivan, -> #220, askripka
> ­=- Znam samo ono sto sam i ranije znao, a to je da mrzim > ­=- Skinse, i da bih iznenadjujuce rado mlatio iste.. > > Pa sta te sprecava? :)))))))) :))) Pa, ja sam pristalica kolektivizma, ne zato sto je takva i druga strana, nego eto.. :))
navijači.224 dr.iivan, -> #221, poulos
> * Svaka cast onom kralju koji je dovez'o kamion i proter'o ga kroz > * masu da se ljudi popnu :) Pola noci sam se vozikao na njemu, kroz > * grad pun ljudi :) > > Isti kamion je bio i dan pre, tj. posle pobede nad Grckom. Najjaci su > ipak bili ludaci koji su se peli po autobusima ili kamionima, ali ne E krivo mi je sto ni na jednom snimku nisam video onaj autobus (koga su, btw, unistili) na Trgu. Tu je bila strasna atmosfera, masa skace po autobusu u ritmu, a bakljada iza... :) > na platformu, vec na krov. Cujem da je bilo povredenih posle padova, ali > verovatno je vredelo. :) Kod nas nije :) Ortak je pre svakog opasnijeg ubrzanja rekao da se sedne, posto su ortaci stajali na krovu. Posle su se naucili :) Ja sam hteo da se popnem, ali nisam mogao, jer ih je suvise bilo gore. E ne da je vredelo, nego je bilo ludilo! :)) Trebao si da budes gore kad je jurio kroz Kneza Milosa, pored Americke ambasade :) Jedino sto nas je ostavio kod Ade, ali smo se brzo vratili :) > * verujem da cu vise kupiti tu sramotu od lista i uopste poverovati > * istima bilo sta. Peder je optuzio maltene ceo srpski narod da je > * razbijao po gradu, umesto da slavi. > > Kako ken*as. ;) Valjda znas sta ja mislim o Srbiji i srpskom narodu > i boli me uvo za seljacke izjave pomenutog kretena. Ocigledno si > pogresno shvatio moje reci. Ne, nisam pogresno shvatio, podsetio si me na njega, jer si generalizovao: "Iznervirao sam se kako je narod poludeo...". To je par ljudi radilo, a to sto su se i ostali sladili nema puno veze. > * svakome ko je to video je bre jasno da je to ekipa od par ljudi > * radila koja je isla bas sa namerom da to uradi. A ocigledno su imali > * i alat, da ide lakse i brze, jer.. kako onda objasniti da nijedan > > Ne bih rekao da je bila tako mala ekipa ljudi, ali se slazem sa tobom > da to nema veze sa tim sto je to srpski narod (to se dogada svuda, nismo > mi nikakav izuzetak). Inace, ono sto sam ja video je radeno nogama > i rukama ;) pa je trajalo vise sati (onaj sladoled kod konja) je > dugo otvaran, a maksimalnu odbranu mu je pruzio giovanni (u duetu sa Dobro, jedan kod konja.. Bilo ih je i u bulevaru.. Ali, to su svega par komada, verovatno ih je bilo i u ostalim delovima grada. Ono u Knezu je radila ista grupa - 100%! Ma uopste, glupo je da se raspravljamo.. jer, cak i da nije, to je svega par desetina idiota, kojih svuda ima, nikako narod. > * Dakle, par ljudi i nista vise.. > > Ma nije bas par ljudi, pre bih rekao par stotina (tu racunam i one koji > jurili od sladoleda do sladoleda i skupljali plodove tudeg "rada"). ;) E pa nemoj da ih racunas, to nije strasno. Na kraju krajeva, sladoledi bi se istopili i propali, da ih neko nije uzeo :) > No to, kao sto rekoh, nema nikakve veze sa "srpskim narodom". To bi Da..
navijači.225 morkin, -> #222, boyaan
> > Cuo sam tipa koji je pevao "Rotor je mali grad..." > > Trebalo bi, valjda: "Volgograd je mali grad... Tačno, ali tip je pevao baš "Rotor..." Slučajno ili namerno, ne znam.
navijači.227 poulos,
*********************************** Prodajem baklje i ostalu pirotehniku. Zainteresovani neka se obrate na mail. *********************************** Nikola, R.S.F.C.
navijači.228 nemanjja, -> #227, poulos
Da se obratim tebi ili Nikoli ?
navijači.229 junior, -> #1084, miko
> tebe, ali meni je bilo draze da smo pokli od Cibone, a otisli > na Final-Four, nego da je bilo obrnuto ... Trebalo bi to > posmatrati kao jednu obicnu utakmicu i nista vise ... Da, da, a tamo ste ostavili neizbrisiv trag ;)) Ostali ste u sećanju kao najbolji sparing partner u istoriji Final Foura :) Ljudi kad imaju upisane utakmice sa vama, sad kažu "imamo trening u četvrtak sa onim Partizanom .." ;)) Smešni ste bre. :) Neću ništa da ti kažem, već samo jedno: pa vi ni Zvezdu niste uspeli da dobijete ;))
navijači.230 rades, -> #229, junior
> Da, da, a tamo ste ostavili neizbrisiv trag ;)) Ostali ste u > secanju kao najbolji sparing partner u istoriji Final Foura :) > Ljudi kad imaju upisane utakmice sa vama, sad kazu "imamo > trening u cetvrtak sa onim Partizanom .." ;)) Smesni ste bre. > :) Videcemo vas. Vi necete ni doci do istog. Tesko da cete i grupu proci, ali potrudite se bar da budete peti - da ne izgubimo i tog jednog predstavnika. ;)
navijači.231 junior, -> #230, rades
> Tesko da cete i grupu proci, ali potrudite se bar da budete > peti - da ne izgubimo i tog jednog predstavnika. ;) Ma, potrudite se vi da izborite još jednog, jer mi ove godine osvajamo Evropu. ;) Nema nam ravnog .. eeej, bre, znaš ti ko je Sead :))
navijači.232 miko, -> #229, junior
> Da, da, a tamo ste ostavili neizbrisiv trag ;)) Ostali ste u secanju > kao najbolji sparing partner u istoriji Final Foura :) Mi sto tamo BILI, i to je ono sto je bitno. Jos bitnije je da smo bili po treci put ... dok ce neki timovi, evo ove godine, prvi put da upoznaju sta je to evropska kosarka ;))) > Necu nista da ti kazem, vec samo jedno: pa vi ni Zvezdu niste uspeli > da dobijete ;)) Nismo ni FMP, ni Buducnost ... ni Kinder, ni Benetton .. pa opet smo zvanicno cetvrti tim u Evropi :)))
navijači.233 rades, -> #231, junior
> Ma, potrudite se vi da izborite jos jednog, jer mi ove godine > osvajamo Evropu. ;) Nema nam ravnog .. eeej, bre, znas ti ko je > Sead :)) Seadu svaka cast, ali timu koji kupuje sve sto stigne, bez obzira na kvalitet... Mi se nadamo da cemo obezbediti jos jednog - krajnje je vreme.:)
navijači.234 poulos, -> #1205, kum.djole
* kojim slučajem desilo Kralju, Sisoju, ili nekom petom našem golmanu * koji brani napolju, osećam da bismo se skupili da napravimo atomsku * bombu i pošaljemo poštom na tamo neku adresu. ;) Ja sam baš hteo da komentarišem, ali ispiti... Ali, evo, naterao si me. Naime, pošto je sudija uspeo da dovede Vošu do izjednačenja u 97.-om minutu, navijač Sartida je rešio da se obračuna sa Žilićem. E sad, da li ga je uhvatio na terenu i krkao ga ;) ili ga je "samo" spičio kamenom nisam siguran, ali izgleda da je bilo ovo drugo. Uglavnom, Sartid je postigao gol koji je sudija poništio, a koliko sam razumeo, to je bio razlog za ovakvu reakciju navijača (možda nije mogao da dobaci do sudije). Inače, čovek je uhapšen i protiv njega će se verovatno povesti krivični postupak. Kad sam već počeo, ajd da još malo dodam... Navijački se mnogo očekivalo od utakmice Radnički (K) - Rad, UF su najavili lom u Kragujevcu, a Devilsi su planirali da njih 20-ak dođe u Beograd u jutarnjim časovima i Radovce iznenadi još pre polaska na gostovanje. Međutim, izgleda da se ništa ozbiljnije nije dešavalo. Na utakmici Zvezda - Zemun, navijači Zemuna su kasnili 20 minuta, a isto toliko ranije i otišli sa utakmice. Samo nekoliko njih je ostalo do kraja, a potom su bežali po raznim krajevima Beograda. :) Na Spartak - Partizan je bilo 7000 gledalaca, a izgleda da je bio i popriličan broj Grobara. I za kraj sam ostavio izveštaj sa gostovanja, Rotor - Zvezda. Pre utakmice, lokalne ruske bande su se skupile i atakovale na Zvezdine autobuse. Međutim, valjda iz neznanja, kamenovali su tek treći autobus, u kome se nalazila najjača i najstarija ciganska ekipa. Usledilo je izletanje iz busa i gonjenje protivnika naoružanog kamenicama. ;) Kasnije, na samoj utakmici, bilo je murkana koliko i navijača Zvezde. :)
navijači.235 kiki, -> #1220, miskop
> Iz kog programa si ga pustio? Video for Windows
navijači.236 dr.iivan,
-------------------------------------------------------------- VELIKI NEREDI PRED UTAKMICU RAD - ZVEZDA -------------------------------------------------------------- Danas, 5.9.98 pred utakmicu Rad - Crvena Zvezda, desili su se najveci neredi u poslednjih nekoliko godina YU fudbala. Naime, DELIJE su se okupile oko sat vremena pred utakmicu, na Trosarini, gde je ubrzo izbila velika tuca izmedju 150-200 DELIJA i isto toliko Radovih celavaca. U tuci, koja je trajala vise od 5 minuta, na desetine je povredjenih sa obe strane, a jedan nas pripadnik i dva Radova su izbodena nozem. U sred tuce je intervenisala i interventna jedinica policije, ali su DELIJE i njih naterale na povlacenje. Tuca se zavrsila opstim begom Radovaca u pravcu Banjice, a DELIJE su ih dugo posle toga jurile po okolnim ulicama. Ciganski pozdrav Delije Internet Fan Club PS Pozivamo ocevice (ili ucesnike) da nam daju svoje vidjenje tuce, na adresu mailto:delije-komentar@oaza.co.yu
navijači.237 poulos, -> #236, dr.iivan
* U sred tuce je intervenisala i interventna jedinica policije, ali su * DELIJE i njih naterale na povlacenje. * Tuca se zavrsila opstim begom Radovaca u pravcu Banjice, a DELIJE su * ih dugo posle toga jurile po okolnim ulicama. Nisam prisustvovao samom događaju (zbog smrdljivog i užasnog ispita, koji ću ionako pasti), ali sam detaljno izveštavan iz više izvora. :) Izveštaj je prilično tačan, tj. Radovci su u potpunosti potučeni i naterani u beg (za one koji ne poznaju navijačke prilike, UF su jedna od najjačih navijačkih grupa u našoj zemlji). Murija, koja je bila iznenađenja time što se navijači Crvene Zvezde nisu sastali na Marakani, nije stigla na vreme da interveniše, a i oni koji su pokušali su bili malobrojni. Bili su razbijeni, zajedno sa njihovim vozilima (nekako mi dođe drago zbog ovog, posle onog njihovog iživljavanja na košarkaškim utakmicama). Samoj utakmici je prisustvovalo oko 100 Radovaca i 300-400 navijača Crvene Zvezde.
navijači.238 poulos,
Vojvodina - Crvena Zvezda 1:2 (0:1) Navijači Crvene Zvezde su tokom jučerašnjeg dana, kolima ili autobusom, ili vozom krenuli ka Novom Sadu, na prvi derbi u ovoj sezoni. Inače, u vozu je bilo pametnih konduktera ;) koji su tražili da se plate "vozne kaaarte". ;) Naravno, nisu bili dobrodošli u navijačkim vagonima. Put je trajao 2 sata. Po dolasku u Novi Sad, murija je sprovela navijače do stadiona. Pojavio se problem sa kartama (do sada je uvek navijačima ulaz na sever bio slobodan), ali je ovog puta Voša zacepila cenu od 40 dinara za stajanje. Samo snalažljiviji ;) su uspeli da dođu do besplatnih karata. Po ulasku na stadion, dosta impresivna slika. Stadion izuzetno dobro popunjen, sem manjeg dela na istoku i jednog dela severa, koji je popunjen u toku prvog poluvremena (mnogo navijača Zvezde je kasnilo). U svakom slučaju, na severu gotovo da i nije bilo publike, već su dominirlai navijači, pa je navijanje bilo dosta dobro u toku cele utakmice. Na severu su viđene dve bakljade. Sa druge strane, Slaninari, Red Firm i Firma su bili podeljeni na dve tribine. Napravili su dve bakljade, od kojih je jedna bila dosta dobra. Njihovo navijanje zaista ne zaslužuje komentar, jer se svodi na par skandiranja i tiho pevanje neke od obrada ciganskih ili grobarskih pesama. Posle ove, mogu reći, velike pobede, sever je burno reagovao, ali je morao brzim korakom da se uputi ka žalezničkoj stanici. ;) (naravno, oni koji su imali kola, kulirali su i slavili usput). :) Na kraju smo otišli međunarodnim vozom ;) i stigli u Beograd pre nego što bi došli onim našim, jadnim, koji je iz Novog Sada krenuo pola sata ranije. U svakom slučaju, bilo je ovo jedno fino gostovanje, ali bez većih nereda, zbog domaćina koji ne puža značajniji otpor u navijačkom pogledu. :)
navijači.239 sani.,
Niko bre da iskomentarise sibanje radovaca i cigana pre tekme na banjci. Prica se da je bilo mnogo mnogo vruce. Jel bi neko na tekmi mozda?
navijači.240 poulos,
Evo kompletnog izveštaja sa utakmice Rad - Zvezda: * Susret 5. kola ovoga prvenstva između Rada i Zvezde mnogo je * više obećavao na navijačkom planu. Treba imati u vidu da je * pored stalnih sukoba prethodnih godina (počevši od 1.4.1995 * kada su UF & Rangers prvi put napali Delije) pred prošli meč * došlo takođe do sukoba, u kome su više nego nepripremljene * Delije izvukle znatno deblji kraj. * * Naime ekipa se skupila u jednoj troli i krenula ka stadionu. * Njih oko 60-ak naleće na grupu od 150-200 navijača Rada. * Kako navijači Zvezde koji su bili ispred stadiona nisu * pritekli u pomoć, posle prvih naleta jednih i drugih došlo * je do povlačenja Ultras-a koji uopšte nisu bili fajterski * opremljeni. * * Sve u svemu posle bežanije Delija uz slab otpor, moglo bi se * reći da su radovci dobili ovaj fajt sa nekih 60-40. Ipak * ovaj incident je bio najveći poraz Delija u prošloj sezoni. * Na početku nove sezone kod Delija je vidno izražena želja da * se stvari postave na svoje mesto. Svi znate kako su prošli * Despoti, pa čak i Zemunci, pa su Ultras-i jedva čekali * susret sa radovcima. * * Da su svi shvatili ozbiljno tu tekmu govori i prisustvo oko * 130 ljudi na sastanku pred istu. Prva ekipa je shvatila da * do sukoba ne može doći ako okup bude kod standardnog Lotusa. * Stoga je rečeno da će biti određeno novo mesto za okupljanje * koje će navijačima biti javljeno na dan utakmice. Takođe * dogovor je bio da pri dolasku na zborno mesto ne budu * istaknuti šalovi i znamenja kluba, kao i da navijači ne * dolaze uz pesmu. Rečeno je da i u slučaju dolaska policije * ne bude incidenata sa istima, već da mirno krenu sa njima * sve do susreta sa radovcima * * Zborno mesto je bila Trošarina a vreme 15:45 (utakmica je * počinjala u 17 h). Ekipa se komletirala oko 16h, uz sva * potrebna 'priručna sredstva'. Inače za to vreme žandari kao * i dva izviđača sa banjice nisu mogli da shvate zašto je * Lotus prazan. Trošarina se pokazala kao odlično mesto za * sastanak jer dosta ljudi cirkuliše tuda (pa je oko 200 * Delija bilo približno neprimetno), a takođe to je mesto koje * je dosta blizu stadiona FK rad kao i zbornog mesta UF (pet * solitera). Uglavnom ni radovi izviđači nisu sedeli skrštenih * ruku. Uočili su Delije pa su UF odmah krenuli ka Trošarini * želeći da napadnu Delije baš onako kako su Delije zamišljale * da napadnu UF. No imali su tu nesreću da su Delije krenule * da se grupišu u kolonu koji minut pre nego što su oni * stigli. Radovcima propada iznenađenje, a malo pre planiranog * polaska Delija stiže vest da su radovci na vidiku. Cigani * kreću sa početka stare okretnice ka Trošarini, gde po šinama * dolaze UF. Posle kraćeg sporog hoda cigani kreću u juriš, * ovaj put znatno bolje opremljeni nego prošle sezone. Radovci * ne izdržavaju prvi udar Delija; povlače se ka Banjici, a * njihovi prvi redovi dosta loše prolaze. Stigavši do stanice * tramvaja, Delije malo usporavaju. Šansu za kontra-udar UF * ne koriste i Delije ponovo kreću u snažan napad. Sve vreme * flaše i kamenje lete u rafalima, a bilo je i nekoliko * baklji. Delije potiskuju UF skroz do tramvajskog * podvožnjaka, a onda se iz sporedne ulice pojavljuje lik * sa pištoljem u ruci ciljajući po masi cigana. Malo više to, * a malo manje činjecnica da je neko uočio radovce na platou * odakle kreću autobusi, uslovilo je da se navijači Zvezde * okrenu na drugu stranu i krenu ka mestu odkale su krenuli. U * celoj toj situaciji prepun autobus GSB-a biva pogođen sa * nekoliko kamenica, pa je svom srećom majstor vrlo brzo dodao * gas. Delije nastavljaju da vijaju radovce po okolnim * ulicama, a odjednom se čuju i tri pucnja. Petnaestak sekundi * posle dolazi i milicija, ali baš kao na Sartidu samo u * jednom džipu. Milicioneri brzo izlaze misleći da će to * izazvati strah kod navijača. No malobrojnost plavih ulila je * dodatnu sigurnost Delijama koje, vraćajući se sa jurnjave sa * UF, kamenjem i svim ostalim sredstvima nasrću na džip. * Desetak puta se čuo pucanj, a zatim milicioneri žurno * odlaze. Tu se već i navijači evakuišu sa mesta sukoba. Posle * minut dolazi, ovog puta znatno brojnija, interventna * jedinica u neka 3-4 džipa. * * Navijači se gube u okolnim ulicama mada ni milicija nije baš * previše išla u poteru, a uhapšeno je nekoliko navijača koji * su se zatekli na licu mesta. * * Sve u svemu bio je to najveći sukob dve navijačke grupe u * poslednjih 6-7 godina. Tuča 200 na 200 trajala je dobrih 5-6 * minuta, a epilog svega je više nego ubedljiv poraz radovaca, * desetine lakše povređenih na obe strane, dva izbodena * radovca i jedan Delija, dok je jedan momak iz mlađe ekipe * Delija koji je pogođen gumenim metkom završio sa prelomom * noge. Naravno pretpostavlja se da je broj povređenih još * veći ali ovo je ono što se najviše pričalo. * * U celom incidentu, čuo sam da je povređeno i nekoliko * milicionera, navodno jedan od njih je pogođen kamenom u * glavu. No ove podatke treba uzeti sa rezervom. * * Što se tiče samog događaja, čini mi se da su dosta zatajila * razna 'bedna piskarala' jer ovaj događaj nije imao gotovo * nikakav odjek u medijima. * * Posle svega ovoga navijači su po ekipama uputili do * stadiona, dosta njih i raznim kolima taxijima, a naravno * dosta povređenih je prevoženo do bolnica. Zbog ovoga na * samom stadionu nije bilo dosta momaka iz prve ekipe Delija, * a rekao bih da je ista situacija bila i na drugoj strani, * jer je na stadionu u kopu UF & Rangers bilo tek nekih 80 * ljudi. Sa druge strane prostor za gostujuće navijače je bio * odlično popunjen, tj. bilo je nekih 300 ako ne i više Delija * (naravno zahvaljujući gomili ljudi koja nije ni znala za * sukobe pre tekme). navijanje je bilo dosta slabo sa obe * strane. Pored standardnog repertoara za ovakve prilike, * Delije su dosta vremena posvetile golmanu Ševu ('Ševo * turčine', 'Golmanu Ševu je**li smo kevu'), dok su radovci * očekivano dočekali Brazilca Adilsona povicima 'monkey' * i slično. Posle utakmice Delije su zadržane na stadionu * nekih 15-ak minuta, no radovci posle katastrofe od pre meča, * nisu ni pomišljali na nekakvu sačekušu. * * Eto toliko. U sredu Delije očekuje Novi Sad i još jedno * vraćanje starih dugova jer su prošli put u Novom Sadu domaći * navijači posle dugo vremena dali bar nekakve znake života. * * Do sledećeg pisanja.... * * pozdrav, * Nikola R.S.F.C.
navijači.241 sani.,
Verovatno ste chuli zasto je tekma izmedju Radnichkog i Partizana kasnila oko pola sata ali evo sada mozete da citate iz prve ruke sta se sve desavalo u Kragujevcu. Ovo gostovanje bilo bi samo jedno u nizu da ga nisu obelezile dve stvari. Prvo pre polaska za Kragujevac usledilo je pomirenje izmedju Grobara , a drugo ovo je prvo ozbiljnije sranje na stadionima ove godine ne rachunajuci tuche i presretanja van stadiona. Ali da krenem redom.. Grobari su se nasli ispred juzne tribine Partizanovog stadiona, sa tim sto je okupljanje Chegijeve ekipe bilo ispred agencije , dok se drugi (brojniji deo) okupio nesto nize , tachnije kod skvera na autokomandi. Obe grupe su se susrele ispred crkve kod severne tribine gde je usledilo simbolichno pomirenje , a zatim se preslo na celivanje ikona i paljenje svece u chast pomirenja dva zavadjena kopa. Znam da zvuchi smesno i religiozno ali bila je to jedinstvena slika :) Posle toga svi su se zajedno ukrcali u 6 autobusa koji su cekali ispred uz klimavi dogovor da u Kragujevcu niko ne vodi navijanje i da se niko ne penje na sipku. Kako ne bi bilo svadje takodje je odredjeno 6 , 7 ljudi koji ce voditi navijanje a u slucaju eventualnog obrachuna sa Djavolima , svi ce se tuci zajedno. Chegi nije mogao da se pomiri sa tim da nece biti na sipci ali je bilo ochigledno da se njegova rech sve manje slusa. Odma je i pomenuta opcija preskakanja ograde pre susreta u slucaju da je obezbedjenje slabo. I tako smo krenuli negde oko pola 2 autobusima koji su bili krcati i ko nije uspeo da sedne , nije bio ni za kurac kad smo stigli. Sergio. i ja smo se nekako uvalili u bus sa prvom ekipom promukli vec do ulaska u Kragujevac. Putovanje je bila klasika. Dranje , duvanje , alkohol.. Na ulasku u Kragujevac cekali smo pola sata i za to vreme uspeli da na 15 minuta blokiramo put , i "zauzmemo" neki kamion koji se tu nasao. Isti je normalno bio "rashodovan" u veoma kratkom roku a par murkana , saobracajaca samo su nemo posmatrali nas vandalizam :). Napokon stizemo na stadion nekih pola sata pre pocetka tekme i tu nam se prikljucuju grobari iz Kragujevca i ovi sto su dosli drugim prevoznim sredstvima (citaj: Giovanni , Shef , Gioblin..). Tako nas je na pocetku tekme bilo nesto manje od 400. Nasuprot nas ovi Djavoli kojih je ruku na srce bilo vise , izgledali su smesno i nisu se chuli gotovo celu utakmicu. Sve u svemu brzo je ustanovljeno da je obezbedjenje bedno ali da je ograda isuvise visoka za preskakanje. Tako da se preslo na plan B - probijanje ograde ;). Samo par momenata pre nego sto je tekma trebala da pochne Chegi , Dacha i jos par njih , nisam uspeo da vidim ko je , probijaju ogradu i istrchavaju na teren. E tada tek pojavljuje se murija (niotkuda) i pocinje shibanje. Nekako su uspeli da nas vrate u onaj "kavez" od tribine, ali u tom trenutku desava se ista slika samo na onoj strani de su bili Djavoli. Medjutim ovoga puta murija nista ne radi , i pishe im molbe da se vrate na tribinu. U takvoj situaciji njih 5 , 6 uspeva da dodje do nase tribine i pocinju da nas gadjaju kamenjem i (nasim) bakljama palim na teren. Jedan junak se okomio na igrache i nabo jednog od njim mislim da je bio Tomic. Za svo to vreme murija nije na terenu nego je zauzeta "cistjenjem" nase tribine. Jedan murkan je popio baklju u facu , par Grobara je povredjeno od kamenja koje je sada pocelo da dolazi i sa severne tribine , ali kolko sam mogao da vidim niko nije bio priveden. To je sve trajalo nekih 20 minuta i primirilo se tako da je tekma ipak pocela. Navijanje je bilo standardno dobro i svakom pogledu smo bili bolji od onih "klinaca" preko puta. Posebno odusevljenje izazvalo je vodstvo Proletera protiv Zvezde. Po zavrsetku tekme , ponovo je pocelo kamenovanje , ali ovoga puta mnogo masovnije , ali je murija stala (konachno) na nasu stranu i najurila one neukrocene Djavolchice. Tako da smo oko pola 9 mogli da se vratimo u autobuse chime je zavrseno i ovo gostovanje :) Direktnog obrachuna Grobara i Djavola nije bilo , ali i da jeste sa obzirom na nase brojno stanje ne bi predstavljali veci problem. Za dve nedelje je ponovo kup utakmica na istom mestu , tako da cemo se ponovo sresti..
navijači.242 poulos,
Na krcatoj Marakani (sem dela juga, na kom nema sedišta), Crvena Zvezda - Mec 2:1 (2:0). Navijanje je počelo koreografijom, po kojima su navijači Zvezde postali poznati u poslednjih par godina. Na crvenoj podlozi žutom bojom je bilo ispisano "19", pa pehar kupa šampiona, a sa desne strane je pisalo "91". Počelo je fino, navijanje je vođeno sa razglasa, ali i pored vodstva od 2:0 nešto je falilo. Pretpostavljam da je to zbog ovih sedišta, jer je dosta ljudi iskoristilo priliku da sedi... U svakom slučaju, cigani nisu razočarali, ali nisu bili ni u svom najboljem izdanju. Pomoć navijača će biti značajna i u revanšu, mada bi Zvezda trebalo da prođe na "suvi kvalitet" koji očigledno poseduje, za razliku od Meca.
navijači.243 sani., -> #242, poulos
}} bojom je bilo ispisano "19", pa pehar kupa sampiona, a sa desne ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Glupi Pantic na Tv-u rekao je : I JEDNO VELIKO SRCE U SREDINI.. :)
navijači.244 poulos, -> #243, sani.
* Glupi Pantic na Tv-u rekao je : I JEDNO VELIKO SRCE U SREDINI.. :) Kreten... Čuo sam ga posle na snimku. :)) Inače, navijači Crvene Zvezde su (bar po "Žurnalu") želeli time da pokažu gostima "kod koga su došli". ;)
navijači.245 kum.djole, -> #244, poulos
>> Inače, navijači Crvene Zvezde su (bar po "Žurnalu") želeli time >> da pokažu gostima "kod koga su došli". ;) ...našta su se navijači Sartid Smedereva gromko nasmejali. ;)
navijači.246 sergio.,
U Newcastle-u bilo je devedesetak grobara koji su moramo priznati navijali tokom cele utakmice , i ruku na srce do jaja su se chuli chak i na RTS-u. Nego el idu cigani u Francusku ?
navijači.247 poulos, -> #245, kum.djole
* ...našta su se navijači Sartid Smedereva gromko nasmejali. ;) To možda oni kojima je ostao poneki zub posle poslednjeg gostovanja. ;)
navijači.248 poulos, -> #246, sergio.
* Nego el idu cigani u Francusku ? Naravno da idu, Zvezda nikada i nigde u svetu nije ostala bez navijača.
navijači.249 rades, -> #248, poulos
>* Nego el idu cigani u Francusku ? > Naravno da idu, Zvezda nikada i nigde u svetu nije ostala bez > navijaca. Cini mi se da rekose da ide 6 autobusa.
navijači.250 junior,
Za one koji ne znaju - 1000 Iraca u Beogradu ;))
navijači.251 corgan, -> #250, junior
Kakvih Iraca majke ti ?????????????????????
navijači.252 junior, -> #251, corgan
> Kakvih Iraca majke ti ????????????????????? Jugoslavija - Irska, 10. oktobar, ako se ne varam.
navijači.253 corgan, -> #252, junior
E sorry.Mislio sam da mislish na Newcastle,pa reko da te ispravim.
navijači.254 giovanni, -> #246, sergio.
Ę? Nego el idu cigani u Francusku ? Idu. Busevima.
navijači.256 poulos,
Partizan - Crvena Zvezda 2:1 (1:0) Na stadionu JNA ;) (ili kako ga neki zovu stadion "Partizan") po kišnom vremenu okupilo se svega 15, možda i 20000 gledalaca. Od akda je uprava Partizana skratila jug i sever, nije ih uopšte teško napuniti. Stoga, i sever i jug su bili puni, dok su istok i zapad bili poluprazni. Postavka transparenata zavidna na obe strane. Pre samog početka grobari su podigli nekoliko "osvojenih" transparenata. Osvojenih je pod navodnicima iz sledećih razloga: - transparent "Ultra boys" je ukraden iz Zvezdini službenih prostorija - transparenti "Sombor" i onaj treći su kupljeni od Slaninara, koji su ih osvojili prošle godine. Toliko o grobarskom poštovanju navijačkih kodeksa, pa posle neka se čude raketama na basket derbijima. Na samom početku utakmice na severu se pojavila odlična koreografija sa crvenim kartonima, 20 titula šampiona, 16 kupova, titulom prvaka Evrope i prvaka sveta. Sve to je bilo propraćeno transparentom: "Mi imamo titulu prvaka Evrope i sveta, 20 titula i 16 kupova, a vi?" ;) Grobari su na to odgovorili bakljadom... Kasnije se navijalo, većim delom ujednačeno. Posle izjednačujućeg gola Zvezde, u drugom poluvremenu, grobari su ućutali, posle nekoliko minuta se povratili, da bi cigani potpuno zaćutali po primljenom golu u poslednjem minutu utakmice. Eto toliko sa ovog 111.-og derbija... P.S. O tučama pre utakmice ne bih puno, čuo sam samo jedno priču o sukobu prva grobarske i ciganske ekipe ispred kafića "Lotus" gde su grobari atakovali na cigane kamenicama, ali su ubrzo bili ugaženi, da bi potom murija ugazila Zvezdine navijače na istom mestu...
navijači.257 sani., -> #256, poulos
}} - transparent "Ultra boys" je ukraden iz Zvezdini sluzbenih }} prostorija }} - transparenti "Sombor" i onaj treci su kupljeni od Slaninara, }} koji su ih osvojili prosle godine. }} Toliko o grobarskom postovanju navijackih kodeksa Mislim da mozda nije pitanje koliko smo mi dobri u osvajanju tudjih transparenata , vec koliko ste vi dobri u chuvanju sopstvenih. A ako je vama izgovor , da vam nismo cornuli mi nego slaninari , onda to vise govori o vama. }} "Mi imamo titulu prvaka Evrope i sveta, 20 titula i 16 kupova, a vi?!" Mi imamo Mateju Kezmana.
navijači.258 corgan,
Sta reci.Atmosfera na jugu kao i uvek paklena.Partizan bolji za klasu od cigana prvi na tabeli,Zvezda kaska 8 poena i shesta je.Bakljada na pochetku je bila neveraovatna nishta se nije videlo i nije moglo da se dishe.Ciganska koreografija je bila SMESHNA,sa sve onim zvezda i klasichnim ku**enjem o ranijim pobedama.Na jugu nove pesme i cepanje zvezdinih transparenata.Mateja i Djordje geniji.Zvezdin go shugav.I na kraju pesmica sa juga: Adilsone chamugo, Majmune sa grane. Evo idu huligani Nose ti banane!! P.S.I naravno uz nezaboravno:"Hu,hu,hu,hu"svaki put kad Adilson ima loptu. Toliko. Corgan
navijači.259 stefan, -> #256, poulos
>P.S. O tučama pre utakmice ne bih puno, čuo sam samo jedno priču o >sukobu prva grobarske i ciganske ekipe ispred kafića "Lotus" gde su >grobari atakovali na cigane kamenicama, ali su ubrzo bili ugaženi, da >bi potom murija ugazila Zvezdine navijače na istom mestu... A na Prou, covek ciganin (kontradikcija :), pisao o tome kako je gledao da cigani dobijaju batine :>
navijači.261 poulos, -> #257, sani.
* Mislim da mozda nije pitanje koliko smo mi dobri u osvajanju * tudjih transparenata , vec koliko ste vi dobri u chuvanju * sopstvenih. A ako je vama izgovor , da vam nismo cornuli mi * nego slaninari , onda to vise govori o vama. Slažem se da je blam što ti transparenti nisu bili dobro čuvani (ovi koji su pali od strane Slaninara), dok ovo sa krađom ne bih više da komentarišem. Ipak, ja sam prokomentarisao vaše navijače, koji se ponašaju protivno navijačkim kodeksima, a zato su bili, a i biće kažnjeni (takve situacije dovode do nestajanja svih pravila)... * Mi imamo Mateju Kezmana. Ma blago vama. ;)
navijači.262 poulos, -> #259, stefan
* A na Prou, covek ciganin (kontradikcija :), pisao o tome kako je * gledao da cigani dobijaju batine :> Prvo: ne postoji samo jedna tuča kada je derbi u pitanju Drugo: vrlo je sumnjivo definisanje pojma "navijači" tog mladog i neiskusnog dečkića, da se ne "odrazim" oštrije... :)
navijači.263 giovanni, -> #251, corgan
Ę? Kakvih Iraca majke ti Irskih.
navijači.264 miskop, -> #256, poulos
>> P.S. O tučama pre utakmice ne bih puno, čuo sam samo jedno priču o >> sukobu prva grobarske i ciganske ekipe ispred kafića "Lotus" gde su >> grobari atakovali na cigane kamenicama, ali su ubrzo bili ugaženi, da >> bi potom murija ugazila Zvezdine navijače na istom mestu... Bilo na SOS-u. Bili su i snimci razbijenih prozora službenih prostorija na Marakani.
navijači.265 corgan,
Sta reci.Atmosfera na jugu kao i uvek paklena.Partizan bolji za klasu od cigana prvi na tabeli,Zvezda kaska 8 poena i shesta je.Bakljada na pochetku je bila neveraovatna nishta se nije videlo i nije moglo da se dishe.Ciganska koreografija je bila SMESHNA,sa sve onim zvezda i klasichnim ku**enjem o ranijim pobedama.Na jugu nove pesme i cepanje zvezdinih transparenata.Mateja i Djordje geniji.Zvezdin go shugav.I na kraju pesmica sa juga: Adilsone chamugo, Majmune sa grane. Evo idu huligani Nose ti banane!! P.S.I naravno uz nezaboravno:"Hu,hu,hu,hu"svaki put kad Adilson ima loptu. Toliko. Corgan 8
navijači.266 legolas, -> #265, corgan
>>P.S.I naravno uz nezaboravno:"Hu,hu,hu,hu"svaki put kad Adilson ima >>loptu. De se potsetimo da je Partizan prvi dovodio neke druge rase, ako cemo sad o rasizmu. Sta bi sa ona vasa dva Kineza? Vi ste svoje dovodili cisto neke reklame radi, a ovi nama makar sluze necemo. BTW, zna se ko je jedini i neponovljivi majmun, a i taj je potekao iz Partizana ;)
navijači.267 corgan, -> #266, legolas
Cigani ostaju cigani.Mozete da prichate sta hocete al mismo prvi na tabeli i bolji smo od vas za klasu i dovidjenja. Corgan
navijači.268 legolas, -> #267, corgan
>>Cigani ostaju cigani.Mozete da prichate sta hocete al mismo prvi na >>tabeli i bolji smo od vas za klasu i dovidjenja.Corgan Ako je tako, sta imas ista da pises ovde? Partizanovci moraju stalno da lece komplekse jer imaju manje titula ;)
navijači.269 nemanjja, -> #256, poulos
Dakle da remiziramo: - Grobari su pre utakmice popili zestoke batine. - Na tekmi su istakli 3 "osvojena" transparenta. Svake komentar na ovo je suvisan. To ni navijaci F.K. Kusiljeva sebi nebi dozvolili. Posebno je nisko ono sa kupovinom transparenata od Madjara. - Pobeda Partizana. Ovo se desilo slucajno. Uslovi za igru su bili ocajni, teren je posle par minuta igre bio bukvalno "preoran". No mozda najgori navijaci na svetu, tj. grobarcici imaju i za ovo opravdanje. Mozda su posle utakmice sadili krompir ? - Dakle, Zvezda ima 8 bodova manje ali nista zato, duga je sezona. I za kraj "Nasoj sreci nema kraja grobari nam lizu jaja !"
navijači.270 kum.djole, -> #269, nemanjja
> da remiziramo: :)))))) Verovatno, da nije bilo Kežmana.. ;)
navijači.271 juice, -> #266, legolas
@> BTW, zna se ko je jedini i neponovljivi majmun, a i taj je potekao iz @> Partizana ;) Pa pazi, on onako, nije da nije ali ..... ;)) SAVO MAJMUNE!!!!
navijači.272 corgan, -> #269, nemanjja
I cigani i grobari su popili isto batina.Mi smo pobegli,razbili vam trofejnu salu,pobedili i bolje navijali. PU*ITE GA DELIJE,BICE VAM VESELIJE!!!!!!!!!!!!!!!
navijači.273 giovanni, -> #256, poulos
Ę? - transparent "Ultra boys" je ukraden iz Zvezdini službenih prostorija Ę? - transparenti "Sombor" i onaj treći su kupljeni od Slaninara, koji Ę? su ih osvojili prošle godine. E, ili ste vi kreteni pa vam svaki prolaznik koji navija za Partizan ukrade iz prostorija zastave ili je ovo glupost. Pre će biti da ste vi kreteni a da je ovo što si naposao glupost. Pogotovo što sa slaninama nemamo baš nikakve kontakte. Drugo, predlažem ti da sa vaših utakmicas odeš ranije, bar u 89. minutu. Čisto da se ne sekiraš. ;))) Ę? P.S. O tučama pre utakmice ne bih puno, čuo sam samo jedno priču o Ę? sukobu prva grobarske i ciganske ekipe ispred kafića "Lotus" gde su Ę? grobari atakovali na cigane kamenicama, ali su ubrzo bili ugaženi, da Ę? bi potom murija ugazila Zvezdine navijače na istom mestu... Imaš pretpaltu na pro-u i svedočenje jednog cigana koji je sve događaje video sa krova svoje zgrade (stanuje pored vašeg stadiona) pa pročitaj ko je koga tukao.
navijači.275 imandic, -> #273, giovanni
Bas sam danas prolazio ulicom Lipa(Cerak) i video 5-6 klinaca sa ciganskim salovima i kapama... Primetim da imaju grobarski sal, pa im opsujem majku cigansku, otmem sal, nalupam 2-3 samara, posle minut se ispostavi da su oni grobari sa ciganskim amblemima Ĺ :))))))) Vratio sam im sal, uz nadoknadu... Inace, od malena navijam za Hajduk(Split), a kad sam dosao u Beograd, morao sam da biram stranu, pa sam izabrao Partizan jer su cigani u mom odeljenju bili uglavnom guzice i streberi.... To je trajalo dok Partizan nije izgubio od "Kroacije" :((( Saam neutralan i dobro se zabavljam gledajuci jedne i druge
navijači.277 poulos, -> #273, giovanni
* biti da ste vi kreteni a da je ovo što si naposao glupost. Pogotovo * što sa slaninama nemamo baš nikakve kontakte. Drugo, predlažem ti da * sa vaših utakmicas odeš ranije, bar u 89. minutu. Čisto da se ne * sekiraš. ;))) Kako su se onda pojavili ti transparenti na jugu, koje su nam slaninari uzeli u Novom Sadu? Nikola ti je napisao na PRO-o i kako se to dogodilo, a to je, koliko blam za nas (što su nam slanine skinule transparent), tako i za vas, što ste kupili transparente od njih. * Imaš pretpaltu na pro-u i svedočenje jednog cigana koji je sve * događaje video sa krova svoje zgrade (stanuje pored vašeg stadiona) * pa pročitaj ko je koga tukao. Hm. :) Cigana? ;) Taj dečko ima veze sa navijanjem baš kao i ti sa fudbalom. ;> Schef koji je prisustvovao samom događaju je napisao šta se desilo u okršaju prvih ekipa, a to je valjda ono što se gleda, a ne fajt navijača sa nekom decom iz parka i sl... :) Lepo je rekao da on ne zna da li su to bili navijači ili publika i sl... U svakom slučaju, i Nikolin i Šefov izveštaj govori da su se grobari na kraju trkom povukli, pritom kamenujući Zvezdine prostorije.
navijači.278 nemanjja,
Izgubismo od hrvata. Opravdanja nema za Pavicevica. Treba ga streljati na Terazijama za primer kako ne bi bilo slicne bruke ubuduce. Zvezda je igrala bez navijaca. Cela hala je bila "okicena" crveno-belim zastavama. Izdvojio bih dres Crvene zvezde (XXXXXXXXXXXXXL velicina). p.s. Da li je bilo frke ispred Pionira, pre, za i posle tekme ??? Idu li Delije u Zagreb ?
navijači.279 gligo, -> #278, nemanjja
> Da li je bilo frke ispred Pionira, pre, za i posle tekme ??? Bilo, bilo, izas'o Aca da pozdravi svoje..:) > Idu li Delije u Zagreb ? Aha, 4 autobusa, preko Jasenovca...;(
navijači.281 stefan, -> #278, nemanjja
>Cela hala je bila "okicena" crveno-belim zastavama. Izdvojio bih >dres Crvene zvezde (XXXXXXXXXXXXXL velicina). A što skloniste _onaj_ transparent? ;)
navijači.282 sani.,
Sutra ko oce u Smederevo , bice 6 autobusa ispred juga. U 12 je okupljanje , u 13h krecemo..
navijači.283 corgan,
E jeste chuli sta se radilo protiv Sartida.Mogao sam da odem u Smederevo al jebiga u subotu sam se vratio mrtav pijan kuci u 4 ujutru iz KST-a,pa mi cale nije dao.A i dobro je sto nisam inache bi dobio takve batine od murje da to nije humano.Jednom Celavom iscepala murja Kezmanov dres koji je uzeo sa derbija.Onda cepala sve propusnice itd.Jednog mog ortaka iz shkole Filipa ubila murja ko vola ,ima dve crvene shtrafte na vratu.Sve to naravno jer su Grobari krali i razbijali na sve shto su naishli.Bice na "Pozovite 92". Toliko.
navijači.284 sani., -> #283, corgan
}} E jeste chuli sta se radilo protiv Sartida.Mogao sam da odem u }} Smederevo al }} jebiga u subotu sam se vratio mrtav pijan kuci u 4 ujutru iz }} KST-a Jebi ga ja i Sergio. smo dosli kuci u subotu u 07:00h ma smo u 12:30 opet bili ispred juga. Moras malo da se zrtvujes baki :) Inache , napisacu i ja kraci izvestaj samo malo da odmorim :)
navijači.285 kiki, -> #284, sani.
> Inache , napisacu i ja kraci izvestaj samo malo da odmorim :) Šalji, šalji, murija sve čita! ;>>>
navijači.286 sani., -> #285, kiki
}} Salji, salji, murija sve cita! ;>>> Pa ja sam samo gledao , nisam nista radio O:) A sto se tiche toga da ce sve biti na pozovite 92, mislim da ima dosta materijala ;)
navijači.287 kum.djole, -> #286, sani.
>> A sto se tiche toga da ce sve biti na pozovite 92, mislim da ima >> dosta materijala ;) Sve u svemu, vratilo se nasilje na stadione. ;) Zato što ste vi to tražili. ;))
navijači.288 kiki, -> #287, kum.djole
> Zato što ste vi to tražili. ;)) Vi > Sve u svemu, vratilo se nasilje na stadione. ;) Baš se vratilo,.. čak ga prenosimo i na neke francuske gradove ;>>
navijači.289 poulos, -> #281, stefan
* A što skloniste _onaj_ transparent? ;) Pi*ke. :( Naime, za one koji ne znaju, u hali je bio postavljena zastava sa likom Draže Mihajlovića. Međutim, na zahtev ustaša, koji su se žalili delegatu, ljudi iz KK "Crvena Zvezda" su sklonili pomenutu zastavu. Inače, ustaše Grgat i Krstić su se, po završetku, ložili čak i u našoj dvorani i radili ono što im naravno ne bi bilo ni na kraj pameti da su se u hali našla bar 2 (i slovima "dva") navijača... Inače, da obavestim i mladog gliga... ;) Koliko znam, u Zagreb će se ići, a nadam se da će za vize nekako biti sređeno... Kamo sreće da nas ode bar 1000, Zagreb više nikada ne bi bio isti. ;>
navijači.290 poulos, -> #287, kum.djole
* Sve u svemu, vratilo se nasilje na stadione. ;) * Zato što ste vi to tražili. ;)) Pazi... Niti će se u pozorištu ikada igrati fudbalska utakmica, niti će se na fudbalske stadione preseliti pozorišna publika. Ako se ovo drugo i desi, mi ćemo biti poslednji na svetu. ;)
navijači.291 kum.djole, -> #290, poulos
> Pazi... Niti će se u pozorištu ikada igrati fudbalska utakmica, > niti će se na fudbalske stadione preseliti pozorišna publika. > Ako se ovo drugo i desi, mi ćemo biti poslednji na svetu. ;) Pretpostavljam da si ovo sam smislio.. ;)
navijači.292 sani., -> #289, poulos
}} Koliko znam, u Zagreb ce se ici, a nadam se da ce za vize nekako }} biti sredeno... Pa el imas passos? :)
navijači.293 miskop,
Gledam kako su grobari izlomili one stolice na stadionu... To izgleda nisu iste stolice kao na Marakani, zar ne? Ove na Mara- kani ne možeš ni da zapališ, ni da slomiš, ni ništa, a ove 'gro- barske' se cepaju k'o da su od stiropora... ;)
navijači.294 gligo, -> #289, poulos
> Inace, da obavestim i mladog gliga... ;) Koliko znam, u Zagreb > ce se ici, a nadam se da ce za vize nekako biti sredeno... Kamo > srece da nas ode bar 1000, Zagreb vise nikada ne bi bio isti. > ;> Eh, ne brine mene kako cete vi otici tamo, nego dal' cete se i kako vratiti odande...;)
navijači.295 sani., -> #293, miskop
}} Ove na Marakani ne mozes ni da zapalis, ni da slomis, ni nista, Mogu da se izvale iz lezishta , ako je puknes po zadnjoj strani.
navijači.296 legolas,
Kakvo TRPANJE je veceras paloooo COVECE ZVEZDA!
navijači.297 rades, -> #293, miskop
> Gledam kako su grobari izlomili one stolice na stadionu... To > izgleda nisu iste stolice kao na Marakani, zar ne? Ove na Mara- > kani ne mozes ni da zapalis, ni da slomis, ni nista, a ove > 'gro- barske' se cepaju k'o da su od stiropora... ;) Mnogo verujes reklamama. Sacekaj utakmicu Jugoslavija - Irska (ako ne tu, onda sledeci derbi), pa ces da vidis da su i vase lomljive. ;)
navijači.298 kiki, -> #293, miskop
> kani ne možeš ni da zapališ, ni da slomiš, ni ništa, a ove 'gro- > barske' se cepaju k'o da su od stiropora... ;) Pa zeka gradi vile.. pa se našle neke jeftine stolice u kraju ;)))
navijači.299 kiki,
De ste sada grobari?
navijači.300 miskop, -> #297, rades
>> Mnogo verujes reklamama. >> Sacekaj utakmicu Jugoslavija - Irska (ako ne tu, onda sledeci >> derbi), pa ces da vidis da su i vase lomljive. ;) Ma nema šnase... ;) Te stolice (kvalitet) su ono, dobile neke silne nagrade po svetu i ti ljudi što ih proizvode dobijaju po- nude od svih velikih evropskih timova.
navijači.302 kum.djole, -> #299, kiki
>> De ste sada grobari? Bolje da pitaš gde će biti Grobari na kraju prvenstva.. ;) Neka oni sve pogube, ako nacentriraju formu na KPK da ne ispušimo i za to jedno mesto u EL, plus prvenstvo.. ma nek' budemo i 4. ;)
navijači.303 nemanjja, -> #294, gligo
Nemogu da se lome ? Mora da se salis. Evo recepta za lomljenje (bar je meni uspelo): -da bi je slomio guras naslon -kada naslon nemoze da izdrzi puca samo sediste. Ostaje ti samo da je dokusuris.
navijači.304 kum.djole, -> #303, nemanjja
>> Nemogu da se lome ? Zašto se uopšte lome?
navijači.305 juice, -> #303, nemanjja
@> Nemogu da se lome ? @> Mora da se salis. @> Evo recepta za lomljenje (bar je meni uspelo): @> -da bi je slomio guras naslon @> -kada naslon nemoze da izdrzi puca samo sediste. @> @> Ostaje ti samo da je dokusuris. I filing je kakav? Jel ti bilo do jaja??? Uzas! Pozdrav!
navijači.306 poulos, -> #291, kum.djole
* Pretpostavljam da si ovo sam smislio.. ;) Svaki tvoj negativan komentar je za mene kompliment. ;) Opasno bih se zabrinuo kada bi počeo da razmišljaš slično meni ili ne daj Bože, da se složiš sa mnom potpuno. :)
navijači.307 poulos, -> #297, rades
* Sacekaj utakmicu Jugoslavija - Irska (ako ne tu, onda sledeci * derbi), pa ces da vidis da su i vase lomljive. ;) Definitivno se stolice na Marakani teže lome, mada je i to moguće izvesti. Ali, nadam se da se ove naše budale neće ložiti kao grobari. :)
navijači.308 miskop, -> #303, nemanjja
>> Evo recepta za lomljenje (bar je meni uspelo): >> -da bi je slomio guras naslon >> -kada naslon nemoze da izdrzi puca samo sediste. >> >> Ostaje ti samo da je dokusuris. Da li si skoro posetio lekara? Misli o tome... ;)
navijači.309 kum.djole, -> #306, poulos
>> Svaki tvoj negativan komentar je za mene kompliment. ;) Čega se pametan stidi....
navijači.310 junior, -> #510, rades
> posle jedno 3-4 godine. ;) Znaci imate 2 pobede za 4 godine. > Ala nas razbijate - svaka vam cast. ;) Ma ček, koji ste to beše vi? Oni što igrate po raznim Rejmondima, oni što su ispali od FMPa prošle godine, oni kojima je Giriček pokazao srednji prst usred Beograda, oni kojima Čubrilo usred Zagreba promaši zakucavanje (to postaje simptomatično;), oni koji utakmice protiv Zvezde moraju da dobijaju tako što sudija prekida utakmicu, jer su pregorele 2-3 sijalice ;), oni čiji reket ima 500 kila, oni kojima je Haris kapiten, _oni koju su dali Zvezdi prvu pobedu u sezoni_, jeste li to vi? ;) E, pa što se javljate onda..;))
navijači.311 rades, -> #310, junior
> Ma cek, koji ste to bese vi? Oni sto igrate po raznim > Rejmondima, Dok smo mi proteklih godina igrali po Ligi sampiona, vi niste ni do Rejmonda stigli. Igrali ste u bednom (po kvalitetu) Kupu Koraca. > oni sto su ispali od FMPa prosle godine, Mi jesmo ispali od njih prosle godine, ali sta ste vi radili pretprosle - ispadali iz lige. Ovo je bar bilo polufinale playoffa. > oni kojima je Giricek pokazao srednji prst usred Beograda, Ne secam se da je bas pokazao srednji prst, ali da se primao - jeste. > oni kojima > Cubrilo usred Zagreba promasi zakucavanje (to postaje > simptomaticno;), Za ovo stvarno nemam komentar. I od svih ovih tacaka - ovo jedino stoji. > oni koji utakmice protiv Zvezde moraju da > dobijaju tako sto sudija prekida utakmicu, jer su pregorele 2-3 > sijalice ;), Zaboravljas, ili namerno neces da se setis, da je u tom trenutku bilo deset razlike za nas i manje od 2 minuta do kraja. Lopta je bila kod nas - mogli smo samo vise da vas oderemo. ;)
navijači.312 nemanjja,
E ovo nema nigde. Od citavog dogadjaja je proslo skoro 20 dana a niko se nije oglasio. Naime sta se desilo ? Kako sam ja saznao UF su oteli Invalidima zastave. Kako ? Pa lepo. Prva ekipa (veci deo) iz meni nepoznatog razloga nije bila tu, Radovci su doveli "pucache", oni koji su se zatekli nisu adekvatno reagovali i ostalo vec znate. Nego cujem da Invalidi spremaju zestoku, ali stvarno zastoku osvetu. Ako neko zna nesto vise o gore napisanom nek' se javi. Druga stvar je da se pojavio 11.No KOP-a, na 32 stranice i po ceni od 23 dinara. Na telefon 011/431-901 mozete naruciti sal SRBIJE (lep,vezeni,italijanski), cenu neznam. Dalje sledi reportaza sa SP, prica o Korteu, Malteskim Ultrasima. Pri kraju KOP-a se nalazi odlicno uradjena prica o "Five-O" tj. navijacima Barnsley-a. I na kraju, medju pismima se nalazi i pismo Srdjana Lukica ili ti nama dobro poznatog schefa. P.S. posetite www.mentalitaultras.com Toliko.
navijači.313 kum.djole, -> #312, nemanjja
>> sal SRBIJE (lep,vezeni,italijanski) ;)))
navijači.314 junior, -> #528, sani.
> Ovo me malo podseca na onu pricicu kad su se slonovi posle > utakmice izvinjavali mishevima sto su igrali grubo. Na to ce > misevi: "Pa dobro , krljali smo i mi" Ma krljali ste i vi, ali na derbiju ;)) E, bre, vidi grobara, ne mož' čovek da vas ućutka. Samo čekate naše poraze. Puknete na derbiju, svi ćute, od sto glasa, glasa čuti ne moga. Puknete u Atini, od onog smešnog AEKa, u kupu Rejmonda ;), opet nema žive duše da se javi. Pukne Zvezda, usred Turske, u ligi je*enih šampiona, od tima koji ima sigurno jedan od 5 najvećih budžeta u Evro-ligi, i onda se javljate. Stvarno, ali stvarno, kako vas nije sramota? ;)
navijači.315 dr.iivan,
From: delije@iname.com <delije@iname.com> Subject: Delije Internet Fan Klub Date: Őetvrtak 08, oktobar 1998 10:21 IZVESTAJ IZ METZ-a, UZ IZVINJENJE ZBOG KASNJENJA --------------------------- Oko 250 najvernijih Delija doputovalo je u Mec, francuski grad u pokrajini Loren, dan pre utakmice. Dobro spremljeni, potrosili su sve opijate ponete iz Beograda jos u Madjarskoj pa je jedino to jacalo nervozu. Primera radi, samo jedan autobus "posedovao" je 23 kartona piva, 7 litara viskija i 40 litara spricera! Osim usputnih problema na benzinskim pumpama i vecernjeg zezanja po gradu i hotelima, nikakvih problema nije bilo. Na dan utakmice, manji deo ekipe se bavi "shopingom" dok vecina unistava alkohol u centru grada. Domaci "Section Graoully" (ili Section Grenat) nisu vidjeni do pre pocetka utakmice, sto je ipak bilo dovoljno da ostanu bez svojih rekvizita. Pre starta tekme doslo je do sitnijih obracuna, pre svega sa nasim zemljacima koji zive u inostranstvu koji su i pored kulturnog upozorenja da sklone sva "jugoslovenska" obelezja sa sebe (dresovi, salovi, marame, zastave) bili bezobrazni, pa su i zasluzili batine. Povezivanje navijaca Zvezde sa tzv. "jugoslavijom" je nepojmljivo, kad svi vrlo dobro znaju da smo mi inicijatori anti-jugoslovenskog fronta u Srbiji. Navijanje je na pocetku tekme bilo malo slabije (sto smo i ocekivali zbog velikog broja "gastarbajtera" koji pojma nemaju sa nasim pesmama), da bi zivnulo krajem poluvremena. Mecovi fanovi provocirali su nas hrvatskom zastavom, ali njihovi povici konstantno su bili nadjacavani nasom pesmom. Nasa prisutna ekipa bila je mnogo dobra- pored mladjih momaka, bile su prisutne i face s kraja osamdesetih- Sima Zulu (dosao iz Pariza), Don Vito (dosao iz Italije), Matke, Tima, Ilke, Stane Zelja, Peca Panker.. Posle Mecovog penala i izjednacenja dolazi do fight-a sa obezbedjenjem utakmice, gde smo ih posteno odvalili. Oni su se branili penom iz "vatrosprem"-aparata, bezopasnom, ali vrlo neprijatnom. Posto su bili primorani da se povuku, u pomoc im dolazi policija koja smiruje situaciju. Troje nasih je uhapseno i zadrzano na sudjenju. Navijanje se opet malo smiruje, da bi po pocetku produzetka zivnulo i nastavilo se sve do Bunjinog penala. Cela tribina 30 minuta pevala je istu pesmu (Napred Zvezda, ale,ale,ale..) uz sveopstu djusku i skakanje, pa i uz vozic. Francuzi su nas gledali u cudu, murija takodje, a mi smo posle rulet-penala bili srecniji i ako nicim drugim, onda bar navijanjem zasluzili da se plasiramo u sledecu rundu takmicenja. Igraci dolaze do nas i otpozdravljaju, a legendarni Karasi iz Sremske Mitrovice (koji decenijama prati Zvezdu) dobija infarkt (srecom, bolje je)!!! Posle utakmice incidenata nije bilo, a slavlje je nastavljeno po busevima. Uzgred, dobili smo pisma navijaca Nansija, najvecih Mecovih rivala, koji nam se zahvaljuju sto smo ponizili njihove protivnike.Ujutro stizemo u Minhen, na Oktobarfest, po ceo dan se zezamo sa Manceterovim navijacima koji su tog dana igrali sa Bajernom i koji su se odusevili Delijama ("Culi smo da ste tukli policiju juce u Mecu!").Autobusi popodne krecu za Srbiju, gde bez vecih problema stizu, a petoclana ekipa koja je kolima putovala u Francusku ostaje na tekmi u Minhenu. Opet nam je upao francuski klub i imajuci u vidu ostale moguce protivnike, jos smo i dobro prosli. Ako dobijemo vize i ako nam ne zabrane da igramo, opet palimo u zemlju svetskog prvaka i nadamo se da Lion ima bar jacu navijacku grupu. Ako Bog da, mozda i prodjemo! NIKOLA MAKANJIC
navijači.316 dr.iivan,
From: delije@iname.com <delije@iname.com> Subject: Delije Internet Fan Klub Date: Őetvrtak 08, oktobar 1998 10:46 DELIJE i BAD GONES --------------------------- Ovih dana smo putem Interneta uspostavili kontakt sa Linovom navijackom grupom - BAD GONES. Inace, Francuzi planiraju dolazak u Beograd (osim ako se ne daj Boze tekma ne odlozi ili otkaze), a klub im dotira troskove, pa oni placaju samo po 600 FF, tj oko 200 DM za dolazak. Inace, BAD GONES-i su na svoj sajt i stavili i reportazu o DELIJAMA, gde se o nama govori sa poprilicnim postovanjem, ako izuzmemo neke vec poznate predrasude u vezi rata u zapadnim srpskim zemljama. U reportazi se moze naci i jedan veoma duhovit detalj vezan za Grobare. Obratite paznju - ovaj reportaza se moze naci samo na francuskoj verziji sajta - jos nije prevedena na engleski. Sa Webmasterom njihovog sajta je dogovoreno da medjusobno linkujemo forume, (te linkove mozete naci na naslovnoj strani fancluba) - pa izvolite, popricajte sa Francuzima, ali samo kulturno, molim ... U iscekivanju i nadi da ce fudbal pobediti DELIJE INTERNET FAN CLUB
navijači.318 corgan, -> #314, junior
E bre cigane nemoj mnogo da se*esh.JAvite se kad budete bili prvaci Evrope u basketu ili bar da stignete do Final Four-a(sto je za vas san snova) Toliko ciganske pi*ke.
navijači.319 dr.iivan, -> #314, junior
> Stvarno, ali stvarno, kako vas nije sramota? ;) Tako je ;) Nego.. kako si ovo uradio? ;) Lupio si reply u drugu temu i ostalo je zaglavlje, kome je reply, kada je pisana poruka i sl. Doduse, sa Alt-O ne mogu da se vratim, ali nema veze. Moze li to Senior? ;) I da.. grobari, stvarno bi trebalo da vas je sramota ;)