SPORT

27 Feb 1996 - 08 Dec 1996

Topics

  1. atletika (44)
  2. fudbal (2992)
  3. kosarka (932)
  4. nba (2000)
  5. rukomet (336)
  6. vaterpolo (63)
  7. odbojka (96)
  8. tenis (32)
  9. skijanje (14)
  10. borilacki (155)
  11. auto-moto (669)
  12. bilijar (91)
  13. sah (42)
  14. rekreacija (60)
  15. prognoza (502)
  16. navijaci (1559)
  17. dogadjanja (71)
  18. razno (280)

Messages - kosarka

kosarka.534 djcorto, -> #475, darone
> Ne kazem da su nasi kosarkasi losi, ali crnci su bolji i tacka. Fizicki da. Po kolicini treninga da. Da citiramo Djordjevica - ovde je 10 miliona stanovnika, kod njih 25 miliona kosarkasa .... pa ti vidi, tj videli smo svi ;)
kosarka.535 djcorto, -> #476, nenad
> Samo umesto Rebrace Vrankovic i mozemo da se slozimo. Hmmmmm ... ipak ne, Vrankovic je bolji u odvrani koliko je Rebraca bolji u napadu, a psihicki je Rebraca daleko stabilniji, i bolje skolovan igrac.
kosarka.536 djcorto, -> #478, lexus
> dana izjavio da ce igrati za reprezentaciju, ako bude bilo > potrebe. Danas je izjavio da se salio, sa jedno kilo knedli u grlu ;) Ispred Skupstine.
kosarka.537 djcorto, -> #479, lexus
> ali igra pregrubo, uvek je igrao pregrubo, napravi 3 licne za 2 > minuta. Ako on napravi te tri licne, mi smo mnogo blizi bonusu Meni nekako izgleda da on i udje da napravi te tri licne ... pogledaj samo gde je bio Marculjonis posle njegovog ulaska u polufinalu - NIGDE.
kosarka.538 djcorto, -> #484, lexus
> Uzgred, ako nisi primetio, a nisi, Zeljko Obradovic se na > Sasu Obradovica najvise dere. Zasto? Zato sto prebrzo pravi > licne greske. "Sasa Obradovicu, pazi na kontru!" Kontra, tako sto Stokton vadi loptu iz auta i Miler zakucava ... Ovde se, ipak, slazemo ;)
kosarka.539 djcorto, -> #486, stefan
> Jeste, dve godine u teretani moze cuda da napravi ;) Moze, vidi Shaq-a ;)
kosarka.540 basrak, -> #533, darone
Biće da je posredi neka zabuna jer u prethodnoj poruci nijedan citat nije moj.
kosarka.541 basrak, -> #539, djcorto
>> Jeste, dve godine u teretani moze cuda da napravi ;) > > Moze, vidi Shaq-a ;) Ma vidi Kukoča...
kosarka.542 darone, -> #523, dizel
>> A na kraju utakmice: "Je*ali smo crnce...", jer sve je blizi >> dan nase pobede nad Dream teamom... Da budemo precizniji: približio se na oko 3650 dana ;) Možda ;)))
kosarka.543 darone, -> #524, dizel
>> I inace nije tacno da igra pregrubo, samo cuva dobro, a u napadu, kad >> ga krene sut ne moze da promasi trojku... I kada ga neće šut i tada retko koju promaši!
kosarka.544 superhik, -> #500, djcorto
=:> Na temu nasih za dve godine, da li ce Divac i dalje da igra ? Cenim da bi mu pametnije bilo da ne igra...
kosarka.545 giovanni, -> #476, nenad
Ę? Samo umesto Rebrače Vranković i možemo da se složimo. Hmm, da. Stvarno ne znam kako sam zaboravio Vrankovića, pogotovu posle proteklih godinu dana kada je odigrao jednu od najboljih sezona u karijeri (bar se meni tako čini). Malo sam bio i pod utiskom dosta dobre Rebračine igre u Atlanti.
kosarka.546 giovanni, -> #492, basrak
Ę? Valjda umesto pokojnog Petrovića. Ovakav tim ima teoretske šanse da se Ę? sastavi, ali sa Draženom ni takve ;) Između ostalog, zato je >Dream< Team. ;)
kosarka.547 giovanni, -> #483, lexus
Ę? igrati u istom timu, bolje je da napravimo selekciju Ę? Jugoslavija+Evropa :) Ma kakva Evropa. Evropljani, osim nas, Rusa (mislim i "bivših" i sadašnjih) i Hrvata, ne znaju da igraju košarku.
kosarka.548 stefan, -> #521, dizel
> Pa mogao bi i ono kad je Obradovic izvrteo Paytona, tek da se zna... > Ili da pratis samo Paspaljevu igru u toku prvog poluvremena. Bas je > bio los, toliko los da ga sir Charles nije ni cuvao, pa Zare i dade > "neki" kos... > A ona bandza u silaznoj putanji, to si zaboravio........ Nisam ja zaboravio al' sam živo zaintrigiran šta si ti hteo ovime da kažeš? Mislim, u kom kontekstu si se ovakvom porukom nadovezao? Jesam ja rekao da su naši loše igrali? Nisam. Jesam rekao da je Palja bio loš? Nisam. A jesam li možda nekada napmenuo da je bio odličan? Jesam. Jesam li rekao da nije bila u silaznoj putanji? Nisam. Jesam li možda rekao da su sudije pokrale Amere pa mi ti napominješ da su eto i nas pokrale? Nisam. LM, čemu uopšte ovakva poruka?
kosarka.549 stefan, -> #530, ilazarevic
> :)) Kad većina diktira brzu igru sa mnogo trčanja i kontra-napada, onda i > Partizan mora da se prilagodi, da bi pobeđivao. Žeravicin problem je bio > taj što nije hteo da se prilagodi. Jedno je šta se meni sviđa, a drugo je > ono što mora da se igra da bi se pobedilo. Znači ipak je basket pedesetih godina bio neprevaziđen za gledanje? Uzmu loptu pa se po 10-15 minuta dobacuju? Grade napad ljudi ;) A Žeravica je som koji misli da se basket igra isto kao i pre 15 godina. Tj. želeo je žarko da dokaže da basket može tako da se igra (ne voli čovek Acu Obradovića pa to ti je ;) Onda dođu Benfika i Budućnost i objasne mu da ne može. Hvala bogu da je takvih jako malo iače bi sad čamili ko zna gde u svetskoj košarci. A ako mi već imamo pravo da igramo tako ne vidim zašto su ružni, prljavi i zli oni koji su u istom takvom načinu igre bolji od nas. Nadam se da nije samo zbog drugačijeg kolorita :(
kosarka.550 stefan, -> #534, djcorto
> Da citiramo Djordjevica - ovde je 10 miliona stanovnika, kod > njih 25 miliona kosarkasa .... pa ti vidi, tj videli smo svi ;) Što je lepo, godi našim patriotskim osećanjima ali slaba vajda od toga :) Da mi zaboravimo lepo na to, i da ih dobijemo za par godina bez obzira koliko oni imaju košarkaša :)
kosarka.551 stefan, -> #535, djcorto
> Hmmmmm ... ipak ne, Vrankovic je bolji u odvrani koliko je > Rebraca bolji u napadu, a psihicki je Rebraca daleko stabilniji, > i bolje skolovan igrac. Al' je i mnogo lakši i neiskusniji.
kosarka.552 stefan, -> #540, basrak
> Biće da je posredi neka zabuna jer u prethodnoj poruci nijedan citat nije > moj. Ispravio sam reply referencu. Verovatno je do zabune došlo pošto je jedna poruka premeštena u drugu temu pa je došlo do prenumeracije ostaslih.
kosarka.553 junior, -> #512, lexus
> povremene ulaske u igru. Lepo je to što on kuca sa prstiju, ali > je pitanje hoće li naučiti košarku... 17 godina ima. Neka prvo poraste, dobije par dlačica :), odigra koje prvenstvo Evrope/Sveta za mlade, e tek onda može da razmišlja o ulasku u A selekciju. Ako sve ovo preživi naravno. P.S. Teško da će od njega biti igrač, kad u Partizanu nije dobio 5 min. u celoj sezoni ...
kosarka.554 junior, -> #506, ilazarevic
> Zato što crnci brže trče. Šta ćeš, vekovi treninga čine čuda. > Umesto da izmisle pušku, jurili su gazele sa nožem u zubima ;> Što reče jedan moj prijatelj: Imaju oni i bolje igrače, al' nisu uspeli da ih pohvataju džipovima :)
kosarka.555 guta, -> #526, dizel
#> Neminovan #> je napredak u nasoj kosarci, samo da se igraci ne prodaju jako #> brzo u inostranstvo... Ne bih rekao. Za sada se molim da bilo koji talenat ode _što pre_ u inostranstvo, jer to je jedini način da od njega postane nešto, uzimajući u obzir našu sadašnju ligu. Uostalom, Bodiroga je otišao sa 17-18, pa...
kosarka.556 lexus, -> #518, stefan
=> kontra, tempo. A morao bi biti oduševljen igrom koju je => demonstrirao Partizan prošle godine na čelu sa velikim strategom => Žeravicom ;) Ne baš, Partizan je prošle godine igrao bez odbrane, a sa napadom od 10 sekundi ;) Što će reći, totalna katastrofa.
kosarka.557 lexus, -> #523, dizel
=> A na kraju utakmice: "Je*ali smo crnce...", jer sve je blizi => dan nase pobede nad Dream teamom... Dan pobede je sve bliži, ali će verovatno biti nad ekipom SAD, pošto njihovi budući timovi i nisu preterano dream ;)
kosarka.558 lexus, -> #537, djcorto
=> Meni nekako izgleda da on i udje da napravi te tri licne ... => pogledaj samo gde je bio Marculjonis posle njegovog ulaska u => polufinalu - NIGDE. Ako ulazi samo da bi napravio te tri lične, onda i nije tako dobar igrač ;)
kosarka.559 lexus, -> #534, djcorto
=>> Ne kazem da su nasi kosarkasi losi, ali crnci su bolji i tacka. => Fizicki da. Po kolicini treninga da. Po količini utakmica još više.
kosarka.560 basrak, -> #549, stefan
> Uzmu loptu pa se po 10-15 minuta dobacuju? Grade napad ljudi ;) > A Žeravica je som koji misli da se basket igra isto kao i pre > 15 godina. Tj. želeo je žarko da dokaže da basket može tako da > se igra (ne voli čovek Acu Obradovića pa to ti je ;) Ne znam zašto se u zadnjih nekoliko poruka u kojima se spominje Žeravica stalno greši? Da li u žaru borbe mišljenja ;) ili to i nije bitno za poentu poruke ili nešto treće, ne znam. Elem, da rezimiramo, postoje dakle dva izbora igre u košarci: 1. Čvrsta odbrana i dug napad - jednom rečju, primiti koš manje od protivnika 2. Brz napad, a odbrana šta je to? - jednom rečju, dati koš više od protivnika Žeravica neguje 2. tip, a savremena evropska košarka 1. tip i tu se često kaže da je to zasluga prof. Ace Petrovića. No, ja se ne bih sasvim složio sa tim. Zašto to kažem? Pa zato što taj čovek zna i uči koliki je značaj dobre odbrane u košarci, ali isto tako uči da ako imaš ekipu koja može da odigra odličan, brz napad i ubaci puno koševa, onda ona to i treba da uradi. Dakle, pobedonosna taktika je čvrsta odbrana + brza kontra (tj. i 1. i 2. tip zajedno), ali to se može izvesti samo sa vrhunskim ekipama kao što su američka ili jugoslovenska reprezentacija. No kako takvu ekipu imaš samo u izuzetnim slučajevim, onda ti ostaje da na osnovu igračkog sastava odlučiš koji tip igre da igraš. Zadnjih nekoliko godina je pokazano da tip 1. odnosi pobedu nad tipom 2. u 99% slučajeva. So, ko hoće da pobeđuje nema šta da razmišlja... Dakle, šta sam hteo da kažem? Hteo sam da kažem da Žeravica ima pravo u pogledu atraktivnosti brze košarke u kojoj se postiže puno poena, ali to ne sme da radi na račun angažovanja igrača u odbrani. Možda bi bilo dobro, sa strane nas navijača, da je to važi i za odbranu na račun napada, ali tu nas demantuje savremena evropska košarka. Zato ljudi sve češće prate NBA košarku i oduševljavaju se igrama naše reprezentacije... Naravno, i tu postoje razlike, ali su to već nijanse. Na njihovoj strani je snaga, a na našoj pamet jer smatram da imamo bolje trenere. U svakom slučaju, vreme će pokazati da li je tako.
kosarka.561 ilazarevic, -> #549, stefan
> Znači ipak je basket pedesetih godina bio neprevaziđen za gledanje? Ja volim da gledam takav basket. Većina, očigledno, ne voli. > je som koji misli da se basket igra isto kao i pre 15 godina. On je glup zato što nije hteo da se prilagodi. Ja ne moram da se prilagođavam, jer ne vodim nijedan tim ;) Ja sebi zadržavam pravo da gledam i američki i evropski basket, i da tvrdim da mi se evropski više sviđa. > su ružni, prljavi i zli oni koji su u istom takvom načinu igre bolji > od nas. Nadam se da nije samo zbog drugačijeg kolorita :( Oni su ružni, prljavi i zli zato što su nas pobedili. Čini mi se da boja nije presudan faktor.
kosarka.562 ilazarevic, -> #533, darone
> ok, ako naši ne igraju tu kontru, znači da nisu sposobni, a što opet > inicira to da ameri bolje igraju od nas. stoga imaju potpuno pravo > da se... znaš već :) Nisu sposobni da igraju na američki način, jer su crnci u startu bolje građeni od belaca. Geni su to, ništa više.
kosarka.563 lexus, -> #555, guta
=> Ne bih rekao. Za sada se molim da bilo koji talenat ode _što pre_ u => inostranstvo, jer to je jedini način da od njega postane nešto, => uzimajući u obzir našu sadašnju ligu. Uostalom, Bodiroga je otišao => sa 17-18, pa... A ko će u inostranstvu da ga trenira? Bodiroga je otišao kao jako mlad, ali ga je sve vreme trenirao Boša Tanjević. Dakle, bolje je da ostane kod nas do 21-22 godine, da nauči košarku, pa da onda ode u neku jaku evropsku ekipu do 25 da dobije iskustvo.
kosarka.564 vitez.koja, -> #526, dizel
#=> Imamo dosta mladih igraca koji tek #=> pocinju da se probijaju po svetu, Kojih to dosta? Ja znam samo za Stojakovića i da kažemo i Lončara? Uz malo dobre volje i Tarlać? Koji ostali? Kakav je status Stojakovića i ostalih "naših Grka" posle ovog Bosmanovog slučaja? #=> a sto se tice malo dalje #=> buducnosti, ona je jos svetlija, jer ne zaboravite, da ce pravi #=> talenti nastali u McDonalds ligi uskoro poceti da dolaze u nas #=> vrhunski sport... Pa, da razmislimo malo... Da vidimo u bližoj budućnosti... Generacija koja sada ima 21-22 god... Najbolji su tu Drobnjak, Šćepanović i Brkić (Lukovski?). Teško da će iko da prođe do reprezentacije, najveće šanse dajem Drobnjaku (ipak je visok i jak), za Šćepanovića još ima nade, a Brkić mislim da neće nikad biti prvi plej "plavih" (možda bude 10. ili 11. igrač)... Za Lukovskog ima nade, i Đorđević je u njegovim godinama (20?) igrao vrlo promenljivo... To bi bilo od te generacije, jesam li zaboravio nekog? Mnogo više očekujem od generacije koja sada ima 17-18 godina... Stojaković, Rakočević, Mišel Lazarević, Varda, Stanojević... Svi oni treba još mnogo da se potvrđuju, ali obećavaju... Raduje me što bi trebalo konačno da dobijemo jedno pravo krilo (Stojaković) - izgleda je tradicija da se kod nas svakih 15 god. pojavi jedno vrhunsko klasično krilo, no da ga ne hvalim mnogo nadam se da su Dalipagić i Paspalj dobili "naslednika" (Čubrilo je vrlo atraktivan, ali samo to). Rakočević je pokazao zavidnu efikasnost, ali milsim da će morati mnogo da poradi na snazi, videćemo ga u ovoj sezoni... Ova visoka linija obećava, videćemo, svi su prilično mladi, ali treba im što pre dati šansu... Setimo se da je Divac sa 20 godina imao prosek od 20 poena po meču u "onoj" ligi, to nijedan centar danas nema... Gledao sam Vardu još dok je bio neka mlađa kategorija (valjda kadet) u nekom finalu. Dečko jednostavno nije imao protiv koga da igra, pa je uzimao loptu ispod svog koša, vodio preko celog terena i davao koš (uspelo mu je 5-6 puta, par puta je izgubio loptu)... Mora što pre da zaigra u seniorskom timu... Lično od ovih visokih igrača najviše očekujem od Mišela Lazarevića, nekako mi je najsimpatičniji :) Setih se još i Bolića, videćemo, ali nijedan od ovih koš-igrača se nije nametnuo. Setimo se da je Danilović igrao na EP '89 u Zagrebu (sa koliko - 19 godina?), ali ipak setimo se i da je Đorđević praktično tek '91. ušao u reprezentaciju... #=> Neminovan je napredak u nasoj kosarci, samo da #=> se igraci ne prodaju jako brzo u inostranstvo... Nisam baš siguran da je baš tako neminovan... sk
kosarka.565 vitez.koja, -> #560, basrak
#=> da je to zasluga prof. Ace Petrovića. No, ja se ne bih sasvim Ace Nikolića :)) Aca Petrović je Aca Trica, a za Acu Obcadovića još nisam čuo (br. 6 je Saša Obradović i Saša mu je valjda pravo ime) sk
kosarka.566 wiper, -> #527, dizel
> U finalu ga nije islo, a ono zakucavanje su > mu izblokirali samo zato sto nije dovoljno jak. Ako bolje vratis snimak videces da je to bio cist faul. Lopta je bila iznad obruca i nije bilo sanse da ga blokiraju osim sto ga je onaj cisto po ruci udario i normalno da ce lopta izleteti kad neko ima cackalicu umesto ruke. Njemu je Sabonis lupio cistu bananu kada je hto da zakuca.
kosarka.567 stefan, -> #560, basrak
> Ne znam zašto se u zadnjih nekoliko poruka u kojima se spominje Žeravica > stalno greši? Da li u žaru borbe mišljenja ;) ili to i nije bitno za > poentu poruke ili nešto treće, ne znam. > > Elem, da rezimiramo, postoje dakle dva izbora igre u košarci: > > 1. Čvrsta odbrana i dug napad - jednom rečju, primiti koš manje od > protivnika > 2. Brz napad, a odbrana šta je to? - jednom rečju, dati koš više od > protivnika Pa ok, malko se zanelo ;) Žeravica je uzet kao primer onog zastarelog u košarci i zaista čak ni on ne ispunjava baš 100% uslove koje ilazarević postavlja ;) LM, moderna košarka se zasniva na jakom tempu igre, odbrani, kontri... Čini mi se da nije nužno da to za sobom povlači i dugačak napad već da to zavisi od ekipe (kao što si i ti kasnije rekao). Daleko od toga da ja mislim da napad mora da se završava za 15ak sekundi. Što se tiče Žeravice, ono što je Partizan igrao sa njim na klupi ja ne bih zvao "brzim" već "kratkim" napadom. Nadam se da je jasno zašto pokušavam da napravim razliku - oni su samo brzo (često i nepromišljeno) šutirali na koš dok su situacije kada nema slobodnog igrača (tj. kad ekipa protiv koje igraju odigra disciplinovanu odbranu) rešavane sporim i bezidejnim napadom. Dodaju se, dodaju i onda neko 2 sekunde pre kraja mora iz očajne pozicije da šutira. Naravno o čvrstoj odbrani nema ni govora. Postojale su zaista ranije ekipe (ili je bolje reći ekipa :) koje su tako uspešno igrale ali su oni šutirali trojke k'o blesavi (znate ono dva brata se takmiče, od 30 šuteva jedan ubaci 29 a drugi 28 trojki ;).
kosarka.568 djcorto, -> #526, dizel
> napredak u nasoj kosarci, samo da se igraci ne prodaju jako > brzo u inostranstvo... A nenene, samo nek se prodaju ! Mozda se ne secate vremena kad su i Loncar i Sale igrali u partizanu - bili su blizu. E, onda ode Sale .... i gde je sada Loncar ? u Realu ? ;)
kosarka.569 basrak, -> #565, vitez.koja
>#=> da je to zasluga prof. Ace Petrovića. No, ja se ne bih sasvim > > Ace Nikolića :)) Lapsus, naravno :)
kosarka.570 obren, -> #567, stefan
> uspešno igrale ali su oni šutirali trojke k'o blesavi (znate ono dva > brata se takmiče, od 30 šuteva jedan ubaci 29 a drugi 28 trojki ;). Aca Trica i Dražen? :) Eh, sećam se "davnih" vremena kada su igrali Cibona i Borac iz Čačka. Plato ispred Borčeve hale kraj Morave krcat, tapkaroši trljaju ruke, puno je automobila iz okolnih gradova (tada nije važila ni propusnica za one koji treniraju, kolika je navala bila!) Elem, Dražen iz tri napada daje tri trojke. Koristio je svoj oprobani štos: probaci kroz noge, fintira levo pa desno, igrač koji ga čuva sedne na dupe ;) i on nesmetano šutne. Objektivna Čačanska publika počinje da mu tapše! ;) Sledeći napad Cibone Dražen tek što je prešao na Borčevu polovinu, skok šut i trojka! Sa pola terena! Cela hala je ustala i stojeći aplaudirala bez reči pun minut! Sećam se da sam se naježio i mislim da nikad neću zaboraviti taj trenutak... Stvarno je bio zvezda koja se jednom rađa.
kosarka.571 lexus, -> #564, vitez.koja
=> Paspalj dobili "naslednika" (Čubrilo je vrlo atraktivan, ali samo => to). Čubrila je Žeravica upropastio... Nadam se da za njega još ima nade, ali kada krilo godinu dana ne vežba odbranu, onda od njega nema ništa...
kosarka.572 lexus, -> #568, djcorto
=> A nenene, samo nek se prodaju ! Mozda se ne secate vremena kad su => i Loncar i Sale igrali u partizanu - bili su blizu. E, onda ode => Sale .... i gde je sada Loncar ? u Realu ? ;) Koji Sale? Đorđević? Dok su Đorđević i Danilović bili u Partizanu, Lončar je sedeo na klupi, a tek kada su njih dvojica otišli, Loki je postao standardna dvojka. Njegova velika mana je što je strašno spor. To ima jako male veze sa ostajanjem u Jugoslaviji.
kosarka.573 madamov, -> #564, vitez.koja
> ali ipak setimo se i da je Đorđević praktično > tek '91. ušao u reprezentaciju... Pre toga, budimo realni i objektivni, za njega nije u onoj reprezentaciji ni bilo mesta pored pokojnog Dražena i današnjeg selektora koji je kod Dude Ivkovića uvek imao prednost kao iskusniji. Koliko se sećam, trećeg pleja nismo ni imali na takmičenjima, to je u slučaju frke uvek mogao da radi Toni Kukoč bez obzira na visinu.
kosarka.574 lexus, -> #573, madamov
=> Pre toga, budimo realni i objektivni, za njega nije u onoj => reprezentaciji ni bilo mesta pored pokojnog Dražena i današnjeg => selektora koji je kod Dude Ivkovića uvek imao prednost kao => iskusniji. Koliko se sećam, trećeg pleja nismo Uostalom, u to vreme je današnji selektor bio i prvi plej Partizana, a Đorđević mu je i tu bio rezerva. Dakle, nije ni čudo što nije igrao u reprezentaciji.
kosarka.575 stefan, -> #568, djcorto
> Sale .... i gde je sada Loncar ? u Realu ? ;) Nije više ako se ja ne varam :)
kosarka.577 basrak,
Evo malo statistike sa olimpijskog košarkaškog turnira... Thanks to kant. olimp.zip
kosarka.578 ilazarevic, -> #567, stefan
> košarci i zaista čak ni on ne ispunjava baš 100% uslove koje > ilazarević Ja postavljam uslove dugačkog napada i čvrste odbrane. Koliko sam primetio, tako igraju Evropljani.
kosarka.579 djcorto, -> #573, madamov
> bilo mesta pored pokojnog Drazena i danasnjeg selektora koji je > kod Dude Ivkovica uvek imao prednost kao iskusniji. Koliko se > secam, treceg pleja nismo Drazen nije nikad ni igrao pleja - osim ako ga bas nije hteo sut. Zeljko Obradovic je bio zaista fenomenalan plej, i od njega ne znam da li smo imali boljeg.
kosarka.580 nenad, -> #565, vitez.koja
> Aca Petrović je Aca Trica, a za Acu Obcadovića još nisam čuo (br. 6 je > Saša Obradović i Saša mu je valjda pravo ime) Aca Obradović je ime u fudbalu.
kosarka.581 wiper,
Juce je KSJ dao zvanicno saopstenje : Vlade Divac u nacionalnoj selekciji do 2000 g. Naravno ako ga budu zvali????
kosarka.582 seki, -> #581, wiper
SE> Juce je KSJ dao zvanicno saopstenje : SE> Vlade Divac u nacionalnoj selekciji do 2000 g. SE> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)? SE> Naravno ako ga budu zvali???? Cuo danas na SOS-u, nastupace sve do Olimpijade u Sidneju 2000 godine. Izgleda da je KSJ odresio kesu... Jos ako budu zaigrali Tarlac i Stojakovic, bice smesno gledati evropska prvenstva. Pozdrav Ognjen
kosarka.583 stefan, -> #578, ilazarevic
> Ja postavljam uslove dugačkog napada i čvrste odbrane. Koliko sam > primetio, tako igraju Evropljani. Hmm, pa čvrsta odbrana podrazumeva puno kontakta, skokova, kradenih lopti, kontri, a ti si rekao da to ne voliš? :)
kosarka.584 stefan, -> #582, seki
> Jos ako budu zaigrali Tarlac i Stojakovic, bice smesno gledati > evropska prvenstva. Mene lično ne bi iznenadilo da DIvac preskoči evropska prvenstva i da igra samo svetsko i olimpijadu. Uostalom, videćemo.
kosarka.585 vitez.koja, -> #579, djcorto
#=> Drazen nije nikad ni igrao pleja - osim ako ga bas nije hteo #=> sut. E sad, nije baš nikad... U klubovima za koje nije igrao stvarno nikad nije igrao pleja (kad si video Dražena da priznaje da ga ne ide šut? ;), u reprezentaciji jeste, to je bila novina Dude Ivkovića o kojoj se mnogo pričalo... Ovako napamet, sigurno znam da je igrao pleja na SP '90 u Argentini (verovatno i ranije). #=> Zeljko Obradovic je bio zaista fenomenalan plej, i od njega #=> ne znam da li smo imali boljeg. Znam, ali ja sam uvek nekako navijao za Đorđevića :), valjda zato što je mlađi i bilo mi je krivo što nije bio u ekipi za OI '88. i za SP '90. (zanimljivo da nije bio ni u onom "najužem izboru", pričalo se o sukobu sa Ivkovićem, zna li se sada istina?)... Potez Obradovića da ostavi košarku pred EP '91. sam smatrao pravom ludošću i Kićinim (zapravo celog Partizanovog rukovodstva) pokušajem proguravanja Saleta na mala vrata, no ispalo je jako dobro (po obojicu). To EP je, kad smo već tu, Đorđević odigrao prilično loše, nije bio baš u punom treningu, a ni najuigraniji sa ostatkom ekipe, no dok jednom ne smrkne (pa makar i dobrovoljno :) ... sk
kosarka.586 vitez.koja, -> #582, seki
#=> SE> Vlade Divac u nacionalnoj selekciji do 2000 g. #=> SE> Naravno ako ga budu zvali???? #=> Jos ako budu zaigrali Tarlac i Stojakovic, bice smesno gledati #=> evropska prvenstva. Mislim da je u tome i štos, tj. ovom, ako ga budu zvali... Verujem da su napravili dogovor da ga oslobode obaveza sa sledećeg EP, a da igra na SP '98 i na EP '99 ako bude trebalo (OI se podrazumeva da igra)... sk
kosarka.587 dizel, -> #548, stefan
* Nisam. LM, cemu uopste ovakva poruka? Poruka je tu zato sto si pomenuo preletanje Robisona preko nase odbrane, a to mi se ne svidja, jer govori potcenjivacki o nasoj reprezentaciji...
kosarka.588 dizel, -> #542, darone
* * Da budemo precizniji: priblizio se na oko 3650 dana ;) Mozda * ;))) Mislim da dosta gresis... Uostalom, videces.
kosarka.589 wiper, -> #587, dizel
O Robinsonu sve "najlepse" zar se neseca - '88 . I tada je pocenjivacki govorio. hahaha!!!
kosarka.590 ilazarevic, -> #583, stefan
> Hmm, pa čvrsta odbrana podrazumeva puno kontakta, skokova, kradenih > lopti, kontri, a ti si rekao da to ne voliš? :) Zar ne može da se odigra čvrsta odbrana, pa kad se otme lopta, da se igra pun napad? E, to volim :)
kosarka.591 madamov, -> #579, djcorto
> Drazen nije nikad ni igrao pleja - osim ako ga bas nije hteo sut. Hm, igrao je on sve, teško da nikada nije igrao pleja.
kosarka.592 basrak, -> #582, seki
> Jos ako budu zaigrali Tarlac i Stojakovic, bice smesno gledati > evropska prvenstva. Bilo bi zaista šteta pustiti takve igrače, ili još gore, prepustiti ih Grcima... Posle ovakvog uspeha naše košarke na Olimpijadi teško da se njima ne igra za reprezentaciju.
kosarka.593 basrak, -> #577, basrak
> Evo malo statistike sa olimpijskog košarkaškog turnira... > Thanks to kant. I još malo... olymp2.zip
kosarka.594 nenad, -> #584, stefan
> Mene lično ne bi iznenadilo da DIvac preskoči evropska prvenstva i da > igra samo svetsko i olimpijadu. Uostalom, videćemo. A što? Ne shvatam u čemu je uopšte problem, zašto neće da igra, zašto ne bi trebalo da igra? O čemu se radi?
kosarka.595 lexus, -> #594, nenad
=> A što? Ne shvatam u čemu je uopšte problem, zašto neće da igra, => zašto ne bi trebalo da igra? O čemu se radi? Kolena mu nisu u najboljem stanju, od reprezentacije ne zaradjuje pare. Bolje mu je da svim silama igra za Charlotte, nego da rizikuje preran kraj karijere zbog Evropskog Prvenstva.
kosarka.596 djcorto, -> #587, dizel
> nase odbrane, a to mi se ne svidja, jer govori potcenjivacki > o nasoj reprezentaciji... Svidjalo se nama to ili ne, tako je bilo. Kad je neko bolji, to moras priznati. Posle izlaska Divca nije bilo nikoga da bar zasmeta Robinsonu, sto je on, naravno, obilato koristio. Nicega potcenjivackog tu nema.
kosarka.597 stefan, -> #587, dizel
> Poruka je tu zato sto si pomenuo preletanje Robisona preko > nase odbrane, a to mi se ne svidja, jer govori potcenjivacki > o nasoj reprezentaciji... To je potcenjivački pa ti kao kontra-argument kažeš da je lopta bila u silaznoj putanji kad je Rebrača popio bananu? :> Sviđalo se to tebi ili ne, tako je bilo, radio je šta je hteo, odigrao odlično i odbranu i napad. I sad to ne sme da se pomene zato što je preletao preko _naše_ odbrane? Nema ničega potcenjivačkog u tome, samo činjenice - bio je sigurno najbolji igrač utakmice. Iskuliraj malo.
kosarka.598 stefan, -> #590, ilazarevic
> Zar ne može da se odigra čvrsta odbrana, pa kad se otme lopta, da se igra > pun napad? E, to volim :) Preseku napad pa umesto da odigraju recimo kontru 2 na 1 i odmah poentiraju oni odigraju napad od 30 sekundi gde će možda da poentiraju? :) Pa verovatno da može i tako da se odigra samo još da nađeš ekipu koja će to tako da radi ;)
kosarka.599 stefan, -> #592, basrak
> Bilo bi zaista šteta pustiti takve igrače, ili još gore, prepustiti ih > Grcima... Posle ovakvog uspeha naše košarke na Olimpijadi teško da se > njima ne igra za reprezentaciju. Po onome što se pričalo pre početka priprema za OI radi se o tome da oni sada ne žele da igraju za našu reprezentaciju pošto bi onda izgubili pravo da igraju kao Grci u tamšnjem prvenstvu. Obradović je u jednom trenutku rekao nešto kao da on neće nikoga da juri i moli da igra u reprezentaciji. Znači, izgleda da je mrka kapa što se njih tiče bar dok igraju u Grčkoj.
kosarka.600 basrak, -> #599, stefan
> Po onome što se pričalo pre početka priprema za OI radi se o tome > da oni sada ne žele da igraju za našu reprezentaciju pošto bi onda > izgubili pravo da igraju kao Grci u tamšnjem prvenstvu. Pa na to sam i mislio. Igranjem u našoj reprezentaciji, nema tima koji se ne bi otimao oko njih pa i nema više razloga da brinu oko tog statusa stranca tj. da li bi navodnim gubljenjem statusa "Grka" izgubili mesto u timu...
kosarka.601 djcorto, -> #595, lexus
> Kolena mu nisu u najboljem stanju, od reprezentacije ne > zaradjuje pare. Bolje mu je da svim silama igra za Charlotte, > nego da rizikuje Sasvim tacno, ali, ako bi imao vise detalja .. ;)
kosarka.604 dr.s, -> #595, lexus
/* Kolena mu nisu u najboljem stanju, od reprezentacije ne zaradjuje /* pare. Bolje mu je da svim silama igra za Charlotte, nego da rizikuje A i nesto se zalio kako slabo vremena provodi sa (svojom) porodicom; NBA pripreme pocinju rano, a utakmice svaki drugi-treci dan pa nikad decu da vidi i zenu da... vidi. :)
kosarka.605 seki, -> #585, vitez.koja
SE> Znam, ali ja sam uvek nekako navijao za Dordevica :), valjda SE> zato sto je mladi i bilo mi je krivo sto nije bio u ekipi za OI SE> '88. i za SP '90. (zanimljivo da nije bio ni u onom "najuzem SE> izboru", pricalo se o sukobu sa Ivkovicem, zna li se sada SE> istina?) Mislim da je Duda smatrao da ima izvanredne napadacke igrace na bekovskim pozicijama, pa da bi pokrio njihovu igru u odbrani, pozivao je Jureta Zdovca, a ne Saleta koji je tada bio igrac, nesto kao Kevin Johnson iz Finiksa. Svi su znali da je talentovan, svi su ga voleli ali on se nije dokazao u startu, da li zbog neiskustva ili pitaj boga cega. Mozda je problem to sto je on beogradsko dete, pa ga je stampa i publika odmah digla u nebo, zatim kapitenska traka, Seka i ostalo... Rekao bih da se isti problem desava sa Bericem. Takodje, gledao sam onu emisiju "Anfas" na TV Politici kada je Sale bio gost, gde je izjavio kako se posle neke utakmice opasno posvadjao sa Drazenom i on mu je tada navodno rekao: "Zapamti kad ces igrati u reprezentaciji". Ocigledno, da je Drazen tada bio bog i da je imao veliki uticaj i na trenere i igrace. Pozdrav Ognjen
kosarka.606 basrak, -> #598, stefan
> Preseku napad pa umesto da odigraju recimo kontru 2 na 1 i > odmah poentiraju oni odigraju napad od 30 sekundi gde će možda > da poentiraju? :) Pa verovatno da može i tako da se odigra samo > još da nađeš ekipu koja će to tako da radi ;) Pa skoro sve (uspešne) evropske ekipe tako igraju. Sa malom ogradom da, ako je situacija zaista takva da je moguća čista kontra onda se to i uradi, ali da se odigra neka polukontra ili nakon primljenog koša brza kontra, to zaista dugo nisam video. Što se uostalom i vidi po broju poena - oko 50-60 za jedan tim po utakmici. Ne bune se džabe neki ljudi da je Maljković upropastio košarku (u smislu da više nije lepa za gledanje ;), a i Obradović sa Realom je tako igrao prošle sezone. To je ono što mi prvo pada na pamet.
kosarka.607 kum.djole, -> #551, stefan
>> Al' je i mnogo lakši i neiskusniji. Rebrača napreduje, a Vranković već godinama stagnira. Bez obzira na sredinu u kojoj se nalazi, njemu ili ide ili ne ide, neozbiljan je i glup. Jedini kvaliteti koje poseduje su požrtvovanost, krakatost i ogromna želja za pobedom. Nije neki timski igrač.
kosarka.608 kum.djole, -> #458, lexus
>> U stvari, sad sam se setio i trećeg košarkaša koji bi morao da igra >> za reprezentaciju Amerike - Alonzo Morning. Mnogo bolji centar >> od Shaqa. U Argentini '90 prgavko nije predstavljao neki problem, osim što je Kukiju zabio loptu u stomak i isterao mu zrak.
kosarka.609 kum.djole, -> #487, stefan
>> Taman bi mogao da izmontiraš i face naših igrača dok im lupaju banane na >> kucanju, na 7 metara ili dok Robinson "preleće" preko cele naše petroke ;) Dešava se to i u NBA ligi, igrači koji igraju odbranu ili oni koji se postave 1 na 1 pred nekim gmazom uglavnom se ni ne trude da ga zaustave kako ne bi ispali smešni na snimku, posteru, sličici. Ovaj naš se izblamira, ali se i potrudi. Jednog dana se neće izblamirati on već dotični. Easy lad..
kosarka.610 kum.djole, -> #564, vitez.koja
>> Kakav je status Stojakovića i ostalih "naših Grka" posle ovog >> Bosmanovog slučaja? Kakve veze ima taj slučaj sa "našim Grcima" ? Ako budu hteli da izgube status domaćih igrača u Grčkoj, igraće za 'plave'. Za Grčku neće sigurno, ne dozvoljavaju pravi Grci. Dakle, čim odu iz Grčke eto ih u našem dresu.
kosarka.611 kum.djole, -> #550, stefan
>> Što je lepo, godi našim patriotskim osećanjima ali slaba vajda od toga Ne bih rekao da je ovaj argument izvađen iz dna patriotske utrobe, čovek je verovatno mislio na to koliko smo mali i koliko blizu uspeha, u odnosu na popularnost i značaj basketa ovde i tamo.
kosarka.612 kum.djole, -> #595, lexus
>> preran kraj karijere zbog Evropskog Prvenstva. Za novine je uvek izjavljivao da "ne želi da guši mlađe naraštaje".
kosarka.613 kum.djole, -> #604, dr.s
>> A i nesto se zalio kako slabo vremena provodi sa (svojom) porodicom; >> NBA pripreme pocinju rano, a utakmice svaki drugi-treci dan pa nikad decu >> da vidi i zenu da... vidi. :) Njegova žena je u nekoj neobjašnjivoj šemi sa Džekom Nikolsonom, priča se i da šmrče.. imaju nekakav 'slobodan brak' tako da nikome ne pada teško to silno odsustvo. Naravno, glasine su glasine, pa sad ma koliko izvor bio pozudan.. ipak, neko je na Kopu video Divca za vreme priprema kako troši dve pakle duvana dnevno i sve živo tera u..
kosarka.614 kum.djole, -> #600, basrak
>> bi otimao oko njih pa i nema više razloga da brinu oko tog statusa >> stranca tj. da li bi navodnim gubljenjem statusa "Grka" izgubili >> mesto u timu... Jest tako, ali njihova alternativa je samo NBA. Ogroman je to rizik za mladog igrača koji je zaljubljen u Grčku, važi za fantastičnog košarkaša, igra rasterećeno i prima ogromne sume novca.. Igraće, dakle, samo ako se 'prime' u NBA.
kosarka.615 stefan, -> #606, basrak
> Pa skoro sve (uspešne) evropske ekipe tako igraju. Sa malom ogradom da, > ako je situacija zaista takva da je moguća čista kontra onda se to i > uradi, ali da se odigra neka polukontra ili nakon primljenog koša brza > kontra, to zaista dugo nisam video. Ček bre, pa ja i napisah u mojoj poruci nešto poput "preseče se napad" a nisam pričao o kontri posle primljenog koša (doduše, to onda više i nije kontra :). Tako da se ti i ja u stvari slažemo ;) To se zaista ne viđa baš nešto preterano često u Evropi. Doduše, ni za NBA se ne bi moglo reći da svaka utakmica obiluje takvim napadima.
kosarka.616 ilazarevic, -> #598, stefan
> Pa verovatno da može i tako da se odigra samo još da nađeš ekipu > koja će to tako da radi ;) Uzmeš bilo koju ekipu koja nije dovoljno brza. Krenu u kontru, vide da ne mogu da stignu, pa onda lopta ide do pleja, on uspori igru itd.
kosarka.617 junior, -> #608, kum.djole
>>> za reprezentaciju Amerike - Alonzo Morning. Mnogo bolji centar > U Argentini '90 prgavko nije predstavljao neki problem, Prgav je, ali je stvarno odličan. Visok je samo 205cm, a dobija duele sa 95% NBA centara. Sa najboljom trojkom (Shaq, Hakeem i Admiral) se egal nosi. Mada, kad naljuti Divca ... :)
kosarka.618 junior,
Za one koji ne znaju, Zvezda je ovih dana angažovala dvojicu tamnoputih igrača: Čarlsa Smita (190, bek) i Dvajta Stjuarta (205, centar). Čarls Smit je nastupao za američku olimpijsku selekciju '88. Od tada mu se trag gubi :) Za Stjuarta kažu da je centar, ali kažu i da je sa Arkanzasom osvojio titulu pre 2 godine (btw, pre 2 godine je UCLA bila šampion NCAA lige, no nema veze :), a koliko se ja sećam (ako je to taj igrač), Stjuart je bio visoki bek šuter, koji nije znao da promaši trojku. Imao je samo jedan problem, a to je 125 kilograma :) I u Žurnalu napominju "malo" viška kilograma. No, ako je to taj Stjuart, Zvezda je dobila više nego dobro pojačanje. P.S. Imaju ugovor da nastupaju samo do kraja 1. kola u kupu Radivoja Koraća. Onda će Uprava odlučiti da li da ih zadrži i angažuje i u domaćem prvenstvu, ili ne.
kosarka.619 stefan, -> #616, ilazarevic
> Uzmeš bilo koju ekipu koja nije dovoljno brza. Krenu u kontru, vide da ne > mogu da stignu, pa onda lopta ide do pleja, on uspori igru itd. ;))) Ekipa u kojoj igraju takvi trutovi koji nisu u stanju da u svom životu odigraju kontru teško da će biti poznati po čvrstoj i agresivnoj odbrani ;) Ti si od onoga što treba da predstavlja način igre u globalu pobegao ka pojedinačnim primerima akcija koje tebi odgovaraju (u stvari nisu to ni primeri, nego šbbkbb - a šta ako su umorni, a ako im ispada lopta, a ako imaju tremu... ;) Da mi završimo ovo? :)
kosarka.620 lexus, -> #608, kum.djole
=> U Argentini '90 prgavko nije predstavljao neki problem, => osim što je Kukiju zabio loptu u stomak i isterao mu zrak. Naravno, ljudi retko napreduju za samo 6 godina :)
kosarka.621 vlador, -> #618, junior
> Za one koji ne znaju, Zvezda je ovih dana angažovala dvojicu > tamnoputih igrača: Ovo mi se ne sviđa... :( Stranci kod nas?
kosarka.622 ilazarevic, -> #619, stefan
> ;))) Ekipa u kojoj igraju takvi trutovi koji nisu u stanju da u svom > životu odigraju kontru teško da će biti poznati po čvrstoj i > agresivnoj odbrani ;) Ti si od onoga što treba da predstavlja način > igre u globalu Ne, ne, ovo je podmetanje ;) Evropski klubovi mahom igraju bez kontranapada, a to se meni sviđa. > lopta, a ako imaju tremu... ;) Da mi završimo ovo? :) Pa, da završimo, nije imalo mnogo smisla ni u početku :)
kosarka.623 kum.djole, -> #621, vlador
>> Ovo mi se ne sviđa... :( Stranci kod nas? Što ti se ne sviđa ? Ne vidim šta bi oni tu mogli da upropaste. Mladih nada imamo za izvoz, pa pošto ih izvozimo, bolje je da dovodimo matore ili solidne strendžere koji će ih već ovde podignuti na neki 'viđeniji' nivo, makar toliko da unište njihove pubertetske predrasude, strahove i moralne kolapse. Korisna stvar. Naravno, ako bi se limitirao broj stranaca, iako ne vidim koja će još budala osim ove dvojice pristati da igra u Jugoslaviji. Ovakvoj. Ako se ne varam, mnogi su iz Zvezde otišli zbog neisplaćenog dela ugovora, pa se mislim da ovi Ameri nešto i nisu informisani..? Dobro, ionako su na probi.
kosarka.624 dizel, -> #596, djcorto
* Kad je neko bolji, to moras priznati. Posle izlaska Divca nije * bilo nikoga da bar zasmeta Robinsonu, sto je on, naravno, * obilato koristio. Robinson je bio dobar, ali pitam se kakav bi bio da je igrao i Savic, koji se povredio u polufinalu... On ne samo da bi rasteretio Divca u odbrani (mogli bi da raspodele licne na ravne casti...), nego bi i u napadu napravio probleme Amerima (ima veoma dobar sut za jednog centra). To sto smo mi igrali nekompletni u najtezem mecu je bitan podatak, pa mi zato smeta sto se istice neka atraktivna igra Amerikanaca bas na mestu koje je nama bilo najtanje u finalu... (upravo zbog neigranja Savica)!
kosarka.625 dizel, -> #609, kum.djole
* Jednog dana se nece izblamirati on vec doticni. Easy lad.. Retko se slazemo, ali ima i izuzetaka... Scena koju bih zeleo da vidim je da npr. Shaq krene onako sam preko Rebrace da zakuca, a da ga Rebraca zalepi za pod (naravno ovo je moguce samo ukoliko Rebraca pocne da provodi zivot u teretani...:)
kosarka.626 dizel, -> #558, lexus
* => pogledaj samo gde je bio Marculjonis posle njegovog ulaska u * => polufinalu - NIGDE. * * Ako ulazi samo da bi napravio te tri licne, onda i nije tako * dobar igrac ;) Pa ne ulazi on samo zbog 3 licne! Sasa igraca cuva tako sto igra pravi presing i igrac koji je tako cuvan sve teze igra, sto presing duze traje. Sasa ima izvrsnu kondiciju, i samo takav igrac moze da mu parira. Igrac koji nema toliku izdrzljivost pocinje slabije da se krece, samim tim redje i prima loptu i tako ga Obradovic "izbacuje" iz igre. Tako je zaustavljen Marculjonis, a posto im je jedan od dvojice najboljih igraca, jasno je zasto je Jugoslavija slavila u polufinalu...
kosarka.627 dizel, -> #555, guta
* Ne bih rekao. Za sada se molim da bilo koji talenat ode _sto * pre_ u inostranstvo, jer to je jedini nacin da od njega postane * nesto, uzimajuci u obzir nasu sadasnju ligu. Uostalom, Bodiroga * je otisao sa 17-18, pa... Pa to sa Bodirogom je redak slucaj... Nasi igraci brze napreduju ukoliko igraju zajedno, samim tim se bolje poznaju pa im je lakse da igraju za reprezentaciju. Kod nas kvalitet kosarke jeste opao, ali ja mislim da ce vremenom rasti, a ne zaboravimo da su ekipe prilicno ujednacene (u samom finisu lige), sto donosi i jake takmicarske utakmice, u kojima se postaje pravi igrac.
kosarka.628 dizel, -> #564, vitez.koja
* * Kojih to dosta? Ja znam samo za Stojakovica i da kazemo i * Loncara? Uz malo dobre volje i Tarlac? Koji ostali? Pa zar Rebraca nije mlad igrac? Ostali po inostramstvu bas i nisu mladi, ali kod nas ima dosta dobrih mladih igraca. U Partizanu: Beric, Drobnjak, Cubrilo... u Zvezdi Stanojevic, Bolic, Miskovic, Rakocevic... i ostali da ne nabrajam... Znaci, imamo lepu buducnost! * Mnogo vise ocekujem od generacije koja sada ima 17-18 godina... * Stojakovic, Rakocevic, Misel Lazarevic, Varda, Stanojevic... Upravo sam na njih i mislio... Uz dosta treninga i rada prici cemo jos blize Amerima...
kosarka.630 dizel, -> #618, junior
* Stjuart je bio visoki bek suter, koji nije znao da promasi * trojku. Imao je samo jedan problem, a to je 125 kilograma :) I * u Zurnalu napominju "malo" viska kilograma. No, ako je to taj * Stjuart, Zvezda je dobila vise nego dobro pojacanje. Koliko sam ja saznao taj Stjuart bi trebalo da je teški centar(očigledno je da je vrlo težak :))))), tj. igra na poziciji br. 5 i treba da zameni Aleksandra Gilića... Ko zna šta će biti sa ovom dvojicom crnaca u Zvezdi, ali mnogo vi{e bih voleo da je umesto ovog Čarlsa Smita u Zvezdu došao onaj drugi Čarls Smit, koji fino igra u NBA ligi...
kosarka.631 junior, -> #625, dizel
> da vidim je da npr. Shaq krene onako sam preko Rebrace da > zakuca, a da ga Rebraca zalepi za pod (naravno ovo je moguce Pola NBA lige to pokušava već 5-6 godina, koliko Shaq igra. :)
kosarka.632 vitez.koja, -> #628, dizel
#=> Pa zar Rebraca nije mlad igrac? Ostali po inostramstvu bas i Pa po našim nekadašnjim merilima nije, takoreći veteran ;), po merilima svog ostalog sveta (spec. Italija, Španija) on je vrlo mlad i tek ima da igra... #=> Upravo sam na njih i mislio... Uz dosta treninga i rada prici cemo #=> jos blize Amerima... To je problem. Ja mislim da nećemo. Ova generacija koja je igrala ovu Olimpijadu je dostigla svoj maksimum, ili da kažemo da će ga dostići za dve godine na SP. Na sledećim OI (reprezentacija naravno neće igrati u tom sastavu) ti igrači će jednostavno biti prestari (Savić 34, Paspalj 35, Divac, Đorđević, Obradović 32-33, Danilović 30, može biti da sam nekog omašio za koju godinu, izvin'te).... Berić i Tomašević, imaju po 23-24 godine i mnogo su slabiji od ovih igrača u njihovim godinama. Uopšte sve te generacije košarkaša koji sada imaju 20-24 godine su (opšte uzev) primetno slabije od svojih prethodnika i ne verujem da ćemo na OI 2000. imati više od jednog-dva igrača u reprezentaciji te starosti... Naravno, to je posledica !$#%#$%#$% sankcija, ali ne i samo njih. Jednostavno dešava se da je neka generacija talentovanija od druge, da se sa njom više radi, etc. Ne moramo daleko ići, setimo se naših plasmana na evropskim prvenstvima sredinom osamdesetih (sedma i deveta mesta) - smena generacija, otišli Kićanović, Dalipagić, Slavnić, Delibašić i društvo, a došao samo Dražen Petrović. Tek negde '87. (treći u Grčkoj) počinju da igraju za reprezentaciju "zlatni klinci iz Bormija" i naš uspon, tj. povratak... Zbog svega ovoga, više očekujem od generacije koja sada ima 18, nego ove 22... Mislim da nam sledi pad u tom približavanju po odlasku ove generacije, a posle, ko zna (doduše ni Ameri nemaju neku budućnost svog tima ;))... Nego, kako se zove i šta je sa onim dečkom koji je u Americi igrao Ol star meč srednjih škola? Odbio je da igra za američku reprezentaciju i nada se pozivu u "plavu" selekciju... Ovaj podatak je iz nekog Žurnala od pre ko zna koliko (godinu otprilike). Ko je taj, šta igra, kako napreduje, gde je i sl., zna li iko (najbolje bi bilo da znaju Obradović ili Ivković :)... sk ps. Inače za onu reprezentaciju Evrope, zaboravismo skroz na Ruse...
kosarka.633 seki, -> #630, dizel
SE> Ko zna sta ce biti sa ovom dvojicom crnaca u Zvezdi, SE> ali mnogo vi{e bih voleo da je umesto ovog Carlsa Smita u SE> Zvezdu dosao onaj drugi Carls Smit, koji fino igra u NBA ligi... U Zurnalu stalno naglasavaju da je ovaj plej koji je dosao u Zvezdu bio clan americke olimpijske reprezentacije iz Seula 1988. godine, a u stvari je u pitanju visoko krilo iz San Antonija. Toliko o informisanosti nasih novina. Ognjen
kosarka.634 kum.djole, -> #631, junior
>> Pola NBA lige to pokušava već 5-6 godina, koliko Shaq igra. :) Ma on je običan gladijator, to što igra ne može se košarkom nazvati.
kosarka.635 nikola.s, -> #553, junior
> P.S. Tesko da ce od njega biti igrac, kad u Partizanu nije > dobio 5 min. u celoj sezoni ... Nije ni mogao da dobije kad su u partizanu u prosloj sezoni igrali Stevanovic, Tomasevic, Koturovic i Drobnjak... A sad dovedose i Misela Lazarevica pozdrav, Nikola R.S.F.C.
kosarka.636 nikola.s, -> #564, vitez.koja
> Pa, da razmislimo malo... Da vidimo u blizoj buducnosti... > Generacija koja sada ima 21-22 god... Najbolji su tu Drobnjak, > Scepanovic i Brkic (Lukovski?). Tesko da ce iko da prode do > reprezentacije, najvece sanse dajem Drobnjaku (ipak je visok i > jak), za Scepanovica jos ima nade, a Brkic mislim da nece nikad > biti prvi plej "plavih" (mozda bude 10. ili 11. igrac)... Za > Lukovskog ima nade, i Dordevic je u njegovim godinama (20?) > igrao vrlo promenljivo... To bi bilo od te generacije, jesam li > zaboravio nekog? Recimo, Igor Perovic. BTW on je i kapiten reprezentacije do 22 god. samo sto je sad bio povredjen. Zatim Miskovic, stvarno odlican igrac. A Brkica nemoj da pominjes. Koliko je taj covek zasrao protiv Spanaca sad u Turskoj. Ono stvarno nije bilo normalno. U poslednja tri odlucujuca napada on je pogresio, tako da nije ni doslo do suta na kos. Lukovski mi je, takodje, dosta antipatican, mada je mnogo bolji od Harisa. Mada je i Brkic poceo fenomenalno, prva sezona koju je odigrao bila je fenomenalna, mislio sam da nasa kosarka dobija novog Dzordana, kad ono medjutim. > Mnogo vise ocekujem od generacije koja sada ima 17-18 godina... > Stojakovic, Rakocevic, Misel Lazarevic, Varda, Stanojevic... ^^^^^^^^^^^^ Pa gde njega nadje ? To je ubedljivo najgluplji igrac iz Zvezde, kao neki Zvezdin odgovor na Cubrila...:) Salim se, decko ima slabu tehniku, prosecan sut, ali ima brzinu i odraz. Sve u svemu, ne lici mi na nekog naslednika Djordjevica, Obradovica i Danilovica, ali ko zna, sve je moguce....:) pozdrav, Nikola R.S.F.C.
kosarka.637 nikola.s, -> #566, wiper
> izleteti kad neko ima cackalicu umesto ruke. Njemu je Sabonis > lupio cistu bananu kada je hto da zakuca. E, da ono je bila cista banana, ali kad se sad setim Rebracine banzde Sabonisu, onako iz drugog plana.............. Kako ga je tad zalepio Rebarac... pozdrav, Nikola R.S.F.C.