rukomet.1stefan,
Jedan od naših najtrofejnijih sportova i jedan od onih sportova koji se
teškom mukom u dosadašnjoj temi probijao pored fudbala i košarke :) Elem,
tema za rukomet je baš ova :)
rukomet.2stefan,
Danas i sutra, U Budimpešti u 18:00 igraju se mečevi između naše
ženske rukometne reprezentacije i odgovarajuće hrvatske selekcije u
kvalifikacijama za evropsko prvenstvo u rukometu. To je prvi susret seniorskih
selekcija ovde dve države.
rukomet.3kum.djole,
-> #2, stefan>> Danas i sutra, U Budimpešti u 18:00 igraju se mečevi između naše
>> ženske rukometne reprezentacije i odgovarajuće hrvatske selekcije
Prvi meč - 22:17 za Hrvatice..
rukomet.4stefan,
-> #3, kum.djole> Prvi meč - 22:17 za Hrvatice..
Komnetator je više puta pominjao kako je naša reprezentacija ranije nešto
špekulisala oko nekih grupa ili tako nešto. O Čemu se u stvari radi?
rukomet.5superhik,
-> #2, stefan=:> naše ženske rukometne reprezentacije i odgovarajuće hrvatske
Ajde javi rezultat (mrtvi : ranjeni) ;)))
rukomet.6ognjen.s,
-> #4, stefan> Komnetator je više puta pominjao kako je naša reprezentacija ranije nešto
> špekulisala oko nekih grupa ili tako nešto. O Čemu se u stvari radi?
Naše rukometašice su prvo u pretkvalifikacijama bile u grupi sa Belgijom,
Azerbejdžanom i još nekim. Iz te grupe su prve 2 išle u kvalifikacije, pri
čemu je naš stručni štab procenio da je bolje da budemo drugi i igramo u
grupi sa Hrvatskom, Bugarskom i Rumunijom nego prvi, jer bi u tom slučaju
naša reprezentacija bila u grupi sa Austrijom, Mađarskom i sa nekom trećom
ekipom. Ova prva grupa sa Hrvaticama je zaista slabija i verovatno bi da su
bile u grupi sa Austrijom i Mađarskom prošle gore. Naše su da bi uletele
u željenu grupu izgubile 2 utakmice u pretkvalifikacionoj grupi protiv
Azerbejdžana i Belgije pri čemu su ovu drug izgubile namerno da bi ih
Azerbejdžan pretekao i završio na prvom mestu. Ali, nije ni ovako sve
izgubljeno. Naše bi ako dobiju danas Hrvatsku (ne moraju baš sa 10-15) golova
razlike kao što kažu novinari imale solidne šanse za plasman na EP pod
uslovom da dobiju 2 puta Bugarsku.
rukomet.7stefan,
-> #5, superhik> Ajde javi rezultat (mrtvi : ranjeni) ;)))
;) Nije bilo nikakvih incidenata :) Pre utakmice odigrao se sastanak na
kome je dogovoreno da se poštuje protokol (zastave, himne itd.) i da sve
protekne u sportskoj atmosferi. Koliko sam primetio gledajući snimak
dogovor je ispoštovan.
rukomet.8kum.djole,
-> #7, stefan>> ;) Nije bilo nikakvih incidenata :)
Ne znam da li je danas moglo biti većeg incidenta od
minus 12 poena.. Hrvatska - Jugoslavija 30:18.. bruka.
rukomet.9kum.djole,
Šojat: "..tako, velika pobjeda, ne znam kako bismo je nazvali.."
Cvitanović: " ..ima, ima sigurno naziv, što mislite, ako je ono prvo
bio Bljesak, potom Oluja.. ovo morabit Tajfun ? ;)"
Šojat: " Da, Tajfun 1, Tajfun 2 :))) "
Sramota.
rukomet.10stefan,
-> #9, kum.djole> Šojat: " Da, Tajfun 1, Tajfun 2 :))) "
>
>
> Sramota.
Ko je taj Šojat? Inače, gledao sam na DK-TV (Dragiša Kovačević TV ;)
izjave koje su posle utakmice reporteru dotične televizije dali trener i
neke igračice hrvatske reprezentacije. Moram da kažem da su izjave bile
_krajnje_ korektne.
rukomet.11kum.djole,
-> #10, stefan>> Ko je taj Šojat?
Šojat, selektor ženske rukometne reprezentacije Hrvatske.
>> Moram da kažem da su izjave bile _krajnje_ korektne.
Te izjave jesu, ali njihovi mediji su po običaju, i ovim susretima
dali neki 'viši' značaj, naravno - na kraju se lepo vidi koji i kakav.
rukomet.12junior,
-> #8, kum.djole> Ne znam da li je danas moglo biti većeg incidenta od
> minus 12 poena.. Hrvatska - Jugoslavija 30:18.. bruka.
Bolje da se ne vraćaju kući ...
rukomet.13severian,
-> #9, kum.djole> Šojat: " Da, Tajfun 1, Tajfun 2 :))) "
>
>
> Sramota.
Čija? :))
No, šalu na stranu, ima li nečeg beznačajnijeg na svetu od ženskog
rukometa??? Imamo mi ozbiljnih problema sa Hrvatima, ovo je bre
zaj*bancija...
rukomet.14kum.djole,
-> #13, severian>> Imamo mi ozbiljnih problema sa Hrvatima, ovo je bre zaj*bancija...
Obrati pažnju na ime konferencije..
Ono što sam želeo da istaknem citiranim je upravo dokumentovan prilog
o nesportskom pristupu hrvatskih medija i hrvatske javnosti.
Ni u kom pogledu ne mogu biti korektni kao mi i naše sportske ličnosti,
naravno, uz sramotu jednog Tomaševića, ali to je već druga priča..
rukomet.15severian,
-> #14, kum.djole> Ono što sam želeo da istaknem citiranim je upravo dokumentovan prilog
> o nesportskom pristupu hrvatskih medija i hrvatske javnosti.
> Ni u kom pogledu ne mogu biti korektni kao mi i naše sportske ličnosti,
> naravno, uz sramotu jednog Tomaševića, ali to je već druga priča..
Ma OK je. Cool... Ono što sam ja hteo da isteknem je: who gives a
fuck:))
rukomet.16stefan,
-> #13, severian> No, šalu na stranu, ima li nečeg beznačajnijeg na svetu od ženskog
> rukometa??? Imamo mi ozbiljnih problema sa Hrvatima, ovo je bre
> zaj*bancija...
Što se tiče tih ostalih ozbiljnih problema - za to se popnite par
konferencija više u Forum. Ovo ovde ostaje rezervisano za sportske
"probleme".
rukomet.17schef,
E ćao, evo i ja nešto da napišem.
U sredu, tačnije 13.3. u Kragujevcu, u Hali Jezero odigraće se
utakmica između Student Medne i Crvene Zvezde u okviru I b lige
rukometašica. To je inače derbi prvenstva jer se sastaju dva prvoplasirana
tima. Dobićete izveštaj ako vas baš zanima. ;)
Dragana
rukomet.18dizel,
>
> Sojat: "..tako, velika pobjeda, ne znam kako bismo je
> nazvali.."
>
> Cvitanovic: " ..ima, ima sigurno naziv, sto mislite, ako je ono
> prvo bio Bljesak, potom Oluja.. ovo morabit Tajfun ? ;)"
>
> Sojat: " Da, Tajfun 1, Tajfun 2 :))) "
>
>
> Sramota.
>
Gde si ovo video?
Nisam cuo ovaj intervju,ali ovo je za sud u Hagu!
Kakve seljacine.Stvarno moramo da ih zgazimo u rukometu i basketu.(muskom)
Bas sramota.
rukomet.19mantoniadis,
-> #18, dizel>!> Gde si ovo video?
Jednu molbu..
Kada odgovaras na poruke, bolje da koristis naredbu
"replay _broj poruke_" i ne "write _tema_"..
Cesto treba da vidim ko i sta je pisao onaj kome repliciras,
a ovako kako radis je mnogo tesko..
rukomet.20schef,
Student Medna - Crvena Zvezda 21:15; (9:8)
Zvezda naravno nije imala veze, Student ih je rasturio iako je
sudija navijao za goste.
P.S. U publici je primećen Zvonko Milojević.
Dragana
rukomet.21kum.djole,
Teka Santander - Crvena zvezda 25:19
Vujović i The Knežević ;) kažu da je to 'solidan poraz' i da je
prednost nadoknadiva.. nisam baš nešto siguran :( ali videćemo..
rukomet.22dizel,
-> #21, kum.djole> Teka Santander - Crvena zvezda 25:19
>
> Vujovic i The Knezevic ;) kazu da je to 'solidan poraz' i da je
> prednost nadoknadiva.. nisam bas nesto siguran :( ali
> videcemo..
>
Poraz je sigurno nadoknadiv i to ne samo da cemo da ih prodjemo,nego cemo
ih dobiti sa vise od 7 golova razlike...
Pored onakvog sudjenja i neraspolozenog za igru,Perunicica nismo mogli
bolje(Steta za onih par stativa,narocito ona posle suta Butulije par sekundi
pre kraja...).Perunicica nije islo,ali se ispucavao.To mi nije jasno.Prvo
je promasio kontru kod vodstva Zvezde od 3:1(sansa za 3 gola prednosti na
samom pocetku,sto bi sigurno umirilo njihove navijace i igrace,a nasima
delo krila...),a posle je postigao ukupno dva gola iz 15 suteva,...
Npr.onaj njihov Dusebajev,njega nije islo,ali on je to primetio,i posle
3 upucena suta prekinuo sa sutiranjem...
Zikica Milosavljevic je opet pruzio sjajnu partiju,dok je Vladan Matic,kao
i Perunicic promasio par cistih zicera...
Stvarno steta,ali verujem da cemo ih ovde zgaziti!!!
O sudijama samo kratko-dopustali su pregrubu igru Spancima,a iskljucili ih
samo 2 puta,(taj drugi put je 10 sekundi pre kraja...),dok su nase izbacili
bar 4-5 puta,iako smo igrali mnogo meksu odbranu...
Da li ce sudije suditi za domacina i u mecu u Pioniru,ostaje da se vidi...
rukomet.23stefan,
Posle 17 uzastopnih utakmica bez poraza Partizan je izgubio:
Crvenka-Partizan 25:21
Tako je najverovatnije Zvezda obezbedila prvo mesto i najbolju startnu
poziciju za plej of.
rukomet.24koky,
-> #22, dizel> Da li ce sudije suditi za domacina i u mecu u Pioniru,ostaje da se vidi...
Karata vise nema, a kod tapkarosa su vec 30 din.Ko je kupio kupio, a ko nije
sedece kraj malog ekrana :)
Kaze Lakovic da ce pustiti nesto karata u cetvrtak.Nije mi samo jasno
da li je to ostavljeno za kraj(ko sto se uvek radi) ili su dostampali
jedan broj(sto mi je verovatnije).
rukomet.25giovanni,
-> #24, kokyĘ? Kaze Lakovic da ce pustiti nesto karata u cetvrtak.Nije mi samo jasno
Ę? da li je to ostavljeno za kraj(ko sto se uvek radi) ili su dostampali
Ę? jedan broj(sto mi je verovatnije).
Prodato 4500 karata. Planiraju da puste u prodaju u Četvrtak još neki
kontingent (cenim do 1500 komada). Od onih već prodatih 4500, bar 2500
je u rukama tapkaroša. Lako je moguće da se u Četvrtak desi nešto slično
kao pred Zvezda-Bajern pre pet godina u fudbalu, da se ulaznice pred
utakmicu prodaju po ceni. Ipak tako nešto je manje verovatno ali nije
sasvim isključeno. Znači, cigani, ko hoće da ide treba da izbroji
dosta para.
P.S.
Ja sam u posedu jedne ulaznice, pa ako neko hoće da je otkupi za
50 Deutsche Bundesbank novčanih jedinica, rado ću se primorati da
"istorijski" revanš polufinala kupa kupova gledam na TVu ;).
rukomet.26stefan,
Uskoro počinje plej of u rukometnom prvenstvu. Učesnici su četiri
prvoplasirane ekipe: C.Zvezda, Partizan, Vrbas i Proleter. Prve utakmice
se igraju 3. aprila a parovi su Proleter-Zvezda i Vrbas-Partizan. Za sada
se zna da iz lige ispada Sintelon a drugi klub koji napušta elitno
takmičenje će se znati posle susreta Zvezda-Lovćen. Lovćen mora da pobedi
ako želi da ostane u ligi dok u suprotnom slučaju ispada Dubočica.
rukomet.28dizel,
-> #23, stefan> Posle 17 uzastopnih utakmica bez poraza Partizan je izgubio:
> Crvenka-Partizan 25:21
> Tako je najverovatnije Zvezda obezbedila prvo mesto i najbolju
> startnu poziciju za plej of.
Sjajna partija grobara!!!
Prosto sam odusevljen.
E,jedva cekam finale play-offa u rukometu.Molim vas,nemojte da ispadnete
pre finala,da bi smo svi videli genocid nad Partizanom.
Jedva cekam...
rukomet.29dizel,
Jeste videli onu tragediju od rukometa?
Sve je do samog pocetka utakmice bilo izvanredno(nikad puniji Pionir,
sjajna atmosfera,obezbedjenje odlicno...).
Utakmica je pocela,Zvezda se odbranila u prvom napadu,i onda posle
dugog napada nije postigla gol(promasaj Petrica).
Posle toga Teka je odigrala maestralno i Zvezda je povela samo u 3-4
navrata.Bilo je onih prelomnih trenutaka kada Zvezda ocigledno nije imala
dovoljno sportske srece (npr. 4:4 i sedmerac za Zvezdu,u trenutku kad
je publika bila u transu,zatim pocetak drugo poluvremena,kada je Zvezda
dala 3 gola za minut i 45 sekundi,...igrala odbranu kakva se moze samo
zamisliti u snovima,ali posle jedne odbijene lopte lopte se dokopao
Spanski desnokrilni igrac i postigao gol(vrlo bitan trenutak,da smo se jos
u tom napadu odbranili,ko zna sta bi bilo...).Bilo je jos losih trenutaka...
3 promasena sedmerca,4-5 precki,promasaji Perunicica kada uspe da prevari
celu odbranu i ostane sam ispred golmana Forta,...
Inace,Fort je bio sjajan-juce najbolji rukometas Teke,uz odlicnog
kapitena-Viljaldeu.U Zvezdi odlicni Butulija i Stojanovic.Ostali bledi,
Perunicic ocajan...
Prekid koji se dogodio u 56-om minutu,izazvan revoltom navijaca je
dogadjaj koji bi trebalo sto pre zaboraviti.Zbog sukoba uprave i navijaca,
ne treba da stradaju igraci,a vrlo lako je moguce da sledece godine
Zvezda i ne zaigra u Evropi...
Dakle na kraju pobeda Zvezde od 20:19(9:11),ali ndeovoljna da prodje u
finale Kupa kupova.Ipak,i ovo je najveci uspeh u istoriji RK Crvena Zvezda.
I posle ukupnog poraza,mislim da su Crvena Zvezda i Teka po kvalitetu
vrlo blizu(mislim da je cak Zvezda malo bolja)ali ocigledno nije dovoljno
iskusna.Zatim,nije imala sportske srece koja je uvek pratilac uspeha...
A i sudije su isle na ruku Teki(u prvom mecu potpuno podlegli atmosferi,
sudili nama premnogo isklucenja,njima dopustali pregrubu igru,a ovde
u Beogradu,sudije su opet bile nekako suvise blage prema njima,iako bolji
od onih iz prvog meca.
Ipak,nadam se da ce Zvezda sledece godine igrati u Evropi,i tada tek
pokazati ko je ko u evropskom rukometu...
rukomet.30lexus,
-> #28, dizel=> Sjajna partija grobara!!!
=> Prosto sam odusevljen.
=> E,jedva cekam finale play-offa u rukometu.Molim vas,nemojte da
=> ispadnete pre finala,da bi smo svi videli genocid nad Partizanom.
=> Jedva cekam...
Ovakve poruke bi mogao da šalješ u neku drugu temu :)
Vi budite srećni ako uđete u finale, Proleter će vas otkinuti :)
A ako uđete, genocid je suviše blaga reč za ono što vas očekuje ;)
rukomet.31kum.djole,
-> #29, dizel>> Prekid koji se dogodio u 56-om minutu,izazvan revoltom navijaca
>> je dogadjaj koji bi trebalo sto pre zaboraviti.
Ne zaboraviti. Trebalo je pohapsiti vandale.
A sada _olešiti_ od kazne i Zvezdu i organizatore meča.
Da je bilo pravde mnogi klubovi u našoj ligi bili bi pokažnjavani
zbok ekscesa.. Ovako, nema teorije da se bilo šta promeni.
rukomet.33stefan,
-> #26, stefan> takmičenje će se znati posle susreta Zvezda-Lovćen. Lovćen mora da pobedi
> ako želi da ostane u ligi dok u suprotnom slučaju ispada Dubočica.
Prvo da se ispravim, Lovćenu je bilo dovoljno i "malo čudo" tj. nerešen
rezultat. U svakom slučaju, malo ili veliko, čudo se dogodilo. Mada neki
misle da bi se to trebalo nazvati nekim drugim imenom pošto je Zvezda u
Cetinje otputovala bez dva najbolja igrača, golmana Stojanovića i Igora
Butulije. Takođe je interesantno da je rukometni savez odredio da se sve
utakmice poslednjeg kola igraju u isto vreme zbog regularnosti takmičenja
a nije im smetalo da ovu utakmicu koja je inače odložena iz jednog ranijeg
kola ostave da se igra posle odigranog poslednjeg kola i da ujedno
odlučuje o tome ko ispada iz lige.
rukomet.34imangovski,
Jel zna neko rezultat drugug polufinala(pelister-svabe),onog kupa,u
kome je zvezda (smrc;) tako socno pukla,bas kao sto ce i u finalu
plej ofa(ako dotle stigne).Molim dizel-a da ne odgovara posto je
popio resign(zato sto je pisao bezvezne poruke,neargumentovane,pisane
za inat)
rukomet.35vukadin,
-> #34, imangovski>> Jel zna neko rezultat drugug polufinala(pelister-svabe),onog
>> kupa,u
Bilo je jedan razlike za Bitoljčane.Čini mi se da je bilo 23:22
(ovo nemojte uzimati za sigurno).Ono što je interesantno je da su
Makedonci samo par minuta pre kraja vodili sa par (!?) golova razlike
ali da su popustili i da su ih Švabe stigle.Ali,najtragičnije je da
su samo 12 sekundi pre kraja imali 2 gola razlike i kako kažu u
Žurnalu prolaz u finale ali je njihov igrač ishitreno pucao pa su
Švabe iz kontre dale poslednji gol it ako odredile drugog finalistu.E
sad,ovo sa 2 gola razlike mi nije baš najjasnije jer se kaže da da je
ostao taj rezultat Makedonci bi išli dalje.Da li se to gleda broj
primljenih golova ili šta?
rukomet.36giovanni,
-> #34, imangovskiĘ? Jel zna neko rezultat drugug polufinala(pelister-svabe),onog kupa,u
Mislim da je bilo 24-23 za Pelister. Vodili su i sa pet razlike ali su
dozvolili Nemcima da ih stignu i prođu u finale. U prvoj utakmici je, valjda
bilo dva razlike za Nemce. Što je najgore, dva minuta pre kraja je Pelister
vodio dva razlike ali je izgubio loptu na 30 sec. do završetka meča i na
12 sekundi do kraja su Nemci postigli 23. gol. :(((
rukomet.37imangovski,
Tek da se zna ja sam iz Bitolja,odatle je i Pelister,a takodje i moj
deda.Elem,on je bio na utakmici,i kaze da su sudije tako sudile,da
nije ni cudo da Pelister nije prosao.Nemam razloga da mu ne
verujem,posto je uvek vrlo objektivan sto se tice sporta(npr. izjavio
je da je zvezda najsiptarskiji,najciganskiji klub svih vremena:)
rukomet.38stefan,
Jugoslvenska ženska reprezentacija je u okviru kvalifikacija za evropsko
prvenstvo pobedila reprezentaciju Bugarske sa 25:22. Revanš se igra u
Bugarskoj 7. aprila.
rukomet.39stefan,
Odigrane su prve utakmice polufinala plej ofa. Postignuti su sledeći
rezultati:
Proleter-Zvezda 18:19
Vrbas-Partizan 22:19
Druge utakmice se igraju 6. a eventualne majstorice 7. aprila.
rukomet.40stefan,
Poznati su finalisti ovogodišnjeg plej ofa. To su Zvezda koje je i u
drugoj utakmici Proleter (ne zamerite, ne znam kojim rezultatom O:) i
Partizan koje je posle prve izgubljene utakmice pobedio Vrbas dva pouta u
Beogradu 21:20 i 32:21. Prva utakmica se igra u sredu.
rukomet.41kum.djole,
Prva utakmica finala plej-ofa
Partizan - Crvena zvezda 21:23
rukomet.42miobrado,
Konačno je i Partizan izgubio na svom terenu. Nikakvo čudo ! Jer je jedva i
pobedio Vrbas Figrad koji je dobio uz naklonost sudija, u prvoj utakmici na
domaćem terenu (21:20). Interesantno je da se ova utakmica nije prenosila
preko TV - a.
Da se naslutiti da se mućkalo ispod ili iznad žita.
M
rukomet.43stefan,
-> #42, miobrado> Konačno je i Partizan izgubio na svom terenu. Nikakvo čudo ! Jer je
> jedva i pobedio Vrbas Figrad koji je dobio uz naklonost sudija, u prvoj
> utakmici na domaćem terenu (21:20). Interesantno je da se ova utakmica
> nije prenosila preko TV - a.
>
> Da se naslutiti da se mućkalo ispod ili iznad žita.
Ako ga nije prenosila RTS bilo je snimaka na drugim televizijama :)
Teško da su sudije zaslužne za poraz Vrbasa, ali je uvek lakše krivicu
svaliti na njih ;) Jel beše ono u Vrbas u prvoj utakmici imao neki poduži
napad pri kraju utakmice u trajanju od par minuta? :)
rukomet.44dizel,
-> #41, kum.djole> Prva utakmica finala plej-ofa
> Partizan - Crvena zvezda 21:23
>
Sta bi sa onim najavama da cete da nas dobijete?
Rekli ste da je problem samo zaustaviti Butuliju i ne dozvoliti golmanu
Stojanovicu da se "razbrani"...
Pa sto to niste i uradili?
rukomet.45kum.djole,
-> #44, dizel>> Sta bi sa onim najavama da cete da nas dobijete?
>> Rekli ste da je problem samo zaustaviti Butuliju i ne dozvoliti
>> golmanu Stojanovicu da se "razbrani"...
>> Pa sto to niste i uradili?
Ej bre čoveče, polako, ne vodim ja taj tim, niti igram za pomenute.
Preneo sam rezultat zato što niko pre mene nije, a utakmica to
zaslužuje. Preporučujem ti da se zajedno sa "ćete da nas dobijete"
preseliš u neku temu niže.
rukomet.46lexus,
-> #44, dizel=> Rekli ste da je problem samo zaustaviti Butuliju i ne dozvoliti
=> golmanu Stojanovicu da se "razbrani"...
Ne igram ja, a ovo nije za ovu temu, a i vodili smo dok se Stojanović
nije razbranio...
rukomet.47ilazarevic,
-> #44, dizel> Pa sto to niste i uradili?
Ako si gledao utakmicu, video si da je Partizan celo prvo poluvreme imao
inicijativu, i da je on držao tempo i često imao gol razlike, dok se Zvezda
trudila da sustigne. Od polovine drugog poluvremena, Partizanova igra je
naglo opala. Sigurno je da Zvezdi treba priznati bolju koncentraciju u
finišu. Sem toga, Zvezda objektivno raspolaže kvalitetnijim spiskom igrača.
Nadam se da će se igrati majstorica.
rukomet.48madamov,
-> #35, vukadin
> Da li se to gleda broj primljenih golova ili šta?
Da, kao i u fudbalu prilikom nerešenog rezultata u dva meča. gleda se ko je
da više golova u gostima, tj. primio manje golova kao domaćin.
rukomet.49kum.djole,
Druga utakmica finala plej-ofa: Crvena zvezda - Partizan 21:18
Titulu šampiona osvojila je Crvena zvezda (2:0).
rukomet.50stefan,
-> #49, kum.djole> Druga utakmica finala plej-ofa: Crvena zvezda - Partizan 21:18
> Titulu šampiona osvojila je Crvena zvezda (2:0).
Inače, bila je to stvarno sjajna utakmica za gledanje. Zvezda je kada
se podvuče crta bila bolja za odličnog Stojanovića na golu. Šteta što je
Partizan u produžecima morao da igra bez Nikočevića.
rukomet.51dizel,
-> #47, ilazarevic>
> Nadam se da ce se igrati majstorica.
Pa izgleda da nece!
Zvezda je najzad,posle skoro 40 godina,osvojila titulu sampiona u rukometu!
U mecu,odigranom u Pioniru,koji je u prvom poluvremenu izgledao kao igra
macke i misa(Zvezda vodila i sa 5 golova razlike,razigrali se Butulija,
Zikica Milosavljevic,i golman Stojanovic,dok su igraci Partizana delovali
slabo i nemocno).U drugom poluvremenu,umesto da grogiranog protivnika
potpuno razbiju,igraci Zvezde dopustaju preokret.Partizan u 50.-om minutu
uspeva da izjednaci na 13:13(najvise zahvaljujuci Aci Knezevicu,koji
je bio sjajan...u drugom poluvremenu).Od tog trenutka igralo se veoma
borbeno,gotovo surovo.Doslo se i do produzetaka od 2x5 min.
Zvezda je posle prvog produzetka uspela da povede sa 2 gola.U tim trenucima
golman Zvezde je bio nesavladiv(kao i u drugom produzetku,...)i zahvaljujuci
njemu,tada obezbedila titulu(vodstvo od 4 gola,...).Posle je Partizan
smanjio na 3,...i tako se zavrsio ovaj dobar mec.
Zvezda je sigurno zasluzeno uzela titulu,jer ipak,cele sezone vodi na
tabeli,a i ubedljivo je najkvalitetniji tim(5 reprezentativaca).Partizan
se oporavio dolaskom Jovice Elezovica,i sledece godine,ako se pomalo
pojacaju ili bar sacuvaju ovakve sastave,bice tvrd orah za mnoge jake
evropske ekipe......................
Ipak,da naglasim:
ZVEZDA SAMPION!!!
rukomet.52stefan,
-> #51, dizel> uspeva da izjednaci na 13:13(najvise zahvaljujuci Aci Knezevicu,koji
> je bio sjajan...u drugom poluvremenu).Od tog trenutka igralo se veoma
Jeste, bio je odličan, nepogrešivo je izvodio sedmerce. Na žalost, posle
7 uspešno izvedenih, promašio je onaj osmi neposredno pred kraj regularnog
dela. Posle je u produžetku onaj jedan sedmerac izvodio LIsičić i na
žalost takođe promašio.
rukomet.53dizel,
-> #50, stefan>> Druga utakmica finala plej-ofa: Crvena zvezda - Partizan 21:18
>> Titulu sampiona osvojila je Crvena zvezda (2:0).
>
> Inace, bila je to stvarno sjajna utakmica za gledanje. Zvezda
> je kada se podvuce crta bila bolja za odlicnog Stojanovica na
> golu. Steta sto je Partizan u produzecima morao da igra bez
> Nikocevica.
Mislim da Zvezda nije bila jaca za Stojanovica,jer je i vas Puljezevic
bio sjajan.Zaustavio je niz odlicnih Zvezdinih suteva(samo u prvom
poluvremenu druge utakmice,kad je Zvezda po igri mogla da se odlepi na bar
7-8 golova,branio je izvrsno),a i u prvom mecu je bio odlican(ne znam zasto
je vas trener ubacio rezervnog golmana).
Pre bi se rekolo da je Zvezda bila jaca za sjajnog,nepredvidljivog
tehnicara Igora Butuliju.Odlcno je gradio Zvezdine napada,preuzimajuci na
sebd odgovornost u najvaznijim trenucima.
Najlepsi trenutak,mislim da je bio onaj napad Zvezde,kad je Butulija
proigrao Matica odlicnim dodavanjem iza ledja.
Takodje,za pohvalu je i odlicni Zikica Milosavljevic,kao i Petric u
prvom mecu.Kod Partizana ubedljivo najbolji je bio,u prvom mecu Adzic,a u
drugom Aca Knezevic.Odlican je takodje bio i golman Puljezevic.
rukomet.54stefan,
Sad čuh na BK da je Zvezda kažnjena sa 10.000 švajcarskih franaka i
zabranom igranja prve sledeće utakmice kod kuće. Nisu rekli da li postoje nkoe
ograničenje u vezi udaljenosti od Beograda mesta u kome će se igrati. Sve u
svemu, posle onakvog incidenta Zvezda je prošla više nego sjajno.
rukomet.55dizel,
-> #54, stefan> Sad cuh na BK da je Zvezda kaznjena sa 10.000 svajcarskih
> franaka i zabranom igranja prve sledece utakmice kod kuce. Nisu
> rekli da li postoje nkoe ogranicenje u vezi udaljenosti od
> Beograda mesta u kome ce se igrati. Sve u svemu, posle onakvog
> incidenta Zvezda je prosla vise nego sjajno.
Ovo je najlepsa vest koju sam u skorije vreme cuo.
Zaista najmanje sto je moglo da se zamisli.
Sreca!
rukomet.56madamov,
-> #54, stefan
> Sad čuh na BK da je Zvezda kažnjena sa 10.000 švajcarskih franaka i
> zabranom igranja prve sledeće utakmice kod kuće.
Jeftino smo prošli. Ali treba pripaziti ubuduće, ako se ponovi sličan
incident, kazna će verovatno biti surova.
rukomet.57stefan,
-> #56, madamov> Jeftino smo prošli. Ali treba pripaziti ubuduće, ako se ponovi sličan
> incident, kazna će verovatno biti surova.
Rukometna federacija je inače prema svima jako blagonaklona. Jedan tim
(ne sećam se sada) je zato što je sudija gađan sa flašom ( i još ponešto
pride ;) kažnjen sa samo 5000 sfr.
rukomet.58wiper,
Kad pocinje Evropsko prvenstvo u rukometu.
i ako neko ima raspored utakmica.
(naravno prva za nase a onda i za ostale)
rukomet.59dizel,
-> #58, wiper> Kad pocinje Evropsko prvenstvo u rukometu.
> i ako neko ima raspored utakmica.
Prva utakmica nase reprezentacije je 24.-og maja protiv
Nemacke. Za ostale meceve ne znam.
rukomet.60stefan,
Danas naša reprezentacija igra prvu utakmicu na prvenstvu Evrope u
Španiji. Prvi susret se igra protiv Nemačke (19:00, TV). Jedno malo
iznenađenje u sastavu naše reprezentacije će biti što je u tim uvršten i
Veselin Vujović. Razlog za to je poprličina broj povreda i problema u
našoj reprezentaciji.
rukomet.61mileusna,
-> #60, stefan>> iznenađenje u sastavu naše reprezentacije će biti što je u tim
>> uvršten i Veselin Vujović. Razlog za to je poprličina broj povreda
>> i problema u našoj reprezentaciji.
Da... Čujem da Nenad Peruničić nije izdržao poslednji
trening do kraja, što znači da se na utakmici neće pojaviti ni
pod tačkom razno... ;(
rukomet.62dizel,
-> #59, dizel> Prva utakmica nase reprezentacije je 24.-og maja protiv
> Nemacke. Za ostale meceve ne znam.
I na njoj ce zbog povreda Nedeljka Jovanovica i Nenada Peruniciica igrati
Veselin Vujovic !!!!!!
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
rukomet.63lexus,
Pobedili smo!
23:22
Perić branio fantastično.
Škrbić dao 9 golova.
rukomet.64lexus,
-> #59, dizel=> Prva utakmica nase reprezentacije je 24.-og maja protiv
=> Nemacke. Za ostale meceve ne znam.
25. maj - Slovenija
26. maj - Rusija
28. maj - Hrvatska
29. maj - Mađarska
rukomet.65nenad,
-> #60, stefan> iznenađenje u sastavu naše reprezentacije će biti što je u tim uvršten i
> Veselin Vujović.
Svaka čast Vuji, ali njegovo je prošlo. Mislim da je njegovo
igranje prilično izd*kavanje, to se videlo i na večerašnjoj
utakmici. Prodao je nekoliko lopti, kasnio u odbrani, nije uputio
ni jedan šut... Par asistencija je sve što je uradio (ipak je on
sjajan igrač), ali mislim da je bolje da je u Španiju otputovao
neko mlađi, najpre mislim da je to trebao da bude Perić iz
Zvezde, koji je igrač inspiracije i odličan šuter - nije nemoguće
da dođemo u situaciju da nam neko takav zatreba.
Anyway, jedva smo pobedili Nemce, oni jesu dobar tim, ali
očekivao sam bolju igru naših - delovali su prilično smušeno.
rukomet.66dizel,
Pobeda nasih od 23:22 je veoma znacajna. To je prva utakmica nase
reprezentacije na nekom vecem takmicenju posle 4-5 godina. Vazno je
da smo pobedili. Peric je zaista branio fenomenalno, ali nasi u napadu
nisu uspeli da te njegove odbrane krunisu visokmi vodjstvom, narocito
u prvom poluvremenu, jer su prodali bar 4-5 cistih kontri. Po mom
misljenju, trebalo je da celu utakmicu igra Zikica Milosavljevic,
jer je on ubedljivo najbolji igrac za kontranapad. Jako je brz, veoma
siguran u realizaciji,... Kada je nas trener vec primetio da imamo
ppuno kontri, a ne iskoriscavamo ih, morao je da ubaci Zileta.
Inace, ubedljivo najbolji je bio Dragan Skrbic, sa 9 golova, uz
90% uspesnosti. Iskoristio je skoro sve lopte koje mu je lepo dodavao
Butulija, ili ponekad Nenad Perunicic. Ukoliko ne bi postigao gol,
odmah bi usledio sedmerac. U vaznim trenucima je postizao golove
veoma sigurno, pa cak i onaj poslednji iz nimalo lake situacije!
Butulija je odigrao odlicno, ali nije bio dovoljno zasticen od
sudija, koji su dopustili previse grubu igru nad njim. Rastko
Stefanovic je takodje par puta odlicno odigrao i postigao dva gola.
Nenad Perunicic je odigrao osrednje, ali postigao 4 gola, od kojih
jedan od onakvih golova koje samo on moze da postigne i to u
presudnom trenutku (nas 22.-i gol, preko dvojice igraca u bloku,koji
su visoko podigli ruke i pored golmana koji se vec bacio u stranu u
koju je ocekivao da Perun sutne. Ipak, na kraju, Bravo Plavi, cekamo
sledeci mec.
rukomet.67mango,
-> #63, lexus> Pobedili smo!
> 23:22
> Peric branio fantasticno.
> Skrbic dao 9 golova.
U kom je klubu branio Peric pre inostranstva?
rukomet.68stefan,
-> #65, nenad> ni jedan šut... Par asistencija je sve što je uradio (ipak je on
> sjajan igrač), ali mislim da je bolje da je u Španiju otputovao
> neko mlađi, najpre mislim da je to trebao da bude Perić iz
> Zvezde, koji je igrač inspiracije i odličan šuter - nije nemoguće
Pretpostavljam da si mislio na Petrića iz Zvezde? Inače, igrač koji je
ispao iz ekipe zbog Vujovića je Blagojević iz Partizana i on se nalazi u
Španiji. Što se tiče odluke o tome da Vujović zaigra ni ja nisam preterano
oduševljen ali pretpostavljam da su i on i Živković deset puta razmislili
pre nego što su se odlučili na takav korak. Ipak je on veliko ime i ne bi
dozvolio da se tek tako narušava, bez ikakvog razloga. Verovatno je
odlučilo to što Blagojević praktično nema nikakvo internacionalno iskustvo
a Vuja je ipak autoritet, kako za igrače tako i za sudije. On sigurno ne
bi igrao da je reprezentacija kompletna (u Beogradu su ostali Matić i
Stupar, u Španiji imamo nekoliko povređenih igrača).
rukomet.69wiper,
Ma neka "deda Vuja igra - svi znamo kakav je bio" samo da ne
zajebe stvar kao ona "baba" Svetlana Kitic sto je kao jos uvek
najbolja. Jadan je nas rukomet ako umesto na mladje da se
oslanjamo na Vujovica i Kitic njima svaka cast, ali to je isto
kao da se povrede Djordjevic i Danilovic a mi zovemo Kicu i
Slavnica. Ja sam bio za to da se ipak uzmu mladji bar bi naucili
nesto i stekli iskustvo. Ali ovako navijajmo za nase da razbiju
jos bar Hrvate, i da se Vuja kolko tolko vrati u igru a ne onako
da gubi lopte ű.
rukomet.70lexus,
Pobedili smo...
21:20 :(
Igrali smo užasno...
Golman Slovenija odličan.
rukomet.71dizel,
-> #68, stefan> Pretpostavljam da si mislio na Petrica iz Zvezde? Inace, igrac
> koji je ispao iz ekipe zbog Vujovica je Blagojevic iz Partizana
> i on se nalazi u Spaniji. Sto se tice odluke o tome da Vujovic
> zaigra ni ja nisam preterano odusevljen ali pretpostavljam da
> su i on i Zivkovic deset puta razmislili pre nego sto su se
> odlucili na takav korak. Ipak je on veliko ime i ne bi dozvolio
> da se tek tako narusava, bez ikakvog razloga. Verovatno je
> odlucilo to sto Blagojevic prakticno nema nikakvo
> internacionalno iskustvo a Vuja je ipak autoritet, kako za
> igrace tako i za sudije. On sigurno ne bi igrao da je
> reprezentacija kompletna (u Beogradu su ostali Matic i Stupar,
> u Spaniji imamo nekoliko povredenih igraca).
Petric je sjajan igrac, ali ne znam zasto nije krenuo u Spaniju!
Nema veze, on je jos mlad...
A Vuja je bio sjajan igrac, ali sada je daleko od toga.
Danas je dao jedan gol i imao jednu lepu asistenciju, ali mislim
da je njegova prevashodna funkcija da umiruje neverovatno brzoplete
akcije naseg tima. U tome je uspeo danas par puta, ali je zato na
kraju dao onu loptu Slovencima na poklon. Srecom nisu bili dovoljno
dobri da je iskoriste!
Inace, videli ste i sami za ono sto dam rekao da treba da uvede Zileta,
pa makar samo zbog kontri... Sve lopte koje je dobio u kontrama Zile
je smestio u mrezu...
Inace, sto se tice povreda, tera nas gadan maler!
Povredjeni Nenad Perunicic (koji igra), Beli Stojanovic, Nedeljko Jovanovic,
Goran Stupar, Vladan Matic... Ovom spisku dodajte jos dvojicu (npr. Butulija
i Milosavljevic) i dobicete apsolutnog prvaka sveta !!!
rukomet.72dizel,
-> #67, mango>> Pobedili smo!
>> 23:22
>> Peric branio fantasticno.
>> Skrbic dao 9 golova.
>
> U kom je klubu branio Peric pre inostranstva?
Pa u Zvezdi!!!
Secam se jedne utakmice u prvenstvu, kada je Zvezda igrala protiv nekog,
relativno jakog kluba iz nase lige i Peric primio samo 7 golova, a na
poluvremenu 3 !!!!!
Kada se on razbrani, mogu da pomislim kako se osecaju protivnici!
rukomet.73dizel,
-> #70, lexus> Pobedili smo...
> 21:20 :(
> Igrali smo uzasno...
Pobedili smo, to je najvaznije...
> Golman Slovenija odlican.
^
...e :>
rukomet.74kum.djole,
-> #68, stefan>> Vuja je ipak autoritet, kako za igrače tako i za sudije.
Dosta greši.. Upravo protiv Slovenije poklonio je jednu loptu na 9 metara
pri vrlo pipavom rezultatu.. Knežević je brže-bolje istakako koliko je
značajno učešće Vujovića u odbrani. On je bio i ostaće veliki igrač,
ali pošto je već postao učitelj - nije dobro da se blamira ovakvim,
fušerskim potezima. Bolje je da ostane onaj stari, nepogrešivi Vuja.
Ipak, on sigurno daje neki doprinos ekipi, mada ekipa ne bi trebala
da se osloni na njega.. jer nije više neki kapacitet.
rukomet.75lexus,
-> #71, dizel=> Inace, videli ste i sami za ono sto dam rekao da treba da uvede
=> Zileta, pa makar samo zbog kontri... Sve lopte koje je dobio u
=> kontrama Zile je smestio u mrezu...
Još da je malo viši...
A igra i grubu odbranu, njega će da isključuju u važnijim utakmicama.
rukomet.76budim,
-> #73, dizel(:) Pobedili smo, to je najvaznije...
Naravno, samo šta će biti danas protiv Ruja...?
Imam loš predosećaj...
poz,
budimir
rukomet.77stefan,
-> #70, lexus> Pobedili smo...
> 21:20 :(
> Igrali smo užasno...
Mnogo više mi se sviđa kombinacija da igramo očajno a da dobijamo nego
da igramo sjajno a da gubimo ;)
rukomet.78mpedja,
-> #70, lexus#$%&*-> Pobedili smo...
#$%&*-> 21:20 :(
#$%&*-> Igrali smo uzasno...
#$%&*-> Golman Slovenija odlican.
Za dlaku sinko!!!! :)))
rukomet.79mileusna,
-> #71, dizel>> Danas je dao jedan gol i imao jednu lepu asistenciju, ali mislim
>> da je njegova prevashodna funkcija da umiruje neverovatno brzoplete
>> akcije naseg tima. U tome je uspeo danas par puta, ali je zato na
E? Ja mislim da je Botulija tu neprikosnoven, čovek zaista
igra fenomenalno. A Vuja? Pravo da ti kažem ne znam što ga je
držao u igri. Ono jeste da je podelio par lepih lopti, ali
je bar duplo više razdelio Slovencima i Nemcima. ;)
rukomet.80nenad,
-> #68, stefan> Pretpostavljam da si mislio na Petrića iz Zvezde? Inače, igrač koji je
> ispao iz ekipe zbog Vujovića je Blagojević iz Partizana i on se nalazi u
Ko god da je ispao trebalo je da igra umesto Vujovića. Lično
mislim da bi nam Petrić bio korisniji jer je on "džoker" igrač,
prilično nepredvidljiv i ume da okrene utakmicu...
> a Vuja je ipak autoritet, kako za igrače tako i za sudije.
Čak i da je Vujović bude najbolji igrač prevenstva i dalje ću
misliti da nije trebalo da igra. :) Treba pustiti mlade, oni
treba i sutra da igraju u Atlanti. Osim toga, prilično je
neozbiljno da neko ne igra tako dugo i onda se vrati, ni manje ni
više nego - na evropskom prvenstvu! Onaj tim se uigravao mesec
dana, i Vujović prilično štrči... Ne samo da usporava igru već
greši i prodaje lopte. :(
Kako sada stvari stoje 'ladno možemo biti prvaci Evropa, ali isto
tako 'ladno možemo i da se ne plasiramo u polufinale.
Nadam se da će večeras sa Rusijom biti bolje.
rukomet.81dizel,
Jugoslavija - Rusija 20:20 (8:11)
Posle nevidjene kradje od strane sudija i sjajnih odbrana
Belog Stojanovica, Rusi treba da su srecni sa bodom koji
su izvukli, opet zahvaljujuci sudijama!
Nasi igraci su igrali veoma srcano za razliku od prva dva meca...
Inace, neverovatno nadahnut za kenj*nje je bio Srdjan Knezevic,...
koji je bio zaduzen za nerviranje domacih gledalaca!
Nadam se da cemo da razbijemo glupe hrvate i da cemo se plasirati u
polufinale!
Samo mi je zao sto nas tim nije u punoj formi (povredjeni najvazniji
igraci), jer ne bi bilo potrebno ni da izlazimo na teren...
Pa i da sudije sude za ostale, opet bi smo sve izgazili!!!
rukomet.82dizel,
-> #75, lexus> => Inace, videli ste i sami za ono sto dam rekao da treba da
> uvede => Zileta, pa makar samo zbog kontri... Sve lopte koje je
> dobio u => kontrama Zile je smestio u mrezu...
>
> Jos da je malo visi...
> A igra i grubu odbranu, njega ce da iskljucuju u vaznijim
> utakmicama.
Svi bre igraju grubu odbranu...
Mora tako, jer i oni nase ubijaju u napadu!
rukomet.83kum.djole,
-> #82, dizel>> Mora tako, jer i oni nase ubijaju u napadu!
Al' tvoj ga Žikica večeras baš us*a na kraju.
Par sekundi u igri, i već isključenje.
Zbog njegovog 'vatanja otpozadi mogli smo da izgubimo. ;)
Neka, nismo loše prošli. Kaže Neša biće bolje. ;)
Za kraj..
..evo još jedne digresije, ovog puta biser a la Srki Knežević.. ;)
"Iiiii, zaista su nemilosrdni Španci, čovek koji je zadužen za
komentatorska mesta.. ne daju mi DA PUŠIM CIGARE, SVE BI UČINILI
DA NAS OMETU U RADU.."
Nisam se odavno ovako :)))).. ;)
rukomet.84mileusna,
-> #76, budim>> Naravno, samo šta će biti danas protiv Ruja...?
>> Imam loš predosećaj...
Mene ovo neodoljivo podseća na EP u košarci prošle godine.
:) Imamo odličnu ekipu koja loše igra ali ipak dobija. Ali,
kada stignu pravi izazovi, bićemo u punom zamahu.
Što se tiče Rusa, zaista dobra tekma. Svaka čast svim
našim igračima, a o golmanu i da ne pričamo. :) Sudije nas
ipak žešće zeznule sa 2 isključenja u zadnja dva minuta. :(
Mogli bi smo mnogo više da je ekipa u ona zadnja dva minuta
bila kompletna, ali i ovako je ok.
Srđan Knežević ke*jao po običaju, kao da je sportski novinar
RTS-a. ;) No, ko zna, možda je to zato što mu nisu dali da puši
pa je bio nervozan. :)))
rukomet.85mpedja,
Kako nas pokradose sudije ljuuudi!
Pa majku im je*em da im je*em p*cka im materina odvratna!
Kako nas samo pokradose.
Peric je inace sjajno odbranio onaj sedmerac.
Jovanovic sjajno igrao i postigao 4 gola.
Butulija nije lose igrao.
Sve u svemu nasi golmani su se stvarno pokazali u najboljem svetlu!
Svaka cast!
rukomet.86lexus,
-> #81, dizel=> Posle nevidjene kradje od strane sudija i sjajnih odbrana
Iskreno, neviđene krađe baš i nije bilo. Sudije jesu malo navijale
za Ruse, ali ne toliko koliko je Srđan Knežević lupetao.
=> Inace, neverovatno nadahnut za kenj*nje je bio Srdjan Knezevic,...
Šta ćeš, to mu je posao :)
rukomet.87wiper,
Yug-Rus
Strasna utakmica. Nasi su oslabljenost povredama nadoknadili
srcem. Nedja Jovanovic je jednog trenutka skoro zaplakao kada
je Beli odbranio sedmerac. Beli je brano nevidjeno odusevio je
sve covek sa toliko zara i srca brani neverovatno. "Ljudina je
Beli".
Sto se tice sudija malo su navijali za Ruse.
Ko je kriv Knezevicu sto mi Spanci nedaju da PUSI mislim cigare.
Jedva cekam sutrasnji mec sa komsijama.
Biti ili nebiti. Ako ovako srcano krenu od pocetka dobijaju.
Ma mora da pobede.
Jel ima neko informacije kako je Nedja. Da se nije istrosi mnogo
protiv Rusa. Igrao je sa jednom nogo( drugu je skoro vuko po
parketu) ali igrao je iz sve snage.
Samo da se plasiramo na O.I. pa kad ozdrave nasi e onda cemo
videti ko kosi a ko vodu nosi. Sad je viza za Atlantu uspeh
Hocemo pobedu, hocemo pobedu, hocemo pobedu !!!!!
rukomet.88mileusna,
-> #86, lexus>> Iskreno, neviđene krađe baš i nije bilo. Sudije jesu malo navijale
>> za Ruse, ali ne toliko koliko je Srđan Knežević lupetao.
Upravo tako... Onaj ga jadnik baš pretera, :) ali rekoh
već, ipak su nas prešli sa ona dva isključenja u zadnja dva
minuta. Inače, dragi nam komentator, u žaru borbe, nije ni
primetio da smo u zadnjem napadu igrali sa 4, a ne 5 igrača
+ 'golman' Vujović. :)
rukomet.89vitez.koja,
-> #81, dizel#=> Jugoslavija - Rusija 20:20 (8:11)
#=> Posle nevidjene kradje od strane sudija i sjajnih odbrana
Gde si ti video neviđenu kradju sudija?
#=> Inace, neverovatno nadahnut za kenj*nje je bio Srdjan Knezevic,...
Verovatno ti je dotični ipak napunio glavu tako što je
tendenciozno (i nestručno) navijao i usput, kao, komentarisao
utakmicu. Ide Rus, prođe celu našu odbranu, dođe do šest, tu ga naši
sruše sa leđa, kad ono zamisli ti te Dance, majku im i sve po spisku
njihovu, sude sedmerac!!! Suđenje je bilo ok, naravno da je bilo
grešaka, ali nisu navijale ni za koga.
Moglo bi se reći da smo i imali sreće i Belog na golu, ali tim je
odigrao stvarno srcem. Na žalost, povređeni igrači su ipak samo
povređeni (Peruničić, Jovanović) i zahvaljujući njihovim greškama
(koje inače ne čine) mogli smo lako da izgubimo i ovu i prethodne
utakmice. Da ne govorim o primetnoj nervozi što sve ne ide kako
zamišljaju.
Zašto umesto Matića nije pozvan Vojvodić?
Za Petrića mislim da je dobro što nije pozvan. Ipak je on odigrao
prilično bledo ovu sezonu i odlično jednu utakmicu protiv Partizana.
Ok, mlad je, ali šta reći kad posle sedam svojih promašaja u prvom
poluvremenu (reprezentacija protiv prve lige) izjavi da je zagrevao
ruku i da je posle bilo bolje? No, nije to najvažnije, problem ove
reprezentacije je što ima previše bekova, a premalo krila (a i Škrbić
je sam na šest). Još jedan desni bek nam stvarno ne treba, a levo
krilo nam je preko potrebno. Bilo bi dobro za Kokira ili Kapisodu da
su u ekipi, pa makar ne odigrali ni minut.
Da nema neko prvenstvo nečega za mlade sada (kao npr. u košarci,
za do 22. god?), pa zato nije niko od gornjih pozvan?
sk
rukomet.90mpedja,
-> #86, lexus#$%&*-> Iskreno, nevidene krade bas i nije bilo. Sudije jesu malo navijale
#$%&*-> za Ruse, ali ne toliko koliko je Srdan Knezevic lupetao.
MALO NAVIJALE!
Bre pokradose nas ko blesavi. Pogledaj samo ona 2 sedmerca sto su
im dodelili to je tipicna kradja. A tek poslednji napad!
Pa to ne treba komentarisati...
rukomet.91mpedja,
-> #89, vitez.koja#$%&*-> Moglo bi se reci da smo i imali srece i Belog na golu, ali tim je
#$%&*-> odigrao stvarno srcem. Na zalost, povredeni igraci su ipak samo
#$%&*-> povredeni (Perunicic, Jovanovic) i zahvaljujuci njihovim greskama
#$%&*-> (koje inace ne cine) mogli smo lako da izgubimo i ovu i prethodne
#$%&*-> utakmice. Da ne govorim o primetnoj nervozi sto sve ne ide kako
#$%&*-> zamisljaju.
Zahvaljujuci Perunicicu i Jovanovicu smo dosli do ovog rezultata.
Nedji svaka cast, a za Belog nemam reci da opisem ono branjenje,
pogotovo onaj odbranjeni sedmerac! Tako se igra srcem!
rukomet.92stefan,
-> #86, lexus> Iskreno, neviđene krađe baš i nije bilo. Sudije jesu malo navijale
> za Ruse, ali ne toliko koliko je Srđan Knežević lupetao.
Ama, ne zna ni pravila ;) Tamo negde u drugom poluvremenu, svirale
sudije sedmerac za Ruse. Zakukao Knežević kako nisu oni mogli to da sude,
jer eto Rus nije ni krenuo prema golu nego prema levom krilu, pa nije bila
ni 100% šansa itd. Da je malko bolje pogledao primetio da je u pitanju
bila odbrana iz 6 metara ;)
rukomet.93vitez.koja,
-> #87, wiper#=> Jedva cekam sutrasnji mec sa komsijama.
#=> Biti ili nebiti. Ako ovako srcano krenu od pocetka dobijaju.
#=> Ma mora da pobede.
Najbolje bi bilo nerešeno. Onda smo u polufinalu 100%, igramo
protiv Španaca i imamo sve u svojim rukama. Hrvati i Rusi nek se
dogovore međusobno ko će da bude prvi u grupi, a ko neće u polufinale
(kakav glup sistem takmičenja :().
sk
rukomet.94nenad,
-> #87, wiper> Nedja Jovanovic je jednog trenutka skoro zaplakao kada
> je Beli odbranio sedmerac. Beli je brano nevidjeno odusevio je
Bogami, da ne beše golmana na ovim poslednjim utakmicama, naše bi
špahlicom skupljali sa parketa...
rukomet.95schef,
-> #93, vitez.koja=- protiv Španaca i imamo sve u svojim rukama. Hrvati i Rusi nek
=- se dogovore međusobno ko će da bude prvi u grupi, a ko neće u
=- polufinale
A nenenene, ako mi igramo sa Hrvatima nerešeno onda Rusima i
Hrvatima nerešen međusobni ishod donosi OBEMA plasman u polufinale
pošto i jedni i drugi imaju bolju gol razliku od nas. Ali ako neko od
njih pobedi, onda ovaj drugi ispada, mada mislim da bi se oni u tom
slučaju dogovorili. :)
Srleř
rukomet.96dizel,
-> #89, vitez.koja># => Jugoslavija - Rusija 20:20 (8:11)
># => Posle nevidjene kradje od strane sudija i sjajnih odbrana
>
> Gde si ti video nevidenu kradju sudija?
Oni su imali 7-8 sedmeraca, mnogo manji broj iskljucena uz potpuno jednaku
igru u odbrani po grubosti... Sudije nisu imale jednak kriterijum!!!
Iako sam posle prva dva meca rekao da ne treba kriviti sudije, jer
mi moramo da protivnike dobijamo ubedljivije, pa nece biti problema,
morao sam sada da reagujem!
># => Inace, neverovatno nadahnut za kenj*nje je bio Srdjan
> Knezevic,...
>
> Verovatno ti je doticni ipak napunio glavu tako sto je
> tendenciozno (i nestrucno) navijao i usput, kao, komentarisao
> utakmicu. Ide Rus, prode celu nasu odbranu, dode do sest, tu ga
> nasi sruse sa leda, kad ono zamisli ti te Dance, majku im i sve
> po spisku njihovu, sude sedmerac!!! Sudenje je bilo ok, naravno
> da je bilo gresaka, ali nisu navijale ni za koga.
Ja sam zahvaljujuci njemu cak poceo da opravdavam sudije, u pojedinim
trenucima, jer me je mnogo nervirao!
Ali, nema veze...
> Moglo bi se reci da smo i imali srece i Belog na golu, ali tim
> je odigrao stvarno srcem. Na zalost, povredeni igraci su ipak
> samo povredeni (Perunicic, Jovanovic) i zahvaljujuci njihovim
> greskama (koje inace ne cine) mogli smo lako da izgubimo i ovu
> i prethodne utakmice. Da ne govorim o primetnoj nervozi sto sve
> ne ide kako zamisljaju.
>
Perunicic je igrao sjajno!!!
I Jovanovic nije bio los, ali je imao mnogo vise promasaja na
pocetku, posle je sve bilo bolje. Opet je dobar bio Skrbic(covek ne
promasuje!), Predrag Perunicic, a najbolji, naravno Beli!!!
Najlepsa odbrana koju sam ikad video u rukomet (ona kad je prvo
odbranio jedan zicer, natrcao sledeci igrac, sutnuo, a Beli napravio,
moglo bi se reci, pravu paradu i odbranio!!! Svaka mu cast)
> Zasto umesto Matica nije pozvan Vojvodic?
> Vojvodic je pozvan! Igrao je protiv Slovenije, kada je Skrba
imao dva iskljucenja i nije bio los, ali je promasio jedan zicer(od 3).
> Za Petrica mislim da je dobro sto nije pozvan. Ipak je on
> odigrao prilicno bledo ovu sezonu i odlicno jednu utakmicu
> protiv Partizana. Ok, mlad je, ali sta reci kad posle sedam
Petric je mnogo bolji od tvojih favorita...
Seti se onog kupa protiv Partizana kada je postigao 11-12 golova...
Mi desnih bekova nemamo bas puno... (Butulija, koji po potrebi igra
centralnog beka.)
rukomet.97dizel,
-> #93, vitez.koja># => Jedva cekam sutrasnji mec sa komsijama.
># => Biti ili nebiti. Ako ovako srcano krenu od pocetka
># dobijaju. => Ma mora da pobede.
>
> Najbolje bi bilo nereseno. Onda smo u polufinalu 100%, igramo
> protiv Spanaca i imamo sve u svojim rukama. Hrvati i Rusi nek
> se dogovore medusobno ko ce da bude prvi u grupi, a ko nece u
> polufinale (kakav glup sistem takmicenja :().
A sta ukoliko i mi i oni odigramo nereseno?
Mislim na meceve Yug-Cro i Cro-Rus.
rukomet.98dizel,
-> #94, nenad>> Nedja Jovanovic je jednog trenutka skoro zaplakao kada
>> je Beli odbranio sedmerac. Beli je brano nevidjeno odusevio je
>
> Bogami, da ne bese golmana na ovim poslednjim utakmicama, nase
> bi spahlicom skupljali sa parketa...
Pa, prilicno si u pravu!
Retko se mogu videti ovakve odbrane, iako su nasi golmani najbolji
u svetu!
Vazno je da polako u formu ulaze Perunicic i Jovanovic, a i odlicni
Rastko Stefanovic...
Jedva cekam danasnji mec!
Moramo da zgazimo Hrvate!
rukomet.99lexus,
-> #90, mpedja=> Bre pokradose nas ko blesavi. Pogledaj samo ona 2 sedmerca sto su
=> im dodelili to je tipicna kradja. A tek poslednji napad!
Naši su Rusima oduzeli jedno četiri lopte posle faula, a faul
nije dosudjen - isto kao i Rusi nama.
Ostalo je sve pitanje načina odbrane, naši su se 20 puta
branili iz 6 metara, tako da količina sedmeraca za Ruse i nije
neko čudo. Jedino što su Ruse manje isključivali i možda su
propustili jedan sedmerac za nas.
rukomet.100kum.djole,
-> #93, vitez.koja>> (kakav glup sistem takmičenja :().
U pravu si.
Bolji model u konkurenciji od po 6 ekipa je A1 i B1 slobodni, čekaju
pobednike iz mečeva A2-B3 i B3-A3.. tzv. doigravanje za 1/2 finale.
rukomet.101budim,
-> #92, stefan(:) sudije sedmerac za Ruse. Zakukao Knežević kako nisu oni mogli to da
(:) sude,
To stoji, ali ipak stoji i konstatacija da su krale/navijale za njih.
poz,
budimir
rukomet.102mpedja,
-> #93, vitez.koja#$%&*->#=> Jedva cekam sutrasnji mec sa komsijama.
#$%&*->#=> Biti ili nebiti. Ako ovako srcano krenu od pocetka dobijaju.
#$%&*->#=> Ma mora da pobede.
Ne nadjoh originalnu poruku.
Jugoslavija-Hrvatska prenos danas u 17h.