kosarka.743giovanni,
-> #739, lexusĘ? Kad već niko neće...
Ę? U finalu su igrači Olimpijakosa pobedili beogradski Partizan
Ę? rezultatom 64:62.
Bolje da nisi ni ti. ;) Rezultat je bio 67:65.
kosarka.744lexus,
-> #739, lexus=> U finalu su igrači Olimpijakosa pobedili beogradski Partizan
=> rezultatom 64:62.
Rezultat je ipak bio 67:65. O:)
A bilo bi lepo kad bi neko okačio kompletne statistike
finalne utakmice... A naročito broj lopti koje je Ljuba
Vidačić prodao.
kosarka.745stefan,
-> #741, basrak> Priča o Partizanu i promeni njegove igre je već prežvakana, ali lepo se
Jes' vala, svaki novinar mora bar 5 puta to dapomene k'o da su dobili
partijski zadatak :) Samo je još falilo da Sloba i Rugova posle
potpisivanja čuvenog sporazuma daju izjavu kako podržavaju promenu stila
igre KK Partizan i raduju se što će nas dostojno reprezentovati u
evropskim takmičenjima ;))
kosarka.746stefan,
-> #744, lexus> A bilo bi lepo kad bi neko okačio kompletne statistike
> finalne utakmice... A naročito broj lopti koje je Ljuba
> Vidačić prodao.
Interesantan je bio sam kraj - dokaz kako su igrači Partizana navikli da
igraju završnicu bez mozga ;) Dok je Partizan izvodio slobodna bacanja (ko
beše, Tomašević?) Muta Nikolić viče nekom od bekova (posle se ispostavlja
Vidačiću) da ne stoji na svojoj polovini nego da trči na suoparničku da
pravi faul. Ideja je bila da se, pošto ima samo 14 sekundi do kraja, brzo
napravi faul, da Olimpijakos izvede slobodna bacanja i da onda Partizan
ima poslednji napad za koji bi imali nešto preko 10 sekundi. Međutim
Vidačić umesto da napravi faul samo prati Riversa i pravi faul na 6 ili 8
(ne sećam se više) sekundi pre kraja. Ostalo je isuviše malo vremena do
kraja, a usput je načinjena i greška, lopta bačena protivniku u ruke.
Sve u svemu, možda je i bolje ovako, mnogo bi se primili da su dobili
finalnu utakmicu ;)
kosarka.747kum.djole,
-> #738, ognjen.s>> 4 Selešković, 5 Firić, 6 Bećiragić, 8 Begović, 9 Mašnić, 10 Primorac,
>> 11 Avdić, 13 Halimić, 14 Bilalović. Selektor: Mirza Delibašić.
Igrao je i Nenad Marković (Bosna, Huventud).
kosarka.748nikola.s,
-> #705, mango> zaostajao ni Miskovic. Interesantno sa tekme Zvezda:Olimpijakos
> je to sto je Karadzic sa linije slobodnih bacanja skoro
> promasio ceo kos (lopta je jedva okrznula obruc:)) Partizan je
A interesantno sa finala je ono kad je Tomasevic ostao sam na
kraju reketa, sutirao i promasio ceo obruc, tablu da ne pominjem.;)
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
kosarka.749nikola.s,
-> #744, lexus> finalne utakmice... A narocito broj lopti koje je Ljuba
> Vidacic prodao.
Ja se secam da je Tomasevic imao sut 12/4 za 2 poena
1/0 za trojke i nesto jos slabije za slobodna...;)
Strasno...
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
kosarka.750kum.djole,
-> #739, lexus>> U finalu su igrači Olimpijakosa pobedili beogradski Partizan
>> rezultatom 64:62.
Partizanu za final four fali _samo_ jedan dooobar playmaker.
Ove nuspojave od Lukovskog i Vidačića nisu nizašta.
kosarka.751lexus,
-> #750, kum.djole=> Partizanu za final four fali _samo_ jedan dooobar playmaker.
=> Ove nuspojave od Lukovskog i Vidačića nisu nizašta.
Ne znam baš, čini mi se da će Lukovski izrasti u strašnog
play-a. Vidačić nije loš igrač, ali nema hrabrosti da u odsudnim
trenucima preuzme sve u svoje ruke. A i puno greši.
Lukovski je, po mom mišljenju, bolji nego što je Djordjević
bio u njegovim godinama, a uz dobrog trenera moći će sjajno da
se razvije.
kosarka.752vitez.koja,
-> #746, stefan#=> Dok je Partizan izvodio slobodna
#=> bacanja (ko beše, Tomašević?) Muta Nikolić viče nekom od bekova
#=> (posle se ispostavlja Vidačiću) da ne stoji na svojoj polovini
#=> nego da trči na suoparničku da pravi faul. Ideja je bila da se,
#=> pošto ima samo 14 sekundi do kraja, brzo napravi faul, da
#=> Olimpijakos izvede slobodna bacanja i da onda Partizan ima
#=> poslednji napad za koji bi imali nešto preko 10 sekundi.
A ne, Vidačić je trebalo da napravi faul ako Tomašević promaši
jedno od bacanja, da bi se imala nekakva šansa da se dobije meč.
Mislim da Vidačić posle toga nije namerno napravio faul (ne bi onoliko
čekao) nego "slučajno", tj. Rivers ga je navukao...
Priča se mnogo o dobroj igri Partizana. Bolja je nego prošle
godine, ali videćemo još na gostujućem terenu kako će da igraju. Ovde
su nam, ruku na srce, sudije ipak bile naklonjene. Inače, krivo mi je
što Mišel Lazarević nije više igrao. Ovako su počunjali Koturović i
Tomašević, onda posle 10 min. izađe Koturović i igra Drobnjak dok ne
napravi 5 ličnih, a onda opet Koturović...
sk
kosarka.753basrak,
-> #750, kum.djole> Partizanu za final four fali _samo_ jedan dooobar playmaker.
> Ove nuspojave od Lukovskog i Vidačića nisu nizašta.
Đorđević još nije našao angažman ;)
kosarka.754dule.n,
-> #753, basrak>> Đorđević još nije našao angažman ;)
Uz Đoleta i još jedan dooooobar igrač.
Npr. Danilović pa da ide Partizan direktno u Final Four.
kosarka.755nikola.s,
-> #754, dule.n> Npr. Danilovic pa da ide Partizan direktno u Final Four.
I jos Dzordan pa da ga i osvoje..;)
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
kosarka.756giovanni,
-> #753, basrakĘ? Đorđević još nije našao angažman ;)
Našao. Portland.
kosarka.757schef,
-> #753, basrak=- Đorđević još nije našao angažman ;)
Ja bih rekao da sam u jučeranjim novostima kod jednog čoveka u prolazu
video na zadnjoj strani krupan naslov 'ĐORĐEVIĆ U PORTLANDU!'.
Zna li iko nešto o ovome?
Srleř
kosarka.758stefan,
-> #752, vitez.koja> A ne, Vidačić je trebalo da napravi faul ako Tomašević promaši
> jedno od bacanja, da bi se imala nekakva šansa da se dobije meč.
> Mislim da Vidačić posle toga nije namerno napravio faul (ne bi onoliko
> čekao) nego "slučajno", tj. Rivers ga je navukao...
Meni se ipak čini da je trebao faul odmah da pravi. Čini mi se da i
gestikulacija trenera i Vidačića posle tog faula kao i neke Mutine izjave
posle toga govore u prilog tome. U protivnom, šta je bila ideja, da se
odbrane tih 14 sekundi i da ne narpave faul? Nešto mi je tu klimavo, no
nema veze, šta je bilo - bilo je :)
kosarka.759lexus,
-> #758, stefan=> Meni se ipak čini da je trebao faul odmah da pravi. Čini mi se da i
Meni se čini da je Nikolić rekao Vidačiću da odmah pravi faul, a
da se Vidačić plašio da mu ne sude namernu ličnu. Uglavnom, Partizan
je upropastio poslednji napad i tako dalje...
Nadam se da će se iz tog napada izvući neke pouke i da će Crno-Beli
ove sezone manje grešiti u završnici.
kosarka.760slalevic,
-> #756, giovanni<< Nasao. Portland.
Jeli to provereno?
Ako znas nesto vise, 'ajd napisi.
kosarka.761giovanni,
-> #760, slalevicĘ? Jeli to provereno?
Ę? Ako znas nesto vise, 'ajd napisi.
Pa sad, provereno?! Pročitano u novinama (doduše i nisu neke novine ;>
"večernje novosti") od pre par dana.
kosarka.762stefan,
-> #761, giovanni> Pa sad, provereno?! Pročitano u novinama (doduše i nisu neke novine ;>
> "večernje novosti") od pre par dana.
Otišao definitivno, pominje se potpisivanje ugovora sutra-prekosutra ako
sve bude ok. Najbolje da sačekamo još koji dan i definitivan ishod.
kosarka.763schef,
Zar opet moram ja da pišem od košarkaškom (odnosno basket) događaju u
Beogradu? ;)
U subotu, na Adi će se održati promocija firme NIKE, na kojoj će biti
raznoraznih takmičenja za sve. ;)
Takmičenja će, koliko sam ja shvatio, biti održana u tri discipline, a
svako se može prijaviti za bilo koju od njih, a naravno može i za sve tri:
1 na 1 - Pobednik ostaje na terenu, s' tim što ako naniže tri pobede
prestaje da igra i ide u finale.
5 na 5 - Basket 5 na 5. ;) Baš me zanima našta će ovo da liči. :)))
I na kraju poslastica, disciplina koja se sastoji iz pet podtakmičenja koja
se sva boduju i onaj ko učestvuje u ovome mora naravno da učestvuje u svih pet
poddisciplina. :)
1. Šutiranje trojki (ne znam koliko i zakoje vreme, ali standardno sa pet
različitih mesta).
2. Šutiranje slobodnih bacanja: za 30 sec. 5 puta šutirate prva tri šuta
donose po 1 poen, a zadnja dva po 2 poena.
3. Zakucavanja. ;) Ne nije šala, svako može da namesti koš na visinu koja
mu odgovara. :) Boduje se uspešnost i stil.
4. Put oko sveta, s' tom razlikom kako sam ja razumeo da se šutira na koš
koji ima pet različitih visina. (?)
5. I na kraju poligon sa preprekama (ne znam kakvog tipa).
Postoje tri različite kategorije za basket i to poređani po sopstvenom
mišljenju o sebi. ;) Dakle sami birate da li ste amater ili nešto drugo.
Takođe, koliko sam shvatio, postojaće neka podela u basketu na one do 180 cm
visine i one preko.
Odavde iz Kragujevca ide ceo autobus, krećemo u 6:30, u Beogradu smo
najkasnije do 8:30 pa zaključujem da će ovo sve da počne najranije u 9:00.
Možete se prijaviti (i dobiti lepo urađenu prijavu ;) u bilo kom NIKE šopu u
celoj zemlji. Ja naravno dolazim da vam malo podelim packe u 1 na 1. ;) Ako
smete, dođite da se ogledamo, najverovatnije se prijavljujem za najjaču
kategoriju. :) (ne nemam visoko mišljenje o sebi, videću kakva je konkurencija
pa ću na licu mesta da udarim kategoriju pošto prijavni listić nosite sa
sobom).
Srleř
kosarka.764junior,
-> #763, schef> Zar opet moram ja da pišem od košarkaškom (odnosno basket)
> događaju u Beogradu? ;)
Oće li biti tog basketa, ako bude padala ovakva kiša?
Ako ne, za kad se odgađa? :)
kosarka.765schef,
-> #764, junior=- Oće li biti tog basketa, ako bude padala ovakva kiša?
Pa, kiša nije padala, vreme je bilo odlično, jedino što je organizacija
bila O-Č-A-J-N-A! Nećete verovati, ali 1 na 1 se igralo do 3 (!) i za 1 na 1
su bila odvojena samo dva koša, jedan za one ispod 180 cm, a jedan za više od
180 cm. Ja kada sam se prijavio bio sam 140. u tom trenutku su igrali 39. i
40. na listi. Došao sam na red tek posle 2,5 sata, a kada sam konačno došao
na red (naravno da nisam ko budala stojao tu nego sam se smucao ;) odigrao sam
dva basketa (prvi dobio drugi izgubio) za samo 3-4 minuta! Dakle onaj ko je
došao da igra 1 na 1 mora da čeka najmanje 20 puta duže nego koliko će da
igra!
Za pet na pet priča je bila ista iako je imalo više terena (2 za crvenu
najtežu 1 za plavu srednju i 1 za zelenu najlakšu). Tu se moja ekipa umuvala
preko veze ;) jer smo znali supervizora :) preko jednog drugara i nismo mnogo
čekali (naravno, igrali smo u najtežoj konkurenciji - takmičari ;). Prvu
partiju smo dobili a onda smo u drugoj naleteli na momke koji igraju za
Čukarički (brrr) i znate šta se desilo. ;) Video sam posle da su ti momci
stigli do finala (do koga se stizalo sa 3 pobede) a šta su tu uradili,
nažalost ne znam jer sam tada već igrao fudbal sa lexusom, budimirom, dizelom
i kompanijom. ;) Ne pitajte kako sam ih našao. :)
Treće takmičenje - Nike Hoops Challenge je izazvalo najviše pažnje kod
klinaca :) te su stoga napravili toliko zagušenje (čekalo se po 2-3 sata na
red za samo jednu disciplinu, naravno ako niste imali vezu) jer pogađate bio
je samo po jedan teren za zakucavanje, put oko sveta, poligon i slobodna
bacanja. :) Jedino je za trojke bilo dva koša, ali džaba im jer je i tu bila
ogromna navala. :) Naravno, ovde sam odustao i od pomisli da se takmičim.
Jedina svetla tačka NIKE THUNDER TOUR-a (kako se sve ovo zove) je bio
centralni teren na kome je Slobodan Šarenac pravio raznorazne spektakle (čisto
radi zabave) pa je organizovao šutiranje trojki, baskete 2 na 2, 3 na 3, a
najbolji momenat je bio kada je sa jednim amerikancem (inače belcem) koji je
igrao u CBA ligi i sam odigrao basket. :) To je trebalo videti. ;) Prvih
pet-šest minuta basketa Šarenac nije mogao da se opasulji, koš naravno nije
postigao, zicere je mašio, pogađao samo prednji obruč, gubio lopte kao klinac
od 9 godina (pa ipak razumimo ga, momak sa kojim je igrao je profesionalac ;)
a onda kada je konačno postigao koš (tada je već bilo bar 8:0) publika ga je
nagradila burnim aplauzom. ;)))
Iako nije isti tip takmičenja kao Adidas StreetBall ja moram da ih
uporedim. StreetBall je neuporedivo bolje organizovan i sproveden nego ova
nazovi prezentacija. Ovde se nije znalo ko pije a ko plaća, čak ne verujem da
su i nagrade podeljene. ;) Nije se znalo ko šta vodi, a hronični nedostatak
koševa je bio najveći problem. To vam neću reći samo ja, pitajte svakoga ko je
bio (i učestvovao ;).
Nadam se da će sledeće godine biti lepše. ;)
Srleř
kosarka.766space.ace,
-> #763, schef## Zar opet moram ja da pišem od košarkaškom (odnosno basket) događaju
## u Beogradu? ;)
Jedno me samo čudi, a to je što se ovakav događaj nije organizovao u
samom Kragujevcu, već vi Kragujevčani morate da dolazite u Beograd?
kosarka.767schef,
-> #766, space.ace=- Jedno me samo čudi, a to je što se ovakav događaj nije
=- organizovao u samom Kragujevcu, već vi Kragujevčani morate da
=- dolazite u Beograd?
A da neće možda u Čačak da dođu? Nemoj da me zasmejavaš, jer bi u svakom
slučaju pre u Kragujevcu organizovali. Inače, organizovan je besplatan prevoz
do Beograda i nazad za sve one koji su se prijavili tako da to što se nije
održavalo u Kragujevcu nije predstavljalo skoro nikakav problem.
Inače evo spiska gradova gde se ove godine održava Nike Thunder Tour 96 pa
će ti biti jasno zašto u Kragujevac nisu došli.
26. maj Rim
2. jun Napulj
9. jun Milano
22. jun Marsej
29. jun Madrid
6. jul Bilbao
20. jul Rimini
4. avgust Roterdam
17. avgust Berlin
31. avgust Trir
7. septembar Varšava
14. septembar Beograd
21. septembar Pariz
27. septembar Atina
Srleř
kosarka.768miko,
-> #765, schef++ Pa, kisa nije padala, vreme je bilo odlicno, jedino sto
++ je organizacija bila O-C-A-J-N-A! Necete verovati, ali 1
++ na 1 se igralo do 3 (!) i za 1 na 1
Pa,uzimajuci u obzir koliko se ljudi prijavilo,organizacija je
bila perfektna! E,sad,tzv. promoteri su jedino pogresili sto
nisu naplacivali ulaz.Da su to uradili,od svega onoga bi mozda
nesto i ispalo,a ne ovako,naroda k'o stoke...Ne smem ni da pomislim
sta bi bilo da je vreme bilo bolje.Stvarno,ljudi su ucinili koliko
je bilo u njihovoj moci.Druga je stvar sto ima toliko usijanih
glava (ukljucujuci tu i mene) koji misle da su popili pamet celog
sveta.
++ Trece takmicenje - Nike Hoops Challenge je izazvalo
++ najvise paznje kod klinaca :) te su stoga napravili
++ toliko zagusenje (cekalo se po 2-3 sata na red za samo
++ jednu disciplinu, naravno ako niste imali vezu) jer
++ pogadate bio
Zamisli samo ovo.U 14.30h (znaci pet sati po pocetku),na red za
pucanje trica su cekali njih 70!! Koliko ih je od jutra tu proslo,ja
ne smem ni da pomislim...
++ uporedim. StreetBall je neuporedivo bolje organizovan i
++ sproveden nego ova nazovi prezentacija. Ovde se nije
++ znalo ko pije a ko placa, cak ne verujem da
Za StreetBall si ti,koliko se secam,morao da odvojis oko 150din. Ako
nista drugo,tamo se bar znalo ko placa :))
MV
kosarka.769schef,
-> #768, miko=- Pa,uzimajuci u obzir koliko se ljudi prijavilo,organizacija
=- je bila perfektna! E,sad,tzv. promoteri su jedino pogresili
Jes' kako da nije bila perfektna! To je moglo mnoooogo lepše da se
ogranizuje. Kao prvo, oni koji su se prijavili u NIKE šopovima morali su tamo
na licu mesta ponovo da čekaju u redu da se 'dojave'. ;) Mislim, gde je tu
logika, ako sam se već prijavio, šta koj k*rac opet čekam? I, lepo su mogli da
organizuju takmičenja jedno po jedno! Na svim terenima da se prvo održe
takmičenja u 1 na 1 (mada nikada nisam video nebuloznije takmičenje 1 na 1 -
gde se pa to igra do 3, popiješ jednu dvojku i asta la vista), pa kada svih
200 i kusur ljudi što su čestvovali u 1 na 1 prođe, onda lepo počinje 5 na 5
itd.
Na takmičenju za zakucavanje i put oko sveta nisi čekao na red, nego si
predavao (?) prijavu i čekao da te izvuku što te vezivalo za to jedno mesto
puna 2-3 sata! Na prijavi za 1 na 1 barem nisi predavao prijavu tako da si
mogao da radiš nešto drugo dok stignu do tebe. Mislim, organizacija je po
meni potpuno katastrofirala.
=- Za StreetBall si ti,koliko se secam,morao da odvojis oko
=- 150din. Ako nista drugo,tamo se bar znalo ko placa :))
Jeste, ali zato si vrlo lako mogao da nađeš sponzora za ekipu (bar ovde u
Kragujevcu). Tih 150 dinara za firme nisu gotovo ništa tako da je stvarno bilo
užasno teško ne naći sponzora. Posle samo nosiš majicu sa firmom dok igraš i
to je sve. I plus na kraju svaki igrač dobije po Adidas StreetBall majicu!
Pa ti sad vidi šta ti se više isplati.
Srleř
kosarka.770miko,
-> #769, schef++ Jes' kako da nije bila perfektna! To je moglo mnoooogo
++ lepse da se ogranizuje. Kao prvo, oni koji su se
++ prijavili u NIKE sopovima morali su tamo na licu mesta
++ ponovo da cekaju u redu da se 'dojave'. ;) Mislim, gde je
Sustina je bila da se u NIKE sopovima uzimaju prijave,a ne
i da se tamo predaju.Pa,znas li ti koliko ima NIKE sopova
u citavoj zemlji !? Razmisli malo o tehnickom aspektu
kolektiranja prijava u svakom od istih.
++ organizuju takmicenja jedno po jedno! Na svim terenima da
++ se prvo odrze takmicenja u 1 na 1 (mada nikada nisam
++ video nebuloznije takmicenje 1 na 1 -
Pa,da je turnir trajao nedelju dana,takva logika bi bila OK,ali
kako je takmicenje bilo predvidjeno u okviru jednog dana...
++ Na takmicenju za zakucavanje i put oko sveta nisi cekao
++ na red, nego si predavao (?) prijavu i cekao da te izvuku
++ sto te vezivalo za to jedno mesto
Za solo takmicenje u zakucavanju,oni su polu-divljacki birali
ucesnike.Naime,jedan tip je isao od terena do terena i startovao
ljude :))) Dobro,verovatno je birao one malo vise :))) Pitao je
i mene,ali ja se ne takmicim sa amaterima ;)))
E,sto se tice onog tzv. Hoops Challenge-a,tu si ti sam birao koju
ces disciplinu kada da "odradis".Tako bi otisao na teren gde se
recimo pucaju trice,predao svoju prijavu i cekao 5 sati dok te ne
prozovu.Ipak,sustina je da kada se toliko ljudi prijavi,organizatori
i nemaju bas mnogo izbora,zar ne?
++ to je sve. I plus na kraju svaki igrac dobije po Adidas
++ StreetBall majicu!
"Mislim da je ovo poslednje presudno" ;))
MV
kosarka.771schef,
-> #770, miko=- Sustina je bila da se u NIKE sopovima uzimaju prijave,a ne
=- i da se tamo predaju.Pa,znas li ti koliko ima NIKE sopova
=- u citavoj zemlji !? Razmisli malo o tehnickom aspektu
=- kolektiranja prijava u svakom od istih.
A što je problem da se skupe sve prijave iz svih Nike shopova?
=- " Mislim da je ovo poslednje presudno" ;))
Jašta. ;)
Srleř
kosarka.772nikola.s,
-> #765, schef> sa 3 pobede) a sta su tu uradili, nazalost ne znam jer sam tada
> vec igrao fudbal sa lexusom, budimirom, dizelom i kompanijom.
> ;) Ne pitajte kako sam ih nasao. :)
A ne pitajte ni koji je rezultat bio....;)))))
Cisto da se ne brise, u prvenstvu Nemacke, Alba je zabelezila
pobedu protiv Gisena u gostima 86:72. Blistao je Sasa Obradovic,
strelac 22 poena.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
kosarka.773schef,
U današnjoj Politici je izašao intervju sa Aleksandrom Đorđevićem. On je
zaista prešao u Portland, biće prva zamena Keni Andersonu. Takođe pomenuto je
da je Žarko Paspalj prešao u Atlantu! Zna li iko nešto više o ovome?
Srleř
kosarka.774junior,
-> #767, schef> Inače evo spiska gradova gde se ove godine održava Nike Thunder
> Tour 96 pa će ti biti jasno zašto u Kragujevac nisu došli.
Pa vidim ja, sve neke selendre .. boje se da u onolikom Kragujevcu
ne zalutaju takmičari ;))
P.S. Slažem se sa mikom, s obzirom koliko se ljudi prijavilo (bilo ih je
bar hiljadu), i uzimajući u obzir da je bilo besplatno .. organizacija
je bila sasvim ok. Uostalom, i ovde se delilo piće za takmičare, bila
je masa nagradnih igrica (šutiranje trojki etc) i prilika da se osvoje
'Nike' majice :)), a o bedževima i značkama da i ne govorim.
kosarka.775stefan,
-> #773, schef> U današnjoj Politici je izašao intervju sa Aleksandrom Đorđevićem. On
> je zaista prešao u Portland, biće prva zamena Keni Andersonu. Takođe
> pomenuto je da je Žarko Paspalj prešao u Atlantu! Zna li iko nešto više o
> ovome?
Pa ne znam šta te još zanima, Sale je potpisao za Portland na godinu
dana, Paspalj za Atlantu čini mi se isto za godinu dana. I jedan i drugi
za nepoznatu količinu para, sigurno mnogo manje nego što su mogli u Evropi
da dobiju ali izazov je izazov. Sale je juče držao i neku konferenciju za
štampu, kaže da je malo falilo da i on ode u Atlantu ali da je u Portlandu
dobio bolje uslove, neka obećanja u vezi minutaže itd. Ostaje nam da
sačekamo početak sezone i da vidimo kako će to da izgleda.
kosarka.776basrak,
-> #775, stefan> Sale je juče držao i neku
> konferenciju za štampu, kaže da je malo falilo da i on ode u
> Atlantu ali da je u Portlandu dobio bolje uslove, neka obećanja
> u vezi minutaže itd.
Mislim da je bilo reči o tome da on igra na poziciji beka šutera što bi mu
osiguralo veću minutažu nego da igra kao čisti plej, čime je on u suštini
zadovoljan i kaže da mu ta pozicija odgovara...
kosarka.777vitez.koja,
-> #775, stefan#=> Paspalj za Atlantu čini mi se isto za godinu dana. I jedan i
#=> drugi za nepoznatu količinu para, sigurno mnogo manje nego što su
#=> mogli u Evropi da dobiju ali izazov je izazov.
Ne verujem da je mnogo manje, ako je uopšte manje... Treba imati
na umu da je minimum koji se plaća igračima za godinu dana oko
250.000 $. Đorđević je imao ugovor na 800.000 u Evropi, a ako je
istina da mu je obećano da bude prva zamena Andersonu (što znači negde
7-8 igrač) sigurno ima ugovor preko 1 mil.$. Rastko Cvetković, nema
šanse da dobije 250.000 bilo gde u Evropi, zato je i ostao tamo (ipak
je on visok, a tamo je manjak visoki (i belih!) igrača, a nije neka
lova, pa ga pustiše još :)
sk
kosarka.778stefan,
-> #776, basrak> Mislim da je bilo reči o tome da on igra na poziciji beka šutera što bi mu
> osiguralo veću minutažu nego da igra kao čisti plej, čime je on u suštini
> zadovoljan i kaže da mu ta pozicija odgovara...
Da, pošto je "kec" Anderson pa da ne bi igrao samo kada se on odmara.
kosarka.779schef,
Danas u 18:30 (2 program RTS-a) Partizan igra drugo kolo Evro-lige protiv
aktuelnog osvajača kupa 'Radivoja Koraća' turskog predstavnika 'Efes-Pilsena'.
Srleř
kosarka.780schef,
-> #779, schef=- Danas u 18:30 (2 program RTS-a) Partizan igra drugo kolo
=- Evro-lige protiv aktuelnog osvajača kupa 'Radivoja Koraća'
=- turskog predstavnika 'Efes-Pilsena'.
I naravno, mora da se zna ko je najbolji na svetu i šire! ;)
Partizan je pobedio u veličanstvenom ambijentu, kako to samo mogu Grobari
da naprave, sa 76:72! Partizan je zasluženo dobio utakmicu, jer je stvarno bio
bolji, i to rekao bih baš onoliko koliko rezultat pokazuje. :)
Ostaje mi samo da primetim malo čudnu koncepciju odbrane (pogotovo kada
igra Vidačić :) kada su svi samo jurili njihove bekove da im ne daju da šutnu
za tri poena što je dovodilo do smešnih udvajanja i čak utrajanja (!) koja su
Turci znali da iskoriste dodajući loptu jednom od slobodnih igrača. No sve je
ispalo odlično, te smo dobili ovu važnu utakmicu, iako nam je procenat za 2
poena bio mnoooooogo bolji nego procenat za slobodna bacanja (60 i nešto
procenata prema 50 %). :)))
Ali, ako nastavimo ovako poboljšanje će doći samo od sebe, i imamo velike
šanse za Final Four. :) Ipak, nije lako pobediti prošlogodišnjeg osvajača Kupa
Koraća koji je ove godine još i jači!
Srleř
kosarka.781dizel,
-> #780, schef> mogu Grobari da naprave, sa 76:72! Partizan je zasluženo dobio
> utakmicu, jer je stvarno bio bolji, i to rekao bih baš onoliko
> koliko rezultat pokazuje. :)
Nisam gledao utakmicu (gledao sam svetskog šampiona :>>> ), ali
rekao sam vam pre neki dan da očekujem dosta od Partizana ove sezone
u Evropi! I zaista svaka čast! Meni nikad neće biti jasno kako su
to Turci osvojili Kup Koraća prošle godine, ali ... Oni jesu dobri,
ali mislim da ima dosta boljih ekipa po Evropi, tako da Partizan
očekuju i mnogo teži mečevi! Ali, ova pobeda je bitna jer će mlade
Partizanove igrače verovatno nabiti "samopouzdanjem", a i igrači se
sve više uigravaju i imaju sve više teških utakmica za sobom...
Još se ne može ništa reći za ovu sezonu, ali pred ovim timom je lepa
budućnost...
kosarka.782schef,
-> #781, dizel=- Još se ne može ništa reći za ovu sezonu, ali pred ovim timom
=- je lepa budućnost...
Jel' ti to nešto insinuiraš da nećemo da osvojimo Šampionat Jugoslavije? ;)
Daj čoveče, pa mi smo Dream-Team za vas a bogami i za ostale naše ekipe. :)))
Srleř
kosarka.783stefan,
-> #780, schef> Ostaje mi samo da primetim malo čudnu koncepciju odbrane (pogotovo kada
> igra Vidačić :) kada su svi samo jurili njihove bekove da im ne daju da
> šutnu za tri poena što je dovodilo do smešnih udvajanja i čak utrajanja
> (!) koja su Turci znali da iskoriste dodajući loptu jednom od slobodnih
Ma nisu udvajanja glupa (inače Turci sjajno šutiraju trojke), glup je
Koturović koji deset puta blene u igrača dok ovaj samo puni sa linije za
tri poena. Uopšte gledavši, meni se čini da je on najviše razočarao na
utakmici (sem u samom početku). Inače, utakmica je bila veoma zanimljiva
ali smo opet imali poprilično lošu završnicu, u poslednja 2-3 minuta
bacanja smo šutirali 1-5, promašili jednu čistu kontru... Na svu sreću
ipak smo dobili ovu utakmicu protiv možda i najjačeg tima u našoj grupi.
Da su opet pukli dobijenu utakmicu otišao bih da tražim svojih 20din nazad
;) Kad sam već kod karata, tapkaroši su već sat vremena pre početka
utakmice nudili po ceni na blagajni. Malko su se preračunali, nije bilo
velike jagme za kartama tako da Pionir nije bio ispunjen.
kosarka.784ppecanac,
ZAR NIKO, ama bas NIKO da ne napise bar dve reci o Partizanu !!!
Pa GROBARI gde ste ? Niste valjda gledali zvezdu ?!!
PARTIZAN : EFESPILSEN
76 : 72
..dalji komentar nije potreban samo:
PARTIZAN SAMPION !!!
P.S.
1. sorry ako sam neki komentar prevideo.
2. cigani nemojte da mi replicirate na ovu poruku jer
nisam voljan da se 'dopisujem' sa vama !
kosarka.785schef,
-> #783, stefan=- Ma nisu udvajanja glupa (inače Turci sjajno šutiraju trojke),
=- glup je Koturović koji deset puta blene u igrača dok ovaj
Onakva udvajanja su bila očajna. Obrati pažnju: Efes-Pilsen je u napadu,
jedan od njihovih igrača pravi blok, i Vidačić i Berić (rekao bih da je bio
on, ali mogao je da bude i bilo ko drugi) vrše izmenu igrača koga čuvaju.
Turci se ponovo rokiraju, Vidačić i Berić ostaju na svojim mestima zatečeni, i
Berić ponovo preuzima svog igrača. Ali, ne lezi vraže, Vidačić ne odustaje od
Berićevog igrača i kao orangutan skače pored Berića mašući nekontrolisano
rukama ispred Turčina sa loptom a istovremeno blokirajući put Beriću do
slobodnog turskog igrača. I naravno, Turčin sa loptom uposli slobodnog igrača
koji neviđenom lakoćom šutira i pogađa trojku. :) Tako su nas bar 5 puta
ujebali, a nije samo Vidačić bio akter. :)
I nemoj da mi kažeš da su zbog toga imali katastrofalan šut za tri poena
jer sve trojke koje su promašili bile su promašaji kada su njihovi igrači bili
sami na trojci, pa ili ih nije htela sreća, ili je taj što je šutirao trojku
bio centar. ;) A sve trojke koje su šutnuli preko našeg igrača nepogrešivo su
pogađale koš tako da su ta udvajanja bila izuzetno neefikasna.
Ako ćemo poimence, dobro su odigrali Lukovski, Berić (da nije onih njegovih
trojki...) Drobnjak (koliko je odigrao), Čubrilo (donkle, jer je prodao
stvarno ogroman broj lopti). Na Brkiću se i dalje vidi da je bio teško
povređen, od Tomaševića nisam ni očekivao bolje, a Koturović je odigrao dosta
kontroverzno, jer u odbrani je skroz kiksirao (imali su bar 15 skokova u
napadu i to samo kada je on bio na parketu) a u napadu je bio stvarno odličan.
Vidačić je po meni slabo odigrao, a bogami i Muta takođe isto tako misli ;)
jer ga nije dugo držao na parketu. :)
=- ali smo opet imali poprilično lošu završnicu, u poslednja 2-3
=- minuta bacanja smo šutirali 1-5, promašili jednu čistu
=- kontru... Na svu sreću ipak smo dobili ovu utakmicu protiv
=- možda i najjačeg tima u našoj grupi.
Ne samo da smo imali sreće, nego je i njih baksuz svojski poterao ;) ali
niko nam ne može osporiti poštenu pobedu. No, znajući da je Tomašević veliki
tremaroš ;) od njega sam i očekivao da neće da pogodi nijedno od ona 2
slobodna bacanja. A ono poslednje i nije bilo važno. ;) Naravno, i njega je
promašio, tek da potvrdi moja očekivanja. ;)))
Srleř
kosarka.786stefan,
-> #784, ppecanac> ZAR NIKO, ama bas NIKO da ne napise bar dve reci o Partizanu !!!
> Pa GROBARI gde ste ? Niste valjda gledali zvezdu ?!!
Komentara je bilo u odgovarajućoj temi, a to je "košarka". Naravno da u
temi "fudbal" (odakle je premeštena ova tvoja poruka) neće biti reči o
košarci ;)
kosarka.787stefan,
-> #785, schef> Onakva udvajanja su bila očajna. Obrati pažnju: Efes-Pilsen je u
> napadu, jedan od njihovih igrača pravi blok, i Vidačić i Berić (rekao bih
> da je bio on, ali mogao je da bude i bilo ko drugi) vrše izmenu igrača
> koga čuvaju. Turci se ponovo rokiraju, Vidačić i Berić ostaju na svojim
> mestima zatečeni, i Berić ponovo preuzima svog igrača. Ali, ne lezi
> vraže, Vidačić ne odustaje od Berićevog igrača i kao orangutan skače
> pored Berića mašući nekontrolisano rukama ispred Turčina sa loptom a
> istovremeno blokirajući put Beriću do slobodnog turskog igrača. I
> naravno, Turčin sa loptom uposli slobodnog igrača koji neviđenom lakoćom
> šutira i pogađa trojku. :)
Ne bih se mogao setiti konkretne akcije ;)) Definitivno se pogotovo u
prvom poluvremenu suviše često dešavalo da igrač ostane sam na trojci i da
niko ne pokušava da ga "zatvori". Kada se udvaja neki igrač, cela ekipa
moram biti maksimalno angažovana i skoncetrisana baš zbog takvih stvari.
> I nemoj da mi kažeš da su zbog toga imali katastrofalan šut za tri
> poena jer sve trojke koje su promašili bile su promašaji kada su njihovi
Ko je bre imao katastrofalan procenat? Jesu promašili neku trojku u
prvom poluvremenu? :) Ozbiljno, da li bi neko mogao da ostavi statistiku?
> No, znajući da je Tomašević veliki tremaroš ;) od njega sam i očekivao da
> neće da pogodi nijedno od ona 2 slobodna bacanja. A ono poslednje i nije
> bilo važno. ;) Naravno, i njega je promašio, tek da potvrdi moja
> očekivanja. ;)))
Koja dva bacanja? Kada sam rekao za onih 1-5 ja sam mislio na dva
bacanja koje je promašio Čubrilo, Vidačić je jedno dao a jedno promašio i
na samom kraju Tomašević je promašio ono jedno (i to sve u poslednja 2.5
minuta ako se ne varam). Jel si ti mislio na neko bacanje pre toga?
Sve u svemu dobro je da su konačno uspeli da dobiju neizvesnu završnicu
i da nisu ispali rođeni luzeri. Pošto su tukli Efes kod kuće može se
razmišljati i o tome da budu u prve tri ekipe u grupi. Za to je najbitnije
da se dobiju utakmice kod kuće plus da se neka dobije i na strani - za to
je izgleda najbolji kandidat Dinamo. Doduše, izgleda da će ova grupa biti
poprilično neizvesna, posle dva kola sve ekipe imaju isti broj bodova.
kosarka.788junior,
-> #785, schef> tremaroš ;) od njega sam i očekivao da neće da pogodi nijedno
> od ona 2 slobodna bacanja. A ono poslednje i nije bilo važno.
Njega je promašio da protekne vreme. Štoperica se startuje u trenutku
kad lopta udari u obruč. Da je pogodio, štoperica bi i dalje stajala i
Turci bi imali 2,x sekundi za napad. Za evropske pojmove malo, za NBA
ništa. Tako da je Tomašević sasvim ispravno odradio posao.
Inače, meni je veoma žao Tomaševića .. nekad sam ga obožavao kao igrača.
U doba kad je on igrao pravo krilo, davao trojke, bio prvi strelac Zvezde
i bio pravi vođa ekipe, pa do danas, kad se pretvorio u običnog centra,
koji ne zna ni slobodna bacanja, kao ni obično vođenje lopte. Ono, jes'
da je poboljšao skok, snagu .. ali da li je bilo vredno toga?
PS. Zna li neko šta je sa Mavrenskim?
kosarka.789lexus,
-> #782, schef=> Daj čoveče, pa mi smo Dream-Team za vas a bogami i za ostale naše
=> ekipe. :)))
Što je sinoć dokazala i Iva iz Šapca pobediviši zvezdu sa dvadesetak
poena razlike :) Šteta samo što se ne sećam rezultata ;)
kosarka.790schef,
-> #787, stefan=- Koja dva bacanja? Kada sam rekao za onih 1-5 ja sam mislio na
=- dva bacanja koje je promašio Čubrilo, Vidačić je jedno dao a
=- jedno promašio i
Ne znam zašto sam zacrtao da je ta Čubrilova bacanja izvodio Tomašević. (?)
Moraću da prekinem sa alkoholom. ;>
=- je izgleda najbolji kandidat Dinamo. Doduše, izgleda da će
=- ova grupa biti poprilično neizvesna, posle dva kola sve ekipe
=- imaju isti broj bodova.
A zašto ne bi neko okačio sve te tabele?
Srleř
kosarka.791junior,
-> #789, lexus> Što je sinoć dokazala i Iva iz Šapca pobediviši zvezdu sa
> dvadesetak poena razlike :) Šteta samo što se ne sećam
> rezultata ;)
95 : 75 za Ivu.
Zvezda je bez crnaca tuga od tima. Koliko god to smešno zvučalo,
ali onaj Dvajt Stjuart i Čarls Smit daju toliko sigurnost timu,
čvrstine u odbrani (čitaj: mase .. Dvajtove ;) da su ovaj mladi
Zvezdin tim i onaj sa crncima potpuno 2 različita stila igre.
Problem je što Zvezda ovako mlada, nema vođu. To bi mogao da bude Bolić,
ali izgleda da se to nekim starijim personama (čitaj: Iliću), veoma ne
dopada, pa oni i dalje dobijaju ogromnu minutažu na parketu iako igraju
mnogo slabije od mladaca :(
Cenim da će se situacija popraviti, kad se od povrede oporavi Trifunović,
i kad on postane ponovo vođa tima. Pa makar gubili i onda utakmice, ali će
se barem znati ko je krivac .. a on ima srce da podnese kritike.
kosarka.792guta,
Hala FMP Železnik, subota 28. septembar, 18:30
FMP Železnik - Mornar 70:67
kosarka.793lexus,
-> #791, junior=> Problem je što Zvezda ovako mlada, nema vođu. To bi mogao da bude
=> Bolić, ali izgleda da se to nekim starijim personama (čitaj:
=> Iliću), veoma ne dopada, pa oni i dalje dobijaju ogromnu minutažu
=> na parketu iako igraju mnogo slabije od mladaca :(
Bolić je u sadašnjoj zvezdi, osim crnaca, jedino što valja.
Od par igrača će možda i biti nešto... Zvezda bi morala što pre
da se reši Ilića i Karadžića, njih dvojica su potpuno promašeni
slučajevi. Verovatno će Trifunovićevim povratkom nešto biti
poboljšano, ali nisam baš siguran... Uostalom, meni se ovakva
zvezda prilično dopada ;)
kosarka.794lexus,
-> #790, schef=> A zašto ne bi neko okačio sve te tabele?
Ajde...
Grupa A:
1. Stefanel 2 2 0 158:141 (+17) 4
2. Ulker 2 1 1 154:142 (+12) 3
3. Makabi 2 1 1 146:141 (+5) 3
4. CSKA 2 1 1 146:149 (-3) 3
5. Panionios 2 1 1 141:154 (-13) 3
6. Limož 2 0 2 136:154 (-18) 2
Grupa B:
1. Cibona 2 2 0 158:139 (+19) 4
2. Olimpijakos 2 1 1 160:147 (+13) 3
3. Alba 2 1 1 143:141 (+2) 3
4. Timsistem 2 1 1 167:174 (-7) 3
5. Estudijantes 2 1 1 143:157 (-14) 3
6. Šarlroa 2 0 2 151:164 (-13) 2
Grupa C:
1. Barselona 2 2 0 152:123 (+29) 4
2. Olimpija 2 1 1 153:145 (+8) 3
3. Kroacija Osig. 2 1 1 138:136 (+2) 3
4. Asvel 2 1 1 140:139 (+1) 3
5. Panatinaikos 2 1 1 133:144 (-11) 3
6. Bajer 2 0 2 136:165 (-29) 2
Grupa D:
1. Efes Pilsen 2 1 1 147:136 (+11) 3
2. Elan 2 1 1 150:149 (+1) 3
3. Partizan 2 1 1 143:144 (-1) 3
4. San Fernando 2 1 1 151:152 (-1) 3
5. Kinder 2 1 1 138:139 (-1) 3
6. Dinamo 2 1 1 134:143 (-9) 3
kosarka.795junior,
-> #793, lexus> Od par igrača će možda i biti nešto... Zvezda bi morala što pre
> da se reši Ilića i Karadžića, njih dvojica su potpuno promašeni
Pa ne znam. Ilić je nekad bio perspektivan igrač .. sad, to je već čovek
u godinama, na zalasku karijere (pa igra u Zvezdi, zar ne ;), i teško da će
ikad dostići staru formu .. Mada, i dalje po pitanju iskustva, vodi u Zvezdi.
Ima on dosta kvaliteta, samo, bilo zbog koncepcije igre, bilo zbog samog njega,
to ne dolazi do izražaja. Nije on ništa lošiji od jednog Berića, recimo ..
(mada ne znam koliki je to kompliment ;))
Što se Karadžića tiče, dečko isto ima talenta, ali samo ponekad uspe da
ga iskaže. Njegov veliki problem predstavlja to što nema košarkaške pokrete,
što nije cool na terenu, te ga publika uglavnom odbacuje kao smešnog. Sličnu
sudbinu imaju Željko 'Laki' Topalović, 'Maskota' Mišković i mnogi drugi.
Može on da igra i najbolje moguće, ali ako smešno izgleda pri tome, niko ga
neće shvatati kao ozbiljnog igrača.
Istina, ne kažem ja da je Karadžić genije kakav se nije pojavio na našim
prostorima, ali kažem da je recimo ekvivalent Čubrila u Partizanu, jer igra
fenomenalnu odbranu (ustvari, samo zato i igra), dok je u napadu tuga od
igrača. Obično ga ubacuju na poziciju beka šutera, jer je Trifunović povređen,
ali on je zaslužio 'trojku', tj. nisko krilo. Takođe, kad se Trifunović vrati,
on će se rasteretiti ofanzivnih zadataka, i moći se posvetiti onome u čemu je
dobar - odbrani. Inače, da dečko zna da odigra dobro, pokazalo se i na jednom
prošlogodišnjem derbiju, kad ga je krenuo šut pa je sa par trojki vratio Zvezdu
u život (derbi se završio tako što je mali Jestratijević izleteo zbog 5 ličnih,
zatim i Pavlović, pa je Zvezda 3 min. pre kraja ostala bez centra, a Karadžić
je tad, kao najviši igrač dobio zadatak da čuva Drobnjaka ;)) .. na kakve trule
fore vi nas dobijate, strašno :( ). A još jedan pokazatelj njegove vrednosti je
da igra u mladoj reprezentaciji YU, znači stvarno ima potencijala.
Izbacio bih ja mnogo igrača u Zvezdi, ali ostaje pitanje koga dovesti.
Sa kim igrati .. i ovako imamo prilično mali fond igrača (ja mislim da ih samo
osmorica igra), a to je uvek bila Zvezdina boljka. Prošle sezone smo protiv
BFC-a u polufinalu igrali sa 6 igrača .. od kojih sve tuga do tuge. :((
Zato su sad dovedeni crnci, da izvuku Zvezdin fond igrača, a za veoma
jeftine pare (koliko sam shvatio), dobili smo sasvim dobre igrače za naše
uslove. Uz to, oba crnca retko kad prave početničke greške (iz prostog razloga,
što nisu početnici ;), a ne mogu da se setim nijedne utakmice gde su morali da
izađu zbog 5 prekršaja, što je najčešći problem centara i play-eva.
Nadam se samo da će KSJ promeniti odluku i dopustiti Zvezdi da zadrži
ove igrače, i da ih koristi i u domaćem prvenstvu .. ako ne, valjda će momci
ostati u Zvezdi i postati YU državljani :)
Tad bi stvarno postali pravi evropski klub. ;)
kosarka.797lexus,
-> #795, junior=> Pa ne znam. Ilić je nekad bio perspektivan igrač .. sad, to je već
Bio nekad, ali nikada ništa nije pokazao osim u jednoj petoj utakmici
finala play-offa... Mislim na važnijoj utakmici.
=> Istina, ne kažem ja da je Karadžić genije kakav se nije pojavio na
=> našim prostorima, ali kažem da je recimo ekvivalent Čubrila u
=> Partizanu, jer igra
Pa da, ali za Čubrila još ima šanse, ne toliko da postiže 30 poena
po utakmici, već da ne gubi lopte u količinama u kojima ih sada gubi.
=> kakve trule fore vi nas dobijate, strašno :( ). A još jedan
:)))
Kako je Žeravica postavljao taktiku čudi me da su i trule fore
uspevale ;)
=> Zato su sad dovedeni crnci, da izvuku Zvezdin fond igrača, a za
Ma crnci su ok, ali mislim da bi zvezda i bez njih morala da namuči
FMP i Ivu. Mislim, FMP i Iva jesu dobri timovi, ali zvezda ne sme
sebi da dozvoli poraze od preko 15 razlike u prva dva kola.
kosarka.798lexus,
Juče je, sa dužnosti prvog trenera KK Crvena zvezda, smenjen Borislav
Džaković. Džaković je izjavio: "Više nisam trener Zvezde, razišli smo
se i stavili tačku na taj slučaj." Većina igrača je iznenadjena smenom
trenera i krivicu za slabe igre preuzimaju na sebe. Najverovatiniji
naslednici Džakovića su Lukovski, Lukajić i Žeravica. Prvi trener će
biti poznat u toku sutrašnjeg dana.
kosarka.800junior,
-> #798, lexus> Najverovatiniji naslednici Džakovića su Lukovski, Lukajić i
> Žeravica. Prvi trener će biti poznat u toku sutrašnjeg dana.
^^^^^^^^
O, nee.
Moko, vrati se. Sve ti je oprošteno! :)
PS. Zna li neko, šta se desilo sa Stojkovićem i Lukovićem iz Borovice?
kosarka.801dizel,
-> #782, schef> Jel' ti to nešto insinuiraš da nećemo da osvojimo Šampionat
> Jugoslavije? ;) Daj čoveče, pa mi smo Dream-Team za vas a
> bogami i za ostale naše ekipe. :)))
Jes ti lud?
Mislim na Evropu!
Rekoh nekoliko puta da imate dobar tim, koji se uigrava već godinu
dana, za razliku od prošle, sad ima dobrog trenera, itd... I iako
su mnogi grobari pesimisti, ja mislim da imate prilično dobre šanse
da uđete u final-four...
A što se tiče prvenstva, mi ove sezone, verovatno tu nemamo šta da
tražimo, ali će se sigurno Zvezdina igra popraviti jer smo još
uvek dosta neuigrani, a i dva igrača, veoma važna su povređena...
(Rakočević i Trifunović). U stvari Trifunović se oporavio, sada mora
da se vrati u formu, a Rakočeviću je operisana šaka i biće OK tek
za 3 meseca :(((
kosarka.802schef,
-> #794, lexus
Pošto mi je originalna poruka obrisana zbog tagline-a ;) evo je ponovo u
cenzurisanom obliku. ;>
=- Grupa B:
=- 1. Cibona 2 2 0 158:139 (+19) 4
=- 2. Olimpijakos 2 1 1 160:147 (+13) 3
Jel' ovo Olimpijakos izgubio od Cibone ili od nekog drugog?
=- Grupa D:
=- 5. Kinder 2 1 1 138:139 (-1) 3
Ovde sam hteo da pitam da li Arijan Komazec igra za Kinder (neko mi je
rekao da igra). :) U vezi toga druknuo sam 'neugodan' tagline koji ovog puta
na žalost svih vas ;) neću ponoviti. ;>
Srleř
... No tagline... repeat - No tagline... ;>
kosarka.803schef,
-> #801, dizel=- su mnogi grobari pesimisti, ja mislim da imate prilično dobre
=- šanse da uđete u final-four...
Grobari nikada nisu pesimisti! ;)
Nego, kako je krenulo ovo naše prvenstvo u košarci, plašim se da nam Crvena
zvezda sledeće godine ne zaigra u nižem rangu...
Mada, kada malo bolje razmislim, ako i dođe do toga pašće odluka kako se
liga proširuje pa onda neće imati potrebe niko da ispadne iz lige... ;)
So, zvezdaši, ne morate da se plašite za opstanak. :)
Srleř
kosarka.804schef,
-> #788, junior=- PS. Zna li neko šta je sa Mavrenskim?
Znam ja. O:)
Igra za Hemofarm iz Vršca koji je trenutno u Ib ligi u kojoj je i
kragujevačko-ariljska ekipa 'Zastava-Klik' koja je nastala fuzijom pred
početak ove sezone. ;)
Sinoć je Hemofarm gostovao u Kragujevcu, nisam bio lično na utakmici, i
iako nije ništa bitno da napomenem da je Hemofarm pobedio. ;)
Srleř
kosarka.805vitez.koja,
-> #800, junior#=> PS. Zna li neko, šta se desilo sa Stojkovićem i Lukovićem iz
#=> Borovice?
Stojković igra za Radnički (CIP).
sk
kosarka.806lexus,
Novi trener KK Crvena zvezda je Mihajlo Pavićević dosadašnji
trener Mornara iz Bara i selektor mlade reprezentacije.
U meču drugog kola Winston Yuba lige Partizan je danas u
Beogradu pobedio Spartak iz Subotice. Meč je bio odredjen
za igranje u Subotici, ali je zbog renoviranja hale premešten
u Pionir.
Partizan-Spartak 104:71
kosarka.807junior,
-> #801, dizel> (Rakočević i Trifunović). U stvari Trifunović se oporavio, sada
> mora da se vrati u formu, a Rakočeviću je operisana šaka i biće
Dobro, realno govoreći, Rakočević _nikad_ i nije bio neki važan igrač
u Zvezdi. Mali je teška paljevina, jer ima nekih 180, a može da kuca
'sa slobodnjaka' (ili tu negde ;). On osim toga ne zna ništa pošteno da
izvede. Nema manire pravog play-a, da može da uzme loptu u svoje ruke i
da je prevede preko terena, nema neke lude asistencije kojima unosi duh
i sigurnost u igru tima ... bolje rečeno, nema ništa čime bi ostavio
upečatljiv utisak, osim svojih zakucavanja.
No, dobro .. mlad je, možda bude nešto od njega. :)
kosarka.808junior,
-> #806, lexus> Novi trener KK Crvena zvezda je Mihajlo Pavićević dosadašnji
> trener Mornara iz Bara i selektor mlade reprezentacije.
Hm, čini mi se da je to mudra odluka, jer čovek je radio sa većinom
sadašnjih Zvezdinih igrača u reprezentaciji, pa ako smo dogurali do
3. mesta na EP-u, što ne bi i do 3. mesta u Kupu Radivoja Koraća :))
Shala mala .. u svakom slučaju, dobro je što je došao neko ko zna da
radi sa mladim igračima (ee, tu je Moka bio faca .. kad ga neko ne sluša,
samo opali šamar i svi odma' rade :)), da makar pomogne ovim talentima
da se razviju u igrače. Ako od cele ove generacije dobijemo bar 2 poštena
igrača (ja tipujem na Bolića i Miškovića), Zvezda će biti prilično jak tim.
kosarka.809schef,
-> #807, junior=- i sigurnost u igru tima ... bolje rečeno, nema ništa čime bi
=- ostavio upečatljiv utisak, osim svojih zakucavanja.
Čekaj, zaboravio si da mu je tata nekada bio košarkaš u zvezdi! ;)
Na to je i Cvetković prošao. :(
Srleř
kosarka.810basrak,
-> #802, schef> =- 1. Cibona 2 2 0 158:139 (+19) 4
> =- 2. Olimpijakos 2 1 1 160:147 (+13) 3
>
> Jel' ovo Olimpijakos izgubio od Cibone ili od nekog drugog?
Od Albe u prvom kolu na domaćem terenu.
kosarka.811lexus,
-> #802, schef=> Ovde sam hteo da pitam da li Arijan Komazec igra za Kinder (neko mi
=> je rekao da igra). :) U vezi toga druknuo sam 'neugodan' tagline
=> koji ovog puta na žalost svih vas ;) neću ponoviti. ;>
Kinder=Bakler=Knor=Virtus
Komazec od prošle sezone igra u toj ekipi, u kojoj je zamenio Danilovića,
a od ove sezone zajedno sa njim igra i Zoran Savić.
kosarka.812lexus,
-> #807, junior=> Dobro, realno govoreći, Rakočević _nikad_ i nije bio neki važan
=> igrač u Zvezdi. Mali je teška paljevina, jer ima nekih 180, a može
=> da kuca
A kad je i mogao da bude neki važan igrač u Zvezdi, kad mu je ovo
prva sezona u kojoj će _igrati_ u prvom timu.
kosarka.813dizel,
-> #798, lexus> preuzimaju na sebe. Najverovatiniji naslednici Džakovića su
> Lukovski, Lukajić i Žeravica. Prvi trener će biti poznat u toku
> sutrašnjeg dana.
Daj Bože da ne bude Lukajić ili Žeravica!!!!!!!!
Mislim da je Lukovski pravi izbor jer on voli rad
sa mladim igračima, a za to ima šansu u Zvezdi!
kosarka.814dizel,
-> #793, lexus> Bolić je u sadašnjoj zvezdi, osim crnaca, jedino što valja.
> Od par igrača će možda i biti nešto... Zvezda bi morala što pre
> da se reši Ilića i Karadžića, njih dvojica su potpuno promašeni
Mislim da su Bolić, Stanojević, Mišković, Rakočević, Perović veliki
talenti i treba im dobar trener da bi uspeli da postanu
odlični igrači! Karadžić očigledno igra veoma loše, dok
Ilić više nije ono što je nekad bio! Mirko Pavlović se
bori kao lav, ali on nije neko "čudo" od igrača...
Mislim da je dobro što je smenjen trener Džaković jer mislim da on
nije dobar trener! Ali, nervira me to što su to ovi iz uprave uradili
samo zato što nisu imali šta drugo da urade posle dva ubedljiva poraza,
a ne zbog toga što i oni sami misle da je on loš trener... No, nema veze!
Valjda će biti bolje...
kosarka.815vitez.koja,
-> #788, junior#=> PS. Zna li neko šta je sa Mavrenskim?
Eno ga u Vojvodini (valjda).
sk
kosarka.816mantoniadis,
-> #802, schef> =- Grupa B:
> =- 1. Cibona 2 2 0 158:139 (+19) 4
> =- 2. Olimpijakos 2 1 1 160:147 (+13) 3
>
> Jel' ovo Olimpijakos izgubio od Cibone ili od nekog drugog?
Izgubio od Albe (67-64) u Atini i pobedio Tim Sistem..
kosarka.817giovanni,
-> #784, ppecanacĘ? Pa GROBARI gde ste ? Niste valjda gledali zvezdu ?!!
Jesmo (bar ja ;)). Gledao sam i zvezdu ali sam, naravno, bio i u Pioniru.
Biće ove godine zanimljivih duela u evro ligi. Nego, ajde da neko ko zna
objasni kakav je tačno sistem taakmičenja u kupu šampiona ove godine. Znam
da ima nekoliko grupa po 6 timova ali nisam baš siguran kako se igra po
odigravanju svih utakmica po grupama.
kosarka.818mileusna,
-> #795, junior>> sudbinu imaju Željko 'Laki' Topalović, 'Maskota' Mišković i mnogi
>> drugi. Može on da igra i najbolje moguće, ali ako smešno izgleda
>> pri tome, niko ga neće shvatati kao ozbiljnog igrača.
Ima tu 'nešto'... Eto tako ni Ameri nisu Paspalja i njegov
smešni šut shvatili za ozbiljno pa im legenda ubode 30 komada. :))
kosarka.819dizel,
-> #807, junior> Dobro, realno govoreći, Rakočević _nikad_ i nije bio neki važan
> igrač u Zvezdi. Mali je teška paljevina, jer ima nekih 180, a
Čuo sam da u našoj mladoj reprezentaciji daje po 60 koševa po utakmici!!!
(To je bilo u jednom periodu, sve koševe je davao zahvaljujući velikoj
brzini i sjajnom odrazu, jer mu je procenat šuta iz polja (sa distance) oko
20-30%! Mislim da će ipak od njega nešto biti kad zaigra u prvoj postavi.
kosarka.820dizel,
-> #806, lexus> Novi trener KK Crvena zvezda je Mihajlo Pavićević dosadašnji
> trener Mornara iz Bara i selektor mlade reprezentacije.
Odlično! Sad mora da se radi i mislim da će Stanojević, Mišković,
Bolić i Perović, koji su veliki talenti, zaigrati bolje i da će
početi sa pobedama u prvenstvu...
kosarka.821stefan,
U trećem kolu Kupa Evrope BFC je pregazio ukrajinskog predstavnika
Šahtjor sa 107:79 (48:27). Ako se ja ne varam BFC do sad iz tri utakmice
ima tri pobede.
Na žalost, podgorička Budućnost je zabeležila i treći poraz ovoga puta
od mađarske (!) ekipe Mark Kermend. Mađari su pobedili sa 81:77 (37:34).
Đetići su izgubili sve utakmice u dosadašnjem toku takmičenja.
kosarka.822stealth,
Smelt Olimpija 77-65 Barselona
Velika pobeda Olimpije nad po meni najačom ekipom u Evropi
trenutno. Zmajčeki su igrali odlično, čvrsto u odbrani sigurno u
napadu bez mnogo izgubljenih lopti sa čak 11 skokova u napadu.
Potpuno su rasturili Barsu, čak su vodili sa 22 poena prednosti.
Sa obzirom da imaju izuzetno mlad tim samo 3 igrača imaju preko
23 godine, mislim da mogu daleko da doguraju. Marko Milić je
izuzetno napredovao, više nije samo čovek koji može da kuca preko
golfa, igra staloženo i čvrsto u odbrani, do svog 4 prekršaja je
držao Karnišovasa na 9 poena. Imaju dva stranca koji su dobri
pogotovu plej McDonald. Biće zaniljivo ako uđu u grupu sa
Partizanom pošto igrju sličnu košarku, sa igračim sličnih
profila i nadasve super talentovanim, mada po meni Partizan ima
znatnu prednost ispod koša koja mu može doneti prevagu.
kosarka.823dizel,
-> #821, stefan> predstavnika Šahtjor sa 107:79 (48:27). Ako se ja ne varam BFC
> do sad iz tri utakmice ima tri pobede.
Ne, BFC ima dve pobede (ako se ja ne varam...)
> pobedili sa 81:77 (37:34). Đetići su izgubili sve utakmice u
> dosadašnjem toku takmičenja.
Stvarno mi je žao ove odlične ekipe... Ne znam šta se to događa, ali
sve mečeve su izgubili sa oko 4-5 razlike! Mora nešto krupno da se promeni,
ako žele nešto u Evropi...
kosarka.824nikola.s,
-> #803, schef> Grobari nikada nisu pesimisti! ;)
> Nego, kako je krenulo ovo nase prvenstvo u kosarci, plasim se
> da nam Crvena zvezda sledece godine ne zaigra u nizem rangu...
> Mada, kada malo bolje razmislim, ako i dode do toga pasce
> odluka kako se liga prosiruje pa onda nece imati potrebe niko
> da ispadne iz lige... ;)
> So, zvezdasi, ne morate da se plasite za opstanak. :)
Aj' grobari smirite se malo, jer ako ja krenem sa ovakvim
porukama, proglasice konfu Sport kao najsumskiju na Net-u.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
kosarka.825vitez.koja,
-> #822, stealth#=> profila i nadasve super talentovanim, mada po meni Partizan ima
#=> znatnu prednost ispod koša koja mu može doneti prevagu.
Hm... A jesi l' vid'o Marka Kraljevića pod košem? :)
sk
kosarka.826basrak,
-> #821, stefan> Na žalost, podgorička Budućnost je zabeležila i treći poraz
> ovoga puta od mađarske (!) ekipe Mark Kermend. Mađari su
> pobedili sa 81:77 (37:34). Đetići su izgubili sve utakmice u
> dosadašnjem toku takmičenja.
Kako se zove onaj đetić, mislim 13-ica, koji izgleda ko da je sad siš'o s' brda
i da će da se pobije sa svakim i za najmanji faul? Što je taj čovek smešan... a
kad počne da trči... :)
kosarka.827basrak,
-> #822, stealth> Zmajčeki su igrali odlično,
> Biće zaniljivo ako uđu u grupu sa
> Partizanom pošto igrju sličnu košarku, sa igračim sličnih
> profila i nadasve super talentovanim, mada po meni Partizan ima
> znatnu prednost ispod koša koja mu može doneti prevagu.
Mislim da su igrali već u pripremnom periodu. Jednom smo pukli, a dvaput
dobili, ako se dobro sećam... ili beše obrnuto?
kosarka.828lexus,
Tabele i rezultati Evropske lige
A grupa B grupa
CSKA-Ulker 71:76 Cibona-Alba 78:68
Makabi-Stefanel 78:68 Šarlroa-Olimpijakos 72:79
Panionios-Limž 92:77 Estudijantes-Timsistem 66:75
1. Ulker 3 2 1 (+17) 5 1. Cibona 3 3 0 (+29) 6
2. Makabi 3 2 1 (+15) 5 2. Olimpijakos 3 2 1 (+20) 5
3. Stefanel 3 2 1 (+7) 5 3. Timsistem 3 2 1 (+2) 5
4. Panionios 3 2 1 (+2) 5 4. Alba 3 1 2 (-8) 4
5. CSKA 3 1 2 (-8) 4 5. Estdijantes 3 1 2 (-23) 4
6. Limož 3 0 3 (-33) 3 6. Šarlroa 3 0 3 (-20) 3
C grupa D grupa
Bajer-Kroacija osig. 60:63 Efes-Dinamo 87:84
Olimpija-Barselona 77:65 Partizan-Elan 84:75
Panatinaikos-Asvel 66:72 Kinder-Kaha S.F. 93:75
1. Olimpija 3 2 1 (+20) 5 1. Kinder 3 2 1 (+17) 5
2. Barselona 3 2 1 (+17) 5 2. Efes Pilsen 3 2 1 (+14) 5
3. Asvel 3 2 1 (+13) 5 3. Partizan 3 2 1 (+8) 5
4. Kroacija 3 2 1 (+5) 5 4. Kaha S.F. 3 1 2 (-19) 4
5. Panatin. 3 1 2 (-17) 4 5. Elan 3 1 2 (-8) 4
6. Bajer 3 0 3 (-32) 3 6. Dinamo 3 1 2 (-12) 4
Bilo bi lepo kada bi mi na mail javili kakve vam se tabele više dopadaju.
Ove zbudžene ili one široke sa više podataka i mestom za potpuna imena
timova ;)
kosarka.829lexus,
-> #826, basrak=> Kako se zove onaj đetić, mislim 13-ica, koji izgleda ko da je sad
=> siš'o s' brda i da će da se pobije sa svakim i za najmanji faul?
=> Što je taj čovek smešan... a kad počne da trči... :)
A da nije desetka? Onaj ružni ćelavi, što je zaradio tehničku na
finalu kupa prošle godine. Stvarno, kako se zove?
kosarka.830stefan,
Rezultati i tabela posle trećeg kola:
C.Zvezda-Borac............90:64 (39:33)
Radnički CIP-Spartak......85:88 (73:73, 44:29)
Lovćen-BFC................78:66 (47:39)
Partizan-FMP Železnik.....69:68 (29:39)
Mornar-Iva................74:70 (38:33)
Borovica-Budućnost........84:75 (44:30)
Vojvodina-Beobanka........56:72 (29:31)
Partizan.........3 3 0 246:188 6
Lovćen...........3 3 0 227:194 6
BFC..............3 2 1 259:233 5
FMP Železnik.....3 2 1 225:203 5
Mornar...........3 2 1 223:205 5
Budućnost........3 2 1 207:200 5
Borovica.........3 2 1 226:243 5
Iva..............3 1 2 221:214 4
C.Zvezda.........3 1 2 241:246 4
Spartak..........3 1 2 224:271 4
Radnički.........3 0 3 211:229 3
Vojvodina........3 0 3 190:227 3
Borac............3 0 3 220:268 3
kosarka.831budim,
-> #830, stefan(:) Partizan-FMP Železnik.....69:68 (29:39)
Aiiii... :) Zamalo konzerve da pobede i Partizan... :> Da vam nije bilo
Koturovića... :)
poz,
budimir
kosarka.832stefan,
-> #831, budim> Aiiii... :) Zamalo konzerve da pobede i Partizan... :> Da vam nije bilo
> Koturovića... :)
Stvarno čupava utakmica, mislim da je Partizan prvi put uspeo da 100%
odigra završnicu prema Mutinoj želji (hint: Vidačiću radio tajming za
pravljenje faula ;). Inače, umro sam od smeha čitajući Berićevu izjavu
posle utakmice :) Dečko je gnevan što su mu "po prvi put u karijeri sudili
prestup kod izvođenja slobodnih bacanja" i ljut je što ga sudije više ne
poštuju jer je on ipak igrač sa autoritetom ;) Eto, plate mu avio kartu za
Atlantu i šta naprave ;)
kosarka.833stefan,
Juče je nekoliko naših predstavnika igralo utakmice u evropskim
kupovima. Rezultati su sledeći:
Beobanka-Monpelje.....87:60 (39:29)
Interslovan-BFC.......59:76 (45:31)
Budućnost-Tauers.....103:96 (50:53)
Gledao sam utakmicu između Beobanke i Monpeljea i mogu da kažem da
bankari jako dobro igraju. Stevanović je sinoć odigrao sjajno, pogotovo u
prvom poluvremenu. Oni i BFC imaju sasvim izgledne šanse da prođu u
sledeći krug. Budućnost je totalno razočarala ove sezone, ovo im je prva
pobeda a uspevali su da izgube čak i od Mađara. Oni su praktično bez šansi
za plasman u sledeće kolo (u stvari, možda i imaju neke šanse ako "polude"
u sledećium kolima i dobiju sve utakmice).
Inače, Zvezda večeras igra u Pioniru sa španskim Kaserasom a Partizan se
sutra u Bolonji sastaje sa Kinderom alias Baklerom alias Knorom ;)
kosarka.834dizel,
-> #833, stefan> Beobanka-Monpelje.....87:60 (39:29)
> Interslovan-BFC.......59:76 (45:31)
> Budućnost-Tauers.....103:96 (50:53)
Beobanka i BFC su fenomenalni! Samo neka nastave tako, mislim
da će daleko dogurati...
Žao mi je Podgoričana, ali moguće je i da oni "polude", jer je
to jako dobar tim... Valjda će sad da im "krene"...
> sledećium kolima i dobiju sve utakmice). Inače, Zvezda večeras
> igra u Pioniru sa španskim Kaserasom a Partizan se sutra u
> Bolonji sastaje sa Kinderom alias Baklerom alias Knorom ;)
Ne znam što su se svi toliko uplašili od Španaca (ne poznajem
dobro njihov tim, ali mislim da ćemo da ih oderemo...), a što
se tiče Partizana, voleo bih da dobije, ali biće teško, i to
samo zbog trojice Srba u njihovom klubu...
kosarka.835basrak,
-> #833, stefan> Inače, Zvezda večeras igra u Pioniru sa španskim Kaserasom
I Smith treba da bude kao iskusan igrač? 2 minuta do kraja utakmice na 20
sekundi do isteka napada se zaleteti u reket i napravit faul u napadu...
Svašta. Naravno, nije on kriv za poraz, ali je odatle krenulo nizbrdo. Da je tu
pao koš... uff.
kosarka.836lexus,
Nadam se da nije bilo ;)
Izvršeno je žrebanje za Kup Jugoslavije u košarci. Takmičenje
u četvrtfinalnim grupama odigraće se 29. i 30. oktobra.
I grupa:
Partizan-Mornar
Crvena zvezda-Radnički CIP
II grupa:
Budućnost-Borac
Borovica-FMP Železnik
III grupa:
BFC Beočin-Berane
Beobanka-Vojvodina
IV grupa:
Iva-Zdravlje
Spartak-Ibon
Pobednici igraju medjusobno za plasman na finalni turnir.
Kup Jugoslavije u košarci za žene.
I grupa
Crvena zvezda-Betra
Profi D-Roling
II grupa
Hemofarm-Budućnost
Bačka Palanka-Spartak
Sistem takmičenja isti kao za muškarce.
kosarka.837stefan,
-> #834, dizel> Ne znam što su se svi toliko uplašili od Španaca (ne poznajem
> dobro njihov tim, ali mislim da ćemo da ih oderemo...), a što
Jel ti sad jasnije? ;) Inače, Zvezda je pukla praktično dobijenu
utakmicu. Utakmica je jako ličila na one koje je Partizan gubio prošle
godine. Prvo su kod rezultata 79:66 dozvolili Špancima da naprave seriju
od 11:0 i uhvate priključak i onda katastrofalno odigrana završnica posle
87:81 za Zvezdu. U poslednjih nekoliko minuta bili su totalno šuplji pod
svojim obručem, košarkaši Kaserasa su davali poene iz nekoliko pokušaja.
Na drugoj strani, zvezdaši em što su napravili dva faula u napadu u samom
finišu em su kraj utakmice odigrali totalno bezidejno sve pokušavajući da
reše individualnim šutom.
kosarka.838stealth,
Kako Zvezda misli da pobeđuje tesne utakmice kada joj je osnova
napadačke igre dupli blok sa rotacijom na šut za tri poena.
U tom timu svi šutiraju trojke osim Stanojevića. Taktika dobro
radi dok timu ide šut međutim čim krnu promašaji i protivnik
krene da stiže vođstvo igrači se uspaniče počinju da soliraju uz
forsiranje šuta i dobijene utakmice se gube.
Kaseras je dobio utakmicu na bolji skok i jaču igru pod obručima
do kraja su igrali na šut iz reketa i ispravite me ako grešim
jedinu trojku su postigli 37 sekundi pre karaj kada su i poveli.
Da li će neko objasniti Miškoviću da nije bek i da treba da igra
bliže košu a ne da pokušava da postigne što više trojki.
( nemislim konkretno na utakmicu protiv Kaserasa nego uopšte )
kosarka.839djcorto,
BK prenosi Virtus - Partizan.
kosarka.840slalevic,
-> #839, djcortoKinder jaja-Partizan 100-83
Ej Savicu,Savicu... Sta uradi bre od ovih nasih centara?
kosarka.841lexus,
-> #828, lexusTabele i rezultati Evropske lige
A grupa B grupa
Stefanel-CSKA 87:74 Timsistem-Alba 82:72
Limož-Ulker 84:80 Olimpijakos-Cibona 62:61
Panionios-Makabi 69:74 Estudijantes-Šarlroa 94:72
1. Makabi 4 3 1 (+20) 7 1. Cibona 4 3 1 (+28) 7
2. Stefanel 4 3 1 (+20) 7 2. Olimpijakos 4 3 1 (+21) 7
3. Ulker 4 2 2 (+13) 6 3. Timsistem 4 3 1 (+12) 7
4. Panionios 4 2 2 (-3) 6 4. Estudijantes 4 2 2 (-1) 6
5. CSKA 4 1 3 (-21) 5 4. Alba 4 1 3 (-18) 5
6. Limož 4 1 3 (-29) 5 6. Šarlroa 4 0 4 (-42) 4
C grupa D grupa
Panatinaikos-Kroacija 72:50 Elan-Efes 80:78
Barselona-Bajer 90:71 Kinder-Partizan 100:83
Asvel-Olimpija 70:69 Kaha S.F.-Dinamo 93:75
1. Barselona 4 3 1 (+36) 7 1. Kinder 4 3 1 (+34) 7
2. Asvel 4 3 1 (+8) 7 2. Efes Pilsen 4 2 2 (+12) 6
3. Olimpija 4 2 2 (+19) 6 3. Kaha S.F. 4 2 2 (-1) 6
4. Panatin. 4 2 2 (+5) 6 4. Elan 4 2 2 (-6) 6
5. Kroacija 4 2 2 (-14) 6 5. Partizan 4 2 2 (-9) 6
6. Bajer 4 0 4 (-51) 4 6. Dinamo 4 1 3 (-30) 6
kosarka.842dizel,
-> #837, stefan> Jel ti sad jasnije? ;) Inače, Zvezda je pukla praktično
> dobijenu utakmicu. Utakmica je jako ličila na one koje je
> Partizan gubio prošle godine. Prvo su kod rezultata 79:66
Tek sad mi je manje jasno... Zvezda je igrala odlično u napadu,
ali očigledno da u odbrani "duva promaja", ili su oni srnci stvarno
bili toliko jaki za neše centre! Očigledno je da smo platili danak
neiskustvu, ali sam siguran da da je Ilić igrao do kraja, Zvezda
bi sigurno pobedila! On je jedini koji ume u svakoj situaciji da
izbori faul!(naravno, slede 2 bacanja). On je nekoliko puta, kada
je Zvezda bezuspešno tražila put do koša, uzimao loptu i najčešće
postizao koš, ili bivao fauliran. Ne znam zašto mu je sviran onaj faul.
Od kada se vratio iz Španije nije ovako dobro odigrao... Nadam se da
Zvezdi dolaze bolji dani u košarci, ali ova mlada ekipa će morati
više da očekuje tek u sledećim godinama.
kosarka.843dizel,
-> #838, stealth> krene da stiže vođstvo igrači se uspaniče počinju da soliraju
> uz forsiranje šuta i dobijene utakmice se gube.
Ništa ne fali šutiranju trojki, samo da je bolja odbrana. :((
Igranje na centra u ovom meču je očigledno bilo suludo, jer
su oni crnci mnogo snažniji od naših centara... Ne znam zašto
Stewart nije igrao duže...?
> obručima do kraja su igrali na šut iz reketa i ispravite me ako
> grešim jedinu trojku su postigli 37 sekundi pre karaj kada su i
> poveli. Da li će neko objasniti Miškoviću da nije bek i da
Ovako, postigli su 5 trojki uz šut 13/5! (sve u drugom poluvremenu),
a inače Miškovićev šut za 3 poena je bio odličan 4/3!
kosarka.844stefan,
-> #843, dizel> > krene da stiže vođstvo igrači se uspaniče počinju da soliraju
> > uz forsiranje šuta i dobijene utakmice se gube.
>
> Ništa ne fali šutiranju trojki, samo da je bolja odbrana. :((
Nije čovek verovatno mislio samo na trojke, već na sve one šuteve "iz
bunara" tj. bez izrađene akcije koja bi trebala da obezbedi iole
povoljniju priliku za šut. Ovako se sve svelo na "daj da probam ja da
ubodem jedan" stihijsku taktiku. Kao što sam već rekao, Partizan je tako
gubio većinu utakmica prošle godine.