razno.224kum.djole,
-> #222, ljubisha>> Sramota je što je to po običaju opet stiglo tek posle uspeha.
Aha. A Topu.. đoka marjanović.. Četvrto mesto na Olimpijadi.
To je ipak uspeh. Dečko jeste kreten, ali ume da skače.
I uopšte ne znam čemu tolike nagrade.
Bolje neka propišu neke zakone o tome, koliko vredi zlatna medalja,
a koliko sve ostalo - privatne poklone koje je Ivoševa dobila bilo
je totalno suvišno pominjati u javnim glasilima, te Čović joj dao
kameru, te ovaj joj obezbedio kola, te 'gotova je stvar da će...'..
Ako ih već filuju novcem, neka im daju i tu materijalnu motivaciju.
Dobićete toliko i toliko ako ostvarite to i to.
Ako ne ostvarite, ko vas..
Nije mi jasno zašto se toliko puvakaju i razmeću tim novcem.
Valjda je njoj najveća nagrada to zlato koje je osvojila,
ta himna koju je čula, to što je narod dočekao kao heroja,
i to što bi ona umesto svega ovoga najviše volela da država
uloži novac u napredak streljaštva i sporta uopšte nego što
se duvadžiše naokolo sumama i poklonima.. koji su, ipak,
jednim delom, samo mrtvo slovo na papiru.
A ona je skromna, pa neće praviti frku ako kroz pola godine ne dobije
obećano, u stilu "a gde je moja vila, majku vam hoštaplersku ?" ...
razno.225junior,
-> #219, dizel> Jel zna neko mozda gde je moguce kupiti stap i lopticu za
> mini-golf?
Ohoho, prelazimo u profije? :)
Pokušaj u fri-šopu u Kosovskoj (kod kinoteke). Mislim da sam tamo pre video par
primeraka .. e sad, da li su bili samo izložbeni materijal ili i prodajni ...
probaj, uostalom, videćeš.
razno.226vitez.koja,
-> #224, kum.djole#=> A ona je skromna, pa neće praviti frku ako kroz pola godine ne
#=> dobije obećano, u stilu "a gde je moja vila, majku vam
Važno je da je objavljeno u novinama da je dobila, tj. će dobiti
od toga-i-toga, inače zaslužnog člana stanke XXX, to-i-to, što će joj
omogućiti da još bolje reprezentuje našu zemlju na takmičenjima širom
Evrope i sveta.
Inače Topić je već dobio stan i kola (ukrali mu), neće valjda
opet?! Odbojkašima bi mogli jedan stan, pa nek stanuju kolektivno,
ionako je to kolektivan sport, a košarkaši su sami po sebi dovoljno
bogati...
sk
razno.227madamov,
-> #224, kum.djole
> A ona je skromna, pa neće praviti frku ako kroz pola godine ne dobije
> obećano, u stilu "a gde je moja vila, majku vam hoštaplersku ?" ...
Kao što se ni danas, posle godinu dana, ne zna kada će onih 200.000 DEM od
košarkaša biti dato SPC da podeli izbeglicama.
razno.228madamov,
-> #226, vitez.koja
> Inače Topić je već dobio stan i kola (ukrali mu)
Od Žike Muštikle, tj. Stankoma, ima tome već dosta vremena.
razno.229budim,
-> #225, junior(:) Ohoho, prelazimo u profije? :)
Naravno. :>
(:) Pokušaj u fri-šopu u Kosovskoj (kod kinoteke). Mislim da sam tamo
(:) pre video par primeraka .. e sad, da li su bili samo izložbeni
(:) materijal ili i prodajni ... probaj, uostalom, videćeš.
Ajde Marko! :)
poz,
budimir
razno.231ljubisha,
-> #224, kum.djole> Nije mi jasno zašto se toliko puvakaju i razmeću tim novcem.
> Valjda je njoj najveća nagrada to zlato koje je osvojila,
> ta himna koju je čula, to što je narod dočekao kao heroja,
Ako sam ovaj put dobro shvatio, ti si rekao da ona treba da bude...
šta? :)))))))
razno.232lexus,
-> #226, vitez.koja=> opet?! Odbojkašima bi mogli jedan stan, pa nek stanuju kolektivno,
=> ionako je to kolektivan sport, a košarkaši su sami po sebi dovoljno
Kad smo već kod kolektivnog sporta...
Antun Vrdoljak je izjavio da će se skinuti go, i takav se prošetati
trgom Bana Jelačića ako Hrvati ne donesu bar 6 medalja sa OI.
Svi znamo kako su komšije prošle, a Vrdoljak je izjavio da su
vaterpolo i rukomet kolektivni sportovi, te da je Hrvatska dobila
29 medalja :))))
Teško je biti političar...
razno.233inferno,
-> #219, dizelŮ│ ˙ Jel zna neko mozda gde je moguce kupiti stap i lopticu za
Ů│ ˙ mini-golf?
Svejedno, moraš da platiš ulaz. ;)))
razno.234kum.djole,
-> #231, ljubisha>> Ako sam ovaj put dobro shvatio, ti si rekao da ona treba da bude...
>> šta? :)))))))
Ne mislim da bi trebalo "da bude zadovoljna što je i toliko dobila",
naprotiv. Jednostavno je nemoguće svojski nagraditi vrhunskog
sportistu, naročito tako mladog i talentovanog kakav je Aleksandra
Ivošev. Podigla je na noge čitavu zemlju, svi su joj aplaudirali,
čula se naša himna.. Mi smo mala zemlja, a ono zlato ima ogroman
značaj, pa me ne čudi tolika pompa i silno repriziranje 'onog'
trenutka..
Ono čega sam se zgrozio je svakodnevno škrabanje po stupcima
štampe i kokodakanje po državnoj i privatnim televizijama - zbog
osvajanja zlatne medalje Sanja Ivošev dobiće to, to, to i to..
..uz blag osvrt na ono što je već (ej!) dobila.
Ispada da je ona, s jedne strane, došla da naplati to što je
osvojila, a opet nije tako - ovi što su je dočekali, s papirićima
na gotovs tipa 'i posle kazne koju su nam nepravedno nametnuli'
budže se i mašu poklonima - te ovo ti daje Žika, ovoliko ti daje
Pera, uskoro će i Laza.. sve su to samo reklame, nafilovane debelom
zloupotrebom javnosti, sporta i odveć korumpiranih medija.
A stojim iza toga da bi Olimpijski komitet morao i zvanično da
skroji nekakav pisani kriterijum za nagrađivanje zlatnih, srebrnih
i bronzanih sportista u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji.
Pa i da se takav akt ne objavi pre Olimpijade, ali da makar malo
budemo čista obraza. Ovako je sve tako bezveze.
Samo čekam da joj još i Momčilo Perišić pokloni snajper
i poruči da je za sve nas najvažniji stepen borbene gotovosti.
razno.235lexus,
-> #229, budim=> Naravno. :>
Tek će da vide kada im budemo iznajmljivali štapove ;)
Zar ne Budo?
razno.237lexus,
-> #233, inferno=> Svejedno, moraš da platiš ulaz. ;)))
Zavisi gde :)
razno.238dizel,
-> #225, junior* Pokušaj u fri-šopu u Kosovskoj (kod kinoteke). Mislim da sam
Hvala...
Pokušaću!
razno.239budim,
-> #228, madamov(:) Od Žike Muštikle, tj. Stankoma, ima tome već dosta vremena.
U naselju GOLF, na BB...
poz,
budimir
razno.240budim,
-> #235, lexus(:) Tek će da vide kada im budemo iznajmljivali štapove ;)
(:) Zar ne Budo?
Naravski! :)
poz,
budimir
razno.241budim,
-> #233, inferno(:) Svejedno, moraš da platiš ulaz. ;)))
Ne moraš, ali o tome nekom drugom prilikom i na nekom drugom mestu... :)
poz,
budimir
razno.244dizel,
-> #41, giovanni* č? Samo kad se ne bi ubijao od doping sredstava...
*
* A otkud ti to znaš i kako ga do sada nisu otkrili?
Svi vrhunski sportisti se dopinguju. To se zna, ali neki to vešto
prikrivaju, a neki pljunu lovu...
Imam prijatelja koji ima veze sa mnogim vrhunskim sportistima...
Pričao mi je kako podešavaju formu, tj. oni npr. 1 god pre takmičenja
počnu sa dopingovanjem... Tada ih najčešće nema na takmičenjima ili se
pojavljuju na onim gde je slaba kontrola... U tom periodu oni doteraju
formu na nekih 200% svojih mogućnosti... Potom prekidaju na par meseci pred
takmičenje i uz pomoć nekih sredstava izbacuju tragove dopingovanja iz sebe.
To traje neko vreme, i njihova forma se spusti npr. na 150%, ali i to je
mnogo bolje nego 100%...
Inače, postoji i knjiga Duce Simonovića, koji se bori protiv Olimpizma i
priča šta se radi u savremenom sportu... Npr. Žena veštački zatrudni, tada
joj poraste srce, a posle tri meseca oni izvrše abortus, a ženi ostaje
jače srce, veći kapacitet pluća... Zatim, nekima se ugrađuju veštačke
bešike... itd... Muka mi je!
Ne mogu da tvrdim da se ijedan od ovih vrhunskih takmičara dopinguje, zato
što se nisam lično uverio, ali mislim da se većina njih time koristi...
razno.245mikeman,
ej da li je neko kojim sluchajem pratio TOUR DE FRANCE 96?
ako jeste ko je pobedio u ovoj biciklistickoj trci?
thanks
razno.246mdimitrijevic,
-> #244, dizel> Svi vrhunski sportisti se dopinguju. To se zna, ali neki
> to vesto prikrivaju, a neki pljunu lovu...
Ovo je i moje misljenje. Ne mogu da tvrdim da to svi rade ali ...
Bas bih voleo da znam za nekog vrhunskog sportistu koji se nikad nije
dopingovao. Kod bildera se zna da oni koriste proteine sto je i prihvaceno
jer nije bas prava vrsta dopinga vec hranjive supstance u cistom obliku.
Iste te supstance bi mogli da dobiju i da potpuno vode svoju ishranu preko
raznih namirnica. Ali kod bildera postoji i vrsta dopinga kod koje se
vrsi ubrizgavanje steroida direktno u misice, tako da oni rastu neprirodno.
razno.247mikeman,
-> #246, mdimitrijevic<<!>>> Svi vrhunski sportisti se dopinguju. To se zna, ali neki
<<!>>> to vesto prikrivaju, a neki pljunu lovu...
<<!>> Ovo je i moje misljenje. Ne mogu da tvrdim da to svi rade ali ...
Slazem se potpuno s ovim :) Uostalom treba razmisliti koliko
stvari josh nije stavljeno na "zabranjenu listu".
A siguran sam da ima dosta toga i da mnogi sportisti to koriste.
razno.248obren,
-> #696, ilazarevic> Vidiš, fudbal i treba da bude grub sport. Kad ne bi bio grub, ko bi ga
> i gledao.
Ne vidim zašto bi tu grubost bila imperativ, osim za napaljene dizelaše
i skinhedse koji čekaju incidente na terenu da bi se međusobno pobili?
Šta fali brazilskom fudbalu? Ne bih ga okarakterisao kao grubog a oni
imaju najveću gledanost na utakmicama.
> Košarka i fudbal se nikako ne mogu porediti, fudbal je mnogo zanimljiviji.
Fudbal je (bar meni) zanimljiv za gledanje samo ako igraju jako kvalitetni
timovi, u suprotnom je obično smaranje - sport u kome 22 igrača trče sat i po,
međusobno se krše i valjaju po terenu svakih pet sekundi a ne bude golova :(
Šta je tu poenta? Klizeći startovi i omašaji od 5 metara kada publika
uzvikne "Aaaaaoooooo..."?
Inače, ako mogu, više volim da igram sportove nego da ih gledam. Nisam tip
čoveka koji redovno prati tok prvenstva i drži u glavi golove, rezultate
i slično. Kada odem na utakmicu, bilo fudbalsku bilo košarkašku, idem da
gledam igru kao igru, a nije mi bitno da Zvezda pobedi makar i na penale
kako bi bila šampion. Zato volim košarku jer je dinamičnija, neizvesnija.
Nema kalkulacija, bunkera posle postignutog poena ili nerešenog rezultata,
vreme za napad je ograničeno, a kada igraš čvrstu odbranu, igraš je da bi
stekao novu priliku da postigneš poen, a ne da bi istekla utakmica.
razno.249ilazarevic,
-> #248, obren> Šta fali brazilskom fudbalu? Ne bih ga okarakterisao kao grubog a
> oni imaju najveću gledanost na utakmicama.
Imaju najveću gledanost, ali ih ja ne gledam. Ne volim takav stil igre.
Previše "carine" loptu.
> Fudbal je (bar meni) zanimljiv za gledanje samo ako igraju jako
> kvalitetni timovi, u suprotnom je obično smaranje - sport u kome 22
> igrača trče sat i po, međusobno se krše i valjaju po terenu svakih
> pet sekundi a ne bude golova :(
Nije smaranje kad navijaš za jedan od klubova koji igraju. Naravno, ako ne
navijaš ni za koga, jedini motiv je kvalitet igre. Ne pratim ni ja utakmice
gruzijske prve lige ;)
> čoveka koji redovno prati tok prvenstva i drži u glavi golove,
> rezultate i slično. Kada odem na utakmicu, bilo fudbalsku bilo
> košarkašku, idem da
Ok, ja pratim tok prvenstva, i navijam za svoj klub. Zbog toga su mi jednako
bitni lepota igre i rezultat.
Pitanje je šta je lep fudbal... Meni je ostrvski fudbal najlepši na svetu,
ali znam mnoge ljude kojima se uopšte ne sviđa.
razno.250sqweaky,
-> #245, mikemanre: TOUR DE FRANCE 96
Pobedio je Danac Bjern Ris. Ne secam se sta su ostali uradili.
milos
razno.251mikeman,
-> #250, sqweaky<<!>> re: TOUR DE FRANCE 96
<<!>>
<<!>> Pobedio je Danac Bjern Ris. Ne secam se sta su ostali uradili.
yO
bash sam otisho na more tad :))
hvala na odgovoru :))
razno.252stefan,
* ACHTUNG! * ACHTUNG! * ACHTUNG! *
Jučw sam opet morao da premeštam gomilu poruka iz teme "razno" u temu
"fudbal". Povodom toga, hteo bih da vas podsetim na ono što sam rekao
prošli put kad sam imao organizovanje takvo zezanje ;) LM, objasnio sam
kakvi problemi nastaju prilikom premeštanja poruka, kad premestim 4-5
poruka naredna dva dana moram da prepravljam reply reference execa koji
posle toga stignu. Ima ljudi koji vode računa o tome, ima ljudi koji
ponekad vode računa o tome a ima na žalost i onih koji ič ne vode računa o
tome. Ubuduće vam se može lako desiti da poruka koja nije poslata u
odgovarajuću temu bude poništena - ako vam se to desi nemojte se previše
čuditi bolje povedite računa na vreme. To se naročito odnosi na one iz
poslednje kategorije.
razno.253junior,
Ne znam da li grešim, ali čini mi se da je konf. SPORT prešla broj od
4000 poruka. Da li se mi to bližimo otvaranju SPORT.2 konferencije? :)
razno.254stefan,
-> #253, junior> Ne znam da li grešim, ali čini mi se da je konf. SPORT prešla broj od
> 4000 poruka. Da li se mi to bližimo otvaranju SPORT.2 konferencije? :)
Koliko ja znam na ovom softveru su tomovi konferencija predviđeni za
10000 poruka. U svakom slučaju proverićemo ;)
razno.255vitez.koja,
-> #253, junior#=> Ne znam da li grešim, ali čini mi se da je konf. SPORT prešla broj
#=> od 4000 poruka. Da li se mi to bližimo otvaranju SPORT.2
#=> konferencije? :)
Pa bližimo se, mada ne baš tako brzo :). Limit je sada valjda
10000 poruka.
sk
razno.256madamov,
-> #253, junior
> Da li se mi to bližimo otvaranju SPORT.2 konferencije? :)
Ne još, zato što je sada limit 10000 poruka.
razno.257superhik,
-> #253, junior=:> Ne znam da li grešim, ali čini mi se da je konf. SPORT prešla
=:> broj od 4000 poruka. Da li se mi to bližimo otvaranju SPORT.2
=:> konferencije? :)
Jr. konferencije nisu ograničene brojem poruka...
razno.258supers,
-> #257, superhik>> Jr. konferencije nisu ograničene brojem poruka...
Ma jesu (10 000) ali se na samim počecima SezamNETa pričalo o tome
kako će prelazak u novi tom konferencije biti transparentan za
korisnika... Ko zna da li će biti išta od toga?
razno.259vladd,
Da li neko zna gde se u Beogradu nalazi prodavnica opreme za
alpinizam ?
razno.260gkod,
Naj svezije iz sveta boksa TYSON patosirao SHELDONA posle samo 1:49 minuta
to moze samo ON.
razno.261bcvetkovic,
I ovo spada u ovu rubriku.
U Beogradu se odrzava takmicenje u LA
(latino americkom) plesu u Pioniru.
Sutra 22.9 je finale.
Pozdrav svima
Bosko.
razno.262schef,
-> #1374, basrak=- Evo ja ću da kažem. Fudbal je u ovoj zemlji (a i većini
=- ostalih) sport broj jedan. To se prvenstveno vidi iz love
=- koja se okreće u njemu i u ostalim
Apsolutno se slažem. Uzmite samo neke sportske dnevne novine i videćete da
je preko 50% časopisa o fudbalu. I to prva polovina. ;> Fudbal je kod nas
popularniji od svih ostalih sportova zajedno. :)
razno.263giovanni,
-> #262, schefĘ? Apsolutno se slažem. Uzmite samo neke sportske dnevne novine i videćete da
Ę? je preko 50% časopisa o fudbalu. I to prva polovina. ;> Fudbal je kod nas
Ę? popularniji od svih ostalih sportova zajedno. :)
A ko je ova sad bio? Ajde, identifikuj se! ;)
razno.264nikola.s,
Zainteresovani za hokej stapove neka se jave na mail
razno.265supers,
-> #264, nikola.s>> Zainteresovani za hokej stapove neka se jave na mail
Čiji štapovi? Česi?
razno.266nikola.s,
-> #265, supers> Ciji stapovi? Cesi?
Njet, ruski. Sto ? Jesi li zainteresovan, ili bar znas nekog da to
uvaljam ? Svaki podatak je koristan, jer uopste ne znam koliko bi
to moglo da kosta.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
razno.267redhead,
Ko je zainteresovan za hokej opremu komplet nek mi se javi na
mail ili ovde nek ostavi poruku.
Skoro novo!
razno.269jpptticb,
NEDAVNO SAM ZAVRŠIO 'DIF', INTERESUJUE ME SVA LITERATURA U VEZI
BIOMEHANIKE, BIOFIZIKE ...
razno.271n.ceh,
Ima li ovde ljudi koji igraju/prate ragbi?
(NE americki fudbal!!)
razno.272necahc,
-> #271, n.ceh>> Ima li ovde ljudi koji igraju/prate ragbi?
>> (NE americki fudbal!!)
Ima treniram za R.K.Krusevac!
A ti treniras li u nekom timu? :)
razno.273n.ceh,
-> #272, necahc--> Ima treniram za R.K.Krusevac!
--> A ti treniras li u nekom timu? :)
Da. R.K. Partizan - Beograd
po potrebi druga/treca linija, a ponekad i centar/krilo.
razno.274necahc,
-> #273, n.ceh>> Da. R.K. Partizan - Beograd
>> po potrebi druga/treca linija, a ponekad i centar/krilo.
Ja sam treca linija (otvorena strana) juniorska ekipa.
Zasto nema utakmice 31.11.96 znam samo da je otkazana
a neznam zasto?
Koji su rezultati na kup-u Beograda.
razno.275fortuna,
ima li neko pravila igre bejzbol
razno.276velicko,
-> #275, fortuna│ ima li neko pravila igre bejzbol
└───────────────────────────────────────
I mene zanima...
Ako neko ima volje da napiše. :)
razno.277vstan,
-> #276, velicko/subj:bezbol/
> I mene zanima...
> Ako neko ima volje da napiše. :)
I mene, i mene !
razno.278mileusna,
-> #276, velicko>> I mene zanima...
>> Ako neko ima volje da napiše. :)
Evo. Malo je konfuzno, verovatno zato što se ne razumem
baš u treminologiju bejzbola, ali svaki Srbin će i ovaj moj
tekst valjda razumeti. :)
Dakle, svi znate kako izgleda teren, četiri baze i sl. Ne
znam koliki se broj igrača nalazi u polju, no nije ni bitno. ;)
Neka ekipa dobija poen kada igrač obiđe celo polje, odnosno sve
četiri baze, i dođe 'kući' (home), no i to verovatno znate.
E sad, ekipa koja prva napada šalje svog udarača sa
palicom na položaj. Potrebno je da protivnički bacač tri puta
uspe da dobaci loptu do svoga hvatača tj. da napravi tri
takozvana strajka (strike), kako bi bacač bio izbačen (out).
Ukoliko bacač nepravilo baci loptu, tj. baci je tamo gde je
udarač ne može lepo udariti, dolazi do sledeće situacije: Ukoliko
udarač zamahne na takvu loptu, a ona stigne do hvatača, računa
se kao strajk, no, ako udarač propusti takvu loptu, ona se
računa kao ball. Ukoliko bacač i hvatač naprave četiri balla
na istom udaraču, onda dolazi do pomeranja svih igrača u
napadu za po jednu bazu i na scenu stupa novi udarač.
Šta se događa kada udarač udari loptu? Ako lopta ne odleti
u polje, već u aut, računa se kao strajk. No, ako udarač
izbaci loptu u aut kada već ima dva strajka, aut se ne računa
kao treći strajk, tj. igrač se ne može izbaciti. Ako lopta
odleti u polje, onda se igra dalje odvija. Ukoliko hvatači u
polju uhvate loptu pre nego što ona ostvari kontakt sa
zemljom, udarač je automatski izbačen. Tada mogu dalje
proslediti loptu na baze ne bi li izbacili još nekog igrača
koji se ranije nalazio na bazi (vidi dalje).
Ukoliko hvatači ne uhvate loptu odmah, ali je uhvate,
trude se da loptu proslede do baze pre nego što do nje stigne
udarač. Ako igrač stigne pre lopte, onda je baza obezbeđena
(safe), a ako ne, onda je igrač izbačen (out). Kada izbace igrača,
odbrambeni igrači mogu dalje proslediti loptu do neke druge
baze ne bi li izbacili još nekog napadača. Tako se u jednoj
'turi' može izbaciti i više igrača.
Ekipe menjaju uloge kada odbrambena ekipa na ovaj ili onaj
način izbaci tri napadača. Kada se postupak ponovi, tj. kada
dođe do sledeće promene uloga, završen je prvi deo utakmice.
Ukupno ih ima 12, a ako je na kraju nerešen rezultat, igraju
se produžeci.
razno.279rkovacevic,
-> #278, mileusna==>Ukupno ih ima 12, a ako je na kraju nerešen rezultat, igraju
==>se produžeci.
Delova igre (innings) nema 12, nego 9. Ekipe u polju imaju 9 igrača, po
pozicijama: bacač (pitcher), hvatač (catcher), 3 čuvara baze (1B, 2B, 3B) koji
stoje po bazama, 3 spoljna igrača (outfielders) koji stoje u polju i čekaju
dugačke lopte i shortstop (SS) koji stoji između druge i treće baze i juri
kratke lopte, zajedno sa bacačem. Ako ekipa napada, svih 9 igrača udaraju po
ranije prijavljenom redu. Najlepši trenutak bejzbol utakmice je HOME RUN, kada
udarač prebaci lopticu preko celog terena i iza ograde. Tada svi igrači po
bazama, zajedno sa udaračem, poentiraju bez ometanja.
razno.280dule.n,
Dragan Kićanović je izabran za predsednika JOK-a.
Lepa vest, konačno je jedan bivši sportista na toj funkciji.