galerija.1kolja.t,
Slabo mi radi upload, ali uspeh nekako...
Na Internetu jedva nekako uspeh da u nekoj galeriji u Kelnu nadjem
4 slike Vasilija Jordana...
Vidim da zla. voli svetlost na slikama :) pa ako Jordana jos nije
upoznala... jpg-ovi nisu nesto, ali nisam imao snage da ih ja jos
doradjujem...za preview je dosta :)
Da imam skener A4 iz monografije bih odvadio ponesto...ali :(
I, kad je pomenuh...zla mi nije odgovorila koji su to slikari - 6 kom.
i zasto bas 6? I na jos nesto nije pokusala da odgovori, ali to vec
nema veze... :)
Za sada o Jordanu toliko :))
jordan.zipgalerija.2djcorto,
-> #1, kolja.t> Slabo mi radi upload, ali uspeh nekako...
Cestitamo prvu poruku u novom tomu Galerije.
galerija.3zla.,
-> #1, kolja.tZL> Vidim da zla. voli svetlost na slikama :)
odakle ti ta ideja??! nemam nikakve odredjene efekte koje volim vise ili manje
postoje samo slikari koje volim vise,manje ili ih ne volim uopste!
ZL> zla mi nije odgovorila koji su to slikari - 6 kom.
ZL> i zasto bas 6?
pa ajde ne znam tacno na koje sam tada mislila al po meni su najgotivniji
likovi bili sledeci:
- Salvador Dali
- W.Van Gog
- Mikelandjelo B.
-DJ de Kirko
- Leonardo
-Direr
- Kokoshka..
i plus skoro svi ekspresionisti..
ZL> I na jos nesto nije pokusala da odgovori, ali to vec
ZL> nema veze... :)
bices veoma siromashniji u zivotu zbog tog jednog odgovora..
ponovi pitanje.. pa mozda i odgovorim ako citam conf
ZL> I, kad je pomenuh...
I,nemoj vishe..:)
mrzim kad me neko tako isproziva po conf-i ,jer ih ne pratim redovno!
pozdrav...
T.
galerija.4kolja.t,
On line dva korisnika cekaju da vide ovu slikicu... :)
Nadam se da vas ima bar jos toliko :)
Dobra vam noc svima koji ovo volite...
I hvala vam na strpljenju...
(nebo - Bryce2, ostalo 3DS4 + Photoshop4...)
kula_c6a.jpggalerija.5ranx,
-> #1, kolja.t> Na Internetu jedva nekako uspeh da u nekoj galeriji u Kelnu nadjem
> 4 slike Vasilija Jordana...
Slike su stvarno male, ali su lepe. Voleo bih da ih vidim uživo, ali ko zna
kad će me put naneti u Keln...
galerija.6ranx,
-> #4, kolja.tC6A - divno, Kolja, ali zar je toliki problem ovo izrenderovati u barem
1024x768?
Slika se uvek lako smanji, a obrnuto - bljak!
galerija.7zla.,
sta se desava ljudi,nista slike..nista umetnost?!:)
galerija.8legolas,
-> #7, zla.>>sta se desava ljudi,nista slike..nista umetnost?!:)
Kako nista? A forum/devojke?
A da. To tebe ne interesuje ;)
BTW, ima li neko Karavadja (nadam se da sam dobro "prepevao" njegovo ime)?
galerija.9zla.,
-> #8, legolasKaravadjo,dobro si prepevao...
nisam sigurna..pogledacu..:)
galerija.11stemil,
San ili java ?
Vredi li imati sliku za slučaj da se probudimo ? :)
p.s. JPG HIGH !
san.jpggalerija.12stemil,
Poznati likovi uklesani tamo daleko :)
(eh... Da sam tamo...)
face.jpggalerija.13stemil,
I na kraju: Ticijan - autoportret
pozdrav :)
Miki
ticijana.jpggalerija.14the.edge,
'Ajd. Resih da je posaljem i ovde - gde i pripada. :)
===============================
7.850 PCUTIL.4:grafika
the.edge, 04.09.98. 16:52, 337 chr
---------------------------------------------------------
Evo jedne slike koju sam uradio jos pre 5 meseci, pa reko mogao bih i da je
posaljem. :)
Sve sam uradio u photoshopu, a jedina preuzeta slika je automobil, koji je
opet 100% obradjen. :)
U arhivi se nalazi i originalna slika automobila (mislim da je svaki
photoshoper i ima), pre obrade.
Sva prava zadrzana. ;)
AcCeSS DeNiED
----------------------------------------------- 7.850 ---
AcCeSS DeNiED
speed.zipgalerija.15mcar,
Da li znate nekoga ko se bavi tzv fanzinima ili zinima.
Moj drug iz Poljske trazi adrese na koje bi mogao da salje svoje
zine. On ih pravi dvojezicno, na Poljskom i Srpskom.
Molim hitan odgovor.
Marko
galerija.16miskop,
Pazi fotku za desktop...
Uz sliku je samo pisalo:
>> Full-body shot of Elexis Sinclair from "SIN". <<
Sad, koj' mu to dođe, 'bem li ga, ali fotka je ql... ;)
elexpose.jpggalerija.17ab.comp,
-> #8, legolas ==> BTW, ima li neko Karavadja (nadam se da sam dobro
==> "prepevao" njegovo ime)?
Ide umanjena varijanta.
Pozdrav
█ █ █ █
▄▄█ █ █▄▄ █▄▄
merisism.zipgalerija.18ab.comp,
-> #8, legolas Evo i full varijante.
Pozdrav
█ █ █ █
▄▄█ █ █▄▄ █▄▄
merisi.zipgalerija.19legolas,
-> #18, ab.compHvala puno. To sam trazio.
Legolas
galerija.20nikolaj,
Evo malo zivopisnih slika iz nekadasnjeg centra Crne Gore, CETINJA..
cet1.jpggalerija.21nikolaj,
Muzej u Cetinju..
ct2.jpggalerija.22nikolaj,
Eagle dance..
ct3.jpggalerija.23nikolaj,
A sad jedna fodografija iz New Yersey arene sa utakmice
New Yersey-Phoenix..
yerseygalerija.24nikolaj,
Evo jos jedne slike sa iste utakmice..
Sada zagrejavanje igracha pred pocetak..
Inache utakmica je odigrana Aprila '96..
P.S. Da mi je aparat bio malo bolji..bila bi fenomenalna
fotogrfija,ali..
shotout.jpggalerija.25kum.djole,
"Ta ja sam na Begeju odrastio!"
:)
Qm
thanks to Pif
begej.jpggalerija.26pzeljko,
Evo nesto iz mog albuma.
Moze da posluzi za wallpaper.
zeljko
zid.jpggalerija.27zla.,
opet bre niko nista ne salje!
cccc...bedak...
galerija.28corgan,
Evo od mene nesto...
U photoshopu uradjeno.Crtez.
Ide...
pissing.psdgalerija.29corgan,
-> #28, corganI ostavite komentere na pissing...
Corgan
galerija.30miskop,
-> #28, corgan>> Evo od mene nesto...
>> U photoshopu uradjeno.Crtez.
>> Ide...
Prijatelju, ovaj crtež u .JPG formatu je cca 15-20Kb, a ti baš
nađe da ga šalješ u .PSD formatu.
BTW, crtež je baš...onako, mislim... ;)
galerija.31corgan,
-> #30, miskopE morao sam da ga shaljem u psd formatu jer znash posto radish u Photoshopu da
kad stavish dva ili vishe Layera moze da se sachuva samo u psd.
P.S.I sta ti znachi to " mislim crtez je bas..."
galerija.32kum.djole,
-> #31, corgan>> E morao sam da ga shaljem u psd formatu jer znash posto radish u
>> Photoshopu da kad stavish dva ili vishe Layera moze da se sachuva samo
Pa ti sačuvaš PSD, ovde pošalješ JPG - što će nama lejeri? ;)
galerija.33kiki,
-> #31, corgan> kad stavish dva ili vishe Layera moze da se sachuva samo u psd.
Pa jel si ti čuo za EJSIDISI?!? Ono.. imaš izmedju ostalog i convert
*.psd u recimo *.jpg :)
galerija.34krsta,
-> #31, corganU verziji Photoshopa 5.0 imash opciju da snimish SAVE COPY...
I snima i u JPG.
KRLE
galerija.35miskop,
-> #31, corgan> E morao sam da ga shaljem u psd formatu jer znash posto radish u Photoshopu
> da kad stavish dva ili vishe Layera moze da se sachuva samo u psd.
Gde to piše da mora da se snimi kao .PSD ?
Ako si baš zapeo, ti za sebe saluvaj u .PSD formatu, a za nas ;) lepo
upotrebiš opciju "Flatten Image" i lepo snimiš kao .JPG. Još jednostavnije
je da već pomenuti .PSD konvertuješ u .JPG pomoću ACDSee-ja ili PicaView
programa.
A ono što si me pitao za sliku, pa kako da ti kažem, onako, ovaj...
...tu je negde, znaš već... ;))
galerija.36corgan,
-> #35, miskopAj konkretizuj taj komentar
galerija.37zbajco,
Dali: portret S. Frojda.
dal11659.jpggalerija.38zla.,
-> #37, zbajcoe,mnooooogo ti hvala za dalija!
elem,ako imas jos neku sliku..a da nije nesto od onog sto sam ja slala bilo bi
bash kul...ono...ja sam frik za S.Dalija
pozdrav....
galerija.39zbajco,
-> #38, zla.>elem,ako imas jos neku sliku..a da nije nesto od onog sto sam ja slala bilo
Imam još dve samo.
Da bi ih dobila, moraš pogoditi šta je na slici.
dal51659.jpggalerija.40zla.,
-> #39, zbajcoti si neski shaljivdzija,vidim....ok.....kad pogledam bacicu poruku!:))
galerija.41zla.,
hm...nemam pojma ako trazis IME!
ono....na slici je stolica, u pozadini slika neke zenske osobe, jos dalje su
neki kosturi...nemam pojma....:))))))))
elem, dal neko zna od vas ko je naslikao ovaj akt,veoma mi je vazno da znam!
pozdrav..
akt.jpggalerija.42dalex,
Mebiusova traka je zatvorena mada ima samo jednu površinu.
Doduše, po default-u nije ovako rupičasta :)
Tip koji je radio zove se Mauricius Escher.
mobius.jpggalerija.43dalex,
Escher #2
drawhand.jpggalerija.44dalex,
Escher#3
Nekoliko guštera, stvarno su sjajni.
reptiles.jpggalerija.45dr.grba,
Na oficijelnom sajtu Sajma informatike u Novom Sadu (3-7. novembar)
predstavljen je deo turističke ponude Novog Sada. U okviru tog dela
možete videti listu i opise najpoznatijih muzeja i galerija ovog grada.
Adresa na Webu je
http://www.fairinfo.plus.co.yu/nsinfo/gallmain.html
galerija.46ranx,
-> #31, corgan> E morao sam da ga shaljem u psd formatu jer znash posto radish u Photoshopu
> da kad stavish dva ili vishe Layera moze da se sachuva samo u psd.
Zato se pre slanja na Sezam napravi jedan Flatten Layers, pa se pošalje JPG.
galerija.47ranx,
-> #42, dalex> Mebiusova traka je zatvorena mada ima samo jednu površinu.
Ima dve strane, znači dve površine :)
galerija.48ranx,
Sinoć u 19:20 dobio sam sina. 3.950 kg, 53 cm, zove se Jovan. Tek da se zna!
Slike malo kasnije...
galerija.49dalex,
-> #47, ranx> > Mebiusova traka je zatvorena mada ima samo jednu površinu.
> Ima dve strane, znači dve površine :)
Pa nema (kad je cela, a ne ko na slici :). Ako prevlačiš prstom po
njoj, vraćaš se odakle si i krenuo - nema prelaza na drugu površinu.
Ma tebi sam našao da pričam, dobro nisi rekao da ima 5 površina :)
> Sinoć u 19:20 dobio sam sina. 3.950 kg, 53 cm, zove se Jovan.
Nek je sa srećom, Jovan da je živ i zdrav i da bude Sezamovac jednog dana!
galerija.50ranx,
-> #49, dalex> Nek je sa srećom, Jovan da je živ i zdrav i da bude Sezamovac jednog dana!
Thanx, biće, biće...
galerija.51smilja,
-> #48, ranx
> Sinoć u 19:20 dobio sam sina. 3.950 kg, 53 cm, zove se Jovan.
Blago Tebi!
Sretno :)
Smilja:::))
galerija.52miskop,
-> #50, ranx>>> Nek je sa srećom, Jovan da je živ i zdrav i da bude Sezamovac jednog
>> dana! Thanx, biće, biće...
Samo da nam Sezam opstane do tad. ;)
galerija.53vvaske,
-> #48, ranx> Sinoc u 19:20 dobio sam sina. 3.950 kg, 53 cm, zove se Jovan. Tek da se
Cestitke !
Pozdrav,
Vvaske
galerija.54zla.,
-> #53, vvaske:))))
jes,da nije za ovu confu..al ono...CESTITAM !:))))
KAKO SE ZOVE?!:))
specijalno mi je drago jer je mali rodjen u znaku skorpije!:)
pozdrav...
galerija.55staos,
-> #54, zla.
da ne ulazim u to kad pocinje mesec skorpije (dal` 22. ili 23.10),
ne bih se zaklela...
ST>specijalno mi je drago jer je mali rodjen u znaku skorpije!:)
u svakom slucaju ovu izjavu moram da pozdravim!
orion
galerija.56ranx,
-> #54, zla.> specijalno mi je drago jer je mali rodjen u znaku skorpije!:)
Pa nije... Vaga je, a zove se Jovan, što je i pisalo. Hvala svima na
čestitkama, a ja svim sezamovcima želim da što pre upoznaju divote
roditeljstva (ako već nisu).
galerija.57gligo,
-> #56, ranx> svima na cestitkama, a ja svim sezamovcima zelim da sto pre
> upoznaju divote roditeljstva (ako vec nisu).
Divote? :)
Pitacu te jednog noci, kad' ti ispod ociju budu kesice zbog nespavanja,
kad budes morao da trcis po pelene usred tekme Partizan-Lazio,
kad budes morao da prekidas gledanje svog najomiljenijeg filma zbog
pocetka nove epizode 'Mocnih Rendzera', kad mali bude kmezio nasred
Knez Mihajlove zbog neke stupidne igracke, ili kad bude vikao usred
autobusa punog namrstenih penzionerskih pogleda...:))
E tad cu te podsetiti na upoznavanje sa divotama roditeljstva...;)
galerija.58kiki,
-> #57, gligo> Knez Mihajlove zbog neke stupidne igracke, ili kad bude vikao usred
> autobusa punog namrstenih penzionerskih pogleda...:))
Au bre.. jes da nema veze sa temom, ali po ovom bi trebalo čo'ek da uzme
i da zaboravi dete negde u šetnji.. ;))
galerija.59morkin,
-> #57, gligo> Pitacu te jednog noci, kad' ti ispod ociju budu kesice zbog
> nespavanja, kad budes morao da trcis po pelene usred tekme
> Partizan-Lazio, kad budes morao da prekidas gledanje svog
> najomiljenijeg filma zbog pocetka nove epizode 'Mocnih Rendzera',
> kad mali bude kmezio nasred Knez Mihajlove zbog neke stupidne
> igracke, ili kad bude vikao usred autobusa punog namrstenih
> penzionerskih pogleda...:))
Ti se naljutiš, dete te nevino pogleda i poljubi. Istog časa mu sve
oprostiš i zaboraviš. Mogu da se pravim ljut i da izigravam strogoću, ali
se, u dubini duše, ne ljutim.
galerija.60dr.grba,
-> #59, morkin>> Ti se naljutiš, dete te nevino pogleda i poljubi. Istog časa mu sve
>> oprostiš i zaboraviš. Mogu da se pravim ljut i da izigravam strogoću, ali
>> se, u dubini duše, ne ljutim.
Ovaj duboko usađeni dečiji mehanizam je jedan od najsavršenijih na
svetu (: Jes' da mi, kao, teško pada što me dete okrene oko malog
prsta kad joj padne napamet, ali bolje i to, nego da je tunjava.
galerija.61ranx,
-> #57, gligo> Pitacu te jednog noci, kad' ti ispod ociju budu kesice zbog nespavanja,
> kad budes morao da trcis po pelene usred tekme Partizan-Lazio,
> kad budes morao da prekidas gledanje svog najomiljenijeg filma zbog
> pocetka nove epizode 'Mocnih Rendzera', kad mali bude kmezio nasred
> Knez Mihajlove zbog neke stupidne igracke, ili kad bude vikao usred
> autobusa punog namrstenih penzionerskih pogleda...:))
Ništa od svega nabrojanog nije važnije od onoga što svako dete nosi u sebi -
jedan novi (i nadam se lepi) život.
galerija.62ivke,
Da nema neko sliku mosta u Visegradu, onog iz 'Na drini cuprija' ?
galerija.63vantic,
Ajmo umetnici ,
treba mi slika andjela , odnosni andjeoskih krila , gledana spreda
, u rezoliciji ok 640*480 , pogodna za stampu na crno-belom laseru!
Na slici moze da bude i klozetska solja , dok ima krila vezana za
sebe!
galerija.64karakondzula,
-> #41, zla.
+| hm...nemam pojma ako trazis IME!
+| ono....na slici je stolica, u pozadini slika neke zenske osobe,
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Autoportret, friche...
galerija.65djlucky,
Da li neko ima slike pogodne za kacenje kao podzadina u windows-u a
da na slikama budu bolidi formule 1 (izuzev sumaherovog) i slike
hokejasa isto pogodne za podzadinu!
Mogu cak i grbovi u hokeju i formuli!
galerija.66kara,
Baby seal
babyseal.jpggalerija.67kara,
penguins
penguin.jpggalerija.68kara,
Grand tour 800
grand.jpggalerija.69kara,
ABSOLUT VODKA
wall
absolut.jpggalerija.70kara,
BassettHound
wall
bassett.jpggalerija.71sljubisic,
Ima li neko neku lepu sliku karte sveta (kao iz atlasa).
Unapred zahvalan :)
galerija.72zla.,
-> #71, sljubisicimam ja mapu EGIPTA!:))))
galerija.73zla.,
opet bre niko-nishta.....
pu bre...
ajde saljite ako imate neke lepe slike nasega grada!:)
galerija.74miskop,
Opasna fotka za wallpaper:
"The truth is out there."
truth.gifgalerija.75zbajco,
-> #73, zla.> ajde saljite ako imate neke lepe slike nasega grada!:)
Jedna manje poznata ulica u belom gradu (i u belom smogu).
Grad je naš, fotograf nije.
bgd-ie03.jpggalerija.76milosh.zorica,
Pokrecem ponovo serijal svojih 3D radova. Vidim, da ste u fitiljili
sa slikama, otkad ja ne saljem?
Daklem, Devils Mountain u prilogu.
dm.jpggalerija.77ventura,
Slika sa nekog Space Shutlea dok se vracao sa misije u
kejp carneval...Florida s 'okolinom'
florida.gifgalerija.78ventura,
Pustanje satelita u orbitu...
imax.gifgalerija.79dr.iivan,
-> #77, ventura> Slika sa nekog Space Shutlea dok se vracao sa misije u
> kejp carneval...Florida s 'okolinom'
Mogao si ovo da spakuješ u .jpg. Isto važi za sve koji šalju gif-ove.
galerija.80ventura,
-> #79, dr.iivan> > Slika sa nekog Space Shutlea dok se vracao sa misije u
> > kejp carneval...Florida s 'okolinom'
>
> Mogao si ovo da spakujes u .jpg. Isto vazi za sve koji salju gif-ove.
Jebiga, mrzelo me...
galerija.81dr.iivan,
-> #80, ventura> > > Slika sa nekog Space Shutlea dok se vracao sa misije u
> > > kejp carneval...Florida s 'okolinom'
> >
> > Mogao si ovo da spakujes u .jpg. Isto vazi za sve koji salju gif-ove.
>
> Jebiga, mrzelo me...
E pazi ovo :) Nije te mrzelo da šalješ nekih 400 KB, a mrzelo te da tih
400 smanjiš na 100 :)
galerija.82miskop,
Da li ima neko nešto od slika Jan van Ajka?
Zla.? ;)
galerija.83corgan,
Povodom danshnjeg dana ,1.decembra,svetskog dana borbe protiv side evo jednog
mog rada u Photoshopu(Antivirusna kampanja)
Pozdrav
Corgan
A.M.
stopai.jpggalerija.84zla.,
-> #82, miskopZL> Da li ima neko nesto od slika Jan van Ajka?
ZL>
ZL> Zla.? ;)
ZL>
zna covek da citam ovo redovno...:)
elem,na zalost nemam nista od Renesanse u Nizozemskoj..
al ako neko ima Huberta & Jan van Ajka bilo bi lepo da posalje.
(npr. ganski oltar-sva tri dela, ili od van Ajka "Bracni par Arlonfini")
pozdrav..
zla.
galerija.85zla.,
-> #83, corganZL> Povodom danshnjeg dana ,1.decembra,svetskog dana borbe protiv
ZL> side ......
elem, evo jedne slike..."malo doradjene" na tu temu....
mikelandjelovo delo u sikstini...:))
bese davno na sezamu...al kad smo vec kod 1.dec moze da posluzi
michel.jpggalerija.87kiki,
-> #84, zla.> elem,na zalost nemam nista od Renesanse u Nizozemskoj..
^^^^^^^^^^^
A naročito tamo.. ;)
galerija.88zla.,
-> #87, kikiZL> > elem,na zalost nemam nista od Renesanse u Nizozemskoj..
ZL> ^^^^^^^^^^^
ZL> A narocito tamo.. ;)
nadji kako se Nizozemska zove danas....:>>>
a drugo...tako je kako je.
galerija.89ab.comp,
-> #82, miskop
==> Da li ima neko nešto od slika Jan van Ajka?
Ide prvo umanjena verzija.
Pozdrav
█ █ █ █
▄▄█ █ █▄▄ █▄▄
eycksm.zipgalerija.90ab.comp,
-> #82, miskop
Jan van Eyck.
Pozdrav
█ █ █ █
▄▄█ █ █▄▄ █▄▄
eyck.zipgalerija.91ab.comp,
-> #88, zla. ==> nadji kako se Nizozemska zove danas....:>>>
Pa, valjda se uvek tako zvala - Holandija.
Pozdrav
█ █ █ █
▄▄█ █ █▄▄ █▄▄
galerija.92milosh,
-> #85, zla.> mikelandjelovo delo u sikstini...:)) bese davno na sezamu...al kad smo
vec
> kod 1.dec moze da posluzi
Bejah mlad...
galerija.93pperica,
-> #91, ab.compZove se onako kako je zovu njeni stanovnici.
Dakle-Netherland.
galerija.94miskop,
-> #90, ab.comp>> Jan van Eyck.
Majstore svaka čast za ovo, samo mi reci gde si ovo nabavio?
Da li si sam negde skenirao ili si našao negde na Net-u? Ako ima
toga još na Net-u javi što pre adresu. ;)
galerija.95ab.comp,
-> #93, pperica ==> Dakle-Netherland.
Da li baš tako?
A kako se, na primer, zovu Nemačka, Mađarska, Grčka, Švajcarska,
Belgija, Danska, Švedska....
Pozdrav
█ █ █ █
▄▄█ █ █▄▄ █▄▄
galerija.96ab.comp,
-> #94, miskop ==> Majstore svaka čast za ovo, samo mi reci gde si
==> ovo nabavio?
I to i još mnogo toga ima na:
www.vol.it/wm/paint/auth
Interesantnije je kad je u HTML-u sa propratnim tekstom ali ne
smem da šaljem, jer je pod kopirajtom.
Vremenom se nakupilo toga preko 200MB pa gledam u lokalu (onako
s nogu).
Pozdrav
█ █ █ █
▄▄█ █ █▄▄ █▄▄
galerija.97dbambi,
-> #95, ab.comp=> ==> Dakle-Netherland.
=> Da li baš tako?
=> A kako se, na primer, zovu Nemačka, Mađarska, Grčka, Švajcarska,
=> Belgija, Danska, Švedska....
Ajde sve ovo, barem liči na originalni naziv, ali nikad mi neće
biti jasno otkud kod nas naziv Beč, ako je original Wien ?
Bambi
galerija.98pifat,
-> #91, ab.comp
>> ==> nadji kako se Nizozemska zove danas....:>>>
> Pa, valjda se uvek tako zvala - Holandija.
Neće biti :) Nizozemska je doslovan prevod zvaničnog naziva zemlje,
a Holandija je samo jedna od njenih oblasti. Ljudi su veoma često u
zabludi da je Holandija sinonim za zemlju koju njeni stanovnici zovu
Nederland. Uostalom, pogledajte strane verzije (engleski Netherlands,
francuski Pays Bas), svuda je značenje isto kao i kod izvornog naziva.
galerija.99miskop,
-> #96, ab.comp>> I to i još mnogo toga ima na:
>> www.vol.it/wm/paint/auth
Da, u međuvremenu sam i ja našao gomilu adresa i video dosta
zanimljivih stvari.
>> Interesantnije je kad je u HTML-u sa propratnim tekstom ali ne
>> smem da šaljem, jer je pod kopirajtom.
Naravno, i ja sam skinuo svu 'dokumentaciju' u HTML obliku i
lepo na miru čitam... ;)
galerija.100dr.grba,
-> #97, dbambi>> Ajde sve ovo, barem liči na originalni naziv, ali nikad mi neće
>> biti jasno otkud kod nas naziv Beč, ako je original Wien ?
Treba pitati Mađare: potiče od njih (Becs).
galerija.101ab.comp,
-> #98, pifat ==> francuski Pays Bas), svuda je značenje isto kao i
==> kod izvornog naziva.
Pa šta, odsad ćemo u novogovoru da koristimo isključivo
prevedene nazive, ispravljamo krive Drine i zablude naših predaka,
pravićemo se da ne znamo o kome se radi kad za Britance neko kaže da su
Englezi, izbegavaćemo da govorimo o Holanđanima jer nismo sigurni da li
su niži ili viši od zemlje? Kako smo se, odjednom, zbunili pa ne znamo
kako da nazovemo razne Dojčzemce, Irczemce i Ledenozemce.
Holandija je, zvanično, sinonim za Nederland bez obzira koliko je to,
možda, pogrešno i u upotrebi je dovoljno dugo da bi smo svi znali o čemu se
radi.
Pozdrav
█ █ █ █
▄▄█ █ █▄▄ █▄▄
galerija.102buva,
slika..chudna.:)
rego7.jpg