galerija.103buva,
i josh jedna.. ostatak na http://www.dnai.com/~kees
glui7.jpggalerija.104ranx,
-> #76, milosh.zorica> Pokrecem ponovo serijal svojih 3D radova. Vidim, da ste u fitiljili
ufitiljili
galerija.105pperica,
-> #97, dbambiNeko se becio, verovatno. :)
U mom selu se nemac zove onaj koji ne zna da govori.
Mi ceo jedan narod zovemo tako, pa cak i njihovu zemlju.
Zaista, cudnim jezikom govorimo...
galerija.106madamov,
-> #100, dr.grba> >> Ajde sve ovo, barem liči na originalni naziv, ali nikad mi neće
> >> biti jasno otkud kod nas naziv Beč, ako je original Wien ?
>
> Treba pitati Mađare: potiče od njih (Becs).
I o tome se svojevremeno govorilo u ovoj konferenciji, ali niko nije odgovorio
na pitanje zašto je to tako. Tada sam, a sada ću ponoviti, napisao da je, što
se naziva dotičnog grada tiče, najinteresentaniji slovenački naziv istog:
Dunaj. Takođe ne znam zašto, a tada je neko izneo pretpostavku da to ima veze
sa Dunavom koji, jel'te, protiče kroz Beč. Dunav se na slovenačkom jeziku
inače zove Donava.
galerija.107ranx,
-> #75, zbajco> Jedna manje poznata ulica u belom gradu (i u belom smogu).
Nije losa fotka.
galerija.108ranx,
-> #102, buva> slika..chudna.:)
WOW, ovo je zaista super!!! Neki 3D program, a?
galerija.109ranx,
Evo mene i mog sina Joce.
joca2.jpggalerija.110buva,
-> #108, ranx
(;)WOW, ovo je zaista super!!! Neki 3D program, a?
Pa, u Computer Graphic World-u (januar 98e) pishe da je tip koji je
uradio ove slike (izvesni Kees van Prooijen..iz Kalifornije ;)
razvio sopstveni 3d jezik koji preko shtatijaznamkakvih funkcija
stvara te loode texture i modele.:)
galerija.111qpele,
Hitno mi je potrebna slika tramvaja
galerija.112zla.,
-> #111, qpele:)))))))))))) kad bi znali ljudi zasto!:)))) de bi im bio kraj!:)))))))))))))
galerija.113qpele,
-> #112, zla.> :)))))))))))) kad bi znali ljudi zasto!:)))) de bi im bio
> kraj!:)))))))))))))
Neka zive u neznanju, a ja sam usput nasao slike tramvaja.
galerija.114zbajco,
Beograd, od Skupštine do Save, i dalje.
bgd-ie0l.jpggalerija.115kum.djole,
-> #93, pperica> Dakle-Netherland.
Nederland / Netherlands / Holland / Holandija / Nizozemska /......
Jei Maintiendrai!
galerija.116nikolaj,
Evo jos jedne moje fotografije..
Na slici je Tajm Skver u New Yorku..
timesq.jpggalerija.118milosh.zorica,
Evo moje najnovije slike. Ovoga puta nije u cyber stilu.
Name:Otok
Date:23/12/98
Author:ZMilosh
Technique:Raytrace in Bryce 3D
Dl or die!
otok.jpggalerija.119zbajco,
Beograd, od centra do Save i Dunava, ...
bgd-ie0d.jpggalerija.120zbajco,
Hilandar, unutrašnjost.
hilandar.jpggalerija.121chill,
Čujem, na Internetu ima dosta sajtova krcatih slikama raznih grafita sa
ulica mnogih gradova sveta... aj poskidajte nešto od toga, pa šaljite 'vamo...
galerija.122juice,
-> #121, chill>> Cujem, na Internetu ima dosta sajtova krcatih slikama raznih grafita sa
>> ulica mnogih gradova sveta... aj poskidajte nesto od toga, pa saljite
>> 'vamo...
Mozes li reci sta te konkretno zanima. Inace, ovih sajtova stvarno
ima ko .... :)
Najbolji je neki americki na kome mozes lepo da izaberes i grad koji
hoces, pa onda deo grada, pa onda bandu koju oces ;))
Ako imas neke interesantne zelje, daj da ga opet potrazim pa da ti
saljem slicice (umreo mi bookmark pa zato ne moze oodma`)
Pozdrav!
galerija.123dr.iivan,
-> #121, chill> Čujem, na Internetu ima dosta sajtova krcatih slikama raznih grafita sa
> ulica mnogih gradova sveta... aj poskidajte nešto od toga, pa šaljite
> 'vamo...
Ima dosta, ali se po pravilu retko nalaze sajtovi sa slikama u većoj
rezoluciji :(
Jedan od najboljih sajtova po tom pitanju je:
http://www.artcrimes.com/
Tamo se nalazi masa slika iz ogromnog broja gradova u Severnoj Americi, a
i šire. Ima čak slika grafita i sa Havaja. Ceo dan ti neće biti dovoljan
da skineš sve slike.
Jedina mana je što su slike u manjoj rezoluciji, pa se nekada čak ni
tekst na slici ne vidi dobro. Bar je tako bilo sa slikama koje sam ja
video, a njih je jako malo u odnosu na to šta sajt ima.
Uz poruku je nekoliko slika, koje nisu sa ovog sajta, ali je rezolucija
manje-više ista. Ne znam koji je grad u pitanju.
grafiti.zipgalerija.124ivan,
-> #123, dr.iivan
>> ** Uz poruku 'GRAFITI.ZIP' (394033 bytes)
Ovo i nije nešto... :(
Imaš li slika onih gotivnih grafita, velikih, crtanih, ukrašavanih...
galerija.125milos.d,
-> #123, dr.iivan
Ajd' ako neko ima nekih beogradskih grafita neka poshalje.
Btw,ko nije chitao knjigu 'Kad ja tamo,a ono medjutim' i slichne njoj nema
pojma shta je propustio kad je rech o grafitima...
galerija.126ivan,
-> #125, milos.d
U poslednjem dvobroju X-Zabave (22/23) imaš dodatak "Grafiti u Srbiji"...
Ništa posebno. Desetak strana, sa crno-belim (?!) fotografijama raznih grafita.
BTW, uz 20-ti broj dobijao se sličan dodatak, taj je bio malo bolji...
galerija.127dr.iivan,
-> #124, ivan> >> ** Uz poruku 'GRAFITI.ZIP' (394033 bytes)
>
> Ovo i nije nešto... :(
Pa znam, ali kažem ti, jako je teško naći nešto baš dobro.
> Imaš li slika onih gotivnih grafita, velikih, crtanih, ukrašavanih...
Ima na onom sajtu iz prošle poruke.
galerija.128zla.,
-> #125, milos.dZL> Ajd' ako neko ima nekih beogradskih grafita neka poshalje.
evo ga covek koji zna sta valja!
sta ce vam bre americki grafiti (koji pored toga sto su NEduhoviti nisu ni
pametno sroceni...sve neke imbecilne socijalne teme)!
ima u BG-u fantasticnih grafita..npr.
u brankovoj ulici 2 dana po donoshenju zakona o informisanosti je osvanuo
grafit na onoj zgradi koja ima ceo zid sa reklamom TIK-TAK-a sledece sadrzine:
"AKO NEMAMO NOVINE-IMAMOO ZIDOVE!":)))))
par dana posle su ga ZA-farbali! :(
galerija.129ivkeb,
-> #128, zla.Mislim da takav grafit imash kod Akademije 28(ex Djuro Salaj)
galerija.130qpele,
-> #128, zla.> evo ga covek koji zna sta valja!
> sta ce vam bre americki grafiti (koji pored toga sto su NEduhoviti nisu
> ni pametno sroceni...sve neke imbecilne socijalne teme)!
>
Grafiti
-Kiseonik je pronadjen tek 1874. Nije utvrdjeno kako su ljudi
disali
pre toga.
-Ne slusaj narodnjake. Umri prirodnom smrcu.
-Cuo sam da atomska bomba vredi nekoliko miliona dolara. E da oce
jedna da mi padne u dvoriste...
-Ako budes gledao u ogledalo puna dva sata videces imbecila, jer
stvarno treba da budes imbecil da bi gledao dva sata u ogledalo.
-Ne kupujte kasete japanske grupe TDK. Nista se ne cuje.
-Cuvajte mi Jugoslaviju. Dobar je to hotel.
-Probudite se sa osmehom na licu-spavajte sa ofingerom u ustima.
-Jugosloven-to nije nacionalnost. To je dijagnoza.
-Beba, kad bi progutala muvu, imala bi vise mozga u stomaku nego u
glavi.
-Ako gurnete ruku u casu sumporne kiseline, primeticete da casa
nema
dno.
-Menjam teglu ajvara za kucu na Havajima.
-Nikad ne raspravljaj sa frizerom o politici.(celava)
-Ako ste u WC-u nemojte nista da radite navrat,nanos i na svoju
ruku.
-Najgora beogradska kletva: Dabogda ti kuca bila na CNN-u!
-Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.
(dijabolik)
-Kad ugleda zenu, muskarac postane lovac. Kad ulovi zenu,muskarac
postane plen.
-Panduri su kao prostitutke. Stoje na cosku, a porodicu je sramota.
-Slobi fali PRINCIP! (Gavrilo)
-Slobo, jebes li nesto, osim nas.
-Srbi, nasmesite se! Bila je ovo skrivena kamera.
-Kad god pijem vodu u WC-u, daska me udara po glavi. (Sima pandur)
-Razlika izmedju pregazenog coveka i pregazenog dizelasa je u tome
sto kod ovog drugog nema tragova kocenja.
-Vuce, pogresio si u jednom slovu.Trebalo je da me P O J E D ES!
(trudna Crvenkapa)
-Marija, da li znas vic od koga otpadaju grudi. Jao, izvini, vidim
da si ga vec cula.
-Kad je voz juce presao preko leve noge moje taste brzo sam pritrcao
i
otfikario joj desnu ruku. Ne daj Boze da, kad se osvesti, pocese
ranu i in
ficara je!
-Kasetofon mi je crk'o u najgorim mukama-neka budala je pustila
turbo-folk.
-Ja sam pola Hrvat, pola Srbin, pola Crnogorac. (covek i po)
-Ako strasno brzo pisete, onda mozete da opisete kako je to kad vas
gazi valjak.
-Jaja se najbolje farbaju karminom.
-Nije hrabrost otici u Zagreb, popeti se na spomenik Bana Jelacica
i
vikati OVO JE SRBIJA! Hrabrost je sici sa spomenika.
-Postovani gosti, dodatna cebad je u ormanu u vasoj sobi. Ako vam i
dalje bude hladno, pozovite sobaricu.(uprava hotela)
-Crncim ko Japanac. (belac)
-Da smo se drukcije sreli, sve bi bilo ranije.
-Mesec kara zvezdu Danicu. E, VUCE< VUCE< bubo lenja. (crvenkapica)
-Mozda su zvezde samo kljucaonice, kroz koje sanjari vire u drugi
svemir!?
-Sine, nemoj da ljuljas baku. Nije se zato obesila.
-Pravog muskarca necete videti da pegla i pere-on to zavrsi pre
nego sto se njegova zena probudi.
-Dajem se. (Ines)
-Izgubljena pametna devojka. Nalazacu uput za psihijatra.
(talicni)
-Bosanac ima peruske u nosu, zato sto je usmrkavao koku.
-Kad pandur skoci u vodu, cuje se - GLUP!!
-Marko, pronadji devojku i oslobodi kupatilo. (tvoja mama)
-Kastriram po kucama. (plavusa sa metalnom protezom)
-Srbi imaju dva mora: MORE i MORE BRE!
-Danasnji horoskop:
Posao - u izgledu posao decenije, uvece. Ljubav - srescete ljubav
svog
zivota, uvece. Zdravlje - na zalost, mozdani udar, predvece.
-Beograd je sasvim mali - u tome i jeste njegova velicina!
-Nas i buba-RUSA 200 milijardi.
-U sosu sam.(cufta)
-Volim te, ali na tvoju odgovornost.
-Zvoni. Kucanje ne radi.
-Pozeli nesto veceras. Mozda se cudo dosadjuje.
-Drogirao sam psa. Sad je pit bul shit.
-Kad su plavusi rakli da joj je pauk odneo kola, otisla je da ih
potrazi u zoo vrtu.
-Dunav zakazao sudar Savi. Znak raspoznavanja - Beograd.
-Kad snajperista namigne, to uvek obara s nogu.
-Makedonci su Srbi sa teskata govornata manata!
-Lako cete u porodilistu prepoznati vasu bebu: ona se ukakila dok
su
se tudje usrale.
-Da li je Homerova ulica slepa ulica.
-Okruzen sam idiotima,oivicen glupostima... Doktore, da li sam
kvadrat
ili krug!?
-Devojke vole mladice zato sto ih to ispunjava.
-Ne cackaj MECKU, aktiviraces alarm.
-Najbolji nacin da sakrijes bubuljice na licu je da izadjes na
ulicu go.
-S vremena na vreme u sebi nosim deo tebe.
-Smeh je zarazna bolest koja se prenosi dobrim vicem.
-Ne moras da budes lud da bi isao u Zemunsku gimnaziju, ali tako je
lakse.
-Lakse je uci u istoriju nego u autobus GSB-a.
-Glavni grad Japana je SONY.
-Pokusala je da napregne mozak. Sahrana ce se odrzati u sredu.
-Komsija kazi dragicka. Crkla mi je krava.
-Stalno idem u dzamiju, ali nikako da nadjem moj broj cipela.
-Jao, koliko je ovde ljudi. Koji li sam ja??!
-Velike sile su one zemlje koje mogu da istrpe i najgluplje
predsednike.
-Smrt fasizmu!
I tebi, druze!
-Samo je psihopata mogao da stvori tako nesto od ljudskog rebra.
-Muskarci se dele na neodgovarajuce, zauzete i nedostizne.
-Nije sve u ljubavi. Ima nesto i u strahu od side.
-Bravar je bio bolji.
-Odmah se vracam. Dodjite sutra. (poruka na ulazu u jednu
kancelariju)
-Beograde, cekaj me, vraticu se. (zid u ulici Zmaja od Nocaja 3)
-Ovoj mladosti je potrebna zemlja! (lift u Domu omladine)
-Ako je ovo bozija kuca, zasto njega nikad nema kuci (zid jedne
crkve)
-Kakva hrana! Sva sreca sto je nismo zgazili. (menza u "Loli")
-Pustite Slobu na MIRU! (PMF)
-Znak rak. Podznak tumor.
-Samo za goste. (na kutiji za toalet papir u jednom beogradskom
stanu u
vreme hiperinflacije)
-Proleteri svih zemalja, izvinite.
Vas Marks.
-Sjasi Murta, lud je ovo konj!(parola sa Studentskog protesta)
-Cubura-Republika. Srbija do Melmaka.
-Stranger in the night. Sida in the morning.
-Zabranjeno je maziti, hraniti i draziti voditelj(k)e. (u studiju
radio INDEXA)
-Imas sidu, vrati rak. (Dorcol - ulaz u zgradu)
-Paznja!!! Atention!!!
Na sledecoj stranici neki idiot je podvukao ime ubice!
(na jednoj od pocetnih strana romana Agate Kristi, uzetog iz
biblioteke)
-Nemoj nista silom. Uzmi veci cekic!
-U tvojim rukama je buducnost ove zemlje. (WC na Masincu)
-3,14 ZDO! (Rige od Fere)
-Ne brisite noseve stolnjacima. Cemu vam sluze rukavi? (iz jedne
kafane u Beogradu)
-Za Srbiju do Pacifika!!
PACIFISTI
-Radi od otvaranja do zatvaranja. (menza u "Tesli")
-Nisam zgodan, al sam neophodan.(na ulazu u ordinaciju privatnog
ginekologa)
-Ovde su se usrale i delije.
A GROBARI rucali! (WC na ETF-u)
-Danas ne vracamo kusur (ceduljica na trafici na Trgu Republike)
-Pazi, antigravitacija!!! (lift u Brace Jerkovica)
-Kada bi izbori mogli nesto da promene, ukinuli bi ih.
-Vas HI-MEN ne moze mi nista.
SUPERMEN
-Cekajuci Godoa.
Bolje i njega nego Anu! ( iz Beketove knjige uzete iz biblioteke)
-Udji, nemoj da se izuvas!!!( BUS 75)
-Dugme za samounistenje u slucaju zaglavljenja ( pored dugmeta za
uzbunu u jedno liftu)
-Epruveto, srecan ti 8. mart! (grafit na ulazu u Beograd)
-Ne perite carape u supi-pustice boju na rezance.
-Hitlerova poslednja zelja: Ubijte Batu Zivojinovica.
-Po podocnjacima se noc poznaje.
- Dragi Miso, znam da sad blenes u ekran kompjutera iako si mi
rekao
da ides u prodavnicu. Samo hocu da znas znas da sam kupila roze
cipkaste gacice i ako ih ti vec sedam noci nisi primetio, bar nek
znaju dvoji drugovi hakeri. (Tvoja bivsa Ceca.)
- Zorane, ili ja ili kompjuter! (Marina.)
- Miroslave, ili ja ili kompjuter! (Snezana.)
- Zeljko, ili ja ili kompjuter! (Zorica.)
- Pokvario mi se pescani sat. Ide tri zrnca u nazad.
- Crnogorsko udvaranje: Ja se tebi svidjam, a ti meni?
- Muskarci! Dok god postoji mikroskop, ne panicite.
- Prijatelj sluzi da kada ti je los dan odes i pokvaris i njemu
dan.
- Zalagao se za mir. Zalozio je ceo narod.
- Bili smo u Budimpesti pet dana. Dobra ekskurzija.
- Bili smo u Budimpesti cetiri noci. Odlicna ekskurzija.
- Ove godine putujem u Parizer. (Prase-svetski putnik)
- Ispred jedne prodavnice
malo prase zivot shvata,
gleda redom kobasice
pa im kaze Mama, Tata!
Sta je to sto Beograd ima, a drugi gradovi nemaju:
- Golog Pobednika, kao da samo goli mozemo da postignemo pobedu.
- Biblioteke u kojima su knjige za decu na najvisim policama.
- Beogradjanke koje ce preci i po deset km peske da bi kupile
PRAVO belo dugme za spavacicu.
- Beogradjane koji smatraju da su verni jer misle da ih njihove
zene
jos nisu uhvatile.
- Doktora filozofije koji sest godina radi kao portir.
- Papski NUNCIJAT (ambasadu) u ulici Svetog Save.
- Vozace autobusa koji svi imaju ime MAJSTORE SREDNJA.
- Spomenik Knezu poznat kao "Spomenik kod konja".
- Jedino je u beogradu litar mleka mogao da se kupi za dva bona za
benzin.
- Po tri imena za istu ulicu.
- Alarm u Fici.
- Redovna VANREDNA iskljucenja struje.
- Skupstinu koju cuvaju dva konja.
- Pancevacki most u sred Beograda.
- Telefonske govornice bez telefonskih aparata.
- Najpreciznije golubove - bombardere.
- Jedino te u Beogradu zovu BATO u tvojoj prodavnici iako imas 40
godina.
- Jedino te u beogradskim berbernicama zovu KOMSIJA iako te prvi
put vide
- 7% milicionera misli da su vicevi o pandurima plod specijalnog
rata,
a ostalih 93% to zna.
- Kasikaru sam lako bacio, sa viljuskarom je bilo teze.
- Ko je lud ne budi mu komparativ.
- Zena ne moze da vara muskarca onoliko koliko on moze da se pravi
da
je veran.
- Nije on pobegao iz Srbije. Samo je hteo da se brani sa slobode.
- Ne kakite po livadama. Kasnije tu travu treba neko da pusi.
- Dont drink and drive. Take a joint and fly.
Novi beogradski zargon:
- Supermen - radnik na benzinskoj pumpi. - Vucibatina - milicioner.
- Kursum - mala nuzda.
- uzas - uza Srbija.
- rodjaci- ljudi koji imaju nesto da ti kazu telefonom u
najuzbudljivijem delu filma.
- Imao sam nesrecan slucaj u porodici. Rodila mi se sestra.
- Video sam Pikasov autoportret. Boze, na sta je taj licio.
- Ako neko zaliva cvece praznom kantom, to ne mora da znaci da je
on
lud, vec da je cvece vestacko.
- Bila je kao boginja. Svi su je prelezali.
- Bolje korov u saksiji, nego ruza u kosi.
- Kako da nasmejes plavusu u ponedeljak ujutru? Ispricas joj vic u
petak po podne.
- Zasto se kola uvek slome na meni? (Bandera)
- Seminar o putovanju kroz vreme bice odrzan prekjuce.
- Nekada sam bio ljudsko bice... a onda sam dobio modem.
- Skr. je skr. za skr.
- Nisam primetio da mi se zena davi. Vristala je uobicajeno.
- Zeleo bih jedan omlet s prasetom udavljenim u jaja.
- Razlika izmedju lepote i sankcija je u tome sto je lepota
prolazna.
- Govori srpski da te ceo svet bombarduje.
- NATO, NATO, e pa sta? Ako je NATO nije MUP!
- Zene se ulepsavaju samo zato sto je culo vida kod muskaraca
razvijenije od mozga.
- Ako vam ide suvise lako, pogledajte bolje. Mozda vam ide nizbrdo.
- Od dva gola coveka u jednom kontejneru strasniji je samo jedan
obucen covek u dva kontejnera.
- Finis trke u razoruzanju posmatrace mnogi gledaoci rasuti po
atmosferi.
- Smesi na se bolje sutra. Crkava od smeha!
- Jednoj zeni treba 20 godina da od sina napravi muskarca, a drugoj
samo 20 minuta da od njega napravi budalu.
- Ako nemate para za televizor, kupite poster. Jeftinije je, samo
se
slabije cuje.
- Samo 12 miliona ima tu srecu da zivi u Jugoslaviji. Ostali nemaju
tu
srecu, ali imaju sve ostalo.
- Ako vas zena pobedjuje u tenisu, promenite sport. Ako vas zena
pobedjuje u boksu, promenite zenu.
- Bog je stvorio coveka jer mu je bilo dosadno. Zenu je stvorio
jer je
coveku bilo dosadno. Sada: zene dosadjuju muskarcima, muskarci
zenama,
a svi zajedno bogu. Naravoucenije: kada ti je dosadno redjaj
pasijans.
- Prodajem BMW u delovima. Delove pogledati izmedju Zagreba i
Beograda.
- Jedite govna. Nemoguce je da se milioni muva varaju.
- Mora da ste birali pogresan broj. Mi uopste nemamo telefon.
- Hranite decu belim lukom. Lakse cete ih naci u mraku.
- Nas vazduh ima jednu prednost: vidimo sta disemo!
- Atomska bomba pre dorucka oslobadja brige oko rucka.
- NATO pozdravlja ostatke sveta.
- Ljubazan motociklista se poznaje po musicama izmedju zuba.
- Ne smeta mi sto sanjam na engleskom, ali mi nerviraju nemacki
titlovi.
- Svi smo mi deca dezertera iz 1389.
- Letite avionima JAT-a. Dorucak u Londonu, rucak u NewYork-u,
prtljag
u Singapuru.
- Zena, kako to gordo zvoca.
- Svaka porodica bi trebala da ima troje dece. Ako se desi da jedno
bude genije, drugo dvoje bi moglo da ga izdrzava.
- Kad god odem na proslavu godisnjice mature ustanovim da su se
moji skolski drugovi tako ugojili i ocelavili, da me jedva
prepoznaju.
- Maler je kada u cokoladi "Zivotinjsko carstvo" pronadjes svoju
sliku.
- Ide Mile Lajkovackom prugom i drzi ruke u dzepovima. Sta to radi?
Igra se sa zivotom!
- Ima zena koje tvrde da su svi muskarci isti. Zar to nije malo
previse iskustva?
- Preko oglasa je trazio zenu. Stotine ljudi se javilo sa molbom:
uzmite moju!
- Mozda zenama mozak i nije slaba tacka... Ali je ipak tacka.
- Neka vam je laka crna zena.
- Sta ima cetiri noge i ruku? Srecni pitbul.
- Ako muz zeni otvara vrata od kola, ili su mu nova kola ili mu je
nova zena.
- Bolje ispasti glup nego iz autobusa.
- Beograd ima najlepse devojke na svetu. Cast izuzecima.
- Beograd je jedini grad u kome je zid poklonjen Maji.
Ova knjiga je posvecena
onima koji vole Beograd
onima koji razmisljaju beogradski
onima koji zive u Beogradu
onima koji su se rodili u Beogradu
onima koji su iz Beograd otisli pa se opet vratili
onima koji govore beogradski
onima koji namiguju beogradski
onima koji se smeju beogradski
onima koji sanjaju beogradski
onima koji umeju da se raduju Beogradu
onima koji bi ujutru najradije pojeli Beograd za dorucak
onima koji se osmehuju beogradski
onima koji zvizducu beogradski
onima koji se oblace beogradski
onima koji se svlace beogradski
onima koji su u Beograd dosli i zauvek ostali
onima koji ce tek doci u Beograd
onima koji negde daleko misle na Beograd
onima kojima je Beograd ostao u lepom secanju
onima kojima je Beograd sve i svja
onima kojima su se jednog dana zaljubili u Beograd
onima kojima je Beograd tu ljubav uzvratio
onima koji su se u Beogradu zaljubili
onima koji hodaju beogradski
onima koji shvataju Beograd
onima kojima je Beograd sve sto imaju
onima kojima je Beograd
SVE STO NEMAJU
galerija.131gligo,
re: grafiti
"Jedan je Fox Molder...."
:)
Preko puta SKC-a....
galerija.132lana.m,
-> #128, zla.
Taj grafit se nalazi i na nekoliko zidova na Novom Beogradu.
Bilo je par grafita 'Vratite mi pogled!' na onim chuvenim kioscima shirom
Zemuna.Inache pre je bilo mnogo dobrih grafita u emisiji 'Oblak u bermudama'
na Indexu.Ne znam shta je s tom emisijom otkad je Index preseljen.A ima i
strashnih grafita u knjizi 'Kad ja tamo a ono medjutim','Epruveto sretjan ti
8. mart!' i dr.
Pozdrav!
galerija.133lana.m,
-> #132, lana.m> * NEMAzKI GRAFITI *
>
> - Masta ne zna za granice.
> - Nemoj me uzimati za rec, uzmi me u narucje!
> - Biti dovodi do nebiti.
> - Koja je istina u stvari bolja - cela ili gola?
> - Uvek samo morati nije nista bolje nego nikad ne smeti.
> - No future - do prekosutra.
> - Ovde pociva moj poslednji zivac.
> - Neki stalno govore o stvarima koje ih ostavljaju bez reci.
> - Ne znamo doduse sta nam je zadatak, ali dupliramo normu.
> - Komunizam je kad je svakom dosta svakog.
> - Ako su svi za i ja sam protiv.
> - MISLIM, DAKLE OVDE SAM NA POGRESNOM MESTU!
> - Ako ne ide, probajte drugu mogucnost. Mozda ni tada nece ici.
> - Volite svoje neprijatelje - da brze svrse.
> - Pojedinacan slucaj je obicno nesto veoma retko.
> - Neki ljudi mogu da prate svoje porodicno stablo sve do onih koji
> su na njemu cucali.
> - I bele rade bacaju crne senke.
> - Kod nas svako moze da postane ono sto zeli, hteo - ne hteo.
> - Gospode, ne oprastaj im, jer dobro znaju sta rade!!!
> - Blagosloven neka je onaj ko nema sta da kaze, a ipak cuti.
> - Ne valja ziveti zdravije nego sto je dobro po zdravlje.
> - Ni buducnost nije vise sto je nekad bila.
> - Ovde svako moze da radi sta hocu.
> - Hocu da se moja deca smeju, ali ne da zrace!
> - Ako covek nema ono sto voli, ne mora da znaci da mora da voli
> ono sto ima.
> - U stvarnosti je realnost sasvim drukcija.
> - Najbolja kamuflaza je istina - u nju niko ne veruje!
> - Biti il' ne biti? Jos pitanja?
> - Volim tradiciju - toliko da bih stvorio novu.
> - Ljubi bliznjega svoga, dok je jos topao.
> - Razum je nase najvece bogatstvo - ali biti siromasan nije sramota.
> - Nemas sansu, iskoristi je!
> - Umnozite svoj zivot - ako ga izgubite, imacete posle kopiju.
> - Buducnost se nece odrzati zbog nedostatka interesovanja.
> - Boriti se za mir znaci kao jebati se za nevinost!
> - Dole sila teze - zivela lakomislenost.
> - Najmanja manjina je pojedinac.
> - Ocima koje su plakale sve vidis drukcije i mnogo bolje.
> - Ono ljudsko kod kompjutera je nemanje savesti.
> - Gresiti je ljudski, ali je za potpuni haos potreban kompjuter.
> - Ono sto niko ne moze, mogu i ja.
> - Bolje sedam puta sa Snezanom, nego jednom sa sedam patuljaka.
> - Gospode daj mi strpljenja - ali brzo!!!
> - Slobodan je onaj ko zeli ono sto i tako mora.
> - Prva noc na vesalima je najgora.
> - NATO ergo bum.
> - Nasli smo coitus vivendi.
> - Svako srce je tempirana bomba - dajte sebi oduska, razoruzajte se!
> - Dole s liftom!
> - Nije cudo da je vazduh ujutro tako svez - proveo je celu noc
> napolju.
> - Ovo je najgora guma koju sam ikad zvakao! (na automatu za prodaju
> prezervativa)
> - "Jebes vojsku", rekose muskarci, i obukose zene u uniforme.
> - Stvaranje sveta bio je prvi akt sabotaze.
> - Jedenje i spavanje su tri najlepse zanimacije.
> - Ko drugome corbu kuva, sam u nju pljuje.
> - Odmah se vracam. Godo.
> - I orkan je samo vetar kojem se zuri.
> - Ljubi bliznjega svoga, samo pazi da te ne uhvate na delu.
> - Ako lezis na trbuhu, lezi bar na tudem.
> - Bolje tenis na posteru nego penis u tosteru.
> - Ne povedi nas vo iskusenje vec pokusaj u podvoznjaku.
> - Za stidnu dlaku je falilo.
> - Kad se Kant svukao i pogledao niza se, video je stvar po sebi.
> - Mene je nemoguce opisati, morate me doziveti.
> - Proglasavam sebe erogenom zonom.
> - Nista je nista - ali ni nesto nije Bog zna sta.
> - Suvise je istinito, da bi bilo lepo.
> - Seks je bolji od logike, ali ne mogu to da dokazem.
> - Onanija je ljubav po sebi.
> - Onanija je samo nacin da svoju srecu uzmemo u sopstvene ruke.
> - Software trazi Hardware, radi tuc-ware.
> - Volim zenske pokrete, ali moraju biti ritmicni.
> - Genitalija nije italijanska vazduhoplovna kompanija.
> - Zazmuri! Ono sto tada vidis, tvoje je.
> - zackanje nosa je za neke jedini nacin da udu u sebe.
> - Sloboda je kip u njujorskoj luci.
> - Adama voli Evu.
> - civot je nasledna bolest.
> - Incest - igra za celu porodicu.
> - Ja tebi dadoh sve, a ti meni samo samog sebe.
> - Ljubav je kao med slatka i lepljiva.
> - Ko je ujutro izguzvan, preko dana ima bogate razvojne mogucnosti.
> - Danasnji muskarci nisu vise ono sto nikada nisu bili.
> - Bolje pet do dvanaest, nego nijednu posle jedan.
> - Muskarci imaju problem za svako resenje.
> - cene su za mene vazduh - ali bez vazduha ne mogu da zivim.
> - Drustvo je zena. Ima svoje periode.
> - Muskarci su rafinirana kombinacija vatrogasca i palikuca.
> - Ljubav je nesto divno - vec sam mnogo citao o njoj.
> - Jedan muskarac je previse!
> - Meni je dovoljno vise njih.
> - Bigamija znaci imati muskarca vise.
> - Monogoamija isto.
> - Brak je divna institucija - ali ko voli da zivi u instituciji?
> - Svuda muskarci i zene - a nigde ljudi.
> - Ovako lep oktobarski dan nismo imali celog avgusta.
> - Najbolje sto Mocart nikad nije napisao bila je Betovenova Deveta.
>
galerija.134lepiaf,
sto se tiche onih umetnickih grafita, bolje se prosetajte savskim
setalistem u reonu blokova 70-45, a mozete zaci u unutar istih i videti
krajnje zanimljive slicice...
yacee pipl.... stay free...
Le Piaf
galerija.135qpele,
-> #134, lepiaf> sto se tiche onih umetnickih grafita, bolje se prosetajte savskim
> setalistem u reonu blokova 70-45, a mozete zaci u unutar istih i videti
> krajnje zanimljive slicice...
Da bre poblesavili su ovi po blokovima samo grafite pisu, jos malo
pa nece biti zgrade u mom bloku bez grafita. Ali ako, svidja mi se
dobro rade momci a i zgrade izgledaju manje sumorne.
galerija.136corgan,
-> #126, ivan
U poslednjem dvobroju X-Zabave (22/23) imas dodatak "Grafiti u Srbiji"...
Nista posebno. Desetak strana, sa crno-belim (?!) fotografijama raznih grafita.
BTW, uz 20-ti broj dobijao se slican dodatak, taj je bio malo bolji...
8
____________________________________________________________________________
Da,video sam....zalicu se redakciji XZabave zbog toga.Ladno pola grafita za
koje su napisali da su sa novog beograda su iz mog kraja sa dedinja.Sa moje
osnovne,IV bgd gimnazije,skvera,mesne zajednice(onaj kao svemir,one planete)
Nisam mogao da verujem da su takvi....(c,c,c)
Corgan
A.M.
galerija.137corgan,
Evo malo zezanja iz photoshopa.Nije neki kvalitet slike da bi vam brze ishlo
:)
Corgan
A.M>
hipi.jpggalerija.138kum.djole,
-> #131, gligo>> "Jedan je Fox Molder...."
Skretanje 11ice kod Kalemegdana, Karađorđeva..
"Večeras si mi najlepša" :)
galerija.139dzim,
-> #129, ivkeb
> Mislim da takav grafit imash kod Akademije 28(ex Djuro Salaj)
Josh uvek Djuro Salaj.
galerija.140chill,
Davno je ovo bilo, al' tek sam sada našao slike...
Pre dve godine u "Manhattan School of Visual Arts" izvesni profesor
Kevin O'Kalagan je za 3600 dolara kupio svojim učenicima 39 automobila
marke YUGO... Dao je po jedan auto svakom učeniku, uz zadatak da svaki
učenik od svog Yuga napravi bilo šta... Rezultati su više nego zanimljivi!
galerija.141chill,
Artist Kevin O'Callaghan, a Manhattan School of Visual Arts professor, saw
something of beauty in the car that the public has turned its back on. He
bought 39 rusty Yugos and asked his students to make objects of functional
art from them.
What was remnants of a failed automotive venture became a very popular exhibit
drawing crowds to auto shows across the country. Twelve of these recycled
Yugos were displayed at the '97 auto show hosted by the St. Louis auto dealers
association.
"What do you do when a Yugo don't go? It's about taking a useless product and
giving it a new life," said O'Callaghan, also the exhibit's curator. "I was
blown away by the concepts. That's the beauty of this, the imagination."
O'Callaghan drew on his experience as a set designer when he headed a project
to stage a show at New York's Grand Central Station. His inspiration to fill
the 20,000 square feet of space came when he saw some New York area children
playing around an abandoned Yugo.
"To me, it looked like the car was in pretty good shape, but I found out the
kid's dad couldn't get it repaired. There are no parts, no warranties. When
the company went out of business, these poor people got stuck with these
cars," said O'Callaghan. By placing an ad in a paper for "Yugos dead or
alive," O'Callaghan wound up 39 Yugos, mostly dead, for $3,600.
Former Yugo executives probably wish that the cars would have drawn as much
attention at auto shows and dealer showrooms as these recycled Yugos do now.
galerija.142chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #01 ║
└══════════════┘
Yugo kao slika na zidu...
yugo_01.jpggalerija.143chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #02 ║
└══════════════┘
Yugo kao poštansko sanduče...
yugo_02.jpggalerija.144chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #03 ║
└══════════════┘
Yugo kao kamena skulptura...
yugo_03.jpggalerija.145chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #04 ║
└══════════════┘
Yugo kao telefon...
yugo_04.jpggalerija.146chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #05 ║
└══════════════┘
Yugo kao dečiji automat...
yugo_05.jpggalerija.147chill,
(naj-slika)
┌══════════════┐
║ YUGO ART #06 ║
└══════════════┘
Yugo kao harmonika...
yugo_06.jpggalerija.148chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #07 ║
└══════════════┘
Yugo kao ko-zna-šta...
yugo_07.jpggalerija.149chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #08 ║
└══════════════┘
Yugo kao streljana...
yugo_08.jpggalerija.150chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #09 ║
└══════════════┘
Yugo kao kupatilo...
yugo_09.jpggalerija.151chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #10 ║
└══════════════┘
Yugo kao jack-pot automat...
yugo_10.jpggalerija.152chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #11 ║
└══════════════┘
Yugo kao podmornica...
yugo_11.jpggalerija.153chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #12 ║
└══════════════┘
Yugo kao crkva...
yugo_12.jpggalerija.154chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #13 ║
└══════════════┘
Yugo kao vagon...
yugo_13.jpggalerija.155chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #14 ║
└══════════════┘
Yugo kao toster...
yugo_14.jpggalerija.156chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #15 ║
└══════════════┘
Yugo kao restoran...
yugo_15.jpggalerija.157chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #16 ║
└══════════════┘
Yugo kao kamin...
yugo_16.jpggalerija.158chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #17 ║
└══════════════┘
Yugo kao bioskop...
yugo_17.jpggalerija.159chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #18 ║
└══════════════┘
Yugo kao stoni fudbal...
yugo_18.jpggalerija.160chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #19 ║
└══════════════┘
Yugo kao upaljač za cigarete...
yugo_19.jpggalerija.161chill,
┌══════════════┐
║ YUGO ART #20 ║
└══════════════┘
Yugo kao kanta za djubre...
yugo_20.jpggalerija.162miskop,
-> #142, chill>> Yugo kao slika na zidu...
Ti si baš morao na svakoj slici da se potpišeš, a?
galerija.163zla.tindza,
-> #138, kum.djoleZL> "Veceras si mi najlepsa" :)
ZL>
stalno blejim na kalishu i gledam taj grafit...
jedan od najmisterioznijih...zasto je to i kada napisano!:)
divno..:)
galerija.164miskop,
Dvoumio sam se da li ovo da kačim ovde ili u forum/devojke, ali evo
ga ovde... ;) O čemu se radi... U pitanju je 15-tak erotskih fotkica
ali naknadno 'izmontirane'. ;) Uglavnom su fotke ženskog tela (ima je-
dna i muška ;) na koje je autor radio foto-montaže (dodavao razne za-
frkancije) i to izgleda vrlo simpatično.
Pogledajte i uživajte. ;)
(Fotke su skinute sa www.bodyscapes.com)
body.zipgalerija.165chill,
-> #163, zla.tindza
>> ZL> "Veceras si mi najlepsa" :)
>>
>> stalno blejim na kalishu i gledam taj grafit...
>> jedan od najmisterioznijih...zasto je to i kada napisano!:)
>> divno..:)
Ma, "apsolutno romantično"... :)
Jefitini trikovi za jeftine ribe, bre... Jeb'o misteriju... :))
"Zašto je to napisano?"... Cijenim da je neki baja tu stalno dovodio ribu
te je to nažvrljao ne bi li sledeće večeri mogao da joj kaže: "Eto, vidiš...
To sam ja samo za tebe napisao ljubavi... Sâm samcat! S ovi' deset prstiju!" :)
"Kada je to napisano?"... Pretpostavljam negde kad su njih dvoje završili
drugi osnovne. Tip je hteo da je šanira time što zna sva slova... :))
Kad smo već kod misterija, rešite misteriju jednog grafita ovde kod mene,
ogromnim slovima (jasno se vidi sa 80 metara razdaljine!) piše: "KUPI DŽEM!"
galerija.166dr.grba,
-> #165, chill>> Kad smo već kod misterija, rešite misteriju jednog grafita ovde kod mene,
>> ogromnim slovima (jasno se vidi sa 80 metara razdaljine!) piše: "KUPI
>> DŽEM!"
Napisao čovek sebi da se podseti, već pet puta je bio u samoposluzi
i svaki put je zaboravio da kupi džem.
(:
galerija.167saxon,
-> #132, lana.m> Taj grafit se nalazi i na nekoliko zidova na Novom Beogradu.
Kad smo kod grafita, moj omiljeni je:
"Iskopajte mi oci, suvise sam video!"
(ul. 27. marta, ako se dobro secam)
galerija.168saxon,
-> #138, kum.djole> "Veceras si mi najlepsa" :)
Spremam se za 5,
Naucim za 4,
Odgovaram za 3,
Preklinjem za 2,
Dobijem 1.
(sa zida osnovne skole kod Fontane)
galerija.169bastion,
Najbolji grafit je iz WC-a u skoli, a glasi:
Lose je kad se zaljubis do usiju, najgore je kad uz to imas i
klempave usi!
Ili:
Sreca u nesreci je kada ti neko izmakne elektricnu stolicu.
galerija.170zbajco,
Beograd, Terazije (hotel Moskva i česma).
bgdie93.jpggalerija.171mcar,
Jedna kapija.
MC
kola.jpggalerija.173dule.n,
A sam malo jedna lepa tapeta.
Put kroz šumu, 800x600.
Skidanje obavezno!
galerija.174zbajco,
-> #173, dule.n> Put kroz šumu, 800x600.
Zasp'o, a?
galerija.175dule.n,
-> #174, zbajco> > Put kroz šumu, 800x600.
>
> Zasp'o, a?
Jes', zap'o! :)
Obećavam kad budem imao više vremena, što sad nemam, da ću da pošaljem.
galerija.176willow,
-> #175, dule.n
>> >> >> Put kroz šumu, 800x600.
>> >> Zasp'o, a?
>> Jes', zap'o! :)
>> Obećavam kad budem imao više vremena, što sad nemam, da ću da
>> pošaljem.
Aman, Dule, sreća nije lepa samo dok se čeka, stoga mojne sad da nam
lupaš čežnju. Šalji tu vražju sliku što pre!
:)
galerija.177ventura,
neverovatno dobra slika....
savrseno za desktop...
hajime69.jpggalerija.178dule.n,
-> #173, dule.n> Put kroz šumu, 800x600.
Ako me sreća posluži, veza zna da bude rđava. ;)
tapet008.jpggalerija.179dule.n,
Da se iskupim! :)
Isto 800x600, lep pogled na zaliv a u prvom planu drvo.
tapet002.jpggalerija.180dule.n,
Ako ste videli one dve i sviđaju vam se, onda vas ni ova neće
razočarati...
Odlično "uhvaćen" zalazak sunca, 800x600, too.
Ako vam se sviđa, vičite, ima toga još izvesna količina (raznih). ;)
tapet004.jpggalerija.181dzim,
-> #177, ventura
> neverovatno dobra slika....
> savrseno za desktop...
Savrsheno za desktop - 578 puta 824.
galerija.182zafa,
Eve jedan wall.......
Mislim da ce vam se dopasti..... :-)
054.jpggalerija.183zafa,
Evo vam jos jedna slika....... :)
086.jpggalerija.184zafa,
Mislim da su vam se svidele one slike.........
Evo ide jos jedna :)
Mnogo je dobra.......
BYE
ZAFA
tapet006.jpggalerija.185zafa,
Evo jedan odlican wall.......
OBAVEZNO GA SKINITE!!!!! ( mislim wall ) :)
BYE
ZAFA
tapet005.jpggalerija.186zafa,
Jel' neko video cica-macu??????????????? :)
maca.jpggalerija.187zafa,
Evo jos jedan wall od mene...........bice ih jos..... :))))))))
POZDRAV
Zafa
wall13.jpggalerija.191praktica,
-> #185, zafaFotke su ti strasne! Video sam ovu 005 u casopisu *FOTOKINA*, pa
ako nije tajna napisi i sa koje si je web adrese skinuo?
galerija.192praktica,
Ko voli stereograme ?
(Bolje se gledaju na papiru nego monitoru (sa filterom bolje)).
3dstereo.zipgalerija.193roach,
Evo nekih dobrih slika za wall
slike.zipgalerija.194roach,
Slike za wall
slikegalerija.195roach,
Sllike za wall
slike.zipgalerija.196roach,
Slika koju je PACK slimio (P.V.O.)
galerija.197roach,
Fotografija koju je PACK snimio!
slikagalerija.198miskop,
-> #197, roach> Fotografija koju je PACK snimio!
SAmo za neupućene, ovo je .EML format, a evo i slike...
pvo2.jpggalerija.199pack,
MOMAK NE KITI SE TUDJIM PERIJEM SLIKAJ SAM PA POSALJI A NE SKINES
SA SEZAMA PA POSALJES KAO TVOJE.
POZDRAV PACK.
galerija.200miskop,
-> #199, pack>> MOMAK NE KITI SE TUDJIM PERIJEM SLIKAJ SAM PA POSALJI A NE SKINES
>> SA SEZAMA PA POSALJES KAO TVOJE.
Momak, imaš ti neki problem, a?
Sledeći put "tvoje slike" šalji sÔm u nekom razumljivom formatu
za ostale korisnike, a ja sam se tu našao samo da pomognem i nisam
se "kitio tuđim perjem".
galerija.201zla.,
-> #200, miskopZL> >> MOMAK NE KITI SE TUDJIM PERIJEM SLIKAJ SAM PA POSALJI A NE SKIN
ZL> >> SA SEZAMA PA POSALJES KAO TVOJE.
nemojte ljudi da ste na kraj srca...:)
sto se mene licno tice..ja taj EML format i ne bih mogla da vidim tako da mi
je covek ucinioo uslugu...'fala:)
da,
ako neko ima BILOO kakve slike koje su vezane za novonastalu situaciju u zemlji
nek ih baci ovde u conf
moram ovo da sacuvam...
pozdrav svima
T.
galerija.204olio,
-> #203, roach> ferarry
Cime se bre ovo cita?
galerija.206roach,
MUSTANGS (red,yellow,black,silver...)
mustang.zipgalerija.207roach,
RED MUSTANG
red.zipgalerija.208roach,
HARLEY DAVIDSON
harley.zipgalerija.209pack,
ASTON MARTIN
aston.jpggalerija.210pack,
DAVID BECKHAM
berc.jpg