arkadne.1803xlab,
Kako se u Tomb Raideru 2 nivo Opera House prelazi
deo sa (ukljucenim) ventilatorima (kod zlatnog kljuca).
Ima li neki drugi izlaz sa nivoa?
arkadne.1804vstan,
-> #1795, the.edge>Izasao je Balls Of Steal, koji treba da bude naj. fliper do sada!
>13mb zauzima fajl, pa ako bi mogao neko da skine...
Skinut je :)
Pojaviće se sutra popodne ili naveče u diru.
arkadne.1805the.edge,
-> #1804, vstanSuper! :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1806saint,
-> #1797, noay
Izvini ali Soul Edge je 3D fajt i to najbolji do sada...
arkadne.1807epson,
-> #1802, the.edge
│ Ja NFS komotno mogu da igram u w95 u visokoj rezoluciji, dok carmageddon
│ u hires modu ne mogu ni pod dosom cestito da igram, a imam P120/40mb!
└─────────────────────────────────────────────────
Kada sam igrao Carmagedona, sve je lepo išlo kod mene na P133 sa
32 Mb rama.
arkadne.1808dzim,
-> #1802, the.edge
<M> Prvo, zahteva zmaj masinu, a nema neke preterane razlike u grafici
<M> izmedju NFSa i Carmageddona.
Ima razlike u grafici..
U NFS vozish kola i gledash pejzaz, a u Carmageddonu gazish
sve shto miche. :)
<M> Ja NFS komotno mogu da igram u w95 u visokoj rezoluciji, dok carmageddon
<M> u hires modu ne mogu ni pod dosom cestito da igram, a imam P120/40mb!
AMD150/32 Mb i radi lepo...
<M> Cockpit view je takodje vrlo ruzno napravljen,
<M> za razliku od cockpita u NFS.
Opet velim...besciljno je porediti te dve igre...
Ko kad bi poredio Fade To Black i neku dumachinu...
<M> ali sa ovim su ga preterali. APSOLUTNO nikakvu satisfakciju nemam
<M> dok gazim krave, cak sta vise, bude mi odvratno dok onako muchu,
<M> a da ih ja pritom totalno smrskam (vazno je da je grafika klanja
<M> izvedena do perfekcije ;( ).
Pa znash, igra i jeste zato napravljena...ne za ljubitelje
brzih voznji nego za teshko kasapljenje...
...a i kad zgazish kravu dobijesh veci bonus...:)
<M> Ako neko i oseca neku slast pri tome, onda bi bolje bilo da svrati do
<M> psihijatra i da pocne sa lecenjem.
Ja prvi, a imam neki osecaj da nisam jedini :))
...mada ne vidim shto je ovo gore od neke Dumachine...
<M> Programeri su sigurno hteli da naprave igru u kojoj ce se
<M> biti svega i svacega i stvari kojih nema npr. u NFSu,
<M> ali su "malo" preterali.
Programeri nisu hteli da naprave nishta slichno NFS, po
dvaes shesti put velim...
<M> Ovo mi je ipak bolesno. Mogli su da stave bilo sta! Neku kreaturu, neke
<M> vanzemaljce, neke monstrume, a ne krave ili druge zivotinje (ako ih ima).
Ono...ne morash da igrash...
<M> Ja sam bas zeleo ovakvu igru u kojoj je dozvoljeno sve, pa sam sa
<M> odusevljenjem uzeo Carmageddon (a i procitao sam dosta pozitivnih kritika).
Uzmi Destruction Derby...tu nema krvi...
<M< ili igra bude totalno bez nasilja, ili bude takav pokolj,
<M> i takve scene da ti se smuci sve. ;(
Shta bi ti, zlatnu sredinu? :)
Uzgred, jel je kod tebe krv
unesrecenih uchesnika saobracaja crvena ili zelena?
arkadne.1809niko.,
-> #1806, saint> Izvini ali Soul Edge je 3D fajt i to najbolji do sada...
jok be..
ich nishta ne walja..
u poredjenju sa tekkenom, narawno..
misim, u tekkenu ima i mozak da upotrebljawash..
a owde uzmesh onog baju s machem..
welkim machem, tj..
i cepash dwa poteza..
super..
a i ona munja s ringom sisa..
aj sed it wans, ajl sej it agen..
soul edzh nije dowoljno dobra igra gnoj tekkenu da lizhe..
tolko.
arkadne.1810ranx,
-> #1804, vstan> Skinut je :)
> Pojaviće se sutra popodne ili naveče u diru.
YEAAA!
arkadne.1811the.edge,
-> #1808, dzim
T?>> ...a i kad zgazish kravu dobijesh veci bonus...:)
Znam. Igra ima gomilu takvih fora koje mogu da budu i kewl, ali su trebali
da izbace krave/zivotinje.
T?>> ...mada ne vidim shto je ovo gore od neke Dumachine...
Pa gore je. U doomu ubijas "male zelene", u DN3D takodje ubijas
vanzemaljce. Mozes i u ribe da pucas, ali to je cisto zajebancije radi.
Sem toga ja sam rekao da nemam toliko protiv kod ubijanja ljudi u igrama,
ali imam kod zivotinja, pogotovu ako je to klanje uradjeno do perfekcije.
Mislim da je to preterano i bolesno, pogotovu kod mladjih ljudi - dece.
Izaziva agresiju, a i onako gomila njih muci i maltretira kucice i macice,
jos kad vide u igrama slicno - samo ce jos vise sa uzitkom da rade.
Moze sad neko (debilan) da kaze kako ja to volim da igram igre u kojima se
ubijaju ljudi, a ovamo imam protiv ubijanja zivotinja u igrama. Pa imam.
Zivotinja nije nikome nista skrivila, a covek je sam kriv za svoju glupost.
Samim tim, ne vidim satisfakciju ubijanja zivotinja nigde - ni u igrama.
T?>> Uzgred,jel je kod tebe krv unesrecenih uchesnika saobracaja crvena ili
T?>> zelena?
Cekaj, pa da li sve mora da bude realno?
Ako bi posli tvojom logikom, horor avanture i neke "policijske"
avanture bi bile za povracanje. Zamisli u igri imas nesto sa
kasapljenjem/klanjem, a to 100% realno uradjeno? Pa u tome bi samo bolestan
covek mogao da uziva.
Na zalost, sada ljudi samo i prave takve igre - jos se i hvale sa tim.
Dokaz da avantura moze da bude 100% bez krvi i nasilja, a da pritom bude
FENOMENALNA pokazuje LBA, narocito LBA2: Twinsen's Odyssey.
I svaka cast programerima!
Jeste, i ja volim i Shadow Warrior, i DN3D i Quake, ali preteruju.
Sve teraju na isti kalup, a pozivaju se na realisticnost.
A znam i gomilu ljudi (ne znam za tebe) koji se pale na takve igre, ovamo
krv, kasapljenje, klanje...a ne sme da izvadi krv iz prsta, ili pada u nesvest
kada vidi PRAVO krvavljenje.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1812saint,
-> #1809, niko.=> u poredjenju sa tekkenom, narawno..
U poredjenju sa Tekkenom je milion puta bolja
I pre svega nista ne zavisi od duzine oruzja nego od
toga kako ga koristis.Cak je brza od Tekkena sto mi se
mnogo vise svidja nego tamo neki likovi kojima je udarac
po 3 sekunde spor.
arkadne.1813niko.,
-> #1812, saint> U poredjenju sa Tekkenom je milion puta bolja
jok..
owo smo wetj utwrdili..
> I pre svega nista ne zavisi od duzine oruzja nego od
nisam ja reko da zawisi..
nego kazhem da se najcheshtje swodi na onog baju s machem..
> toga kako ga koristis.Cak je brza od Tekkena sto mi se
> mnogo vise svidja nego tamo neki likovi kojima je udarac
> po 3 sekunde spor.
elem..
satju ja tebi da dadnem jedan sawet..
ispeci pa reci..
mnogo je gotiwan..
a sha sam time teo retji..
pa..
prochitaj twoju zadnju rechenicu i swe tje ti jasno biti..
a ono sho si reko..
da je chak i brzha od tekkena..
ne lupaj..
ti udarci..
sho traju po tri sekunde..
odnose od 50-90% energije..
jer, bilo bi maaaalkice glupawo..
da se to brzo izwodi..
i, dakle..
meni puca ustwari sha wi tripujete oko tog soul edzha..
i ne zhelim riplajowe na owu poruku..
arkadne.1814johnnya,
-> #1809, niko. >> jok be..
>> ich nishta ne walja..
>> u poredjenju sa tekkenom, narawno..
>> misim, u tekkenu ima i mozak da upotrebljawash..
>> a owde uzmesh onog baju s machem..
>> welkim machem, tj..
>> i cepash dwa poteza..
>> super..
>>
>> a i ona munja s ringom sisa..
>>
>> aj sed it wans, ajl sej it agen..
>> soul edzh nije dowoljno dobra igra gnoj tekkenu da lizhe..
>> tolko.
Treba ubiti onu što ti predaje srpski :)
arkadne.1815vstan,
- novo -
windows/fun/*.*
----------------
bossw10.zip 13556k ű Balls of Steel v1.0 Demo, fliper (Win95+DirectX3.0+)
Demo verzija flipera. Zahteva DirectX 3.0 ili viši.
arkadne.1816dzim,
-> #1811, the.edge
<M>Mislim da je to preterano i bolesno, pogotovu kod mladjih ljudi - dece.
<M>Izaziva agresiju, a i onako gomila njih muci i maltretira kucice i macice,
<M>jos kad vide u igrama slicno - samo ce jos vise sa uzitkom da rade.
Da izaziva agresiju, to ti je ista pesma ko i kod Mortal Kombata koga
igra klinchadija i sa nestrpljenjem cheka fatality...
A shto se tiche sadistichki nastojenih klinaca...njihov problem...
<M>Zivotinja nije nikome nista skrivila, a covek je sam kriv za svoju glupost.
<M>Samim tim, ne vidim satisfakciju ubijanja zivotinja nigde - ni u igrama.
Tu se potpuno slazem. Samo uopshte ne razmishljam o tome kad igram igru
jer je ista prvenstveno namenjena za kasapljenje...
Mislim, ima tu i staraca i male dece, pa opet nishta...:)
<M> Cekaj, pa da li sve mora da bude realno?
<M> Ako bi posli tvojom logikom, horor avanture i neke "policijske"
<M> avanture bi bile za povracanje. Zamisli u igri imas nesto sa
<M> kasapljenjem/klanjem, a to 100% realno uradjeno? Pa u tome bi samo
<M> bolestan covek mogao da uziva.
<M> Na zalost, sada ljudi samo i prave takve igre - jos se i hvale sa tim.
<M> Dokaz da avantura moze da bude 100% bez krvi i nasilja, a da pritom bude
<M> FENOMENALNA pokazuje LBA, narocito LBA2: Twinsen's Odyssey.
<M> I svaka cast programerima!
Ja sam te samo pitao da li je krv crvena ili zelena...
<M> A znam i gomilu ljudi (ne znam za tebe) koji se pale na takve igre, ovamo
<M> krv, kasapljenje, klanje...a ne sme da izvadi krv iz prsta, ili pada u
<M> nesvest kada vidi PRAVO krvavljenje.
Student medicine, hvala na pitanju...:)
arkadne.1817darth.vader,
-> #1802, the.edge>> Razocarao me Carmageddon.
Tesko da razocara takva igra... ;)
See ya, Darth :)
arkadne.1818emajsijuen,
Jel neko uspeo da natera Duke Nuke 1.3D da radi preko Serijskog kabla ???
Kad startujem igru, jedan comp nadje drugog, al se na drugom nista ne desava.
arkadne.1819saint,
-> #1813, niko.=> jok..
Nismo se vec dogovorili...
=> nisam ja reko da zawisi..
=> nego kazhem da se najcheshtje swodi na onog baju s machem..
1.Ne bas si rekao kome je duze oruzje.
2.Jedna od najvecih gluposti je ta sto se oni udarci
"A LA CELA ENERGIJA" mogu lako izvesti.
3.Teksture u Soul Edgu su mnooooooooogo bolje.
=> i ne zhelim riplajowe na owu poruku..
Ako nisi zeleo sto si ista pisao :)
arkadne.1820the.edge,
-> #1815, vstanE kewl! 10x vstan.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1821trovac,
-> #1818, emajsijuen> ??? Kad startujem igru, jedan comp nadje drugog, al se na drugom nista ne
> desava.
Meni je igra lepo radia preko serijskog. Probaj da spustis brzinu na 9600
i proveri spojeve na kablu (obrzti paznju na to da se pinovi ne dodiruju).
arkadne.1822bokir,
-> #1814, johnnya> >> aj sed it wans, ajl sej it agen..
> >> soul edzh nije dowoljno dobra igra gnoj tekkenu da lizhe..
> >> tolko.
>
> Treba ubiti onu što ti predaje srpski :)
To svi kažu :)
arkadne.1823emajsijuen,
-> #1821, trovacTr>> Meni je igra lepo radia preko serijskog. Probaj da spustis brzinu na 9600
Tr>> i proveri spojeve na kablu (obrzti paznju na to da se pinovi ne dodiruju).
Probao sam... Nece ni tad. Svi spojevi su apsolutno u redu. Sto me najvise
nervira, glupi Doom oce da radi, a Duke nece :(
arkadne.1824jjerry,
Kako da ubijem Crystal Golema u Hexen II ? I gde da nadjem Treasury ?
Btw. ima li neko mozhda neke zgodne shifre za Hexen II ?
arkadne.1825jjerry,
Opet ja i Hexen II...
Dakle,na drugom nivou (Azr...) kako da ubijem glavnog mafijasha na
nivou ? :)
arkadne.1826vstan,
Ima li zainteresovanih za nove misije za Outlows ?
Reč je o novih 4 singlplejer i 5 multiplejer misija.
To je spakovano kao update na v1.2, naravno pre toga
treba instalirati i update na v1.1, a sve ovo odnosi
se na komercijalnu verziju igre. Oba update su sve
zajedno 10-12mb.
arkadne.1827noay,
Kako se popeti na belu platformu iznad bine?
(tomb raider 2 nivo opera house>
arkadne.1828vogue,
-> #1827, noay
Evo kompletnog rešenja za Tomb Raider 2, kao i cheatovi i za prvi
i za drugi deo :)
p.s. preporučio bih ti da ne koristiš rešenje sem ako baš ne možeš
sam da rešiš :) evo i ja se mučim u Opera House :)
tr2.arjarkadne.1829vogue,
-> #1828, vogue
Imao sam problema sa UL-om tako da ako ima nekih problema sa
datotekom, poslaću ponovo :)
arkadne.1830the.edge,
Jedva cekam da izadje registrovana verzija Balls Of Steal-a. Fliper rules!!!!!
Prepun fora, a grafika i realnost su cista 10ka!
Za one sa S3 video karticama:
Fliper ce vam mozda izgledati taman, jer koristi 800x600 rezoluciju nezavisno
od vase, sa 256 boja.
Potrebno je sa Display Doctorom namestiti refresh u 800x600 256c i ekran i
boje ce izgledati bas kako trebaju!
btw: prosto je neverovatno da koristi 256boja! Grafika je 3d renderovana, a
800x600 rezolucija je ucinila svoje!
AcCeSS DeNiED
arkadne.1831saint,
-> #1830, the.edge
Jel moze da ga izdrzi jedna 486-ica?
arkadne.1832the.edge,
-> #1831, saintNeverujem. Recommended je P100, tako da...
AcCeSS DeNiED
arkadne.1833barni,
┌──────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Ď────┐ Ď─────┐ │
│ ║ │ Ď──┐ Í─┐ ─Ď─ Í──┐ Ď──┐ Ď──┐ Í──┐ Í──┐ ║ │
│ ă────┴┐ ă─ Í─┘ ║ ║ │ ║ │ ă──┘ ă──┤ ║ ă── │
│ ║ │ đ──┘ Ë──┘ ─đ─ Ë──┘ đ──┘ đ đ ┴ Ë──┘ ║ │
│ đ─────┘ ─Ď─ đ─────┘ │
│ ║ │
│ ─đ─ │
│ Í──┐ ─┬─ Ď──┐ Í──┐ Í──┐ Ď ┬ Ď──┐ Ď─┐ Ď──┐ Í──┐ Í──┐ Ď──┐ │
│ ║ │ │ ă─ ║ ─┐ ║ │ ËĚ┌┘ ă─ ă─┴┐ ă─┬┘ ă──┤ ║ ă─ │
│ đ ┴ Ë─┘ đ──┘ Ë──┘ Ë──┘ Ë┘ đ──┘ đ──┘ đ ┴ đ ┴ Ë──┘ đ──┘ │
│ PRVA YU ARKADA │
│ ▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄ ▄▄▄ │
│ █ ▄ ▄ █ █ ▄▄▄ █ █ ▄▄▄ █ █ ▀██ █ │
│ █ █ █ █ █ █▄█ █ █ █▄█ █ █ █▄▀ █ │
│ █▄█▀█▄█ █▄▄▄▄▄█ █▄▄▄▄▄█ █▄█▀█▄█ │
│ 386SX 25Mhz VGA │
│ ▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄ │
│ █ ▄▄▄▄█ █ ▄▄▄ █ █ ▄▄▄▄█ █▄▄ ▄▄█ │
│ █▄▄▄▄ █ █ █▄█ █ █ ▄▄█ █ █ │
│ █▄▄▄▄▄█ █▄▄▄▄▄█ █▄█ █▄█ │
│ Nikola Simov & Others Friend │
└──────────────────────────────────────────────────────────────────┘
paca.rararkadne.1834snejk,
-> #1833, barni> PRVA YU ARKADA
Jok.. Nije prva, sigurno..
arkadne.1836vstan,
-> #1831, saint> Jel moze da ga izdrzi jedna 486-ica?
Jedna 486-ica na 160 ga savim lepo izdržava :)
arkadne.1837saint,
-> #1836, vstan=> Jedna 486-ica na 160 ga savim lepo izdrzava :)
Toliko je zahtevan cak?
arkadne.1838jjerry,
Tomb Raider II,prvi nivo...
Kad se popnem uz planinu,udjem u zgradu,i upadnem kroz onu rupu u
podu..shta da radim ?
arkadne.1839vstan,
-> #1837, saint>=> Jedna 486-ica na 160 ga savim lepo izdrzava :)
>
> Toliko je zahtevan cak?
Ne probah na sporijoj mašini.
arkadne.1840ranx,
Konačno, MAME 3.0 za DOS!
mame030b.ziparkadne.1841senna,
Jel igra ko Ignition? Valjano, bre..
arkadne.1842ranx,
MAME 0.30 za Win95/NT - tražite igre koje hoćete!
Whats new:
----------
0.30
----
- Dirty rectangle support in DirectDraw window & full screen modes.
This can speed up the display of games which support dirty rectanges.
This option is enabled by checking the "Draw only changed areas" checkbox.
- Zip file support for roms, samples, hi and cfg files via Info-ZIP group's
UnZip zipfile-extraction program. Also support for using ZipFolders/ZipMagic.
- Complete rom/sample directory support.
When loading ROMs and samples for 'gamename', MAME32 will look in these
directories and/or files in this order:
1) gamename directory
2) gamename.zip zip file
3) ROMS\gamename directory
SAMPLES\gamename directory
4) ROMS\gamename.zip zip file
SAMPLES\gamename.zip zip file
- Settings and options are now saved in the registry in
HKEY_CURRENT_USER/Software/Freeware/Mame32.
- Resizable UI window.
- Settable font for UI game list.
- Sorting ascending/descending every other click on UI game list title.
- Audio sample rate and sample bit depth setting. Sample rate options are
44100Hz, 22050Hz and 11025Hz. Sample bit rate settings are 8 or 16 bit.
- Joystick and intellimouse wheel support for scrolling in UI list.
Use the -joygui command line option for joystick scrolling.
- Support for integrated debugger. Compile with -DMAME_DEBUG.
- Removed "Blt from BackBuffer" option by detecting if the primary surface
can be locked.
- Added doubling and horizontal scan lines to 8 bit rendering in
DirectDraw window mode.
- Single analog joystick support.
- Dual digital joysticks are now supported. Also, Point of View input
devices can be used as joysticks 3 and 4.
- The default directory for screen snapshots (F12) is now BMP instead of the
current directory. The directory will be created if it does not exist.
- New accelerator in UI for Alt-p to start a game.
- Added an option that allows using extra analog inputs on a joystick (the
spinner on a wingman warrior in particular) for the 'regular' analog inputs
usually read from the mouse/trackball.
mame03w.ziparkadne.1843kojai,
otvorena je grupa atomic u kojoj ce biti takmicenje u dukeu 1.7D...
ko je zainteresovan neka me mailne...
arkadne.1844kiklop,
Evo i kompletnog rešenja za Tomb Raider 2.
tomb2.ziparkadne.1845the.edge,
Jeste da mi se ne svidja Caramageddon, ali mu je soundtrack straaaaaaaaaaashan.
Lici na Spawn soundtrack - meshavina metala i techna. Naravno, najzesce su
metal pesme. ;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1846dzim,
-> #1845, the.edge
<M> Jeste da mi se ne svidja Caramageddon, ali mu je soundtrack
<M> straaaaaaaaaaashan.
<M> Lici na Spawn soundtrack - meshavina metala i techna. Naravno,
<M> najzesce su metal pesme. ;)
Mozda greshim, al metal pesama ima tri komata, od kojih sam dve
prepozno - Fear Factory.
arkadne.1847saint,
Kada ce izaci Pandemonium II
Kada ce izaci Jazz Jackrabit II
Kada ce izaci Unreal
Ima li ijedna 3D tabacina da izadje uskoro
a danije ocajna kao Toshinden Ima li ikake nade?
arkadne.1848ranx,
-> #1842, ranx> MAME 0.30 za Win95/NT - tražite igre koje hoćete!
Jedna od meni najdražih: RAMPAGE
rampage.ziparkadne.1849the.edge,
Kako se i gde se ubacuju sifre za skolski autobus, leteci tanjir, itd. u
NFS2(SE)?
AcCeSS DeNiED
arkadne.1850zormi,
-> #1847, saint* Kada ce izaci Pandemonium II
Stigao.
arkadne.1851noay,
-> #1847, saint/ Ima li ijedna 3D tabacina da izadje uskoro
/ a danije ocajna kao Toshinden Ima li ikake nade?
Pa za PC teshko ali za playstation su u Playst magazinu,najavili
izlazak tekkena 3,u kome je povecana brzina kretanja igraca i
udaraca a inje izgubio nishta na lepoti likova.Takodje
treba da izadje i nastavak Soul Blade-a i slike iz te igre
sam video i izgledaju fenomenalno ,grafikaje samo za nijansu
loshija nego u tekken-u 2.
arkadne.1852saint,
-> #1850, zormi=> Stigao. Pandemonium II
Za PC ?
Gde Gde Gde ....
100DM vredan
arkadne.1853saint,
-> #1851, noay=> treba da izadje i nastavak Soul Blade-a i slike iz te igre
Jel ima neko slike Soul Blade-a 2 i Tekkena 3
sa Ineta da posalje?
arkadne.1854saint,
U igri Abe's Oddworld Odysee kako se prelazi onaj deo ispred fabrike
<posle onih skenera za pokret> ima jedan ekran sa cudovistem
a ne moze se preskociti da drugu stranu.
Sta god da uradim ubije me sledja.
arkadne.1855zormi,
-> #1852, saint* => Stigao. Pandemonium II
*
* Za PC ? Gde Gde Gde .... 100DM vredan
Probaj na 311-2480, cena je malo niža od navedene ;)
arkadne.1857miskop,
-> #1849, the.edge>> Kako se i gde se ubacuju sifre za skolski autobus, leteci tanjir, itd. u
>> NFS2(SE)?
Kad si u glavnom meniju samo ukucaj šifru(ne treba ENTER) i
to je to. Ako si dobro ukucao šifru čuje se kao neki zvuk :)
BTW, uz poruku ti je okačen spisak svih šifara za NFS2.
(HTML format)
nfs2.htmarkadne.1858ranx,
-> #1842, ranx> MAME 0.30 za Win95/NT - tražite igre koje hoćete!
Skida li ovo neko?
arkadne.1859saint,
-> #1855, zormi=> Probaj na 311-2480, cena je malo niza od navedene ;)
Potrebna 3DFX kartica (:
Eeeeee sta sve danas igre ne traze...
arkadne.1860saint,
U kojoj rezoluciji i koliko brzo ce Quake II
raditi na jednom AMD-u K6 na 200 Mhz ?
Kolko uspe da izvuce na 640X480 ???
arkadne.1861zorba,
Zna li neko sifre za QUAKE 2!
arkadne.1862kiklop,
-> #1861, zorba> Zna li neko sifre za QUAKE 2!
C H E A T S
Full Retail
Type these in at the Quake 2 command line (press ~)
MAIN CHEAT CODES
give all - All Item See Other Cheat Codes
give health - Health 100
give weapons All - Weapons All/No Ammo
give ammo All Ammo - 100s/200b&c/50g&s&r
give armor - Body Armor 200
give body armor - Body Armor +1
god - God Mode N/A (on/off)
notarget - No Target Mode N/A (on/off)
noclip - No Clip Mode N/A (on/off)
OTHER CHEAT CODES
give jacket armor - Jacket Armor 1
give blaster Blaster 1 - No ammo
give shotgun Shotgun 1 - No ammo
give super shotgun - Super Shotgun 1 - No ammo
give machinegun - Machinegun 1 - No ammo
give chaingun - Chaingun 1 - No ammo
give grenade launcher - Grenade Launcher 1 - No ammo
give rocket launcher - Rocket Launcher 1 - No ammo
give railgun - Railgun 1 - No ammo
give bfg10k - BigFu*kingGun10k 1 - No ammo
give shells - Shells 10
give bullets - Bullets 50
give cells - Cells 50
give grenades - Grenades 5
give rockets - Rockets 5
give slugs - Slugs 10
give quad damage - Quad Damage 1
give invulnerability - Invulnerability 1
give silencer - Silencer 1
give rebreather - Rebreather 1
give environment suit - Environment Suit 1
give ancient head - Ancient Head 1
give adrenaline - Adrenaline 1
give bandolier - Bandolier 1
give ammo pack - Ammo Pack 1
give data cd - Data CD 1
give power cube - Power Cube 1
give pyramid key - Pyramid Key 1
give data spinner - Data Spinner 1
give airstrike marker - AirStrike Marker 1
give blue key - Blue Key 1
give red key - Red Key 1
give security pass - Security Pass 1
give commander's head - Commander's Head 1
give power shield - Power Shield 1
give armor shard - Armor Shard 1
give combat armor - Combat Armor 1
arkadne.1863ivan.hoe,
Spisak komandi u Quake II konzoli (~), pa ako vam igra sporo ide
možete malo da probate da optimizujete i obogaljite teksture.
Naravno, ima tu još mnogo lepih stvari ;)
komande.ziparkadne.1864saint,
-> #1863, ivan.hoe
Kojom brzinom QUAKE II radi na AMD-u K6 na 200Mhx ?
Jel posle instalacije potreban CD ?
Vazno mi je da neko odgovori barem na drugo pitanje.
arkadne.1865ivan.hoe,
-> #1864, saint> Kojom brzinom QUAKE II radi na AMD-u K6 na 200Mhx ?
Pa recimo da nije baš u rangu Intelovih procesora na istom, a
bogami i nešto nižem taktu. U svakom slučaju radi solidno.
> Jel posle instalacije potreban CD ?
Da, ali postoji i rip, pa onda - ne.
arkadne.1866saint,
-> #1865, ivan.hoe=> Pa recimo da nije bas u rangu Intelovih procesora na istom, a
=> bogami i nesto nizem taktu. U svakom slucaju radi solidno.
Da ali u kojoj rezoluciji?
arkadne.1867ivan.hoe,
-> #1866, saint> Da ali u kojoj rezoluciji?
Aha, pa recimo da u 400x300 može lepo da se igra. Frame rate je
dobar, a blagodeti više rezolucije se primećuju. Ukoliko si voljan
da žrtvuješ po neki frejm, i 512x384 može da prođe. Naravno, nekima će
i 640x480 biti "glatko", ali ne bih o njima ;)
U svakom slučaju, postoji standardan test za utvrđivanje fps-a, u
konzoli se otkuca:
timedemo 1
demomap demo1.dm2
I onda demo krene maksimalnom brzinom, a na kraju izbaci izveštaj.
Evo na mojoj mašini izlazi 23.1 fps u 320x240, što je u većini
slučajeva sasvim glatko.
arkadne.1868ranx,
Break Trough za MAME 0.30. Odlična igra!
brkthru.ziparkadne.1869the.edge,
Shadow Warrior mi redovno izlece u windows kada se na ekranu pojavi
onaj...err...."lelujavi deo"...hmm... da pojasnim.... ja izadjem iz tenka
(3. ili 4. nivo) i stanem na kamen koji se nalazi u kuci, sa kojim se
otvaraju vrata gde se nalazi teleport (da, to je prava rec). Dakle, cim se
okrenem ka teleportu (lelujavom delu ;) ) ja izletim u windows! Zasto, ne
znam!? ;(
Probao sam sa namestanjem memory-a, ali ne pomaze.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1870apopovic,
-> #1869, the.edge> Shadow Warrior mi redovno izlece u windows kada se na ekranu pojavi
> onaj...err...."lelujavi deo"...hmm... da pojasnim....
Nema svrhe da jos pojasnjavas desavanja. Imam iskustva sa SW i mogu
ti reci da je definitivno bagovita.
Evo i zasto...
Instaliram kod ortaka (Zeks) igru direktno sa CD-a i ok proradi.
Sa tog CD-a prebacim na moj HD ceo sadrzaj, kod kuce instaliram
i naravno proradi.
Sta se desava...
Zeks svoju verziju odnese komsiji koji ima Cyrix 166+ i igra ne da neradi
nego NI DA MRDNE!!!
Posle koji dan Zeks uzme da pika SW ali cvrc! igra ni kod njega ne radi.
Izvodio covek razne munje poput tebe ali nista.
Pre neki dan mi javlja da mu je SW proradio iz cista mira !!!!!!
Meni se desavalo da igra zaista iskoci u Win ali sam sa ALT+TAB samo
nastavljao dalje.
Mozda da probas igru custo iz DOS-a (ako vec nisi), nema razlike u
odnosu na Win.
Uzdravlje!
>>PoP<<
arkadne.1871the.edge,
-> #1870, apopovic
T?>> Meni se desavalo da igra zaista iskoci u Win ali sam sa ALT+TAB samo
T?>> nastavljao dalje. Mozda da probas igru custo iz DOS-a (ako vec nisi),
T?>> nema razlike u odnosu na Win.
Pa... meni igra nije "iskakala" u windows, vec se jednostavno gasila i ja sam
ispadao u win bez mogucnosti nastavljanja.
Meni se igra u dosu nije gasila, i onda sam video da je u pitanju w95.
Otkrio sam problem - nikakav bug, vec je trebalo iskljuciti sve shortcut keyse
u "misc" delu. Sada radi sasvim ok.
Oni su, uostalom, na 10 mesta napisali da igra nije prvobitno pravljena za w95
i da ona moze, a i ne mora da radi. Ukoliko ne radi lepo u w95, oni
preporucuju msdos mode.
Za one bugove sto si rekao, ne verujem, jer zaista nisam naisao ni na jedan
bug. Mislim da je stvar u pravilnom konfigurisanju, a za cyrix - to je i
normalno, SW nije jedini prog. koji nece na cyrixu da radi.
Takodje, bitna je i kopija CDa (da nije ostecen), a i verzija igre.
Aktuelna verzija je 1.2, i znam da su u njoj iskorenjeni svi pronadjeni
bugovi, samim tim nemoguce je da bi propustili takav ogroman problem kao sto
si ti opisao. Probaj jos da stelujes i detaljno procitaj swhelp.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1872apopovic,
-> #1871, the.edgeSad pichi do mile volje SW!
Ako se pojavi neki user level javni pa da probamo modemom.
PS
to all:
1)Ciryx ???? EHHHHHH......
2)Ciryx^3 = 0.5 AMD = 0.1 Intel.
3)????????????????????????????
Uzdravlje!
>>PoP<<
arkadne.1873kojai,
Ko zeli da ga ubacim u grupu ATOMIC neka se javi...
Grupa se bavi modemskim igranja Duke Nukema!
Pozdrav!
arkadne.1874vantic,
E probao sam LBA 2 na vec pomenutoj masini (486-120mhz-16rama)
i mogu reci da prilicno fino radi , jes da malo stuca , ali nista
zato.
arkadne.1875vantic,
-> #1874, vanticUps , moram samom sebi reply da lupam.Zajebah se , omasih temu ,
ovo je trebalo da ide u avanture.
arkadne.1876pvlada,
Da li bi neko mogao da mi da poteze za MK3?
Pozdrav Vlada
arkadne.1878sherloc,
-> #1876, pvlada>> Da li bi neko mogao da mi da poteze za MK3?
Evo izvoli... :)
Naravno na engleskom, nekada sam imao i na nasem ali sam izbrisao,
osim poteza ima i jos nekih stvari, mrzelo me da izdvajam,
pogledaj zanimljivo je ( ako te ne mrzi da citas :)) )
mk3.arjarkadne.1879sherloc,
-> #1876, pvlada
Evo i jedan trainer u slucaju da ti treba...
Toliko.
mk3-br2.arjarkadne.1880pvlada,
-> #1879, sherloc>Toliko.
Hvala ti puno ;)
Pozdrav Vlada
arkadne.1881sherloc,
-> #1880, pvlada
Nema na cemu :)
Toliko.
arkadne.1882zmdjokic,
Ima li neko chitove za Quake II?
arkadne.1883the.edge,
Igra: Shadow Warrior
Da li neko zna gde se nalazi zuta kartica u Floating Fortress nivou?
AcCeSS DeNiED
arkadne.1884jujo,
Da li mozda nekog zanima patch za Tomb Raider I i II, koji
Lari skine sve krpice sa tela?
yooyo:
arkadne.1885jujo,
Evo ga patch za Tomb Raider koju skida krpice sa Lare....
yooyo:
nrpa102.ziparkadne.1886kiklop,
Imam problem sa igrom Ark of Time. da li je neko igrao ovu igru, ako
jeste neka mi se javi na mail oko nekih saveta vezanih za nju.
Unapred zahvalan.
arkadne.1887the.edge,
Koje su sve komande u Ecstatica II? Uvek me ubiju od batina posto ne znam
da se branim. o;)
Inace, interface je jeziv. NIGDE nema bilo kakvog help filea, spiska komandi
i sl. Ko da je igru uradio neki anonimus, a ne Psygnosis. Prvi deo je po tom
pitanju bio jos gori, ali bar sam sve odmah provalio.
Igra nevidjeno zastajkuje pri promeni ugla kamere (a kamera se inace menja
svaki cas), sto me _UZASNO_ iritira, jer izgubim pregled igre.
Imam P120 i 40mb rama, pa ako su pravili za nesto jace od toga - svaka cast.
;((
Twinsen's Odyssey koji meni ima 5 puta lepsu grafiku od Ecstatice II ide
glatko i bez bilo kakvih zastajkivanja. Optimizacija koda cuda cini...
Izgleda da mi Ecstatica II nece pruziti sate i dane uzivanja kao prvi deo. :(
AcCeSS DeNiED
arkadne.1888ljubisha,
Jel ima neko uputstvo za 2, 3 i 4 nivo za Duke Nukem. Neko je
davno poslao uputstvo za prvi nivo i na njemu je bila adresa odakle
je skinuto ali je momak sad bez ikakve prezentacije. Kopao sam po
Internetu ali sam odustao posle 4-te strane (50 linkova) na
AltaVisti. :(
arkadne.1889emajsijuen,
-> #1888, ljubisha│ Jel ima neko uputstvo za 2, 3 i 4 nivo za Duke Nukem. Neko je
│ davno poslao uputstvo za prvi nivo i na njemu je bila adresa odakle
└──────────────────────────────────────
Reci konkretno gde si zaglavio, pa da pisem rasplet... ?
arkadne.1890zmdjokic,
Jel igarao neko MDK? Kako se snimaju pozicije u doticnoj igri? Ima li
nekih citova za igru?
arkadne.1891slobodanz,
e ljudi dali bi neko mogao da mi posalje 9 nivo music iz raymena.
Bas bi mu bio zahvalan.
:>>>
arkadne.1892ljubisha,
Dobro ajde, koja je čuvena kombinacija za lansiranje raketa u
DN-u E4L11 (Area 51)?
arkadne.1893zmdjokic,
Postoje li citovi za X-Wing vs. Tie-Fighter? Ako ih neko zna ne bilo mu
tesko da ih ostavi u konfu.
Pozdrav!
arkadne.1894ljubisha,
Nije valjda da niko nije završio Duke Nukem? Ajde, ajde, koja je
kombinacija levih a koja desnih tastera da bih mogao da lansiram rakete
u E4L11 iliti Area 51??
arkadne.1895rox.,
Dobri ljudi , pa dajte jos koji ROM !
arkadne.1896gumiflex,
E , moze li neko ko je igrao igru MDK da mi kaze kako se prelazi
glavonja na onom nivou sa podmornicom.Mislim da je to 4. ili 5.
nivo , ali to je onaj u kome se pojavljuje ono skijanje na dasci ,
pa se kasnije udje kao u neki brod , a u tom brodu neki mentol
baca na mene neke lopte a ja mu nista ne mogu.Iznad glave mu je
neka rupa mislim gore na plafonu , ali nista nisam uspeo da uradim
pucajuci u nju.
Unapred zahvalan!
arkadne.1897ranx,
-> #1895, rox.> Dobri ljudi , pa dajte jos koji ROM !
A ovo mi je stiglo na mail:
> E ,ovi emulatori su straavaa. Podsetio sam se perioda kad sam
> svi siccu davao na te stvari . Samo mogu da ti se puno zahvalim
> na tome i da te zamolim da potrazis jos neke legende :
> Vanguard
> Fantasy
> Popeye
> Mr Do's castle
> Gunsmoke
> Xevious
> Terra cresta
> Heavy metal
> Karate master
> Yie-ar kung fu
Baš mi je drago da je neko ovo skinuo, pa evo i traženih ROMčića - uz ovu
poruku Vanguard!!!
vanguard.ziparkadne.1898ranx,
-> #1897, ranx!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Fantasy
fantasy.ziparkadne.1899ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Popeye
popeyebl.ziparkadne.1900ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Mr Do's Castle
mdcastle.ziparkadne.1901ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Gunsmoke
gunsmoke.ziparkadne.1902ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Xevious
xevious.ziparkadne.1903ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Kung Fu Master
kungfum.ziparkadne.1904ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Yie Ar Kung Fu
yiear.ziparkadne.1905ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Terra Force (Terra Cresta ne postoji - ako ste mislili na Moon Cresta, ide...)
terrafor.zip