IGRE.3

06 Jul 1995 - 12 Nov 1998

Topics

  1. arkadne (2048)
  2. avanture (1153)
  3. simulacije (859)
  4. strategije (2185)
  5. logicke (184)
  6. modemske (276)
  7. frp (447)
  8. razno (1837)
  9. diplomatija (802)
  10. sezam (209)

Messages - arkadne

arkadne.1906 ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!! Moon Cresta mooncrst.zip
arkadne.1907 the.edge, -> #1898, ranx
Mogao bi sve tvoje MAME igre da spakujes u jednu arhivu, a ne 100 poruka sa igrama. Skoro niko nije dao kritiku povodom ovoga, a zato ubise onog sa katalogom. ;) AcCeSS DeNiED
arkadne.1908 rox., -> #1905, ranx
Ako vec neima Terra creste , dosbro je i ovo ! Sve sam poskidao i sve radi. Jos imam (muzickih) zelja ; Black tiger Circus charlie Hyper sports Omega race Rastan Aki imas , salji Hvala!
arkadne.1909 kiki, -> #1897, ranx
> Baš mi je drago da je neko ovo skinuo, pa evo i traženih ROMčića - uz ovu > poruku Vanguard!!! Khm.. pardon.. al' kako se startuju ove igre?
arkadne.1910 miskop, -> #1906, ranx
>>!!! MAME 0.30 ROMS !!! Ja imam MAME 0.29w, pa me zanima jesu li ovi romovi isključivo za 0.3 i da li će biti problema ako se pokrenu na 0.29 verziji?
arkadne.1911 rox., -> #1910, miskop
Neces ni moci da ih pokrenes , nisu podrzane . Ako imas neke od onih kojih tu nema UL!
arkadne.1912 ranx, -> #1907, the.edge
> Mogao bi sve tvoje MAME igre da spakujes u jednu arhivu, a ne 100 poruka sa > igrama. Sve igre u jednoj arhivi čine 9MB, što je mnogo i za UL i za DL - ovako ipak svako može da skine samo onu igru koja mu se dopada (a to je najčešće 40-ak KB).
arkadne.1913 ranx, -> #1909, kiki
> Khm.. pardon.. al' kako se startuju ove igre? Pokupiš MAME 0.30 emulator (okačio sam ga nedavno u conf), zip fajlove staviš u direktorijum ROMS i gotovo...
arkadne.1914 ranx, -> #1910, miskop
> Ja imam MAME 0.29w, pa me zanima jesu li ovi romovi > isključivo za 0.3 i da li će biti problema ako se pokrenu > na 0.29 verziji? Neće biti problema, ako 0.29 podržava odgovarajuću igru.
arkadne.1915 miskop, -> #1914, ranx
>> Neće biti problema, ako 0.29 podržava odgovarajuću igru. OK, skinuo sam i 0.30 iz konfe. 10x.
arkadne.1916 null,
neznam broj poruke, ali je vezano za mdk i 4 ili 5 nivo tj. onaj sa podmornicom :) pre nego sto udjes u podmornicu vidi da izvan podmornice sakupis nesto rucnih granata. Rucne granate bacas ispod glavonje i one se dizu esled toplog vazduha i to je cela poenta :). inace kada ti nestane granata pojavice se u prostoriji nove. mislim da ti je to dovoljno :))
arkadne.1917 kiki, -> #1913, ranx
> Pokupiš MAME 0.30 emulator (okačio sam ga nedavno u conf), zip fajlove Ok.. Thanx. Nasao sam gde su.. al' da je skoro.. pa i nije bas. :)
arkadne.1918 bcvetkovic,
Setio sam se igre Falcon Patrol. Igrao sam je na mom Commodoru, ali cini mi se da je postojala i na automatima. U svakom slucaju ako je neko ima bilo za Commodor ili MAME neka salje. Pozdrav Bosko.
arkadne.1919 ranx, -> #1917, kiki
> Ok.. Thanx. Nasao sam gde su.. al' da je skoro.. pa i nije bas. :) Sve je relativno :) Ali, nova verzija (0.31) je na pomolu - čim stigne, šaljem je ovamo.
arkadne.1920 ranx,
Molim nekog ko ima dobru verziju Pirates! Gold da mi je pošalje na mail. Znam da je dugačka, ali pleeeeez!
arkadne.1921 ranx, -> #1908, rox.
!!! MAME 0.30 ROMS !!! Black tiger blktiger.zip
arkadne.1922 ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!! Hyper Sports hyperspt.zip
arkadne.1923 ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!! Hyper Olympics hyprolym.zip
arkadne.1924 ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!! Circus Charlie circusc.zip
arkadne.1925 miskop, -> #1921, ranx
>>!!! MAME 0.30 ROMS !!! Ne znam da li je neko već slao, ali evo i poznatog Scramble-a. Scramble nije da je zarazan, nego raaaazbija... ;) scramble.zip
arkadne.1926 ranx, -> #1924, ranx
!!! MAME 0.30 ROMS !!! Rastan rastan.zip
arkadne.1927 gogica,
Da li neko zna sta prestavlja ova slika? Za one koji ne znaju, ovo je jedna od tajnih prostorija u QuakeII. quake.jpg
arkadne.1928 the.edge, -> #1925, miskop
Zasto ne osnujete grupu MAME? Bolje bi bilo da svi ljubitelji mama ;) odu u neku grupu, a ne ovde da razmenjuju igre u devedesetdevethiljada poruka. AcCeSS DeNiED
arkadne.1929 the.edge, -> #1927, gogica
Slika predstavlja ribu zvanu DOPEFISH. Dopefish ima duugu tradiciju (da li se neko seca Commander Keen-a?). Ta riba je "kraljica" u jednoj epizodi (ne znam tacno) CKa. Postoji i dobar screen saver, gde se cuje ribino podrigivanje. :)) Ako neko bude hteo mogu da posaljem ovde ili u pcos/win95. Ribu je kreirao Tom Hall koji je radio u Apogee-u, a onda zajedno sa John Romerom (iz id softwarea) osnovao kucu ION Storm. Riba predstavlja zvanicnu maskotu u Apogee-u (pored Dukea), a pojavila se i u mnogim igram kao secret feature. Ljudi iz apogee-a i id-a su cool prijatelji, tako da je to jedan od razloga zasto se riba pojavljuje kao secret u id-ovim igrama. Imas je i u prvom delu Quakea. Ide slika... AcCeSS DeNiED quakef.jpg
arkadne.1930 the.edge,
Da li bi filemaster mogao da skine Jazz Jackrabbit 2 shareware? Izasao je pre neki dan... http://www.jazzjackrabbit.com AcCeSS DeNiED
arkadne.1931 ranx, -> #1925, miskop
> Ne znam da li je neko već slao, ali evo i poznatog Scramble-a. > Scramble nije da je zarazan, nego raaaazbija... ;) Slao sam ja - a da ne bi duplirali fajlove, pogledaj poruku 1.1596
arkadne.1932 ranx, -> #1928, the.edge
> Bolje bi bilo da svi ljubitelji mama ;) odu u neku grupu, a ne ovde da Prvo: mene mrzi da se bakćem sa grupom. Drugo: ako moderatoru ne smeta, zašto smeta tebi - ti si jedini koji se do sada bunio. Treće: ako te ne zanima, bar je lako obrisati ove poruke, a i nisu velike (30 bajta u proseku), pa ne opterećuju DL.
arkadne.1933 ranx, -> #1932, ranx
> Treće: ako te ne zanima, bar je lako obrisati ove poruke, a i nisu velike > (30 bajta u proseku), pa ne opterećuju DL. (: Četvrto: fajlovi uz poruke koji su u grupama se brišu mnogo češće nego oni u confama...
arkadne.1935 the.edge, -> #1933, ranx
T?>> (:Cetvrto:fajlovi uz poruke koji su u grupama se brisu mnogo cesce T?>> nego oni u confama... Fajlovi se ne brisu, oni ostaju zajedno sa porukama (tj. mozda se brisu oni BAS stari). Samo ne znam sta je to tebi vazno, jer samo vas par skida te mame igre, a ostali to ignorisu. Da li ti mislis da ce neko da se vraca na stare poruke da bi skinuo par mama? ;) AcCeSS DeNiED
arkadne.1936 the.edge, -> #1932, ranx
T?>> Prvo:mene mrzi da se bakcem sa grupom. Uh, to je stvarno tezak posao...zahteva posebnu intelektualnu spremu. ;) Svi mi Spectrumovci smo osnovali svoje grupe... e sad, to sto te grupe ne funkcionisu bas najbolje, to je druga stvar...ali ne bi funkcionisale ni u konf., jer to pokazuje da je zainteresovanost pala. T?>> Drugo:ako moderatoru ne smeta, T?>> zasto smeta tebi - ti si jedini koji se do sada bunio. Jesam, ali zato su ti neki odma dali conf ignore. ;) Btw: Gde ti vidis ovde moderatora? ;) AcCeSS DeNiED
arkadne.1937 gumiflex, -> #1936, the.edge
Slazem se sa covekom , dosta mama , baba , pasa isl. ;) Nemojte me pogresno razumeti zbog ;) , stvarno , za ovakve slucajeve i postoje grupe.
arkadne.1938 ranx, -> #1935, the.edge
> Da li ti mislis da ce neko da se vraca na stare poruke da bi skinuo par > mama? ;) Naravno. A fajlovi se brišu kad se confa zatvori, tj. dostigne limit od 10000 poruka.
arkadne.1939 ranx, -> #1936, the.edge
> Jesam, ali zato su ti neki odma dali conf ignore. ;) Ko im je kriv ;)
arkadne.1940 yvan, -> #1938, ranx
=> Naravno. A fajlovi se brišu kad se confa zatvori, tj. dostigne limit od => 10000 poruka. Ne brišu se.
arkadne.1941 superhik, -> #1935, the.edge
=:> Da li ti mislis da ce neko da se vraca na stare poruke da bi =:> skinuo par mama? ;) Ja se vraćam... Nego kad sam već tu, mnogo mi sporo idu ROM ovi, je l' ima neka forica za ubrzavanje... Veliki ljubitelj starih dobrih automata!
arkadne.1942 the.edge, -> #1941, superhik
T?>> Ja se vracam... Ha, ti se vracas, a gotovo da te i nema na sezu. ;) AcCeSS DeNiED
arkadne.1943 ranx, -> #1941, superhik
> Nego kad sam već tu, mnogo mi sporo idu ROM ovi, je l' ima > neka forica za ubrzavanje... Probaj sa podešavanjem veličine ekrana - to uglavnom odradi posao.
arkadne.1944 extasy,
LJudi zar su sve 3d "pucacine" zamrle. Ako je neko zainteresovan da se oformi nova grupa = Shadow Warrior ili tako nesto posto su duke-ta svi apsolvirali. Ako neko hoce tako nesto nek mi vice na mail. Pa da se bacimo na igranje.
arkadne.1945 buva,
Pitanje za Redneck Rampage... Gde je dodjavola kljuch na prvom nivou , epizoda outskirts ?! Hvala unapred..
arkadne.1946 saint, -> #1944, extasy
=> LJudi zar su sve 3d "pucacine" zamrle. Nisu eto imas na primer Quake koji za cudo niko na sezu ne voli osim nekolicine. BTW kad izlazi Unreal ?
arkadne.1947 apopovic, -> #1944, extasy
> LJudi zar su sve 3d "pucacine" zamrle. > Ako je neko zainteresovan da se oformi nova grupa = Shadow Warrior ili tako > nesto posto su duke-ta svi apsolvirali. > Ako neko hoce tako nesto nek mi vice na mail. > Pa da se bacimo na igranje. Odakle tebi to da si Duke apsolvirao ? Kad si i protiv koga zadnje igrao ?? Kojai ima grupu Atomic te mu se javni na mail da te ubaci, mozda neko ima zelju da te nagrdi. Naravno igra se u 1.7 DC ver. SW bas i nije nesto za igru modemom jer su nivoi poveliki za 2 igraca(modem), nisam video neke usere. P.S. Duke RULEZ! :-)
arkadne.1948 jujo,
Neko je spomenuo Quake... Danas sam kod ortaka video CD sa GOMILOM zajebancija za Quake. Tu je bilo svega... od dodatnih nivoa, do TOTALNO preradjenih mapa, u kojima vozite automobil ili avion. Nova oruzja (tipa, ostavis mitraljez na sred sobe i on se vrti u krug i puca ili ninja rope... zakucas strelu u plafon a na nju je okacen konopac, i popnes pa pucas... ) i gomila trikova u stilu "kako preziveti u multiplayer modu". Odusevile su me fore sa pucanjem raketom u pod, i odbacivanjem u vazduh zbog eksplozije. Na ovaj nacin nivo se moze zavrsiti vrlo brzo. Ima i jedan demo u kome je "lik" prosao ceo Quake, a da nije potrosio vise od 45 sec. na svakom nivou. Inace je igrao na nightmare tezini. Mislim da ce se ovaj CD pojaviti vrlo brzo u nekom CD klubu. yooyo:
arkadne.1949 senna, -> #1948, jujo
>Neko je spomenuo Quake... >Odusevile su me fore sa pucanjem raketom u pod, i odbacivanjem >u vazduh zbog eksplozije. Na ovaj nacin nivo se moze zavrsiti I u obichnom kvejku u jedan sikrit mozesh da udjesh samo na taj fazon, okrenesh ledja zidu, skochish i ispalish raketu u patos..
arkadne.1950 apostol, -> #1949, senna
>Neko je spomenuo Quake... E, da... Dobar fazon za ulazak u sobu sa Dopefish-om je aktiviranje NOCLIP cheata (komanda NOCLIP u konzoli), onda se samo spustite kroz patos na početku igre i nađete se u "Well of Wishes"... "Well of Wishes" je u stvari ona voda koja se vidi kroz prorez u betonu na samom početku igre. Inače, NOCLIP ume da "zavlada" ako odete nagore, kroz plafon (komande za gore-dole su D i C), a onda spustite pogled na dole, bolju arhitektonsku prezentaciju jednog objekta nisam video (osim naravno Virtual Reality-a :)))), sve se prostorije vide odozgo, kao maketa bez krova. JoTzoqA
arkadne.1951 superhik, -> #1942, the.edge
=:> Ha, ti se vracas, a gotovo da te i nema na sezu. ;) Ima me nego sam se utišao malo poslednjih godina... Ali u meni se ponovo budi životinja :))
arkadne.1952 superhik, -> #1943, ranx
=:> Probaj sa podešavanjem veličine ekrana - to uglavnom odradi =:> posao. Je l' bi mogao da objasniš kako se to radi, ja nisam provalio ni jedan svič, tj. nisam našao help.
arkadne.1953 apostol,
Ima li ko varanje za Pandemonijum I ?
arkadne.1954 ranx, -> #1952, superhik
> Je l' bi mogao da objasniš kako se to radi, ja nisam provalio ni > jedan svič, tj. nisam našao help. Imaš options meni kad pokreneš MAME za W95. Što se tiče ovoga za DOS, pogledaću dokumentaciju pa ću ti javiti. BTW, dokumentacija bi trebalo da je u arhivi.
arkadne.1955 superhik, -> #1954, ranx
=:> pogledaću dokumentaciju pa ću ti javiti. BTW, dokumentacija =:> bi trebalo da je u arhivi. Pa, nema je...
arkadne.1956 the.edge,
Kako trenutno stoje stvari, Duke Nukem Forever [officijalni nastavak Duke-a] nece imati podrsku za modem-to-modem. Razlog je jasan: u svetu skoro niko vise ne igra u dvoje, vec lepo preko interneta. Podrzavace i cooperative i sve ostalo sto ima Quake2 + nesto novo. Glavni programer kaze da ce sa nekim podesavanjima u windowsu moci da se igra modem-to-modem, ali da neveruju da ce ubaciti tu podrsku direktno u igru. Inace, prema 3 ankete koje su obavili neki online reviewitelji igara, DNF je igra koju svi najvise iscekuju. Sve ostale igre [ukljucujuci Quake3 i Daikatana] su daleko iza DNFa. Za sada se samo zna da ce u DNFu biti interakcije medju likovima, sto znaci da ce biti komunikacije i govora sa likovima, ali da ne treba da ocekujemo 3D avanturu. AcCeSS DeNiED
arkadne.1957 senna,
Jel igra neko Ignition.. Ako igra, ja bih da se trkam ;)
arkadne.1958 ranx,
Evo svih tekstualnih datoteka u vezi sa MAME. Inače, pojavila se verzija 0.31, ali mi je trenutno istekla pretplata pa ne mogu da je skinem sa mreže... mamedoc.zip
arkadne.1959 krsta,
Da li neko ima shifre koje se ukucaju u toku igre u igri HERETIC, ako ima nek' replyishe i da shifre! KRLE
arkadne.1960 null, -> #1959, krsta
Pa davno to bese ali mislim da su : rambo - sva oruzija god - besmrtnost za dalje ne znam NULL
arkadne.1961 smars,
Ljudi, Da li Mortal Kombat Trilogy zahteva 16 mb rama? Imam nekih problema na 8 Mada ne bi trebalo da ih bude jer se ne razlikuje nesto narocito od Mk3 koji radi kod mene savrseno Dakle? Sinisa
arkadne.1962 krsta,
Evo slika iz jedne igre koja se vodi u svemiru u jednoj lopti gde se vodi bitka izmedju letilica. Ovo su likovi koji mogu birati. Slike u PCX. KRLE
arkadne.1963 plejboj,
Subject: CROC legend of the gobbos Level: 4:6 Panic at pltform Pete's lair 60% complete Upomoc!! Ovaj nivo je nemoguce proci, ako neko zna kako preskociti ovaj nivo i preci na sledeci, neka dojavi sto pre!!! Unapred hvala Srdjan
arkadne.1964 krsta,
Snimljena pozicija za igru Comander Keen 4 kojom se prelazi igra! KRLE savegame.zip
arkadne.1965 milosh.zorica, -> #1958, ranx
> Evo svih tekstualnih datoteka u vezi sa MAME. Inače, pojavila se verzija > 0.31, ali mi je trenutno istekla pretplata pa ne mogu da je skinem sa > mreže... Koja adresa? Poz, Miloš!
arkadne.1966 ranx, -> #1965, milosh.zorica
> Koja adresa? Evo, uspeo sam da je skinem!!! :)
arkadne.1967 ranx, -> #1966, ranx
>> Koja adresa? > > Evo, uspeo sam da je skinem!!! Nešto mi ne ide UL... Probaj: http://www.davesclassics.com
arkadne.1970 dzim,
E, u kojoj epizodi se nalazi nivo Crypt Of Decay? Prichamo, naravno o Quaketu.
arkadne.1971 null, -> #1970, dzim
Na drugoj epizodi ti je taj nivo, a sad kako se zvao nivo sa kojeg se islo na njega to je vec teze pitanje.
arkadne.1973 dzim, -> #1971, null
<M> Na drugoj epizodi ti je taj nivo, a sad kako se zvao nivo sa <M> kojeg se islo na njega to je vec teze pitanje. aha, kul...nasho ga...na drugoj je epizodi....e, a de je sad onaj wishing well il kako se vec zvashe...:)
arkadne.1974 krsta,
U Fifi '98 road cup za play station se pojavljuju numere nekih poznatih izvodjacha, mozete li mi nabrojati koji su to izvodjachi i kako se one nazivaju! KRLE
arkadne.1975 legolas, -> #1974, krsta
Mislim da su pesme iste i za PC, tako da evo naslova: Uvodna je Blur, a druge dve su od Cristal Method (Busy Child i ... ne mogu da se setim kako se zove ;) ) Na verziji World Cup 98 je umesto Blura Chumbawamba (ili kako se vec pise). Inace Fifa WC 98 se gotovo ne razlikuje od FIFA RTWC 98, sem u drugacijim menijima i podrsci za ove nove 3d karte. (Cak ni tu nije nesto strasno bolje).
arkadne.1976 sane,
Jel ima neko igru Amazing spiderman? nek poshalje i shljite neke kratke igre ono, retke, koje ste igrali ranije... mene interesuju...
arkadne.1977 giovanni, -> #1975, legolas
Ę? Inace Fifa WC 98 se gotovo ne razlikuje od FIFA RTWC 98, sem u Ę? drugacijim menijima i podrsci za ove nove 3d karte. (Cak ni tu nije Ę? nesto strasno bolje). Ima i novih pokreta igrača, a i računar je teži protivnik. Golmani su mnogo pametniji a postoji i opcija kojom se reguliše "brzina" igre. Team menagment je unapređen, a zgodna stvar je World Cup Classic. Sve u svemu, ipak je vidno unapređnje u odnosu na FIFA RTWC ali se i vidi da je WC98 izdanje pre svega posvećeno svetskom prvenstvu (u FIFA98 ima preko 170 timova dok ih u WC98 ima četrdesetak).
arkadne.1978 legolas,
Videste li onaj Unreal? Jel probo neko to chudo na necehemu normalnom (ne-pentiumu II)? Kako izgleda?
arkadne.1979 jujo, -> #1978, legolas
# Jel probo neko to chudo na necehemu normalnom (ne-pentiumu II)? # Kako izgleda? Kod ortaka na p233 + m3d = 37 fps u 640x480. Jako lepo.... Veceras cu da probam kod mene na p180 + m3d, pa cu da javim. yooyo:
arkadne.1980 buva, -> #1979, jujo
(;)Kod ortaka na p233 + m3d = 37 fps u 640x480. Jako lepo.... (;)Veceras cu da probam kod mene na p180 + m3d, pa cu da javim. pu.. a onaj @ iz outer spacea kenjao kako na p300 + voodoo u nekim trenucima radi i na 15 fps... inache jel mozhe to uopshte da se igra bez upotrebe vudu magije il a ge pe-a u nekoj nizhoj rezoluciji, smanjenim detaljima itd ?
arkadne.1981 jujo,
Opet ja sa unreal-om. Kod mene na m3d-u radi fino u 640x480. Zeza me sto nemam MMX masinu, pa mi zvuk stuca. Imam p166 nasviran na 180 i m3d-a. No kod ortaka sve radi ko ludo. Ima p233mmx i m3d-a i 'ladno igra u 1024x768. Engine je Quake 2 klon, ali ima jako lepe teksture. Odusevilo me je to sto postoji "otvoren prostor" po kome mozes da vrsljas do mile volje. Jedini minus koji sam mu dao je lose uradjen podvodni svet. Izgleda apsolutno isto kao i nadzemni, stim da postoji plavicas horizont. yooyo: P.S.: Jedno pitanje za vlasnike 3d kartica. Da li vam i koliko u proseku opada framerate sa povecanjem rezolucije ekrana? Kod mene npr. Tomb Raider 1 u 640x480 ima preko 30 fps, dok u 1024 ima oko 24-26. E posto je rezolucija bar 75% veca gubitak od 20% u brzini mi ne ide u glavu? U pitanju je m3d.
arkadne.1982 saint, -> #1981, jujo
=> Opet ja sa unreal-om. Kod mene na m3d-u radi fino u 640x480. Zeza me => sto nemam MMX masinu, pa mi zvuk stuca. Imam p166 nasviran na 180 => i m3d-a. Aj probaj softverski rendering pa javi da znam da'l da uzimam.
arkadne.1983 legolas, -> #1981, jujo
Ovaj, izvini, sta je m3d?
arkadne.1984 jujo, -> #1983, legolas
# Ovaj, izvini, sta je m3d? Matrox m3d, 3d kartica koja koristi NEC PowerVR chip. yooyo:
arkadne.1985 legolas, -> #1984, jujo
Znaci, kolko sam ja shvatio, Unreal ne treba probati ako nemas osnovnu 3d karticu? (ja imam mmx, ali kartica mi je s3 obicna)
arkadne.1986 saint, -> #1985, legolas
Ovi kazu da mozes da igras i na tome ako aktiviras softwerski render ali na znam kako ide sa softwerskim pa ako neko moze da proba bio bi mu zahvalan.
arkadne.1987 the.edge,
Prosto neverovatno, ali 3D Realms ce (posle svega) da predje sa QuakeII enginea na Unreal-ov!! Dakle, Duke Nukem Forever ce biti sa Unrealovim engineom. Kazu da delaya zbog te promene nece biti, jer ce sve texture biti konvertovane, a modifikacija engina biti laksa, ali u svakom slucaju igra ce izaci pocetkom '99... To je bio plan i pre uzimanja Unreala. ;( Jedino sto su izgubili to je lova koju su dali za Q2 engine i utroseno vreme. Ali kako kaze shef ;) - lova im nije problem. Neki su cak bili i nezadovoljni prelaskom jer Unreal obiluje bugovima na mreznom (internet) igranju, dok je Q2 koliko-toliko stabilan i isproban. Medjutim, kazu da ce ti problemi biti otklonjeni od strane Epica, a ukoliko oni ne budu iskorenili sve bugove, onda ce oni da se bace na stvar. ;) (bila bi fora posle kada bi Epic licensirao patcheve od Apogeea ;)) ). Nove karakteristike koje ce da uvedu u Unreal jos nisu poznate, sem da ce da povecavaju interakciju igraca koliko je to moguce. AcCeSS DeNiED
arkadne.1988 the.edge, -> #1987, the.edge
Sad videh na internetu koliko ih je kostala licenca Q2 enginea, nezvanicno - pola miliona dolara!!! I pored toga oni ce da predju na Unreal. AcCeSS DeNiED
arkadne.1989 jujo, -> #1985, legolas
# Znaci, kolko sam ja shvatio, Unreal ne treba probati ako nemas # osnovnu 3d karticu? (ja imam mmx, ali kartica mi je s3 obicna) Ma ja imam p180 + 32Mb + s3virge + m3d i igra je lepo radila dok nisam stigao da nekog nivoa, na kome posle 15 min ucitavanja, UNREAL pukne i popljuje me sa porukom da nemam dovoljno virtuelne memorije. Pogledao sam u readme.txt i procitao sledece: If Unreal stops with an "Unreal has run out of virtual memory" message, you need to free up more hard disk space on your primary drive (C:) in order to play. Unreal's large levels and rich textures take up a lot of virtual memory. We recommend having 150 megabytes of free hard disk space for running the game, and 300 megabytes or more of free hard disk space for the editor. Kod mene je situacija da imam oko 100Mb slobodno na Win95 particiji. Posle ovog upozorenja mislim da cu da maknem igru sa masine. Iako engine izgleda bolje nego quake2, mislim da su preterali. Quake2 sam mogao komotno da igram i u 800x600. UNREAL na mojoj masini lepo radi ali kad krene da swapuje framerate DRASTICNO pada. U nekoj od prethodnih poruka sam napisao da UNREAL lepo radi. Tacno, ali samo na nekoliko prvih nivoa. Posle toga je nemoguce igrati ga. Za zainteresovane evo jos malo podataka iz readme.txt: ====================================================================== Performance tips ====================================================================== Our focus in creating Unreal has been to deliver a next-generation game that brings 3d gaming to a new level of realism. That is good. A side effect of this is that Unreal also runs slower than past 3d games on older or low-end PC's. That is bad...but it's an inevitable result of the large quantity of high-detail artwork; open, realistic, and high-detail environments; and high-detail animations in the game. What follows are some tips on how to up Unreal's performance on on machines where the game runs slowly. ------ Memory ------ Unreal's performance is highly dependent on the amount of RAM you have in your machine, and the amount of memory that is available. Machines with less memory will access their hard disk more frequently to load data, which causes sporadic pauses in gameplay. Thus, if you have a 32 megabyte (or less) machine, you should make sure that you don't have other unnecessary programs loaded in memory when playing Unreal. How Unreal will perform under different RAM conditions: * Less than 16 megabytes: Unplayable. * 16 megabytes: Playable, but very frequent swapping to the hard disk. We highly recommend turning on "Low Detail Textures" and "Low Quality Sound" to reduce memory usage. * 32 megabytes: Some swapping. * 64 megabytes: Great, with perhaps a teeny bit of swapping. * 128 megabytes: Oh Yes! --------- CPU Speed --------- Unreal is also very sensitive to CPU speed, memory bandwidth, and cache performance. Thus, it runs far better on leading-edge processors such as Pentium II's than it does on older ones such as non-MMX Pentiums. How Unreal will perform on different classes of machines: * Non-MMX P166 class machines: Slow rendering; large frame rate variations. We recommend playing in 320x200 resolution if available. We recommend setting the sound playback to 11025 Hz. * P200 MMX: Good rendering speed; some frame rate variations. We recommend running low resolutions like 320x240 or 400x300. We recommend keeping the sound playback at 22050 Hz. * Pentium II: Very nice rendering speed; consistent frame rate. Software rendering runs smooth in 512x384, 32-bit color resolution. You might try 44 kHz audio for best sound quality. ------------ Requirements ------------ Minimum system requirement: * 166 MHz Pentium class computer. * 16 megabytes of RAM. * 2 megabyte video card. Typical system: * 233 MHz Pentium MMX or Pentium II. * 32 or 64 megabytes of RAM. * 3dfx Voodoo class 3d accelerator. Awesome system: * Pentium II 266 or faster. * 64 or 128 megabytes of RAM. * 3dfx Voodoo or Voodoo2 class 3D accelerator. yooyo: P.S.: Neko je spomenuo Duke Nukem Forever. Ako budu koristili UNREAL engine skupljajte pare za JAKU masinu. Sto se mene tice...q2 rulez!!!
arkadne.1990 the.edge, -> #1989, jujo
Ja sam rekao za Duke Nukem Forever, a sada i vidim zasto su se ljudi na internetu bunili oko unrealove zahtevnosti. Pa da li je moguce da su oni pravili igru koja perfektno radi tek sa 128mb rama??? Pa to vise nije igra! Ukoliko budem imao istu masinu (ako nepadnu cene za PII, tako ce i biti) i kada izadje DNF, onda iz inata necu ni da je uzimam. Zbog igre da kupujem ultra-mega-hi tech masinu ne pada mi napamet. AcCeSS DeNiED
arkadne.1991 popovics,
Ako oni nama mogu da prete za Zemun, mi njima možemo da sj*bemo Zagreb, bar u Duke-tu... zagreb.arj
arkadne.1992 saint,
Ljudi cujte i pocujte :) Napokon je izasao Mortal Kombat 4 !!! I sta imamo to novo u njemu? Pa kao prvo nemojte da se brinete da ce vam mozda biti potreban voodo ili neka druga 3D skalamerija Sve ce lepo raditi na jednom Intelu na 166 i 2D karticom. Mada da bi videli pravu car igre treba ce vam neka bolja 3D kartica. E sad sta reci o jednoj legendarnoj igri. Pa zadrzala je sve dobro i dobila jos mnogo toga. Znaci 3D u 320X200 ili 640X480. Kamera nesto slicno Tekkenu ali ne kruzi oko igraca. Igra je od Tekkena mnogo brza sto je za neke mana a za neke dobro. Na likove stvarno nisu stedili poligone i texture. Sa jednom 3D karticom (cak i sa Virgeom) likovi izgledaju kao da su renderovani na primer u 3DS MAX-u. Magije,konbinacije,fataliti,animaliti sve je tu. Mnogo bolje nego u proslim delovima (realnije). Sta jos reci. RIP igre koji se moze skinuti sa Ineta zauzima 9 disketa i nedostaje mu samo muzika pa ko voli nek izvoli.Igru svakako vredi imati.
arkadne.1993 epson, -> #1992, saint
│ Napokon je izasao Mortal Kombat 4 !!! └───────────────────────────────────────────────── │ Sta jos reci. RIP igre koji se moze skinuti sa │ Ineta zauzima 9 disketa i nedostaje mu samo muzika └───────────────────────────────────────────────── ftp://206.137.129.17/mk4+trainer/
arkadne.1994 saint, -> #1993, epson
=> ftp://206.137.129.17/mk4+trainer/ Imao si da ga skines sa vise FTP sajtova. Glupo je jedino sto su ga na svakom brisali posle 24 casa. Ali na svim su bile iste arhive tako da ne mari.
arkadne.1995 jujo, -> #1985, legolas
# Znaci, kolko sam ja shvatio, Unreal ne treba probati ako nemas # osnovnu 3d karticu? (ja imam mmx, ali kartica mi je s3 obicna) E, ja kupio AMD K6/266 + 64 Mb-a.... i sada mogu lepo da igram UNREAL. Igra se vise ne vuce, a ekran je u 640x480. Naravno tu je i m3d. yooyo:
arkadne.1996 vesic,
E ima li neko neku staru "dobru" platformu ( 2d ) kao sto su diznijeve aladin lion king ili jungle book u stvari nesto u tom stilu? a da nije vise od dva tri Mb (imam 14400) neka okaci ako hoce. 10x unapred Vesa
arkadne.1997 svitac,
Pozdrav! Ovo pitanje je sigurno bilo ali ja ovu konferenciju ne citam redovno... Ipak se nadam da ce neko odvojiti malo vremena i poslati mi sifre za varanja u igri DUKE NUKEM 3D. Pozeljno na mail. Hvala!
arkadne.1998 pavijan,
Ako neko ima... Ima li neko igru preferans klub ili tako nesto? Moze i neka internet aderesa za pref ako postoji. Svojevremeno je slao saint na sistem ali nije kompletna jer mi uvec kod pokretanja blokira racunar. Pozdrav od pavijana.
arkadne.1999 vdunic,
Evo shifre za UnReal ... ALLAMMO (dobija se 999 municije za sva oruzhje) FLY (mod letenja) GOD (bozhanski mod) GHOST (prolazak kroz zidove) SLOMO# (ubrzava ili usporrava igru 1.0 je normalno) PLAYERSONLY (zamrzava vreme) KILLPAWNS (ubija sve monstrume) WALK (vracha u normalan mod hodanja) INVISIBLE (nevidljivost) BEHINDVIEW 1 (pogled iz treceg lica) BEHINDVIEW 0 (vracanje u normalan pogled) FLUSH (osvezhava ekran ili popravlja bagove u teksturi tokom igre)
arkadne.2000 milosh.zorica, -> #1997, svitac
> Ipak se nadam da ce neko odvojiti malo vremena i poslati mi sifre > za varanja u igri DUKE NUKEM 3D. > Pozeljno na mail. Šifre su: dnstuff - Daje ti sva oružja, ključeve i ostae raspoložive predmete, dnkroz - Besmrtnost, dncashman - Kad pritisneš "Space", Vojvoda će bacati lovu, svuda oko sebe. Za ostale pogledaj starije poruke, pre 2-2.5 god.
arkadne.2001 milosh.zorica,
Da li neko zna šifre za Hexen2? Može i pointer na starije poruke. Čini mi se da je neko to slao ovde ranije, dok sam imao neku buđavu 2d kartu i 16mb, a, sad kad imam mnogo rama i 3d, neznam gde je.
arkadne.2002 jujo,
Jel' neko zna sta dalje da radim u UNREAL-u kada dojem do nivo-a koji se zove The Nali Castle (to je dvorac s pocetka igre). Pobio sam sve (cak i ogromno letece cudoviste u velikoj kuli). Vise se nista ne mrda. Sta dalje? yooyo:
arkadne.2003 gaga,
Kako se ukucavaju cheatovi u Nightmare creatures ?
arkadne.2004 kec.,
Zanima me da li neko zna varanje za Asterix&Obelix,a ako ne - da li bar zna shta da se radi na drugom nivou (Londonium) u drugoj epizodi,kada idesh po nekim spratovima i kada ti ponegde izlaze robijashi koje ja ne mogu da pomerim , a kada pobijem sve Rimljane, opet ne mogu da izadjem iz nivoa...?
arkadne.2005 jujo,
Unreal je gotov. Zna li neko kad ce nastavak? Slicice sam grebao pod Direct3D u software rendering modu, pa mozda nisu najlepse. Problem je u UNREAL-u kada igram u fullscreenu sa m3d-om umesto grebane slike dobijem "crnu devijcicu u crnoj haljinici koja se igra u crnom blatu", pa sam morao da pustim zavrsnu sekvencu u prozoru pod Direct3D-om. Igrao sam na najlaksem nivou, jer je drugacije prakticno nemoguce zavrsiti. Posle 10-15 nivoa na medium tezini, protivnici su toliko zeznuti da je najmanja greska "smrt". Iako je tehnicki bolji od Quake-a, nema tu atmosferu kao Quake. U Unrealu postoje delovi koji lepo izgledaju (vodopadi, cvece, dvonogi nosorozi sa "decom" pasu travu, zeke koje pretrcavaju livadu, pticice, ribice, ledene povrsine u kojima se ogledas...), a iza prve okuke 15 protivnika. Igra nema neko definisano vreme kada se odvija. Definitivno je buducnost. Pomalo nervira kada sa jednog "prirodnog" nivoa u kome trckaras po livadi ili po dvorcu u quake atmosferi odjednom predjes na nivo koji se odvija u svemirskom brodu. I opet, kada se naviknes na sva moguca vrata, energetske liftove, holo monitore,... sa broda, nastavis u pecinama pod zemljom ili u nekom selu. Igra je mnogo veca od Quake-a. Nivoi su ogromni. Kada bi nekako merio predjeni put... pa quake2 je tek mozda cetvrtina unreala po prostoru koji treba proci. Quake stalno drzi neki nivo adrenalina u krvi kad igras... Jednostavno covek je stalno napet. I jos jednu stvar moram da istaknem. Unreal je pun bugova. Igra ume da se srusi "samo tako". Razlozi su razliciti, pocev od manjka virtuelne memorije, pa do neke greske u "...Main Loop-u...". Ima i gresaka u renderingu. Deasva se da kada gledas neki zid pod jednim uglom on izgleda savrseno. Ali kao pomeris pogled vrlo malo, unreal ispusti neke "fejsove" i zid bude providan - isecen. Ima li jos neka zanimljiva quake ili unreal klon igrica? yooyo: unr_end.zip
arkadne.2006 mcule,
Ukoliko se sacuvaju snimci u UNREALu, a isti se zatim preinstalira, kako ponovo povratiti snimke i nastaviti od mesta gde sam stao? Ne pomaze da se stari snimci prekopiraju u odgovarajuci direktorijum... Ima li nekih komanci iz konzole da se skoci na odredjeni nivo? To bi pomoglo takodje... Greota da se od pocetka igra... mc
arkadne.2007 jujo, -> #2006, mcule
# Ukoliko se sacuvaju snimci u UNREALu, a isti se zatim preinstalira, # kako ponovo povratiti snimke i nastaviti od mesta gde sam stao? Ne # pomaze da se stari snimci prekopiraju u odgovarajuci direktorijum... Glupa fora ali radi.... Pocni ponovo da igras. Snimi se i prekini igru. u unreal\savs dir-u imaces jedan save file. obrisi ga i preko njega presnimi zeljenu poziciju koju si snimio iz prethodne instalacije. Startuj ponovo UNREAL i idi na game/load Nema veze to sto pise da si na prvom nivou. Kada se ucita pozicija bice sve po starom. Ponovo snimi poziciju i nastavi... Inace ovo je jedna zaista glupa fora u unreal-u. btw... da li ti radi unreal-ed? Mene popljuje sa "Unrecognized ERROR!". yooyo:
arkadne.2008 .dag.,
E ljudi, nekako mi se igra descent 1 preko modema.. sme li neko? Uz poruku su dve poruke iz jedne grupe koja se bavila modemskim igranjem descenta.. cisto da se zna ko je the best! One more thing.. moj prosli user je vector cisto da se razume sadrzaj poruka.. info.txt
arkadne.2009 gogica, -> #2003, gaga
--> Kako se ukucavaju cheatovi u Nightmare creatures ? Evo stize sa malim zakasnjenjem. ntmrch.zip