arkadne.1906ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Moon Cresta
mooncrst.ziparkadne.1907the.edge,
-> #1898, ranxMogao bi sve tvoje MAME igre da spakujes u jednu arhivu, a ne 100 poruka sa
igrama.
Skoro niko nije dao kritiku povodom ovoga, a zato ubise onog sa katalogom. ;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1908rox.,
-> #1905, ranxAko vec neima Terra creste , dosbro je i ovo !
Sve sam poskidao i sve radi.
Jos imam (muzickih) zelja ;
Black tiger
Circus charlie
Hyper sports
Omega race
Rastan
Aki imas , salji
Hvala!
arkadne.1909kiki,
-> #1897, ranx> Baš mi je drago da je neko ovo skinuo, pa evo i traženih ROMčića - uz ovu
> poruku Vanguard!!!
Khm.. pardon.. al' kako se startuju ove igre?
arkadne.1910miskop,
-> #1906, ranx>>!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Ja imam MAME 0.29w, pa me zanima jesu li ovi romovi
isključivo za 0.3 i da li će biti problema ako se pokrenu
na 0.29 verziji?
arkadne.1911rox.,
-> #1910, miskopNeces ni moci da ih pokrenes , nisu podrzane .
Ako imas neke od onih kojih tu nema UL!
arkadne.1912ranx,
-> #1907, the.edge> Mogao bi sve tvoje MAME igre da spakujes u jednu arhivu, a ne 100 poruka sa
> igrama.
Sve igre u jednoj arhivi čine 9MB, što je mnogo i za UL i za DL - ovako ipak
svako može da skine samo onu igru koja mu se dopada (a to je najčešće 40-ak
KB).
arkadne.1913ranx,
-> #1909, kiki> Khm.. pardon.. al' kako se startuju ove igre?
Pokupiš MAME 0.30 emulator (okačio sam ga nedavno u conf), zip fajlove staviš
u direktorijum ROMS i gotovo...
arkadne.1914ranx,
-> #1910, miskop> Ja imam MAME 0.29w, pa me zanima jesu li ovi romovi
> isključivo za 0.3 i da li će biti problema ako se pokrenu
> na 0.29 verziji?
Neće biti problema, ako 0.29 podržava odgovarajuću igru.
arkadne.1915miskop,
-> #1914, ranx>> Neće biti problema, ako 0.29 podržava odgovarajuću igru.
OK, skinuo sam i 0.30 iz konfe.
10x.
arkadne.1916null,
neznam broj poruke, ali je vezano za mdk i 4 ili 5 nivo tj. onaj sa
podmornicom :)
pre nego sto udjes u podmornicu vidi da izvan podmornice sakupis nesto rucnih
granata. Rucne granate bacas ispod glavonje i one se dizu esled toplog
vazduha i to je cela poenta :). inace kada ti nestane granata pojavice se u
prostoriji nove. mislim da ti je to dovoljno :))
arkadne.1917kiki,
-> #1913, ranx> Pokupiš MAME 0.30 emulator (okačio sam ga nedavno u conf), zip fajlove
Ok.. Thanx. Nasao sam gde su.. al' da je skoro.. pa i nije bas. :)
arkadne.1918bcvetkovic,
Setio sam se igre Falcon Patrol. Igrao sam je na mom Commodoru,
ali cini mi se da je postojala i na automatima. U svakom slucaju ako
je neko ima bilo za Commodor ili MAME neka salje.
Pozdrav
Bosko.
arkadne.1919ranx,
-> #1917, kiki> Ok.. Thanx. Nasao sam gde su.. al' da je skoro.. pa i nije bas. :)
Sve je relativno :) Ali, nova verzija (0.31) je na pomolu - čim stigne, šaljem
je ovamo.
arkadne.1920ranx,
Molim nekog ko ima dobru verziju Pirates! Gold da mi je pošalje na mail. Znam
da je dugačka, ali pleeeeez!
arkadne.1921ranx,
-> #1908, rox.!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Black tiger
blktiger.ziparkadne.1922ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Hyper Sports
hyperspt.ziparkadne.1923ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Hyper Olympics
hyprolym.ziparkadne.1924ranx,
!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Circus Charlie
circusc.ziparkadne.1925miskop,
-> #1921, ranx>>!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Ne znam da li je neko već slao, ali evo i poznatog Scramble-a.
Scramble nije da je zarazan, nego raaaazbija... ;)
scramble.ziparkadne.1926ranx,
-> #1924, ranx!!! MAME 0.30 ROMS !!!
Rastan
rastan.ziparkadne.1927gogica,
Da li neko zna sta prestavlja ova slika?
Za one koji ne znaju, ovo je jedna od tajnih
prostorija u QuakeII.
quake.jpgarkadne.1928the.edge,
-> #1925, miskopZasto ne osnujete grupu MAME?
Bolje bi bilo da svi ljubitelji mama ;) odu u neku grupu, a ne ovde da
razmenjuju igre u devedesetdevethiljada poruka.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1929the.edge,
-> #1927, gogicaSlika predstavlja ribu zvanu DOPEFISH. Dopefish ima duugu tradiciju (da li se
neko seca Commander Keen-a?). Ta riba je "kraljica" u jednoj epizodi (ne znam
tacno) CKa. Postoji i dobar screen saver, gde se cuje ribino podrigivanje. :))
Ako neko bude hteo mogu da posaljem ovde ili u pcos/win95.
Ribu je kreirao Tom Hall koji je radio u Apogee-u, a onda zajedno sa John
Romerom (iz id softwarea) osnovao kucu ION Storm.
Riba predstavlja zvanicnu maskotu u Apogee-u (pored Dukea), a pojavila se i u
mnogim igram kao secret feature. Ljudi iz apogee-a i id-a su cool prijatelji,
tako da je to jedan od razloga zasto se riba pojavljuje kao secret u id-ovim
igrama. Imas je i u prvom delu Quakea.
Ide slika...
AcCeSS DeNiED
quakef.jpgarkadne.1930the.edge,
Da li bi filemaster mogao da skine Jazz Jackrabbit 2 shareware? Izasao je pre
neki dan...
http://www.jazzjackrabbit.com
AcCeSS DeNiED
arkadne.1931ranx,
-> #1925, miskop> Ne znam da li je neko već slao, ali evo i poznatog Scramble-a.
> Scramble nije da je zarazan, nego raaaazbija... ;)
Slao sam ja - a da ne bi duplirali fajlove, pogledaj poruku 1.1596
arkadne.1932ranx,
-> #1928, the.edge> Bolje bi bilo da svi ljubitelji mama ;) odu u neku grupu, a ne ovde da
Prvo: mene mrzi da se bakćem sa grupom.
Drugo: ako moderatoru ne smeta, zašto smeta tebi - ti si jedini koji se do
sada bunio.
Treće: ako te ne zanima, bar je lako obrisati ove poruke, a i nisu velike (30
bajta u proseku), pa ne opterećuju DL.
arkadne.1933ranx,
-> #1932, ranx> Treće: ako te ne zanima, bar je lako obrisati ove poruke, a i nisu velike
> (30 bajta u proseku), pa ne opterećuju DL.
(: Četvrto: fajlovi uz poruke koji su u grupama se brišu mnogo češće nego oni
u confama...
arkadne.1935the.edge,
-> #1933, ranx
T?>> (:Cetvrto:fajlovi uz poruke koji su u grupama se brisu mnogo cesce
T?>> nego oni u confama...
Fajlovi se ne brisu, oni ostaju zajedno sa porukama (tj. mozda se brisu oni
BAS stari). Samo ne znam sta je to tebi vazno, jer samo vas par skida te
mame igre, a ostali to ignorisu.
Da li ti mislis da ce neko da se vraca na stare poruke da bi skinuo par
mama? ;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1936the.edge,
-> #1932, ranx
T?>> Prvo:mene mrzi da se bakcem sa grupom.
Uh, to je stvarno tezak posao...zahteva posebnu intelektualnu spremu. ;)
Svi mi Spectrumovci smo osnovali svoje grupe... e sad, to sto te grupe ne
funkcionisu bas najbolje, to je druga stvar...ali ne bi funkcionisale ni u
konf., jer to pokazuje da je zainteresovanost pala.
T?>> Drugo:ako moderatoru ne smeta,
T?>> zasto smeta tebi - ti si jedini koji se do sada bunio.
Jesam, ali zato su ti neki odma dali conf ignore. ;)
Btw: Gde ti vidis ovde moderatora? ;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1937gumiflex,
-> #1936, the.edgeSlazem se sa covekom , dosta mama , baba , pasa isl. ;)
Nemojte me pogresno razumeti zbog ;) , stvarno , za ovakve
slucajeve i postoje grupe.
arkadne.1938ranx,
-> #1935, the.edge> Da li ti mislis da ce neko da se vraca na stare poruke da bi skinuo par
> mama? ;)
Naravno. A fajlovi se brišu kad se confa zatvori, tj. dostigne limit od 10000
poruka.
arkadne.1939ranx,
-> #1936, the.edge> Jesam, ali zato su ti neki odma dali conf ignore. ;)
Ko im je kriv ;)
arkadne.1940yvan,
-> #1938, ranx=> Naravno. A fajlovi se brišu kad se confa zatvori, tj. dostigne limit od
=> 10000 poruka.
Ne brišu se.
arkadne.1941superhik,
-> #1935, the.edge=:> Da li ti mislis da ce neko da se vraca na stare poruke da bi
=:> skinuo par mama? ;)
Ja se vraćam...
Nego kad sam već tu, mnogo mi sporo idu ROM ovi, je l' ima
neka forica za ubrzavanje...
Veliki ljubitelj starih
dobrih automata!
arkadne.1942the.edge,
-> #1941, superhik
T?>> Ja se vracam...
Ha, ti se vracas, a gotovo da te i nema na sezu. ;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1943ranx,
-> #1941, superhik> Nego kad sam već tu, mnogo mi sporo idu ROM ovi, je l' ima
> neka forica za ubrzavanje...
Probaj sa podešavanjem veličine ekrana - to uglavnom odradi posao.
arkadne.1944extasy,
LJudi zar su sve 3d "pucacine" zamrle.
Ako je neko zainteresovan da se oformi nova grupa = Shadow Warrior ili tako
nesto posto su duke-ta svi apsolvirali.
Ako neko hoce tako nesto nek mi vice na mail.
Pa da se bacimo na igranje.
arkadne.1945buva,
Pitanje za Redneck Rampage...
Gde je dodjavola kljuch na prvom nivou , epizoda outskirts ?!
Hvala unapred..
arkadne.1946saint,
-> #1944, extasy=> LJudi zar su sve 3d "pucacine" zamrle.
Nisu eto imas na primer Quake koji za cudo
niko na sezu ne voli osim nekolicine.
BTW kad izlazi Unreal ?
arkadne.1947apopovic,
-> #1944, extasy> LJudi zar su sve 3d "pucacine" zamrle.
> Ako je neko zainteresovan da se oformi nova grupa = Shadow Warrior ili tako
> nesto posto su duke-ta svi apsolvirali.
> Ako neko hoce tako nesto nek mi vice na mail.
> Pa da se bacimo na igranje.
Odakle tebi to da si Duke apsolvirao ?
Kad si i protiv koga zadnje igrao ??
Kojai ima grupu Atomic te mu se javni na mail da te ubaci, mozda
neko ima zelju da te nagrdi.
Naravno igra se u 1.7 DC ver.
SW bas i nije nesto za igru modemom jer su nivoi poveliki za
2 igraca(modem), nisam video neke usere.
P.S.
Duke RULEZ! :-)
arkadne.1948jujo,
Neko je spomenuo Quake...
Danas sam kod ortaka video CD sa GOMILOM zajebancija za Quake. Tu
je bilo svega... od dodatnih nivoa, do TOTALNO preradjenih mapa,
u kojima vozite automobil ili avion. Nova oruzja (tipa, ostavis
mitraljez na sred sobe i on se vrti u krug i puca ili ninja rope...
zakucas strelu u plafon a na nju je okacen konopac, i popnes pa pucas... )
i gomila trikova u stilu "kako preziveti u multiplayer modu".
Odusevile su me fore sa pucanjem raketom u pod, i odbacivanjem
u vazduh zbog eksplozije. Na ovaj nacin nivo se moze zavrsiti
vrlo brzo.
Ima i jedan demo u kome je "lik" prosao ceo Quake, a da nije
potrosio vise od 45 sec. na svakom nivou. Inace je igrao
na nightmare tezini.
Mislim da ce se ovaj CD pojaviti vrlo brzo u nekom CD klubu.
yooyo:
arkadne.1949senna,
-> #1948, jujo>Neko je spomenuo Quake...
>Odusevile su me fore sa pucanjem raketom u pod, i odbacivanjem
>u vazduh zbog eksplozije. Na ovaj nacin nivo se moze zavrsiti
I u obichnom kvejku u jedan sikrit mozesh da udjesh samo na taj fazon,
okrenesh ledja zidu, skochish i ispalish raketu u patos..
arkadne.1950apostol,
-> #1949, senna>Neko je spomenuo Quake...
E, da... Dobar fazon za ulazak u sobu sa Dopefish-om je aktiviranje
NOCLIP cheata (komanda NOCLIP u konzoli), onda se samo spustite kroz
patos na početku igre i nađete se u "Well of Wishes"...
"Well of Wishes" je u stvari ona voda koja se vidi kroz prorez u
betonu na samom početku igre.
Inače, NOCLIP ume da "zavlada" ako odete nagore, kroz plafon
(komande za gore-dole su D i C), a onda spustite pogled na dole,
bolju arhitektonsku prezentaciju jednog objekta nisam video (osim
naravno Virtual Reality-a :)))), sve se prostorije vide odozgo, kao
maketa bez krova.
JoTzoqA
arkadne.1951superhik,
-> #1942, the.edge=:> Ha, ti se vracas, a gotovo da te i nema na sezu. ;)
Ima me nego sam se utišao malo poslednjih godina...
Ali u meni se ponovo budi životinja :))
arkadne.1952superhik,
-> #1943, ranx=:> Probaj sa podešavanjem veličine ekrana - to uglavnom odradi
=:> posao.
Je l' bi mogao da objasniš kako se to radi, ja nisam provalio ni
jedan svič, tj. nisam našao help.
arkadne.1953apostol,
Ima li ko varanje za Pandemonijum I ?
arkadne.1954ranx,
-> #1952, superhik> Je l' bi mogao da objasniš kako se to radi, ja nisam provalio ni
> jedan svič, tj. nisam našao help.
Imaš options meni kad pokreneš MAME za W95. Što se tiče ovoga za DOS,
pogledaću dokumentaciju pa ću ti javiti. BTW, dokumentacija bi trebalo da je u
arhivi.
arkadne.1955superhik,
-> #1954, ranx=:> pogledaću dokumentaciju pa ću ti javiti. BTW, dokumentacija
=:> bi trebalo da je u arhivi.
Pa, nema je...
arkadne.1956the.edge,
Kako trenutno stoje stvari, Duke Nukem Forever [officijalni nastavak Duke-a]
nece imati podrsku za modem-to-modem. Razlog je jasan: u svetu skoro niko vise
ne igra u dvoje, vec lepo preko interneta.
Podrzavace i cooperative i sve ostalo sto ima Quake2 + nesto novo.
Glavni programer kaze da ce sa nekim podesavanjima u windowsu moci da se
igra modem-to-modem, ali da neveruju da ce ubaciti tu podrsku direktno u igru.
Inace, prema 3 ankete koje su obavili neki online reviewitelji igara, DNF je
igra koju svi najvise iscekuju. Sve ostale igre [ukljucujuci Quake3 i
Daikatana] su daleko iza DNFa.
Za sada se samo zna da ce u DNFu biti interakcije medju likovima, sto znaci
da ce biti komunikacije i govora sa likovima, ali da ne treba da ocekujemo
3D avanturu.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1957senna,
Jel igra neko Ignition.. Ako igra, ja bih da se trkam ;)
arkadne.1958ranx,
Evo svih tekstualnih datoteka u vezi sa MAME. Inače, pojavila se verzija 0.31,
ali mi je trenutno istekla pretplata pa ne mogu da je skinem sa mreže...
mamedoc.ziparkadne.1959krsta,
Da li neko ima shifre koje se ukucaju u toku igre u igri HERETIC, ako
ima nek' replyishe i da shifre!
KRLE
arkadne.1960null,
-> #1959, krstaPa davno to bese ali mislim da su :
rambo - sva oruzija
god - besmrtnost
za dalje ne znam
NULL
arkadne.1961smars,
Ljudi,
Da li Mortal Kombat Trilogy zahteva 16 mb rama?
Imam nekih problema na 8
Mada ne bi trebalo da ih bude jer se ne razlikuje nesto narocito
od Mk3 koji radi kod mene savrseno
Dakle?
Sinisa
arkadne.1962krsta,
Evo slika iz jedne igre koja se vodi u svemiru u jednoj lopti gde se
vodi bitka izmedju letilica.
Ovo su likovi koji mogu birati.
Slike u PCX.
KRLE
arkadne.1963plejboj,
Subject: CROC legend of the gobbos
Level: 4:6 Panic at pltform Pete's lair 60% complete
Upomoc!!
Ovaj nivo je nemoguce proci, ako neko zna kako preskociti ovaj nivo
i preci na sledeci, neka dojavi sto pre!!!
Unapred hvala Srdjan
arkadne.1964krsta,
Snimljena pozicija za igru Comander Keen 4 kojom se prelazi igra!
KRLE
savegame.ziparkadne.1965milosh.zorica,
-> #1958, ranx> Evo svih tekstualnih datoteka u vezi sa MAME. Inače, pojavila se verzija
> 0.31, ali mi je trenutno istekla pretplata pa ne mogu da je skinem sa
> mreže...
Koja adresa?
Poz, Miloš!
arkadne.1966ranx,
-> #1965, milosh.zorica> Koja adresa?
Evo, uspeo sam da je skinem!!!
:)
arkadne.1967ranx,
-> #1966, ranx>> Koja adresa?
>
> Evo, uspeo sam da je skinem!!!
Nešto mi ne ide UL... Probaj: http://www.davesclassics.com
arkadne.1970dzim,
E, u kojoj epizodi se nalazi nivo Crypt Of Decay?
Prichamo, naravno o Quaketu.
arkadne.1971null,
-> #1970, dzimNa drugoj epizodi ti je taj nivo, a sad kako se zvao nivo sa kojeg se islo na
njega to je vec teze pitanje.
arkadne.1973dzim,
-> #1971, null
<M> Na drugoj epizodi ti je taj nivo, a sad kako se zvao nivo sa
<M> kojeg se islo na njega to je vec teze pitanje.
aha, kul...nasho ga...na drugoj je epizodi....e, a de je sad onaj
wishing well il kako se vec zvashe...:)
arkadne.1974krsta,
U Fifi '98 road cup za play station se pojavljuju numere nekih
poznatih izvodjacha, mozete li mi nabrojati koji su to izvodjachi i
kako se one nazivaju!
KRLE
arkadne.1975legolas,
-> #1974, krstaMislim da su pesme iste i za PC, tako da evo naslova:
Uvodna je Blur, a druge dve su od Cristal Method (Busy Child i ... ne
mogu da se setim kako se zove ;) )
Na verziji World Cup 98 je umesto Blura Chumbawamba (ili kako se vec
pise).
Inace Fifa WC 98 se gotovo ne razlikuje od FIFA RTWC 98, sem u
drugacijim menijima i podrsci za ove nove 3d karte. (Cak ni tu nije
nesto strasno bolje).
arkadne.1976sane,
Jel ima neko igru Amazing spiderman?
nek poshalje
i shljite neke kratke igre
ono, retke, koje ste igrali ranije...
mene interesuju...
arkadne.1977giovanni,
-> #1975, legolasĘ? Inace Fifa WC 98 se gotovo ne razlikuje od FIFA RTWC 98, sem u
Ę? drugacijim menijima i podrsci za ove nove 3d karte. (Cak ni tu nije
Ę? nesto strasno bolje).
Ima i novih pokreta igrača, a i računar je teži protivnik. Golmani su
mnogo pametniji a postoji i opcija kojom se reguliše "brzina" igre. Team
menagment je unapređen, a zgodna stvar je World Cup Classic. Sve u svemu,
ipak je vidno unapređnje u odnosu na FIFA RTWC ali se i vidi da je WC98
izdanje pre svega posvećeno svetskom prvenstvu (u FIFA98 ima preko 170
timova dok ih u WC98 ima četrdesetak).
arkadne.1978legolas,
Videste li onaj Unreal?
Jel probo neko to chudo na necehemu normalnom (ne-pentiumu II)?
Kako izgleda?
arkadne.1979jujo,
-> #1978, legolas# Jel probo neko to chudo na necehemu normalnom (ne-pentiumu II)?
# Kako izgleda?
Kod ortaka na p233 + m3d = 37 fps u 640x480. Jako lepo....
Veceras cu da probam kod mene na p180 + m3d, pa cu da javim.
yooyo:
arkadne.1980buva,
-> #1979, jujo
(;)Kod ortaka na p233 + m3d = 37 fps u 640x480. Jako lepo....
(;)Veceras cu da probam kod mene na p180 + m3d, pa cu da javim.
pu.. a onaj @ iz outer spacea kenjao kako na p300 + voodoo u nekim
trenucima radi i na 15 fps... inache jel mozhe to uopshte da se igra
bez upotrebe vudu magije il a ge pe-a u nekoj nizhoj rezoluciji,
smanjenim detaljima itd ?
arkadne.1981jujo,
Opet ja sa unreal-om. Kod mene na m3d-u radi fino u 640x480. Zeza me
sto nemam MMX masinu, pa mi zvuk stuca. Imam p166 nasviran na 180
i m3d-a.
No kod ortaka sve radi ko ludo. Ima p233mmx i m3d-a i 'ladno
igra u 1024x768. Engine je Quake 2 klon, ali ima jako lepe
teksture. Odusevilo me je to sto postoji "otvoren prostor" po
kome mozes da vrsljas do mile volje.
Jedini minus koji sam mu dao je lose uradjen podvodni svet. Izgleda
apsolutno isto kao i nadzemni, stim da postoji plavicas horizont.
yooyo:
P.S.: Jedno pitanje za vlasnike 3d kartica. Da li vam i koliko
u proseku opada framerate sa povecanjem rezolucije ekrana?
Kod mene npr. Tomb Raider 1 u 640x480 ima preko 30 fps,
dok u 1024 ima oko 24-26. E posto je rezolucija bar 75% veca
gubitak od 20% u brzini mi ne ide u glavu? U pitanju je m3d.
arkadne.1982saint,
-> #1981, jujo=> Opet ja sa unreal-om. Kod mene na m3d-u radi fino u 640x480. Zeza me
=> sto nemam MMX masinu, pa mi zvuk stuca. Imam p166 nasviran na 180
=> i m3d-a.
Aj probaj softverski rendering pa javi da znam da'l da uzimam.
arkadne.1983legolas,
-> #1981, jujoOvaj, izvini, sta je m3d?
arkadne.1984jujo,
-> #1983, legolas# Ovaj, izvini, sta je m3d?
Matrox m3d, 3d kartica koja koristi NEC PowerVR chip.
yooyo:
arkadne.1985legolas,
-> #1984, jujoZnaci, kolko sam ja shvatio, Unreal ne treba probati ako nemas
osnovnu 3d karticu? (ja imam mmx, ali kartica mi je s3 obicna)
arkadne.1986saint,
-> #1985, legolas
Ovi kazu da mozes da igras i na tome ako aktiviras
softwerski render ali na znam kako ide sa softwerskim
pa ako neko moze da proba bio bi mu zahvalan.
arkadne.1987the.edge,
Prosto neverovatno, ali 3D Realms ce (posle svega) da predje sa QuakeII
enginea na Unreal-ov!! Dakle, Duke Nukem Forever ce biti sa Unrealovim
engineom.
Kazu da delaya zbog te promene nece biti, jer ce sve texture biti
konvertovane, a modifikacija engina biti laksa, ali u svakom slucaju igra ce
izaci pocetkom '99... To je bio plan i pre uzimanja Unreala. ;(
Jedino sto su izgubili to je lova koju su dali za Q2 engine i utroseno vreme.
Ali kako kaze shef ;) - lova im nije problem.
Neki su cak bili i nezadovoljni prelaskom jer Unreal obiluje bugovima na
mreznom (internet) igranju, dok je Q2 koliko-toliko stabilan i isproban.
Medjutim, kazu da ce ti problemi biti otklonjeni od strane Epica, a ukoliko
oni ne budu iskorenili sve bugove, onda ce oni da se bace na stvar. ;)
(bila bi fora posle kada bi Epic licensirao patcheve od Apogeea ;)) ).
Nove karakteristike koje ce da uvedu u Unreal jos nisu poznate, sem da ce da
povecavaju interakciju igraca koliko je to moguce.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1988the.edge,
-> #1987, the.edgeSad videh na internetu koliko ih je kostala licenca Q2 enginea, nezvanicno -
pola miliona dolara!!! I pored toga oni ce da predju na Unreal.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1989jujo,
-> #1985, legolas# Znaci, kolko sam ja shvatio, Unreal ne treba probati ako nemas
# osnovnu 3d karticu? (ja imam mmx, ali kartica mi je s3 obicna)
Ma ja imam p180 + 32Mb + s3virge + m3d i igra je lepo radila
dok nisam stigao da nekog nivoa, na kome posle 15 min ucitavanja,
UNREAL pukne i popljuje me sa porukom da nemam dovoljno virtuelne
memorije. Pogledao sam u readme.txt i procitao sledece:
If Unreal stops with an "Unreal has run out of virtual memory"
message, you need to free up more hard disk space on your primary
drive (C:) in order to play. Unreal's large levels and rich
textures take up a lot of virtual memory. We recommend having
150 megabytes of free hard disk space for running the game, and
300 megabytes or more of free hard disk space for the editor.
Kod mene je situacija da imam oko 100Mb slobodno na Win95 particiji.
Posle ovog upozorenja mislim da cu da maknem igru sa masine. Iako
engine izgleda bolje nego quake2, mislim da su preterali. Quake2
sam mogao komotno da igram i u 800x600. UNREAL na mojoj masini lepo
radi ali kad krene da swapuje framerate DRASTICNO pada. U nekoj od
prethodnih poruka sam napisao da UNREAL lepo radi. Tacno, ali samo
na nekoliko prvih nivoa. Posle toga je nemoguce igrati ga. Za
zainteresovane evo jos malo podataka iz readme.txt:
======================================================================
Performance tips
======================================================================
Our focus in creating Unreal has been to deliver a next-generation
game that brings 3d gaming to a new level of realism. That is good.
A side effect of this is that Unreal also runs slower than past 3d
games on older or low-end PC's. That is bad...but it's an inevitable
result of the large quantity of high-detail artwork; open, realistic,
and high-detail environments; and high-detail animations in the game.
What follows are some tips on how to up Unreal's performance on
on machines where the game runs slowly.
------
Memory
------
Unreal's performance is highly dependent on the amount of RAM you
have in your machine, and the amount of memory that is available.
Machines with less memory will access their hard disk more
frequently to load data, which causes sporadic pauses in gameplay.
Thus, if you have a 32 megabyte (or less) machine, you should make sure
that you don't have other unnecessary programs loaded in memory
when playing Unreal.
How Unreal will perform under different RAM conditions:
* Less than 16 megabytes: Unplayable.
* 16 megabytes: Playable, but very frequent swapping to the hard disk.
We highly recommend turning on "Low Detail Textures" and
"Low Quality Sound" to reduce memory usage.
* 32 megabytes: Some swapping.
* 64 megabytes: Great, with perhaps a teeny bit of swapping.
* 128 megabytes: Oh Yes!
---------
CPU Speed
---------
Unreal is also very sensitive to CPU speed, memory bandwidth, and
cache performance. Thus, it runs far better on leading-edge
processors such as Pentium II's than it does on older ones such
as non-MMX Pentiums.
How Unreal will perform on different classes of machines:
* Non-MMX P166 class machines: Slow rendering; large frame rate variations.
We recommend playing in 320x200 resolution if available.
We recommend setting the sound playback to 11025 Hz.
* P200 MMX: Good rendering speed; some frame rate variations.
We recommend running low resolutions like 320x240 or 400x300.
We recommend keeping the sound playback at 22050 Hz.
* Pentium II: Very nice rendering speed; consistent frame rate.
Software rendering runs smooth in 512x384, 32-bit color resolution.
You might try 44 kHz audio for best sound quality.
------------
Requirements
------------
Minimum system requirement:
* 166 MHz Pentium class computer.
* 16 megabytes of RAM.
* 2 megabyte video card.
Typical system:
* 233 MHz Pentium MMX or Pentium II.
* 32 or 64 megabytes of RAM.
* 3dfx Voodoo class 3d accelerator.
Awesome system:
* Pentium II 266 or faster.
* 64 or 128 megabytes of RAM.
* 3dfx Voodoo or Voodoo2 class 3D accelerator.
yooyo:
P.S.: Neko je spomenuo Duke Nukem Forever. Ako budu koristili UNREAL
engine skupljajte pare za JAKU masinu. Sto se mene tice...q2 rulez!!!
arkadne.1990the.edge,
-> #1989, jujoJa sam rekao za Duke Nukem Forever, a sada i vidim zasto su se ljudi na
internetu bunili oko unrealove zahtevnosti.
Pa da li je moguce da su oni pravili igru koja perfektno radi tek sa 128mb
rama??? Pa to vise nije igra!
Ukoliko budem imao istu masinu (ako nepadnu cene za PII, tako ce i biti) i
kada izadje DNF, onda iz inata necu ni da je uzimam.
Zbog igre da kupujem ultra-mega-hi tech masinu ne pada mi napamet.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1991popovics,
Ako oni nama mogu da prete za Zemun, mi njima možemo da sj*bemo
Zagreb, bar u Duke-tu...
zagreb.arjarkadne.1992saint,
Ljudi cujte i pocujte :)
Napokon je izasao Mortal Kombat 4 !!!
I sta imamo to novo u njemu?
Pa kao prvo nemojte da se brinete da ce vam mozda biti
potreban voodo ili neka druga 3D skalamerija Sve ce
lepo raditi na jednom Intelu na 166 i 2D karticom.
Mada da bi videli pravu car igre treba ce vam neka bolja
3D kartica.
E sad sta reci o jednoj legendarnoj igri. Pa zadrzala
je sve dobro i dobila jos mnogo toga.
Znaci 3D u 320X200 ili 640X480. Kamera nesto slicno
Tekkenu ali ne kruzi oko igraca. Igra je od Tekkena
mnogo brza sto je za neke mana a za neke dobro.
Na likove stvarno nisu stedili poligone i texture.
Sa jednom 3D karticom (cak i sa Virgeom) likovi izgledaju
kao da su renderovani na primer u 3DS MAX-u.
Magije,konbinacije,fataliti,animaliti sve je tu.
Mnogo bolje nego u proslim delovima (realnije).
Sta jos reci. RIP igre koji se moze skinuti sa
Ineta zauzima 9 disketa i nedostaje mu samo muzika
pa ko voli nek izvoli.Igru svakako vredi imati.
arkadne.1993epson,
-> #1992, saint
│ Napokon je izasao Mortal Kombat 4 !!!
└─────────────────────────────────────────────────
│ Sta jos reci. RIP igre koji se moze skinuti sa
│ Ineta zauzima 9 disketa i nedostaje mu samo muzika
└─────────────────────────────────────────────────
ftp://206.137.129.17/mk4+trainer/
arkadne.1994saint,
-> #1993, epson=> ftp://206.137.129.17/mk4+trainer/
Imao si da ga skines sa vise FTP sajtova.
Glupo je jedino sto su ga na svakom brisali
posle 24 casa. Ali na svim su bile iste
arhive tako da ne mari.
arkadne.1995jujo,
-> #1985, legolas# Znaci, kolko sam ja shvatio, Unreal ne treba probati ako nemas
# osnovnu 3d karticu? (ja imam mmx, ali kartica mi je s3 obicna)
E, ja kupio AMD K6/266 + 64 Mb-a.... i sada mogu lepo da igram UNREAL.
Igra se vise ne vuce, a ekran je u 640x480. Naravno tu je i m3d.
yooyo:
arkadne.1996vesic,
E ima li neko neku staru "dobru" platformu ( 2d ) kao sto su
diznijeve aladin lion king ili jungle book u stvari nesto u tom
stilu? a da nije vise od dva tri Mb (imam 14400) neka okaci ako
hoce.
10x unapred
Vesa
arkadne.1997svitac,
Pozdrav!
Ovo pitanje je sigurno bilo ali ja ovu konferenciju ne citam
redovno...
Ipak se nadam da ce neko odvojiti malo vremena i poslati mi sifre
za varanja u igri DUKE NUKEM 3D.
Pozeljno na mail.
Hvala!
arkadne.1998pavijan,
Ako neko ima...
Ima li neko igru preferans klub ili tako nesto? Moze i neka internet aderesa
za pref ako postoji.
Svojevremeno je slao saint na sistem ali nije kompletna jer mi uvec kod
pokretanja blokira racunar.
Pozdrav od pavijana.
arkadne.1999vdunic,
Evo shifre za UnReal ...
ALLAMMO (dobija se 999 municije za sva oruzhje)
FLY (mod letenja)
GOD (bozhanski mod)
GHOST (prolazak kroz zidove)
SLOMO# (ubrzava ili usporrava igru 1.0 je normalno)
PLAYERSONLY (zamrzava vreme)
KILLPAWNS (ubija sve monstrume)
WALK (vracha u normalan mod hodanja)
INVISIBLE (nevidljivost)
BEHINDVIEW 1 (pogled iz treceg lica)
BEHINDVIEW 0 (vracanje u normalan pogled)
FLUSH (osvezhava ekran ili popravlja bagove u teksturi tokom igre)
arkadne.2000milosh.zorica,
-> #1997, svitac> Ipak se nadam da ce neko odvojiti malo vremena i poslati mi sifre
> za varanja u igri DUKE NUKEM 3D.
> Pozeljno na mail.
Šifre su: dnstuff - Daje ti sva oružja, ključeve i ostae raspoložive predmete,
dnkroz - Besmrtnost, dncashman - Kad pritisneš "Space", Vojvoda će bacati lovu,
svuda oko sebe. Za ostale pogledaj starije poruke, pre 2-2.5 god.
arkadne.2001milosh.zorica,
Da li neko zna šifre za Hexen2? Može i pointer na starije poruke. Čini mi se
da je neko to slao ovde ranije, dok sam imao neku buđavu 2d kartu i 16mb, a,
sad kad imam mnogo rama i 3d, neznam gde je.
arkadne.2002jujo,
Jel' neko zna sta dalje da radim u UNREAL-u kada dojem do nivo-a
koji se zove The Nali Castle (to je dvorac s pocetka igre). Pobio sam
sve (cak i ogromno letece cudoviste u velikoj kuli). Vise se nista ne
mrda. Sta dalje?
yooyo:
arkadne.2003gaga,
Kako se ukucavaju cheatovi u Nightmare creatures ?
arkadne.2004kec.,
Zanima me da li neko zna varanje za Asterix&Obelix,a ako ne -
da li bar zna shta da se radi na drugom nivou (Londonium) u drugoj
epizodi,kada idesh po nekim spratovima i kada ti ponegde izlaze
robijashi koje ja ne mogu da pomerim , a kada pobijem sve Rimljane,
opet ne mogu da izadjem iz nivoa...?
arkadne.2005jujo,
Unreal je gotov. Zna li neko kad ce nastavak?
Slicice sam grebao pod Direct3D u software rendering modu, pa mozda
nisu najlepse. Problem je u UNREAL-u kada igram u fullscreenu
sa m3d-om umesto grebane slike dobijem "crnu devijcicu u crnoj
haljinici koja se igra u crnom blatu", pa sam morao da pustim
zavrsnu sekvencu u prozoru pod Direct3D-om.
Igrao sam na najlaksem nivou, jer je drugacije prakticno nemoguce
zavrsiti. Posle 10-15 nivoa na medium tezini, protivnici su
toliko zeznuti da je najmanja greska "smrt".
Iako je tehnicki bolji od Quake-a, nema tu atmosferu kao
Quake. U Unrealu postoje delovi koji lepo izgledaju
(vodopadi, cvece, dvonogi nosorozi sa "decom" pasu travu,
zeke koje pretrcavaju livadu, pticice, ribice, ledene povrsine
u kojima se ogledas...), a iza prve okuke 15 protivnika.
Igra nema neko definisano vreme kada se odvija. Definitivno je
buducnost. Pomalo nervira kada sa jednog "prirodnog" nivoa
u kome trckaras po livadi ili po dvorcu u quake atmosferi
odjednom predjes na nivo koji se odvija u svemirskom brodu.
I opet, kada se naviknes na sva moguca vrata, energetske
liftove, holo monitore,... sa broda, nastavis u pecinama pod
zemljom ili u nekom selu.
Igra je mnogo veca od Quake-a. Nivoi su ogromni. Kada bi nekako
merio predjeni put... pa quake2 je tek mozda cetvrtina unreala
po prostoru koji treba proci.
Quake stalno drzi neki nivo adrenalina u krvi kad igras...
Jednostavno covek je stalno napet.
I jos jednu stvar moram da istaknem. Unreal je pun bugova.
Igra ume da se srusi "samo tako". Razlozi su razliciti, pocev
od manjka virtuelne memorije, pa do neke greske u
"...Main Loop-u...". Ima i gresaka u renderingu. Deasva
se da kada gledas neki zid pod jednim uglom on izgleda
savrseno. Ali kao pomeris pogled vrlo malo, unreal
ispusti neke "fejsove" i zid bude providan - isecen.
Ima li jos neka zanimljiva quake ili unreal klon igrica?
yooyo:
unr_end.ziparkadne.2006mcule,
Ukoliko se sacuvaju snimci u UNREALu, a isti se zatim preinstalira,
kako ponovo povratiti snimke i nastaviti od mesta gde sam stao? Ne
pomaze da se stari snimci prekopiraju u odgovarajuci direktorijum...
Ima li nekih komanci iz konzole da se skoci na odredjeni nivo? To bi
pomoglo takodje... Greota da se od pocetka igra...
mc
arkadne.2007jujo,
-> #2006, mcule# Ukoliko se sacuvaju snimci u UNREALu, a isti se zatim preinstalira,
# kako ponovo povratiti snimke i nastaviti od mesta gde sam stao? Ne
# pomaze da se stari snimci prekopiraju u odgovarajuci direktorijum...
Glupa fora ali radi....
Pocni ponovo da igras. Snimi se i prekini igru. u unreal\savs dir-u imaces
jedan save file. obrisi ga i preko njega presnimi zeljenu poziciju koju si
snimio iz prethodne instalacije. Startuj ponovo UNREAL i idi na game/load
Nema veze to sto pise da si na prvom nivou. Kada se ucita pozicija bice
sve po starom. Ponovo snimi poziciju i nastavi...
Inace ovo je jedna zaista glupa fora u unreal-u.
btw... da li ti radi unreal-ed? Mene popljuje sa "Unrecognized ERROR!".
yooyo:
arkadne.2008.dag.,
E ljudi, nekako mi se igra descent 1 preko modema.. sme li neko?
Uz poruku su dve poruke iz jedne grupe koja se bavila modemskim
igranjem descenta.. cisto da se zna ko je the best! One more thing..
moj prosli user je vector cisto da se razume sadrzaj poruka..
info.txtarkadne.2009gogica,
-> #2003, gaga--> Kako se ukucavaju cheatovi u Nightmare creatures ?
Evo stize sa malim zakasnjenjem.
ntmrch.zip