arkadne.320vstan,
-> #309, mpedja> ali original je ipak ORIGINAL (ovde mislim na DOOM 2) :).
... a tek 1
arkadne.321vstan,
-> #316, plovput> Evo ga WAD sa novih 30 nivoa..
Za sta je ?
arkadne.322hose,
Da li je izašao nastavak syndicate?
arkadne.323cnenad,
-> #317, johnnya=> Ma i tata bi sine, samo da li radi na 386dx40 sa 4 Mb ?
Aman, ne radi. Treba ti još 4 Mb i koprocesor. I što već jednom nisi
probao ako nam ne veruješ. Barem bi bio siguran. ;)
arkadne.324payce,
Stigao je QUAKE demo, moguc je samo deathmatch i vidi se kako ce
otprilike izgledati igra, cuo sam da je grafika izvrsna i da se
protivnici rotiraju kada leze. Dakle, pentiumche u ruke i igraj... :(
Takodje je stigla shareware verzija Duke Nukem 3D-a, cim je uzmem
izvestaj sledi. :)
arkadne.325payce,
-> #313, bodu-> Ja imam nesto samo nemogu sad da saljem ( ali ne znam da li
-> je to to sto ti trazis ).Komande mozes daű▀ podesavas u setup
-> ja ti mogu dati crackove.ű
Bodu, odgovorio si na poruku 1.30, koliko mi se cini ona je malo
starijeg datuma. :)
arkadne.326saboteur,
-> #324, payce
T?>> Stigao je QUAKE demo,moguc je samo deathmatch i vidi se kako ce
T?>> otprilike izgledati igra,cuo sam da je grafika izvrsna i da se
T?>> protivnici rotiraju kada leze.Dakle,pentiumche u ruke i igraj...:(
Blaaaah :((((
Osecam da jos treba i 16mb rama :(((
Ja sam video reklamu u pc formatu za quake, grafika je fenomenalna,
bio je prikazan kao neki hodnik od zuto-narandzastog kamena i na njima
prozori, a iz njih prolaze suncevi zraci, ko da je snimano kamerom!
T?>> Takodje je stigla shareware verzija Duke Nukem 3D-a,cim je uzmem
T?>> izvestaj sledi.:)
Sta to bese?
AcCeSS DeNiED
arkadne.327saboteur,
-> #322, hose
T?>> Da li je izasao nastavak syndicate?
Koliko ja znam, zadnje sto je izaslo je syndicate plus
(mada mislim da je to bilo davno).
AcCeSS DeNiED
arkadne.329plovput,
-> #321, vstan+| Za sta je ?
Za DOOM 2
arkadne.330hose,
Da li je izašao nastavak syndicate?
arkadne.331inferno,
-> #309, mpedjaŮ│ ˙ Ne znam kakav je tvoj ukus, ali nekima se vise svidja HEXEN.
Ů│ ˙ Imao sam priliku da ga igram i stvarno nije toliko losiji od Doom-a 2
Ů│ ˙ ali original je ipak ORIGINAL (ovde mislim na DOOM 2) :).
ako ćemo o originalima najbolja stvar je Wolfenstein.. i to
onaj prvi deo. Po idejama mu ni jedan sledeći nastavak nije
ravan iako su tehnički bolji.
arkadne.332radev,
Solidarisem se sa Infernom.
NAJBOLJi ce biti i ostati Wolfenstain.
Nego jel neko igaro Crusader:No remorse ?Trebalo bi mi par
hintova.Ili jos bolje cheat.
Pozdrav,
Rade
arkadne.333saboteur,
-> #331, inferno
T?>> ako cemo o originalima najbolja stvar je Wolfenstein..i to onaj prvi
T?>> deo.Po idejama mu ni jedan sledeci nastavak nije ravan iako su
T?>> tehnicki bolji.
Ja se ne slazem.
Meni je W3d veoma dobar 'sobzirom na svoje godine ali jako dosadan i
nezanimljiv. O grafici i ne komentarisem posto je to bio prvi program (igra)
te vrste :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.334msavkovic,
Traži se dobrovoljac koji ima hybridov rayman.exe... (oko 1mb)
Mail me.
arkadne.335payce,
-> #326, saboteurSubject: DOOM type games ;)
-> Sta to bese?
Duke nukem 3D, Uffff...
Doomachina :)
Duke Nukem ti je onaj APOGEE-ev coveculjak sto skakuce po nekim zgradama
i koka neke vanzemaljce.
3D sam uzeo i mocan je iako je samo prva epizoda i to BETA verzija iste.
Ima odlicnih fora, kada upucas protivnika njegova krv se razliva po zidu,
na zidovima ostaju rupe od metaka, na prvom nivou se u bioskopu popnes do
projekcione hale upalis projektor i na platnu se pojavi porn*c, ubijas
vanzemaljce na klozetskim soljama, koristis klozetske solje...
Postoji mogucnost igranja i u 640X480 i 800X600, mada zna se kakva maqina
treba za to :)
Jedva cekam veceras da odvalim ortaka u deathmatch-u.
arkadne.336payce,
-> #332, radev-> Solidarisem se sa Infernom.
-> NAJBOLJi ce biti i ostati Wolfenstain.
Spear of Destiny je najbolji, a nisam primetio da ga je iko i
igde pomenuo.
SOD ruleZ! ;)
arkadne.337jegor,
-> #333, saboteur> Meni je W3d veoma dobar 'sobzirom na svoje godine ali jako dosadan i
> nezanimljiv. O grafici i ne komentarisem posto je to bio prvi program
> (igra) te vrste :)
Moram odmah da te demantujem! :))
>Prva< igra sa 3D teksturiranom grafikom i slobodnim kretanjem je
"Ultima underworld II". Toplo preporučujem svakome ko voli FRP avanture
pošto je još ni jedna nije premašila u većini >bitnih< osobina.
arkadne.339saboteur,
-> #335, payce Subject : Re : DOOM type games ;)
T?>> 3D sam uzeo i mocan je iako je samo prva epizoda i to BETA verzija
T?>> iste. Ima odlicnih fora,kada upucas protivnika njegova krv se razliva
T?>> po zidu, na zidovima ostaju rupe od metaka,na prvom nivou se u
T?>> bioskopu popnes do projekcione hale upalis projektor i na platnu se
To mozes i u ROTT
T?>> pojavi porn*c,ubijas vanzemaljce na klozetskim soljama,koristis
:))))) , samo pornic je kulturna rec, ne treba da je cenz. ;)
T?>> klozetske solje... Postoji mogucnost igranja i u 640X480 i 800X600,
T?>> mada zna se kakva maqina
P5 sa 16mb minimum! :) :(
AcCeSS DeNiED
arkadne.340saboteur,
-> #337, jegor
T?>> >Prva< igra sa 3D teksturiranom grafikom i slobodnim kretanjem je
T?>> "Ultima underworld II".Toplo preporucujem svakome ko voli FRP avanture
T?>> posto je jos ni jedna nije premasila u vecini >bitnih< osobina.
Frp je frp :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.341cnenad,
-> #331, inferno=> ako ćemo o originalima najbolja stvar je Wolfenstein.. i to
Ne znam zašto ali razlikujem 3D koji je doneo Wolfstein i onaj koji je
doneo DOOM a pogotovo Hexen.
arkadne.342cnenad,
-> #336, payce=> Spear of Destiny je najbolji, a nisam primetio da ga je iko i
Pogotovo dodatne misije koje su zaista teže od 21-og originalnog nivoa.
arkadne.345saboteur,
-> #341, cnenad
T?>> Ne znam zasto ali razlikujem 3D koji je doneo Wolfstein i onaj koji je
T?>> doneo DOOM a pogotovo Hexen.
Jeste, Hexen rules o:)
AcCeSS DeNiED
arkadne.346saboteur,
Kako se ubija glavonja u zadnjem nivou u Black Thorne?
AcCeSS DeNiED
arkadne.347inferno,
-> #332, radevŮ│ ˙ Solidarisem se sa Infernom.
Ů│ ˙ NAJBOLJi ce biti i ostati Wolfenstain.
Pa sad.... da je najbolji - jeste, a da li će ostati? Hoće
dok se ne pojavi (ako se pojavi ;)) nešto bolje.
arkadne.348inferno,
-> #333, saboteurŮ│ ˙ Ja se ne slazem.
Ů│ ˙ Meni je W3d veoma dobar 'sobzirom na svoje godine ali jako dosadan i
Ů│ ˙ nezanimljiv. O grafici i ne komentarisem posto je to bio prvi program
Ů│ ˙ (igra) te vrste :)
Igra je nešto više od grafike i dobrog zvuka.
Ni jedan DOOM ili njeov klon nema tu atmosferu kao Wolf.
Najbliže je otišao Dark Forces, mada to nije to.
Uz Wolfenstein sam provao dane i noć i ni jedan DOOM me nije
toliko držao. Mnogo je zanimljiviji, jer dok se DOOM bavi
činom ubijanja i litrima krvi, W3d se bavi atmosferom i
šokiranjem.
Ništa lepše nego kad se prikradeš fašisti sa leđa i nožem ga
središ. ;)))
arkadne.349inferno,
-> #336, payceŮ│ ˙ Spear of Destiny je najbolji, a nisam primetio da ga je iko i
Ů│ ˙ igde pomenuo.
Ů│ ˙ SOD ruleZ! ;)
To se računa pod W3D. ;)
arkadne.350inferno,
-> #341, cnenadŮ│ ˙=> ako ćemo o originalima najbolja stvar je Wolfenstein.. i to
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Ne znam zašto ali razlikujem 3D koji je doneo Wolfstein i onaj koji je
Ů│ ˙ doneo DOOM a pogotovo Hexen.
Nije bitan tehnički 3D, bitna je ideja igre. Koliko ima
savršenijih simulacija od X-Winga, pa ga nikad ni jedna nije
stigla. Zato što je X-Wing najsrećnije rešenje "strategije
u letu". Nešto slično važi i za W3D.
arkadne.351cnenad,
-> #348, inferno=> Ništa lepše nego kad se prikradeš fašisti sa leđa i nožem ga
=> središ. ;)))
Meni su se ipak svidele sačmara i naročito testera u DOOM-u ;)
Gotivno je videti kad se uključi varanje i omogućo prolaz kroz zidove,
protivnike kako tamane jedan drugog, misleći da pucaju u tebu.
arkadne.352saboteur,
-> #348, inferno
T?>> Ni jedan DOOM ili njeov klon nema tu atmosferu kao Wolf. Najblize je
T?>> otisao Dark Forces,mada to nije to.
T?>> Nista lepse nego kad se prikrades fasisti sa leda i nozem ga sredis.;))
T?>> ;)
Ako vec tako oces onda uzmi Rise Of The Triad.
W3d mi ne zasluzuje uopste toliko paznje... bio je tad hit, a sad je proslost.
AcCeSS DeNiED
arkadne.353mcule,
-> #305, johnnya
> Pre nego sto izkritikujes nekoga, pogledaj malo u dir dos/fun
> izgleda da je neko iz uprave bio vredan, pa vratio sve stare
> fajlove, a dodao je i jos po nesto... kao na primer :
Ma kritika je bila uopstena, ne bas licno tebi upucena...
Poenta je da svi kukaju nesto, a kada treba da se licno nesto pogura
i pomogne, cuje se tako neko "mrzi me", "nemam vremena", "spor mi
modem" i tako to... Mislim da ono tvoje "mrzi me..." nije bilo
na mestu... :).
>
> dck20.arj 445k DOOM Construction Kit v2.0: editor DOOM mapa
>
> Mi o vuku, a vuk na vrata :)))
Da, nisam imao modem jedno nedelju dana, pa nisam bas bio u toku;
sada
sam on d roud agen, so I'll b watching u all! ;). Gledacu da
ubacim u dir i noviju verziju :).
mc
arkadne.354mcule,
-> #303, drakce
Thanx, drakce! :).
Bice u diru ovih dana...
arkadne.355johnnya,
-> #353, mcule >> Poenta je da svi kukaju nesto, a kada treba da se licno
>> nesto pogura i pomogne, cuje se tako neko "mrzi me", "nemam
>> vremena", "spor mi modem" i tako to... Mislim da ono tvoje
>> "mrzi me..." nije bilo na mestu... :).
Čoveče, okani me se... Sezam je sistem koji se plaća i ne treba da
zavisi od dobre volje svoji korisnika (još da im moderatori naređuju
šta treba da pošalju !!!!)
Što se mene lično tiče da imam neku životninju od modema, ne bi bilo
u opšte problema da pošaljem i 1-2Mb na sistem !!!
JESI TI IKADA IMAO 2400 MODEM ? DA SI IMAO DRUKČIJE BI SE PONAŠAO !
■■ Johnnya ■■
arkadne.356nenad,
-> #348, inferno> Ni jedan DOOM ili njeov klon nema tu atmosferu kao Wolf.
Saglasan. Najgluplje u Doom-u je što su protivnici nekakvi
izmišljeni likovi, baloni, kugle i kopitari, a scenografija neke
besmislene geometrije, potoci lave i sl. gluposti. Uopšte nema
atmosferu, nema ni privid realnosti. Isto važi i za Hexen/Heretic.
Situacija sa Dark Forces je nešto bolja jer je scenografija
ratova zvezda svima dobro poznata, a i, logično, mnogo bolja
od one za Doom.
arkadne.357mcule,
-> #355, johnnya
> Covece, okani me se... Sezam je sistem koji se placa i ne treba
> da zavisi od dobre volje svoji korisnika (jos da im moderatori
> nareduju sta treba da posalju !!!!)
Pazi, nista ti ne naredjujem, samo sam pokusao nesto da predlozim i
"preko tebe" malo apelujem na ostale.
> Sto se mene licno tice da imam neku zivotninju od modema, ne bi
> bilo u opste problema da posaljem i 1-2Mb na sistem !!!
>
> JESI TI IKADA IMAO 2400 MODEM ? DA SI IMAO DRUKCIJE BI SE PONASAO!
>
> ■■ Johnnya ■■
Da si ti ziv i zdrav, ja sam na Sezamu od kada je nastao, furao sam
gotovo sve vreme 1200 modem. Pre godinu dana sam uzeo 2400 plain, a
pre mesec-dva 14400. Dosta sam ljudi upoznao i od mnogih sam
trazio pomoc, a boga mi sam jedva cekao da nekom i pomognem.
A sto se tice tog placanja i svega, samo cu ti reci da ja kao
moderator ovo radim da bi pomogao nekim ljudima - znaci za klikere.
Ovo radim samo iz dobre volje, ako mozes da mi verujes.
PS. Izvinjavam ti se, i ostalima ako sam nekoga uvredio prethodnom
porukom, to mi uopste nije bila namera. Ako zelis da se
prepucavamo, moracemo da se odselimo u neku drugu conf.
Ubuduce cu poruke koje nisu vezane za igrice brisati, a
izvinjavam se jos jednom jer je relativno od mene sve i poslo.
mc
arkadne.358vstan,
-> #355, johnnya> Covece, okani me se... Sezam je sistem koji se placa i ne
Da nisi jutros ustao na levu nogu ?
arkadne.359msavkovic,
-> #341, cnenad┌┌┌ => ako ćemo o originalima najbolja stvar je Wolfenstein.. i to
┌┌┌
┌┌┌ Ne znam zašto ali razlikujem 3D koji je doneo Wolfstein i onaj
┌┌┌ koji je doneo DOOM a pogotovo Hexen.
Pa W3D i DOOM su postavli standard. A onda je došao Descent.
I tačka. :)
arkadne.360johnnya,
-> #358, vstan >>> Covece, okani me se... Sezam je sistem koji se placa i ne
>>
>> Da nisi jutros ustao na levu nogu ?
Huh..sasvim sigurno :) Tako je to kada se ne ostavi exec da "odleži"
■■ Johnnya ■■
arkadne.361inferno,
-> #352, saboteurŮ│ ˙ Ako vec tako oces onda uzmi Rise Of The Triad.
Uzeo, 2-3 sata igrao i obrisao.
Ů│ ˙ W3d mi ne zasluzuje uopste toliko paznje... bio je tad hit, a sad je
Nema veze što je prošlost, kad je naj.
arkadne.362inferno,
-> #359, msavkovicŮ│ ˙ Pa W3D i DOOM su postavli standard. A onda je došao Descent.
Ů│ ˙ I tačka. :)
Jedna od najdosadnijih.. ;>>
arkadne.363marec,
-> #354, mcule> Thanx, drakce! :).
>
> Bice u diru ovih dana...
A šta to?
arkadne.364lexus,
-> #351, cnenad=> Meni su se ipak svidele sačmara i naročito testera u DOOM-u ;)
Testera i dvocevka su najbolja oružja u DOOM II, a testera i chaingun u
DOOM-u. Ostalo mi se ne dopada, mada BFG (Big Fucking Gun:) ima svoje
draži :>>>
arkadne.366mcule,
-> #363, marec
>> A sta to?
Doom Construction Kit v2.2 (Zerius Dev.)
Edits DOOM, DOOM 2, and HERETIC maps. If you
thought 1.0 was cool, check this out: DCK uses
all the memory of your 386/486 computer to
help you create intricate dungeons quickly and
easily. DCK unobtrusively takes care of
mundane tasks like sidedef, sector and vertex
references, but still allows you complete
control over the design of your map. DCK is
fast, powerful, very intuitive and has a great
interface. Requires DOOM 1 or DOOM 2 or
Heretic, a mouse, a SuperVGA or VESA card, and
a good imagination. Uncrippled *FREEWARE* by
Ben Morris (v2.2: NEW features, NEW docs!)
Ovo, i buduća pokoljena neće morati da vrte conf i traže ga,
prebačen je u dir :).
Hvala mboban-u na programčetu :).
arkadne.367mcule,
-> #362, inferno>> Jedna od najdosadnijih.. ;>>
Descent? Čoveče, pa Descent je najveći zakon bre!
Mojih Top 3: ;)
1. Descent
2. Hexen
3. Doom2
arkadne.368lexus,
-> #359, msavkovic=> Pa W3D i DOOM su postavli standard. A onda je došao Descent.
=> I tačka. :)
Descent je dosadan kaoooooo..... dosada :)
arkadne.369mpedja,
-> #352, saboteur>> Ako vec tako oces onda uzmi Rise Of The Triad.
Gde ti tu vidis svabe? To je prava stvar ako hoces da kokas programere
doticne igre. Inace preporucujem ga svakome (pogotovo onu bazuku !)
arkadne.370plovput,
E pa momci, najzad je izašla igra koja je bolja od DOOM-a.
Nosi naziv DUKE NUKEM 3D
Za sada je beta verzija sa samo prvom epizodom ali kako piše u igri VRLO
brzo izlazi i cela verzija.
Grafika je odlična, zvuk još bolji, o atmosferi i da ne govorim.
Može da se igra u standarnoj rezoluciji 320x200 a može i u 640x480 i 800x600
Za prva dva nivoa mi je trebalo 8 SATI da ih obidjem ;)
Na mašini 486 dx/40 sa 8 MB igra leti. (sa 4 MB ne radi)
Zauzima 4 diskete.
arkadne.371saboteur,
Moze li mi neko opisati ili reci cemu sluze oni predmeti (magije) u Hexenu?
AcCeSS DeNiED
arkadne.372saboteur,
-> #361, inferno
T?>> Uzeo,2-3 sata igrao i obrisao.
E daj inferno, ne teraj inat!
Ako bas oces to NAJVISE lici na w3d ali ima strava cake i fore.
T?>> Nema veze sto je proslost,kad je naj.
Po cemu je naj? Ubijas nemce? To je kao super?!?
Pa to moze ko oce da napravi (uostalom to su i napravili u doomu2 kao 2
bonus nivoa).
AcCeSS DeNiED
arkadne.373saboteur,
-> #367, mcule
T?>> Descent?Covece,pa Descent je najveci zakon bre!
Descent je dosadan i nezanimljiv. Posle toga mi se vrti u glavi.
Sem toga kakva mi je to arkada kad ima 1000 funkcija i dugmica.
Bas zbog toga mrzim simulacije.
AcCeSS DeNiED
arkadne.374saboteur,
-> #359, msavkovic
T?>> Pa W3D i DOOM su postavli standard.A onda je dosao Descent. I tacka.
T?>> :)
Zaboravljas ROTT, koji je takodje postigao standarde.
Da ne kazem Hexen koji je nesto naj. u doom fazonu sto sam video!
AcCeSS DeNiED
arkadne.375saboteur,
-> #356, nenad
T?>> Saglasan.Najgluplje u Doom-u je sto su protivnici nekakvi izmisljeni
T?>> likovi,baloni,kugle i kopitari,a scenografija neke besmislene
T?>> geometrije,potoci lave i sl.gluposti.Uopste nema atmosferu,nema ni
T?>> privid realnosti.Isto vazi i za Hexen/Heretic. Situacija sa Dark
Cek bre, pazi. Jaaaako je glupo ubijati samo ljude ;)
Mnogo je lepse da postoje razni monstrumi sa ko zna kakvim oruzjima i mocima
nego obicni coveculjci koji cas imaju pistolj cas nesto jace i slicno.
U tome i jeste fora, ali mi hexen ne diraj :)
Svaka cast IDu i RAVENu na toj igri!
Takodje ne smes da vredjas doom ili heretic posto su oni postavili temelje
na koje se sad svi primaju. (w3d ne racunam posto nije bilo spratova,
onakve grafike, raznih protivnika i sl.).
T?>> Forces je nesto bolja jer je scenografija ratova zvezda svima dobro
T?>> poznata,a i,logicno,mnogo bolja od one za Doom.
Dark forces mi je dosadan koliko i descent, iako je nesto sasvim razlicito,
ali mi je i w3d bolji od DF :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.376nenad,
-> #375, saboteur> Mnogo je lepse da postoje razni monstrumi sa ko zna kakvim oruzjima i
> mocima nego obicni coveculjci koji cas imaju pistolj cas nesto jace i
> slicno.
Tu se onda gubi svaki osećaj realnosti i igra nema atmosferu, bar
za mene, a to je kod ovih igara najvažnije. Tehnička savršenost i
estetska dorađenost je ono što te u prvi mah oduševi ili privuče,
ali atmosfera je ta koja treba da te drži uz neku igru mesecima.
> Takodje ne smes da vredjas doom ili heretic posto su oni postavili
> temelje na koje se sad svi primaju. (w3d ne racunam posto nije bilo
> spratova, onakve grafike, raznih protivnika i sl.).
Temelje je ipak postavio Volfenštajn, a spratova nema ni u Doom-u
ni u Hexen-u, samo različitih nivoa i nepravilnih zidova.
Spratova ima samo u Dark Forces. Opet, to nije razlog zašto
ostavlja utisak, osnovno je atmosfera... DF tu ima prednost da se
naslanja na svet u čije je kreiranje uloženo na milone dolara za
filmove iz te serije, a Doom... kao da se boriš protiv lutki...
A Descent je priča za sebe. :)
arkadne.377mpedja,
-> #374, saboteur>> Zaboravljas ROTT, koji je takodje postigao standarde.
>> Da ne kazem Hexen koji je nesto naj. u doom fazonu sto sam video!
Pricajte vi sta ocete ali Hexen,ROTT i DOOM 2 su zakon za ostale.
arkadne.378lexus,
-> #376, nenad=> Tu se onda gubi svaki osećaj realnosti i igra nema atmosferu, bar
=> za mene, a to je kod ovih igara najvažnije. Tehnička savršenost i
=> estetska dorađenost je ono što te u prvi mah oduševi ili privuče,
=> ali atmosfera je ta koja treba da te drži uz neku igru mesecima.
Ne znam, mene likovi iz Wolfa i ne podsećaju na ljude, više liče
na igračke, tako da i nije realno :) Doom mi se nikada nije previše
dopadao, ali obožavam Hexen, Dark Forces i sada Duke Nukem 3D, dok
je ROTT uspeo da izmami par smešaka od mene :)))
Mada ja i ne volim previše takve igre, tj. igram dok ne završim na
najlakšem nivou, pa onda dok ne završim na najtežem, a posle mi se
uopšte ne igraju :))))
arkadne.379inferno,
-> #371, saboteurŮ│ ˙ Moze li mi neko opisati ili reci cemu sluze oni predmeti (magije) u
pa da ih bacaš. ;)
arkadne.380inferno,
-> #372, saboteurŮ│ ˙ T?>> Uzeo,2-3 sata igrao i obrisao.
Ů│ ˙
Ů│ ˙ E daj inferno, ne teraj inat!
Ů│ ˙ Ako bas oces to NAJVISE lici na w3d ali ima strava cake i fore.
šTo se nerviraš? :))
Kao što rekoh, w3d je najbolji. ;>
Ů│ ˙ T?>> Nema veze sto je proslost,kad je naj.
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Po cemu je naj? Ubijas nemce? To je kao super?!?
Pa jel mora sve što je tebi super i meni da bude dobro?
DOOM je glupost za 20 minuta zezanja, a w3d je nešto sasvim
drugo... Kao X-Wing i Wig Commader 3.
Ů│ ˙ Pa to moze ko oce da napravi (uostalom to su i napravili u doomu2 kao 2
Ů│ ˙ bonus nivoa).
:)))))) Daj, nemoj da si smešan...
arkadne.381payce,
-> #339, saboteurMalo zakasnih sa odgovorom...
-> Subject : Re : DOOM type games ;)
-> To mozes i u ROTT
Eh, da... Ali stavio sam "..." tako da ima jos fora, odes u porno klub
das kur*i pare i ona ti pokaze si*e (nemo' da mi govoris da ovo ne treba
cenzurisati ;) ), postoji sto za bilijar :) (SEZAM liga?) ;), iskoristis
WC solju i pustis vodu i tako dobijes 10 energija, unistis sve sto
koristi vodu, popijes tu vodu i dobijas po jednu energiju...
-> :))))) , samo pornic je kulturna rec, ne treba da je cenz. ;)
EEEEEEEEEE... :)
-> P5 sa 16mb minimum! :) :(
Ali u 320X280 pichi i sa 486 sa 8mb... :))
arkadne.382payce,
-> #349, inferno-> To se racuna pod W3D. ;)
Aaaaa NE! :)
SOD je SOD, a ne W3D! :)
arkadne.383mpedja,
-> #381, payce>> Eh, da... Ali stavio sam "..." tako da ima jos fora, odes u porno klub
>> das kur*i pare i ona ti pokaze si*e (nemo' da mi govoris da ovo ne treba
>> cenzurisati ;) ), postoji sto za bilijar :) (SEZAM liga?) ;), iskoristis
>> WC solju i pustis vodu i tako dobijes 10 energija, unistis sve sto
>> koristi vodu, popijes tu vodu i dobijas po jednu energiju...
1. Kako se to radi ?
2. U kojoj igri ?
3. Sto ranie nisi reko ?
arkadne.384mpedja,
-> #382, payce>> -> To se racuna pod W3D. ;)
>>
>> Aaaaa NE! :)
>> SOD je SOD, a ne W3D! :)
Ma SOD je isti ko W3D. Reci mi koja je razlika ?
arkadne.390ivanr,
LightCycles v1.0 stara igra sa Spectrum-a sada u novom ruhu
za PC.
Za dva igrača koji "voze" svoje linije preko ekrana ....
Radi u 640x480 u 16 boja, podržava SoundBlaster i još puno
raznih opcija za lepše igranje.
lc10.arjarkadne.391maher,
Zasta sluze i kako se ugradjuju u igru neki *.wad fajlovi za DOOM2?
arkadne.392saboteur,
-> #376, nenad
T?>> Tu se onda gubi svaki osecaj realnosti i igra nema atmosferu,bar za
T?>> mene,a to je kod ovih igara najvaznije.Tehnicka savrsenost i estetska
T?>> doradenost je ono sto te u prvi mah odusevi ili privuce, ali atmosfera
T?>> je ta koja treba da te drzi uz neku igru mesecima.
Ma daj, a kao w3d je realan? Realno je kao imati 10000 metkova i kokati
sve zive? Ako tako gledas onda ni jedna igra nije realna!
T?>> Temelje je ipak postavio Volfenstajn,a spratova nema ni u Doom-u ni u
T?>> Hexen-u,samo razlicitih nivoa i nepravilnih zidova.
Doom nema spratove?, hexen nema spratove?, sta je onda ono molim te?
Penjes se i penjes i posle pogledas kroz prozor i vidis visinu...to kao nije
sprat?
T?>> Spratova ima samo u Dark Forces.Opet,to nije razlog zasto ostavlja
T?>> utisak,osnovno je atmosfera...DF tu ima prednost da se naslanja na
T?>> svet u cije je kreiranje ulozeno na milone dolara za filmove iz te
T?>> serije,a Doom...kao da se boris protiv lutki...
Ma ajde, kakve crne lutke, oni roboti kao nisu lutke? ako vec tako idemo...
AcCeSS DeNiED
arkadne.393saboteur,
-> #377, mpedja
T?>> Pricajte vi sta ocete ali Hexen,ROTT i DOOM 2 su zakon za ostale.
Tako je!
Izdvajam iz svega toga hexen kao avanturu u doom tipu:)
AcCeSS DeNiED
arkadne.394saboteur,
-> #380, inferno
T?>> sTo se nerviras?:))
Ma nervira me, zato sto znam da nisi tako kratko igrao rott ;)
T?>> Pa jel mora sve sto je tebi super i meni da bude dobro? DOOM je
T?>> glupost za 20 minuta zezanja,a w3d je nesto sasvim drugo...Kao X-Wing
T?>> i Wig Commader 3.
Ne radi se o tome, ali svi vole i hvale doom i ostale igre nalik na njega.
W3d je glupost za 5 minuta zezanja jer je maximalno dosadan.
Em nema ni jedan sprat, em ubijas jedno te isto, ides, otvaras ona vrata
pa sve tako...i to je kao zanimljivo?
T?>> :))))))Daj,nemoj da si smesan...
Sta? Kao nije tako?! Pa uzmi doom2 i odigraj predzadnji i zadnji nivo!
Isto kao u w3d samo sto je grafika 10000x bolja i umesto kucica imas minotaura
AcCeSS DeNiED
arkadne.395saboteur,
-> #388, mcule
T?>> >> Moze li mi neko opisati ili reci cemu sluze oni predmeti
T?>> >> (magije) u Hexenu?
U cemu je fora?:)
// Dajte vise ljudi, odgovorite na gore navedeno pitanje :)) //
AcCeSS DeNiED
arkadne.396saboteur,
-> #379, inferno
T?>> pa da ih bacas.;)
Eee super! Sad znam!! ;)
Dajte odgovorite vise ;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.397mcule,
-> #395, saboteur
Sori, ja sam nešto zeznuo moj exec, pa sam poslao samo ono što
sam kvotirao, a nigde nema moga teksta...
Elem, vrlo prosto pitanje za velikog maga ove igre ;).
Plava i zelena magija ti služe kao municija za oružja. Neko oružje
koristi jednu, neko drugu magiju, a najjače oružje koristi obe
magije.
arkadne.398jovca.car,
Nabavio sam neki Alien Doom wad, koji traži Doom I, verziju 1.9. Gde se
ista može naći?
arkadne.399mpedja,
-> #392, saboteur>> Ma daj, a kao w3d je realan? Realno je kao imati 10000 metkova i kokati
>> sve zive? Ako tako gledas onda ni jedna igra nije realna!
>> Doom nema spratove?, hexen nema spratove?, sta je onda ono molim te?
>> Penjes se i penjes i posle pogledas kroz prozor i vidis visinu...to kao
>> nije sprat?
>> Ma ajde, kakve crne lutke, oni roboti kao nisu lutke? ako vec tako
TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO MAJSOTRE !!!!!!!!!!
arkadne.400nenad,
-> #392, saboteur> Ma daj, a kao w3d je realan? Realno je kao imati 10000 metkova i kokati
> sve zive? Ako tako gledas onda ni jedna igra nije realna!
Pa u svakom slučaju je realnije imati pištolj, automat i
mitraljez nego bacač plazme, "j*bač majke" i testeru. :)) Da ne
pominjemo što se ta se testera nikad ne prazni i uvek pali iz
prve. ;)
> Doom nema spratove?, hexen nema spratove?, sta je onda ono molim te?
> Penjes se i penjes i posle pogledas kroz prozor i vidis visinu...to kao
> nije sprat?
To je _uzvišica_, sprat mora da ima nešto ISPOD sebe. :)
arkadne.401space.ace,
-> #400, nenad--> Pa u svakom slučaju je realnije imati pištolj, automat i
--> mitraljez nego bacač plazme, "j*bač majke" i testeru. :)) Da ne
Potpuno podržavam!!! SOD je 60x bolji od DOOM-a, a bogme i od Heretic-a,
jer su situacije sasvim realne. Kad ćeš da naiđeš na izgubljenu dušu u
pravoj pucačini? Nikad...
arkadne.402ilazarevic,
-> #400, nenad> Pa u svakom slučaju je realnije imati pištolj, automat i
> mitraljez nego bacač plazme, "j*bač majke" i testeru. :)) Da ne
Eh, da u W3D ima samo sačmara, sreći mojoj nikad kraja :)) Ne mora da ima
ništa drugo...
arkadne.403mpedja,
-> #400, nenad>> Pa u svakom slucaju je realnije imati pistolj, automat i
>> mitraljez nego bacac plazme, "j*bac majke" i testeru. :)) Da ne
>> pominjemo sto se ta se testera nikad ne prazni i uvek pali iz
>> prve. ;)
Jesi li ti cuo za Naucnu Fantastiku. Doom je osmisljen kao igra u
Buducnosti !
>> To je _uzvisica_, sprat mora da ima nesto ISPOD sebe. :)
A jel nema ?
arkadne.404mpedja,
-> #401, space.ace>> Potpuno podrzavam!!! SOD je 60x bolji od DOOM-a, a bogme i od Heretic-a,
>> jer su situacije sasvim realne. Kad ces da naides na izgubljenu dusu u
>> pravoj pucacini? Nikad...
1. Gde bas nadje 60 puta !
2. A jel realno da dodjes svabi dovoljno blizu da mozes da ga pljunes
u oko i da mu tek tako zabodes noz u ledja ?
arkadne.405saboteur,
-> #397, mcule
T?>> Plava i zelena magija ti sluze kao municija za oruzja.Neko oruzje
T?>> koristi jednu,neko drugu magiju,a najjace oruzje koristi obe magije.
Ne, ne pogresno smo se razumeli. Znam to, to je Mana, nego sam mislio na
magije koje se biraju pritiskom na [ ili ], a aktiviraju sa enter.
AcCeSS DeNiED
arkadne.406saboteur,
-> #398, jovca.car
T?>> Nabavio sam neki Alien Doom wad,koji trazi Doom I,verziju 1.9.Gde se
T?>> ista moze naci?
Kod pirata.
U pitanju je Doom Special Edition (v1.9, sadrzi jos jedan svet pored ona 3)
AcCeSS DeNiED
arkadne.407saboteur,
-> #400, nenad
T?>> Pa u svakom slucaju je realnije imati pistolj,automat i mitraljez
T?>> nego bacac plazme,"j*bac majke" i testeru.:))Da ne pominjemo sto se ta
T?>> se testera nikad ne prazni i uvek pali iz prve.;)
Ma da. Mnogo je zanimljivije imati takve puce nego glupe pistoljcice i
najobicniji mitraljezcic.
Sem toga, oni monstrumi poticu ko zna odakle, e sad zamisli da imas samo
pistolj???!!!!
Logicno je da ce da izmisle neke nove hi-tec weaponse nego obicne default
puce (puska, pistolj, mitraljez).
T?>> To je _uzvisica_,sprat mora da ima nesto ISPOD sebe.:)
Ma idi. A kao ne nalazis se iznad kad se popnes liftom u doomu??? Sta je ono
ispod? Uzvisica? Ma daj.....
Lepo imas hodnik, posle lift, aktiviras lift, on sidje, popnes se, i tu
ti je novi hodnik, znaci nalazis se iznad donjeg hodinka = SPRAT!
AcCeSS DeNiED
arkadne.408saboteur,
-> #401, space.ace
T?>> Potpuno podrzavam!!!SOD je 60x bolji od DOOM-a,a bogme i od Heretic-a,
T?>> jer su situacije sasvim realne.Kad ces da naides na izgubljenu dusu u
T?>> pravoj pucacini?Nikad...
Za takve ljude koji vole TAKVU realnost te igre nisu ni pravljene!
Sem toga, kako mozete da kritikujete doom - igru koja je otkrila novu
dimenziju u 3D igrama??? Ja w3d NIKAD nisam hvalio i samim tim sad ga
kritikujem.
Ali znam da ste vi 1993. godine bili opcinjeni doomom (ko voli takve igre,
naravno), a sad ga kao kritikujete i govorite mu mane.
Ne mozete vi da merite recimo Hexen i doom, ili DF & doom.
To je glupost. Doom je bio pojam za 1993, (bogami i sad se dobro drzi), a
hexen i DF su igre nove generacije (1995).
Treba porediti igru koja je iste godine napravljena i koja ima slicne stvari
i karakteristike kao neka druga.
To bi bilo ko kad bih ja poredio neku arkadu sa ZX spectruma i rayman sa PCa!
AcCeSS DeNiED
arkadne.409saboteur,
-> #404, mpedja
T?>> 2.A jel realno da dodjes svabi dovoljno blizu da mozes da ga pljunes
T?>> u oko i da mu tek tako zabodes noz u ledja ?
Tako je!
Stvar je u tome sto NI JEDNA igra nije realna!
Pogotovo ne igra tipa dooma, ili bilo koja 3D igra u tom fazonu!
Ako bi neka igra bila realna, vise ne bi bila zanimljiva!
AcCeSS DeNiED
arkadne.410space.ace,
-> #408, saboteur--> Sem toga, kako mozete da kritikujete doom - igru koja je otkrila
--> novu dimenziju u 3D igrama??? Ja w3d NIKAD nisam hvalio i samim
--> tim sad ga
Koju to dimenziju? Četvrtu? ;)
--> Ali znam da ste vi 1993. godine bili opcinjeni doomom (ko voli
--> takve igre, naravno), a sad ga kao kritikujete i govorite mu mane.
--> Ne mozete vi da merite recimo Hexen i doom, ili DF & doom.
Čisto for the record, DOOM imam nekoliko meseci, a Heretic malo više,
i nisam bio opčinjen 1993.
Dok kada sam uzeo SOD, to je bila opčinjenost. Jeste da u DOOM-u ima
bolje oružje (sačmara), ali negativan naboj protiv Švaba je vrlo
dobro došao u igranju SOD, dok nemam razloga da ubijam tamo neke
Deamone i slična čudovišta, jer em ne postoje, em mi nijedan nije ništa
nije skrivio... MOžda su duboko u duši oni ipak dobroćudna stvorenja ;)
arkadne.411cnenad,
-> #409, saboteur=> Ako bi neka igra bila realna, vise ne bi bila zanimljiva!
Mislim da će VR igre biti itekako zanimljive ;)
arkadne.412mpedja,
-> #410, space.ace>> Dok kada sam uzeo SOD, to je bila opcinjenost. Jeste da u DOOM-u ima
>> bolje oruzje (sacmara), ali negativan naboj protiv Svaba je vrlo
>> dobro dosao u igranju SOD, dok nemam razloga da ubijam tamo neke
>> Deamone i slicna cudovista, jer em ne postoje, em mi nijedan nije nista
>> nije skrivio... MOzda su duboko u dusi oni ipak dobrocudna stvorenja ;)
Ma daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj ! Mozda je i neki svaba duboko u
dusi dobrocudno stvorenje.
>> Koju to dimenziju? Cetvrtu? ;)
Pa ako bas hoces i cetvrtu. Kada ces ti u sod-u ili w3d-u da naidjes
na neki ugao ili vrata iza koga te cekaju neka cudovista i da se
useres od straha.ATMOSFERA je glavni faktor i to je bas ono sto DOOM
i DOOM 2 imaju za razliku od gore navedenih.
E to je stvar koja se zove REALNOST !
arkadne.413mpedja,
-> #407, saboteur>> Ma idi. A kao ne nalazis se iznad kad se popnes liftom u doomu??? Sta je
>> ono ispod? Uzvisica? Ma daj.....
>> Lepo imas hodnik, posle lift, aktiviras lift, on sidje, popnes se, i tu
>> ti je novi hodnik, znaci nalazis se iznad donjeg hodinka = SPRAT!
On ti rece svoj dokaz, a aj ti sad napisi svoj !
P.S. Bre otkud vam zelja da igrate w3d ili sod (namerno malim
slovima = proslost )
arkadne.414mpedja,
-> #405, saboteur>> Ne, ne pogresno smo se razumeli. Znam to, to je Mana, nego sam mislio na
>> magije koje se biraju pritiskom na [ ili ], a aktiviraju sa enter.
To mu dodju nesto kao bombe samo ih je sa Fighterom uzasno tesko
ostaviti na pravom mestu jer je on baci bas tamo gde ne treba.
Cesto mi se dogadjalo da je bacim na samog sebe !
arkadne.416saboteur,
-> #412, mpedja
T?>> Ma daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj !Mozda je i neki svaba duboko u dusi
T?>> dobrocudno stvorenje.
Mozda nemac ima zenu i decu kuci! ;)
T?>> Pa ako bas hoces i cetvrtu.Kada ces ti u sod-u ili w3d-u da naidjes na
T?>> neki ugao ili vrata iza koga te cekaju neka cudovista i da se useres
T?>> od straha.ATMOSFERA je glavni faktor i to je bas ono sto DOOM i DOOM 2
T?>> imaju za razliku od gore navedenih.
Tako je!!!
AcCeSS DeNiED
arkadne.417saboteur,
-> #413, mpedja
T?>> On ti rece svoj dokaz,a aj ti sad napisi svoj !
Zasto bi ja rekao bilo kakav dokaz kad se to vidi posle par minuta igre?!?!?!
AcCeSS DeNiED
arkadne.418mcule,
-> #405, saboteur>> Ne, ne pogresno smo se razumeli. Znam to, to je Mana,
>> nego sam mislio na magije koje se biraju pritiskom na [
>> ili ], a aktiviraju sa enter.
Ufff...
Pa svaka stvar nešto radi, probaj pa vidi sam.
arkadne.419mcule,
A da otvorimo mi lepo temu "lični.stav", pa da se vi do
mile volje ispričate koja je igrica bolja od koje? ;)
arkadne.420mcule,
Ok, rasprava je rasprava, al' nema pravo niko nikoga da vredja.
MC> ===============================
MC> 1.415 IGRE.3:arkadne * Poništio Moderator
MC> saboteur, 04.04.96. 22:56, 360 chr
MC> Odgovor na 1.410, space.ace, 04.04.96. 21:23
MC> ---------------------------------------------------------
Nije lepo.
arkadne.421dr.s,
Da, lepo bi bilo da se licni stavovi ostavljaju negde drugde. Uzgred,
tesko da ce trojca ubediti cetvrtog da je neka igra sra**e, a cetvrti se tom
igrom dopingovao (intravenozno :-)) svojevremeno, i jos uvek.
Toliko, hvala, prijatno...
arkadne.422mpedja,
-> #417, saboteur>> Zasto bi ja rekao bilo kakav dokaz kad se to vidi posle par minuta
Ma daaaaaj ! Gde si ti u w3d-u ili sod-u video sprat ili bar onu
UZVISICU kako je nazivate. Kada ces ti u gore navedenim da se kreces
po mracnom hodniku u kome ne vidis ni prst pred nosom, naidjes na neka
vrata, pomislis da si spasen, a iza tih vrata neko cudoviste pa se
useres od straha. To se zove ATMOSFERA i to je ono sto w3d i sod nemaju !!
(DOOM 2 level 5)
arkadne.423space.ace,
-> #404, mpedja--> 1. Gde bas nadje 60 puta !
Dobro, bukvalisto...
--> 2. A jel realno da dodjes svabi dovoljno blizu da mozes da ga
--> pljunes u oko i da mu tek tako zabodes noz u ledja ?
Isto to imaš i u DOOM-u, stoji onaj zeleni okrenut leđima, i ti priđeš
i opališ ga pesnicom po leđima, i rasturiš ga.
Nemoj to potezati kao argument više, jer je to isto u svakoj igri ovog
tipa. Nema tu nikakve veštačke inteligencije...
arkadne.424space.ace,
-> #409, saboteur--> Ako bi neka igra bila realna, vise ne bi bila zanimljiva!
A zar simulacije letenja nisu zanimljivije što su realističnije?
arkadne.425space.ace,
-> #407, saboteur--> Ma da. Mnogo je zanimljivije imati takve puce nego glupe
--> pistoljcice i najobicniji mitraljezcic.
Nije nego. U SOD-u je chain-gun bio najbolje oružje, dok je ojađen u
DOOM-u. Da, zanimljivije je imati laser ili plasma-gun, ali opet...
--> Sem toga, oni monstrumi poticu ko zna odakle, e sad zamisli da
--> imas samo pistolj???!!!!
Gde ti je feeling avanturiste i pravog doom-ovca? To je ono najbolje,
kad te koknu na teškom nivou, pa moraš ceo nivo ispočetka, ali samo sa
pištoljem! Adrenalin struji kroz telo, plašiš se da poviriš iza ćoška,
da slučajno ne izazoveš lavinu neprijatelja na sebe...
A ne da uključiš neuništivost i kucaš IDFA do besvesti, da bi ubio sve.
arkadne.426hose,
-> #327, saboteurń:) Koliko ja znam, zadnje sto je izaslo je syndicate plus
ń:) (mada mislim da je to bilo davno).
Mislio sam na novi Syndicate .Zove se SYNDICATE WARS i možeš da razturiš
sve što vidiš na ekranu.Čini mi se samo da traži 5tijum :(
arkadne.427inferno,
-> #409, saboteurŮ│ ˙ Ako bi neka igra bila realna, vise ne bi bila zanimljiva!
Ne bi ti sinko izlazio iz trenažera za pilote helikoptera.
arkadne.428inferno,
-> #413, mpedjaŮ│ ˙ P.S. Bre otkud vam zelja da igrate w3d ili sod (namerno malim
Ů│ ˙ slovima = proslost )
Ma znam napamet sve hodnike w3d-a i opet ga igram. To je
kvalitet igre, a ne ko ovaj vaš DOOM, što odma dosadi, a i
mlogo je glup... KKKKKKKKMMMMMMHH ;)))
arkadne.429inferno,
-> #425, space.aceŮ│ ˙ Nije nego. U SOD-u je chain-gun bio najbolje oružje, dok je ojađen u
Ů│ ˙ DOOM-u. Da, zanimljivije je imati laser ili plasma-gun, ali opet...
Izgleda da bi nekima najbolje bilo da imaju tenk i nuklearne
bombe u w3d. Što slabije oružje to zanimljivije. Jedan
metak iz daljine.. kao snajperom je prava stvar. U w3d fali
samo prigušivač i sve bi bilo super. ;)
sectret agent Pirs B. ;)
arkadne.430space.ace,
-> #412, mpedja--> E to je stvar koja se zove REALNOST !
I to ti je ta 4. dimenzija ;>>> ?