razno.125vpejovski,
Hey, neko je ovde napisao da ima sledece Z80 fajlove za Speccy emulator:
1. Dare.z80
2. Brian.z80
3. Everyone.z80
4. Frost Byte.z80
5. Benny.z80
Molio bih, ako je moguce, da okaci doticne. 10x in adavance ...
razno.126denis,
Nabavio sam joystic, sta preporucujete od igara koje
ga podrzavaju (probao sam f-14 i nba live).
razno.127msavkovic,
-> #126, denis┌┌┌ Nabavio sam joystic, sta preporucujete od igara koje
┌┌┌ ga podrzavaju (probao sam f-14 i nba live).
Definitivno Tie Fighter (ja sam samo zato i kupio dzojstik)
razno.128feniks,
Zašto više nema novih shareware igrica od Apology i sl.
proizvođača softvera?
razno.129inferno,
-> #126, denisŮ│ ˙ Nabavio sam joystic, sta preporucujete od igara koje
Ů│ ˙ ga podrzavaju (probao sam f-14 i nba live).
Pod obavezno: TFX, X-Wing, Tie Fighter, Dogfight..
razno.130msavkovic,
-> #128, feniks┌┌┌ Zasto vise nema novih shareware igrica od Apology i sl.
┌┌┌ proizvodaca softvera?
Ima, pogledaj Software Creations BBS ili ftp.swcbbs.com :)
razno.131knight,
-> #129, inferno║> Pod obavezno: TFX, X-Wing, Tie Fighter, Dogfight..
Aces Over Europe, najbolja. ;)
razno.132marni,
-> #127, msavkovic> ┌┌┌ Nabavio sam joystic, sta preporucujete od igara koje
> ┌┌┌ ga podrzavaju (probao sam f-14 i nba live).
>
> Definitivno Tie Fighter (ja sam samo zato i kupio dzojstik)
A Rebel Assault !?! ;)
razno.133msavkovic,
-> #132, marni┌┌┌ > Definitivno Tie Fighter (ja sam samo zato i kupio dzojstik)
┌┌┌
┌┌┌ A Rebel Assault !?! ;)
Pa ne vidim cemu smesak ;), jer je RA najgora za testiranje dzojstika :)
Samo trza bre nesto (mis je bolji)
razno.134zormi,
-> #133, msavkovic* ┌┌┌ > Definitivno Tie Fighter (ja sam samo zato i kupio dzojstik)
* ┌┌┌
* ┌┌┌ A Rebel Assault !?! ;)
*
* Pa ne vidim cemu smesak ;), jer je RA najgora za testiranje dzojstika :)
Saglasan. Novi adut za testiranje joysticka: Slipstream 5000 :)
Stiže na CDROM-u, radi se o trkama budućnosti malim letelicama
u 3D prostoru kroz kanjone, tunele i slične staze.
razno.135jegor,
-> #134, zormi> Saglasan. Novi adut za testiranje joysticka: Slipstream 5000 :)
>
> Stize na CDROM-u, radi se o trkama buducnosti malim letelicama
> u 3D prostoru kroz kanjone, tunele i slicne staze.
Ima i na disketama. Sjajno izvodjenje, jako potseca na Super karts.
Ali ipak fali ono nesto sto te zakuca za komp nedeljama, a sto Super
karts ima. Pogotovo u modu za dva igraca. Jako nepogodna za igru sa
drugarima koji i nisu bas vicni 3D nacinu razmisljanja.
razno.136e.kabiljo,
Da li se ovde razgovarako o Lion Kingu (kada i u kojoj temi)?
Da li postoje neki trikovi da ne moram da igram stalno od početka,
već da nastavim dokle sam stigao?
razno.137babbage,
-> #134, zormi
>=>> Stiže na CDROM-u, radi se o trkama budućnosti malim letelicama
>=>> u 3D prostoru kroz kanjone, tunele i slične staze.
Lepo izgleda, mada je malo kasno stigla do nas (videh je još u
junskom PC HOMEu)...ali to što lepo izgleda je ujedno i njen
jedini kvalitet, na žalost. Krajnje jadno...
Babbage
razno.138cnenad,
-> #136, e.kabiljo=> Da li se ovde razgovarako o Lion Kingu (kada i u kojoj temi)?
DWARF u glavnom ekranu (meniju)
U toku igre sa L se prelazi na sledeći nivo.
razno.139msavkovic,
-> #134, zormi┌┌┌ Saglasan. Novi adut za testiranje joysticka: Slipstream 5000 :)
┌┌┌
┌┌┌ Stize na CDROM-u, radi se o trkama buducnosti malim letelicama
┌┌┌ u 3D prostoru kroz kanjone, tunele i slicne staze.
EEEE, ja glasam za High Octane (nekako mi lepsa) :)
razno.140saboteur,
-> #139, msavkovic>> EEEE, ja glasam za High Octane (nekako mi lepsa) :)
bravo! Meni se Slipstream 5000 ne svidja samo zato sto kad igraju dva igraca u
SPLITu NISTA se nevidi! Ekran bude toliko mali de izgleda kao da je sve od
kocki ,uzas! Primetio sam u vecini igara da GREMLIN INTERACTIVE pravi BAS takve
grafike! :( Jedino je cool sto moze preko modema!
razno.141dusko,
Posto Marfi nikad ne spava, tragicnim slucajem ost'o sam bez sledeceg
softvera: A-10 Tank Killer, The Duel (Test Drive II), PGA Golf Tour,
Grand Prix i M1Abrams tank platoon.
So, ako neko ima nesto od navedenog => mail wr dusko.
Pozdrav,
Dusko
razno.142jmilovic,
Potrebna mi je adresa i telefonski broj firme ili pojedinca u Beogradu koji
kvalitetno snimaju igare na CD-rom tj na laserske ploce.
razno.143hose,
-> #68, apostolń:) Evo pokice za spectrum:
CARE! Pošalji u Fajlu sve pokice koje imaš za spektrum.
ń:) Eto to je sve. Ako ima jos pitanja obratite se APOSTOLU -
ń:) NAJVECEM SPECTRUMOVCU NA MILJAKOVCU.
Pošalji i spisak igara koje imaš.Nisam provalio da si TI najveći (a
verovatno i Jesi)
POZDRAV TEBE :) OD MENE
HOSE!
razno.144apostol,
-> #143, hose>> pošalji sve pokice koje imaš
Ma, ove što sam poslao je samo par pokica, a gomila je ostala u USA,
tj. ostavio sam tamo stare brojeve SK-a. Nemam ja puno pokica, ali jesam
naveći spectrumovac u smislu da sam mnogo voleo Spektruma.
Pretraži stare SK-ove.
razno.145saboteur,
-> #144, apostol;>> tj. ostavio sam tamo stare brojeve SK-a. Nemam ja puno pokica, ali jesam
;>> naveci spectrumovac u smislu da sam mnogo voleo Spektruma.
!!! I ja ga i dan danas obozavam! Sir Clive Sinclair je covek za postovanje!
P.S. Ima li neko ispravan ROM 16k iz svog spectruma na prodaju :) ,meni je crko
,tj. ne radi mu naredba PRINT ,sve ostalo je ok ,posto to nije original NEC ROM
vec EPROM koji su mi ugradili kad sam usr* radnju (izvadio kempston dok je bio
upaljen)
Access Denied
razno.146schef,
-> #143, hose#### ń:) Evo pokice za spectrum:
####
#### CARE! Pošalji u Fajlu sve pokice koje imaš za spektrum.
HEJ! Jel' ima neko Lords of Midnight i Doomdark's Revenge, al' ne na
kaseti, već na disketi, tako da može da se igra sa emulatorom?
razno.147stadux,
-> #146, schef::: Jel ima neko Lords of Midnight i Doomdarks Revenge ...
Evo Doomdarks Revenge.
A bilo bi lepo da neko okači i Lords of Midnight.
Treba meni, a verijem i drugima.
doomdark.z80razno.148b.jovanovic,
-> #145, saboteur> P.S. Ima li neko ispravan ROM 16k iz svog spectruma na prodaju :) ,meni je
> crko ,tj. ne radi mu naredba PRINT ,sve ostalo je ok ,posto to nije
> original NEC ROM vec EPROM koji su mi ugradili kad sam usr* radnju (izvadio
> kempston dok je bio upaljen)
Ima raznih. Ostavi mi poruku u mail kako da se nadjemo.
B.J.
razno.149hose,
-> #68, apostolń:) Eto to je sve. Ako ima jos pitanja obratite se APOSTOLU -
ń:) NAJVECEM SPECTRUMOVCU NA MILJAKOVCU.
Evo pitanjce :)
Imaš li ovo if Y šalji if N šalji spisak ;)
pozdrav HOSE!
zx.txtrazno.152schef,
-> #147, stadux=-> Evo Doomdarks Revenge.
Thanx man. Sad, ako neko ima mapu za 'Doomdark's Revenge' ne bi bilo loše
da je vidimo i mi ostali smrtnici...
P.S. Jel' imaš još nešto zanimljivo iz opusa *.Z80?
Srle
razno.153crnjini,
E, sta se patite sa Los od Midnight & Doomsdark revenge na ZX spec
emulatoru.. kad ga lepo ima u verziji za PC! Ako nekom treba, okacicu ga , al
me nesto mrzi sada.
ACR.
razno.154rcolic,
-> #153, crnjiniAA> E, sta se patite sa Los od Midnight & Doomsdark revenge na Z
AA> emulatoru.. kad ga lepo ima u verziji za PC! Ako nekom treba
AA> me nesto mrzi sada.
treba, treba! :) kaci.
fala unapred
poZdrav.
razno.155cnenad,
-> #150, djidji=> Imam nekoliko pitanja u vezi emulatora za Amigu500.Imam neki najnoviji
=> "emulator amiga500",ali mi nikako nece da proradi.Kada ga startujem pojavi
A ? Nov ? Iz '91 ;) ? :))))))))))
razno.156stigor,
Ima li neko u .Z80 formatu legendarnu Specy'jevu igru
BOUNTY BOB STRIKES BACK? Unapred hvala ...
razno.157nesh,
Prenesim vam poruku koja se pojavila na YUIntu vezanu za mailing
listu game-land. Inače na nju se može vezati svako ko ima e-mail
adresu.
Zainteresovanima preporučujem da se jave na adresu:
neuro@strike.durlan.co.yu
Inače se već pojavilo 10-tak Tips&Tricks kao i par opisa FRP
igara, a biće ih još.
p.s Sorry zbog crosspostinga ali nisam sigura na svi prate IGRE:frp
pa ovo bacam i ovdi :)
From durlan!strike!neuro Sat, 07 Oct 95 19:47:00 CET remote from pelikan
Received: by pelikan.durlan.co.yu (1.65/waf)
via UUCP; Mon, 09 Oct 95 08:29:45 CET
for nesh
Received: by durlan.co.yu (1.65/waf)
via UUCP; Sat, 07 Oct 95 23:27:55 CET
for nesh@pelikan.durlan.co.yu
Received: by strike.durlan.co.yu (1.65/waf)
via UUCP; Sat, 07 Oct 95 20:47:39 CET
for game-land@durlan.co.yu
From: neuro@strike.durlan.co.yu (Neuro)
To: game-land@durlan.co.yu
Subject: Upoznavanje
Date: Sat, 07 Oct 1995 19:47:00 CET
Message-Id: <100795194720Rnf0.78@strike.durlan.co.yu>
Organization: STRIKE * Slobodan Malinovic * At Home * Live from Nis
X-Mailer: Rnf 0.78
E-mail from : Neuro can be reached as : neuro@strike.durlan.co.yu
Na Durlan BBS-u postoji novootvorena mailing lista posvecena svima
onima, kojima igre nesto znace. Sledi opis same mailing liste:
Q: O cemu se tu radi?
A: Mailing lista ce sluziti za dogovore, pitanja, savete, opise itd.
Naravno, sve ce to biti vezano za igre.
Q: O kojim je igrama rec?
A: Mozete pisati o kojim god igrama hocete. Tu se podrazumevaju kako
kompjuterske, tako i live/board game-ovi. Takodje ce biti zastupljeni i
svi zanrovi igara od arkada, pa do strategija i RPG avantura.
Q: Dobro, i sta treba tu da se radi?
A: Treba postovati pravilo da se pise samo o stvarima koje su u vezi
igara, kao sto je navedeno, i da se bude sto aktivniji. Pod aktivnoscu se
podrazumeva slanje pomoci oko resavanja igara, recenzije igara, itd.
Q: A, ko ne postuje pravila ;>
A: Bice izbacen sa liste ;))
Q: OK, sve je to fino, ali kako da se prikljucimo na tu mailing listu?
A: Prosto! Sve sto treba uraditi je, da mi se javite putem mail-a, kazete
da ste zainteresovani za pristup mailing listi, i naravno posle toga ce
vam stici mail sa adresom liste, na koju cete slati sve gore navedeno.
... dug prema istoriji je manji od duga prema buducnosti
_____________________________________________________________________
/------------------─├ neuro@strike.durlan.co.yu ┤---------------------\
\___________________-----------------------------_____________________/
--------------------------------------------------------------------------
Đorđević Nebojša * nesh@pelikan.durlan.co.yu * -=> Nesh <=-
* nesh@sezam.co.yu * B)
razno.158enterprise,
Hi! :)
Dali neko ima cheat (neunistivost) za igru Metal Tech Earth Siege ?
Pozdrav, Miroslav
razno.159kiklop,
Imam jedno kratko pitanje. Da li neko moze da mi posalje ili da me uputi na
neku verziju preferansa. Po mogucstvu bi bio pozeljan i source. Nestrpljivo
ocekujem odgovor.
razno.160vukadin,
-> #159, kiklop>> Imam jedno kratko pitanje. Da li neko moze da mi posalje ili da me
>> uputi na neku verziju preferansa. Po mogucstvu bi bio pozeljan i
>> source. Nestrpljivo ocekujem odgovor.
Postoji jedna igra domaćeg autora ( ne znam kog) koja je prilično
solidna.Ono što je inetersantno oko ove igre je da postoji knjiga o preferansu
koja govori o osnovama preferansa,ali ga proučava i kroz statistiku i
verovatnoću odn. sa matematičke strane.U knjizi se pominje ova igra i čini mi
se da piše kako kompjuter razmišlja i sl.Knjigu možeš naći u 'Jugoslovenskoj
knjizi' u palati Albaniji ali je prilično skupa.Što se source-a tiče mislim da
ga nećeŠ baš lako naći.
razno.161apostol,
Da li je neko došao u posed Phantasmogrie? Mislim, privatni posed?
I da li bi je taj neko pozajmio apostolu?
razno.162darone,
-> #154, rcolic>> AA> E, sta se patite sa Los od Midnight & Doomsdark revenge na Z
>> AA> emulatoru.. kad ga lepo ima u verziji za PC! Ako nekom treba
>> AA> me nesto mrzi sada.
>>
>> treba, treba! :) kaci.
Uz poruku su okačene obe igre, u verziji za PC. Izvod iz doca:
APPENDICES
THE PC CONVERSION
PC conversion by Christopher Wild - July 1991
Why?
During 1990/1991 I went through a sudden bout of ZX Spectrum
nostalgia.
(...)
I have always been interesting in
the inner workings of games and I pride myself on being a very good
reverse engineer.
Lords of Midnight was always one of my favourite games and so I
decided to reverse engineer it; just out of curiosity.
(...)
I spent the next two weeks working out what the program was doing. I
put in meaningful routine names, added comments, gave memory addresses
variable names, added equates, formatted data into ASCII, inline data
and bin files. By the time I had finished I had a fully compilable z80
file that would probably compare favourably to Mike Singleton's
original! This was the biggest reverse engineer I had ever done, I
even fixed a few bugs! Not only did I know how the program functioned
but I had managed to create fully documented source code. Not bad from
a Spectrum Binary File.
(...)
The end result
The game is faster. It's still about 48k! The panoramic views are
brilliant. Movement is a smooth glide. Night processing is almost
instant. The game could have been faster again should I have chosen to
optimise it, but I was only doing a conversion... a rewrite was yet to
come!
The conversion is so faithful to the original that if you could
transfer a Spectrum save game file, you could probably use it - apart
from a small header at the front of my save game files.
napomena: u originalu se arhiva zove !lom&dr!.zip.
!lom_dr!.ziprazno.163deimos,
°─ Evo ovako, ako niste znali vec se uveliko igra MK3, a ako ste
znali, onda jedno pitanjce: Koliko memorije trazi ovo cudo, jer na masini
sa 8 mega nije htelo da krene (Possible cause: Out Of Memory). Islo je
samo na jednoj (poslovnoj) masini sa 32MB. DakleM, interesujeme konkretna
cifra, a moze i neki kraci FAQ/Read.me...
.dEiMoS.
razno.164paki,
-> #162, darone> Uz poruku su okačene obe igre, u verziji za PC. Izvod iz doca:
Fali fajl MAP.GIF:
...
The map of Midnight
The map of Midnight reproduced in the file MAP.GIF depicts the major
features of the geography of Midnight. but like any map it does not
...
Bez njega mi je vrlo teško da igram, pogotovo što mi je ovo prvi
susret s LOM (imao sam Debeljka :). Ima li neko mapu?
razno.165schef,
-> #163, deimos=-> °─ Evo ovako, ako niste znali vec se uveliko igra
=-> MK3, a ako ste
I, na koliko staje to čudo? Koji svi likovi postoje?
Srleř
razno.166schef,
-> #162, darone=-> >> AA> E, sta se patite sa Los od Midnight & Doomsdark
=-> >> revenge na Z AA> emulatoru.. kad ga lepo ima u verziji za
=-> >> PC! Ako nekom treba AA> me nesto mrzi sada.
=-> >>
=-> >> treba, treba! :) kaci.
=->
=-> Uz poruku su okačene obe igre, u verziji za PC. Izvod iz
=-> doca:
Suuuuuuper! 10x a lot for 9999999x10ř times! E sad kad bi još neko okačio
mape, bio bih mu do groba zahvalan. :>
Srleř
razno.167ilazarevic,
-> #164, paki> Bez njega mi je vrlo teško da igram, pogotovo što mi je ovo prvi
> susret s LOM (imao sam Debeljka :). Ima li neko mapu?
Bila je u nekom prastarom broju "Sveta Kompjutera" ili "Njihovog mikroa", ne
sećam se tačno... Nemam je pri sebi, ali se sećam da sam po njoj igrao.
razno.168deimos,
-> #165, schef>> I, na koliko staje to cudo? Koji svi likovi postoje?
MK3 ide na 1 CD-u , ali sam dobio verziju na 14 disketa ( posto nemam CD :(
).
Inace ono sto sam video je da ima malo vise likova i svi su uglavnom izmenjeni
sem
Kano-a (MK1). Ima i dosta novih: Robot, indijanac... Ali me na prvi pogled
potpuno
razocarala (prevashodno zato sto nema Raidena). Sub Zero izgleda kao neki
ulicni
fajter...
Eto toliko sam uspeo da vidim u nekih par minuta, na koliko sam uspeo da
ugrabim masinu ortakovog caleta sa 32MB memorije, gde je jedino radio...
.dEiMoS.
ps. sorry zbog idealnog poravnanja teksta...˝ů
razno.169kum.djole,
Zna li neko da rukuje C64 emulatorom ?
razno.170schef,
-> #167, ilazarevic=-> Bila je u nekom prastarom broju "Sveta Kompjutera" ili
=-> "Njihovog mikroa", ne sećam se tačno... Nemam je pri sebi,
=-> ali se sećam da sam po njoj igrao.
To je za LOM! A šta ste radili za DR??? Tu je karta bar 4 puta veća!!!!!
Ajde bre, ne budite sise i pošaljite neku mapicu. Jel' postoji mogućnost da
se pomoću >>nečega<< skine direktno iz fajla?
Ako treba da se derem: HOOOOOOOOOOĆUUUUUUU MAAAAAAPEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!
Srleř
razno.171ilazarevic,
-> #170, schef> Ako treba da se derem: HOOOOOOOOOOĆUUUUUUU MAAAAAAPEEEEEEEEE
> !!!!!!!!!!!!
Deri se ti koliko hoćeš, ja mapu nemam.
razno.172ilazarevic,
-> #169, kum.djole> Zna li neko da rukuje C64 emulatorom ?
Teško ;) Koliko se ja sećam, C64 emulator je neka gadna podvala. Pojavio se
nekada davno i nije radio ništa. Jedino ako se u poslednje vreme nije
pojavilo nešto novo...
razno.173cnenad,
-> #172, ilazarevic=> Teško ;) Koliko se ja sećam, C64 emulator je neka gadna podvala. Pojavio
To o čemu pričaš je emulator za Amigu.
Za C64 radi, kako-tako, ali radi. Neke igre sam uspeo da pokrenem, ali
posle početnog oduševljavanja ZX i C64 emulatorima vreme je da se čovek
vrati u realni svet.
razno.174apostol,
-> #173, cnenad>> Za C64 radi, kako-tako, ali radi.
Što se tiče Z80, mora se priznati da je savršen. C64 Emulator Mihe Peternela
radio je sasvim lepo na mom bivšem kompjuteru, 386-ici na 40, a sada, na
486-ici na 40 neće (blokira se posle otkucavanja prvog slova, "L" od "LOAD").
Ako neko zna lek za ovo, neka javi;
inače, Amiga emulator je zajebancija, samo iscrta ruku s disketom, a onda se
ne dešava ama baš ništa (niti može da se desi).
razno.175kum.djole,
Ukoliko neko poseduje igru "The Manager" molio
bih ga da me mailuje kako bih je preuzeo putem modema..:)
Hvala unapred.
razno.176ilazarevic,
-> #173, cnenad> To o čemu pričaš je emulator za Amigu.
Ups, izvinjavam se :)
razno.177kum.djole,
Potrebni .c64 fajlovi (igre) za C64 emulator. :)
Hvala :)
razno.178ratman,
Ima li na Sezamu nekih programa za bridz, ili uputstava/pravila
kako se igra bridz? Ako ima nesto ranije uploadovano u vezi s tim
u nekoj conf., neka mi neko pointuje gde. Zahvaljujem,
Dejan.
razno.179zkis,
El zna neko udarce za mk3???
razno.180banek,
Igrati DOOM II preko serijskog kabla sa drugom je pravi
dozivljaj. Da li neko zna jos koju igru koja moze da ide
preko serijskog kabla? Modemom me ne zanima. Hvala! :)
razno.181babbage,
-> #160, vukadin
>=>> dozivljaj. Da li neko zna jos koju igru koja moze da ide
>=>> preko serijskog kabla? Modemom me ne zanima. Hvala! :)
Warcraft. OBAVEZNO probaj, protiv ljudskog protivnika je
neverovatan doživljaj.
Babbage
razno.182kum.djole,
-> #174, apostol>> Što se tiče Z80, mora se priznati da je savršen. C64 Emulator Mihe
>> Peternela radio je sasvim lepo na mom bivšem kompjuteru, 386-ici na 40,
>> a sada..
..bih i ja voleo da lepo radi kod mene, pa ako imaš neki info
gde bih mogao da nabavim DISK*.* fajlove tj. C64 igre za taj
emulator, bio bih prilično zahvalan. :)
razno.183bigbrada,
-> #180, banek---== Igrati DOOM II preko serijskog kabla sa drugom je pravi
---== dozivljaj. Da li neko zna jos koju igru koja moze da ide
---== preko serijskog kabla? Modemom me ne zanima. Hvala! :)
Neko već pomenu WARCRAFT. Obavezno probaj! A ako ti se DOOM
svideo svideće ti se i HERETIC :)
Sale
razno.184iznogud,
-> #180, banek:: Igrati DOOM II preko serijskog kabla sa drugom je pravi
:: dozivljaj. Da li neko zna jos koju igru koja moze da ide
:: preko serijskog kabla? Modemom me ne zanima. Hvala! :)
Descent ;)
razno.185msavkovic,
-> #180, banek┌┌┌ Igrati DOOM II preko serijskog kabla sa drugom je pravi
┌┌┌ dozivljaj. Da li neko zna jos koju igru koja moze da ide
┌┌┌ preko serijskog kabla? Modemom me ne zanima. Hvala! :)
Need 4 Speed, Command & Conquer, Descent itd.
razno.186mboban,
-> #180, banek=-= Da li neko zna jos koju igru koja moze da ide preko serijskog kabla?
Ako volEš simulacije letenja nemo' zaboraviš Dogfight.
razno.187ugljesaj,
Zdravo svima grupa MIPS organizuje turnir u igrici f-29 (retailatoru)
ko zeli da uzestvuje neka posalje poruku todd-u
********************
*
* TURNIR POCINJE *
* za tacno *
* nedelju dana *
********************
CU SVIMA
razno.188djanjusevic,
Jel igrao neko Crusaders : No Remorse - Origin, kakva je, da
li se isplati uzimati je?
Djordje
razno.189banek,
-> #183, bigbrada>> ---== Igrati DOOM II preko serijskog kabla sa drugom je pravi
>> ---== dozivljaj. Da li neko zna jos koju igru koja moze da ide
>> ---== preko serijskog kabla? Modemom me ne zanima. Hvala! :)
>>
>> Neko vec pomenu WARCRAFT. Obavezno probaj! A ako ti se DOOM
>> svideo svidece ti se i HERETIC :)
WARCRAFT pravi problem oko povezivanja serijskim kablom.
Veza mi ne traje ni 1 min., dok DOOM2 radi savrseno.
Sta je u pitanju. Bagovita verzija ili....?
razno.190banek,
-> #181, babbage>> Warcraft. OBAVEZNO probaj, protiv ljudskog protivnika je
>> neverovatan dozivljaj.
>>
>> Babbage
Warcraft mi pravi problema kad treba da se povezem sa
drugim racunarom. Sve je ispravno. Da nije program?
razno.191danijel,
-> #188, djanjusevic=> Jel igrao neko Crusaders : No Remorse - Origin, kakva je, da
=> li se isplati uzimati je?
Danas dobio, oduševljen, uzmi pod obavezno.
Mene najviše podseća na little big adventure (iliti relentless), ali sa
mnogo manje avanturističkog dela i mnoooogo više arkadnog (skoro skroz
arkada).
Grafika i zvuk fenomenalni...
... Ne pusim,ne pijem,ne psujem............Jebote,pade cigara u pivo.
razno.192apostol,
Ako neko igra ECSTATICU, gde se nalazi Book of Magic koju treba sa
Hristovom Koskom staviti međ' statue?
razno.193dvesic,
Re: PACMAN, preporuke
Ima li još neka igra tipa CD-MAN-a, tj. klon PACMAN-a, zanimljiv
i što šareniji ?
Gde ?
razno.194wizard,
-> #183, bigbrada> Neko već pomenu WARCRAFT. Obavezno probaj! A ako ti se DOOM
> svideo svideće ti se i HERETIC :)
Heretic je nekako krzav, neprecizan... Isto i Hexen.
A tek Quake... 640x480, senke, pozadinsko osvetljenje... Minimum
486/66, 8MB (tu se igra sa 320x200 ;).
razno.195velicko,
-> #193, dvesic>+ Ima li još neka igra tipa CD-MAN-a, tj. klon PACMAN-a,
>+ zanimljiv
Imaš na Sezamu PRO-BA lep PACMAN za više igrača
u mreži ...
razno.196sbrk,
-> #193, dvesic>> Re: PACMAN, preporuke
>>
>> Ima li još neka igra tipa CD-MAN-a, tj. klon PACMAN-a, zanimljiv
Od svih PACMAN-a za PrCa najlepši mi je onaj CHOMP (4Win).
razno.197dvesic,
-> #196, sbrk> Od svih PACMAN-a za PrCa najlepši mi je onaj CHOMP (4Win).
Molim pointer :)))
razno.198jegor,
-> #194, wizard> A tek Quake... 640x480, senke, pozadinsko osvetljenje... Minimum
> 486/66, 8MB (tu se igra sa 320x200 ;).
Niko ne pominje Witchaven. Isto takodje radi na 640x480. Ko voli
svojerucno da rascopava lobanje (ili svojebuzdovanski), a ne da
upucava ale i cume, odma da se prihvatio svoga sestoperca.
Jedna mana. Staje na 8 disketa, ali zauzima oko 38 Mb na hardu.
razno.199basrak,
-> #193, dvesic> Re: PACMAN, preporuke
>
> Ima li još neka igra tipa CD-MAN-a, tj. klon PACMAN-a,
> zanimljiv
>
> i što šareniji ?
A ima li neko onaj običan pacman (kao sa automata)?
razno.200iivkovic,
Na NBC Super Channel-u se _reklamira_ nagradna igra Microsoft-a. Pitanja su:
1. Who is the chairman of Microsoft ?
2. Which band sings "Start Me Up" the title track to the Microsoft Windows95 ad
?
Nagrade su :
4 X Gateway 2000 PC i
40 X Windows95 package.
Adresa za pisamca je : Microsoft "Start-Up" Competition
NBC Super Channel
PO Box 239
Leeds
LS1 8XL, England .
E-mail entries to: mscomp@cnbcsuper.nbc.com
Competition closes 31st December 1995. Prize draw 15th January 1996.
P.S. PoÜto sam ja Vama izrecitovao pitanja, mogao bi neko da mi pomogne, Üto se
tiŔe odgovora, mislim :)
P.P.S. Autor ovo poruke (ja:), ni u kom sluŔaju nije odgovoran za eventualno
poveŠanje saobraŠaja (mail) prema Internetu i nema obaveze da raŔune,
proistekle iz istog (poveŠanja:), plati.
razno.201sbrk,
-> #197, dvesic>> > Od svih PACMAN-a za PrCa najlepši mi je onaj CHOMP (4Win).
>>
>> Molim pointer :)))
Evo ga. Igra je na Win Games CD-u i kol'ko ja znam - šarevare. Imam još jednog
PACMAN-a ali ga je tip loše uradio. Vizuelno izgleda kao onaj sa automata ali
nije za igru zbog drugih detalja - čim te malo zakači gineš i algoritam za
kretanje monstera je drukčiji...
chomp.ziprazno.202sbrk,
PACMAN
Evo ga i ovaj drugi PACMAN kog imam, zove se
PAC-MAN '95 - Arcade Clone
Igra je friver, kako kaže autor:
'...This game is complete freeware, you don't have to register/pay/contribute
or whatever, it's free !!...' - This game is complete freeware, you don't have
to register/pay/contribute
or whatever, it's free !!+++iz PACPC.DOC.
pacpc.arjrazno.204mboban,
-> #189, banek=-= WARCRAFT pravi problem oko povezivanja serijskim kablom.
=-= Sta je u pitanju. Bagovita verzija ili....?
Ajd' pogledaj koja je to verzija, mislim da piše u TXT fajlu, ako ga
nisi obrisao. :)
razno.205dvesic,
-> #201, sbrk> Evo ga. Igra je na Win Games CD-u i kol'ko ja znam - šarevare.
> Imam još jednog
Zahvaljujem :)
razno.206dizel,
Ne znam u koju konferenciju bih stavio ovu poruku,pa eto u razno:
Da li neko može da ispriča nešto više o "Lionkingu".
žuo sam da je super igra,ali ne znam da li radi na 4mb,...
Unapred HVALA!!!
razno.207.sima,
-> #206, dizel║║ Ne znam u koju konferenciju bih stavio ovu poruku,pa eto u razno:
║║ Da li neko može da ispriča nešto više o "Lionkingu".
║║ žuo sam da je super igra,ali ne znam da li radi na 4mb,...
Video sam na jednoj 486 dlc40 sa 4MB i lepo radi. Koliko sam shvatio
slična je Aladinu. Probaj je mislim da će ti se svideti, naravno ako
imaš ispod 14 godina :). Ideš po džungli i skačeš po stvorenjima ili
ričeš da ih prvo uplašiš, pa onda skačeš po njima. Tako prolaziš nivoe.
Naravno o ukusima ne treba raspravljati. Meni se ne sviđa scenario, ali
su grafika i detalji super urađeni.
razno.208toda,
-> #206, dizelEj!
Lionking radi i na 386DX/33 sa 4Mb RAM-a.
TODA
P.S. Ako zaglaviš na nekom nivou postoji fora: Otkucaš DWARF (na
slepo) kada imaš one menije.
razno.209vpejovski,
Malo "egzotike" koja uzgred budi receno izgleda FENOMENALNO !!!! ;)
- THE SONY PLAYSTATION CODES/CHEAT & TIPS FAQ v2.0 -
psxfaq2.txtrazno.210pyc.guy,
Uskoro izlazi disk magazin Alter #4, godinu dana posle prvog broja. ;)
Resili da napravimo jedno glasanje u vezi sa PC demo scenom... Novi broj
ce imati muziku, mnogo bolju grafiku, stampanje, podrsku za misa.
PRAVILA:
Glasanje se odnosi na PC demo scenu. Popunjeni obrazac treba poslati e-mail-om
na user pyc.guy@sezam.co.yu. Ako ne umete/ne zelite da popunite sve - ne
morate.
BODOVANJE:
Sistem bodavanja je logican: 1. mesto nosi 23 poena, 2. mesto za jedan manje
od 23 (22), 3. mesto za 2 manje od onoliko poena koliko nosi drugo mesto i tako
do kraja (7. mesto nosi 2 poena).
OBECANJE:
Svako ko je glasao ce moci da nadje svoje ime/hendl u listi glasaca u Alteru
#4.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _cut_here_ _ _ _
Ime i prezime
Nadimak/demo grupa (ako postoji)
Godine starosti
dEmo [top 7]:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
iNtro [top 7]:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
gRupa [top 5]:
1.
2.
3.
4.
5.
kOder [top 5]:
1.
2.
3.
4.
5.
gRaficar [top 5]:
1.
2.
3.
4.
5.
mUzicar [top 5]:
1.
2.
3.
4.
5.
kOmpjuterska igra za PC [top 5]:
1.
2.
3.
4.
5.
dOmaci BBS [top 5]:
1.
2.
3.
4.
5.
[Pyc / Hyperopia]
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _cut_here_ _ _ _ _
razno.211crnjini,
Ima li neko Disney-evu igru JUNGLE BOOK i 4 M Rama, a pritom ga igra ne izbaci
kod pocetka drugog nivoa sa 'Out of memory'?
Ukoliko ima takvog molim ga da mi najhitnije posalje AUtoexec,k
i Config.
CR
razno.212msavkovic,
-> #211, crnjini┌┌┌ kod pocetka drugog nivoa sa 'Out of memory'?
Isključi zvuk.
razno.213crnjini,
-> #212, msavkovic>> Iskljuci zvuk.
Ma, dzaba :( Opet nece :<
ACR
razno.214saboteur,
Predlozio bi moderejtoru da otvori temu: DOOM
Igra je stvarno i vise nego popularna. Red je da se postane tema! :)
AcCeSS DeNiED
razno.215wizard,
E, ajde dok se ovi ne organizuju i postave moderatore da
razmenjujemo igre ovde! ;))
razno.216m.dakris,
Cao narode;
da li je neko igrao "strategiju" Girlfriend, posto postoji x dodatak od 5
disketa da lio je nekome uspelo da ih instalira i kako...ovaj "obican"
personality kit je suvise boring,iako je sama igrica interesantna...
zahvaljujem unapred...:)
P.S. slazem se sa wizardom sto se razmene igrica tice, ja inace igram
strategije i ovakve strategije,kao girlfriend,imam nekih 250mb,pa koga
zanima...
razno.217ivanb,
Igrao sam Rebel Assault II,nije mi zapamtio koje sam sve misije
presao,
a stigao sam do 15 misije.Da li neko moze da mi posalje sifru za
poslednji nivo!Za koji dan moram da vratim diskove.HITNO JE!!!
Unapred HVALA Ivanb
razno.218pperencevic,
Kako se izlazi sa trećeg nivoa (kanalizacija) u igri Dark Forces? Ovo
interesuje neke moje prijatelje, pa ako bi neko ko zna odgovor bio
ljubazan da me o istom obavesti, molio bih ga da to učini preko
maila, pošto inače ne pratim ovu konferenciju.
Unapred zahvalan.
razno.220dselic,
Da li postoji CD-rip verizja FIFA96?
razno.221bmisic,
-> #220, dselic>>Da li postoji CD-rip verizja FIFA96?
POSTOJI!!
Ja je licno imam i zauzima 17Mb
POZDRAV bmisic
razno.222msavkovic,
-> #220, dselic┌┌┌ Da li postoji CD-rip verizja FIFA96?
Da, staje na 10 ili 16 disketa, ne sećam se.
razno.223violator,
Nesto mi nije jasno :(. Lepo sam prekopirao fifa soccer na svoj
disk, medjutim nece da mi radi, prikaze mi onaj prvi screen, i onda
se zaglavi :(. Zacrni se ekran i cuti :(. buaaaaa :( :). A taman sam
sve otpakova...
razno.224usul,
-> #222, msavkovic> ┌┌┌ Da li postoji CD-rip verizja FIFA96?
>
> Da, staje na 10 ili 16 disketa, ne sećam se.
10 disketa i kusur.Još da napomenem da je poprilično bagovita,bar ona koju
sam ja mimao.Izbacivala me u DOS posle skoro svake utakmice.
CD verzija sa druge strane radi bez problema.
Šta da ti kažem,probaj ACTUA.
razno.225m.goran,
Tema : mk3
cemu sluzi ono kad igras u dva igraca
pa ispod neke kockice koje mozes da menjas
to su neke sifre znam jednu
oduzme ti pola energije radi se ovako :
*************************************
* blok 3 puta , niska noga 3 puta *
*************************************
i onda treba u igri da pritisnes nesto i pretvori se
u shao kann-a i motaro-a
ali ne znam sta :(
pa ako neko zna da napise
razno.226hellena,
Jel neko igrao ili igra Supaplex? Ako jeste moliću da mi pomognete
kako
da pređem 59.nivo. Ili ako nema takvih koji znaju rešenje da mi
preporučite
neku srodnu igru, mislim da bude slična. Udavi me životni saputnik da
mu
pređem taj nivo a da budem iskren nemam pojma kako. Nemam pojma u koju
grupu igara spada Supaplex pa zato pišem ovde.
razno.227diag,
HITNO!! HITNO!!! hitno!!! hItNo!! HiTnO!!! HItNO!!!
potrebni drajveri za 16-bitnu muzi~ku karticu
*** Media Magic ***
Nalaza~u poklon: Hladno pivo!
mail ili 011/404586 Goran
razno.228lexus,
-> #224, usul> 10 disketa i kusur.Jos da napomenem da je poprilicno
> bagovita,bar ona koju sam ja mimao.Izbacivala me u DOS posle
> skoro svake utakmice. CD verzija sa druge strane radi bez
> problema. Sta da ti kazem,probaj ACTUA.
Actua Soccer je po mom misljenju mnogo bolji od FIFA-e 96, no
meni je Sensible i dalje najbolji fudbal svih vremena.
Ni ovaj novi Sensible World of Soccer nije los, samo sto ja imam
verziju na nemackom ;( Ako neko ima verziju na engleskom neka javi.
Pozdrav -Lex->