razno.875guta,
CCS64 C64 Emulator
------------------
Green Berets
grenbrts.ziprazno.876guta,
CCS64 C64 Emulator
------------------
Gyroscope
gyroscop.ziprazno.877guta,
CCS64 C64 Emulator
------------------
Gyroscope 2
gyroscp2.ziprazno.878guta,
CCS64 C64 Emulator
------------------
Harrier
harrier.ziprazno.879guta,
CCS64 C64 Emulator
------------------
Hobbit (2 disc version)
hobbitdk.ziprazno.880guta,
CCS64 C64 Emulator
------------------
Impossible Mission
impmis.ziprazno.881guta,
CCS64 C64 Emulator
------------------
Impossible Mission 2
impmiss2.ziprazno.882guta,
CCS64 C64 Emulator
------------------
Jack the Nipper
jacknipp.ziprazno.883guta,
CCS64 C64 Emulator
------------------
Jetpack
jetpack.ziprazno.884guta,
To je sve (za sada :)
Ubr, zaboravih da napomenem par sitnica vezanih za CCS64:
- meni dobijate sa F9
- posle učitavanja igre, morate je startovati sa RUN, nema autostarta
- ako emulator instalirate pod Windows-om, posle DOS dela instalacije
startujte i wininst.exe
- programi za kasetofon imaju ekstenziju .t64, a programi za disk .d64
Ovo nije previše bitno, ali je zabavno gledati linije na ekranu dok
se učitava program sa ekstenzijom .t64 :)
razno.885epson,
-> #848, guta
│ Na Internetu postoji i ogromna zbirka C64 programa (nekoliko hiljada),
│ tj. praktično sve što je za C64 objavljeno. Skinuo sam par stotina (!) :)
└─────────────────────────────────────────────────
Sajt ?
razno.886nenad,
-> #860, guta> CCS64 C64 Emulator
> ------------------
>
> Bombuzal
To mi reci... ;)
Nazad ćemo da pređemo taj 107-mi nivo! :)
razno.887boccio,
-> #848, guta
Gu> P.S. Ako imate posebnih zelja, izjasnite se... Ja sam imao Spectruma
Gu> ;)
Da ne bude da zanovetam, ali ima li neki Amstrad CPC emulator?
p.s. nostalgija ;)
razno.888boccio,
-> #885, epson
│ Na Internetu postoji i ogromna zbirka C64 programa (nekoliko hiljada),
│ tj. prakticno sve sto je za C64 objavljeno. Skinuo sam par stotina (!) :)
└─────────────────────────────────────────────────
Ep> Sajt ?
Da, sajt?
razno.889goxi,
Jel ima neko igru za Commodore za ovaj emulator, Bubble bobble, onda jos i
giana sisters, onda neki fudbal, i basket, toliko, ako ima neko nesto od
ovaoga molim ga da ako mu nije tesko posalje!
Pozdrav!
razno.890guta,
-> #885, epson║ │ Na Internetu postoji i ogromna zbirka C64 programa (nekoliko hiljada),
║ │ tj. praktično sve što je za C64 objavljeno. Skinuo sam par stotina (!)
║ └─────────────────────────────────────────────────
║
║ Sajt ?
╚═════════════════════════════════════════════════
Jedan od njih je, recimo, ftp://arnold.hiof.no, direktorijum games. Postoji
još par (većih) ftp sajtova, ali trenutno nemam zabeležene adrese.
razno.891guta,
-> #887, boccio
║ Gu> P.S. Ako imate posebnih zelja, izjasnite se... Ja sam imao Spectruma
║ Gu> ;)
║
║ Da ne bude da zanovetam, ali ima li neki Amstrad CPC emulator?
║
║ p.s. nostalgija ;)
╚═════════════════════════════════════════════════
Hm, da :) Imao sam ja i Amstrada ;) No, na emulator do sada nisam naleteo,
što ne znači da ne postoji, pa ako naiđem, neće mi biti teško... :)
razno.892ividicki,
.to guta
Mozhesh li da okachish igru koja se zvala beshe Cobol ili Cabal ili tako
neshto ;) (za C64 ofskroz)
razno.893darth.vader,
-> #848, guta>> tj. prakticno sve sto je za C64 objavljeno. Skinuo sam par stotina (!) :)
>> legendarnih igrica, pa ih mozete ocekivati u ovoj konferenciji ili u
>> direktorijumu :)
>> P.S. Ako imate posebnih zelja, izjasnite se... Ja sam imao Spectruma ;)
Squesh'em, moze i Bubble Bobble :)
See ya, Darth :)
razno.894darth.vader,
-> #862, guta>> CCS64 C64 Emulator
>> ------------------
>>
>> Decathlon
Aaaa, vidim ja da cu da slomim jos par dzojstika ;))
See ya, Darth :)
razno.895obren,
-> #891, guta> Hm, da :) Imao sam ja i Amstrada ;) No, na emulator do sada nisam
> naleteo, što ne znači da ne postoji, pa ako naiđem, neće mi biti teško...
Takođe, bivši vlasnik CPC-a 464 sa eksternom disk jedinicom ;) Elem,
video sam i imao CPC simulator, a koliko se sećam bio je u pitanju
neki Z80 simulator sa dodatnim ROM-om sa Amstrada i tuce skinutih
igrica. Na žalost obrisao sam program pošto tada nisam imao dovoljno
brzu mašinu, ali eto čisto da kažem da emulator sigurno postoji pa
ako neko nađe nek šalje.
razno.896zormi,
-> #887, boccio* Da ne bude da zanovetam, ali ima li neki Amstrad CPC emulator?
Svojevremeno sam naleteo na CPC emulator i stavio ga na Imtel BBS.
Nisam probao jer se u CPC ne razumem...
razno.897ranx,
-> #894, darth.vader> Aaaa, vidim ja da cu da slomim jos par dzojstika ;))
Da si kupio Kempston Competition Pro 2000, ne bi ti se to nikad desilo - meni
je živ i zdrav već deset i kusur godina!!!!
razno.898ranx,
Uz ovu poruku ide najnovija verzija MAME, tj. 0.24, od 13. juna - ima dodatne
drajvere za još neke igre - Pacman Junior, Kung Fu Master itd.
mame024.ziprazno.899ranx,
ROM images za 1942.
1942.ziprazno.900ranx,
ROM images za Amidar...
amidar.ziprazno.901ranx,
ROM images za Commando!
commando.ziprazno.902ranx,
ROM images za Donkey Kong 3 ;)
dkong3razno.903vector,
-> #897, ranx
˙˙˙ Da si kupio Kempston Competition Pro 2000, ne bi ti se to nikad desilo
˙˙˙ - meni je ziv i zdrav vec deset i kusur godina!!!!
Da ste obojica kupili Thrustmaster Formula T2 ili Thrustmaster GP1 na
vreme, sada bi obarali rekord Nigela Mansella u Australiji (IndyCar2).
O;)
razno.904null,
Imam problem sa ovim novim c64 emulatorom naime skinuo sam neuromancera O:) ,
i ne mogu da je ucitam kako treba pojavi se intro igre i tada igra zaglavi :(
u cemu je stos.
razno.905guta,
-> #895, obren
*** NOVO ***
dos\fun\*.*
------------------
cpcemu14.zip 501k ű Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator 1.4 (Dos/Win)
Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator
---------------------------------
Jedan dobar emulator starih, dobrih mašina. Uživajte :)
P.S. Emulator ide u direktorijum, a igric.. khm, hoću reći sistemski
softver ;) u konferenciju.
razno.906guta,
Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator
---------------------------------
Antiriad
antiriad.ziprazno.907guta,
Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator
---------------------------------
Bomb Jack
bombjack.ziprazno.908guta,
Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator
---------------------------------
Cauldron
cauldron.ziprazno.909guta,
Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator
---------------------------------
Boulder Dash
dash.ziprazno.910guta,
Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator
---------------------------------
Last V8
lastv8.ziprazno.911guta,
Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator
---------------------------------
Myth
myth.ziprazno.912guta,
Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator
---------------------------------
P47
p47.ziprazno.913guta,
Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator
---------------------------------
Sorcery
sorceryp.ziprazno.914guta,
Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator
---------------------------------
Ghosts & Goblins
goblins.ziprazno.915guta,
Kao i obično, u najavi za sam emulator sam zaboravio par osnovnih
napomena:
- zahteva minimalno 386SX/25, podržani su EMS, Sound Blaster, GUS, Speaker
- sa F1 dobijate help
- igrice (to jest .dsk fajlove) snimajte u poddirektorijum DISC, jer ih
je tako najlakše (najbrže) učitati
- sa F3 "ubacujete disketu" - jedan .dsk fajl zapravo predstavlja image
cele Amstradove diskete, tako da je potrebno pojedinačno ubacivati
diskete
- za one koji nisu imali amstrada, na 6128 se disk/kaseta mod rada
prebacuje sa |DISC, odnosno |TAPE, sa |DIR izlistate sadržaj diska,
a sa LOAD "imefajla" (bez |) učitavate određeni fajl. Start je, naravno,
sa RUN
P.S. Za one koji su imali Amstrada, probajte shift+strelice, pa onda par
pritisaka na Alt. Suza mi iz oka krenula od nostalgije :)
razno.916guta,
Za one koji žele sami da dovuku neku igricu za Amstrad, ftp sajt sa
nekoliko stotina (hiljada?) igrica, lepo sortiranih po temi (avanture,
simulacije...) je:
ftp://sunshine.informatik.uni-wuerzburg.de/pub/joscho/cpc/mirror/games
Za one koji nemaju Internet pristup, slobodno napišite par želja, pa
kad se nakupi dovoljno (za C64 i Amstrad emulatore), preneću ih ovde.
razno.917guta,
-> #904, null║ Imam problem sa ovim novim c64 emulatorom naime skinuo sam neuromancera O:)
║ , i ne mogu da je ucitam kako treba pojavi se intro igre i tada igra
║ zaglavi :(
╚═════════════════════════════════════════════════
Hm, kod mene radi bez problema (tu igricu sam prvu probao ;), ne znam u
čemu bi mogao biti problem... Možda neko durgi zna nešto više?
razno.918goxi,
>> P.S. Ako imate posebnih zelja, izjasnite se...
Ja imam!!!Bubble bobble i neki basket!!!A moze i fudbal :)
razno.919stukelj,
> Ja imam!!!Bubble bobble i neki basket!!!A moze i fudbal :)
Posaljite i match point :)
razno.920simce,
-> #893, darth.vader> Squesh'em, moze i Bubble Bobble :)
Daj babl babl.. eh kad se setim..:)
razno.921boccio,
-> #905, guta
Gu> dos\fun\*.*
Gu> ------------------
Gu> cpcemu14.zip 501k ű Amstrad CPC 464/664/6128 Emulator 1.4 (Dos/Win)
Fala majstore ;))))))))
razno.922mango,
-> #898, ranx> Uz ovu poruku ide najnovija verzija MAME
Cije? O:)
razno.923null,
-> #917, gutaE po pitanju neuro mancera opet , ucitam igru pojavi se intro i tamo gde je
nekad pisalo neuromancer pojavi se gomila tackica video sam da se menjaju kad
pritisnem 'o', a kada pritisnem 'n' pojavi se opet nesto razlicito i mugu da
kucam kada nesto otkucam izbaci me i napise ready. i zaglupi se tako da sta
god otkucam on izbrise , takav sindrom sam na debeljku resavao sa reset
tasterom (da iamo sam to lepo cudence i sa njim nisam morao da ucitavam turbo
:) elem da se vrnemo na neuromancera posto sam imao samo kas a za 1541 nisam
imao para pa nisam ni igra neuromancera pa neznam u cemu je fora :(
NULL
razno.924necahc,
Hitno mi je potrbna arhiva csdpmi*b.zip
jer kad hoću da pokrenem MAME emulator
pojavi se poruka
>Load Error: no DPMI -Get Csdpmi*.b.zip<
ako nemate tou arhivu bilo kakva druga
pomoć je dobrodošla.
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!
razno.925emajsijuen,
-> #919, stukeljSt>> Posaljite i match point :)
I ja sam za. :) Igra je bas cool.
BTW. Stukelj zeli da se podseti starih dana, kada sam ga drao u istoj igri. :)
razno.926gmatic,
-> #894, darth.vader==> Aaaa, vidim ja da cu da slomim jos par dzojstika ;))
Ili pocupash par tastera. Ja sam vec morao da menjam tri tastera pa mi
fale print screen scroll lock i pause ;:)
razno.927necahc,
Ako ima neko Ghost 'n Goblins za MAME emulator neka ga
okači.
Unapred hvala!
razno.928drejk,
aj sad nek neko napravi spisak emulatora i svih igara koje su poslate
za isti... a ne da ne znam koja je igra za koji emulator...
pitam neku dobru dushu naravno...
razno.929bokir,
-> #924, necahc> Hitno mi je potrbna arhiva csdpmi*b.zip
> jer kad hoću da pokrenem MAME emulator
> pojavi se poruka
>> Load Error: no DPMI -Get Csdpmi*.b.zip<
Probaj da startuješ iz Windowsa ili instaliraj neki DPMI memory manager,
npr. QEMM ili 386Max.
razno.930johnnya,
-> #924, necahc >> pomoć je dobrodošla.
Startuje MAME pod Windowsima...
razno.931mmilosh,
-> #894, darth.vader>>> CCS64 C64 Emulator
>>> ------------------
>>>
>>> Decathlon
>
> Aaaa, vidim ja da cu da slomim jos par dzojstika ;))
Fora!: Nije potrebno više pritiskati naimenično tastere za levo i desno.
Samo držite oba istovremeno i ima da letiiiiii!!!!
100m pretrči za 8 sekundi i 80 stotinki!!!
razno.932stukelj,
-> #925, emajsijuen> BTW. Stukelj zeli da se podseti starih dana, kada sam ga drao u istoj igri.
> :)
Sta se smejes, kad cu da te oderem ko stoku ;))
razno.933ranx,
-> #922, mango> Cije? O:)
Skinuo si je, a ne znaš čija je? CCCC!!!
;)
razno.934ranx,
-> #927, necahc> Ako ima neko Ghost 'n Goblins za MAME emulator neka ga
Evo ga!
gng.ziprazno.935ranx,
-> #928, drejk> aj sad nek neko napravi spisak emulatora i svih igara koje su poslate
> za isti... a ne da ne znam koja je igra za koji emulator...
Sve igre koje sam poslao u IGRE.arkadne i IGRE.razno rade pod MAME emulatorom.
One koje podržava Sparcade rade i tamo, mada je za neke možda potrebno
promeniti imena ROM fajlovima.
razno.936darth.vader,
-> #931, mmiloshSubj: Decathlon
>> Fora!: Nije potrebno vise pritiskati naimenicno tastere za levo i desno.
>> Samo drzite oba istovremeno i ima da letiiiiii!!!!
>> 100m pretrci za 8 sekundi i 80 stotinki!!!
Ma Decathlon nije Decathlon ako se ne igra dzojstikom, i nije pravo
uzivanje ako palica ne pukne ;>>>
Kad se setim samo kako sam lomio palice na C64...
E, hvata me nostalgija... Ako ne sednem uskoro za debeljka, nista nisam
uradio ;)))
See ya, Darth :)
razno.937gonzo,
-> #926, gmatic> Ili pocupash par tastera. Ja sam vec morao da menjam tri
> tastera pa mi fale print screen scroll lock i pause ;:)
Sto nisi zamenio sa win95 tasterima ? ;) I onako su bespotrebni..
razno.938ranx,
DPMI memorijski menadžer, neophodan za pokretanje MAME iz DOS-a.
cwsdpmi.ziprazno.939gmatic,
-> #937, gonzo==> Sto nisi zamenio sa win95 tasterima ? ;) I onako su
==> bespotrebni..
Nemam iste na svu srec! JAO! ODE JOS JEDAN!
razno.940emajsijuen,
Ajde neka neko skine Match Point sa Interneta... Please... :)
razno.941ranx,
-> #940, emajsijuen> Ajde neka neko skine Match Point sa Interneta... Please... :)
Za koji emulator?
razno.942iaca,
Ima li neko da igra Pinball Illusions. ( To je onaj od 50 MB )
E, pa zanima me da li je neko čuo da postoji program koji ga zapakuje na neku
mnogo razumniju veličinu.
I naravno ako ga neko ima neka ga pošalje.
Unapred hvala, ACA
razno.943emajsijuen,
-> #941, ranxRa>> Za koji emulator?
Za c-64... :)
razno.944simce,
-> #942, iaca> Ima li neko da igra Pinball Illusions. ( To je onaj od 50 MB )
> E, pa zanima me da li je neko čuo da postoji program koji ga
> zapakuje na neku mnogo razumniju veličinu.
Ja mislim da ga obichan zip pakuje na 5 mb.
Nisam siguran davno sam igrao to, ali probaj..
cu!
razno.945gmatic,
-> #942, iaca==> E, pa zanima me da li je neko cuo da postoji program koji ga
==> zapakuje na neku mnogo razumniju velicinu.
Postoji ali pri svakom startovanju moras da imas 45Mb slobodno(tako nesto
bese) na disku. Dakle skoro nista ne dobijas.
Inace pakuje ga na jedno 4.5Mb
razno.946ranx,
-> #942, iaca> E, pa zanima me da li je neko čuo da postoji program koji ga zapakuje na
> neku mnogo razumniju veličinu.
> I naravno ako ga neko ima neka ga pošalje.
Beše to negde ovde u conf. Ja sam ga skinuo, pa obrisao, a radi super -
spakuje ga na 4 MB!
razno.947hadzi,
-> #944, simceProbaj RAR. Ima ODLICNU :) kompresiju.
razno.948kalaba,
Koje CD-igre idu na 486-icu na 50 sa 8 mb rama i tr
unapred hvala
razno.949kalaba,
Koje cd-igre idu486 50 mhz,8 mb rama
koje cd igre idu na 486-icu sa 50 mhz , 8mb rama i
VGAtrident karticom
razno.950hadzi,
-> #949, kalabaSve starije od 3 godine :)
razno.951iaca,
-> #946, ranx> Beše to negde ovde u conf. Ja sam ga skinuo, pa obrisao, a radi
> super - spakuje ga na 4 MB!
Ajde ako znaš broj poruke bio mi car.
ACA
razno.952hadzi,
U grupu no.name se mogu uclaniti svi (pozeljno gimnazijalci/ke) koji
zele da pomognu stvaranje igara na temu skole (tj. dogadjanja u
njima).
HADZI :)
razno.953gmatic,
-> #948, kalaba==> Koje CD-igre idu na 486-icu na 50 sa 8 mb rama i tr
Recimo Crime Patrol. Moze i RA ali prvi deo.
Pa od novijih mozda i Space Jam.
razno.954pvlada,
Hi,
imam jedan problem sa Comanche 3 pa možda neko zna kako da ga
rešim, a problem je sledeći:
Kada startujem Comanche on radi, ali nema digitalni zvuk, a u
setup-u kaže da je sve uredu, ali kad pokrenem test zvuka ništa
se nečuje, inače imam Creative Labs Sound Blaster 16, pa ako bi
možda znao šta je to ?
Pozdrav Vlada
razno.955darth.vader,
-> #954, pvlada>> Kada startujem Comanche on radi, ali nema digitalni zvuk, a u
>> setup-u kaze da je sve uredu, ali kad pokrenem test zvuka nista
>> se necuje, inace imam Creative Labs Sound Blaster 16, pa ako bi
>> mozda znao sta je to ?
Ako je SB16 kompatibilna kartica, onda nema pomoci, jer Comanche
ne podnosi iste. Ako je original, ne znam sta bi moglo da bude...
Ja sam uvenuo pokusavajuci da nateram SB kompatibilca da radi sa
Comanche-om, ali digitalni zvuk nikako nisam uspeo, dok je muzika
tu i tamo radila ;)
See ya, Darth :)
razno.957boccio,
Za nostalgicare josh malo Amstrad CPC igara......
Arkanoid I
arknoid1.ziprazno.958boccio,
ATV Simulator
atvsim.ziprazno.959boccio,
Deflektor
deflektr.ziprazno.960boccio,
Feud
feud.ziprazno.961boccio,
Fruit Machine 2
fruit2.ziprazno.962boccio,
Grand Prix Simulator 2
gpsim2.ziprazno.963boccio,
Leaderboard Golf
leaderbd.ziprazno.965boccio,
Track Suit Manager
traksuit.ziprazno.966boccio,
Toliko za sada ;) ako imate posebne zelje, vichite ......
razno.967pvlada,
-> #955, darth.vaderDA>Ako je SB16 kompatibilna kartica, onda nema pomoci, jer Comanche
DA>ne podnosi iste. Ako je original, ne znam sta bi moglo da bude...
Valjda je orginal, pošto sam je pre 3 meseca platio 180DM, a i
tražio sam Creative Labs Sound Blaster 16.
Pozdrav Vlada
razno.968apostol,
Imam problem sa MAME-tom... imam S3 Trio karticu, i kad startujem
MAME, gornja polovina slike se pojavi u donjem delu ekrana, a donja u
gornjem delu ekrana - tako je nemogućE igrati. Ima li ko sličan
problem?
razno.969firus,
-> #966, boccio> Toliko za sada ;) ako imate posebne zelje, vichite ......
Head Over Heels !?
razno.970emajsijuen,
-> #955, darth.vaderDa>> Ako je SB16 kompatibilna kartica, onda nema pomoci, jer Comanche
Da>> ne podnosi iste. Ako je original, ne znam sta bi moglo da bude...
Meni je na OPTI-ju sasvim lepo radio...
razno.971drejk,
eee boccio, vichem, :))
zelja mi je.l.. ako ima nedje.... EMILIO HUGHES
i... CONQUEST FOR THE CROWN
i... DEFENDER OF THE CROWN
razno.972drejk,
e bre, dajte mi broj poruke gdi je prikachen amstradov emulator...
razno.973drejk,
nasho sam amstrad emulator, sad mi recite gde je komdorov ;)
razno.974darth.vader,
-> #967, pvlada>> Valjda je orginal, posto sam je pre 3 meseca platio 180DM, a i
>> trazio sam Creative Labs Sound Blaster 16.
Ma ne mora da znaci... Ne slusaju oni sta ti tacno trazis, nego ti daju
nesto sto je najslicnije... BTW, probaj da ga prijavis u igri kao obican
SB ili kao SB Pro... Meni je uspevalo u nekim slucajevima...
See ya, Darth :)
razno.975darth.vader,
-> #970, emajsijuen>> Da>> Ako je SB16 kompatibilna kartica, onda nema pomoci, jer Comanche
>> Da>> ne podnosi iste. Ako je original, ne znam sta bi moglo da bude...
>> Meni je na OPTI-ju sasvim lepo radio...
Ma dobro, podnosi on neke kartice, ali pouzdano znam da sa nekim
kompatibilcima ne radi...
Isto je bilo i sa Comanche-om 2.0...
E, sad, sa kojim kompatibilcima ne radi, stvarno ne znam...
See ya, Darth :)
razno.976obren,
-> #966, boccio> Toliko za sada ;) ako imate posebne zelje, vichite ......
Target Renegade za CPC? :)