strategije.101sandro,
-> #78, basrak>> Subject: Panzer General
Na koliko disketa staje ova igra?
strategije.102ilazarevic,
-> #91, mboban> Kakve veze ima što ti vidiš kako protivnik pomera vojsku? Iovako bi,
U pravom ratu komandanti ne znaju kakav će potez izvesti njihovi protivnici.
strategije.103basrak,
-> #91, mboban> Kakve veze ima što ti vidiš kako protivnik pomera vojsku?
Pa ima. Ako si slabiji i oćeš da ga iznenadiš, ti koncentriš neke male
snage (tzv. ekspediciju) koje će pokušati da zauzmu neki grad. Znači da ga
uhvatiš na prepad...
> Iovako bi, kad na tebe dođe potez, pogledao šta je protivnik
> pomerio. Sad, da li si gledao dok on to pomera, ili si video
> kakav je status na mapi nakon njegovog poteza... to je nevažno
Pa u većini slučajeva ne vidiš šta on ima...
> Sad iz svega ovoga zaključujem da ti igraš sa Hidden Units On,
I ja, naravno...mnooogo koristi.
> pa ti zato smeta što protivnik gleda. E pa isključi tu opciju
> kad igraš u 2 igrača u biće ti mnogo realnije. :)
Ne! Upravo ova opcija daje draž...kad on krene na mene, misleći da sam sam,
a ono ga u sledećem krugu dočekaju 3 artiljerije. Ali baš to i jeste ono
zanimljivo...ti čekaš da protivniku popusti pažnja, kažeš mu da ti sipa
sok, a onda ti obaviš radnje sa tom jedinicom ili tim jedinicama, sve u
strahu da on ne primeti. A onda, kad ga dočekaš nespremnog, sav ushićen
kažeš : "E sinko, pa pazi šta igram, a ne da se šetaš i gledaš Beverly
Hills!" :>>>>
Pozdrav, Milan
strategije.104basrak,
-> #101, sandro>>> Subject: Panzer General
>
> Na koliko disketa staje ova igra?
Mislim na 5 malih.
Pozdrav, Milan
strategije.105mboban,
-> #93, basrak=-= Daj, molim te... Ovo je najrealnija strategija ikad napravljena.
=-= Samo nek' mi još neko kaže da igra nije realna...
Šta više da se priča kad je igra toliko realna da se meterolozi često
zajebu* pri proceni sutrašnje vremenske prognoze! :))
strategije.106mboban,
-> #94, basrak=-= Podmornice možeš da napadaš samo sa avijacijom
Koji sve avioni mogu da napadaju podmornice?
Sećaš se Balkana? :) E pa probao sam da napadnem onim rugobnim
italijanskim bombarderima onu podmornicu, ali mi se ne pojavi crveni
krstić. :(
=-= i AF Destroyerima
Nikako ne mogu da skontam od čega je skraćeno ovo AF...
strategije.107mboban,
-> #99, basrak=-= Bravo! I jesi li osvojio Balkan?
Ma kuburim sa onom podmornicom... :(
Veliki broj gradova sam osvojio skoro bez gubitaka, al' izgubih veliki
broj poteza oko baktanja sa onom podmornicom.
Pa idem da probam Balkan ispočetka. I to ću odma' da prebacim težinu sa
Easy na Medium. :)
=-= I kako odmiče, sve će i više da ti se sviđa...samo nemoj da odustaneš
=-= kod Rusije...
Što kod Rusije? Nema avijacije? :)
=-= Da li si čuo za air defense? Postavi ju pored neke jedinice i dobićeš
=-= isti efekat kao i kod defensive artillery.
Pa normalno da neću da gubim avione tako. Prvo se artiljerijom skenja*
PVO, a onda... znaš već i sam. :)
Analogna stvar se primenjuje u obrnutoj situaciji, kada avijacija
pomaže kopnene trupe: avijacijom se prvo bombarduje artiljerija.
=-= A to ti je prosto...sve jedinice imaju domet jedan, samo artiljerija
=-= i brodovi imaju veći. Ne shvatam šta je tu problem...
Pa tako bi trebalo da bude, da imaju domet JEDAN. Ali tamo stoji domet
NULA, a nula je po nekoj logici kad napadaš polje na kojem se nalaziš,
kao što to rade bombarderi. :)
=-= Ok, pošalji mi predlog na mail,
Predlog u vezi čega...?
=-= a inače otvaram grupu Panzer pa ko hoće neka mi se javi na mail.
Da ne pišem mail... count me in. :)
strategije.108mboban,
-> #100, vitez.koja=-= #=> Kakve veze ima što ti vidiš kako protivnik pomera
=-= #=> vojsku?
=-=
=-= Ima veze, jer u stvarnosti obe strane istovremeno donose odluke,
=-= pa bi bio red da se to očuva i u igri.
Kad jedna strana napada, a druga se brani (kao što je slučaj u ovoj igri)
logično je da napadačka strana prva igra...
strategije.109mboban,
-> #102, ilazarevic=-= U pravom ratu komandanti ne znaju kakav će potez izvesti njihovi
=-= protivnici.
Au, vidi vraga... A ja se pitao čemu onda služe špijuni. ;)
// Eto vam, baš je realna igra! (c) basrak ;) \\
strategije.110mboban,
-> #103, basrak=-= Pa ima. Ako si slabiji i oćeš da ga iznenadiš, ti koncentriš neke male
=-= snage (tzv. ekspediciju) koje će pokušati da zauzmu neki grad. Znači
=-= da ga uhvatiš na prepad...
Ovo ima smisla kad se igra sa Hidden Units. U suprotnom se svodi na
isto: ko je iole bolji strateg pratiće poteze protivnika nakon svakog
poteza. I apsolutno mu je svejedno da li je pratio dok protivnik pomera
snage ili je video sve na gotovo, kad je došao red na njega.
strategije.111severian,
-> #93, basrak> A koju si to strategiju rekao da voliš? Civilization? Jel' možda ona
> realna? Daj, molim te... Ovo je najrealnija strategija ikad napravljena.
Malo si promašio temu :) . Ovo u vezi sa realnošću se odnosilo na
sukob 2 igrača. Inače, ranije sam već pomenuo zašto mislim da ima gluposti i
na globalnom strategijskom nivou. Što se tiče realnosti pri sukobu 2
jedinice, priznajem da je prilično blisko stvarnosti. I na kraju, ako te baš
interesuje, mislim da su najbolje strategije na PC-u (koje sam ja imao
prilike da vidim) ona tri V4V-a.
B.
strategije.112severian,
-> #97, basrak> Jao bre!!! žovek priča o Balkanu. Gde tu ima tenkova dostojnih da se
> suprotstave i PzII tenkovima?? Treba ti efikasno sredstvo protiv
Ok, ok :)) . Ja sam govorio uopšteno...
B.
strategije.113severian,
-> #95, basrak> Uopšte za napad na mornaricu (i podmornice) najbolju primenu imaju SVI
> level bombarderi koji inače ne mogu ni da oštete jedinice na zemlji...
Dobri su i zbog toga što im brodska PVO ne može ništa. Kada sam
napadao sa Štukama na brodove, imao sam teške gubitke (i ako su mi bili sa 5
zvezdica)...
B.
strategije.114severian,
-> #91, mboban> Ovo ne razumem...
> Kakve veze ima što ti vidiš kako protivnik pomera vojsku? Iovako bi,
> kad na tebe dođe potez, pogledao šta je protivnik pomerio. Sad, da li
Ajde, razmisli malo da li je u WWII bilo moguće znati gde su sve
neprijateljske jedinice raspoređene? Iznenađenje je najbolji način da
postigneš pobedu, a kako možeš iznenaditi protivnika koji vidi sve toje
poteze?
B.
strategije.115supers,
-> #108, mboban>> Kad jedna strana napada, a druga se brani (kao što je slučaj u ovoj
>> igri) logično je da napadačka strana prva igra...
E, pa sad... A odbrana samo sedi i čeka. "Ne pucaj dok im ne vidiš
beonjače, sinko". Nije nego.
Još će najbolja strategija da ispadne NorthSouth. Tu obojica drkaju
tastaturu kao u pucačini, ali bar se istovremeno pomeraju :)
strategije.116mboban,
-> #114, severian=-= Ajde, razmisli malo da li je u WWII bilo moguće znati gde su sve
=-= neprijateljske jedinice raspoređene?
Špijunaža, izviđanje, ispitivanje ratnih zarobljenika...
=-= Iznenađenje je najbolji način da postigneš pobedu,
Ne znam da li je baš najbolji, ali sigurno nije jedini. :)
strategije.117severian,
-> #116, mboban> Špijunaža, izviđanje, ispitivanje ratnih zarobljenika...
Sateliti, špijunski avioni, Milja regulus...
B.
strategije.118basrak,
-> #105, mboban> =-= Samo nek' mi još neko kaže da igra nije realna...
> Šta više da se priča kad je igra toliko realna da se meterolozi
> često zajebu* pri proceni sutrašnje vremenske prognoze! :))
Pa to ti je. Sve je realno, čak i prognozeri (kako vremena, tako i
situacije) ;)
mb.
strategije.119basrak,
-> #106, mboban> Koji sve avioni mogu da napadaju podmornice?
Hm, pa svi level bombarderi, ne...ili svi taktički bombarderi...da svi
taktički bombarderi!
> Sećaš se Balkana? :) E pa probao sam da napadnem onim rugobnim
> italijanskim bombarderima onu podmornicu, ali mi se ne pojavi
> crveni krstić. :(
I bolje da nisi napao, još bi izgubili nešto iako podmornica i ne može da
puca na njih...
> =-= i AF Destroyerima
> Nikako ne mogu da skontam od čega je skraćeno ovo AF...
Puh, moram da priznam da ni ja ne znam...
mb.
strategije.120basrak,
-> #107, mboban> Ma kuburim sa onom podmornicom... :(
Pa moraš odma' na početku da ju uništiš inače si gotov!
> Veliki broj gradova sam osvojio skoro bez gubitaka, al' izgubih
> veliki broj poteza oko baktanja sa onom podmornicom.
Kao što rekoh...:(
> Pa idem da probam Balkan ispočetka. I to ću odma' da prebacim
> težinu sa Easy na Medium. :)
To, to! Samo pazi da ne bude prevelik zalogaj...
> odustaneš =-= kod Rusije...
> Što kod Rusije? Nema avijacije? :)
Paaaa, videćeš već sam...
> Pa normalno da neću da gubim avione tako. Prvo se artiljerijom
> skenja* PVO, a onda... znaš već i sam. :)
Ccc, e kad budemo igrali, pokazaću ja tebi kako dejstvuje ARJ i PVO!
> Analogna stvar se primenjuje u obrnutoj situaciji, kada
> avijacija pomaže kopnene trupe: avijacijom se prvo bombarduje
> artiljerija.
Sve je to u idealnom slučaju i protiv kompjutera! Ali šta kad si protiv
čoveka, koji to inteligentno postavi? :)
> =-= Ok, pošalji mi predlog na mail,
> Predlog u vezi čega...?
Ma mislio sam za duel preko maila, ali to ćemo sve u grupi da sredimo.
> =-= a inače otvaram grupu Panzer pa ko hoće neka mi se javi na
> Da ne pišem mail... count me in. :)
Ok, samo da obavestim da kad mi stigne moj novi user (trebao bi do kraja
nedelje) onda ću da ju otvorim, ok? Btw, novi user je junior. ;)
mb.
strategije.121basrak,
-> #108, mboban> =-= Ima veze, jer u stvarnosti obe strane istovremeno donose
> odluke, =-= pa bi bio red da se to očuva i u igri.
> Kad jedna strana napada, a druga se brani (kao što je slučaj u
> ovoj igri) logično je da napadačka strana prva igra...
Da, to je odlična stvar u igri...što se uvek zna ko treba da napada i šta
treba da se zauzme. To daje dinamičnost kad se igra u 2 igrača, a ne ko u
HL-u kad su npr. obojica jednaka i onda samo gomilaju snage...
mb.
strategije.122basrak,
-> #115, supers>>> igri) logično je da napadačka strana prva igra...
> E, pa sad... A odbrana samo sedi i čeka. "Ne pucaj dok im ne
> vidiš beonjače, sinko". Nije nego.
E ništa nije savršeno realno. Btw, jel' i ti igraš Panzer ili se samo
ubaciš pomalo? ;)
mb.
strategije.123basrak,
-> #109, mboban> Au, vidi vraga... A ja se pitao čemu onda služe špijuni. ;)
Da, ali ipak...tu se slažem sa njima. Međutim, pošto sam igrao duuugo HL i
BI2, a zatim i ovo (sve sa čovekom protivnikom) mogu da konstatujem da mi
je ovo ubedljivo najbolja strategija kako protiv kompa, tako i protiv živog
igrača. ;)
> // Eto vam, baš je realna igra! (c) basrak ;) \\
Mnogo me citiraju u poslednje vreme. ;)) Moraću da objavim knjigu ;))
mb.
strategije.124basrak,
-> #111, severian> Malo si promašio temu :) . Ovo u vezi sa realnošću se odnosilo
> na sukob 2 igrača. Inače, ranije sam već pomenuo zašto mislim
Ja i dalje kažem da je realna. Ako ne veruješ, ajde da isprobamo O:>>
> da ima gluposti i na globalnom strategijskom nivou. Što se tiče
:(( No comment. Kad ne odstupaš od svog stanovišta, onda ništa...
> realnosti pri sukobu 2 jedinice, priznajem da je prilično
> blisko stvarnosti. I na kraju, ako te baš interesuje, mislim da
Naravno da je blisko, a što se same igre tiče...u njoj ima preko 200
različitih jedinica, a sve su REALNO predstavljene. To je inače najveći
problem u svim igrama, kako preneti prave karakteristike u igru. To je
problem ne samo kod strategija, već i kod sportskih i auto simulacija
itd...zato ova igra dominira (bar kod mene). Ako hoćeš mmogu redom da ti
ispisujem jedinice i njihove karakteristike iz igre, a zatim njihove kar.
iz vojne enciklopedije, ali nadam se da neće biti potrebno...već sam opisao
slučaj Me-163B ;))
> su najbolje strategije na PC-u (koje sam ja imao prilike da
> vidim) ona tri V4V-a.
E vidiš, to nisam igrao, isplati li mi se da uzimam?
mb.
strategije.125basrak,
-> #113, severian> Dobri su i zbog toga što im brodska PVO ne može ništa. Kada sam
> napadao sa Štukama na brodove, imao sam teške gubitke (i ako su
> mi bili sa 5 zvezdica)...
Axa, oni su najbolji za tenkove i pešadiju i uopšte sve kopneno ;>
mb.
strategije.126basrak,
-> #114, severian> sve neprijateljske jedinice raspoređene? Iznenađenje je
> najbolji način da postigneš pobedu, a kako možeš iznenaditi
> protivnika koji vidi sve toje poteze?
Pravi vojskovođa, predvidi neprijateljske poteze! :> Šalim se...ali veruj
mi to što igraju odvojeno igrači (prvo jedan pa drugi) uopšte ne narušava
atmosferu u igri!
mb.
strategije.127basrak,
-> #117, severian>> Špijunaža, izviđanje, ispitivanje ratnih zarobljenika...
> Sateliti, špijunski avioni, Milja regulus...
Ne zaboravi Deda Miloja ;)))
mb.
strategije.128mboban,
-> #117, severianSubject: Ko nas to špijunira?
=-= Sateliti, špijunski avioni, Milja regulus...
... društvo za zaštitu bradavičastih svinja, lovačko društvo "Veseli
jelen", ribolovačko društvo "Štukino oko", udruženje turbo-folk pevača
na čelu sa čikom Antićem, EI Niš, osoblje sanatorijuma "Letnjikovac",
starački dom "Vesela Dolinica", služba za održavanje higijene u državnim
ustanovama, komunalno preduzeće Vrčin, udruženje govedara iz Donjeg
Orašovca, cela ekipa emisije "Polarotor" i "Opstanak", penzionerski fond
iz Jalte, Terminator 1000, Eric Clapton, arheolozi iz Crne Gore, kompletna
rezervna postava ekipe Lakersa, kapetan ruske podmornice "Eldorados",
rudarsko topioničarski basen Bor, pomorska luka "Dorćol", dežurna
vatrogasna brigada iz Gornje Bukovice, pristalice pokreta za oslobođenje
crnaca, zapisničari sa 14-tog međunarodnog sabora ginekologa, pobednici
"Prve dragačevske trube", ronilačko udruženje iz Herceg Novog, carinici
na graničnom prelazu Horgoš i Kelebija, moskovski simfonijski orkestar,
rezervni golman fudbalskog kluba "Lokomotiva" iz čeleznika, pakistanski
zavod za transfuziju krvi, Nikola Kalabić - geometar iz Valjeva, centar
za depilaciju nogu "Luna", klub muškaraca koji puštaju mali nokat, plesna
škola "Vračar"... i ostali koje nisam pomenuo. :)
---
(c) inferno & mboban :)
strategije.129severian,
-> #127, basrak> Ne zaboravi Deda Miloja ;)))
Pu, gde mi samo on promače. Stvarno sam izlapeo :)))
B.
strategije.130severian,
-> #126, basrak> Pravi vojskovođa, predvidi neprijateljske poteze! :> Šalim se...ali veruj
> mi to što igraju odvojeno igrači (prvo jedan pa drugi) uopšte ne narušava
> atmosferu u igri!
Moja primedba se odnosila na odsustvo bilo kakvog iznenađenja (sem
ako ne oteraš protivnika iz sobe dok ne završiš potez ;))) ).
B.
strategije.131severian,
-> #124, basrak> :(( No comment. Kad ne odstupaš od svog stanovišta, onda ništa...
>
Naravno, svoje stanovište sam izneo i tu "Nemam nameru ništa da
menjam" ;)
>
> E vidiš, to nisam igrao, isplati li mi se da uzimam?
Isplati se...
B.
strategije.132severian,
-> #125, basrak> Axa, oni su najbolji za tenkove i pešadiju i uopšte sve kopneno ;>
Imaju i saveznici par tipova tenkova koji su jako uspešni u AA borbi.
Npr. oni žerčili...
B.
strategije.133basrak,
-> #132, severian> Imaju i saveznici par tipova tenkova koji su jako uspešni u AA
> borbi. Npr. oni žerčili...
Pravo da ti kažem, nisam primetio. Obično i ne uspeju da se održe dok dođe
moja avijacija...nisam ljubitelj vazdušnih snaga...ja ih derem po kopnu!
Npr. misija Torch (u sev. Africi - Tunis), uspeo sam da odbranim sve svoje
gradove i da krenem u kontraofanzivu, u kojoj sam zauzeo sve njegove
gradove. Po gubicima - krajnji bilans (u avijaciji), sveukupno
(fajteri+bombarderi) = Nemci(ja) 7, Saveznici(komp.) 36 ;)) To je bio
masakr...
mb.
strategije.134basrak,
-> #130, severian> Moja primedba se odnosila na odsustvo bilo kakvog iznenađenja
> (sem ako ne oteraš protivnika iz sobe dok ne završiš potez ;)))
Ma kažem ti da možeš da ga oteraš ;) Ne ozbiljno, evo ja sam igrao 4 puta
dosad sa prijateljima (2x izgubio, 2x pobedio) i svaki put sam uspeo da
prošvercam tu neku malu expediciju koja ga je iznenadila! SVAKI PUT! To je
zato što njemu nije interesantno da prati moje poteze, ili mu popusti
koncentracija, ne može stalno da gleda šta ti radiš...a upravo ti čekaš taj
trenutak i iskoristiš ga!
Zato je moguće iznenaditi protivnika...
mb.
strategije.135basrak,
-> #129, severian>> Ne zaboravi Deda Miloja ;)))
> Pu, gde mi samo on promače. Stvarno sam izlapeo :)))
Eee, dugo nisam čuo od njega. Da nije umro?
mb.
strategije.136basrak,
-> #128, mboban> ...
> za depilaciju nogu "Luna", klub muškaraca koji puštaju mali
> nokat, plesna škola "Vračar"... i ostali koje nisam pomenuo. :)
> (c) inferno & mboban :)
Svaka čast! ;))
mb.
strategije.137supers,
-> #122, basrak>> E ništa nije savršeno realno. Btw, jel' i ti igraš Panzer ili se
>> samo ubaciš pomalo? ;)
Pa, ono, igruckam Panzer... Što će reći da nisam ušo u štos...
Ako si spreman da u grupi obrazuješ nove naraštaje, ubaci
i mene :)
strategije.138mboban,
-> #120, basrak=-= > Ma kuburim sa onom podmornicom... :(
=-=
=-= Pa moraš odma' na početku da ju uništiš inače si gotov!
To je sređeno... Ipak su potrebni Tactical bombarderi. :)
=-= > Pa idem da probam Balkan ispočetka. I to ću odma' da prebacim
=-= > težinu sa Easy na Medium. :)
=-=
=-= To, to! Samo pazi da ne bude prevelik zalogaj...
Ma jok, odlično ide i na Medium, uspostavilo se da je Balkan strašno lak
scenario... ili ja imam strava vojsku. :)
=-= Sve je to u idealnom slučaju i protiv kompjutera! Ali šta kad si
=-= protiv čoveka, koji to inteligentno postavi? :)
Videćemo šta... :)
strategije.139basrak,
-> #137, supers> Pa, ono, igruckam Panzer... Što će reći da nisam ušo u štos...
> Ako si spreman da u grupi obrazuješ nove naraštaje, ubaci
> i mene :)
Ok, evo formiram ju i računaj da si 'junior' za sad ;>>
mb.
strategije.140severian,
-> #134, basrak> dosad sa prijateljima (2x izgubio, 2x pobedio) i svaki put sam uspeo da
> prošvercam tu neku malu expediciju koja ga je iznenadila! SVAKI PUT! To je
> zato što njemu nije interesantno da prati moje poteze, ili mu popusti
Pa to kada mu krkneš drogu u sok :)))
B.
strategije.141severian,
-> #133, basrak> Pravo da ti kažem, nisam primetio. Obično i ne uspeju da se održe dok dođe
> moja avijacija...nisam ljubitelj vazdušnih snaga...ja ih derem po kopnu!
Ja sam od avijacije imao 5 lovaca, 4 Štuke i 1 level bomber ali su
zato svi imali 5 zvezdica. Ne preteran broj ali "ko na njih krene, iz mesta
je na*ebao!" ( c. Aksentije Topalović). Očigledno nam se stilovi razlikuju.
Ja nisam koristio veliki broj jedinica već sam obratio pažnju na njihov
kvalitet (što bolji expirience i najbolja tehnika) i njih sam čuvao tokom
kampanje...
B.
strategije.142ilazarevic,
-> #109, mboban> Au, vidi vraga... A ja se pitao čemu onda služe špijuni. ;)
Špijuni ne mogu znati sve pokrete protivnika. Strategija koja omogućuje da
vidiš protivnikove poteze je isuviše laka.
strategije.143ilazarevic,
-> #131, severian> Naravno, svoje stanovište sam izneo i tu "Nemam nameru ništa da
> menjam" ;)
Revidiraj, druže, revidiraj ;)
strategije.144basrak,
-> #140, severian>> prošvercam tu neku malu expediciju koja ga je iznenadila!
> Pa to kada mu krkneš drogu u sok :)))
Pssst! Ne tako glasno...;)
mb.
strategije.145basrak,
-> #141, severian> Ja sam od avijacije imao 5 lovaca, 4 Štuke i 1 level bomber ali
> su zato svi imali 5 zvezdica. Ne preteran broj ali "ko na njih
Ma to je u kampanji...je*eš to, važan je scenario ;)
> Očigledno nam se stilovi razlikuju. Ja nisam koristio veliki
Pa, videćemo koji je bolji ;)
mb.
strategije.146junior,
Dakle, otvorena je grupa Panzer. Ako je još neko zainteresiran da igra
Panzer preko e-maila, neka se javi...
mb.
strategije.147muros,
¸│Kako poletjeti u svemi(igra U)
strategije.148muros,
Da li u igri x-com terror form the deep postoji neki drugi nacin za zavrsavanje
igrice osim istrebljenja vanzemaljaca(nemoguce) :)
x-com.arjstrategije.149mboban,
-> #147, muros=-= ¸│Kako poletjeti u svemi(igra U)
Ako misliš na UFO, onda to ovako otprilike ide: zarobljavaš vanzemaljce,
ispituješ ih, istražuješ one podatke koje ti daju, specijalizuješ se
za istraživanje UFO komponenti. Kad istražiš sve to moći ćeš da gradiš
nove brodove. Brod Avenger će ti omogućiti da se odvojiš od Zemlje.
strategije.150zkis,
Kako se u igri Pizza Tycoon prodaju pizze?
Kupio sam stolove stolice stuff(jednog kuvara i dva kelnera,menagera) i sve za
restoran medjutim kad otvorim i dodju musterije neznam kako da im posluzim
pizze???
strategije.151violator,
-> #150, zkis:>> Kako se u igri Pizza Tycoon prodaju pizze?
Ajde još nešto reci o ovoj igri, ja sam odustao od provaljivanja
kada sam video kako igra izgleda :)
Da li ima neki FAQ ili nešto slično :).
strategije.152violator,
-> #150, zkis:>> Kako se u igri Pizza Tycoon prodaju pizze?
Ajde još nešto reci o ovoj igri, ja sam odustao od provaljivanja
kada sam video kako igra izgleda :)
Da li ima neki FAQ ili nešto slično :).
strategije.153junior,
Zna li neko neku dobru novu strategiju?
Da ne idem kod pirata neinformisan...
mb.
strategije.154deki.dj,
Molim nekog ko je zavrsio PIRATES da mi kaze sledece:
-kada opljackas neki grad,nemozes svaki put postaviti
svog guvernera... ZASTO?
-da li postoji titula posle duke-a (vojvode) ?
Napominjem da sam stigao, tj. ne ja vec moj friend,
do 57/100 poena.
Sta je krajnji cilj... ?
Pozdrav!
PS. Ovo nije za MENEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE..... :)
PSS. FRIEND nespava vec danima. Pomozimo MUuuuu... ;)
strategije.155inferno,
-> #153, juniorŮ│ ˙ Zna li neko neku dobru novu strategiju?
Ů│ ˙ Da ne idem kod pirata neinformisan...
Battle isle. Po meni neprevaziđena. :)
strategije.156steva,
Igra li neko 1830? žemu tačno služe stanice i kako ih postavljati?
Zašto lova koju neka železnica ima prestaje da se uvećava posle
izvesnog broja puta, bez obzira na profit?
I sve o tome ;)
strategije.158mboban,
-> #153, junior=-= Zna li neko neku dobru novu strategiju?
=-= Da ne idem kod pirata neinformisan...
Ortak mi danas dade neki CD iz julskog broja časopisa PC Home. Sadrži
demoe raznih igara, između ostalog Machivaelli - The Prince. Igra se
svodi na trgovanje brodovima, obračun s piratima, itd...
Lepo izgleda, garant će ti se svidi ako si ljubitelj MicroProseovih
Civ-type igara.
strategije.159mboban,
-> #154, deki.dj=-= Molim nekog ko je zavrsio PIRATES da mi kaze sledece:
Ja sam dosta igrao Pirates! Gold, to je to otprilike.
=-= -kada opljackas neki grad,nemozes svaki put postaviti
=-= svog guvernera... ZASTO?
Prvo pljačkama moraš da osiromašiš neprijateljski grad, dok ne dostigne
nivo surviving (ako se dobro sećam). Tada ćeš moći da postaviš guvernera.
=-= -da li postoji titula posle duke-a (vojvode) ?
Ufff... ne sećam se. Ajd' napiši koje si sve titule prošao pre vojvode,
možda se setim.
=-= Sta je krajnji cilj... ?
Da sakupiš što više personalnog blaga, dobiješ što više zemlje, najveću
titulu, pronađeš sve članove porodice, oženiš se guvernerovom ćerkom ili
nećakom... i sve o tome. :)
strategije.160vitez.koja,
-> #150, zkis#=> Kako se u igri Pizza Tycoon prodaju pizze?
Svaka čast, stigao si dalje od mene :) Zato, par pitanja:
1. Kako praviš recepte za pice? Očigledno je da za uspešno
pravljenje raznih vrsta pica treba imati dokumentaciju igre,
jer ja sam za onu prvu picu jednom uspeo da doguram do 56% (u
odnosu na šta?), dok za sve ostale ne mogu da maknem sa nule :(
2. Ni jedna jedina mušterija se nije zeznula da uđe u restoran :(
O čemu se radi? Imam svo osoblje, nameštaj, zezalice, reklame,
...
strategije.161misa,
-> #160, vitez.koja> Kako praviš recepte za pice?
Ako želiš svoju pizzu, u listi recepata klikni na strelicu na
dole i zatim klikni na NEW. Kada je napraviš sudije će proceniti
koliko je slatka, slana, ljuta... tj. koliko odgovara određenim
kategorijama mušterija. Preporučljivo je ubacivati sastojke
koji su u trendu (izađi iz picerije i dvaput klikni na ikonu u
centru).
Da bi pravio pizze koje se već postoje moraš imati recepte
(koje možeš nabaviti kod lokalnog pirata), ili da pogodiš sve
sastojke pizze i njihove količine u gramima.
> Ni jedna jedina mušterija se nije zeznula da uđe u restoran :(
> O čemu se radi? Imam svo osoblje, nameštaj, zezalice, reklame
Da bi ti mušterije dolazile moraš imati bar četiri pizze iz
osnovne knjige recepata (npr. Quattro Stagioni, Pizza
Napoletana, Andrea Doria i Pizza Margherita). Poželjno je da
imaš šest ili više originalnih recepata.
Takođe bi bilo dobro da kupiš najbolju peć, unajmiš što boljeg
kuvara i kupuješ kod najboljeg (čitaj: najskupljeg) dobavljača,
da bi kvalitet pizza bio što bolji.
strategije.162junior,
-> #155, inferno> Ů│ ˙ Zna li neko neku dobru novu strategiju?
> Battle isle. Po meni neprevaziđena. :)
Ti si nešto zapeo u razvoju '92. ili '93. kad je već izašla...
Da ponovim, zna li neko dobru _novu_ strategiju?
BTW, Panzer je neprevaziđen :)
strategije.163inferno,
-> #162, juniorŮ│ ˙ Ti si nešto zapeo u razvoju '92. ili '93. kad je već izašla...
Ů│ ˙ Da ponovim, zna li neko dobru _novu_ strategiju?
Ů│ ˙ BTW, Panzer je neprevaziđen :)
Gluposti. Ništa nije bolje i zabavnije od BI. :)
strategije.164deki.dj,
-> #159, mbobanSubject: PIRATES
> Ufff... ne secam se. Ajd' napisi koje si sve titule prosao pre
vojvode,
> mozda se setim.
Kapetan, Major, Pukovnik, Admiral, Baron, Markiz, Vojvoda...
strategije.165msavkovic,
-> #163, inferno┌┌┌ Ů│ ˙ BTW, Panzer je neprevaziden :)
┌┌┌
┌┌┌ Gluposti. Nista nije bolje i zabavnije od BI. :)
MEGA Glupost. Serf City je NAJ(bolja, smesnija, dopadljivija) strategija
za PC.
strategije.166ikapoz,
-> #160, vitez.koja>#=> Kako se u igri Pizza Tycoon prodaju pizze?
>
Ako zelite da pocnete igru sa sto vecim kapitalom, uradite
sledece.
1. Startujte igricu kao free mode i izaberete lik koji vam
najvise odgovara.
2. Pozajmite para od sto vise banaka, onda prodjite sve gradove
i od mafije takodje pozajmite pare.
3. Kada to uradite snimite igru kao Karacter.
4. Izadjete iz igre
5. Startujete ponovo igru i kada vam trazi pod kojim likom ce te
igrati ucitate (Disk) lik koji ste predhodno snimili.
6. Sada ste dobili lika koji je tezi oko 500000$ do 4000000$
p.s. Sa takvim kapitalom vrlo lako dostizete status u podzemlju
Goodfather (najlakse je kupovati oruzije u jednom gradu pa
prodavati ga u drugom po visoj ceni. Mozete tako da kupite vise
od 20 sladoleda ali morate da ponovljate ponovo kupovinu tako
u krug. Tako sam kupio u Rimu 100 bombi i prodao u Parizu i
napravio obrt od 500000$ (jedinica))
p.s.s. Pa puno srece..
CU
strategije.167sane,
Malo uputstvo za Pizza Tycoon...
Kad pocinjes igru stavi quick start. Komp. ce ti kupiti restoran i srediti ga i
u meniju ces imati 4 pice.Ova kupovina nece uticati na tvoj novcani saldo koji
si izabrao na pocetku. Potrudi se da budes dobar sa mafijom, jer ce te oni
stititi od raznih bombaskih napada konkurencije.Te bombaske napade mozes i ti
da izvedes izaberi opciju za budjenje oko 3 sata ujutru i udji u restoran koji
oces da demoliras(oruzje prethodno kupi sa opcijom Do u have some ice cream u
opciji others kod terminala).Za veci broj gostiju nabavi jukebox i izaberi
muziku koja privlaci najvise ljudi(uglavnom je techno najbolji[JEDINA NEREALNA
STVAR U IGRI]).Uzmi menadzera i daj mu velikuuu platu da bi sto bolje nabavljao
robu i da bi mu motivacija za rad bila veca.Potrudi se da upises sto veci broj
recepata (recepte mozes kupiti kod pirata) da bi ti izbor bio veci.Cene nemoj
da povecavas tj. nemoj da budes skuplji od konkurencije profit je i onako
dovoljno veliki.Radi malo i za mafiju (takodje opcija others kod terminala) da
bi ti rastao status.Potrudi se da imas sto vise restorana da bi imao veci obrt
i da u restoranima imas brze peci,broj gostiju ce se povecati.
To bi bilo dovoljno za pocetak , ako nekog nesto interesuje nek me pita...
P.S. Ako ti se ne dopada lokacija i namestaj koji je kompjuter izabrao kod
opcije quick start prodaj ga i kupi novi.
BTW trudi se da sto pre otkupis restorane... Da te ne muci renta.. Cena
restorana nije uvek ista ponekad je i niza .. Ali moras da imas sumu novca koju
on trazi..
Sane
strategije.168sane,
Interesuje me kako i gde u igri HIGH SEAS TRADER da nabavim SMALL ESTATE
strategije.169mboban,
-> #164, deki.djSubject: PIRATES
=-= Kapetan, Major, Pukovnik, Admiral, Baron, Markiz, Vojvoda...
Ah, ništa onda - ja stigoh "tek" do Markiza.
strategije.170mboban,
-> #165, msavkovic=-= ┌┌┌ Gluposti. Nista nije bolje i zabavnije od BI. :)
=-=
=-= MEGA Glupost. Serf City je NAJ(bolja, smesnija, dopadljivija)
=-= strategija za PC.
Turbo-glupost. ;)
Ako Serf City ubrajaš u strategije, onda je Warcraft neprevaziđen po
tom pitanju.
BTW, da li je moguće igrati Serf City u 2 human igrača?
strategije.171paladin,
Da li neko ima informacije o mrežnoj CIVILIZACIJI ?
Ja imam utisak da je Sid shvatio da je to prevelik
zalogaj za njega :)))
strategije.172vitez.koja,
-> #161, misaHvala na odgovorima :)
#=> Da bi pravio pizze koje se već postoje moraš imati
#=> recepte (koje možeš nabaviti kod lokalnog pirata), ili
Na šta liče ti recepti (tekst, slike, ...)? Naći će se, nadam se,
neko da i to okači ovde :)
strategije.173misa,
-> #172, vitez.koja> Na šta liče ti recepti (tekst, slike, ...)? Naći će se, nadam se,
> neko da i to okači ovde :)
Ja sam otkrio četri recepta:
(količina u gramima se vidi kada odabereš neku vrstu hrane-u
gornjem desnom uglu. Ukoliko ima više grama nego što ti treba,
usitni hranu-donji levi ugao. Sadržaj recepta proveravaš
pomoću srednje ikone, a vraćaš se levom ikonom. Desna ikona
služi da vidiš cenu pizze i njenu popularnost kod određenih
generacija)
- Napoletana
420g Tomatoes
5g Garlic
160g Parmesan
32g Oregano
- Margherita
300g Tomatoes
35g Olives
140g Mozzarella
55g Parmesan
22g Oregano
- Quattro Stagioni
90g Tomatoes
80g Courgettes
30g Onions
72g Salami
60g Schrimps
220g Anchovy
120g Mussels
185g Mozzarella
120g Parsley
12g Oregano
- Andrea Doria
260g Tomatoes
50g Olives
60g Onions
40g Garlic
420g Anchovy
45g Mozzarella
16g Sage
Interesuje me, ako neko zna, čemu služi skladište, i šta
raditi sa njim osim natrpavanja hrane? Mislim da ima neka fora
sa izvozom u druge gradove.
strategije.174severian,
-> #169, mboban>= -= Kapetan, Major, Pukovnik, Admiral, Baron, Markiz, Vojvoda...
>
> Ah, ništa onda - ja stigoh "tek" do Markiza.
Duke je najveća titula koju možeš imati (mada je možeš steći kod sve
4 nacije, što ti i preporučujem).
B.
strategije.175msavkovic,
-> #170, mboban┌┌┌ =-= MEGA Glupost. Serf City je NAJ(bolja, smesnija, dopadljivija)
┌┌┌ =-= strategija za PC.
┌┌┌
┌┌┌ Turbo-glupost. ;)
┌┌┌ Ako Serf City ubrajas u strategije, onda je Warcraft neprevaziden
┌┌┌ po tom pitanju.
:))) Pa pogledaj kompleksnost svake igre, ne znam kolik si igrao SC.
┌┌┌
┌┌┌ BTW, da li je moguce igrati Serf City u 2 human igraca?
Naravno.
strategije.176vitez.koja,
-> #164, deki.dj#=> Kapetan, Major, Pukovnik, Admiral, Baron, Markiz, Vojvoda...
Ako je ovako ima još jedan :)... Koliko se sećam u onim
"originalnim" Pirates! (2xDD disketa), koje sam jedino i igrao, je
bilo 8 činova. Da bi postigao što veći skor (ono na kraju) bilo bi
dobro da imaš činove dobijene od svih strana u sukobu :) - tj. u neko
doba dodje tebi da ratuješ za Špance, platiš da ti oproste stare
grehe, i malo ratuješ za njih i tako redom...
Usput, igra je meni pucala kada nestane npr. Holandskih gradova,
je li tako još uvek? :)
sk
strategije.177sane,
Ako hoces da imas 4 pizze vec ukucane , samo stavis quick start... Pa ako ti se
ne dopadne lokacija i namestaj , ti zameni... Pizze ce vec biti unete...
strategije.178junior,
-> #170, mboban> Turbo-glupost. ;)
> Ako Serf City ubrajaš u strategije
Nisam u toku...šta je Serf City? ;)
strategije.179majstor,
-> #162, junior
-> Da ponovim, zna li neko dobru _novu_ strategiju?
-> BTW, Panzer je neprevaziden :)
Pa, ne znam da li je bas medju najnovijima, ali nije losa ni
Legions for WIN. Vredi probati.
strategije.180mylos,
E, koja masina treba za Pizza Tycoon???
strategije.181mboban,
-> #175, msavkovicSubject: Najbolja strategija
=-= :))) Pa pogledaj kompleksnost svake igre, ne znam kolik si igrao SC.
Ako ćemo da gledamo po complexnosti (kao što nećemo ;) onda bi najbolja
strategija trebala da bude V 4 Victory. Ta igra mi se ne sviđa jer su
ga baš preterali s complexnošću. Suva strategija bre. :)
=-= ┌┌┌ BTW, da li je moguce igrati Serf City u 2 human igraca?
=-=
=-= Naravno.
Šteta... a ja baš hteo da kažem kako je igra shit zato što ne može da
se igra u dva igrača. ;)
strategije.182mboban,
-> #178, junior=-= Nisam u toku...šta je Serf City? ;)
Ne znaš šta je Serf City?
Hmmmmm... da li si igrao nekad SimCity?
Jesi? E pa burazeru, nimalo ne liči na SimCity... ;)
strategije.183pyc.guy,
-> #178, junior─── Nisam u toku...sta je Serf City? ;)
Cekajte malo... to su settlersi? :))
Pyc
strategije.184pyc.guy,
-> #180, mylos─── E, koja masina treba za Pizza Tycoon???
Pa treba to dobra pecnica, da mozes sto vise pica da ispeces odjednom.
Znas, ko ona u "Orlu" ;) :)))
Pyc
strategije.185misa,
-> #177, sane> Ako hoces da imas 4 pizze vec ukucane , samo stavis quick start...
> Pa ako ti se ne dopadne lokacija i namestaj , ti zameni... Pizze ce
> vec biti unete...
Tačno, ali to nije isto što i start u Freemode-u, jer već imaš
određeni status i popularnost.
Da li neko zna čemu služi skladište (pošto i ono može da se
iznajmi) osim za čuvanje hrane? Mislim da ima neka fora sa
izvozom u druge gradove...
strategije.186rampa.g,
-> #171, paladin=->> Da li neko ima informacije o mreznoj CIVILIZACIJI ?
Ja sam video u jednom engleskom casopisu (avgustovski broj) reklamu za
mreznu civilizaciju ... pokusacu opet da nadjem taj casopis pa da vidim
sta pise na oglasu.
btw. Ima li neko neke nove Editore ili cheat-ove za Civilizaciju ?
MilosV
strategije.187msavkovic,
-> #178, junior┌┌┌ Nisam u toku...sta je Serf City? ;)
Da, to su setllers-i, tj igrica u kojoj se sve vidi. Znaci ti gradis camac
i vidis kako drvoseca sece drvo, nosi ga tesaru, koji ga posle obrade salje
camdziji, i onda vidis kako on pravi camac, kad ga napravi "prebaci" ga
preko ledja i ode do jezera.
Ili vidis kako geologu zasijaju oci kada nadje neku rudu u planini.
Vidis kako rudari kopaju, kako ljudi znju psenicu, kako se minijaturne
svinje valjaju po blatu itd.
Sve u svemu, nema bolje. (jes da su mogli da ubace vise opcija)
strategije.188msavkovic,
-> #181, mboban┌┌┌ =-= ┌┌┌ BTW, da li je moguce igrati Serf City u 2 human igraca?
┌┌┌ =-=
┌┌┌ =-= Naravno.
┌┌┌
┌┌┌ Steta... a ja bas hteo da kazem kako je igra shit zato sto ne moze
┌┌┌ da se igra u dva igraca. ;)
To je posle Doom-a i Vpool-a jedina prava igra koja moze da se igra
u dva igraca (naravno nemaju nikakve veze)
strategije.189paladin,
-> #186, rampa.g
Ja sam svojevremeno napisao editor za nauke. Nemam ga više
ali znam gde treba šta upisati, pa ako te interesuje ...
strategije.190steva,
-> #160, vitez.koja> 2. Ni jedna jedina mušterija se nije zeznula da uđe u restoran :(
> O čemu se radi? Imam svo osoblje, nameštaj, zezalice, reklame,
Gledaj da li ti je raspored stolova OK. Ako su ti stolice suviše
odmaknuta opet niko neće da ti uđe.
Za ono pod 1, treba ti knjižica...
P.S. Neko je rekao da techno najviše privlači mušterije - to zavisi od
vrste klijentele koja ti zalazi, ako su matorani i biznismeni - malo
teže ;) Takođe i od vrste klijentele zavisi cena pica koju možeš da
furaš.
strategije.191deki.dj,
-> #176, vitez.koja>#=> Kapetan, Major, Pukovnik, Admiral, Baron, Markiz, Vojvoda...
> Ako je ovako ima jos jedan :)... Koliko se secam u onim
> "originalnim" Pirates! (2xDD disketa), koje sam jedino i igrao, je
> bilo 8 cinova. Da bi postigao sto veci skor (ono na kraju) bilo bi
OK. Postoji jos i GROF i jedan cin pre kapetana (ENSIGN)?!? ...
> Usput, igra je meni pucala kada nestane npr. Holandskih gradova,
> je li tako jos uvek? :)
> sk
Igram u 1560. godini i tamo nema Holandjana... ;)
Pozdrav, MIKI!
strategije.192deki.dj,
> Da, to su setllers-i, tj igrica u kojoj se sve vidi. Znaci ti
gradis camac
Ako bude bilo nekakvih problema sa igricom (SETLLERS) rado cu
pomoci...
Sifra za 21 nivo je: PASTURE
Pozdrav, MIKI!
PS. Al se ovaj navadio na moj Username... :)
strategije.193jegor,
-> #187, msavkovic> ┌┌┌ Nisam u toku...sta je Serf City? ;)
> Sve u svemu, nema bolje. (jes da su mogli da ubace vise opcija)
Zaboravio si da napomenes da sve to staje na jednu disketu, sto je
i odgovor na ono u zagradi. Gde ces vise na jednoj disketli, ovo sto
je stalo je za Ginisa.
strategije.194sane,
Tacno je da u quick start opciji imas vec odredjeni status... Ali odatle mozes
da prepises recepte pizza i da vidis kako izgledaju...
strategije.195sane,
Da l` Pizza tycoon ima neki cilj ?? Imam para u ogromnim kolicinama ...Postao
sam najbolji pizzamaker itd. sta je uopste cilj ???
strategije.196knight,
-> #181, mboban>> Subject: Najbolja strategija
U najlepšem sećanju ostao mi je Johnny Reb II. Igrao sam ga na
Schneideru. Genijalno osmišljena igra. Ako neko ima istu za
spektrum emulator...
U JR2 bitka (američki građanski rat) se odvija dok komanduješ
(kao u Dune 2) a mogu da igraju i dva igrača istovremeno. Panzer
General, najbolja strateška igra za PC, po meni, to ne može.
strategije.197knight,
-> #186, rampa.g>> btw. Ima li neko neke nove Editore ili cheat-ove za Civilizaciju ?
Pošto sam se svojevremeno pošteno ispalio okačivši jedan jadan Civ
status, nudim eventualno zainteresovanim civomanima konačan,
non-cheat civil1.sve: 1400. godina, 60. F. Tech, 100 miliona st...
btw, koju ste naciju najčešće birali dok ste igrali Civilizaciju? :)
strategije.198mboban,
-> #197, knight=-= btw, koju ste naciju najčešće birali dok ste igrali Civilizaciju? :)
Glupo pitanje...
Pa Srbe, naravno. :)
strategije.199babbage,
-> #197, knight>=>>btw, koju ste naciju najčešće birali dok ste igrali Civilizaciju? :)
Uništiš Amere i umesto njih ubaciš Srbe, 'fala Bogu...B)
Babbage
strategije.200spantic,
-> #197, knight> btw, koju ste naciju najčešće birali dok ste igrali Civilizaciju? :)
Srbi, jasno.
strategije.201wizard,
-> #193, jegor>> ┌┌┌ Nisam u toku...sta je Serf City? ;)
>> Sve u svemu, nema bolje. (jes da su mogli da ubace vise opcija)
>
> Zaboravio si da napomenes da sve to staje na jednu disketu, sto je
> i odgovor na ono u zagradi. Gde ces vise na jednoj disketli, ovo sto
> je stalo je za Ginisa.
Super, znači 10 minuta upload-a na brzom Sezamu! O;)