strategije.202wizard,
-> #192, deki.dj>> Da, to su setllers-i, tj igrica u kojoj se sve vidi. Znaci ti
> gradis camac
>
> Ako bude bilo nekakvih problema sa igricom (SETLLERS) rado cu
> pomoci...
Evo ja imam problem - nemam je. Ajde ako je tako mala neka je
neko pošalje, bilo ovde bilo na brzi Sezam, bilo u konf, bilo u
mail...
Hvala unapred.
p.s. Jesam li dobro razumeo da može da se igra preko modema?
strategije.203pyc.guy,
-> #198, mboban─── Glupo pitanje...
─── Pa Srbe, naravno. :)
Odaberes Acteke, i pobednik si... pa ti vidi...:)
Pyc
strategije.204junior,
-> #196, knight> U najlepšem sećanju ostao mi je Johnny Reb II.
Igrao na C-64 :)))))
Uh, kad se samo setim kolike sam sate i sate..čuj sate..dane i dane proveo
uz tu igru. Te sa reinforcements, te bez, te menjam ovo, te
ono..fenomenalna igrica, stvarno fenomenalna.
Ali jedno je greška..nije mogla za 2 igrača istovremeno (bar ne moja
verzija). Bio je jedan krug za svakog od igrača, posebno!
> Panzer General, najbolja strateška igra za PC, po meni, to ne
> može.
Znači, slažeš se? Ali smoki je smislio genijalan način da se to prevaziđe!
Igra se na 2 kompjutera - 2 scenarija..tako i igraju 2 igrača istovremeno,
a i ne može da se gleda šta onaj drugi radi ;)))
Genijalno, zar ne? :)
strategije.205knight,
-> #204, junior>> Ali jedno je greška..nije mogla za 2 igrača istovremeno (bar ne moja
>> verzija). Bio je jedan krug za svakog od igrača, posebno!
U pravu si, sad se sećam, to nije moglo ni na CPC-u (iako je bio mnogo
bolji od komodora ;)). U stvari, to uopšte i nije moglo da se izvede jer
se poprište bitke ;) protezalo na 3-4 ekrana.
>> Igra se na 2 kompjutera - 2 scenarija..tako i igraju 2 igrača istovremeno,
>> a i ne može da se gleda šta onaj drugi radi ;)))
A može i da se izađe u DOS i promeni vrednost prestigea... O;)
strategije.206knight,
Subject: Srbi i civilizacija :)
Dobro de, imam i ja PC Tools ;). Pitao sam zbog startne pozicije, zbog
terena. Najbolje je odabrati Amerikance, međutim time se gubi
mogućnost svojeručnog uništavanja istih (pre ekonomskog iscrpljivanja
i raznih drugih maltretiranja, naravno ;). ;>
strategije.207spantic,
-> #206, knight> Dobro de, imam i ja PC Tools ;). Pitao sam zbog startne pozicije, zbog
> terena. Najbolje je odabrati Amerikance, međutim time se gubi
Zasto PC Tools?
strategije.208pyc.guy,
-> #206, knight─── Dobro de, imam i ja PC Tools ;). Pitao sam zbog startne
─── pozicije, zbog
Ne treba ti PC Tools, samo klikni desnim dugmetom na naciju...
Pyc
strategije.209msavkovic,
-> #202, wizard┌┌┌ p.s. Jesam li dobro razumeo da moze da se igra preko modema?
Nemoze, ali moze u 2 igraca za jednim komp.
strategije.210knight,
-> #208, pyc.guy>> Ne treba ti PC Tools, samo klikni desnim dugmetom na naciju...
Gle, stvarno... :)
Dobro, PCT-om sam uz ime nacije menjao i imena osvojenih gradova (nije
valjda da i to može iz same civ4dos?.. ;).
strategije.211mboban,
-> #203, pyc.guy=-= Odaberes Acteke, i pobednik si... pa ti vidi...:)
Da znaš da ima istine u tome, uvek sam najbolje prolazio kad sam birao
Egipćane/Acteke. Ne znam ni sam zašto.
strategije.212mboban,
-> #206, knightSubject: Srbi i civilizacija :)
=-= Dobro de, imam i ja PC Tools ;).
Pa znamo da imaš, čim se hvališ onako vanzemaljskim save pozicijama. ;)
Šalamala, nije stvar u PC Toolsu, već da kad biraš naciju stisneš ESC i
ukucaš ime nacije... nije valjda da nisi znao to? :)
=-= Pitao sam zbog startne pozicije, zbog terena.
Kako to misliš "zbog terena"? Igraš na Earth (fuj)?
strategije.213vukadin,
Ima li ko ovde na Sezamu Pirates! ali staru verziju?Potrebna mi je pa ako neko
ima nek se javi ovde ili u mail.Unapred zahvalan :).
strategije.214knight,
-> #212, mboban>> Kako to misliš "zbog terena"? Igraš na Earth (fuj)?
Igrao sam... Da, "na Earth".
strategije.215junior,
-> #201, wizard>>> ┌┌┌ Nisam u toku...sta je Serf City? ;)
>> Zaboravio si da napomenes da sve to staje na jednu disketu,
> Super, znači 10 minuta upload-a na brzom Sezamu! O;)
E stvarno, ajde pošalji tamo .. ;))
Hvala unapred.
strategije.216junior,
-> #205, knight> bolji od komodora ;)). U stvari, to uopšte i nije moglo da se
> izvede jer se poprište bitke ;) protezalo na 3-4 ekrana.
Pa dobro, moglo se u suštini..;))
>>> Igra se na 2 kompjutera - 2 scenarija..tako i igraju 2 igrača
>>> istovremeno, a i ne može da se gleda šta onaj drugi radi ;)))
> A može i da se izađe u DOS i promeni vrednost prestigea... O;)
E jel' igraš Panzer?
Ako igraš, da li si zainteresiran za koju PBEM partiju? :)
mb.
strategije.217babbage,
-> #210, knight
>=>> Dobro, PCT-om sam uz ime nacije menjao i imena osvojenih gradova
>=>> (nije valjda da i to može iz same civ4dos?.. ;).
Može, može B)...pritisneš "r" kad si unutar grada, ili klikneš
na sasvim lepo vidljivo "Rename" u gornjem levom uglu...
Babbage
strategije.218pyc.guy,
-> #210, knight─── Dobro, PCT-om sam uz ime nacije menjao i imena osvojenih gradova (nije
─── valjda da i to moze iz same civ4dos?.. ;).
Na amigi to moze iz igrice... Eto prednosti A500...;)
Pyc
strategije.219pyc.guy,
-> #211, mboban─── Da znas da ima istine u tome, uvek sam najbolje prolazio kad sam birao
─── Egipcane/Acteke. Ne znam ni sam zasto.
A najgori su Francuzi, koliko sam provalio...
Pyc
strategije.220knight,
-> #216, junior>> E jel' igraš Panzer?
>> Ako igraš, da li si zainteresiran za koju PBEM partiju? :)
Kako da ne, pa zar ne rekoh da je najbolji? Može PBEM (btw, šta je
to? :)) ali ne sad, nemam vremena... :(
Moja trenutna Panzer pozicija je D-Day (Sovjeti su kapitulirali ;). žekam
da mi prođu ispiti pa da pobacam Amere u more. ;>> Igram ga na medium
nivou. Još od Poljske forsiram razvoj najboljih jedinica tako da trenutno
imam vrlo jaku armiju (nijedan unit nije ispod 4 zvezdice ;). Ubedljivo
najubotiji su panteri i štuke...
strategije.221snemcev,
-> #189, paladin>> Ja sam svojevremeno napisao editor za nauke. Nemam ga više
>> ali znam gde treba šta upisati, pa ako te interesuje ...
Why not? Neki put dobro dođe... :)
strategije.222knight,
-> #218, pyc.guy>> Na amigi to moze iz igrice... Eto prednosti A500...;)
Može i u Civ za Windows.
Usput, za one koji nisu videli Civilizaciju na Amigi: grafika je skoro
ista a igra je očajno spora (video sam je na doobro nabudženoj A1200!).
strategije.223pyc.guy,
-> #222, knight─── Usput, za one koji nisu videli Civilizaciju na Amigi: grafika je skoro
─── ista a igra je ocajno spora (video sam je na doobro nabudzenoj
─── A1200!).
Da, grafika je ista kada na amigi govorimo o AGA verziji. Inace...;)
...a da znate kako civ fura na 286. Super...
Pyc
strategije.224paladin,
-> #221, snemcev
> Why not? Neki put dobro dođe... :)
Aha, da obrišeš neprijatelju sve nauke :)))
strategije.225junior,
-> #220, knight> Kako da ne, pa zar ne rekoh da je najbolji? Može PBEM (btw, šta
> je to? :)) ali ne sad, nemam vremena... :(
PBEM = play by e-mail
Postoji ta opcija u Panzeru (u custom) i možemo nas dvojica da igramo, tako
što ću ja da odigram svoj potez, pošaljem ga tebi na mail, ti pošalješ meni
i td. dok se ne završi igra.
Zbog lakše razmene, a i zainteresiranosti ostalih, otvorio sam grupu
Panzer, međutim, neki od igrača nisu se javljali uopšte i zato će leteti iz
grupe, pa će biti mesta za tebe..;))
Ako ima još zainteresiranih za grupu, neka se jave! :))
> Moja trenutna Panzer pozicija je D-Day (Sovjeti su kapitulirali
> ;). žekam da mi prođu ispiti pa da pobacam Amere u more. ;>>
Srećno (i na ispitima i u Panzeru ;)) !
> Igram ga na medium nivou. Još od Poljske forsiram razvoj
> najboljih jedinica tako da trenutno imam vrlo jaku armiju
> (nijedan unit nije ispod 4 zvezdice ;). Ubedljivo najubotiji su
> panteri i štuke...
Ok, sve je to super. Samo potpuno je drugačije igranje u kampanji, kad ti
imaš utrenirane jedinice protiv neiskusnih saveznika, od igranja scenarija
kada ste 1:1, eventualno je neko malo jači..
No dobro, snaći ćeš se ti..;))
mb.
strategije.226junior,
-> #222, knight> Usput, za one koji nisu videli Civilizaciju na Amigi: grafika
> je skoro ista a igra je očajno spora (video sam je na doobro
> nabudženoj A1200!).
Video, igrao kod prijatelja 3 sata (na A500), a nismo dogurali do rođenja
Hrista..:(
strategije.228wizard,
-> #213, vukadin> Ima li ko ovde na Sezamu Pirates! ali staru verziju?Potrebna mi je pa ako
> neko ima nek se javi ovde ili u mail.Unapred zahvalan :).
A ti posle javi meni. :)
strategije.229knight,
-> #225, junior║> Panzer, međutim, neki od igrača nisu se javljali uopšte i zato će leteti
║> iz grupe, pa će biti mesta za tebe..;))
Super, čuvaj mesto. :)
║> Ok, sve je to super. Samo potpuno je drugačije igranje u kampanji, kad ti
║> imaš utrenirane jedinice protiv neiskusnih saveznika, od igranja scenarija
║> kada ste 1:1, eventualno je neko malo jači..
Nisu oni uopšte neiskusni... ;) Uzmeš, recimo, D-Day scenario... Situacija:
tvoj(i) FW190D-9 protiv mastanga ili spita, oba unita imaju po 3 zvezdice...
i iskrše te potpuno! Nerealno i pristrasno, što je barem svakom dobronamernom
poznavaocu istorije ratnog vazuhoplovstva jasno... ;))
strategije.230vukadin,
-> #228, wizard>> > Ima li ko ovde na Sezamu Pirates! ali staru verziju?Potrebna mi j
>> > neko ima nek se javi ovde ili u mail.Unapred zahvalan :).
>>
>> A ti posle javi meni. :)
Naravno,ali treba prvo da ih dobijem.No,ovde ih izgleda nema niko ili nema
nikog ko je je raspoložen da ih pošalje.Ali,evo da ponovim pitanje :
Ima li ko staru verziju Pirates! ?
strategije.231marshall,
-> #222, knight
>> Na amigi to moze iz igrice... Eto prednosti A500...;)
kn> Moze i u Civ za Windows.
kn> Usput, za one koji nisu videli Civilizaciju na Amigi: grafika je skoro
kn> ista a igra je ocajno spora (video sam je na doobro nabudzenoj A1200!).
Xex.. Kad igru pravi Microprose (ili neki drugi Micro s*it) - tako je
to ;)))
** Amiga SOR v1.0 TEST VERSION
strategije.232jegor,
>>> Subject "Jagged aliance"
Ima li neko nekakav FAQ za ovu igru? Zna li neko kako se popravlja
zaglavljeno oruzje? Imam ja jos pitanja, al ovo je dosta za pocetak.
strategije.233schef,
Možda sam malo i zakasnio, ali mi je vrlo bitno. Treba mi spisak svih
tehnologija u igri 'Master of Orion'. Ako neko ovo poseduje, ili ima neki
delimičan spisak, ne bi bilo loše da mi pošalje ovde na sezam. :)
strategije.234schef,
A sad jedno pitanje za 'Panzer General':
žEMU DOĐAVOLA SLUčI LEVEL BOMBER ????
strategije.235superhik,
Hey!
Potreban mi je neki PATCH ili bilo_šta za Pirates Gold!
Naime... kada mi guverner da zadatak da mu spasem sestru ili koga već
koju je oteo neki bad_guy, kada dođem do borbe sa pomenutim
bad_guy-em igra se blokira i računar se resetuje (???)
Igru sam dobio posredstvom mbobana kome se ovim putem
zahvaljujem (još jednom) za stotinjak virusa koje je tbav srećom
skinuo ;))))
strategije.236supers,
-> #234, schef>> žEMU DOĐAVOLA SLUčI LEVEL BOMBER ????
Tactical bombarderi su za ciljeve na zemlji, a level za ciljeve na moru.
strategije.237guta,
-> #233, schef Ne mogu da ti pomognem sa spiskom tehnoloških dostignuća, ali ima
m nešto drugo ;) Mali editor za orion savegame-ove, napravljen (davno) u
vreme kad je Orion bio aktuelan, za ličnu (zlo)upotrebu ;).
Ako te zanima (ili nekog drugog) skinite ga i strpajte u orion dir (ili
negde na path, pa ga zaovite iz orion direktorijuma.
Otkucajte orion_ed /? i sve će vam biti jasno.
orion_ed.exestrategije.238schef,
-> #236, supers#### Tactical bombarderi su za ciljeve na zemlji, a level za
#### ciljeve na moru.
Verovao ili ne, ali sve sam probao i zaključio da čak ni tamo nemaju neku
zapaženu ulogu (hoću da kažem da su mi se toliko smučili da mi dođe da ih
raspustim :) ). Tactical bombarderi su dva-tri puta efikasniji kada se
primenjuju na morske ciljeve, dok italijanski level bombarderi nisu čak
ni hteli da pucaju na neke morske ciljeve (mrzim Italijane). :>
Kako li je tek na težim nivoima (igram na easy level-u)?
strategije.239mboban,
-> #234, schef=-= A sad jedno pitanje za 'Panzer General':
=-=
=-= žEMU DOĐAVOLA SLUčI LEVEL BOMBER ????
Uglavnom za bombardovanje mornarice, mada može malkice da posluži i
protiv kopnenih Heavy meta.
Kvaka je u tome da Level Bomberi koriste tzv. Carpet Bombing, tj
izbacivanje velikog broja bombi od jednom, i tako onemogućuju brod
da uzvrati paljbu.
strategije.240junior,
-> #234, schef> A sad jedno pitanje za 'Panzer General':
> žEMU DOĐAVOLA SLUčI LEVEL BOMBER ????
2 namene:
1) bombardovanje mornarice
2) taktičko bombardovanje gradova (praznih), da bi se skinuo prestiž
neprijatelju
strategije.241mboban,
-> #235, superhik=-= kada dođem do borbe sa pomenutim bad_guy-em igra se blokira i računar
=-= se resetuje (???)
=-=
=-= Igru sam dobio posredstvom mbobana kome se ovim putem
=-= zahvaljujem (još jednom) za stotinjak virusa koje je tbav srećom
=-= skinuo ;))))
A lepo sam ti rekao da bez virusa igra neće raditi... ;)
strategije.242mboban,
-> #238, schefSubject: Panzer General; Level Bombers
=-= Tactical bombarderi su dva-tri puta efikasniji kada se primenjuju na
=-= morske ciljeve, dok italijanski level bombarderi nisu čak ni hteli da
=-= pucaju na neke morske ciljeve (mrzim Italijane). :>
1. Slobodno ti napadaj mornaricu Tactical Bombarderima, ali tako će
tvojim avionima biti naneseni izvesni gubiTci.
2. Kako to misliš "nisu hteli da pucaju"?
3. Ako budeš u situaciji, protiv mornarice isprobaj italijanski P108 Bi,
i nemački Ju88A, pa javi utiske. :)
4. Ti to igraš Balkan? :)
strategije.243schef,
-> #242, mboban#### 2. Kako to misliš "nisu hteli da pucaju"?
Pa lepo, dovedem ih iznad broda i sad kada treba da se pojavi nišan,
odjednom nema ničega, tako da ne mogu da pucam (izem ti vic Đole... :) ).
#### 4. Ti to igraš Balkan? :)
Ne završio sam Balkan, Krit i sad sam pred napadom na Ruse, ali mi se
nešto ne igra, je*i ga žao mi da ih napadam, pa braća su nam :))). To sam
pitao jer nemam nameru tu da stanem (hvala bogu preskočio sam Norvešku).
Šteta što sam se zeznuo kod Francuske (minor victory), a baš bih voleo
da kokam Engleze (kokao sam ih prošli put kad sam igrao). Nego imam još neko-
liko pitanja:
1.Ako stavim replacements (pri snazi od recimo 3-4), jel mi se gubi
određeni deo iskustva?
2.Da li to važi i za elite replacements?
3.Koliko prestige-a gubim pri replacements, a koliko pri elite repl.?
4.U čemu je prednost elite replacements?
5.Koja je razlika između anti-aircraft i air-defense?
6.Da li postoji neki scenario u kome su snage na početku ravnomerne?
7.Koji su scenariji podobni za dva igrača (mislim da nijednom nije lakše)?
Toliko za sad, kad se setim biće još. :>
strategije.244schef,
-> #240, junior#### 2) taktičko bombardovanje gradova (praznih), da bi se skinuo
#### prestiž neprijatelju
A jel' može to isto da radi i taktički bombarder, s' obzirom da je i
bombardovanje taktičko? :)
strategije.245schef,
#### Uglavnom za bombardovanje mornarice, mada može malkice da
#### posluži i protiv kopnenih Heavy meta.
-----
Na šta misliš kada kažeš heavy meta? Jel' na tenkove, transportere,
artiljeriju ili nešto četvrto?
Šta je onda light meta?
strategije.246supers,
-> #238, schef>> primenjuju na morske ciljeve, dok italijanski level bombarderi nisu
>> čak ni hteli da pucaju na neke morske ciljeve (mrzim Italijane). :>
U Bugarskoj imaš jedan nemački Ju88A, a u Tarantu italijanski P108.
žuvaj ih, garantovano & provereno rokaju savezničke brodove.
Stvar je u tome što Italijani imaju više modela, P108 vrši posao
a CA309 je đubre.
To što avioni nisu hteli ni da pucaju je posledica meteoroloških prilika.
Kad je kiša, ništa od bombardovanja. Bacaj pogled na onu ikonicu
sa pahuljicom ili čime već, da vidiš kakvo je vreme.
strategije.247vvelisavljev,
-> #236, supers> Tactical bombarderi su za ciljeve na zemlji, a level za ciljeve na
moru.
A šta je sa bombardovanjem gradova dok u njemu nema jedinica? Ja
sam tako uništio jedan aerodrom iz cuga.
strategije.248vvelisavljev,
-> #236, supers> Tactical bombarderi su za ciljeve na zemlji, a level za ciljeve na
moru.
A šta je sa bombardovanjem gradova dok u njemu nema jedinica? Ja
sam tako uništio jedan aerodrom iz cuga.
strategije.249superhik,
-> #241, mboban=:> A lepo sam ti rekao da bez virusa igra neće raditi... ;)
Ajde bobane daj odgovor kako da prevaziđem problem ?? ;((
strategije.250vlador,
-> #243, schef> Pa lepo, dovedem ih iznad broda i sad kada treba da se pojavi nišan,
> odjednom nema ničega, tako da ne mogu da pucam (izem ti vic Đole... :) ).
Ovo je i mene brinulo dok mi Junior nije objasnio. :) Smeta
im kisa. :)
strategije.251schef,
-> #246, supers#### To što avioni nisu hteli ni da pucaju je posledica
#### meteoroloških prilika. Kad je kiša, ništa od bombardovanja.
#### Bacaj pogled na onu ikonicu sa pahuljicom ili čime već, da
#### vidiš kakvo je vreme.
A kako su onda mogli u istom tom potezu da pucaju ostali avioni (nemački
taktički bombarderi i lovci)?????
strategije.252supers,
-> #243, schef>> 1.Ako stavim replacements (pri snazi od recimo 3-4), jel mi se gubi
>> određeni deo iskustva?
Da. Trebalo bi da izgubiš više od polovine iskustva.
>> 2.Da li to važi i za elite replacements?
Elite replacements služe upravo za to, da pri obnovi ljudstva ne izgubiš
nimalo iskustva :) Zbog toga su i skuplje, dakle uzimaju više prestiža.
>> 5.Koja je razlika između anti-aircraft i air-defense?
Air defense je artiljerija koja deluje po neprijateljskim avionima
u širokom radijusu, a takođe može da posluži kao odbrana od kopnenih jedinica
(ali na zemlji dejstvuje isključivo u odbrani, ne možeš da napadaš s njom).
Anti-aircraft su specijalizovani za obaranje aviona. Ubojitiju su od
air defense, ali im je domet mali (moraš sa njima da staneš neposredno ispod
aviona koji obaraš). Takođe, beskorisni su u odbrani od tenkova ili pešadije.
>> 7.Koji su scenariji podobni za dva igrača (mislim da
>> nijednom nije lakše)?
Pošto su u velikoj manjini ravnopravni scenariji, to se sređuje tako što se
pre igre postavlja custom difficulty. Slabijoj strani se dodeljuje više
prestiža i iskustva.
strategije.253supers,
-> #245, schef>> Na šta misliš kada kažeš heavy meta? Jel' na tenkove, transportere,
>> artiljeriju ili nešto četvrto?
>> Šta je onda light meta?
Pešadija.
strategije.254mboban,
-> #243, schefSubject: Panzer General
=-= #### 2. Kako to misliš "nisu hteli da pucaju"?
=-=
=-= Pa lepo, dovedem ih iznad broda i sad kada treba da se pojavi nišan,
Ili je bio kišovit dan, ili si pokušao da sa level bombarderom gađaš
podmornicu.
=-= 1.Ako stavim replacements (pri snazi od recimo 3-4), jel mi se gubi
=-= određeni deo iskustva?
Razlika između replacements i elite replacements je u tome što ćeš nakon
elite replacements imati ISTO ono iskustvo kao pre, dok je sa replacements
stvar malo drugačija. Naime, ti tada u tvoje jedinice sa iskustvom dovodiš
jedinice bez iskustva. Što će reći, ako jedinica ima snagu 5 i iskustvo
100, nakon dopunjavanja do snage 10 sa replacements, iskustvo će biti 50.
Jesi razumeo? :)
=-= 3.Koliko prestige-a gubim pri replacements, a koliko pri elite repl.?
Mnogo više gubiš za elite replacements, pa makar zamenjivao jedinicu sa
0 iskustva.
=-= 4.U čemu je prednost elite replacements?
Ostaje ti isto iskustvo.
=-= 5.Koja je razlika između anti-aircraft i air-defense?
Ovi prvi su obično dosta pokretni, ali da bi gađao neki avion, moraš da
budeš na istom polju kao i on. Znači koriste se za napad na avione.
Ovi drugi su nepokretniji (mada možeš da ih motorizuješ), gađaju sa većeg
dometa, ali zato ne mogu da gađaju neposredno posle pomeranja, već mora
da prođe jedan potez. Zbog toga, koriste se kao odbrana (ma nemoj, a ja
mislio da ako piše air-defense, to je za napad ;) od protivničke avijacije,
nešto kao defensive artilery.
=-= 6.Da li postoji neki scenario u kome su snage na početku ravnomerne?
Ne verujem. Igra je koncepcirana tako da jedan igrač napada, a drugi se
brani. Pri tome je ova druga strana dosta slabija, ali je napadačkoj
strani vreme ustvari najveći neprijatelj.
=-= 7.Koji su scenariji podobni za dva igrača (mislim da nijednom nije
=-= lakše)?
Pa to se da srediti sređivanjem parametara igranja, tj dodavanjem i
oduzimanjem prestiža i iskustva nekoj od strana.
strategije.255mboban,
-> #245, schef=-= #### posluži i protiv kopnenih Heavy meta.
=-= -----
=-= Na šta misliš kada kažeš heavy meta? Jel' na tenkove, transportere,
=-= artiljeriju ili nešto četvrto?
=-= Šta je onda light meta?
:) Vidim ja da ti nisi još ovladao osnovnim pojmovima igre.
Na spisku osobina jedinice verovatno si primetio nešto poput hard attack,
soft attack, air attack, naval attack, itd...
Sve bi ovo trebalo da bude jasno, ali šta je dođavola hard a šta soft
attack? E pa, ako pogledaš još malo niže u osobinama te jedinice, videćeš
da piše hard/soft/air/naval target. To znači da se kopnene trupe dele na
tvrde i meke mete. Zato se tenkovima (koji imaju uglavnom veliki soft
attack) napada artiljerija i pešadija (koji uglavnom imaju slab hard
attack), a ne protivtenkovski topovi (koji imaju veliki hard attack),
itd...
strategije.256mboban,
-> #249, superhikSubject: Pirates Gold! i virusi...
=-= Ajde bobane daj odgovor kako da prevaziđem problem ?? ;((
Ne znam šta da ti kažem. Kod mene nije bilo virusa, mora da ti je
u međuvremenu uleteo neki i izmešao nešto. Ja se nisam susretao sa
problemima na koje se ti žališ.
Savet: batali igru.
strategije.257junior,
-> #243, schef>#### 2. Kako to misliš "nisu hteli da pucaju"?
> Pa lepo, dovedem ih iznad broda i sad kada treba da se pojavi
> nišan, odjednom nema ničega, tako da ne mogu da pucam (izem ti
> vic Đole... :) ).
E majstore, a da im napuniš municiju? (opcija supply, najniža)
Po tvojim simptomima to je to..nišan se pojavi, ali nemaš metaka da ih
bombarduješ..To se javlja još samo u slučaju kiše i kad prvo pomeriš
artiljeriju, a zatim oćeš da pucaš.
> 1.Ako stavim replacements (pri snazi od recimo 3-4), jel mi se
> gubi određeni deo iskustva?
Gubi, procentualno snazi jedinice. Znači uzmeš li 5 pojačanja, smanjiće ti
se na pola.
> 2.Da li to važi i za elite replacements?
Ne, elitna su ti jedinice sa istim iskustvom. Ali zato dosta skuplja..
> 3.Koliko prestige-a gubim pri replacements, a koliko pri elite
> repl.?
Ovisi o jedinici. Ako popravljaš avione i brodove, koštaće te najviše, a
opet pešadija i antitenkovi, najmanje..
A koliko se gubi, ne znam. Iz mojeg dosadašnjeg iskustva, došao sam
otprilike do sledeće cifre..uzmeš koliko košta jedinica, podeliš sa deset,
pomnožiš sa brojem trupa pri pojačanju. A zatim sve to podeliš sa određenim
brojem, ja mislim da je 2..iako nekad su bili i mnogo jeftiniji.
Znači imaš pešadiju koja košta 60, i treba da ju popraviš sa 4 - na 10.
Po meni, to će te koštati 18 prestiža. No, to i nije toliko važno..
> 4.U čemu je prednost elite replacements?
Ne gubiš iskustvo.
> 5.Koja je razlika između anti-aircraft i air-defense?
Air-defense, može da puca na avione u većem dometu, a takođe i brani
jedinice pored sebe (kao i defensive artillery). A anti-aircraft mora da
dođe na polje gde je i avion i tek onda da ga napadne. Njegova prednost je
velika pokretljivost, veća inicijativa i mnogo veći air defense (znači
bolje podnosi napad iz vazduha).
> 6.Da li postoji neki scenario u kome su snage na početku
> ravnomerne?
Pa otprilike postoji - recimo severna Afrika. Ali ne trebaju nikad da budu
ravnomerne, jer uvek imaš cilj misije. Tj. 1 treba da napada..e ako neko
napada, logično je da je taj jači.
> 7.Koji su scenariji podobni za dva igrača (mislim
> da nijednom nije lakše)?
Svi scenariji su podobni za 2 igrača, jer može da se podesi experience i
prestiž. A to je mnogo korisna stvar ;)))
mb.
strategije.258junior,
-> #244, schef> A jel' može to isto da radi i taktički bombarder, s' obzirom da
> je i bombardovanje taktičko? :)
Lapsus. Strateško bombardovanje gradova..i mogu da ga vrše _samo_ level
bombarderi..
strategije.259junior,
-> #245, schef> Na šta misliš kada kažeš heavy meta? Jel' na tenkove,
> transportere, artiljeriju ili nešto četvrto?
> Šta je onda light meta?
Ne misli heavy, već hard target. Postoje 3 vrste meta:
hard, soft, air. Svaka jedinica, na kraju svojih specifikacija ima
napomenu, kakav je target.
Pogledaj view unit i videćeš, desno..ispod svih onih karakteristika.
mb.
strategije.260junior,
-> #247, vvelisavljev> A šta je sa bombardovanjem gradova dok u njemu nema jedinica?
> Ja sam tako uništio jedan aerodrom iz cuga.
Pa o tom i govorim..
Za to koriste level bombarderi! ;)
mb.
strategije.261supers,
-> #251, schef>>#### To što avioni nisu hteli ni da pucaju je posledica
>>#### meteoroloških prilika. Kad je kiša, ništa od bombardovanja.
>> A kako su onda mogli u istom tom potezu da pucaju ostali avioni
>> (nemački taktički bombarderi i lovci)?????
E, onda ti je taj jedan što nije hteo da puca ostao bez municije.
Tada ih vraćaš na aerodrom.
strategije.262supers,
-> #259, junior>> hard, soft, air. Svaka jedinica, na kraju svojih specifikacija ima
>> napomenu, kakav je target.
Air target? Pre će biti da je treća naval.
strategije.263junior,
-> #262, supers>>> hard, soft, air. Svaka jedinica, na kraju svojih
> Air target? Pre će biti da je treća naval.
Air, dajem ruku za to..
Naval još nisam primetio..no dobro, možda postoji. Iako ja mislim da se oni
podvode pod hard.
mb.
strategije.264knight,
-> #257, junior║> brojem, ja mislim da je 2..iako nekad su bili i mnogo jeftiniji.
------------------------------------
:))) Inflacija, jeb*ga.
strategije.265schef,
-> #254, mboban#### Ili je bio kišovit dan, ili si pokušao da sa level
#### bombarderom gađaš podmornicu.
To je to! Gađao sam podmornicu.
strategije.266mboban,
-> #251, schef=-= #### To što avioni nisu hteli ni da pucaju je posledica meteoroloških
=-=
=-= A kako su onda mogli u istom tom potezu da pucaju ostali avioni (nemački
=-= taktički bombarderi i lovci)?????
Da nisi ti sinko slučajno ostao bRez municije? :)
strategije.267schef,
-> #255, mboban#### :) Vidim ja da ti nisi još ovladao osnovnim pojmovima igre.
Nisam...
Znam da sam dosadan, ali *ebi ga, moram. Evo još pitanja:
1.Šta predstavlja 'spotting'?
2.Šta predstavlja 'initiative'?
3.Šta predstavlja 'kills'?
4.Šta predstavlja 'suppression'?
5.Da li je sve ovo gore mnogo važno za igru?
6.Kako se izvodi supply za sve tipove jedinica posebno (dosad sam igrao bez
ove opcije)?
P.S. Ne trebaju mi odgovori tipa 'initiative je inicijativa', već ozbiljno
razmotrite pitanja (čak i sa filozofske i psihološke strane ako treba :) ).
P.P.S. Thanx svima za sve odgovore, kako prošle, tako i buduće.
strategije.268wizard,
-> #222, knight> Može i u Civ za Windows.
Može i Civ za DOS, rev. 5.
strategije.269junior,
-> #267, schef> 1.Šta predstavlja 'spotting'?
Spoting je otkrivanje. Znači ako je 1, onda ta jedinica vidi samo 1 polje
oko sebe. Ako je 2, videće 2. Ako je 3, videće 3...zaustavi me kad shvatiš
:))))
> 2.Šta predstavlja 'initiative'?
Inicijativa, predstavlja faktor od kog ovisi koja će jedinica prva da
otovri vatru, što je obično i presudno. Kombinovana sa experience daje
upravo to. Ko će prvi da zapuca.
O nekoj tačnoj formuli, ne mogu da govorim. Nakon dooosta odigranih bitaka,
moći ćeš sam da zaključiš ko će prvi da zapuca, a onda ti ni one procene
neće biti važne. ;)
> 3.Šta predstavlja 'kills'?
Pojma nemam..proveriću.
> 4.Šta predstavlja 'suppression'?
Takođe..
> 5.Da li je sve ovo gore mnogo važno za igru?
Prva 2 jesu, ostalo..ne znam
> 6.Kako se izvodi supply za sve tipove jedinica posebno (dosad
> sam igrao bez ove opcije)?
Sve kopnene jedinice supply-raš gde god hoćeš, sa opcijom supply, ali se
trudi da to bude u ili pored grada, jer se onda najviše napuni. Nikako
nemoj da se puniš na pustinji, ili na planini, jer je to skoro bačen potez.
mb.
strategije.270knight,
-> #268, wizard║> Može i Civ za DOS, rev. 5.
Ima li još nekih noviteta?
strategije.271supers,
-> #263, junior>> Air, dajem ruku za to..
>> Naval još nisam primetio..no dobro, možda postoji. Iako ja mislim
>> da se oni podvode pod hard.
Proverio sam. Brodovi su naval target, avioni su air target.
Znači, ukupno ima 4 vrste - hard, soft, air i naval.
strategije.272pyc.guy,
-> #267, schef─── 1.Sta predstavlja 'spotting'?
Spotting prestavlja onoliko polja ukrug na koliko jedinica moze da
opazi neprijateljsku jedinicu.
─── 2.Sta predstavlja 'initiative'?
Kada napadas, onaj ko ima vecu inicijativu, prvi puca. Ako oba imaju
istu inicijativu, pucaju u isto vreme.
─── 3.Sta predstavlja 'kills'?
Ux, valjda koliko je drugih jedinica unistila ta jedinica.
─── 4.Sta predstavlja 'suppression'?
Koliko je snaga onemoguceno da, recimo, izvrsi napada.
Recimo, ako napadas, prvo omeksavas teren sa artiljerijom, i ako ti
napise da je 4 suppressed onda jedinica koja je imala jacinu 10 sada
ima jacinu 6 (tako ja kapiram, ispravite me ako gresim...)
─── 6.Kako se izvodi supply za sve tipove jedinica posebno (dosad sam
─── igrao bez ove opcije)?
Imas skroz dole na meniju nacrtane burice, kliknes na njih, ali je to
jedino sto mozes da uradis u tom potezu...
Pyc
strategije.273bigbrada,
-> #272, pyc.guy---== Recimo, ako napadas, prvo omeksavas teren sa artiljerijom,
---== i ako ti napise da je 4 suppressed onda jedinica koja je
---== imala jacinu 10 sada ima jacinu 6 (tako ja kapiram,
---== ispravite me ako gresim...)
pa, nije baš tako u samoj igri. nekad se desi da se ti brojevi
poklope, ali češće (i to mnogo češće) se ne poklapaju. ni sam
ne znam koliko puta je pisalo '1 suppressed' a jedinici ne fali
ništa... nemam ideju šta bi to moglo da bude :)
sale
strategije.274vlador,
-> #273, bigbrada> ne znam koliko puta je pisalo '1 suppressed' a jedinici ne fali
> ništa... nemam ideju šta bi to moglo da bude :)
Pazi, rekao je da je jedinica imala 10, sada ima 6, a POSLE
bitke će imati manje. Znači, suppressed su kukavice. ;)
strategije.275jegor,
-> #232, jegor>>>> Subject "Jagged aliance"
>
> Ima li neko nekakav FAQ za ovu igru? Zna li neko kako se popravlja
> zaglavljeno oruzje? Imam ja jos pitanja, al ovo je dosta za pocetak.
strategije.276alien,
-> #213, vukadin[] Ima li ko ovde na Sezamu Pirates! ali staru verziju?Potrebna mi je pa
[] ako neko ima nek se javi ovde ili u mail.Unapred zahvalan :).
Misliš na onu što ide na dve 360k diskete od kojih jedna služi
za butovanje itd, itd...?
strategije.277alien,
-> #235, superhik[] Potreban mi je neki PATCH ili bilo_šta za Pirates Gold!
[] Naime... kada mi guverner da zadatak da mu spasem sestru ili koga već
[] koju je oteo neki bad_guy, kada dođem do borbe sa pomenutim
[] bad_guy-em igra se blokira i računar se resetuje (???)
Neko je već slao neki patch davno (otprilike: 101093+ 040494-),
ali mi ni to nije pomoglo. Pomoglo mi je nešto drugo: pre nego što uđeš
u grad regularno i budeš prinuđen da dođeš do scene gde se boriš s njim
i gde se ispolji bug, probaj prvo da uđeš sa 'Sneak into town' (valjda
se tako zvala opcija). Ne sećam se ni kako ni zašto, ali tako sam
zaobilazio bug. Valjda se bug javljao samo kada je trebalo da se prikaže
borba sa EvilOne-om na nekoj specifičnoj pozadini.
strategije.278vukadin,
-> #276, alien>> ŠĆ Ima li ko ovde na Sezamu Pirates! ali staru verziju?Potrebna mi
>> je pa ŠĆ ako neko ima nek se javi ovde ili u mail.Unapred zahvalan
>> :).
>>
>> Misliš na onu što ide na dve 360k diskete od kojih jedna
>> služi za butovanje itd, itd...?
Da,na nju sam mislio.Ako neko ima nek mi se javi,please.
strategije.279junior,
-> #274, vlador>> ne znam koliko puta je pisalo '1 suppressed' a jedinici ne
> Pazi, rekao je da je jedinica imala 10, sada ima 6, a POSLE
> bitke će imati manje. Znači, suppressed su kukavice. ;)
Ne bre!!!
Ovako..
Opišimo samu bitku...
Tenk, napada pešadiju, koju brani artiljerija. Svi su na 10.
Artiljerija otvara vatru. Bivaju uništene 2 tenkovske jedinice, a 4 ih je
potisnuto (suppressed). Dolazimo do bitke tenka i pešadije. Od preživelih 8
tenkova, 4 je _potisnuto_(izbačeno iz stroja, ali ne trajno) i *neće
učestvovati u napadu*. Rezultat je da tenk može da uništi _maximalno_ 4
pešadije, jer samo onoliko koliko ih puca može biti uništeno.
Znači, poenta je da jedinice koje su suppressed, su žive, ali neće
učestvovati u napadu (odgovoru na napad) *samo u tom obračunu*. U sledećem,
već će biti zdrave i orne za bitku..;))
strategije.280mboban,
-> #267, schefSubject: Panzer General
=-= Znam da sam dosadan, ali *ebi ga, moram. Evo još pitanja:
Vidim da je junior kako-tako odgovorio na neka pitanja, pa samo da ga
nadopunim...
=-= 2.Šta predstavlja 'initiative'?
Kao što je objašnjeno, od inicijative zavisi koja će jedinica prva da
zapuca, ali sa nekim izuzecima uzetim iz taktike ratovanja. Koliko se
sećam, kada anti-tenkovski topovi napadaju tenkove, tenkovi će UVEK
prvi da zapucaju, iako imaju manju inicijativu.
Ali prednost u napadu ne zavisi samo od faktora inicijative, već i od
iskustva, reljefa... Tako na primer, svaka puna zvezdica u iskustvu
(tj. 100 experience poena) povećava inicijativu za 1.
=-= 3.Šta predstavlja 'kills'?
To je broj koliko je neprijateljskih jedinica dokrajčila ta jedinica i
tu stoji čisto statistički. Dakle kill se pripisuje onoj jedinici koja
poslednja skrlja tog neprijatelja.
=-= 4.Šta predstavlja 'suppression'?
I mene je ovo dugo bunilo, a kasnije se uspostavilo da je od veoma velikog
značaja...
Jedinica koja ne napadne prva (ili pre napada bude izložena defanzivnoj
artiljeriji ili nečem sličnom), pored gubitaka u ljudstvu dobija i
supression faktor. Taj faktor označava koji deo te jedinice NEĆE biti
aktivan u sledećem napadu. Na primer, tvoju pešadiju od 10 vojnika gađa
defanzivna artiljerija i tada izgubiš 3 vojnika i 4 bude supressovano.
To znači da će u napadu na to što si naumio (recimo da si hteo da napadneš
neku drugu pešadiju) učestovati samo 10-(3+4) = 3 tvoja vojnika!
No, tako ti i treba kad napadaš pešadijom u dometu neprijateljske
artiljerije... ;)
strategije.281vvelisavljev,
-> #273, bigbrada> ne znam koliko puta je pisalo '1 suppressed' a jedinici ne fali
> ništa... nemam ideju šta bi to moglo da bude :)
Dezertirali u bici. Tačnije, kad je prigustilo oni uhvatili maglu
pa se posle vratili. :))
strategije.282vlador,
-> #274, vlador
> učestvovati u napadu (odgovoru na napad) *samo u tom obračunu*. U sledećem,
> već će biti zdrave i orne za bitku..;))
Pa to sam i misliJo! :))
strategije.283mmitrovic,
-> #268, wizard::::: Može i Civ za DOS, rev. 5.
Ima li još nekih prednosti sem preimenovanja.
Ako niste znali:
Ako vam neki ruler leži za grbačom zbog svojih karakteristika
(agressive, expansionistic, ...). Pritisnite na glavnom ekranu
Alt-R i promeniće se karakteristike svih vladara (na random).
Ponavljate postupak dok dotičnog vladara ne "oladite".
Part III:
Evo vam mali civ cheat rezidentni program, kome treba malo
"predigre". Kada izaberete naciju i snimite status, pogledajte
iz PC tools-a koji ste po redu (ne računajući Barbarians), počev od
0 (znači, ako ste prvi, indeks vam je 0).
Program startujete sa: CIVCH <brigraca> <cash>, npr. CIVCH 0 1200
startujete CIV i učitate status. Imacete konstantno cash novca
koji se nikad nece smanjivati (a bogami ni povecavati). Ako promašite
broj igrača, neko od comp igrača će uživati blagodeti ovog izvora. :)
Uz ovakve programe su pravljeni "noncheat" statusi kod kojih nema
naglih skokova na PowerGRAPHu (karakterističnih za statuse kod kojih
je cash menjan iz PC Toolsa). ;) Da, mislim na one cheat-ove koji
u 1400. godini imaju 60 New Tech-ova. ;) BTW, program je nastao posle
pola sata u TD386 i pisan je iz BP-a. Nije nešto komplikovan, pa sam
uključio i source. Što ne znači da možete da menjate copyright poruku.
:)
civch.zipstrategije.284pyc.guy,
Eto vraga...
Zasto mi Panzer General ne radi sa S3 805 VLB karticom?
Sa CL 5422 je sve bilo ok. Kada upalim igru, monitor izgubi signal i ubrzo
se prebaci u stedljivi mod. Jel zna neko o cemu se radi?
Pyc
strategije.285pyc.guy,
-> #284, pyc.guy─── Zasto mi Panzer General ne radi sa S3 805 VLB karticom?
─── Sa CL 5422 je sve bilo ok. Kada upalim igru, monitor izgubi signal i
─── ubrzo se prebaci u stedljivi mod. Jel zna neko o cemu se radi?
Provalih.. problem je u starom Universal Vesa Driver-u (5.0) ...
Skinio sam 5.1, stavio umesto starog i opet radi... Tako da sam mogao
da osvojim Moskvu :) BTW, ostalo mi je bilo 7 turnova pre kraja, nivo
je bio easy...;)
Pyc
strategije.286msavkovic,
-> #285, pyc.guy┌┌┌ Provalih.. problem je u starom Universal Vesa Driver-u (5.0) ...
Eee, a taman sam hteo da ti predlozim da se trampimo :)
strategije.287mmitrovic,
Ima li neko spisak komandi i objašnjenje za MicroProse StarLord?
strategije.288.sima,
Hi
Imam nekoliko pitanja u vezi Panzer General-a.
1. Kada se izabere opcija Load, pored deset mesta za snimanje postoje
dva posebna. Zašta ona služe.
2. Od čega zavisi koliko će se napuniti jedinica (gorivo i municija) i
koliko će se popraviti.
strategije.289pyc.guy,
-> #288, .sima─── 2. Od cega zavisi koliko ce se napuniti jedinica (gorivo i
─── municija) i koliko ce se popraviti.
Pre svega zavisi od prestiza, potom od mesta na kome se nalazi
jedinica. Ako je daleko od puta, u pustinji, npr. veoma malo ce se
dopuniti, max 1-2...
Pyc
strategije.290supers,
-> #288, .sima>> 1. Kada se izabere opcija Load, pored deset mesta za snimanje
>> postoje dva posebna. Zašta ona služe.
Za Play By Email, PBEM. Tu učitaš poziciju koju ti je poslao protivnik,
odigraš svoj potez, snimiš ga pa ga pošalješ njemu itd.
strategije.291bigbrada,
-> #288, .simasubj : panzer general
---== 1. Kada se izabere opcija Load, pored deset mesta za
---== snimanje postoje dva posebna. Zašta ona služe.
služe za snimanje pbm (play by mail) pozicija (scenario/two
players/custom).
sale
strategije.292junior,
-> #287, mmitrovic> Ima li neko spisak komandi i objašnjenje za MicroProse
> StarLord?
Pojasni malo, šta je to?
Vredi li nabavljati? Ako vredi, za par dana imaćeš sve komande, objašnjenje
i opis kako izgleda kraj igre..O:))
Da se još malo iživim pre početka faxa..;))))
strategije.293mmitrovic,
-> #292, junior::::: Pojasni malo, šta je to?
::::: Vredi li nabavljati? Ako vredi, za par dana imaćeš sve komande,
::::: objašnjenje i opis kako izgleda kraj igre..O:))
::::: Da se još malo iživim pre početka faxa..;))))
Igra je tipa osvoji svemir, samo je malo glupa, i malo je starija.
Dolazi na 3 diskete i zauzima 6Mb od kojih je 2mb intro animacija koja
može ladno da se obriše.
Problem je u tome što si snažniji kad si lord (najmanja titula)
nego kad imaš veći status (???), pošto kao lord držiš vazalnu
proizvodnju nečega (hrana, gorivo, voda, oružje,...) dok kao earl na
primer živiš samo od poreza (koji su bedni). kao lord imaš prihod
od oko 250000-500000 godišnje + svoje proizvode dok kao earl imaš 15000
godišnje + nikakva proizvodnja + svi potlačeni pokušavaju da te osvoje
kako bi i oni mogli bedno da životare, pošto samo lordovi mogu da drže
proizvodnju.
Inače glavne komande sam provalio, samo mi je problem sa skrivenim
komandama kojih nema ni u meniju a nisam ih još otkrio.
strategije.294sfilip,
Ima'l koga sa amigom ili atarijem, ko bi hteo da proba Powermonger-a preko
modema? /ma biću srećan ako je neko i čuo za tu igru ;)/
strategije.295schef,
Subj: Master of Orion
Znam da sam Mnoooooogo zakasnio, ali ako ipak nekoga zanima, uz poruku ide
spisak svih tehnologija sa objašnjenjima koje su dostupne u igri. Imao bih
i jedno pitanje. Kako da odredim koji je TECH level koje tehnologije, pošto
od toga zavisi koliko će mi RP trebati za otkrivanje istog? Unapred hvala.
Srle
techs.zipstrategije.296msavkovic,
AAAAAA !!!!!!
Dobio sam Command & Conquer CD-rip na 12 HD :)))
I sve ima (42 nivoa)
Jao mama, ista ko dune 2 (na tu foru), samo mnogo vise vozila,
ima i helikoptera etc.
Uzimajte ljudi sto pre, ima i modem play i net-play.
Sva je nekako 3D, sve se vidi kako se gradi, moguce je
oznacavanje jedinica itd.
P.S. Definitivno padam godinu :)
strategije.297toda,
-> #296, msavkovicEj!
Kakva podloga je potrebna za taj Command & Conquer CD-rip?
TODA
strategije.298msavkovic,
-> #297, toda┌┌┌ Kakva podloga je potrebna za taj Command & Conquer CD-rip?
Kad bi samo znao :) 4MB Ejjj, gde to ima, jos ne mogu da verujem da mi
radi :) Takva igra... Inace imam 486-icu, ali trebalo bi da radi i sa
386/sa koprocesorom (bez ne radi, probao sam)
strategije.299pyc.guy,
-> #298, msavkovic─── Kad bi samo znao :) 4MB Ejjj, gde to ima, jos ne mogu da verujem da mi
─── radi :) Takva igra... Inace imam 486-icu, ali trebalo bi da radi i sa
─── 386/sa koprocesorom (bez ne radi, probao sam)
Hmm, Markic, kad se vidimo? :)
Pyc
strategije.300msavkovic,
-> #299, pyc.guy┌┌┌ ─── Kad bi samo znao :) 4MB Ejjj, gde to ima, jos ne mogu da
┌┌┌ ─── verujem da mi radi :) Takva igra... Inace imam 486-icu, ali
┌┌┌ ─── trebalo bi da radi i sa 386/sa koprocesorom (bez ne radi,
┌┌┌ probao sam)
┌┌┌
┌┌┌ Hmm, Markic, kad se vidimo? :)
;) Nemoj ti meni Markic! =) Ej, pycu fenomenalna je. Sad sam dosao do nivoa
gde se prvi put pojavljuje komandos :) Kakav trip. Ladno kaze "let's rock
& roll" sa onim prljavim amercikim farmer akcentom ;) I ladno se vidi kako
pusi cigaru ;) Inace komandos je najveca faca, ubije koga oces. Kad sa
tenkom zgazis nekog cuje se slurp ;)
strategije.301crnjini,
Subj: Cmd & Conq.
Xe, uspeo sam da je namestim :)) Jes da pise da joj treba 8 MB slobodno na
disku, treba joj 16 MB. Svejedno igra je meeeegaac000l, ako neko moze da trpi
2400 i ne practikuje igranje nocu nek me mejlne pa da se sigramo :)
PS. Markic ;) koji ti je taj nivo u kome se pojavljuje Comandos.
ACR.
strategije.302msavkovic,
-> #301, crnjini┌┌┌ PS. Markic ;) koji ti je taj nivo u kome se pojavljuje Comandos.
;) 6-ti ja mislim, ali goro kaze da je 7-mi.
Ne znate sta je cilj misije?
Evo ga jedan hint:
Snimite poziciju i onda je pogledajte iz text viewera, na kraju fajla pise
sta su mission objectives :)