strategije.609mcule,
A jel' probao neko ovaj "Grand Prix Manager"?
Čitam ovde po nekim časopisima da je lepo urađen - ima sto zezalica
oko timova, finog podešavanja vozila, kupovanja probnih vozača,
inžinjera...
Samu trku gledate iz ptičje perspektive, kola su dosta sitna i,
kao što pretpostavljate, to je najnezanimljiviji deo igre. Ubačena
je mogućnost ubrzanja trke, tako da se gušavi deo lako preskoči.
Kolko sam video, radi pod Windowsima, zahteva 484/33, 5 Mb RAMa.
Izgleda da je jako teška, i baš treba biti u vodama F1 kako bi se
sve uradilo valjano i zaradio koji dinar (dolar? :).
Ajde, ako je neko probao, neka javi - ja u principu nisam neki fan
menadžerskih igrica, al' vidim da se ovaj fudbal menadžer dosta
dobro kotira ovde, a ovo mu dođe ista stvar :).
strategije.610mcule,
Još niste prešli Warcraft II ?!??!?!?!
Ma prešli bi ga vi, al' vam bilo mnoooogooo teško ?!?!??
Ok, evo male pomoći (čini mi se da nisam video da je neko poslao):
SPYCOB - dodaje ulje
THERE CAN BE ONLY ONE - probajte, ne kontam da prevedem ovo ;))
MAKE IT SO - sve se odigrava brže
SHOWPATH - vidi mapu (ne radi sa više igrača)
VALDEZ - dobitak od 5000 ulja
ON SCREEN - vidi se cela mapa (radi i sa više igrača)
HATCHET - seče drvo u dva zamaha :)
IT IS A GOOD DAY TO DIE - nepobedivost
GLITTERING PRIZES - get more gold
DAY - osvetli celu mapu (skida Fot Of War)
FASTDEMO - pušta klipove borbe između nivoa
Prvo treba pritisnuti Enter da se dobije ono 'message:' na dnu
ekrana, otkucati šifru i opet okinuti Enter.
strategije.611mcule,
Pre 2-3 godine sam igrao mnogo dobru strategiju - Goblins. E, ne
sećam se da l' sam ja to igrao drugi ili prvi deo, uglavnom prvi
ekran je bio sa onom kućom od veštice, što mora da se šutne u
kapiju da bi ispao onaj rog, pa da se bace čini na rog, pa...
Ma ko je igrao, prepoznaće :).
E sad, da l' se još neko igrao sa Goblinsima? Kakvi su ostali delovi?
Sećam se da je igra imala gomilu sitnih, simpatičnih fora, i da su
neki nivoi (ekrani) znali da budu jako teški.
Elem, ko zna gde su se izgubili pogani, mali Hičiji?
Ops, to je iz druge priče ;).
Gooooooooooooooobliiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii... :).
strategije.612lexus,
-> #610, mcule=> Ok, evo male pomoći (čini mi se da nisam video da je neko poslao):
Bez uvrede, ali svi koji varaju u Warcraft II su pi*ke :)
Nadam se da moderator ovo neće obrisati, ali morao sam ovo da kažem.
Uopšte mi nije jasno kako nekom može da bude zanimljiva igra kada
u njoj vara??????
strategije.613lexus,
Čisto da obavestim sve ljubitelje C&C-a, ako već nisam ;)
Dakle, kao što znate pre oko mesec dana pojavio se C&C Covert
Operations, CD sa dodatnim misijama za C&C.
Sadrži 7 GDI i 8 NOD misija + 10 Multiplayer misija...
Misije su ubistveno teške!!!
Uglavnom, poenta je u tome što se pojavio i CD-RIP na 12 disketa,
zauzeće vam oko 25 MB na hardu i _ne traži_ originanlni C&C!!!
Dakle, RIP je Stand Alone :)
Have fun!
strategije.614meric,
Zna li neko gde se moze nabaviti Civ II, ali CD verzija, ne ona na 19-tak
disketa?
strategije.615meric,
Kad se planira pojavljivanje Command & Conquer-a II, Tiberian Sun?
strategije.616meric,
i ovo je poslednje pitanje :)
Na CD-u sa Warcraftom II se nalaze i demoi 3 Blizzardove igre i to:
nesto tipa Demon ili vecc neka zver, Pax Imperia 2 i Shattered Nation.
Ova Pax Imperia izgleda kao dosta dobra igra, a ustvari je kombinacija
Master of Oriona, Supremacy, Reunion, Ascendancy, i slicnih. Ali, cini mi
se da ima znacajna unapredjenja u odnosu na sve njih. Koliko sam razumeo,
prvi deo se pojavio pre nekoliko godina na Mac-u!
Shattered Nations je igra koja se igra kao C&C, ali je scenario uzet iz
Reuniona. Vodio se neki rat, pa si ti izbacen u neku pustinju, e sad treba
da se vratis. Istrazujes texnologije, boris se, i jos neke zanimljive stvari.
Zna li neko kada ove igre treba da se pojave?
strategije.617mcule,
-> #612, lexus
MC> Bez uvrede, ali svi koji varaju u Warcraft II su pi*ke :)
MC> Nadam se da moderator ovo neće obrisati, ali morao sam ovo da
MC> kažem.
Naravno da neću brisati, slažem se sa ovim ;).
No, poenta nije bila da ja nateram nekoga da počne da vara, već da se
dokažem kako sam super moderator ;).
strategije.618mcule,
-> #616, meric
MC> Zna li neko kada ove igre treba da se pojave?
Pa piše tamo, kolko se sećam, okvirni termin. Nešto kao zima '96, i
tako to. Pogledaj još jednom.
strategije.619meric,
-> #618, mculeZnam ja da pise zima '96, ali to mogu biti i januar, februar i mart '96, jer
zima pocinje u decembru a zavrsava se u martu, a opet moze biti i poslednjiih
10-tak dana decembra 1996.?
strategije.620schef,
-> #611, mcule=- Pre 2-3 godine sam igrao mnogo dobru strategiju - Goblins. E,
=- ne
E ako je to strategija... ;)
Srleř
strategije.621imangovski,
-> #615, meric> Kad se planira pojavljivanje Command & Conquer-a II, Tiberian Sun?
Uzgred, jeli tacno da je Pearl Jam pisao muziku za prvi deo?
strategije.622imangovski,
-> #619, meric> Znam ja da pise zima '96, ali to mogu biti i januar, februar i mart '96,
> jer zima pocinje u decembru a zavrsava se u martu, a opet moze biti i
> poslednjiih 10-tak dana decembra 1996.?
Bice da ce se pojaviti u decembru, s obzirom da se sve igre koje se
pojavljuju u zimu, pojave u decembru, s obzirom da kompanije racunaju
na najveci prihod u to vreme ( Bozic ).
strategije.623lexus,
-> #615, meric=> Kad se planira pojavljivanje Command & Conquer-a II, Tiberian Sun?
Bez uvrede, ali jedno 200 puta sam napisao ovde sledeće podatke:
C&C Red Alert bi trebao da izađe svakog časa
C&C II Tiberian Sun krajem godine...
strategije.624mcule,
-> #620, schef
GM> E ako je to strategija... ;)
Dobro kažeš ;).
Nego, igra li to neko bre?
mc
strategije.625sfilip,
Ako nekoga zanima mali crack za c&c, nije savršen, mrzelo me da se
mnogo trudim, ali može biti simpatično igrati s njim :) btw, ako
uopšte i radi ;)
oba fajla u isti direktorijum.
have fun.
mogu da ga napravim i za max kredita ako treba?
cccrc.zipstrategije.626junior,
-> #607, mcule> Za mesec dana ima da skine 7 kila, pa kad uleti u stare
> pocepane farmericeeee.... Ihaj!
:) Moraćeš i meni da odaš recept ...
Kako se brzo zaboravi uskršnji post ;>
P.S. Što se tiče Panzera - nađite mi drugu igru, koja je prilično verno
prikazala i prenela karakteristike više od 200 jedinica i različitih
naoružanja i priznaću da je u rangu Panzera. Do tad, sve ostalo je
"kid's stuff"
strategije.627mcule,
-> #626, junior
MC> :) Moraćeš i meni da odaš recept ...
Ma fora je da ništa ne jedeš, vrlo je prosto :).
Ja u principu jedem za dva normalna čoveka i u mojoj kući je tako -
80 posto para koje uđu daju se na hranu. Važno da je trpeza bogata, a
za ostalo ćemo lako ;).
A ovih dana jedem jednom dnevno - ručam ko svinja i to je to. Crkavam
od gladi, al' ja ni za jednu drugu dijetu ne znam. Ona s*anja i
zavaravanja oko kalorija, jela specijalnih i toga - kod mene ne
prolazi. Jedino ovako mogu da smršam.
Da moderator ne bi brisao poruku ;), da pitam populaciju za mišljenje
oko "This means war!", jel probao neko? Mislim se da je nabavim, znam
da mi ortak ima, pa reko da pitam za mišljenje... Valjda se igra pod
WIndowsima, visoka rezolucija, 256 boja, 3D izometrija.
A?
strategije.628meric,
-> #621, imangovskiMislim da je pearl jam pisao muziku, iako neko rece da nije.
Ranije sam bio 100% siguran da jeste, zato sto se secam da sam
to saznao iz proverenog izvora. Sad vise ne znam odakle sam
saznao, pa ne mogu da tvrdim :)
strategije.629meric,
-> #624, mculeSorry na suvisnim pitanjima, zaboravio sam :)
strategije.630lexus,
-> #628, meric=> Mislim da je pearl jam pisao muziku, iako neko rece da nije.
=> Ranije sam bio 100% siguran da jeste, zato sto se secam da sam
Ja sam u par engleskih kompjuterskih časopisa pročitao da jesu, tako
da ne vidim razlog za neverovanje :)
strategije.631meric,
Niko nije odgovorio da li Civ II moze u vise igraca?
strategije.632crnjini,
Pa, znamo li ista o Civ II ? Hoce li neko ko je ima da bude tako dobar da nam
opise igru ovde?
ACR
strategije.633meric,
-> #632, crnjiniJa cu da je opisem cim je nabavim, obecavam. Vidim kako je meni dok je nemam,
a neko drugi nece nista da kaze. :(((
Moze li civ2 u _vise_ igraca, po 3. put?
strategije.634mcule,
-> #632, crnjini
Pogledaj zormijevu poruku 4.602.
strategije.635tomislavr,
Ako vas zanima kako CIV II izgleda, skidajte... :)
civgifs.zipstrategije.636tomislavr,
Uz poruku je patch za civilizaciju II.
Spectrum HoloByte Announces the Development of
Sequel to Sid Meierĺs Civilization«, One of the Most Acclaimed
Entertainment Software Strategy Games of All Time
Spectrum HoloByte, Inc.ĺs (NASDAQ: SBYT) subsidiary, MicroProse
Software, is developing Sid Meier's Civilization II. This version of
Civilization improves gameplay with more technology, units and Wonders
of the World; a better trade route system; and an expanded diplomatic
system.
"We have added a sixth level of difficultyŚthe divinity levelŚbecause
many Civilization fans kept writing me letters stating they love the
game but want something more challenging than emperor level," said Sid
Meier, creator of Civilization and vice president of creative
development at the MicroProse Software Studio in Maryland.
"Civilization II will appeal to thousands of Civilization fans because
we have incorporated their suggestions dating back to 1991 so we could
make this product the ultimate Civilization experience," said Brian
Reynolds, co-designer of Civilization II at the MicroProse Software
Studio in Maryland.
Game Concepts
As in the original Civilization, players control a civilization empire
from the founding of the first cities to the space age. By managing
economic growth, advancement of technology, political and social
policy, and military force, users strive to be the first to reach
space or to conquer the world.
Enhancements
Civilization II builds on the original Civilization. Civilization II
players will experience greater challenges with the new enhancements.
An improved diplomatic system features cooperative alliances,
territorial boundaries, cease-fire agreements and personal reputation.
A much updated combat system includes fire-power levels, port
facilities and airports. An enhanced multimedia version of the
Civilization encyclopedia gives users a quick and easy reference that
is fun. Some new Wonders of the World are Leonardoĺs Workshop, Sun
Tzuĺs War Academy and Marco Poloĺs Embassy. New military units include
elephants, paratroopers, engineers, crusaders, spies and helicopters,
to name a few. A new map editor and preset scenarios, including World
War II and Alexander the Great, give players more customization
options.
High-resolution graphics, a more realistic "isometric" view, and new
map and icon designs give Civilization II a brand-new look.
Game Specifications
Category: Strategy
Era: From 4000 B.C. to the 21st century
Format: Window 3.1 and Windows 95; CD-ROM only
IBM-PC 486, Pentium and
most compatibles, Windows
Minimum Requirements:3.1 and Windows 95,
CD-ROM drive, SVGA
graphics, 8MB RAM
Supports: Windows-compatible sound cards
civ2111.zipstrategije.637nitro,
Da li je neko uspeo da potera CIV II na
386 DX sa 4 Ram-a?
strategije.638tomislavr,
Razlike izmedju Civ I i Civ II...
differen.zipstrategije.639giovanni,
-> #637, nitroĘ? Da li je neko uspeo da potera CIV II na
Ę? 386 DX sa 4 Ram-a?
Ne verujem da je to moguće. Koliko ja znam, za CIV II treba 486 sa
min 8 MB.
strategije.640mpedja,
-> #635, tomislavr>> Ako vas zanima kako CIV II izgleda, skidajte... :)
Bilo je i vreme !!!
strategije.644mcule,
Mišljenje o Civilizaciji 2?
Hm...
Problem je što se meni prvi deo (kada je izašao) uopšte nije
svideo! Negde tada sam igrao Dinu 2, i takav fazon igrica mi je
strašno bio (i ostao) gotivan. Nekakva akciona strategija, ako se
tako može okarakterisati Dina 2, mi je bila zakon za tamo neke
ikonice nekih ljudi ili seljaka, koje ja nešto muvam levo desno i
kao osnivam gradove.
E, pre jedno 3-4 meseca sam uzeo tu istu Civ, i bukvalno se
popalio :)). Tukao sam je nedelju dana dan i noć i bio sam presrećan
:).
I šta se sada dešava... Dolazi drugi deo koji je _identičan_ prvom!
Ljudi, uz poboljšanu grafiku, ja zaista ne vidim šta je ova igra
donela revolucionarno. Slažem se, niste je igrali 2-3 godine, a kad
ste igrali prvi deo super ste uživali. Ipak...
Strategija je sasvim cool, ubačeno je animacija, pametniji su
vladari, ima nešto više pronalazaka, svetskih čuda, grafika je
poboljšana, ali sve je ostalo isto. Hm, kad bolje pogledam,
drugačije i ne može da bude. To je tako pa tako, tu se ništa ne
može promeniti posebno.
U svakom slučaju, ako ste uživali u prvom delu, u ovom delu ćete
takođe uživati, pitanje je samo koliko.
mc
strategije.645sqweaky,
Gde mogu da nadjem Civilizaciju 2?
milos
strategije.646mpedja,
LJudi sto je dobra ova Civilizacija 2 !!!!!!!!
strategije.647mpedja,
-> #645, sqweaky#$%&*-> Gde mogu da nadjem Civilizaciju 2?
Kod pirata, gde drugde, ja je vec uveliko igram.
IGRA JE STRAAAAVAAA!!!!!!!!!!!
CD-RIP je na 18 HDD a ima verzija na cd-u
ja imam cd-rip pa ako te zanima...
strategije.649bjevtic,
Ej ljudi, imam problem.
Nabavio sam Command & conquer, sa Super-mixa 6, ali nece da radi,bre!
Imam 486dx2 sa samo 4 RAMA.pokusavao sam da iskljucim ceo CONFIG.SYS
i AUTOEXEC.BAT, ali ne vredi.
Ako neko poseduje Super mixa 6, a igra mu radi, molim pomoc.
Unapred do groba zahvalan
JA.
strategije.650jegor,
-> #649, bjevtic> Imam 486dx2 sa samo 4 RAMA.pokusavao sam da iskljucim ceo CONFIG.SYS
> i AUTOEXEC.BAT, ali ne vredi.
Džaba ti!
Bez 8 Mb RAM-a neće moći.
strategije.652tomislavr,
Ova igra se nalazi na 4. mestu najpopularnijih SW igara, odmah iza
Duke-ta, Doom-a II i jos neceg... Iskljcivo za Windows.
Stars! V2.5 Shareware Version
=====================================================
What's Stars! all about?
-----------------------------------------------------
Stars! is the only full-blown interstellar strategy game for Microsoft
Windows that's fast-paced and simple to play while allowing you to carry out
complex and clever strategies. You'll build starships, discover and colonize
new planets, research new technologies, manage the essential elements of
world economies, defend your empire and (no guarantees here) destroy all
your enemies. One or more people can play, on a single machine, across a
network, over modems, email or computer bulletin boards. Complex computer
players are available for both single and multi player games.
A tutorial and an extensive help file will get you up to speed in no time.
To begin the tutorial, start Stars!, press the New Game button and select
Begin Tutorial.
stars25.zipstrategije.653vitez.koja,
-> #652, tomislavr#=> Ova igra se nalazi na 4. mestu najpopularnijih SW igara, odmah iza
#=> Duke-ta, Doom-a II i jos neceg... Iskljcivo za Windows.
Baci ti tu listu, da je malo pogledamo...
strategije.654vuk.,
Da li je neko raspolozen za jedan COMMAND&CONQUER ?
strategije.655lexus,
-> #650, jegor=> Bez 8 Mb RAM-a neće moći.
Command radi sa 4mb RAM-a, ako se startuje iz Win-a.
Provereno na jednoj mašini ;)
strategije.656velicko,
Kako da ispečujem više love u Civilisation for windows?
Jel postoji neki cheat?
Hitno!!
:)
strategije.658vuk.,
-> #656, velicko>Kako da... vise love u Civilization for Windows?
->Sto se CHEAT-a tice pojma nemam (verovatno postoji), ali jedna
od efikasnijih fora je da postavis "TAX COLLECTOR-e" u svoje
gradove. Ovo mozes da uradis tek kada ti grad dobije simbol 5,
tj. kada ti se namnozi dovoljno ljudi u gradu. Na istu foru
mozes i da povecavas procenat i brzinu rada naucnika. E, a sada
kako se to izvodi? Udji u meni grada i tamo gde ti se nalaze
simboli ljudi (gornji levi ugao menija) klikni misem... videces
vec promenu. Takodje veoma je vazno da odredis dobra mesta za
podizanje svojih gradova. Ajd' sad pa javni sta si uradio.
strategije.659mcule,
-> #658, vuk.>> E,
>> a sada kako se to izvodi? Udji u meni grada i tamo gde ti
>> se nalaze simboli ljudi (gornji levi ugao menija) klikni
>> misem... videces vec promenu.
Važno je reći da je moguće imati skupljača poreza, naučnika, ali
i zabavljača. Kada skloniš jednog seljaka koji nešto radi oko
grada, tek tada ti se pojavljuje onaj veseljak, i tek kliktanjem
na njega možeš da dobiješ naučnika ili poreznika.
Naravno, veseljak smanjuje nemir i lopovluk u gradu, naučnik
doprinosi boljoj stopi pronalazaštva, dok poreznik povećava
novčani prihod.
Ma šta i ja pametujem, znate već to :).
strategije.660bjevtic,
-> #655, lexusJel' to sigurno?
E, bilo bi super!
Do groba zahvalan
JA.
strategije.661lexus,
-> #660, bjevtic=> Jel' to sigurno?
Pa jedan moj drug tako igra.
Jeste da je sporo, ali može da se igra, a to je najvažnije :)
strategije.662velicko,
-> #658, vuk.>+ podizanje svojih gradova. Ajd' sad pa javni sta si uradio.
Ma to je jasno... "premotao" sam ja igru nebrojeno puta,
samo sam sada hteo malo da se iživljavam ;> :)
strategije.663bodu,
Otvorio sam grupu Pizza.tycoon,pa ko hoce da ga ubacim...
PS: Dobro bi mi dosla i pomoc oko grupe.
strategije.664tomislavr,
-> #653, vitez.koja> Baci ti tu listu, da je malo pogledamo...
'Vataj ;)
--------------------- Most Popular Games in the World --------
This week the votes from 2291 people have been used to compile
this chart. This list contains the best download PC games in the
world. The list includes demo versions, shareware versions and
freeware games. Vote for a game in this chart if you think other
people should download it too.
Edition 48 - Week 22 - May 27, 1996
1 Duke Nukem
2 Descent 2
3 Quake/test
4 Stars! 2.0
5 Nethack 3
6 Warcraft 2:
7 Tides of Darkness
8 VGA Planets
9 Doom
10 Extreme Pinball
11 Angband
12 Abuse
13 2: The Clans
14 Toyland
15 Heretic
16 Mixman
17 Slicks 'n' Slide
18 Tyrian
19 One Must Fall
20 Football Fanatic
strategije.665bjevtic,
-> #661, lexusEj, vidi ovako.
Probao sam da startujem u Windows 95, ali
TO JE NEVEROVATNO SPORO. NEVIDJENO SPORO. APSOLUTNO SPORO.
Dakle, vrlo sporo.
Saljem svima savet, ne pokusavajte ovu igru sa 4 Rama.
Do groba,
JA.
strategije.666bjevtic,
-> #663, boduPa ja bih hteo, ako moze.
Do groba zahvalan,
JA.
strategije.667mpedja,
-> #665, bjevtic#$%&*-> Ej, vidi ovako.
#$%&*-> Probao sam da startujem u Windows 95, ali
#$%&*-> TO JE NEVEROVATNO SPORO. NEVIDJENO SPORO. APSOLUTNO SPORO.
#$%&*-> Dakle, vrlo sporo.
#$%&*-> Saljem svima savet, ne pokusavajte ovu igru sa 4 Rama.
Koja igra?
strategije.668slick,
Jedno pitanje za Buzz Aldrin's Race Into Space...
Jel zna neko kako se dobija docking tehnologija (docking modules & sl)
Nema je tamo gde se nalaze ostale tech.
Ne mogu ni jednu misiju na mesec da posaljem bez toga.
(BTW: Kada sam prvi put startovao igru (pre 3 meseca, otprilike)
video sam docking modules u prozoru gde su kapsule ;)
Pozdrav
strategije.669firus,
Imam jedan mali (malo veci !?) problem u vezi igre Warcraft
II (Tides Of Darkness) ...
Hocu da napravim svoje nivoe, ali Map Builder radi samo pod
WIN95 (koji nemam i necu da instaliram) ili pod W3.11 (koji imam,
al' ga mrzim ;) uz Win32S i WinG ... Nabavio sam Win32S, ali na
WinG nigde (citaj: SEZAM i FFS) nisam naisao (ili jesam, al' ne
znam sta da je to ono sto mi treba ;) ...
Dakle, evo pitanja:
Sta je taj WinG, cemu sluzi, gde ga ima i sl. ???
P.S. Ako ovo nekome izgleda kao glupo pitanje, molim da se uzdrzi
zajedljivih komentara ...
strategije.670bjevtic,
-> #667, mpedjaCommand & Conquer. (ponavljam, bez 4 Mega RAMA ne pokusavaj!)
do groba
JA.
strategije.671bjevtic,
-> #669, firusNemam odgovor, ali imam podrsku:
BRAVO MAJSTORE!!!!!!
Ne otvaraj WINDOWS 95 ni lud.
Stvarno je los sistem. (i strasno spor)
Do groba zahvalan
JA.
strategije.672oldtimer,
> Stars! V2.5 Shareware Version
Dobro jeste, ali help file prijavljuje CRC grešku. Ako je samo kod
mene, da skidam ponovo, ako nije mogao bi da ga okačiš ponovo :)
strategije.673tomislavr,
-> #672, oldtimer> Dobro jeste, ali help file prijavljuje CRC grešku.
Da, primetio sam ali kasno. Sada je u dir-u arhiva _bez_ CRC
greske.
strategije.674schef,
Subject: Panzer General bug/feature
:) Dakle, evo otkrio sam jedan mali bugić/featurčić za koji ste vi
verovatno znali, ali da napomenem pošto možda ima ljudi koji ga ne znaju.
Dakle kada uđete u grad sa jedinicom možete je napuniti do vrha, a da pritom
NE izgubite potez. Kako? Lepo... Samo je upgradujte u tu istu jedinicu, nećete
potrošiti ni pare, a moći ćete da igrate sa njom u istom potezu, naravno sa
punim rezervoarima i municijom, pošto uz upgrade ide i sve to. Mali trik, ali
vrlo koristan. ;)
Srleř
strategije.675tomislavr,
SimCity 2000 Cheat Codes
Thank you for your interest in Maxis Software Toys«. As you requested, here
are all of the cheat codes that we know about. For the Macintosh, these
cheats are case sensitive (they must be typed in ALL CAPS or they won't
work). Unless otherwise stated, you don't have to be anywhere in particular
when you type these cheats inľ just be looking at your city.
Cheat Codes...
A Word of Warning! Read This First, Or the Cheats Won't Work!!
Not really. They will work, but we wanted you to read this warning first.
We do not advocate the use of cheat codes, as playing legitimately will
lead to a far more stable and enjoyable city building experience. We are
providing these cheat codes solely as a service to you. We will not discuss
these codes further on the phone. We do not guarantee that they will work
for you. We will not discuss problems with any city in which you have used
a codeľ once you use a code, all bets are off, you're on your own!
Additionally, using 3rd Party cheater programs will affect the simulation
in unpredictable, unusual ways. If you are having a problem with a city on
which you have used a cheater program, resource or hex editor, or cheat
codes, do not call us until you have duplicated the problem in a standard,
non-cheated-on city!
ALL PLATFORMS
* CASS-Money or a disaster (15% chance of a disaster)
* FUND-$10,000 bond (at 25% interest)
* JOKE- a Joke
MACINTOSH (v1.0 ONLY)
* PORNTIPSGUZZARDO-$500,000, all rewards activated.
WINDOWS 3.1x
* You have to click on the top of the tool bar to get these to work.
* BUDDAMUS-$500,000, all rewards activated.
* GILMARTIN-Military base
* NOAH-Starts a flood
* MOSES-Stops a flood
* MRSOLEARY-Starts a fire
Win95
* IMACHEAT-$500,000, all rewards activated
* PRISCILLA-DEBUG Menu
DOS (v 1.0 floppy ONLY)
* At the beginning of a new city, type in FUND and click on YES. Type
FUND again and click on YES. Pull down Window and select Budget. To
the right of Bond Payments, you will see an open book. Click on it.
Select thebutton Issue Bond and click on YES. Select theRepay Bond
button to repay the first bond. Select thebutton Issue Bond and click
on YES. Select theRepay Bond button to repay the second bond. Select
thebutton Issue Bond and click on YES. Don't repay this bond, ever.
This will give you $1.4 million every year.
ALL OTHER VERSIONS
* There are no other known cheats in other versions of SimCity 2000.
* If you have any further questions, please feel free to reread this
document.
strategije.676tomislavr,
How To Make SimCity 2000 Airport Grow
If your airport won't grow...
SimCity 2000 airports must be at least 4 tiles by 6, powered, watered, and
within 10 tiles of your city to grow. This is a minimum size, and you may
make your airports larger if you like. Airports grow all at once, so the
whole airport must be powered.
What you should see...
When your airport starts to grow, you should have control towers, a runway,
hangars, and airplanes.
strategije.677tomislavr,
How to Delete Old Cities
Thank you for your interest in Maxis Software Toys«. Deleting old cities is
simple, once you know how.
And here is how!!
To delete an old city, we want to go into Windows. Once you are there, go
into File Manager. Now find the directory that SimCity 2000 is in, and open
that directory by double clicking on the folder. Once the directory is
open, you will see a list of files on the right. Find the file that you
want to delete, click on it once, and then press the Delete key on the
keyboard
strategije.678schef,
-> #677, tomislavr=- To delete an old city, we want to go into Windows. Once you
=- are there, go into File Manager. Now find the directory that
=- SimCity 2000 is in, and open that directory by double
=- clicking on the folder. Once the directory is open, you will
=- see a list of files on the right. Find the file that you want
=- to delete, click on it once, and then press the Delete key on
=- the keyboard
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
E morao sam sve da citiram! :)))))))))))))) Koji šef (ču - šef) je ovo
pisao? Car je...
Srleř
strategije.679lexus,
-> #678, schef=> E morao sam sve da citiram! :)))))))))))))) Koji šef (ču - šef) je
=> ovo pisao? Car je...
Tako ti je to na zapadu...
Svi se medjusobno reklamiraju...
strategije.680supers,
-> #675, tomislavr>> ALL PLATFORMS
>>
>> * CASS-Money or a disaster (15% chance of a disaster)
>> * FUND-$10,000 bond (at 25% interest)
>> * JOKE- a Joke
Nisam primetio da ovo radi, mada me i ne interesuje preterano.
Imam neki Simcity 2000 kome datumi na fajlovima nisu originalni...
strategije.681cnenad,
-> #676, tomislavr=> If your airport won't grow...
Pet kockica na sve četiri strane oko aerodroma tj. prostora ne sme biti
visokih zgrada.
strategije.682cnenad,
-> #677, tomislavr=>
=> How to Delete Old Cities
=>
=> Thank you for your interest in Maxis Software Toys«. Deleting old cities
=> is simple, once you know how.
=>
=> And here is how!!
=>
=> To delete an old city, we want to go into Windows. Once you are there, go
=> into File Manager. Now find the directory that SimCity 2000 is in, and
=> open that directory by double clicking on the folder. Once the directory
=> is open, you will see a list of files on the right. Find the file that you
=> want to delete, click on it once, and then press the Delete key on the
=> keyboard
Da li ti čitaš ono što prenosiš ovde ? Molim te nemoj više ovakve gluposti
slati :)
Svi znaju da se stari gradovi brišu formatiranjem hard diska.
Unapred zahvalan
strategije.683saboteur,
-> #681, cnenad
T?>> Pet kockica na sve cetiri strane oko aerodroma tj.prostora ne sme biti
T?>> visokih zgrada.
A ja se cudio sto mi avioni non stop udaraju u solitere :)))))
AcCeSS DeNiED
strategije.684tomislavr,
-> #682, cnenad> Da li ti citas ono sto prenosis ovde ? Molim te nemoj vise ovakve gluposti
> slati :)
Poruku nisam procitao. Neko je trazio cheat-ove za Duke3D, pa sam
ih dovukao, a ovo za SimCity je bilo usput. Inace, nisam ni video
kako izgledaju taj Duke3D niti SC2000. Eto kako se ja zrtvujem za
vas. I to mi je hvala.. ;)
strategije.685vuk.,
Da li neko slucajno zna sifre za STAR CONTROL II ili eventualno
ima CRACK fajl?
Nisam bas sto posto siguran da li ova igra spada u
strategije ili u nesto drugo, al' sta je tu je.
strategije.686paan,
-> #680, supersSimcity 2000 sam presao(ppunio ekran)sa maloim cheat-om:Na pocetku igre
otkucaj dva puta FUND(malim slovima)a onda uzmi zajam.Sledece godine ces
imati milion $
NAPOMENA:ne pravi nista dok ne otkucas fund i ne kupis zajam.
Pozdrav PAAN
strategije.687paan,
e hitno mi treba money cheat za igru Caesar 2 please
Pozdrav PAAN
strategije.688mbasta,
Imam pitanje u vezi Iron Cross-a:
1) Na misiji Bridge too far njihova se pesadija popne na kuce. Koji tenk
da uzmem da ih ubije najbrze(atriljerija je suvise daleko da mi pomogne)?
2) Zna li neko kako se ubrzava vreme ?
Pozdrav, Mbasta.
strategije.689passinger,
Nadam se da nije prekasno za ovakvo pitanje :
Warcraft II može u mreži da igra do 8 igrača, ali sa istog
CD-a samo tri ili pet, dobih informacije iz različitih
izvora. Koliko je, dakle, ograničenje 3 ili 5 ?
strategije.690meric,
-> #689, passinger>> Nadam se da nije prekasno za ovakvo pitanje :
Nikad nije kasno :)
>> izvora. Koliko je, dakle, ogranicenje 3 ili 5 ?
Na ovo odgovaram bez velike doze sigurnosti, dakle ne mogu da
tvrdim da je tako, ali ipak cu napisati sta mislim kako bi sto
pre dobio kakav-takav odgovor.
Mislim, dakle, da sam 1 CD-om mogu igrati 3 igraca, sa 2 5 igraca,
a za dalje ne znam (mozda je 3-7). Ispravite ako gresim :)
Pozdrav, meric.
strategije.691payce,
Treba mi help!
U igri Theme Park mouse pointer nece da se spusti ispod pola ekrana, u
cemu je problem?
10x unapred...
strategije.692jegor,
-> #691, payce> U igri Theme Park mouse pointer nece da se spusti ispod pola ekrana, u
> cemu je problem?
Moraš da instaliraš Microsoftov drajver za miša.
strategije.693paan,
sUBJECT:tHEME pARK
KAko da snimim poziciju u ovoj igri
OCAJAN SAM!
Pozdrav PAAN
strategije.694meric,
-> #412, marec>> (koliko HD) ili je ima samo na CD-u?
Ja sam upoznat samo sa CD verzijom, koja nakon full installationa
na hard disku zauzme circa 60Mb. Utisak je ok :)
strategije.695nitro,
Imam problem sa C&C-om,kad pokusam da ga
instaliram izbaci poruku DIVIDE OVERFLOW,
zna li neko o cemu se radi i kako ovo
prevazici?
Inace imam 16 MB Rama i C&C je CD verzija.
strategije.696cockie,
-> #695, nitro
> Imam problem sa C&C-om,kad pokusam da ga
> instaliram izbaci poruku DIVIDE OVERFLOW,
Instaliraj C&C bez drajvera za misa, a posle igru pokreni
najnormalnije (sa drajverom za misa)
Pozdrav Cockie
strategije.697schef,
Pošto rekoste da su fudbal-menadžeri strategije :) ajde da pitam ovde.
Može li mi neko ukratko objasniti kako se to dođavola igra! ;) Konkretno,
imam Premier Manager 3, i mogu da se snađem da startujem utakmicu ali ništa
ostalo nemam pojma. :)
So, ako neko ima 'malkice' vremena ukratko da mi pojasni ono osnovno,
ostatak ću sam da pohvatam. :) Hvala unapred.
Srleř
strategije.698mr.cikila,
-> #697, schefHi!
Znas sta, ako bas hoces da igras dobar menadzer , nabavi
Championship Manager 2 , stvarno je realan.Premier Manager su u
trecem delu puno zakomplikovali , covece na svakom delicu terena
moras da namestas taktiku.Zatim u C,M-u 2 imas kompletnu evropsku
i svetsku transfer listu sa hiljadama fudbalera i njihovim
karakteristikama.Jos u nekim novijim DATA Diskovima mozes naci i
jugoslovenske fudbalere i timove.
Cu!
strategije.699supers,
╔════════════════════════════════════════════════════════════════════════════╗
║ * PRVI DOMAĆI PANZER GENERAL SCENARIO * ║
╚════════════════════════════════════════════════════════════════════════════╝
13. oktobar 1944. godine. Nakon osvajanja Ralje, Jedinice NOVJ ojačane
sovjetskom protivtenkovskom i artiljerijskom opremom i delovi Trećeg
ukrajinskog fronta Crvene Armije nalaze se na prilazima Beogradu.
Do podneva 20. oktobra 1944. moraju ući u Kalemegdansku tvrđavu
čime bi opercija oslobođenja glavnog grada bila uspešno okončana.
Ali, ne lezi vraže, nemačka borbena grupa Stettner sa 20.000 ljudi
iz pravca Grocke pokušava da se probije u grad. Oslobodioci su prinuđeni
da vode borbu za likvidaciju nemačkih snaga na dva fronta.
Scenario predstavlja prilično realnu sliku borbi za oslobođenje Beograda.
Tenkovi su zastupljeni nešto manje nego u standardnim PG scenarijima,
dok je težište na pešadiji i artiljerijskim oruđima, kao što je i
istorija zabeležila. Ruska avijacija i jugoslovenska pešadija su sa više
zvezdica iskustva tako da se uspešnije mogu suprotstaviti nemačkim
jedinicama. Scenario detaljno dočarava Beograd sa okolinom, uz
odgovarajuće natpise ne samo na naseljenim mestima nego i na drugim
objektima (Avala, Veliko ratno ostrvo...)
Uputstvo za instalaciju scenarija se nalazi u fajlu Uputstvo.
SCENARIO RADI SAMO SA DISKETNOM VERZIJOM PANZER GENERALA.
CD verzija ne može da pročita fajlove koji se ne nalaze na CD-ROMu.
Scenario je kreiran korišćenjem PzGMapEditora Charlesa Tysona.
Domaća imena gradova kreirao je autor scenarija ručnim hakovanjem
fajla mapnames.str.
APEL SVIM DOMAĆIM AUTORIMA PG SCENARIJA
=======================================
Imena gradova koji se koriste u Panzer Generalu su pohranjena u fajlu
mapnames.str. Hendikepirani smo pošto postoji veoma malo imena sa
područja Jugoslavije. Ovaj scenario realizovao sam tako što sam na kraj
pomenutog fajla dodao neka nova imena. Ako tako svako bude radio za svoj
scenario, scenariji će biti međusobno nekompatibilni.
Zbog toga vas molim da me kontaktirate i dostavite mi spisak imena koja
su vam potrebna za vaš scenario. Poslaću vam fajl mapnames.str koji će
raditi i sa vašim scenariom i sa svim trenutno postojećim scenarijima
domaćih autora.
beograd.arjstrategije.700epson,
Potrebne sifre za WarCraft 2 !!!
Epsika...
strategije.701mcule,
-> #700, epson
Potraéi unazad jedno 2-3 meseca, bile su sve äifre za Warcraft 2.
strategije.702lexus,
-> #697, schef=> Može li mi neko ukratko objasniti kako se to dođavola igra! ;)
=> Konkretno, imam Premier Manager 3, i mogu da se snađem da startujem
=> utakmicu ali ništa ostalo nemam pojma. :)
Ma to je dosadna budj :)
Uzmi ti lepo (kad se vratiš sa mora ;) Premier Manager II.
strategije.703oki.,
-> #700, epson>> Potrebne sifre za WarCraft 2 !!!
Bilo je već na Sezamu (ovo pišem napamet-pukla mi je baza):
Glittering prizes
Day
Make it so
On screen
Hatchet
...
strategije.704guta,
Ima li novih vesti o 'Master of Orion 2'? Zna li se kad će izaći?
strategije.705paan,
E sta bi sa money-cheatom za Cezara 2?
Pozdrav,PAAN
strategije.706dunadan,
Da li u igri Warhammer postoji nacin da se stigne do Loren forest-a direktnim
putem preko planina i kako. Ma kako da ih pobedim ne uspem da prodjem.
strategije.707sfilip,
-> #705, paan> E sta bi sa money-cheatom za Cezara 2?
hm, novac ti se valjda nalazi u savegame fajlu na poziciji
207343 ili 2073462, evo sad ću da otkucam programče i pošaljem ti
ovđe, ali možda neće raditi, ako sam zaboravio adresu :)
c2c.exestrategije.708sdanijel,
Jel ima neko CHAT za WarCraft 2 (valjda se tako pise).
BY
strategije.709ividicki,
-> #708, sdanijel>-> Jel ima neko CHAT za WarCraft 2 (valjda se tako pise)
Ne pise se tako ;)
pise se Cheat ;))
Hatchet
It is a good day to die
On screen
Day
Glittering prizes
Valdez
Make it so
Title
Showpath
Noglues
eto su ti svi citovi, a ti provali zasta su ;)))
da da da ;))
prvo lupis ENTER, pojavi se MESSAGE: i tu ukucas nesto sa spiska i opet lupis
enter ;)
strategije.710schef,
-> #548, nebojsha=- Masters of Orion je jedna od najboljih igara u svom zanru.
Ne jedna od najboljih, nego najbolja. Po meni, bolja je i od CIVILIZATION
iako se mnogo ljudi ovde neće složiti. :) No, svako ima pravo na svoje
mišljenje...
=- vec ima problema. Large nisam ni igrao je je iluzorno (i na
=- middle sam se gubio). Igra, po meni, ima ozboljan nedostatak
=- (kao i vecina njih), a to je automatizacija procesa. Ovako su
Large iluzorno? Nenenene dečko, ako nećeš da ti bude iluzorno onda igraj
ali sa maksimalno 3 protivnika. Videćeš da i tako može lepo i uzbudljivo (i
dugačko ;) da se igra. Small galaksije su za kraće partije. A tek kad uzmeš
huge galaksiju... :>>
Srleř
strategije.711schef,
-> #549, guta=- Da, ali i Klackon-i, Silicoid-i, Meklar-i i Darloci takođe
=- imaju svojih čari :)
Jeste, ali je gotovo nemoguće da se pobedi sa njima na Impossible nivou. Za
impossible nivo ti je najviše potrebna nauka, a Psilonci su tu u žestokoj
prednosti u odnosu na ostale.
Meklarce baš i ne volim. To što mogu da grade 2x više fabrika neko ostali
može da donese prednost tek u kasnijim stadijumima igre, dok je na imp. nivou
najvažniji početak.
Klackonci su dobri, ali ja nikako ne uspevam lepo da se ukomponujem sa
njima.
Silicoidi su odvratni, i sa njima ne verujem da bih pobedio ni na easy
nivou. Ionako se sva otkrića za naseljavanja hostile planeta brzo otkriju.
Darloci su carevi, ali mi na kraju postane dosadno, s' obzirom da ja i sa
bilo kojom drugom nacijom uspem sve redom da zavadim međusobno tako da mene
ostave na miru. Šta misliš, kako to tek ide sa Darlocima. :) Sa Darlocima mi
ne trebaju pare, čakštaviše sami se posvađaju pre nego što ja uradim. :)
Sabotaža RuleZ. ;)
Ljudi su takođe dobri za taktiku 'zavadi pa vladaj'. :) Ni za njih mi ne
trebaju pare, samo lepo zamolim Mrrrshance da napadnu Bulrathije, Bulrathije
zamolim da napadnu Alkarije, a Alkarije zamolim da napadnu i jedne i druge i
pride još i Darloke koji su ionako u ratu sa svima. :) Da ne pominjem profit
od trgovine, koji iznosi 50% mojih prihoda.
Kad ne igram Psilonce trudim se da počnem igru u kojoj se oni NE
pojavljuju. :) Oni su najgadniji protivnici. Takođe mrzim i kada su mi
Bulrathi 'komšije' zato što me na početku igre razbiju u borbi na zemlji dok
još nisam razvio industriju a takođe ni baze. Mrzim i Darloke kada su mi
blizu, mada oni se uhvate da mi kradu Advanced Technology, i to uglavnom u
Computer Tech-u, tako da retko kada ukradu nešto korisno. Mada kada su oni
prisutni primetna je povišena prisutnost optuživanja za sabotažu koju, jel'te
nisam učinio. ;)
Najviše volim da dižem revolucije tako da ga zabavi za barem sledećih 10
krugova, a u tih 10+ krugova pukne mu bar još jedna planeta u revoluciju i to
je kraj... Nije sve u direktnoj borbi. ;)
Planete nikada ne uništavam do kr(j)aja, već ostavim maksimalan broj
fabrika koje će mi narafski poslužiti u 'pravedne svrhe'. :)
Ne volim diplomatski kraj, tako da se (skoro) uvek uzdržavam kada su
'izbori'. Nema ničeg lepšeg nego kada ih sve redom pokolješ. :)
Specijalitet mi je kada otkrijem 'Combat transporters' a po nauci sam mnogo
jači od te rase koju želim da napadnem. Onda lepo ošacujem sve njegove planete
i natempiram da moji vojnici stignu na planete svi u isto vreme. :> I? Pa
ništa, od kafanče poljanče (c) by Katica, Radovan III. ;) Ovo naravno važi
kada igram medium, large ili huge galaksiju.
=- nekada sam raspoložen da zasednem za jednu 'Huge galaxy'
=- partiju, nekad za partiju od dva-tri sata na Medium/Large, a
=- nekad bogami i za cuger :)
Ja sam uvek za igru samo jedini problem je taj što nikada nemam vremena. :(
Ova igra nikada ne može da mi dosadi.
=- Apsolutno. Svojevremeno sam napravio i editor save-game
=- fajlova (pa napraviš pet Orion planeta ;) al' sam ga batalio
=- odmah posle isprobavanja jer je ubio svu draž igre. Da se ne
=- bih polakomio u teškoj
Znam, poslao si ga ovde na sezam, isprobao sam ga i stvarno ubije draž
igre, ali se može koristiti aproksimirano, recimo namestiš samo jednu
artifacts planetu u blizini i to bi trebalo da je dovoljno. ;)
Ali ipak nema ništa lepše nego kada pobediš na impossible nivou bez ikakvog
editovanja. :))
=- Ma, ima da ga sačekam... Ali me svrbe prsti... :)
Eh, a šta ćemo da radimo kad budemo videli da je recomended pentium 133 sa
16 Mb RAM-a... :>> Baš me zanima kakve će promene pretrpeti igra, kao i koje
će nove narode da ubace.
=- :) Ali, izedu i previše dohotka...
Baze? Jok bre. Kad budeš u mogućnosti da ih gradiš po 40-50 po turnu neće
(sve zajedno) jesti više od 5% ukupnog dohodka. Brodovi uvek jedu najviše,
meni i po 20-25%.
Srleř
strategije.712schef,
-> #550, guta=- Pa, Orion i jeste (u dobroj meri) automatizovan, samo treba
=- znati šta i kad prebacuje:
Naravno. Primarna je industrija, pa stanovništvo pa tek onda baze i
brodovi! Ako nije ratno stanje onda ide technology, ali baš kao što si i rekao,
zavisi od situacije. ;) Recimo za Sakkra-e ti uopšte ne treba dodatak za
stanovništvo. :) Sami se razmnožavaju k'o bubašvabe. ;)
Srleř
strategije.713guta,
-> #711, schef
#> Meklarce baš i ne volim. To što mogu da grade 2x više fabrika
#> neko ostali može da donese prednost tek u kasnijim stadijumima
#> igre, dok je na imp. nivou najvažniji početak.
Zavisi na kojoj veličini galaksije. Za small i nije bitno koliko
brzo gradiš colony brodove, ali za iole veću galaksiju jeste. Da ne
pričam o bazama i drugim brodovima koje takođe treba graditi. A kad
imaš više fabrika, više ode i u tech.
#> Klackonci su dobri, ali ja nikako ne uspevam lepo da se
#> ukomponujem sa njima.
Nisam baš siguran da sam razumeo... Šta smeta?
#> Silicoidi su odvratni, i sa njima ne verujem da bih pobedio ni
#> na easy nivou. Ionako se sva otkrića za naseljavanja hostile
#> planeta brzo otkriju.
Da, ali oni imaju i prednost jer nema izdataka i otkrića za smanjenje
djubreta. Mada, kod njih ne radi Soil Enrichment i Adv. S.E.
#> Darloci su carevi, ali mi na kraju postane dosadno, s' obzirom
#> da ja i sa bilo kojom drugom nacijom uspem sve redom da
#> zavadim međusobno tako da mene ostave na miru. Šta misliš,
#> kako to tek ide sa Darlocima. :) Sa Darlocima mi ne trebaju
#> pare, čakštaviše sami se posvađaju pre nego što ja uradim. :)
Narafska stvar :) A i ulaganje u tehniku ne mora da bude preterano,
sve može da se ukrade O;)
#> Sabotaža RuleZ. ;)
Heh, heh :)
#> Planete nikada ne uništavam do kr(j)aja, već ostavim
#> maksimalan broj fabrika koje će mi narafski poslužiti u
#> 'pravedne svrhe'. :)
Tu ratovanje biološkim oružjima zna čuda da učini. To što te posle
svi mrze, Bože moj :)
#> Ne volim diplomatski kraj, tako da se (skoro) uvek uzdržavam
#> kada su 'izbori'. Nema ničeg lepšeg nego kada ih sve redom
#> pokolješ. :)
Apsolutno se slažem. Nikada nisam glasao za sebe, pogotovu ako mi to
donosi pobedu, već uvek uzdržavanje. Sem ako postanem prejak, onda
glasam za onog drugog, pa mi objave Final War, razmene tehnologiju
među sobom i postanu bar nekakvi protivnici. A onda i nema više
glasanja.
#> Ja sam uvek za igru samo jedini problem je taj što nikada
#> nemam vremena. :( Ova igra nikada ne može da mi dosadi.
Yap. Rnd postavljanje galaksije na početku je izvanredna stvar.
#> Znam, poslao si ga ovde na sezam, isprobao sam ga i stvarno
#> ubije draž igre, ali se može koristiti aproksimirano, recimo
#> namestiš samo jednu artifacts planetu u blizini i to bi
#> trebalo da je dovoljno. ;)
Ma svejedno ubije draž... Uostalom, šta će nam editori.
#> Eh, a šta ćemo da radimo kad budemo videli da je recomended
#> pentium 133 sa 16 Mb RAM-a... :>> Baš me zanima kakve će
#> promene pretrpeti igra, kao i koje će nove narode da ubace.
Ne žalim pare :) Nek oni dodaju još puno rasa, tehnologije, vrsta
planeta i diplomatije, ništa mi više ne treba. Možda još poneko
poboljšanje u juzer interfejsu i to je to. Samo da ne naprave grešku
tipa Blue Byte-a koji od HL (uz PG jedna od najboljih turn-based
strategija i plus jako ugodna za igru) dogura do Battle Isle-a 3 koji
mal'ne ne može da se igra.
#> Baze? Jok bre. Kad budeš u mogućnosti da ih gradiš po 40-50 po
#> turnu neće (sve zajedno) jesti više od 5% ukupnog dohodka.
#> Brodovi uvek jedu najviše, meni i po 20-25%.
Tjah, zavisi od situacije. Ja uglavnom forsiram (ako je situacija)
dobro obezbeđene planete (bazama, naravno) i par elitnih "četa malih,
ali odabranih", za brze upade :)
P.S. A kad bi dodali i modem-play, net-play, ili makar više human
igrača na jednom računaru...
P.P.S. Da li si uočio/primenio Alt+P iz v1.3? Što to zna zabave da
napravi usred partije ;)
strategije.714schef,
-> #550, guta=- - Kada se izgradi neki od Shield-ova za planete (Class V, X,
=- XV, XX) prebacuje na industriju (ako je potrebno), a zatim na
=- tech
Ja uopšte ne gradim baze sve do pojave Shildova, osim ako je neka frka
naravno. :) Ali, industrija mi je uvek primarnija od shilda.
=- - Kada se izgradi StarGate, resursi ostaju na gradnji brodova
A zašto? Ja uvek teram nauku do maksimuma jer svaki advanced tech znači
mnogo toga - brže se razmnožavaš, oružje manje košta, imaš više mesta na
brodu, pojeftinjuju brodovi...
=- Osnovni savet je da planete, dok razvijaju industriju, grade
=- shield-ove, terraformiraju se, i sl., treba "ostaviti na
=- miru", jer će sama igra prebaciti šta treba i kad treba.
=- Naravno, osim u slučaju da je frka :)
Da. Samo što ja nemam živce da radim nekoliko stvari odjednom. Kad se
teraformiram uvek gurnem Eco na 100% makar i nauku zapostavio. Ne volim da
multitaskujem. ;)
Srleř