strategije.507maher,
-> #505, mpedjaProsto!Postavis bazu pored polja sa tiberiumom i kupis vojsku.Kada
nakupis dovoljno sa svim jedinicama krenes grupno u napad.To je u
svim misijama osim u Bosni gde nema pogodnog mesta za bazu(nema nigde
dosta tiberiuma).
strategije.508nitro,
LjUDI POMAGAJTE !!!!!!!
Kako se u JAGGED ALIANCE odglavljuje
oruzje?
Kako da ubrzam vreme kad obavim misiju?
strategije.509maher,
Da li je neko presao i kako sve misije na Rusiju u igri PANZER
GENERAL.
strategije.510supers,
-> #509, maher>> Da li je neko presao i kako sve misije na Rusiju u igri PANZER
>> GENERAL.
Ako si savladao princip igranja, što će reći korišćenje avijacije
i artiljerije pre juriša tenkovima, Rusija ne bi trebala da je poseban
problem. Potraži u ovoj konferenciji dosta opširno uputstvo za Panzer
General.
Sva dodatna mudrost u Rusiji je to da je od posebne važnosti da kod
svakog grada zadržavaš samo onoliko jedinica koliko je zaista potrebno
da bi grad pao, kako bi glavnina snaga na vreme stigla do Moskve, ili
kojeg već poslednjeg bastiona. Čuvaj svoje bombardere, oni će ti
najlakše prokrčiti put kroz ruske tenkove.
strategije.511dselic,
-> #508, nitro!! LjUDI POMAGAJTE !!!!!!!
!! Kako se u JAGGED ALIANCE odglavljuje
!! oruzje?
!! Kako da ubrzam vreme kad obavim misiju?
Za vreme borbe, nikako, Oružje može da popravi član ekipe koje ima
tool kit i koga postaviš da radi repair u onom meniju gde određuješ
ko šta radi (doktor, train, rest, patient). Samo mu staviš oružje u inventar,
i biće popravljeno do sledećeg poteza. Naravno, osoba koja popravlja
ne može da učestvuje u borbi, te se preporučuje da on bude, recimo,
Speck koji ima veliki broj mechanical poena. Vreme ubrzavaš sa "C"
(compress time).
strategije.512sfilip,
Treba mi help u vezi Terror from the Deep-a, šta da radim dalje,
mislim da sam skoro sve istražio, uništio jedno 4 vanzemaljske
kolonije, ne trebam valjda svih 12 da uništim?
strategije.513dselic,
-> #512, sfilip!! Treba mi help u vezi Terror from the Deep-a, šta da radim
!! dalje, mislim da sam skoro sve istražio, uništio jedno 4
!! vanzemaljske kolonije, ne trebam valjda svih 12 da uništim?
Moraš da hvataš žive vanzelaljce i to one sa COMMANDER statusom.
Takodje moraš da istražiš onaj brod koji ide posle HAMMERHEAD-a
(zaobravio sam kako se zove) koji ti omogućava da ides u T-LETH
(glavnu neprijateljsku bazu). Poslednji nivo nije mnogo težak, samo
je malo nezgodno što se ne može snimiti posicija pa ti preporučujem
da poneseš samo najbolje vojnike naoružane sa Sonic cannon-ima i
nekoliko Explozivnih naprava jer ima dosta vrata koja se ne mogu
otvoriti na standardni način. Zgodno je imati i nekoliko SWS-a.
strategije.514sfilip,
-> #513, dselic> Moraš da hvataš žive vanzelaljce i to one sa COMMANDER statusom.
hm, pa to mi je bio najveći problem... isto mi to reče mboban, pre
para dana, i ja uzmem opet igru, da odigram malko, i osvojim im
koloniju, i sigurno onesvestim dva vanzemaljca sa rankom Commander
kod onog synonimum device-a, kad ono oćeš, nema ih u Research meniju.
Uzmem danas, i osvojim mu neki veliki brod, i opet sigurno onesvestim
i navigatora i dva commandera (sad su bili oni mali aquadoti) kad ono
- ništa...
> Takodje moraš da istražiš onaj brod koji ide posle HAMMERHEAD-a
...a to izvedem kako?
> (glavnu neprijateljsku bazu). Poslednji nivo nije mnogo težak, samo
> je malo nezgodno što se ne može snimiti posicija pa ti preporučujem
> da poneseš samo najbolje vojnike naoružane sa Sonic cannon-ima i
> nekoliko Explozivnih naprava jer ima dosta vrata koja se ne mogu
> otvoriti na standardni način. Zgodno je imati i nekoliko SWS-a.
ma dobro, to nije problem, s' obzirom da mi je vojska malo
crackovana, ubacio sam svakom aquanautu dosta snage, time
unitsa, preciznosti, itd, (moze lako da se namesti u onom
Soldier.dat ili kakoseveczvase, ispred svakog imena (nekih
osam bajtova ispred, pa do imena) ima snaga, health, T.U.,
preciznost itd, pa su mi vojnici mali supermeni ;), nisam hteo
više da crackujem jer nije zanimljivo, a nemam živaca da dugo
igram neku igricu pa mi ovo skrati dosta vremena. Elem, za sad
mi je najvažnije kako da istražim taj brod iza Hammerhead-a, i
u čemu je štos sa hvatanjem negativaca? izvrše samoubistvo u mom
brodu? zapuše sebi nos(eve) i uguše se? pogledaju u ogledalo i umru
od straha? ;)
i da, nisam istražio ono Reanimation Zone, nemam ga u
research-u, pa šta je to?
strategije.515nitro,
-> #514, sfilip Ja sam komandira u UFO2 uhvatio
tako sto sam napao njihovu bazu,preuzeo kontrolu nad njim
i odveo ga na ono odakle pocinjes misiju
a onda pritisnuo ABORT.
Ovo isto moze da se izvede tako sto
bacis komandira na ledja.
Onda ces sigurno u laboratoriji da
imas opciju za njega.
Inace nisam im unistio bazu.
strategije.516dselic,
-> #514, sfilip!! hm, pa to mi je bio najveći problem... isto mi to reče mboban,
!! pre para dana, i ja uzmem opet igru, da odigram malko, i
!! osvojim im koloniju, i sigurno onesvestim dva vanzemaljca sa
!! rankom Commander
Problem je u tome što ponekad neće da prikaže sve vanzemaljce koje imaš
ako ih imaš suviše u bazi. Takodje je moguće da ti je Alien Containment
bio pun. Problem se rešava istraživanjem vanzemaljaca dok se na
spisku ne pojave oni koji ti trebaju.
!!> Takodje moraš da istražiš onaj brod koji ide posle
!! HAMMERHEAD-a
!!
!! ...a to izvedem kako?
Tako što hvataš i istražuješ Navigator-e i Engineer-ove.
PS. s čim si i hvatao? Ja sam koristio thermal shock launcher.
!! u čemu je štos sa hvatanjem negativaca? izvrše samoubistvo u
!! mom brodu? zapuše sebi nos(eve) i uguše se? pogledaju u
!! ogledalo i umru od straha? ;)
Thermal Shock Launcher rules!! ;) Na sve ostale gluposti zaboravi.
strategije.517basrak,
-> #512, sfilip> Treba mi help u vezi Terror from the Deep-a, šta da radim
> dalje, mislim da sam skoro sve istražio, uništio jedno 4
> vanzemaljske kolonije, ne trebam valjda svih 12 da uništim?
Treba da zarobljavaš one komandere po njihovim bazama i da ih onda ispitaš.
Tako skroz dok ne otkriješ kako se pravi brod koji će ti omogućiti da odeš do
njihove centralne baze. Tako nešto je bilo i u prvom delu, a tako mi rekoše i
za ovaj drugi deo. No meni se javlja "mali" problem. Kad ih zarobim, bilo da
bazu uništim ili samo tu dvojicu uprtim i ponesem nazad, oni mi u bazi budu
prijavljeni kao mrtvi. Dakle, uvek dobijem corpse-ove, a ne žive commander-e,
dok za ostale činove to ne važi?! Bez veze...
strategije.518m.goran,
Ima li neko CD verziju warcrafta 2 i hoće da igra preko
modema protiv mene
oni koji su spremni za poraz neka mi napiše mail ;)
strategije.519nitro,
Kako se u JAGGED ALIANCE koriste
stvari koje kad pritisne desno dugme u
borbi pojave znak pitanja ?
strategije.520nitro,
Jel zna neko na koliko
disketa(CD-ova)staje WARCRAFT II?
strategije.521dselic,
-> #517, basrak!! za ovaj drugi deo. No meni se javlja "mali" problem. Kad ih
!! zarobim, bilo da bazu uništim ili samo tu dvojicu uprtim i
!! ponesem nazad, oni mi u bazi budu prijavljeni kao mrtvi.
!! Dakle, uvek dobijem corpse-ove, a ne žive commander-e, dok za
!! ostale činove to ne važi?! Bez veze...
Ja sam sve vanzemaljce u bazi ubijao bez provere identiteta. Zarobljavao
sam isljučivo aliens iz brodova. Commander-e imaš u Very Large
brodovima koje malo teško oboriti osim ako imaš Mantu
naoružanu sa 2 ona Sonic (drugu reč zaboravih ali posotji samo
jedan i ima 100 ammo). Sa dva ta sve brodove možeš oboriti. Vrlo
je bitno da istražiš Mantu jer onaj interceptor bedni koji dobijaš
na poćetku ne može da opstane protiv Large i Very Large. Vanzemaljce
hvataj sa ThermalShock Launcher.
strategije.522sfilip,
-> #516, dselic> !! pre para dana, i ja uzmem opet igru, da odigram malko, i
> !! osvojim im koloniju, i sigurno onesvestim dva vanzemaljca sa
> !! rankom Commander
>
> Problem je u tome što ponekad neće da prikaže sve vanzemaljce koje imaš
> ako ih imaš suviše u bazi. Takodje je moguće da ti je Alien Containment
> bio pun. Problem se rešava istraživanjem vanzemaljaca dok se na
> spisku ne pojave oni koji ti trebaju.
ma sve je to ok, u ufopediji piše da Alien Containment može da ima max 10
živih idijota unutar, ja sam imao samo 4 kad sam im celu bazu osvojio.
Ove sam sigurno onesvestio... Ajd, znam da commandira ima u velikim
brodovima tipa dreadnought, pa ću sad da osvojim jednog, uzmem i kontrolišem
sa onim m.c. disruptorom jednog commandira i ubacim ga u svoj brod, i ako
to ne bude radilo - ubijam se ;)
> !! ...a to izvedem kako?
>
> Tako što hvataš i istražuješ Navigator-e i Engineer-ove.
> PS. s čim si i hvatao? Ja sam koristio thermal shock launcher.
hvatao sam ih onim Stunnerom, ne znam kako se beše zvaše, i naravno
thermal shock launcher (čak sam u poslednoj uspeo da kontrolišem jednog
aquadota sa t.s.launcher-om i uspomoć njega onesvestim trojcu i
njega samog :) )
> !! u čemu je štos sa hvatanjem negativaca? izvrše samoubistvo u
> !! mom brodu? zapuše sebi nos(eve) i uguše se? pogledaju u
> !! ogledalo i umru od straha? ;)
>
> Thermal Shock Launcher rules!! ;) Na sve ostale gluposti zaboravi.
Ma dobar je i onaj mali onesvešćivač :)
strategije.523sfilip,
-> #517, basrak> > Treba mi help u vezi Terror from the Deep-a, šta da radim
> > dalje, mislim da sam skoro sve istražio, uništio jedno 4
> > vanzemaljske kolonije, ne trebam valjda svih 12 da uništim?
>
> Treba da zarobljavaš one komandere po njihovim bazama i da ih onda
> ispitaš. Tako skroz dok ne otkriješ kako se pravi brod koji će ti
> omogućiti da odeš do njihove centralne baze. Tako nešto je bilo i u prvom
> delu, a tako mi rekoše i za ovaj drugi deo. No meni se javlja "mali"
> problem. Kad ih zarobim, bilo da bazu uništim ili samo tu dvojicu uprtim i
> ponesem nazad, oni mi u bazi budu prijavljeni kao mrtvi. Dakle, uvek
> dobijem corpse-ove, a ne žive commander-e, dok za ostale činove to ne
E, pa to je i meni isto uradio! tj, živi su mi bili samo dvojca iz onog
podnivoa, ali ne i ovi iz baze. Zato kažem, oni verovatno izvrše samoubojstvo,
pa je možda fora da ih sa M.C. Disruptorom pofataš i žive dovedeš u bazu?
btw, uvek imam jednog aquanauta koga držim u brodu ili negde gde je
siguran, sa M.C. Disruptorom i 93+ M.C. znanja, i može uvek iz prve da
kontroliše negativca :)
mislim da je u tome štos! ajd, idem da vidim ;)
strategije.524sfilip,
Hm, probao sam da napadnem neki Dreadnought, (very large), i sve
vanzemaljce sam onesposobio što onim thermal shock launcherima što
onom spravicom sa početka i na kraju mi je napisao da sam uhvatio SAMO
jednog, a uhvatio sam sigurno bar 6-7. Kako to - nije mi uopšte jasno?
da, subject: X Com, terror from the deep ;)
strategije.525zormi,
-> #520, nitro* Jel zna neko na koliko
* disketa(CD-ova)staje WARCRAFT II?
Na CD-u zauzima nekih 130 MB.
strategije.526bodu,
Terror from the deep ili Xquest
Igricu sam dobio od druga i radila je super ( ali nisam znao da
je igram ).Sad sam nasao disketu i tu mi zauzima zapakovana 200 kb
(malo cudno) i kad je raspakujem i startujem zaglavi mi se.Na 386-ci
mi je prvo iskljucila misa i onda ga trazila,a na 486-ci mi se
zaglavi kad je startujem ( ║ D:/>IGRE>XQUEST>xquest.exe ║ i ekran
samo potamni i zaglavi se ) Sta da radim.
strategije.528bodu,
-> #526, bodu Zaboravio sam da ponem dve stvari: Kad mi je igrica radila
nisam imao CD,Disketa je od PCGamer
strategije.529nitro,
Kako se u High Seas Treader(valjda se tako pise)
da postavom kurs za neki grad pa da me kompjuter sam
tamo vozi ubrzano?Nije valjda da moram sve rucno?
Plovim do dalekog istoga sat vremena.
strategije.530crnjini,
-> #529, nitro
Subj: High Seas Trader
'vako:
Kada si *van* luke udjes u Kapetanovu Sobu. Tamo odaberes valjda mapu ,
trebalo bi da ti se prikaze mapa celog sveta sa prozorcicima za dalje
uvecanje, kojih ce biti onoliko koliko si mapa kupio. Tu sad ima plot a course
ili tako nesto pa misem crtas putanju time sto oznacavas tacke kroz koje brod
mora da prodje (waypoints). Zadnja waypoint treba da ti je u blizini nekog
grada. Kada to uradis, dole desno ce se pojaviti dugme kojim predajes komandu
prvom oficiru (first mate). I tako plovis, a on ce te obavestavati o onome sto
se usput dogadja,,
Vici ako nije ovako, da kupim igru i da vidim. (a moz' i da se nadjemo pa da
mi das)
ACR
strategije.531mpedja,
-> #529, nitro>> Kako se u High Seas Treader(valjda se tako pise)
>> da postavom kurs za neki grad pa da me kompjuter sam
>> tamo vozi ubrzano?Nije valjda da moram sve rucno?
>> Plovim do dalekog istoga sat vremena.
Fazon je da odes u kabinu i odaberes mape. Tu valjda izaberes COURSE (davno
bese) i postavis waypointe.Onda klikni na First Mate i eto ti !
P.S. Dobro si napiso.
Pozdrav: Mpedja !
strategije.532basrak,
-> #521, dselic> Vrlo je bitno da istražiš Mantu jer onaj interceptor bedni koji
> dobijaš na poćetku ne može da opstane protiv Large i Very
> Large. Vanzemaljce hvataj sa ThermalShock Launcher.
Ma istražih ja sve što se moglo osim onog poslednjeg koji vodi do T'leth-a zbog
već pomenutih razloga, izgradio sedam baza, u svima Mante, sagradio i
Hammerhead čisto za probu i to sve dok sam im kokao baze i pokušavao da
istražim one glupe commander-e. Na kraju sam im pokokao sve baze, čekao dva
meseca ;) da se ponovo javi alien activity i onda... poslao sve u tri lepe i
obrisao igru.
strategije.533dselic,
-> #528, bodu!! Zaboravio sam da ponem dve stvari: Kad mi je igrica radila
!! nisam imao CD,Disketa je od PCGamer
Ako zauzima 200k (????!!) i dolazi od PC GAMER, onda je
skoro sto posto demo-verzija.
strategije.534sfilip,
-> #532, basrak> > dobijaš na poćetku ne može da opstane protiv Large i Very
> > Large. Vanzemaljce hvataj sa ThermalShock Launcher.
>
> Ma istražih ja sve što se moglo osim onog poslednjeg koji vodi do
> T'leth-a zbog
> već pomenutih razloga, izgradio sedam baza, u svima Mante, sagradio
> Hammerhead čisto za probu i to sve dok sam im kokao baze i
> pokušavao da istražim one glupe commander-e. Na kraju sam im
> pokokao sve baze, čekao dva meseca ;) da se ponovo javi alien
> activity i onda... poslao sve u tri lepe i obrisao igru.
e, da, isti slučaj i samnom, samo nisam ipak bio Tolko uporan, ali
definitino ne mogu da uhvatim commandire, čak recimo nisam imao Ion
Armour ali sam imao Magnetic Ion Armour ??, i sve mi se više čini da
je to ili neki bug ili možda ima veze sa tim što sam igrao na
beginner nivou, onom najlakšem? možda je u tome stvar?
strategije.535schef,
Jel' ima neko igru Civil War? Inače igra se bavi američkim građanskim
ratom. Postoji li još neka ovakva slična igra, mislim da se bavi građanskim
ratom? Ima li ko North&South još uvek?
Srleř
strategije.536junior,
-> #535, schef> ratom. Postoji li još neka ovakva slična igra, mislim da se
> bavi građanskim ratom? Ima li ko North&South još uvek?
Imaš The blue & grey, ali je teško sranje .. trust me. :)
Ustvari, sama igrica i nije tako loša, ali je kompjuter užasno
lak protivnik. Uzmeš jug, napraviš konjički korpus (7th Cavalry ;)
od par 'iljada ljudi i ladno sa njima umarširaš u Vašington ... ;(
strategije.537kum.djole,
Postoji li Armageddon man u PC verziji, ili makar nešto slično,
ili nešto totalno drugačije ali na sličnu foru..? ;)
strategije.538basrak,
-> #534, sfilip> ili možda ima veze sa tim što sam igrao na
> beginner nivou, onom najlakšem? možda je u tome stvar?
Moguće. I ja sam igrao na najlakšem nivou.
strategije.539bodu,
Terror From The Deep
══════════════════════════════════════════════════════════════════════
Koliko zauzima ?
strategije.540sfilip,
-> #538, basrak> > beginner nivou, onom najlakšem? možda je u tome stvar?
>
> Moguće. I ja sam igrao na najlakšem nivou.
hm, onda je gadno. El ima neko ko je dostigao tech nivo da napravi
onaj brodić sa kojim može da se stigne do negativaca? ako ima, nek
nam lepo pošalje research.dat faj iz savegame direktorijuma,
molićulepo :)
btw, zauzima 4 pakovane diskete, tj instalacija zauzima 4
strategije.541bodu,
Jel ima neko neke dobre recepte za Pizza Tycoon. ( standardni
bi bili bolji )
strategije.542alien,
-> #525, zormi[]* Jel zna neko na koliko
[]* disketa(CD-ova)staje WARCRAFT II?
[]
[] Na CD-u zauzima nekih 130 MB.
Kod mene na hardu oko 15 mega.
strategije.543sfilip,
El zainteresovan neko za Command and Conquer preko modema?
strategije.544maher,
-> #543, sfilipJa sam veoma yainteresovan za C&C preko modema.
strategije.545vstan,
-> #541, bodu> Jel ima neko neke dobre recepte za Pizza Tycoon. ( standardni
> bi bili bolji )
Procesljaj koji mesec unazad. Slao vitez.koja .
strategije.546meric,
Evo za recepte, konacno gde im je mesto!
ajde javite se na mail da se dogovorimo...
strategije.548m.goran,
ima li nekoga za warcraft 2
ali sa CD verzijom :)
strategije.549bodu,
-> #545, vstan U kojoj temi ?
strategije.550vstan,
-> #549, bodu> U kojoj temi ?
Pa valjda u ovoj. Pitaj ga eventualno na mail.
strategije.551maher,
-> #548, m.goranJa smao reci kad :))
strategije.552schef,
Ej ljudi pogledajte ovo! Novi scenario za Panzer General!!!!! Urađen je
u programu PGMAPED, pa ako ga neko ima neka ga šalje!!! Ovo je fenomenalno!
Uputstvo kako ga instalirate imate u arhivi.
Srleř
P.S. Thanx to usul koji je poslao arhivu na PRO.
pgscen.zipstrategije.553supers,
-> #552, schef>> Ej ljudi pogledajte ovo! Novi scenario za Panzer General!!!!!
Hoće li se ponoviti manija za dodatnim nivoima poput Doom wadova?
PG mania, coming soon...
strategije.554bodu,
-> #545, vstan Vitez.koja mi je rekao da nije on to slao.Da nije mozda
Kum.djole ?
strategije.555vstan,
-> #554, bodu> Vitez.koja mi je rekao da nije on to slao.Da nije mozda
> Kum.djole ?
Nasao sam :)
Imas prikacen fajl sa delom diskusije. Ostalo skidaj sam.
pizza.zipstrategije.556bodu,
SUB: Pizza Tycoon
Da li postoji nacin da povecam lokal?
PS: Ulozio sam pare ( 80 miliona ) i dobio sam samo 8 dolara da li
mogu da ih vratim ?
strategije.557kum.djole,
-> #554, bodu>> Vitez.koja mi je rekao da nije on to slao.Da nije mozda
>> Kum.djole ?
Mori, ne znam ja ni šta je to. ;)
Ako ti treba originalnih i svežih imena za Sensible,
pozicije iz Premier Manager 2.. to je nekad bio moj fah. :))
strategije.558budim,
-> #552, schef(:) Ej ljudi pogledajte ovo! Novi scenario za Panzer General!!!!! Urađen je
(:) u programu PGMAPED, pa ako ga neko ima neka ga šalje!!! Ovo je
(:) fenomenalno! Uputstvo kako ga instalirate imate u arhivi.
Samo kada bi uspeli da dođemo do tog programa... :)))
Ajde, videh neku internet adresu u onom uputstvu za instaliranje! :)
poz,
budimir
strategije.559schef,
-> #553, supers=- Hoće li se ponoviti manija za dodatnim nivoima poput Doom
=- wadova? PG mania, coming soon...
Eh, samo da neko nabavi dotični program...
Srleř
strategije.560lexus,
-> #557, kum.djole=> pozicije iz Premier Manager 2.. to je nekad bio moj fah. :))
Premier Manager 2 je najbolja menadžerska igra, bolja je i od PM3 :)
Evo par fora za početnike:
Nikada ne smete imati više od 15 igrača (uvek se neko povredi)
Tim za početak - Southport, taktika 3-5-2 + još neke taktičke
začkoljice koje ćete morati sami da provalite :)))
Veoma je važno da igrač ima dobru kontrolu lopte i da je mlad -
što je mlađi to se brže razvija :)))
Nadam se da sam pomogao :)))
strategije.561nitro,
Svet Kompjutera 2/96 BONUS LEVEL:
"Igra Allied General,orginalni nastavak odlicnog
Panzer Generala,vec je stigla na nase trziste.
Medjutim u SSI-ju ne miruju vec najavljuju jos
jednu igru po identicnom principu igranja.
Fantasy General imace imaginarne vojne
jedinice....."
Da li je neko video ove dve igre?
O cemu se radi u prvoj a o cemu u drugoj?
Na koliko disketa staje prva a na koliko druga?
Kakve su u odnosu na PG?
Toliko za sada.
Nemanja
strategije.562kum.djole,
-> #560, lexus>> Evo par fora za početnike:
>> Nikada ne smete imati više od 15 igrača (uvek se neko povredi)
>> Tim za početak - Southport, taktika 3-5-2 + još neke taktičke
>> začkoljice koje ćete morati sami da provalite :)))
Nisam baš nešto siguran da to ima neke veze (?).
Obično je potrebno 3-5 sezona da bi tim išao rang više..
Što se tiče taktike, to je stvar ličnog ukusa. :)
Uvek treba voditi računa o finansijama, povredama, sponzorima,
i naravno - ukoliko timu 'ne ide' u nekoj utakmici, treba promeniti
taktiku u totalno suprotnu (recimo counter attack vs. long ball).
strategije.563supers,
-> #561, nitro>> Fantasy General imace imaginarne vojne
>> jedinice....."
E, ovim su usrali svoj dosadašnji opus.
strategije.564lexus,
-> #562, kum.djole=> Nisam baš nešto siguran da to ima neke veze (?).
Šta to?
Misliš za povrede? Obično se povrede igrači koji su u prvom
timu, a rezerve su slabije od njih. A PM2 ne da da imaš manje
od 14 igrača. Sa 15 igrača u timu imaš prvi tim + rezervu za
svaku poziciju u timu, a samo jedan igrač može da se povredi.
=> Obično je potrebno 3-5 sezona da bi tim išao rang više..
=> Što se tiče taktike, to je stvar ličnog ukusa. :)
3-5-2 je moja omiljena taktika, a u PM2 neviđeno dobro radi :))
=> Uvek treba voditi računa o finansijama, povredama, sponzorima,
=> i naravno - ukoliko timu 'ne ide' u nekoj utakmici, treba promeniti
=> taktiku u totalno suprotnu (recimo counter attack vs. long ball).
Mom timu uvek ide ;))) Osim u League Cup-u ;(
Evo snimljena pozicija za PM2, PC verzija, bez korišćenja cheatova,
hex-editora i sličnih gluposti...
pm2.arjstrategije.565kum.djole,
-> #564, lexus>> Šta to?
>> Misliš za povrede? Obično se povrede igrači koji su u prvom
>> timu, a rezerve su slabije od njih. A PM2 ne da da imaš manje
>> od 14 igrača. Sa 15 igrača u timu imaš prvi tim + rezervu za
>> svaku poziciju u timu, a samo jedan igrač može da se povredi.
Zaboravih da ostavim citat te rečenice.
Mislio sam na početni izbor tima. Ne verujem da je to važno
jer su svi timovi Conference lige približnog kvaliteta.
Isto tako, izbor je lutrija - bira se za nijansu jači ili nijansu
slabiji tim, ali samo od menadžera zavisi kako će on funkcionisati. :)
Što se povreda tiče, to je stvarno preterivanje. :(
Često se desi da svih 18-20 igrača u toku jedne sezone bude povređeno
i po 10-20 kola.. što je pomalo nerealno. Doduše, Englezi zaista
krljaju ;) pa i ne čudi, ali za nas, evro-brazilce, nije baš dobro. :)
>> 3-5-2 je moja omiljena taktika, a u PM2 neviđeno dobro radi :))
Dobra formacija.
Uopšte, valja je često menjati. Primene raznih taktika su razumljive
svakom ko prati fudbal, ali preporuka je da snage na terenu budu
dobro raspoređene - recimo, ubistvena je formacija 6-2-2 i nema nikakve
teorije da se tim odbrani ako na sredini ima 2 igrača. Takođe, ona
dva u napadu su praktično van igre. Nasuprot tome, 4-1-5 formacija je
takođe loša jer ne postoji nijedna taktika koja bi iskoristila prednost
od 5 napadača.. Tako, treba kalkulisati, po ličnom izboru.
>> Mom timu uvek ide ;))) Osim u League Cup-u ;(
Ne znam da li si primetio, ali reeeetko se dešava da tim postigne
više od 4 gola u regularnom toku. Par puta mi se desilo da primim
ili postignem 5, i to je sve. Možda i jedina zamerka za izvođenje.
Nedostatak u igri je nemogućnost kupovine inostranih igrača i
neke živopisne situacije koje prate svakog menadžera.. :)
>> Evo snimljena pozicija za PM2, PC verzija, bez korišćenja cheatova,
>> hex-editora i sličnih gluposti...
Pre par nedelja poslao sam calex-u celu igru, sa jednom snimljenom
pozicijom za Hull City, višestruki prvak svih kupova itd itd..
Nadam se da će se uskoro naći na Sezamovom disku, jer zipovana
zauzima oko 900kb, ako se ne varam..
Ispričaj ti meni šta si još igrao od sličnog materijala,
da pojurim i proverim. :)
strategije.566ilazarevic,
-> #565, kum.djole> Nedostatak u igri je nemogućnost kupovine inostranih igrača i
> neke živopisne situacije koje prate svakog menadžera.. :)
Ja već dosta dugo igram PM3, koji ima mogućnost kupovine inostranih igrača.
Ako nekoga zanima pozicija, mogu da okačim. Godina je 2004, a ja sam menadžer
Mančester Junajteda i imam ugovor za još nekoliko godina. Šta da vam pričam,
stalno sam prvi :)
Inače, dobitna formacija je 4-2-4.
strategije.567lexus,
-> #565, kum.djole=> Mislio sam na početni izbor tima. Ne verujem da je to važno
=> jer su svi timovi Conference lige približnog kvaliteta.
U osnovi jesu :) Ali Southport ima najujednačenije igrače na svim
pozicijama, a i klub je iz Liverpula, tako da mi je izuzetno prirastao
srcu O:) Kada sam, nekada davno, igrao Footbal Manager II na Commodoreu
igrao sam sa Evertonom, navijam za Liverpool, tako da je Southport
logičan naslednik ;)))
=> :) Što se povreda tiče, to je stvarno preterivanje. :(
Nemoguće je imati više od 15 zdravih igrača duže od jedne nedelje, ili
se povrede, ili dobiju crveni karton, a kasnije igraju za reprezentaciju...
Jedna od dve mane ove igre...
=> Ne znam da li si primetio, ali reeeetko se dešava da tim postigne
=> više od 4 gola u regularnom toku. Par puta mi se desilo da primim
=> ili postignem 5, i to je sve. Možda i jedina zamerka za izvođenje.
Eto i druge mane ;) Najgore je kada prvo poluvreme završiš sa 4:1, a
protivnici izjednače zato što je nemoguće postići 6 golova :(
=> Nedostatak u igri je nemogućnost kupovine inostranih igrača i
=> neke živopisne situacije koje prate svakog menadžera.. :)
To je, donekle, ispravljeno u PM3, ali meni je dvojka ipak draža :)
=> Pre par nedelja poslao sam calex-u celu igru, sa jednom snimljenom
Skini moju poziciju i reci mi šta misliš :))))
Inače, pre jedno godinu dana sam imao još bolju, ali sam izbrisao pošto
mi je dosadilo da 5 godina za redom osvajam sve što se može osvojiti :)
=> Ispričaj ti meni šta si još igrao od sličnog materijala,
=> da pojurim i proverim. :)
Ultimate Soccer Manager! Zauzima dve diskete i cool je igra :)))
Moguće je kupovati inostrane igrače, a ima i još neku dobru foru, ali
Premiere Manager II ostaje nepobeđen :))))
Postoji još i Championship Manager II, ali on zahteva hardware od kog
boli glava... Zauzima dve diskete, na hardu 5 Mb, ali kada hoćeš
da startuješ igru kaže da snimljena pozicija zauzima još 25 Mb...
Drlja po hardu bez prestanka... Šteta, stvarno lepo izgleda...
Inače u PMII je, pomoću Hex editora, moguće promeniti ime stadiona, a takođe
i tribina :))) I naravno ime tima :)
Tako da mi se nekadašnji stadion zvao JNA, a tribine: JUG, sever, Zapad, Istok.
Imena igrača se menjaju i iz same igre, tako da je lako dobiti Partizan...
Ako neko hoće poslaću mu takvu poziciju na mail :)))
Pozdrav -Lex->
strategije.568vitez.koja,
-> #556, bodu#=> Da li postoji nacin da povecam lokal?
Kupi drugi (ali ne prodaji taj)...
#=> PS: Ulozio sam pare ( 80 miliona ) i dobio sam samo 8 dolara da li
#=> mogu da ih vratim ?
Uložio u banku? Dobićeš ih nazad kroz godinu-dve...
sk
strategije.569junior,
-> #563, supers>>> Fantasy General imace imaginarne vojne
> E, ovim su usrali svoj dosadašnji opus.
SK ili SSI?
strategije.570kum.djole,
Pa, dobro. :)
Traži se onda Ultimate Soccer Manager u zamenu za duplo više,
naravno, preko modema. :)
strategije.571supers,
-> #569, junior>>>>> Fantasy General imace imaginarne vojne
>>> E, ovim su usrali svoj dosadašnji opus.
>> SK ili SSI?
SSI, a o cv. kon. nemam šta da razgovaram.
strategije.572inferno,
-> #563, supersŮ│ ˙>> Fantasy General imace imaginarne vojne
Ů│ ˙>> jedinice....."
Ů│ ˙
Ů│ ˙ E, ovim su usrali svoj dosadašnji opus.
što? Rat u budućnosti može fino da ispadne.. seti se samo
Battle Isle. :)
strategije.573lexus,
-> #570, kum.djole=> Traži se onda Ultimate Soccer Manager u zamenu za duplo više,
=> naravno, preko modema. :)
Zapakovan zauzima dve diskete.
Onda ga raspakuješ u jedan dir, a zatim instaliraš iz tog dira u drugi.
Poslaću ti na mail...
Šta nudiš ;)
strategije.574lexus,
-> #566, ilazarevic=> Ja već dosta dugo igram PM3, koji ima mogućnost kupovine inostranih
=> igrača. Ako nekoga zanima pozicija, mogu da okačim. Godina je 2004,
=> a ja sam menadžer Mančester Junajteda i imam ugovor za još nekoliko
=> godina. Šta da vam pričam, stalno sam prvi :)
Lepo, baci meni poziciju na mail, ali da znaš, pozicija u PM3 se nalazi
u 3 fajla :)
strategije.575dizel,
-> #566, ilazarevic> inostranih igraca. Ako nekoga zanima pozicija, mogu da okacim.
> Godina je 2004, a ja sam menadzer Mancester Junajteda i imam
> ugovor za jos nekoliko godina. Sta da vam pricam, stalno sam
> prvi :)
>
> Inace, dobitna formacija je 4-2-4.
Ja sam odigrao skoro sve menadzerske igre do sada i svi su mi vec dosadili.
(Igrao sam ih mesecima.)Da li se u skorije vreme pojavio neki dobar
fudbalski(ili bar sportski)menadzer?
strategije.576bodu,
Pizza Tycoon
══════════════════════════════════════════════════════════════════════
Onaj Cheat Mode koji kupim od mafije nikad neradi,u cemu je
stos ?
strategije.577drndi,
Ne bi da se mesam momci ali tema je strategija a ne fudbal.
Nenad
strategije.578lexus,
-> #577, drndi=> Ne bi da se mesam momci ali tema je strategija a ne fudbal.
U pitanju su fudbalski menadžeri, a svidelo se to tebi ili ne
oni su strategijske igre :)
strategije.579ilazarevic,
-> #575, dizel> Ja sam odigrao skoro sve menadzerske igre do sada i svi su mi vec
> dosadili. (Igrao sam ih mesecima.)Da li se u skorije vreme pojavio
> neki dobar fudbalski(ili bar sportski)menadzer?
Nisam u toku.
strategije.580drndi,
Strategija = Battle Isle 1/2 (nikako Panzer, to je tombola)
Fudbal = trcanje + lopta (gde je tu strategija?)
Nenad
strategije.581mcule,
-> #580, drndi
E, fora je (kolko sam shvatio ;) u tome što ovaj fudbal menadžer
nema veze sa igranjem fudbala bre. Ti si menadžer i igra je tog tipa
- znači strategija.
Kume, jesam u pravu?
PS. A ono "...a ko je u pravu..." za drugi put ;)
strategije.582schef,
-> #580, drndi=- Strategija = Battle Isle 1/2 (nikako Panzer, to je tombola)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
:)))))) Ovo u viceve...
Srleř
strategije.583space.ace,
-> #580, drndi--> Strategija = Battle Isle 1/2 (nikako Panzer, to je tombola)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Znaš ti da se za ovo robija, bRe!! Nemoj trpati nos tamo gde ne smeš!
Što se BI 1/2 tiče OK, ali Panzer ne diraj!!!!! Treba znati igrati, nema
tu sreće nikakve!
--> Fudbal = trcanje + lopta (gde je tu strategija?)
U Premier Manager-u, a i u svakoj igri tog tipa, ne igra se fudbal, već
se upravlja timom (na neki način upravljačka igra, što bi rekli u SK-a).
Ja preferiram da ih zovem "menadžerske simulacije", jer ima elemenata
koji prevazilaze strategiju u širem smislu.
Strategija u užem smislu se speluje kao ratna strategija, i tu spadaju
BI, Hannibal, i naravno PG, i još mnoge druge njima slične i različite.
strategije.584supers,
-> #580, drndi>> Strategija = Battle Isle 1/2 (nikako Panzer, to je tombola)
Kako se uzme. Jednostavno, spada u igrice koje više simuliraju ratnu
sreću i koje ne daju igraču filing da je bukvalno sve u njegovim rukama.
Neko ovo bolje, a neko lošije podnosi.
U svakom slučaju, kada se ovlada tehnikama kombinovanog napada
(korišćenje bombardovanja i artiljerije kao prethodnice) direktan sudar
dve jedinice prestaje da bude tombola.
Igraca ni teška, a ni sasvim naivna.
U naše krajeve je došao program PZGMapEditor. Očekujte mnoštvo novih
scenarija i renesansu ove igrice. Ja pravim Beograd 1944. :)
strategije.585nitro,
-> #584, supers##scenarija i renesansu ove igrice. Ja pravim Beograd 1944. :)
Kad napravis baci ga ovamo pa da ga ocenimo.
strategije.586space.ace,
-> #584, supers--> U naše krajeve je došao program PZGMapEditor. Očekujte mnoštvo
--> novih
Pa baci ga ovde. Ako je commercial onda mi ga šini u mail :)
strategije.587dizel,
-> #580, drndi> Fudbal = trcanje + lopta (gde je tu strategija?)
:))))))))))))))))))
Ti znas bas puno o fudbalu.To se moze videti iz prilozenog.:))
Menadzerska igra je slicna sa nekom ratnom strategijom u tome
sto u oba slucaja vodis svoj tim(ili vojnu jedinicu) u borbu
protiv drugog,samo sto se u fudbalu ne puca tenkovima,vec nogama
i glavom...
Npr.kad odredjujes taktiku tima,to je kao kad odredjujes raspored
svoje jedinice na bojnom polju,...
Ako ti ovo nije dovoljno,onda predlozi moderatoru da osnuje temu
"menadzer"
strategije.588bodu,
Pizza Tycoon
Kako da aktiviram Cheat mode koji kupim od mafije ( sve uradim
sto pise ali nista se ne desava kad okrenem onaj broj telefona )
strategije.589lexus,
-> #587, dizel=>> Fudbal = trcanje + lopta (gde je tu strategija?)
=> Ti znas bas puno o fudbalu.To se moze videti iz prilozenog.:))
Vidiš da je Sanijev učenik, nema strategiju ;)))))))))))
strategije.590mcule,
Ej, ljudi, čujem da je došla Civ 2 i Descent 2?
Za ovo prvo sam siguran, a ovo drugo - jel došao demo ili cela igra?
Who knows?
strategije.591crnjini,
Kako to mislis siguran si da je dosla cd verzija CIV 2? Gde? Kad? ...
Uh, burazer ce mi sigurno okinuti prijemni ;)))
ACR
strategije.592nenad,
-> #590, mcule> Ej, ljudi, čujem da je došla Civ 2 i Descent 2?
Civ 2 kako čujem radi samo pod Win, ima 3D pogled na teritoriju
(iz perspektive), 20 novih jedinica, 10 novih "city
improvments-a", 14 novih svetskih čuda. Takođe kažu da ima
unapređenu diplomatiju u smislu da protivnici sada pamete tvoje
poteze, a dodato je i nekoliko pre-setovanih scenarija koji se
naslanjaju na neke prelomne trenutke u istoriji. Glavni dodatak
je izgleda da sada Civilopedija ima i video snimke...
Na prvi pogled ne izgleda ništa naročito, ja sam očekivao mnogo
više, šteta. :(
strategije.593vitez.koja,
-> #588, bodu#=> Kako da aktiviram Cheat mode koji kupim od mafije ( sve uradim
#=> sto pise ali nista se ne desava kad okrenem onaj broj telefona )
Ne radiš dovoljno brzo...
Šalim se, to je fora, ne može da se izvede...
sk
strategije.594drndi,
>> =- Strategija = Battle Isle 1/2 (nikako Panzer, to je tombola)
>> ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
>> :)))))) Ovo u viceve...
Panzer se po svojim kvalitetima kao "strategija" ne moze meriti
sa BI 1/2. On mozda ima vise jedinica od BI 1, ali sto se mene
tice raznovrsnost jedinica u BI 2 nadmasuje PG. U BI-u mozes da
radis sta ti je volja, da sam organizujes bitke na moru, kopnu
u vazduhu, na ravnici kao i na planinskim vencima, dok se u PG-u
sve vrti oko osvajanja gradova. Umesto da vremensko ogranicenje
u PG-u doprinese dinamicnosti igre ono samo suzava prave
potencijale iste. Jednostavno ne mozes drzati grad pod opsadom,
ne mozes da prilazis gradu sa druge strane zato sto bi izgubio
previse vremena. Pravi rat je za mene manevarski rat, gde do
izrazaja dolaze napadi na neprijateljske komunikacije,
postrojenja, resurse, odsecanje delova vojske od glavnine gde na
pravi nacin mogu doci do izrazaja operacije viseslojnog sendvica
i rotirajuceg krila - sto naravno nije moguce u Panzeru. A da ne
pominjem RANDOM funkciju koja je obilato koriscena u PG-u.
>> Znas ti da se za ovo robija, bRe!! Nemoj trpati nos tamo gde
ne smes!
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
>> Sto se BI 1/2 tice OK, ali Panzer ne diraj!!!!! Treba znati
igrati, nema
>> tu srece nikakve!
Oces mozda ti da mi kazes gde cu ja da ga trpam?
>> Strategija u uzem smislu se speluje kao ratna strategija, i tu
spadaju
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
>> BI, Hannibal, i naravno PG, i jos mnoge druge njima slicne i
razlicite.
>> Kako se uzme. Jednostavno, spada u igrice koje vise simuliraju
ratnu
>> srecu i koje ne daju igracu filing da je bukvalno sve u njegovim
rukama.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^
Ja da hocu "ratnu srecu" ja bih igrao Riziko. Postoji velika
razlika izmedju ratne srece i onoga sto se desava u PG-u. Oces
da kazes da mojih 12 istreniranih tenkova ne mogu da ostete
njegovu pesadiju koja je u prethodnom napadu desetkovana i dala
se u povlacenje? To je zalosno...Ta igra je cista komercijala,
prave underground strategije se zasnivaju na principima koje je
jos davno postavio Tobruk na Spektrumu.
Iz odeljka "Principi upotrbe tenkova"
"...(Tenk), je stoga sredstvo mogucnog odlucujuceg napada.
Pokretljivost i vatrena moc bice potpuno iskorisceni samo ako se
napadom ostvari dovoljno dubok prodor i ako oklopne jedinice
koje su izvrsile proboj mogu da predju u gonjenje
neprijatelja...Sto je veca koncentracija tenkova to ce biti
brzi, veci, zesci i potpuniji uspeh i manji nasi sopstveni
gubici. Tenkovske jedinice moraju napadati iznenadno i ako je to
moguce tamo gde se zna i pretpostavlja da je neprijatelj
najslabiji... Tenkovskim jedinicama je potrebna podrska drugih
elemenata vojske, koji ih dopunjuju u borbi i mogu da ih prate
svuda..."
Hajnc Guderijan, Panzer - Marsch!
Primenom ovakve strategije uspeh u PG-u je "zagarantovan". Ako
stvarate dogmu od necega sto niste probali u praksi, pregorativ
je neznanja.
>> U svakom slucaju, kada se ovlada tehnikama kombinovanog napada
>> (koriscenje bombardovanja i artiljerije kao prethodnice) direktan
sudar
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
>> dve jedinice prestaje da bude tombola.
Pojasni malo podvuceni deo.
>> protiv drugog,samo sto se u fudbalu ne puca tenkovima,vec nogama
^^^^^^^^^^^^^^^^^
>> i glavom...
Auuu, al sam ja ziveo u zabludi....
strategije.595mcule,
-> #592, nenad>> Na prvi pogled ne izgleda ništa naročito, ja sam očekivao
>> mnogo više, šteta. :(
Meni ortak reče da je _ludilo_!!! Jesi ti to video, ili si gledao u
onaj truli časopis što si nabavio? ;)
mc
strategije.596supers,
-> #594, drndi>> da kazes da mojih 12 istreniranih tenkova ne mogu da ostete
>> njegovu pesadiju koja je u prethodnom napadu desetkovana i dala
>> se u povlacenje? To je zalosno...Ta igra je cista komercijala,
Povukla se na rezervne položaje, u drugu fortifikaciju?
>>>> (koriscenje bombardovanja i artiljerije kao prethodnice) direktan
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
>> Pojasni malo podvuceni deo.
Eh, kad ne pazim šta govorim... Valjda ti je jasno da sam mislio na
granatiranje neprijateljskih položaja.
strategije.597basrak,
-> #596, supers>>>>> (koriscenje bombardovanja i artiljerije kao prethodnice)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
>>> Pojasni malo podvuceni deo.
> Eh, kad ne pazim šta govorim... Valjda ti je jasno da sam
> mislio na granatiranje neprijateljskih položaja.
Što će reći - artiljerijska priprema napada.
strategije.598meric,
Da li je stigla Civ2?
Citao sam opis u PcWorldu na kiosku u Atini, izgleda fenomenalno.
Dopada mi se sto su stavili SimCity pogled! :)
strategije.599zormi,
-> #598, meric* Da li je stigla Civ2?
Imam original već nekoliko dana. Prvi utisak je povoljan.
strategije.600giovanni,
-> #598, mericĘ? Da li je stigla Civ2?
Ovo sam ja već pitao na par mesta i nisam dobio neki odgovor. U međuvremenu
sam dobio informacije da je STIGLA, a i zormi je reklamirao CD CIV II,
tako da je sigurno već u gradu, ali mi nije jasno da baš niko nije
probao da igra ili neće ništa da napiše svoje utiske o ovom željno
očekivanom nastavku jedne od najboljih igrara svih vremena.
strategije.601meric,
Pa, pisite nesto o Civu!
Please! :)
strategije.602zormi,
-> #600, giovanni* Ę? Da li je stigla Civ2?
*
* Ovo sam ja već pitao na par mesta i nisam dobio neki odgovor. U međuvremenu
* sam dobio informacije da je STIGLA, a i zormi je reklamirao CD CIV II,
* tako da je sigurno već u gradu, ali mi nije jasno da baš niko nije
* probao da igra ili neće ništa da napiše svoje utiske o ovom željno
* očekivanom nastavku jedne od najboljih igrara svih vremena.
Tek sam juče stigao da probam. Igrao sam od 10 ujutru do 24 uveče jednu
partiju ;)
Na hardu zauzima oko 50MB (full instalation) a CD ima oko 350MB podataka
i plus muziku. U principu ima puno poboljšanja ali su uglavnom sitna
(nove jedinice, novi pronalasci...). Dva krupnija napretka:
1. Grafika: izometrijska 3D ali ne tako lepa kao kod npr. Warcraft2.
Uz to, CD verzija ima stotinak video sekvenci koje prikazuju sva
čuda sveta kada ih neko otkrije. Takodje, ministri savete daju
kroz video sekvence umesto tekstom (debeli ćelavi ministar rata
je ludo zabavan :) Sva dostignuća imaju svoje fotografije (za
Electronics je 3.5" floppy ;). Dok traje igra u pozadini ide
muzika sa CD-a.
2. "Inteligencija" suparnika je bitno napredovala. Pamte sve diplomatske
odnose i prevare, mnogo veštije napadaju, koriste rupe u frontu... itd.
Kada neki narod ostvari dostignuće (wonder) ostali onda ne mogu to isto,
ali mogu da ga preotmu zauzimanjem grada. Zastarela tehnologija (obsolete)
se rasprodaje i dobije neka kinta. Leonardo Workshop automatski unapredjuje
sve jedinice (najzad) sa napretkom tehnologije tako da ne treba u XX veku
ratovati falangama. Proizvodnja pojedinih gradova može biti automatska pod
kontrolom domestic/military advisora ili obojice dogovorno... itd.
Tu je i Map Editor, mnogo pristupačnija objašnjenja povezanosti pronalazaka,
uvek pri ruci pomoć oko značaja pojedinih, novi prikaz resursa gradova,
cheat mod iz menija koji se može uključiti po želji i izmeniti svašta
(od uklanjanja nekog naroda preko menjanja osobina oružja do automatske
igre) što se onda beleži i na top listi.
Po meni nisu upropastili igru tehničkim poboljšanjima (stara zamka novih
verzija popularnih igara). Kada prodje prvo oduševljavanje multimedijalnim
efektima i novim izgledom - ostaje i dalje dovoljno šarma koji drži uz
ekran satima (nisam ni ručao ;).
strategije.603mcule,
-> #602, zormi>> Tek sam juče stigao da probam. Igrao sam od 10 ujutru do
>> 24 uveče jednu partiju ;)
Fala, man :).
Već su svi bili podivljali ovde, svi znaju da je došlo, al' niko
neće da kaže kako to izgleda :).
strategije.604meric,
-> #602, zormi>> Tek sam juce stigao da probam. Igrao sam od 10 ujutru do
>> 24 uvece jednu partiju ;)
thank you, thank you!
strategije.605meric,
Da li Civ 2 ima moggucnost HotSeat partije, ili bilo koje vrste mreznog
igranja, kao CivNet?
strategije.606vstan,
-> #602, zormi> efektima i novim izgledom - ostaje i dalje dovoljno sarma koji
> drzi uz ekran satima (nisam ni rucao ;).
==============
Ovo dodje kao poruceno za moderatora :)))))
strategije.607mcule,
-> #606, vstan
MC> > drzi uz ekran satima (nisam ni rucao ;).
MC> ==============
MC>
MC> Ovo dodje kao poruceno za moderatora :)))))
;).
Moderator je od pre 4 dana na dijeti ;).
Za mesec dana ima da skine 7 kila, pa kad uleti u stare pocepane
farmericeeee.... Ihaj!
87 -----> 80.
Samo kad mi keva ne bi pravila kolače svaki dan... :(.
strategije.608giovanni,
-> #602, zormiĘ? Tek sam juče stigao da probam. Igrao sam od 10 ujutru do 24 uveče jednu
Ę? partiju ;)
Hvala ti k'o bratu.