strategije.824sfilip,
-> #822, chadjo>Panzer General NIJE pun bagova!!
pg jeste pun bagova, nedovršenosti, a i nerealnosti, ali je ipak
najbolja strategija te vrste koju sam ikad video :)
a što se tiče warcrafta 2, i C&C je bolji od njega ;)
strategije.825mboban,
-> #822, chadjo=-= Panzer General NIJE pun bagova!!
Da li je ovo rekord u "brzini i aktuelnosti" odgovora na neku poruku? ;)
Odgovor napisan 09.11.96. na poruku napisanu 26.07.95. tj, godinu i kusur
dana ranije. Bar znamo da novi članovi čitaju stare poruke. ;)
A da poruka ne bi bila obrisana, kad smo već u temi "strategije":
Ovih dana iz Westwooda treba da izađe nastavak Command & Conquera, pod
nazivom Red Alert. Kao što se iz naslova vidi, negativce u igri po ko
zna koji put predstavljaju ruski komunisti. Sva sreća pa su tu Ameri,
kojima još uvek nije dosadilo da spašavaju svet i demokratiju.
Veći arsenal naoružanja i SVGA grafika su glavne razlike u odnosu na
C&C. Sve ostale informacije, kao i sličice iz igre možete preuzeti sa
www.westwood.com
Red Alert, uskoro i kod Vašeg pirata. :)
// Neće Rusi na Amere, da im ovi ne zamere... \\
strategije.826lexus,
-> #825, mboban=> nazivom Red Alert. Kao što se iz naslova vidi, negativce u igri po
=> ko zna koji put predstavljaju ruski komunisti. Sva sreća pa su tu
=> Ameri,
I to ne bilo kakvi ruski komunisti ;)
Priča:
Radnja ove igre se dešava u paralelnom svetu, svetu u kom se
nije desio Adolf Hitler. Desio se neko mnogo gori - Joseph Stalin.
Carevi su ;)
Ja ću birati komunjare u igri, pa se vi češite ;))
prevod by lexus :)
strategije.827dragosh,
-> #824, sfilip-apsurd- a što se tiče warcrafta 2, i C&C je bolji od njega ;)
E, pa nemoj tako... C&C JESTE najbolja strategija koja postoji!
Bar dok ne izađu Red Alert ili Tiberium Sun ...
btw: ako neko ima informacije o dvema dotičnim igrama, nek javi...
poz!
strategije.828van.gogh,
WarCraft II je bolja strategija od C&C...sama
tematika,grafika,ideja...
Nego svidele su mi se slike iz Rebelion-a...reci te mi na koliko
celokupna igra staje i da li je B-eta ili fullgame.
Jel' vredi dati za CD.Ej da to mozda nije nastavak Reunion-a ?!?
Da li da uzimam Rebelion ili imate neki bolji savet ...B)
strategije.829schef,
-> #827, dragosh=- E, pa nemoj tako... C&C JESTE najbolja strategija koja
=- postoji!
E, pa nemoj ti tako. :)
Panzer General je najbolja strategija koja postoji!
P.S. Jeste, ukapirao si, o ukusima ne vredi raspravljati. :) Zato nemoj da
nastupate tako isključivo kada pričate o C&C.
strategije.830lexus,
-> #828, van.gogh=> Nego svidele su mi se slike iz Rebelion-a...reci te mi na koliko
=> celokupna igra staje i da li je B-eta ili fullgame.
recite = jedna reč
Igra još nije izašla. A bićete obavešteni kada izadje.
=> Jel' vredi dati za CD.Ej da to mozda nije nastavak Reunion-a ?!?
Ne, to nije nastavak Reuniona, a da si nekada gledao neki Star
Wars film to bi i sam zaključio ;)
strategije.831lexus,
-> #829, schef=> P.S. Jeste, ukapirao si, o ukusima ne vredi raspravljati. :) Zato
=> nemoj da nastupate tako isključivo kada pričate o C&C.
Najbolja igra je najbolja igra ;)
A vi sa tim punzerom ćete završiti u rezervatu ;)
strategije.832mcule,
Ne znam zašto, ali meni je Dina 2 bila i ostala najjača
strategija. Valjda to ide uz godine, trenutno interesovanje, stvari
kojima se tog trenutka baviš, ali u doba kada sam igrao Dinu 2,
provodio sam se - čudo! :)
C&C, Warcraft..., sve je to strava, ali se na kraju sve svede na
igranje da bi video super_mega_giga_oružje na kraju ;).
Ah da... najjače sam se provodio uz Elitu na C64! :).
Vidim malopre nekog tipa, stavio u who/c: Right on, commander!,
i oduševim se ko kuče :)).
Užas :). Traume iz detinjstva... ;).
strategije.833ztasic,
-> #832, mcule> Ah da... najjace sam se provodio uz Elitu na C64! :).
Jameson... :)
Btw, secam se opisa "Elite" u Racunarima br. 5 ili 6, ne znam tacno.
Znas ko je potpisao tekst?
Neki D.Ristanovic... :)))
strategije.834schef,
-> #831, lexus=- Najbolja igra je najbolja igra ;)
=- A vi sa tim punzerom ćete završiti u rezervatu ;)
Slušaj dečko: taj Panzer General koji ti tako omalovažavaš je izašao pre
više od godinu ipo dana, a i dan danas ga igram sa uživanjem. I ne samo ja.
Svrati malo do panzer grupe i videćeš koliko imamo članova koji nanovo
pristižu!
Ja sam PG igrao više puta, prvo na najlakšem nivou, pa onda uključiš neke
opcije, recimo supply pa se oduševiš koliko je tako zanimljivije, pa onda
uključiš hidden on pa ti je opet zanimljivo, pa onda igraš na medium nivou, i
da ti ne pričam više.
A o igri preko e-maila da ne trošim reči, jer doživljaj je više nego
fantastičan. :)
I zato će PG zauvek ostati na mom disku. Sada samo čekam da pojačam ploču
pa da mogu i Allied General da zaigram. :)
Stoga, nemoj da omalovažavaš Panzer jer ni ja ne omalovažavam tvoj C&C.
strategije.835dragosh,
-> #826, lexus-apsurd-=> nazivom Red Alert. Kao što se iz naslova vidi, negativce u igri po
-apsurd- Ja ću birati komunjare u igri, pa se vi češite ;))
TakoĐe. Dakle, kad se dotična igra može očekivati u CD-ROM klubićima ?
strategije.836lexus,
-> #834, schef=> Stoga, nemoj da omalovažavaš Panzer jer ni ja ne omalovažavam tvoj
=> C&C.
Nismo videli smajlije?
strategije.837space.ace,
-> #834, schef>> Slušaj dečko: taj Panzer General koji ti tako omalovažavaš je izašao pre
>> više od godinu ipo dana, a i dan danas ga igram sa uživanjem. I ne samo
Potpisujem poruku, PG je stvarno odlična igra... :)
Nego, što se tiče ostalih strategija, na mene je nekako najviše ostavila
utisak, pored PG-a, i igra "This Means War!". Igra je po subjektivnom
mišljenju dvaput bolja od C&C :). Ali, tim sitnim dečačkim svađama "moje
je bolje :)" nije mesto ovde.
Apropo strategija, da li je neko igrao "Theatre of War"? Igra uopšte nema
elemente ovih ostalih strategija, bojno polje je slično šahovskom, borci
su figure raznih oblika i veština, i pametnim rasporedima tih figura, znači
strateški, cilj je uništiti glavnu figuru protivnika. Sad, ima više setova
figura i više vrsta bojnih polja :). Probati, definitivno! Inače, igra je
SVGA u 3 dimenzije...
strategije.838lexus,
-> #835, dragosh=> TakoĐe. Dakle, kad se dotična igra može očekivati u CD-ROM
=> klubićima ?
Budući da je brzina nabavke novih igara kod nas užasno pala,
ne tako skoro...
Uglavnom, igra izlazi u sredu 20. 11. 1996. ukoliko ponovo
ne odlože...
strategije.839mcule,
-> #833, ztasic:: Btw, secam se opisa "Elite" u Racunarima br. 5 ili 6, ne znam
:: tacno. Znas ko je potpisao tekst? Neki D.Ristanovic... :)))
Ma sećam ga se, pročitao sam ga jedno 50-tak puta :).
Počeo je nešto kako je to igrica zbog koje su ljudi tada i kupovali
računar. Jes vala pogodio :).
PS. Specijalno za nenada - poruka bez praznih redova! ;)
strategije.840bilder,
Ima li neko informacije o Starcraft-u ,kad izlazi ili mozda cak neku malu
demo verzijicu..
To bi navodno trebao da bude logican nastavak WAR2 (!!!) ali ce se radnja
odvijati u svemiru gde ce postojati tri rase etc.
strategije.841simce,
-> #840, bilder> Ima li neko informacije o Starcraft-u ,kad izlazi ili mozda cak
> neku malu demo verzijicu..
Već je izašao i staje na 3 CD-a. Što baš tri ???
Verovatno po jedan za svaku rasu :)
Ako je neko igrao neka pošalje utiske.
strategije.842nitro,
Moze li neko da mi posalje fajl
RO2SPRB.PL8 (samo ako nije mnogo veliki),inace radi
se o igri CAESAR 2.
Hvala unapred , Nemanja
strategije.843lexus,
Jedna poruka koja se tiče nastavaka omiljenih nam strategija :)
(ne, nije u pitanju panzer ;)
C&C: Red Alert, Westwood Studios je ponovo odložio izdavanje nastavka
C&C-a, ovog puta za 10 dana, ali se kunu da će do kraja meseca RA
sigurno izaći. Problem je u nekim novootkrivenim bagovima pri radu pod
Win95 sistemima.
Starcraft: Iako simce tvrdi da je dotična igra već izašla, ja tvrdim
da izlazi tek polovinom 1997. Jutros sam bio na Blizzardovom siteu i
video tu informaciju...
Dakle, još ćemo se načekati.
strategije.844simce,
-> #843, lexus> Starcraft: Iako simce tvrdi da je dotična igra već izašla, ja
> tvrdim da izlazi tek polovinom 1997. Jutros sam bio na
> Blizzardovom siteu i video tu informaciju...
Jedan moj drugar, koji inače nabavlja igrice kod platoa
"EXTREME" je išao da kupi starcraft, ali mu je bilo preskupo.
Tako sam saznao da je na 3 CD-a.
Istina je da ja nisam proverio ovu informaciju, ali koliko mi
se čini lexovi izvori su pouzdaniji :)
strategije.845lexus,
-> #844, simce=> "EXTREME" je išao da kupi starcraft, ali mu je bilo preskupo.
Inače, Blizzard je na E3 sajmu prikazao StarCraft kao igru koja
ima isti engine kao i WarCraft II, medjutim odmah posle sajma
engine je potpuno prepravljen. Pogled će biti izometrijski, dakle,
kao kod X-COMa.
Možda u Extremeu prodaju alpha verziju?
---
Kao član Westwood cluba danas sam dobio mail sa novostima.
Najzanimljivija novost je izlaženje C&C Gold verzije.
C&C Gold će raditi pod Win95 sistemom, biće u visokoj rezoluciji,
zadržaće kompatibilnost sa DOS verzijom. Uz igru će se dobijati
i C&C MS Win95 Plus! Pack, sa pozadinama, ikonama i zvučnim efektima
za Win95. Dotični paket je moguće skinuti i sa Westwoodovog sitea.
Još se ne zna hoće li C&C Gold sadržati Cover Operations, a takodje
postoji mogućnost za dodavanje još 10 misija. Tih 10 misija će sigurno
biti objavljeno u C&C-u za Sony Playstation.
strategije.846dragosh,
-> #844, simce-citat- Jedan moj drugar, koji inače nabavlja igrice kod platoa
-citat- "EXTREME" je išao da kupi starcraft, ali mu je bilo preskupo.
-citat- Tako sam saznao da je na 3 CD-a.
Slučajno sam učlanjen u taj klubić i kad sam ih pozvao ( direktna veza
im ne radi, pa sam morao preko knjižare platoa) rekli su da nisu dobili
nikakav Starcraft. Načekaćemo se... ;)
poz.
strategije.847orlic,
-> #825, mboban
Mb> Red Alert, uskoro i kod Vaseg pirata. :)
Nazalost, pori nesto pirati zadnje vreme... I prestao sam da trazim vesti
po int-u samo da se ne bih nervirao.. :(
strategije.848lexus,
C&C Red Alert je izašao u svetu!
Videćemo kada će izaći kod nas...
strategije.849kizoni,
Imam problem:
CD C&C pri pozivu setup promrmlja malo i napishe "Devide overflow"
Imam 486,16Mb,4X,SB,i morao bi da radi.
Ako neko zna o cemu se radi neka mi javi.
unapred hvala
strategije.850vuk.,
-> #849, kizoni--------------------------------------------------------------------
6.4 Divide Overflow upon installation of Command & Conquer.
--------------------------------------------------------------------
If you get a Divide Overflow error when running the INSTALL or SETUP
programs on the CD-ROM, you have two methods of correcting this
problem:
1. You can update your mouse driver. The C&C installation
software is not compatible with older mouse drivers.
Contact your mouse manufacturer for information on obtaining
the new driver for your mouse.
2. Unload the mouse driver when installing C&C. A mouse is
not required for installation. When you are finished,
load the mouse driver normally and run the game as the
instruction manual indicates.
Pozdrav, Vuk
strategije.851fortuna,
imam problem u vezu panzer generala
1)on radi na 386 i mono monitoru
meni nece da radi
da li je to zbog toga sto ja nemam svga
ja imam 4 rama mem da nije do toga
ili u megahercima kojih ja imam jedva 40
strategije.852supers,
-> #851, fortuna>> da li je to zbog toga sto ja nemam svga
Samo zbog ovoga, rekao bih.
strategije.853sdanijel,
Hi
Da li neko ima neki cit za C&C ???
P.S. - HITNO !!!
Hvala
strategije.854dragosh,
-> #853, sdanijelcit>> Da li neko ima neki cit za C&C ???
Ja mislim da sam istog slao jedno 10x samo u ovu konferenciju...
Ali ajde, da te poštedim muka... uz poruku.
poz.
cheat.zipstrategije.855mboban,
Igra li neko ovde Jagged Alliance?
Ovu UFO-like strategiju konstantno igram već nekoliko dana, i ono što
sam za to vreme otkrio je: kako se poziva mapa trenutnog sektora, kako
se plaćenik okreće u željenom smeru, kako se izdaje komanda da svi idu
na određeno mesto, kako se koriste čuturica i pribor za kamuflažu, itd.
Čitajući stare poruke u konferenciji provalio sam kako se 'opravlja
zaglavljeno oružje (tenks dselic :). Ali postoje još neke sitnice koje
me interesuju...
Šta predstavljaju osobine wisdom i dexterity? Da li od dexteritya zavisi
sposobnost baratanja nožem? Čemu služi ona zelena tuba Compound 17? Gde
i kako se koriste ulje i benzin? Kako se koriste detonatori? Desni klik
na detonator kaže da isti treba da se prikači na neki eksplozivan predmet.
Koji su ti eksplozivni predmeti i gde ih naći? Dalje, postoji li način da
se poveća početni prihod po obrađenom drvetu koji iznosi 500$?
Naravno, ne bih se ljutio ako bi mi neko iskusniji u ovoj igri dao neke
hintove u vezi strategije napada, izbora plaćenika itd, i istakao na šta
da obratim pažnju da bih uspešnije igrao. :)
strategije.856fortuna,
trazi li PANZER GENERAL svga karticu
strategije.857nukite,
-> #856, fortuna> trazi li PANZER GENERAL svga karticu
Ne trazi, meni je radiJo na VGA.
strategije.858alec,
-> #856, fortuna> trazi li PANZER GENERAL svga karticu
Mislim da ne trazi ali podrazava i svga mod
strategije.859fortuna,
Fortuna se svima koji su mu pomogli oko Panzer Generala srdacno zahvaljuje
strategije.860mirkomi,
Da li je neko igrao MicroProse-evu igru Master of Magic. Igra vrlo podseca na
Civilzaciju, s tim sto je nesto bolje uradjena (nisam igrao Civ2). Elem,
problem je sto nakon duzeg igranja igra se obavezno zaglavi (citaj: puna je
bagova). Ako neko ima Update ili nesto slicno za doticnu igru bio bih zahvalan.
mirkomi
strategije.861morkin,
-> #860, mirkomi> Da li je neko igrao MicroProse-evu igru Master of
> Magic. Igra vrlo podseca
Ja sam igrao (i zavr{io :) i imam verziju koja ne baguje. Prethodna verzija
koju sam imao mi je ponekad bagovala. Poenta je da ne dozvoli{ protivnicima da
se previ{e osna`e. Ako se osna`e i previ{e namno`e, to je optere}enje za
memoriju i igra puca.
Da li ti igra puca za vreme borbe ili za vreme kompjuterovog poteza?
Probaj da isklju~i{ animacije spelova.
strategije.862lexus,
Command & Conquer: Red Alert je izašao i kod nas :)
Dolazi na dva CD-a, sa svaku stranu po jedan.
DOS verzija radi sasvim fino na 486DX2/66 sa 8 mega RAM-a.
Win95 verzija radi nešto lošije na istoj konfiguraciji, ali
radi iznenadjujuće dobro. Jedino je za startovanje igre potrebno
oko 3 minuta ;(. Inače, obe verzije se nalaze na ista dva CD-a.
Zanimljivo je da ne postoji kompatibilnost izmedju snimljenih
pozicija za ova dva OS-a. Win pozicije neće raditi pod DOS-om
i obratno...
Što se same igre tiče, ko je voleo C&C obožavaće Red Alert.
Uživajte! :)
strategije.863superhik,
-> #860, mirkomi=:> problem je sto nakon duzeg igranja igra se obavezno zaglavi
=:> (citaj: puna je
Axa i meni se dešavalo, četo snimaj poziciju, oslobodi max
memorije...
strategije.864stasas,
Grupa command.conquer je zamenjena grupom westwood.
Za pristup obratiti se na MAIL.
strategije.865stasas,
Otvorena je nova grupa:
B L I Z Z A R D
-sve o igrama ove softverske kuce!
Za pristup obratiti se na MAIL.
strategije.866sfilip,
El igra neko već pominjani Jagged Aliance?
igra je inače strašna... Podseća na borbe iz X-com serijala, doduše mnogo
su bolje (realnije). Veoma lepa i zarazna igra. Staje valjda na samo 7
disketa :)
Elem, ako je neko igrao, evo nekih hintova:
Compound 17 se koristi da ojača pancire i šlemove i to tako što se šleim ili
pancir stave u ruku a Compound 17 spusti u onaj kvadratić koj se pojavi ispod
predmeta. Na istu foru se može presipati oprema iz više malih medi kitova u
jedan veliki (zauzima manje prostora).
Stvari se popravljaju tako što se ujutro izabere član ekipe sa relativno
velikim Mechanical nivoom, u ruku mu se stavi onaj crveni komplet za
opravljanje a u ranac one stvari koje se opravljaju. Onda mu se izabere
"repair". Tako se i leče ljudi, samo što je tu potreban veliki Medicine nivo,
i medi kit ili onaj drugi komplet. Članovima koji su ranjeni stavi se opcija
"Patient" ako ima doktora u ekipi, ili samo Rest ako nema.
Detonatori se stavljaju na TNT explozive ili plastične ex.
Čemu služe čaše, kante sa benzinom, kanisteri sa uljem, i još puno stvari
pojma nemam, pako iko ovde igra dotičnu igru, a vredi je igrati, nek mi da
hint.
strategije.867space.ace,
-> #862, lexus>> Što se same igre tiče, ko je voleo C&C obožavaće Red Alert.
Nadam se da ne važi i obratno, ko je mrzeo C&C mrzeće i Red Alert,
jer mi se C&C nimalo nije svideo, ali bih voleo da vidim i taj
Red Alert.
strategije.868dselic,
-> #866, sfilip> Čemu služe čaše, kante sa benzinom, kanisteri sa uljem, i još puno stvari
> pojma nemam, pako iko ovde igra dotičnu igru, a vredi je igrati, nek mi
> da hint.
Tegle, krpe, ulje i bezin služe za pravljenje molotovljevih koktela.
strategije.869sfilip,
-> #868, dselic>> da hint.
>
>Tegle, krpe, ulje i bezin služe za pravljenje molotovljevih koktela.
care! ovoga se nikad ne bih setio... :)
strategije.870lexus,
-> #869, sfilip=>> Tegle, krpe, ulje i bezin služe za pravljenje molotovljevih
=>> koktela.
=>
=> care! ovoga se nikad ne bih setio... :)
Dselic to radi i u stvarnom životu, tako da mu nije bilo teško
da provali čemu služe dotične stvari u igrici ;))
strategije.871vuk.,
... ova poruka je cisto informativne prirode... naime, u svoju zbirku
strateskih igara, uvrstio sam i taj "Famozni" RED ALERT...
... instalacija u DOS okruzenju je polozila ispit, a samu igru sam
prilicno "Izmrcvario", tako da slobodno mogu reci da radi veoma
pouzdano...
... prvo sto sam primetio, je da su se programeri potrudili oko
softverskih rutina, a rezultat svega toga su: znatno ubrzana igra...
nove jedinice... mnogo interesantnije misije...
... ipak... za sada nisam uspeo da startujem igru pod 95-icom (a nije da
se nisam trudio, tj. da se ne trudim), tako da jos uvek ne znam da li
podrzava visoku rezoluciju ili i dalje radi u niskoj (pod DOS-om)...
jedino sto sam uspeo da vidim pod 95-icom je "INTRO-SNEEK&PEEK", koji je
(naravno) identican kao i pod DOS-om, osim sto radi malo sporije (secka
frjmove)...
... e a sad... ono sto me najvise dojmilo je upravo gore pomenuta
najava... koja je uradjena "lepo, lepse, lepo u piz... :>". Tipovi su
uradili takav render, da im stvarno treba "skinuti kapu"... doduse malo je
osakacen za komercijalne potrebe... ali... ko zna Zna...
... to bi bilo to... :> ustvari ne sasvim... Ako je neko iznajmio, drpio,
kupio... RED ALERT i raspolozen je za jednu tabacinu "via modem"
neka mi javi na MAIL...
Pozdrav, Vuk
strategije.872lexus,
-> #871, vuk.=> ... ipak... za sada nisam uspeo da startujem igru pod 95-icom (a
=> nije da se nisam trudio, tj. da se ne trudim), tako da jos uvek ne
=> znam da li podrzava visoku rezoluciju ili i dalje radi u niskoj
=> (pod DOS-om)... jedino sto sam uspeo da vidim pod 95-icom je
=> "INTRO-SNEEK&PEEK", koji je (naravno) identican kao i pod DOS-om,
=> osim sto radi malo sporije (secka frjmove)...
Izbriši DOS instalaciju i instaliraj igru iz Win-a. Ni ja nisam
mogao da igram iz Win-a posle DOS instaliranja.
Naravno, prvo prekopiraj sejvove u neki poseban dir da ih ne izgubiš.
Inače, igra pod 95-icom radi u visokoj rezoluciji! Mnogo je lepo,
a i pregledenije, budući da je vidno polje četiri puta veće nego
u niskoj rezoluciji. Jedini problem je u tome što se jedinice teško
vide na mapi.
Inače, Intro-SneekPeek pod 95-icom radu u tzv. srednjoj rezoluciji.
(320x480?) Dotični secka samo kada se startuje iz autorun menija,
a kada se startuje iz igre, radi odlično, kao i sve animacije u
toku igre.
Igra ima jednu jedinu manu - DOS pozicije ne rade pod 95-icom i
obratno :(((
Mada to i ne mora da bude mana, tera me da igru predjem u obe
verzije ;)))
strategije.873skorpion,
-> #862, lexus
>
> Sto se same igre tice, ko je voleo C&C obozavace Red Alert.
>
> Uzivajte! :)
U mojoj familiji obozavamo C&C, zasad samo volimo RA ;)
Ipak, neke zamerke postoje. Npr. Mapa-mnogo losija od C&C.
Neke misije se moraju igrati po zadatim resenjima ( u C&C
toga nije bilo, tj. svaku misiju si igrao na drugi nacin).
Preterase ga sa iskvarenim eng. (U pocetku, mozda simpaticno,
ali...)
Graficka resenja objekata malo sirova, pa neka je i to doba!!!
Glumci - cisti promasaj.
Ipak C&C naj1, RA, odma' tu. :)))
Nesto u vezi tvoje poruke o PlusPak.
Licno sam veliki protivnik 95, ali ono sto su u Westwood-u
uradili je, prosto fantasticno. Predivno!!!
A Tebi samo jedno pitanje! Win95 je OS???
Jos samo jedno da recem, nas sin ima 17 godina ;))))
strategije.874skorpion,
-> #867, space.ace>>> Sto se same igre tice, ko je voleo C&C obozavace Red Alert.
>
> Nadam se da ne vazi i obratno, ko je mrzeo C&C mrzece i Red Alert,
> jer mi se C&C nimalo nije svideo, ali bih voleo da vidim i taj
> Red Alert.
NEMOJ!!!
strategije.875guta,
Izašao je Master of Orion 2.
Konačna specifikacija mašine koju zahteva:
----------------------------------------------------------------
IBM PC 100MHz 80486 compatible or faster
DOS 5.0 or later (also runs under Windows 95)
8MB RAM (or 16MB RAM if running under Windows 95)
Double-speed CD-ROM drive (300 K/sec sustained transfer rate)
Super VGA graphics (VESA required) for 640x480x256 colors
Hard drive (75MB free)
Microsoft-compatible mouse
Supported Sound Blaster (or 100% compatible)
Recommended IBM PC 90MHz Pentium compatible or faster
16MB RAM Required for 100%
multiplayer option
Hayes-compatible 9600 modem or faster (2-player)
Null-modem serial cable (2-player)
IPX network (2 to 8 players)
----------------------------------------------------------------
strategije.876lexus,
-> #873, skorpion=> Ipak, neke zamerke postoje. Npr. Mapa-mnogo losija od C&C.
C&C se dogadja u ovo vreme, a RA 1945-46, logično je da mapa
bude lošija.
=> Neke misije se moraju igrati po zadatim resenjima ( u C&C
Po kakvim zadatim rešenjima?
=> Graficka resenja objekata malo sirova, pa neka je i to doba!!!
=> Glumci - cisti promasaj.
Sa ova dva se slažem, mada ni u C&C glumci nisu bili mnogo bolji.
U stvari, nisu ni bili glumci, već ljudi iz Westwooda :)
=> A Tebi samo jedno pitanje! Win95 je OS???
Pa sad... Nisam ga ja tako nazvao ;)
strategije.877null,
Evo patch za master of magic.
p.s. LePiaf hvala za patch to ti nikada necu zaboraviti :)))
moupt.zipstrategije.878sfilip,
-> #870, lexus>Dselic to radi i u stvarnom životu, tako da mu nije bilo teško
>da provali čemu služe dotične stvari u igrici ;))
e onda mi još daj ideju šta ds radi u stvarnom životu sa predmetima
tipa "chunk of steel", kamerom ili tako nekim glupavim zvrčkicama tipa
poruke itd :)
strategije.879nitro,
Sub. Jagged Alliance
Moze li neko da mi objasni kako se koristi cutura sa vodom.
strategije.880sfilip,
-> #879, nitro>Sub. Jagged Alliance
>
>Moze li neko da mi objasni kako se koristi cutura sa vodom.
jednostavno... klikneš je na glavu čoveku, za vreme borbe
inače, služi za dopunjavanje one plave skale, tj odmornosti, recimo
ako te neprijatelj gađa stunt granadom ili suzavcem... ali ti još
nisi stigo dotle ;)
nego, stigoh ja do onog prvog sektora, i bar jedno 5 puta sam ga
igrao, prva četri puta blokira, a poslednji put ja ih pobijem jedno
25 komada (!) i upadnem u zadnju sasvim gore levo prostorijicu, kad ono
unutra onaj glavni negativac, prikaže mi njegovu sliku i on kao nešto
krene da priča, al' tu se nađe neki bag pa umesto pričanja izlete
neke kuke i kvrke, i neki smešan zvuk, i posle toga isto to krenu da
ponavljaju moji ljudi, dese se neke explozije, raznese se zid kod negativca,
on nestane, a meni se u sledećem potezu blokira comp... i tu ja uzmem
pa frljnem ceo j.a. u đubre.. ipak me zanima kako izgleda kraj, pa ako
je neko prešao el' može da mi kaže šta negativac kaže na kraju, i šta
uradi ;), jer ja živaca za bagovite igre nemam :)
strategije.881skorpion,
-> #876, lexus
>=> Neke misije se moraju igrati po zadatim resenjima ( u C&C
> Po kakvim zadatim resenjima?
Greska ;) Htedoh reci na isti nacin, istim postupkom.
strategije.882sfilip,
Evo pre par dana nabavih cd verziju Jagged Aliancea, dosad mi se nije
nijednom blokirala, dotatci su samo u zvuku i animacijama, ali su vredni
pažnje s' obzirom da u borbi daju stvarno odličnu atmosferu, svi opisi
oružija su ozvučeni, svi textovi vojnika, boljerečeno sve što piše je
ozvučeno :) zato im je i trebalo jedno 450mb, ali vredelo je snimanja
na hard disk, da ne bih plaćao cd klubu ;)
Ovako kompletno izgleda kao veoma solidna igra koja ima mane, kao i maltene
svaka strategija, ali je vredna igranja :)
strategije.883lexus,
-> #881, skorpion=> Greska ;) Htedoh reci na isti nacin, istim postupkom.
Aha... Pa ne znam, ja sam i C&C prešao tako što sam na svim
nivoima isto odigrao... Prvo napravim bazu, lepo joj postavim
odbranu, napravim gomilu tenkova i ako postoje laseri, napravim
gomilu miniganera. Pošaljem miniganere na lasere, pritom pazim
da ih harvester ne izgazi, ugazim laser, uletim tenkovima i
rasturim sve što se miče, a i ono što se ne miče...
Slično je i u Red Alertu :) Samo što koristim tenkove i helikoptere...
strategije.884space.ace,
-> #877, null>> p.s. LePiaf hvala za patch to ti nikada necu zaboraviti :)))
don't get sentimental, bro...
strategije.885skorpion,
-> #883, lexus
> Aha... Pa ne znam, ja sam i C&C presao tako sto sam na svim
> nivoima isto odigrao... Prvo napravim bazu, lepo joj postavim
> odbranu, napravim gomilu tenkova i ako postoje laseri, napravim
> gomilu miniganera. Posaljem miniganere na lasere, pritom pazim
> da ih harvester ne izgazi, ugazim laser, uletim tenkovima i
> rasturim sve sto se mice, a i ono sto se ne mice...
>
> Slicno je i u Red Alertu :) Samo sto koristim tenkove i helikoptere...
E, vidis, kod nas je slast u improvizaciji. :)
Volimo da se igramo, a C&C je to i te kako omogucavao.
Nekad dobijes rat, nekad izgubis, ali je lepo kad se ne
ponavlja.
Kazes da si C&C "presao", ali mi ga i danas igramo i prelazimo
na razne nacine, a sad su tu jos 2 CD-a, plus mogucnost editovanja,
tako da ce se kod nas ONI JOS DUGO IGRATI! :)))
Nego jedno pitanje. Kad razvijes veliku i mocnu bazu, da li ti
comp uspori pokrete?
strategije.886lexus,
-> #885, skorpion=> Kazes da si C&C "presao", ali mi ga i danas igramo i prelazimo
Prešao - 3 puta do sada :)
=> Nego jedno pitanje. Kad razvijes veliku i mocnu bazu, da li ti
=> comp uspori pokrete?
Prilično. Poslednji nivo na Red Alertu sam jedva prešao, budući
da mi je igra bila strašno usporena sve dok nisam eliminisao
polovinu protivničke odbrane, onda je već postalo podnošljivije :)
strategije.887null,
Ljudi senzacionalno !!!!
Pojavio se master of orion 2 u gradu :))))))
Koliko sam video od igre postoji vise planeta u jednom sistemu i
editovanje svake planete (kao gradovi u civ-u).
NAvode mogucnost igranja u vise ljudskih igraca :))),a ima
ugradjenu podrsku i za modem :)))))))))). Dolazi na jednom CD i
danas sam ga video kod jednog pirata u bg.
Null
p.s. REKLAMA !!!
CD mozete naci kod M&S soft-a tel 146-744
strategije.888schef,
Iz SK:
B O N U S L E V E L
STAR GENERAL
Nakon Panzer, Allied i Fantasy, Star General j enajnoviji deo SSI-jeve
General serije. Za razliku od prethodnika, Star General ima dva bojna polja,
t.j. odvojene su bitke u svemiru od bitaka na planetama koje zauzimate. Tako
svakih petnaest krugova na zemlji čini jedan Space krug, što znači da 15
krugova ni vi ni neprijatelj ne možete dobiti pojačanja iz orbite. U borbu za
vlast nad galaksijom moguće je voditi ljude i predstavnike šest vanzemaljskih
rasa. Star General će biti prva igea u General seriji sa mogućnošću igre za
više igrača preko mreže i modema. Za budućnost SSI sprema igre Panzer
General 97 i Pacifik general o kojima ime govori sve. Imperialism je SSI-jeva
verzija Civilization-a, a Computer Ambush strategija u realnom vremenu.
strategije.889sfilip,
Imam jedno pitanje u vezi C&C, i Red Alerta: Dal' neko zna kako da avionom
(il' helikopterom) napadnem neprijateljsku vazdušnu jedinicu dok leti?
strategije.890lexus,
-> #889, sfilip=> Imam jedno pitanje u vezi C&C, i Red Alerta: Dal' neko zna kako da
=> avionom (il' helikopterom) napadnem neprijateljsku vazdušnu
=> jedinicu dok leti?
Nikako :)
strategije.891supers,
-> #888, schef>> Nakon Panzer, Allied i Fantasy, Star General j enajnoviji deo
>> SSI-jeve General serije. Za razliku od prethodnika, Star General
E, je**li ih svi ovi generali. Od jedne kultne igrice kao što je Panzer
General počeli su da izvode traljave derivate. Konačno sam i ja probao
Allied General i razočarao se. Ubi bože sporo i glomazno, pa još odbija
da radi ako je Windows na više od 256 boja!
Sve u svemu, prepakovali su Panzer General u Windows GUI. Treba
izdvojiti jedno 50MB prostora na disku za novu turu Panzer General
scenarija? Nema šansi! Tu gomiletinu sam obrisao.
Steel Panters je, s druge strane, dobra igrica sa sasvim novom koncepcijom.
Konačno, dobri tenkovi bivaju uništeni tek kad im priđete s prave strane,
a ne kad namolite boga da random generator bude na vašoj strani kao
u Panzeru. Zaista dobra igrica, pa još sa enciklopedijom naoružanja,
šteta što ni njoj ne mogu da posvetim još vremena i prostora.
Moj problem je disk od 420MB koji se do pre dve godine smatrao velikim,
ali situacija se iz korena menja... Kad bih bar mogao da vozim igrice
i programe sa CD-a... Da li možda postoji neka strategijska kolekcija
koja se može startovati sa CD-ROM-a? Ovo što sam pozajmio od prijatelja,
CD napunjen CD-RIP-ovima je najgluplja moguća stvar.
strategije.892darth.vader,
-> #889, sfilip>> Imam jedno pitanje u vezi C&C, i Red Alerta: Dal' neko zna
>> kako da avionom (il' helikopterom) napadnem neprijateljsku
>> vazdusnu jedinicu dok leti?
Vrrrlo tesko, cakstavise ;)
Darth.Vader
strategije.893fortuna,
Da li iko zna kakvi uslovi trebaju da panzer general radio na pc-u??
strategije.895nitro,
Sub. Jagged Alliance
Parce metala sluzi za poboljsavanje oruzja!
Takodje moguce je pojacati dejstvo raznih gasnih
bombi tako sto pomesate kantu sa benzinom ,
ulje, neku vrstu gasne bombe i krpu.(ovo nisam isprobao
ali trebalo bi da radi)
Inace da li ste probali da igrate na harder?
Mnogo je zanimljivije.
Nemanja
strategije.896sfilip,
-> #895, nitro>Parce metala sluzi za poboljsavanje oruzja!
je*ote! to sam baš provalio kad sam poslednji put uzeo da je igram,
malo sam menjao onaj quick sav, i našao ogromnu poboljšanu berettu!
tad sam se zabezeknuo, i pogledao, i našao maltene sve ostalo
oružije poboljšano :) btw, ima neka obična "marine shotgun", ali nju
nisam nikada video u igri? i ima ona druga shotgun, koju valjda ima
Magic kad ga unajmiš. Isto tako našao sam neke stvarčice tipa
bolnički prsluci, onda neki veliki metci, opis je nešto tipa "???
bullets", pa onda krvavi brushalter (!), neki otrov-senzor za
vazduh, neki odašiljač i bogtepitakoznaštajoš... možda će biti
nastavak j.a. ili jednostavno nisu ubacili te stvari u ovaj deo,
bez razloga? svejedno, batalio sam igranje dotičnoga kad sam
nabavio Red Alert ;)
strategije.897sfilip,
-> #890, lexus> => Imam jedno pitanje u vezi C&C, i Red Alerta: Dal' neko zna kako da
> => avionom (il' helikopterom) napadnem neprijateljsku vazdušnu
> => jedinicu dok leti?
>
> Nikako :)
:( šmrk, nepravda... a comp to može... to im je onda jedan od
bagova koje nisu ispravili... najviše me je obradovalo što su
ispravili bag kod onih velikih, kakosezvahoše, valjda mamut tenkova,
pri napadu na pešadiju, i povećanje upotrebljivosti helikoptera,
itd :)
inače, scenario za ruse je strašno glup, ako se poredi sa savezničkim...
strategije.898lexus,
-> #896, sfilip=> vazduh, neki odašiljač i bogtepitakoznaštajoš... možda će biti
=> nastavak j.a. ili jednostavno nisu ubacili te stvari u ovaj deo,
Koliko ja znam, nastavak je već izašao :) Ili su možda u pitanju
dodatne misije... Raspitaću se pa ću ti javiti.
strategije.899lexus,
-> #897, sfilip=> inače, scenario za ruse je strašno glup, ako se poredi sa
=> savezničkim...
Kako to misliš? Film izmedju nivoa je glup i sa jednima i sa
drugima, za razliku od filma u C&C-u koji je ok uradjen.
A saveznici imaju užasno, ali užasno jadan kroj, dok je crvenima
kraj zanimljiviji :)
strategije.900lexus,
-> #899, lexus=> A saveznici imaju užasno, ali užasno jadan kroj, dok je crvenima
Ovaaaaj... Saveznici nemaju jadan kroj, već jadan kraj, tj. završnu
scenu :)
strategije.901stasas,
SUB: RED ALERT
Igra je PERFEKTNA!
Jel' ko zna koliko ima misija? (Da li je neko prešao?)
Ja sam stigao do 10 misije (ona u zgradi)-sa Alliance.
Da li je to zadjna misija, i kako se prelazi?
(znam da treba zauzeti računarske centre unutar zgrade)
Pozdraf **Griffin Defense Alliance**
strategije.902lexus,
-> #901, stasas=> Jel' ko zna koliko ima misija? (Da li je neko prešao?)
14 misija i sa jednima i sa drugima.
strategije.903spantic,
-> #900, lexus> Ovaaaaj... Saveznici nemaju jadan kroj, već jadan kraj, tj. završnu
> scenu :)
Moguće, ali nikako ne uspevam da iskopam kontrolnu dvoranu.
Pa gde je?
strategije.904spantic,
-> #901, stasas> (znam da treba zauzeti računarske centre unutar zgrade)
> Pozdraf **Griffin Defense Alliance**
Sve računarske centre?
Na koji to fazon?
Koliko ih ima BTW?
strategije.905ivanl,
-> #904, spantic Sp> Sve računarske centre?
Da.
Sp> Na koji to fazon?
Dovedeš injženjera do computera.
Sp> Koliko ih ima BTW?
Ne sećam se ;)
strategije.906lexus,
-> #904, spantic=> Sve računarske centre?
=> Na koji to fazon?
Koji nivo u zgradi je u pitanju? Onaj kada imaš dve razdvojene
grupe ljudi ili onaj kada se dvadesetak tvojih vojnika nalazi
izmedju tri zida ;).
Kao što si verovatno primetio, pod je pretežno tamno zelen,
a verovatno si primetio i prostorije koje imaju beo pod. U
prostorijama sa belim podom imaš terminale, dovedeš inženjera
do terminala i dobićeš poruku da je terminal deaktiviran ili
da je postavljena bomba na terminal... Takodje postoje i terminali
koji isključuju protivničke odbrambene mehanizme i slično...
strategije.908dragoljub,
Pa dobro, jel' igrao neko taj "Masters of Orion 2" ?
Hajte ljudi dajte utiske. Šta su poboljšali? Kakva je grafika, zvuk,
animacija...? Da li je teži od MO1? Da li je koncepcija ista? Da li zaista
mogu više ljudskih igrača i kako? Da li su Psilonci i dalje najpametniji?
Da li su uveli Srbe kao posebnu rasu? Da li treba (daleko bilo) Win95? Da
li može bez CD-a? Koliko zauzima na disku? Koliko ste prijatelja izgubili
od kako ste ga nabavili? Gde ste ga nabavili?...
strategije.910stasas,
Ajde ljudi ko je prešao 10 ili 11 nivo sa Alliance
u Red Alertu neka mi pošalje _dos save_ sa
11 ili 12 nivoa.
Unapred HVALA! StaŠa
strategije.911jevta,
-> #910, stasas
> Ajde ljudi ko je prešao 10 ili 11 nivo sa Alliance
> u Red Alertu neka mi pošalje _dos save_ sa
> 11 ili 12 nivoa.
Nemam sačuvano. Ali reci gde si zapeo. nije teško.
strategije.912spantic,
-> #908, dragoljub> Hajte ljudi dajte utiske. Šta su poboljšali? Kakva je grafika, zvuk,
> animacija...? Da li je teži od MO1? Da li je koncepcija ista? Da li zaista
> mogu više ljudskih igrača i kako? Da li su Psilonci i dalje najpametniji?
> Da li su uveli Srbe kao posebnu rasu? Da li treba (daleko bilo) Win95? Da
> li može bez CD-a? Koliko zauzima na disku? Koliko ste prijatelja izgubili
> od kako ste ga nabavili? Gde ste ga nabavili?...
Nisam zadovoljan. Ja sam bio veliki fan MO 1, ali ovo je previše
zakomplikovano bez potrebe.
Treba Windows 95. Kupio sam original ;)
strategije.913spantic,
Ne znam za njega, ali meni nije jasno kako da za 30 minuta
sredim sve kontrolne centre.
Mislim da ih ima 5, i dobro su branjeni. Bombaši su najveći
problem. Ako ne sredim sve centre propadam misiju. Najviše sam
zauzeo tri centra, a uopšte mi ne javlja porukom da su
deaktivirani.
Ima li neka finta da se dokopam tenka. Kao Rus problema nema.
strategije.914jevta,
-> #913, spantic
> Ne znam za njega, ali meni nije jasno kako da za 30 minuta
> sredim sve kontrolne centre.
Iz više pokušaja sam više puta uspeo i ako ne veruješ uvek mi je
ostajalo od 1-3 sec. do kraja :)) Fora je u tome da prvo dovedeš
Tanju ( ne tvoju, već onu iz igrice koja izigrava komandosa) i
sa njom pičiš na donja dva centra. Ona početna rulja uglanom
statira dok Tanja ne završi posao dole. Posle nju vraćaš gore, a
inženjere šalješ dole da uđu u command center. Zatim Tanja kreće
sa inžinjerom gore (ako se dobro sećam 4 su centra a tri
inženjera). Uz čest save nema šansi da ne uspeš.
> Ima li neka finta da se dokopam tenka. Kao Rus problema nema.
Uvek sam mislio da si ti rusofil :))) Šta će ti tenk? MOžda
može ako ga oštetiš da uđe u crveno pa potrošiš inženjera na
njega, ali ne verujem da bi onda sve postigao. Valjda iz iskusta
znaš da Tanja sve završava ?!
P.S. Što se tiče javljanja da su command centri deaktivirani pojačaj
ton na zvučnicima pa ćeš čuti, ili eventualno ako si to uradio
inženjera dovuci ispred onih kaobajagi vrata.
strategije.915fortuna,
Moze li neko da mi objasni u igri COMMAND AND COUNQUER kada dodjem do 6 nivoa
kada igram kao dobrica:) gde onog kretena da vodim onog shto govori i v got a
present for you.unapred hvala
strategije.916simce,
-> #915, fortuna> kada igram kao dobrica:) gde onog kretena da vodim onog shto
> govori i v got a present for you.unapred hvala
Taj se zove komandos :)
Prvo treba da pokoljes sve vojnike i razneses sve SAM-ove
na tom ostrvu gde pochinjes.
Onda ce da dodje helikopter po tebe.
Onda ubacis komandosa u helish i nadjes bazu (gornji desni
ugao koliko se secam) i treba da pokupis onu kutijicu koja
je ogradjena zicom.
Onda zbrishesh i presho si..
strategije.917sfilip,
Pošto mi je izgoreo CD klub, u pokoj mu duši, ostao mi je ovde Steel Panthers 2
i to na duže vreme :) pa sam mu posvetio malko više vremena, i zaključio da
to ipak nije tako idijotska igra, iako ima elemente idijotizma ;)
Elem, mnoge stvari mi se ne sviđaju, mnoge mi se sviđaju, pa me zanima, kakav
je prvi deo igre u odnosu na drugi, i najvažnije, kako izgledaju kampanje(a),
i dal' vredi igrati?
Isto tako, šta je sa Panzerom 97, ili kako se već zvaše?
i ima li neka nova strategijica sa istorijskim osnovama, a da valja? :)
strategije.918junior,
-> #917, sfilip> i ima li neka nova strategijica sa istorijskim osnovama, a da
> valja? :)
Negde sam na internetu naišao na najavu Fields of Glory 2.
Ne znam kako može još da se poboljša, osim da naprave pametnijeg
kompjutera. ;)
strategije.919dragosh,
-> #915, fortunacit>> Moze li neko da mi objasni u igri COMMAND AND COUNQUER kada dodjem do 6
cit>> nivoa kada igram kao dobrica:) gde onog kretena da vodim onog shto
cit>> govori i v got a present for you.unapred hvala
Radje bih ti odgovorio u vicevima,ali nema veze...1. piše se
Command & Conquer, a kreten se zove commando ( ili ti komandos);)
2. Ako ne znaš šta je cilj misije(kao što ne znaš),pogledaj
briefing u meniju "restart",pa će ti,uz malo poznavanje engleškog,
stvar biti jasna;) A ako ti opet ne bude bilo jasno,opiši
misiju malo detaljnije pa da je se malo prisetim ;) Ubi me ovaj
Red Alert ;))
poz.
strategije.920alec,
-> #917, sfilip> Posto mi je izgoreo CD klub, u pokoj mu dusi, ostao mi je ovde
Ako mislis na SP Soft, znas li kada ce da prorade ?
strategije.921sfilip,
-> #920, alec>> Posto mi je izgoreo CD klub, u pokoj mu dusi, ostao mi je ovde
>
>Ako mislis na SP Soft, znas li kada ce da prorade ?
da, na njih mislim :)
Pojma nemam kad' će da prorade, ali kolko' sam video situacija je bila veoma
gadna :) Kad sam ušao u zgradu, iz prizemlja se osećala paljevina, a kad sam
se popeo, oduševio me je izgled susedne kancelarije, koja je bila POTPUNO
spaljena, uključujući i zidove koji su se raspadali... Kancelarija SP softa
je samo "malo" nagorela, pogotovu na levoj strani, kompjuteri su bili
odnešeni (razumljivo), a tip s' kojim dele kancelariju mi je rekao da će
proraditi kroz 10tak dana, što će reći, uskoro...
strategije.923guta,
-> #908, dragoljub
#> Pa dobro, jel' igrao neko taj "Masters of Orion 2" ?
Naravno :)
#> Hajte ljudi dajte utiske. Šta su poboljšali? Kakva je grafika,
#> zvuk, animacija...? Da li je teži od MO1? Da li je koncepcija
#> ista? Da li zaista mogu više ljudskih igrača i kako? Da li su
#> Psilonci i dalje najpametniji? Da li su uveli Srbe kao posebnu
#> rasu? Da li treba (daleko bilo) Win95? Da li može bez CD-a?
#> Koliko zauzima na disku? Koliko ste prijatelja izgubili od
#> kako ste ga nabavili? Gde ste ga nabavili?...
Dakle, moji utisci, po tačkama :)
- Koncepcija je (nešto) promenjena:
- više liči na Master of Magic (i samim tim na civ) nego na MOO1
- iska W95
- Tehnički detalji:
- radi u 640x480 (mnoooogo bolje & lepše od MOO1 :)
- muzika & efekti su bolji za klasu (što i nije bilo naročito teško
u odnosu na MOO1 ;)
- radi i sa CD-a, i sa diska, jede 70Mb za instalaciju na disk,
i još oko 350Mb ako disk iskopirate na CD pa igrate odatle
- OBAVEZNO iskopirajte sadržaj CD-a na disk, instalirajte i igrajte
odatle (instalacija može da ide i na istu particiju), osim ako
nemate 16x CD drajv. Otkada sam ga prekopirao, letiii :)
- mnogo je brži od MOO1, Huge galaksija i 8 protivnika (vi+7), čak
i u odmakloj fazi igre potez se odigrava praktično trenutno
- moguća je igra sa više ljudskih protivnika (do 7) preko lokalne
mreže, modema i direktno, putem kabla (kada, jel'da, mogu da
igraju samo dvojica :)
- Ostalo:
- ovo je, jednostavno, ono što su MOO1 i MOM (da ne bih bio
odstreljen zbog blasfemije, neću pomenuti i Civ ;) oduvek trebali
da budu. Prosto je neverovatno koliko je sitnica koje olakšavaju
igranje ubačeno, i koliki je stepen automatizacije koji možete
da postignete. Pritiskanja na taster miša ima oko red veličine
manje nego u prvom delu, a s obzirom na povećanu složenost, to
izađe na dva reda veličine :)
Planete
Planete iz MOO1 su sada solarni sistemi, koji sadrže raznorazne planete,
sa sve orbitama, asteroidnim prstenima (koji se mogu konvertovati u
planete, kada dostignete tu tehnologiju) i gasnim džinovima. Što je
posebno zanimljivo, više rasa može zauzeti planete u jednom sistemu,
pri čemu se ime sistema na mapi prikazuje višebojno, u zavisnosti od
boja zastava dotičnih rasa. Ne postoji više posebna tehnologija za
zauzimanje planeta (Tundra colony base, Toxic colony base, itd.).
Planete imaju i dodatne bonuse, kao na primer jačinu gravitacionog polja
koja utiče na proizvodnju.
Teraformiranje je nešto izmenjeno, u smislu da kada ga izmislite, možete
da ga primenjujete na istu planetu više puta, pri čemu ona menja svoj
tip postepeno (Tundra u Barren, Barren u Minimal, Minimal u Desert, itd.)
Kolonije
Izgradnja kolonija izgleda kao u Civ, ili Master of Magic. Znači, grade
se razne zgrade, ustanove, itd. Moguće je posedovati i Outpost stanice
na pojedinim planetama, koje možete da koristite kao "rezervaciju"
planete pre nego što pošaljete pravi Colony Ship ili Colony Base, ili
kao tačku kontakta i razmene sa drugim rasama. Bitna novost je izgradnja
Freighter flote, koja se ne vidi kao takva, tj. ne prikazuje se na
uobičajeni način u orbiti planete, već služi za prevoz ljudi i hrane
između vaših kolonija. Ovaj prevoz se odvija potpuno automatski, tj.
dovoljno je da izgradite dovoljan broj ovakvih brodova.
Ono što me je oduševilo je Build lista: pored opcije Auto build, koja
predaje računaru brigu o koloniji, postoji i ova lista, u koju lepo
naređate ono što treba da se izgradi u koloniji, i onda n poteza možete
da zaboravite na tu koloniju. Igra vas samo obavesti da je neka
građevina tamo izgrađena, i šta je sledeće u listi nastavljeno da se
gradi, i to je to :)
Brodovi
U kolonijama se grade i brodovi, pri čemu je i to znatno olakšano, u
smislu juzer interfejsa - u brod se automatski stavlja najbolji motor,
oklop, štit i ostale uobičajene stvari - vama ostaje samo da dodate
oružje po izboru, pri čemu je to olakšano "dugmićima za izdvajanje".
Ko je igrao MOO1, znaće o čemu pričam: kada solidno uznapredujete sa
tehnologijom, lista oružja je velika, i stalno se treba šetati gore dole
po njoj - ovde nije tako. Trebaju li vam bombe, izdvojite samo njih i
izaberete jednu, potom izdvojite samo beam oružje, itd.
Novi momenat su Command points - morate imati dovoljan broj ovih poena
da bi ste uopšte mogli da upravljate brodovima. Poeni se dobijaju od
zgrada/tehnologija/heroja koje gradite/zapošljavate, pa je flota obično
proporcionalna jačini vaše privrede - nije dovoljno samo imati Rich
planetu, hraniti je parama i napraviti definit-zgaz flotu, pa popaliti
ostale, za kreiranju dobre flote ovde se mora više planirati.
Ostale novosti su:
- svako oružje ima i par nivoa modifikacije: heavy mount, autofire,
i posebno zanimljiv, luk gađanja: napred usko, napred široko, nazad,
itd., sve u svemu jako slično montiranju oružja na vaš Cobra MkIII
u Eliti. Nemojte misliti da ovo služi samo za zabavu i šminku - u
borbi brodovi zaista rotiraju oko svoje ose, pa uopšte nije svejedno
koliki luk pokriva vaše oružje - ako vam neko priđe sa leđa, a imate
samo prednji laser, morate se okrenuti da bi ste ga gađali, za koje
vreme već možete da ispustite plemenitu dušu ;)
Borba
Ko je ozbiljno igrao MOO1, poznaje značaj Auto tastera u borbi - vrlo
je zamorno stalno pomerati brodove u svakoj bici, kojih u jednom potezu
obično ima više. U MOO2, Auto taster je, naravno, ostao. Međutim, postoji
i nova stvar - borbu možete potpuno isključiti, i posmatrati samo
proračunati ishod bitke. Ipak, predlažem vam da učestvujete u ponekoj
bici, pogotovu zbog još jedne novine - brodovi sada nose i marince, pa
je moguće iskrcati se na protivnički brod i zarobiti ga. Vrlo zabavna
stvar :)
Ostale novosti u borbi su:
- u borbi učestvuju i baze i ratne baze oko planete
- polje za borbu je mnogo veće od ekrana
- na planetu se, sem raketa, mogu postaviti i razni laseri
- postoji tehnologija koja sprečava protivnike da pobegnu sa
bojnog polja: jako dobro ako ste jači i to imate, a jako loše
ako ste slabiji ;) U MOO1 je bilo vrlo zamorno gledati
x protivničkih flota kako samo dolaze do vaše planete i odmah beže
Zauzimanje planeta
Ovo sam izdvojio u posebnu stavku, jer donosi mnoge novosti:
- u borbi na zemlji sada učestvuju i tenkovi i borbeni roboti
(Battleoids)
- kada (ako ;) osvojite nečiju koloniju, možete narediti genocid (!)
pripadnika porobljene rase, pa postepeno dovoditi pripadnike
svoje rase na planetu
- ako ih ne pobijete, oni će se vremenom asimilovati (obratite
pažnju na razliku u sličicama između porobljenih i "lojalnih"
pripadnika druge rase :)
- "lojalni" građani ;) će zadržati osobine svoje rase, pa ih možete
kombinovati na različitim planetama, u zavisnosti od bonusa koji
ta planeta ima (na primer, korisno je držati Klackone i Meklare
na rich planetama, Psilone na planetama sa Ancient Artefact
bonusom)
- tu su i Natives - primitivni humanoidi koji obitavaju na nekim
planetama pre kolonizacije, a koji će nastaviti da rade za vas,
ali isključivo u poljoprivredi
Diplomatija
Ova stavka je poprilično proširena i poboljšana, jer je sada mnogo lakše
izraziti svoja osećanja prema ostalim rasama ;), što je u MOO1 bilo
ograničeno na mito i pretnje
- uveden je reket: možete zahtevati da vam neko plaća 5 ili 10%
godišnje proizvodnje
- možete zahtevati da se neko preda, ili se možete i sami predati ;)
- možete direktno objaviti rat
- možete tražiti da prestane sa špijunažom
- možete zahtevati da stupi u rat sa nekim, ili (novo) sklopi mir
sa nekim drugim
- možete da slopite trgovački ugovor (izbačena je vrednost, sada
se direktno određuje prema stepenu snage privrede oba ugovarača)
- možete da sklopite istraživački ugovor - iz njega profitirate
sa research poenima
- možete da zahtevate da vam neko preda (to i drugi zahtevaju od
vas, naravno ;) ceo solarni sistem
- komentari su novi, i prilično zabavni - kada, recimo, od nekog
zahtevate reket, i on prihvati, kaže nešto u stilu: "Mislim da
je pametno prihvatiti vaš prijateljski predlog" :))
- i ono najbitnije - možete nekog ignorisati! Znači, nema više
dosadnih malih rasa koje stalno nešto zahtevaju :)
Špijunaža
Ovoj stavci je posvećeno i podosta tehnologije, koja poboljšava vaše
umeće u ovom zanatu ;) Ipak, najveća je promena što su špijuni sada
jedinice koje se "grade" (da ne kažem prave ;) u kolonijama, i
raspoređuju na radne zadatke :) širom galaksije. Takođe, mogu se baviti
i kontrašpijunažom, kada zapravo love tuđe špijune.
Heroji
Ovo je nešto sasvim novo, što je direktno preuzeto iz Master of Magic, sa
nekim dodacima:
Heroji donose poboljšanja u popriličnom broju kategorija, na primer
poboljšavaju privredu, proizvodnju hrane, donose određenu količinu
novca po potezu, poboljšavaju borbenu spremnost, itd. i obično imaju
kombinaciju od nekoliko bonusa koje donose.
Postoje dve vrste heroja: upravnici sistema i ratni oficiri. Prvu vrstu
dodeljujete pojedinom sistemu (u jednom trenutku sistemom sa svim
kolonijama koje su u njemu, a koje su vaše, može upravljati samo jedan
od njih), a drugu vrstu dodajete pojedinim flotama. Neki od njih donose
poboljšanja koja se primenjuju samo na sistem čiji su upravnici, dok
drugi donose i opšta poboljšanja, koja važe za celu vašu imperiju.
Heroji tokom vremena napreduju, pa se i njihovi bonusi povećavaju.
Ratni oficiri (heroji) mogu i da poginu u bitkama, ako je cela njihova
flota zbrisana, a nemate tehnologiju koja donosi kapsule za spasavanje.
To bi, otprilike, bilo sve. Ako imate neko pitanje, slobodno udrite :),
i naravno zaključak:
Ovo ne smete da propustite! :)
strategije.924guta,
-> #923, guta
#> disk, i još oko 350Mb ako disk iskopirate na CD pa igrate
#> odatle
Lapsus mozgus :)
Naravno, mislio sam da kažem: ako CD iskopirate na disk :)
Sad videh da sam zaboravio par stvari u prethodnoj poruci:
- postoji nova prirodna nepogoda ;), po kojoj je i cela igra dobila
naziv - Antarani. Oni napadaju sa vremena na vreme, sve jačim i jačim
snagama, i to sve rase, redom.
- obratite pažnju na tanke crtice koje spajaju neke sisteme - u pitanju
je novitet, "wormholes", koji omogućava da vaša flota putuje svega
jedan potez između tih planeta. Nešto kao prirodni stargate iz prvog
dela
- takođe, uočite i razliku između Colony Base i Colony Ship brodova -
prvi služe za kolonizaciju u okviru sistema, tj. kada ga izgradite
u tom sistemu, možete da ga pošaljete samo na planetu u istom sistemu,
ovaj brod nema zvezdani pogon. Sa druge strane, mnogo je jeftiniji za
izgradnju, pa nema potrebe da se trošite na pravi Colony Ship, njega
koristite samo za naseljavanje drugih sistema
- postoji novost zvana blokada - pošto je sada moguće da flota stoji u
orbiti tuđeg sistema, a da ga ne napada, takva flota blokira trgovinu
i Freighter (transportnu) flotu tog sistema, pa je sistem bukvalno
odsečen - ne dolazi/odlazi hrana, i ne "proizvodi" novac od trgovine
- novost je i društveno uređenje vaše imperije - postoji feudalizam,
diktatura (zameram im na nedoslednosti - trebali su da ugrade i
prepoznavanje, tj. ako nazovete sistem Srbija, automatski se razvija
slobodiktatura ;) :(, i sl. Uređenje utiče na bonuse.
- postoji nešto što su ukrali od RTS-a, pisma podrške ;) - imperatori
drugih rasa će vam se, sa vremena na vreme, zahvaljivati na podršci,
na tome što ih ne dirate, na tome što poštujete ugovore, itd.
- postoji par novih klasa brodova, od kojih jedna poznata iz "Zvezdanih
ratova", i posebno zabavna: Death Star, veličine omanje planete :)
Zaboravio sam da opišem i posebnu stavku:
Tehnologija
Ovde ima poprilično novih stvari, a i organizacija je drugačija:
- postoji oblast "Sociologija" - tiče se društvenih uređenja,
komunikacije sa ostalim rasama, itd. Ostale grane su poprilično
ispremeštane u nove oblasti (hemija, metalurgija, fizika, itd.)
- neka dostignuća predstavljaju nove zgrade, neka predstavljaju
opšta unapređenja (Pollution control, Terraforming, itd.), neka
su specijalizovana (motori, gorivo, oružja, štitovi), neka
se koriste u špijunaži i diplomatiji, i tome slično.
- tehnologija se razvija u paketima od po (obično) tri dostignuća
iz jedne oblasti, i može se razvijati samo jedan paket u jednom
trenutku
- konačno je precizno napisano za koliko poteza će razvoj biti
gotov - ne morate više da računate na osećaj :) Naravno, igra
daje proračun prema trenutnom prilivu research poena, koji može
da se promeni, zavisno od razvoja situacije, ali barem postoji
koliko-toliko precizna odrednica
strategije.925space.ace,
Da li ima kod pirata strategija "Battleground Gettysburg" ili
"Battleground Ardennes"? Imam demo verzije obe igre, i oduševile su me,
posebno ova prva. Jasno vam je kojim se bitkama u istoriji bave :).
Koriste isti battle engine, prikaz je 3D izometrijski, sa šestougaonicima
kao osnovnim poljima. Postoje i brda i doline, reke, gradići, sve...
Borba je neverovatno realistična. Naravno, nije real-time, već se igra po
potezima, ali su potezi smišljeno raspoređeni. Prvo ide faza pomeranja
jedinica, pa faza odbrambene paljbe protivnika, pa onda ofanzivna paljba,
posle čega ide assault faza, kada se napadaju susedna polja sa protivničkim
jedinicama.
Druga igra se razlikuje u tome što postoji i "Prep Fire Phaze", u kojoj se
puca iz artiljerija, i "Mechanized Phaze" u kojoj se pomeraju mehanizovana
vozila (tenkovi, trasporteri, itd).
U BGG Demo-u čak imaju i animacije borbi :))..
Igre su odlične, preporučujem...
strategije.926m.toljan,
Da li neko može da mi baci na mail cheat ili šifre za Master of
Orion?
strategije.927spantic,
Red Alert: saveznik zadnja misija.
U čemu je poenta? Sa Tanjom lako zbrišem celu bazu ružičastih, ali
šta dalje.
Nadao sam se da sa ona dva špijuna možda mogu da zauzmem centar
za izgradnju, ali na žalost krivo.
Iste lako ubija laser kada se približe istome, za razliku od
prethodnog toka igre kada su prolazili neopaženo. Čemu služe
osim što smetaju Tanji?