strategije.928junior,
-> #925, space.ace> Igre su odlične, preporučujem...
Koliko zauzimaju i šta traže?
strategije.929lexus,
-> #927, spantic=> U čemu je poenta? Sa Tanjom lako zbrišem celu bazu ružičastih, ali
=> šta dalje.
Napravi svoju bazu i zbriši crvene :)
=> Nadao sam se da sa ona dva špijuna možda mogu da zauzmem centar
=> za izgradnju, ali na žalost krivo.
To nisu špijuni, već lopovi i služe da ih pošalješ u silose, kako
bi maznuli rudu iz njih i prebacili je na tvoj bankovni račun :)
BTW, tu misiju sam prešao sa više od 900 ubijenih protivnika ;>
strategije.930space.ace,
-> #928, junior>> Koliko zauzimaju i šta traže?
Ako misliš na demo-e ;) 30Mb. Cele igre, po jedan CD.
Traže: Windows, bilo kakav. Preporuka 3.11 ;).
strategije.931spantic,
-> #929, lexus> Napravi svoju bazu i zbriši crvene :)
Sa čime da napravim svoju bazu?
strategije.932lexus,
-> #931, spantic=> Sa čime da napravim svoju bazu?
Ideš gore od ružičaste baze, iskoristiš lopove za zauzimanje silosa,
ideš još malo gore i pojaviće se par vozila, medju kojima i MCV...
strategije.933sfilip,
-> #932, lexus>=> Sa čime da napravim svoju bazu?
>
>Ideš gore od ružičaste baze, iskoristiš lopove za zauzimanje silosa,
>ideš još malo gore i pojaviće se par vozila, medju kojima i MCV...
ili evo ja da ti malko bolje objasnim:
uzmeš tanju, i s njom pobiješ sve zlikovce, odvedeš je zajedno sa lopovima
gore ispred baze, tj, uđeš u bazu prolazom koj se nalazi levo dole, tanjom
uništiš elektrane, i uništiš helikopter koj doleti tako što pucaš u one sa
bacačima plamena (meni je uspelo), posle se lepo namestiš, jer ti Tesla Coils
ne mogu ništa, i uništiš ono kamijonče koje ti ostavlja još love. Kad ga
uništiš, onda rasturiš ostatak baze osim silosa i osim flame tower-a i onda
mazneš lovu sa lopovima, sagradiš bazu... ja sam prešao to tako što sam
osvojio sva tri prelaza i napravio tamo odbrambena mesta, a u isto vreme
rasturio onaj raketni silos helikopterima... posle sam ih mrcvario
helikopterima tako što sam uništavao svaki ore truck koj pošalju, i onda ga
lako ugazio :)
nego, mnogo priče nizašta ;)
zna li neko gde mogu da nabavim Master of orion 2?
strategije.934nenad,
Nova datoteka:
dos\fun\*.*
------------------
moo2v12.zip 1602k ű Master of Orion II: update sa verzije 1.1 na 1.2
Sad još samo da nabavimo originalnu igru... :))
strategije.935nenad,
Nova datoteka:
windows\fun\*.*
------------------
civ242.zip 730k ű Civilization 2: upgrade na verziju 2.42
strategije.936sfilip,
Eh, evo igram master of orion 2 već duže vreme, pa da napišem i ja nešto...
Tehnologije su grupisane u 8 različitih oblasti, a svaka od oblasti je
podeljena na stepen naprednosti, a u svakom stepenu postoje od 1-4 nauke koje
mogu da se istraže. E, sad, tu se nalazi jedan zez, problem je što uglavnom
ako se istraži jedna od nauka odatle, stepen naprednosti se odmah podiže na
jedan iznad, i sve ostale nauke iz tog stepena ne mogu da se istraže, već
samo da se dobiju od ostalih rasa. E sad, to jeste malko glupo, jer je uvek
moguće ispustiti neku važniju tehnologijicu, ali i nije loše, jer povećava
zavisnost između rasa, i zanimljivost igre. Danas sam otkrio jednu genijalnu
stvar, a to je osobina rase "Creativity" il' nešto tako, nepamtim, koja rasi
daje sposobnost da u isto vreme istraži SVE nauke iz nekog stepena
naprednosti, tako da može kompletno da istraži svih 8 oblasti.
pa da pitam, el' postoji neki drugi način osim toga da se istraže neke stare
nauke?
strategije.937mango,
Za sta sluzi magija exorcism u warcraft 2 i kako se koristi?
Nikako da je aktiviram (kliknem na paladina, kliknem na doticnu
magiju i pokusam da je aktiviram na svim mogucim jedinicama i
objektima, ali mi nesto ne uspeva:(
strategije.938sfilip,
-> #937, mango>Za sta sluzi magija exorcism u warcraft 2 i kako se koristi?
za ubijanje neprijateljskih magova (oni crni sa plaštovima, valjda na
konjima, davno sam to igrao, ne sećam se)
strategije.939lexus,
-> #937, mango=> magiju i pokusam da je aktiviram na svim mogucim jedinicama i
=> objektima, ali mi nesto ne uspeva:(
Pa izgleda da nisi baš pokušao na svim jedinicama ;)
Exorcism deluje na Dark Knight-ove.
strategije.940mango,
-> #939, lexus>=> magiju i pokusam da je aktiviram na svim mogucim jedinicama i
>=> objektima, ali mi nesto ne uspeva:(
>
> Pa izgleda da nisi bas pokusao na svim jedinicama ;)
> Exorcism deluje na Dark Knight-ove.
En, bas sam budala:) Inace je vrlo glupo baciti 2000 zlatnika na
tu magiju. Lakse je pretvoriti Dark Knight-a u rogonju magom:)
LM, zavrsio sam igru sa ljudima i moram da priznam da mi se prvi
deo vise svideo, em je lepsa atmosfera, em je teza igra. I jos
nesto: animacije u war2 nisu nesto. Narocito me je razocarala ona
zavrsna:(
strategije.941dragoljub,
TOP STRATEGY GAMES
NAME COMPANY SCORE
1. WarCraft II Expansion Disk Bizzard 9,10
2. WarCraft II Bizzard 9,00
3. Civilization II MicroProse 8,86
4. C&C: Covert Operations Virgin/Westwood 8,56
5. Command & Conquer Virgin/Westwood 8,50
6. Heroes Of Might & Magic New World Computing 8,08
7. Master Of Magic MicroProse 8,03
8. Jagged Alliance Sir-Tech 7,89
9. WarCraft Bizzard 7,73
10. Missionforce Cyberstorm Sierra 7,70
Izvor: Computer Gaming World, NO. 149, december 1996.
strategije.942dragoljub,
TOP WARGAMES GAMES
NAME COMPANY SCORE
1. Steel Panthers SSI 8,55
2. Panzer General SSI 8,35
3. Battleground: Shiloh TalonSoft 8,12
4. Battleground: Waterloo TalonSoft 7,87
5. Battleground: Gettysburg TalonSoft 7,52
6. Perfect General II QQP 7,11
7. Flight Commander II Avalon Hill 7,07
8. Close Combat MicroSoft 6,89
9. Allied General SSI 6,83
10. Age Of Rifles SSI 6,82
Izvor: Computer Gaming World, NO. 149, december 1996.
strategije.943simce,
-> #941, dragoljub> 1. WarCraft II Expansion Disk Bizzard
> 2. WarCraft II Bizzard
>
Bizzard?!?! :))
strategije.944dragoljub,
-> #943, simce> Bizzard?!?! :))
Heh... Šta sve može da uradi kombinacija COPY/PASTE. Napravio sam grešku
na jednom mestu i onda je provukao kroz ceeeeo tekst. Naravno reč je o
firmi Blizzard Entertainment.
A vi se, kao, zbunili? ;)
strategije.945mango,
-> #941, dragoljub> 1. WarCraft II Expansion Disk Bizzard 9,10
> 2. WarCraft II Bizzard 9,00
> 9. WarCraft Bizzard 7,73
Zar nije Blizzard? Ali bilo kako bilo warcraft je zasluzio sva 3
mesta s tim sto bi prvi deo zasluzio prvo mesto.
strategije.946ivanl,
-> #940, mango Ma> En, bas sam budala:) Inace je vrlo glupo baciti 2000 zlatnika na
Ma> tu magiju. Lakse je pretvoriti Dark Knight-a u rogonju magom:)
Ma> LM, zavrsio sam igru sa ljudima i moram da priznam da mi se prvi
Ma> deo vise svideo, em je lepsa atmosfera, em je teza igra. I jos
Ma> nesto: animacije u war2 nisu nesto. Narocito me je razocarala ona
Ma> zavrsna:(
Sad na meni stavi Warcraft II:Beyond the Dark Portal pa se nećeš
žaliti na lake misije ;)
strategije.947bilder,
-> #946, ivanl> Sad na meni stavi Warcraft II:Beyond the Dark Portal pa se
>neces
> zaliti na lake misije ;)
Hehe..nece se zaliti.Naime misije su toliko nebulozne da samo pravi manijak
moze da se upusti u igranje istih sa unapred nemogucim ciljem.Ajde
ako je neko
presao sve , naravno bez cheatova , iz DARK PORTAL-a nek nam se javi pa da ga
kandidujemo za Nobelovu nagradu (:O
strategije.949jones,
-> #947, bilderEvo javljam se za Nobelovu nagradu.
Presao sam oba dela,naravno,bez varanja.
Hteo sam ovom prilikom da vam posaljem jedan nivo koj sam sam
napravio,ali nije uspelo zbog problema sa vezom,pa cu to svakako
uraditi prvom prilikom...
strategije.950sdanijel,
Cao
Krenuo sam da igram C&C ali ne ide pa mi trba pomoc .
Ako neko ima neku sifru za neranjivost neka kaze ili neki trainer.
U SK je izasla sifra ZESIR ali meni neradi kad je ukljucim
unise mi se sve jedinice i gradjevine i naravno igram ispocetka.
Pa ako neko ima neka kaze sifru (ako postoji).
P.S. - Ako postoji grupa cija je glavna tema ova igra neka mi neko kaze
zato sto bi zeleo da pratim tu grupu.
Unapred Hvala
strategije.951lexus,
-> #947, bilder=> Hehe..nece se zaliti.Naime misije su toliko nebulozne da samo pravi
=> manijak moze da se upusti u igranje istih sa unapred nemogucim
=> ciljem.Ajde
Zašto? Svaka misija ima pravi način za prelazak, samo ga treba
provaliti. Taktika je važna, a ne brzo kliktanje mišem ;)
strategije.952ivanl,
-> #947, bilder Bi> Hehe..nece se zaliti.Naime misije su toliko nebulozne da samo pravi
Bi> manijak moze da se upusti u igranje istih sa unapred nemogucim
Bi> ciljem.Ajde ako je neko
Ja nisam uspeo a izgubio sam i strpljenje.
Bi> presao sve , naravno bez cheatova , iz DARK PORTAL-a nek nam se javi
Bi> pa da ga
Bi> kandidujemo za Nobelovu nagradu (:O
Baš me interesuje da li je neko uspeo.
strategije.953ivanl,
-> #950, sdanijel Sd> Krenuo sam da igram C&C ali ne ide pa mi trba pomoc .
Sd> Ako neko ima neku sifru za neranjivost neka kaze ili neki trainer.
Sd> U SK je izasla sifra ZESIR ali meni neradi kad je ukljucim
Sd> unise mi se sve jedinice i gradjevine i naravno igram ispocetka.
Sd> Pa ako neko ima neka kaze sifru (ako postoji).
Nisi uključio šifru za varanje nego se sa R predaješ pa ti
zato explodiraju svi objekti i ljudi ;))
Sd> P.S. - Ako postoji grupa cija je glavna tema ova igra neka mi neko
Sd> kaze zato sto bi zeleo da pratim tu grupu.
Postoji grupa westwood, ona je c&c i RA.
strategije.954mango,
-> #947, bilder> Hehe..nece se zaliti.Naime misije su toliko nebulozne da samo pravi manijak
> moze da se upusti u igranje istih sa unapred nemogucim ciljem.Ajde
> ako je neko
E, bre, bilderu, namesti marginu u editoru;) Na koliko diskova je Beyond...?
strategije.955lexus,
-> #954, mango=> E, bre, bilderu, namesti marginu u editoru;) Na koliko diskova je
=> Beyond...?
Na jednom disku.
BTW, Yu verzija (CD-RIP ;) je na 14 disketa, sadrži i običan WC2
i BTDP. Što je najbolje, običan WC2 više ne puca na kraju svakog
čina...
strategije.956junior,
Uh, ima li neki dobar basket menadžer? Dosadio mi više fudbal .. ;)
strategije.957dragosh,
-> #941, dragoljubcit>> 1. WarCraft II Expansion Disk Blizzard 9,10
cit>> 2. WarCraft II Blizzard 9,00
cit>> Izvor: Computer Gaming World, NO. 149, december 1996.
Naravno kad tada još nije izašao C&C:Red Alert ;))
strategije.958dizel,
-> #956, junior** Uh, ima li neki dobar basket menadžer? Dosadio mi više fudbal
** .. ;)
A koji fudbal menadžer igraš? :)
Inače, mislim da nema dobrih basket menadžera... :)
strategije.959drejk,
cujem da es pominju basket manageri... slusajte ovako, ima igra
NOTHING BUT NET... to je menadzer NBA lige... e sad... ja je imam
dolazi na jednoj disketi ali.... kad pokusam da startujem odma me izbaci
u dos... mislim nista se ne desi, ko da nista nisam startovo vec pritisnuo
samo enter... sad ako neko zna u cemu je problem...
inace sam cuo da je to dobar basket manager, postoje svi pravi igraci...
ne znam bas za jordana ali svet se oko njega ne okrece ;)) ostali su tu
pozdrav drejk
strategije.960lexus,
-> #956, junior=> Uh, ima li neki dobar basket menadžer? Dosadio mi više fudbal
=> .. ;)
Tražio sam, tražim, tražiću... Ali nigde ga nema...
Možda da pišemo peticiju EA Sportsu i Microproseu da zajedničkim
snagama naprave NBA Manager? ;)
strategije.961vdunic,
-> #958, dizel
>** Uh, ima li neki dobar basket menadžer? Dosadio mi više fudbal
>** .. ;)
>
> A koji fudbal menadžer igraš? :)
> Inače, mislim da nema dobrih basket menadžera... :)
>
Imam na jednom CD-eu strava basket menadžer.
Zove se PC BASKET i ima španske klubove. Igra
radi u DOS-u i u rezoluciji 640x480. Pa ako te
interesuje javi.
strategije.962vdunic,
> cujem da es pominju basket manageri... slusajte ovako, ima igra
> NOTHING BUT NET... to je menadzer NBA lige... e sad... ja je
Ajmi baci to na mail, ako možeš.
strategije.963junior,
-> #958, dizel> A koji fudbal menadžer igraš? :)
Igrao sam Championship Manager 2, ali pošto mi je gutao prilično
mesta na mom jadnom malom disku, vratio sam dobri stari 'The Manager'. :)
strategije.964mango,
-> #961, vdunic> Imam na jednom CD-eu strava basket menadzer.
> Zove se PC BASKET i ima spanske klubove. Igra
> radi u DOS-u i u rezoluciji 640x480. Pa ako te
> interesuje javi.
Da li je ceo CD popunjen? Moze li da radi sa harda?
Koliko je igra nova?
strategije.965vdunic,
-> #964, mango> Da li je ceo CD popunjen? Moze li da radi sa harda?
> Koliko je igra nova?
Ma ne ima oko 1,3 MB.
strategije.966milko,
Evo mog dodatnog nivoa za WARCRAFT 2.
strategije.967mirkomi,
Jagged Alliance:
Potrebna pomoc. Kako se koristi Tools Kit (a bogami i za sta sluzi). Mislio
sam da je za popravku raznih stvari, od strane dobrog mehanicara, ali nesto ne
ide. HELP.
strategije.968nitro,
Zna li neko neku lepu igru koja radi na 386 DX sa 4 RAM-a,
i podrzava igranje preko serijskog kabla.
strategije.969dselic,
-> #967, mirkomi> Potrebna pomoc. Kako se koristi Tools Kit (a bogami i za sta sluzi).
> Mislio sam da je za popravku raznih stvari, od strane dobrog mehanicara,
> ali nesto ne ide. HELP.
Pre početka misije odrediš jednog čoveka sa visokim MECHANICAL da radi
REPAIR. Njemu daš jedan prsluk i u ruku staviš tool kit. Potom staviš
predmete koje želiš da ti popravi u džepove prsluka.
strategije.970radosav,
Ortak ima problema sa igrom M.A.X.
Igra radi kod drugog drugara ali kod njega ne.
Igra se normalno instalira i pokrene.
Nakon introa kad se pojavi meni za izbor nacina igranja
igra jednostavno puludi i krene sama da igra sa sobom.
Nemoguce je prekinuti ili izaci iz nje jer sta god
da uradis sa misem on prihvati i izadje u meni
ali nakon toga prica pocinje iz pocetka tako
da moras da resetujes masinu.
Inace iz pouzdanih izvora zna da igra ne radi
kod jos dvojce ljudi ali i da radi kod jos
nekih bez obzira na procesor, plocu, misa,
ili nekih drugih hardverskih problema.
Ako je neko imao isti problem a uspeo da ga
resi naka mi javi.
Pozdrav od mog ortaka i mene.
strategije.971null,
Otvorena je grupa MOO2 koja ima nameru da se bavi tematikom cuvene
igre Master Of orion 2, Svako ko zeli da udje u grupu neka mi ostavi
mail.
NULL
strategije.972bolero,
hello
Postoji li naka fora za varanje preko modema
za C&C nesto kao sifre
pozdrav
strategije.973han.solo,
trebaju mi chitovi za war craft2
molio bih bilo kog ako ima da mi da
unapred hvala
strategije.974dizel,
-> #961, vdunic** Zove se PC BASKET i ima španske klubove. Igra
** radi u DOS-u i u rezoluciji 640x480. Pa ako te
** interesuje javi.
E majstore, ajde šalji taj manager... :)
strategije.975dizel,
-> #963, junior** prilicno mesta na mom jadnom malom disku, vratio sam dobri
** stari 'The Manager'. :)
Jedino što ne valja je kada počne da ti nedostaje lova...
Osvojiš kup šampiona, ali više para dobiješ kada pređeš
iz treće u drugu ligu i sl. :)
strategije.976dizel,
-> #959, drejk** cujem da es pominju basket manageri... slusajte ovako, ima
** igra NOTHING BUT NET... to je menadzer NBA lige... e sad... ja
Nikad gori manager... :)
Mnogo je dosadno i ne bih vam preporučio.
strategije.977junior,
-> #975, dizel> Jedino što ne valja je kada počne da ti nedostaje lova...
> Osvojiš kup šampiona, ali više para dobiješ kada pređeš
> iz treće u drugu ligu i sl. :)
Šampion => veći stadion => više para => novi igrači => nove titule =>
=> veći stadion .. i tako dok ti ne dosadi ;))
Kad si u nekom dobrom ritmu, trebao bi da imaš tim snage 78-83, koji
može da potuče svakog, bilo u prvenstvu, bilo u Evropi, i da dobijaš
mesečno između 50 i 100 hiljada (znači čistog profita). E sad, da li
ćeš te pare da potrošiš na stadion, ili na nove igrače .. to je već
princip igre.
U svakom slučaju, najbolje je držati max. na youth, te će ti dolaziti
mladi igrači (da vidiš, kad je meni iz podmladka došao Bokšić snage 76 ;)
koje ako ne želiš da zadržiš možeš debelo da prodaš (gorepomenuti se
prodao za 300 000 - čistog profita ;).
strategije.978dizel,
-> #977, junior** došao Bokšić snage 76 ;) koje ako ne želiš da zadržiš možeš
** debelo da prodaš (gorepomenuti se prodao za 300 000 - čistog
** profita ;).
Pa šta ti misliš, da ja nisam utrošio nekoliko godina na ovu
fenomenalnu igru i da ne znam ove detalje? :)
Ali, ipak je to mana... Sponzori daju suviše malo love, tako da ne
možeš da se obogatiš i sl. :)
strategije.979rades,
-> #973, han.solo> trebaju mi chitovi za war craft2
Pritisni "Enter" i u Message meniju upisi sledece sifre:
THERE CAN BE ONLY ONE, MAKE IT SO, HATCHET, SPYCOB,
VALDEZ, FASTDEMO, NETPROF, TITLE DAY, SHOWPATH, ON SCREEN,
NOGLUES, ALLOWSYNC, UNITE THE CLANS, YOU PITFUL WORM, IT IS
A GOOD WAY TO DIE, GLITTERING PRIZES, TIGERLILY i DECK ME
OUT.
strategije.980junior,
-> #978, dizel> Pa šta ti misliš, da ja nisam utrošio nekoliko godina na ovu
> fenomenalnu igru i da ne znam ove detalje? :)
Verujem, verujem.
BTW, ako ti je dosadilo da igraš englesku ligu, evo ti mana.dat fajla
editovanog tako da sadrži 'Evropsku Ligu'. Većina 'boljih' timova ima
i prave igrače, a ostali će biti dovršeni dok se sve to dovuče sa interneta ;)
Što bi rekli, izlog u radu ... :)
mana.datstrategije.981vitez.koja,
-> #975, dizel#=> Jedino što ne valja je kada počne da ti nedostaje lova...
#=> Osvojiš kup šampiona, ali više para dobiješ kada pređeš
#=> iz treće u drugu ligu i sl. :)
Problem su pare? Nema šanse...
Stadion od 50.000 na koji dolazi 48-49.000 * 3.50 oko 170.000
funti od jedne utakmice i ekipa koja ima max 13 igrača. Igraš bar dve
utakmice mesečno kući + euro kup ili fa kup, što mu dođe preko 400-450
iljada svakog meseca. E ako ti je to malo, onda stvarno... To je da ih
ne vadiš iz Ritza i da ti još ostane (ako nemaš dugova)...
Inače, pazite se baga kada radite save game na kraju meseca. Ako
vam je već skinuo pare (250 tisuća, šmrc) i uradite save game, sva je
prilika da će još jednom da skine pare kad učitavate tu poziciju...
I jedan dobroćudan bag - kraj sezone, pogledaš ko je prešao iz 3.
lige u drugu, odeš na New player, izabereš neki od tih timova i novi
tim počinje karijeru od druge lige :), ali sa igračima koji imaju
ugovor na samo jednu godinu :(, ali koji nisu ni za k* :)...
sk
ps. Inače kad prodajete igrača, dobijate ponuđenu cifru umanjenu za
onoliko sedmina kolika je dužina ugovora (u godinama) koju taj
igrač ima :) - dakle prodavajte igrače kojima ističe ugovor...
Ako vodiš dva (ili više timova) više se isplati da prodaš tog
igrača drugom timu, ugovor na godinu dana, pa da ga prodaš, nego
da ga odmah prodaš ako ima višegodišnji ugovor... Plus, što možeš
takvom prodajom da vršiš transakciju para, tj. pomažeš finansijski
slabiji klub (tim B kupi igrača n.n po cenu 0.6 * vrednost od tima
A, pa ga opet proda timu A po ceni od 1.4 * vrednost)... Plus, što
igrači više traže za produženje ugovora nego za potpis novog (sa
25 i preko hiljada na ispod 20)... Sve to naravno u nedelji u
kojoj ne igraš utakmicu :)
Jedino mi žao što se tako obrišu statistike igrača :(
pps. gubim ja tako 6:0 i preokrenem u 7:6 (za ciglo 10 min) i na kraju
9:8 za njih, tuga... :)
strategije.982dizel,
-> #981, vitez.koja** onda stvarno... To je da ih ne vadiš iz Ritza i da ti još
** ostane (ako nemaš dugova)...
A kad hoćeš da kupiš nekog novog igrača? :)
Ili kad prodaješ svog... Npr. Kupiš ga za 300000, a za prodaju
kasnije dobiješ najviše 160000 (dosta ode igraču).
** Inače, pazite se baga kada radite save game na kraju meseca.
** Ako vam je već skinuo pare (250 tisuća, šmrc) i uradite save
To već svi znaju. :))
** pps. gubim ja tako 6:0 i preokrenem u 7:6 (za ciglo 10 min) i
** na kraju 9:8 za njih, tuga... :)
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
To su one kllasike na kraju meča, kad stalno kuckaš po mišu i
hoćeš da promeniš taktiku, i onda u svakom minutu šansa, itd... :)
Takođe je mana što ne piše da je isključen protivnički igrač, dok
za tvoj piše... :(
strategije.983jevta,
-> #981, vitez.koja
> Problem su pare? Nema šanse...
> Stadion od 50.000 na koji dolazi 48-49.000 * 3.50 oko 170.000
Tuga jedna.... Potražim ja na disketama managera, a diskete
riknule ko zna kad od stajanja :((( So, ako neka dobra duša,
može, jelte na mail.... bio bih vrlo zahvalan...
strategije.984dizel,
-> #980, junior** Većina 'boljih' timova ima i prave igrače, a ostali će biti
** dovršeni dok se sve to dovuče sa interneta ;)
Vidim da Zvezda ima neka pojačanja u vidu Basraka i Kožetinca... :)
Mislim da ću sa njima ladno osvojiti titulu evropskog šampiona. :)
strategije.985junior,
-> #984, dizel> Vidim da Zvezda ima neka pojačanja u vidu Basraka i
> Kožetinca... :) Mislim da ću sa njima ladno osvojiti titulu
> evropskog šampiona. :)
Ma onaj Basrak je zaje*an, stalno povređuje koleno .. :))
BTW, check out Obilić :>
strategije.986dizel,
-> #985, junior** Ma onaj Basrak je zaje*an, stalno povređuje koleno .. :))
:)))
** BTW, check out Obilić :>
Oću. :)
strategije.987drejk,
koja je to igra kad pricate o zvezdi i obilicu???????
ocu i ja ocu i ja
strategije.988zerokul,
Ma bre neki Manager, verovatno Championship Manager II...
strategije.989dizel,
-> #988, zerokul** Ma bre neki Manager, verovatno Championship Manager II...
The manager, sa editovanim fajlom MANA.DAT , koji je okačio junior,
pre neki dan. :)
strategije.990mango,
-> #985, junior> BTW, check out Obilic :>
Da nije Arkan na golu? ;>>
strategije.991junior,
-> #983, jevta> riknule ko zna kad od stajanja :((( So, ako neka dobra duša,
> može, jelte na mail.... bio bih vrlo zahvalan...
Evo ga The Manager.
BTW, ako vam ne radi, pokušajte da ga stavite u root
direktorijum, npr. c:\bmp, a ukoliko i onda ne radi,
isključite qemm iz konfiguracije.
strategije.992vitez.koja,
-> #982, dizel#=> A kad hoćeš da kupiš nekog novog igrača? :)
(skoro) nikad ne kupujem novog igrača :)
#=> Ili kad prodaješ svog... Npr. Kupiš ga za 300000, a za prodaju
#=> kasnije dobiješ najviše 160000 (dosta ode igraču).
Rekoh, prodaj samo one kojima ističe ugovor.
sk
strategije.993kizoni,
Trebam pomoc:kupio sam Red Alert CD,i javlja mi se dosta omrazeni Divide
overflow pri pocetku instaliranja tako da ga jos nisam instalirao.
Kod predhodnika,C&C,zajebo sam ga na foru removanja mouse.com,instalacija
bi tom prilikom prosla bez problema,ali ovde jalvlja da hvali driver za
mis.Treba mi pomoc kako da instaliram J..... igru.
Unapred HVALA
strategije.994dizel,
-> #991, junior** BTW, ako vam ne radi, pokušajte da ga stavite u root
** direktorijum, npr. c:\bmp, a ukoliko i onda ne radi,
** isključite qemm iz konfiguracije.
Džuniore, ti očekuješ da ovo ostane na sistemu više od 5 minuta? :))))
Bolje brzo uradi redirekciju u pad, pa posle šalji na mailove, jer
moderatori su brzi. ;)
strategije.995dizel,
-> #992, vitez.koja** (skoro) nikad ne kupujem novog igrača :)
Pa to je malo bez veze...
** Rekoh, prodaj samo one kojima ističe ugovor.
Pa i prodajem samo njih (a i starklelje koje su mi na samom početku
u timu). :) Ali, žao mi para, kad znam da više vredi. :)))
strategije.996nenad,
-> #991, junior> Evo ga The Manager.
Jel to shareware/PD?
strategije.997junior,
-> #996, nenad>> Evo ga The Manager.
> Jel to shareware/PD?
To je 'antikvitet' ;)
Kao uostalom i sve one igre što se kače za C-64 i Spectrum.
strategije.998junior,
-> #992, vitez.koja># => A kad hoćeš da kupiš nekog novog igrača? :)
> (skoro) nikad ne kupujem novog igrača :)
Pa nije valjda da im (igračima) daješ 20+ hiljada plate?
strategije.999nenad,
-> #997, junior> To je 'antikvitet' ;)
Ma lepo je to što je to antikvitet, ali prošetaj do npr.
Apogee-ovog sajta, još uvek reklamiraju i prodaju svoje stare CGA
igre. Stoje tamo, ravnopravno sa ovim najnovijim Duke3D-ovima,
imaju cenu, opis, screen-capture sa CGA monitora, sve regularno. :)
Što se igara za Spectrum tiče, njihovi autori i firme su
dozvolili distribuciju i kopiranje na ovaj način.
strategije.1000nitro,
DA li je neko uspeo da pokrene Red Alert sa
hard diska i kako?
Nemanja
strategije.1001nitro,
-> #993, kizoni I mene je mucio divide overflow pa sam
promenio mouse driver i uproradilo je.
Nemanja
strategije.1002hegel,
Da li neko zna kako u ufo-u II dobiti bolji brod od HAMMERHEAD-a(sta treba
istraziti)?
strategije.1003morkin,
-> #1002, hegel> Da li neko zna kako u ufo-u II dobiti bolji brod od HAMMERHEAD-a(sta treba
> istraziti)?
1. Navigator
2. Commander
Probaj sa nekoliko njih (živih!).
strategije.1005morkin,
Da li neko ima patch ili nešto slično za Civilizaciju 2 koji
omogućava da igra više igrača odjednom na istom kompjuteru?
Sada to može da se radi aktiviranjem cheat moda, ali onda mora
mnogo da se pazi na redosled prebacivanja human player-a.
Da li može da se to nekako automatizuje, tako da se ne desi da na
kraju kruga pritisne ENTER.
strategije.1006jjerry,
Ja mislim da je pisalo u nekom casopisu da na Internetu na ( Sa' cu
da te slazem ) adresi http:\\www.microprose.com postoji patch za
tako nesto, kao i za igranje preko mreze ili modema.
Naravno,sve u vodu pada ako nemas pristup na W3.
strategije.1007morkin,
-> #1006, jjerry> Ja mislim da je pisalo u nekom casopisu da na Internetu na ( Sa' cu
> da te slazem ) adresi http:\\www.microprose.com postoji patch za
> tako nesto, kao i za igranje preko mreze ili modema.
> Naravno,sve u vodu pada ako nemas pristup na W3.
Pošto ja nemam pristup, da li postoji neki dobrovoljac?
Za neupućene, radi se o patch-u koji omogućava da Civilizaciju 2 igra više
igrača na istom kompjuteru (nikakve mrežne varijante i slično).
strategije.1008nenad,
-> #1007, morkin> Za neupućene, radi se o patch-u koji omogućava da Civilizaciju 2 igra
> više igrača na istom kompjuteru (nikakve mrežne varijante i slično).
Takav patch ne postoji, najnoviji patch za Civilizaciju 2 koji se
tamo nalazi sam okačio pre nekih mesec i po dana, a on se odnosi
samo na ispravljanje nekih bagova.
Patch o kome govoriš postojao je za staru Civilizaciju, ali meni
nikada nije uspeo da proradi baš kako valja. I njega ima na
Sezamu, potraži u starim IGRE konferencijama, fajl je okačen uz
jednu od poruka koje je poslao spantic. Znači uradi jedno:
conf find /a/t * spantic
Traži: civ
u starim tomovima.
Postoji i CivNet, za igranje Civilizacije u mreži, a to je u
stvari stara Civilizacija prepravljena za Windows i sa dodatim
mrežnim igranjem.
strategije.1009morkin,
-> #1008, nenad> Takav patch ne postoji,
:(((((((((((((((((((((((((((((((((((
Nešto slično može da se uradi sa korišćenjem cheat moda. Postupak je sledeći:
Ako treba da igraju tri čoveka i dva kompjutera izabere se pet igrača. Za
civilizaciju za koju se igra odabere se neka bele boje (default su Rusi, Kelti
ili Rimljani).
Kada igra počne, aktivira se CHEAT. Rus završi potez, _ne_pritisne_ se ENTER
(ne završi se krug) i sa SHIFT F3 se prebaci na sledećeg igrača. Postupak je
isti dok se ne dođe do poslednjeg igrača.
Sad nastaje problem: Ako SET HUMAN PLAYER ostane na poslednjem igraču, onda će
kompjuter u narednom krugu da odigra poteze svih igrača koji idu pre njega.
Ako SET HUMAN PLAYER prebacimo na prvog igrača, neće se ništa naročito desiti
...osim što će da poremeti sve gradnje igrača _iza_ prvog.
To je ceo problem. Ako se ovo reši, rešen je problem.
Pogledajte game.txt i rules.txt omogućava pravljenje jedinica praktično
proizvoljnih karakteristika. Tamo ima dosta interesantnih stvari.
Ono što me čvrsto uverava da postoji (ili se namerava!) barem mrežna varijanta
je sledeće (deo fajla GAME.TXT i RULES.TXT):
@COMPLETE3
@title=Buy %STRING0
@width=320
^Cost to complete %STRING0: %NUMBER0 gold.
^Treasury: %NUMBER1 gold.
^
Multiplayer Rules: this action is not available
during upkeep. Wait until the main turn begins
@COMPLETE4
@title=Buy %STRING0
@width=320
^Cost to complete %STRING0: %NUMBER0 gold.
^Treasury: %NUMBER1 gold.
^
Multiplayer Referee: Another player is currently
resolving an action in this vicinity. Try again
momentarily.
Sledeće mi se nikada nije desilo u igri:
@WALLFORCE
@width=320
@title=Foreign Minister
Great Wall forces %STRING1 to make peace
with %STRING2!
Nisam preneo sve, ali postoji dijalog u kome ne možeš da objaviš rat nekoj
zemlji jer ima Zid ili UN. Taj dijalog je sledećeg tipa:
@UPKEEP
@width=320
@title=Multiplayer Rules
That action is not permitted during upkeep; wait until
the main turn begins.
Eto, ja toliko.
strategije.1010simce,
REotvaramo grupu "stars" !! :)
LJubitelji ove strategije neka se za chlanstvo jave na
mail NULL ili SIMCE :)
cu!
strategije.1011payce,
Zna li neko zashto u prvom chapteru campaign moda u Settlers2 ne
mogu da pravim metalworks iako imam sve zgrade koje mogu da
pravim ukljuchujuchi coal mine, iron mine, gold mine
granit mine, iron smelter, armory, well...
U helpu za iron smeltera kazhe da proizvodi iron za Armory i
metalworks, pa shto onda neche?
BTW, za kaj je metalworks napisano malim ;)
strategije.1012crazy.joe,
Ova igra tj. Settlers (valjda prvi deo) mi uopste nije jasna.
Ako moze neki help ili bar neko objasnjenje bilo ovde ili na
mail.
Madness
strategije.1014goxi,
>> ** Ma onaj Basrak je zaje*an, stalno povreduje koleno .. :))
O cemu vi to?Ajde nek neko posalje tu igru ako je "mala".
Unapred HvAlA!!!
Ako nekome nesto treba samo nek me pita. :)
strategije.1015null,
Pocinje da se igra email partija Igre Stars! ko je sve
zainteresovan da se igra naka mi se javi na mail. Inace igra
dozvoljava 16 igraca :).
NULL
strategije.1016baker,
Subject: Red Alert Disc 1 Mission 4
Kako preci cetvrtu misiju odnosno misiju u kojoj tajni agent treba da
spasi komandosa Tanju i posle njenog spasavanja unisti dzinovsko
utvrdjenje Rusa sa sacicom vojske i tenkova ? I par inzinjera?
Sta treba uraditi imate li ideju ili mozda cheat ?
p.s. Pomozite da ne izgubim zivce. Hvala.
strategije.1017lexus,
-> #1016, baker=> utvrdjenje Rusa sa sacicom vojske i tenkova ? I par inzinjera?
=> Sta treba uraditi imate li ideju ili mozda cheat ?
Rus ima dve baze, jednu malu, šugavu na severu, jednu na istoku.
Budući da inženjeri mogu da zauzmu zgradu kad njena energija stigne
na crveno, preporučljivo je zauzeti severnu bazu, a onda je
iskoristiti za zauzimanje istočne. Prosto :)
strategije.1018swix,
-> #1016, baker > Subject: Red Alert Disc 1 Mission 4
>
> Kako preci cetvrtu misiju odnosno misiju u kojoj tajni agent treba da
> spasi komandosa Tanju i posle njenog spasavanja unisti dzinovsko
> utvrdjenje Rusa sa sacicom vojske i tenkova ? I par inzinjera?
> Sta treba uraditi imate li ideju ili mozda cheat ?
>
> p.s. Pomozite da ne izgubim zivce. Hvala.
Koliko se secam:
Prvo sam otisao u obliznje selo i tamo su poiskakali neki civili i kerovi su
na neku foru posli za njima. (ova fora vazi samo za jedan od tri moguca nivoa)
Zatim jednostavno prodjes kroz ulaz i udjes u "onu" zgradu (nesecam se imena
ali se spomije) ispred koje je kamion.
Zatim ces se mozda malo zbuniti jer na trenutak neces imati nijednu jedinicu
ali.....
Tvoj SPY je u kamionu i prati ga.
Zatim ce kamioncic otici do zgrade u kojoj je Tanya i ona ce "zia i zdrava"
iz nje izaci.
Zatim samo treba da dignes u vazduh SAM-SITE-ove i (mozda i jos nesto) i tu
je kraj....... prvog dela misije :)
Zatim valjda dolazi do iskrcavanja tvojih ljudi i to nebi trebalo da ti
(valjda) bude problem.
Pozdrav!
strategije.1019payce,
Zna li neko kako da u Jagged Alliance-u upotrebim cash?
Ako ga uzmem sa nekim od ljudi on nestane, a na rachunu nemam
nishta.
E, da iznos je uvek 142829$ tako neshto...
damn
strategije.1020johnnya,
Da li može C&C da se igra preko modema, ako su na obe mašine
instalirani oni RIP-ovi od 23 Mb ?
--------------------------------------
Naizgled sve je OK, podese se parametri, igra počne, a onda u sledećih
30 sec prekine se veza. Dok Doom2 radi bez problema...
BTW
Jel možete da pošaljete provereni inic.string za ove igre CL i UMC,
pošto mislim da je ovaj za CL malo "preopterećen" :
AT&FN0\N1\Q0"H0%C0S37=9S109=8X3L3
&F - default factory settings
N0 - povezivanje samo na brzini DTE-modem (određuje se u igri)
\N1 - Direct mode
\Q0 - isključuje flow control
"H0 - isključuje V.42 bis
%C0 - no compression
S37=9 S109=8 - connect only at 9600
X3L3 - "klasika"
strategije.1022null,
-> #1021, nullZaboravio sam da napomenem da posedujemo i reg. verziju uz pomoc
koje je moguce kreirati sopstvenu rasu :)))
NULL
strategije.1023nenad,
-> #1021, null> P.P.S. .to moderators prebacite fajl u dir
Fajl na žalost ne može u dir a ne može ni da ostane u
konferenciji jer nije kompletna "distributabilna" arhiva. Ako
imaš originalnu arhivu bilo bi dobro je pošalješ kompletnu i onda
ćemo da prebacimo fajl u dir. :)
strategije.1024null,
-> #1023, nenad>>> P.P.S. .to moderators prebacite fajl u dir
>>
>>Fajl na zalost ne moze u dir a ne moze ni da ostane u
>>konferenciji jer nije kompletna "distributabilna" arhiva. Ako
>>imas originalnu arhivu bilo bi dobro je posaljes kompletnu i onda
>>cemo da prebacimo fajl u dir. :)
Kako nije, to sam skinuo sa interneta sa stars!-ovog sajta samo sto
sam prilikom slanja zamenio ime fajla, fajl se zove stardemo.zip :))
ili ukoliko mi ne verujete posetite vi sajt pa skinite i ubacite u
dir :))
strategije.1025nenad,
-> #1024, null> Kako nije, to sam skinuo sa interneta sa stars!-ovog sajta samo sto
> sam prilikom slanja zamenio ime fajla, fajl se zove stardemo.zip :))
U readme fajlu koji se nalazi u arhivi piše da se i izvršni i
help fajl zovu drugačije. Takođe u staroj verziji ima još nekih
fajlova.
> ili ukoliko mi ne verujete posetite vi sajt pa skinite i ubacite u
> dir :))
Gde se nalazi taj sajt?
strategije.1026johnnya,
-> #1020, johnnya
ALO NARODE ?!?!?
Da li može C&C da se igra preko modema, ako su na obe mašine
instalirani oni RIP-ovi od 23 Mb ?
Naizgled sve je OK, podese se parametri, igra počne, a onda u sledećih
30 sec prekine se veza. Dok Doom2, Duke rade bez problema...
strategije.1027orlic,
-> #1026, johnnya
Jo> ALO NARODE ?!?!?
Jo> Da li moze C&C da se igra preko modema, ako su na obe masine
Jo> instalirani oni RIP-ovi od 23 Mb ?
Jo> Naizgled sve je OK, podese se parametri, igra pocne, a onda u
Jo> sledecih 30 sec prekine se veza. Dok Doom2, Duke rade bez problema...
Mi smo igrali i igrali... Znaci - radi.
strategije.1028null,
>> Gde se nalazi taj sajt?
http://www.webmap.com/stars!
NULL
strategije.1029sfilip,
Upravo igram Stars 2.70, i oduševljen sam :)
igra je recimo relativno komplikovana ali nema neke animacije, zvukove ili
slike, tako da je izuzetno brza, tačnije, ni na jednu naredbu, čak ni na
startovanje igre, ne čeka se više od četvrtinu sekunde na nekoj poštenoj
maquini. To možda zvuči glupo, kome smeta par sekundi čekanja?", ali mene je
dosta nerviralo kod komplikovanih strategija razno čekanje. Tako mi na čekanje
ode 25% vremena, a ovde toga nema. Elem, igra je tipičan primer da jošuvek
postoje dobre igre koje staju na manje od 2 diskete. Svaka čast :)
Zanima li nekoga igranje?
strategije.1030darth.vader,
-> #1029, sfilip>> Zanima li nekoga igranje?
Imamo grupu stars, koja se bavi upravo E-Mail igranjem...
Ako oces, prijavi se kod Null-a na mail. :)
See ya, Darth :)
strategije.1031geronimo,
Neznam dal bash spada u strategije alic igro sam Star control 3 i mogu vam
reci da sam privatno(prijatno) iznenadjen.