razno.1132kostja,
-> #1124, pvlada=> problema, posto mi je i graficka bila na 10, pa sam onda stavio
Graficka na IRQ 10? Nesto tako nisam video. Da ti nije
W95 zbog necega prebacio video kartu na IRQ 10?
razno.1133gmatic,
-> #1131, kostja==> Znam to, ali... ko sto sam rece ne smeta da se skolski
==> ostavi IRQ 7 slobodan za printer, cak naprotiv...
Ali nesmeta ni da se ostavi fabricki IRQ 7 na SB-u. Tako je bilo
samnom. A znam jos par njih koji imaju stampace a IRQ im je 7
na SB-u.
razno.1134gmatic,
-> #1130, kostja==> Poneka igrica nema predvidjeno IRQ 10, ali...
Pa sto nebacis na peticu? To bi trebalo sve da podrzava, i staro
i novo.
razno.1135ratman,
Interesuje me gde ima u Beogradu da se nabavi projekcioni
sistem koji signal iz video kartice 'baca' na zid kao
standardni projektor? Interesuju me i oni jednostavniji
tipa porta-show (VGA->video signal) i oni kao LCD-ekrani
koji se stavljaju na grafoskop, i oni najskuplji, kompletni,
koji daju sliku.
Pozdrav,
Dejan
razno.1136kostja,
-> #1134, gmatic=> Pa sto nebacis na peticu? To bi trebalo sve da podrzava, i staro
=> i novo.
Pravo da ti kazem... nesto mi ni ne smeta.
Bila je jos ludja situacija sa NT 4.0 WS koji
je doticnu karticu bacio na adresu 230, IRQ 9
i DMA 3!
razno.1137mmilosh,
-> #1085, pvlada> Interesuje me šta je sve potrebno za 3D sound, koja zvušna
> kartica, koliko zvučnika (čuo sam 5),...
Ako imaš Cubic Player, pogledaj cp.doc. Između ostalog pričaju o mogućnosti
korišćenja DVA Gravis Ultra Sounda i raspored 4 zvučnika (po dva na svakoj
kartici) da bi se dobio pravi efekat. Onda postoje i neke nedokumentovane
komande u Fast Trackeru koje omogućavaju 3D panning i koje se upravo u Cubic
Playery sa dva GUSa mogu pravilno interpretirati.
razno.1138gmatic,
-> #1136, kostja==> je doticnu karticu bacio na adresu 230, IRQ 9
==> i DMA 3!
Kod mene (a verujem i vecine prisutinih) adresa ja 220 a DMA 1.
To mu dodje nesto kao standard.
razno.1139pvlada,
-> #1137, mmilosh>Ako imaš Cubic Player, pogledaj cp.doc. Između ostalog pričaju o mogućnosti
>korišćenja DVA Gravis Ultra Sounda i raspored 4 zvučnika (po dva na svakoj
Video, sam, ali ne razumem baš najbolje, pa ako možeš da mi
objasniš (pogotovo crtež) :)
Pozdrav Vlada
razno.1140pvlada,
-> #1130, kostja> Poneka igrica nema predvidjeno IRQ 10, ali...
Ja sam npr. imao problema sa Comanche 3 (nije hteo da mi radi digitalni
zvuk) kada mi je SB bio na IRQ10, a sada kada sam ga prebacio na 5 radi
savršeno :)
Pozdrav Vlada
razno.1141pvlada,
-> #1132, kostja> Graficka na IRQ 10? Nesto tako nisam video. Da ti nije
> W95 zbog necega prebacio video kartu na IRQ 10?
Pojma nemam, ali nisam mogao da je prebacim sa IRQ10 na neki drugi :)
Pozdrav Vlada
razno.1142pvlada,
Da li bi bilo nekih problema (mislim da li bi došlo do nekih
kvarova) ako bi menjao HD, memoriju, grafičku,... dok radi
comp ?
Pozdrav Vlada
razno.1143pvlada,
Interesuje me, ako bi kupio neki Voice modem, da li bi mogao da ga
namestim da se javlja sekretarica, a ako bi se ukucao neki broj da
se npr. priključi pomoću nekog programa na moj comp njegovim modemom ?
Pozdrav Vlada
razno.1144saint,
-> #1142, pvlada
Verovatno.
Ali ne znam nikad nisam probao.
Ne zaboravi da ako HD pise po disku cak i da drmnes malo kuciste
postoji velika sansa da ce se pokvariti.
PS.
Mom bratu jeste.
Nikola's
razno.1145pvlada,
-> #1144, saint> Ne zaboravi da ako HD pise po disku cak i da drmnes malo kuciste
> postoji velika sansa da ce se pokvariti.
Da ali ako se HD isključi, da li je onda moguće bez oštećenja ga
skinuti dok je comu uključen ?
Pozdrav Vlada
razno.1146saint,
-> #1145, pvlada=> Da ali ako se HD iskljuci, da li je onda moguce bez ostecenja ga
=> skinuti dok je comu ukljucen ?
E imam samo jedno pitanje.
Sto oces uopste da vadis HD dok je ukljucen
kompjuter.
Sto ga lepo prvo ne iskljucis pa da se za
dzabe ne brines...
Pozdrav...
razno.1147baker,
Iz iskustva, sta i koje sredstvo za ciscenje kompjutera bi ste
mi preporucili, i naravno mesto gde bih to mogao da kupim.
razno.1148sjocic,
-> #1142, pvlada├> Da li bi bilo nekih problema (mislim da li bi došlo do nekih
├> kvarova) ako bi menjao HD, memoriju, grafičku,... dok radi comp ?
Ma jok, nema nikakvih problema, isto kao što možeš da menjaš
gumu na kolima dok idu.
razno.1149pvlada,
-> #1146, saint> Sto oces uopste da vadis HD dok je ukljucen
> kompjuter.
> Sto ga lepo prvo ne iskljucis pa da se za
> dzabe ne brines...
Zato jer nikad ne gasim kompjuter (osim kad nestane struja), a i otišla mi
je baterija (igrao sam se sa nekim jumper-ima na ploči ;) ) pa me onda mrzi
da podešavam bios kada ga ponovo upalim, a i znam da se na nekim serverima
diskovi menjaju dok radi ;)
Pozdrav Vlada
P.S. Da li ste znali da je mnogo bolje nikad ne gasiti comp (npr. u Americi
skoro niko ne gasi) jer tako se teže kvari ;)
razno.1150pvlada,
-> #1148, sjocic> Ma jok, nema nikakvih problema, isto kao što možeš da menjaš
> gumu na kolima dok idu.
Da, ali ako se HD iskluči a kompjuter radi, koliko ja znma netrebju da
budu isključena kola već samo da stoje u mestu dok se menj guma :)
Pozdrav Vlada
razno.1151kostja,
-> #1147, baker=> Iz iskustva, sta i koje sredstvo za ciscenje kompjutera bi ste
=> mi preporucili, i naravno mesto gde bih to mogao da kupim.
Zavisi šta ćeš da čistiš... za generalni izgled i
čišćenje naslaga nikotina i prljavštine odlično
dođe magična krpa malce vlažna.
razno.1152epson,
-> #1149, pvlada
│ da podešavam bios kada ga ponovo upalim, a i znam da se na nekim serverima
│ diskovi menjaju dok radi ;)
└─────────────────────────────────────────────────
Zato takav server platiš 20.000-50.000 dolara, ma sitnica :>
razno.1153sljubisic,
-> #1149, pvlada>da podesavam bios kada ga ponovo upalim, a i znam da se na nekim serverima
>diskovi menjaju dok radi ;)
Zamena diskova u toku rada ("hot swap"), istina je, postoji kod pojedinih
servera, ALI zahteva posebne "inteligentne" hard-disk kontrolere i posebna
kucista za ovakve diskove. Najcesce se radi o SCSI RAID kontrolerima, gde
je pokvareni disk iz RAID lanca moguce zameniti novim i ispravnim dok ser-
ver radi, i na kome ce nakon toga kontroler verno rekonstruisati sadrzaj
prethodnog (pokvarenog) diska koristeci se informacijama sa ostalih ispra-
vnih.
razno.1154sljubisic,
-> #1151, kostja>=> Iz iskustva, sta i koje sredstvo za ciscenje kompjutera bi ste
>=> mi preporucili, i naravno mesto gde bih to mogao da kupim.
>Zavisi sta ces da cistis... za generalni izgled i
>ciscenje naslaga nikotina i prljavstine odlicno
>dode magicna krpa malce vlazna.
A vrlo dobro moze da posluzi i vrlo blag rastvor "Amway" univerzalnog
sredstva za ciscenje. Interesantno je pomenuti da mnogi "specijalni"
detergenti za ciscenje kompjutera i kancelarijske opreme, i mirisom i
bojom neodoljivo podsecaju na pomenuti "Amway" ;)
Za ciscenje plasticnih delova (sa nekim manjim ogrebotinama i sl.) prepo-
rucujem alkohol, sa vrlo malom primesom acetona. Alkohol cisti, a aceton
"uklanja" manje ogrebotine, odnosno cini ih manje vidiljivim. Ipak, nakon
sto napravite ovu smesu, probajte je prvo na nekom manje vidljivom mestu
predmeta kojeg cistite, za slucaj da ste preterali sa koncetracijom acet-
ona :)
razno.1155pvlada,
Imam jedan problem:
Imam SB Creative Vibra sa FM-om i kada slušam radio Pingvin (90.9) i
držim miša sve radi bez problema, bez ikakavih šumova, ali čim pustim
miša počne da neverovatno šušti (možda se to dešava za još neku stanicu,
ali nisam primetio) i ako ponovo uhvatim miša nestaje bilo kakav šum.
Da li neko zna šta se to dešava i kako da se rešim tog šuštanja ?
Pozdrav Vlada
razno.1156pvlada,
Interesuje me kavi su Rockwell 33600 modemi ?
Koji su dobri 33600 modemi (pošto bi teo da kupim) ?
Pozdrav Vlada
razno.1157saint,
-> #1156, pvlada=> Interesuje me kavi su Rockwell 33600 modemi ?
=> Koji su dobri 33600 modemi (posto bi teo da kupim) ?
Dobri meni lepo radi...
E i da ti kazem samo nesto nisu svi
modemi sa Rockwell cipom bas najbolji...
Ali vecina za nase veze je OK
razno.1158gmatic,
-> #1155, pvlada==> Imam SB Creative Vibra sa FM-om i kada slusam radio Pingvin
==> (90.9) i drzim misa sve radi bez problema, bez ikakavih
==> sumova, ali cim pustim misa pocne da neverovatno susti (mozda
==> se to desava za jos neku stanicu, ali nisam primetio) i ako
==> ponovo uhvatim misa nestaje bilo kakav sum. Da li neko zna
==> sta se to desava i kako da se resim tog sustanja ?
Da nije mis antena?
Resenje:nepustaj misa.
razno.1159supers,
-> #1155, pvlada>> Imam SB Creative Vibra sa FM-om i kada slušam radio Pingvin (90.9) i
>> držim miša sve radi bez problema, bez ikakavih šumova, ali čim pustim
>> miša počne da neverovatno šušti
BTW, nameravam da kupim isti, jer mi je svaki konvencionalni radio
neupotrebljiv u krugu 3m od kompjutera. Tek sad mi je palo na pamet:
hoće li onda uopšte Vibra hteti da mi radi bez šuma?
Osim toga, šta mi treba za dobar prijem? Dobijam li antenu uz Vibru?
Ako ne, koju treba da nabavim?
razno.1160supers,
-> #1156, pvlada>> Interesuje me kavi su Rockwell 33600 modemi ?
>> Koji su dobri 33600 modemi (pošto bi teo da kupim) ?
Generalno, Rockwell čipovi su među najboljima kada je održavanje veze u
pitanju. Sporo prepoznaju busy a između dva poziva prave neizbežnu pauzu od
2-3 sekunde.
Ovo za busy može da ispadne i dobar feature za zvanje SezamNeta (poznato je
da USR greši u superbrzom prepoznavanaju busyja zbog konstantnog tutukanja
koje Sezamova centrala emituje u pozadini). Rockwell nikad ne greši ali
nekad i ne prepozna busy. Ova pauza se meni takođe sviđa kao feature,
jer na mojoj centrali modemi koji idu na redial u roku od odmah često ne
dobiju dialtone nego ih centrala izbaci. Kad Rockwell sačeka koju
sekundu, sve bude u redu.
Postoji desetine izvedbi Rockwell čipova, od kojih neke ni vezu ne drže
dobro. Ako kupujete Rockwell, obavezno uzmite Prolink, to je ugledna
marka onoliko koliko tajvanska marka može biti ugledna.
Danas sam u temi nabavka ostavio tekst na temu zašto Prolink često bolje
radi od USR Sportstera :)
razno.1161pvlada,
-> #1158, gmatic> Da nije mis antena?
Nije, ali sam danas provalio, ako miša prebacim sa leve strane tastature
svi šumovi nestaju ;)
Nešto se čudno ovde dešava...
Pozdrav Vlada
razno.1162pvlada,
-> #1159, supers> hoće li onda uopšte Vibra hteti da mi radi bez šuma?
Hoće, meni radi, ali ponekad mogu smetati neki uređaji u compu, kao
HD, CD,... i mogu praviti šumove. Meni je šumove pravio CD (Teac 58E),
dok nisam prikačio još 2 zvučnika i otvorio comp, i sada sa 4 svučnika
i otvorenim compom, nema šumova, osim na Pingvinu, ako ne držim miša ;)
> Osim toga, šta mi treba za dobar prijem? Dobijam li antenu uz Vibru?
Dobija se antena, ustvari jedna bakarna žica obložena providnom gumob sa
bananom na kraju, veoma čudnog izgleda.
Jedina zamerka po meni je to što je program (ili bar verzija koju ja imam
1.30) koji se dobija uz vibru za slušanje radia veoma loše urađen. Kada se
stavi automatsko skeniranje nema šanse da se pronađe neka stanica, a i neke
stanice se čuju loše, ali mislim da je to zbog loše antene (ako može tako da
se nazove ;)) i da bi moglo da se to ispravi zamenom antene.
Pozdrav Vlada
P.S. Nadam se da sam ti olakšao odlučivanje ;)
razno.1163pvlada,
-> #1160, supers> da USR greši u superbrzom prepoznavanaju busyja zbog konstantnog
> tutukanja koje Sezamova centrala emituje u pozadini). Rockwell nikad ne
Meni se to nije dešavalo (možda je to zbog moje centrale (770), a i
pre jedno 6 meseci su nam stavili centralu sa tonskim biranjem, a nije
mi se dešavalo ni na jednoj) ;)
Pozdrav Vlada
razno.1164mango,
-> #1149, pvlada> P.S. Da li ste znali da je mnogo bolje nikad ne gasiti comp (npr. u Americi
> skoro niko ne gasi) jer tako se teze kvari ;)
Ma da, pogotovo ako su procesor i ventilator u svadji- ovaj prvi
se muci, znoji, oce da crkne dok ga ovaj drugi gleda i kulira;)))
Nego ti lepo iskljuci kompjuter i spasi procesor muka.
razno.1165mango,
-> #1155, pvlada> Imam SB Creative Vibra sa FM-om i kada slusam radio Pingvin (90.9) i
> drzim misa sve radi bez problema, bez ikakavih sumova, ali cim pustim
> misa pocne da neverovatno susti (mozda se to desava za jos neku stanicu,
> ali nisam primetio) i ako ponovo uhvatim misa nestaje bilo kakav sum.
> Da li neko zna sta se to desava i kako da se resim tog sustanja ?
To ti generalno vazi za sve antene (u ovom slucaju je mis antena).
Probaj da neki metalni predmet prislonis na port ili nesto slicno.
razno.1166nenad,
-> #1159, supers> BTW, nameravam da kupim isti, jer mi je svaki konvencionalni radio
> neupotrebljiv u krugu 3m od kompjutera. Tek sad mi je palo na
> pamet: hoće li onda uopšte Vibra hteti da mi radi bez šuma?
Probano, iz istih razloga. Rezultati poražavajući i kartica
vraćena. Čovek bi očekivao da je jedan takav uređaj opremljen
upravo za rad u takvom okruženju. Meni je prijem bio lošiji nego
sa radija (to je onaj stari što hoću blaster da mu prikačim :),
čak i sa antenom.
Pozitivna okolnost je bila što priključak za antenu postoji
(dobija se i antena) pa se može nakačiti i eksterna. Zaključak je
ipak bio da se i na običan radio može nakačiti antena, ako je to
rešenje... A radio sam već imao.
razno.1167svitac,
Jedno pitanje:
Sta se sve moze prikljuciti na LINE prikljucak na zvucnoj kartici?
Pozeljan precizan odgovor.
Hvala!
razno.1168gmatic,
-> #1161, pvlada==> Nije, ali sam danas provalio, ako misa prebacim sa leve
==> strane tastature svi sumovi nestaju ;)
==> Nesto se cudno ovde desava...
Nije bas cudno ali...
Nezaboravi da komp radi na raznim frekvencijama pa moze lako da se desi
da ubode bas tu(dakle uleti smetnja koja je ogromna umesto signala).
Pa kartica je u kompu i cudno bi bilo da komp neutice na nju.
Ono sa antenom je bila sala.
razno.1169kostja,
-> #1167, svitac=> Sta se sve moze prikljuciti na LINE prikljucak na zvucnoj kartici?
=> Pozeljan precizan odgovor.
Za precizan odgovor treba precizirati i pitanje...
jel te interesuje LINE OUT ili LINE IN priključak?
Na LINE OUT ide veza sa pojačalom... bilo da je
kućni Hi-Fi, bilo da je u pitanju pojačalo u
aktivnim zvučnicima. Dakle, gde god da vidiš
da stoji neki LINE IN ili AUX ili TAPE/DAT IN
(odnosno PLAY u nekim slučajevima).
Na LINE IN se može priljučiti bilo koji linijski
signal. Da li će to biti signal sa TEPE/DAT OUT
(odnosno REC) sa Hi-Fi pojačala (pa ćeš imati
izbor dolaznog signala zavisno šta imaš u muzičkoj
liniji) ili ćeš direktno spojiti kaset-deck i njegov
LINE OUT... to je stvar izbora.
razno.1170sdanijel,
Imam Sb ESS 1868 i jedan problem. Ako slucajno nista ne radim 30 sec
ukljuci neki ScreenSaver (zacrni ekran). Ako neko zna kako to moze da se
iskljuci neka javi.
Hvala...
razno.1171kostja,
-> #1170, sdanijel=> Imam Sb ESS 1868 i jedan problem. Ako slucajno nista ne radim 30 sec
=> ukljuci neki ScreenSaver (zacrni ekran). Ako neko zna kako to moze da se
=> iskljuci neka javi.
A, kakve veze ima ESS 1868 sa screen saver-om?
Ako radiš sas W95... desni klik na desktop pa
Properties, izabereš karticu "Screen Saver" i
tu postaviš na None.
razno.1172sdanijel,
-> #1171, kostja
Od kada sam stavio karticu to je poceo da radi. Au 95-ici i jeste
postavnjeno na none scs . Ne kapiram zasto to radi ?
razno.1173kostja,
-> #1172, sdanijel=> Od kada sam stavio karticu to je poceo da radi. Au 95-ici i jeste
=> postavnjeno na none scs . Ne kapiram zasto to radi ?
Ili ti nije postavljeno none ili nije u pitanju
Screen Saver.
Doduše, beše i nekih zezalica koje su dotični ss
upisivale u win.ini ...
razno.1174sdanijel,
-> #1173, kostja
Ma sad sam skinuo 95-icu i opet to radi mozda to i ne moze
da se iskljuci posto je Plug & Play kartica .....
razno.1175kostja,
-> #1174, sdanijel=> Ma sad sam skinuo 95-icu i opet to radi mozda to i ne moze
=> da se iskljuci posto je Plug & Play kartica .....
Da, ti nisi nešto malce pobrkao?
To što je kartica Plug & Play ne znači
ništa... jerbo, kartica nema hardware-ski
Screen Saver.
Biće da je to neka anomalija... što će reći
menjaj karticu.
razno.1176mika,
ovako,
imam modem GVC od 33,600 bauda, e sada, na kutiji
pise da je to VOICE modem, da je PLUG and PLAY i...
e sada, problem je sto ja nemam rupe one
da ubacim zvucnike i mikrofon, da li neko zna
kako mogu da namestim taj voice ??!
mika
razno.1177nesha,
-> #1176, mika>problem je sto ja nemam rupe one
>da ubacim zvucnike i mikrofon, da li neko zna
>kako mogu da namestim taj voice ??!
A da probash preko zvuchne karte i odgovarajuceg softvera?
razno.1178gavrilpred,
-> #1176, mika>problem je sto ja nemam rupe one
>da ubacim zvucnike i mikrofon, da li neko zna
>kako mogu da namestim taj voice ??!
Pa i ne trebaju ti, ako imas (a verovatno imas) na
modemu konektor iznad koga ti pise PHONE.
Tu mozes da prikljucis obican telefon i da ga naj-
normalnije koristis ako si prikljucivanjem modema ostao
bez slobodnih telefonskih uticnica.
E sad, ako imas VOICE modem, i odgovarajuci softver,
VOICE mogucnosti modema tj. preslusavanje primljenih
poruka (kao kod tel. sekretarice), i snimanje svoje
("ostavite poruku posle...") mozes da radis preko
( na gore naveden nacin) prikljucenog telefona.
Sve ovo je radilo na CL 14400 VOICE modemima i sa
SuperVoice softverom koji se dobija uz taj modem,
uz napomenu da taj SuperVoice, mada "vrsi posao"
nije nesto posebno, i nece da se instalira pod Win95.
razno.1179saint,
avance direct X 2.0
avdx2.rarrazno.1180saint,
AVANCE
avance.exerazno.1181giovanni,
-> #1178, gavrilpredĘ? SuperVoice softverom koji se dobija uz taj modem,
Ę? uz napomenu da taj SuperVoice, mada "vrsi posao"
Ę? nije nesto posebno, i nece da se instalira pod Win95.
Da li je "nešto posebno" ili nije ne bih da se izjašnjavam jer nisam
video druge programe ali se sasvim sigurno instalira bez ikakvih problema
pod Win95 (OSR2). Negde (da li pro ili ovde) u dirovima postoji verzija
2.2 (uz modem sam dobio 2.0) koja takođe ne pravi probleme a malo lepše
izgleda i ima SpeakerPhone opciju.
razno.1182zoxy,
-> #1181, giovanni> Ę? uz napomenu da taj SuperVoice, mada "vrsi posao"
> Ę? nije nesto posebno, i nece da se instalira pod Win95.
> Da li je "nesto posebno" ili nije ne bih da se izjasnjavam jer nisam
> video druge programe ali se sasvim sigurno instalira bez ikakvih problema
> pod Win95 (OSR2). Negde (da li pro ili ovde) u dirovima postoji verzija
SUpervoice je zakon! Koristim ga skoro tri godine (tj od kad se pojavio kod
nas) i odradjuje strasan posao. Sve fore i opcije koristim i rade besprekorno.
Cak mi i salje poruku na pejdzer kad neko ostavi poruku, fax ili data. Radi
mi cak i kao mini BBS (cisto za licne potrebe da odnekud skinem neki fajl sa
mog kompjutera ili da posljem ako negde naletim na nesto lepo a ne vuku mi se
diskete po dzepovima). Imam ga na dva racunara (u dva stana) i jos me nije
izdao. E jedino veceras ga nabacih na jednu 95icu i malo me muci jer nece da
play-erise poruke. Verujem da je nesto do 95icinog setovanja, al da ne trazim
mnogo, zna li neko resenje?
razno.1183superhik,
-> #1181, giovanni=:> izgleda i ima SpeakerPhone opciju.
Moja verzija to nema?
razno.1184giovanni,
-> #1182, zoxyĘ? play-erise poruke. Verujem da je nesto do 95icinog setovanja, al da ne
Ę? trazim mnogo, zna li neko resenje?
Kako neće? Uopšte ili samo preko zvučne kartice?
razno.1185giovanni,
-> #1183, superhikĘ? =:> izgleda i ima SpeakerPhone opciju.
Ę? Moja verzija to nema?
Koja je tvoja verzija? Koliko se sećam, 2.0 nije imala. 2.2 ima. BTW,
jel' ti imaš Cirrus Logic modem ili UMC? Ja imam onaj prvi i sa njim sve
prefektno radi.
razno.1186smilicic,
-> #1172, sdanijel» Od kada sam stavio karticu to je poceo da radi. Au 95-ici i jeste
» postavnjeno na none scs . Ne kapiram zasto to radi ?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
A da ti nije postavljen u BIOS-u power saving?
razno.1187johnnya,
-> #1182, zoxy >> mi cak i kao mini BBS (cisto za licne potrebe da odnekud skinem neki
>> fajl sa mog kompjutera ili da posljem ako negde naletim na nesto lepo a
>> ne vuku mi se diskete po dzepovima). Imam ga na dva racunara (u dva
Kako si ga nagovorio da prepozna "modem call" ?
Meni se uporno javlja samo kao sekretarica / fax ...
razno.1188sdanijel,
-> #1186, smilicic
To je bio problem.
VELIKO HVALA ...
razno.1189zeljkoj,
Računari 58, februar 1990. Cene hardvera (u DEM) kod Mlakar & Co:
Obratite pažnju na cenu 486 ploče. :))
Ploče:
XT 10 MHz........................150
AT286 16 MHz.....................658
386SX 16 MHz.....................873
386 20 MHz......................1621
386 25 MHz......................1893
386 25 MHz 32K CACHE............2271
386 33 MHz 64K CACHE, 1 MB RAM..6216
486 25 MHz.....................13106 <-------- :)))))
Hard diskovi:
Seagate 20 MB/65 ms..............449
Seagate 40 MB/28 ms..............676
Seagate 60 MB/28 ms..............914
Seagate 80 MB/28 ms.............1286
Seagate 120 MB/28 ms............1674
Modemi:
2400 interni.....................282
2400 eksterni....................371
itd, itd :))
razno.1190raven,
Da mozda neko ne poseduje uputstvo za Panasonic Fax
Panafax UF-S1?
Ili da mozda neko ne zna kako se na faxovima ulazi u remote rezim u
kome je moguce preslusavati ostavljati itd.. poruke sa drugog
telefona pomocu tonskog biranja..
razno.1191morkin,
-> #1189, zeljkoj> Računari 58, februar 1990. Cene hardvera (u DEM) kod Mlakar & Co:
> Obratite pažnju na cenu 486 ploče. :))
Mene duša zaboli kad se setim koliko sam platio 386/40...
razno.1192nitugard,
-> #1191, morkin> > Računari 58, februar 1990. Cene hardvera (u DEM) kod Mlakar & Co:
> > Obratite pažnju na cenu 486 ploče. :))
> Mene duša zaboli kad se setim koliko sam platio 386/40...
Moj 486-133 je do sada popapao oko 4.500 DEM...
Što i nije tako grozno. Prijatelj je u stadijumu nešto slabije
konjfiguracije od moje sada već dostigao cifru od 10.000.
====
ABLS - Akcija za Bolji i Lepši Sezam
razno.1193supers,
Kako se na Toshiba laptopu razvlači slika na ceo LCD ekran? Posle
instalacije Win95 skoro čitav inč ostane neiskorišćen sa svih strana.
Ima li opcija u Setupu (kako se ulazi?) ili je nešto drugo po sredi?
razno.1194nenad,
-> #1193, supers> Kako se na Toshiba laptopu razvlači slika na ceo LCD ekran? Posle
> instalacije Win95 skoro čitav inč ostane neiskorišćen sa svih
> strana. Ima li opcija u Setupu (kako se ulazi?) ili je nešto drugo
> po sredi?
LCD ekranu obično podržavaju jednu rezoluciju (sada obično
800x600), a manje u delu ekrana ili uz razvlačenje. Međutim to
razvlačenje prilično upropasti kvalitet slike (pošto je veličina
i poloćaj tačke fiskan). Verovatno ćeš svoj problem rešiti tako
što ćeš da povećaš rezoluciju.
razno.1195steve.wai,
Imam WEARNES 12X CD rom ali se nesto cudno ponasa.
Desava se da iz cista mira pocne da vrti disk caki ako unutra nema nista, cuje
se samo neko skljocanje. Pod DOSom se mnogo rjedje desava ako povecam
kesiranje ali pod 95icom prilicno cesto. Jos ako je neki divlji disk unutra
koji se tesko cita desi se da obori 95icu i ispse ovako :
Fatal exception 0E has ocurred at 0028:C027Ca9E in VXD IFSMGR(03)
+0001277E
Drajveri su originalni njegovi, povezan je kao SECONDARY SLAVE na plocu
GA5486AL, Primary MASTER je SEAGATE MEDALIST 1.28GB.
STO JE PROBLEM ?
razno.1196smilicic,
-> #1195, steve.wai» Drajveri su originalni njegovi, povezan je kao SECONDARY SLAVE na plocu
» GA5486AL, Primary MASTER je SEAGATE MEDALIST 1.28GB.
» STO JE PROBLEM ?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
A šta će ti drajveri za 95-icu? Drugi savet ti je da ga staviš na drugu
granu EIDE kontrolera može kao slave ili kao master. Ovime izbegavaš da
ti sporiji CD usporava brži HD.
Što se tiče drajvera, možeš da remuješ linije u config.sys i u
autoexec.bat koje se odnose na CD jer 95-ica ima ugrađenu podršku za CD
u sebi pa nikakvi dodatni drajveri nisu potrebni. Naročito ti ne treba
mscdex.exe!
razno.1197morkin,
-> #1195, steve.wai> STO JE PROBLEM ?
Što se škljocanja tiče, verovatno se pomera glava sa laserom u
očajničkom pokušaju da pročita nešto. Pokušaj da ga očistiš. Ako
ne umeš da ga rastaviš, odnesi ga u Loewe servis (preko puta
pravnog) i tamo će za 50 din da ti ga očiste.
Bezobrazno skupo, ali šta ćeš.
U goroj varijanti može da se desi da se slomio neki od plastičnih
zupčanika i da to pravi problem u pozicioniranju glave.
razno.1198medical,
Imam jedno pitanje;
Uzeo sam ROCKWELL 33600, i za te pare radi dobro, ali
kad zove uvek pravi pauzu od oko 3-4 sekunde pre nego
sto podigne slusalicu, iako je u programu koji koristim
stavljeno da ne pravi pauzu.
Problem je verovatno u nekom fabrickom setovanju registara,
ali ne znam u kojem.
Ako neko zna resenje, i ne mrzi ga da pise,
sta ceka ?
Sinisa
razno.1199supers,
-> #1198, medical>> Uzeo sam ROCKWELL 33600, i za te pare radi dobro, ali
>> kad zove uvek pravi pauzu od oko 3-4 sekunde pre nego
>> sto podigne slusalicu, iako je u programu koji koristim
>> stavljeno da ne pravi pauzu.
Niko ne zna kako ga sprečiti. Ja sam se navikao, moja centrala
ionako izbacuje ako nema pauze.
razno.1200carobnjak,
kako da prebacim misa sa com1 na com2
razno.1201kostja,
-> #1200, carobnjak=> kako da prebacim misa sa com1 na com2
Imaš više načina...
1. Nabavka ili posedovanje adaptera 9>25 pina koji
se ranije i dobijao uz neke Genius-ove modele.
2. Pod predpostavkom da imaš noviju 486 ili Pentium
ploču sa ugrađenim kontrolerom:
- Verzija A: U BIOS-u računara izmeniš adrese
COM1 i COM2.
- Verzija B: Na samoj ploči promeniš mesta
konektora za COM1 i COM2.
razno.1202supers,
-> #1201, kostja>> 2. Pod predpostavkom da imaš noviju 486 ili Pentium
>> ploču sa ugrađenim kontrolerom:
>> - Verzija A: U BIOS-u računara izmeniš adrese
>> COM1 i COM2.
>> - Verzija B: Na samoj ploči promeniš mesta
>> konektora za COM1 i COM2.
Ma, neka je u pitanju i stariji računar sa kontrolerom na odvojenoj
kartici, uvek može da zameni konektore za COM1 i COM2.
razno.1203legolas,
Na kom principu radi pauza na CD-u (ili na plejeru na stubu)?
Da li dugotrajna pauza šteti CD-u?
razno.1204carobnjak,
KAKO DA PREBACIM MISA SA COM1 NA COM2?? (MOLIM OPISITE )
razno.1205gmatic,
-> #1204, carobnjak==> KAKO DA PREBACIM MISA SA COM1 NA COM2?? (MOLIM OPISITE )
Otvori kuciste i zameni mesta konektorima (na ploci ili I/O karti
zavisi sta imas). Ovo svuda pomaze.
A, uzgred, kog misa imas? Mozda drajver ne podrzava COM2? A mozda ti je
modem na COM4. Ako jeste onda nije ni cudo, onda nemoze jer im je onda IRQ
isti pa...
razno.1206kostja,
-> #1202, supers=> Ma, neka je u pitanju i stariji računar sa kontrolerom na odvojenoj
=> kartici, uvek može da zameni konektore za COM1 i COM2.
Ponekad i ne može jer kod nekih kontrolera je COM1 i
LPT port direktno na štampi. Doduše, kod većine ipak
ima konektor, ali je opet pitanje dužine kabla...
razno.1207pvlada,
-> #1204, carobnjak> KAKO DA PREBACIM MISA SA COM1 NA COM2?? (MOLIM OPISITE )
Aki imaš neki noviji računar sa integrisanim kontrolerom na ploči samo
obrneš kablove koji idu od miša do ploče na ploči, a ako imaš kontroler,
pa na njemu to isto uradiš.
Pozdrav Vlada
razno.1208vlsadr,
E sad...ne znam bas da li je za ovu konfu...ali dobro...
Hitno mi treba win 3.11 cd driver..nalazi se valjda na 8.
instalacionoj od wina 3.11.
Okacite ljudi ko boga vas molim...!
razno.1209milosh.zorica,
-> #1208, vlsadrpa za win 3.11 ti ne treba drajver jer koristi dos-ov tako je kod
mene ja inače ima mtm 4x cd i samo dos drajvere a win puštas muzi-
čke cd-ejeve i mm izdanja tako da je to uzaludno.
win vidi cd isto kao i hdd .
dovoljni su ti dos driveri bar je kod mene tako.
win mi nije instalirao svoje driver-e.
razno.1210zoxy,
-> #1208, vlsadr> Hitno mi treba win 3.11 cd driver..nalazi se valjda na 8.
3.11 ica koristi dosovo preposnavanje cd-a. To je cuveni mscdex.exe (dolazi i
uz dos i uz win) koga treba da imas u autoexec.batu i naravno drajvere za
specificirani cd koje treba da stavis u config.sys. Najbolje je ako imas
instalacioni "setup" (cisto zbog setovanja parametara u svitchevima) program
ali vrlo lako ih je dodati i rucno u ova dva konfiguraciona fajla. Mogu da ti
pomognem slanjem instalacije ako imas mitsumi cd, mada mi se cini da za skoro
sve proizvodjace imas drajvere i ovde na netu...
Ako je u pitanju neki egzoticni primerak, daj oznaku modela pa cemo ti skinuti
sa interneta.
Naravno da uvek postoji i ali... ima situacija kad moras da koristis tudje
drajvere iz nekih razloga... i to nije problem samo treba experimentisati :)))
razno.1211gmatic,
-> #1209, milosh.zorica==> pa za win 3.11 ti ne treba drajver jer koristi dos-ov tako je
==> kod mene ja inace ima mtm 4x cd i samo dos drajvere a win
==> pustas muzi- cke cd-ejeve i mm izdanja tako da je to
==> uzaludno.
Covek sigurno menoza da pusta muzicke CD-ove iz mp-a ili slicno.
Trazi sigurno CD-AUDIO.
razno.1212milosh.zorica,
-> #1211, gmaticja sa tim puštam i muzičke cd-ejeve i sve tipove podataka sa cd-a
čitam uz pomoć drajver-a za dos pod win-om 3.11 američka verzija
razno.1213jolicm,
-> #1204, carobnjak>> Miš i COM1 ili COM2
Ako imaš noviji računar (PCI 486 ili 586) NEMORAŠ da otvaraš računar.
Imaš opciju u setup-u da setuješ koji I/O će ti biti koji COM.
Ako ti je starija mašina, obrni utičnice na ploči....
razno.1214kostja,
-> #1211, gmatic> Covek sigurno menoza da pusta muzicke CD-ove iz mp-a ili slicno.
> Trazi sigurno CD-AUDIO.
Ono sto on trazi zove se: (MCI) CD Audio.
razno.1215kostja,
-> #1212, milosh.zorica> ja sa tim pustam i muziske cd-ejeve i sve tipove podataka sa cd-a
> citam uz pomoć drajver-a za dos pod win-om 3.11 američka verzija
To je tacno, ali pri intalaciji Win-a se ubacuje jedan
malesni, koji i kod W95 i kod Win NT stoji u Control
Panel/Multimedia kartica Devices, pa grana "Media control
devices" i zove se (MCI) CD Audio.
razno.1216gmatic,
-> #1214, kostja==> Ono sto on trazi zove se: (MCI) CD Audio.
Na to sam mislio.