PCHARD.6

02 Jul 1995 - 19 Oct 1997

Topics

  1. sistemi (183)
  2. mikroprocesori (544)
  3. maticne.ploce (1113)
  4. diskovi (2401)
  5. video (1276)
  6. dodaci (450)
  7. matricni (339)
  8. laseri (428)
  9. mreze (203)
  10. kvarovi (798)
  11. nabavka (727)
  12. benchmark (37)
  13. razno (1216)
  14. inkjet (283)
  15. unknown (2)

Messages - inkjet

inkjet.1 dpetrov,
Trazi se serviser Canon BJ stampaca. U pitanju je model BJ 100 kome je najverovatnije otisao Toshiba cip TMP 96C141F. Posle dugog i iscrpnog trazenja po zemljama evropske zajednice, doticni cip nije pronadjen. Moli se posteni nalazac da se javi na mail. Dejan 466-323
inkjet.2 rebel.x,
E slusajte ,citao sam u najnovijijim Racunarima ,da EPSON STYLUS 800+ ima BUG!;( A bas taj stampac sam hteo da kupim ,a ovu konferenciju ne pratim! So , molim vas odgovorite mi koji je bug upitanju (ako ga ima) ,ili mi recite br. poruka 10Q
inkjet.5 funky, -> #2, rebel.x
>>E slusajte ,citao sam u najnovijijim Racunarima ,da EPSON STYLUS 800+ ima >>BUG!;( A bas taj stampac sam hteo da kupim ,a ovu konferenciju ne pratim! >>So , molim vas odgovorite mi koji je bug upitanju (ako ga ima) ,ili mi recite >>br. poruka Stylus 800 i 400, za plus nije sigurno PC.HARD.5 poruke 7.95-7.97
inkjet.6 evlad, -> #5, funky
<> Stylus 800 i 400, za plus nije sigurno + je i sahranjen ;> i to i 800+ i 400+ ... // Stylus killer
inkjet.7 szinf,
Treba mi driver NA ENGLESKOM za HP 550c (color). Imam na nemačkom, ali slabo ga razumem , a nešto bih podešavao. Ako neko ima neka šalje. Zahvalan unapred. -Peđa-
inkjet.8 kile,
Help! Da li neko zna gde mogu da nađem ink-jet papir, 360 ili 720dpi. Sve sam oglase preturio, nigde ga nema, a hitno mi treba! Pomagajte ako boga znate!
inkjet.9 evlad, -> #8, kile
<> Da li neko zna gde mogu da nađem ink-jet papir, 360 ili 720dpi. <> Sve sam oglase preturio, nigde ga nema, a hitno mi treba! MZ ih je imao ...
inkjet.10 vojas,
Može li Epson Stylus Color da štampa na pausu i kakav je kvalitet otiska? Odgovor mi je hitno potreban :) Heechee of the Ancients
inkjet.11 madamov, -> #10, vojas
> Može li Epson Stylus Color da štampa na pausu i kakav je kvalitet otiska? Za šta li ti ovo treba, pobogu?
inkjet.12 michelle, -> #9, evlad
><> Da li neko zna gde mogu da nadem ink-jet papir, 360 ili 720dpi. ><> Sve sam oglase preturio, nigde ga nema, a hitno mi treba! > MZ ih je imao ... I ja sam ih imao... Ne pratis oglase na SEZAMu. ;) Javi mi se na mail. pozdrav, mikele
inkjet.13 evlad, -> #12, michelle
<> I ja sam ih imao... Ne pratis oglase na SEZAMu. ;) <> Javi mi se na mail. Oglase ne pratim ! što se tiče papira ja ga imam dovoljno ;>, ali kile će ti se verovatno javiti ... Pozdrav Vlada.
inkjet.15 kile, -> #13, evlad
>> što se tiče papira ja ga imam dovoljno ;>, >> ali kile će ti se verovatno javiti ... kile je našao papir, a i ne prati oglase na SEZAM-u ;) Btw, NIKAD ne ostavljajte Stylus-a uključenog preko noći. Ovog mog sam jutros jedva probudio iz mrtvih ;(
inkjet.16 jasicp,
Zna li neko gde se moze pazariti onaj specijalni papir za Epson Color ?
inkjet.17 dveselinovic, -> #16, jasicp
MZ to drži na lageru, a i Micro Anima uvek ima širok izbor raznih papira, mada ne znam za Stylus. Cene ne znam. Pozdrav, DVV
inkjet.18 cnenad,
Da li postoji neko u gradu ko popravlja Hewlett Packard DeskJet 540 štampače ? Problem je što štampač dosta često umesto da krene da štampa ne može da izvuče nosač ketridža iz ležišta koje se nalazi desno, tj. kad krene da ga izvlači na šinu kao da ga nešto zakoči i onda počne da tandrče. Najzanimljivije je da ponekad radi ali u najvećem broju slučajeva ne. Ista je situacija i kad se digne poklopac da se promeni ketridž, neće da izbaci na sredinu nosač nego malo izađe na šinu pa se vraća nazad u "kućicu" i tako u krug :(((
inkjet.19 dveselinovic, -> #18, cnenad
Probaj kod MICRO ANIME, 29. novembra 71, 343-940 ili 343-294. Oni su se potpuno okrenuli HP opremi, pa je za očekivati i da je servisiraju. Pozdrav, DVV
inkjet.20 bobby.quyne, -> #19, dveselinovic
> Probaj kod MICRO ANIME, 29. novembra 71, 343-940 ili 343-294. Oni > su se potpuno okrenuli HP opremi, pa je za očekivati i da je > servisiraju. > > Pozdrav, > > DVV Ako oni ne mogu, donesi da pogledam. Ne garantujem uspeh jer je mozda crkla elektronika za pozicioniranje. Ako je sitan mehanicki kvar (a simtomi najvise na to podsecaju) onda nebi trebalo da bude problema.
inkjet.21 bobland,
žuo sam od Duleta, dizajnera iz Game, da im Stylus Color mnogo lepše štampa od kada su ga priključili na PowerMac. Meni je to pomalo čudno, ali tako čovek veli. Kaže da je nestalo onog prepoznatljivog rastera. Jedva čekam 15. avgust da se vrati sa godišnjeg i da donese ponešto odštampano preko Maca. Valjda nije u pitanju sugestija. Inače mi se čini da se kolor štampači sve više upotrebljavaju. Plakati u Beovozu kao da su sa nekog ink-jeta, a i unutrašnjost CD-a The Prodigy (ne slušam to, samo onako ;) kao da ima isto poreklo??? Polako istiskuju klasične tehnike, pa će povećanjem tražnje takve štampe neizbežno doći do usavršavanja tehnologije. Valjda će do toga skoro doći :). pozdrav, Bobland
inkjet.22 gerber, -> #18, cnenad
YR>*> Da li postoji neko u gradu ko popravlja Hewlett Packard DeskJet 540 Na Banovom Brdu imaš Hermes koji je nekada bio sastavni deo i ovlašćeni serviser HP YU predstavništva.
inkjet.23 kile,
Ima li neko spisak kontrolnih karaktera za štampanje texta u boji na Stylus Color-u?
inkjet.24 ikordic, -> #19, dveselinovic
RE: Servis => Probaj kod MICRO ANIME, 29. novembra 71, 343-940 ili 343-294. Oni => su se potpuno okrenuli HP opremi, pa je za očekivati i da je => servisiraju. Momci su se u par navrata pokazali kao jezivo šljampavi sa pomenutom HP opremom. Savet je, kao i uvek, na servis nosite samo kod ljudi koje znate da vam neće podvaliti.
inkjet.25 bagins,
Moze li nesto da se naopise o CANON BJ 230. Kakav je u usporedbi sa Epson Stylus 1000, s obzirom da je oko 250 dem jeftiniji. Da li ga neko poseduje jer bi rado zavirio u dokumentaciju koja stize sa njim.
inkjet.26 zqusovac,
ima li neko pametan savet kako da resim yu slova za canon bj10-sx poz, zq
inkjet.27 gerber, -> #26, zqusovac
Ako ti odgovara YUSCII, taj sam problem resio (koliko se secam) downloadom fonta (samo jednog u isto vreme na zalost). Ako pomaze javi da ti posaljem celu skalameriju :))
inkjet.28 zqusovac, -> #27, gerber
> downloadom fonta (samo jednog u isto vreme na zalost). Ako pomaze > javi da ti posaljem celu skalameriju :)) posalji. unapred hvala. poz, zq
inkjet.29 pishta,
Ima li iko malo opširnije uputstvo za EPSON Stilys 800+ od onog bednog komada papira sa malezijskim hijeroglifima koji se dobije uz njega kada se kupi za 640 DM :). Vrlo bih bio zahvalan da ga imam samo na sat radi fotokopiranja, jer sa ovom količinom informacija ne smam ni da ga utaknem u zid :). vaš zahvalni andor
inkjet.30 bagins,
Jel postoji srecni vlasnik CANONA BJ 230, koji bi bio dobar da nesto napise o njemu, karakteristike i opsti utisak, i poredjenje u odnosu na EPSON 1000.
inkjet.31 ikordic, -> #26, zqusovac
RE: Cannon BJ => ima li neko pametan savet kako da resim yu slova za canon bj10-sx Zna li netko koja je razlika između modela 10, 10sx i 10ex?
inkjet.32 mamba, -> #31, ikordic
Ů Zna li netko koja je razlika izmedu modela 10, 10sx i 10ex? Kod modela 10ex je podrzana emulacija Epsona LQ serije.10 i 10sx nemaju tu mogucnost.Ako gresim neka me neko ispravi.
inkjet.33 gerber,
U prilogu je program i fontovi (YUSCII) za DL, originalno namenjeni za HP II, ali se mogu koristiti i za inkjet. Fontovi za DL s emogu menjati prostim preimenovanjem. Program i fontovi su isporučivani standardno od strane HERMES-a (Slovenija), tako da, pretpostavljam mogu biti poslati na Sezam kao nekomercijalni. hpfont78
inkjet.34 dpetrov,
Neophodana mi je adresa nekog Canon-ovog servisa ovde u gradu ili negde u inostranstvu, kao i broj telefona. Jedan pljuckavac je u kvaru. Hvala!
inkjet.35 brad, -> #29, pishta
imam knjigu koja se redovno dobija uz štampalicu ostavi mi u mail-u telefon pa da se dogovorimo oko kopiranja brad
inkjet.36 bobby.quyne,
Da li neko zna ko u ovoj zemlji prodaje Canon BJ stampace?
inkjet.37 dveselinovic, -> #36, bobby.quyne
SOFTWELL d.o.o., Trg Toze Markovića 14, 21000 Novi Sad, Tel. (021) 51-999, 52-396, Faks (021) 51-999. Prodaju isključivo Canon štampače. Pozdrav, DVV
inkjet.38 dkaralic,
Pitanje u vezi Epson Stylus Color. Instaliran je drajver u Windowsima. Startovan je Paintbrush i nacrtane u njemu neke jednostvane figura u boji. Pokušano je ovo da odštampa. On kao pokuša da nešto uradi, ali na kraju izađe samo beli papir. Pogledao sam setup printer. Opcija CMYK je aktivna, ali avaj ništa od boja. Text iz write štampa korektno. Gde grešim. DraganK
inkjet.39 dveselinovic, -> #38, dkaralic
Davno je bilo, ali trebalo bi da ti je na ekran skočio Stylus-ov meni pre štampanja. Ako nije, onda instalacija nije dobra, pa nema veze sa štampačem, tj. ona nije kakva bi morala biti. Pozdrav, DVV
inkjet.40 kile, -> #38, dkaralic
>> On kao pokuša da nešto uradi, ali na kraju izađe samo beli papir. Podledaj na šta ti je postavljeno Halftoning u setapu printera. Ne sme da bude No halftoning, a preporičljuvo je (za grafiku) Difused (images). Btw, imaš li knjigicu sa ESC sekvencama za štampanje texta u boji?
inkjet.41 dkaralic, -> #39, dveselinovic
Izgleda da neše da radi samo sa Paintbrush-om. Kada sam testirao štampač bili su mi pri ruci Windows i njegov Paintbrush. Iz ostalih programa radi, barem mi tako reče vlasnik. DraganK.
inkjet.42 dkaralic, -> #40, kile
>> Btw, imaš li knjigicu sa ESC sekvencama za štampanje texta u boji? Kako navedoh u prethodnoj poruci štampač nije moj, pa ću pitati vlasnika, gde se ujedno štampač i nalazi, da li ima tu knjižicu. Pa javljam sutra ujutro. DraganK.
inkjet.43 haevorn,
Zna li neko telefon MZ-a? Treba mi papir za Color Stylusa, ali pojedinacni listovi, mnogo mi je da kupujem celo pakovanje...
inkjet.44 d.petrovic, -> #38, dkaralic
> Opcija CMYK je aktivna, ali avaj ništa od boja. Text iz write > štampa korektno. Slaba tačka im je glava. Tebi je verovatno zviznula glava za farbanu kanticu.
inkjet.45 dkaralic, -> #40, kile
>> Btw, imaš li knjigicu sa ESC sekvencama za štampanje texta u boji? Kako i obećah evo mene ponovo. Knjižicu sa ESC sekvencama nažalost vlasnik nema. U uputstvu za Epson Stylus Color piše da postoji dodatna knjižica sa kompletnim njegovim jezikom. U osnovnom uputstvu postoji samo neka štura informacija o ESC sekvencama, i to sve na jednoj strani. Za opciju Color piše samo da treba uključiti ESC r n Ovo n na kraju je oštampano u italic modu, što pretpostavljam da znači neku konkretnu brojnu vrednost. Nažalost nisam imao mnogo vremena da testiram. Pozdrav Dragan.
inkjet.46 dkaralic, -> #44, d.petrovic
>> Slaba tačka im je glava. Tebi je verovatno zviznula glava za farbanu >> kanticu. Iz većine drugih programa prikazuje korektno kolor. To sam tek kasnije saznao. Tako da je moguće da je potrebno neko dodatno podešavanje u samom Paintbrush-u. Ili da ne može štampati iz tog programa, što je manje verovatno. Pozdrav Dragan.
inkjet.47 jmilovic, -> #43, haevorn
> Zna li neko telefon MZ-a? 011/434-812 i 450-471.
inkjet.48 cubra,
ACAD driver za STYLUS Jel' ima neko drajver za AutoCad za štampač STYLUS 800? 10 x unapred... Denis
inkjet.49 kile, -> #45, dkaralic
>> ESC r n >> >> Ovo n na kraju je oštampano u italic modu, što pretpostavljam da znači >> neku konkretnu brojnu vrednost. Nažalost nisam imao mnogo vremena da >> testiram. Hvala! Testirano. Radi ovako: ESC r CHR(0) - black ESC r CHR(1) - magenta ESC r CHR(2) - cyan ESC r CHR(3) - blue ESC r CHR(4) - yellow ESC r CHR(5) - red ESC r CHR(6) - green ESC r CHR(7) - green
inkjet.50 bojt,
Neobično ;) mi je potreban drajver za Stylus 400 za WordPerfect 5.1.
inkjet.51 goranr, -> #38, dkaralic
>> Instaliran je drajver u Windowsima. Startovan je Paintbrush i nacrtane u >> njemu neke jednostvane figura u boji. Pokušano je ovo da odštampa. On kao >> pokuša da nešto uradi, ali na kraju izađe samo beli papir. Pogledao sam >> setup printer. Opcija CMYK je aktivna, ali avaj ništa od boja. Text iz Probaj da štampaš iz Corela, PhotoShopa, ili tako nečega gde sigurno znaš da ima CMYK. Možda glupavi PBrush ne zna da uradi konverziju RGB- CMYK :(
inkjet.52 haevorn, -> #51, goranr
// Mozda glupavi PBrush ne zna da uradi konverziju RGB-CMYK BEEP! Wrong... Slika koja se stampa na Stylus mora da bude RGB formata, a sam drajver ce je pretvoriti u CMYK pri stampanju.
inkjet.53 snamgalija,
Ima li neko drajver za stylus pro xl, za rad pod windovsima, hitno mi je potreban. Zahvalan Senad N.
inkjet.54 dr.coha,
Molim za savet kako da prikljucim HP ThinkJet (onaj malecki) na PC. Da li on ima HP-IB magistralu? Nesto mi je cudan onaj njegov konektor. Hvala unapred. Pozdrav,Dragan.
inkjet.55 goranr, -> #52, haevorn
>> Slika koja se stampa na Stylus mora da bude RGB formata, a >> sam drajver ce je pretvoriti u CMYK pri stampanju. Sorry, bar sam pokušao :)) Nemam iskustva sa Stylusima, ali, pretpostavljao sam da radi u CMYK :)
inkjet.56 haevorn, -> #55, goranr
// pretpostavljao sam da radi u CMYK on stampa CMYK boje, ali ako mu posaljes CMYK sliku ona ce biti sa malo "pomerenim" bojama, tj prezasicene, mnogo jake
inkjet.57 djcorto,
Problemi sa Stylus-om 800 + Iz Winword-a 6.0 stampa najvise dve strane, pa se ukuca. Blokira Windows. Pomaze samo reset. Ovo radi u dokumentima od 40-tak i vise strana. Jednu ili dve strane uspeva da odstampa lepo. Masina je 486/33, sa 8MB RAM, Windows klasicni 3.11. Bug or feature ? ;) Sumnjam na drajver, koji je slovenacki, negde iz '82. "Jako ljubazni" prodavac, tj Micro Air, je doticni stampac istovario i prikacio kabl, uz komentar "dalje je vasa obaveza" i ostavio disketu sa rukom nazvrljanom nalepnicom ?!?!?! Danas su odneli stampac, kao nije ispravan, i to posle vrlo mnogo ubedjivanja. Sto taj stampac treba da izvuce vazne tekstove koji su hitni njih se, naravno, ne tice. I ne treba da ih se tice, slazem se, ali ja bih bar, da prodajem stampac, isti i proverio da li ispravno radi. Ne radi se o privatnom stampacu, vec stampacu firme, sa izvesnim poslovnim odnosima sa istima koji su tako "ljubazni". Dakle, ako neko ima lep Widows drajver za Stylus, molim ga da mi okaci, jer oni koji su uzeli pare da bi isporucili komplet stampac (koliko znam u to ulazi i drajver) to nisu uradili. Izriciti pominjem o kome se radi zato sto je ovo prvi put da sam se uverio u lose postupke te firme, kou sam ranije cenio zbog kvaliteta racunara kaoje isporucuju, da ne spominjem cinjenicu da vodece ljude poznajem jos sa fakulteta. Nisam kod nji, istina, nikad popio kaficu kao DVV, ali su uvek bili korektni. Ako se jos neko sreo sa slicnim problemom oko stampe, a mozda je i do Word-a, da razmenimo iskustva ? :) Posto malo sumnjam i na Word, ova poruka ide i tamo :)
inkjet.58 dveselinovic, -> #57, djcorto
DVV pije kaficu kod dosta firmi po gradu, to je sastavni deo njegovog posla. Ne može se kod ljudi ići samo onda kada ti nešto treba, a sem toga, mislim da je normalno da čovek uz posao i bira neko svoje društvo. Spisak mesta za DVV-ovu kaficu je stoga poduži, ne baš koliko ima kafića u gradu, ali nije ni mnogo iza toga. Micro Air/Micro Anima je inače firma koju znam bukvalno od nastanka, Dušan Pantelić i ja se znamo još iz neke davne 1987. godine ili tu negde. To je firma od koje sam recimo kupio moj HP4P laser, i od koje bih kupio bilo šta što HP pravi, jer su se oni specijalizovali za HP proizvode. Najzad, tu radi i legendarni M.P., koga opet poznajem ravno 20 godina i koga smatram prijateljem. Što se Stylus-a tiče, činjenica je da on traži drajvere da bi radio, koje opet najveći broj prodavaca ne prilaže uz njega. Koliko je meni poznato, samo MZ uz njega daje i najnovije drajvere na disketi, pre svega za Windows. Sa druge strane, Windows 3.11 ima problema sa mnogo toga, za razliku od Windows 3.1, koji mi do sada nikada nije pao. Ne razumem zašto Srbi odmah kao deca skaču na sve najnovije, ne razmišljajući da novo ima i nove bagove. Dakle, ja bih ti savetovao da: 1) Windows 3.11 zameniš sa Windows 3.1, i 2) da od MZ nabaviš drajvere, što se obično postiže uzimanjem diskete i odlaskom do njih. Tada će Stylus o kome govoriš verovatno raditi isto onako pouzdano i dobro kao i onaj koji moja žena ima na poslu, a koji kao od šale izbaci tri kopije rada od 20+ strana za onoliko vremena koliko mu treba da provuče papir (istina, oni koriste WordPerfect 6.0 za DOS, mada ponekada rade i sa WordPerfect 6.0 for Windows). Pozdrav, DVV
inkjet.59 djcorto, -> #57, djcorto
>> Sumnjam na drajver, koji je slovenacki, negde iz '82. "Jako pardon, '92 :)
inkjet.60 peacock, -> #57, djcorto
#### Ako se jos neko sreo sa slicnim problemom oko stampe, a mozda #### je i do Word-a, da razmenimo iskustva ? :) Posto malo sumnjam Ja sam imao sličan problem prošle godine. Dve strane i tačka. Rešio sam tako što sam ukinuo print manager i ukinuo opciju allow fast printing to local port. Možda i tebi pomogne.
inkjet.61 djcorto, -> #58, dveselinovic
>> DVV pije kaficu kod dosta firmi po gradu, to je sastavni deo >> njegovog posla. Ne moze se kod ljudi ici samo onda kada ti >> nesto treba, a sem toga, mislim da je normalno da covek uz >> posao i bira neko svoje drustvo. Spisak mesta za DVV-ovu >> kaficu je stoga poduzi, ne bas koliko ima kafica u gradu, ali >> nije ni mnogo iza toga. Nista licno, naravno da ti je to sastavni deo posla, i meni je donekle, a i moj spisak nije kratak :) >> Micro Air/Micro Anima je inace firma koju znam bukvalno od >> nastanka, Dusan Pantelic i ja se znamo jos iz neke davne 1987. >> godine Ma znam se i ja sa Duskom i Sasom, i cenim nacin na koji se odnose prema poslu, bas zato sam i bio revoltiran odnosom i nacinom poslovanja, ili bolje receno neposlovnim odnosom. Pogotovo sto to od njih, kao zaista ozbiljne firme, nisam ocekivao, U temi video je takodje bilo prituzbi na njihov odnos na temu monitora za koji nisu hteli da priznaju garanciju, pa mislim da bi ti, a donekle i ja mogli da im uputimo prijateljsku kritiku. Dakle, kafica je bila pominjana samo u tom kontekstu, i nemoj se uvek osecati uvredjenim ako te neko u nekom takvom kontekstu pomene. Na kraju krajeva, ti si javna licnost, sto povlaci i neopravdana i nicim izazvana pominjanja po tamo nekim hardverskim konferencijama, zar ne ? >> radio, koje opet najveci broj prodavaca ne prilaze uz njega. >> Koliko je meni poznato, samo MZ uz njega daje i najnovije >> drajvere na Ovo je u najmanju ruku neozbiljno ! To bi bilo isto kao da, recimo, kupim od OSE ploter, a oni mi kazu "Znas, drajvera ima na BBSu u USA, pa izvoli skini" Tako se ne radi, i tu se moras sloziti sa mnom. Ako ja mogu da se prosetam do MZ-a, bogami moze i MicroAnima ili bilo ko drugi ko taj isti Stylus prodaje i da mi, kao nekom ko je njihov STALNI kupac i korisnik, isporuci i najnovije drajvere. Hvala na sugestijama, izbor Windowsa nije bio moj, na kraju zna se da isto okruzenje ne oozavam bas zbog ovakvih gluposti. Jos da si mi okacio drajver, bio bih ti iskreno i potpuno zahvalan :)
inkjet.62 bulaja, -> #57, djcorto
│Problemi sa Stylus-om 800 + │Sumnjam na drajver, koji je slovenacki, negde iz '92. └─── Probaj ove, iz '94. su: WINDOWS - W:\DRIVERS ---------------------- stylusw zip 375654 Win drajveri za EPSON Stylus 800+ i Stylus COLOR, v1.03
inkjet.63 evlad, -> #57, djcorto
<> Problemi sa Stylus-om 800 + Skini drajvere sa sezama w:\drivers\sty*.* ti drajveri su epson\seiko, instaliraju svoj print manager, čak i nacrtaju malog stylus-a kako štampa ;> <> Masina je 486/33, sa 8MB RAM, Windows klasicni 3.11. 486dx2/66 8ram win 3.11cee posdrav, Stylus Killer
inkjet.64 djcorto, -> #62, bulaja
>> Probaj ove, iz '94. su: Hvala na pointeru :)
inkjet.65 dveselinovic, -> #61, djcorto
Da ga okačim? Kako, kada ga ja nemam? Kod kuće mi čuči HP4P, za njega imaš odmah sve, a Stylus je kod žene na poslu, na koji trenutno ne ide iz razloga bolesti. Sem toga, mislim da ne bi bilo loše da zapucaš do Dubljanske 70 na žuburi, treća desno žuburskom ispod Pejtona - Zlaja i Tale su face koje je naprosto lepo poznavati same po sebi, a pošto su oni opet specijalizovani za Epson proizvode, trebaće ti i ubuduće. Zato udri temelj odmah. Ja se inače uopšte ne osećam napadnutim i/ili uvređenim, ja sam samo potvrdno objasnio tvoju inače veoma tačnu referencu na kafice. Samo još da dodam da je kafendisanje i obilazak parohije sigurno najlepši deo ovog mog posla, a ne samo puka nužnost. Pozdrav, DVV
inkjet.66 djcorto, -> #65, dveselinovic
>> Da ga okacim? Kako, kada ga ja nemam? Kod kuce mi cuci HP4P, Zahvaljujem svima koji su me uputili na lokacije na Sezamu gde se drajveri mogu naci, a pogotovo useru Mamba na nesebicnoj pomoci, kao i DVV-u na informaciji da ima HP4P. Zelim brzo ozdravljenje gospodji :)
inkjet.67 frant, -> #62, bulaja
> WINDOWS - W:\DRIVERS > ---------------------- > stylusw zip 375654 Win drajveri za EPSON Stylus 800+ i Stylus COLOR, Da, sa ovim nema problema, čak ima i nekih interesantnih mogućnosti. Jedino je pomalo spor (?!) na slabijim računarima. Frant
inkjet.68 ikordic, -> #58, dveselinovic
RE: Trend => disketi, pre svega za Windows. Sa druge strane, Windows 3.11 ima => problema sa mnogo toga, za razliku od Windows 3.1, koji mi do sada => nikada nije pao. Ne razumem zašto Srbi odmah kao deca skaču na sve => najnovije, ne razmišljajući da novo ima i nove bagove. NajNOVIJE??? Kod nas Anno Domini 1995, a kod vas?
inkjet.69 vvelisavljev,
Subj : HP Deskjet 540 Potrebne ESC sekvence za dotični pljuckač, prvenstveno za biranje njegovih ugrađenih fontova.
inkjet.71 bajind,
RE: A3 stylus color Ko gleda oglase, verovatno je zapazio novi model Stylus-PRO XL A3 f. 240 z/s 720x720. Na moj upit, receno mi je da je to A3 stylus color. Kosta 9.000.- dinara bez poreza, isporuka odmah. Zna li neko nesto detaljnije o ovome? Kolika je realna povrsina printa, kako to radi sa AutoCAD-om, kakva je kontrola boja iz programa?
inkjet.72 djcorto, -> #71, bajind
>> Na moj upit, receno mi je da je to A3 stylus color. >> Kosta 9.000.- dinara bez poreza, isporuka odmah. Verovatno nece biti reklama - kod MZ-a ili negde drugde ?
inkjet.73 bajind, -> #72, djcorto
> Verovatno nece biti reklama - kod MZ-a ili negde drugde ? Dve firme koje nude Epson printere - oglasi u R111 :) Ukljucujuci i pomenutu.
inkjet.74 haevorn,
koliko se krecu cene stampanja na stajlus koloru po gradu?
inkjet.75 djcorto, -> #73, bajind
>> Ukljucujuci i pomenutu. Direktor pomenute je u prijateljskom caskanju sa DVV-om (zvanican naziv ArtBajt, samo prvih pola sata) rekao da ne pocinju sa prodajom dok ne obezbede sve potrebno da stampac radi ono za sta je napravljen i kako treba, dakle papir i kasete sa mastilom. Stav vredan pohvale i paznje. Zato sam pitao, osim toga, rekaoo je i da oni STALNO imaju najnovije i ispravne drajvere za Epson stampace, sto ostali dileri, koji se snabdevaju i kod njih, nemaju ?
inkjet.76 zelkop,
RE: Canon BJ Printers Od nedavno koristim novi Canon BJC 70, portabl printerčić u boji. Iskustva su veoma povoljna, a praktično jedina mana je mali vek trajanja patrona. Prema dokumentaciji, trebalo bi da izgura 30-40 strana teksta-grafike u boji, a u praksi biva i manje. Sve zavisi od vrste štampe, frekvencije "čišćenja" cevčica, vrste HH(načina) upotrebe. Pitanje: 1) Da li je neko ručno punio istrošene patrone bilo kog BJ štampača i kakvi su rezultati? 2) Ako je punio, da li je to radio originalnim Canonovim mastilom? Ako se niko ne javi uskoro, onda sledi proba ...
inkjet.77 biber, -> #76, zelkop
█ 1) Da li je neko rucno punio istrosene patrone bilo kog █ BJ stampaca i kakvi su rezultati? E ja sam to radio. (I tata bi sine :)) Ovako. Imam Canon BJ-10e (crno beli). Nisam mogao za normalne pare kod nas da nadjem novu patronu pa sam resio staru da drogiram. Kupio sam mastilo (koliko se secam originalno Canon) s njim dobijes pumpicu i iglu i ubodes prema uputstvu. Malo je to pomocu stapa i kanapa ali je postupak OK i rezultati zavise SAMO od kvaliteta mastila. Cak i sa originalnim Canon mastilom kvalitet nije 100% isti ali to je trazenje dlake u jajetu. Sporije se sushi npr. Javi mi se u mail da ti dam adresu firme koja prodaje mastilo, mada ne znam da li imaju u boji. Usput cena i nije bog_zna_kako povoljna jer izadje cca 74,38% cene nove patrone. Wish you luck. biber waves!
inkjet.78 evlad,
Da li je neko video uživo Stylus Color II (720x720 dpi color) ? Videh reklamu u PC Magazine pa .....
inkjet.79 djcorto, -> #78, evlad
>> Da li je neko video uzivo Stylus Color II (720x720 dpi color) >> ? Uskoro cu ga upoznati.
inkjet.80 evlad, -> #79, djcorto
<> Uskoro cu ga upoznati. Javi utiske :) baš me zanima, ovako na slici deluje moćno ...
inkjet.81 calex, -> #71, bajind
<!> Stylus-PRO XL A3 f. 240 z/s 720x720. <!> Zna li neko nesto detaljnije o ovome? Kolika je realna povrsina <!> printa, kako to radi sa AutoCAD-om, kakva je kontrola boja iz Došao sam slučajno do novih Epson drajvera za Styluse (za pod Prozore). Tu je i pomenuti XL. Najveći format koji se pominje je Super A3/B 329x483. Verzija drajvera je 2.03.
inkjet.82 djcorto, -> #81, calex
>> Prozore). Tu je i pomenuti XL. Najveci format koji se pominje >> je Super A3/B 329x483. Verzija drajvera je 2.03. Koja je aktivna povrsina stampanja za taj format ? Ako je cela, onda OK .. ;)
inkjet.83 calex, -> #82, djcorto
<!> Koja je aktivna povrsina stampanja za taj format ? Ako je cela, <!> onda OK .. ;) Pa nemam ga ja, ovo su formati koje nudi setup.
inkjet.84 bobby.quyne, -> #78, evlad
Video ja. Imao sam ga na stolu nekoliko dana, i utisci su sledeci: Fotografije na 720 tpi papiru radi primetno bolje nego stari Stylus. Osim toga XL verzija radi na papiru do 36?x49?, tako da moze da se radi i na vecem formatu od A3, ali ne i na A2-. Ima tacnu za papir tako da ne moze da se radi sa papirima velike duzine.
inkjet.85 evlad, -> #84, bobby.quyne
<> Imao sam ga na stolu nekoliko dana, i utisci su sledeci: Hvala, vrlo lepa informacija, ako izađe u PC#7 nemoj da se čudiš ;> šalio sam se naravno, ovo mi je potrebno za jednog drugara ...
inkjet.86 denis,
Desava mi se da kad stampam sa Stylus 800+ vise strana, na kraju neke strane stampac nastavi da okrece valjak za izbacivanje strane iako je ona vec izasla i onda izbaci "paper out". Ovo se ne desava uvek, ali se desava i u WinWordu i u stampanju iz Dosa. Jel to neki kvar ili je u pitanju podesavanje?
inkjet.88 frant, -> #86, denis
> Desava mi se da kad stampam sa Stylus 800+ vise strana, na kraju > neke strane stampac nastavi da okrece valjak za izbacivanje strane > iako je ona vec izasla i onda izbaci "paper out". Ovo se ne desava > uvek, ali se desava i u WinWordu i u stampanju iz Dosa. Jel to neki > kvar ili je u pitanju podesavanje? Stylus zbilja malo duže okreće valjak, ali nisam primetio da to stvara bilo kakve probleme. Da li se to što si napisao odnosi na uvlačenje papira iz feeder-a ili na ručno ubačen list? Ako u feeder-u ima papira, a štampač javlja "paper out", onda tu nešto ipak nije u redu. Možda postoji neki mehanički problem, pa ne može da povuče sledeći list? Izvadi papir iz feeder-a, lepo ga poravnaj, razdvoj listove ako su slepljeni i ubaci nazad u feeder do kraja. Za svaki slučaj, ako to već nisi uradio, instaliraj EPSON-ov drajver za Windows (ima ga na SEZAM-u). Sa tim drajverom i WinWord-om kod mene sve radi kako treba (kuc, kuc). Frant
inkjet.90 funky,
Nervira me kod ovog Stylusa colorca što malte-ne svaki put kad ga upalim drnda jedno 2 minuta (izgleda čisti štrcaljke). Jel i ostali vl asnici imaju sličan užitak ? Pošto nemam uputstvo, postoji li neka fora da se ovo isključi ?
inkjet.91 ikordic, -> #90, funky
RE: EPSON Stylus => Nervira me kod ovog Stylusa colorca što malte-ne svaki put kad ga upalim => drnda jedno 2 minuta (izgleda čisti štrcaljke). Jel i ostali vl Užas živi! Ortaka je neko zaj* pa je nesrećnik prodao HP 560C i kupio stajlusa. Ta dva, ne da nisu iz iste klase, nego su iz različitih univerzuma. Te čišćenje, pa kalibracije, pa za sve što ne treba da bude mrlja na papiru treba rabiti barem onaj 360 dpi papir, pa krhka plastikica, pa nema poklopac za papir, pa loče ono mastilo k'o blesav, pa krš drajveri, pa... Traži se ovčica za stajlusa i merka 850C.
inkjet.92 funky, -> #91, ikordic
)> Užas živi! Ortaka je neko zaj* pa je nesrećnik prodao HP 560C i kupio )> stajlusa. Ta dva, ne da nisu iz iste klase, nego su iz različitih )> univerzuma. )> Te čišćenje, pa kalibracije, pa za sve što ne treba da bude mrlja na papiru )> treba rabiti barem onaj 360 dpi papir, pa krhka plastikica, pa nema poklopac )> za papir, pa loče ono mastilo k'o blesav, pa krš drajveri, pa... al ga ispljuva... osim pomenutog problema, ništa mi ne smeta drastično. Kad vidim 720 DPI otisak sve zaboravim. BTW, komšija koji ima 560C dolazi kod mene da štampa reklamne plakate ;) Mada, za detalje je HP tata, nema šta. Prekidač je seča vena, boja kućišta se slaže sa Eurosalonovom belom bojom nameštaja, kabl za struju takodje ;)
inkjet.93 bobby.quyne, -> #90, funky
> Nervira me kod ovog Stylusa colorca sto malte-ne svaki put kad ga upalim > drnda jedno 2 minuta (izgleda cisti strcaljke). Jel i ostali vl > asnici > imaju slican uzitak ? Posto nemam uputstvo, postoji li neka fora da se > ovo iskljuci ? Ako redovnije budes sam obavljao operaciju ciscenja glave, a preporuceno je da se to radi pre svake duze pauze u radu (najbolje na kraju svakog dana), onda nece biti potrebe da stampac to radi umesto tebe kada ga ukljucis.
inkjet.94 denis, -> #88, frant
Ipak je problem bio u mehanici, nije bio ispravan neki senzor. Zamenio sam stampac bez problema u Olymp-u gde sam ga i kupio (moram da pohvalim njihovu poslovnost). Zanima me da li moze Stylus 800+ da stampa na pausu ili na nekom debljem papiru (za neke improvizovane vizit karte)? Gde su najjeftiniji toneri i koliko kostaju? Koji papir preporucujete i gde ga ima, trenutno koristim neki 90-to gramski, zove se COPY 2, italijanski.
inkjet.95 zurzul, -> #94, denis
##> Zanima me da li moze Stylus 800+ da stampa na pausu ili na nekom debljem Ja sam pokušao na pausu i nisam oduševljen. ##> koliko kostaju? Koji papir preporucujete i gde ga ima, trenutno koristim ##> neki 90-to gramski, zove se COPY 2, italijanski. Fino,fino,... i ja koristim dotični.
inkjet.96 frant, -> #94, denis
> Koji papir preporucujete i gde ga ima, trenutno koristim > neki 90-to gramski, zove se COPY 2, italijanski. Koristio sam neki "Top Kopie" nemački papir od 80 grama i bio sam vrlo zadovoljan. Nažalost, ne znam da li sad može da se nabavi, a i meni treba. Probao sam i neki "Fabriano" (valjda se tako zove), on je nešto lošiji. Nisam probao da radim sa pausom. Frant
inkjet.97 ikordic, -> #92, funky
RE: Color ink jet => Kad vidim 720 DPI otisak sve zaboravim. BTW, komšija koji ima 560C dolazi => kod mene da štampa reklamne plakate ;) True, za finalni pola-sata-štampe-und-stenjanja otisak ali po tom pitanju 850C sas njime briše pod ;) Za evridej rad, HP je zakon.
inkjet.98 kile,
Zna li neko gde se sve mogu kupiti kertridži za Stylus Color?
inkjet.99 ttrifa, -> #94, denis
Stylus moze da stampa na specijalnoj foliji. Daje odlican otisak. Ja ga vec duze vreme koristim za pripremu za stampu i nemam nikakvih problema. Jedina mana je cena. U EZ-u kostaK Beogradu sam nasao cenu: 50 lista 140dm !!! A u Mladenovcu 50 lista 50dm (ali format nije A4)_
inkjet.100 ttrifa, -> #98, kile
Najjeftiji je ti je u RIBBON-u. Nemoj slucajno da uzmes reziklirane.
inkjet.101 djorzor, -> #99, ttrifa
> Stylus moze da stampa na specijalnoj foliji. Daje odlican otisak. > Ja ga vec duze vreme koristim za pripremu za stampu i nemam nikakvih > problema. Jedina mana je cena. > > U EZ-u kostaK Beogradu sam nasao cenu: 50 lista 140dm !!! > A u Mladenovcu 50 lista 50dm (ali format nije A4)_ Jel' može malo detaljnije. :))) Na primer, ko prodaje folije u Mladenovcu ? Pozdrav,
inkjet.102 ttrifa, -> #101, djorzor
Drustvo Inzinjera Mladenovca tel. 011/ 8221 317. Pozdrav.
inkjet.103 bajind,
U poslednjem broju Racunara - No. 112 na strani 94. ima reklama firme OSA RI za Color Ink Jet Ploter ... sa delom ukomponovanog color plota: sto bi rekli Sremci veoooma "krecavo" tj. rezolucija je pokrupna ili dpi premali. Da li su suvise uvelicali fragment ili ta stvar ne moze bolje?
inkjet.104 djcorto, -> #91, ikordic
>> Te ciscenje, pa kalibracije, pa za sve sto ne treba da bude >> mrlja na papiru treba rabiti barem onaj 360 dpi papir, pa >> krhka plastikica, pa nema poklopac Ma svakako, stampac ne treba cistiti, boja stampe ne treba da ima veze sa onim sto vidis na ekranu, a najjeftinije je stampati na toalet papiru .... ;) Nemoj bre da pljujes masinu, dobro ti ide, da ti treba 720X720 ne bi tako pricao :)
inkjet.105 ikordic, -> #104, djcorto
RE: HP vs Epson => Ma svakako, stampac ne treba cistiti, boja stampe ne treba da ima => veze sa onim sto vidis na ekranu, a najjeftinije je stampati na => toalet papiru .... ;) Nemoj bre da pljujes masinu, dobro ti ide, => da ti treba 720X720 ne bi tako pricao :) True, 560C i Stylus Color nisu iz iste bajke, ovaj prvi je endurance na kub, za svakodnevni intenzivni rad u raznim prilikama. Pravi momenat za poređenje je HP 850C i Stylus Color, jedini razlog zbog koga bi ondak kupio Stylus-a je zbog nešto niže cene. RE boje na ekranu i na štampi, pa to zavisi od kalibracije ekrana i štampača, daklem primenljivo je i na HP-u.
inkjet.106 oldtimer, -> #104, djcorto
> Ma svakako, stampac ne treba cistiti, boja stampe ne treba da ima > veze sa onim sto vidis na ekranu, a najjeftinije je stampati na > toalet papiru .... ;) Nemoj bre da pljujes masinu, dobro ti ide, > da ti treba 720X720 ne bi tako pricao :) :)) BTW, videh ovih dana par vrlo lepih otisaka urađenih na Stylusu, a potrebit sam za jednim nazovi-proof printerom u toj klasi cena. Znaš li neku firmu ili pojedinca gde se isti može videti na delu?