SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - fajlovi

fajlovi.111 darth.vader, -> #109, saint
>> hVALA ZA PROGRAM ALI DA LI ZNAS NEKI SLICAN PROGRAM >> KOJI IMA BOLJI INTERFEJS A I IZGLED. Nije mi jasno samo, sta ce ti bolji program od ovog ?
fajlovi.112 saint,
Je'l moze neko da skine s Interneta program Pointix neku noviju verziju. Nalazi se na adresi http:\\www.pointix.com Cuo sam da na tom sajtu ima jos dosta dobrih utility-a za misa pa ako moze jos nesto. Pozdrav Nikola's
fajlovi.113 iaca, -> #109, saint
> hVALA ZA PROGRAM ALI DA LI ZNAS NEKI SLICAN PROGRAM > KOJI IMA BOLJI INTERFEJS A I IZGLED. - Imaš Type Tutor za win 3.11 . Mislim da ga ima na Birostroju ili sl. Pozdrav, ACA
fajlovi.114 pvlada,
Mogli bi da brišete programe kojima je prošao "rok upotrebe" i da nabavljate novije verzije: RealPlayer 4 Setup Sorry, but this copy of Instailer for RealPlayer has expired. You can download a new version from http://www.real.com. Pa šta čekate sa downloadom ? :) Pozdrav Vlada
fajlovi.115 saint,
Vec sam ovo slao ali ajde ponovo. Nadam se da ce ga ovog puta neko pokupiti i okaciti. Je'l moze neki od fajl moderatora da sa Interneta pokupi program "pointix" Nalazi se na adresi fttp:\\pointix.com ? To je utiliti program je za misa. Radi kao drajver i omogucava mnoge stvari... Nikola's
fajlovi.116 dekik,
Da li neko od file moderatora moze da mi kaze sa koje je adrese skinut program za radio kartice FMBox 1.0s (windows\..) posto adresa koja pise u help-u ne postoji (http://www.algonet.se/aarto). Pozdrav, Dejan.
fajlovi.117 calex, -> #116, dekik
> program za radio kartice FMBox 1.0s (windows\..) posto adresa koja pise > u help-u ne postoji (http://www.algonet.se/aarto). Malo ;) kasnim sa odgovorom, skidao sam nov(ij)u verziju. Ne znam ko je ovde omanuo ali adresa je http://www.algonet.se/~aarto/fmbox pa je ova tilda verovatno kriva za probleme. ;) - novo - windows\sound\*.* ------------------ fmbox11.zip 1108k FM Box 1.1: Program za kontrolu radio kartica (W95/NT) FMBox is a Windows 95/Windows NT program to control the FM tuner adapters from Reveal, Aims Labs and MediaForte This archive contains FMBox 1.1 released 1997-08-04. To install, simply run "setup.exe". This application can be uninstalled using the "Add/remove" software control panel. Windows NT users, be sure to read the file "ntreadme.txt" palced in the program folder during the installation (A shortcut will also be placed in the FMBox program group) FMBox is shareware. Registration fee is $15. You can register online from FMBox homepage or by running "register.exe" placed in the FMBox folder during installation Application: FMBox Version: 1.1 Author: Aarto Reponen (aarto@writeme.com) Homepage: http://www.algonet.se/~aarto/fmbox hardware requirements: Board Manufacturer -------------------------------------------- Radio Reveal RA300 Reveal RadioTrack Aims Labs SF16 FMP Creative
fajlovi.118 pvlada,
Kada će da se stavi u dir MS Internet Explorer 4 ? Pozdrav Vlada
fajlovi.119 miskop, -> #118, pvlada
--> Kada će da se stavi u dir MS Internet Explorer 4 ? Pa valjda posle 30. septembra, za kada je najavljen njegov izlazak...
fajlovi.120 nenad, -> #118, pvlada
> Kada će da se stavi u dir MS Internet Explorer 4 ? Kad izađe konačna verzija. Explorer 4 suviše "zadire" pod kožu samog operativnog sistema (kad on pukne pukao je ceo Windows UI) pa ni sam Microsoft ne preporučuje njegovo instaliranje pre konačne verzije. Netscape je ipak klasična aplikacija koju instaliraš, koristiš ili ne koristiš, a ako i pukne pukao je samo on.
fajlovi.121 whiplash,
eve ga jedan lep wav
fajlovi.122 the.edge,
Gde su novi fajlovi? Skoro 7 dana nema nista novo... ;( AcCeSS DeNiED
fajlovi.123 pvlada,
Kada ćete da okačite već jednom Internet Explorer 4 ? Pozdrav Vlada
fajlovi.124 the.edge,
Svaka cast ljudi na novim fajlovima! Prosto ne mogu da se odlucim sta prvo da skinem... ;< AcCeSS DeNiED
fajlovi.125 zeljkoj, -> #124, the.edge
> Svaka cast ljudi na novim fajlovima! Prosto ne mogu da se > odlucim sta prvo da skinem... Ako ne možeš da se odlučiš, da ti preporučim: MS IE 4.0 ;)))
fajlovi.126 saint,
Aj neko ili neki fm da okaci drivere za DAEWOO monitore... 1511B
fajlovi.127 the.edge, -> #125, zeljkoj
Daa!! Puno ti hvala! Evo idem sad odmah da skidam, da ne gubim vreme... AcCeSS DeNiED
fajlovi.129 pvlada,
Šta se dešava sa fajlovima ?
fajlovi.130 nenad, -> #122, the.edge
> Gde su novi fajlovi? > Skoro 7 dana nema nista novo... ;( Guta je već mesec i više dana u Nemačkoj, Calex je proteklu nedeljeu proveo na InfoFestu (možda se i seća nečeg, ali sumnjam ;), vstan je trenutno na odmoru, vraća se za nedelju dana. Nedavno smo instalirali novi disk pa će biti fajlova.
fajlovi.131 miskop, -> #130, nenad
-> Calex je proteklu nedeljeu proveo na InfoFestu Boga mi, calex ne gubi vreme, stiglo je dosta novih fajlova... Sve pohvale.
fajlovi.132 pvlada,
MIE4, nema ga još, što ?
fajlovi.133 saint, -> #132, pvlada
=> MIE4, nema ga jos, sto ? Nije valjda da ces da kupis 26 mb...
fajlovi.134 miskop, -> #133, saint
-> Nije valjda da ces da kupis 26 mb... Da znaš da vredi svih tih 26 Mb, mada je to full version, dok je sam IE manji(bez system update i HTML editora).
fajlovi.135 pvlada, -> #133, saint
> Nije valjda da ces da kupis 26 mb... Naravno da hoću ;)
fajlovi.136 saint, -> #134, miskop
=> Da znas da vredi svih tih 26 Mb, mada je to full version, dok je => sam IE manji(bez system update i HTML editora). Lakse ti je da uzmes kod nekog pirata kao jedan od delova kompilacija...
fajlovi.137 saint, -> #135, pvlada
=> Naravno da hocu ;) A limit?
fajlovi.138 pvlada, -> #137, saint
> A limit? Obećali su da ga povećaju.
fajlovi.139 saint, -> #138, pvlada
=> Obecali su da ga povecaju. Samo za tebe...
fajlovi.140 miskop, -> #137, saint
-> A limit? Limit je čitavih 48 Mb, barem tako stoji kad otkucaš STAT i vidiš statistiku...
fajlovi.141 the.edge, -> #133, saint
T?>> Nije valjda da ces da kupis 26 mb... Aj' malo gledaj svoja posla... covek je pitao, i ima prava da pita. Fajl se bio pojavio, pa nestao (zbog bad arhive?!)... Btw: ne, ovo ne govorim zbog sebe, jer ja IE4.0 vec imam instaliran. ;) AcCeSS DeNiED
fajlovi.142 pvlada,
Kada će već jednom biti okačen IE4 ?
fajlovi.143 mdimitrijevic,
>>dos\disk\*.* >>------------------ >>dide.exe 39k ű DIDE v2.00: raspakivanje .DDI (DiskDupe Image) datoteka Fajl je zaražen Burglar virusom. Obrišite fajl, ako već niste.
fajlovi.144 nenad,
U vezi fajla iz dir-a koji je bio zaražen virusom: nakon prijave smo odmah reagovali i sredili stvari, ali se ispostavilo da je virus ostao aktivan na 286 stanicama pa je fajl ubrzo bio opet zaražen. Sada je sve u redu i bez bojazni se mogu skidati svi fajlovi. Pretpostavljamo da je virus na sistem stigao sa disketa sa drajverima za mrežne karte koje su skoro instalirane na tim starim mašinama, što valjda dovoljno govori o čudnim putevima hardvera do našeg tržišta. :( Nadamo se da će se bar kartice pokazati bolje od pratećeg softvera. Ono što je najvažnije - virus nije destruktivan, ali je prilično neprijatan jer se brzo razmnožava (pretražuje disk za EXE fajlovima, tako je došao i do fajlova u dir-u). Otkrivaju ga svi iole poznatiji anti-virus programi. Preduzete su mere da se tako nešto više ne dešava, a izvinjavamo se svima koji su mogli imati probleme zbog ovoga. Osim inkriminisanog fajla DIDE.EXE, bili su zaraženi još samo fajl PKUNZIP.EXE i PKUNZIP1.EXE iz DOS\ARC dir-a, pa se nadamo da je veoma mali broj korisnika bio ugrožen jer se radi o prilično starim fajlovima koje i inače svako već ima na svom računaru. Ipak, za svaki slučaj proverite svoje hard-diskove nekim antivirus programom.
fajlovi.145 miskop,
Šta je novih fajlova... :( Poslednje je bilo ovo: ---------------------------------- calex, 12.10.97. 02:51 - novo - windows\net\ftp\*.* ------------------ cute2032.exe 824k CuteFTP v2.0: FTP klijent (32 bit) ---------------------------------- Prošlo je okruglo DVE nedelje... :(
fajlovi.146 voyager,
Jel bi mogao neko od moderatora da skine sa interneta driver za tv tuner "Video Highway TV" firme "Aims Lab". Hvala. Voyager
fajlovi.147 vstan, -> #146, voyager
> Jel bi mogao neko od moderatora da skine sa interneta driver za > tv tuner "Video Highway TV" firme "Aims Lab". Hvala. Ovaj problem iznesi u konferenciji PCHARD, tema razno. Ima dosta vlasnika ove kartice i sigurno će ti neko pomoći.
fajlovi.148 clown,
Hitno mi je potreban neki jaci program za particionisanje dikova znaci da ima opciju HIDE patition i josh shtosta ! ovde na sezamu bi trebao da bude program PArtition It ali ne mogu da ga nadjem pa ako neko zna gde je...
fajlovi.149 zoxy, -> #148, clown
> Hitno mi je potreban neki jaci program za particionisanje > dikova > znaci da ima opciju HIDE patition i josh shtosta Gledam i cudim se sto ti niko ne kaze za partition magic (nema ga na sezamu;) )
fajlovi.150 clown, -> #149, zoxy
hvala :) ja se ubi trazeci... Ana
fajlovi.151 kalypso,
> windows\graph\*.* > ------------------ ... > vuepro46.zip 329k ű Izvrstan SW progam za pregled slika (W95) > windows\util\*.* > ------------------ ... > vuepri50.zip 386k ű VuePrint 5.0: univerzalni viewer > (grafika/animacija/zvuk) > vuepro50.zip 411k ű VuePrint Pro 5.0d (32 bit): univerzalni viewer Koliko je ovo logicno?!
fajlovi.152 sareni, -> #151, kalypso
> Koliko je ovo logicno?! Pa, sta je uopste logicno na sezamu? ;( Logicno je da zvrnda u prazno. Logicno je da je zauzet sistem kad na njemu ima 2 korisnika. Logicno je da je statistika pogresna. Logicno je da veza puca. Logicno je da NIKO od nadleznih ne bi mrdnuo prstom da makar odgovori na gomilu kritika i pitanja. Logicno je da ne funkcionise e-mail. Logicno je da nije logicno... Btw, sta je nelogicno u tome sto si navela? ;> Igor
fajlovi.153 vstan, -> #151, kalypso
>> windowsĐgraphĐ*.* >> ------------------ >> vuepro46.zip 329k ű Izvrstan SW progam za pregled slika (W95) > >> windowsĐutilĐ*.* >> ------------------ >> vuepri50.zip 386k ű VuePrint 5.0: univerzalni viewer >> (grafika/animacija/zvuk) >> vuepro50.zip 411k ű VuePrint Pro 5.0d (32 bit): univerzalni viewer > > Koliko je ovo logicno?! Iz opisa fajlova vidi se da je prvi samo za pregled slika, pa otuda u /graph, a dva sledeća su univerzalni pregledači (grafika, animacija i zvuk), pa otuda stoje u "opštem" diru /util.
fajlovi.154 epson, -> #153, vstan
│ u /graph, a dva sledeća su univerzalni pregledači (grafika, animacija │ i zvuk), pa otuda stoje u "opštem" diru /util. └───────────────────────────────────────────────── Ne bi škodio dir /mmedia ?
fajlovi.155 vstan, -> #154, epson
> Ne bi škodio dir /mmedia ? Ne bi :)
fajlovi.156 popovics,
Molba za file administratora i/ili system administratora da se dovuče sa Mreže u dir Mini Linux ( čini mi se da je adresa www.hedhat.com, mada ga verovatno ima i na ( skoro ) svim FTP-serverima, veličina je koliko se sećam oko 6Mb ).
fajlovi.157 apopovic,
Sinoc skinuh Netscape Visual Java Script 1.0 iz dir-a (4.5 MB) i gle program je trail verzija kojoj je vreme isteklo davnih dana.... Pitam se samo sto li ce koji #@!$ u DIR-u kada je SHIT ! Ajde malo surfujte i vi za nas malo pa osvezite dir-ove novim fajlovima ili ako ne novim a ono bar korisnim i upotrebljivim !!! P.S. Zamislite samo: 4.5 MB = 50 - 60 min. naravno sa SEZ-a VREDELO JE !
fajlovi.158 popovics, -> #157, apopovic
| Ajde malo surfujte i vi za nas malo pa osvezite dir-ove novim | fajlovima ili ako ne novim a ono bar korisnim i upotrebljivim | !!! To i ja kažem... Neka se dir. UNIX ili zatvori, ili malo popuni, jer ovo što je u njemu je njesra, i uglavnom ne služi ničemu ( npr. bash, koji se standardno dobija uz Linux ). Pre neki dan sam apelovao da se stavi BILO KOJI Unix ( linux ) u neki dir ( makar i Mini-Linux ). Na apel niko od nadležnih ( a ni ostalih ) nije odgovorio, a još manje se potrudio da "dovuče" 5.6Mb...
fajlovi.159 sherloc, -> #157, apopovic
>> Zamislite samo: 4.5 MB = 50 - 60 min. naravno sa SEZ-a Uh, blago tebi :) Ja to ne bi mogao da skinem ni za dva sata :) Pozdrav, Holmes.
fajlovi.160 apopovic,
Opet moram da KRITIKUJEM faJLoVE ! Videste li vi bog vas mAZo da onaj SDK-Java NEvaLJA !!!!!!! 5.8 MB i SHIT !!! E stvarno SHIIIIT ! Koji je to mangup stavio u dir ? SVAKA caST ! Nije greska do mene jer sam 2 puta skidao ( bas sam budala ) !
fajlovi.161 ljiljam,
Koja je sifra za foggyd program gbiocica? Unapred hvala, Ljilja
fajlovi.162 ventura,
Moderator bi se mogao potruditi i okaciti ReBirth 1.5 DEMO verziju na sezam...
fajlovi.163 nenadt, -> #162, ventura
> > Moderator bi se mogao potruditi i okaciti ReBirth 1.5 DEMO verziju > na sezam... > svojevremeno sam hteo da ponudim RB moderatoru, ali me je mrzelo da ga uplod-ujem. elem, ako ima zainteresovanih, moglo bi da se izvede.
fajlovi.164 nenadt, -> #163, nenadt
> > > > Moderator bi se mogao potruditi i okaciti ReBirth 1.5 DEMO verziju > > na sezam... > > > > svojevremeno sam hteo da ponudim RB moderatoru, ali me je mrzelo da > ga uplod-ujem. elem, ako ima zainteresovanih, moglo bi da se izvede. > elem, evo RB 1.5 prvi deo u sledecim porukama su i drugi deo arhive i update na 909 ritam makinu pozdrav, pj rb_15.arj
fajlovi.165 nenadt,
RB 1.5 2/2 sledeci je update
fajlovi.166 nenadt,
> RB 1.5 2/2 > > sledeci je update malo sutra, puce veze. evo ide sada... rb_15.a01
fajlovi.167 nenadt,
evo ga i update rb15_909.arj
fajlovi.168 sjocic, -> #163, nenadt
-> > Moderator bi se mogao potruditi i okaciti ReBirth 1.5 DEMO verzij -> > na sezam... -> > -> -> svojevremeno sam hteo da ponudim RB moderatoru, ali me je mrzelo da -> ga uplod-ujem. elem, ako ima zainteresovanih, moglo bi da se izvede. Moze li se znati cemu sluzi "ReBirth 1.5 DEMO" ?
fajlovi.169 nenadt, -> #168, sjocic
> -> svojevremeno sam hteo da ponudim RB moderatoru, ali me je mrzelo > da -> ga uplod-ujem. elem, ako ima zainteresovanih, moglo bi da se > izvede. > > Moze li se znati cemu sluzi "ReBirth 1.5 DEMO" ? > RB je "digitalna" verzija poznate ritam makine i sintisajzera koju je ROLAND napravio kasnih osamdesetih. Od tada je postala obavezan deo opreme bilo kog boljeg tehno dj-a, a bogami i kolekcionara jer ih na svetu ima nesto manje od 15000. Verzija software-a koju sam ovde okacio je upravo to. Pocetkom 90-tih ROLAND je izbacio verziju sa poboljsanom ritam masinom, tako da je ona postala upotrebljiva i za pravljenje neceg drugog sem acid-a. Okacen je i update. Elem, da skratim. Ako zelis da se bakces sa tehno muzikom (tj. da je pravis) ovo je prava stvar za tebe. Kakvi tracker-i i ostale gluposti. Ovo je milion puta lakse i lepse.
fajlovi.170 sale.car, -> #169, nenadt
> opreme bilo kog boljeg tehno dj-a, a bogami i kolekcionara jer ih na Pa ne bas dj-a :) > pravis) ovo je prava stvar za tebe. Kakvi tracker-i i ostale gluposti. > Ovo je milion puta lakse i lepse. Hmmm... proveri ti to jos jednom...
fajlovi.171 miskop, -> #169, nenadt
>> RB je "digitalna" verzija poznate ritam makine i sintisajzera koju je >> ROLAND napravio kasnih osamdesetih. Od tada je postala obavezan deo >> opreme bilo kog boljeg tehno dj-a, a bogami i kolekcionara jer ih na >> svetu ima nesto manje od 15000. Verzija software-a koju sam ovde >> okacio je upravo to. Pocetkom 90-tih ROLAND je izbacio verziju sa >> poboljsanom ritam masinom, tako da je ona postala upotrebljiva i za >> pravljenje neceg drugog sem acid-a. Okacen je i update. >> Elem, da skratim. Ako zelis da se bakces sa tehno muzikom (tj. da je >> pravis) ovo je prava stvar za tebe. Kakvi tracker-i i ostale gluposti. >> Ovo je milion puta lakse i lepse. Skoro sam nabavio najnoviji Rebirth, RB-338, v2.0. I to nije DEMO version, već 'fino sređen' (skinut sa jednog od warez sa- jtova). ;) Ima dodat onaj novi Rolandov TR-909. Takođe ima nekoliko novih efekata. Okačio bih ga ovde, ali je poveći (3.7Mb) a meni su veze užas. Inače uz ovu poruku je screen shot za one koji ne znaju kako to sve izgleda. Sve u svemu, ludiiilo. ;) rebirth.jpg
fajlovi.172 sjocic, -> #171, miskop
-> DEMO version, već 'fino sređen' (skinut sa jednog od warez sa- -> jtova). ;) Ima dodat onaj novi Rolandov TR-909. Takođe ima -> nekoliko novih efekata. Okačio bih ga ovde, ali je poveći (3.7Mb) Moze li adresa tog warez sajta, ako vec ne mozes da okacis ovde ?
fajlovi.173 buva, -> #172, sjocic
(;) Moze li adresa tog warez sajta, ako vec ne mozes da okacis ovde ? ne znam za wareZ sajt, ali rebirtha ima i na adresi : fon.fon.bg.ac.yu/~markod/ribrt20.zip ili josh bolje je ako nekim sluchajem imash user na prou..
fajlovi.174 miskop, -> #172, sjocic
>> -> DEMO version, već 'fino sređen' (skinut sa jednog od warez sa- >> -> jtova). ;) Ima dodat onaj novi Rolandov TR-909. Takođe ima >> -> nekoliko novih efekata. Okačio bih ga ovde, ali je poveći (3.7Mb) >> Moze li adresa tog warez sajta, ako vec ne mozes da okacis ovde ? Na žalost, taj URL više ne postoji... ;(
fajlovi.176 sale.car, -> #173, buva
> fon.fon.bg.ac.yu/~markod/ribrt20.zip U ovoj arhivi cete naci losh crack ... dugacak je samo 2 bajta, a ja ne znam da li smem da okacim ovde ispravni crack...
fajlovi.177 buva, -> #176, sale.car
(;)U ovoj arhivi cete naci losh crack ... dugacak je samo 2 bajta, a (;)ja ne znam da li smem da okacim ovde ispravni crack... pa pazi.. onaj crack shto sam ti poslao na mail je bash sa te adrese , i sasvim ok radi:)
fajlovi.178 kiki, -> #176, sale.car
> U ovoj arhivi cete naci losh crack ... dugacak je samo 2 bajta, a > ja ne znam da li smem da okacim ovde ispravni crack... Ne, nije samo 2 bajta.. to ime fajla govori gde treba krakovan fajl staviti. A to je u root. :) Dakle: rb20crkdat ide u c .rut! 2 rb20crk.dat 41.216 su ta dva fajla.. pa sad samo malo bolje protumači imena fajlova ;)
fajlovi.179 popovics,
E, sada ću malo da kritikujem na temu fajlova (što je i naziv ove teme). Naime, već dugo file moderatori najavljuju reorganizaciju direktorijuma na sistemu. Kada će to već jedanput da učine? Takođe bi bilo lepo da pored reorganizacije (seljakanja iz dira u dir) i obrišu neke gluposti iz dira i stave nešto korisnije (iz konferencija i drugih izvora:BBS sistema, Ftp-a itd.). Primetio sam da je stanje u \Unix direktorijumu stravično. Od kada sam na sistemu u njega je dodata SAMO jedna nova stvar: Mini Linux. Čini mi se da je to ipak premalo, za ovoliki sistem, i da taj direktorjum treba redovno dopunjavati ili ga jednostavno ukloniti sa celim sadržajem. Sadržaj \Unix: unix\*.* ------------------ bash1121.zip 125k Bash - GNU Bourne again shell v1.12, part 1 of 6 bash1122.zip 142k Bash - GNU Bourne again shell v1.12, part 2 of 6 bash1123.zip 145k Bash - GNU Bourne again shell v1.12, part 3 of 6 bash1124.zip 146k Bash - GNU Bourne again shell v1.12, part 4 of 6 bash1125.zip 147k Bash - GNU Bourne again shell v1.12, part 5 of 6 bash1126.zip 66k Bash - GNU Bourne again shell v1.12, part 6 of 6 Kada bi mi neko objasnio čemu ovo još uvek stoji ovde, bio bih mu veoma zahvalan. BASH se još odavno dobija uz Unix (a naročito Linux) distribucije, i to kao default shell. bison1.zip 147k GNU generator parsera (zamena za yacc) v1.16 p. 1/2 bison2.zip 117k GNU generator parsera (zamena za yacc) v1.16 p. 2/2 OK compress.zip 31k Kompresija datoteka. Koristi LZW. Verzija 4.0. Recimo OK, mada ima i boljih kompresora elm24.zaa 112k ELM 2.4 mailer #1/6 elm24.zab 109k ELM 2.4 mailer #2/6 elm24.zac 115k ELM 2.4 mailer #3/6 elm24.zad 116k ELM 2.4 mailer #4/6 elm24.zae 119k ELM 2.4 mailer #5/6 elm24.zaf 108k ELM 2.4 mailer #6/6 Uz većinu novijih distribucija dobija se, znači nema potrebe da stoji ovde. elvis1.zip 95k PD klon VI editora za razne OS, v1.4 part 1 of 2 elvis2.zip 94k PD klon VI editora za razne OS, v1.4 part 2 of 2 OK za Unix manijake koji rade pod drugim OS-ovima. emacs-1.zip 100k MicroEMACS v3.9 editor - source (#1/3) emacs-2.zip 100k MicroEMACS v3.9 editor - source (#2/3) emacs-3.zip 100k MicroEMACS v3.9 editor - source (#3/3) E, ovo je već nešto korisno. flex.zip 149k GNU flex (fast lex) generator leksičkih analiz. OK gas1.zip 117k GNU asembler za razne procesore, V1.38, part 1 of 3 gas2.zip 118k GNU asembler za razne procesore, V1.38, part 2 of 3 gas3.zip 111k GNU asembler za razne procesore, V1.38, part 3 of 3 OK grep-20.zip 141k GNU grep v.20, zamena za grep Grep je zamena za Grep? guide_li.zip 34k Vodič za početnike za Linux v0.95a Veoma korisno joe22.zip 173k JOE v2.2 (Joe's Own Editor): tekst editor za UNIX joe28.zip 188k JOE v2.8 (Joe's Own Editor): tekst editor za UNIX Teško da bi ovome nekome trebalo jer se uz novije distribucije dobijaju editori bolji od čuvenog Vi-ja. less.zip 121k Gnu paginator (nešto kao more ili pg) V 177 less177.zip 100k GNU less v1.77, zamena za more ili pg OK minilinu.a01 1423k MiniLinux, boot iz DOS-a #2/4 minilinu.a02 1423k MiniLinux, boot iz DOS-a #3/4 minilinu.a03 1214k MiniLinux, boot iz DOS-a #4/4 minilinu.arj 1423k MiniLinux, boot iz DOS-a #1/4 Veoma korisno početnicima, ali kao što zaključismo na novijim mašinama neupotrebljivo... :( ncftp205.zip 172k NcFTP: alternativni korisnički interfejs za FTP OK patch.zip 51k GNU patch, ver. 2.0.12u3, otprilike 'un_diff' OK pcomm.zip 131k Komunikacioni program (liči na Procomm); verzija 1.2.0. OK pop1831b.zip 43k Post Office Protocol server Korisno nema šta. rar20lnx.sfx 179k RAR v.2.01: Linux verzija popularnog arhivera Samo još da mi neko kaže kome li bi ovo trebalo? Da otpakuje RAR arhive u Unix-u? Ako mu već treba nešto iz Rar-a trebaće mu u dos-u (ili dos emulatoru). No, ako se neko već trudio i napisao (portovao) ovo, i ako ima neku svrhu, dobro. rzsz0525.zip 71k ZMODEM za UNIX/XENIX/VMS rzsz9305.zip 65k X/Y/Zmodem protokoli za Unix/Xenix/VMS Šta li će oba? satan.zip 325k Sigurnosni propusti na UNIXima. Trazi Perl 5 i WWW citac OK screen.zip 38k GNU screen v2.1a - za BSD UNIX, nešto kao shl. Ok, mada objašnjenje uz fajl nije najbolje... tar.zip 129k GNU tar v1.09 OK, mada ga ima u distribucijama unix-faq.zip 57k Unix - Frequently Asked Questions (FAQ - Internet) unixbook.zip 18k Kratki vodič kroz knjige vezane za UNIX unixprog.zip 23k Programiranje na UNIX sistemima (Kernighan/Ritchie) OK untgz095.zip 160k Raspakivanje TAR i GZIP datoteka - za DOS/386/WIN/OS2 Zar ne bi bilo bolje da je u \DOS\ARC unzip41.zip 95k UNZIP izvorni kod za razne OS. unzipxen.386 37k UNZIP exe za SCO XENIX/386 (nije arhiviran) wuftpd24.zip 109k Washington University FTP Server, release 2.2 x386bash.zip 120k Bash v1.12 exe za SCO XENIX/UNIX 386 zip10ex.zip 155k ZIP izvorni kod za razne OS. OK Pored ovoga ima još mnogo stvari koje bi mogle ovde da se nađu. Na primer YUCCA-in MiniLinux, koji je sigurno u današnjim uslovima upotrebljiviji od ovog portuglaskog, XWindows softver, već pomenuti (u drugoj konferenciji) ZipSlack (mada ovo tek jednog lepog dana kada pređemo na nešto više od 14.400), pine, pico, igre, DosEmmu... Naravno da se sve to LEPO prokomentariše, i da se NAPIŠE za koji je to Unix, jer je Unix prilično širok pojam. Najbolje je obratiti pažnju na Linux (sve tri poznate distribucije), jer je to najkorišćeniji Unix na PC računarima, a njih je ovde većina. Ova kritika se nije odnosila samo na \Unix (mada je on zapostavljen do krajnjih granica), već i na druge direktorijume gde se polako već hvata paučina između bitova.
fajlovi.180 milosh.zorica, -> #169, nenadt
> pravis) ovo je prava stvar za tebe. Kakvi tracker-i i ostale gluposti. > Ovo je milion puta lakse i lepse. Nisam muzičar, ali, nisam ni glup i znam da su trackeri nezamenjivi za svakog iole normalnog muzičara. Mogu li se u RB-u dodavati semplovi? E, to u tracker programima može i to ih čini nezamenjivim i daje muzičaru neograničene mogu- ćnosti za iskazivanje kreativnosti.
fajlovi.181 milosh.zorica, -> #172, sjocic
> Moze li adresa tog warez sajta, ako vec ne mozes da okacis ovde ? Ja sam RB 2 skinuo za potrebe ortaka, muzičara sa fon.fon.bg.ac.yu/~markod/ribrt20.zip x
fajlovi.182 milosh.zorica, -> #167, nenadt
> evo ga i update Treba li ovaj update ako imam RB 2?
fajlovi.183 popovics, -> #181, milosh.zorica
§> Ja sam RB 2 skinuo za potrebe ortaka, muzičara sa §> fon.fon.bg.ac.yu/~markod/ribrt20.zip x Ja sam ga skinuo isto, ali ne mogu da ga instaliram (nema install program), već mi po startovanju traži svoj CD. Trenutno malo derem (zbog slabe makine) RB 1.5, pa bih molio da mi neko pošalje krek za njega.
fajlovi.184 popovics, -> #180, milosh.zorica
§> Nisam muzičar, ali, nisam ni glup i znam da su trackeri §> nezamenjivi za svakog Pazi za techno muziku (čistu) to nije ni bitno, jer se svi tonovi genetišu na klavijaturama i ritam mašinama, što objedinjuje ovaj program.
fajlovi.185 sale.car, -> #183, popovics
f> §> Ja sam RB 2 skinuo za potrebe ortaka, muzičara sa f> §> fon.fon.bg.ac.yu/~markod/ribrt20.zip x f> f> Ja sam ga skinuo isto, ali ne mogu da ga instaliram (nema install f> program), već mi po startovanju traži svoj CD. Trenutno malo derem f> (zbog slabe makine) RB 1.5, pa bih molio da mi neko pošalje krek f> za njega. Kad raspakujes arhivu, stavi rebirth gde hoces, to je vec instalirana verzija i nema potrebe da se ponovo instalira. Sto se kreka tice, on je markiran kao hidden tako da ga mozda neces videti. Ako u winu radis u WinCommanderu, ukljuci vidljivost hidden atributa, i sve ce biti okej. Crack je u fajlu: rb20crk.dat ...ovaj fajl stavi u root i sve ce biti okej, tj. nece traziti cd...
fajlovi.186 miskop, -> #180, milosh.zorica
>> Mogu li se u RB-u dodavati semplovi? E, to u tracker programima >> može i to ih čini nezamenjivim i daje muzičaru neograničene mogu- >> ćnosti za iskazivanje kreativnosti. RB nije tracker program pa da ti ubacuješ 'šta ti duša želi'. RB predstavlja originalne Rolandove ritam mašine prenesene u softver paket. Kako je u originalu - tako ti je i u programu.
fajlovi.187 miskop, -> #182, milosh.zorica
>>> evo ga i update >> Treba li ovaj update ako imam RB 2? Ne. U RB 2 je već dodata ta nova ritam mašina.
fajlovi.188 supers, -> #179, popovics
>> Pored ovoga ima još mnogo stvari koje bi mogle ovde da se nađu. Na >> primer YUCCA-in MiniLinux, koji je sigurno u današnjim uslovima >> upotrebljiviji od ovog portuglaskog, XWindows softver, već >> pomenuti (u drugoj konferenciji) ZipSlack (mada ovo tek jednog lepog >> dana kada pređemo na nešto više od 14.400), pine, pico, igre, DosEmmu... Pošto si proučio celokupan sadržaj Unix direktorijuma na Sezamu, zašto ne ponudiš administratorima da snimiš na disk sve ono što bi po tebi trebalo da se nađe na Sezamu, pa da doneseš u BIGZ? Mogao bi da dobiješ status file moderatora da sve to lepo središ po direktorijumima.
fajlovi.189 popovics, -> #188, supers
§>>> dana kada pređemo na nešto više od 14.400), pine, pico, §>>> igre, DosEmmu... §> Pošto si proučio celokupan sadržaj Unix direktorijuma na §> Sezamu, zašto ne ponudiš administratorima da snimiš na disk §> sve ono što bi po tebi trebalo da se nađe na Sezamu, pa da §> doneseš u BIGZ? Mogao bi da dobiješ status file moderatora da §> sve to lepo središ po direktorijumima. Pazi, pazi, ja ovde pišem kao KORISNIK sistema, a mislim da smo odavno izašli iz raznih faza 'samodoprinosa'. Dakle ovo sam napisao očekujući da neko od nadležnih sredi stvar. Sezam ima VIŠE file-adm.-a (pogledaj show welcome), e ako ni jedan od njih nema vremena i volje za takve stvari (možda nemaju ni iskustva u toj oblasti), stvarno bi trebali da daju ostavku na to mesto, i da se dovedu ljudi sa nešto više entuzijazma. Verovatno su i ovi ljudi verovali u sistem kada su došli na to mesto, ali sada su se duboko razočarali u njega (sa pravom), i jednostavno više nisu imali volje da nešto rade oko sistema koji je praktično jednom nogom u grobu. Ipak mi se čini da u ovom Beogradu ima ljudi koji bi želeli da obavljaju taj posao. Prevashodno ovime mislim na ljude koji su pri završavanju fakulteta, i kojima bi bila dobra preporuka to što su i ovde radili nešto za kasnije trajno zaposlenje. Interesuje me samo koliko je vas bilo uopšte u prostorijama Sezama?
fajlovi.190 supers, -> #189, popovics
>> e ako ni jedan od njih nema vremena i volje za takve >> stvari (možda nemaju ni iskustva u toj oblasti), stvarno bi trebali da >> daju ostavku na to mesto, i da se dovedu ljudi sa nešto više entuzijazma. E pa dovedi se na moderatorski položaj, ako si veći entuzijasta. Ako nisi, onda nemoj džabe da krečiš.
fajlovi.192 johnnya,
Na zahtev mnogobrojne publike, pojavio se SYSMSG.EXE ... Nemoj da vidim da samog sebe nije prebrojao :)) khm.. moderator odavno nista nije ubacio u DOS\COMM Program za brojanje SYSMSG poruka iz SEZAM.LOG datoteke ------------------------------------------------------- Datoteku SEZAM.LOG treba da pravi vas komunikacioni program u radu sa SezamNET-om. Pokrenite SYSMSG.EXE u istom dir. gde se nalazi SEZAM.LOG ! Posto log datoteka zna da postane prilicno velika, mozete broj SYSMSG poruka snimiti u TOTAL.DAT datoteku, a zatim obrisati log datoteku i krenuti ispocetka. Problem u radu ovog programa moze predstavljati 'djubre' ako se nalazi u log datoteci (nastalo usled jako lose veze) Tada treba editovati log datoteku i obrisati taj njen deo. Program moze da prepozna sledece oblik SYSMSG : Čet 20.08.98 19:11 Odgovor na poruku SEZAMNET.2:7.1077, supers. Čet 20.08.98 19:13 Preuzet fajl uz poruku MUZIKA.3:pesme.zip. Da bi ste izbegli on-line prijavljivanje sysmsg-a, koje iritira i koje ovaj program ne može da broji u svoj autoexec na Sezamu stavite jedno: page off /s sysmsg.zip
fajlovi.193 stameni, -> #192, johnnya
>> Problem u radu ovog programa moze predstavljati 'djubre' >> ako se nalazi u log datoteci (nastalo usled jako lose veze) >> Tada treba editovati log datoteku i obrisati taj njen deo. Ima druga ideja, otporna na potencijalno đubre na vezi i bez logova i sličnih stvari, a više se oslanja na specifičnosti Zakovog softvera. Ideja je da se spisak sistemskih poruka preusmeri u PAD sa sysmsg > (ne ručno, razume se, nego iz autoexeca ili scripta), i onda se tako dobijeni TEXTPAD pretvori u mail uz PAD MAKEMAIL. Posle izlaska iz komunikacionog programa postavi se program poput mnogobrojnih konvertora iz jednog u drugi olr koji pretražuje tu pseudoporuku i broji sistemske poruke. Možda je moguće napisati i makro za olr koji bi izbacivao sve makemail poruke u datoteku i onda da softver broji sistemske poruke. Program nisam preuzeo, ali moram čestitati na trudu -- u poslednje vreme se programi susamovskih autora ne viđaju često :)
fajlovi.194 miskop, -> #192, johnnya
>> Na zahtev mnogobrojne publike, pojavio se SYSMSG.EXE ... >> Program za brojanje SYSMSG poruka iz SEZAM.LOG datoteke >> ------------------------------------------------------- Svaka čast, stvarno radi pos'o. :)
fajlovi.197 johnnya, -> #192, johnnya
>> Na zahtev mnogobrojne publike, pojavio se SYSMSG.EXE ... >> Nemoj da vidim da samog sebe nije prebrojao :)) Prva i poslednja izmena... Program sada broji sve SYSMSG: Sub 29.08.98 16:20 Preuzet fajl uz poruku FORUM.18:ccantrel.jpg. Sub 29.08.98 17:12 Odgovor na poruku SEZAMNET.2:x.xxx, username. SYSMSG: Preuzet fajl uz poruku FORUM.18:siesta.jpg. SYSMSG: Odgovor na poruku FORUM.18:x.xxxx, username. sysmsg.zip
fajlovi.198 dr.iivan, -> #192, johnnya
> Posto log datoteka zna da postane prilicno velika, mozete > broj SYSMSG poruka snimiti u TOTAL.DAT datoteku, a zatim > obrisati log datoteku i krenuti ispocetka. > > Program moze da prepozna sledece oblik SYSMSG : > Cet 20.08.98 19:11 Odgovor na poruku SEZAMNET.2:7.1077, supers. > Cet 20.08.98 19:13 Preuzet fajl uz poruku MUZIKA.3:pesme.zip. Imam jedan fajl sa velikim brojem SYSMSG poruka, preimenovao sam ga u TOTAL.DAT i startovao tvoj program. Izbacio je poruku: Out of string space in module SYSMSG at address 1E28:0195 Hit any key to return to system ..pa ti to prepravi malo :) Jos bi bilo lepo da sve prebacis u komandnu liniju tipa: sysmsg <fajl koji sadrzi sysmsg> > [fajl u kome se zapisuje broj pojavljivanja svake od sysmsg poruka] Dakle, da fajl moze imati drugo ime osim TOTAL.DAT. Ova redirekcija, cini mi se, vec postoji u DOS-u.
fajlovi.199 johnnya, -> #198, dr.iivan
>>Imam jedan fajl sa velikim brojem SYSMSG poruka, preimenovao >>sam ga u TOTAL.DAT i startovao tvoj program. Izbacio je poruku: Nisi razumeo kako se program koristi. Datoteku TOTAL.DAT pravi sam program, sve što ti treba da mu obezbediš je log file sa Sezamom, koji mora da se zove SEZAM.LOG (običan txt fajl bez ansi kontrola.) >>Dakle, da fajl moze imati drugo ime osim TOTAL.DAT. Ova >>redirekcija, cini mi se, vec postoji u DOS-u. Program je pisan u qbasic-u (source ima samo 1.6 Kb) i ako mi neko objasni kako da prosledim parametre komandne linije u qbasic, neće biti problema da se uradi izmena. BTW, datoteka TOTAL.DAT izgleda ovako: "ODGOVORA:",x0 "filename1.yyy",x1 "filename2.yyy",x2 ...
fajlovi.200 morkin, -> #199, johnnya
> Program je pisan u qbasic-u (source ima samo 1.6 Kb) i ako > mi neko objasni kako da prosledim parametre komandne linije > u qbasic, neće biti problema da se uradi izmena. Imaš sistemsku varijablu COMMAND$ koja služi upravo za to.
fajlovi.201 dr.iivan, -> #199, johnnya
> Nisi razumeo kako se program koristi. Datoteku TOTAL.DAT pravi > sam program, sve sto ti treba da mu obezbedis je log file sa Da, moja greska :( > >>Dakle, da fajl moze imati drugo ime osim TOTAL.DAT. Ova > >>redirekcija, cini mi se, vec postoji u DOS-u. > > Program je pisan u qbasic-u (source ima samo 1.6 Kb) i ako > mi neko objasni kako da prosledim parametre komandne linije > u qbasic, nece biti problema da se uradi izmena. Bio sam u pravu, redirekcija postoji u DOS-u, ali vredi samo onda kada program nista ne pita, jer se u protivnom pojavi crn ekran koji ceka odgovor na postavljeno pitanje, posto se sve zapisuje u fajl. Svejedno, kada provalis to za komandnu liniju, nece ti biti problem da dodas.
fajlovi.202 dr.iivan, -> #200, morkin
> > Program je pisan u qbasic-u (source ima samo 1.6 Kb) i ako > > mi neko objasni kako da prosledim parametre komandne linije > > u qbasic, nece biti problema da se uradi izmena. > > Imas sistemsku varijablu COMMAND$ koja sluzi upravo za to. Jel' radi to i u Turbo Basic-u?
fajlovi.204 kiki, -> #203, dekiz
> Potreban crack za Rebirth! Za koji? 1.5 ili 2.0? A biće da imaš u obe verzije krek samo što nevidiš ;)
fajlovi.205 milosh.zorica, -> #199, johnnya
> Program je pisan u qbasic-u (source ima samo 1.6 Kb) i ako > mi neko objasni kako da prosledim parametre komandne linije > u qbasic, neće biti problema da se uradi izmena. COMMAND$ šljaka posao. Ovako bi izgledao deo orsa za otvaranje fajla zadatog iz komandne linije: a$=command$ open a$ for random as #1 > BTW, datoteka TOTAL.DAT izgleda ovako: > "ODGOVORA:",x0 > "filename1.yyy",x1 > "filename2.yyy",x2 Mogao bi prebaciti u binarni oblik i ubaciti opciju "statistika". To bi mnogo bilo efektnije nego ovako. Program nisam video, zbog loše veze.
fajlovi.207 jakov,
eeeeeeeee ljudi bre.......pizdim nemogu da skinem directx 6.0 zato shto bi i trebalo vishe od 38 minuta.........ko je to stavio i zashto se pravi vazhan shto ima vishe vremena od mene mumamcumunjgvu :( jel mozhe neko da ga zapakuje sa arj .a01 .a02 i da mi poshalje na mail i bichu u vechno zahvalan , pa i duzhe ;) cu l'8 r CoNfuSioN
fajlovi.208 kiki, -> #207, jakov
> nemogu da skinem directx 6.0 zato shto bi i trebalo vishe od 38 > minuta.........ko je to stavio i zashto se pravi vazhan shto ima Pa čekiraj opciju Zmodem Recovery i moćićeš da skidaš do mile volje :)
fajlovi.209 obren, -> #207, jakov
> nemogu da skinem directx 6.0 zato shto bi i trebalo vishe od 38 minuta Ukoliko koristiš ZModem transfer protokol, isti ima mogućnost nastavka prekinutog transfera, tako da nije nikakav problem ako ti se seansa završi u toku transfera. Dakle, kreni u download i pusti da se skida dok imaš vremena. Kada veza pukne, pozovi opet i ponovo pokreni transfer iste datoteke - prenos će se nastaviti od mesta na kome je prethodni put prekinut DL.
fajlovi.210 ivkeb.,
fajlovi.211 ventura,
Kako bi bilo da file administraton okaci neku verziju netscapea ili nekog modula za Xwin u Unix direktorijim umesto onih editora i raznih gluposti koji se dobijaju cak i uz MiniLinux... VeNTuRa
fajlovi.212 calex, -> #211, ventura
> Kako bi bilo da file administraton okaci neku verziju netscapea > ili nekog modula za Xwin u Unix direktorijim umesto onih editora i Pa možda bi mogao da se dovuče neki Netscape, jedino da kažeš za koji Unix, jer ih ima više na Netscape sajtu. Linux?
fajlovi.213 ventura, -> #212, calex
> > Kako bi bilo da file administraton okaci neku verziju netscapea > > ili nekog modula za Xwin u Unix direktorijim umesto onih editora i > > Pa mozda bi mogao da se dovuce neki Netscape, jedino da kazes za > koji Unix, jer ih ima vise na Netscape sajtu. Linux? E ovako, umalo nisam dobio slom zivaca juce, skidam ja doticni file i onako svrljam po serbian cafe-u, kad tamo jedan oglas 'vidite ko vas zove kada ste na mrezi' ja kliknem na njega (a Dl je bio pri kraju 8.8Mb od 9.3 ) kad ono "general protection fault 82721332842/234200023..." i... puce veza... NA 8.8/9.3 MB !!!! Netscape treba da bude linux 1.2, 2.0 verzija (jer skoro svi sto imaju unix imaju linux), file se tacno zove comunicator-v45-export.x86-unknown-linux2.0.tar.gz eto to... BTW jel postoji neki nacin u win 98 da produzi dl sa mesta na kom je stao?
fajlovi.214 miskop, -> #213, ventura
>> BTW jel postoji neki nacin u win 98 da produzi dl sa >> mesta na kom je stao? Za te stvari ti je najbolji Getright. Može i Go!Zilla.
fajlovi.215 popovics, -> #212, calex
§> koji Unix, jer ih ima više na Netscape sajtu. Linux? Najbolje je da se dovuce u obliku sorsa da bi mogao da radi na svim Un*x-ima. A ako ne moze u source-u, onda za Linux (jer je najrasprostranjeniji).
fajlovi.216 emajsijuen,
Jel neko skidao mozda fajl \windows\net\tools\icq98a13.zip ? Ja sam ga skidao 2 puta, i javlja mi (.exe fajl) "corrupt installation detect". Neka neko ovaj fajl zameni sa ispravnim, ili neka ga barem ukloni iz dira... Slicna stvar je (koliko se secam) i sa fajlom \dos\utils\t2pack.arj... Pozdrav, Vlada...
fajlovi.217 ivkeb, -> #213, ventura
> BTW jel postoji neki nacin u win 98 da produzi dl sa > mesta na kom je stao? Hmmm,ja koristm Internet Explorer i uvek mi nastavi ako mi pukne veza. Ne znam da sam neshto posebno konfigurisao.