SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - kritika

kritika.1141 ian.stuart, -> #1137, mire
E, svasta.Ova rasprava nije za ovu konferenciju, ali ajde, ja cu na ovome da se zaustavim jer nemam ni vremena ni volje da se raspravljam oko gluposti. 1. Ja sam tebi odgovorio zbog onoga sto si ti meni porucio. Pokusaj da se setis sta je to bilo, pa onda izvodi zakljucke ko je produkt komunizma i obican balkanac. U stvari, sa obzirom na to sta si napisao na kraju svoje poruke, ti si produkt fasizma, a to su bliske kategorije. Na uvredu poput one koju si ti izgovorio ja inace ne odgovaram dopisivanjem, ali, na zalost, sezam ne dozvoljava odgovarajuci nacin. 2. Sa obzirom na to da si u 2 dana promenio stav o celoj stvari, nadam se da ti je to za nauk da ubuduce prvo cujes i drugu stranu pa tek onda udaris po njoj. A sem toga, ne bih rekao da je Saniju potreban advokat. Ne razumem ni k!ke koristi ti imas od toga sto je on moderator pa da se tako zestoko i primmitivno zauzmes za odbranu njegove funkcije. 3. Hvala ti na pozivu, ali ipak necu doci u Mirijevo. Za to imam nekoliko razloga. Benzin je prilicno skup, a to selo je daleko. Sem toga, u mojoj veoma bliskoj okolini ima piva gde god hoces, pa ne moram da idem skroz do tebe. 4. Licni opis ti je jako interesantan. Nadam se da imas <16 godina, jer se inace ponasas jako infantilno. Uzgred, nije valjda da nosis martinke na ovu vrucinu? ______________________________________________________ Ok zavrshimo celu raspravu sada i ovde jer nezhelim da se raspravljam sa chovekom koji ochigledno netje da shvati neke stvari.Ja nisam glumio sanijevog advokata vetj sam hteo da se pobunim jer sam smatrao da je nachinjena nepravda.Dalje, ja sam rodjen kada je komunizam prerastao u socijalizam,a shto se tiche fashizma,nijedna muzika nepropagira fashizam vetj propagira rasizam i nacional-socializam.Muzika se inache zove `white rock`,a oi je vrsta muzike koju slushaju nazionalisti sharpovci i ostali.Da benzin je skup,ali da nazivash Mirijevo selom,kao prvo nije ok,kao drugo mirijevo je jedno od vetjih naselja(ne opshtina)u Beogradu.Da imam 16 godina i da nosim marti nke po ovoj vrutjini sem kad vozim bicikl itd. PH^2-#ZeRO XtrEMe OBIlitIES#
kritika.1142 mire, -> #1140, killboy
>> A dal si ti nekad bio u njemu >> pre nego sto si ga prozvao selom. I pre i posle. Ako nisi znao, Mirijevo i jeste selo, e sad, sto je űBeograd toliko porastao da je Mirijevo postalo njegov deo, to je druga prica. Pitaj nekog starijeg pa ces da vidis da sam u pravu i da mi nije bila namera da vredjam. Uostalom, selo je super, kada imas kola koja mozes stalno da koristis.
kritika.1143 mire, -> #1141, ian.stuart
Hvala ti na objasnjenju za muziku. veruj mi, znao sam ja za Oi jos pre nego sto si ti znao i da postoje nacija i rasa i punk i h/c. Sto se tice Mirijeva, procitaj prethodnu poruku. Ja inace Mirijevo zaovem 'tako blizu a tako daleko' Ono, odma je pored bulevara, a onda ima jos pola sata voznje... :) E, sad, ono za nepravdu... lepo je to od tebe, ali, nisam ti ja zbog toga zamerio, nego zbog onoga sto si mi napisao. Poslusaj savet starijeg, zabatali jurcanje za vetrenjacama i ispravljanje krivih drina, ono, nema od toga leba. PS: Jel ima Jelen u tom dragstoru? ;)
kritika.1144 indi, -> #1137, mire
-> sa obzirom na to sta si napisao na kraju svoje poruke, ti si -> produkt fasizma, a to su bliske kategorije. Na uvredu poput one -> Za to imam nekoliko razloga. Benzin je prilicno skup, a to selo -> je daleko. Sem toga, u mojoj veoma bliskoj okolini ima piva gde -> valjda da nosis martinke na ovu vrucinu? al si mu rekao svaka ti cast :))) ne kapiram sto se toliko ljudi javlja sa porukom tipa: "Vratite sanija za moderatora, odmah i obavezno!!!" ili " neka neka tako mu i treba..." na kraju, nisu ga izbacili sa sistema (hvala Bogu) sani. ce uvek biti sa nama :) i moci ce da nas podjeava i zajeava svojim porukama.. jel tako sani.? samo vise nece moci da ih brise.. :( i sta su se toliki ljudi nalozili na sanijevo dupe jes covek sportista ali ono... :) btw: meni je malo krivo jer znam da saniju nije bas po volji ovo... (a nebi nikome bilo) ps: ko ce sad da brise uvredljive poruke u chatu? :)
kritika.1145 sani., -> #1144, indi
}} btw: meni je malo krivo jer znam da saniju nije bas po volji }} ovo... (a nebi nikome bilo) Ne znam na sta mislis? }} ps: ko ce sad da brise uvredljive poruke u chatu? :) Hm.. da Danijela je opet poslaO log.
kritika.1146 killboy, -> #1144, indi
A shta si ti sa shlihtanje sani.-ju preshao na shlihtanje svim ostalima.
kritika.1147 indi, -> #1145, sani.
-> }} btw: meni je malo krivo jer znam da saniju nije bas po volji -> }} ovo... (a nebi nikome bilo) -> Ne znam na sta mislis? pa da sam JA moderator chata, i da su MENE izbacili sa tog mesta bas kao sto su tebe, ne bih bio nimalo srecan, a verujem da niko ne bi bio kad bi bio u mojoj tj. tvojoj kozi -> Hm.. da Danijela je opet poslaO log. bas sam na tako nesto i mislo
kritika.1148 indi, -> #1146, killboy
-> A shta si ti sa shlihtanje sani.-ju preshao na shlihtanje svim -> ostalima. ma idi bezi, hvataju te tripovi jel' se ti sad ovo saniju slihtas? ps:aj necemo vise o slihtu..
kritika.1150 hrka,
>OK, sam si izabrao. Ubuduce cu ti brisati poruke samo >tako, bez objasnjenja na mail zasto. A tebi preporucujem >da ako nekog zelis da opsujes, uradis isto preko maila, >jer ako nastavis da to radis javno, u konferenciju, moze >da ti se dase da ne mozes da pristupis sistemu neko vreme... Ne cesto se desava da obicne korisnike na sistemu vredjaju oni korisnici koji su bliski upravi ili dobri sa mnostvom moderatora. Kada se takva stvar desi, uvredjeni korisnik ume da reaguje nepromisljeno i da odgovor doticnom uputi istom merom u toj confi. Onda moderator te confe, brise vasu poruku, njegovu ostavlja, a vama stize poruka ovakvog tipa. S vremena na vreme bi trebalo prekontrolisati i rad moderatora a posto to moze da uradi samo system administrator onda nek to i uradi, ili se pomiri sa cinjenicom da nije jedini koji deli pravdu.
kritika.1151 legolas,
Cisto da ovekovecim moj uspeh u dobijanju veze: 13:27 ! w legolas 13:27 Sezam ZIVELI!
kritika.1152 aladine,
Oce neko da popravlja ovo? Radi samo petica., Ili da odlazimo? aaaaa....:)
kritika.1153 philippus, -> #1152, aladine
tipichno srpski odlazimo daj bre treba sda odrzhimo ovaj sistemu zhivotu...
kritika.1154 philippus, -> #1153, philippus
Al sam se prosrao,e nema mi ravnog....
kritika.1155 aladine, -> #1153, philippus
Kako da odrzimo nesto sto ne radi? Zapravo radi samo jedna linija. Dobro, popravise... Evo i ja se javljam da pomognem ovde, mada nisam toliko strucan. Idemo dalje...
kritika.1156 saboteur.jr,
Sezam je jedini sistem koji legalno prikazuje porno slike, koristeci pritom nevini naziv teme - "devojke". Kakva licemernost, pornografiju dozvoljavate, a pirateriju zabranjujete. Ako cemo logicki, ljudi na sezamu imaju daleko vecu korist od skidanja crackova i s/n-a, nego od necijeg onanisanja pred monitorom. Ma i na stranu sa tim, nego sto su sezamovi diskovi opet puni. ;( AcCeSS DeNiED
kritika.1157 ica.z, -> #1156, saboteur.jr
> Sezam je jedini sistem koji legalno prikazuje porno slike, > koristeci pritom nevini naziv teme - "devojke". > Kakva licemernost, pornografiju dozvoljavate, a pirateriju zabranjujete. > Ako cemo logicki, ljudi na sezamu imaju daleko vecu korist od skidanja > crackova i s/n-a, nego od necijeg onanisanja pred monitorom. pazi, to shto se shalju slike u temu 'devojke' je kriva samo uprava i niko drugi, trebalo bi da postoji neki direktorijum gde bi bilo moguce slati raznorazne slichice, a ne bi bilo loshe i da se naprave poddirektorijumi i da se slike sortiraju radi bolje preglednosti... slazem se u potpunosti sa tobom shto se tiche crackova i s/n-ova... korisniji jesu, ilegalni su isto kao i free xxx slike, e sad shto je ovo prvo zabranjeno a ovo drugo ne je vec problem uprave... mi obichni korisnici tu nishta ne mozemo uchiniti jer kolko sam uspeo da primetim na ovom sistemu se korisnici u principu nishta ne pitaju. takodje ja spadam u ljude koji su za brisanje ili bekapovanje na CD-ove zatvorenih konferencija jer bi tada dobili mnogo na prostoru. trebalo bi prelistati fajlove u direktorijumima i pobrisati ono shto je bajato. ne vidim nikakvu korist od direktorijuma 'Atari', 'Amiga' i 'Mac'... kolko ljudi josh ulazi u iste i dl-uje odatle? ja mislim da je odgovor '0 ljudi'... takodje isti broj ljudi i chita neke starije konferencije, ako greshim nek me neko ispravi... zashto onda ne brisati kada ne sluzi nichemu??? ako vec ne treba brisati iz tamo nekih razloga zashto onda ne napraviti bekape??? sve to moze lepo za dan dva da se sredi i da nemamo vishe takvih problema... mnogo zanimljivije i korisnije bi bilo kada bi mogli ponovo da razmenjujemo razne fajlove po grupama i konferencijama... tu postoji i problem mreznih kartica... i to bi se moglo reshiti... jedna polovna mrezna kartica koja je sigurno u boljem stanju od ovih ne koshta vishe od 15dm... mogli bi ponovo da uplacujemo chlanarinu i tim parama ujedno i omogucavamo nabavku neophodnih komponenti koje danas i nisu tolko skupe kolko su bile ranije... po ko zna koji put se ovo predlaze ali ipak sumnjam da ce od toga ishta biti... ovaj sistem se polako ali sigurno gasi, i ugasice se ukoliko neko ne nadje za shodno da uradi barem jednu od gore predlozenih stvari... kada bi se ulozila samo 10tina truda koji je bio potreban da se napishe npr. SDW i slichni programi pisani iskljuchivo za SezamNet sve bi funkcionisalo kako treba... ovako sve shto je uradjeno je uzaludno i besmisleno... Ica
kritika.1158 philippus, -> #1157, ica.z
Mrzi me da navodim celu poruku,ali u sustini si u pravu,da trebalo bi nesto uraditi ali time nebi nista postiglijer sve to otislo u ruke BIGZ-a,a oni bi mozda vec sutra dan zatvorili sistem... Jednostavno dok se sezam ne privatizuje nema nista od toga... Ona idej o WEB BBS-u nije losa ali je takodje malo neostvarljiva, mislim da bi bilo pametnije da se sezam premesti kod nekoga na komp, recimo ventura je nudio prostor na svom ili sta vec,i da se pristup ne vrsi preko direktnog zvanja vec telnetom... nazalost u tom slucaju bi takodje bilo potrebno menjati softver a to trenutno(ne samo trenutno nego uopste)niko nemoze da uradi... Je*iga Filke
kritika.1159 ventura, -> #1158, philippus
> Ona idej o WEB BBS-u nije losa ali je takodje malo neostvarljiva, > mislim da bi bilo pametnije da se sezam premesti kod nekoga na > komp, recimo ventura je nudio prostor na svom ili sta vec,i da se > pristup ne vrsi preko direktnog zvanja vec telnetom... telnetom? onda bi se svako morao konektovati prvo na internet (i da placa vreme provajderu) pa tek onda na Sezam.. dosta ljudi je na ovom sistemu jos uvek jer nemaju love da placaju sate za internet...
kritika.1160 philippus, -> #1159, ventura
> telnetom? onda bi se svako morao konektovati prvo na internet (i >da placa > vreme provajderu) pa tek onda na Sezam.. dosta ljudi je na ovom Priznajem to jeste nedostatak resenja koje sam predlozio >sistemu jos > uvek jer nemaju love da placaju sate za internet... Da to je tacno,ali mora nesto da se uradi...
kritika.1161 vdjole, -> #1157, ica.z
>trebalo bi prelistati fajlove u direktorijumima i pobrisati ono shto >je bajato. ne vidim nikakvu korist od direktorijuma 'Atari', 'Amiga' >i 'Mac'... kolko ljudi josh ulazi u iste i dl-uje odatle? ja mislim >da je odgovor '0 ljudi'... takodje isti broj ljudi i chita neke >starije konferencije, ako greshim nek me neko ispravi... zashto onda >ne brisati kada ne sluzi nichemu??? ako vec ne treba brisati iz tamo >nekih razloga zashto onda ne napraviti bekape??? >sve to moze lepo za dan dva da se sredi i da nemamo vishe takvih Jednom sam napravio programče kojim sam prebrojao ukupnu veličinu fajlova u nekim direktorijumima Sezama, pa se ispostavilo da, na primer Atari ili Amiga direktorijumi zauzimaju po otprilike 2-3% od ukupnen kolicine fajlova. Brisanjem ovih direktorijuma se ne bi dobilo mnogo a verovatno bi neki ljudi ostali uskraćeni za ponešto što im treba. Verovatno je mnogo veća korist od ažuriranja sadržaja SVIH direktorijuma i uklanjanja starijih verzija istih fajlova- na nekim mestima ima po dve ili tri verzije za isti softver. Starije konferencije (zatvorene) su takođe dobar kandidat za uklanjanja, uz prethodni bekap. Nemam Mac, ali se nikako ne slažem sa uklanjanjem Mac direktorijuma; bn savremena računarska platforma sa visokokvalitenim softverom i punodfo korisnika (to što ih kod nas nema puno je druga priča) nije nešto štoo bi trebalo uklanjati. Cu.
kritika.1162 vdjole, -> #1161, vdjole
>>trebalo bi prelistati fajlove u direktorijumima i pobrisati ono shto >>je bajato. ne vidim nikakvu korist od direktorijuma 'Atari', 'Amiga' >>i 'Mac'... kolko ljudi josh ulazi u iste i dl-uje odatle? ja mislim Da, i neko pomenu "devojke"... Volim i ja da downloadujem ponekad te sličice, ali ta trivijalna tema sa gomilom slika zauzima ogroman prostor na disku... što to ne pobrisati prvo... Cu.
kritika.1163 supers, -> #1158, philippus
>> mislim da bi bilo pametnije da se sezam premesti kod nekoga na komp, >> recimo ventura je nudio prostor na svom ili sta vec,i da se pristup >> ne vrsi preko direktnog zvanja vec telnetom... A gospodin ventura poseduje T1 link ili šta? Pobogu ljudi, dokle ćete predlagati sumanuta rešenja koja su pet puta veće budževine nego što je sadašnje stanje?
kritika.1164 mango, -> #1163, supers
Sve dok ima ko ce da im odgovori :>>> Kad vidis neku glupost u ovoj konferenciji, preskoci je - iznenadices se koliko ce biti manje poruka ovde:>