kritika.318rdejan,
-> #316, mmilosh>> Upravo zbog takvog njihovog odnosa sa korisnicima nema u
>> konferencijama ružnih reči i prepucavanja.
Generalno se i slažemo... izuzev ovog citiranog. Mislim da
rezultat "nivoa" komunikacije između korisnika nije posledica
(samo) ažurnosti administratora, već i cene (koja je povukla
sa sobom uglavnom samo starije osobe sa primanjima, samim tim
i ozbiljnije), kvaliteta i sl.
Administratori na Pro-u i njihova "pravda" su meni dobro
poznati. Ne želim ovime da kažem ništa loše o njima, naprotiv,
međutim njihov sistem rada se bitno ne razlikuje od posla
koji obavljaju sysadm-i ovog Sezama.
Pitanja na koja se ne odgovara su, po mom mišljenju,
zlonamerna, provokativna i bespotrebna. Korisnici koji traže
ugovor to rade više zbog neke "borbe za pravdu", nego same
potrebe.
Zapravo, najveći problem je što većina adolescenata Sezama ne
može mirno da prihvati nenadove energične poruke (koje, btw.
gotivim ;) i tu ih potpuno razumem... Ponekad stariji treba
da zna da je mlađi mlađi.
Pozdrav, Dejan
kritika.319pvlada,
-> #315, obrenPV> Ispravna sintaksa je GR(MA) SEND xxxxx > odnosno stavi ime
PV>fajla pre
PV> znaka za redirekciju iz pada.
Hvala :)
Pozdrav Vlada
kritika.320sofke,
-> #286, kostja
=> Hmmm, ponekad i hoce da ima busy, 23-01h, kao i Sezamov sindrom
=> da zvoni u prazno. Ali, i pored toga, sve pohvale na rad EUnet-a.
Ko> Ama, ljudi nije to Sezamov sindrom vec drage nam
Ko> PTT centrale...
Da je "draga", nešto nisam siguran :( :)
kritika.321junior,
-> #312, schef> Pa, juniore, stvarno je bilo lepo što si izigravao advokata
> ovom sistemu, ali mislim da si se 'malo' zaleteo.
Ne znam, lepo je to što nenad tako misli. Ali ja se sećam da kad
sam plaćao pretplatu (a to beše pre nego što sam uzeo ostatak na
turniru u bilijaru ;), je bio _ugovor_. Pošto u međuvremenu ništa
drugo nije rečeno, taj ugovor i dalje važi.
Sva nova lica (koja za stari sezam) nisu ni čula, fakat nisu
potpisali nikakav ugovor, ali to ne znači da je sistem anarhičan.
Čak bi rekao da postoje veoma ustaljene norme ponašanja, koji svi
'iole stariji' korisnici rutinski primenjuju, dok se 'problem'
javlja sa mlađim korisnicima. Klasičan primer adaptacije na Sezam.
BTW, ne verujem da se ikom, ko je na sistemu duže od 3 meseca, može
desiti da bude izbačen, isključen ili na bilo koji način sankcionisan
osim ukoliko to baš ne želi.
To je ujedno odgovor i na ovu stavku:
> izbačeni zbog kršenja ugovora, u stvari su izbačeni zato što je
> tako hteo onaj ko ih je izbacio, i postoji realna šansa da tako
> nešto snađe i vas.
Šansa postoji.
Ali gledaj to sa ove strane .. Sysadm ima mogućnost disusera, zato
što je Sysadm. Ako on ima tu komandu/opciju, to znači da mu je neko
sa pravom dao tu opciju (slažeš se da treba da postoji neko ko poseduje
mogućnost disusera drugih), jer on je Sysadm. E sad, koliko ja shvatam,
jedino što tebi ovde ne odgovara jeste izbor čoveka za Sysadma, ali to
već nije problem Sezama, već tvog prilagođavanja društvu ;)
> Hvala na pažnji.
Molim. Prilozi kao oni gore su uvek dobrodošli da se setimo, šta sve
čovek može da izvali, pa da se posle kaje ;) Jer ne treba da se kaje
ni zbog jedne rečenice u tom tekstu (nenad) do one u kojoj kaže: "novi
pravilnik, koji je u pripremi" .. a ta poruka je napisana u septembru
prošle godine. :(
kritika.322dbambi,
-> #312, schef=> preplatili na ovaj sistem, pretplatili ste se na jedan anarhični sistem na
=> kome nema nikakvog ugovora - t.j. nema nikakvih pravila ponašanja, i na
=> kome postoji apsolutistička vlast ljudi koji ga vode. Svi korisnici koji
Pravila ponašanja u ovom vidu komunikacija su malčice starija od
bilo kakvog ugovora, pa je besmisleno tvrditi da tih pravila nema
ako ne postoji (iz ovih ili onih razloga) to parče papira zvano ugovor.
BBS nije država pa da se možemo igrati demokratije koliko hoćemo.
Ljudi koji vode sistem moraju po prirodi posla imati velika
(ako hoćeš - apsolutistička) ovlašćenja, kako u pogledu tehničkih
pitanja (brisanje poruka, premeštanje fajlova itd...) tako i u pogledu
odnosa na sistemu (kolika će biti pretplata, ko će i zbog čega biti
izbačen itd.) Tako je to ovde, a tako je i na drugim mestima, sa ili bez
ugovora.
=> su dosada izbačeni zbog kršenja ugovora, u stvari su izbačeni zato što je
=> tako hteo onaj ko ih je izbacio, i postoji realna šansa da tako nešto
=> snađe i vas.
Takva sudbina NE MOŽE snaći bilo koga ko sistem koristi za ono za šta
je ovaj i namenjen (konferencije, fajlovi, pošta itd...). Međutim, može
vrlo lako snaći svakoga kome je osnovni razlog bitisanja ovde bavljenje
samim sistemom i ljudima koji tu rade. Sistem (definitivno) za to nije
namenjen i prosto ne razumem ljude koji iz meseca u mesec obnavljaju
pretplatu samo da bi se akali sa administratorima (i pored mnogo puta
izrečenih polu-pretnji " da će...razmisliti o produženju pretplate "
i pored obilja drugih mesta koja pružaju manje-više iste usluge kao
i Sezam)
Bambi
kritika.323swix,
-> #269, dekik-=>
-=>
-=> D->> A gde pise na koliko dana?:)
-=>
-=> Pa pishe ti suma a prema njihovom cenovniku koji su ti poslali znash
-=> koliko dana ;)
Koji oni mogu sutra da promene.
p.s. kašnjenje usled isteka i produžavanja pretplate
kritika.324swix,
-> #259, mileusna-=>>> -=> Pa imash uplatnicu kao dokaz da si platio pretplatu ;)
-=>>> A gde piše na koliko dana? :)
-=>
-=> Ako si uplatio 600 dinara, sigurno nije za mesec dana. A
-=> piše i slovima u 'svrsi doznake'. :)
Nepiše koliko dana/meseci već sam cena.
kritika.325dragosh,
-> #272, dekik--> D->> Izvin'te sto se mesam,ali uvodjenje telefonske linije u Nemackoj je
--> b D->> e s p l a t n o.Cak se dobija i telefonski aparat ;) Naravno,placa
--> se Da ali kod nas je mesechna pretplata 5.00 din a kod njih ko zna (nechu
--> da lupam).Znachi ovi nashi te odma' opale po ushima a nemci te gnjave
Ma daj bre..pa nema vecih lopuza od naseg ptt-a ;( Pa to je valjda
bar svima jasno? Kod Svaba se zna-to je toliko i toliko,a ovde sam
se pre neki mesec ubijao da otkrijem ko je napravio račun od
250 dinara..ispalo je da niko nije zvao van Beograda (u kojem
zivim) sto dovodi do nekog muckanja u ptt-u.Tog meseca je i bilo
najvise prijava...
kritika.326dragosh,
-> #273, n.ceh--> Mi> Znaci u Zlite rezimu moguce je surfovati po celoj Yugoslaviji?
--> Paz' da ti ne bude mnogo.
Moze ili nemoze?
kritika.327dragosh,
-> #286, kostja--> Ama, ljudi nije to Sezamov sindrom vec drage nam
--> PTT centrale...
Ama,kostja,to jeste Sezamov sindrom,jerbo se neki od
modema ili računara zatupi ;( Znas valjda onu čuvenu
rečenicu: "centrala oce da pogresi jednom,ali ne i
100 puta" ;)
kritika.328nenad,
-> #314, pvlada> 1.Kada stavim gr(ma) sen(wr) > xxxx ponovo me pita za ime fajla
> iako sam ja već napisao da se zove xxxx.
Mislio sam da smo to razjasnili. :)
>>> =========================
>>> 24887 Za pvlada 24.03.97. 17:43
>>> Od nenad 24.03.97. 11:06 536 chr
>>> ---------------------------------------------------
>>> > Koliko znam ranije ako napišem gr sen xxxx > ime.xxx posle
>>> > završene poruke vezuje se datoteka ime.xxx iz pada za poruku,
>>> > a sada to neradi, čak i kada stavim gr att > ime.xxx on me
>>> > ponovo pita za ime datoteke.
>>>
>>> Proverićemo, bilo je nekih izmena u radu sa padom, da se omogući
>>> redirekcija u neku drugu datoteku osim u textpad, npr:
>>>
>>> who > who.lst
>>>
>>> tako da je moguće da je ta promena izazvala probeleme i nuspojave
>>> koje pominješ. Čudi me da to niko nije primetio do sada! Videćemo
>>> u svakom slučaju, hvala još jednom.
>>> -------------------------------------------24887--
U svakom slučaju, ako želiš da znak za redirekciju stavljaš bilo
gde koristi '&' umesto '>'.
> 2.Kada editujem autoexec posle editovanja prekida mi se veza.
I o tome smo, ako sene varam, razmenili nekoliko mail-ova, mislim
da je jednom u pitanju bio trenutni nestak mesta na disku, a za
druge slučajeve ne znam šta može biti problem. Ne sećam se da se
još neko na to žalio.
> 3.Zašto kada je samo nekoliko njih na vezi sezam se nejavlja ili
> zvoni u prazno (možda mali broj sekretarica koje lupaju ATA :) )?
Najčešže je razlog to što se neki od nodova (računar ili modem)
"zaglupeo". Tu za sada možemo malo da učinimo jer je oprema na
kojoj sezam radi prilično zastarela i dotrajala. Mislim da je i
o ovome bilo već reči.
kritika.329nenad,
-> #321, junior> Jer ne treba da se kaje
> ni zbog jedne rečenice u tom tekstu (nenad) do one u kojoj kaže: "novi
> pravilnik, koji je u pripremi" .. a ta poruka je napisana u septembru
> prošle godine. :(
Novi pravilnik odavno nije više "u pripremi" već je gotov, ali na
žalost nije još uvek ispunjen drugi uslov koji je potreban da bi
se on "obznanio" i primenjivao - a to je regulisanje pravnog
statusa Sezama. Postoje indicije da će se uskoro i to desiti.
kritika.330pvlada,
-> #320, sofkePV>I o tome smo, ako sene varam, razmenili nekoliko mail-ova,
PV>mislim da je jednom u pitanju bio trenutni nestak mesta na
PV>disku, a za druge slučajeve ne znam šta može biti problem. Ne
PV>sećam se da se još neko na to žalio.
U međuvremenu sam saznao nešto novo, to se isto dešavalo još
nekima i to kada se autoexec poziva iz autoexeca, i tada
obavezno posle snimanja puca veza :(
Pozdrav Vlada
kritika.331spantic,
-> #256, mileusna>>> Ako te zanima samo ili povremeni email i news (kao i domaći Web)
>>> cene su ti tri puta manje.
>
> Znači u @lite režimu moguće je surfovati po celoj Yugoslaviji?
Po svima koji su povezani za EUnet ili hostuju virtuelne
prezentacije tamo.
kritika.332kostja,
-> #327, dragosh=> Ama,kostja,to jeste Sezamov sindrom,jerbo se neki od
=> modema ili racunara zatupi ;( Znas valjda onu cuvenu
Ama, dragosh-e, znam ja odlicno... samo hocu da kazem da
ima i jednog i drugog, e sad ti proceni kad je jedno a kad
drugo u pitanju.
A, da bi ti olaksao eto ti moj primer, zvao sam u 6 i 25
izjutra (dakle kad nema opterecenja na linijama) i trebalo
mi je 4 poziva da bi dobio Sezam. Dakle, jedan - buntovni
"Alo", dva - zauzeto, tri - malce rasanjeniji "Alo" i
cetri - carrier.
kritika.333nitugard,
-> #331, spantic>>> Znači u @lite režimu moguće je surfovati po celoj Yugoslaviji?
>> Po svima koji su povezani za EUnet ili hostuju
>> virtuelne prezentacije tamo.
Da li tu spada i SezamPRO?
kritika.334dekik,
-> #333, nitugard
D->> Da li tu spada i SezamPRO?
Ne.
kritika.335bokili,
Imam ozbiljan problem.Kada se povezem sa `sezam`-om veza puca u
roku od 10min.Ali samo na sezamu.Zasto?????
Modem je prolink 1414(umc -cip).
Voleo bih malo objasnjenje.
bokili(ufo lives!!)
kritika.336dekik,
D->> dragana, Dragana Stokic, Veliko Gradiste
D->> Clan od 10.04.1995, poslednji poziv 20.03.32 04:01
Woow
P.S. Mozhda che neko da pomisli da je 1932 ali u users se lepo vidi da je 2032
;))
kritika.337gmatic,
-> #335, bokili==> Imam ozbiljan problem.Kada se povezem sa `sezam`-om veza puca
==> u roku od 10min.Ali samo na sezamu.Zasto?????
==> Modem je prolink 1414(umc -cip).
==> Voleo bih malo objasnjenje.
==>
==>
==> bokili(ufo lives!!)
Pa verovatno je u pitanju centrala.To isto se i meni desava.
PS: X-COM rulez!
kritika.338dekik,
E-mail radi sve bolje ;)
kritika.339nethsah,
}> E-mail radi sve bolje ;)
nije kao na Tritanu, ali radi OK i sto je najvaznije svih 24 sata
samo mala zamerka...ne mogu da se kace fajlovi...
kritika.340dekik,
-> #339, nethsah
D->> nije kao na Tritanu,ali radi OK i sto je najvaznije svih 24 sata samo
D->> mala zamerka...ne mogu da se kace fajlovi...
Znash kako kazhu : niko nije savrshen
P.S. a sezam pogotovo
kritika.341swix,
Jeli jel radi nesto file moderator na ovom system-u?
Jel postoji uopste takav?
LM, skinem ja danas Norton CrashGuard i lepo potrosim, skoro, celu jednu
sesiju (20 minuta).
Rekoh, ajde nema veza valjda ce ipak necemu da sluzi.
I otpakivanje sve lepo krene kad ja Setup.exe a on meni (njegovim recima):
The trial period of Norton CrashGuard (TM) has expired. Install will not
continue.
I sta sad, da menjam datum ;) ...
E bre.... pa uklonite takve stvari sa Systema ;)
Ajde radite nesto :)
kritika.342mika,
-> #341, swix**> Jeli jel radi nesto file moderator na ovom system-u?
**> Jel postoji uopste takav?
kako ne radi... najmanje 10 poruka mi je obrisano ;)
kritika.343nenad,
-> #341, swix> The trial period of Norton CrashGuard (TM) has expired. Install will not
> continue.
>
> I sta sad, da menjam datum ;) ...
Upravo tako.
U pitanju je trial verzija softvera koju je autor napravio da ne
radi nakon fiksnog datuma. Jeste malo nezgodno ali je barem
sprečio da se "trial" period produži raznim čačkanjima po INI
fajlu ili instalacijom "u budućnosti".
U svakom slučaju nema drugog načina da program isprobaš.
kritika.344lena,
Zar ne bi mogli malo da nastelujete taj vas casovnik,
cak 6 minuta zuri!
kritika.345geronimo,
-> #344, lena-^- Zar ne bi mogli malo da nastelujete taj vas casovnik,
-^- cak 6 minuta zuri!
Upravu je..Vreme je novac
kritika.346m.lover,
Kako sada posle pakovanja baze poruka skupljanje istih ide
fino, brzo & glatko :))
kritika.347dzakic,
-> #346, m.lover> Kako sada posle pakovanja baze poruka skupljanje istih ide
> fino, brzo & glatko :))
Drago mi je da je neko odmah primetio :). Naime, pojava da je rad sa
mailom ubrzan se samo vremenski poklopila sa pakovanjem baze. U osnovi
je unapređeni sistem rada sa privatnim porukama koji je za korisnika
potpuno transparentan, ali bi ubrzanje prilikom traženja poruka trebalo
da bude osetno. Ne samo nakon pakovanja, već i ubuduće.
Zak
kritika.349markok,
Nesto ne radi bas najbolje ova statistika :( Proslog meseca
sam skinuo 47 MB a pise mi ovog meseca da sam ukupno skinuo 19 :)))
kritika.350simce,
Ovaj sezam postaje chudan..
Naime u poslednje vreme desi se da kad hocu neshto da uploadujem
cps mi ne prelazi 500 :) ccc shta sve nece smisliti.
A takodje tu je i fenomen roze ekrana?? :)))
stvarno chudne stvari su pochele da se deshavaju, jel ima nekog
logichnog objashnjenja za ovo?
Unapred se zahvaljujem na odgovoru ;)
cu!
kritika.351miskop,
-> #350, simce--> A takodje tu je i fenomen roze ekrana?? :)))
I meni se ovo juce prvi put desilo, da nisu...ne, ne, ipak...:))
kritika.352simce,
-> #351, miskop> I meni se ovo juce prvi put desilo, da nisu...ne, ne,
> ipak...:))
Mozhda samo pokushavaju da unesu malo zhivosti na sezam?:)
kritika.353gmatic,
-> #351, miskop==> I meni se ovo juce prvi put desilo, da nisu...ne, ne,
==> ipak...:))
I meni danas.
Naime pukla mi je veza i posle ponovo pozovem kad imam sta da vidim.
Reko da nije neki ..... seo za PC pa se zeza.
kritika.354dragosh,
-> #353, gmatic> I meni danas.
> Naime pukla mi je veza i posle ponovo pozovem kad imam sta da vidim.
Meni se desilo da mi se u sred veze sa SezamNet-om
resetuje komp.,sto je rezultovalo greskama na disku ;(
Sva sreca,scandisk za 97-icu fino radi..:)
kritika.355sqweaky,
Uradite nesto sa komandom dir /s/n, prespora je!
Zar na Sezam-u da čekam 2 min da vidim da li ima novih fajlova,
a kućnim BBS-ovima ni 10 sec.
kritika.356dekik,
hm...cini mi se da vam sat zuri nekih 5 min
kritika.357geronimo,
Opet problem sa nodom 14.Opet..i opet..i opet..i opet
Preklinjem vas preduzmite neshto!!!
kritika.359mikson,
Ajde, dobro sto sezam zvoni u prazno na to sam se vec pomalo
navikao(ali me ipak strasno nervira), ali u poslednje vreme mi se
desava nesto cudno!
Zakljucite sami!
> ga sub zmdjokic
Podmornice: mikson (3) <-> zmdjokic (-2)
zmdjokic vec igra podmornice sa drugim igracem.
> who
pzoran 13:07 Sezam
zmdjokic 13:09 Sezam
swix 12:55 Chat Prodajem Ati Mach 64 gr. karticu.
dalex 13:07 Transfer
mikson 12:58 Sezam
ana.a 13:06 Chat
zmdjokic: ne
zmdjokic: sidam postu
> page zmdjokic kazi mi sada da li igeras sa nekim?
zmdjokic: ne
#
Ne mogu vise ni sub da igram normalno!
kritika.360pvlada,
1. Pre neki dan sam se prijavljivao na sezam i kada sam trebao da unesem
ime ulice sezam mi je ispravljao sva mala slova na početku reči što
ne bi trebalo, jer nisam mogao da napišem ime moje ulice ispravno
jer je ime Leonarda da Vinčija i da treba da bude malo.
2. Dok pišem ovu poruku nikako da dobijem sezam, non stop zvoni u prazno.
Pozdrav Vlada
kritika.361askripka,
-> #360, pvlada=- nisam mogao da napišem ime moje ulice ispravno
=- jer je ime Leonarda da Vinčija i da treba da bude malo.
Ako je istina da se mala slova automatski pretvaraju u velika, to
nije dobro. Ne znam čija je ideja, ali ima dosta primera gde se to
kosi sa pravopisom.
kritika.362pvlada,
-> #361, askripka>Ako je istina da se mala slova automatski pretvaraju u velika, to
>nije dobro. Ne znam čija je ideja, ali ima dosta primera gde se to
>kosi sa pravopisom.
Istina je, neko ko je pravio softver se nije baš razumeo u
pravopis :)
Pozdrav Vlada
kritika.363dzakic,
-> #360, pvlada> 1. Pre neki dan sam se prijavljivao na sezam i kada sam trebao da
> unesem ime ulice sezam mi je ispravljao sva mala slova na početku reči
> što ne bi trebalo, jer nisam mogao da napišem ime moje ulice ispravno
> jer je ime Leonarda da Vinčija i da treba da bude malo.
Potpuno si u pravu. Postoje imena ulica gde se nekom logikom ne
može zaključiti šta je gramatički ispravno ali je takvih
slučajeva zaista vrlo malo. Obzirom da procedura prijavljivanja
ide od prilike: korisnik popuni formular sa prijavom. Prvog
sledećeg radnog dana ujutru, sekretarica pregleda prijave,
sređuje ih da liče na nešto, ispravlja greške, dodaje naša
slova, formatira da budu jednoobrazni i šalje pisma sa
uplatnicama. Da nije ovakve automatike koja sada postoji, 90%
prijava bi bilo popunjeno sve velikim slovima, ili sve malim, i
tada bi posao sređivanja bio daleko naporniji. Ovako si ti bio
uskraćen da ime ulice napišeš ispravno i tu će sekretarica slovo
d prepraviti u malo - jedna od retkih intervencija u imenu
ulice, ako podrazumevamo da je adresa uopšte uneta i da nema
đubreta.
Dake, desi se po neka ovakva situacija koja možda malo zbuni
onoga ko prijavu popunjava, ali veruj na reč, tako je lakše i
nama i vama :).
> 2. Dok pišem ovu poruku nikako da dobijem sezam, non stop zvoni u
> prazno.
Ono što mogu sa sigurnošću da tvrdim jeste da je sa naše strane
sva oprema funkcionalna. Drugo, prošle noći, nakon velikih
padavina, dobijanje veze je kao i uvek u takvim situacijama
postalo prava lutrija. Konstantno izbacivanje nakon zadnje
cifre, zatim krčanje, zvuk carriera umesto standardnog ringa i
sl. Danas je situacija nešto bolja, a nadamo se da će se stanje
stabilizovati kada prođe ovo nevreme.
kritika.364kenza,
-> #363, dzakic(;> sva oprema funkcionalna. Drugo, prosle noci, nakon velikih
(;> padavina, dobijanje veze je kao i uvek u takvim situacijama
To i nije najstrasnije. Kod mene posle velikih (a i srednjih)
padavina uvek nestane struje :( Bolje da zvoni malo u prazno nego
da nema struje.
kritika.365dekik,
E bre timer vam zuri 7 min !!!
kritika.366dekik,
Kakvo je bre ovo sranje ^$#*@^!%!$^%@#%@!^#$!^#&$%@^# zovem jos od 10h i tek
sam sad dosbio sezam, stalno mi kaze "time elapsed without connection" u
prevodu zvoni u prazno !!
Pozdrav, Dejan.
kritika.367pvlada,
-> #366, dekik> Kakvo je bre ovo sranje Č$#*ŽČ!%!$Č%Ž#%Ž!Č#$!Č#&$%ŽČ# zovem jos od 10h i
> tek sam sad dosbio sezam, stalno mi kaze "time elapsed without
> connection" u prevodu zvoni u prazno !!
I meni evo danas oko 3h zvonio u prazno 10-15 puta :(
kritika.368pvlada,
-> #366, dekikČitao sam papir, koji se dobija uz uplatnicu, i video sam da tamo
ima dosta stvari koje nisu tačne, pa predlažem upravi da malo koriguje
to što tu piše i da napišu stvari koje su bliže istini :)
Pozdrav Vlada
kritika.369pvlada,
Iako je na taj problem ukazivano više puta, i ako su nadležni
rekli da je problem rešen, ipak nije rešen.
------------------------------ UKUPNO - TEKUĆI MESEC - PRETPLATA -
Broj poziva 1594 122 10.09.1997
Vreme na vezi 426:11:48 23:14:24 --- VREME ---
Vreme u chatu 66:55:41 1:26:44 30 / 90
Vreme u file transferu 96:22:33 5:59:44 ------- LIMIT
Broj privatnih poruka 1128 107 500
Internet mail (kb) 1282 16 1024
Broj poruka u konf 457 149 300
Download (mb) 0 26 48
Upload (mb) 33 9 8
-------------------------------------------------------------------
Da nije možda malo čudno da sam za 96 sati fajl transfera na 14400
Uploadovao svega 33Mb, a Downloadovao ovoga meseca 26Mb, a ukupno 0Mb.
kritika.370pvlada,
-> #366, dekikZašto niko od nadležnih NE ODGOVARA na kritike i rešava probleme:
Imam već 3 pitanja koja su ostala bez odgovora( ustvari za 3 se sećam
a ima sigurno i više):
1. Poruka broj 9.368
2. Poruka broj 9.369
3. Neznam broj poruke, ali je stvar u tome da kada pozivam autoexec edit iz
autoexeca i sačuvam izmene sezam prekine vezu :(
Pozdrv Vlada
kritika.371nenad,
-> #370, pvlada> 1. Poruka broj 9.368
Što se papira koji se dobija uz uplatnicu tiče on će se verovatno
koristiti dok se potroše zalihe, a ne sećam se da tamo ima nekih
stvari "koje baš ne odgovaraju istini" da bi zahtevale menjanje.
> 2. Poruka broj 9.369
U vezi statistike moraćeš da sačekaš da se Zak vrati sa odmora,
ali mislim da to nije problem koji bi ti ometao normalan rad na
sistemu, šta god da je u pitanju.
> 3. Neznam broj poruke, ali je stvar u tome da kada pozivam autoexec
> edit iz autoexeca i sačuvam izmene sezam prekine vezu :(
Dok se izvršava procedura iz autoexec-a ne može se pisati po
njemu jer je moguće da procedura koju izvršavaš poziva neku drugu
pa se on drži "zaključan". Probaj da obrišeš EXE ili DLL pod
Windows-om ili OS/2 dok se program izvršava ili se DLL koristi
- nije dozvoljeno. Veza pukne jer se verovatno dogodi greška (ne
presreće se zabrana pisanja u fajl). To će biti ispravljeno ili
će se naći način i da se autoexec menja i dok se izvršava, u
međuvremenu - menjaj ga na standardan način. :)
kritika.372pvlada,
-> #371, nenad> stvari "koje baš ne odgovaraju istini" da bi zahtevale menjanje.
Npr:
=>SezaNet, kao BBS časopisa Računari, predstavlja najveći ol-line sistem u
=>ovom delu Evrope, kako po broju članova, tako i mereno dostupnim ulaznim
=>linijama.
To je jedan primer, a i moramo se složiti da i dalji tekst, nije baš
najtačniji :)
Pozdrav Vlada
kritika.373sigmund,
-> #371, nenad║ Što se papira koji se dobija uz uplatnicu tiče on će se verovatno
║ koristiti dok se potroše zalihe, a ne sećam se da tamo ima nekih
║ stvari "koje baš ne odgovaraju istini" da bi zahtevale menjanje.
╚═══════════════════════════════════════
Šta je bilo sa štampanim uputstvima na 150 strana?
Molim odgovor odgovornog lica.
kritika.374dekik,
cini mi se da vam sat zuri 9 min...
kritika.375nenad,
-> #373, sigmund> Šta je bilo sa štampanim uputstvima na 150 strana?
>
> Molim odgovor odgovornog lica.
Odgovorno lice koje može dati informacije u vezi sa ovim pitanjem
je Mirjana Kuga, direktor Novinskog sektora BIGZ-a, telefon:
651-666, lokal 313.
kritika.376nitugard,
-> #375, nenad> > Molim odgovor odgovornog lica.
> Odgovorno lice koje može dati informacije u vezi sa ovim pitanjem
> je Mirjana Kuga, direktor Novinskog sektora BIGZ-a, telefon:
^^^^
> 651-666, lokal 313.
^^^ ^^
Ahm... Da li to Sezam odgaja poseban imidž?
Nije da sam preterano sujeveran, ali malo bode oči...
kritika.377dr.grba,
-> #376, nitugard>>> 651-666, lokal 313.
>> ^^^ ^^
>> Ahm... Da li to Sezam odgaja poseban imidž?
>> Nije da sam preterano sujeveran, ali malo bode oči...
Onoliko koliko sam imao prilike da sretnem dotičnu personu,
poklapa se (:O
BTW, ako neko bude zvao Kugu, neka je pita zašto Sezam radi na
neregistrovanom softveru.
kritika.378miskop,
-> #374, dekik--> cini mi se da vam sat zuri 9 min...
Ma uprava uopšte ne reaguje na ovaj problem. Toliko ljudi
je pisalo o satu, a oni ništa...
kritika.379dekik,
E bre sat vam zuri 10 MIN !!!!
Pozdrav, Dejan.
kritika.380morkin,
-> #377, dr.grba> BTW, ako neko bude zvao Kugu, neka je pita zašto Sezam radi na
> neregistrovanom softveru.
Kao da je poziv na gađanje jajima... ;)
kritika.381dekik,
Zuri vam sat 10 min bre!
kritika.382epson,
-> #381, dekik
│ Zuri vam sat 10 min bre!
└─────────────────────────────────────────────────
Šta me briga !
kritika.385sani.,
-> #381, dekik}} Zuri vam sat 10 minuta bre!
E ovo stvarno vise nema smisla.
Krajnje je vreme da se podesi sat prema 95.
Mislim da je to najmanji problem !?!?!
kritika.386gmatic,
-> #381, dekik==> Zuri vam sat 10 min bre!
Na sezamu postoji sat?
kritika.387dule.n,
-> #386, gmatic│ ==> Zuri vam sat 10 min bre!
│
│ Na sezamu postoji sat?
└───────────────────
Sezam postoji?
kritika.388pvlada,
-> #381, dekik> Zuri vam sat 10 min bre!
Ništa ti ne vredi, kolko si puta pisao i ništa, probaj na mail ;)
Pozdrav Vlada
kritika.389saint,
-> #382, epson=> Zuri vam sat 10 min bre!
=> Sta me briga !
A i nemate CD-Player .
Sramota...
kritika.390gmatic,
-> #387, dule.n==> Sezam postoji?
Sta je to Sezam?
kritika.391pvlada,
Šta se ovo dešava sa sezamom, dobio sam ga tek iz jedno 20-og
puta, samo zvoni u prazno ;(
Pozdrav Vlada
kritika.392pvlada,
Na nodu 14 CPS mi neide preko 50 na 14400 ;(
Pozdrav Vlada
kritika.393sareni,
Sredite sat, nastala je opsta zbrka... :(
kritika.394sani.,
-> #393, sareni}} Sredite sat , nastala je opsta zbrka... :(
Podrzavam predlog !
Na jednom nodu pise da se korisnik ulogovao desetak minuta
unapred ?!?!
kritika.395saint,
-> #394, sani.=> }} Sredite sat , nastala je opsta zbrka... :(
=>
=> Podrzavam predlog !
=> Na jednom nodu pise da se korisnik ulogovao desetak minuta
=> unapred ?!?!
Stvarno vise sredite taj sat
kritika.396qpele,
Evo sta mi se danas desilo:
Iskljuceni ste zbog neaktivnosti u trajanju od 15 minuta.
Kraj rada u Uto 09.09.97 23:49
Proveli ste na vezi 23 h 52 min 20 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 0 sec.
qpele, hvala na pozivu. Dovidenja!
Stim da daleko od toga da sam bi ne akti4
kritika.397zeljkoj,
-> #396, qpele> Stim da daleko od toga da sam bi ne akti4
Sigurno posledica neuskladjenosti satova na serveru i nodovima.
kritika.398miskop,
Ovi iz uprave izgleda imaju resign na ovu temu čim niko ne odgo-
vara...
kritika.399pvlada,
-> #398, miskop> Ovi iz uprave izgleda imaju resign na ovu temu čim niko ne odgo-
> vara...
Izgleda ;)
Pozdrav Vlada
kritika.400bcvetkovic,
-> #399, pvladaNije verovatno nego sigurno, ali malocas sam video da je nenad nesto
pisao u temu pitanja pa napisimo nesto tamo da vidimo da li ce
odgovoriti.
(nazalost, mislim da nece).
kritika.401gligo,
Vidim ja da se blize izbori, veceras sam dobio iz prvog i nije
bilo prokletog zvonjenja u prazno..
Mora da ste nesto radili ovih dana...:)
kritika.402sareni,
-> #401, gligo> Vidim ja da se blize izbori, veceras sam dobio iz prvog i nije
> bilo prokletog zvonjenja u prazno..
Na zalost, samo za kratko. Danas je uzasno, ceo dan! :(((
kritika.404hercog,
Citat odgovora iz konferencije vicevi
Slusaj to danisi vise pisao Pi*da ti materina!!!!!!!!!!!!!!
E sad, šta nam pa radi moderator?
Sale
kritika.405dushanka,
Z v o n i u p r a z n o . . .
kritika.406goxi,
Jedan drug mi salje vec dvaput mail sa prikacenim fajlom, poruka stize, ali
fajl NE.
Sta se to desava sa Sezamom?
Pozdrav.
kritika.407dzakic,
-> #406, goxi> Jedan drug mi salje vec dvaput mail sa prikacenim fajlom, poruka stize,
> ali fajl NE.
> Sta se to desava sa Sezamom?
Malo neprijatna situacija, ali kada sam prošli put najavio da
fajlovi stižu, ponovo je došlo do greške. Ovog puta su zaista
sve poruke prikačene i problem otklonjen, tako da datoteke stižu
(provereno). Dakle, pročitajte ponovo stare poruke.
kritika.408panco,
Dajte ljudi vec jednom iskljucite taj nod 14.Zovem vec pola sata
i onda dobijem isti koji mi posle pola minute obori vezu i dovede do
ludila.Bolje i 10 ispravnih nodova nego 14 koji nerade.
kritika.410goxi,
STA SE DESAVA SA MAIL-OM ?!
Ocigledno da ne funkcionise kako treba.
kritika.411panco,
Dali je neko od zaposlenih u SEZAMU koji odrzava direktorijume
upucen da je fajl dos\disk\dide.exe ZARAZEN Burglar.1150.A virusom.
Pa ako vam nije tesko da to otklonite jer bi mogao jos neko da se
prevari.
Poigrajte se malo sa F-PROT-om.Ako je ovo vec "kao" neki od boljih
sistema ovakve greske ovde nebi smele da se dogadjaju.
pz.panco
kritika.412vector,
-> #411, panco> Dali je neko od zaposlenih u SEZAMU koji odrzava direktorijume
> upucen da je fajl dos\disk\dide.exe ZARAZEN Burglar.1150.A virusom.
Aha, u tome je stos. Pre par dana sam otkrio da mi je skoro svaki treci
fajl zarazen istim virusom. Kako sam tih dana snimao samo nesto sa Sezama,
Simtela i od emajsijuena (njegov minesweeper) pokusao sam da otkrijem u
cemu je stvar. Kako emajsijuen nema nikakav virus, a malo je verovatno
da je sa Simtela, pretpostavih da je sa Sezama... al' posle pomislih:
"Hej, pa to neko valjda proverava - sigurno nije sa Sezama..."
Recimo samo da sam obrisao pola diska. Btw, fajl DOS\DISK\DIDE.EXE
uopste nisam preneo, sto znaci da su i neki drugi fajlovi zarazeni istim
virusom. :)
kritika.413zeljkoj,
-> #412, vector> Recimo samo da sam obrisao pola diska. Btw, fajl
> DOS\DISK\DIDE.EXE uopste nisam preneo, sto znaci da su i neki
> drugi fajlovi zarazeni istim virusom. :)
Teško da je bilo šta na Sezamu zaraženo...
kritika.414popovics,
-> #413, zeljkoj
>>> Recimo samo da sam obrisao pola diska. Btw, fajl
>>> DOS\DISK\DIDE.EXE uopste nisam preneo, sto znaci da su i neki
>>> drugi fajlovi zarazeni istim virusom. :)
>>
>>Teško da je bilo šta na Sezamu zaraženo...
Da, koliko znam, od virusa se proverava svaki fajl koji uđe u
direktorijume, možda si ti taj virus i pokupio sa Sezama, ali iz
nečijeg fajla u conf-i...
kritika.415panco,
-> #414, popovics
PA> Da, koliko znam, od virusa se proverava svaki fajl koji ude u
PA> direktorijume, mozda si ti taj virus i pokupio sa Sezama, ali iz
PA> necijeg fajla u conf-i...
Pa dobro to bar nije tesko da se proveri - otkucaj:
cd dos\disk
dow dide.exe
pa onda budi hrabar pa ga startuj.Ja sam to uradio jer mi je isti bio
potreban u tom trenutku.Kada sam shvatio sta se dogodilo izvrsio sam
dezinfekciju pa sam onda sa Telemate-om u jednom tasku i F-prot-om
u drugom downloadovao taj isti fajl jos par puta i svaki put je F-prot
detektovao da je fajl dide.exe zarazen.Znaci vise puta sam ga obrisao
i downloadovao i svaki put isto.
Znaci ko neveruje dow dide.exe
pz.panco
kritika.416goxi,
-> #415, panco Pa dobro to bar nije tesko da se proveri - otkucaj:
cd dos\disk
dow dide.exe
pa onda budi hrabar pa ga startuj.Ja sam to uradio jer mi je isti bio
potreban u tom trenutku.Kada sam shvatio sta se dogodilo izvrsio sam
dezinfekciju pa sam onda sa Telemate-om u jednom tasku i F-prot-om
u drugom downloadovao taj isti fajl jos par puta i svaki put je F-prot
detektovao da je fajl dide.exe zarazen.Znaci vise puta sam ga obrisao
i downloadovao i svaki put isto.
Znaci ko neveruje dow dide.exe
-----------------------------------------------------------------
DA se taj virus slucajno ne zove nesto kao "Bulgrar.1150.A" ???
Jutros kad sam usao u F-prot imao sam sta i da vidim! :(
Cu.
kritika.417epson,
-> #415, panco
│ dezinfekciju pa sam onda sa Telemate-om u jednom tasku i F-prot-om
│ u drugom downloadovao taj isti fajl jos par puta i svaki put je F-prot
│ detektovao da je fajl dide.exe zarazen.Znaci vise puta sam ga obrisao
└─────────────────────────────────────────────────
Ako si na sistemu već imao virus, onda se dide.exe pri svakom upisu
na disk (po uspešnom downloadu) inficirao .
kritika.418panco,
-> #417, epson>
> Ako si na sistemu vec imao virus, onda se dide.exe pri svakom
> upisu na disk (po uspesnom downloadu) inficirao .
Hm.Ocigledno da nisi procitao celu poruku.Posle par sati
(za kojih sam sa write protected boot & f-prot diskete ocistio
hard disk) sam izvrsio probu sa ponovnim downloadovanjem
pomenutog fajla.Uostalom probaj i sam ako ga jos do sada nisu vredno
i "na vreme" proverili i ocistili.
dow dos\disk\dide.exe
P.S. Pripremi cistu f-prot disketu.
kritika.419epson,
-> #418, panco
│ Hm.Ocigledno da nisi procitao celu poruku.Posle par sati
│ (za kojih sam sa write protected boot & f-prot diskete ocistio
│ hard disk) sam izvrsio probu sa ponovnim downloadovanjem
└─────────────────────────────────────────────────
Da li si siguran da si virus očistio sa svih mesta ? Recimo iz MBRa
(fdisk /mbr), nekog execute fajla koji nema karakterističnu ekstenziju
(recimo dn.prg) ...
kritika.420panco,
-> #419, epsonPA> Da li si siguran da si virus ocistio sa svih mesta ? Recimo
PA> iz MBRa (fdisk /mbr), nekog execute fajla koji nema karakteristicnu
PA> ekstenziju (recimo dn.prg) ...
Sve sam to proverio nemoj da brines.Zar ti nebi bilo lakse da skines
pomenuti fajl i uveris se sam nego se zamaras sa time sta bi to moglo
da bude.
Evo i pre nego sto sam poceo ovo da pisem sam proverio doticni
DOS\DISK\DIDE.EXE i naravno moderator i ostali vezani za sistem se
i pored obavestenja o postojecem virusu i dalje ne mesaju u svoj
posao.
pz
kritika.421vector,
-> #420, panco> Evo i pre nego sto sam poceo ovo da pisem sam proverio doticni
> DOS\DISK\DIDE.EXE i naravno moderator i ostali vezani za sistem se
> i pored obavestenja o postojecem virusu i dalje ne mesaju u svoj
> posao.
Izgleda da je virus obrisan. Preneo sam fajl i primetio da virusa nema.
kritika.423the.edge,
-> #421, vector
T?>> Izgleda da je virus obrisan.Preneo sam fajl i primetio da virusa nema.
:))))))
Jeste, primetio sam da nenad pise i brise viruse iz fajlova! To mu je jedna
vrsta hobija, so don't be afraid! ;))
AcCeSS DeNiED
kritika.424vector,
-> #423, the.edge> :))))))
> Jeste, primetio sam da nenad pise i brise viruse iz fajlova! To mu je
> jedna vrsta hobija, so don't be afraid! ;))
Pazi, ranije nisam imao virus, a tih dana snimao sam samo fajlove sa Neta,
Simtela (www.simtel.net/simtel.net - valjda to bese adresa) i od burazera.
E sad, brat nema virus, a fajlovi sa Simtela se 200% proveravaju. Odakle
mi virus?