kritika.425vector,
-> #424, vector> Odakle mi virus?
Ko zna, pretpostavljam da je neki korisnik poslao neki .EXE ili .COM
file u neku konferenciju, pa smo ga mi (goxi, panco, ja, i jos ko?)
skinuli pre nego sto je moderator stigao da ga proveri. Ima li neko
nesto o tom virusu (Burglar.1150.A) - sta radi i tome slicno?
kritika.426emajsijuen,
-> #425, vectorVe>> Ima li neko nesto o tom virusu (Burglar.1150.A) - sta radi i tome
Ve>> slicno?
Evo, nekih podataka koje sam pronasao preko Scan-a... :
Virus Name Size RM MBR BS CE ENC TSR EXE COM Remover
BURGLAR.1150 1150 x o o o x x x o available
kritika.427miskop,
-> #425, vector-> Ima li neko nesto o tom virusu (Burglar.1150.A) - sta radi
-> i tome slicno?
Evo šta kaže TBAV:
This virus is known to infect EXE files, but unknown
variants may infect other items as well.
It remains resident in memory and infects/damages its
victims in the background.
This virus has been reported to be 'in the wild'.
CLEANING INFORMATION:
Before cleaning or restoring, it is HIGHLY RECOMMENDED
to boot from a clean, write-protected system diskette first!
This is necessary to ensure that no viruses are active in memory,
and to reduce the risk that you execute an infected file by accident.
The best thing to do is to restore all executable files from
a backup, or to re-install them from their original disks.
If speed or ease is more important than data integrity,
you may attempt to separate the virus from the file with
a cleaner, such as TbClean. Results are always depending on
the exact virus variant you may have, on the lay-out of the
victim file, and your system configuration.
As new variants of existing viruses appear almost daily,
it is possible that you will encounter a variant of this
virus which will still be identified by our scanner,
but behaves differently than described above. The information
above is therefore intended as a basic guideline.
kritika.428pvlada,
-> #421, vector> Izgleda da je virus obrisan. Preneo sam fajl i primetio da virusa nema.
Izgleda da nije, jer sam upravo počeo da ga skidam da proverim i pri
kraju prenosa tbav mi je prijavio da je taj fajl zaražen tim virusom.
Ovo je stvarno neodgovorno od strane nadležnih što ne odgovaraju na
poruke.
Pozdrav Vlada
P.S. Savetujem nadležne da što pre otklone taj virus, da ne bi nekom
uništio važne podatke, pa posle toga da taj neko tuži sistem.
kritika.429kum.djole,
-> #426, emajsijuen>> Evo, nekih podataka koje sam pronasao preko Scan-a... :
A evo i ja hoću debelo da iskritikujem program FIXALL95 kojeg sam skinuo
odavde, inače delo domaćih autora. Program za korišćenje YU slova, remapira
GDI.EXE.. i tako dalje. Nešto što je nekad davno u 3.11 odradio GDIFIX.
Daklem, srećan sam kol'ko sam težak, a i uračunljiv ;) što sam originalni
GDI.EXE iz 95-ice iskopirao u odvojen direktorijum, inače bih morao da
instaliram ceo Win95 ponovo. Pogađate, nemam instalacionu verziju ;)
pa kao što pilot ima XX sati letenja tako i ja trenutno imam XX sati rada
u 95-ici, te nisam stručnjak.. al' ovo što mi FIXALL zamalo napravi graniči
se s drskošću.. Bre, kako ih nije sramota. ;)
kritika.430kostja,
-> #429, kum.djole=> instaliram ceo Win95 ponovo. Pogađate, nemam instalacionu verziju ;)
=> pa kao što pilot ima XX sati letenja tako i ja trenutno imam XX sati rada
=> u 95-ici, te nisam stručnjak.. al' ovo što mi FIXALL zamalo napravi
E, možda je pravo vreme da pribaviš instalacionu verziju...
i to PEE. Pa, nema glava da te boli od dotičnih GDIFIX-ova
i ostalog.
kritika.431popovics,
-> #429, kum.djole> A evo i ja hoću debelo da iskritikujem program FIXALL95 kojeg
> sam skinuo odavde, inače delo domaćih autora. Program za
> korišćenje YU slova, remapira GDI.EXE.. i tako dalje. Nešto što
> je nekad davno u 3.11 odradio GDIFIX. Daklem, srećan sam kol'ko
> sam težak, a i uračunljiv ;) što sam originalni GDI.EXE iz
> 95-ice iskopirao u odvojen direktorijum, inače bih morao da
> instaliram ceo Win95 ponovo. Pogađate, nemam instalacionu
> verziju ;) pa kao što pilot ima XX sati letenja tako i ja
> trenutno imam XX sati rada u 95-ici, te nisam stručnjak.. al'
> ovo što mi FIXALL zamalo napravi graniči se s drskošću.. Bre,
> kako ih nije sramota. ;)
>
Pa, bilo bi lepo, kad bi kaz'o šta ti napravi, a još pametnije je da se
obratiš direktno (preko mail-a) autorima (valjda imaju adresu, ako ne na
Sezamu, onda na Internetu...
P O P
kritika.432gligo,
-> #428, pvlada> P.S. Savetujem nadlezne da sto pre otklone taj virus, da ne bi
> nekom unistio vazne podatke, pa posle toga da taj neko tuzi
> sistem.
Ako ce da tuzi, ce odma' bude otklonjeno...;)
kritika.433kum.djole,
-> #431, popovics>> Pa, bilo bi lepo, kad bi kaz'o šta ti napravi, a još pametnije je da se
Evo šta napravi - prvo je tražio da se pokrene iz čistog DOS-a, i bi on
pokrenut iz čistog DOS-a.. pa je nešto više od minut remapirao GDI.EXE i
kad je to bilo gotovo, tražio je da skviknem mašinu, pa opet..
E onda se Win95 zbunio, pa je od mene tražio da idem u Safe-mod, jerbo sam
"nešto zajeb'o" GDI.EXE.. i tu mi pukne film, pa sve vratim kako je bilo.
A FIXALL95 obrišem i iz RecycleBin-a. ;)
>> obratiš direktno (preko mail-a) autorima (valjda imaju adresu, ako ne na
>> Sezamu, onda na Internetu...
E bre, što si ti zapeo za to obraćanje autorima ? ;)
Pa nisam ja kupio program od njih, nit' su ga za mene pravili.
Ako ih uopšte interesuje kako ide njihov program, nek' svrate ovamo..
kritika.434bceklic,
-> #426, emajsijuen> Ve>> Ima li neko nesto o tom virusu (Burglar.1150.A) - sta radi
> i tome Ve>> slicno?
>
> Evo, nekih podataka koje sam pronasao preko Scan-a... :
>
> Virus Name Size RM MBR BS CE ENC TSR EXE
> COM Remover
>
> BURGLAR.1150 1150 x o o o x x x
> o available
Evo teksta o virusu koji sam napisao pre vise od godinu dana radeci
na antivirusnom programu za njega koji u to vreme nije postojao:
--- start ---
Ime: GRAVE1150 (Burglar.1150.A)
Duzina: 1150 bytes
Jezik: Assembler
Tip: Resident, semi stealth, EXE infector.
Virus GRAVE1150 spada u grupu memorijski rezidentnih virusa.
Inficira samo EXE izvrsne fajlova na taj nacin sto svoje telo
'zalepi' za kraj inficiranog programa i promeni pokazivace u hederu
programa na sebe. Po pokretanju inficiranog programa virus proveri
da li je vec aktivan u memoriji. Ako je vec aktivan kontrolu
prepusta inficiranom programu a ukoliko nije izvrsi instalaciju
virusnog koda u memoriju (direktnom promenom MCB-a) na sam kraj
osnovne memorije i preuzme kontrolu nad dos interaptom (int 21H).
Virus preuzima sledece funkcije: 11H,12H,13H,1AH,36H,43H,6CH i 4BH.
Funkcije 11H i 12H koristi za stealth funkciju prikrivanja stvarne
duzine zarazenih fajlova (od stvarne duzine oduzima svoju duzinu).
Podaci o inficiranom programu nalaze se u sifrovanom obliku u telu
virusa koji poseduje relokabilan kod. Virus ne sadrzi destruktrivan
kod osim rutine za razmnozavanje. Na kraju svake infekcije virus
vrsi proveru vremena na racunaru. Ukoliko je broj minuta 15 virus
ce direktnim upisom u video memoriju (0B800H:0000H) ispisati poruku
koja moze da ukaze na prisustvo virusa na racunaru.
U telu virusa nalazi se i tekst 'AT THE GRAVE OF GRANDMA...' po
kojoj je virus i dobio ime...
--- end ---
kritika.435popovics,
-> #433, kum.djole
> E bre, što si ti zapeo za to obraćanje autorima ? ;)
> Pa nisam ja kupio program od njih, nit' su ga za mene pravili.
> Ako ih uopšte interesuje kako ide njihov program, nek' svrate
> ovamo..
Pa zapeo sam jer su oni dužni (bar po meni) da ti pruže podršku iako program
nisi kupio. A za ovo drugo (da svrate ovamo) čitaj:
1. Možda ne gledaju baš ovo konferenciju
2. Možda nisu UOPŠTE na Sezamu
MORA da ih interesuje, njihov projekat je prilično velik tj. pokušavaju da
isprave i sam MIcrosoft, pa mora da ih interesuje (bar sa moralne tačke
gledišta).
P O P
kritika.436nitugard,
-> #435, popovics> Pa zapeo sam jer su oni dužni (bar po meni) da ti pruže podršku iako
> program nisi kupio. A za ovo drugo (da svrate ovamo) čitaj:
???????????? A da ti dođeš kod mene i da mi džabe središ sobu, opereš prozore,
počistiš stan i tako to??????? :))))))))))))
Zašto bi, pobogu, neko bio DUŽAN da ti da podršku za program koji nisi platio?
Ako pogledaš malo oko sebe, bilo u okviru ovog našeg jada i čemera, bilo malo
šire, u svetskim razmerama, otkrićeš da se podrška i to za komercijalne
programe
koji se debelo plaćaju i te kako plaća, a ako je neko daje bilo u nekoj meri
bilo u potpunosti džabe to se reklamira do besvesti kao mnogo lepa stvar.
kritika.437kum.djole,
-> #435, popovics>> 1. Možda ne gledaju baš ovo konferenciju
>> 2. Možda nisu UOPŠTE na Sezamu
..i ima pod 3 - a što to mene zabole, dizvineš ? ;)
Ja sam program iskritikovao, čisto iz razloga da ga Sezamovci ne koriste,
ili makar obrate pažnju šta može da im napravi, daklem - meni je bilo važno
da Sezam populacija sazna za frku oko programa, a ne da autori sad, i da im
se hoće ;) ispravljaju program. Takvih programa ima koliko hoćeš.
Ja sam instalirao jedan šerver program, i evo ga, radi. Znači okay,
zadovoljio sam svoje potrebe. ;) Samo zaobićeš ovaj jedan, i gotovo.
I 95-ica ima bugove pa opet Gejts nije _duuužan_ ;) da ih ispravlja.
>> isprave i sam MIcrosoft, pa mora da ih interesuje (bar sa moralne tačke
>> gledišta).
Sa moralne tačke gledišta, mogao bi malo da iskuliraš.
Sedi, razmisli pre nego što odgovoriš na svaku božju poruku ;) pa onda
citiraj, kopiraj, pastuj ;) ..ali razmišljaj, ok ? Ajde, spasi'Bog. ;)
kritika.438sareni,
Zvoni u prazno...
kritika.439bastion,
Alo bre uprava!!!
Pomerite sat i namestite tacno vreme!!!
Alo bre zuri vam sat sat vremena!!!
kritika.440bcvetkovic,
-> #439, bastionMa njih mrzi da nameste sat.
Oni sada lepo cekaju prolece da se sat opet pomeri unapred da ne bi
morali da se mnogo trude. :)
kritika.441emajsijuen,
Mail» wr sfilip /r
'/r' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
Mail» send sfilip /r
'/r' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
Mail» .e
» mail send sfilip /r
Lin ˙˙˙˙ Pos ˙˙ Chr ˙˙˙˙˙ Ins ˙˙˙ min ¨ZBB Editor¨ Ctrl-O Pomoc Ctrl-Z Kraj
...
Novi bagovi vremenom isplivavaju... ;)
kritika.442sareni,
Zvoni u prazno do besvesti...
kritika.443tast,
Korisnik sam SezamNet-a oko godinu dana, i koristim ga iskljucivo radi
e-mail-a. Blago receno sam razocaran kako funkcionise. Pisma stizu i sa
nedelju dana zakasnjenja. Kako e-mail primam i na akademskoj mrezi,
gde naravno stize za par minuta, dolazim do zakljucka da je jedini razlog
za ovoliko kasnjenje vasa lenjenost i totalno amatersko ponasanje.
Ako je vec e-mail jedina od internet usluga koje pruzate, onda ih
makar korektnije pruzajte.
Sa postovanjem,
Teodor Ast
kritika.444supers,
-> #443, tast>> Korisnik sam SezamNet-a oko godinu dana, i koristim ga iskljucivo radi
>> e-mail-a. Blago receno sam razocaran kako funkcionise. Pisma stizu i sa
Ako ga koristiš isključivo radi emaila, bolje se pretplati na EUnet,
u lite režimu sat je 3-4 dinara, sve ukupno će te koštati manje nego
godišnja pretplata na Sezam.
Ili ipak nisi ovde samo zbog emaila? ;>
kritika.445saint,
-> #444, supers
Od kad do kad je taj Lite rezim.
Posto je normalan rezim.
kritika.446miskop,
-> #445, saint-> Od kad do kad je taj Lite rezim.
Lite režim je non-stop dostupan. U Lite režimu ti se
vreme obračunava kao trećina provedenog vremena na vezi.
Dostupne su ti prezentacije samo sa EUnet-ovog diska.
Loguješ se kao:
username@lite
Uglavnom se koristi za mail, news, održavanje prezentacija...
-> Posto je normalan rezim.
Ne plaća se posebno FULL ili LITE, već postoje fiksne cene:
5h - 60 din.
10h - 105 din.
20h - 180 din.
40h - 300 din.
a do tebe je da li ćeš, na primer, plaćenih 5 sati potrošiti
kao FULL(5h), LITE(15h) ili NIGHT CALL(10h).
kritika.447saint,
-> #446, miskop=> kao FULL(5h), LITE(15h) ili NIGHT CALL(10h).
Od kad do kad je Night call?
kritika.448pvlada,
-> #446, miskop> 40h - 300 din.
FULL 300:40=7.5
NIGHT 7.5:2=3.75
LITE 7.5:3=2.5
a kod Telefonije je 1h=6din, izgleda da je mnogo isplatljivije kod BK.
Da li može neko da mi da njihov telefon na koji mogu da se javim, ustvari
kako mogu da se prijavim i uplatim, i koji su im pristupni brojevi telefona
za Beograd.
Pozdrav Vlada
kritika.449miskop,
-> #447, saint-> Od kad do kad je Night call?
02 - 08 h
kritika.450miskop,
-> #448, pvlada-> Da li može neko da mi da njihov telefon na koji mogu da se javim, ustvari
-> kako mogu da se prijavim i uplatim, i koji su im pristupni brojevi
-> telefona za Beograd.
Sluzba pretplate, tel: 3281-121
Dial-up linije Max. brzina
18 64 44 33.6
18 42 12 33.6
235 25 00 33.6
328 12 49 33.6
328 39 83 33.6
kritika.451zmdjokic,
-> #445, saint» Od kad do kad je taj Lite rezim.
Lite rezim ti je uvek kada se ulogujes sa tvoj_username@lite.
» Posto je normalan rezim.
20 sati 180 din. Da nije jevtino nije ;) Sa ovom pretplatom imas 20 sati FULL
pristupa (nocu u FULL pristupu u periodu od
2.00 do 8.00 ujutru imas popust od 30% ili 50%. Neka neko tacno napise
koliki je popust) ili 60 sati LITE pristupa.
Pozdrav, Djole
kritika.452ldjordje,
Svakog vikenda ponavlja se ista stvar, zvoni, zvoni, zvoni ....
;(
kritika.453zoxy,
-> #451, zmdjokic> 20 sati 180 din. Da nije jevtino nije ;) Sa ovom pretplatom imas 20 sati
nije jeftino ali...
pre 2 dana su uveli jos 30 linija trenutno na broju 3249880
sto ce reci da sve zajedno imaju 190 linija u bg i 50 u NS
lepo, bogami, nema sta...
inace su podneli zahev za 100 linija ali im je odobreno u ovom momentu samo
ovih 30 novih.
ocekuju do kraja godine i preostalih 70.
a i iskreno se nadam da ce MORATI da obore cene, makar malo...
mada, i njihovo provajderisanje je za diskusiju. cesto mi se desava, poslednje
vreme pogotovo, da im nesto nije u redu te sa serverima, te sa linkovima, te
nece u lite rezimu, i sl..
kritika.454zmdjokic,
-> #453, zoxy» nije jeftino ali...
» pre 2 dana su uveli jos 30 linija trenutno na broju 3249880
» sto ce reci da sve zajedno imaju 190 linija u bg i 50 u NS
» lepo, bogami, nema sta...
Jeste to pozamasna kolicina linija ali se desava da kad treba da
posaljes mail biva dosta zauzeto ;( Ja sal konkretno letos uplatio jer kad
god da sam zvao uvek sam dobijao liniju iz prve, a sada je sasvim
drugacije, zauzeto pa zauzeto.
» inace su podneli zahev za 100 linija ali im je odobreno u ovom momentu
» samo ovih 30 novih.
» ocekuju do kraja godine i preostalih 70.
Ovo uvodjenje novih linija se nadam da ce malo rasteretiti njihove
servere te da ce se linija dobijati bez mnogo cekanja. U svakom slucaju
mnogi ce ovo toplo pozdraviti.
» a i iskreno se nadam da ce MORATI da obore cene, makar malo...
Sto se tice cena, jesu najskuplji i za tu cenu najvise ocekujem konfor na
prvom mestu, tj. sto vise dial in linija, brzi link, mada kako stvari
stoje to ce EUnet i ostvariti. Neka to bude na radost musterija ;) Da
nemora da se ceka na Bozicni popust, pa na letnji itd...
» mada, i njihovo provajderisanje je za diskusiju. cesto mi se desava,
» poslednje vreme pogotovo, da im nesto nije u redu te sa serverima, te sa
» linkovima, te nece u lite rezimu, i sl..
Jeste to EUnet ali se desava a to ono sto je najgore ili im linija zvoni u
beskraj ili im se server totalno zaglupi da sa mailom ne mozes nista da
uradis, ali generalno sve ipak sljaka kako treba. Izgleda da im tehnicka
sluzba ne spava, a sto i ne bi trebalo s obzirom da su im usluge
najskuplje, i da time treba da izlaze u susret ljudima koji ih koriste.
Pozdrav, Djole
kritika.455ultra.boy,
Dokle bre vishe, zvonjenje u prazno!!!!
kritika.456sareni,
Dakle, da li ce se neko mozda prisetiti da nesto poradi po pitanju
zvrndanja u prazno???
kritika.457ultra.boy,
Prvi put kad sam zvao, ostao minut na vezi pisalo je:
"imate jos 28 min za danas", a posle kad sam zvao,
kaze imate jos 10 min za danas,razmak izmedju ta dva poziva bio je 5 minuta.
Pa vi vidite!!!!
kritika.458panco,
Sistem se polako ali sigurno raspada.Evo veceras sam Sezam pokusavao
rucno da dobijem i od 10 dobijenih veza 7 je zvonilo u prazno.Dali je
ovo "dovoljan" razlog za nadlezne da se malo poigraju hardverom dok im
ne pobegnu svi na Pro i onda ostanu i bez ove male crkavice koju sada
dobijaju.
pz panco.
kritika.459popovics,
-> #458, panco
▄- ovo "dovoljan" razlog za nadlezne da se malo poigraju
▄- hardverom dok im ne pobegnu svi na Pro i onda ostanu i bez ove
▄- male crkavice koju sada dobijaju.
E, sada ću morati da se ja umešam... Ne znam ko je uopšte pokrenuo pitanje
koliko sysadm-ovi dobijaju za ovo što rade, ali hoću da znate da ja mislim
da korisnike sistema to uopšte ne treba da brine, jer su sysadm-ovi tu da
održavaju sistem, a korisnike ne_bi_trebalo da bude briga za koje pare.
Dakle, mislim da sysadm-ovi ako nisu zadovoljni svojom platom, neka napuste
ta mesta i neka ih daju ljudima koji će raditi posao kako treba po toj ceni.
kritika.460dr.grba,
-> #458, panco>> ovo "dovoljan" razlog za nadlezne da se malo poigraju hardverom dok im
>> ne pobegnu svi na Pro i onda ostanu i bez ove male crkavice koju sada
>> dobijaju.
Crkavice? Koje crkavice? Nenade, niste se hvalili da ste počeli da
dobijate i neke pare (:
kritika.461the.edge,
Bas sam vam bio na web siteu i...
Kako mozete, onako dripachki da lazete narod za Sezamnet? ;(
Pa 90% onoga sto ste rekli za SezamNet nije tacno!
Ja sam mislio da te lazi stoje samo na papiru koji se dobije uz uplatnicu.
Mislio sam da ste vi toga istampali na tone, pa reko sad ubacujete u kovertu,
da ne bi stampali nove. Ali sad vidim da ste vi na web siteu napisali ISTE
one lazi kao i na papiru. Stvarno je BEDNO da na taj nacin lazete narod.
Ovaj sistem ne pruza "try before you buy" pa da se onda narod licno uveri u
tacnost tih (lazi) podataka. Postoji kao guest/demo user, ali se sa tim nista
ne moze videti. Vi svesno kradete pare novim korisnicima, jer im ne pruzate
nista od onog sto pise na webu/papiru.
Da smo u nekoj normalnoj zemlji, odavno bi vas tuzili. Mada vi to i znate. ;(
AcCeSS DeNiED
kritika.462saint,
-> #461, the.edge
Cek.cek a koje su to tako ogromne lazi da si se tako potresao?
kritika.463the.edge,
-> #462, saint
T?>> Cek.cek a koje su to tako ogromne lazi da si se tako potresao?
Nisam znao da nekima treba crtati, ali evo nekih primera:
"SezamNet, kao BBS casopisa "Racunari", predstavlja
najveci on-line sistem u ovom delu Evrope, kako po
broju clanova, tako i mereno dostupnim ulaznim
linijama."
"Na sistemu uvek mozete pronaci najaktuelniji i
najnoviji javni softver (arhivere, anti-virus pakete,
igre, alate za komunikaciju), ispravke i poboljsanja
komercijalnih paketa (update-ove), veznike (driver-e)
za najrazlicitiji hardver i popularne operativne sisteme"
"Javne konferencije SezamNet-a predstavljaju jedinstvenu
riznicu znanja i iskustava vrhunskih jugoslovenskih
racunarskih strucnjaka. U njih svakodnevno pristizu
najaktuelnije informacije i najsvezija iskustva,
prenose se vesti i saveti iz inostranstva. Zbog svega
toga konferencije SezamNet-a predstavljaju najdostupniju
i najfleksibilniju "on-line" podrsku korisnicima
racunara."
"Pristupanjem SezamNet-u dobijate mogucnost za razmenu
informacija i konsultacije sa vodecim strucnjacima u zemlji,
autorima clanaka u "Racunarima", predstavnicima i
zastupnicima racunarskih firmi i velikih svetskih kompanija,
kao i drugim korisnicima. Konferencija mali.oglasi predstavlja
najvecu berzu racunarske opreme u zemlji. Retko se desi da u
javnim konferencijama neko pitanje ostane bez odgovora - ljudi
dobre volje se tokom 24 sata svakog dana javljaju na sistem i
spremni su da sa Vama podele svoja znanja i iskustva."
Jel dosta ili jos malo da se smejemo? ;(
AcCeSS DeNiED
kritika.464ultra.boy,
AMan ljudi , dokle vishe......
Dobio sam iz 346. puta, jer sam se zainatio da dobijem vezu...
a od tih 346 puta 340 puta je zvonio u prazno, gde ima u svetu da
zvoni u prazno...
ako tu ima 2 ispravna noda svaka vam cast...a mozda ni toliko!!!
Stvarno greota
kritika.466ultra.boy,
imas josh.....
prvo zovem pa kaze "za ovaj poziv imate jos 10 min.", a ispod
"Za danas imate jos 3 sec.", nesto se tu zbiva sto se nikako ne slaze...
ili pishe, imate 3 dana do isteka pretplate, pa na drugi poziv , imate jos
2 dana, pa na treci poziv imate jos 16 dana... a sve u istom danu smo zvali
sta se tu deshava, pogledajte.....
kritika.468ultra.boy,
Nekad je ovo bio dobar sistem, ali sad je propao samo tako!!!
kritika.469panco,
OVO JE STRASNO.
sezam SAM DOBIO POSLE 40 RUCNIH POKUSAJA OD KOJIH JE 39 ZVONILO U PRAZNO.
Kada sam se napokon ukonektovao komandom WHO sam video da je na vezi
ukupno 8 (osam) ljudi zajedno samnom sto verovatno i znaci da je
toliko i nodova jos u ispravnom stanju (jos koji dan..).
Ovo ce definitivno biti zadnja pretplata za Net.
kritika.470miskop,
The Twilight Zone... ;(
kritika.471sherloc,
Jos jedan nezadovoljan korisnik( blago receno) sezama,
potvrdjujem ono da je veoma tesko povezati se na sezam, dobiti je
najcesce lako, ali povezati se...
A jos bi mogli da nabave i neki malo brzi modem, a ne ovaj 14400.
Eto recimo IMTEL koji je besplatan ima 28800. Pa to je stvarno
necuveno. Ovde definitivno moraju da se izvedu neke krupne izmene i
popravke.
Toliko.
kritika.472popovics,
-> #461, the.edge
▄- tacnost tih (lazi) podataka. Postoji kao guest/demo user, ali
▄- se sa tim nista
Slažem se sa ovim do nekle, ali od te tačke ne... Naime, ako nisi znao
Sezam PRO NEMA demo ili guest režim, a i na njega se kače ljudi. Početna suma
za pretplatu se jednostavno MORA dati, a posle ko 'oće da produži-produži, a
ko ne-ne. Ja sam prvi put uplatio jedan mesec, čisto da widim sistem, iako
sam u prvih sat vremena shvatio da nije onakav kakav bi trebao da bude ostao
sam, jer mislim da će se popraviti, i da je i pored očiglednih nedostataka
najbolji BBS u zemlji.
kritika.473the.edge,
-> #472, popovics
T?>> Slazem se sa ovim do nekle,ali od te tacke ne...Naime,ako nisi znao
T?>> Sezam PRO NEMA demo ili guest rezim,a i na njega se kace ljudi.Pocetna
T?>> suma za pretplatu se jednostavno MORA dati,a posle ko 'oce da
T?>> produzi-produzi,a
Sta mene briga za pro? Ja govorim konkretno samo o netu i ne gledam ostale
sisteme. Pro ima vece pravo da nema guest/demo nego net. Sem toga, pro time
sto nema guest/demo ne laze narod. To sto su oni lopovchine, to je druga
stvar, ali rekoh da o njima ne pricam, niti me trenutno zanimaju.
AcCeSS DeNiED
kritika.474hardboy,
e stvarno....sto rece ultra.boy
dokle ce bre ovo sranje da zvoni u prazno
stvarno nema smisla
daj se malo sredite vi u upravi
evo sad zovem i jedva sam dobio
20 puta zvoni i nikako da mi da signal kako treba
kritika.475sherloc,
-> #474, hardboy
Samo i ja da kazem da se potpuno slazem sa tobom hardboy.
Ovo vise stvarno ne moze da se trpi. Preduzmite nesto. :)
Toliko.
kritika.476kum.djole,
-> #468, ultra.boy>> Nekad je ovo bio dobar sistem, ali sad je propao samo tako!!!
Hm, nekad je i ova država bila dobra, ali sad je propala samo tako. ;)
Ljudi, šta je vama :).. Uopšte mi nije jasno odakle vam tolika količina
negativne energije.. Bilo je i biće uvek svakakvih tehničkih problema,
ali da je u pitanju nemarnost ljudi koji održavaju sistem ili bogaćenje
na račun korisnika, pa stvarno.. :)))
Budimo realni, i čuvajmo nerve za realan svet. Haug!
"..Nema brale, kome se Sezam podvuče pod kožu, taj ga je najeb'o..;)).."
(copyright - OneOfTheOldtimers)
kritika.477ultra.boy,
-> #476, kum.djoleIma tehnickih problema na svim sistemima u svetu, ima i na Pro-u
ali, ovo jep revrshilo svaku meru..."SezamNet, najbolji sistem za
modemske komunikacije u ovom delu evrope
mislim stvarno........uzmes da citas onaj papir sto ti daju, a na njemu
ni 10% istine..., a kako da cuvam zivce, bre nemogu ni da se ulogujem
ko co'ek, koci, ili "reklamira fimu NO CARRIER",:)))
Tako, da ako ovako ostane morace da menjaju onaj papiric, i da napishu da ima
samo 2 ispravna noda, a mozda ne ni toliko....
Ajdo Zdravo....
P.S. gle nije zakocio, ovo ce necije kuce da crkne sigurno :)))
kritika.478popovics,
-> #471, sherloc
▄- A jos bi mogli da nabave i neki malo brzi modem, a ne ovaj
▄- 14400. Eto recimo IMTEL koji je besplatan ima 28800. Pa to je
▄- stvarno
Šta bi ti vredeli brži modemi, kada se i ovako kačimo u proseku na nekih
9600? Čak i kada veza proradi na 14400 OBAVEZNO buca posle minut-dva. Pa,
čak i da ovo zanemarimo, i sami serveri u Sezamu su spori da opsluže 15
ljudi i to na 28800...
kritika.479bcvetkovic,
-> #478, popovicsAko tebi kada se ulogujes na 14400 puca veza posle 1-2 minuta, a kako
kazes najcesce se logujes na 9600, to ne znaci da je tako i sa
drugima. Meni se stvarno retko desava da se ulogujem na manje od
14400 i retko mi puca veza. Drugim recima problem je najverovatnije
do tvoje centrale. Zato govori u svoje ime, a ne u ime ostalih. Ja
sam za to da se uvedu 28800 modemi, ali cisto sumnjam da ce sse tako
nesto desiti ne u blizoj nego i u daljoj buducnosti.
kritika.480zeljkoj,
-> #463, the.edge> Jel dosta ili jos malo da se smejemo? ;(
Pa? Sve je tačno osim onoga da je Sez "najveći on-line sistem u ovom delu
Evrope". Bio je, do pre 2 godine...
kritika.481dzej,
-> #463, the.edge> T?>> Cek.cek a koje su to tako ogromne laži da si se tako potresao?
>
>>>> Nisam znao da nekima treba crtati, ali evo nekih primera:
>
> "SezamNet, kao BBS časopisa "Računari", predstavlja
> najveći on-line sistem u ovom delu Evrope, kako po
> broju članova, tako i mereno dostupnim ulaznim
> linijama."
>
> "Na sistemu uvek možete pronaći najaktuelniji i
> najnoviji javni softver (arhivere, anti-virus pakete,
> igre, alate za komunikaciju), ispravke i poboljšanja
> komercijalnih paketa (update-ove), veznike (driver-e)
> za najrazličitiji hardver i popularne operativne sisteme"
>
> "Javne konferencije SezamNet-a predstavljaju jedinstvenu
> riznicu znanja i iskustava vrhunskih jugoslovenskih
> računarskih stručnjaka. U njih svakodnevno pristižu
> najaktuelnije informacije i najsvežija iskustva,
> prenose se vesti i saveti iz inostranstva. Zbog svega
> toga konferencije SezamNet-a predstavljaju najdostupniju
> i najfleksibilniju "on-line" podršku korisnicima
> računara."
> "Pristupanjem SezamNet-u dobijate mogućnost za razmenu
> informacija i konsultacije sa vodećim stručnjacima u zemlji,
> autorima članaka u "Računarima", predstavnicima i
> zastupnicima računarskih firmi i velikih svetskih kompanija,
> kao i drugim korisnicima. Konferencija mali.oglasi predstavlja
> najveću berzu računarske opreme u zemlji. Retko se desi da u
> javnim konferencijama neko pitanje ostane bez odgovora - ljudi
> dobre volje se tokom 24 sata svakog dana javljaju na sistem i
> spremni su da sa Vama podele svoja znanja i iskustva."
>
> Jel dosta ili još malo da se smejemo? ;(
Izvinjavam se ali sam morao da ponovim ovaj tekst koji sam
po sebi govori koliko je ne formalno smišhljen.Ljudi su ga baš
preterali u svom "napornom radu" da sve to uspe.Ako već žele
đa stvarno tako bude,onda neka zagreju stolice ispred računara
"SEZAMNET"-a, i poboljšaju sistem i veze makar onoliko,koliko
piše u citiranom tekstu.
PS... nadam se da ovo neće biti samo pročitano od strane nadležnih,
već će nešto da se uradi po tom pitanju.
POZDRAV
--- K I K I ---
kritika.482obren,
-> #463, the.edge> Nisam znao da nekima treba crtati, ali evo nekih primera:
>
> "SezamNet, kao BBS casopisa "Racunari", predstavlja najveci on-line
> sistem u ovom delu Evrope, kako po broju clanova, tako i mereno
> dostupnim ulaznim linijama."
Tejk it izi ;)
Ovo je zaista "relikt" iz prošlosti i smešno, ali čini mi se i jedino
što bode oči i čemu možeš prigovoriti u celom onom pismu koje se dobija
pred produženje pretplate. No idemo dalje...
> "Na sistemu uvek mozete pronaci najaktuelniji i najnoviji javni softver
> (arhivere, anti-virus pakete, igre, alate za komunikaciju), ispravke i
> poboljsanja komercijalnih paketa (update-ove), veznike (driver-e) za
> najrazlicitiji hardver i popularne operativne sisteme"
Šta je problem u gornjem pasusu? Nije baš www.download.com, ali ima
zaista raznovrsnog i probranog softvera.
> "Javne konferencije SezamNet-a predstavljaju jedinstvenu riznicu
> znanja i iskustava vrhunskih jugoslovenskih racunarskih strucnjaka.
> U njih svakodnevno pristizu najaktuelnije informacije i najsvezija
> iskustva, prenose se vesti i saveti iz inostranstva. Zbog svega toga
> konferencije SezamNet-a predstavljaju najdostupniju i najfleksibilniju
> "on-line" podrsku korisnicima racunara."
Ispod ovob mogu da se potpišem. Ovakav on-line "knowledge-base" vezan
za sve moguće tipove informacija, pa još na srpskom, je u svakom slučaju
riznica znanja i iskustva.
> "Pristupanjem SezamNet-u dobijate mogucnost za razmenu informacija i
> konsultacije sa vodecim strucnjacima u zemlji, autorima clanaka u
> "Racunarima", predstavnicima i zastupnicima racunarskih firmi i velikih
> svetskih kompanija, kao i drugim korisnicima.
Osim ovog "velike svetske kompanije", sve ostalo u principu stoji. Naravno
subjektivna je stvar pitanje ko je vodeći stručnjak u zemlji, ali mislim
da među članovima SezamNeta itekako ima zaista iskusnih ljudi i izuzetnih
stručnjaka u svojim oblastima, a koji aktivno učestvuju u diskusijama.
Uz to retko ko pati od bolesnog ega, i kompleksa više vrednosti kao na
nekim drugim sistemima.
> Konferencija mali.oglasi predstavlja najvecu berzu racunarske opreme u
> zemlji. Retko se desi da u javnim konferencijama neko pitanje ostane bez
> odgovora - ljudi dobre volje se tokom 24 sata svakog dana javljaju na
> sistem i spremni su da sa Vama podele svoja znanja i iskustva."
Ubedljivo najveća elektronska berza računarske opreme i "računarskih"
malih oglasa u zemlji, ako znaš za veću i sa povoljnijim cenama - reci,
baš me zanima koja je to?
Što se tiče pitanja po konferencijama, to je naravno diskutabilno, ali
sa svoje strane se trudim da nikad ne prećutao nešto što znam ako čoveku
mogu da pomognem, jer očekujem da i meni neko odgovori/pomogne kada mi
bude zatrebalo. Moguće da ti imaš loša iskustva, ali ja moram istaći da
sam nebrojeno puta upravo ovde našao odgovor, savet i informaciju o
nečemu što me zanima, bez jurcanja po internetu.
Posebna priča su "ne-stručne" konferencije poput Civilizacije, Foruma,
Extre, Sporta... bez kojih bi mi život bio mnogo prazniji :)
> Jel dosta ili jos malo da se smejemo? ;(
Još da obrazložiš tvrdnju šta je to 90% neistina i da objasniš šta je
smešno, pa da se smejemo... :)
P.S. Bad carma today? :)
kritika.483saint,
-> #478, popovics=> 9600? Cak i kada veza proradi na 14400 OBAVEZNO buca posle minut-dva.
=> Pa,
Sta ti je do sada sam se minimalno zakacio na 1200
A inace sa PRO-om uvek 33600 min 28800.
Nisu nase veze ni toliko lose .
Nego sezovi modemi propali.
Kolko mi se puta desi dobra linija a
handshake se ipak ne zavrsi valjano.
kritika.484saint,
-> #479, bcvetkovic=> sam za to da se uvedu 28800 modemi, ali cisto sumnjam da ce sse tako
Sta ti je...
Barem 33600...
kritika.485the.edge,
-> #480, zeljkoj
T?>> Pa?Sve je tacno osim onoga da je Sez "najveci on-line sistem u ovom
T?>> delu Evrope".Bio je,do pre 2 godine...
Pa znas... i mi smo bili SFRJ do pre par godina...koga briga sta je bio Net
pre 2 godine?
Ja znam da si ti sezam-nostalgicar ;), ali treba gledati realno na sistem.
AcCeSS DeNiED
kritika.486the.edge,
-> #482, obren
T?>> Sta je problem u gornjem pasusu?Nije bas www.download.com,ali ima
T?>> zaista raznovrsnog i probranog softvera.
Ovo je jos i najtacnije, medjutim i to nije sasvim tacno.
Cesto jedan filemoderator bude na odmoru, drugi na basketu, treceg mrzi,
i onda po mesec dana nema novih fajlova.
Ja znam da uprava jedva krpi kraj sa krajem, ali novi korisnik ce reci
"sta to mene briga, oni su napisali ovo i ja to treba i da dobijem".
T?>> Ispod ovob mogu da se potpisem.Ovakav on-line "knowledge-base" vezan
T?>> za sve moguce tipove informacija,pa jos na srpskom,je u svakom slucaju
T?>> riznica znanja i iskustva.
Pa jedino ako gledas starije poruke. Ja ovde stvarno ne vidim "R" od riznice
znanja. Sve sto vidim jesu prepiranja i prepucavanja.
Da ne kazem sto se najezdom novih korisnika stalno vrte jedna te ista pitanja
u vezi sistema, hardvera i softvera.
Ja sam licno dobio jako malo odgovora na postavljna pitanja, a primetio sam
da i drugi korisnici ponavljaju i po 2x svoja pitanja, da bi kod treceg
eventualno dobili odgovor - samo zato sto ljude mrzi da odgovore, pa koveli
daj da ti odgovorim, da mi se skines s vrata.
Konferencije pocinju da lice na grupe, jer odredjeni korisnici pocnu da se
prepiru i da pisu "za sebe", tako da ti kad i postavis odredjeno pitanje
ostanes bez odgovora, sto je i normalno kada oni imaju neku svoju raspravu.
T?>> Osim ovog "velike svetske kompanije",sve ostalo u principu stoji.
T?>> Naravno subjektivna je stvar pitanje ko je vodeci strucnjak u zemlji,
T?>> ali mislim da medu clanovima SezamNeta itekako ima zaista iskusnih
T?>> ljudi i izuzetnih strucnjaka u svojim oblastima,a koji aktivno
T?>> ucestvuju u diskusijama.
A ko je to? Svi ti "veliki strucnjaci" su otisli na pro, ili su izasli
na internet pa im ovo i ne treba. Ostali su samo prijatelji redakcije i ljudi
koji vode neki mali biznis, koji nije od nekog znacaja.
Pozdravi se sa cinjenicom da je vise od 80% starog sezama otislo na PRO.
Ko cini sadasnju Net-populaciju? Samo mi nostalgicari, decurlija i novi
korisnici koji dodju i odu.
T?>> Ubedljivo najveca elektronska berza racunarske opreme i "racunarskih"
T?>> malih oglasa u zemlji,ako znas za vecu i sa povoljnijim cenama - reci,
T?>> bas me zanima koja je to?
Da budem iskren - ne znam, ali sam citirao, jer mi je jako nelogicno da ovde
bude najveca elektronska berza opreme. Pre bih tako nesto mogao da zamislim
na prou.
T?>> informaciju o necemu sto me zanima,bez jurcanja po internetu. Posebna
T?>> prica su "ne-strucne" konferencije poput Civilizacije,Foruma, Extre,
T?>> Sporta...bez kojih bi mi zivot bio mnogo prazniji :)
Ok, ti i citas konf. koje ja ne pratim, ali znam da u konf. forum dolazi
do politickih prepiranja koje mogu da budu jako glupe. Da ne kazem sto se
u temi "devojke" pisu takve stvari, kao da se tema zove "kurve" ili
"pornografija".
Sto se tice "jurcanja po internetu" - svaka ti cast. Ja na internetu nadjem
sve sto mi treba za jako kratko vreme, jer je tu MyYahoo! u kojem
vidim vreme, vesti iz svih oblasti (naravno, koje mene interesuju), nove
albume, a imam i Yahoo! search engine koji je isto sastavni deo MyYahoo!-a.
Za fajlove koristim sezam (skoro samo to i koristim), s'tim sto opet na
internetu gledam fajlove, pa one koje ne mogu da skinem, skidam ovde.
T?>> Jos da obrazlozis tvrdnju sta je to 90% neistina i da objasnis sta je
T?>> smesno,pa da se smejemo...:)
Vidis, svaki novi korisnik ce da veruje u sve sto mu pise o sistemu.
To sto si ti upoznao sistem, i sto znas gde i kome da se obratis na svoja
pitanja, i sto si provalio "rad" sistema, to je dobro za tebe, ali ne i za
novog korisnika. On ce da veruje u ono sto mu pise, a vec kod 2.- 3. poziva
ce videti da se radi o tipicnoj lazi koja je uglavnom prevazidjena u svetu,
jer ako ti vidis na reklami jedno, a u praxi drugo - onda neces vise kupiti
nista od te firme, a to naravno njima ne ide u korist.
Shvatas, ti, ja i drugi sve ovo znamo, ali neko ko se ovde nadje prvi put ce
ocekivati da se sve ono sto pise i ispuni.
Ja ovde ne pricam o kvalitetu sistema, jer "kvalitet" svi znamo, ali
me jednostavno iznervirala cinjenica da na taj nacin lazu narod.
Ja i dalje tvrdim da je 90% onoga laz i nista vise. To sto ja na sezamu isto
skidam fajlove, sto poznajem ljude, sto ovde potrosim dosta vremena, to je
nesto drugo. Ja sam ovde od 1994., i manje-vise sam i navikao na ovo,
ali pitanje je da li bih ovde bio ovoliko koliko jesam da sam se sad
uclanio. Reklama za SEZAMNET je skroz napumpana, ono su lazi za malu decu.
Novi korisnici to i vide - zato ih i nema. Ostaju samo novi "chateri" i
decurlija. Net se odrzava na staroj slavi Sezama, ali to nece dugo da traje!
AcCeSS DeNiED
kritika.487junior,
-> #463, the.edge> Jel dosta ili jos malo da se smejemo? ;(
Ne vidim čemu nervoza. Sve što je tu napisano je tačno, s tim da se
izbace pridevi 'najveći' jer je to prilično diskutabilna stvar. Ali,
opet, ne vidim čemu nervoza, to je sve stvar marketinga. Coca-cola
će reći da je najveća i Pepsi će reći da je najveći. Ko laže? Niko,
jer to je marketing.
kritika.488the.edge,
-> #487, junior
T?>> opet,ne vidim cemu nervoza,to je sve stvar marketinga.Coca-cola ce
T?>> reci da je najveca i Pepsi ce reci da je najveci.Ko laze?Niko, jer to
T?>> je marketing.
Slazem se, ali oba ta picha su dobra i kvalitetna.
Rechi nesto sa pridevom "najbolji" na ovom sistemu koji se raspada, nije
marketing nego bezobrazluk.
AcCeSS DeNiED
kritika.489duskos,
Ne bih ni ja imao nista protiv 33.6 :>
Pozdrav, duskos!
kritika.490dalex,
-> #463, the.edge> "SezamNet, kao BBS casopisa "Racunari", predstavlja
> najveci on-line sistem u ovom delu Evrope, kako po
> broju clanova, tako i mereno dostupnim ulaznim
> linijama."
> "Pristupanjem SezamNet-u dobijate mogucnost za razmenu
> informacija i konsultacije sa vodecim strucnjacima u zemlji,
> Jel dosta ili jos malo da se smejemo? ;(
Što se mene lično tiče, ovde su me lognuli ortaci.
Te Sezam ovo, te Sezam ono, pa nisam ni ja poslednji ;), tako da
ovo prvi put sada pročitah. Tek sad shvatam kolko sam dobro uložio
onih 15-ak dindži mesečno!! ;)
Što se tiče verodostojnosti, pa znaš šta, i nema mnogo veze.
(hint Zepter, multi level marketing, Agencija Ramović itd. itd...)
Obzirom na gorerečeno o čitanju reklame, ja bih se, dakle, učlanio i
da je web strana sledeće sadržine:
----------------------------------
Ukoliko ste načinili tu grešku pa živite u Jugoslaviji, zašto da
ne učinite još jednu, učlanjavanjem na Sezam Net??
U okvirima mogućnosti modernih komunikacija Sez predstavlja karikaturu
sistema. Njegove tel. veze su očajne, mada ne mogu ozbiljno uzdrmati
psihičku (ne)stabilnost nekog ko je navikao na usluge YU pošte.
Ako ste iz Beograda, možda po nekad i dobijete vezu, a ako ste iz
unutrašnjosti ha, ha,ha...
(u svakom slučaju se možete izderati na upravu, što je veoma važna opcija
ako ste Vogon)
Ono malo stručnjaka sa Sez-a odavno je izgubilo svaku volju da
diskutuje sa gomilom neobrazovanih likova koji predstavljaju
ostatak sistema! Ako planirate da nove programe nabavite odavde,
niste ih ni zaslužili kad nemate neki bolji način! Ukoliko naiđete
na sadržajnu poruku, nema nikakve bojazni da će to postati redovna praksa!
Na kraju, pre nego što se učlanite, da čujete mišljenje jednog
slučajno odabranog usera:
- dalex, šta mislite o sistemu?
- Živeo Sezam Net!!
----------------------------------
;)
Izvinte zbog šuma...
kritika.491tomak,
-> #482, obren> > "SezamNet, kao BBS casopisa "Racunari", predstavlja najveci on-line
^^^
> > sistem u ovom delu Evrope, kako po broju clanova, tako i mereno
> > dostupnim ulaznim linijama."
> Ovo je zaista "relikt" iz prošlosti i smešno, ali čini mi se i jedino
> što bode oči i čemu možeš prigovoriti u celom onom pismu koje se dobija
> pred produženje pretplate. No idemo dalje...
Podvuka sam reč 'BBS' zato što se, koliko znam, BBS razlikuje od Internet
provajdera. Zar nije tačno da je, kao BBS, najveći on-line sistem?
Moglo bi se postaviti pitanje - zašto piše tako, kad se tako pogrešno
tumači smisao ...
kritika.492dr.grba,
-> #477, ultra.boy>> ali, ovo jep revrshilo svaku meru..."SezamNet, najbolji sistem za
>> modemske komunikacije u ovom delu evrope
>> mislim stvarno........uzmes da citas onaj papir sto ti daju, a na njemu
>> ni 10% istine..., a kako da cuvam zivce, bre nemogu ni da se ulogujem
>> ko co'ek, koci, ili "reklamira fimu NO CARRIER",:)))
Taj tekst nisu pisali administratori Sezama. Džaba im nabijaš to na nos.
Taj koji je to napisao se neće odazvati na tvoju ili bilo čiju kritiku.
Kum Djole ti je lepo rekao: čuvaj živce za ozbiljne stvari.
kritika.493miskop,
-> #482, obren-> Ovo je zaista "relikt" iz prošlosti i smešno, ali čini mi se i jedino
-> što bode oči i čemu možeš prigovoriti u celom onom pismu koje se dobija
-> pred produženje pretplate. No idemo dalje...
Meni poslednji put(10. Nov) stigla samo uplatnica,
bez 'pisamčeta'... :)
kritika.494supers,
-> #491, tomak>> Podvuka sam reč 'BBS' zato što se, koliko znam, BBS razlikuje od
>> Internet provajdera. Zar nije tačno da je, kao BBS, najveći on-line
>> sistem?
SezamPro je troduplo veći BBS. Uzgred, na SezamProu smatraju da
on-line sistem znači spoj BBS-a i internet provajdera.
Stoga u novom reklamnom pismu SezamProa piše da su oni najveći
i najstariji on-line sistem u zemlji, iako postoje tek od decembra 1995.
Dakle, oba lažu ;) Niti je SezamPro najstariji, niti je SezamNET najveći ;)
kritika.495n.ceh,
-> #469, panco> ukupno 8 (osam) ljudi zajedno samnom sto verovatno i znaci da je
> toliko i nodova jos u ispravnom stanju (jos koji dan..).
Meni ja danas biloJa sam danas bio sam sa još jednim korisnikom, a trajalo je
ohoho dok sam dobio vezu.
Tu tuuuu tu tuuuuu
kritika.496n.ceh,
-> #476, kum.djole> negativne energije.. Bilo je i biće uvek svakakvih tehničkih problema,
> ali da je u pitanju nemarnost ljudi koji održavaju sistem ili bogaćenje
> na račun korisnika, pa stvarno.. :)))
Retko ko ovde pljuje po upravi zato što krade/bogati se/ilineštotreće, glavni
problem je to što Sezam ode u q*ac, a nikoga nije briga...
> "..Nema brale, kome se Sezam podvuče pod kožu, taj ga je najeb'o..;)).."
Tačno, ali sve ima svoje granice, pa i strpljenje korisnika... kao što sam već
napisao, ja odoh na Pro, a ne znam da li ću da produžujem ovdi. Ima ovde dosta
ljudi zbog kojih bih ostao, ali ako treba da zovem 2 sata da bih dobio vezu,
lakše ću da napravim mailing listu sa Proa pa da se tako dopisujemo.
kritika.497n.ceh,
-> #491, tomak> Podvuka sam reč 'BBS' zato što se, koliko znam, BBS razlikuje od
> Internet provajdera. Zar nije tačno da je, kao BBS, najveći on-line
> sistem?
SezamPro je, u classic režimu, BBS, i kao takav veći od Neta?
kritika.498mika,
e, pricajte vi sta god ocete, al ja se ne bi NIKADA uclanio da sezam
net ima sve ispravne kompjutere, linije, mrezne kartice etc.. :) i
naravno da je clanarina veca od 20 dinara ! Nekako mi je zabavno kad
me zajebava ceo sistem.. i kad citam onaj FORUM.18 gde sere svako, ko
da nesto zna i ko da ga nesto neko pita.. ;) ..
kritika.499ultra.boy,
Aman ljudi dokle vishe, mislite li vi nesto da preduzimate!!!!!!!!
3..........2.........1.......beeeepppppp.....NO CARRIER!!!
kritika.500hardboy,
da da da.....
jebe se njima ....:<
stvarno nema smisla
imam toliko stvari zbog kojih se nerviram al ne moram i zbog ovog
jebenog sezama
majke mi
daj se malo sredite
PLEASE!!!
kritika.501epson,
-> #482, obren
│ > "Na sistemu uvek mozete pronaci najaktuelniji i najnoviji javni softver
│ > (arhivere, anti-virus pakete, igre, alate za komunikaciju), ispravke i
│ > poboljsanja komercijalnih paketa (update-ove), veznike (driver-e) za
│ > najrazlicitiji hardver i popularne operativne sisteme"
│
│ Šta je problem u gornjem pasusu? Nije baš www.download.com, ali ima
│ zaista raznovrsnog i probranog softvera.
└─────────────────────────────────────────────────
Da li se negde pominje _limit download-a_ ?
kritika.502epson,
-> #488, the.edge
│ Slazem se, ali oba ta picha su dobra i kvalitetna.
└─────────────────────────────────────────────────
Kvalitetna ? Coca-cola je najbolje sredstvo za pranje kvaka !
Naravno, i ja pijem Coca-colu tj. Fantu koja je uzgred još gora
zbog tetrazin boje, ali sve je to veliko sranje koje ima neviđeni
marketing !
kritika.503zeljkoj,
-> #490, dalex> Ukoliko ste načinili tu grešku pa živite u Jugoslaviji, zašto
> da ne učinite još jednu, učlanjavanjem na Sezam Net??
To kao kad Alan Ford pravi reklamu (seća li se neko? :))
kritika.504zoran.r,
Nezadovoljstvo korisnika SezamNeta je kulminiralo ovih dana i to iz
sasvim opravdanih razloga. Hardver je u očajnom stanju, file moderatori
malo rade, malo ne, na novi OLR se čeka više meseci, a uprava laže li
laže. No sve to svi vi dobro znate.
Upućujem pitanje administratorima Draganu Zakiću i Nenadu
Milenkoviću:
Da li ste uopšte razgovarali sa Direktorom BIGZ-a, gl.urednikom
RAČUNARA ili ne znam sa kim već ko odobrava novčana sredstva za unapređenje
SezamNet-a. Ako jeste, onda kažite:Ljudi nema ništa od para, pa da lepo
napuštamo ovaj sistem. Da se razumemo, vas dvojica ste najmanje krivi za
stanje jer radite koliko znam volonterski ali barem budite pošteni i
kažite nam šta se dešava.
Dosta je Nenade laži - te novi modemi, te novi OLR, više linija, izlazak
na Internet...Zar tebe bre nije blam što lažeš 1000 ljudi?
Podvucite već jednom crtu!!!
Ako se pod hitno ništa ne desi moj predlog je da se prekine pisanje u jednoj
konferenciji, pa onda u dve i tako sve dok jedina aktivna konferencija(tema)
ne postane SezamNet:kritika.
Pozdrav svim borcima za unapređenje Sezama!!!
P.S. U zadnja dva dana mislim da je u ovu temu stiglo preko sto poruka i
naravno niko iz uprave nije odgovorio ni na jednu.
Verovatno neće ni na ovu.
kritika.505n.ceh,
-> #500, hardboy> imam toliko stvari zbog kojih se nerviram al ne moram i zbog ovog
> jebenog sezama
> majke mi
> daj se malo sredite
> PLEASE!!!
Sve mi se čini da se ovde sprovodi ono - mi ne radimo ništa, ako ti se to ne
sviđa, ne moraš da budeš na našem sistemu...
kritika.506n.ceh,
-> #504, zoran.r> Ako se pod hitno ništa ne desi moj predlog je da se prekine pisanje u
> jednoj konferenciji, pa onda u dve i tako sve dok jedina aktivna
> konferencija(tema) ne postane SezamNet:kritika.
Podržavam! Koju ćemo prvu...
kritika.507spaceman,
-> #504, zoran.r> Ako se pod hitno nista ne desi moj predlog je da se prekine pisanje u
> jednoj konferenciji, pa onda u dve i tako sve dok jedina aktivna
> konferencija(tema) ne postane SezamNet:kritika.
PODRZAVAM!
Space
kritika.508kum.djole,
-> #484, saint>> Sta ti je...
>> Barem 33600...
..'de živiš ti ?
kritika.509kum.djole,
-> #500, hardboy>> imam toliko stvari zbog kojih se nerviram al ne moram i zbog ovog
Baš tako, nemoj da se nerviraš. :)
kritika.510max.,
shta je?
niko se ne zali?
ne mogu da verujem...
evo trenutno shlogirani juzer na vezi vec dva sata...
...a i zvoni u prazno...ccc....:)
kritika.511max.,
aha, pocheli smo...ja se vec uplashio..
<M> trooper 00:07 Sezam Ala ovde neko ima vremenske
<M> privilegije!
kritika.512emajsijuen,
Izvod iz loga...
------
» w
clown 22:45 Read double secret agent ($),Anna ;)
nesha 00:50 Sezam
dzej 00:57 Transfer I am so hungry!!@#$%^&*..
emajsijuen 01:05 Sezam
todor 00:43 Transfer
------
Ehh, ti bugovi...
kritika.513niko.,
-> #510, max.>niko se ne zali?
> ne mogu da verujem...
a kad sam se ja to zhalio ?
a ?
kritika.514max.,
kul...ono, devet je izjutra a dotichni juzer je josh uvek na vezi...
(od prethodnog dana uveche)....ccc, i moj rekord je oboren...
moracu da trazim revansh da odbranim titulu.
kritika.515miskop,
-> #504, zoran.r-> Ako se pod hitno ništa ne desi moj predlog je da se prekine pisanje u
-> jednoj konferenciji, pa onda u dve i tako sve dok jedina aktivna
-> konferencija(tema) ne postane SezamNet:kritika.
To bi trebalo odmah da se uradi, ali ne po jedna konfa,
već dve-tri...
Neka neko predloži neke konfe pa da krenemo u BOJKOT...
kritika.516niko.,
-> #515, miskop>-> Ako se pod hitno ništa ne desi moj predlog je da se prekine pisanje u
>-> jednoj konferenciji, pa onda u dve i tako sve dok jedina aktivna
>-> konferencija(tema) ne postane SezamNet:kritika.
> To bi trebalo odmah da se uradi, ali ne po jedna konfa,
> već dve-tri...
> Neka neko predloži neke konfe pa da krenemo u BOJKOT...
super..
ajdete, slobodno..
netjeste pisati po konfama was 4-5
dobro..
i shta ste time uchinili ?
osim shto tje kolichina smora biti manja..
kritika.517supers,
-> #515, miskop>> Neka neko predloži neke konfe pa da krenemo u BOJKOT...
A što ste vi Sezamovci raspoloženi za besmislene akcije?
Čas hoćete da tagovima pravite lepši i bolji Sezam, čas oćete da
bojkotujete konferencije...
A koliko vas je pisalo pismo Miri Kugi ili zvalo telefonom?
Imali ste u ovoj konferenciji i telefone i adresu.
Treba se obratiti onome koji je odgovoran što se u Sezam ništa ne ulaže.
kritika.518superhik,
-> #463, the.edge:> Jel dosta ili jos malo da se smejemo? ;(
To su citati iz perioda kada je postoja samo jedan Sezam.
i bili su istiniti... šmrc.
kritika.519popovics,
-> #483, saint
▄- Sta ti je do sada sam se minimalno zakacio na 1200
Nešto se izgleda stanje popravlja - 14400 bez pucanja...
▄- Nego sezovi modemi propali.
Tu mi ništa nažalost ne možemo da premenimo, mi im redovno plaćamo
predplatu, a pare isparavaju... :(
▄- Kolko mi se puta desi dobra linija a
▄- handshake se ipak ne zavrsi valjano.
Da, i meni milon puta... :((((
kritika.520popovics,
-> #484, saint
▄- Sta ti je...
▄- Barem 33600...
Nemam ništa protiv brzih modema (i sam imam 36600), ali da ti ne bude malo
mnogo tih 36600?
kritika.521popovics,
-> #509, kum.djole
▄- Baš tako, nemoj da se nerviraš. :)
Jeste, u pravu si, ako imač Windows, onda lepo u jednom tasku pustiš da ti
modem vrti Sezam, a u drugom na primer igraš pasijans ( to je što se tiče
dobijanja veze ), a za ostalo:HM, pa snađi se nekako ( radi off-line ).
kritika.522popovics,
-> #504, zoran.r
▄- na Internet...Zar tebe bre nije blam što lažeš 1000 ljudi?
Pa:
pod "a":Nije ga blam, zato što vrlo dobro zna da krivicu može da svali na
BIGZ ili na volonterski rad. Kada smo već kod ovoga da dodam: Kakve
veze ima za koje pare administratori (ne)rade svoj posao? Ako su već
takvi, trebali bi da otvoreno kažu:Mi nećemo da ovo radimo, zbog
toga_i_toga, skidamo se sa ovih mesta i ustupamo ih nekome ko će da
radi posao...
i pod "b":Malo je više od 1000 ljudi koje maže kako hoće. Mislim da bi
totalnim gašenjem Sezama ipak izgubili dosta toga...
▄- Ako se pod hitno ništa ne desi moj predlog je da se prekine
▄- pisanje u jednoj konferenciji, pa onda u dve i tako sve dok
▄- jedina aktivna konferencija(tema) ne postane SezamNet:kritika.
I šta ćeš dobiti time? Sistem koji ima kakav_takav hardver i koji kako_tako
radi, ali samo sa 2,5% kapaciteta? I zapamti, i pored svih bojkota, BIGZ
zabole, a i MAIL i grupe će uvek da rade... Ja samo predlažem da se od
postojećih 15 nodova sklopi 8 ( i slovima:OSAM ) koji će da rade 100%...
kritika.524junior,
-> #504, zoran.r> Ako se pod hitno ništa ne desi moj predlog je da se prekine
> pisanje u jednoj konferenciji, pa onda u dve i tako sve dok
> jedina aktivna konferencija(tema) ne postane SezamNet:kritika.
Ok, lep predlog. Prekini pisanje u sezam:kritika, i aktiviraj se u
nekoj drugoj konferenciji. Videćeš kako će život da ti izgleda lepše,
i mirnije, kad se maneš pitanja 'zašto je sezam ovakav, ili onakav'.
Shvati da na ovom sistemu ima 1500 ljudi. Pokušati svima da se udovolji je
besmisleno. Kako bi gomila korisnika volela da se stave doorovi, i da može
da se igra Doom ili Quake preko sezama, tako bi drugi deo, voleo da se
uvede interenet, a 3. deo bi na sve to kukao, kako su zauzete linije, te
oni ne mogu da skinu poštu i pročitaju ono što najviše vole.
Ne može se svima udovoljiti, a povikama na upravu, koja po meni nosi
najmanju odgovornost, apsolutno neće ništa doneti bolje. Svi ste dobili
telefon i adresu čoveka (žene) odgovorne za Sezam, pa ako nekom nešto
stvarno smeta, nazvaće. Samo, nije to baš tako lako, nazvati nekog i
izdrati se na njega preko telefona. Mnogo je lepše sedeti u bezbednosti
svoje sobice, logovati se i izvređati ljude preko maila, ne progovorivši
ni jednu reč.
Manje nervoze, više dobre volje, i svima će biti bolje.
(još se i rimuje :).
kritika.525kum.djole,
-> #521, popovics>> Jeste, u pravu si, ako imač Windows, onda lepo u jednom tasku pustiš da
>> ti modem vrti Sezam, a u drugom na primer igraš pasijans ( to je što se
>> tiče dobijanja veze ), a za ostalo:HM, pa snađi se nekako ( radi off-line
Jeste, u pravu sam, ali ne zbog toga što imam Windows i što puštam da mi
modem vrti Sezam, iako ne igram pasijans.. objektivno, ne nerviram se.
Jedva dobije ? Ok, dobio je.
Dva sata sam vrteo ? Ok, toliko trolom taljigam na pos'o.
O'ma pukne veza ? Ok, zovem ponovo.
Šušti, bruji, klapće, kašlje ? Jebi ga, zbunio se.
Zvoni u prazno ? Šta ćeš, ni Ona često nije kući.
Pukne usred transfera ? Heh, dešava se, i ja nekad prebrzo svršim.
Malo mi 14400 ? Eh..... al'.. ode Volvo, mis'im.. ;)
Nikako ne uspeva ? Zovem kasnije.
Ni onda ne ubode ? Zovem sutra.
Ni sutra neće ? Jebi ga, probam prekosutra.
Hoćeš lepši Sezam ? Pođi od sebe samog. Ti kuler, Sezam lepši.
Kad ? Ne znam. Jednog dana. Evo ti smajli. :)
kritika.526saint,
-> #520, popovics=> mnogo tih 36600?
Molim te zasto bi mi bilo mlogo tih 33600?
kritika.527zoran.r,
-> #524, junior=> Ok, lep predlog. Prekini pisanje u sezam:kritika, i aktiviraj
=> se u nekoj drugoj konferenciji. Videćeš kako će život da ti
=> izgleda lepše,
Aktivan sam i u drugim konferencijama i na Sezamu nisam od juče.
Život bi mi bio mnogo lepši kad bi i ova beda od postojećeg hardvera funkci-
onisala kako treba.
=> Shvati da na ovom sistemu ima 1500 ljudi. Pokušati svima da se
=> udovolji je besmisleno. Kako bi gomila korisnika volela da se
=> stave doorovi, i da može da se igra Doom ili Quake preko
=> sezama, tako bi drugi deo, voleo da se uvede interenet, a 3.
=> deo bi na sve to kukao, kako su zauzete linije, te oni ne mogu
=> da skinu poštu i pročitaju ono što najviše vole.
Znam ja dobro koliko ljudi ima na ovom sistemu i znam sta su objektivne
mogućnosti Sezama. Niko normalan ne može predložiti igranje Quakea preko
Sezama, a što se tiče zahteva za pristup Internetu, Nenad je u jednoj poruci
saopštio kako je sve spremno za Internet ali zastoj je do pošte i provajdera
koji treba da da link, i na kraju zar u uputstvu za Sezam ne piše nešto u
stilu skorog pristupa Internetu preko SezamNeta. Zato je sasvim logično što
ljudi pitaju šta je sa time i dokle se stiglo.
Za mene je to potpuno nepotrebno jer već ima dovoljno provajdera u
Jugoslaviji i Sezam treba da ide u pravcu daljeg usavršavanja kako bi zaista
postao najveći BBS u Jugoslaviji i vratio ljude koji su pobegli na Pro.
Nemoj mi reći da su ljudi prešli na Pro zbog D.Ristanovića i društva. Bolji
hardver, marketing i stalna unapređenja ( i stalna propadanja Net-a) su
učinili svoje. Pobogu "Računari" više nemaju ni SezamNet Bilten, eto koliko
im je stalo do daljeg razvoja sopstvenog BBS-a.
=> Ne može se svima udovoljiti, a povikama na upravu, koja po
=> meni nosi najmanju odgovornost, apsolutno neće ništa doneti
=> bolje. Svi ste dobili telefon i adresu čoveka (žene) odgovorne
=> za Sezam, pa ako nekom nešto
Svi mi u ovom trenutku tražimo isto
- da 15 nodova radi kako treba
- da se kaže hoće li Sezam ići napred ili ide u propast
- i mogli bi se za početak već kupiti 28800 ili 33600 modemi
Nisam ja dužan da razgovaram sa njima. Valjda bi upravnik i
administratori trebali da vide nezadovoljstvo korisnika, kažu OK
razgovaraćemo sa nadležnima i posle razgovora saopšte rezultate. A ne jebote
ovako ćute i boli ih patka. Korisnici, ko vas jebe...