pitanja.2296dselic,
-> #2295, praktica> Ne, treba se ulogovati kao juzer new, ako je juzer
> koji si posle toga odredio neko vec uzeo, SezamPro
> cete o tome obavestiti i zamoliti da smislis neki
> drugi. Onda umesto pesa treba samo pritisnuti Enter.
Hmmm... na prou kažu da više nije moguće prijavljivanje kucanjem new
kod login prompta, već da mora preko Web interfejsa (ne znam tačno
gde, ali negde je na www.sezampro.yu). Takodje, možeš i da se javiš
sekretarici na 3227312 (nisam siguran za broj, bolje proveri na
stranici), ili da odeš u SezamCafe i tamo otvoriš nalog.
> Prica se da je SezamPro u jos losijem stanju od
> SezamNet-a, a i da se uskoro planira ustupanje svih
> nodova full Internetu, jer Sysop ne zna da barata sa
> Pro-om a kamoli BBS-om zasnovanom na TCP/IP konekciji.
Ne znam ko to priča, ali ovo nema veze sa vezom. Pre svega, full
internet pristup je moguć preko svih 160 i kusur novoda, a budući da
su "Sysopi" pisali soptsveni softver, teško da ne znaju da barataju
dotičnim. ;)
Dan
pitanja.2297dusandz,
-> #2296, dselic>> Takodje, mozes i da se javis
>> sekretarici na 3227312 (nisam siguran za broj, bolje proveri na
>> stranici), ili da odes u SezamCafe i tamo otvoris nalog.
3227231
pitanja.2298praktica,
-> #2296, dselic|> nodova full Internetu, jer Sysop ne zna da barata sa
|> Pro-om a kamoli BBS-om zasnovanom na TCP/IP konekciji.
| Ne znam ko to prica, ali ovo nema veze sa vezom. Pre svega, full
| internet pristup je moguć preko svih 160 i kusur novoda, a buduci da
Znam, ali ti si u mogunosti da biras 3 pretplate classic, starter i full
internet s tim sto im je veza sa internetom uzasno spora zbog previse
naloga, ali isplativija. Kada sam rekao BBS zasnovan na TCP/IP
konekciji nisam mislio na mrezu koja je povezana na Internet, nego
BBS koji ima svoj WWW, Dial-Up i E-Mail server, kao fonoc BBS.
| su "Sysopi" pisali soptsveni softver, tesko da ne znaju da
| barataju doticnim. ;)
Mozda ih prosto mrzi. Cuh da su im prepuni diskovi. Jel to tacno?
P.S. Ako sve ovo za Pro nije tacno, zna li neko koliko kosta
pretplata na 1 mesec (da se nebi dvoumio preko fona)?
Animosus.Animus
pitanja.2299ventura,
-> #2298, praktica> konekciji nisam mislio na mrezu koja je povezana na Internet, nego
> BBS koji ima svoj WWW, Dial-Up i E-Mail server, kao fonoc BBS.
Fonoc sada radi samo kao web... planirao je da se bbs prebaci na javu ali
odustali su od toga...
BTW ako si imao nalog na fonocu, javi se spajderu na voice da ti otvori
novi account posto mu se skoro pokvario disk da je sve otislo...
pitanja.2300dselic,
-> #2298, praktica> Znam, ali ti si u mogunosti da biras 3 pretplate classic, starter i
> full internet s tim sto im je veza sa internetom uzasno spora zbog
> previse naloga, ali isplativija. Kada sam rekao BBS zasnovan na TCP/IP
> konekciji nisam mislio na mrezu koja je povezana na Internet, nego
> BBS koji ima svoj WWW, Dial-Up i E-Mail server, kao fonoc BBS.
Pravo da ti kažem, nikad nisam čuo za taj Fonoc BBS, ali SezamPro
vrlo lepo (a izgleda i uspešno) funkcioniše jer non-stop unapredjuju
sistem dodavanjem novih brojeva ili povećavanjem kapaciteta linka.
Link im jeste malo sporiji od nekih konkurenata ali nipošto toliko da
ljudi počnu da bataljuju Pro zbog toga.
> Mozda ih prosto mrzi. Cuh da su im prepuni diskovi. Jel to tacno?
Ovaj, ne znam kako da ti kažem, ali tamo administratori odgovaraju na
gotovo svaku poruku upućenu njima u konfi ili na mejl i to vrlo
blagovremeno. Vrlo su strpljivi čak i sa ljudima koji postavljaju
debilna pitanja ili pitanja na koja je dat odgovor u više navrata.
Sve su svemu, rekao bih da je njima stalo do toga da imaju uspešan
sistem i da se vrlo trude oko toga.
Diskovi im puni? Nema šeme, svakodnevno stiže na desetine megabajta
fajlova u konferencije i nikad, ali nikad, nisam čuo da je neko imao
bilo kakvih problema kod upload-a tipa disk full.
> P.S. Ako sve ovo za Pro nije tacno, zna li neko koliko kosta
> pretplata na 1 mesec (da se nebi dvoumio preko fona)?
Veruj mi, član sam od kad su počeli da rade, i mogu da kažem da su
veoma korektni i ljubazni i da im je technical support stvarno takav
da mu se nema šta zameriti. Ne znam odakle ti ove informacije ali
ono, neko te je lagao. ;)
Pro, naravno, nije bez mana, ali u čisto tehničkom pogledu, ima vrlo
malo na šta čovek može da im prigovori. Po tome bi mogli ladno da
budu uzor svakom ovdašnjem provajderu. Najveći problem je što su
konferencije nekako sterilne i fali im duha koga ima ovde na Netu (ne
mislim na razne pljuvačine po konfama, naravno ;). Tamo su korisnici
mahom stariji ljudi koji imaju posao i porodicu i sve deluje pomalo
smorno kad se poredi sa netom. :)
Što se tiče cene, jednomesečna pretplata u najnižoj varijanti (1 sat
dnevno, slanje i primanje po 20 mega mejla, i još par stvari) košta
10 maraka.
Bre, posle ovoga bi neko mogao da kaže da me plaćaju za ovo. ;)
Dan
pitanja.2301.lex.,
-> #2300, dselic=> Što se tiče cene, jednomesečna pretplata u najnižoj varijanti (1
=> sat dnevno, slanje i primanje po 20 mega mejla, i još par stvari)
=> košta 10 maraka.
Ja sam mislio da basic pretplata košta 60 dinara...
pitanja.2302misery,
> ** Uz poruku 'SLIKA2' (7202 bytes)
> ** Uz poruku 'S1' (21103 bytes)
> ** Uz poruku 'S2' (62534 bytes)
> ** Uz poruku 'SLIKA' (111588 bytes)
> ** Uz poruku 'TATO-1.JPG' (73030 bytes)
> ** Uz poruku 'TATO-4.JPG' (45198 bytes)
> ** Uz poruku 'DIABLO.JPG' (43023 bytes)
> ** Uz poruku 'I' (35090 bytes)
> ** Uz poruku 'II' (11765 bytes)
> ** Uz poruku 'III' (51894 bytes)
> ** Uz poruku 'IV' (45979 bytes)
> ** Uz poruku 'V' (26186 bytes)
> ** Uz poruku 'BELLE1.JPG' (242130 bytes)
> ** Uz poruku 'BELLE2.JPG' (230818 bytes)
> ** Uz poruku 'BELLE3.JPG' (270682 bytes)
> ** Uz poruku 'JASMINE1.JPG' (228682 bytes)
> ** Uz poruku 'JASMINE2.JPG' (240900 bytes)
> ** Uz poruku 'SHEER.JPG' (51930 bytes)
> ** Uz poruku 'LOVERS.ZIP' (127977 bytes)
Zar nije postojao problem sa popularnim nazivom
" Problem Sezamovih diskova " ???
pitanja.2303junior,
-> #2300, dselic> Što se tiče cene, jednomesečna pretplata u najnižoj varijanti
> (1 sat dnevno, slanje i primanje po 20 mega mejla, i još par
> stvari) košta 10 maraka.
59 dinara. Svi ostali detalji mogu se naći na već pomenutoj stranici
http://www.sezampro.yu/sez/pretplata.html
pitanja.2304miskop,
-> #2295, praktica>> Prica se da je SezamPro u jos losijem stanju od
>> SezamNet-a, a i da se uskoro planira ustupanje svih
>> nodova full Internetu, jer Sysop ne zna da barata sa
>> Pro-om a kamoli BBS-om zasnovanom na TCP/IP konekciji.
>> Neka Proovci kazu nesto vise o tome. Ja nisam uspeo
>> da dobijem pretplatu.
Ovo bi trebalo u Viceve... ;) A možda bacim i u konfu na Pro-u. ;)
Kakav bre Sysop... Na Pro-u je bar nekoliko administratora, file
moderatora, konf. moderatora, web master... itd. Glavnu reč vode dejanr,
zz, danko pa svi ostali...
pitanja.2305miskop,
-> #2298, praktica>> Mozda ih prosto mrzi. Cuh da su im prepuni diskovi. Jel to tacno?
Nemaju oni tri diska pa sad, kad se prepune problemi itd. U hodu oni to
sve upgrade-ju tako da korisnik i ne zna o čemu se radi. Sad, kako dnevno
u konf. Muzika na Pro-u stiže bar 50Mb MP3 pesama, verujem da je sve pod
kontrolom. ;)
>> P.S. Ako sve ovo za Pro nije tacno, zna li neko koliko kosta
>> pretplata na 1 mesec (da se nebi dvoumio preko fona)?
Basic (mail limit 20Mb (20+20), Getorder limit 20Mb, 60 minuta dnevno, 2Mb
za web prezentaciju, surf po većini CO.YU adresa) pretplata je trenutno 59
dinara.
pitanja.2306miskop,
-> #2301, .lex.>>=> Što se tiče cene, jednomesečna pretplata u najnižoj varijanti (1
>>=> sat dnevno, slanje i primanje po 20 mega mejla, i još par stvari)
>>=> košta 10 maraka.
>> Ja sam mislio da basic pretplata košta 60 dinara...
Dobro si mislio... ;) Tačnije, 59 din.
pitanja.2307misery,
Ja pisem poruke ovako:
1.Uradim u editoru pisanje
2.npr co - 91 - send hard.heavy - upload ASCII
3.pa je snimim
4.i tako svaka poruka posebno
Cuo sam da postoji mnogo laksi i brzi nacin
(upload-uje se exec ili sta ti ja znam) pa
bi voleo da mi napisete kako se to radi...?
pitanja.2308ica.z,
-> #2307, misery> Cuo sam da postoji mnogo laksi i brzi nacin
> (upload-uje se exec ili sta ti ja znam) pa
> bi voleo da mi napisete kako se to radi...?
instaliraj SezamDrive for Windows iliti SDW koji
se nalazi u nekom od sezamovih dir-ova...
to ti je off-line reader ali napravljen samo za
SezamNet... pomocu njega uchitavash pakete poruka
sa Sezama i chitash ih dok si off-line, naravno
mozesh i da replicirash ili da pishesh nove poruke
u bilo koju conf-u... kada zavrshish sa pisanjem
odesh na opciju Datoteke/Snimanje Exec-a i tada ti
se automatski generishe 'exec.' fajl koji posle
uploadujesh dok si na sezamu pomocu komande 'exec'.
ceo program je na srpskom tako da ne bi trebalo da
imash nekih vecih problema u snalazenju...
naravno ovaj program je za Windows (3.11 ili 95),
postoji i SOR koji isto to radi ali u Dos-u ali ja
isti ne koristim...
btw. da sam na tvom mestu batalio bih sve to jer
mislim da ima pametnijih stvari kojima mozesh
da se bavish od pracenja konferencija na ovom
vec odavno propalom BBS-u... ;)
Ica
pitanja.2309dselic,
-> #2303, junior> 59 dinara. Svi ostali detalji mogu se naći na već pomenutoj stranici
Mea culpa, ne držim sve to u glavi. :)
Dan
pitanja.2310lboki,
koliko nodova trenutno radi ?
pitanja.2311kum.djole,
-> #2307, misery>> bi voleo da mi napisete kako se to radi...?
Ako te mrzi ;) da instaliraš neki OLR postoji krajnje jednostavna
varijanta korišćenja DOS ili Windows editora (Qedit ili SuperNoteTab)
no opet ne znam koliko se isplati da se čovek navikava na takav rad.
Elem, šta je pos'o.
Svaka poruka počinje pristupom konferenciji (..co jo sezam, ..co jo forum)
i sledeća linija pisanje ili odgovor na poruku (..co wr pitanja, ..co wr 4,
..co reply 4.547) i poruka se završava ASCII znakom 4 - "karo" iliti "kocka".
Na taj način možeš da složiš više poruka u jedan exec.
Naravno ;) trebalo bi da budeš krajnje pedantan u tom smislu da tvoji
sagovornici ne primete razliku između EXEC-a generisanog na ovaj način
i onog koji generiše bilo koji OLR.
Za ove radnje preporučujem Qedit, iako mator, prevaziđen, nikakav,
mene služi otkako sam na Sezamu - sve ostalo stvar je navike.
pitanja.2312dselic,
-> #2310, lboki> koliko nodova trenutno radi ?
Izgleda sedam.
Dan
pitanja.2313goxi,
-> #2312, dselic>> Izgleda sedam.
Na sta ? ;))
Goran.
pitanja.2314lboki,
-> #2313, goxi
znao sam da netjesh odoleti :)
pitanja.2315supers,
-> #2308, ica.z
>> naravno ovaj program je za Windows (3.11 ili 95),
>> postoji i SOR koji isto to radi ali u Dos-u ali ja
>> isti ne koristim...
SDW i SOR su programi pisani do 1993. godine i namenjeni su za sada već
bivši Sezamov softver (mada verovatno i dalje nekako mogu da funkcionišu).
Postoji Senior, noviji OLR za DOS (urađen sa Win95 nalik interfejsom)
koji podržava znatno više opcija i nema neprijatne bagove, pa ga snažno
preporučujem.
>> mislim da ima pametnijih stvari kojima mozesh
>> da se bavish od pracenja konferencija na ovom
>> vec odavno propalom BBS-u... ;)
Pa, sad... Ponekad je pametnije samo pratiti konferencije nego pisati
gluposti u istima ;)
pitanja.2316goxi,
-> #2314, lboki:)))
pitanja.2317balkan.boy,
Moze li neko da mi objasni zbog cega Sezam nije radio? Da li su se
desile neke promene sa diskovima? Primetio sam nove fajlove. :)
Pozdrav!
pitanja.2318ventura,
-> #2317, balkan.boy> Moze li neko da mi objasni zbog cega Sezam nije radio? Da li su se
> desile neke promene sa diskovima? Primetio sam nove fajlove. :)
proradila zastita :)
pitanja.2319byte,
-> #43, nenad
dokle?
pitanja.2320balkan.boy,
-> #2318, ventura> proradila zastita :)
I naslo se par crackera da to poravi? :)
Nego, sta bi sa tvojim diskom za Sezamov backup?
Pozdrav!
pitanja.2321goxi,
Kakvo je sada stanje sa Sezamovim diskovima ?
Goran.
pitanja.2322ica.z,
-> #2321, goxi> Kakvo je sada stanje sa Sezamovim diskovima ?
Sumnjam da će ti iko odgovoriti na to pitanje.
Ja to čisto iz iskustva... :)
Ica
pitanja.2323milosch,
-> #43, nenadUraaaaaaa !!
:)
pitanja.2324philippus,
Ovako,
Recimo da mi u autoexecu stoji naredba
:exit
.. bye /y ;
I sad kada sam u nekom od rezima rada(conf,group i slicno)tu
komandu mi ne prepoznaje,trtacnije kaze da ta komanda nepostoji.
Dali neko zna kako bih mogao da zadam te dve linije u autoexecu a
da se komandom mogu sluziti bilo u kom rezimu se nalazio.
Filke
pitanja.2325nenad,
-> #2324, philippus> Recimo da mi u autoexecu stoji naredba
>
> :exit
> .. bye /y ;
>
>
> I sad kada sam u nekom od rezima rada(conf,group i slicno)tu
> komandu mi ne prepoznaje,trtacnije kaze da ta komanda nepostoji.
>
>
> Dali neko zna kako bih mogao da zadam te dve linije u autoexecu a
> da se komandom mogu sluziti bilo u kom rezimu se nalazio.
Isto kao sto si i zadao, samo komandu pozivaj sa dve tačke ispred,
znači ..exit, dakle kao što pozivaš (nepotrebno) bye u definiciji
komande. Sve komande u autoexecu se u principu odnose na osnovni
režim, zato tamo piše conf view, mail list i sl.
pitanja.2326philippus,
-> #2325, nenadIsto kao sto si i zadao, samo komandu pozivaj sa dve tacke ispred,
znaci ..exit, dakle kao sto pozivas (nepotrebno) bye u definiciji
komande. Sve komande u autoexecu se u principu odnose na osnovni
rezim, zato tamo pise conf view, mail list i sl.
________________________
Da to razumem,ali ono sto sam ja hteo,je:
Da se bez kucanja .. ispred exit skinem sa seza i da nesto dodam u
sam autoexec da bi to bilo izvodljivo...
To sto si mi rekao sam probao da ubacim u liniju u autoexecu
znaci
:..exit
..bye /y ;
ali onda moram da kucam ..exit bez obzira u kom rezimu bio..
Ono sto sam jahteo da izvedem je da nesto dodam na komandu
tako da kada u promptu otkucam
conf>exit
da mi tada sezam prekine vezu i da naravno komnada finkcionise...
a ne funkcionise ocigledno..
Pocinjem da mislim da je ono sto ja hocu ne moguce...
Hvala u svakom slucaju
Filip
pitanja.2327ventura,
-> #2326, philippus> :..exit
> ..bye /y ;
>
> ali onda moram da kucam ..exit bez obzira u kom rezimu bio..
ne..
.. ispred komande znaci da zadajes komandu glavnom sistemu a ne 'rezimu'
u kom se nalazis.
pitanja.2328philippus,
-> #2327, venturaE ajde bas probaj to sto hoces da mi kazes i videces da nece
uspeti da kucas samo exit u bilo kom rezimu rada...
Filip
pitanja.2329mire,
-> #2328, philippus>> E ajde bas probaj to sto hoces da mi kazes i videces da nece
>> uspeti da kucas samo exit u bilo kom rezimu rada...
Aman covece, jebote... Kada nema .. ispred komande, oűnda je komanda upucena
rezimu rada u kojem se nalazis i mozes da izvrsavas samo tkomande koje su u
tom rezimu dostupne. Kada kucas .. ispred, to znaci da zadajes komande
odostupne na osnovnom promptu.
ű
Uostalom, bre te lenja. Kucaj ..exit i gotovo. Ako te vec toliko mrzi da kucas
zasto si onda definisao 'skracenicuű' koja je duza od originala?
pitanja.2330ventura,
-> #2328, philippus> E ajde bas probaj to sto hoces da mi kazes i videces da nece
> uspeti da kucas samo exit u bilo kom rezimu rada...
nije u tome bila poenta...
poenta je u tome da kada kucas .. ispred bilo koje komande tu komandu
ces zadati sistemu a ne rezimu...
pitanja.2331philippus,
-> #2330, venturaPH> nije u tome bila poenta...
PH>
PH> poenta je u tome da kada kucas .. ispred bilo koje komande
PH>tu komandu ces zadati sistemu a ne rezimu...
Ma kapiram ja to...
Ali kao sto rekoh ono sto sam hteo da izvedem je nemoguce,tako da
nije ni bitno vise...
Filip
pitanja.2332philippus,
-> #2329, mirePH>Aman covece, jebote... Kada nema .. ispred komande, oűnda je
PH>komanda upucena rezimu rada u kojem se nalazis i mozes da
PH>izvrsavas samo tkomande koje su u tom rezimu dostupne. Kada
PH>kucas .. ispred, to znaci da zadajes komande odostupne na
PH>osnovnom promptu.
PH>ű
Momka to uopste nije bilo moje pitanje kao sto sam vec u vise
navrata pomenuo...
PH>Uostalom, bre te lenja. Kucaj ..exit i gotovo. Ako te vec
PH>toliko mrzi da kucas zasto si onda definisao 'skracenicuű'
PH>koja je duza od originala?
inace skracenicu exit sam naveo kao primer ono sto meni stoji u
execu je q,a moras priznati da je umesto kucati bye /y mnogo lakse
otkucati samo q...
Ono sto sam ja hteo je da q funkcionise bilo gde se ja nalazio...
To je ocigledno nemoguce a nije vise ni bitno.
Filip
pitanja.2333nenad,
-> #2332, philippusKomanda koju kucaš se izvršava u kontekstu režima u kome se
nalaziš. Ako ono što si otukucao ne postoji kao komanda u tom
režimu, onda se traži u osnovnom. Ovo važi za sve komande (sa par
izuzetaka), ali ne važi za autoexec.
To što ti hoćeš može da se postigne ako definišeš makro u
komunikacionom programu koji koristiš.
pitanja.2334mire,
-> #2332, philippus>> execu je q,a moras priznati da je umesto kucati bye /y mnogo lakse
>> otkucati samo q...
Normalno da jeste. Meni je skracenica l. ne vidim u cemu je problem da kucas
..q i da zavrsis problem. Jos uvek je krace nego bye /y ili log/y. Ono sto si
ti hteo je nemoguce i to sam i pokusao da ti kazem ali ti izgleda da nisi
shvatio. Ne mozes svoju definisanu komandu da ucinis dostupnom u nekom rezimu
rada.
pitanja.2335philippus,
-> #2333, nenadHval jos jednom,probacu sa makroom...
Dali je to izvodjivo u telemate-u? :)
Filip
pitanja.2336sani.,
-> #2325, nenad}} Dali je to izvodjivo u telemate-u? :)
Jeste.
pitanja.2337lboki,
zna li se koliko nodova trenutno radi ?
pitanja.2338junior,
-> #2335, philippus> Dali je to izvodjivo u telemate-u? :)
Alt-M, pa definišeš recimo Alt-F1, sa ..bye /y^M (ovo ^M je enter),
izađeš, stisneš save macro i posle sa alt-f1 regularno izlaziš sa
sistema u kom god si režimu :)
pitanja.2339sani.,
-> #2337, lboki}} zna li se koliko nodova trenutno radi ?
Se'am komata.