SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - pitanja

pitanja.2194 the.edge, -> #2192, ian.stuart
T?>> Jedno pitanje Zashto ste Smenili sanija Valjda zato sto je nekome konacno doslo iz dupeta u glavu. Nije bitno kada - vazno je da je doslo. Nadam se da se ovaj sistem konacno budi, i da ce klincadija, i oni kod kojih su godine (mnogo) vece od uma i zrelosti, morati prikladno da se ponasaju, da ovaj sistem konacno pocne da lici na nesto. Ovo ipak nije zabaviste. Sezam danas, i onaj od pre par godina su dva deseta pojma. AcCeSS DeNiED
pitanja.2195 sani., -> #2194, the.edge
}} Valjda zato sto je nekome konacno doslo iz dupeta u glavu. Vidi ovog nesrecnika :) Vazno je da kod tebe moze samo iz jednog dupeta da dodje u drugo..
pitanja.2196 mika, -> #2194, the.edge
e, koji si ti seljak.. ono, bash! idi bre, obesi se negde..
pitanja.2198 the.edge, -> #2196, mika
T?>> e, koji si ti seljak.. ono,bash! idi bre, obesi se negde.. Hvala ti na komplimentu. :) AcCeSS DeNiED
pitanja.2199 miskop, -> #2198, the.edge
>> T?>> e, koji si ti seljak.. ono,bash! idi bre, obesi se negde.. >> Hvala ti na komplimentu. :) Čini mi se da si ovo propustio zbog ignore-a: ;) =============================== 2.2192 SEZAMNET.2:pitanja sani., 17.07.99. 15:55, 170 chr Odgovor na 2.2191, the.edge, 17.07.99. 02:59 --------------------------------------------------------- }} Valjda zato sto je nekome konacno doslo iz dupeta u glavu. Vidi ovog nesrecnika :) Vazno je da kod tebe moze samo iz jednog dupeta da dodje u drugo.. ----------------------------------------------- 2.2192---
pitanja.2200 the.edge, -> #2199, miskop
T?>> Cini mi se da si ovo propustio zbog ignore-a:;) Nisi trebao da citiras, jer em sto je glupost, em sto mu to i jeste cilj. Nisam ni mislio da ce nesto pametno da kaze. To bi bila prava retkost. Sad jos mogu da ocekujem njegove pametne ovchice, koje ce davati jos pametnije replike. U stvari, vec sam imao prilike neke i da cujem (gradjanine Miko, tu li si?). Mora da ne oskudeva ni u velicini zadnjice, cim sve te pametnice mogu da stanu u tor. AcCeSS DeNiED
pitanja.2201 mika, -> #2200, the.edge
e bre.. ima ovde u bloku, ispred ulaza.. jedno drvo, jako pogodno za veshalo, ono, visoko, debeeelo.. sa malo lisca.. taman takvo da kad se obesish, svi prolaznici ce moci da vide kako ti kosica landara po vrelom letnjem povetarcu.. (vreo, poshto ochekujem da te vidim obeshenoh pre kraja leta..)
pitanja.2202 corgan, -> #2200, the.edge
Anger is the path to the Dark side... ili kako vec... B.
pitanja.2203 file,
Cuti B.edge..
pitanja.2204 dusandz,
A sto vise ne radi konverzija PADa u html? :)
pitanja.2205 indi,
kace rezultati ovih politickih glasanja ovde?
pitanja.2206 gdown, -> #2205, indi
Verovatno kad se zavrshi glasanje :)
pitanja.2207 the.edge, -> #2204, dusandz
To ti je 'elegantan' odgovor na pitanje kada ce sezam izaci na internet. ;) AcCeSS DeNiED
pitanja.2208 brka,
Ne razumem kako niko do sada nije prokomentarisao da i dalje po pristupanju konferenciji Muzika dolazi do prekida veze... Molio bih nadlezne da ovo poprave. Pozdrav, Aleksandar
pitanja.2209 sherloc, -> #2208, brka
>> da i dalje po pristupanju konferenciji Muzika Izgleda da se to deshava samo nekim korisnicima, kod mene je sasvim ok. ByE
pitanja.2210 junior, -> #2208, brka
> Ne razumem kako niko do sada nije prokomentarisao > da i dalje po pristupanju konferenciji Muzika > dolazi do prekida veze... Molio bih nadlezne da Pokušaj sa komandom seen da proglasiš poruke od recimo juna meseca za pročitane, a potom read. Ako ne ide, pokušaj od jula, a ako ni to neće, lupi seen /a pa nastavi da pratiš nove poruke.
pitanja.2211 sherloc,
Zashto mi sezam neke odgovore na moje poruke u konfama ne prijavljuje kao sysmsg ? ByE
pitanja.2212 milko,
Zašto ne radi pad?
pitanja.2213 the.edge, -> #2212, milko
Radi pad, ali ne radi stosta drugo. ;) AcCeSS DeNiED
pitanja.2214 bolep,
Sta se desava sa e_mailom? NE IDE vec duze vreme.
pitanja.2215 max.,
jel ima nekog u bigzu? sekretarica ona, kako se zvashe...
pitanja.2216 gdown, -> #2214, bolep
GD> Sta se desava sa e_mailom? NE IDE vec duze vreme. Ne ide vec mnogo duzhe vreme :))
pitanja.2217 mvdj,
Kako sada ide prijavljivanje novih članova? Pitanje se odnosi na način plaćanja, ako ga uopšte ima, jer mi u poslednje vreme neplaćamo...
pitanja.2218 gdown, -> #2217, mvdj
GD> Kako sada ide prijavljivanje novih clanova? GD> Pitanje se odnosi na nacin placanja, ako ga uopste ima, jer mi u GD> poslednje vreme neplacamo... Pa otidji do BIGZ-a u prostorije sezama pa se raspitaj .
pitanja.2219 indi, -> #2217, mvdj
-> Kako sada ide prijavljivanje novih clanova? -> Pitanje se odnosi na nacin placanja, ako ga uopste ima, jer mi u poslednje -> vreme neplacamo... e Djujo gde si nasao da otvaras sad nov nalog? ovde u konfi tesko da ce ko(pametan) da ti odgovori na to najbolje zovi sezam telefonom, dezurnu sekretaricu, pa pitaj ..e trulez ne znam de sam stavio sezov tel.. sorry, snadji se :)
pitanja.2220 roach,
Shta cje se desiti sa Sezamom ? Nek' neko odgovori, jer mozda moze i da se pomogne...
pitanja.2221 illusion,
otje li mi neko retji shta tje biti sa sezamom sad u septembru? shta obren i nenad imaju u planu? ponovno davanje free naloga? shutdown? ili jebanje kewe bigzu i kugi? :>>
pitanja.2222 jexy, -> #2221, illusion
> otje li mi neko retji shta tje biti sa sezamom sad u septembru? > shta obren i nenad imaju u planu? ponovno davanje free naloga? > shutdown? ili jebanje kewe bigzu i kugi? :>> Nemoj se zavaravati, ovaj sistem ne ide u 21. vek ;)..
pitanja.2223 philippus, -> #2221, illusion
Ama bre produzhuje se pretplata e sad za koliko neznam
pitanja.2224 philippus, -> #2222, jexy
Greshish,ovaj mnogo greshish sinko...
pitanja.2225 dvujke,
Da li radi mail sa inostranstvom?
pitanja.2226 gdown, -> #2225, dvujke
Mail moze da ti stize iz inostranstva na sezam, ali nemozesh da ga poshaljesh sa sezama tamo.
pitanja.2227 darklord,
Hmmm...znam da je ovo pitanje postavljano oko 100 puta,al ja cu opet da ga postavim ! ;) Sta ce sad da bude u septembru ?? Jel sad sve otislo u k**** ?? Oce li opet biti besplatno i tako ta pitanja ! :) BYe
pitanja.2228 philippus, -> #2227, darklord
Ma jok kako sam ja chuo produzhuje se pretplata ali polseovog neznam shta da mislim(inache chuo sam od obrena tako da je informacija proverena) Filip
pitanja.2229 sherloc,
zashto u group rezhimu ne radi komanda 'read /i' ? ByE
pitanja.2230 fraudator, -> #42, obren
QL :)
pitanja.2231 pips,
Koja poruka u konf igre pravi probelme ? posto pokusaj da nekih 400 poruka svucem u pad negde kod 285 kb puca obavezno u cemu je problem ?
pitanja.2232 junior, -> #2231, pips
> Koja poruka u konf igre pravi probelme ? > posto pokusaj da nekih 400 poruka svucem u pad negde kod 285 kb > puca obavezno u cemu je problem ? Opet ponavljam, kucaj seen /a, ili seen od nekog fiksnog datuma, recimo seen 010999 i rešićeš problem. A ionako si skupio u pad sve poruke 'do pucanja', nećeš propustiti mnogo i za ove 'posle pucanja'. Kad se sporna poruka ili poruke otklone biće obaveštenje :)
pitanja.2233 fraudator,
meni sima danas reko da se sistem gasi za par dana misim, jel to istina??
pitanja.2234 philippus, -> #2233, fraudator
ja to chuo josh pre mesec dana,pa nije bilo nishta od toga. Filip
pitanja.2235 supers, -> #2233, fraudator
>> meni sima danas reko da se sistem gasi za par dana >> misim, jel to istina?? A Sima je šta? Ministar informisanja?
pitanja.2236 fraudator, -> #2235, supers
ne, sima je obichan korisnik ( inache juzer simce) ali informaciju treba prihvatiti od koga god da dodje narochito ako se tiche sezama i njegovog gashenja misim, nema samo ministar informacija exluzivno pravo na informisanje sme to i obichan plebs da radi
pitanja.2237 argos,
Ajte retzite, ko pouzdano zna , zashto mi ortak nije dobio pretpaltu ? Evo ovako , registravo se kao novi clan uplatio na ziro racun , ali nije poslao fax-om uplatincu . Da li je mozda problem shto ima njih dvojica koji se zovu kao on . Jel postoji neki telefon "redakcije" ili neceg slicnog da moze to da se razjasni ? Ajte odgovarajte , moze ovde , a i na mail , sve jedno. Bane. cya
pitanja.2238 vampire, -> #2237, argos
Ajaoj :}
pitanja.2239 balkan.boy,
Da li moze da se salje i prima e-mail na sezu? Ako ne moze da li je moglo i da li ce moci?
pitanja.2240 obren, -> #2237, argos
> Ajte retzite, ko pouzdano zna , zashto mi ortak nije dobio pretpaltu ? > Evo ovako , registravo se kao novi clan uplatio na ziro racun , ali > nije poslao fax-om uplatincu. Pošalji mi na mail njegov novi username i biće sređeno.
pitanja.2241 gdown, -> #2239, balkan.boy
GD> Da li moze da se salje i prima e-mail na sezu? GD> Ako ne moze da li je moglo i da li ce moci? Ne moze da se salje , ali moze da se prima. Da, moglo je pre i da se salje, a dal ce moci to neznam.
pitanja.2242 dragosh,
Jel stigo nekom neki mail zadnjih 3-4 dana?
pitanja.2243 sani., -> #2242, dragosh
}} Jel stigo nekom neki mail zadnjih 3-4 dana? Meni je Sergio. bio poslao mail , da se nadjemo ispred doma omladine u ponedeljak u 18:00. Mislim ja sam bio zakasnio , pa mi je poslao jos jedan i tako..
pitanja.2244 zero,
Sta je ovo za iskljucivanje Sezama??? Jel ima ovde nekog od administratora da objasni ovo??? Nemojte da zezate ljudi!
pitanja.2245 supers, -> #2244, zero
>> Sta je ovo za iskljucivanje Sezama??? Opet neka kaljeva peć?
pitanja.2246 ventura,
sta bi sa PostMasterom koji je prebnosio diskusije sa drugih sistema? ima li sanse da se to ponovo aktivira?
pitanja.2247 dragosh, -> #2243, sani.
> }} Jel stigo nekom neki mail zadnjih 3-4 dana? > Meni je Sergio. > bio poslao > mail , da se nadjemo ispred doma omladine u ponedeljak u 18:00. Znao sam da ce neko da zloupotrebi to sto nisam napisao iz inostranstva :) Tj,ocu da kazem da nista ne moze se dobije van sezama,posto je meni jedan mail trebao da stigne proslog ponedeljka...
pitanja.2248 miskop, -> #2246, ventura
>> sta bi sa PostMasterom koji je prebnosio diskusije sa drugih sistema? >> ima li sanse da se to ponovo aktivira? Samo nam još to fali...
pitanja.2249 morkin, -> #2247, dragosh
> Znao sam da ce neko da zloupotrebi to sto nisam napisao iz > inostranstva :) Tj,ocu da kazem da nista ne moze se dobije van > sezama,posto je meni jedan mail trebao da stigne proslog > ponedeljka... Mail koji je poslat 17.09. stigao je 27.09.
pitanja.2250 dragosh, -> #2249, morkin
> > sezama,posto je meni jedan mail trebao da stigne proslog > > ponedeljka... > Mail koji je poslat 17.09. stigao je 27.09. Ah da konacno je stigao...dobro je ja reko ovaj sezam propao nacisto..mozda ipak bude nesto od njega jednog dana :)
pitanja.2251 misery,
Ovako(znam,kazacete da sam glup),ali sta da radim kad ne znam.LM,ovako zanima me samo: 1.Kako da se ukljucim u pracenje neke konferencije,iliti da mi se pojavi plusitj kada ukucam dir? 2.Kako da se ukljucim u teme u koje nisam aktivan? kada ukucam resign on me samo pita da li zelim da odustanem od pracenja konferencije(mada je ne pratim aktivno,odnosno nema znak +). 3.A moglo bi i kako da odustanem od neke teme...(ne konfe) Mogu da saljem poruke i ovako u konferenciji,ali bi ipak voleo da napravim neki red i da lepo obelezim sta pratim a sta ne... Unapred hvala na odgovorima... VUK...
pitanja.2252 junior, -> #2251, misery
> 1.Kako da se ukljucim u pracenje neke konferencije,iliti > da mi se pojavi plusitj kada ukucam dir? Za konferencije koristi komandu 'conf join ime.konfe' ili 'conf join broj.konfe' (broj je ono što vidiš kad kucaš 'conf view'. Da bi video kompletan spisak konferencija, koristi svič /a, znači 'conf view /a'. To ti je ujedno i odgovor na pitanje: > 2.Kako da se ukljucim u teme u koje nisam aktivan? Kad si pristupio nekoj konferenciji, sve teme se izlistavaju naredbom 'dir /a', a da bi pristupio nekoj temi dovoljno je da pročitaš neku poruku iz te teme - tj. kucaš 'read broj.teme /a'. Primera radi, uđeš u sport.2, hoćeš da pristupiš temi atletika kucaš conf read 1 /a. > 3.A moglo bi i kako da odustanem od neke teme...(ne konfe) Kada si u nekoj konferenciji kucaš 'resign broj.teme' ili jednostavnije (ako si u fazi prelistavanja starih konfi) 'resign *' gde ćeš dobiti ponudu za resign svih tema, a odgovaraćeš sa prostim da/ne. > Mogu da saljem poruke i ovako u konferenciji,ali bi ipak voleo > da napravim neki red i da lepo obelezim sta pratim a sta ne... Još kad uzmeš off-line reader pa napraviš "neki red" .. ;)
pitanja.2253 supers, -> #2252, junior
>> Za konferencije koristi komandu 'conf join ime.konfe' ili 'conf join >> broj.konfe' (broj je ono što vidiš kad kucaš 'conf view'. Pritom ime može da se skrati na minimalan broj slova, tako da ja za ulazak u konferencije kucam 'co j fo', 'co j ci', 'co j se' najekonomičnije i ne moraju da se pamte brojevi :)
pitanja.2254 balkan.boy,
Podesio sam kodni raspored u dosu na računari i našao neki font za tu svrhu. Pokrenuo sam senior i video naša slova! E sve je to lepo kada se umesto č (ch) ne bi pojavljivalo Ž i obrnuto! Kako da to ispravim? Pozdrav
pitanja.2255 miskop, -> #2251, misery
>> Mogu da saljem poruke i ovako u konferenciji,ali bi ipak voleo >> da napravim neki red i da lepo obelezim sta pratim a sta ne... - Sa "COnf View" listaš konferencije koje pratiš - Sa "COnf View /a" dobijaš spisak SVIH konf. raspoloživih na sistemu - Sa "COnf JOin broj_konf" ulaziš u izabarnu konferenciju/počinješ da je pratiš - Sa "Dir" dobijaš listu tema u okviru određene konf. koje pratiš - Sa "Dir /a" dobijaš spisak SVIH tema jedne konf. - Sa "Read broj_teme" čitaš poruke izabrane teme/počinješ temu da pratiš - Sa "RESign broj_teme" odustaješ od praćenja teme - Sa "RESign ime_konf" odustaješ od praćenja konf. Velikim slovima su ti ispisani kraći oblici naredbi.
pitanja.2256 obren, -> #2254, balkan.boy
> Podesio sam kodni raspored u dosu na računari i našao neki font za tu > svrhu. Pokrenuo sam senior i video naša slova! E sve je to lepo kada se > umesto č (ch) ne bi pojavljivalo Ž i obrnuto! Kako da to ispravim? Gde bre nađe kodni raspored "računari"? :) Stavi bre u DOS-u CP852 k'o što Bog zapoveda, samo ubaci u autoexec.bat: mode con codepage prepare=((852) C:\DOS\ega.cpi) mode con codepage select=852 keyb yu,,C:\DOS\keybrd2.sys ...a u config.sys: device=C:\DOS\display.sys con=(ega,,1) Country=386,852,C:\DOS\country.sys
pitanja.2257 balkan.boy, -> #2256, obren
> > Podesio sam kodni raspored u dosu na računari i našao neki font za tu > > svrhu. Pokrenuo sam senior i video naša slova! E sve je to lepo kada > se > umesto č (ch) ne bi pojavljivalo Ž i obrnuto! Kako da to ispravim? > > Gde bre nađe kodni raspored "računari"? :) Stavi bre u DOS-u CP852 > k'o što Bog zapoveda, samo ubaci u autoexec.bat: > > mode con codepage prepare=((852) C:\DOS\ega.cpi) > mode con codepage select=852 > keyb yu,,C:\DOS\keybrd2.sys > > ...a u config.sys: > > device=C:\DOS\display.sys con=(ega,,1) > Country=386,852,C:\DOS\country.sys > Hvala, ali sam reinstalacijom seniora rešio problem. I još se držim računara (ali sve vise me nervira zbog pložaja naših slova:)) Hvala još jednom Pozdrav
pitanja.2258 balkan.boy,
Da li je neko provalio komandu sezam? Ona pakuje mail i conf. poruke. Sve je to lepo ali najednom mi sada komanda ne funkcionse, a kod brache radi??? Kako? I zasto komanda nije dokumentovana? Pozdrav
pitanja.2259 ventura, -> #2258, balkan.boy
> Da li je neko provalio komandu sezam? > Ona pakuje mail i conf. poruke. > Sve je to lepo ali najednom mi sada komanda ne funkcionse, a kod > brache radi??? Kako? I zasto komanda nije dokumentovana? :))))))))))) To ti nije komanda vec skripta u autoexecu (kucaj autoexec edit, pa ces da vidis sta je to :), te skripte mozes i sam da pravis...
pitanja.2260 balkan.boy, -> #2259, ventura
> > Da li je neko provalio komandu sezam? > > Ona pakuje mail i conf. poruke. > > Sve je to lepo ali najednom mi sada komanda ne funkcionse, a kod > > brache radi??? Kako? I zasto komanda nije dokumentovana? > > :))))))))))) > To ti nije komanda vec skripta u autoexecu (kucaj autoexec edit, > pa ces da > vidis sta je to :), te skripte mozes i sam da pravis... Hvala na objasnjenju.
pitanja.2261 m.s.pesic,
Poznanik ima pocket modem prolink 9624FVP. Izlaz je devetopinski. Treba mu šema za povezivanje sa devetopinskogg izlaza na 25 pinski ulaz (za Atari). Ima li ko šemu?
pitanja.2262 misery,
Kako da prelistavam poruke od nekog broja? npr.re 9.445 pa od te poruke nadalje? \ / I I I/ \/ I_I I\ ***
pitanja.2263 pifat, -> #2262, misery
>Kako da prelistavam poruke od nekog broja? >npr.re 9.445 pa od te poruke nadalje? Sledeće poruke čitaš komandom read broj_teme.broj_poruke- Znači, dodaj samo znak minus iza broja poruke.
pitanja.2264 stameni, -> #2261, m.s.pesic
>> Poznanik ima pocket modem prolink 9624FVP. Izlaz je devetopinski. >> Treba mu šema za povezivanje sa devetopinskogg izlaza na 25 pinski ulaz ( >> Ima li ko šemu? Nisam siguran da ste postavili pitanje na pravom mestu; jeste li probali u konferenciji ATARI.ST? Pod uslovom da je raspored pinova isti, a trebalo bi da je tako, evo dela koji se tiče konverzije 9-25 iz ALLCABLES. ----<cut>---- SERIAL PORTS NOTE: The IBM PC uses a DTE (Data Terminal Equipment) Connection standard. Most Modems are DCE (Data Communication Equipment). DB-9 Connector Pin Signal Pin Signal ------------------------------------------------------------------- 1 CD Carrier Detect 6 DSR Data Set Ready 2 RXD Receive Data 7 RTS Request to Send 3 TXD Transmit Data 8 CTS Clear to Send 4 DTR Data Term. Ready 9 RI Ring Indicator 5 GND Signal GND DB-25 Connector Pin Signal Pin Signal ------------------------------------------------------------------- 1 GND Ground / Shield 14 {2nd TXD} 2 TXD Transmit Data 15 Transmit Clock 3 RXD Received Data 16 {2nd Rec. Clock} 4 RTS Request to Send 17 {Receive Clock} 5 CTS Clear to Send 18 {Unassigned} 6 DSR Data Set Ready 19 {2nd RTS} 7 GND Ground 20 DTR Data Term Ready 8 DCD Carrier Detect 21 {Sig. Quality} 9 {Reserved} 22 RI Ring Indicator 10 {Reserved} 23 {Data Rate Sel.} 11 {Unassigned} 24 {Transmit Clock} 12 {2nd CD} 25 {Unassigned} 13 {2nd CTS} IBM PC-AT Serial cable DB25 to DB9 25 pin 9 pin connector serial adapter on computer (cable connector is female) Signal Direction DCE-ADAPTER Cable-Computer DB25 DB9 8 Carrier Detect 1 > 3 Received Data 2 > 2 Transmitted Data 3 < 20 Data Terminal Ready 4 < 7 Signal Ground 5 - 6 Data Set Ready 6 > 4 Request to send 7 < 5 Clear To Send 8 > 22 Ring Indicator 9 > All other pins on the 25 pin connector are unused. ----<cut>---- Ne bi bilo loše da ovo potvrdi i neki vlasnik Atarija.
pitanja.2265 misery,
Sta je sa nodovima 1 i 2. Jel su blokirani?
pitanja.2266 misery,
Npr. hocu da izlistam sve poruke u npr.rorum:15 devojke... Da li postoji nacin da to skinem kao jedan txt fajl ili moram da skidam na re devojke /a ? Nisam bas najbolje izlozio svoj problem,al ko razume shvatice
pitanja.2267 pifat, -> #2266, misery
>Npr. hocu da izlistam sve poruke u npr.rorum:15 devojke... >Da li postoji nacin da to skinem kao jedan txt fajl ili >moram da skidam na re devojke /a ? Sve poruke ćeš poslati u pad komandom read ime_teme /a > i potom u padu dobijaš tekstualni fajl pod imenom TEXTPAD, odnosno baš ono za šta se raspituješ :)
pitanja.2268 misery, -> #2267, pifat
Znam,provalio sam.Thanks anyway...
pitanja.2269 balkan.boy,
Jedno pitanje: Koji su brojevi telefona svih nodova na Sezamu? Znaci, zasebni tel. brojevi, a ne 3690653. :) Pozdrav
pitanja.2270 balkan.boy,
> Marko>Conf:MUZIKA.3>reply 11.552 > Nema poruke reply. O čemu se radi?
pitanja.2271 lana.m, -> #2269, balkan.boy
Ovo su brojevi koje ja imam: nod 2- 3690654 nod 5- 3690658 nod 7- 3690979 nod 9- 3690680 nod 10- 3690980 nod 11- 3690683 nod 13- 3690981 nod 14- 3690655 nod 15- 3690986
pitanja.2272 misery,
Koji je brzhi protokol Mobyturbo ili zedzap?
pitanja.2273 balkan.boy,
Zahvaljujem se lani.m na brojevima telefona Sezamovih nodova. Zašto nisam lupio reply? Pa ne znam koji je broj poruke :) Pozdrav
pitanja.2274 sani., -> #2273, balkan.boy
}} Zahvaljujem se lani.m na brojevima telefona Sezamovih nodova. Zahvali se venturi , posto je lana prepisala od njega ;) Elem ventura , odakle tebi? :)
pitanja.2275 balkan.boy, -> #2274, sani.
U tom slučaju, zahvaljujem se i venturi. :) Pozdrav
pitanja.2276 misery,
E,ljudi,ovako: - Hocu da dobijem svoj user pa me zanima koliko love treba da se da i na koji zhiro racun da uplatim i koji je broj fax na kome bih poslao uplatnicu...Aj pa hvala na odgovoru ko zna...
pitanja.2277 misery,
E, jos nesto, kako da pogledam koliko ljudi je skinulo moj zakacheni fajl uz poruku?
pitanja.2278 lana.m, -> #2274, sani.
> }} Zahvaljujem se lani.m na brojevima telefona Sezamovih nodova. > > Zahvali se venturi , posto je lana prepisala od njega ;) Mora sve on da pokvari.. ;)
pitanja.2280 mulan,
Zasto neko ne iskljuci ove nodove koji ne rade bas me nerviraju
pitanja.2281 supers, -> #2272, misery
>> Koji je brzhi protokol Mobyturbo ili zedzap? Zedzap ovde radi otprilike samo na papiru, a trebalo bi da je malko brži zbog bloka od 8KB.
pitanja.2282 praktica, -> #2276, misery
E,ljudi,ovako: >- Hocu da dobijem svoj user pa me zanima koliko > love treba da se da i na koji zhiro racun da > uplatim i koji je broj fax na kome bih poslao > uplatnicu...Aj pa hvala na odgovoru ko zna... Prijavi se na sezam kao user 'new'.
pitanja.2283 misery, -> #2282, praktica
> Prijavi se na sezam kao user 'new'. Pa nisam ja siso vesla...Tamo kad se prijavish daju ti neke podatke od pre hrista. Mene zanimaju najnoviji podaci...Dakle, zhiro rachun, tel. broj fax-a kome cu da posaljem kopiju uplatnice i koliko love treba da se da...
pitanja.2284 misery,
E, aj neka mi neko kazhe, ali samo ako pouzdano zna kako stojimo sa slanjem i primanjem e-mail-a ???
pitanja.2285 ventura, -> #2284, misery
> E, aj neka mi neko kazhe, ali samo ako pouzdano zna > kako stojimo sa slanjem i primanjem e-mail-a ??? Nikako :)
pitanja.2286 krsta,
Zashto Sezampro izbaci poruku: "Ovaj nod je namenjen odravanju sistema i molimo vas da pozovete 011/3020-234 ili 011/186-333" A ja naravno zovem 011/3020-234, stavim username: new i ostavim ga bez passworda i onda to ispishe. U chemu je stvar? KRLE
pitanja.2287 praktica, -> #2283, misery
> Pa nisam ja siso vesla...Tamo kad se prijavish > daju ti neke podatke od pre hrista. Mene zanimaju > najnoviji podaci...Dakle, zhiro rachun, tel. broj > fax-a kome cu da posaljem kopiju uplatnice i koliko > love treba da se da... Cene su ostale iste, kao i ziro racun i adresa na koju mozes da posaljes kopiju uplatnice... bre! :)
pitanja.2288 zero,
Posle downloada novog WinAMP-a desi mi se ovo :) * Added recent stream list to open location box * Automatic IE integration for SHOUTcast * Fixed a bug in out_wave.dll * Updated AudioSoft plug-in * Final WMA support for full version ============================== WinAMP 2.5e ============================== -----------------------------------------------11.3123--- Odgovori: 3126 ** Uz poruku 'WNAMP25E.EXE' (602112 bytes) Datoteka wnamp25e.exe, 602112 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:06:17. **000000000000 Prenos uspesan. SYSMSG: gdown postaje clan grupe mulan. SYSMSG: gdown napusta grupu mulan. SYSMSG: gdown postaje clan grupe mulan. SYSMSG: gdown napusta grupu mulan. Poruka 6, 6243 chr. Pitanje: Sta se desilo???
pitanja.2289 gdown, -> #2288, zero
Pa verovatno je mulan i tebe uclanio u grupu kao i mene, pa te sistem obavestava o svim promenama u grupi.Tj. obavestio te kad me je on 2 puta uclanio i kad sam se ja 2 puta izclanio.U cemu je problem ?
pitanja.2290 zero, -> #2289, gdown
Aha :) Ok.
pitanja.2291 misery, -> #2287, praktica
> Cene su ostale iste, kao i ziro racun i adresa na koju mozes da > posaljes kopiju uplatnice... bre! :) Budi dobar decko pa mi ih napisi...bre! :)
pitanja.2292 bdespotov, -> #2286, krsta
>Zashto Sezampro izbaci poruku: "Ovaj nod je namenjen odravanju >sistema i molimo vas da pozovete 011/3020-234 ili 011/186-333" >A ja naravno zovem 011/3020-234, stavim username: new i ostavim >Zashto Sezampro izbaci poruku: "Ovaj nod je namenjen odravanju >sistema >i molimo vas da pozovete 011/3020-234 ili 011/186-333" >A ja naravno zovem 011/3020-234, stavim username: new i ostavim >ga bez passworda i onda to ispishe. >U chemu je stvar? Prijavljivanje novih usera na sezampro-u vise ne ide kao pre, konzolno, vec isklucivo (ako se zeli da koristi samo modemska veza) preko web-a: http://www.sezampro.yu/sez/new/NewBegin.asp Konzolni pristup vise ne omogucuje prijavljivanje neke osobe kao novog korisnika. Ne znam tacno da li ta poruka koju sezam izbaci pri ukucavanju "new" za username predstavlja stvarno neku opciju rezervisanu specijalno za administratore sistema, ili je to ubaceno dok se ne smisli neko bolje objasnjenje ;) ali prijavljivanje novog korisnika na sezampro se zasad moze obaviti (modemskim putem) samo preko web-a, ili, ako osoba ne poseduje neki vec postojeci internet account, odlazenjem direktno u sezamkafe, odnosno zvanjem njihove sekretarice. Sve ovo obrazlozeno je time da "vecina korisnika sada koristi web interface (tj. direktni internet pristup sezampro-voj prezentaciji) umesto zastarelog konzolnog pristupa koji je sada, kako se cini, proslost." bd.
pitanja.2293 miskop, -> #2292, bdespotov
>> Prijavljivanje novih usera na sezampro-u vise ne ide kao pre, >> konzolno, vec isklucivo (ako se zeli da koristi samo modemska >> veza) preko web-a Čini mi se da sad treba odmah na početku ukucati željeni user. Ako ne postoji, onda će sistem pre unosa lozinke odmah da da info da "ako ste novi korisnik treba kucati NEW...". Dalje valjda treba samo pratiti uputstvo. ;)
pitanja.2294 praktica, -> #2291, misery
Samo ti kucaj 'new' i sve ce ti se samo kasti :)
pitanja.2295 praktica, -> #2293, miskop
|Cini mi se da sad treba odmah na početku ukucati zeljeni user. Ako |ne |postoji, onda će sistem pre unosa lozinke odmah da da info da "ako |ste |novi korisnik treba kucati NEW...". Dalje valjda treba samo pratiti |uputstvo. ;) Ne, treba se ulogovati kao juzer new, ako je juzer koji si posle toga odredio neko vec uzeo, SezamPro cete o tome obavestiti i zamoliti da smislis neki drugi. Onda umesto pesa treba samo pritisnuti Enter. Medjutim, umesto uputstva dobijas poruku koja te upucuje na broj 3020-234 i 186-333 jer je navodno nod koji si dobio rezervisan. Kada okrenes te brojeve, i ponovis sve kako treba, dobijas istu poruku. Isto se desava i kad okrenes preostala dva broja za pristup SezamPro-u. Prica se da je SezamPro u jos losijem stanju od SezamNet-a, a i da se uskoro planira ustupanje svih nodova full Internetu, jer Sysop ne zna da barata sa Pro-om a kamoli BBS-om zasnovanom na TCP/IP konekciji. Neka Proovci kazu nesto vise o tome. Ja nisam uspeo da dobijem pretplatu. NO CARRIER LOW SYSTE... ATH