pitanja.2194the.edge,
-> #2192, ian.stuart
T?>> Jedno pitanje Zashto ste Smenili sanija
Valjda zato sto je nekome konacno doslo iz dupeta u glavu.
Nije bitno kada - vazno je da je doslo.
Nadam se da se ovaj sistem konacno budi, i da ce klincadija, i oni kod kojih
su godine (mnogo) vece od uma i zrelosti, morati prikladno da se ponasaju,
da ovaj sistem konacno pocne da lici na nesto. Ovo ipak nije zabaviste.
Sezam danas, i onaj od pre par godina su dva deseta pojma.
AcCeSS DeNiED
pitanja.2195sani.,
-> #2194, the.edge}} Valjda zato sto je nekome konacno doslo iz dupeta u glavu.
Vidi ovog nesrecnika :)
Vazno je da kod tebe moze samo iz jednog dupeta da dodje u
drugo..
pitanja.2196mika,
-> #2194, the.edge e, koji si ti seljak.. ono, bash!
idi bre, obesi se negde..
pitanja.2198the.edge,
-> #2196, mikaT?>> e, koji si ti seljak.. ono,bash! idi bre, obesi se negde..
Hvala ti na komplimentu. :)
AcCeSS DeNiED
pitanja.2199miskop,
-> #2198, the.edge>> T?>> e, koji si ti seljak.. ono,bash! idi bre, obesi se negde..
>> Hvala ti na komplimentu. :)
Čini mi se da si ovo propustio zbog ignore-a: ;)
===============================
2.2192 SEZAMNET.2:pitanja
sani., 17.07.99. 15:55, 170 chr
Odgovor na 2.2191, the.edge, 17.07.99. 02:59
---------------------------------------------------------
}} Valjda zato sto je nekome konacno doslo iz dupeta u glavu.
Vidi ovog nesrecnika :)
Vazno je da kod tebe moze samo iz jednog dupeta da dodje u
drugo..
----------------------------------------------- 2.2192---
pitanja.2200the.edge,
-> #2199, miskop
T?>> Cini mi se da si ovo propustio zbog ignore-a:;)
Nisi trebao da citiras, jer em sto je glupost, em sto mu to i jeste cilj.
Nisam ni mislio da ce nesto pametno da kaze. To bi bila prava retkost.
Sad jos mogu da ocekujem njegove pametne ovchice, koje ce davati jos
pametnije replike. U stvari, vec sam imao prilike neke i da cujem
(gradjanine Miko, tu li si?).
Mora da ne oskudeva ni u velicini zadnjice, cim sve te pametnice mogu da
stanu u tor.
AcCeSS DeNiED
pitanja.2201mika,
-> #2200, the.edge e bre.. ima ovde u bloku, ispred ulaza.. jedno drvo, jako
pogodno za veshalo, ono, visoko, debeeelo.. sa malo lisca.. taman
takvo da kad se obesish, svi prolaznici ce moci da vide kako ti kosica
landara po vrelom letnjem povetarcu.. (vreo, poshto ochekujem da te vidim
obeshenoh pre kraja leta..)
pitanja.2202corgan,
-> #2200, the.edgeAnger is the path to the Dark side... ili kako vec...
B.
pitanja.2203file,
Cuti B.edge..
pitanja.2204dusandz,
A sto vise ne radi konverzija PADa u html? :)
pitanja.2205indi,
kace rezultati ovih politickih glasanja ovde?
pitanja.2206gdown,
-> #2205, indiVerovatno kad se zavrshi glasanje :)
pitanja.2207the.edge,
-> #2204, dusandzTo ti je 'elegantan' odgovor na pitanje kada ce sezam izaci na internet. ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.2208brka,
Ne razumem kako niko do sada nije prokomentarisao
da i dalje po pristupanju konferenciji Muzika
dolazi do prekida veze... Molio bih nadlezne da
ovo poprave.
Pozdrav,
Aleksandar
pitanja.2209sherloc,
-> #2208, brka>> da i dalje po pristupanju konferenciji Muzika
Izgleda da se to deshava samo nekim korisnicima, kod mene je
sasvim ok.
ByE
pitanja.2210junior,
-> #2208, brka> Ne razumem kako niko do sada nije prokomentarisao
> da i dalje po pristupanju konferenciji Muzika
> dolazi do prekida veze... Molio bih nadlezne da
Pokušaj sa komandom seen da proglasiš poruke od recimo juna meseca
za pročitane, a potom read. Ako ne ide, pokušaj od jula, a ako ni
to neće, lupi seen /a pa nastavi da pratiš nove poruke.
pitanja.2211sherloc,
Zashto mi sezam neke odgovore na moje poruke u konfama ne
prijavljuje kao sysmsg ?
ByE
pitanja.2212milko,
Zašto ne radi pad?
pitanja.2213the.edge,
-> #2212, milkoRadi pad, ali ne radi stosta drugo. ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.2214bolep,
Sta se desava sa e_mailom? NE IDE vec duze vreme.
pitanja.2215max.,
jel ima nekog u bigzu?
sekretarica ona, kako se zvashe...
pitanja.2216gdown,
-> #2214, bolepGD> Sta se desava sa e_mailom? NE IDE vec duze vreme.
Ne ide vec mnogo duzhe vreme :))
pitanja.2217mvdj,
Kako sada ide prijavljivanje novih članova?
Pitanje se odnosi na način plaćanja, ako ga uopšte ima, jer mi u poslednje
vreme neplaćamo...
pitanja.2218gdown,
-> #2217, mvdjGD> Kako sada ide prijavljivanje novih clanova?
GD> Pitanje se odnosi na nacin placanja, ako ga uopste ima, jer mi u
GD> poslednje vreme neplacamo...
Pa otidji do BIGZ-a u prostorije sezama pa se raspitaj .
pitanja.2219indi,
-> #2217, mvdj-> Kako sada ide prijavljivanje novih clanova?
-> Pitanje se odnosi na nacin placanja, ako ga uopste ima, jer mi u poslednje
-> vreme neplacamo...
e Djujo gde si nasao da otvaras sad nov nalog?
ovde u konfi tesko da ce ko(pametan) da ti odgovori na to
najbolje zovi sezam telefonom, dezurnu sekretaricu, pa pitaj
..e trulez ne znam de sam stavio sezov tel.. sorry, snadji se :)
pitanja.2220roach,
Shta cje se desiti sa Sezamom ? Nek' neko odgovori, jer mozda moze
i da se pomogne...
pitanja.2221illusion,
otje li mi neko retji shta tje biti sa sezamom sad u septembru?
shta obren i nenad imaju u planu? ponovno davanje free naloga?
shutdown? ili jebanje kewe bigzu i kugi? :>>
pitanja.2222jexy,
-> #2221, illusion> otje li mi neko retji shta tje biti sa sezamom sad u septembru?
> shta obren i nenad imaju u planu? ponovno davanje free naloga?
> shutdown? ili jebanje kewe bigzu i kugi? :>>
Nemoj se zavaravati, ovaj sistem ne ide u 21. vek ;)..
pitanja.2223philippus,
-> #2221, illusionAma bre produzhuje se pretplata e sad za koliko neznam
pitanja.2224philippus,
-> #2222, jexyGreshish,ovaj mnogo greshish sinko...
pitanja.2225dvujke,
Da li radi mail sa inostranstvom?
pitanja.2226gdown,
-> #2225, dvujkeMail moze da ti stize iz inostranstva na sezam, ali nemozesh da ga
poshaljesh sa sezama tamo.
pitanja.2227darklord,
Hmmm...znam da je ovo pitanje postavljano oko 100 puta,al ja cu opet da ga
postavim ! ;)
Sta ce sad da bude u septembru ??
Jel sad sve otislo u k**** ??
Oce li opet biti besplatno i tako ta pitanja ! :)
BYe
pitanja.2228philippus,
-> #2227, darklordMa jok kako sam ja chuo produzhuje se pretplata ali polseovog
neznam shta da mislim(inache chuo sam od obrena tako da je
informacija proverena)
Filip
pitanja.2229sherloc,
zashto u group rezhimu ne radi komanda 'read /i' ?
ByE
pitanja.2230fraudator,
-> #42, obrenQL :)
pitanja.2231pips,
Koja poruka u konf igre pravi probelme ?
posto pokusaj da nekih 400 poruka svucem u pad negde kod 285 kb puca
obavezno u cemu je problem ?
pitanja.2232junior,
-> #2231, pips> Koja poruka u konf igre pravi probelme ?
> posto pokusaj da nekih 400 poruka svucem u pad negde kod 285 kb
> puca obavezno u cemu je problem ?
Opet ponavljam, kucaj seen /a, ili seen od nekog fiksnog datuma,
recimo seen 010999 i rešićeš problem. A ionako si skupio u pad
sve poruke 'do pucanja', nećeš propustiti mnogo i za ove 'posle
pucanja'. Kad se sporna poruka ili poruke otklone biće obaveštenje :)
pitanja.2233fraudator,
meni sima danas reko da se sistem gasi za par dana
misim, jel to istina??
pitanja.2234philippus,
-> #2233, fraudatorja to chuo josh pre mesec dana,pa nije bilo nishta od toga.
Filip
pitanja.2235supers,
-> #2233, fraudator
>> meni sima danas reko da se sistem gasi za par dana
>> misim, jel to istina??
A Sima je šta? Ministar informisanja?
pitanja.2236fraudator,
-> #2235, supersne, sima je obichan korisnik ( inache juzer simce)
ali informaciju treba prihvatiti od koga god da dodje
narochito ako se tiche sezama i njegovog gashenja
misim, nema samo ministar informacija exluzivno pravo
na informisanje
sme to i obichan plebs da radi
pitanja.2237argos,
Ajte retzite, ko pouzdano zna , zashto mi ortak nije dobio pretpaltu ?
Evo ovako , registravo se kao novi clan uplatio na ziro racun , ali nije
poslao fax-om uplatincu . Da li je mozda problem shto ima njih dvojica koji se
zovu kao on . Jel postoji neki telefon "redakcije" ili neceg slicnog da moze
to da se razjasni ?
Ajte odgovarajte , moze ovde , a i na mail , sve jedno.
Bane.
cya
pitanja.2238vampire,
-> #2237, argosAjaoj :}
pitanja.2239balkan.boy,
Da li moze da se salje i prima e-mail na sezu?
Ako ne moze da li je moglo i da li ce moci?
pitanja.2240obren,
-> #2237, argos> Ajte retzite, ko pouzdano zna , zashto mi ortak nije dobio pretpaltu ?
> Evo ovako , registravo se kao novi clan uplatio na ziro racun , ali
> nije poslao fax-om uplatincu.
Pošalji mi na mail njegov novi username i biće sređeno.
pitanja.2241gdown,
-> #2239, balkan.boyGD> Da li moze da se salje i prima e-mail na sezu?
GD> Ako ne moze da li je moglo i da li ce moci?
Ne moze da se salje , ali moze da se prima.
Da, moglo je pre i da se salje, a dal ce moci to neznam.
pitanja.2242dragosh,
Jel stigo nekom neki mail zadnjih 3-4 dana?
pitanja.2243sani.,
-> #2242, dragosh}} Jel stigo nekom neki mail zadnjih 3-4 dana?
Meni je Sergio. bio poslao mail , da se nadjemo
ispred doma omladine u ponedeljak u 18:00.
Mislim ja sam bio zakasnio , pa mi je poslao jos jedan i tako..
pitanja.2244zero,
Sta je ovo za iskljucivanje Sezama???
Jel ima ovde nekog od administratora da objasni ovo???
Nemojte da zezate ljudi!
pitanja.2245supers,
-> #2244, zero
>> Sta je ovo za iskljucivanje Sezama???
Opet neka kaljeva peć?
pitanja.2246ventura,
sta bi sa PostMasterom koji je prebnosio diskusije sa drugih sistema?
ima li sanse da se to ponovo aktivira?
pitanja.2247dragosh,
-> #2243, sani.> }} Jel stigo nekom neki mail zadnjih 3-4 dana?
> Meni je Sergio.
> bio poslao
> mail , da se nadjemo ispred doma omladine u ponedeljak u 18:00.
Znao sam da ce neko da zloupotrebi to sto nisam napisao iz
inostranstva :) Tj,ocu da kazem da nista ne moze se dobije van
sezama,posto je meni jedan mail trebao da stigne proslog
ponedeljka...
pitanja.2248miskop,
-> #2246, ventura>> sta bi sa PostMasterom koji je prebnosio diskusije sa drugih sistema?
>> ima li sanse da se to ponovo aktivira?
Samo nam još to fali...
pitanja.2249morkin,
-> #2247, dragosh> Znao sam da ce neko da zloupotrebi to sto nisam napisao iz
> inostranstva :) Tj,ocu da kazem da nista ne moze se dobije van
> sezama,posto je meni jedan mail trebao da stigne proslog
> ponedeljka...
Mail koji je poslat 17.09. stigao je 27.09.
pitanja.2250dragosh,
-> #2249, morkin> > sezama,posto je meni jedan mail trebao da stigne proslog
> > ponedeljka...
> Mail koji je poslat 17.09. stigao je 27.09.
Ah da konacno je stigao...dobro je ja reko ovaj sezam propao
nacisto..mozda ipak bude nesto od njega jednog dana :)
pitanja.2251misery,
Ovako(znam,kazacete da sam glup),ali sta da radim
kad ne znam.LM,ovako zanima me samo:
1.Kako da se ukljucim u pracenje neke konferencije,iliti
da mi se pojavi plusitj kada ukucam dir?
2.Kako da se ukljucim u teme u koje nisam aktivan?
kada ukucam resign on me samo pita da li zelim da odustanem od
pracenja konferencije(mada je ne pratim aktivno,odnosno nema
znak +).
3.A moglo bi i kako da odustanem od neke teme...(ne konfe)
Mogu da saljem poruke i ovako u konferenciji,ali bi ipak voleo
da napravim neki red i da lepo obelezim sta pratim a sta ne...
Unapred hvala na odgovorima...
VUK...
pitanja.2252junior,
-> #2251, misery> 1.Kako da se ukljucim u pracenje neke konferencije,iliti
> da mi se pojavi plusitj kada ukucam dir?
Za konferencije koristi komandu 'conf join ime.konfe' ili 'conf join
broj.konfe' (broj je ono što vidiš kad kucaš 'conf view'. Da bi video
kompletan spisak konferencija, koristi svič /a, znači 'conf view /a'.
To ti je ujedno i odgovor na pitanje:
> 2.Kako da se ukljucim u teme u koje nisam aktivan?
Kad si pristupio nekoj konferenciji, sve teme se izlistavaju naredbom
'dir /a', a da bi pristupio nekoj temi dovoljno je da pročitaš neku
poruku iz te teme - tj. kucaš 'read broj.teme /a'. Primera radi, uđeš
u sport.2, hoćeš da pristupiš temi atletika kucaš conf read 1 /a.
> 3.A moglo bi i kako da odustanem od neke teme...(ne konfe)
Kada si u nekoj konferenciji kucaš 'resign broj.teme' ili jednostavnije
(ako si u fazi prelistavanja starih konfi) 'resign *' gde ćeš dobiti
ponudu za resign svih tema, a odgovaraćeš sa prostim da/ne.
> Mogu da saljem poruke i ovako u konferenciji,ali bi ipak voleo
> da napravim neki red i da lepo obelezim sta pratim a sta ne...
Još kad uzmeš off-line reader pa napraviš "neki red" .. ;)
pitanja.2253supers,
-> #2252, junior
>> Za konferencije koristi komandu 'conf join ime.konfe' ili 'conf join
>> broj.konfe' (broj je ono što vidiš kad kucaš 'conf view'.
Pritom ime može da se skrati na minimalan broj slova, tako da ja za
ulazak u konferencije kucam 'co j fo', 'co j ci', 'co j se'
najekonomičnije i ne moraju da se pamte brojevi :)
pitanja.2254balkan.boy,
Podesio sam kodni raspored u dosu na računari i našao neki font za tu svrhu.
Pokrenuo sam senior i video naša slova! E sve je to lepo kada se umesto č (ch)
ne bi pojavljivalo Ž i obrnuto! Kako da to ispravim?
Pozdrav
pitanja.2255miskop,
-> #2251, misery>> Mogu da saljem poruke i ovako u konferenciji,ali bi ipak voleo
>> da napravim neki red i da lepo obelezim sta pratim a sta ne...
- Sa "COnf View" listaš konferencije koje pratiš
- Sa "COnf View /a" dobijaš spisak SVIH konf. raspoloživih na sistemu
- Sa "COnf JOin broj_konf" ulaziš u izabarnu konferenciju/počinješ da je
pratiš
- Sa "Dir" dobijaš listu tema u okviru određene konf. koje pratiš
- Sa "Dir /a" dobijaš spisak SVIH tema jedne konf.
- Sa "Read broj_teme" čitaš poruke izabrane teme/počinješ temu da pratiš
- Sa "RESign broj_teme" odustaješ od praćenja teme
- Sa "RESign ime_konf" odustaješ od praćenja konf.
Velikim slovima su ti ispisani kraći oblici naredbi.
pitanja.2256obren,
-> #2254, balkan.boy> Podesio sam kodni raspored u dosu na računari i našao neki font za tu
> svrhu. Pokrenuo sam senior i video naša slova! E sve je to lepo kada se
> umesto č (ch) ne bi pojavljivalo Ž i obrnuto! Kako da to ispravim?
Gde bre nađe kodni raspored "računari"? :) Stavi bre u DOS-u CP852
k'o što Bog zapoveda, samo ubaci u autoexec.bat:
mode con codepage prepare=((852) C:\DOS\ega.cpi)
mode con codepage select=852
keyb yu,,C:\DOS\keybrd2.sys
...a u config.sys:
device=C:\DOS\display.sys con=(ega,,1)
Country=386,852,C:\DOS\country.sys
pitanja.2257balkan.boy,
-> #2256, obren> > Podesio sam kodni raspored u dosu na računari i našao neki font za tu
> > svrhu. Pokrenuo sam senior i video naša slova! E sve je to lepo kada
> se > umesto č (ch) ne bi pojavljivalo Ž i obrnuto! Kako da to ispravim?
>
> Gde bre nađe kodni raspored "računari"? :) Stavi bre u DOS-u CP852
> k'o što Bog zapoveda, samo ubaci u autoexec.bat:
>
> mode con codepage prepare=((852) C:\DOS\ega.cpi)
> mode con codepage select=852
> keyb yu,,C:\DOS\keybrd2.sys
>
> ...a u config.sys:
>
> device=C:\DOS\display.sys con=(ega,,1)
> Country=386,852,C:\DOS\country.sys
>
Hvala, ali sam reinstalacijom seniora rešio problem.
I još se držim računara (ali sve vise me nervira zbog pložaja naših slova:))
Hvala još jednom
Pozdrav
pitanja.2258balkan.boy,
Da li je neko provalio komandu sezam?
Ona pakuje mail i conf. poruke.
Sve je to lepo ali najednom mi sada komanda ne funkcionse, a kod
brache radi??? Kako? I zasto komanda nije dokumentovana?
Pozdrav
pitanja.2259ventura,
-> #2258, balkan.boy> Da li je neko provalio komandu sezam?
> Ona pakuje mail i conf. poruke.
> Sve je to lepo ali najednom mi sada komanda ne funkcionse, a kod
> brache radi??? Kako? I zasto komanda nije dokumentovana?
:)))))))))))
To ti nije komanda vec skripta u autoexecu (kucaj autoexec edit, pa ces da
vidis sta je to :), te skripte mozes i sam da pravis...
pitanja.2260balkan.boy,
-> #2259, ventura> > Da li je neko provalio komandu sezam?
> > Ona pakuje mail i conf. poruke.
> > Sve je to lepo ali najednom mi sada komanda ne funkcionse, a kod
> > brache radi??? Kako? I zasto komanda nije dokumentovana?
>
> :)))))))))))
> To ti nije komanda vec skripta u autoexecu (kucaj autoexec edit,
> pa ces da
> vidis sta je to :), te skripte mozes i sam da pravis...
Hvala na objasnjenju.
pitanja.2261m.s.pesic,
Poznanik ima pocket modem prolink 9624FVP. Izlaz je devetopinski. Treba mu
šema za povezivanje sa devetopinskogg izlaza na 25 pinski ulaz (za Atari).
Ima li ko šemu?
pitanja.2262misery,
Kako da prelistavam poruke od nekog broja?
npr.re 9.445 pa od te poruke nadalje?
\ / I I I/
\/ I_I I\ ***
pitanja.2263pifat,
-> #2262, misery
>Kako da prelistavam poruke od nekog broja?
>npr.re 9.445 pa od te poruke nadalje?
Sledeće poruke čitaš komandom
read broj_teme.broj_poruke-
Znači, dodaj samo znak minus iza broja poruke.
pitanja.2264stameni,
-> #2261, m.s.pesic>> Poznanik ima pocket modem prolink 9624FVP. Izlaz je devetopinski.
>> Treba mu šema za povezivanje sa devetopinskogg izlaza na 25
pinski ulaz (
>> Ima li ko šemu?
Nisam siguran da ste postavili pitanje na pravom mestu;
jeste li probali u konferenciji ATARI.ST?
Pod uslovom da je raspored pinova isti, a trebalo bi da je
tako, evo dela koji se tiče konverzije 9-25 iz ALLCABLES.
----<cut>----
SERIAL PORTS
NOTE: The IBM PC uses a DTE (Data Terminal Equipment) Connection
standard. Most Modems are DCE (Data Communication Equipment).
DB-9 Connector
Pin Signal Pin Signal
-------------------------------------------------------------------
1 CD Carrier Detect 6 DSR Data Set Ready
2 RXD Receive Data 7 RTS Request to Send
3 TXD Transmit Data 8 CTS Clear to Send
4 DTR Data Term. Ready 9 RI Ring Indicator
5 GND Signal GND
DB-25 Connector
Pin Signal Pin Signal
-------------------------------------------------------------------
1 GND Ground / Shield 14 {2nd TXD}
2 TXD Transmit Data 15 Transmit Clock
3 RXD Received Data 16 {2nd Rec. Clock}
4 RTS Request to Send 17 {Receive Clock}
5 CTS Clear to Send 18 {Unassigned}
6 DSR Data Set Ready 19 {2nd RTS}
7 GND Ground 20 DTR Data Term Ready
8 DCD Carrier Detect 21 {Sig. Quality}
9 {Reserved} 22 RI Ring Indicator
10 {Reserved} 23 {Data Rate Sel.}
11 {Unassigned} 24 {Transmit Clock}
12 {2nd CD} 25 {Unassigned}
13 {2nd CTS}
IBM PC-AT Serial cable DB25 to DB9
25 pin 9 pin
connector serial adapter
on computer
(cable connector is female)
Signal Direction
DCE-ADAPTER
Cable-Computer
DB25 DB9
8 Carrier Detect 1 >
3 Received Data 2 >
2 Transmitted Data 3 <
20 Data Terminal Ready 4 <
7 Signal Ground 5 -
6 Data Set Ready 6 >
4 Request to send 7 <
5 Clear To Send 8 >
22 Ring Indicator 9 >
All other pins on the 25 pin connector are unused.
----<cut>----
Ne bi bilo loše da ovo potvrdi i neki vlasnik Atarija.
pitanja.2265misery,
Sta je sa nodovima 1 i 2. Jel su blokirani?
pitanja.2266misery,
Npr. hocu da izlistam sve poruke u npr.rorum:15 devojke...
Da li postoji nacin da to skinem kao jedan txt fajl ili
moram da skidam na re devojke /a ?
Nisam bas najbolje izlozio svoj problem,al ko razume shvatice
pitanja.2267pifat,
-> #2266, misery
>Npr. hocu da izlistam sve poruke u npr.rorum:15 devojke...
>Da li postoji nacin da to skinem kao jedan txt fajl ili
>moram da skidam na re devojke /a ?
Sve poruke ćeš poslati u pad komandom
read ime_teme /a >
i potom u padu dobijaš tekstualni fajl pod imenom TEXTPAD, odnosno
baš ono za šta se raspituješ :)
pitanja.2268misery,
-> #2267, pifatZnam,provalio sam.Thanks anyway...
pitanja.2269balkan.boy,
Jedno pitanje:
Koji su brojevi telefona svih nodova na Sezamu? Znaci, zasebni tel.
brojevi, a ne 3690653. :)
Pozdrav
pitanja.2270balkan.boy,
> Marko>Conf:MUZIKA.3>reply 11.552
> Nema poruke reply.
O čemu se radi?
pitanja.2271lana.m,
-> #2269, balkan.boy
Ovo su brojevi koje ja imam:
nod 2- 3690654
nod 5- 3690658
nod 7- 3690979
nod 9- 3690680
nod 10- 3690980
nod 11- 3690683
nod 13- 3690981
nod 14- 3690655
nod 15- 3690986
pitanja.2272misery,
Koji je brzhi protokol Mobyturbo ili zedzap?
pitanja.2273balkan.boy,
Zahvaljujem se lani.m na brojevima telefona Sezamovih nodova.
Zašto nisam lupio reply? Pa ne znam koji je broj poruke :)
Pozdrav
pitanja.2274sani.,
-> #2273, balkan.boy}} Zahvaljujem se lani.m na brojevima telefona Sezamovih nodova.
Zahvali se venturi , posto je lana prepisala od njega ;)
Elem ventura , odakle tebi? :)
pitanja.2275balkan.boy,
-> #2274, sani.U tom slučaju, zahvaljujem se i venturi. :)
Pozdrav
pitanja.2276misery,
E,ljudi,ovako:
- Hocu da dobijem svoj user pa me zanima koliko
love treba da se da i na koji zhiro racun da
uplatim i koji je broj fax na kome bih poslao
uplatnicu...Aj pa hvala na odgovoru ko zna...
pitanja.2277misery,
E, jos nesto, kako da pogledam koliko ljudi je
skinulo moj zakacheni fajl uz poruku?
pitanja.2278lana.m,
-> #2274, sani.
> }} Zahvaljujem se lani.m na brojevima telefona Sezamovih nodova.
>
> Zahvali se venturi , posto je lana prepisala od njega ;)
Mora sve on da pokvari.. ;)
pitanja.2280mulan,
Zasto neko ne iskljuci ove nodove
koji ne rade
bas me nerviraju
pitanja.2281supers,
-> #2272, misery
>> Koji je brzhi protokol Mobyturbo ili zedzap?
Zedzap ovde radi otprilike samo na papiru, a trebalo bi da je malko brži
zbog bloka od 8KB.
pitanja.2282praktica,
-> #2276, miseryE,ljudi,ovako:
>- Hocu da dobijem svoj user pa me zanima koliko
> love treba da se da i na koji zhiro racun da
> uplatim i koji je broj fax na kome bih poslao
> uplatnicu...Aj pa hvala na odgovoru ko zna...
Prijavi se na sezam kao user 'new'.
pitanja.2283misery,
-> #2282, praktica
> Prijavi se na sezam kao user 'new'.
Pa nisam ja siso vesla...Tamo kad se prijavish
daju ti neke podatke od pre hrista. Mene zanimaju
najnoviji podaci...Dakle, zhiro rachun, tel. broj
fax-a kome cu da posaljem kopiju uplatnice i koliko
love treba da se da...
pitanja.2284misery,
E, aj neka mi neko kazhe, ali samo ako pouzdano zna
kako stojimo sa slanjem i primanjem e-mail-a ???
pitanja.2285ventura,
-> #2284, misery> E, aj neka mi neko kazhe, ali samo ako pouzdano zna
> kako stojimo sa slanjem i primanjem e-mail-a ???
Nikako :)
pitanja.2286krsta,
Zashto Sezampro izbaci poruku: "Ovaj nod je namenjen odravanju sistema
i molimo vas da pozovete 011/3020-234 ili 011/186-333"
A ja naravno zovem 011/3020-234, stavim username: new i ostavim
ga bez passworda i onda to ispishe.
U chemu je stvar?
KRLE
pitanja.2287praktica,
-> #2283, misery> Pa nisam ja siso vesla...Tamo kad se prijavish
> daju ti neke podatke od pre hrista. Mene zanimaju
> najnoviji podaci...Dakle, zhiro rachun, tel. broj
> fax-a kome cu da posaljem kopiju uplatnice i koliko
> love treba da se da...
Cene su ostale iste, kao i ziro racun i adresa na koju mozes da
posaljes kopiju uplatnice... bre! :)
pitanja.2288zero,
Posle downloada novog WinAMP-a desi mi se ovo :)
* Added recent stream list to open location box
* Automatic IE integration for SHOUTcast
* Fixed a bug in out_wave.dll
* Updated AudioSoft plug-in
* Final WMA support for full version
==============================
WinAMP 2.5e
==============================
-----------------------------------------------11.3123---
Odgovori: 3126
** Uz poruku 'WNAMP25E.EXE' (602112 bytes)
Datoteka wnamp25e.exe, 602112 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:06:17.
**000000000000
Prenos uspesan.
SYSMSG: gdown postaje clan grupe mulan.
SYSMSG: gdown napusta grupu mulan.
SYSMSG: gdown postaje clan grupe mulan.
SYSMSG: gdown napusta grupu mulan.
Poruka 6, 6243 chr.
Pitanje: Sta se desilo???
pitanja.2289gdown,
-> #2288, zeroPa verovatno je mulan i tebe uclanio u grupu kao i mene, pa te
sistem obavestava o svim promenama u grupi.Tj. obavestio te kad me
je on 2 puta uclanio i kad sam se ja 2 puta izclanio.U cemu je
problem ?
pitanja.2290zero,
-> #2289, gdown
Aha :)
Ok.
pitanja.2291misery,
-> #2287, praktica> Cene su ostale iste, kao i ziro racun i adresa na koju mozes da
> posaljes kopiju uplatnice... bre! :)
Budi dobar decko pa mi ih napisi...bre! :)
pitanja.2292bdespotov,
-> #2286, krsta>Zashto Sezampro izbaci poruku: "Ovaj nod je namenjen odravanju
>sistema i molimo vas da pozovete 011/3020-234 ili 011/186-333"
>A ja naravno zovem 011/3020-234, stavim username: new i ostavim
>Zashto Sezampro izbaci poruku: "Ovaj nod je namenjen odravanju
>sistema
>i molimo vas da pozovete 011/3020-234 ili 011/186-333"
>A ja naravno zovem 011/3020-234, stavim username: new i ostavim
>ga bez passworda i onda to ispishe.
>U chemu je stvar?
Prijavljivanje novih usera na sezampro-u vise ne ide kao pre,
konzolno, vec isklucivo (ako se zeli da koristi samo modemska
veza) preko web-a:
http://www.sezampro.yu/sez/new/NewBegin.asp
Konzolni pristup vise ne omogucuje prijavljivanje neke osobe kao
novog korisnika. Ne znam tacno da li ta poruka koju sezam izbaci
pri ukucavanju "new" za username predstavlja stvarno neku opciju
rezervisanu specijalno za administratore sistema, ili je to ubaceno
dok se ne smisli neko bolje objasnjenje ;) ali prijavljivanje novog
korisnika na sezampro se zasad moze obaviti (modemskim putem)
samo preko web-a, ili, ako osoba ne poseduje neki vec postojeci
internet account, odlazenjem direktno
u sezamkafe, odnosno zvanjem njihove sekretarice.
Sve ovo obrazlozeno je time da "vecina korisnika sada koristi web interface
(tj. direktni internet pristup sezampro-voj prezentaciji)
umesto zastarelog konzolnog pristupa koji je sada, kako se cini, proslost."
bd.
pitanja.2293miskop,
-> #2292, bdespotov>> Prijavljivanje novih usera na sezampro-u vise ne ide kao pre,
>> konzolno, vec isklucivo (ako se zeli da koristi samo modemska
>> veza) preko web-a
Čini mi se da sad treba odmah na početku ukucati željeni user. Ako ne
postoji, onda će sistem pre unosa lozinke odmah da da info da "ako ste
novi korisnik treba kucati NEW...". Dalje valjda treba samo pratiti
uputstvo. ;)
pitanja.2294praktica,
-> #2291, miserySamo ti kucaj 'new' i sve ce ti se samo kasti :)
pitanja.2295praktica,
-> #2293, miskop|Cini mi se da sad treba odmah na početku ukucati zeljeni user. Ako
|ne
|postoji, onda će sistem pre unosa lozinke odmah da da info da "ako
|ste
|novi korisnik treba kucati NEW...". Dalje valjda treba samo pratiti
|uputstvo. ;)
Ne, treba se ulogovati kao juzer new, ako je juzer
koji si posle toga odredio neko vec uzeo, SezamPro
cete o tome obavestiti i zamoliti da smislis neki
drugi. Onda umesto pesa treba samo pritisnuti Enter.
Medjutim, umesto uputstva dobijas poruku koja te upucuje
na broj 3020-234 i 186-333 jer je navodno nod koji si
dobio rezervisan. Kada okrenes te brojeve, i ponovis sve
kako treba, dobijas istu poruku. Isto se desava i kad
okrenes preostala dva broja za pristup SezamPro-u.
Prica se da je SezamPro u jos losijem stanju od
SezamNet-a, a i da se uskoro planira ustupanje svih
nodova full Internetu, jer Sysop ne zna da barata sa
Pro-om a kamoli BBS-om zasnovanom na TCP/IP konekciji.
Neka Proovci kazu nesto vise o tome. Ja nisam uspeo
da dobijem pretplatu.
NO CARRIER LOW SYSTE... ATH