pitanja.629alekkk,
Dali mi to zivimo jos uvek u srednjem veku!!!
Zvuci neverovatno ali email sa sezampro-a do sezama putuje 3 dana a
na BBS Politika 2 dana.
Pa brze bi bilo da posaljem pismo.
Pitanje glasi:Dali je to uvek tako ili sam ja lose srece?
Ako se stvari ovako nastave prodacu kompjuter , jer ko zna dali mi
je burazer dobio mail u Kanadi koji je poslat pre 25 dana.
Neka ovo bude i kritika jer su takve stvari zaista bez veze i ne
sluze nikome na cast!
Glupo je slati email kada je brze pismo odneti peske!!!
pitanja.630acafaca,
Je l' još uvek 16KB ograničenje za poštu sa internetom?
pitanja.632hercog,
-> #628, acafaca(*> Kako da podesim da mi ostanu YU slova u internet pošti?
Nikako...
Sale
pitanja.633hercog,
-> #630, acafaca(*> Je l' još uvek 16KB ograničenje za poštu sa internetom?
Ograničenje je 1MB
Sale
pitanja.634canny,
-> #629, alekkk> Zvuci neverovatno ali email sa sezampro-a do sezama putuje 3
> dana a na BBS Politika 2 dana.
Rekoh ti ja, ti mi ne veruješ!
pitanja.635schef,
-> #629, alekkk][ Neka ovo bude i kritika jer su takve stvari zaista bez veze i
][ ne sluze nikome na cast!
U bre. :) Mora da si nov. Bolje nemoj da kritikuješ, jerbo možeš da izletiš
sa sistema.
pitanja.636vaiv,
Imam mali VELIKI problem. Kada prenosim datoteku iz konferencija
veŠ posle dva minuta prekine se veza sa porukom "timed out".
ZaÜto?
Prenos datoteka van konferencija je normalan. Bilo bi mi joÜ
i jasno kada bi samo prekinuo prenos a ne i vezu.
Koristim priliku da pitam kako se dobija lista korisnika SEZAMNET-a.
I joÜ jedan problem koji verovatno muŔi veŠinu korisnika:
Opis koji ide uz datoteke vrlo je siromaÜan.
Da li je to zbog tehniŔkih moguŠnosti softvera ili neŔeg drugog.
Vrlo je nezgodno skidati dugaŔku datoteku i na kraju videti
da nije kompatibilno sa mojim hardverom.
POZDRAV VAIV
pitanja.637nenad,
-> #635, schef> U bre. :) Mora da si nov. Bolje nemoj da kritikuješ, jerbo možeš da
> izletiš sa sistema.
Verovatno motive za iznošenje ovakvih neistina nalaziš u
satisfakciji koju doživiš nakon odobravanja od strane svojih
prijatelja, ali imaj u vidu da poslovica "100 puta izgovorena laž
postaje istina" ne važi kada su i oni koji u tu laž treba da
poveruju bili svedoci, ili su barem u situaciji da sami provere
šta se zaista dešavalo, a šta neki čiji je kredibilitet doveden u
pitanje žele da drugi veruju da se dešavalo. Naročito ne važi izreka
ako ta laž može da dobije i demanti.
Radi znanja i ravnanja, treba reći i da se sa sistema čak ne izbacuju
ni ljudi koji rade ovakve stvari:
> schef 10:21 Transfer Možeš da mi pušiš nenadeee, nenadeeee...
što ne znači da ne treba i da neće, posebno što se u poslednjih
nekoliko dana pojavilo par osoba koje uporno insistiraju na
vulgarnostima, u ovoj i u drugim konferencijama.
U svojoj kući, kafani, porodici i u svom društvu svako može da se
ponaša onako kako su ga naučili i navikli, uostalom - kako god ko
želi. Sezam je ipak javni medij, pa se neka osnovna pravila
ponašanja moraju uvažavati. Ako je neko uporan u tome da dokaže
da ne moraju, dokazivaće to na nekom drugom mestu. Mi ćemo se
truditi da nivo kulture ophođenja i dijaloga zadržimo bar na
nekom podnošljivom nivou, na nekom maksimumu koji se može
očekivati u zemlji u kojoj se nalazimo i s obzirom na duhovno
stanje naroda kome pripadamo.
Na kraju, istine radi, niko nije "izbačen" jer je "kritikovao",
nisu "izbačeni" čak ni oni koji su vređali. Da su izbačeni oni
koji su kritikovali, tada bi bar 50 ili 100 ljudi do sada bilo
isključeno sa sistema jer kritika uvek ima i biće. Od kada smo
Zak i ja administratori, samo je jednoj osobi odlukom onemogućen
pristup sistemu. Pre toga mnogo više i iz mnogo manjih razloga,
no to i nije bitno. Osnovni (ne i jedini, ali ključni, onaj
preko koga se nije moglo preći) razlog za to jedno isključenje
je bio taj što je ta osoba demonstrirala spremnost da tuži
neistomišljenike firmama u kojima ovi rade ili sa kojima
sarađuju - uz opravdanje kako je "čudno da oni rade u
društvenoj firmi", a "tako ružno govore o komunistima".
Osim te osobe, isključen je jedan korisnik koji je pokušavao da
"hakeriše" po sistemu i jedan koji je na prilično vulgaran i
uvredljiv način propagirao versku, rasnu i nacionalnu
netrpeljivost i mržnju. Zbog kritike - niko.
pitanja.638nenad,
-> #633, hercog> (*> Je l' još uvek 16KB ograničenje za poštu sa internetom?
>
> Ograničenje je 1MB
Čovek je verovatno mislio na dužinu pojedinačne poruke, ona
iznosi 32KB kada se radi o odlaznom mail-u, a što se dolaznog
mail-a tiče ograničenja (praktično) nema - s tim što provajder ne
propušta poruke veće od 1MB.
pitanja.639simce,
-> #634, canny>> Zvuci neverovatno ali email sa sezampro-a do sezama putuje 3
>> dana a na BBS Politika 2 dana.
>
> Rekoh ti ja, ti mi ne veruješ!
Ja sam poslao mail na sezampro i odma sutradan dobio reply :)
pitanja.640nethsah,
Kako uploadovati onolike fajlove?!
pitanja.641mmilosh,
-> #640, nethsah> Kako uploadovati onolike fajlove?!
Kad ti istekne vreme, ili se prekine veza, a ti pozoveš ponovo i pokreneš
upload i lepo se nastavi gde je stao.
pitanja.642canny,
-> #639, simce> Ja sam poslao mail na sezampro i odma sutradan dobio reply :)
Čuda se dešavaju :-)
pitanja.643lexus,
-> #637, nenad=> je bio taj što je ta osoba demonstrirala spremnost da tuži
=> neistomišljenike firmama u kojima ovi rade ili sa kojima
=> sarađuju - uz opravdanje kako je "čudno da oni rade u
=> društvenoj firmi", a "tako ružno govore o komunistima".
U forumu si, pre par nedelja, izjavio kako je dotična osoba
i pisala takve prijave...
Odluči više šta je bilo, pa da znamo u šta da verujemo.
Uzgred, da dopunim jedan deo tvoje poruke. 10 puta ponovljena
laž neće biti prihvaćena kao istina, naročito ako stalno
dobija ili gubi neke detalje.
pitanja.644swix,
-> #637, nenad > Verovatno motive za iznosenje ovakvih neistina nalazis u
> satisfakciji koju dozivis nakon odobravanja od strane svojih
Netacno!
Mene, lično, niko nebi mogao da nagovori da nekog kritikujem ako ja tako
nemislim. Neverujem da ima mnogo tzv. slabih ličnosti koje neko može da
nagovori da govore u tuđe ime i da iznosi tuđe probleme.
Ja kritikujem samo ono što se MENI nedopada ili MI smeta.
MOJE kritike su proizvodmo samo MOG razmišljanja i niko nije imao uticaj na
njih.
>> schef 10:21 Transfer Mozes da mi pusis nenadeee, nenadeeee...
U ovo neću dublje da ulazim, ali.......... :))))))))))))))))
p.s. Možda im i drugih nenada na Sezamu (klasičan odgovor), ko zna ko se
zamerio gosn Schefu.
> da ne moraju, dokazivace to na nekom drugom mestu. Mi cemo se
> truditi da nivo kulture ophodenja i dijaloga zadrzimo bar na
> nekom podnosljivom nivou, na nekom maksimumu koji se moze
> ocekivati u zemlji u kojoj se nalazimo i s obzirom na duhovno
> stanje naroda kome pripadamo.
Nešto vam i ne polazi baš za rukom.
> Osim te osobe, iskljucen je jedan korisnik koji je pokusavao da
> "hakerise" po sistemu i jedan koji je na prilicno vulgaran i
ček, ček zar je:
jedan što tuži + jedan što hakeriše + jedan što iznosi ....
> Od kada smo Zak i ja administratori, samo je jednoj osobi
> odlukom onemogucen ........
jednako JEDAN izbačen korisnik sa sistema ????????????
:)))))))))))
Pozdrav, Swix !!!!
p.s. aj sad nek mi obriše poruku što sam se na nju potpiso :)
pitanja.645nenad,
-> #640, nethsah> Kako uploadovati onolike fajlove?!
Zmodem crash-recovery radi i za upload i za download.
pitanja.646nenad,
-> #643, lexus> U forumu si, pre par nedelja, izjavio kako je dotična osoba
> i pisala takve prijave...
Da, tačno. I to je jedan od načina, verovatno i jedini, da se
"demonstira spremnost" da se nešto uradi, kako je glasila
formulacija u mojoj prethodnoj poruci. Ne vidim šta je tu sporno
i nesaglasno.
Uostalom, jedna takva njegova prijava još uvek stoji okačena u
ovoj konferenciji kao fajl, okačila ju je upravo sama osoba o
kojoj je reč što govori i o tome da se ona tih svojih postupaka
ne stidi i da stoji iza njih.
> Odluči više šta je bilo, pa da znamo u šta da verujemo.
Verujem da je sada jasno pa ćeš (ćete?) znati i da više neće biti
nedoumica.
Inače, ne vidim potrebu da se oko ovoga vode neke diskusije i
rasprave u ovoj (pa i bilo kojoj drugoj) konferenciji. Mmtosic je
smatrao da je on u pravu i rekao je da će podneti tužbu sudu.
Verujem da će on, kao častan čovek, čovek od karaktera koji drži
do svoje reči to i uraditi.
Štaviše, pošto je već prošlo nekoliko meseci od tada, siguran sam
da je on to još odavno i uradio.
pitanja.647lexus,
-> #646, nenad=> Da, tačno. I to je jedan od načina, verovatno i jedini, da se
=> "demonstira spremnost" da se nešto uradi, kako je glasila
=> formulacija u mojoj prethodnoj poruci. Ne vidim šta je tu
=> sporno i nesaglasno.
Sporno je to što si tada, u forumu, prvi put napisao da je on
pisao takve prijave. Do tog trenutka isto nije spominjano. Kad
je supers rekao da nije upoznat sa time, nisi ništa odgovorio.
=> Uostalom, jedna takva njegova prijava još uvek stoji okačena u
Ukoliko me sećanje ne vara, a u ovom slučaju me ne vara ;)
tamo piše da mu se ne dopada što SysAdm, na istom useru na kom
obavlja i službene dužnosti, iznosi svoje političke stavove i
propagira mržnju protiv komunista. I ta "prijava" je napisana
u formi jednog razloga za sporazumni prekid ugovora sa SezamNET-om.
Dakle, ja to ne shvatam kao prijavu, a naročito ne kao prijave...
Naravno, biću veoma zahvalan ako me uputiš u pravilno tumačenje
dotične prijave i ako me upoznaš sa ostalim prijavama koje je
mmtosic pisao.
pitanja.648lexus,
-> #644, swix=> > Od kada smo Zak i ja administratori, samo je jednoj osobi
=> > odlukom onemogucen ........
=>
=> jednako JEDAN izbačen korisnik sa sistema ????????????
Mmtosic je jedini kom je "odlukom" onemogućen pristup sistemu...
Čime je onemogućen pristup preostaloj dvojici ja ne znam, ali
očigledno nije bila odluka u pitanju ;)
pitanja.649schef,
-> #644, swix][ >> schef 10:21 Transfer Mozes da mi pusis nenadeee,
][ >> nenadeeee...
Protestujem! Falsifikat! U who/c mi je pisalo 'Možeš da NAM pušiš
nenadeee, nenadeeee...'
][ U ovo neću dublje da ulazim, ali.......... :))))))))))))))))
Znaš šta, ako gradonačelnik Beograda može tako da se izražava, ne vidim što
ne bih i ja...
][ p.s. Možda im i drugih nenada na Sezamu (klasičan odgovor), ko
][ zna ko se zamerio gosn Schefu.
users nenad - pa ćete da vidite. ;> Ima ih podosta. ;>
pitanja.650geronimo,
E kakva je ovo tema.Mesto da se neshto uradi po pitanju sistema
i problema vi caskate o tome kako je neko bio ..bla ...bla ...bla..
pitanja.651acafaca,
-> #629, alekkk-=> Ako se stvari ovako nastave prodacu kompjuter , jer ko zna dali mi
-=> je burazer dobio mail u Kanadi koji je poslat pre 25 dana.
Ja se dopsujem sa Kanadom i nema problema. Mislim da se pošta
razmenjuje na 10-1 min.
pitanja.652acafaca,
Kako da kad pošaljem exec namestim da mi neizlistava ako je veliki.
Na primer samo da prijavi da je poruka OK. Na primer kad šaljem kodovan fajl
pa onda lista li lista.
pitanja.653acafaca,
-> #632, hercog-=> (*> Kako da podesim da mi ostanu YU slova u internet pošti?
-=>
-=> Nikako...
A šta ako hoću da kucam zagrade u tekstu. :))
Hoće li da mi pretvori u ŠšĆć...
pitanja.654the.edge,
-> #649, schef
T?>> Znas sta,ako gradonacelnik Beograda moze tako da se izrazava,ne vidim
T?>> sto ne bih i ja...
Ajd' sad.
Znaci: ako gradonacelnik Beograda pojede go#no, ne vidim sto ne bih i ti?
More ne lupaj bre ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.655magn,
Kako prekinuti neku du`u operaciju kao {to je pakovanje po{te? ^uo
sam za CTRL-C ali nece ni da ~uje?
pitanja.656guta,
-> #652, acafaca
#> Kako da kad pošaljem exec namestim da mi neizlistava ako je veliki.
Koristi exec /q
pitanja.657guta,
-> #655, magn
#> Kako prekinuti neku du`u operaciju kao {to je pakovanje po{te? ^uo
#> sam za CTRL-C ali nece ni da ~uje?
Umesto Ctrl+C, radi Ctrl+X, pa odgovor "Da" na kontrolno pitanje.
P.S. Set code
pitanja.658hercog,
-> #652, acafaca(*> Na primer samo da prijavi da je poruka OK. Na primer kad šaljem kodovan
(*> fajl
exec /q
Sale
pitanja.659hercog,
-> #653, acafaca(*> A šta ako hoću da kucam zagrade u tekstu. :))
Pređi sa yusciia na custom2 :)
Sale
pitanja.660hercog,
-> #655, magn(*> sam za CTRL-C ali nece ni da ~uje?
ctrl-x?
Sale
pitanja.661budim,
-> #637, nenad(:) Verovatno motive za iznošenje ovakvih neistina nalaziš u
(:) satisfakciji koju doživiš nakon odobravanja od strane svojih
(:) prijatelja, ali imaj u vidu da poslovica "100 puta izgovorena laž
(:) postaje istina" ne važi kada su i oni koji u tu laž treba da
(:) poveruju bili svedoci, ili su barem u situaciji da sami provere
(:) šta se zaista dešavalo, a šta neki čiji je kredibilitet doveden u
(:) pitanje žele da drugi veruju da se dešavalo. Naročito ne važi
(:) izreka ako ta laž može da dobije i demanti.
Prvo, poruka koju je schef napisao, bila je u polu-šaljivom tonu. To što si
se ti u njoj "prepoznao" samo govori o tome koliko ti je mirna savest...
Što se tiče prijatelja, čisto da ne izneverim film koji puštaš u svojoj glavi,
mogu da ti kažem, da sam samo ja, poslao preko 20-tak mailova podrške schefu
zbog poruke koju je napisao... :)))) Ja nisam bio na sistemu onda kada si
pokazao svoju samovolju u najgorem obliku, ali sam pročitao sve poruke koje
su bile iz tog perioda. Žao mi je što tada nisam bio da ti odgovorim na sve
ono što si uradio.
Kredibilitet je jedna čudna stvar. Lako se gubi ali se teško stiče. Tvoj
kredibilitet je gadno poljuljan od onda kada si zaboravio na sysmsg pa krenuo
da čitaš poruke po grupi u kojoj su se okpuljali tvoji obožavaoci. Da sada
ne pišemo o izbacivanju sa veze i čitanju pošte. Malkice je bajato, a svodi
se na to da si ti "oni" protumačio u "budim", a i juniorov mail je u pitanju.
Ti si svoj kredibilitet davno izgubio što se mene tiče, a koliko znam i još
jedne poveće grupe ljudi. Mada, mislim da je na nekim drugim sistemima
nezanimljivo jer nemaju tako interesantnog sysadm-a... :)
Moralnu pridiku ne želim da komentarišem... to govori o tebi i tvojoj želji
da svakome držiš lekciju o ponašanju.
(:) U svojoj kući, kafani, porodici i u svom društvu svako može da se
:)
poz,
budimir
pitanja.662orlic,
-> #639, simce
>> Zvuci neverovatno ali email sa sezampro-a do sezama putuje 3
>> dana a na BBS Politika 2 dana.
>
> Rekoh ti ja, ti mi ne verujes!
Si> Ja sam poslao mail na sezampro i odma sutradan dobio reply :)
Politika je BESPLATNA mail stvarno ide brzo, a za limit ne znam da li
uopste postoji ali da je tako sa
mailing listama koje primam garant bi udario 'plafon' da postoji...
pitanja.663schef,
-> #654, the.edge][ T?>> Znas sta,ako gradonacelnik Beograda moze tako da se
][ izrazava,ne vidim T?>> sto ne bih i ja...
][ Ajd' sad.
][ Znaci: ako gradonacelnik Beograda pojede go#no, ne vidim sto
][ ne bih i ti?
Ne, nego ako MOŽE on, MOGU i ja. Nisam rekao da ako on nešto uradi da i ja
MORAM to isto da uradim.
][ More ne lupaj bre ;)
A ti ne zabadaj nos u svaku čorbu (kao što imaš običaj). ;)
pitanja.664schef,
-> #661, budim][ Prvo, poruka koju je schef napisao, bila je u polu-šaljivom
][ tonu. To što si se ti u njoj "prepoznao" samo govori o tome
][ koliko ti je mirna savest...
Provokacija ruleZ! ;)))))
pitanja.665dekik,
-> #655, magn
D?>> Kako prekinuti neku du`u operaciju kao {to je pakovanje po{te?^uo sam
D?>> za CTRL-C ali nece ni da ~uje?
Probaj CTRL-X ;)
pitanja.666dekik,
-> #652, acafaca
D?>> Kako da kad posaljem exec namestim da mi neizlistava ako je veliki.
D?>> Na primer samo da prijavi da je poruka OK.Na primer kad saljem kodovan
D?>> fajl pa onda lista li lista.
Exec /q (valjda) a ako neche pogledaj u exec /?
pitanja.667acafaca,
Interesuje me kako je rešeno pitanje kačenja datoteka u Internet pošti?
Da li bi neko od "nadležnih" :) mogao da kaže da li, ako ne postoji,
"moguće" uraditi da sistem sam prevodi zakačenu datoteku u poruku i šalje.
Verujem da to nije teško da se uradi. :)
pitanja.668acafaca,
-> #638, nenad-=> Čovek je verovatno mislio na dužinu pojedinačne poruke, ona
To sam mislio.
pitanja.669swix,
-> #648, lexus-=> Mmtosic je jedini kom je "odlukom" onemogućen pristup sistemu...
-=> Čime je onemogućen pristup preostaloj dvojici ja ne znam, ali
-=> očigledno nije bila odluka u pitanju ;)
Ahaaaaaa..... sada shvatam ..... :)
pitanja.670swix,
-> #649, schef-=> ][ U ovo neću dublje da ulazim, ali.......... :))))))))))))))))
Malo bolje da pojasnim onima koji nisu shvatili TAČNO šta sam hteo da kažem
Ovo se tumači ovako:
Neću da ulazim u ničije pa ni vaše međusobne probleme, ali ovo mi je nekako
slatko.
GOT IT! :))))))
pitanja.671swix,
-> #651, acafaca-=> Ja se dopsujem sa Kanadom i nema problema. Mislim da se pošta
-=> razmenjuje na 10-1 min.
Aaaaaaaaaaaaa? Pojasni tj. napiši malo tačnije. Na koliko minuta/sati ?
pitanja.673nenad,
-> #653, acafaca> A šta ako hoću da kucam zagrade u tekstu. :))
> Hoće li da mi pretvori u ŠšĆć...
Neće, nema nikakve konverzije naših slova za odlazni internet
mail. AKo kucaš naša slova sam Sezam ih automatski konvertuje u
'none' raspored.
Postoje mišljenja da je ovakvo ponašanje i najbolje i da ga ne
treba menjati jer se prepiska najčešće obavlja sa osobama koja
nemaju naša slova na računaru. Ja ipak mislim da treba omogućiti
korišćenje naših slova i u tim porukama, čim se za to steknu
uslovi.
pitanja.674nenad,
-> #647, lexus> Sporno je to što si tada, u forumu, prvi put napisao da je on
> pisao takve prijave. Do tog trenutka isto nije spominjano.
Pisano je o tome i u ovoj i u drugim konferencijama više puta,
vodila se i žučna diskusija oko toga - ne mogu da verujem da
posle svega toga ti imaš obraza da "ladno" konstatuješ kako "do
tog trenutka isto nije spominjano".
> Kad
> je supers rekao da nije upoznat sa time, nisi ništa odgovorio.
Pa šta da mu odgovorim? Čovek je konstatovao da nije upoznat. Da
je hteo da se "upozna" mogao je to da uradi, ne verujem da mu je
sva ona silna priča ovde i po FORUM-u promakla. Verovatno nije
pratio, nije čitao te poruke, možda ima ignore na neke od
aktera... Njegova stvar.
> Ukoliko me sećanje ne vara, a u ovom slučaju me ne vara ;)
> tamo piše da mu se ne dopada što SysAdm, na istom useru na kom
> obavlja i službene dužnosti, iznosi svoje političke stavove i
Piše i to, ali te "sećanje vara" ili je prilično "selektivno" za
suštinski deo njegovog dopisa koji glasi:
(mmtosic:)
>>> Sysadm je u više navrata krajnje
>>> uvredljivo govorio o komunistima, uprkos činjenici da nastupa u ime
>>> državne firme koja se bavi javnom delatnošću i da u našoj državi
>>> deluje nekoliko komunističkih partija kao i to da je jedna od njih
>>> i na vlasti u ovoj državi.
Znači uprkos tome što što su komunisti na vlasti u ovoj državi i
što je BIGZ državna firma - sysadm "govori uvredljivo o
komunistima". Opasan neki tip, drzak je i mnogo sebi dopušta,
treba skrenuti pažnju nadležnima na to... Sramno. Na čast i
njemu i vama što ga branite.
No, pošto si već našao za shodno da nas izvestiš da je školski
psiholog kad si se upisivao u osnovnu školu rekao tvojoj mami
kako "pametnije dete nije video", verujem da ćeš umeti da shvatiš
šta piše u gornjem pasusu i da ti dodatna objašnjenja neće biti
potrebna... barem narednih mesec-dva dana dok te sećanje opet ne
"prevari".
pitanja.675nenad,
-> #649, schef> Protestujem! Falsifikat! U who/c mi je pisalo 'Možeš da NAM pušiš
> nenadeee, nenadeeee...'
Posle svega - ti još i lažeš. Pisalo je i jedno i drugo, ali si
izgleda ponosniji na ovo drugo pa želiš da se za prvo ne zna?
Prvo je pisalo ono što sam ja citirao, a posle si promenio u to
što ti kažeš. Evo i kompletnih WHO lista iz te dve sesije, ako
neko od ljudi koji su bili na vezi pravi log ili se seća, moći
će da potvrdi.
>>>
>>> 30.03.1997 [] w
>>> djcorto 10:20 Transfer
>>> seki 10:15 Transfer
>>> destructor 10:12 Read
>>> dperin 10:17 Transfer
>>> pmaja 10:21 Sezam sleep with one eye open
>>> lesa 10:02 Sezam PARTIZAN SAMPION GROBARI JUG BANOVO BRDO
>>> buva 10:21 Read
>>> schef 10:21 Transfer Možeš da mi pušiš nenadeee, nenadeeee...
>>> nevas 10:20 Transfer MISLIM STVARNO !!;)
>>> nenad 10:16 Off
>>> 30.03.1997 []
>>>
>>> (...)
>>>
>>> ***
>>> *** DISCONNECT
>>> *** time 10:23:48
>>> ***
Nakon nekih pola sata sam ponovo nazvao i tada je bio ovaj
komentar na koji si ti ponosan.
>>> ***
>>> *** CONNECT TO 648422
>>> *** date 30.03.1997
>>> *** time 10:42:47
>>> ***
>>>
>>> (...)
>>>
>>> 30.03.1997 [] w
>>> nevas 10:27 Chat.grp Menjam ja kompjuter za tonsko ;) ....
>>> ancha 10:38 Read 1111.100.'1001110.
>>> lija 10:30 Sezam Menjam ...... za tonsko biranje!
>>> denimar 10:42 Read
>>> pmaja 10:21 Chat.grp sleep with one eye open
>>> gogica 10:42 Sezam
>>> draggan 10:42 Transfer
>>> schef 10:40 Sezam Možeš da nam pušiš nenadeee, nenadeeee...
>>> nenad 10:43 Off
>>> darth.vader 10:42 Sezam
>>> 30.03.1997 []
>>>
Ova tvoja poruka me podseti na Šešelja i ono "Šešelju, udario si
profesora" - "Nije bio profesor nego zemljoradnik". Nije ni čudo
da ga voliš kad ste isti.
> users nenad - pa ćete da vidite. ;> Ima ih podosta. ;>
Bez obzira na ovo licemerje, kao i na to kome su ove poruke
navodno bile upućene, takvo ponašanje samo demonstrira tvoju
nekulturu i nedostatak osnovnog kućnog vaspitanja. Da ti
objašnjavam zašto je to tako nema svrhe jer da postoji šansa da
shvatiš ne bi se javljao sa ovako licemernim i arogantnim
"objašnjenjima" već bi se ili izvinio ili, ako to nisi u stanju
da uradiš, ćutao. Ti međutim izgleda ne znaš za stid.
To su ipak neke stvari koje niko sa strane ne može da promeni, to
su navike i kultura koje se nose iz porodice. Po ovakvim stvarima
se vidi ko je ko, kakav je, od koga je i odakle je.
Na čast tebi, tvome ocu i majci.
pitanja.676nenad,
-> #652, acafaca> Kako da kad pošaljem exec namestim da mi neizlistava ako je veliki.
Piše u helpu, exec /q. Pogledaj help, ima još korisnih opcija,
možeš exec da šalješ i zipovan ako je poveliki a tebi loša veza.
pitanja.677nenad,
-> #655, magn> Kako prekinuti neku du`u operaciju kao {to je pakovanje po{te? ^uo
> sam za CTRL-C ali nece ni da ~uje?
Ako misliš baš na pakovanje arhiverom to još uvek nije moguće jer
se koriste eksterni programi, a za većinu dužih poslova koje radi
sam Sezam "pali" Ctrl-X.
pitanja.678lexus,
-> #674, nenad=> Pisano je o tome i u ovoj i u drugim konferencijama više puta,
=> vodila se i žučna diskusija oko toga - ne mogu da verujem da
=> posle svega toga ti imaš obraza da "ladno" konstatuješ kako
=> "do tog trenutka isto nije spominjano".
Vodila se žučna rasprava, ali jedino čega se ja sećam je da
je mmtosic izbačen zbog toga što je tebi rekao da mrziš komuniste,
a da se to tebi nikada ranije desilo, te da si uvredjen...
Medjutim, ti bi prešao preko toga, ali 6 meseci pre toga je mmtosic
rekao da će proveriti u ŽTP-u oko nekog korisnika...
Ja zaista nigde nisam primetio da je iko spomenuo pisanje bilo
kakvih prijava protiv onih koji su protiv komunista.
=> Pa šta da mu odgovorim? Čovek je konstatovao da nije upoznat.
=> Da je hteo da se "upozna" mogao je to da uradi, ne verujem da
Pa ukažeš mu na to gde može da nadje prijavu... Isto kao i meni
sada...
=> Znači uprkos tome što što su komunisti na vlasti u ovoj državi
=> i što je BIGZ državna firma - sysadm "govori uvredljivo o
=> komunistima". Opasan neki tip, drzak je i mnogo sebi dopušta,
=> treba skrenuti pažnju nadležnima na to... Sramno. Na čast i
=> njemu i vama što ga branite.
Izgleda da ti imaš još selektivnije pamćenje od mene, ja sam
par hiljada puta napisao da ne branim mmtosica, već mi se ne
dopada način na koji je izbačen, a nije mi se dopalo ni to što
su neki slavili njegovo izbacivanje.
A što se shvatanja ključnog dela njegovog dopisa tiče, moguće
ga je shvatiti na više načina... Evo, ja sam mmtosica par puta
video na protestima, tebe nisam nijednom, a čuo sam da si bio
najviše dva puta. I sad, ispada da mmtosic odjednom piše prijave,
dakle - on je udbaš! Ide po protestu i zapisuje ljude koji su
protiv vlasti... Ali, onda primetiš da je mmtosic izrazio čudjenje
što ti, koji radiš u državnoj firmi, ovde pljuješ po komunistima,
intenzivno ih mrziš itd... I shvatiš da se logikom mmtosic=udba,
može doći i do zaključka nenad=udba. Znaš kako se kaže, onaj
koji najviše viče protiv lopova je i sam lopov. ;) A na Sezamu je
još bolje, opoziciono društvo, za Administratora postaviš udbaša
i gledaš ko će mu se najglasnije pridružiti u pljuvanju komunista.
Napišeš prijavu i gotovo. Još je bolje da se dva udbaša medjusobno
svadjaju, a u stvari rade zajedno. A ako mogu da se i izbacuju sa
sistema i da pritom i jedan i drugi dobiju grupu pristalica koju
će lakše prijaviti... Puna kapa! ;)
Možemo da pričamo i o tome, zašto mmtosic nije poslao prijavu
nekome ko je veća "faca" u BIGZ-u, a ne nekoj tamo Upravi SezamNet-a,
a svima je jasno da posle ostavke valexa, samo ti i Zak možete da
činite privremenu Upravu. Dakle, on je namerno to tebi poslao,
možda je hteo da te uvredi, da te iznervira, da te natera da uradiš
neku glupost...
Dakle, ja sad mogu da pričam da mmtosic nije pisao prijavu, a ti
možeš da izigravaš uvredjeno dete i da se žališ kako te je on tužio
učiteljici, ali samo on zna šta je hteo tim da uradi.
Medjutim, ti si rekao da je mmtosic pisao "prijavE" - množina, nenade!
Dakle, ako nadješ ostale prijave, lako ćemo poverovati da je i ovo
bila prijava, zar ne?
Mada... Opet će tu faliti mmtosic, da se i on brani malo... Isto kao
što nije mogao kada si ti u poruci u kojoj obznanjuješ da ga izbacuješ
sa sistema napisao par rečenica tipa "pročitajte i ovo mmtosicu", iako
izbačen korisnik nema pristup konferencijama.
=> No, pošto si već našao za shodno da nas izvestiš da je školski
=> psiholog kad si se upisivao u osnovnu školu rekao tvojoj mami
=> kako "pametnije dete nije video", verujem da ćeš umeti da
=> shvatiš šta piše u gornjem pasusu i da ti dodatna objašnjenja
=> neće biti potrebna... barem narednih mesec-dva dana dok te
=> sećanje opet ne "prevari".
Ja se ne sećam da sam "vas" izveštavao o tome... Jedini koji je to
napisao u bilo kojoj grupi ili konferenciji si ti. I ja se iskreno
izvinjavam ako tvoja majka nije tako nešto doživela... Žao mi je.
A dodatna objašnjenja su mi izuzetno potrebna, naročito od tebe,
ali sumnjam da ću ih dobiti, barem narednih mesec-dva dok ne smisliš
način kako da prevariš sećanje čitavog sezama.
pitanja.679mikson,
Imam nekoliko pitanja:
1. Kako da citiram poruke!
2. Kako da saljem ja neke slike u konferencije ili grupe?
Ako neko moze neka mi pomogne sto pre. Unapred hvala!
pitanja.680dragosh,
-> #667, acafaca--> Interesuje me kako je reseno pitanje kacenja datoteka u Internet posti?
Pre neki dan me je iznenadila datoteka uz poruku sa SezamPro-a :))
So,rešeno je..
pozdrav
pitanja.681aljosa.obuljen,
-> #679, miksonon-line editori na sezamu ne podrzavaju nijedan metod. ako si u
windowsu dok si on-line, onda ce tehnika copy-paste raditi posao
ako i koristis pristojan kom. program. ako nemas pristojan program,
onda je sve izvodivo ako imas win95 koji podrzava mnogo tehnika sto
se tice c/p, npr. da selektujes misem deo ekrana 4dos prompta i da
se on nadje u clipboardu, pa da se snjim ponasas kao sa bilo cime
drugim sto je c/p-ovano. za ms-dos prompt ne znam da li ce raditi,
probaj... u svakom slucaju, editori na sezamu koliko znam nemaju tu
mogucnost, ali kad bi se instalirao bolji screen editor sa opcijom
copy/paste kad se radi reply na neku poruku (u drugom edit bufferu
da bude poruka na koju se salje reply, pa da se samo predje u drugi
buffer, selektuje edit-opcijom deo, vrati se u "svoj" buffer i tamo
se pasteira, sa tim da ti dodas na pocetak znake citata). ali, ipak
to nije veliki problem.
poz., aljosa
pitanja.682aljosa.obuljen,
-> #680, dragoshjeste reseno u primanju, ali ne i u slanju :(
pitanja.683nethsah,
da li je moguce promeniti USERNAME?
pitanja.684geronimo,
-> #683, nethsah×× da li je moguce promeniti USERNAME?
Jako i odlucno....NE
pitanja.685hercog,
-> #678, lexus(*> video na protestima, tebe nisam nijednom, a čuo sam da si bio
(*> najviše dva puta. I sad, ispada da mmtosic odjednom piše prijave,
Ne želim nikoga da branim niti da se svrstavam na bilo čiju
stranu, al Nenada sam video više od 2 puta na protestu...
Sale
pitanja.686hercog,
-> #679, mikson(*> 2. Kako da saljem ja neke slike u konferencije ili grupe?
Napišeš neku poruku u grupu ili konferenciju i onda
pišeš
..group att n.nn ime.ext
gde je n.nn broj poruke
ili
..conf att n.nn ime.ext
Sale
pitanja.687junior,
-> #675, nenad> Ova tvoja poruka me podseti na Šešelja i ono "Šešelju, udario
> si profesora" - "Nije bio profesor nego zemljoradnik". Nije ni
> čudo da ga voliš kad ste isti.
Molim vas (bar tebe nenade) da privatnu prepisku (čitaj: prepucavanje)
nastavite u mailu. Ovo nema nikakve veze sa radom sistema, a pogotovo
ne sa temom pitanja.
PS. A sa Šešeljom ga stvarno pretera. :(
pitanja.688mmarkovic,
-> #646, nenad> Inače, ne vidim potrebu da se oko ovoga vode neke diskusije i
> rasprave u ovoj (pa i bilo kojoj drugoj) konferenciji. Mmtosic
> je smatrao da je on u pravu i rekao je da će podneti tužbu sudu.
Ccccc ;)
Verovatno.
U prilogu je fajl, koji bliže objašnjava slučaj. Prepiska "uprave"
i mmtosic-a.
Zanimljivo je, a nije veliko...
dopis.zippitanja.689pmaja,
-> #675, nenad=> Prvo je pisalo ono što sam ja citirao, a posle si promenio u to
=> što ti kažeš. Evo i kompletnih WHO lista iz te dve sesije, ako
=> neko od ljudi koji su bili na vezi pravi log ili se seća, moći
=> će da potvrdi.
Yap, pogledala sam log i stvarno jeste tako.
U dalje rasprave ne ulazim, nisam na strani ni jednih ni drugih. Samo
sam rekla kako je bilo, ako će nekom nešto značiti.
pitanja.690nethsah,
kako mogu da promenim USERNAME?
pitanja.691the.edge,
-> #690, nethsahN E M O Z E S da ga promenis!! CLEAR?
AcCeSS DeNiED
pitanja.692dekik,
-> #690, nethsah
D->> kako mogu da promenim USERNAME?
Nikako.
pitanja.694nenad,
-> #687, junior> Ovo nema nikakve veze sa radom sistema, a pogotovo
> ne sa temom pitanja.
Naravno da nema, ali određene osobe su ovde plasirale lažne
optužbe, pa i lažna svedočenja. Smatrao sam da je neophodno te
stvari argumentovano demantovati, bez obzira što znam da će se
oni opet javiti za neki mesec sa istom ili sličnom pričom...
pitanja.695lexus,
-> #694, nenad=> Naravno da nema, ali određene osobe su ovde plasirale lažne
=> optužbe, pa i lažna svedočenja. Smatrao sam da je neophodno te
=> stvari argumentovano demantovati, bez obzira što znam da će se
=> oni opet javiti za neki mesec sa istom ili sličnom pričom...
Ti zaista imaš čudno shvatanje reči "argumentovano" ;)
Jedino što si uspeo da napišeš je da Srle laže o načinu na
koji je mmtosic izbačen, a to si argumentovao njegovim who
komentarom ;) I izvukao si jedan pasus iz mmtosicevog dopisa
Upravi, i ovde ga potpuno izvučenog iz konteksta stavio kao
argument da sam i ja lažov, da imam selektivno sećanje i
slično...
Naravno, na moj odgovor nisi odgovorio, ali to niko i ne
očekuje od tebe... Ipak nije lako napisati knjigu o potpuno
zamišljenom svetu, a da se ne napravi par manjih ili čak
većih propusta... ;)
pitanja.696dimitrijevic,
Da li neko moze da mi odgovori;
da li moze da se uploud-uje neka datoteka u DOS "Sezama"
i ako moze kako?
Hvala!
pitanja.697milosh,
-> #696, dimitrijevicMik> Da li neko moze da mi odgovori;
Mik> da li moze da se uploud-uje neka datoteka u DOS "Sezama"
Mik> i ako moze kako?
Ako misliš da pošalješ fajl koji će ostali korisnici moći da nađu
na R: disku, tj. među datotekama, to nije tako jednostavno. Potrebno
je da fajl prođe proveru protiv virusa, kopirajta ... To radi moderator
za datoteke i ako stvarno misliš da je taj fajl potreban obrati se na
mail, user "calex".
pozdrav Milosh!
pitanja.698schef,
-> #689, pmaja][ Yap, pogledala sam log i stvarno jeste tako.
][ U dalje rasprave ne ulazim, nisam na strani ni jednih ni
][ drugih. Samo sam rekla kako je bilo, ako će nekom nešto
][ značiti.
Majo Majo... ;) Nisam se nadao da ćeš i ti da nasedneš na provokaciju. ;)
pitanja.700geronimo,
-> #690, nethsah×× kako mogu da promenim USERNAME?
Nikako.
pitanja.701budim,
-> #685, hercog(:) Ne želim nikoga da branim niti da se svrstavam na bilo čiju
(:) stranu, al Nenada sam video više od 2 puta na protestu...
Uopšte se nisi svrsta ni na jednu stranu. ;) A što se "učesnika" tiče, dobija
odlikovanje, definitivno... :)
poz,
budimir
pitanja.702budim,
-> #694, nenad(:) Naravno da nema, ali određene osobe su ovde plasirale lažne
(:) optužbe, pa i lažna svedočenja. Smatrao sam da je neophodno te
(:) stvari argumentovano demantovati, bez obzira što znam da će se
(:) oni opet javiti za neki mesec sa istom ili sličnom pričom...
Izgleda da su "lažne optužbe" i "lažna svedočenja" jako rastegljivi pojmovi.
Ali, kada ti kreneš da ih braniš _onako_ argumentovano, ;) uglavnom pričom
o moralisanju, etici, roditeljima i sl. Naravno, na sve to ti si još i
vidovit, ;) pa tvrdiš da će se sve to ponoviti za mesec dana... :))))
Zabavi nikad kraja na BigzNet-u... :)))) Sve to bude smešno, ali onda čovek
shvati da su u rukama takvog user-a, ovlašćenja da čita poruke i skida fajlove
iz grupa koje mu nisu dostupne po view-u, da izbacuje korisnike sa sistema po
svom nahođenju, da briše poruke kako hoće... i malkice se zabrine.
poz,
budimir
pitanja.703schef,
KAKO mogu da promenim username?
Pozdrav, djanusevic vladimir(dj.vlada) ;>>> (neke stvari ipak ostaju legenda;)
pitanja.704dekik,
-> #703, schef
D->> KAKO mogu da promenim username?
Nikako 2. put ;)
pitanja.705djanjusevic,
-> #703, schefDJ> KAKO mogu da promenim username?
DJ> Pozdrav, djanusevic vladimir(dj.vlada) ;>>> (neke stvari ipak
DJ> ostaju legenda;)
A gde se ja tu uklapam ?
pitanja.706acar,
DA LI MOZE DA SE LISTA KORISNIKA "SKINE" SA SEZAMA???
pitanja.707crmil,
Imam modem USR 33600. Potreban mi je softverski paket USR-a X2 za ubrzavanje
navedenog modema. Na Internetu se moze poruciti uz uplatu. Postoji li druga
mogucnost. Unapred hvala.
pitanja.708ivanl,
-> #706, acar Ac> DA LI MOZE DA SE LISTA KORISNIKA "SKINE" SA SEZAMA???
Treba samo da napišeš:
user >
I onda da download-uješ fajl iz PAD-a.
pitanja.709dzakic,
-> #702, budim> Zabavi nikad kraja na BigzNet-u... :)))) Sve to bude smešno, ali onda čovek
> shvati da su u rukama takvog user-a, ovlašćenja da čita poruke i skida
fajlove
> iz grupa koje mu nisu dostupne po view-u, da izbacuje korisnike sa sistema po
> svom nahođenju, da briše poruke kako hoće... i malkice se zabrine.
Mislio sam da smo ovakve stvari odavno raspravili. Naravno, niko ne
poriče da _mogućnost_ za ovo, strogo tehnički gledano, postoji. Ali, da
bi pročitao tuđe poruke, izbacio korisnika sa veze i sl., administrator
mora posebno da se trudi oko toga, a *to niko ne radi*. Pogotovo ne
planski, sistematski i "po svom nahođenju" kako se ovde tvrdi. To je
jednostavno istina.
Na žalost, s vremena na vreme se ovakva pitanja postavljaju iznova od
strane upravo ljudi kojima je to pre svega par meseci rečeno. Na vama je
da administratoru verujete na reč, u suprotnom se tu ništa ne može
učiniti. A ovakvim, moram da primetim kranje zlonamernim, porukama ovde
nije mesto. Ako neko misli da stavljanjem nekoliko smajlija u poruku,
gde im takođe nije mesto, može da iznosi proizvoljne tvrdnje - nije u
pravu. Jer nije smešno. Nemojte nas dovoditi u situaciju da takve
poruke brišemo.
pitanja.710epson,
-> #707, crmil
│ Imam modem USR 33600. Potreban mi je softverski paket USR-a X2 za ubrzavanje
└─────────────────────────────────────────────────
Za CURIERe i SPORSTER WINMODEMe je džabe, a za SPORSTER mora da se plati
ali pak nađeš ko pirata ili na intu među warzima . Ja tragam jedno mesec
dana ali trt. uvek nađem arhivu koja je duga 20kb a treba 600kb i lado
ja šalju sveuda gde stignu a nice cela ;( . No i ako ga neđem ko to kod
nas podržava ? NIKO, nadam se da grešim ;)
pitanja.711dimitrijevic,
Da li neko moze da mi kaze; kako bih mogao da se
prijavim na Internet, po najnizim mogucim tarifama,
i po kojoj ceni i koje su mogucnosti u tom okviru.
I ako slanje fail-ova ne spada medju najnize tarife
kakve su cene za te mogucnosti.
Hvala!
pitanja.712jjerry,
Sorry ako ovo sto cu da pitam pise u FAQ-u o SezamNET-u al' nisam
im'o vremena ;) Naime ,ako hocu da saljem pismo na internet ili na
neke nase BBS-ove u npr. Setnetu ,kako to da izvedem ?
Mozda ovako : npr. MA WR internet![adresa] ?
Hvala unapred !
JJ
pitanja.713crmil,
-> #710, epsonGde nadjes arhivu?, a ja bih X2 koristio za vezu na Internetu.
pitanja.714crmil,
-> #711, dimitrijevicNa EUnet-Jugoslavija 5 sati rada je 60 dinara, 10 sati 105 dinara, 20 sati 180
dinara i 40 sati 300 dinara. Ugovor se placa posebno, tj. 20 dinara. Ovaj
provajder je BK MR Systems, skuplji je od ostalih, medjutim siguran je i ima
veliku brzinu skidanja fail-ova. Njihov telefon je 3282608.
pitanja.715simce,
-> #712, jjerry> Sorry ako ovo sto cu da pitam pise u FAQ-u o SezamNET-u al'
> nisam im'o vremena ;) Naime ,ako hocu da saljem pismo na
> internet ili na neke nase BBS-ove u npr. Setnetu ,kako to da
> izvedem ?
Treba ti e-mail adresa toga kome šalješ, bez toga
teško da ćeš uspeti :)
pitanja.716hercog,
-> #712, jjerry(*> Mozda ovako : npr. MA WR internet![adresa] ?
(*> Hvala unapred !
mail write ime@adresa...
npr
mail write sale@fon.fon.bg.ac.yu
Sale
pitanja.717banga,
-> #714, crmil> provajder je BK MR Systems, skuplji je od ostalih, medjutim
Imam utisak da se firma zove malo drugačije.
pitanja.718jjerry,
-> #716, hercogOK hvala za odgovor.. :) E sad ovako,dal' moze neko meni sa
Interneta da posalje odgovor na doticno pismo ovde,na Sezam i kako
? Tj. koja je moja adresa ovde za spoljasnjost ?
Hvala !
pitanja.719hercog,
-> #718, jjerry(*> ? Tj. koja je moja adresa ovde za spoljasnjost ?
jjerry@sezam.co.yu
Sale
pitanja.720firus,
-> #710, epson Ep> plati ali pak nađeš ko pirata ili na intu među warzima . Ja tragam
Ep> jedno mesec dana ali trt. uvek nađem arhivu koja je duga 20kb a treba
Pa kad ne znaš da tražiš. :>
Ulazi u netscape ili explorer i kucaj:
http://ftpsearch.ntnu.no/ftpsearch/
Ubaci ime fajla koji tražiš i naćiš ga.
Ima samo jednu manu moraš da znaš kako se zove arhiva. :(
Recimo kad bi tražio winrar20.exe, najbolje bi ti bilo da otkucaš
to celo. Mada, naći ćeš ga i ako otkucaš i winrar. Probaj.
X
pitanja.721dekik,
-> #706, acar
D->> DA LI MOZE DA SE LISTA KORISNIKA "SKINE" SA SEZAMA???
Users >
Pad dow
P.S. Ali mislim da bi to moglo da potraje ;)
pitanja.722dekik,
-> #711, dimitrijevic
D->> Da li neko moze da mi kaze;kako bih mogao da se prijavim na Internet,
D->> po najnizim mogucim tarifama, i po kojoj ceni i koje su mogucnosti u
D->> tom okviru. I ako slanje fail-ova ne spada medju najnize tarife kakve
D->> su cene za te mogucnosti. Hvala!
'vako :
EUnet - 8 din = 1h (plus registracija 20 din)
Beotel - 4,5 din = 1h (za reg ne znam)
SezamPro - 105 din = mesec (valjda) (znachi 30 ili 31 dan po 1,5h)
Samo je sezampro malo glup jer ako ne potroshish vreme za taj dan ono
propadne a i imash samo 30min po pozivu ;)
pitanja.723dekik,
-> #712, jjerry
D->> Mozda ovako :npr.MA WR internet![adresa] ?
Nisam bash razumeo ali ovako : ma w user@system.drzhava ;)
Npr. Tvoja adresa ovde je jjerry@sezam.co.yu
pitanja.724miskop,
Pri pisanju poruka uvek stavljam switch /r,
i kad neko odgovori na moju poruku, pri
konektovanju na Sezam mi se ispisuju SYSMSG,
u stilu, Odgovor na vašu poruku.....
E, problem je u tome što mi se zadnjih par
dana ne ispisuju pomenuti SYSMSG kada neko
odgovori na moju poruku(a ima odgovora),
već samo oni za preuzimanje fajla.
Da li nešto nije kod mene u redu ili...
P.S. Znak za sleš mi je na shift+7 zbog korišćenja
naših slova, ali nije valjda to problem?
pitanja.725pvlada,
-> #722, dekikPV> Beotel - 4,5 din = 1h (za reg ne znam)
Kada je bilo 1h=3din registracija je bila 20 din, sad neznam.
PV> propadne a i imash samo 30min po pozivu ;)
Greška 45min :)
Pozdrav Vlada
pitanja.726jjerry,
-> #723, dekik10X ;))
To sam i ja mislio al'..... ;)
pitanja.727budim,
-> #709, dzakic(:) Mislio sam da smo ovakve stvari odavno raspravili. Naravno, niko
(:) ne poriče da _mogućnost_ za ovo, strogo tehnički gledano, postoji.
Svojevremeno je wizi pokušao da nađe neko rešenje za ono što je izbacio sysmsg,
ali ni malo nije ubedljivo. Mene je najviše razočaralo to što si Ti stao u
njegovu odbranu, jer tebe ne doživljavam kao nekoga ko bi radio takve stvari,
a ni sysmsg nikada nije "zazvonio" ;) sa tvojim imenom. Naravno, to što ste ti
wizi pokušali to da objasnite ne znači i da smo to pitanje "raspravili".
Dovoljno je da mogućnost za tako nešto postoji, pa da sysmsg bude jako
interesantna pojava... :( Inače, nije problem u tome što je nenad skinuo
datoteku iz grupe koja mu nije dostupna (mada je i to samo po sebi presedan),
problem je čitanje tuđih mail=ova, kada je "budim" preimenovan u "oni"...
Meni i dalje nije jasno da osoba poput wizi-ja može biti administrator sistema,
a da mu ti pružaš podršku u tome... :(
(:) Ali, da bi pročitao tuđe poruke, izbacio korisnika sa veze i sl.,
(:) administrator mora posebno da se trudi oko toga, a *to niko ne
(:) radi*. Pogotovo ne planski, sistematski i "po svom nahođenju" kako
(:) se ovde tvrdi. To je jednostavno istina.
Nisam jedni korisnik koji "paranoiše" oko izbacivanja sa veze i čitanja poruka.
Mislim da ti i to nešto govori... S obzirom na žar i elan kojim wizi piše
poruke, ne bih rekao da mu je nešto teško i da bi mu predstavljalo naročit
problem. Meni ostaje da verujem tebi i njemu kako On to ne radi. Sa tobom bi
još i nekako izašao sa poverenjem na kraj, ;) ali... sysmsg ruleZ!
(:) učiniti. A ovakvim, moram da primetim kranje zlonamernim, porukama
(:) ovde
Šta je zlonamerno? Mani me komunjarskih fazona o zlonamernim kritikama.... ne
stoji ti, a i ima ko je zadužen za tak'e stvari ovde. :>
(:) pravu. Jer nije smešno. Nemojte nas dovoditi u situaciju da takve
(:) poruke brišemo.
Wow! Lepo napiši, "nemojte dovoditi wizi-ja da takve poruke briše"... ;)
Uostalom, ionako se ispraksirao, neće mu biti prvi put. Ne želim da poredim
ovaj sistem sa Pro-om, (nije Pro to zaslužio;) ali tamo meni i lexu nije
obrisana ni jedna poruka... Ovde je čak i limit smanjivan zbog nas dvojice. :)
poz,
budimir
pitanja.728junior,
-> #727, budim> Ovde je čak i limit smanjivan zbog nas dvojice. :)
Nije zbog vas dvojice, već zbog mase novih korisnika koji nisu
imali šta da rade već pisali desetine poruka bez ikakvog smisla,
sa bolesnom željom da odgovore na sve što se napiše u "njihovoj"
konferenciji.
A vas dvojica ste priča za sebe :>>>
pitanja.729acafaca,
-> #682, aljosa.obuljen-=> jeste reseno u primanju, ali ne i u slanju :(
Ozbiljno! Je l' može da se prima? Na primer datoteka od 0.5MB?
pitanja.730epson,
-> #713, crmil
│ Gde nadjes arhivu?, a ja bih X2 koristio za vezu na Internetu.
└─────────────────────────────────────────────────
Nađem je nigde ;))) Ne ja bih X2 koristio za vezu sa Šabcom na 2.4k
;))) . Kažem ti X2 NIJEDAN od našim provajdera ne podržava . Kako je
tražim ? Pa preko altaviste, news grupa, ftp archi, ftp search ...
pitanja.731swix,
-> #681, aljosa.obuljen-=> on-line editori na sezamu ne podrzavaju nijedan metod. ako si u
-=> windowsu dok si on-line, onda ce tehnika copy-paste raditi posao
-=> ako i koristis pristojan kom. program. ako nemas pristojan program,
-=> onda je sve izvodivo ako imas win95 koji podrzava mnogo tehnika sto
-=> se tice c/p, npr. da selektujes misem deo ekrana 4dos prompta i da
-=> se on nadje u clipboardu, pa da se snjim ponasas kao sa bilo cime
-=> drugim sto je c/p-ovano. za ms-dos prompt ne znam da li ce raditi,
-=> probaj... u svakom slucaju, editori na sezamu koliko znam nemaju tu
-=> mogucnost, ali kad bi se instalirao bolji screen editor sa opcijom
-=> copy/paste kad se radi reply na neku poruku (u drugom edit bufferu
-=> da bude poruka na koju se salje reply, pa da se samo predje u drugi
-=> buffer, selektuje edit-opcijom deo, vrati se u "svoj" buffer i tamo
-=> se pasteira, sa tim da ti dodas na pocetak znake citata). ali, ipak
-=> to nije veliki problem.
-=>
-=> poz., aljosa
Što bre "zamajavaš" čoveka :)
Mimi sine, uzmi ti, balgo tati, oFF line reader i sve ćeš ovo moći činiti.
Pozdrav!
pitanja.732swix,
-> #713, crmil-=> Gde nadjes arhivu?, a ja bih X2 koristio za vezu na Internetu.
Izvini, a ko će ti "vrne" podatke X2 brzinom. Nijedan modem neradi još na
57.600, bar ne kod naših provajdera.
Pozdrav!
p.s. da malo više kontaš X2 vezu i situaciju kod provajdera nebi ni tražio
ovaj update, a, naravno, ni pitao ovo.