pitanja.519orlic,
-> #484, mango
Ma> Ako ne, preusmeris fajl u pad i tu uradis jedno pad split.
I onda nazoves suta a u padu nema nista... :((
pitanja.520suki,
Od pre mesec dana koristim SOR.
Polako prelazim na BleWave 2.30 i zeleo bih da znam kao mogu iz paketa QWK da
preuzmem fajl,koji se iz SOR-a preuzima sa komandom Alt+D.
Hvala!
pitanja.521mango,
-> #519, orlic> Ma> Ako ne, preusmeris fajl u pad i tu uradis jedno pad split.
>
> I onda nazoves suta a u padu nema nista... :((
Pa neces valjda da skidas jedan fajl dva dana?
pitanja.522obren,
-> #520, suki> ...kako mogu iz paketa QWK da preuzmem fajl?
Treba da repliciraš na tu poruku uz koju je zakačena datoteka (taster 'R'
iz BlueWave-a) i u polju "To:" uneseš "FILE". Sam tekst poruke je u ovom
specijalnom slučaju nebitan (radi se o fiktivnom korisniku FILE) i najbolje
je da ga izostaviš. Inače ovo imaš opisano u uputstvu za korišćenje QWK
servisa koje možeš naći ovde u direktorijumu \SEZAM\SEZAMQWK.TXT
pitanja.523nenad,
-> #507, arsic> Kako da iscitam samo postu koja je upucena meni a ne i onu koju sam
> ja poslao ?
mail read $
pitanja.524mdimitrijevic,
-> #511, evlad> =-■ SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u.
> =-
> =- A, kad malo razmislim, moze i meni. ;)
>
> mdimitrijevic novi čudotvorac ? ;)
Taj sam ;) Stize.
pitanja.526terminali,
Da li ce se Sezam kaciti na inte
Cuju se takve gle, pa me interesuje, ima li u tome istine.
pitanja.527vitez.koja,
-> #520, suki#=> Od pre mesec dana koristim SOR.
#=> Polako prelazim na BleWave 2.30 i zeleo bih da znam kao mogu iz
#=> paketa QWK da preuzmem fajl,koji se iz SOR-a preuzima sa komandom
#=> Alt+D. Hvala!
S konja na magarca?
sk
pitanja.528aljosa.obuljen,
ima li ovde neka opcija za cc mail (carbon copy)? na pro-u je to
kao:
mail send adresa@adresa.com /cc
pa onda sezam pita za kopije. kako je to ovde i da li toga ima ovde?
pozdrav, aljosa
pitanja.529hercog,
-> #528, aljosa.obuljen(*> pa onda sezam pita za kopije. kako je to ovde i da li toga ima ovde?
Za sada toga nema...
Sale
pitanja.530terminali,
Ponovo isto pitanje....
Cuje se nesto o prikljucenju Sezama na Internet.
Da li ima istine u tome???
A ako nema bilo bi lepo da ima....
pitanja.531acafaca,
Kako da, ako može, podesim da interner poštu šalje sa YU slovima?
pitanja.532gonzo,
-> #384, mango-+> A da npr. cim se neko prijavi na sistem (i plati)
-+> automatski krene upload (na njegovu masinu) tog uputstva?
I toga i svih faq fajlova zajedno u zip-u...
pitanja.533hercog,
-> #531, acafaca(*> Kako da, ako može, podesim da interner poštu šalje sa YU slovima?
Ne može se podesiti...
Sale
pitanja.534geronimo,
Pitanje je pomalo glupo ali zashto se prikazuje tv program
(u show) za dan unapred.I kako je moguce da vidim program
za isti dan?
unapred thanks.
pitanja.535miloscar,
DALI MOZE DA SE PROMENI USERNAME I KAKO ?????
MILOSCAR
pitanja.537the.edge,
-> #535, miloscarSlazem se da ti username nije neki, ali ne mozes ga promeniti ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.538acafaca,
-> #526, terminali-=> Da li ce se Sezam kaciti na inte
-=> Cuju se takve gle, pa me interesuje, ima li u tome istine.
Odma da ti kažem NEMA! :))
pitanja.539nenad,
-> #530, terminali> Cuje se nesto o prikljucenju Sezama na Internet.
> Da li ima istine u tome???
Naravno, veza sa Internetom je logičan razvojni put. Bilo je u
planu i dogovoreno da se to ostvari još u novembru, ali došlo je
do nekih problema, nisu ispunjena obećanja koja su nam bila data
tako da se sa time kasni. Kada budemo znali nešto više, saznaće
to svi, do tada ćemo morati da se strpimo.
pitanja.540djela,
-> #12, nenad> Ova izmena bi trebalo da bude transparentna za vecinu
> dosadasnjih primena znaka '>' za redirekciju. Ako prilikom
> koriscenja primetite neke nepravilnosti ili nelogicnosti molimo
> vas da to prijavite.
Treba ali nije. Pre izmene sam mogao da skinem poruke zajedno sa
okacenim datotekama:
read >/f
Posle izmena, samo poruke se prenose u PAD a okacene datoteke ignorise.
HELP!
Dosadilo mi je da listam teme i da fajlove skidam sa File tema.broj.
pitanja.541firus,
-> #540, djela Dj> read >/f
Dj> Posle izmena, samo poruke se prenose u PAD a okacene datoteke
Dj> ignorise. HELP!
A šta misliš da probaš recimo
read /f >
Empire (ex. micotakis)
pitanja.542epson,
-> #530, terminali
│ Da li ima istine u tome???
└─────────────────────────────────────────────────
Da, ako da imaš deset ušiju . Ala ga odvalih ;)))
pitanja.543nenad,
-> #540, djela> Treba ali nije. Pre izmene sam mogao da skinem poruke zajedno sa
> okacenim datotekama:
>
> read >/f
Mislim da je to i rečeno, jedina promena ja baš ta - da se znak >
mora navesti na kraju komande ako se ne želi preimenovanje
textpad datoteke. Znači, ili ga stavi na kraj ili koristi &, on
može da bude bilo gde.
pitanja.544dimitrijevic,
1. Obzirom da sam pocetnik na BBS-u da li neko moze da mi objasni
kako bi mogao da saljem i primam postu od Sezamovih pretplatnika
u Kanadi.
Unapred hvala.
pitanja.545nenad,
-> #544, dimitrijevic> 1. Obzirom da sam pocetnik na BBS-u da li neko moze da mi objasni
> kako bi mogao da saljem i primam postu od Sezamovih pretplatnika
> u Kanadi.
Ako želiš da šalješ poštu nekome u Kanadi potrebno je da znaš
njegovu e-mail adresu, nakon toga kucaš:
MAIL SEND adresa
ukucaš tekst poruke i to je sve.
pitanja.546terminali,
Da li osim grupa i konferencija ima na Sezamu jos neko mesto za razmenu
misljenja (osim naravno mail-a)?
pitanja.547aljosa.obuljen,
primetio sam da mi se u listu konferencija koje pratim doda nova
konferencija cim se pojavi novi tom iste. npr., nisam pratio konf.
muzika, a cim se sad stvorio tom 3, meni je u listi bila i konf.
muzika.3. moze li se to izbeci? mislim, nije neophodno ovako
"nabacivati" konf. korisniku kad vec u temi obavestenja ide
obavestenje o tome ;)
poz., aljosa
pitanja.548evlad,
-> #518, orlic=- Sta publikum kaze na ideju da se na Sezam prebacuju poruke sa ostalih
=- sitema (yu int. konferencije, mreze BBS-ova...) kao posebne
=- konferencije a
... novajlija :) (nhf)
ih, bRe to smo imali s starom garniturom koja se sada odaziva na PRO ;)
ovi novi, pa bitje valjda neshto i novo ;)
pitanja.549banga,
-> #548, evlad> ... novajlija :) (nhf)
shta ?
newbie
KAKO DA NAMESTIM SLOVA PO po tjirilitji ????????????????????????????????
pitanja.550dekik,
-> #546, terminali
D?>> Da li osim grupa i konferencija ima na Sezamu jos neko mesto za
D?>> razmenu misljenja (osim naravno mail-a)?
Pa ne znam shta chesh vishe ;)
P.S. Mozhda chat ;)
pitanja.551dekik,
-> #544, dimitrijevic
D?>>
D?>> 1.Obzirom da sam pocetnik na BBS-u da li neko moze da mi objasni kako
D?>> bi mogao da saljem i primam postu od Sezamovih pretplatnika u Kanadi.
D?>> Unapred hvala.
Kako to mislish "Sezamovih pretplatnika u Kanadi" ?!?!
pitanja.552dekik,
-> #548, evlad
D?>> ih,bRe to smo imali s starom garniturom koja se sada odaziva na PRO ;)
D?>> ovi novi,pa bitje valjda neshto i novo ;)
A navodno bi trebali i na internet ;)
pitanja.554msp.,
-> #535, miloscar
m> DALI MOZE DA SE PROMENI USERNAME I KAKO ?????
m> MILOSCAR
Još jedna pretplata i stvar rešena.
pitanja.555swix,
-> #551, dekik > D?>> 1.Obzirom da sam pocetnik na BBS-u da li neko moze da mi objasni kako
> D?>> bi mogao da saljem i primam postu od Sezamovih pretplatnika u Kanadi.
> D?>> Unapred hvala.
>
> Kako to mislish "Sezamovih pretplatnika u Kanadi" ?!?!
Nezovu vadja ljudi odande???????
Nadam se da mislish Internet "pretplatnika" odande.
pitanja.559dekik,
A jel nije bolje da se onaj tvinfo prebaci u neku konfu ili tako neshto,tako
bi se smanjio priliv mail-a na sezam,.Svakako chete se slozhiti samnom da je
bolje poslati jednom neshto i ko oche da chita nek chita a ne npr. 500 istih
poruka na isti sistem(to je malo bez veze).
pitanja.560buva,
-> #559, dekik
(;)A jel nije bolje da se onaj tvinfo prebaci u neku konfu ili
(;)tako neshto,tako bi se smanjio priliv mail-a na sezam,.Svakako
(;)chete se slozhiti samnom da je
kucaj : show tv
pitanja.561epson,
-> #559, dekik
│ A jel nije bolje da se onaj tvinfo prebaci u neku konfu ili tako neshto,tako
└─────────────────────────────────────────────────
Probaj 'show tv' .
pitanja.562hercog,
-> #559, dekik(*> A jel nije bolje da se onaj tvinfo prebaci u neku konfu ili tako
(*> neshto,tako bi se smanjio priliv mail-a na sezam,.Svakako chete se slozhiti
(*> samnom da je
Imaš ga u show režimu.
Sale
pitanja.563dekik,
-> #560, buva
D?>> kucaj :show tv
zipa stvarno,e morachu da se odjavim od onog tvinfo servisa ;)
pitanja.564dimitrijevic,
-> #555, swix
Da..., godisnja ili na dve godine (neznam tacno slagacu) pretplata
je 85 $ Can i moj kum je pretplatnik, tako da trazim sansu da lako i
jeftino komuniciramo, naravno to mi je on dojavio sto znaci da nije buva.
A inace Internet kod nas naprimer "BK" da se otvori nalog na 10 min kosta
105 din. pa radije cu da mu saljem fax.
pitanja.565dimitrijevic,
-> #545, nenad
"Mail" je posta kod nas, "e-mail" pretpostavljam se razmenjuje po mrezama,
ako je tako da li postoji mogucnost da se kroz neki "users" dodje do njegove
adrese ili opet mora da bacam pare na telefonski racun da ga pitam usmeno?
Ako moze kratko objasnjenje uz primere.
Hvala!
pitanja.566buva,
-> #564, dimitrijevic
(;)je 85 $ Can i moj kum je pretplatnik, tako da trazim sansu da
(;)lako i jeftino komuniciramo, naravno to mi je on dojavio sto
(;)znaci da nije buva.
^^^^
hm? shta ?ko?gde? buva? :))))))
pitanja.567jvujnic,
-> #564, dimitrijevic> A inace Internet kod nas naprimer "BK" da se otvori nalog na 10 min kosta
> ^^^^^^^^
> 105 din. pa radije cu da mu saljem fax.
>^^^^^^^^^^
Valjda je 10h (sati)= 105 dinara, a to neispada jeftinije od fax-a, pa još
ako uplatiš 40 sati te te to onda košta 300 dinara, pa još ako se uloguješ kao
lite, onda ti se 1h korišćenja naplaćuje kao pola sata korišćenja i nakraju,
ispadne da ti je jedan sat korišćenja naplaćen za nekih 4,3 dinara.
pitanja.569jvujnic,
Zašto ovo ne funkcioniše?
..echo -- Statistika: --------------- >textst
..stat >textst
..pad makemail texst Racun
..pad arc textst
Javlja mi da datoteka textst ne postoji.
pitanja.570dekik,
-> #567, jvujnic
D?>> Valjda je 10h (sati)= 105 dinara,a to neispada jeftinije od fax-a,pa
D?>> jos ako uplatis 40 sati te te to onda kosta 300 dinara,pa jos ako se
D?>> ulogujes kao lite,onda ti se 1h koriscenja naplacuje kao pola sata
D?>> koriscenja i nakraju, ispadne da ti je jedan sat koriscenja naplacen
D?>> za nekih 4,3 dinara.
Greshka!
Kada se ulogujesh kao lite onda ti vreme ide 3 (tri) puta sporije ;)
pitanja.571epson,
-> #569, jvujnic
│ Javlja mi da datoteka textst ne postoji.
└─────────────────────────────────────────────────
Verovatno izlaz preusmeri u textpad, a fajl obriše .
pitanja.572nenad,
-> #565, dimitrijevic> "Mail" je posta kod nas, "e-mail" pretpostavljam se razmenjuje po
> mrezama,
Pa sve je ovde u suštini e-mail ili "elektronska pošta", dok se
"mail" (koji inače označava običnu poštu) koristi kao skraćena
varijanta. E-mail sve više postaje običan i sveprisutan da će
verovatno on postati "mail", dok će ona stara pošta dobiti neki
prefiks da se označi njena posebnost. :) U šali se već par godina
naziva snail-mail.
> ako je tako da li postoji mogucnost da se kroz neki "users"
> dodje do njegove adrese ili opet mora da bacam pare na telefonski racun
> da ga pitam usmeno?
To nije moguće, svaki sistem na internetu ima svoju bazu
korisnika i većina njih ne omogućava da se na lak način
pretražuje po njima. U začetku je i opšte prihvatanje LDAP
protokola (podržaće ga npr. novi Netscape i MSIE) koji će
omogućavati pretraživanja na (praktično) globalnom nivou, ali
neke prave realne koristi od njega možemo očekivati tek za godinu
dana. Sezam ga ne podržava, niti omogućava pretraživanje po tom
standardu, uostalom, za to je potreban non-stop internet link.
> Ako moze kratko objasnjenje uz primere.
Tvoja adresa ovde je:
dimitrijevic@sezam.co.yu
pošto će to trebati tvom prijatelju kako bi on tebi mogao da
šalje mail. Što se tvog slanja njemu tiče, kao što rekoh, treba
otkucati komandu MAIL SEND, navesti adresu primaoca, otkucati
poruku u editoru i to je sve. Sve je to lakše uraditi off-line i
poruke pripremiti u nekom od OLR-ova, zatim poslati (izvršiti)
pripremljen "exec" fajl - ali to je već druga priča.
pitanja.573nenad,
-> #569, jvujnic> ..echo -- Statistika: --------------- >textst
> ..stat >textst
> ..pad makemail texst Racun
> ..pad arc textst
>
>
> Javlja mi da datoteka textst ne postoji.
U stvari, javlja ti da ne postoji datoteka 'texst', zar ne? :)
pitanja.574swix,
-> #565, dimitrijevic > Ako moze kratko objasnjenje uz primere.
>
> Hvala!
Ovako:
E-mail je skracenica koja oznacava poruke koje se razmenjuju putam Interneta.
E sad da bi covek imao adresu na istom mora da bude "pretplatnik" istog.
Ti (tj. mi tj. svi korisnici Sezama) imas svoju Internet adresu i ona glasi:
[user na sezamu]@sezam.co.yu
primer 1: moja je swix@sezam.co.yu
primer 2: tvoja (Vasa :) je dimitrijevic@sezam.co.yu
Da bi saznao njegovu (ako je ima) najbolje je da ga ipak okrenes telefonom i
pitas.
I ako je ima onda pocnes da koristis E-mail (daleko je pouzdaniji, brzi i
jeftiniji od "prave" poste)
pitanja.575swix,
-> #567, jvujnic > ako uplatis 40 sati te te to onda kosta 300 dinara, pa jos ako se ulogujes
> kao lite, onda ti se 1h koriscenja naplacuje kao pola sata koriscenja i
> nakraju, ispadne da ti je jedan sat koriscenja naplacen za nekih 4,3
Koliko ja znam kad se ulogujes na lite trosi ti se 3 (triput) manje vremena
nego kao kad si na full.
Takodje koliko znam postoji i vreme kad ti je Internet (preko
EuNet-a)jeftiniji za 30 %, a to je u ranim jutarnjim casovima ( valjda od 2-8
) i tada vreme "ide sporije" za 30 %.
Sad bi bilo lepo pa da ti vreme ide sporije i na Lite.
Tada bi po nekoj mojoj racunici za 300 dinara (koliko kosta 40 sati full-a
interneta kad nema nikakvih popusta) zvanjem samo kao lite i to od 2-8 ujutro
dobio citavih 156 SATI!!!!!!!!!!
p.s. mozda je maaaaalo nerazumljivo ali ko je razumeo shvatice :)
pitanja.576dimitrijevic,
-> #572, nenad
> Pa sve je ovde u sustini e-mail ili "elektronska posta", dok se
> "mail" (koji inace oznacava obicnu postu) koristi kao skracena
> varijanta. E-mail sve vise postaje obican i sveprisutan da ce
> verovatno on postati "mail", dok ce ona stara posta dobiti neki
> prefiks da se oznaci njena posebnost. :) U sali se vec par godina
> naziva snail-mail.
Izvini da te pitam jos nesto. Da li se placa nesto extra za
slanje poste u inostrnstvo (Kanadu), ako se placa, okvirno koji bi to
iznos mogao da bude ili kako se obracunava. Bilo placanje preko
telefonskog racuna ili na neki drugi nacin.
Unapred hvala
Pozdrav.
pitanja.577spantic,
-> #564, dimitrijevic> A inace Internet kod nas naprimer "BK" da se otvori nalog na 10 min kosta
> 105 din. pa radije cu da mu saljem fax.
Ovo mi baš nije najjasnije. Kod EUneta setap košta 20 dinara,
5 sati je 60
10 sati je 105
20 sati je 180
40 sati je 300 dinara
Ako se koristi samo email, cene ispadaju najniže u zemlji i okolini,
jer za 3 sata lite režima se obračunava samo jedan plaćeni sat.
pitanja.578hercog,
-> #576, dimitrijevic(*> Izvini da te pitam jos nesto. Da li se placa nesto extra za
(*> slanje poste u inostrnstvo (Kanadu), ako se placa, okvirno koji bi to
Za e-mail se odavde ne plaća ništa extra, a tako je i na
većini sistema...
Sale
pitanja.579supers,
-> #575, swix>> Tada bi po nekoj mojoj racunici za 300 dinara (koliko kosta 40 sati
>> full-a interneta kad nema nikakvih popusta) zvanjem samo kao lite i
>> to od 2-8 ujutro dobio citavih 156 SATI!!!!!!!!!!
Ma da, ali to nije tako senzacionalno pošto 156 sati lite režima
može da služi za mail i news, a ne za surfing.
pitanja.581jexy,
Da li je sada moguce slati fajl uz mail sa NET-a u svet ?
pitanja.582miloscar,
zanima me da li je moguce da kaad sa drugom napravim
data conection ja mogu da mu udjem nekako u sisstem
i pregledam mu fajlove ?
2. da li je nekako moguce da se pozove neki drugi data
broj dok sam u sezamu ( tako sto bi ubacio neki dieler program )
i startovao ga iz sezama )?
3. imam modem usm 144000 voice/fax/data i za nimame dali
postoji neki bolji program osim bitware koji imam
koji ce da radi na mom modemu ?
unapred zahvalan
pitanja.583swix,
-> #579, supers > Ma da, ali to nije tako senzacionalno posto 156 sati lite rezima
> moze da sluzi za mail i news, a ne za surfing.
Ovo sto si napisao je u potpunosti tacno, ali ovde je bilo reci o slanju
fax-ova tj. prednosti InterNet-a (EuNet je uzet za primer) i uopste E-mail-a u
odnosu na fax.
pitanja.584swix,
-> #582, miloscar > zanima me da li je moguce da kaad sa drugom napravim
> data conection ja mogu da mu udjem nekako u sisstem
> i pregledam mu fajlove ?
Ima hrpa programa koji to rade, najbolji je (valjda) PC-anywhere, mada i u
samom Tm-u ima opcija HOST koja to omogucava.
> 2. da li je nekako moguce da se pozove neki drugi data
> broj dok sam u sezamu ( tako sto bi ubacio neki dieler program )
> i startovao ga iz sezama )?
Da ako imas dve linije i ako si u Windows-u (pa jos NT ili u gorem slucaju 95)
> 3. imam modem usm 144000 voice/fax/data i za nimame dali
USM????????????
"za nimame dali" -> nesnalazis se bas sa SPACE-om :)))
BTW. ako ti odgovor bude -> pisem on-line (ako znas sta je to :) onda cu ti ja
odgovoriti uzmi OLR :) -> samo da se zna, da nepitas djabe.
> postoji neki bolji program osim bitware koji imam
> koji ce da radi na mom modemu ?
Svaki ce ti program radi samo ako ti je modem "standardan" (ako im hardversku
korekciju gresaka itd.)
Kako za USM nikad nisam cuo nemogu ti tacno reci.
> unapred zahvalan
I drugi put :)
p.s. promeni user ;))))))))))))))))
pitanja.585nenad,
-> #581, jexy> Da li je sada moguce slati fajl uz mail sa NET-a u svet ?
To još uvek nije moguće.
pitanja.586nenad,
-> #576, dimitrijevic> Izvini da te pitam jos nesto. Da li se placa nesto extra za
> slanje poste u inostrnstvo (Kanadu),
Ne plaća se ništa dodatno s tim što postoji limit od 1MB za
razmenjenu poštu. To je sasvim dovoljno za normalnu prepisku, pa
čak i za poneki manji fajl ako se ukaže potreba.
pitanja.587savicd,
Da li je moguce dobiti neko uputstvo. potrosih grdno vreme na
listanje i ispitivanje sta sve moze. Smatram da bih na taj nacin
skratio vreme.
Ako je moguce odgovor poslati na mail.
"Novajlija"
pitanja.588dekik,
Jel ovaj BBS radi po ugledu na RTS ?!
P.S. Ko razume shvatiche ;)
pitanja.589savicd,
Da li moze neko da mi kaze gde mi se izgobe podaci posle DOWNLOAD-a
koji ispravno uradim. Na koji nacin ja to mogu posle procitati i
odakle to izvaditi? Radim preko TELIX-a.
pitanja.590hercog,
-> #589, savicd(*> odakle to izvaditi? Radim preko TELIX-a.
Pogledaj u svom komunikacionom programu gde se podešavaju
direktorijumi i vidi koji direktorijum je naveden za download.
Ukoliko nije ništa navedeno, verovatno ti je sve skinuto u
telixov direktorijum.
Sale
pitanja.591kdragan,
-> #587, savicdImas ih u direktorijumu sezama.U glavnom meniju kucaj tacku, pa
onda dir ,i tu ces videti "uputstvo za upotrbu seazama".
poz.
pitanja.592dimitrijevic,
1. Na koji nacin da uklonim znake sa ekrana kao na primer:
"36mnema novih37m"?
^^^ ^^^
2. Kad posaljem E-mail na adresu u Kanadi drugaru koji
je clan Interneta i to recimo <ime>@oise.utoronto.ca.
da li mogu biti siguran da mu je stigla posta?
Hvala!
Pozdrav.
pitanja.594buva,
rave.on!>>show tv
Kratak TV program za sredu, 19. Mart 1997.
.............
.............
.............
.............
rave.on!>>date
Cet 20.03.97 17:53
rave.on!>>
primecujete li neku nelogichnost?
datumi mozhda?
pitanja.595miskop,
-> #592, dimitrijevic--> Kad posaljem E-mail na adresu u Kanadi drugaru koji
--> je clan Interneta i to recimo <ime>@oise.utoronto.ca.
--> da li mogu biti siguran da mu je stigla posta?
Ako adresa nije dobra mail ce ti se vratiti sa
obavestenjem da je adresa nepoznata...
pitanja.596jvujnic,
-> #573, nenad>> ..echo -- Statistika: --------------- >textst
>> ..stat >textst
>> ..pad makemail texst Racun
>> ..pad arc textst
>> Javlja mi da datoteka textst ne postoji.
> U stvari, javlja ti da ne postoji datoteka 'texst', zar ne? :)
Ma, ne. Ja sam pogrešio kad sam kucao poruku. U proceduri na svakom mestu je
pisalo textst.
Znači procedura je glasila ovako:
..echo -- Statistika: --------------- >textst
..stat >textst
..pad makemail textst Racun
..pad arc textst
Ima li sada rešenja mom problemu?
Rešenje nije potrebno. :)
Sad sam, baš posle jedno pet minuta otkako sam napisao ono iznad, ukapirao u
čemu je najverovatniji problem. Ostatak je u mom reply-u epsonu. :)
Nadam se da sam pogodio u čemu je bio problem?
pitanja.597jvujnic,
-> #571, epson>│ Javlja mi da datoteka textst ne postoji.
> Verovatno izlaz preusmeri u textpad, a fajl obriše .
Pa da! Kako sam ja glup!
On datoteku textst makemail-uje (koji izraz :), pa je doda na textpad, tako da
nema šta da se posle toga arhivira, zar ne?
Da sam u sintaksi naredbe makemail dodao svič /k sezam bi sačuvao textst i
tako mi nebi javljao poruku o nepostojanju textst spisa, već bi je arhivirao.
Hvala još jednom.
pitanja.598swix,
-> #587, savicd > Da li je moguce dobiti neko uputstvo. potrosih grdno vreme na
> listanje i ispitivanje sta sve moze. Smatram da bih na taj nacin
> skratio vreme.
> Ako je moguce odgovor poslati na mail.
Imas file Uputstvo.txt u sezamnet direktorijumu -> skini -> odstampaj (ako
mozes :) i vozi ......
pitanja.599swix,
-> #589, savicd > Da li moze neko da mi kaze gde mi se izgobe podaci posle DOWNLOAD-a
> koji ispravno uradim. Na koji nacin ja to mogu posle procitati i
> odakle to izvaditi? Radim preko TELIX-a.
Sigurno negde u telix-u postoji menu gde se setuje DOWNLOAD direktorijum....
pa pogledaj tamo
btw. pogledaj i u telixovom direktorijumu i/ili u c:\ (najcesece) ili u
direktorijum odakle pokreces Telix (ako ga pokreces preko nekog BAT-a ili ti
je Telix u pathu)
Pozdrav!
pitanja.600nenad,
-> #592, dimitrijevic> 1. Na koji nacin da uklonim znake sa ekrana kao na primer:
> "36mnema novih37m"?
> ^^^ ^^^
To su izgleda delovi nekih ANSI sekvenci. Liči kao da si
aktivirao podršku za emulaciju ANSI terminala na Sezamu, ali da
ga komunikacioni program koji koristiš ne podržava, ili ga ne
podržava u potpunosti - ili nisi uključio podršku..? Koji program
koristiš za pristup Sezamu?
> 2. Kad posaljem E-mail na adresu u Kanadi drugaru koji
> je clan Interneta i to recimo <ime>@oise.utoronto.ca.
> da li mogu biti siguran da mu je stigla posta?
Ne, internet mail standard nema mehanizme za to. Ipak, u većini
slučajeva ako isporuka ne uspe stigne neka neka informacija od
hosta koji mail nije uspeo da isporuči sa objašnjenjem razloga,
tako da, uopšteno govoreći, ako nema nikakvog "feedback-a" možeš
biti prilično siguran da je tvoja poruka stigla na pravo mesto.
pitanja.601mikson,
Kako ja da citiram neciju poruku on-line. Ali sa velikim
objaqsnjenjem ako moze neko posto sam vec nesto probao i nisam
uspeo.
pitanja.602dekik,
-> #601, mikson
D?>> Kako ja da citiram neciju poruku on-line.Ali sa velikim objaqsnjenjem
D?>> ako moze neko posto sam vec nesto probao i nisam uspeo.
Sve zavisi koji comm prog koristish ;)
pitanja.603dejank,
Kada sam se oko 23 h prijavio na Sezam imao sam do kraja jos oko
5 min. Medjutim posle nekoliko minuta rada i nepojavljivanja
obavestenja o 3 min do kraja otkucao sam time i dobio:
Na vezi: 11 min 11 sec. Do kraja: 14 min 36 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 0 sec.
U cemu je stos? Ne bunim se ako mi Sezam ovako poklanja 20 min ali
sta ako pocne da mi krade?!
pitanja.604fdjole,
Imam jedan veliki problem:
JAKO TESKO USPEVAM DA UPLOADUJEM DATOTEKE NA SEZAM (ATTACH I
SL.)
Bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da mi pomogne...
unapred neizmerno zahvalan fdjole
pitanja.605firus,
-> #603, dejank De> U cemu je stos? Ne bunim se ako mi Sezam ovako poklanja 20 min ali
De> sta ako pocne da mi krade?!
Ubuduće pogledaj ko je iz uprave na vezi, pa mu se zahvali za vreme.
On ti je poklonio vreme, a ne sistem.
Nema teorije da ti sistem ukrade vreme.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.606budim,
-> #588, dekik(:) Jel ovaj BBS radi po ugledu na RTS ?!
Da! :)
Otkada mi niko nije obrisao poruku u konferenciji... :)
(:) P.S. Ko razume shvatiche ;)
Misliš? :)
poz,
budimir
pitanja.607nethsah,
gde naci Chat logove
pitanja.608hercog,
-> #607, nethsah(*> gde naci Chat logove
Ako misliš na sezamove chat logove, onda nigde.
Sale
p.s. zašto ne uključiš u svom komunikacionom programu da se snima log?
ako to uključiš, sve ti se lepo snima i to u direktorijum koji
je naveden za logove...
pitanja.609nethsah,
pa cemu onda onaj program za citanje chat logova?!?!?!?!?!
pitanja.610swix,
-> #609, nethsah > pa cemu onda onaj program za citanje chat logova?!?!?!?!?!
Koji?
pitanja.612hercog,
-> #609, nethsah(*> pa cemu onda onaj program za citanje chat logova?!?!?!?!?!
Mislim da znam našta misliš. Taj program je namenjen
za čitanje logova koje ti snimaš iz svog komunikacionog
programa dok si na vezi sa sezamom...
Sale
pitanja.613epson,
-> #610, swix
│ > pa cemu onda onaj program za citanje chat logova?!?!?!?!?!
└─────────────────────────────────────────────────
│ Koji?
└─────────────────────────────────────────────────
Napraviš log kod sebe u komunikacionom programu .
pitanja.614mojke,
Kako ja posaljem neki fajl (npr: *.zip),na mail nekome ko nije sa
SEZAMA (podrazumeva se da znam njegov e-mail) ????
( mojke kaze hvala )
pitanja.615swix,
-> #613, epson > Napravis log kod sebe u komunikacionom programu .
I? Ja pitah za program za chat logove?
btw. pravim logove (ponekad)
pitanja.616swix,
-> #612, hercog > Mislim da znam nasta mislis. Taj program je namenjen
> za citanje logova koje ti snimas iz svog komunikacionog
> programa dok si na vezi sa sezamom...
>
> Sale
KOJI? breeeeee
pitanja.617hercog,
-> #615, swix(*> I? Ja pitah za program za chat logove?
(*> btw. pravim logove (ponekad)
To su ti logovi. Kad uđeš u chat snimaš log i imaš ovde na sezamu
program koji ti služi za njihovo čitanje, znači da bi čitao sam
chat bez dodatnih karaktera...
Sale
pitanja.618savaerc,
-> #466, mdimitrijevic> Da li bi neko moga da sredi da se to "čudo" desi i meni ?
> Da mi se SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u.
Još jedan zainteresovan za "čudo". :))
pitanja.619canny,
-> #614, mojke> Kako ja posaljem neki fajl (npr: *.zip),na mail nekome ko nije
> sa SEZAMA (podrazumeva se da znam njegov e-mail) ????
Nikako :-(
pitanja.620aljosa.obuljen,
-> #619, cannynije nemoguce! uuencodiras datoteku koju zelis u vise delova tako da svaki
bude manji od 32k na koliko je ograniceno telo poruke (ako koristis
uuencode.exe program iz dosa, onda samo kucas:
> uuencode -s450 file.zip
i dobices delove tog file-a u file1.uue file2.uue...)
i onda sa ascii uploadom saljes jedan po jedan deo u svaku poruku kao tekst,
posto uuencode kodira da svi karakteri budu brojevi, tekst ili znaci kod
brojeva.
naravno, kasnije primalac samo pasteira ili dl-uje postu i stavi sve delove
u jedan file (uudecode ne pravi probleme ako postoji cak i nesto vise od
samo kodiranog dela, recimo header poruke, tako da ce sav tekst koji je
posledica "putovanja" tih poruka biti eleminisan ili ignorisan je bolji izraz
pri dekodiranju) i kaze samo
>uudecode file.uue (file mora nositi ekstenziju uue)
ili moze iz nekog drugog programa na primer wincode-a dekodirati taj mail.
jeste da je komplikovan proces, ali je sve moguce :)
pozdrav, aljosa
pitanja.621epson,
-> #616, swix
│ KOJI? breeeeee
└─────────────────────────────────────────────────
Onaj u diru BREEEEEEEEEEEE ! R:\DOS\COMM\COL11.ZIP
pitanja.622geronimo,
-> #618, savaerc×× Jos jedan zainteresovan za "cudo". :))
Takodje ;))
pitanja.623firus,
-> #614, mojke Mo> Kako ja posaljem neki fajl (npr: *.zip),na mail nekome ko nije sa
Mo> SEZAMA (podrazumeva se da znam njegov e-mail) ????
Ako koristiš Dos Navigator, a ne Norton Commander, stvar postaje smešna.
Odeš na fajl pritisneš Ctrl+F7 izabereš opcije koje ti trebaju, ako
ne znaš šta da menjaš lupi samo ENTER i gotovo.
Sad te fajlove pošalješ nekom ko običan tekst, on to skine. Spoji to
u jedan fajl recimo sa copy /b *.u* ttt.ttt. Ode u Dos Navigator,
ode na fajl pritisne Ctrl+F8 izabre direktorijum gde će da mu napravi
progaram i gotovo.
Eto ga zip, jpg ili bilo šta drugo.
Suština je da je tvoja arhiva UUENCODE-ovana. Ovo se prepoznaje tako
što svaki red počinje sa M.
Ako neko ne koristi DN, nema veze, postoji program koji samo to radi
i zove se UUENCODE.
Nadam se da sam pomogao.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.624swix,
-> #621, epson > Onaj u diru BREEEEEEEEEEEE ! R:\DOS\COMM\COL11.ZIP
tako reci breeeeee.....
Pito sam 1005 puta a ljudi mi objasnjavaju sta su logovi.
hvala! breeeeeeeee
pitanja.625mmilosh,
-> #492, calex> Tačno, to sam zaboravio. :( Daklem, radi spooorooo u dosu ili
> dos promptu starih Prozora. Podnošljivo u dos prozoru Win95 a
> leti u WinNT.
Povećajte disk cache u DOS-u i ima da leti!
pitanja.626vector,
-> #622, geronimo
│ ×× Jos jedan zainteresovan za "cudo". :))
│
│ Takodje ;))
└─────────────
Pa i nije bas cudo. ;)
pitanja.627nenad,
-> #614, mojke> Kako ja posaljem neki fajl (npr: *.zip),na mail nekome ko nije sa
> SEZAMA (podrazumeva se da znam njegov e-mail) ????
Moraćeš sam da pretvoriš fajl u neki oblik koji se može "ubaciti"
u samo telo poruke bez bojazni da će doći do gubitka podataka
prilkom prenošenja - a to praktično znači korišćenje programa
UUENCODE. Potrebno je da tekst fajl koji dobiješ od svog fajla
samo ubaciš u telo poruke.
pitanja.628acafaca,
Kako da podesim da mi ostanu YU slova u internet pošti?